ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Зеньо Збиток - [ 2007.10.12 23:35 ]
    А журавлі летять
    А журавлі летять... І ти летиш...
    І осінь відлітає із тобою...
    Пихтиш, бурчиш, волаєш: "Киш!",
    Бебехкаєш - же світ іде луною.

    ДАІ перевіряє ближній хук,
    Хитаєшсі, як флюгер на виходку,
    Хитаютьсі з тобов гаї, ДАІ-мук,
    Макітра їде і робить фотки.

    І кіко б ти на лапу не давав,
    Усім розхитаним в цю ніч ДАІ-мукам,
    Усі вони на їдь жадають прав
    І в кожне слово прибав`яють "сука".

    Та дідько з ними - журавлі летять,
    Вони мені в дорозі не в заваді
    Чого ж то ті ДАІ-муки ще не сплять?
    І палкою махають, наче... кампазітори.

    12 Жовтня 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (19)


  2. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.10.12 20:31 ]
    Їдальня для друзів


    Для птахів, щоб не страждали,
    ми їдальню змайстрували.
    І в зимові, отже, дні
    дуже вдячні нам вони.
    Любимо пернатих друзів,
    знаємо смаки їх, нужди.
    Зернятка, плоди рослинні -
    Ось, що треба для пташини.
    Та й повірте, що скоріше
    ситому в мороз тепліше.
    Легше крихітним тоді
    Холоднечі знести ті.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  3. Зеньо Збиток - [ 2007.10.12 20:57 ]
    Які баби - таке і літо...
    Які баби - таке і літо...
    Яка ж ця ніченька розлога -
    Коль-коль, стерня, небриті ноги,
    Лямур, мур-мур, якась кубіта.

    Які сто грам - таке і гопа...
    Йой, кіко голок в тому сіні.
    Тебе гойдаю на коліні,
    А вчера ше гойдав ті Стьопа.

    Який танок - такі і рухи...
    Бум-бум, цьом-цьом, село у шпарці,
    Лежать зірки на неба картці,
    Ні комара тобі, ні мухи.

    Які хлопи - такий і розум...
    Справлєє весілє стодола.
    А у сусіди радіола
    Лапає знов ефірну дозу:

    "Не треба Стьопа... опа...опа!"

    12 Жовтня 2007


    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (7)


  4. Лариса Вировець - [ 2007.10.12 15:51 ]
    Біла мушля
    Оксамитово-ніжний смуток,
    перламутрова порцеляна —
    світ зав’язано в білий жмуток:
    жити пізно, вмирати рано.

    Твій дарунок, моя скарбниця,
    стигла сіль на пекучу рану...
    Серцю море ночами сниться
    з ятерями і катерами.

    Серце смокче льодяник тиші,
    шепіт вітру та запах йоду.
    Мов перлину, в собі колише
    скрип ялиць, зеленаву воду —

    всі скарби твої, всі багатства,
    краєвиди твої й стежини,
    всі зірки, що іще не згасли,
    і коханку твою, й дружину.

    Цілий світ у маленьких стулках,
    і нічого не буде більше...
    Біла мушля. І серце стука —
    білим смутком гамує біль свій.


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (35)


  5. Сан Чейзер - [ 2007.10.12 14:16 ]
    * * *
    Я загинути хочу тоді
    І пізнати всіх сліз гіркоту,
    щоб до віку, в кривавій воді,
    відмивати пусту самоту

    Скам'яніти під поглядом часу,
    дати ляпаса думам нікчемним
    Від німого скривитися гласу
    Шлях тернистий зробити даремним

    Розсміятись недолі у вічі,
    перервати рутинний ланцюг
    Полягти у цій праведній січі,
    щоб не стати одним з волоцюг!


    Рейтинги: Народний 5 (4.99) | "Майстерень" 5 (5.11)
    Прокоментувати:


  6. Анна Світлячок - [ 2007.10.12 13:30 ]
    .......
    День завмирає, у небо ховаючи душу...
    Думку твою не зірвати з усміхнених вуст,
    І не стрясти, як плоди із високої груші,
    І не прикликати, хоч і до хрипу зову...
    Не відламати, як крекер – посиплються крихти,
    І не надпити... Допоки не глянеш у вічі...

    Думка твоя не про мене…Я бачу, не встиг ти
    Чесну байдужість сховати у зоряну вічність…


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.12) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (43)


  7. Віктор Спраглий - [ 2007.10.12 12:52 ]
    Дефініція
    О, Дефініція, холодна королево,
    В місцях, наближених до матінки-богеми
    Нудьгою бавите гостей тривожних,
    Ганьбою славите думки порожні,
    Суворим поглядом окутуєте лемент.

