ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Нестор Німцов - [ 2008.05.23 09:42 ]
    Критична точка
    Що з тобою зробили, брате,
    Хто примусив так низько впасти,
    Ноги покидькам цілувати,
    Світло дня проти ночі клясти?

    Обезброїли, оскопили,
    І примусили землю жерти,
    Жить по-людськи заборонили,
    Не дозволять по-людськи й померти!

    Що за сила хребет зламала,
    Більмами заліпила очі,
    Твою душу пошматувала,
    І за безцінь купити хоче?

    Як не я - хто тобі допоможе,
    Хто підійме наш рід з болота ?
    Вже тривожиться військо вороже.
    Коли я відкриваю рота.

    Нетерпляче стискають руки,
    Спраглу битви нещадну зброю,
    Ненаситні злітаються круки
    До майбутнього поля бою.

    Наростає критична маса,
    І година безповоротня,
    Прокидається нова раса,
    і думок моїх чорна сотня.

    Нема сили, яку б не збороли
    Ми - хто жив на краю безодні.
    День розплати не прийде ніколи,
    Якщо не настане сьогодні !


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (1)


  2. Григорій Слободський - [ 2008.05.22 21:59 ]
    ...
    Т. Г. Шевченкові.


    Важко дуже проживати
    У панські неволі,
    Сиротині без притулку
    Ніде нема долі.

    А ще тяжче кріпаком
    Закріпаченим жити,
    Що богом дано
    Мусить чашку допити.

    Гірка чаша була кави,
    Муштра – сиротини
    Прожив в світі одиноко
    Без жінки дитини.

    Замість жінки думи його
    Стелились віршами
    І притулок находили
    Поміж кобзарями.

    Заміст дітей непослушних
    На папір слова лягали,
    Попід тином сиротою
    В Україні тут блукали.

    Повернувся на Україну,
    В задніпровські кручі
    Тепер слухає в могилі
    Як реве ревучий.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  3. Юрій Лазірко - [ 2008.05.22 20:50 ]
    Ранкова розкраплена
    По краплях на землю прослизує холодом осінь
    бере у полон зголоднілий ефір безголосся,
    між небом і долом - долоні волога підносить
    та очі калюжам розплющились з поглядом босим.

    Застав краплепад кам`яницю ще теплою ліжком -
    бо капці не крапали кроками банно до ванни,
    та знаком питання калачик не вигнувся з кішки
    і птаха не встигла залити до тиші осанни.

    Зустріла пілотів небесних мелодія "ку-ку",
    Союз-Апполон - пролетів через ніч стикування,
    де зорі здавалися ближче, ніж стінки застуки,
    як очі дивилися, наче "живемо востаннє".

    Пари невагомості - всесвіту послані знаки
    в шпарини для внесення тями та виносу крику,
    на чайника стінах споруджують зоряний накип
    і чується свист галактичний мовчанню на викуп.

    Тримається слова розмова, мов шуркання - миші,
    ефір дощовий забиває душевність до вуха...
    і десь з-за пера у чорнило заглядує тиша,
    оплакує серце рядками її - за розруху.

    22 Травня 2008

    =^-^=

    Утренняя раскапленность

    По каплям на землю сползает холодная осень
    и в плен забирает голодный эфир во всевластье,
    а где горизонты - вдруг влажность ладони подносит
    и лужам глаза расспускаются взглядом ненастья.

    Застал каплепад сонным дом, что с теплом у окошка -
    шагов не накапали тапочки в кухне и ванной
    со знаком вопроса калач не согнулся из кошки,
    и птица залить тишину не успела осанной.

    Встречала пилотов небесных мелодия "ку-ку",
    Союз-Апполон - пролетел через ночь со стыковкой,
    где зори казались роднее стены перестуков,
    когда пожирали от страсти глаза, словно волки.

    И пар невесомости - в космос отосланы знаки
    сквозь щели внесения мыслей и выноса крика,
    на стенках у чайника строится звездная накипь
    и слышится свист для галактик - молчанию выкуп.

    И держится слово "шепчу", как шуршание - мыши,
    эфир дождевой надевает душевность на уши.
    А где-то перу от чернила становится тише,
    ведь строчками сердце оплачет покой, что разрушен...

    22 Мая 2008


    Рейтинги: Народний 5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (14)


  4. Гортензія Деревовидна - [ 2008.05.22 14:01 ]
    * * *
    ці знаки - зникомі. занурені в попіл і пил
    закинуті в застінки білого сніжного диму
    це вам, лотофагам, наказано: їж його, пий
    допоки не зникло - у видисі вирі і видиві

    допоки не стало відточеним лезом для лед.
    це просто кристал. нерухомий, та в блискоті - ртутний
    і близький настільки, що марні всі запити «де»
    тому неможливо почути у відповідь. - «тут»

    - ти стукаєш в двері. і двері як сніг
    скриплять. і напухли повіки. -
    повіки тепер: серед днів, серед див, серед снів,
    тепер - назавжди. тепер це все - просто - в повітрі...


