ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Юлія Фульмес - [ 2009.11.16 12:28 ]
    ********
    Тулитись носом до вікна достатньо міцно,
    Вдихати атоми води як_в_школі_вчили…
    Тобі не смішно, любий мій, тобі не смішно?
    Тебе не бавлять намагання рвати жили

    Щосили вижити і вижати у склянку
    Себе по краплі без жалю на коліщата—
    Життя іде, уверх-униз, струнка осанка,
    І попри те, що хочеться зірватись матом,

    Раптово впасти у блакить, зігнати зливи
    (Ще ті добродійки, вколоти прагне кожна)
    А ти не бачиш--що не задум—косо-криво…
    Та скільки можна, любий мій, та скільки можна?

    Лишатись клоуном для всіх, для тебе—знаком,
    Фатою пари на вікні—ескіз love story.

    …А вірші, знаєш, підросли, і тішать заки
    Тобою моляться, горять, тобою хворі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (16)


  2. Валерій Голуб - [ 2009.11.16 12:26 ]
    Край лісу
    І. Ю.

    Край лісу притулилася хатина.
    Дубки там перелазять через тин.
    В зеленім царстві тім живе дівчина,
    А очі в неї – мов аквамарин.

    Там ластів’я вигулькує з-під стріхи,
    Троянди пломеніють гаряче,
    І білочки, експерти по горіхах
    Спускаються з ялини на плече.

    Квітують там Любов, Добро і Віра,
    У царстві королеви лісу й вод.
    А солов’ї заливчастим клавіром
    Для неї шлють вінки веселих од.

    Я вирвуся з бензинового чаду,
    Поставлю хрест на метушні й ділах.
    Прощайте друзі і міські принади,
    Я до дівчини проторую шлях.

    Примчу до її царства проти ночі,
    Кордони нелегально перетну,
    Загляну в ті бездонні сині очі,
    І впевнюсь, що люблю її - одну.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (2)


  3. Іван Андрусяк - [ 2009.11.16 11:11 ]
    *
    погляд дерева покруч – за ласку дарують дукати
    за труну самота за вогонь чикатіловський сплін
    причаїлась задуха в легенях маленької хати
    де ночуємо порізно Він або я або Він

    облітаючі лані благально доліплені з воску
    крига слів розкололась бо там уже інший ґазда
    ми плекаємо зустріч під білими нігтями мозку
    та сліди під порогом постійно змиває вода

    я люблю Його мовчки люблю Його немічну маску
    Його тінь під очима і німба вологий синець
    я Його проклинаю як млосний язичницький жрець
    і як дурень тубілець жеру Його тіло на паску

    так форелі в судинах минають лягають на дно
    так новітні мерці обзираються що за потвора
    я щодругої ночі навщент роздираю вікно
    аби хата вдихнула повітря споруджене вчора

    та приходять дерева і втупивши очі в софіт
    подарують за ласку дукати сантими тіролі
    я начхав на цю маску начхав на нудні Твої ролі
    обійми мене Боже і хай заокруглиться світ
    1994


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  4. Іван Андрусяк - [ 2009.11.16 11:05 ]
    *
    істинно кажу тобі – зима
    так і час переступає тричі
    і нікого вічного нема
    нині понад нами чоловіче

    все воно з-під немочі росло
    і кришились хмари на дорогу
    мислити – останнє ремесло
    ми його прощатимемо Богу

    скрипти на старий пісенний лад -
    мушлю чи пістоля чи трембіту
    на півсвіту глянути назад
    і переконатись на півсвіту

    і нести як гадину в руці
    квітку цю кропиву цю дитину
    істинно кажу тобі – синці
    будуть вічно цілувати спину
    1997


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  5. Іван Андрусяк - [ 2009.11.16 11:19 ]
    *
    глиця з долоні повільно стирається потом,
    крекче з корінням – як світ – іменами вперед.
    осінь приходить і тихо питається, хто ти?
    з горла осоту ображено сочиться мед.

    майже загубиш цю землю в гірких зелепугах –
    десь поміж них закотилась, почезла в траві…
    жовті окрушини: стеляться оси над лугом,
    тонко і довго літають, неначе живі


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  6. Віра Шмига - [ 2009.11.16 09:53 ]
    ЗА ЧАШКОЮ КАВИ
    Скло зустрічі крихке,
    як перша крига .
    Осінньої тремтливої калюжі.
    У дзеркалі вітрини
    паленіють
    Тендітні вогники
    із поглядів і слів –
    Обрамлення незайманої теми.
    На низці невагомої розмови,
    На рівні губ висить
    порожня чашка,
    Тривку увагу помережив дух
    Неждано швидко випитої кави.
    Тривалість зустрічі
    обмежують повіки,
    Раптово зупинивши в дзеркалах
    Бунтарство забороненої теми.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  7. Тамара Ганенко - [ 2009.11.16 03:17 ]
    Дощ
    Розридався дощ у жовтень,
    дощ,
    золоті стежки полоще
    дощ,
    золоте твоє волосся -
    ні! -
    цілувать не довелось
    мені,
    то неправда, що проходить
    все -
    кожна думка у собі
    несе
    твого імені святого
    звук
    і магнітне притягання
    рук.


