ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:38 ]
    ***
    У вікон твої очі, у вулиць твоя невловимість.
    Бачу в кожній усмішці невинну усмішку твою.
    Ти живий у мені, твоя вічна всеповна прозримість
    Переповнює сповна загублену душу мою.

    Я не можу забути. Забувають лише урагани,
    Покидаючи все на невпинному свому шляху...
    А я спокій, я тиша, я цілком не така як бурани,
    Я вночі до подушки про віру для тебе молю.

    Я боюся з тобою зустрітися знову.
    Я боюся зірок, що сплітають над нами вінки.
    Я боюся і ще раз почути твою закарбовану мову.
    Я боюсь проростуть на весняній сніжинці бруньки.

    Відвернися від мене. Відкидай мою сутність як лихо.
    Проганяй мою долю, заковану в спогади й лід.
    А я буду дивитись через вікна і вулиці тихо
    Як зникає за обрієм твій незакінчений слід.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (2)


  2. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:42 ]
    ***
    Тисячі вогнів і довгі автостради,
    Все небо в світлячках, а це лиш літаки.
    Сотні очей, шукаючих розради
    Й великі електричні вітряки.

    А дійсно, страшне слово «мегаполіс».
    Легко згоріти, полетівши до вогню.
    Тут мільйон людей, продавших свою совість
    І мільйон, хто віднайшов свою.

    Годинами вдивляєшся в прохожих –
    Костюм, краватка, далі – сирота.
    Стільки людей і на людей не схожих,
    Шокуюча до болю ряснота.

    Хтось кинув бутерброд на лавці не доївши,
    А хтось шукає хліб в міському смітнику.
    А ось мужчина жінку до метро провівши
    Через хвилину обнімає вже не ту.

    І так життя, і так усе роками.
    Танцює вічність, скована в контраст.
    Пастельної немає в неї гами,
    Лиш чорно-білий, чорно-білий пласт.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (2)


  3. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:57 ]
    ***
    Ти - мій. Моїм будеш довіки,
    І не тому що любиш так мене.
    Не разом ми і з часом ти забудеш
    Моє усміхнене напів сумне лице.
    Ти просто в серці в мене залишився,
    Й хоча ти не герой моїх страждань,
    Твій промінь раз лиш в мені засвітився
    І цього досить на мільйон прощань.
    Напевно, більше не буде такого,
    Що прийде раз – і вже на все життя.
    Ти був для мене моїм другим богом,
    Прощай моє незмінне майбуття.



    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Прокоментувати:


  4. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:06 ]
    ***
    Сьогодні дуже гарно пахне дощ
    І я тебе не можу дочекатись.
    Застигло небо над кругами площ,
    Від часу неможливо заховатись.

    Ще тільки день – і ти будеш зі мною,
    Обнімеш міцно, наче назавжди.
    Я буду й далі марити тобою,
    І тихо приходити в твої сни.

    А зараз дощ. І те ж незрушне небо,
    І сотні кілометрів поміж нас.
    Я почекаю, дуже вірю в тебе!
    Промок асфальт і чутно гуркіт трас.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (5)


  5. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:19 ]
    ***
    Проснувся вечір відблиском зірок,
    закралась тиша на віконні рами.
    Не можу я позбутися думок.
    На совісті моїй глибокі шрами.

    Люблю тебе – банальна теорема.
    Все важче знати : зараз ти не тут.
    Заплакана надворі хризантема.
    І все збивається в великий гострий кут.

    У мріях притулюсь до тебе.
    Ти скажеш : «Ти в мені жива ».
    Хтозна. Уже сама не вірю в себе.
    Нажаль, любові лінія – крива.

    Й світитиме ще довго сонце будням,
    й жалітиму про те, що я роблю…
    Ти вибачиш моїм духовним злидням?
    Ти мусиш! Я тебе люблю!


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (3)


  6. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:29 ]
    ***
    Останній аркуш в грубому альбомі,
    Пишу на ньому й знаю – не кінець.
    Думки згущаються якісь напівсвідомі,
    І пальці затиснули олівець.

    Це не кінець, ще хочеться писати,
    Не зовсім ще затьмила глупота.
    Немає світу, ми не вміємо прощати,
    Священне оскверняє дрібнота.

    А хочеться, ще хочеться писати,
    Намалювати душу пензликом зі слів.
    Над кожним звуком плакати й вмирати,
    Й натхнення пити із потоку днів.

    І кожна строфа є моїм горизонтом пізнання,
    І кожний мій вірш є краплинкою мого дощу.
    Тепер я готова зробити для себе зізнання:
    Якщо я покину писати – я собі не прощу.



    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Прокоментувати:


  7. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:42 ]
    ***
    Не приходи до мене уві сні,
    Бо зранку важко бачити схід сонця.
    Прийди, коли хвилини затяжні
    Несуть самотність до мого віконця.