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  5. Тетяна Роса - [ 2008.05.22 13:01 ]
    Кохання без меж… або …
    З тобою – інша, з тобою – не я.
    Вона – підколодна холодна змія,
    вона – усе зло, що на світі існує,
    вона тобі душу на попіл зруйнує.
    Любий, погана обранка твоя,
    адже з тобою – вона, а не я.
    Буду я брудом її обливати,
    аби ти не міг її далі кохати,
    бо хочу я, хочу бути твоєю…
    Хай краще вона мене кличе змією!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  6. Олександр Комаров - [ 2008.05.22 13:52 ]
    XLIV
    Микола без краплини туги
    Чекав в той час як його други
    Пiд дзявкiт стомлених собак
    Топтали болотистий Мак.
    За цiлий день свою рушницю
    Не піднімав він на лисицю,
    I пальці правої руки
    Даремно зводили курки.
    Аж тут, де сосни юнi, хилi
    Ріденько поросли на схилi
    Тiнь бачить, чує
    - Чап! Чап! Чап!
    Пiд тиском обережних лап
    Озвався сніг приємним рипом,
    Удача полохливим типом
    Герою збiглої доби
    Руденьку в лiнiю стрiльби
    В насмішку досвіду наслала,
    Чи жваво так в орлянку грала?
    Микола цiлиться, курок
    Звiльняє плавно, тихий "цок"
    Злякав його, звiринiй втечi
    Спiзнiлим пострiлом картечi
    Вже перешкодить не зумiв.
    Не вилив на рушницю гнiв,
    Призвавши за злобу осічку,
    Розчарування,хибну звичку
    Забув як крики в тьмянiм снi
    Промовив:
    - Будуть iншi днi.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.12) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  7. Олексій Кацай - [ 2008.05.22 12:02 ]
    Смак ситра
    Маскується під бульбашки ситра
    сферичних блискавиць смертельна доза:
    занурюється вглиб Юпітера,
    оброблений комп’ютерами, мозок.

    Тут формули замінюють талант,
    але, хоч код є важливішим слова
    у місиві молекул
    ________________ та команд,
    чомусь дитинство
    ________________ згадується знову.

    Коли обшивками та двигунами
    обтяженим ти бути ще не звик,
    коли ще крила були в тебе й в мами...
    І смак ситра
    ____________ зволожує язик.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (7)


  8. Ондо Линдэ - [ 2008.05.22 12:47 ]
    игры в прятки
    Я лежу под кроватью. Мы с мамой играем в прятки.
    И она уже час не может меня найти.
    Только бродит по дому со стулом в руках, украдкой
    Отстукивая его ножками мой мотив.
    И еще телефонная трубка висит на проводе,
    Из нее уже две минуты молчит "Алло"...
    Видно, папа опять задержится где-то в городе,
    Папе с городом этим ужасно не повезло.


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.47) | "Майстерень" 5.38 (5.58)
    Коментарі: (17)


  9. Роберт Бернс - [ 2008.05.22 09:35 ]
    Lament Of Mary, Queen Of Scots, On The Approach Of Spring
    Now Nature hangs her mantle green
    On every blooming tree,
    And spreads her sheets o' daises white
    Out o er the grassy lea
    Now Pheebus cheers the crystal streams,
    And glads the azure skies;
    But nought can glad the weary wight
    That fast in durance lies.

    Now laverocks wake the merry morn
    Aloft on dewy wing;
    The merle, in his noontide bow'r,
    Makes woodland echoes ring;
    The mavis wild ai' mony a note,
    Sings drowsy day to reast
    In love and freedom they rejoice,
    Wi' care nor thrall opprest.

    Now blooms the lily by the bank,
    The primrose down the brae;
    The hawthorn's budding in the glen,
    And milk-white is the slae:
    The meanest hind in fair Scotland
    May rove their sweets amang;
    But I, the Queen of a' Scotland,
    Maun lie in prison Strang.

    I was the Queen o' bonie France,
    Where happy I hae been;
    Fu' lightly raise I in the morn,
    As blythe lay down at e'en:
    And I'm the sov'reign of Scotland,
    And mony a traitor there;
    Yet here I lie in foreign bands,
    And never-ending care.

    But as for thee, thou false woman,
    My sister and my fae,
    Grim Vengeance yet shall whet a sword
    That thro' thy soul shall gae;
    The weeping blood in woman's breast
    Was never known to thee;
    Nor th' balm that draps on wounds of woe
    Frae woman's pitying e'e.

    My son! my son! may kinder stars
    Upon thy fortune shine;
    And may those pleasures gild thy reign,
    That ne'er wad blink on mine!
    God keep thee frae my mother's faes,
    Or turn their hearts to thee:
    And where thou meet'st thy mother's friend,
    Remember him for me!

    O! soon, to me, may Summer suns
    Nae mair light up the morn!
    Nae mair to me the Autumn winds
    Wave o'er the yellow corn?
    And, in the narrow house of death,
    Let Winter round me rave;
    And the next flow'rs that deck the Spring,
    Bloom on my peaceful grave!


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1) | "http://www.robertburns.org/works/311.shtml"


  10. Нестор Німцов - [ 2008.05.22 02:30 ]
    Первоцвіт
    Чи можеш ти звільнитись від вітрів,
    Які у серці творять хуртовину?
    Хіба твій спокій -те, чого хотів,
    І що передасиш у спадок сину?

    Чи ти шукатимеш коли торішній сніг,
    Щоб під лавиною знайти собі спочинок?
    Невже якась із тисячі доріг
    Веде з квітучих лук в полон сніжинок?

    Хіба зима сильніша від думок,
    І має право обертати в кригу
    Прозрінь майбутніх гомінкий струмок,
    Що починає пісню про відлигу?

    Чи розумом вгамуєш духу шал ?
    Хіба мороз зупинить повінь квітня,
    Котрої наступ - бій за ширший ареал
    Чекає аріїв історія новітня ?

    Змінись - чи згинь, хто жить під снігом звик!
    Весна розтопче рештки твого світу.
    Посунься: відступає льодовик
    Під натиском нищівним первоцвіту.


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (4)


  11. Михайло Підгайний - [ 2008.05.22 01:15 ]
    Музика лунає
    вогонь, який колись горів,
    який тебе колись зігрів,
    тепер приречено згасає,
    а музика лунає.
    в нікуди день беззвучно йде,
    проміння сонця золоте
    ховається за небокраєм,
    а музика лунає.
    стікає кров’ю серце твоє
    пробите вражою стрілою,
    душа поранена ридає,
    а музика лунає.
    зникають барви, аромати,
    хоч звик завжди перемагати,
    ти помираєш, все вмирає,
    а музика лунає.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (2)


  12. Тетяна Роса - [ 2008.05.22 01:41 ]
    Если...
    Если запомнишь о ком-то плохое,
    А после другое добавишь такое –
    Наступит день, когда из ерунды
    Вырастет ком огромной беды.
    Если прощенье сложить с пониманием,
    Если вдруг взять и взглянуть с любованием,
    И к нежному взгляду добавить касание,
    Запомнить случайное, может, внимание…
    И если так сделать ещё раз и вновь –
    Из пустяка вырастает любовь.