    (Збірка "Тече Раставиця", 1992)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (28)


  8. Володимир Сірко - [ 2009.11.16 01:08 ]
    Вогонь всередині
    Багряний відблиск,
    небокрай,
    горить багаття,
    зачекай,
    один лиш подих пережди,
    тоді рушай.
    Далеко йди,
    щоб вже ніхто не оповів,
    про дивний край степів й лісів
    і сонця сонця чорного.
    Чекай
    Не згадуй більше, не співай
    про шум дібров
    і темний гай, про сонця лід
    про ті світи, в яких ти жив колись...
    Іди.
    Ніщо не згадуй, все забудь,
    життя проходить не вернуть,
    колишніх радості і страху,
    Життя проходить,
    з ним іти ?
    Чи зупинитись і в світи,
    пухмурі й темні, без вогню,
    жбурнути іскру
    саме ту,
    єдину блискітку вогню
    Що залишилась від багаття того,
    Вже дивного, страшенно древнього й святого...





    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  9. Михайло Закарпатець - [ 2009.11.15 22:50 ]
    Наблизитись до Тебе
    У височінь, за сині небокраї,
    в примарну даль нескорених зірок
    надію-птаха знову відпускаю –
    до Тебе щоб наблизитись на крок.

    Наблизитись на ще одну поему,
    на ще одну намріяну весну -
    щоб із рядочків-квітів діадему
    Тобі подарувати неземну.

    З віршів я простелю Тобі доріжку
    на берег жартівливого струмка,
    якому цілувати свої ніжки
    дозволиш, коли стомишся злегка.

    А я – неподалік. Не потурбую.
    Я - птах-надія. Вірш. Одна з квіток.
    Щасливий, що тепло твоє відчую.
    Що я вже поряд, ось.
    Останній крок...


    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  10. Тетяна Левицька - [ 2009.11.15 19:26 ]
    Хитрий пес
    Ти жвавим песиком гайнув за хвіртку.
    Виляючи хвостом, раптово втік.
    Навіщо повернувся в рідну клітку,
    Вичавлюючи з вуст лимонний сік?

    Чого мовчиш? Не чую більше лайки!
    Чи, може, розучився за ці дні?
    Ти звідкіля прийшов? Невже від Майки?
    А втім, мовчи, то – байдуже мені.

    Стоїш улесливо на задніх лапах –
    Скуйовджений, захеканий, чудний.
    Як завше на тобі сторонній запах –
    KENZO… То йди, моя покаро, змий!

    Вірунчик, не чіпляйся, мов бацила.
    Втамуй, кохана, безпідставний гнів.
    Мене менти на кілька днів закрили,
    У камері з повіями сидів.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (18)


  11. Іван Редчиць - [ 2009.11.15 18:50 ]
    ОЛИВА РАДОСТІ
    & 11 &

    & 11 &

    Егей, вітри, пора будити ниву,
    А ви спите у росяних бузках!
    Летить душі моєї ранній птах,
    Минаючи тонкі тенета гніву.

    О, як бере за душу хижо страх,
    Як поторочі ціляться у Діву!
    Якби могли отримати наживу,
    То продавали б навіть костомах.

    Цю тему вибрав я не для моралі,
    Ні-ні, не бійся, я не ретроград,
    Що любить в чашці бульбашки-коралі…

    Пробач за ці метафори невдалі,
    Забувши про форелі та кефалі, –
    Я вийду вранці в яблуневий сад.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  12. Сонце Місяць - [ 2009.11.15 16:26 ]
    somewhere II
     
    октавами domine deus
    кажанами старої дзвіниці
    неясними сплесками падолисту

    павутинням дерев чаклунських
    фосфоричністю спалахів
    скляними стінами кратерів


    хрипкими зимовими звірами
    приблизно віддалені
    півстанки снів неяскраві

    чуття ледь вагомі
    відтінки дрімотного
    облетілого міста привидів



     -{-




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (16)