    Ах, скільки людності бажало полонити
    Премудрі тонкощі незнаної палітри,
    Льодові пестощі ідей пекучих,
    Грайливі течії думок колючих.
    Та ощасливились лише талановиті.

    Вони, засліплені величчям перспективи,
    Як птах, розпурхавши усемогутні крила,
    Деруть до сонячних покоїв дзьоба,
    Ніяк не сповнивши жагу утроби.
    Не поціновують прихильну вашу силу.

    Я ж, оббиваючи, ваш заповітний ґанок,
    Не раз самотністю розважував світанок,
    Чекав взаємності із трепетанням,
    В словах оспівував черстві зізнання.
    Ви ж відмовчалися понуро й невблаганно.



    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (2)


  8. Чорнява Жінка - [ 2007.10.12 12:31 ]
    Фантазия на тему "Прощание"
    Словно глупый слепой мотылёк,
    Не увидевший в пламени муку,
    Я твою одинокую скуку
    Принимала за счастья росток.

    И сиреневый вечер впитал
    Всё отчаянье хриплого блюза,
    И моя захмелевшая муза
    Долго смотрит на гладкий металл.

    Погружение в этот закат –
    Отражение мира иного,
    Где ребёнок смеётся, и снова
    Свет в душе изначален и свят...


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (7)


  9. Олег Левченко - [ 2007.10.12 08:34 ]
    =\=
    Я почну боятися місячної стежки
    посеред вогню і води.
    Друкує пальцем по горлянці
    сезон гнилої трави.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (1)


  10. Катерина Василенкова - [ 2007.10.11 22:32 ]
    ***
    Я закохалась в сонце твоїх слів,
    в тепло і світло, що мені ввижалось.
    І від рядків, що ти писав мені
    так часто-часто серце калаталось.

    Для мене світ, вдихнувши, завмирав,
    і так стояв замріяно в чеканні,
    коли off line ти десь перебував –
    в розлуці інтернетного кохання…


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.13) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (16)


  11. Чорнява Жінка - [ 2007.10.11 19:06 ]
    Передчуття
    Все мало статися не так...
    Навіщо синьокрилий птах
    Мене розгледів з висоти
    Під парасолькою весни
    І мрії?

    Все мало статися не тут,
    Навіщо саксофона звук?
    Нічна кав’ярня замала –
    Три столики, і два вікна,
    І Місяць...

    Все має статися колись...
    Впаде на землю жовтий лист,
    І дивних сновидінь буття
    Накреслить лінію життя
    І долі...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (19)


  12. Катерина Василенкова - [ 2007.10.11 19:19 ]
    Природа плаче
    Останній літній день.
    Природа плаче.
    Тривожить душу
    краплями-слізьми.
    Вона сумує.
    Щоб цього не бачить
    Розкрились парасолі над людьми.



    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (2)


  13. Золота Жінка - [ 2007.10.11 17:12 ]
    Ця любов...
    Ця любов не важка.
    Як прозорий останній листок…
    Цей непевний – напевно – ілюзії щастя місток,
    Де мостини скриплять під тілами
    уявних коханців,
    Раз-два-три – раз-два-три –
    у химерному дикому танці…

    Ця любов не важка. Так метелик сіда на плече…
    Не болить. Не тривожить. Не ятрить.
    До сліз не пече…
    Ані звуку, коханий… А клямцання клавіш – пусте…
    Ця любов, як зерно, до весни у тобі проросте…

    Наче мишка осіння – сплітає кубельце з трави…
    Говори…через час…через простір…лише говори…
    Монітор розчинився… Руки доторкнулась рука…
    Ця любов не важка…
    О, яка ж ця любов не важка…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (11)


  14. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.10.11 15:22 ]
    Сонечко
    На моє віконечко
    Сіло вранці сонечко.
    В шибку задивилось,
    Лапками умилось,
    Далі полетіло
    Це крапчасте диво.

    Загадка

    Хто вмостився на вікні
    Ще в червоному вбранні,
    У маленьку цяточку
    По усьому платтячку?



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  15. Ірина Заверуха - [ 2007.10.11 14:19 ]
    Тобі (гостинці)
    Я привезу тобі з моря
    Глибоководні мушлі
    Вони так багато бачили
    Але не знали горя

    Я принесу тобі з неба
    Чашечку синьої гущі
    Вона не надто солодка
    А саме така як треба

    Ти маєш вірити
    Я відберу у себе
    Те, що буде найбільше треба тобі...