    Прийди тоді, коли надворі буря
    І притулись до лагідних долонь.
    І знай : ніяка металева куля
    Не загасить душевний мій вогонь.

    Прийди удень, а можеш й через вічність
    І через сотні, тисячі годин.
    Лиш тільки б серце віддавало звітність
    Про самоти моєї чорний плин.

    Приходь завжди. Люблю тебе земного.
    Небесному не скажу, що кохаю.
    Тепер в житті боюся лиш одного:
    Що ти прийдеш, а я вже не чекаю.


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.14)
    Коментарі: (2)


  8. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:47 ]
    ***
    Не забуваю. Й ти не забувай.
    Нічний Дунай відчув нашу розлуку.
    Я й досі чую твоє «прощавай».
    Так схоже все на нерозривну муку.

    Де ти? Де наші континенти?
    Вони ще наші, чи уже чужі?
    Видніють в Будапешті монументи,
    вони пробачать спохвати душі.

    Ще трошки і зійду на пристань,
    мій корабель залишиться пустим.
    Проб’ю думками нашу тиху відстань.
    Нехай усе буде у нас простим.

    Я попрощаюсь з містом і з рікою,
    я повернусь в країну пустоти.
    Не зможу попрощатись лиш з тобою,
    пірнувши у глибини самоти.

    Не забуваю. Й ти не забувай.
    Я більше не здригнусь від болю.
    Горить в мені не твоє «прощавай»,
    А тліє схоже щось на мою долю.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Прокоментувати:


  9. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:09 ]
    ***
    Не вірю. В сумнівах й згорю.
    Згорить усе, що в серці колись жило.
    Не втримуєш мою сумну зорю -
    зривається і падає безсило.

    Не знаю, що залишилось живим.
    Немає й нерва - він покинув тіло.
    Останній крик тобі здававсь німим,
    хоч я пручалась і боролась сміло.

    Я йшла і йшла… Лиш тільки б перейти
    ті сотні миль думок і божевілля.
    А ти все будував нові й нові мости,
    лишивши розум в сутінках свавілля.

    Залиш мене такою, як була.
    Віддай весь спокій і усі надії.
    Єдине, що попрошу не зі зла:
    не спопели чиїсь наївні мрії.


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.14)
    Прокоментувати:


  10. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:28 ]
    ***
    Не важко, просто пустота і все.
    От – так як в ніч, яка немає ранку.
    Спокійно серцю, просто де –не – де
    Уже не помічаю я світанку.

    Не хочу думати, залишу все як є.
    А що пізніше? Це вже знає доля.
    В моєму тілі буря промайне.
    Це свого роду вільна - та неволя.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (3)


  11. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:52 ]
    ***
    Мені без тебе сумно в цьому світі,
    Не покидай мене посеред зла.
    Ти усміхаєшся на темному граніті,
    А я стою лиш трішечки жива.

    Стиснути б руки твої у долонях,
    Лишити поцілунок на чолі...
    І знати, що на твоїх скронях
    Смерть не напише послання зимі.

    Бачу тебе у кожній добрій бабці,
    Здригаюсь часто – знаю, що не ти...
    Тебе шукаю зараз навіть в казці,
    Серед живих тебе вже не знайти...

    Мені без тебе сумно в цьому світі.
    Для мене ти завжди будеш жива!
    Бабусю, усміхайся на граніті!
    Ти символ сонця, віри і добра!!!


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (1)


  12. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:52 ]
    ***
    Коли затихне шум і почорніє вечір,
    Повіки сум збирають із очей.
    Й цей смуток капає на мої кволі плечі,
    Застигши каменем на тисячі ночей.
    А потім ранок Богові моргає,
    І день проходить швидко як стріла.
    Й промінчик знову сонце доганяє,
    Настала ніч – я з каменем одна.
    Так хочеться пізнати свою сутність:
    Чому по вечорам одні дощі?..
    Незримих здогадок гірчить присутність:
    Тобі залишила частиночку душі...


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Прокоментувати:


  13. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:12 ]
    ***
    Ішла і плакала. Я думала про тебе.
    Осіннє листя падало до ніг .
    Надворі тільки дощ кричав про себе.
    Я так любила. Ти цього не зміг.

    І теплі струни мого божевілля
    Прошепчуть мені тисячі думок.
    Цей стан прокляття й розуму свавілля
    Прошиє серце сотнями ниток.

    Болить мене, хоч знову ти прийшов.
    Здригалася не раз від звуків болі.
    Ось так тримала я свою любов
    Біля воріт твоєї злої долі.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Прокоментувати:


  14. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:15 ]
    ***
    І знову думаю про тебе...
    Закрию очі повні-повні сліз.
    Вже рік не можу я втекти від себе –
    Біжу по колу в той же самий ліс.

