ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Петро Перебийніс - [ 2007.02.03 23:41 ]
    * * *
    Окропило окропом
    і сліди замело.
    Покотило в Європу –
    за сади, за село.

    Відлетіло на захід.
    Лиш під грім канонад
    над солом’яним дахом
    зашумів сливопад.

    Засиніло на росах,
    на іржавій межі.
    Розливається просинь
    і пливуть міражі.
    Синьосливі шрапнелі.
    Сиротина жива...
    Мов щетина шинелі,
    пахне димом трава.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (1)


  2. Петро Перебийніс - [ 2007.02.03 23:33 ]
    * * *
    Викочується із пам'яті
    жорстоке століття Дракона
    і змітає на своєму шляху
    народи і королівства.
    Ось летить воно на мене
    броньованою колоною,
    переблискує зубами гусениць,
    люто бризкає на всі боки
    липкими згустками світового болота.
    А я, малий,у бездонних батькових чоботях
    перебігаю дорогу Дракона,
    спотикаюсь і падаю
    у жахливу мішанину глини і ґлею.
    Залізоголова потвора
    невідворотно насувається на мене
    чорною пащею гармати,
    грізно дихає громом і полум’ям,
    нервово скрегоче гальмами
    і нерішуче зупиняється...
    Потвора стомилася.


    Рейтинги: Народний 5 (5.41) | "Майстерень" 5 (5.38)
    Прокоментувати:


  3. Петро Перебийніс - [ 2007.02.03 23:57 ]
    * * *
    Чорні очі кари,
    тіні мовчазні...
    Що мене чекає
    в тій далечині?

    Цідиться крізь мене
    тиша польова.
    Дідичу кремезний,
    грішна голова!

    М’ята перем’ята,
    шабля - сторчака.
    Профіль азіята.
    Посвист канчука.

    Над солончаками –
    очі навскоси.
    Що мене чекає?
    Господи, спаси!



    Рейтинги: Народний 5.83 (5.41) | "Майстерень" 5.75 (5.38)
    Коментарі: (2)


  4. Петро Перебийніс - [ 2007.02.03 23:21 ]
    ЗАМЕТІЛЬ
    Сохне глина руда.
    Відступає орда.
    Гаснуть очі розкосі.
    А сніги навскоси - на поля, на ліси.
    Перекреслюють осінь.

    Поспішають роки
    по снігах навпрошки –
    і дорога коротша.
    На рівнині зими
    непомітно димить
    полинова пороша.

    За стогами стоги,
    за снігами сніги –
    несподівані гості…
    Ох, нікого нема!
    Тільки біла пітьма
    та козацькії кості.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Прокоментувати:


  5. Петро Перебийніс - [ 2007.02.03 23:18 ]
    * * *
    На косогорі, біля школи,
    стоїть у нас і до сьогодні
    пощерблений віками,
    та міцний
    турецький стовп.
    Зізнаюся: втікав я
    з уроку стародавньої історії.
    Було нелегко осідлати
    високе диво чужоземне.
    Та врешті ось вона -
    ополячена, отуречена,
    орусачена, онімечена
    моя земля.
    Я милувався нею
    з пихатого турецького стовпа.
    Його напевне ж охрестив
    козацькою шаблюкою
    мій предок Перебийніс-Кривоніс,
    який не прогуляв урок історії.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Прокоментувати:


  6. Лариса Вировець - [ 2007.02.03 21:48 ]
    Я будую дім
    Я довго будувати починала
    із даху дім.
    Розумних чула доводів чимало —
    та що у тім!
    Широкі східці йшли згори донизу,
    і простір жив:
    барвисте сяйво падало з карниза
    од вітражів…

    …Тепер, коли коріння із бетону
    між глин лягло,
    і креслень всіх, чекань і мрій утому
    на мить зняло,
    тим підсумки підбивши нелегальній,
    смішній добі, —
    ні вік вже не завадить, ні вагання, —
    кажу собі.
    Без даху дім спрямований до неба,
    мов ці рядки,
    і все, чого мені на світі треба,
    на всі роки —
    над долею маленька перемога,
    рятунок мій.
    Зростай мій дім, мов дерево розлоге,
    зростай, міцній!
    І вдень, і під зірками до світання —
    од них не гірш —
    мій дім — осінній цвіт, дитя останнє,
    найкращий вірш!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (4)


  7. Олена Багрянцева - [ 2007.02.03 16:26 ]
    Горіла яскраво зірниця...
    Горіла яскраво зірниця
    Ти щось говорив таємниче
    Під гуркіт свинцевого грому
    В моєму похмурому домі
    Безслівно, беззвучно, незвично.

    А ніч листопадила площі
    Ліхтарик тремтів одноокий
    Пускаючи стріли в підлогу
    Ховаючи крила вологі
    Ти знов каламутив мій спокій.