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (5)


  16. Ірина Заверуха - [ 2007.10.11 14:56 ]
    Тер-пець
    Коні копитом колотять багнюку
    Гупає в бубен тантричний співець
    Судоми удару і вигини звуку
    Намилено руку
    Я вішаю власний терпець

    Виси і не рипайся янголе мій ти убогий
    Ти з’їв забагато моїх титанічних зусиль
    Ти випив мої невичерпні ресурси вологи
    Виси і танцюй помираючим лебедем-гриль


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  17. Олег Левченко - [ 2007.10.11 11:34 ]
    ПЕКЕЛЬНИЙ ПРОСТІР У РЕАЛІЗАЦІЇ ВЛАСНОЇ ІДЕНТИЧНОСТИ
    Шукаючи незграбних вад,
    Твоя трунка самодостатність
    За раз доводить гостру здатність
    Демонструвати власний лад.

    Без церемоній і бравад,
    Арґументуючи приватність
    Думок, що втілюють всеядність
    І пропонують свій екстракт,

    Доводиш, чий пріорітет
    Ще набува авторитет
    І остаточну має силу.

    А тут хоч міру пред’яви!..
    Утім вигод своїх знайти
    Не вдасться й в дусі креативу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.14) | "Майстерень" -- (5.21) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  18. Олег Левченко - [ 2007.10.11 11:42 ]
    ТЬМАВИЙ УСМІХ НА ПРОСВІТКУ З НЕДОКОНАНИМ ВИРАЗОМ МИНУЛОГО
    Й помітною не стане тінь,
    Коли в душі вогонь зашерхне...
    У почуттях доволі терпких
    Зростають імпульси квилінь,

    Які із глиби поколінь,
    Звучань, наразі вже померклих,
    Облич, що порохом потерті –
    У невротичну сходять плінь.

    Якими зламами хреста
    Перетинатимуть уста
    Свою бездушну долю?

    Коли в житті усе не те
    Снується з мертвого в живе,
    Завдаючи сліпого болю?


    Рейтинги: Народний 5 (5.14) | "Майстерень" -- (5.21) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  19. Фешак Адріана - [ 2007.10.11 11:54 ]
    самокремація
    збираючи хмиз на власну кремацію
    себе переконую у тому що завтра
    розквітне мій кактус так ніби акація
    в долонях немислимо справжнього щастя
    ще будуть ті дні, безхмарні, сяйливі
    ще будуть ні ночі в гріха простирадлі
    я ще начерпаюся в Господа сили
    я буду кохана, це буде насправді…
    ілюзії, мрії, фантоми і марення
    насправді є біль, зачитано вирок
    збираю хмиз, це не гріх самоспалення
    учора був дощ… сьогодні так сиро…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (2)


  20. Фешак Адріана - [ 2007.10.11 11:25 ]
    моїм друзям
    дорога, швидкість, гальма… До побачення
    в цю мить він так хотів адреналіну
    він говорив що вже за все заплачено
    за пиво, за готель, за інші стіни
    все зупинилось. Стрілка від годинника
    пустилась стрілкою у неї по колготах
    вона не дочитала йому віршика
    а він не покладе його на ноти
    дорога… швидкість… гальма… двоє втрачених
    нема вже сина, а у когось доньки
    безглузда смерть, як сивий колір матері
    прозорі сльози й довго мокрі щоки.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (4)


  21. Олександр Єрох - [ 2007.10.11 10:52 ]
    Заробили батько й мати
    Заробили батько й мати
    Грошенят,
    Як же нам не погуляти
    Між дівчат.
    Як же нам не погуляти
    Між дівчат,
    Хто ж їх буде в ніжні щічки
    Цілувать?
    Цілувати й обнімати
    Будем їх,
    Щоб до хлопців не тікали
    До чужих.
    Щоб до хлопців не тікали
    До чужих,
    Цілувати й обнімати
    Треба їх.



    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (5)


  22. Олег Левченко - [ 2007.10.11 09:51 ]
    НА:ВАР-ТІ(СТЬ)
    Мій рот –
    відкрита виставка,
    очі –
    парадний вхід...
    Шануймося! –
    ніс мій зичить вам...
    Спілкуймося! –
    вуха-пристані...
    Співає серце,
    як в реле магніт.
    Я – пристрій
    гарного настрою,
    я – пристрій
    без пресу й ножа,
    емоції міста виказую –
    Урбанію
    Життя!
    Купуйте мене,
    моя вага –
    індустрія!!!