    Не страшно из мухи сделать слона,
    Если в твоём сердце доброта видна.
    Он точно будет в радость - твой огромный слон,
    Коль не в посудной лавке появился он,
    И ещё если слон – не медвежья услуга –
    Подарок нежданный для близкого друга…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  13. Юрій Лазірко - [ 2008.05.22 00:59 ]
    Вальс кохання
    Задурманило - затуманилось,
    задивилось в зіниці совістю,
    розійшлося луною з марева,
    на папері відбилось повістю.

    Відгрішилося - замолилося,
    перебралося в кожній кісточці,
    стало відьмі чаклунським варивом,
    настороженим вухом - вісточці.

    Щастя вилилось - букви вивелись
    на останній сторінці радості
    із чорнила з вагою золота
    дні розлуки пускали паростки.

    Переплакалось - і ніяково,
    і нікому не треба бачити -
    як заграва дотліє з холоду,
    а годинник насипле втраченість.

    Повернулося - пригорнулося
    та ударило в струни-здогади -
    забриніло весною свіжою
    та запало у пам`ять спогадом:

    Як дурманило - затуманило
    і кидалось в зіниці зливою,
    та надіялось - може виживе,
    щоби стати комусь ща-сли-во-ю...

    22 Травня 2008


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (10)


  14. Григорій Слободський - [ 2008.05.21 23:26 ]
    Відчиню вікно
    Відчиню вікно
    І погляну у світ.
    Запущу в кімнату
    Яблуневий цвіт

    За вікном
    Розцвітають сади.
    Полечу у весну,
    Повернусь туди,

    Де колись між травами
    Весною блукав,
    Для своєї милої
    Фіалки збирав.

    Повернусь до річки
    Де два берега.
    Річка ще досі
    Тайну зберегла.

    На правому березі
    Там колись я жив –
    На лівому березі
    В перше полюбив.

    Через тонку кладку
    Кожну ніч ходив,
    Я на тому березі
    Кохання згубив.

    Заросла стежина
    І нема сліду.
    Сяду я над річку
    І там посиджу


    Згадаю кохання
    І свою Марічку,
    Повернусь в кімнату
    Попрощаюсь з річку.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  15. Олена Пашук - [ 2008.05.21 20:04 ]
    ти у серці маєш камінь
    ти у серці маєш камінь
    я ж ношу з дощів намисто
    перестрілися руками
    на звороті свого міста

    перестрілися назовсім
    аж зросла в долонях м’ята
    в спільне сплуталось волосся
    подушка одна зім’ята

    один в одному течемо
    б’ємось в стінки трощим дамби
    розганяємо нечемно
    малюків морських сомнамбул

    ми зіскочили зумисне
    з колії експрес-відносин
    носиш ти з дощів намисто
    я ж ношу під серцем осінь


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.38 (5.46)
    Коментарі: (5)


  16. Юрій Лазірко - [ 2008.05.21 19:54 ]
    Проведемо
    Ми цю ніч проведемо у почестях,
    під рефремами слова "люблю".
    В переповненім пристрастю "хочеться"
    не залишиться й краплі жалю.

    Стихне ліжко в мелодії звірення
    і сховаються в одяг тіла.
    Та вкрадеться холодне примирення
    в усвідомлення втрати тепла.

    Хай вокзал розповзається в потягах,
    а "бувай" розбивається в стук -
    бо відчинене серце для протягу
    і "па-па" замість ласки - для рук.

    І розірване небо між крилами,
    та латає його самота.
    Краще нам залишитися - милими...
    З далі - доля моя - та не та.

    21 Травня 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (9)


  17. Галина Тарасюк - [ 2008.05.21 19:18 ]
    Хто ти мені?
    Хто ти мені? То дощ, то листопад,
    То пізній квіт, то приморозки ранні,
    Жаданий берег в золотім тумані,
    Дорога, що не вернеться назад.

    Ти є мені. Й тебе мені немає.
    Бо ти судьби моєї знак і слід.
    Те сяйво, що тримає небозвід
    І що мене на цій землі тримає.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.19)
    Коментарі: (1) | ""


  18. Галина Тарасюк - [ 2008.05.21 19:04 ]
    Мій голубе, мій соколе, мій друже
    Мій голубе, мій соколе, мій друже...
    Який незвичний, нетутешній тон!
    Скипає цвітом і за святом тужить
    у цих словах буденний лексикон.

    Що я мовчу? Що я тобі говорю
    в триклятій у житейській крутії?
    Ми - хворі, хворі, безнадійно хворі
    на недокрів'я ніжних почуттів.

    Ми в потемках, як дві гіркі сновиди,
    розлуки дві, одна жура-сльоза.
    Кого ми любимо? Кого ми ненавидим?
    Хто б нам сказав? Хто б тихо підказав

    такі небесні, щемні, небайдужі,
    такі звичайні людяні слова:
    - Мій голубе, мій соколе, мій друже,
    ти ще живий? І я іще жива...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" 5 (5.19)
    Коментарі: (3) | ""


  19. Галина Тарасюк - [ 2008.05.21 19:53 ]
    В душі ні звуку
    В душі ні звуку,
    як у мертвім лісі.
    Лиш відголоски
    слів зужитих
    пташиним пір"ям
    виснуть в порожнечі.