    Десь голосно били у дзвони
    Прощаючись страшно і грішно
    Неначе і справді востаннє
    Вбиваючи цвях у Кохання
    Нещадно, нестерпно, зловтішно.
    31.01.07


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (5)


  8. Олена Багрянцева - [ 2007.02.03 16:38 ]
    Не замовкай - скажи іще півслова...
    Не замовкай – скажи іще півслова.
    Скупа розмова,
    Хай вона бринить.
    Нехай тече засніжено-зимова
    Ця добра мить.

    А за вікном шумить,
    Мов канонада.
    В кімнаті пахне свіжий мандарин.
    І Новий рік. І ти.
    Яка я рада,
    Що ти один.

    Біжить потік годин –
    А може, втома.
    Не замовкай – думки твої рясні.
    Мені так тепло, затишно,
    Як вдома.
    Як уві сні…
    21.12.04


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  9. Олена Багрянцева - [ 2007.02.03 16:10 ]
    Я зголодніла на поезії, на звуки...
    Я зголодніла на поезії, на звуки.
    Мені бракує знавіснілих маскарадів.
    А ти стоїш закам’яніло на заваді.
    І не даєш мені ні радості, ні муки.

    Спітнілі ночі закликають до спочинку,
    До екзальтованих учинків і безсоння.
    А ти сидиш, як листопад, на підвіконні.
    І відбираєш в мене вічності хвилини.

    Мовчать уста моїм знесиленим проханням.
    Так важко склеїти нерівні половини.
    А ти лежиш, як всі закохані мужчини.
    І не чекаєш ні розлуки, ні єднання.
    20.03.06


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (3)


  10. Оксана Лущевська - [ 2007.02.03 05:10 ]
    щоранку
    розтиснута жменя -
    я птаха годую
    солодким
    і пряним сном
    немовби
    пшеничним
    дозрілим
    осіннім
    обвітреним
    теплим
    зерном

    в далеку країну
    у вирій
    у вирій
    у лоно
    твоєї весни
    той птах
    віднесе
    неначе
    у скриню
    розніжені
    дивні
    сни

    надвечір, надвечір
    сяде спочити
    понад
    відкритим
    вікном
    зерно упаде
    у теплі
    долоні
    осіннім
    закоханим
    сном

    розтиснута жменя -
    я птаха годую
    солодкими
    пряними
    снами
    щоранку
    щоранку
    я забуваю
    про простір
    і час
    поміж
    нами


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (4)


  11. Оксана Лущевська - [ 2007.02.03 05:30 ]
    незвичне
    Традиційні дощі змалювали все місто
    їх холодні відтінки втікали з-під ніг
    у незвичні чуттєві нічні краєвиди...
    Аквареллю дощі тихо впали зі стріх.

    Все сплелося у оргію "кольору - звуку",
    розгойдались тумани в самотніх човнах.
    У прозорій воді твого місяця профіль
    зафарбований в світле на темних тонах.

    Малювала дощем нескінченність мовчання
    краплі падали з стріх - вигравали октави.
    Я дивилась в пусте, ледве тепле горнятко
    і воліла додати ...хоч сонця до кави.

    Традиційністю сум змалював усе місто,
    аквареллю дощі тихо падали з стріх
    у незвичних чуттєвих нічних краєвидах...
    Земля тихо втікала від мене...з-під ніг.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  12. Дмитро Дроздовський - [ 2007.02.02 23:37 ]
    KHolodno
    Ви, хто проходите повз,
    дивні і самонатхненні,
    купка рабів, купка полозів,
    кілька гримас на монеті.

    Граєте, биті, помолоті,
    джаз зі змутнілого скла.
    Холодом вієте, холодом,
    з жил - кажанова імла.

    Сонця на листя шкодуєте,
    холодно дивитесь в ніч.
    Холодно, з вами так холодно,
    холод в корості облич.

    Киньте монетку, холоднії,
    Киньте - цигарку купить.
    Холодно, як з вами холодно!!!
    а доведеться любить...


    Рейтинги: Народний 5 (5.36) | "Майстерень" 5 (5.29)
    Коментарі: (4)


  13. Юрій Лазірко - [ 2007.02.02 21:37 ]
    Мова Формул
    Теоретики і практикани -
    Математики... фізик, біолог...
    Розтлумачте простому профану
    На доступній йому формул мові:

    Чом з найближчих найближча є розстань -
    Перший крок малюка, що до мами?
    Чом з віддалих віддала є відстань -
    У дорозі від серця до тями?

    Чом з найважчих найважча є вагкість -
    Материнська сльоза, що священна?
    Чом з найлегших найлегша є легкість -
    Те `Прощай...`, що пройшло не повз мене?

    Як відняти років експоненту
    І додати незайвого перцю;
    Віднайти, де той важіль в моменті,
    Де тримається розум за серце?