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.21) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  23. Уляна Явна - [ 2007.10.10 23:10 ]
    ревнощі...;)
    Палко так запустити свої шафранові руки,
    Що пахнуть так, що пахнуть так (як відлуння),
    У твоїх думок незримо-невідомий край,
    Для виловлення одної мислимої стрілки-бігунки,
    Що в погоні за змістом полишила комори
    Достатку-розуму:
    Пробігає полями полишених мрій, розворушує.
    Торкнути її кометовий хвіст і до пальця –
    Ниточкою, ниточкою шовковою, ниточкою
    Посрібленою, ниточкою легкою, невидимою –
    Прив’язати на годинниковий вік,
    Годинниковий лік, відлік, сонячну вічність.
    - Гууууу…. Гооооо…. Гааааа !
    Крутиться-вертиться, а я її, а я її трима…ю-ю-ю,
    - Чи думаєш ще що невгодне, любий, милий мій?
    - Чи втечеш, чи до зір полетиш, по собі залишаючи
    Слід? Слід-послід-по-слід-до-слід?..

    Як маїсовий коржик розламую світ-твій-не-мій,
    По шматку, по-над-ламі, вкушу.
    І як рибка з картинки у роті твою частинку,
    Злотним перстеником винесу з круговертей.
    І як східний монах зберу тебе мирян дарами
    У закрите наглухо залізове пуделко,
    Виллю в храмі із почестями молоком
    Святої корови на фалос із столітнього дуба.

    Чи після цих маніпуляцій-цяць, ти ще
    Чогось захочеш?
    Коханий, лиш скажи (і усмішка
    Ласкаво-сатирична, лірично-іронічна,
    Моє люстерко-личко заторкнула).


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (5)


  24. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.10.10 21:52 ]
    Гном та гриб
    Гном знайшов гриба у лісі
    Та й поклав його на стрісі.
    - Най підсохне тут, до речі,
    Буде взимку пиріжечок.
    Наварю ще й борщику
    В глиняному горщику.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  25. Катерина Василенкова - [ 2007.10.10 21:04 ]
    Дмитру Дмитровичу Кременю
    Поезії нектар
    солодкий і п'янкий
    Ви випили колись
    із джерела богів,
    І з тих самих часів
    з-під Вашої руки
    Рясним дощем слова
    засипали папір.

    Вселили Ви життя
    у зачерствілий світ,
    Симфонію душі,
    роливши на руїни,
    І ожили від рим
    і мармур, і граніт,
    І зацвіли від них
    давно сухі жоржини.

    Ви на баскім коні
    часу піщаний плин
    Спинили на ходу,
    добу вернувши сиву.
    І скіфську пектораль
    дозволили вдягти,
    І за ольвійський мур
    люб’язно запросили.




    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (4)


  26. Марина Копаниця - [ 2007.10.10 18:25 ]
    Осіння пісня


    Жовта лінія ранньої осені
    Із безодні далеких світів
    На луги, цього літа не кошені,
    Тихим сумом лягає без слів.

    Рано-рано, перлинами, вдосвіта
    Чарівним ланцюгом висоти,
    Мов рядок з поетичного зошита
    Лелечата летять у світи.

    Нахилив важкувату голівку
    Ще недавній пустун соняшник.
    Наче випив жахливу горілку
    Та від втоми і сорому зник.

    Налилась кукурудза здоров’ям,
    У капусті нуртує краса,
    Гасне літечко спілим колоссям,
    Не сумуйте ж, мої небеса…

    Втрата з новим у парі літає,
    Серце вміщує спеку і лід…
    Знов порубаний ліс виростає
    І грибок, наче згорблений дід.

    Щастя там, де гармонія, згода.
    Все продумано Богом давно.
    Дуже мудрий вчитель природа,
    А любов – найсолодше вино!


    Рейтинги: Народний -- (4.13) | "Майстерень" -- (4.31)
    Прокоментувати:


  27. Іван Гонта - [ 2007.10.10 16:29 ]
    Наш Самвидав
    Ця осінь урожайна на поетів,
    І все такі гарненькі та пістряві,
    І все такі цікаві та яскраві -
    Заколосили всюди в інтернеті.