    Рейтинги: Народний 6 (5.36) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (3) | ""


  20. Люта Ольга Козіна - [ 2008.05.21 19:57 ]
    Той
    І рік тому, і через рік,
    І рік по тому, відчуваю,
    Як той химерний чоловік
    Моєю пам*яттю блукає;
    Так просто: недобив і втік
    Ні там, ні тут його не видно,
    Той жалюгідний чоловік
    Зробив із мене жалюгідну.
    В цілому все нормально, так,
    Ніхто ж нікого не образив,
    Лиш той незграбний, той чувак
    Так зачепив, що не одразу
    пройшло. Хоч не дитячий вік,
    А я і досі в казки граю.
    А той безжальний чоловік...
    Він не повернеться, я знаю.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.34) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (5)


  21. Зеньо Збиток - [ 2008.05.21 16:10 ]
    Ракообразна філозофія
    Не палю Пал-Мел - в загашці,
    безголовий шпрот сопе у сні,
    перець залежався в пляшці,
    око залишаючи на дні.

    Як сі занова нарожу -
    буду гавкати на всіх Сірком -
    морди (як-не-як) - не рожі
    і до бари не біжать гуськом.

    Кишочки заграли марша,
    вітер вештається в Порт-Моне,
    я - вже на хвилину старший,
    але шляк потрафив не в мене.

    Качка копнула по злиднях,
    та іржа поїла бензобак.
    Спи! А завтра - буде видно -
    хто є риба - коли свисне рак.

    21 Травня 2008


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (2)


  22. Ірина Храмченко - [ 2008.05.21 16:33 ]
    ***
    Давно когда-то баядерки танцевали
    Пред грозным императором всего Египта,
    Как Нил струились их прозрачные одежды,
    Как песок пересыпались их движения...

    Легко, как миражи, танцуя проплывали,
    В немом восторге императорская свита,
    Уж не могла их не желать, как было прежде,
    Звон браслетов, причудливые видения...

    И в ритм под паранджой глаза звучали,
    Темнее, чем смола, иль эбониты,
    И животы их маршем выбивали
    Свой танец под очерченные ритмы

    Давно когда-то император восхищался
    Их грацией подперченной восточной страстью
    Как тихий Нил, он их боготворил за нежность,
    Как за пристанище для радости сердечной...

    А танцы их ему твердили, чтоб рождался,
    Беспрекословно опьяненный ихней властью,
    Ведь императору простилельна небрежность,
    Когда танцуют баядерки так беспечно...

    И в ритм под паранджой глаза звучали,
    Темнее, чем смола, иль эбониты,
    И животы их маршем выбивали
    Свой танец под очерченные ритмы

    И вот, папирусом сложились руки,
    Глаза опущены - окончен танец,
    И весь Египет погрузился в скуку...
    И Нил опять же превратился в глянец...



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (7)


  23. Володимир Мацуцький - [ 2008.05.21 15:57 ]
    Продажні
    (з сучасної історії України)

    Продажні наші «Регіони»,
    продажна «Наша Україна»,
    усе на гроші важать і на
    чиновницькі погони.

    За гроші ті – ягня забито,
    все на терезах – задля крісла.
    А від грошей у душах – криза:
    у крісло мостять зад бандита.

    31.07.06


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (9)


  24. Олег Афонский - [ 2008.05.21 13:56 ]
    Круг не замыкается
    Девочка девочке скажет всё
    И мальчик мальчику тоже.
    Девочка мальчику скажет всё
    И мальчик девочке тоже.
    Девушка девушке сказать может всё
    И юноша юноше тоже.
    Девушка юноше скажет не всё
    И юноша девушке тоже.
    Женщина женщине скажет не всё
    И мужчина мужчине тоже.
    Женщина мужчине навесит «лапшу»,
    Мужчина женщине тоже.
    Бабушка бабушке скажет всё
    И дедушка дедушке тоже.
    Но бабушка дедушке скажет не всё
    И дедушка бабушке тоже.
    Наше детство откровенно,
    Но уже юность нас учит обману;
    Нам зрелось не прожить без обмана-
    Отсюда старость не откровенна.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.17) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 3
    Коментарі: (4)


  25. Тимофій Західняк - [ 2008.05.21 12:35 ]
    Часи і герої
    Які часи - такі герої...
    Були ж герої! Був же час! -
    Герої бралися до зброї,
    Щоб долю вибороть для нас.

    Були часи...Були герої...
    Сьогодні зовсім інший час -
    "Герої" нині - купа гною,
    Якщо казати без прикрас.






    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (5)


  26. Тимофій Західняк - [ 2008.05.21 12:17 ]
    Сповідь мегаполісу
    Мегаполісу натовп поспішний
    Ностальгію ятрить за селом...
    Многоликий і премногогрішний -
    Стільки всього в нім переплелось!
    Місто-велетню,ти в свої сіті
    Не силкуйся спіймати мене -
    Я довіку приписаний в світі
    Де повітря духмяно-хмільне,
    Де травневі сади в молочаї,
    В небі жайвір над полем співа,
    Де в бузково-жасминовім раї
    Забуваєш думки і слова...
    ..........................
    Я до тебе навідатись можу
    Ну хіба що на день або два,
    Довше ні...Я за це перепрошу:
    Мушу їхати...Вибач...Бувай!



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (2)


  27. Григорій Слободський - [ 2008.05.21 12:56 ]
    Селянин

    Прокидається вранці
    У поле іде,
    Як той кінь горбатий
    Все життя оре.

    Корову подоїть,
    І їсти зварить,
    Сапу на плечі
    У поле біжить.

    На зиму же треба
    придбати дрова.
    Сніг прокидає,
    Як мете зима.