  13. Сергій Руденко - [ 2009.11.15 15:03 ]
    Синичка.
    Сидить синичка на сухому гіллі.
    Теплом останнім тішиться маленька.
    З зимою осінь дограє весілля
    І, ледь помітний, вітерець легенько
    Несе мої думки назад у літо,
    І в ту весну... Туди, де бравим кроком,
    Я - молодий гульвіса швендяв світом
    І гордо відчував себе пророком!
    І в час, коли я йшов до п*єдесталу,
    Вона ховалась в листячко зелене,
    І для мого Всевишнього ставала
    Синичка ця милішою за мене.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.37) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (12)


  14. Іван Андрусяк - [ 2009.11.15 13:35 ]
    *
    повернення на схід – вершина цих казок
    їх серпантинний біг вповільнено а й досі
    на вимогу бика згортається бузок
    і квилить навздогін стара параска осінь

    меж зламаних бажань колишеться як змій
    нірванний листопад нічного банування
    прощання – дотик шкла до вилинялих вій
    і течія вікон і терція овальна

    івасик без гусей і пристань без відра
    і крови без чобіт немислимо вточити
    повернення на схід така чудова гра
    і янгол під кущем – заслужений учитель

    а ми як вітражі застигли в лоні стін
    і довгі як життя минають катехизми
    кохана відірвім погуслі гливи тіл
    а тільки хто за нас діждеться тут вітчизни
    1995


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (2)


  15. Іван Андрусяк - [ 2009.11.15 13:34 ]
    *
    ці тексти як жінки регочуть віддаються
    виношують тремтять від дотику руки
    а їхній чорний трон на паперовім блюдці
    немов старий магніт притягує зірки

    їм сниться по ночах шалений шов бетону
    підземної стіни точений барельєф
    і місяць як кольє стискає плоть червону
    і венам золотим розлитись не дає

    ці тексти як жінки вони старіють зранку
    але котрогось дня коли на вітражах
    старенький принцип жах зірве ажурну рампу
    із їхніх гордих лон обсиплеться іржа

    і вкриті золотим пахучим ластовинням
    вони тобі прийдуть немов під образи
    ти винен їм цей світ ти кожен їхній вигин
    губами обома в повітрі зобразив

    ти рвав їх на шматки зализував їм рани
    леліяв як дітей як потолоку дер
    тепер вони твої але чому іване
    ти жодного із них не вимовиш тепер
    1995


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (2)


  16. Іван Андрусяк - [ 2009.11.15 13:05 ]
    *
    і люди і очі і води і зорі і там
    де звук розпашів на зеленому вовчому морі
    немає нікого хто вивів би голосно сам
    дієзи й бемолі зараза дієзи й бемолі

    і зливи неначе прищі на брунатному тлі
    марудні й понурі як джинси на тілі декарта
    і вже голоси мої з неба судомні як кварта
    зринають в долоні розмірено як дриґлі

    зимуємо разом і пόфіґ – каштани цвітуть
    кобіти і ноги дими і пропалені скельця
    розбризкана навпіл із пляшки сумна каламуть
    до серця доходить зараза доходить до серця

    жує сентименти випльовує міражі
    кохання й масарство макартні або моріконе
    на бархатній бойні нічого не важать ножі
    лиш люди і очі і води і зорі і коні

    невже повбивав би невже постелив би зерня
    в розмірену й теплу розлиту по вінця гидоту
    лиш тіні зараза минають холодні на дотик
    і знову ображено дивляться в очі коня
    1998


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.55) | "Майстерень" 5.25 (5.61)
    Коментарі: (1)


  17. Віталій Білець - [ 2009.11.15 12:31 ]
    Я придумав себе
    Я придумав себе
    В цьому надто уявному світі,
    У ілюзію тіла
    Всі свої відчуття помістив.
    І сяйнули в очах
    Ілюзорні розливи блакиті,
    Сповістивши про час,
    Що на обрії духу наплив.

    Я знайшов не себе,
    Не собі свою дійсність наврочив
    Поміж двох берегів,
    Що йменують буттям й забуттям.
    Бо що бачили дні,
    Те ніколи не бачили ночі,
    Тому сутність свою,
    Я присвячую звабливим дням.

    Може з ними знайду
    Ту просту, золоту середину,
    Про яку каже міф,
    Не римуючи тайні рядки.
    Не почавши скінчу
    Ту намислену працю рутинну,
    Не приставши на фальш
    І відкинувши згубні плітки.

    Хай вселенська рілля
    Родить зір золоті міріади,
    Що до того мені,
    Моя дійсність не більша як сон.
    І цій правді гіркій
    Не існує у світі розради,
    Окрім серця, в якім
    Вічних Істин підноситься трон.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  18. Ярина Брилинська - [ 2009.11.15 12:15 ]
    Для Христі...
    У невідомому майбутньому
    Шукайте радість в незабутньому.
    Хапайте миті послідовності
    В нудній непроханій дорослості.