    Стоять вони барвистими рядками,
    Розсіявшись на самвидавчих луках,
    Так чемненько побралися за руки,
    Моргають вічками, вертять задками -

    І всі такі корисні та поживні...
    А що вони вродили невеличкі -
    То не біда: їх зв'язують за гичку
    І продають - по три пучки на гривню


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" 5 (5.28)
    Коментарі: (26)


  28. Фешак Адріана - [ 2007.10.10 16:47 ]
    перерізана поглядом вена
    Обірвався зв'язок . Перерізана поглядом вена
    Мого звуку в тобі, невловимий діапазон
    Вітер, вулиця, зміст. Тут так звично без мене
    Прірва, крок, відчуваю скінчився балкон.
    Шкереберть звичний світ. Мене там не було
    Ембріон міражу, ненароджений і не в мені
    Зупинилася мить, твоє слово так схоже на кулю
    Продірявлює мезги, з підтекстом «Як друга, люблю»
    І змивається сіль. Теплий душ і холодні обійми
    Моє ехо в тобі не знайшлося і не знайшло
    Обірвався зв'язок… Я впала й розбила коліно
    Я тут тільки одна. Так вмирає ілюзія ДВОХ


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (10)


  29. Юлія Гордійчук - [ 2007.10.10 14:05 ]
    ***
    Моє напівруде волосся
    Ввімкнуло ліхтарі старому Львову,
    Але згубилось в пастці перевулків,
    Мов в лабіринті твоїх поцілунків,
    Заплуталось в твоїх обіймах палких,
    Розтріпане, лягло на плечі парків,
    Й облило золотом твої м'які долоні:
    Ти знов знайшов мене, цілуєш мої скроні,
    Ховаєш погляд в цім жовтневім морі...
    Щовечора в моїм волоссі зорі.
    Щоранку тануть. Ти чаруєш знову...
    Кохання... Так вже повелося...


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (9)


  30. Фешак Адріана - [ 2007.10.10 13:59 ]
    сумне
    Зашторене вікно. Сьогодні темно.
    Нікого не чекаю. Не прийдуть…
    Стратегія проникнення у небо
    Напівпрозору сіру каламуть
    Три кілограми соленої тиші
    Замариновані останні почуття
    Напівлюдина відчай свій колише
    Новонароджене півмертве дитинча
    Оскалом ніч вдягається в самотність
    У сурдокамеру ховаються думки
    Святкує біль, що пережив сьогодні
    Заздалегідь підписані вінки…
    Тримайте звуки, це бажання крику
    У подушку, до ранку й хрипоти
    Зашторене вікно, ніби каліка,
    Душа в якій завелися коти.


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (7)


  31. Фешак Адріана - [ 2007.10.10 11:51 ]
    ЖИВА
    Беру себе в руки. Мені так сказали.
    Не плачу, не скаржусь, на стіни не лізу
    Я чорну п’ю каву в дешевій кав’ярні
    Пакуючи щастя в майбутні валізи
    Відкладено все. На завтра, на вічність
    На потім, як сир. А що як не буде???
    Залишусь в кав’ярні, вростаючи в вірші
    До завтра, до потім…. А згодом забудуть…
    Померти не просто… проймаюся страхом
    Карбуючи поглядом в небі слова
    «Це все закінчиться і мамочка з татком
    Мене привітають словами «ЖИВА»


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.23) | "Майстерень" 5.5 (5.07)
    Коментарі: (4)


  32. Фешак Адріана - [ 2007.10.10 11:08 ]
    Сльози з хреста
    розплакатись - це мабуть щонайменше
    ті цвяхи з під нігтів не вийняти навіть щипцями
    ти вчора сказав, що боїшся померти
    нас благословили хрестами
    не будемо міряти важкості поглядів в небо
    змагатись з гламурністю, в моєму яскраві рубіни...
    чи крапельки крові, але це вже не суттєво
    і знову на землю, і знову розбите коліно
    ти кажеш : не плач. І ще так якісь нісенітниці
    ти знаєш - помремо. А дата? Її ще нема
    Маленькі мурашки в прицілі всевишньої вічності
    волочать свій хрест у тіні свого життя


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Прокоментувати:


  33. Фешак Адріана - [ 2007.10.10 11:33 ]
    божевільна пташка
    Я - пташка ти ж бачиш з відрізаних рук прорізаються крила
    І зовсім скоро я покину жорстоку планету
    Я покину усіх, навіть тих, кого дуже любила
    залишивши на стінах, як шрами - портрети
    Цвірінькати легко. В тісноті гамівної сорочки
    терпнуть крила. Зборонений пілотаж
    Відпустіть, зупиніться, я більше не хочу
    Гальмує у вені заспокійливий екіпаж
    Плавають стіни. Не знаю звідки ця здатність
    І літають круги чорно-жовті перед очима
    Чому так жорстоко мені не дозволили щастя?
    П*ятнадцятий поверх... Так- тік... Так померла хвилина...
    Відпустіть, зупиніться. Для чого лоботомія?
    Невже ви не бачете зрілої сутності пташки
    відрубані крила. Вбивця сказав що Месія
    зборонивши злетіти, по їхньому впавши.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (1)