    Як навчити чужих не робити
    Помилок (по яких ми вчимося);
    І ділити `любити` на `жити`,
    Коли `жити` у нуль привелося?

    Як помножити суть в поколіннях?
    (Взявши корінь, не буде як цвисти;
    І летітиме з вітром насіння,
    Як не стане земля огорниста.)

    Швидкодію проскочивши світла,
    Перепалістю визріла думка:
    Як пізнати всю правди палітру,
    І всю ширість палких поцілунків?

    Чом тіла тяготить в невагомість
    Від відрізків, дотичних руками?
    Що на днищі душі є натомість?..
    (Щось холодне, так схоже на камінь.)

    7 Листопада 2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (10)


  14. Галина Гордасевич - [ 2007.02.02 20:50 ]
    У КАВ’ЯРНІ “ГРОНО ДІОНІСА”
    Сиджу в кав’ярні маленькій,
    п’ю каву,
    чорнющу, як ніч,
    і гірку, як доля моя,
    і все чекаю ще
    на руку твою ласкаву,
    і вслухаюсь в глибини пам’яті,
    чи почую твоє ім’я?
    Та вже не надіюся,
    що колись-то отримаю Нобеля,
    хоч би й писала
    до знемоги,
    до самозабуття,
    бо після голодоморів,
    концтаборів
    і Чорнобиля,
    що напишеш,
    щоб вразило більше,
    aніж саме життя?
    Я вже знаю,
    що не об’їжджу всю Європу,
    а де вже, щоб побувати
    на іншому материку,
    а проте не наливайте
    в чашку мою сиропу –
    ні на що не проміняю
    долю свою гірку.
    Бо кожна моя сльоза
    вже діамантом стала,
    а кожен мій чорний день
    в небі зорею сія.
    Крутою дорогою йшла,
    та дійшла таки – не пристала.
    В маленькій порожній кав’ярні
    п’ю чорну каву я.


    Рейтинги: Народний 6 (5.64) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  15. Галина Гордасевич - [ 2007.02.02 20:52 ]
    СПОКОНВІЧНИИ ВОГОНЬ
    Пам’яті Алли Горської

    Ходила по землі - твердо.
    Дивилася на світ - ясно.
    І раптом це серце - вмерло.
    І раптом це світло - згасло.

    Тиснула руку - тепло.
    Носила голову - гордо.
    І раптом - душа затерпла -
    Обірвано акорди...

    Дарувала їй доля вроду,
    Дарувала вогненну вдачу,
    І любов до свого народу,
    І хист мистецький впридачу.

    Та на світі є чорні сили.
    Та на світі є підлі люди.
    І казились вони, і бісились,
    І аж пінилися від люті.

    Не ставали до чесного бою
    Сатани нікчемнії смерди.
    І забрала вона з собою
    Таємницю своєї смерті.

    Пролетіло одним моментом
    Все, що їй у житті далося:
    Як палила пальці цементом
    І пергідролем волосся.

    І на шкоду своєму здоров’ю
    Найбільше палила серце
    Ненавистю і любов’ю.
    А нам пам’ятати все це.

    Бо казали люди хоробрі,
    Що як мла опівнічна звисає,
    Ясне полум’я на її гробі
    Загорається і не згасає.



    Рейтинги: Народний -- (5.64) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  16. Галина Гордасевич - [ 2007.02.02 20:38 ]
    * * *
    І все вернеться на круги своя,
    І вийде правда, i промовить слово.
    Дороги, що ходила ними я,
    Постеляться менi пiд ноги знову.

    І я знайду тi молодi слiди,
    Почую пiсню, що тодi звучала.
    З тих чорних днiв неволi i бiди
    Поезiї витоки i начала.

    Вона пробилась i зiйшла до нас,
    Як сонце весняне у далi синiй.
    Сильнiше всього в цьому свiтi – час,
    Та перед правдою i вiн безсилий!

    Сто раз убита, оживе вона,
    І гляне в душу, i промовить слово,
    Проклятi i забутi iмена
    Повернуться й засвiтяться нам знову.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.64) | "Майстерень" 5 (5.4)
    Коментарі: (1)


  17. Василь Роман - [ 2007.02.02 16:15 ]
    * * *
    Біль… і запах свічки у свідомості,
    як життя, згорає тільки раз…
    Очі загубились в невагомості,
    серце заніміло - плаче бас.

    Всі колись ми будемо «за Сойкою»,
    бо життя земнетрудне – це мить…
    Сліз душі не вкриєш парасолькою
    і ніколи їх не зупинить.

    Баритони - стомлені акордами -
    томлять звук неначе із пітьми,
    болі серця набігають ордами,
    і тікають в заметіль зими.