    Не може ніколи
    Спокійно жити,
    Уміє трудитись
    І вміє любити.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  28. Олександр Комаров - [ 2008.05.21 12:40 ]
    XLIII
    Забави темними ночами
    Здадуться млявими книжками
    Чоловiкам iз тих племен
    В яких живе мисливський ген.
    Дружини ласку нiжну зрання,
    Тепло постелi без вагання
    Хто не мiняв у злий мороз
    На нетрi, хащi зрослих лоз,
    На кригу, не мiцну в болотах,
    На хлюпання води в чоботях,
    Хай пропускає цi рядки
    Йому мисливцi диваки.
    Збиратись почали о п'ятiй,
    По стежцi, слiдом не прим'ятiй,
    Як плями в мiсячнiй тiнi
    Крались в сосновiй гущинi.
    Для радостi немає слова
    Вночi була якраз понова,
    Й приємно тiшить очi снiг
    Чiтким вiдбитком лап i нiг.
    Нарештi вийшли, зупинились
    В нерiвнi гурти роздiлились
    Гiнцi лишились, номери
    Минають правий край гори.
    Ще мiсяць дужч за сонце свiтить,
    А кожен стежечку вже мiтить
    Куди надiючись на зiр,
    На нюх свiй гострий вийде звiр.
    Гонцiв досвiдчених ватага
    Хрипить, гелгоче мов розвага
    Для них кружляти довго так,
    Криком бадьорячи собак.
    Лiс розiрвали першi стрiли
    Та видно збилися прицiли
    У незатiйливих стрiльцiв,
    Бо снiг нiчуть не зчервонiв.
    Азарт мiцнiший за досаду,
    Стволи другi стають в засаду,
    А тi женуть болота край,
    Посадку й березовий гай.
    Знов тупiт, гавкiт, лемент, ворох,
    Пальба, горить даремно порох,
    Що значить мешканцi осель
    Завзяттям з'єднанi в картель.
    Трiщали дружно палiсадник,
    Дiброва, заячий розсадник
    I все даремно, неспроста
    В цей день не стрелили й хвоста.
    Тут можна довго, може й варто
    Розповiдати наче жартом
    Про полювання, жаль байки
    Прийдеться скоротить таки.
    Iтак, полудень, на полянi
    Обiд, багаття, трохи п'янi
    Стрiляють хлопцi по пляшках.
    Нi, це пiзнiше. На свiй страх
    Схмелiлий лiсiвник i ситий
    Веде в розплiдник всiм закритий
    I там пiд каркання ворон
    Органiзовують загон
    На цю недiлю вже останнiй,
    В вечiрнiй темрявi, не раннiй.
    Мiж двох смолових жирних крон
    Загальний не змiнивши фон
    Притримував рушницю Юра.
    Йому потрiбна лис'я шкура,
    Щоб внести в дiм, в своє шатро
    До нiг Наталчиних хутро,
    Не зраджуючи звичку славну,
    Пiдтвердить роль свою заглавну.
    Гон чує, зводжує стволи
    При паузi
    - Цахли! Цахли!
    Невидним шепотить собакам
    I вже по контурним ознакам
    Мiшень знаходить для свинцю
    (Аж хвиля поту по лицю).
    Трикутне вухо чуйним слухом,
    Гостренький нiс тоненьким нюхом
    Не вчули як i вiрний зiр
    Мисливця, тiльки клятий звiр
    Присiв, сховавши ржаву спину
    За вiтром звалену ялину.
    Чекав Юрась, щоб хитра тiнь
    Iз густих вибiгла сплетiнь,
    Торкнув плечем трухляву гiлку,
    Як лiсоруб зубасту пилку.
    Пiдступно трiснув мерзлий сук
    I той, ледь чутний в лiсi звук
    По звiру хижим вдарив струмом.
    Спостерiгав герой наш з сумом -
    Хвiст пiднятий стовпом, як дим
    Бiг мiж дерев в'юнком рудим.
    Лайнувся спересердя Юра
    Та ще змiцнiшала зажура,
    Як хвацько блиснули вогнi
    За сотню метрiв в низинi.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.12) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  29. Григорій Слободський - [ 2008.05.21 11:41 ]
    Косівські килими
    Дорога в Верховину
    Через Косів в’ється.
    Бистрина ріки
    Об берега б’ється.

    На килимах виткана
    Змійкою дорога,
    Що веде в верховину,
    А там дальше до Буркута
    Аж на полонину.

    На витканих килимах
    Гірській ялини,
    На них пісні Гуцульщини
    І спів полонини.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  30. Ірина Храмченко - [ 2008.05.21 04:20 ]
    Слово, про яке мовчали...
    Слова солодкі, наче стиглі сливи,
    (Із вуст твоїх зривалися щасливих,
    Але не падали вони - злітали
    В ліниве небо й миттю розтавали...)
    Усі зірвались. Крім одного слова.
    (До нього всі слова - лиш передмова.)
    Слова солодкі - вже зігнилі сливи...
    Їх не шкода, допоки ми щасливі.
    (Шкода лиш слова, про яке мовчали,
    Що сповнене бажання чи печали,)
    Солодке слово, та воно - не слива.
    А райських яблук нескінченна злива!
    Не віддавай намарне їх - зігниють...
    (Лиш раз в житті, коли когось зігріють)


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.2)
    Коментарі: (9)


  31. Юрій Лазірко - [ 2008.05.21 00:30 ]
    Люблю, люблю
    Люблю, люблю... - платівка, мов заїла.
    Так прагнуть дотику уста гарячі,
    бо погляди зустрілися, неначе
    хтось запустив крізь серце струм до тіла.

    І виростають з кожним словом крила
    та простір пропадає без остачі.
    Півподихи на пестощі розтрачу,
    і дожену на "хочу" кров у жилах.

    В тобі дощем зібралось небо, мила,
    де джерело живе душі і плачу.
    Уста здавались кошеням незрячим,
    що від пізнання стримно затремтіло.

    21 Травня 2008


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.67) | "Майстерень" 5.25 (5.76)
    Коментарі: (15)


  32. Леонід Первомайський - [ 2008.05.20 19:18 ]
    ***
    Синій, тихий, вечірній,
    падай, падай, сніжок!
    У журбі неймовірній
    я іду без стежок.

    Розстилається килим
    снігом, іскрами, сном...
    Білим дубом похилим
    стане ніч під вікном.

    Буде ніч, буде стужа
    поборати вогні,
    буде люба недужа
    кликать любого в сні.