    А біля мене ходить моя святість,
    Усе принесе до підніжжя мрій.
    Такий закоханий, з очей іскрить завзятість,
    І тільки мій, навіки тільки мій.

    А я все думаю про твою сутність,
    Про твою усмішку, про твій життєвий дар.
    Залишу спогадам їх самобутність,
    І утоплюсь в похміллі твоїх чар.

    Коли ж залишиш ти мою невинну душу?
    Коли ж забуду я про те, що ти ще є?
    Я мушу, мушу, так, я просто мушу.
    Ти щастя, щастя, тільки не моє...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (3)


  15. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:18 ]
    ***
    Знаходжу тебе знову у думках,
    Давно уже пробумкало дванадцять.
    Застигли траси у своїх гріхах,
    Згадала свої юнні вісімнадцять.
    Так якось боязко і трепетно було,
    Торкалась серцем кожну добру казку.
    У мене ти був і твоє добро,
    І очі, що відлунювали ласку.
    Була хатинка наша, був садок,
    Були і дітки – все прийшло з думками.
    Щодня весна - зими був лиш ковток,
    І щось безмежно сильне поміж нами.
    Любила тишу і любила нас,
    Боялась тебе втратити щомиті.
    Боялась відстані і залізничних кас,
    Й моїх питань, що й досі не розкриті...
    Хотілось затишку й хотілось навмання
    Пройти весь світ, тримаючись за руки.
    Й щоб після нас лишилось не звання,
    А добрі – добрі пелехаті внуки.
    Так було ніжно – розум затерпа,
    Годинник знову каже свої ...надцять,
    Чи є ще віра? Віри вже нема....
    Ти не зі мною й нам не вісімнадцять.


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (2)


  16. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:24 ]
    ***
    Відчуйте тиск усіх моїх прощань!
    Нічні зірки ковтали мої сльози.
    А як багато ще в мені вагань,
    вони уже як наркотичні дози.

    Кохання моє – Спарта серед битв,
    де все кипить, горить і пропадає.
    Я буду з ним, хоч я на лезах бритв.
    Я думаю, що він мене кохає.


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (3)


  17. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 04:29 ]
    Ветеранам
    Не хочу слів і їх гнилої фальші!
    Вони втрачають зміст в епоху зла.
    Їх як рослин посадять на асфальті,
    а потім дивляться чи хоч одна жива.

    Погляньте в очі, в їх безмежний ранок,
    відчуйте біль від правди до кісток!!!
    Схиляюсь перед тими, хто світанок
    зберіг в очах і у воєнний строк!


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (2)


  18. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 03:58 ]
    ***
    В тобі є те, що хочеться обняти:
    Безмежний світ твоїх кипучих «Я».
    Якщо хоча б одне з них розгадати,
    проснулася б від розкоші душа.

    В тобі є те, що хочеться убити:
    уміння «правду» виплести свою.
    А я не вмію у неправді жити.
    Це те, що не залежить від жалю!

    В тобі є те, що хочеться зламати –
    Сталева гордість – тільки – що з вогню.
    Та все ж хотілося б тобі сказати:
    в тобі є ТИ, тому тебе люблю!


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Прокоментувати:


  19. Оксана Бандрівська - [ 2007.06.14 03:21 ]
    Біль від фотографії
    Наша з тобою фотографія
    В старенькому твоєму гаманці.
    Як наша спільна монографія,
    Затиснена в чужому кулаці.

    Вдивлялась довго в її обриси
    Й хотіла залишить собі,
    Та найрідніші твої образи
    Не спромоглись злукавити тобі.

    І згорток суму горло скручував,
    І свої сльози пила в забутті.
    І хто ж тебе, моє кохання, змушував
    Робити такі кроки у житті?..


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" -- (5.14)
    Прокоментувати:


  20. Юрій Лазірко - [ 2007.06.13 20:08 ]
    Завечоріло
    Потягнулася звинно ріка,
    в ній дохлептував погляд проміння,
    холодніли обійми в камінні,
    лоскотав водорослий рукав.

    Під цикадовий стрекіт зірки
    де-не-де розсівалися сяйвом.
    Кожне слово здавалося зайвим,
    кожен дотик - солодко-п`янким.

    Ваготіла від старості лодь,
    півзанурено сіпалась ланцем.
    Комашня у вампірному танці
    сутінково плелась. Сам Господь

    на заморених вітром гілках
    відгойдався в розхристаній волі.
    У зарубинах на частоколі
    трухнув час. Йшов, неначе монах,

    попід плахтою ночі та чар,
    у захмарену келію повень.
    Він хотів було сісти у човен...
    та той човен був повен від хмар.