    Живіть життя один для одного,
    Дивуйтесь дивом невідомого,
    Хваліться мудрістю щоденною,
    Хай тиша буде небуденною.

    Хай буде “лЮблено” і “кОхано”,
    Хай буде “чЕкано” і “прОхано”,
    Хай все життя бринить, мов музика
    Для неї твориться акустика...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (1)


  19. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.15 10:25 ]
    * * *
    В черевиках ногами ходимо,
    Бо інакше, на жаль, не вмієм.
    Ми, - упевнена, - з неба родом, бо
    Під лопатками й досі ниє.

    Наші светри – із шерсті в’язані,
    І асфальтом – так лунко – кроки.
    Тільки в серці – ятрить несказане –
    Небо сонячне і високе.

    Ми за крила ногами платимо
    І питаємо в себе: «Хто ти?»,
    Бо у пам`яті кожного атому –
    Трепет радісного польоту.
    15.11.09. ніч.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (8)


  20. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.15 10:09 ]
    ПЕРЕД СНОМ
    Благослови у дивні сни,
    У край вершин Твоїх і стежок,
    Де джерело Твоє дзвенить,
    І де твоя висока вежа.

    Де ніч багата на дива,
    Де ранки м’ятні і медові,
    Де слово добре ожива
    І думка кожна - від любові.

    Де квітне сад, чекає дім,
    Де серце – сонце. Сонце – Серце.
    Звідкіль усе, що поза тим
    Короткочасним сном здається.
    14.11 – 15.11.09, ніч.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  21. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.15 10:14 ]
    * * *
    Якось вранці спинилась вражено:
    Те, що ніколи – те – ніколи.
    Час летить, ніби листя з ясена, -
    Дмухне вітер – і листя – долу.

    Час летить, обриває ґудзики,
    Поспіша, мов кудись не встигне.
    Я проходила – чую – музика,
    І – роки, як хвилини, збігли.

    Стріла очі твої, що світяться, -
    Обійти їх ніяк не в змозі.
    Не минуло ще навіть й місяця –
    Сивина у моїм волоссі.

    Нам небесне – земними мірами?
    Море келихом щоб черпали?
    Ми не просто з тобою віримо:
    Менше вічності – значить мало!
    14.11.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  22. Віталій Білець - [ 2009.11.15 09:50 ]
    Тобі, мій Господи
    Тобі, мій Господи, Єдиному Тобі
    Душа моя радіє і співає,
    І серце б’ється Іменем Твоїм.
    У ньому сонце істини сіяє,
    Мій шлях земний чудесно просвітляє
    І проводжає у небесний дім.

    Творець віків, уславлений Владика,
    Єдиний, Вічний, Праведний, Живий !
    Даруєш Ти спасіння чоловіку.
    У дні грядущі, де не має ліку,
    Ведеш серця, що чують голос Твій.

    Квітує дух, душа цвіте пахуче
    У молитовній, сонячній порі.
    Над світом сонним розсуває тучі
    Проміння віри світле і могуче,
    Запалене від Божої Зорі.

    Тобі, мій Господи, Єдиному Тобі
    Співаю я псалми і пісню нову.
    Блакить безкрая весело бринить.
    Там, знаю я, знайдуть свою обнову
    Усі, хто віру йняв Твоєму Слову,
    Хто забажав собі Тебе відкрить.

    2007


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.43) | "Майстерень" 5.25 (5.45)
    Коментарі: (10)


  23. Іван Редчиць - [ 2009.11.15 08:49 ]
    ОЛИВА РАДОСТІ
    & 10 &

    & 10 &

    І ніч за нами йтиме навздогад,
    Пригорнуться до неї радо квіти.
    Вона ж до тебе йтиме, білий світе,
    Щоб ти завжди звучав з душею влад.

    Пісні для неї, ніби рідні діти,
    Що не зазнали мору і блокад.
    І хоче Бог її дітей зцілити –
    Вони пройшли чорнобильський парад.

    Сини схилилися й читають Книгу,
    І спрагло Слово п’ють, немов росу,
    І знищують в серцях безбожжя іго.

    Я теж подяку Богові несу –
    За цю безцінну й вічну цю поживу…
    Егей, вітри, пора будити ниву!



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  24. Тамара Ганенко - [ 2009.11.15 05:11 ]
    * * *
    Осінній день
    себе втопив у дощ.
    І хто йому, сіромі, допоможе?
    Застиглий погляд і вбрання негоже,
    Й немає потім, все збулося до...

    Я знаю серце, трепетне й гаряче...
    Але цей дощ, оцей холодний дощ,
    Безмовний день, покреслений уздовж,
    І всі бажання юрмляться незрячі...