    І гуляє вітер між могилами,
    втомиться - присяде біля них,
    в роздумах про всіх хто були сильними,
    молодими, та й про всіх слабких.

    Що йому робить гуляці вільному
    на параді жалісних хрестів:
    голосити долю божевільную
    чи вертати у прийдешність снів.

    Повернути в Світ Той не розвіяний,
    Утекти ???Нема доріг назад…
    Виливають болі з серця хвилями
    а хрести лиш слухають й мовчать…


    Січень, 2007


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (3)


  18. Василь Роман - [ 2007.02.02 16:51 ]
    Тиша
    Тиша вигукує болем,
    Щемом із лівого боку,
    Ніби ножем гострим коле
    Із середини потоком...

    Тиша калатає сумом,
    Пульсом відлунює в скронях...
    Скільки думок передумав
    Тут, на цвинтарному лоні...

    Тиша така потойбічна
    Мовить простими словами...
    Біль, наче паморозь вічна,
    Вічністю стала між нами...

    Скільки ночей у безсонні
    Серцем вгамовував тишу...
    Лиш на цвинтарному лоні
    Інша вона. Зовсім інша...

    Лютий, 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (3)


  19. Юлія Овчаренко - [ 2007.02.02 15:09 ]
    Олександрові
    Багряний лист лягає килимом під ноги,
    В легкім тумані мліють вечори,
    Душа не знає жодної тривоги,
    В очах тепляться золотаві кольори.

    Ці очі, ця прихована спокуса
    Зеленим маревом п'янкого почуття
    Вселилась в серце і бентежить душу,
    Відколи ти прийшов в моє життя.

    Спустився з хмари у рожевому промінні,
    Нікому не відомий сонця брат.
    Підняв у небо, знищив розуміння,
    Не дозволяючи поглянути назад.

    Під нами дощ купав квітучі вишні,
    Теплішала землі весняна кров,
    А ми на крилах підіймались вище,
    Туди, де в глибині небес - любов!

    Ти дав в долонях потримати сонце,
    Злетіти янголом до зір і відчувать
    Солодкий смак повітря крізь віконце,
    І льоду жар, і спів дощу пізнать.

    В твоїх думках завжди жили вітри,
    Небес блакить і літні теплі ночі.
    та тільки я змогла пізнати кольори,
    Якими міняться і сяють твої очі.

    І от тепер, коли осінній промінь
    Спустив любов на землю з вишини,
    Достиглим яблуком вона - у нас в долонях,
    Чекаючи наступної весни...

    13.11.2000


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.34) | "Майстерень" 5.3 (5.3)
    Коментарі: (16)


  20. Юрій Кондратюк - [ 2007.02.02 14:02 ]
    Іронізми
    ***
    Жінкам:
    - Я не той кому тіло своє на збереження можеш віддати...

    ***
    Батюшка танцюють рок-н-ролл...

    ***
    Краса жінки в її оргазмі, все інше лише шлях до цього...

    ***
    Є люди, які вигадують правила.
    Є люди які порушують правила.
    Є люди, яким правила не треба...

    ***
    Голова для того щоб думати, а не твердити думки інших...

    ***
    Важче сховати відсутність таланту,
    ніж сховати його присутність…

    ***
    Чинно, звертаючи увагу на аристократичність
    ходи, на вишуканість форм дорогих костюмів
    та вечірніх сукень, витончено поправляючи
    шедеври модних зачісок, через святкову
    площу йшла сучасна місцева інтелигенція,
    попльовуючи зернятами...

    ***
    Влада забирає у нас людей, а віддає імператорів...


    Рейтинги: Народний 0 (5.28) | "Майстерень" -- (5.09)
    Коментарі: (4)


  21. Юрій Кондратюк - [ 2007.02.02 14:19 ]
    Декілька іронізмів написаних в залі Верховної ради під час парламентських слухань з питань культури
    Що моральніше, слухати міністра культури
    у Верховній Раді про зміну назви
    «Міністерство культури і мистецтв»
    на «Міністерство культури і туризму»,
    чи розглядати симпатичних жінок у залі?

    Українська культура виходить
    на світовий рівень. Ще трохи і вся
    Росія буде співати:
    «Ще не вмерла Україна…»
    «Если мы гуляем так…»


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.09)
    Коментарі: (2)


  22. НаЗаР КуЧеР - [ 2007.02.02 14:26 ]
    ***
    Вона була із тих моїх думок
    Якими думав багатію
    Щовечора серцебиттям

    Вона була із тих моїх пісень
    Якими лиючись із серця
    Торкало тіло і жило

    Від неї і до неї нею


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.3) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  23. Костянтин Куліков - [ 2007.02.02 14:11 ]
    Шкіриться березень ...
    ***
    Шкіриться березень кішкою,
    Танцює по вікнах льодом.
    Капці крокують від ліжка,
    Шикуються капці навпроти...