    13 Червня 2007


    Рейтинги: Народний 5.8 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (16)


  21. Олександр Єрох - [ 2007.06.13 15:21 ]
    Що доля зараз нам готує
    Що доля зараз нам готує –
    Відверту й чесну боротьбу,
    Або тихесенько чаклує
    І гріє похапцем ганьбу?
    Та хай там що! – не зрадить Віра,
    Надія в серці та Любов,
    Тому заграє пісню ліра,
    І заспіває серце знов.
    Слова, мов квіти в чистім полі,
    Іди, збирай найкращі з них,
    Шукай – знайдеш свій шлях до долі
    В словах простих та чарівних.
    Твори, співай, заграй на лірі
    Ти пісню ніжну й чарівну,
    Співай про все правдиво й щиро
    І почуттям торкни струну.


    Рейтинги: Народний 4 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (2)


  22. Оксана Барбак - [ 2007.06.13 15:44 ]
    ***(з циклу "Люблю...")
    Люблю осінніх псів бездомних
    Відвагу вовчу і снагу,
    Люблю по-вінницьки невтомних,
    Брудних на першому снігу;
    Люблю сумний холодний вечір,
    Що зупинився десь поблизу,
    І кострубаті руки хмизу,
    Що загубили свої плечі.
    Люблю слизькі і мокрі вікна.
    Які так хочеться помити,
    Люблю на повний місяць вити,
    Не констатуючи свій вік. На
    Всіх перехожих наплювати,
    Бездомним псом втекти із міста,
    Туди, де Буг ще зовсім чистий,
    Туди, де я чогось ще варта.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.34) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (6)


  23. Юлія Гордійчук - [ 2007.06.13 14:25 ]
    ***:)
    Лишь вскользь подумав о тебе,
    Я кофе лью на стол!
    Так мне и надо: вспоминать
    Тебя так часто - грех.
    А сниться мельком по утрам -
    Тебе! - какой позор!
    А узнавать твои черты
    В прохожих?! Грех и смех.
    Ждать по утрам, по вечерам,
    С тоской глядя в окно,
    И улыбаться о тебе -
    Нельзя! Запрещено!
    Копировать забавный жест,
    Твой, помнишь? Как давно...
    И снова: кофе на столе!
    Вот так мне суждено.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.2)
    Коментарі: (2)


  24. Катерина Івченко - [ 2007.06.13 10:39 ]
    * * *
    від тебе - слід змія на скелі
    від мене - слід голки на шкірі
    ми звично лишаєм в пустелі
    усіх хто найбільше нам вірив
    та маємо більше ніж спільне -
    що поділу не підлягає...
    ми ж певні у тому що вільні
    (і тільки долоня лягає
    на мить
    щоб відчути тепло)
    хтось першим її забирає
    і падає тінь на чоло...


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Коментарі: (5)


  25. Тарас Плахтій - [ 2007.06.13 09:18 ]
    У долинi Куру
    Дзвiн мечiв у долинi Куру
    Не стихає багато рокiв...
    Зовсiм вибився з сил Арджуна,
    Загубив рiвновагу та спокiй.

    Ти у мене остання надiя.
    Встань, герою, перед ворогами,
    Вдалину подивися – бiлiє
    Свiтле мiсто, омрiяне нами.

    Я додам тобi силу i зброю,
    Я крiпитиму дух у молитвi,
    Повернися, Арджуно, до бою,
    Разом мусимо виграти битву.

    Пригадай все, що мовив вiзничий -
    Мудрий Вчитель...Збери свою волю,
    Мiсто Бiлих Слонiв тебе кличе.
    Шлях до нього – це є наша доля.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  26. Ірина Моргун - [ 2007.06.13 09:34 ]
    ***
    Світанково мліє прохолода,
    Плачуть трави росяним дощем,
    Я смакую терпку несвободу,
    І прошу налити мені ще.

    Стоголосо кличе хтось кохати -
    Я не чую: в зашморзі буття
    Так окрилено собі майструю ґрати,
    Що й не згадую уже про почуття.


    Рейтинги: Народний 5 (5.34) | "Майстерень" 5 (5.24)
    Коментарі: (2)


  27. Юлія Овчаренко - [ 2007.06.13 08:56 ]
    ***
    Скислилось випадково
    Соком гнилої черешні.
    Стиснулось, впало в кому,
    Гледячи у прийдешнє.
    Виснажена білявка
    Вирішить втяти коси.
    Годі у небо гавкать!
    Вити на місяць досить!
    Дертись в жалю на стіни,
    Голос зривати криком...
    Віру мовчання спинить,
    Стулить важкі повіки.
    Пальцями сік тектиме,
    Ягідно, стигло, пульсом...
    Темно застигне... Ти не
    Бачитимеш конвульсій.

    13.06.07.