    Озвися, серце, трепетне й гаряче...



    (Збірка "Із тернами в серці", 2003)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  25. Тамара Ганенко - [ 2009.11.15 05:29 ]
    * * *
    Ноги ходять по землі, по асфальту,
    руки миють, в"яжуть, чистять,
         очі дивляться,
    а враження таке,
    що я не живу -
    перебиваюся зо дня до дня,
    життя ж моє тече окремо десь:
        мчить у зірницях, фейєрверках,
        туманах, по гірських дорогах,
        по бурях і штормах, пожежах,
    лиш іноді у сни вриваючись
    й бентежну залишаючи оскому...

    1990


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  26. Тамара Ганенко - [ 2009.11.15 05:33 ]
    Я на шматочки...
    Я на шматочки згадку рву,
    Аби й не сміть про ту хвилину...
    Жовтить осіння ніч траву,
    розносить вроду тополину.

    Осіння ніч. Все так давно.
    Не повернути найясніше.
    Весна дихнула у вікно.
    І зупинилась.
    Білим віршем.

    Збірка "Із тернами в серці", 2003


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  27. Юлія Івченко - [ 2009.11.15 01:12 ]
    Шахова королева.
    У тебе сьогодні оновлена шкіра,
    Нова філософія першого звіра,
    Життя – королівський стиль.
    Неначе у шахи, ти граєш із Богом,
    Пливе чорно-біла, клітинна дорога
    Зпід ніжок струнких, як мотиль.

    Спочатку пішак ти і пушечне м’ясо,
    Одна з багатьох, хто вклоняється часто,
    І носить сіренький піджак.
    Болючо нагайкою стьобає плітка,
    І очі сльозяться, неначе в сирітки,
    І все у житті не так.

    Твоє завдання уперед по клітинках.
    Остання лінійка - для мудрої жінки,
    Де ти королева вже.
    Який в тебе захист – чи ферзь, чи коник,
    Жертовний вогонь їх утробу зломить,
    Ти лиш усміхнешся: « Невже?»

    Ти правила гри пізнаєш потихеньку,
    І наче гросмейстер, ходи витребеньок
    Спочатку до heppi end.
    Не раз розіб’єш соромливі коліна -
    Тотожньо розбою від Тарантіно,
    Й розірвеш серця жоржет.

    І партія перша, і партія п’ята,
    І партія бою тече стодесята,
    І ось перемоги мить.
    Солодка, як цукор, медова хвилина,
    Бо ти враз змінила і статус, і чина,
    - Гей, ляльо, тебе навчить?

    Ти – загадка жінка, ти мрієш метою,
    Твоя наполегливість є золотою,
    І символ твій – сонячний лев.
    Бо мало вродливої посмішки стерва,
    Для того, щоб лицарі мліли і перли
    На шиях у королев.




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.67) | "Майстерень" 5.25 (5.76)
    Прокоментувати:


  28. Вячеслав Ткачук - [ 2009.11.15 01:06 ]
    Перед сном
    Опустилось солнце за твоим окном,
    притаились звуки, словно перед сном.
    День собрал букеты запахов цветов,
    только не заметил, что не все есть в нем.

    Так, не мог он разобраться,
    стал тобою любоваться,
    приходил он каждой ночью,
    что б увидеть свой цветочек,
    утолить дневной каприз.

    Приоделось небо в красочный наряд,
    столько красок вместе о любви молчат.
    День рассыпал ночью звездные огни,
    в сумерках полночных всё плывут они.

    Так, не мог он разобраться,
    стал тобою любоваться,
    приходил он каждой ночью,
    что б увидеть свой цветочек,
    утолить дневной каприз.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Вячеслав Ткачук - [ 2009.11.15 01:53 ]
    Пылали звезды
    Я видел, как пылали звезды
    и, задыхаясь, канули во мгле,
    в которой вечность возрождается,
    да так, что не узнать мне их.

    Я знаю, мне поверить сложно,
    но так близки орбиты раненых планет,
    где каждый ищет и находит
    ровно то, в чем смысл есть.

    Постой, не стоит суетиться,
    забудь, какими раньше были мы,
    там, где покрыто мраком, дышат звезды,
    и что-то тянет мою душу к ним.

    Не плач, я только на минутку,
    мне интересно знать, тепло ли им,
    живет в мечтах моих песочный фикус,
    и свет, в котором вечно холодно.