    Капці чекають на справжню:
    Щоб здивувати ходою.
    Вона у куточку. Лячно їй.
    Крім неї в кімнаті хто є?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 0 (5.37) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  24. Юрій Кондратюк - [ 2007.02.02 13:36 ]
    Не дружина, ви і не коханка...
    * * *
    Не дружина, ви і не коханка...
    Палить листя осінь за вікном...
    Але він не спить як дощ доранку,
    Грає в піджмурки у двох зі сном...

    Згадує то погляд, то пів слова,
    Навіть випадковий дотик рук...
    ...то провалюється в сон, то знову
    мариться давнозабутий звук...

    Не дружина, Ви і не коханка...
    Вже надії мало на тепло...
    Рання осінь... Посивів світанок...
    В серці щось від згадки відлягло...


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.09)
    Коментарі: (2)


  25. Юрій Кондратюк - [ 2007.02.02 13:59 ]
    ІРОНІЗМИ
    ***
    Амадеус, твій бокал вже на столі,
    А реківієм ще не готовий...

    ***
    Шляхом пилюка улягається.
    Батюшка з гульок повертаються...

    ***
    Імператорам не цікава наша музика.
    Їм цікаві вони коло музики...

    ****
    Я, якраз – нормальний, це всі інші …- ненормальні.

    ***
    Щоб у сексі мати лад
    Треба їсти шоколад!

    ***
    Ти навіть не уявляєш як я собі тебе на уявляв!


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.09) | Самооцінка 6
    Коментарі: (5)


  26. Мірко Трасун - [ 2007.02.02 13:35 ]
    Жіночі голоси. ХIV
    Куди ти, коханий, насалюєш лижі?
    У лісі лютують паняночки хижі.
    Їх губи криваві, і пазурі гострі,
    До кого, коханий, збираєшся в гості?

    Куди ти, коханий, збираєшся в ластах?
    У морі юрмляться русалоньки ласо,
    Хвости їх магічні, а сіті довічні,
    Кому зазирнути збираєшся в вічі?

    Куди ти, коханий, подався у мештах?
    Чого ти шукаєш в капканах і вершах?
    Тебе вбережу, мій білісінько босий,
    Застрибуй на мене, коханая просить.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (33)


  27. Мірко Трасун - [ 2007.02.02 10:39 ]
    Жіночі голоси. ХІІІ
    Горю я, пашію від пристрасних слів,
    Мене мій коханий зайняти зумів,
    Женемо на пашу овець та козлів,
    Та попід місточком чига зелен змій,
    Любов і цілунки минуть задарма,
    І вікна розпише голодна зима,
    Лети, мій лебедику, в край золотий
    На крильцях білесеньких ти,
    Лети, мій лебедику, доленько, серце,
    Твоя ніжна панна конає без сексу.
    Горю я, пашію, скропи мою плоть,
    О Боже! Я грішна! Помилуй Господь!


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (4)


  28. Мірко Трасун - [ 2007.02.02 10:09 ]
    Жіночі голоси. ХІІ
    Фарбуюсь за дзеркалом яро чимдуж,
    Смакую помаду, підкреслюю туш,
    Привіт, узурпаторе білих ланіт,
    Загарбнику білого тіла привіт!
    Ти перс непокору моїх придушив,
    Але догоряє терпіннячка гніт,
    І губ вибуха динаміт!


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (3)


  29. Мірко Трасун - [ 2007.02.02 10:42 ]
    Жіночі голоси. ХІ
    В холоднім струмочку я ніженьки мила,
    Зронила в струмочок лавандове мило,
    Спустила сорочку,
    Купалась в струмочку,
    За милим-коханим тужила.

    На луках зелених сушила волосся,
    І голос вплела в трав багатоголосся,
    Убралась в віночок,
    Під серцем синочок,
    Ти поряд, коханий? Здалося...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (4.97)
    Коментарі: (6)


  30. Надія Горденко - [ 2007.02.02 08:29 ]
    Чарівна ніч
    Небо сяє над землею
    В зорянім убрáнні,
    Сон летить над усією
    Тишею в коханні.

    Вже дріма трава пахуча
    І дерева свої віти
    Похилили в сні, і кручі
    Стихли – снять, неначе діти.

    Дума з думкою снувала
    Й колихалась, засинала.
    Ніби хочуть зазирнути,
    Зорі в душу і... заснути.