    Рейтинги: Народний 5.28 (5.34) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Коментарі: (49)


  28. Катерина Івченко - [ 2007.06.13 00:44 ]
    * * *
    Довершеності лаврського пейзажу
    не вистачає переконливих ідей.
    Та спокій знов огорне наче пряжа,
    м’якою ковдрою сховає від людей.

    Довершеність церковного подвір’я
    не в змозі подолати смуток мій,
    бо твердо знаю – то лише повір’я,
    що ці хрести ведуть до виповнення мрій.

    Але спинюся...
    З пагорбу, де храми
    побачу знову місто та вогні.
    Авто й будинки –
    декорації до драми,
    яку розігрують у кожному вікні.

    Колись давно,
    в минулому житті,
    коли ще світ був загадково-неосяжним,
    а наші мрії –
    ближчими й досяжними,
    я вже стояла тут на самоті....

    Сьогодні тихо...
    Правлять службу в церкві –
    ось знову долітає тихий спів...
    Кому молитись?..
    Наші боги мертві.
    Та й ми самі – лиш персонажі снів.

    Піду, мабуть...
    На перехресті поглядів
    незатишно і холодно стає...
    Для вас – алтар,
    для мене – місце спогадів.
    Хоча й воно мене не впізнає.

    ...........................................

    Я йшла, а вітер грав з моїм волоссям –
    переплітав, розвіював, звивав...
    Хтось крикнув: «Відьма!» (чи мені здалося?)
    О, так, я відьма. Що ж із того вам?


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  29. Юлія Гордійчук - [ 2007.06.12 20:28 ]
    Барабан
    Барабан был плох,
    Барабанщик - пьян.
    Не свинья, не лох,
    Просто забухал.
    Я спросил его:
    "Отчего ты пьян?"
    Что оветил мне -
    Все равно соврал.
    Говорит, оглох.
    Говорит, устал.
    Закурил, налил,
    Зазвенел стакан.
    Над столом угар
    Рукой розгонял.
    Был угрюм, разбит,
    Медяки ронял.
    ...Разошлись потом
    По чужим домам.
    Барабан был плох!..
    Вот такой финал.


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.2)
    Прокоментувати:


  30. Олесь Коваль - [ 2007.06.12 20:19 ]
    без назви

    присутністю відчуємо ми світло в тіні,
    Тривалість часу - це лише суміжна даль,
    О скільки ще потрібно нам " капризів" Паганіні
    І щоб намалював Далі? Кого б обожнював Стендаль?


    тривалістю життя не називай ти вічність,
    не смій торкатись і до смерті за життя,
    твоїми силами вдихнути в мене ніжність,
    моїми ж силами змінити небуття.

    в твоїх сльозах завжди присутня туга,
    журливий сміх застигнув на устах,
    в моїх лиш усмішка, як завжди перша й друга,
    а на очах відбився тільки страх...


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.5) | "Майстерень" 4.5 (4.5) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  31. Олесь Коваль - [ 2007.06.12 18:12 ]
    тобі...
    Не називай весну - потіхою для тіла.
    Театром дії, хтивістю бажань...
    Іди... Лети... ти ж так цього хотіла.
    Почути вічність в вирії зізнань.

    Твоїми голосами вкрите місто
    Здаля відлунює... трамваїв чути свист
    Усе прекрасне, що буває в світі зникло
    Ти ж мовчки далі йдеш... Куди??.. У чому зміст??...

    Ти потребуєш оплесків в кінці вистави,
    Важких портьєр, антрактів, повних зал.
    Старих людей, що носять золоті оправи,
    Загублених у світі для "списаних" дзеркал...


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.5) | "Майстерень" 4.5 (4.5) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  32. Тетяна Питак - [ 2007.06.12 18:30 ]
    Гарненькі очка!!!

    Не ставте оцінки моїм почуттям.
    Це все мені не потрібно!
    Мені лиш треба знати, як Ви ставитесь до мене!
    Це все не так, як Ви подумали.
    Мої думки – вони лиш мою відчуття!
    Лиш мої, і більш нічиї.

    Знову, знову дістаю твоє фото з шухляди.
    Дивлюсь на тебе,
    Милуюсь! Милуюсь твоїми губами і карими очима.
    Надіюсь! Надіюсь побачити, обняти, поцілувати.
    Зневажаю! Що тебе поряд не має.
    Втомлююсь! Від постійних мрій і невиконаних бажань.
    Плачу! Що так усе сталось.

    Ти далеко! Тебе я не бачу! Голосу твого я не чує!
    Посмішка твоя зникає з моєї пам`яті.
    Очі, ці очі зі мною будуть завжди.
    У глибину моєї душі подивились вони.
    Побачили біль і страх
    І одразу ж втекли!
    Знову, знову сховались від мене.
    Куди??? Чому??? Навіщо???
    P. S.
    „Якщо побачите ці ніжні очка,
    Скажіть мені прошу Вас.
    Мені це вкрай потрібно!”