    Давай простимся понарошку,
    я не уйду, мне так легко с тобой,
    но я увидел, как пылают звезды,
    я потерял в них навсегда покой.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  30. Інна Нежуріна - [ 2009.11.15 00:28 ]
    НОТИ

    Такою не стану потім,
    Запиленим, але вихором.
    Впаду на останній ноті.
    Душі моїй сонця!
    Тихо…
    Ре

    У леті хапаю віжки
    Чужого коня і воза і
    Наразі кочуся пішки,
    Мов колесо п’яте
    В лозах
    Мі

    Такого не буде в кадрі
    Шедевром не для фотографа
    Промінчик у торбі й мандри
    Прем’єрою без повтору
    Фа



    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  31. Інна Нежуріна - [ 2009.11.15 00:48 ]
    * * *
    Легкі покоси грають оксамитом,
    Перечіпають стежку чебрецем.
    Себе відчувши диким горобцем,
    Я ледве-ледве починаю жити.

    Коли, бува, за хмари віднесе
    Й пограє мною повнощокий вітер,
    На променях повчуся ворожити...
    Спаливши крила, упаду дощем.

    Помию людям посірілі шиби...
    Тоді в річках доволі стане риби,
    Й запахне літом посеред зими

    Туманами обернуться дими...
    На дні щілини ворухнеться гусінь,
    Бо сила розростається у русі.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (5)


  32. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.15 00:22 ]
    * * *
    Так буває лише від любові
    До всього. До всього і усіх.
    Коли серце напоготові,
    Не боїться земних доріг.

    Коли так неймовірно тисне
    Біль чужий у німій журбі,
    Коли ніжності надто тісно
    Пульсувати в самій собі.

    Коли хочеться обійняти
    І відчути, що кожен – друг:
    Перехожий стає за брата,
    Хтось – за матір чи за сестру.

    Від любові – моря і ріки,
    Спалах сонця і міць дубів.
    І як добре, що Хтось Великий
    Не утримав її в собі.

    І як добре, що всі планети
    Саме з неї взяли розбіг.
    Я чекаю на тебе. Де ти?
    Найдорожче лише - тобі.
    14.11.09.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (3)


  33. Віталій Білець - [ 2009.11.15 00:22 ]
    Зеленійте сади мої в сонячній трелі

    Зеленійте сади мої в сонячній трелі,
    Причаровуйте душі квітками, дзвеніть
    Молодими вітрами…
    Співанки веселі
    У серця мармурові зроніть.

    Розмалюйте простори близькі і далекі
    Кольорами, яких ще не бачили дні…
    Хай пливуть над землею повітряно-легкі,
    Переспілі блакиттю пісні.

    Я сьогодні прозрів тим нев’янучим Духом,
    Збагатившись привіллям Священних Світів,
    Підійнявся до хмар, понад їх білим пухом,
    Привітати Життя, полетів…

    Духмянійте літа мої синім безмежжям,
    Шовковистим, пахучим розливом скипіть,
    Про прозріння небесним, сяйним безбережжям
    Кожній краплі росини в гаю сповістіть.

    Нехай дзвонять із трав пелюстковим дзвіночком
    Мирні ранки, аж поки в натхненній душі
    Вицвітають рясним поетичним рядочком
    Опромінені Духом вірші…

    2009


    Рейтинги: Народний 5 (5.43) | "Майстерень" 5 (5.45)
    Коментарі: (1)


  34. Владимир Бурич - [ 2009.11.14 23:52 ]
    * * *
    Отрежут язык —
    буду им как кистью
    писать свои мысли на заборе


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.46) | "Майстерень" 5.38 (5.45)
    Прокоментувати:


  35. Владимир Бурич - [ 2009.11.14 22:57 ]
    * * *
    И снова
    желание заглянуть в себя
    в дырочку от пули


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  36. Владимир Бурич - [ 2009.11.14 22:16 ]
    * * *
    Бабочка —
    договор о красоте
    имеющий равную силу
    на обоих крылышках


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (1)


  37. Владимир Бурич - [ 2009.11.14 22:14 ]
    * * *
    Жизнь —
    искра
    высеченная палкой
    слепого


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  38. Владимир Бурич - [ 2009.11.14 22:39 ]
    * * *
    Акад. А.И. Алиханяну

    Сорвите с меня повязку виденного
    Сбейте с рук оковы сделанного

    О это первое озеро
    отразившее первое облако


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (1)


  39. Іван Андрусяк - [ 2009.11.14 22:19 ]
    *
    проповідуєш безвість як ніч проповідує спрагу
    місце скрипу води оповите нічийним дощем
    споконвічна гора з-під каміння просочує брагу
    а до кого та брага до кого та спрага тече

    на покатих прогалинах висяться тіні мужичі
    ідол мозку липкий витирати крило об штани
    був ти падким на простір так само як падким на звичай
    тільки місяць забувся вхрестити тобі однини