    Нічка тиха і чарівна...
    Незмірéнне небо сяє.
    Нічка чарами царівни –
    Все у сні заколихає…


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Прокоментувати:


  31. Юрій Кондратюк - [ 2007.02.01 20:45 ]
    Епітафія
    Епітафія
    ( на пам’ятник загиблим солдатам)

    По чужій волі
    на твою долю
    випало. Випало
    в чужі гори…
    А матері горе
    серце випалило…


    Рейтинги: Народний 6 (5.28) | "Майстерень" -- (5.09) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  32. Юрій Кондратюк - [ 2007.02.01 20:46 ]
    наснилось знов минуле літо
    * * *
    наснилось знов минуле літо
    піском на литках
    доменним пляжем
    як злитки
    стегна
    груди
    люди
    куди не глянь - лиш голизна
    …хто зна
    чи ж ви на зиму
    смердючу нафталіном
    витягнете з шафи
    одіж?


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.09) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  33. Юрій Кондратюк - [ 2007.02.01 20:18 ]
    змінюю день на ніч...
    * * *
    Сальвадор Далі
    „Великий мастурбатор”

    змінюю день на ніч
    новими шкарпетками з шафи
    змінюю день на ніч
    чашкою чорної кави
    змінюю день на ніч
    грою з собою в шахи
    змінюю день на ніч
    боляче та з розмахом
    змінюю день на ніч
    в суміші днів і чисел
    змінюю день на ніч,
    але чи є в тім смисл ?


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.09) | Самооцінка 6
    Коментарі: (30)


  34. Мірко Трасун - [ 2007.02.01 20:48 ]
    Жіночі голоси. Х
    Тобою дихаю й живу,
    Спасибі, любий, за світанок,
    Як твій мене обійме ранок,
    Я забуваю про журбу.
    Тобі завдячую життям,
    Це ти убрав дерева гарно?
    І парк прикрасив філігранно?
    До казки проступаю я.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (7)


  35. Костянтин Куліков - [ 2007.02.01 20:50 ]
    Там, де від часу тісно...
    ***
    Там, де від часу тісно
    До клекотіння в горлі,
    Чорний у небі Місяць,
    Змученій від агонії.

    Струшую пил колишній
    Я нецензурним словом...
    А на планеті нижче
    Свято Різдва Христового.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 0 (5.37) | Самооцінка 4
    Коментарі: (6)


  36. Мірко Трасун - [ 2007.02.01 19:53 ]
    Жіночі голоси. ІХ
    Руки дужі твої обіймаю.
    Я кохаю, кохаю, кохаю.
    Розчиняюся цукром у каві,
    Поцілунки солодкі, ласкаві.
    Я відважна, голодна і дика,
    Слава Богу, послав чоловіка.
    І Сергійка, й Миколку, й Степанка.
    Шкіра дихає пристрасно п’янко.
    Я приборкую левів і тигрів
    Під цілунки ласкаві і щирі.
    Що за фауна в нашому цирку?
    Я мисливцем за здобиччю зиркну.
    І в трофейне сідаю Феррарі,
    Мерс підморгує зваблено фарі.
    І в трофейне вбираюсь хутро.
    До побачення, Київ, метро.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 4.5 (4.97)
    Коментарі: (5)


  37. Мірко Трасун - [ 2007.02.01 19:02 ]
    Жіночі голоси. VІІІ
    Де блукаєш, коханий?
    До мене іди.
    Обережно ступай-но у сонця сліди.

    З ким ти б’єшся, коханий?
    Іди до долонь.
    У долонях солодких моїх охолонь.

    Де пиячиш, коханий?
    Іди-но до губ,
    Захмелієш, солодкий, від пахощів клумб.

    Де ти, де ти, коханий?
    В підвалі? В кафе?
    Під колготи чиї ти спустив галіфе?

    Я чекаю, коханий,
    До мене іди,
    Я жадаю ковточку п’янкого. Води.


    Рейтинги: Народний 6 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (7)


  38. Мірко Трасун - [ 2007.02.01 19:57 ]
    Жіночі голоси. VІІ
    Коханий, коханий,
    Чому ти не гарний?
    Де біцепс, де тріцепс?
    Де зачіска й зуби?
    Чекала я принца,
    Влюбилася згубно.
    Кохаю коханого в довгім авто,
    Мені так пасує хутро і манто.
    З коханим-коханим шалений роман,
    Мені так пасує новий діамант.
    Коханий, коханий, помри вже скоріш,
    Я мачо одному придумала вірш!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (4)


  39. Мірко Трасун - [ 2007.02.01 19:11 ]
    Жіночі голоси. VІ
    Я пристрасті вибух,
    Нестримна і дика,
    Образ твоїх глибу
    Проб’є ця гвоздика,
    Кайдани обіймів
    Розірву на шмаття,
    Підковдрові війни,
    Та знай бо, не тать я.
    Цілунки, обійми,
    Кохання, вино,
    Як щастя повіє,
    Чекала давно,
    І коси свої
    Пустила вогнем,
    Шалені бої,
    Ти будеш конем...