    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (4.69)
    Коментарі: (4)


  33. Оксана Барбак - [ 2007.06.12 16:22 ]
    ***(з циклу "Люблю...")
    Люблю вдосвітню тишу
    цієї кімнати
    де легко і врівноважено
    дихає повітря моїми легенями
    і думки
    сковзаються по білій стелі
    на ковзанах гострих почуттів
    замріяно
    під акомпонемент мовчання
    Капризно потягається на підвіконні
    сонна троянда
    і кліпає на мене
    напіврозплющеним пуп’янком
    бачиш
    її розбудило
    тремтіння мого серця
    Ось і перші промені сонця
    теплими носиками
    торкаються щік
    В тишу моєї кімнати
    дзвінко і різноголосо
    вривається
    р а н о к


    Рейтинги: Народний 5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (2)


  34. Наталка Сріблянська - [ 2007.06.12 15:35 ]
    Ось таке кумедне це життя!!!
    Ось таке кумедне це життя!!!
    Знову наступила я на граблі...
    N гуля вже не до лиця.
    Сльзи лише колять, наче саблі.

    Знову я сиджу десь у багні,
    Розпустила нюні й темні коси.
    Бачу все, що діється на дні
    Та не бачу рішення на носі.

    "Що робить?"- питаю в Голови.
    А вона, розказує про небо...
    Може, Сонце вже виходить з темряви?
    Думаю, вставати й жити треба!!!

    Заплету в волосся колоски,
    Ще раз доторкнусь до гулі...
    Встану та й піду шукать стежки,
    Там де не літають граблі й пулі.

    Хоча, ні! Далеко не зайду!
    "Як по-маслу" - важко теж ходити,
    Краще, щось таке я віднайду,
    Щоб хотілося все більше жити.

    У житті я матиму ще все...
    Ще не раз піду в війну без саблі.
    Хоча зараз, дивлюсь на лице
    І бажаю лищ зламати "граблі"...


    Рейтинги: Народний 4 (4.71) | "Майстерень" 4 (4.53)
    Прокоментувати:


  35. Фешак Адріана - [ 2007.06.12 14:17 ]
    серцебиття в телефоні
    гудки в телефоні так схожі на серцебиття

    ти в зоні досяжності але для когось інакшого

    я в стелю плюю, я з розуму сходжу...

    ...сама...

    не бачиш мій номер... або просто байдуже

    кнопочки стерлися. Виклик пішов в небуття

    здається життя варто ввімкнути і вимкнути

    завантажую звуки так схожі на серцебиття

    що по венах мовчання до вуха курсують у відповідь


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (1) | ""


  36. Мирослава Меленчук - [ 2007.06.12 13:50 ]
    Не така, як учора...
    Сонний ранок розтягував рот, поглинаючи ніч,
    Смачно сонце зорею поснідало щойно на сході...
    Не така, як учора, сильніша, - з мішком протиріч
    Зустрічаю цей день і всміхаюсь при першій нагоді.

    Не така, як учора... Хоч тяжко буває нести,
    Давлять спину ці наспіх порубані долею дрова.
    Мов із лісу, втікаю з минулого, тільки листи
    Розривають тоді ще незраджене серце до крові.

    Не така, як учора... Листами я дров розпалю –
    За плечима знущань, хоч до неба розкладуй багаття.
    Не така, як учора... Сьогодні тебе розлюблю...
    Самоспаленням тої, що вчора прогнав ти із хати...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (17)


  37. Катерина Івченко - [ 2007.06.12 11:47 ]
    * * *
    блукала ніжним поглядом горами
    вдихала післягрозовий озон
    збагнула - попри відстань що між нами
    існує світ в якому ми разом


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  38. Тарас Плахтій - [ 2007.06.12 09:55 ]
    Ти до мене приходиш...
    Ти до мене приходиш у снах,
    що терзають свiдомiсть мою,
    загадкова усмiшка в очах,
    я покорений нею стою,
    i бажання у мене одне -
    розчинитися в поглядi тiм
    i своє вiдчуття неземне
    поєднати у хмарах з твоїм...


    Рейтинги: Народний 5 (5.19) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (2)


  39. Тарас Плахтій - [ 2007.06.12 09:41 ]
    Як ми прощалися...
    Як ми прощалися з тобою,
    Байдужiстю свiтились очi.
    Але душа моя страждала...
    А потiм - довгi днi i ночi
    Я сумував... Тужив я дуже,
    Що розлучились ми так рано,
    Що розпрощалися байдуже,
    Що образ твiй неначе канув
    У вир буття...