    мислі – пастки на бджіл що по ночах не вміють літати
    їм би майже сльозу їм би тільки маленький ковток
    це життя до пиття не відняти але й не додати
    що із того що вічне якщо йому досить по сто

    алерґія на вітер жере солов’їні інстинкти
    мозок скрес до світанку і вже не пригорне ніхто
    ген зі свити богів тільки жовтий переляк простився
    а за решту звиняйте за решту – з-під крана – по сто

    ще по сто і заснути таке воно зранку нівроку
    розлипаються крила присохлих од відчаю бджіл
    тільки гусне слина як понура бравада пророка
    що нікому – нікому – ні краплі не наворожив

    2000


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  40. Іван Андрусяк - [ 2009.11.14 22:59 ]
    *
    тут сон і сови. солодко. приходь.
    на цілі води папороть і водь.
    за чайками пливуть підбиті чайки.
    вітрила, що приспущені навзрид,
    витримують один-єдиний світ,
    роздвоєний на кінчику нагайки.

    тут майже мокро. майже відчуття,
    присилені на кільчику життя,
    присилувані майже відчувати,
    що крик сови, що папороть, що плоть,
    що десь на небі сіється Господь
    тонким дощем останньої відплати


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.55) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (1)


  41. Іван Андрусяк - [ 2009.11.14 22:35 ]
    333.
    є три узбережжя твоєї ріки
    і сонцю судилось намислити кожне
    порожня вода витікає в порожнє
    кудись попід небо – аби навпрошки

    і солоно їй і не соромно їй
    і майже під воду ховаються бризки
    тоненькі судини сакральної книжки
    спиває поранений вартовий


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Прокоментувати:


  42. Леді Ней - [ 2009.11.14 22:45 ]
    *****
    Ріка пересихає,
    як горло серед ночі
    і ти, як музика,
    і сон, як ти.
    Я ще кохаю,
    цей непростимий злочин
    затвердлим вузликом
    через твоє – прости,
    через моє забути-незабути
    як тінь, розлуки довшає рука.
    Тут квіти ночі пахнуть так розкуто,
    що захлинається під місяцем ріка.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  43. Ян Джерельний - [ 2009.11.14 21:19 ]
    19
    Число дев’ятнадцять – магічне;
    звучить, звісно, дещо цинічно
    (а як же усі інші числа)
    до того ж не дуже логічно…

    Десятка і дев’ять – не пара
    (самий лише гриф без гітари).
    Тринадцять і шість - не зіграє.
    Двадцятка – безжалісна скнара.

    Не зовсім це орфографічно:
    тринадцять – то (а)політично.
    Трояк – то релігія певна…
    Число дев’ятнадцять – космічне.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  44. Ян Джерельний - [ 2009.11.14 21:08 ]
    зворотній бік
    Уільям Бредлі Пітт
    затаврувався у власних комплексах:
    щоночі мітить територію
    під цими штучними деревами.
    Наздоганяє прогавлену юність
    на ярмарці із розгадування кросвордів.
    Йому подобається вірити,
    ніби він "такий-як-усі" і ніколи не був божевільним.

    Маленький хлопчина з бельгійської дупи
    поспішає додому опісля сурйозних баталій.
    Ще тільки почало сутеніти, але грізні тіні
    ввижаються йому під кожним вологим кущем.
    Удома є мама, "яка-не-образить",
    і ще цілих пятнадцять років до власнособі
    поставленого діагнозу маніякально-депресивного психозу
    зі схильністю до сюїциду.
    І зараз маленький Жан-Клод Варенберг
    тренується в звичці тікати від власного сказу.

    На ранок під сурми осіннього вітру,
    опопід підїзду останнього "в темі" баригі,
    я бачу кумира мільйонів, який власні очі
    ховає у задню кишеню залатаних гіпових джинсів.
    Він ледве тримається, - власне,
    не бачу я жодного руху.
    Лише вічний страх (ну-а-що-як-на-це-ти-не-здатен)
    дає якусь силу занедбаним гумовим мязам...
    Сід Вішес ізнову бажає відчути себе напівбогом.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Прокоментувати:


  45. Іван Редчиць - [ 2009.11.14 20:30 ]
    ОЛИВА РАДОСТІ
    & 9 &

    & 9 &

    Я до світанку слухатиму зливу,
    Бо в ній злилися сотні голосів.
    Я бачу постать рідну і красиву,
    І знову чую незвичайний спів.

    Як душу заспокоїти вразливу?
    Де серцю взяти найщиріших слів?
    Двома схопивши вітру синю гриву,
    Я в небеса за піснею злетів.