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (4)


  40. Мірко Трасун - [ 2007.02.01 19:31 ]
    Жіночі голоси. V
    Життя се прекрасне в твоєму авто,
    Коли убираюсь в коштовне хутро,
    Коли діаманти виблискують ніч,
    Коли ув обіймах твоїх віч-на-віч.
    Життя се прекрасне у ліжку твоїм,
    Коли на сніданок коханого з’їм,
    Життя се прекрасне, прекрасна любов,
    Кохай мене, милий, без зайвих розмов!


    Рейтинги: Народний 6 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (5)


  41. Мірко Трасун - [ 2007.02.01 19:57 ]
    Жіночі голоси. ІV
    Візьми мене, любий, далеко-далеко,
    Куди відлітають на зиму лелеки.

    Візьми мене, любий, у мрії свої,
    Де пісню солодку піють солов'ї.

    Візьми мене, любий, у сонячні висі,
    Де ми, відлітаєм, як вольнії птиці.

    Візьми мене, любий!


    Рейтинги: Народний 6 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (3)


  42. Мірко Трасун - [ 2007.02.01 19:58 ]
    Жіночі голоси. ІІІ
    Чарівна царівна вдивляєсь в вікно,
    Царівна чарівна чарує вино,
    Тобі, мій коханий, солодкий нектар,
    Прийми із долоней божествений дар,
    Тобі, мій коханий, любов і вуста,
    Без тебе конаю, без тебе пуста,
    Люби мене, любий, люби над усе.
    Нас річка любові над хмари несе.


    Рейтинги: Народний 6 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (7)


  43. Мірко Трасун - [ 2007.02.01 19:10 ]
    Жіночі голоси. ІІ
    Кохай мене, любий,
    Над місяць і небо,
    Над зоряні юрби,
    Шаленства потреба,
    Знеси мене, друже,
    Над небо і місяць,
    Тяжіння подужай,
    Тужіння не бійся,
    Кохай мене з бою,
    Неначе востаннє,
    Я прагну з тобою
    Зоріти в коханні!


    Рейтинги: Народний 6 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (5)


  44. Мірко Трасун - [ 2007.02.01 19:13 ]
    Жіночі голоси. І
    Тебе любила, як в кіно,
    До забуття і насолоди,
    І мріяла винагороди,
    Коштовний келих під піно,
    Та обірвалося кіно,
    Суворий вітер проганя
    Білесість ангельського неба,
    І зникла у тобі потреба,
    Кохаюсь далі навмання,
    Не бачив хто мого коня?


    Рейтинги: Народний 6 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (11)


  45. Володимир Ляшкевич - [ 2007.02.01 18:26 ]
    Столичний блюз
    “- Зачароване”… Тільки вуста
    на світлині не знають мовчання;
    “- Білосніжне”… І спалах листа
    не верне мовчазного бажання;
    “ - Дивовижне”… І крапка. Слова
    залишаються до запитання;
    “- Забуття“… Як печаль не нова
    суть прощання.

    “Я-один”, “ти-одна”... Сивина
    нам обом до лиця, до обставин.
    “Я - один”, “ти - одна”... Одина -
    візерунками талих прогалин
    в кожнім кроці, що разом. Дарма,
    нам не вийти удвох із гущавин
    самоти, о столична зима -
    тло віддалин.

    І печать снігопаду.
                                        Пора
    захмелілих вагань на порозі.
    Древніх схилів імла цегляна,
    далечінь поховати не в змозі,
    бовваніє у криці вікна
    за кордоном тепла - дивина,
    о незмінно, картинно одна -
    та сама пелена.

    І столично-безжальна зима,
    чарівниця ковзких будуарів,
    наші кроки розводить сама
    в різні боки одних тротуарів.
    І вже завтра нічого нема,
    крім вина із води, і причалів
    учорашньої ніжності на
    дні бокалів.



    Рейтинги: Народний 5.63 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (10)


  46. Юрій Кондратюк - [ 2007.02.01 08:43 ]
    дощ за вікном
    * * *
    дощ за вікном
    тиша
    лиш відлуння цокоту крапель
    відмірює час
    чекання сонця…


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.09) | Самооцінка 6
    Коментарі: (4)


  47. Юрій Кондратюк - [ 2007.02.01 08:54 ]
    це ти посеред ночі...
    * * *
    це ти посеред ночі
    мої вуста тривожиш
    це ти шепочеш
    ніжності мені
    а то грайливо
    відкидаєш коси
    і усміхаєшся
    я прокидаюсь
    холодною водою змиваю
    тепло твоє – марево сну…
    …і на вулицях міста
    в потоках машин і людей
    я ховаюсь від тебе
    затамувавши подих
    в самотньому сквері…
    …від сигарети нову сигарету…
    з-за рогу будинку
    виходиш ти
    я відвертаюсь
    і вгадую твою ходу
    тебе
    в юрбі людей
    в вікні навпроти
    у ритмі музики
    в своїх віршах


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.09) | Самооцінка 6
    Коментарі: (6)


  48. Володимир Ляшкевич - [ 2007.01.31 23:27 ]
    В.Висоцький. Коні завибагливі
    Здовж обриву, понад прірвою, у самого та краю,
    Я коней своїх нагайкою шмагаю, поганяю.
    І повітря мені мало – вітер п’ю, туман ковтаю,
    Чую в запалі смертельнім: пропадаю, пропадаю.