  34. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.10.09 22:14 ]
    Бабине літо
    Туки-туки, туки-тук...
    Дятел сів оце на сук.
    На смереці метушня!
    Плів сільце павук півдня.
    Павучки на нитях грали,
    На шматки сільце порвали.
    Розлетілися по світу
    Пасма бабиного літа.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  35. Індрик Звірик - [ 2007.10.09 19:44 ]
    нічого
    Ані руки, ані намиста
    Вона від мене не бере ,
    Бо ж їй, Принцесі мого міста,
    Аніц не тре...
    Настоюю гірку на перцях
    й деревії.
    А хтось її трима за руку...
    А хтось її...


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.19) | "Майстерень" 5.25 (5.15)
    Коментарі: (8)


  36. Індрик Звірик - [ 2007.10.09 19:10 ]
    жоржини
    Жоржини, залишені поспіх на твому порозі
    Нехай нагадають про ніжність жовтневу мою
    Про ранок мій жовтий в квітковій крамниці на розі
    Про тиху мелодію світла і тугу твою.
    Дитина, що схожа на мене, тобі не насниться,
    А жінка, що схожа на тебе, звичайно – не ти.
    Тримався, аж доки мені не затерпла правиця
    Писати і не відправляти коханій листи.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.19) | "Майстерень" 5.5 (5.15) | Самооцінка 3
    Коментарі: (9)


  37. Юрій Лазірко - [ 2007.10.09 18:23 ]
    Жити
    Надихатись так - надихати.
    Любити - в любові померти.
    Воскреснути в слові, і стати
    Прозрінням небес, чи мольбертом.

    І пам`ять будити сумлінням,
    Ввійти, мов повітря, замліти,
    Впустити глибоко коріння,
    Стук серця підняти, чи вітер.

    Пройтись ще незораним полем,
    Обняти, мов матір, ідею.
    Розвіятись в леготі болем,
    Упасти зерном, чи зорею.

    Пробачити кривди, інтриги,
    Побачити в іскрі бажання,
    Розлитись рікою з відлиги,
    Улитись у вірш, чи кохання.

    Надумати віру та вирій,
    Ховати повадки та вади,
    Хапатись руками за щирість,
    Давати від серця, чи раду.

    Не в камінь, не в лід отвердіти,
    Не карликом білим палати,
    Радіти, як тішаться діти.
    Гортати події, чи дати.

    Зійти перед Сонцем росою,
    Осипатись в попелі плинно,
    Не осінь зігріти весною,
    А янгола спів, чи причинну...

    9 Жовтня 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (12)


  38. Олег Левченко - [ 2007.10.09 14:28 ]
    ВАРТО
    Усе це чисто, усе це чемно
    стерилізовано й священно...
    Розжовуй м’язи, накачуй мозок –
    усе безжальне до тих з ким можеш...
    Учи мовчати й тихенько жити –
    слова, як ґрати на полі битви.
    Крилатий леґінь візьме за барки,
    стаєш, як ватра, себе не вартий.


    Рейтинги: Народний 5 (5.14) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (1)


  39. Ірина Заверуха - [ 2007.10.09 14:21 ]
    Пекареві (sms)
    Від занурення пальців у тісто
    До оргазму на кінчиках нігтів
    Кохання в печі гарячіше

    Твоя Галатея


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  40. Ірина Заверуха - [ 2007.10.09 14:50 ]
    Ikra
    Коли ти їси ікру обережно
    Щоб не пошкодити хребти іще ненароджених риб
    Зубами їхні лоскочеш ребра
    І проникаєш углиб
    Ти робиш усе в такому ж ритмі
    Так само спритно
    Ніби ніколи нікого іще не ламав
    Але
    Якщо на дні твоєму риби знайдуть спокій
    Я не заздритиму їм
    Я куплю ікру
    І теж розводитиму в собі мертвих риб...

    ...
    Як на дні океану затонулий танкер
    Сіль якому виїдає залишки жовчі
    І у нас з тобою жовч не жовта а чорна
    І нам
    Також
    Частково
    Вже виїло очі...



    Рейтинги: Народний 4.5 (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  41. Михайло Ситник - [ 2007.10.09 07:53 ]
    Напевно битва тут була
    Напевно битва тут була велика:
    Сліди коліс, гарматнів і підків,
    Лежить земля - напіжива каліка,
    Обгорнена лахміттям мертвих днів.