    О голосу пісенний зорепад!
    Ну, як тебе у слово перелити,
    Щоб у душі цвіли зимою квіти?!

    Покличу я володарку пісень,
    Нехай співає людям цілий день,
    А ніч за нами йтиме навздогад.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  46. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.14 20:45 ]
    * * *
    Коли ми йдемо отуди, де -
    ні посоху ні взуття,
    І немає потреби
    земні оббивати пороги,
    Залишаються речі
    за нас доживати життя,
    Які п’ять, які десять,
    які – двадцять вісім років.

    Залишаються помисли і –
    як і усі – слова.
    Залишаються вчинки –
    ніби набатні дзвони.
    Твоя усмішка буде
    у пам`яті друга жива,
    Як і номер твій в пам`яті
    іншого телефону.

    Коли ми ідемо,
    розриваючи два світи,
    Не знайшовши дверей
    для великого переходу –
    Залишається музика, -
    твій найтонший мотив,
    Який хтось після тебе –
    за тебе буде виводить.
    11.11.09.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  47. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.11.14 20:49 ]
    * * *
    Від себе самої мені уже холодно.
    Господи! Пережити б!
    Не тими стежками блукала у полудень,
    Не тих назбирала квітів.

    Не тими в’язала колючими римами…
    А хто ж мені слово верне?
    І хтось мої вірші, як стріли отримує,
    Вінки із сухого терну.

    Словами загралася: другом і ворогом.
    Мечами тепер повисли.
    Лишилося тільки – углиб і угору, у
    Пошуках Світла і Смислу.
    6.11.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  48. Марина Карпінська - [ 2009.11.14 14:09 ]
    ВІДЧАЙ
    Забери мене, любий, і тікаймо світ за очі,
    Забери мене, рідний, далі від нього сховай.
    Поцілуй мене, серце, в небеса підіймаючи,
    І іди, куди знаєш, чи кохай, чи лишай,
    але так, щоб ніколи, ніколи його не бачила,
    І ніколи вже наші не перетнулись шляхи...

    Наша грьобана доля все давно передбачила
    Може чуєш, сміються десь вгорі пастухи?

    Десь вгорі чи внизу... Хто тут став нашим "автором"?
    І до кого з примірником бігти з підписом на форзаці?
    Міцно тиснути руку,-О, які ж бо слова і метафори!!
    І на вушко: "Вам більше заплатять, як всі повмирають в останнім абзаці!"

    Забери мене, любий, і тікаймо світ за очі,
    Від усіх авторів, від нього, від мене, закрий, захисти...
    Щоб на вушко нікому нічого більше не радячи,
    Рахувала у клітці золоті і не дуже прути.
    01.00.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  49. Катя Луганська - [ 2009.11.14 13:28 ]
    * * *
    Тіне маленької антилопи,
    тікай! Маленька тремтлива тіне,
    тікай, як маленька твоя господиня
    тікає від левів, левиць, левенят;
    тікай, бо черга твоя тікати;
    тікай, бо скінчиться от-от цей вечір,
    надійде ніч, і зірки всім прайдом
    тебе полюватимуть, щоби з'їсти,
    щоб на шматки розірвати, о тіне!
    Ти любиш так цю виснажливу втечу,
    визнай правду – ти здатна жити
    тільки в її божевільному ритмі,
    для тебе тільки вона має зміст, і,
    тікаючи, ти питаєш постійно
    у маленької антилопи,
    коли нарешті вас Сіріус схопить
    і втамує свій голод світло
    саме твоїм,
    так, твоїм!
    тремтінням.

    2009, осінь


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.19) | "Майстерень" 5.25 (5.17)
    Коментарі: (5)


  50. Ігор Павлюк - [ 2009.11.14 13:45 ]
    Крик пораненого вогню...
    * * *

    Крик пораненого вогню –
    Білі птахи над лісом.
    Осінь.
    Я себе лиш, себе виню
    У зимовім Твоїм волоссі.

    Я метався, як дикий звір,
    По країні моїй убогій,
    Не міняв ні ідей, ні вір, –
    Черевики лише й дороги.

    І по світу також блукав:
    Від Америки до Байкалу.
    Видно, доля вдалась така,
    Видно, предки мене гукали.

    А нащадкам аби наш чад...
    І горілка («ще та...») пітніла.
    Бо вперед – це також назад,
    Бо душа – це всевишнє тіло.

    ...Крик пораненого вогню.
    В небі моря хрести пташині.

    Я себе лиш, себе виню
    В грішнім присмерку батьківщини...

    11 лист. 09.


    Рейтинги: Народний 5.56 (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (21)



  51. Сторінки: 1   ...   1413   1414   1415   1416   1417   1418   1419   1420   1421   ...   1829