    Буде в комині вити,
    згаснуть іскри в золі,
    процвітатимуть квіти
    на віконному шклі.

    Наче зарослі дивні
    у казковім краю,
    де у серпні зустрів я
    наречену свою.

    Наче в праліс таємний
    крізь нестоптаний мох,
    по дорозі буремній
    ідемо ми удвох.

    Наче зоряні хащі,
    вікова мурава,
    де знайду я найкращі
    незабутні слова.

    Наче смерть, наче згуба
    всі забрала жалі –
    тільки я, тільки люба
    на прадавній землі.

    Я одними губами,
    звівши очі до зір,
    без надії, без тями
    шепочу наговір:

    «Тихий сон хай присниться
    оченятам моїм,
    хай лиха пропасниця
    обминає твій дім.

    Ми попросимо хугу
    од моєї краси
    взяти й знести недугу
    за холодні ліси,

    на пустелі безводні,
    на лихі береги,
    у пекельні безодні,
    в непроходні сніги!»

    Падай, падай, вечірній,
    тихий, синій сніжок,
    у журбі неймовірній
    я іду без стежок.


    20 лютого 1942 р.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.31) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Коментарі: (2) | "Із фронтових поезій"


  33. Леонід Первомайський - [ 2008.05.20 19:00 ]
    ***
    За просторами, за снігами
    де ти зникла, в які краї?
    Хто вдивляється вечорами
    в очі радісні, не мої?

    Прокидаюся – тьма навкола,
    попід вікнами ходить сон,
    все забулося, похололо,
    як і ждалося від спокон.

    Все ввижається, мов з туману,
    крізь морозне синє скло
    ми зустрінемось – зимно гляну,
    все забулося, що було.

    Тільки знову, як звечоріє,
    в присмеркову печальну мить,
    мов заблукане, без надії
    серце жалісно защемить.

    Тільки тугою упокорення
    буде рватися пісні крик.
    Так до тебе, мов до кореня,
    серцем я приріс навік.


    Вороніж, 20 листопада 1941 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати: | "Із фронтових поезій"


  34. Леонід Первомайський - [ 2008.05.20 19:49 ]
    * * *
    Наче в казці – усе збулося.
    Давні марення, тихі сни.
    П’яно пахне твоє волосся,
    і над нами – ніч війни.

    Місяць зводиться із туману.
    Небо тьмариться голубе.
    Мов холодну пекучу рану
    почуваю я тебе.

    Я хотів би навік забути
    рук чаїних твоїх тепло,
    праліс темний і запах рути,
    все що казкою поросло.

    Щоб не думати й не жаліти,
    що так пізно ти прийшла,
    коли в’янули темні квіти
    край прозорого джерела;

    щоб з’явилася ти в останнім
    передсмертнім до мене сні,
    щоб тривогою і бажанням
    ти зосталася в мені.


    Прилуки, 31 серпня 1941 р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Прокоментувати:


  35. Леонід Первомайський - [ 2008.05.20 19:22 ]
    Рицарський романс
    Як дар життя, безцінний дар
            я серця жар беріг.
    Я перейшов сто сот доріг
            як воїн і владар
    і все знайти тебе не міг,
    і дощ косий, і лютий сніг
    мене вночі збивали з ніг
            і мій гасили жар.

    І тільки на шляху війни
            вночі тебе я стрів.
    За нами степ вогнем горів
            і бачив темні сни.
    Ти йшла до наших таборів,
    і я відчув тебе без слів,
    як серце снів, як тихий спів
            забутої струни.

    Мов два холодних джерела
            ’дне одному навстріч
    ми йшли – та невблаганна ніч
            в бою нас розвела.
    І не склепити більше віч,
    і тільки чути серця клич:
    ця зустріч в найстрашнішій з січ
            була чи не була?


    Ніжен, 15 серпня 1941 р.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (1) | "Фронтові поезії"


  36. Юрій Лазірко - [ 2008.05.20 17:41 ]
    Крізь вікно
    Хрест у рамі, шиба плаче
    і душа скидає цвіт -
    із очей, мов з Аппалачі,
    сходить днем холодний світ.

    Стукай, серце - Бог почує,
    розбивай об небо біль.
    Алілую - "Алілуя!",
    та у сон збираю сіль.

    Підіймуся вище долі,
    лискавицею впаду
    там, де вітер котить полем
    спілим рунам на біду.

    Далі стежкою збіжуся,
    під порогом на уклін,
    стану щастям на обрусі
    притулюсь до рідних стін.

    І нехай - цей хрест у рамі,
    стіни плачу - видно крізь,
    і життя - пташиний гамір,
    а "люблю" - піднятий кріс.

    Стукай, серце - Бог почує,
    розбивай об небо біль.
    Алілую - "Алілуя!",
    та у сон збираю сіль.

    20 Травня 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (3)


  37. Анна Луцюк - [ 2008.05.20 17:18 ]
    ***
    хочеш стану ніжно-молочною
    запікатиму вірність в мундирах
    буду домашньою квочкою
    перевозити зради на крилах

    наївно дитячо ти мрієш
    узувши русалці колоші
    тісно у твоєму акваріумі
    затишно в твоєму волоссі


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  38. Олександр Єрох - [ 2008.05.20 17:31 ]
    Героям України
    Землю кров’ю поливали –
    Слава колосилась,
    Україну захищали,
    Господу молились
    За поля зелені й ниви,
    За Дніпро й Карпати.
    За край рідний, вольний, новий
    Не гріх помирати.
    І приймали з честю муки
    Козацькії діти,
    Смерть приймали посміхнувшись,
    Щоб могли ми жити.
    Низько голову схиляє
    Ненька Україна,
    Як вогонь горить, палає
    Червона калина.
    Ваша слава буде жити
    В пам’яті віками,
    І пишається й сумує
    Вкраїна за вами.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.16) | "Майстерень" 5.25 (5.15)
    Коментарі: (4)


  39. Тетяна Роса - [ 2008.05.20 17:26 ]
    Смішинка
    Я сміятися не хочу,
    Уже плачуть мої очі,
    Я ніяк не зупинюсь,
    Все сміюсь, сміюсь, сміюсь!
    Мені кажуть :,, Свого рота
    Ти закрити десь забув
    І смішинку – лоскотунку
    Випадково проковтнув.”
    Ну яка ота смішинка,
    Покажіть її мені,
    І тоді вона побачить,
    Буде смішно їй чи ні !