    І озеро, як випечене око,
    Довкола чорна в попелі трава,
    Немов красуні піднята брова,
    Обпечена докраю ненароком.

    Дубів столітніх обгорілі руки
    Земля підносить, переживши жах.
    Ми чуємо, як тихо серце стука
    В її могутніх степових грудях.

    Вона живе! Он проростає зерно...
    Вона чоло до сонця підведе,
    І до своїх мучителів-людей
    Із материнським усміхом поверне.

    1947

    (збірка "Цвіт Папороті")


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (6)


  42. Сергій Могилко - [ 2007.10.08 22:40 ]
    * * *
    В уламках побачимо долю країни:
    Дороги сміття і пописані стіни.
    Країну, де люди душею всі мертві,
    А владу тому і винять в мародерстві.

    Де люди засуджують стан екології –
    Тимчасом пляшки підкидають під ноги.
    Крадуть одне в одного і у держави,
    Плюються уверх, на чиновницькі лави.

    Біжать за кордон, покидають руїни,
    Б’ючи себе в груди: «Бо я українець!»
    Не вистачить духу, не вистачить волі,
    Бо сильні колись вже безсилі і кволі.

    Могутнє раніше, «нев'януче» плем’я
    Вже зараз говорить: «А скоко щас врєм’я?»
    Дивуєтесь Ви від подібних розмов!
    Самі ж відгукнетеся: «нєту часов».

    Кричіть голосніше «бандитів – за грати!»
    І будемо далі в багні плазувати!
    Голодні і голі, як бісові свині…
    Погано живеться? Самі ж у тім винні!


    Рейтинги: Народний 5 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  43. Зеньо Збиток - [ 2007.10.08 21:41 ]
    Вочей Твоїх безодня
    Thanks to God - I found сподні.
    Із вочей Твоїх безодня
    утікала в гаманець.
    Та нехай з грошима - грець!
    Сподні - шаровари модні,
    Ось початок, десь кінець.
    Панно, ви ше троха годні?...
    I am horny like a ґедзь.

    8 Жовтня 2007


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (22)


  44. Сергій Дяків - [ 2007.10.08 20:48 ]
    Таємничий Львів
    По небу гуляє Вельможа,
    Вартує він тишу нічну.
    Провулки без перехожих,
    Овіяні чарами сну.

    Огорнуті лагідним вітром
    Вітрини нічних магазинів,
    Хваляться неоновим світлом
    Залізній міській павутині.

    Триокі стражі бруківки
    Не бачили інших світів.
    Для них єдина домівка -
    Старий таємничий Львів.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.02) | "Майстерень" -- (5.02) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  45. Зеньо Збиток - [ 2007.10.08 20:13 ]
    Соплива бульбашка
    На кого лишив Ти, гадe?
    Повні груди, пишний заде -
    Літру назбирала сліз,
    В бульбашках забило ніс.

    Сповідаласі три рази,
    Щоб позбутисі зарази.
    Як мене поплутав біс,
    Жеби йти з тобою в ліс?

    А воно не віпустило.
    Мов блоху, тяб задавила.
    Баба з воза - кінь ірже,
    Хлоп у гречці каже вже...

    Вила, вила... тай за вила -
    Де Твоя козацька сила?
    Тільки чути - "ох", то "рох".
    Хлоп лежит... і "бобік" здох.

    8 Жовтня 2007


    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (37)


  46. Чорнява Жінка - [ 2007.10.08 19:54 ]
    Я тебе зачекаю
    Листя пада
    на місто,
    я відкрию вікно
    навмисно,
    хай сюди залетить
    їх тáнок,
    хай мене заколише
    осінь,
    ми обидві з нею
    коханки
    того танго,
    що чути досі,
    назбираю зірок
    намисто
    і по них я дійду
    до краю...
    обрій зверху
    на диво чистий,
    любий мій,
    я тебе зачекаю...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.6) | "Майстерень" 5.38 (5.61)
    Коментарі: (38)


  47. Олександр Некрот - [ 2007.10.08 19:55 ]
    ХТО ГОВОРИТЬ, ТОЙ ЖУЄ
    Супер була, безперечно,
    Жуйки реклама чіпка:
    Хтось і дурну, й недоречну
    Фразу пускав з язика -

    Тут-таки слоган крилатий
    Шльоцик за кадром вставляв:
    Іноді краще жувати,
    Ніж говорити, мовляв.

    Вдалого протиставляння
    Різних процесів зразок! -
    Хоч говоріння й жування
    Мають взаємозв'язок.

    В чому, наскільки він сильний -
    Це ти одразу збагнеш,
    Лиш в дорогий холодильник
    Парт-діяча зазирнеш.