    Повільніше коні, прошу, уповільніться ледь!
    Ви невпинну не слухайте пліть!
    Та що за коні, о!, попались, завибагливі геть,
    Я дожити не встиг, й доспівати не вспіть.

    Я коней напою,
    Я куплет затягну –
    І хоча би ще мить,
    Та стою, на краю…

    Згину я – мене-пір’їнку ураган змете з долоні,
    І саньми мене галопом повезуть снігами зранку, -
    Ви на кроки непоспішні перейдіть, о мої коні,
    Хоч на трохи путь подовжте до останнього притулку!

    Повільніше коні, прошу, уповільніться ледь!
    Не укажчики вам пуга й пліть!
    Та що за коні-то попались, завибагливі геть,
    І дожити не встиг, й доспівати не вспіть!

    Я коней напою,
    Я куплет затягну –
    І хоча би ще мить
    Та стою, на краю…

    Встигли ми - до Бога в гості не буває невстигання, -
    Що там ангели співають надто злими голосами?!
    Але може це дзвіночок захлинувся од ридання,
    Чи то коням я кричу, щоб не несли так швидко сани?!

    Повільніше коні трохи, уповільніться ледь!
    Вас благаю, ускач не летіть!
    Та що за коні, о!, попались, завибагливі геть -
    Як дожити не встиг, доспівати б успіть!

    Я коней напою,
    Я куплет затягну –
    І хоча би ще мить
    Та стою, на краю…


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.62)
    Коментарі: (11)


  49. Володимир Ляшкевич - [ 2007.01.31 23:22 ]
    В.Висоцький. Банька
    Протопи мені баньку, хазяєчко!
    Розпечу я себе, розпалю!
    На полоці, у самого кра́єчку,
    Я вагання свої вгомоню.

    Розімлію я до непристойного -
    Ківш холодний й позаду усе,
    І наколка часів культу синяво
    Нашорошить на серці лице.

    Протопи!
    Протопи!
    Протопи ж мені баньку по-білому!
    Я од білого світу одвик,
    Учадію, й мені учаділому
    Пар гарячий розв’яже язик.

    Скільки віри і лісу повалено,
    Скільки звідано горя і трас,
    А на грудях, наліво - лик Сталіна,
    А направо – Маринка в анфас.

    Ех, за віру мою беззавітну та
    Стільки літ почивав я в раю! -
    Проміняв на життя безпросвітне я
    Неприкаяну дурість свою.

    Протопи мені баньку по-білому!
    Я від білого світу відвик.
    Учадію й мені учаділому
    Пар гарячий розв’яже язик.

    Пригадаю, як рано-ранесенько
    Брату крикнути встиг - “Пособи!”
    І мене два конвойні гарнесенькі
    Повезли із Сибіру в Сибір!

    А затим в болотах, на кар’єрах, і
    Наковтавшись сльози із сирцем,
    Біля серця кололи ми профілі
    Щоби чув він, як тяжко серцям!

    Не топи ж мені баньку по-білому!
    Я од білого світу одвик.
    Учадію й мені учаділому
    Пар гарячий розв’яже язик.

    Ох, знобить од казання докладного,
    Думи пар відігнав од ума,
    Із імли крижаного вчорашнього
    Поринаю в гарячий туман.

    Та помчали думки попід тім’ячком:
    вийшло - марно клеймований ним,
    і шмагаю березовим віничком
    по відбиткові мрячних годин.

    Протопи – не топи,
    протопи – не топи,
    Протопи ж мені баньку по-білому !
    Я від білого світу відвик.
    Учадію й мені учаділому
    пар гарячий розв’яже язик.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6) | "БАНЬКА. В. Висоцький"


  50. Юлія Набок-Бабенко - [ 2007.01.31 13:28 ]
    * * *
    Це місто мене з'їсть,
    як сендвіч на сніданок,
    вдоволено зап'є
    компотом із калюж.
    Йому замало тіл
    мальованих коханок,
    що пазури свої
    розкрило і для душ.
    Це місто мене з'їсть,
    але чи буде смачно -
    нейрони зіпсують
    тваринний апетит.

    ...Можливо, утекти,
    щоб місто це не бачить?
    Лише б не з'їли інші
    із супом на обід...


    Рейтинги: Народний 5 (5.36) | "Майстерень" 0 (5.31)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1735   1736   1737   1738   1739   1740   1741   1742   1743   ...   1829