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  40. Володимир Мацуцький - [ 2008.05.20 14:29 ]
    Чого мені треба на цім білім світі
    Чого мені треба
    на цім білім світі?
    Чого повстаю
    проти ворогів долі?
    Невже моє сонце
    мені не посвітить
    у колі своїх,
    у дружньому колі?
    Невже з України
    женуть українців
    на панщину ляха,
    на панщину німця?..
    Ми гинемо, брате,
    в бою поодинці.
    Обіймемось, брате,
    ще келих – по вінця.
    Дивись – наша доля
    у наших долонях!
    На злеті і воля –
    ми знову на конях!..
    У дикому полі,
    у дикій погоні
    цю дику країну
    несуть наші коні.

    1.04.07


    Рейтинги: Народний 5 (5.22) | "Майстерень" 0 (5.42)
    Коментарі: (4)


  41. Варвара Черезова - [ 2008.05.20 14:06 ]
    ...
    Лялька

    Бо їй не збагнути твоїх божевільних ідей,
    Нічного писання, візиту шаленої Музи,
    Вона ж бо не знає різниці між реггі та блюзом
    І носить на пальці обручку, неначе трофей.

    Бо їй не поясниш... Ти ніжно торкаєш клавір.
    Для тебе ці клавіші – світ чорно-білих симфоній
    Вона ж позіхає і змащує кремом долоні.
    І мляво кидає: „Протреш піаніно до дір...”

    Вона не для тебе! Їй танців до ранку, кіна,
    Пустих серенад, і солодкого чорного чаю,
    Ти грою своєю розчулюєш жителів Раю
    Маестро... Коханий, невже тобі треба вона?...

    Домогосподарка

    Двері зачинено, рай на ремонті, а ти
    Ліг при дорозі, неначе зацькований цербер.
    Завтра з твоїх переламаних, вирваних ребер
    Мають дві жінки на втіху тобі прорости.

    Одна із них Муза. Бо ж ти іще досі поет.
    І пишеш (для другої жінки) свої мемуари,
    Вона ж загрібає отримані (всі!) гонорари
    І довго читає про дію на долю планет.

    Пере скатерини, шкарпетки, готує обід,
    І діток (їх шестеро) ніжно виховує матом.
    Одягнена завше у капці, совкові халати,
    І нею тобі, мій поете, зав’язано світ....

    Дівча

    Насупилось небо і хмарами вкрито чоло,
    І злива лилася, промовисто гаркала громом.
    За вікнами потягу швидко минало село,
    І губи знайшли порятунок у келішку рому.

    І приспана совість мовчала, згорнувшись на дні
    Мого перетятого струнами смутку серденька,
    І спалося гірко, і снилися скупо мені
    Слова на прощання: „Я ще повернуся, маленька!”

    Я ще повернуся... До кого? Навіщо? Куди?
    До неба чи музи? І пишуться-пишуться вірші...
    Бо кажеш ти: „Треба”. А дощ розмиває сліди.
    Твої і мої... На пероні... І хочеться тиші...



    Рейтинги: Народний 5.88 (5.47) | "Майстерень" 6 (5.46)
    Коментарі: (25)


  42. Григорій Слободський - [ 2008.05.20 12:01 ]
    ...
    Бігла річка невеличка
    Поміж берегами,
    Пишалася верболозом
    Дубами, плесами.

    А навколо цвіли луки
    В чебреці та м’яті,
    Поглумилися над красою
    Фарисеї кляті,

    Порізали річки тіло,
    Сплюндрували луки,
    Понищили верболози,
    За що такій муки?

    По другому руслу
    Вже тече ріка.
    В сплюндрованих берегах
    молодість моя


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  43. Олена Пашук - [ 2008.05.20 10:22 ]
    в піщанім годиннику сиплеться осінь
    в піщанім годиннику сиплеться осінь
    гербарій хвилин до стінок прилип
    манірні дерева рудоволосі
    знімають свій перший відеокліп

    про перше кохання хронічне до біса
    опалі серця під ногами хрустять
    спадає на очі туману завіса –
    земля повертається в матріархат

    легкі як кульбаби чи як промисловість
    стрибаємо з даху на раз два три
    замість грудей у пазусі совість
    і циркулюють у венах вітри

    злопам’ятна осінь дерева скосила
    ми адаптуємось правда ж чи ні?
    давай відріжемо янголам крила
    щоб спати теж могли на спині

    бо то не я спромоглася на зраду
    і ти не мене оту прости
    самотня постать під кулями граду
    малює ніч олівцем простим


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  44. Олена Багрянцева - [ 2008.05.20 10:34 ]
    Крихтами хліба чорного...
    Крихтами хліба чорного,
    Так, щоб цього не помітили,
    Ти годувала голуба.
    Плакала чорними крихтами.

    Думала, щастя горнеться
    Білими крилами вільними.
    Тільки голуб – не горлиця.
    Тобі не єдиній вірний він.

    Серед доріг загублених,
    В темних кущах алей
    Скільки їх – недолюблених
    Голубів і дітей?


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (8)


  45. Юля Бро - [ 2008.05.20 09:01 ]
    подорожное
    * * *
    Кажется, всё. И не будет иного.
    Только вот этот сосновый лесок,
    Окна надтреснутые вагона,
    Шляха Чумацкого поясок.
    Нёбо затёрпло от горького хлеба.
    Пыли угольной черней
    Вдоль колеи поднимается небо
    На остриях тополей.