    Рейтинги: Народний 5 (5.19) | "Майстерень" 5 (5.19)
    Прокоментувати:


  40. Руслан Романів - [ 2007.06.12 08:23 ]
    ***
    Старі, забуті цвинтарі,
    покинуті на волю Бога.
    На сотнях й тисячах кісток
    ростуть міста і прокладаються дороги.
    У світі вже мабуть так повелось –
    покійників ми забуваєм досить швидко.
    Плюндруємо останні їх місця
    спочинку. Їх згори не видко.
    Це досить зручно – жити в незнанні.
    Волання до небес мерців даремні.
    А ми, допоки ми живі – живем.
    А що після життя, все темно.
    Колись таки помремо й ми,
    і наші кістяки топтатимуть напевно.
    А зараз, зараз ми живі,
    живих правами користуємося ревно.

    Живим – життя,
    небіжчикам – могили,
    і домовини, й вічне забуття живих.


    Рейтинги: Народний 4 (3.88) | "Майстерень" 4 (4.25)
    Прокоментувати:


  41. х Лисиця - [ 2007.06.12 01:01 ]
    Пульс
    Уже слишком поздно чувствовать комфорт от биения пульса,
    Мой мир импульсивен и вновь полным полно грусти,
    Послушать себя, ну так мы единицы из чувства
    И может быть, снова из мудрости что-то упустим.

    Уже слишком прочно уверены мы в нашем пульсе,
    Но снова у страсти как будто бы вырастут уши,
    И прочь уберутся излишества личной поддержки,
    А ты упадешь лишь к ногам у неловкой издержки.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  42. х Лисиця - [ 2007.06.12 00:12 ]
    * * *
    Наверное, это больно,
    Терять в себе человека.
    Ну только не ври, что ложность
    Бывает у всех на свете.

    Растрачивая чувства,
    Ты снова всю жизнь теряешь
    И вороном из полусвета
    Наверно себя представляешь.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  43. Уляна Явна - [ 2007.06.11 23:27 ]
    ----------
    Відпирала руками поспішно
    Його настирливі наступи,
    Розстелилась в траві полетицею
    Ніжною, чистою, звабною.
    Білі стегна присоромлено стулені,
    А уста піввідкритими вишнями…
    Тіло - м’яке й молоде:
    Груди стогнуть набухлими цятками,
    Гнучко загнутий стан.

    Розтривожено завмерла,
    Щось шепотіла в останній момент,
    Ще раз його відслонила –
    Білі стегна піввідкритими вишнями,
    А уста присоромлено стулені…
    12.06.07


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (11)


  44. Тетяна Питак - [ 2007.06.11 19:34 ]
    Історія Богів
    Сонце світить нам з небес
    Душу зігріває.
    Теплим променем пронизує серця.
    Теплим подихом вічність звеселяє.
    Теплим запахом до себе манить.
    Сонце зайде.
    Закінчиться день.
    Прийде зоря і нічка настане.
    Будуть усі засинати
    І чудові сни побачать вони:
    Хтось матінку свою,
    Хтось віллу на Канарах,
    Хтось осатаню любов свою,
    А хтось збагне для чого нам життя.

    Зоря буде їм світити
    І розказувати казку про любов:
    Любов Андріса і Фарадеї.
    Любов , яка закінчиться, а точніше почнеться
    Новим, світлим життям, яке буде звати Аракей.
    Син-нащадок двох богів.
    Богів, що порушили усі закони.
    Закони, які написав у книзі життя Зевс.

    Казка ця нескінченна тому,
    Що боги живуть вічно
    Так і любов їхня буде вічна.

    Зоря засне.
    Прокинеться день.
    І кожної ночі з Андрісом і Марадеєю
    Будуть траплятись різні дива і пригоди.

    Кожна зірка буде розказувати по-своєму цю історію.



    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (4.69) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  45. Руслан Романів - [ 2007.06.11 16:17 ]
    Ніч
    Ніч
    приносить полегкість,
    вона
    дарує натхнення
    бажання
    й жагу.
    Приходить,
    і стукає в двері
    самотній людині,
    котра не спить,
    а чекає.
    Чекає когось,
    чи чогось.
    А може і не чекає,
    а просто шукає себе.
    Коли навколо
    спокій
    і тиша,
    легше знайти (чи загубити?),
    а ніж
    удень,
    коли світить сонце,
    і люди навколо
    (щоправда, також самотні),
    бо вдень
    надто світло,
    і шумно,
    і лячно,
    і ти не зважаєш на
    власні й чужі
    почуття.
    Тільки вночі,
    у темряві
    спокій,
    і тишу,
    і стукіт
    власного серця
    можна почути,
    й відчути,
    і осягнути
    надцятим відчуттям,
    вловити щось невловиме
    удень.
    Побачити світло
    у темряві
    можна лиш,
    почути звук
    лиш у тиші,
    вдихнути нічне повітря
    і зрозуміти
    що
    ти
    живеш...