    Ні написати у пресі,
    В риму тут мовити ні,
    Скілечки делікатесів
    Є пожувати у нім.

    Звідки багатство береться,
    Вам не розкаже діяч.
    Він, втім, і не нажереться -
    Все йому мало, хоч плач!

    Та не втрачає надії
    Він на коханий народ:
    Ті, хто будує і сіє,
    Все покладуть йому в рот.

    Болі в руках та у спині -
    Плата за чесні труди.
    Гривня ж на жуйку дитині
    Знайдеться геть не завжди...

    "Буде усе в шоколаді, -
    Каже політик весь час, -
    Тільки-но будем при владі,
    Тож голосуйте за нас!"

    І, мов на логіку хворий,
    Люд голоси віддає.
    Отже... хто добре говорить,
    Той і успішно жує!


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" 5 (5.22)
    Прокоментувати:


  48. Юрій Лазірко - [ 2007.10.08 19:19 ]
    Мильні бульбашки
    Мов мильні бульбашки,
    летять і лускають слова -
    не надувайте вкотре,
    надутість недоречна,
    леле.
    Ця усмішка -
    мов мед солодкий,
    як легке "овва",
    звіря ласкаве сонця,
    що ранком полохливо стелить
    свою красу на очі,
    фарби, вибухи єства.
    Поміж устами вітер
    леліє таємницю цноти.
    Мов мильні бульбашки,
    летять і лускають слова...
    Та най собі літають -
    примружується око
    всоте.

    8 Жовтня 2007


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.67) | "Майстерень" 5 (5.76)
    Коментарі: (7)


  49. Олександр Некрот - [ 2007.10.08 18:31 ]
    ХВАЛА ФАРАОНАМ
    Розбилось кохання, душа повна болю:
    Єдина сказала: «Не буду з тобою».
    Втопити біду в рідині алкоголю!
    Ось тільки питання... про вибір напою.
    Узяти горілку - це пити й кривитись,
    І стане ще гірше, ба й зовсім жахливо.
    Нехай буде смачно, аби звеселитись!
    І я замовляю свіжесеньке пиво.

    З-за крайнього столика «дєвка» «отпадна»
    Предовгими віями хтиво моргає.
    Я, соромом скутий, сиджу безпорадно -
    П’янючий сусід мій красуню знімає.
    От я б так набрався - забрав би ту фею,
    Усе, чим багата, дала б чорнобрива,
    А так... взяв від неї сусід гонорею...
    А я у той час іншу втіху мав - пиво.

    Аж гульк - «луноход» підтягнувся до бару.
    Виходжу й дивлюсь незатьмареним оком:
    Хто в дупель «нажрався» - хапають
    (це ж кара!).
    Я ж мимо проходжу карбованим кроком.
    Напився б горілки - й від зимного душу
    І доброго штрафу втекти б неможливо,
    А так я до хати любісінько рушив:
    Не валить із ніг, а окрилює пиво.

    В маршрутку не сів, хоч додому далеко:
    Від пива ж до вітру хотілось постійно...
    Назавтра почув, що те саме «Івеко»
    «Поцьомало» «МАЗ», три людини покійних...
    Жлуктив би я білу - заліз би в той бусик,
    Потрапив би, мабуть, на небо щасливо...
    Від думки цієї і досі ще трусить.
    Хвала фараонам, що винайшли пиво!
    1998


    Рейтинги: Народний 4.63 (5.11) | "Майстерень" 5 (5.22)
    Коментарі: (5)


  50. Нестор Мудрий - [ 2007.10.08 18:08 ]
    СОНЕТ ПРО ОСОБИСТЕ
    (а також трішечки про невіддільне
    від суто особистого суспільне)

    У мові солов'їній та барвистій
    Є загадок усяких "до руля".
    Який мудрак, усе не втямлю я,
    Назвав життя людини ОСОБИСТИМ?

    Хіба ним хтось живе для себе чисто?
    Свати й куми, сусіди і сім'я.
    У кожного - центральна роль своя:
    Тобі на нервах грають ці артисти.

    А ти (із відчуттям провини, в стресі)
    Кладеш чужим нечесним інтересам
    Здоров'я, час і сили на олтар...

    В суспільному житті цього немає:
    Тебе святих обов'язків тягар,
    Навалених системою, ламає.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.12) | "Майстерень" 5.25 (5.06)
    Коментарі: (5)



  51. Сторінки: 1   ...   1678   1679   1680   1681   1682   1683   1684   1685   1686   ...   1829