    * * *
    Провожающих нет. Пуст перрон. Проводник успокоен.
    Устаканенность быта на будущий день решена.
    Провожающих нет, это как одинокий покойник,
    Путник, ратник – не всё ли одно… тишина…
    Угасающий свет застывает в оконном проёме -
    Небо, как на иконах, в окладах вагонных оконец
    И реторты вагонов стоят на путях в полудрёме.
    Остаётся купить простыней на последний червонец
    И сидеть, будто древние римляне, кутаясь в тоги,
    И: «какая же ночь, дорогой, не случилась меж нами»,
    И туда, где встречающих нет, не доехать в итоге,
    Выйдя просто в раю, где всё милые да с шалашами.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.55) | "Майстерень" 5.25 (5.53)
    Коментарі: (16)


  46. Олександр Комаров - [ 2008.05.20 08:52 ]
    XLII
    Рахує календар листками
    Порожнi днi пустої драми.
    Картинки втомлених дворiв
    В одноманiтнiсть кольорiв
    Зануренi в три ночi груднем,
    Снiг розгребли перед полуднем.
    Оленка й Женя до рідні
    В післяобідній часині
    Давно вже звані, завітали.
    Наталі примітивні кали,
    Набір фломастерів, альбом
    Подарували разом з «цьом».
    На зло натурi зранку хмурiй
    Приходу їх радiє Юрiй,
    Лицем ніяк не зчервонів,
    Перлини вишуканих слів
    Про свято, квiти, кримськi вина
    Не впiзнає його дружина.
    Для тiсного єднання кiл
    Запрошує гостей за стiл.
    Оленку поряд садить спритно
    Колiно гладить непомiтно
    I як в кiно гусарський хват
    Бере масандрівський мускат.
    Не буду втомлювать уяву
    Про смак вина, гарячу страву,
    Ще скажуть слава i бiда
    В Украйни випивка й їда.
    А танцi? Обiйдемся схоже
    Юрасю їх хотiлось може,
    Та Женя ясненько сказав:
    - Занадто пiзно. Для забав,
    Як не зайде ще зiрка рання
    В нас завтра буде полювання.
    Потиснув руку i на тiм
    З Оленкою покинув дiм.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.12) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  47. Гортензія Деревовидна - [ 2008.05.19 22:04 ]
    АДРЕСАТУ

                            одной барышне

    ты отползёшь за нитку горизонта - дальше!
    глаз затянуло ледяною поволокой
    силясь всмотреться в амбразуры даль
    сплетая пальцы красноталом проволокой

    огнём калины на снегу - ты* - таль!***
    латуни солнца тикающий таймер
    вам - сыплется - на плечи - белый тальк
    в падении - остановившись - замерев

    и знак готов. всё просто - берегись**!
    весь мир зрачка зашторило-задуло
    и в камикадзе больше - не осталось гильз
    всё просто - закрывается шкатулка

    --

    * - ты, занавеска радостная, до ног
    Виктор Соснора

    ** - берегись!
    Янка
    *** - ты таль и опаль..
    Леонид Губанов


    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Коментарі: (2)


  48. Гортензія Деревовидна - [ 2008.05.19 22:54 ]
    * * *
    переходити рейки - мостити великі мости
    чи скидати на Місто - свій великий і стаєний біль
    о, ця гра так проста, особливо, коли всі фігури - білі

    особливо, коли всі ходи проголошено німо чи стишено -

    бо цей міст, ти возводиш, у всякому разі - із крихт
    і ця мить, що вділили тобі - знай, - коротка
    все, що звідано - літери взяті із скрипт -
    все, що прийде - не більш, ніж на тіло короста

    тож все те, що прийде - ти дивися на нього із веж
    переходити рейки - простіше ніж сходити з ...
    ці всі знаки, всі міти, які ти розвісиш на древах

    все такі ж бо: проколені, прóкляті, навіть, - живі..


    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Прокоментувати:


  49. Ванда Нова - [ 2008.05.19 20:54 ]
    Армагедонить...
    бузок зіщулився - грозою різко пахне...
    зубами вхопить за крайземлю черепаха,
    і сльозоточать акварелями кордони
    Армагедону

    а ти любила голубів і білі гольфи -
    заплівся образ у дроти високовольтні;
    втрачають сенс оревуари і пардони
    в Армагедоні

    із берегів тече спроквола кока-кола,
    і крейда кришиться - не дописати коло;
    в очах бузкових відбиваються бездонно
    Армагедони

    а вісь потоншала - хитається, мов пальма,
    вдихаєш запахи настурцій і напалму -
    на паралелі, де чекає мага донна,
    армагедонить...



    Рейтинги: Народний 5.42 (5.57) | "Майстерень" 5.38 (5.55)
    Коментарі: (14)


  50. Юрій Лазірко - [ 2008.05.19 19:12 ]
    Суїцидне
    "Ау!" - аудієнція іде у Бога,
    де пасма брів насуплені у хмар похмурих.
    Віддушина душі - ціна за стін облогу
    життя. Прожите - жадібне же-тем під муром.
    Та браму настіж куля відчиняє - дура.

    Лиш плюскіт звуку, попіл з попелюшки потім
    вітрами рознесеться, наче сніг розтане.
    Беру за бари барабан, в холоднім поті
    перебуває "клац" і в капсуль б`є. Так плавно,
    в пустелі вічності - думки, мов каравани

    зникають під покрову крові - скоро крихи
    фотонів світла визбирає зору сила
    і стане нетерпиме серце, стане тихо,
    не чутиму карді-ударів дзвона - била,
    та чи візьмуть мене на крилах чи на вила -

    аби не в землю.

    19 Травня 2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.67) | "Майстерень" 5.25 (5.76)
    Коментарі: (18)



  51. Сторінки: 1   ...   1610   1611   1612   1613   1614   1615   1616   1617   1618   ...   1829