    Рейтинги: Народний 5 (3.88) | "Майстерень" 5 (4.25)
    Прокоментувати:


  46. Оленка Сумненька - [ 2007.06.11 16:06 ]
    Человек-кот
    (моему печальному другу посвящается)
    Тихой походкой в двери заходит
    Также бесшумно на место садится
    Комнату прищуром серым обводит
    Снова в ночные минуты не спится

    Голову мучают мысли шальные
    Душу терзают дурные сомненья
    На сердце давно уж оковы стальные
    В них неразрывные, прочные звенья

    Тихо мурлыкает под нос ответы
    Голос дрожит из-за внутренней муки
    Пальцы давно превратились в стилеты
    Легонькой шерсткой укрылись и руки

    Жизнь перекрасилась в темные краски
    Смысл ее потерял он в дороге
    Детство и юность – прекрасные сказки
    Ну, а теперь видны смерти чертоги...



    Рейтинги: Народний -- (4.99) | "Майстерень" -- (4.64)
    Коментарі: (3)


  47. Катерина Івченко - [ 2007.06.11 16:18 ]
    * * *
    Моє життя –
    як дипломат з подвійним дном.
    Ховаю там те,
    що мені відтепер не належить.
    Я пильную слова
    і боюсь зловживати вином...
    Ну а решта...
    на жаль, не від мене залежить.

    Знову згадую парк –
    дощового осіннього дня,
    В тому місті,
    де завжди вважалась своєю...
    Все вже знала –
    і просто йшла навмання.
    Тільки дощ на щоках
    й нескінченна осіння алея.

    І якийсь перукар,
    що сушив мені потім волосся,
    Запитав: „Вам погано?”
    (проявив, так би мовить, турботу)
    Я відрізала:
    „Ні. То вам, мабуть, просто здалося.”
    Що поганого?
    Дощ у жовтневу суботу...

    Ще був плащ. Дуже світлий.
    І темне думками безсоння.
    Як намисто збирала я миті
    на нитку ночі...
    А на ранок – нарешті спокій.
    Багато сонця.
    Знов гірка необхідність –
    ховати від світу очі.
    ....................................

    В той день я не шукаю вороття –
    Хіба що в парк, де відцвітає фрезія.
    Ти говорив – проза минулого життя...
    Не чула я – в мені жила поезія.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.23) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (7)


  48. Сергій Вербний - [ 2007.06.11 15:47 ]
    ***
    Знеміг, втомився від життя
    І лицемірних тих поклонів,
    Від болі, ран і забуття
    В вині, у пиві, в самогоні...

    Від холоду, що так пече
    І від вогню, що не палає.
    Втомився від німого крику!
    Але цього ніхто не знає...

    І жити, все ж, я хочу, мушу.
    Й не прагну щоб усі це знали.
    Та не відкрию більше душу,
    Щоб в неї знов не наплювали.

    В середені туга шкребеться,
    І щось забути намагаюсь,
    Знайомо в грудях серце жметься,
    І є життя! Та сил немає...

    Сховатись би подалі, в ліс,
    Або у хвилі трав високих,
    Мрійливо дивлячись у низ
    З верби або з дубів широких.

    І просидíти б мовчки з цим
    Хоч день, від ранку до нічев'я
    Забуть проблеми, смуток, сплін...
    І привідкрити волі двері.

    На мить від натовпу втекти,
    Від міста злої павутини.
    Щоб було з чим по долі йти,
    Знов повернувшись у рутину.


    Рейтинги: Народний -- (4.89) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (2)


  49. Фешак Адріана - [ 2007.06.11 15:54 ]
    з серії
    Амур, ти - п*яний!!!

    П*яний і не голений.

    від тебе тхне спиртним і перегаром

    серця людей голодні і знедолені

    а ти гуляєш по дешевих барах

    і що за пиво, що за сигарета

    подерті штані і розбитий ніс

    де твої стріли??? тюнінг кулемета

    червоні очі, цілиш кудись вниз...

    Амур, ти - п*яний...

    складай зброю й спати...

    я заспіваю гарну колискову

    а зранку Алькаприн і геть із хати

    зачати дві... а може і сто любовей



    Рейтинги: Народний 5.33 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (9) | ""


  50. х Лисиця - [ 2007.06.11 15:39 ]
    * * *
    Мені не стати ні поетом, ні собою,
    Я кожне слово лиш присвячувала вітру,
    А він зрадливий знову не зі мною,
    А я зрадлива більше не напишу.

    Мені не стати... Зрештою не боляче.
    Тримай свої безглузді самоцвіти,
    Іди і пожирай усіх хто стоячи,
    Не боячись дививсь тобі у вічі.


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" 5 (5.05)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1705   1706   1707   1708   1709   1710   1711   1712   1713   ...   1829