ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Татьяна Квашенко - [ 2025.07.24 09:05 ]
    Польовий етюд
    Полювали з Полею на полі
    ми на квіти для прикраси долі
    і зустріли на дорозі кицю,
    що ходила пити до криниці
    та напилася водиці вволю,
    тож полює на польовку в полі,
    там де квітів просто досхочу.
    А що далі було – промовчу!

    червень 2о25


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  2. Віктор Кучерук - [ 2025.07.24 05:48 ]
    * * *
    Як належить, як годиться,
    Як складається завжди, –
    Рожевіє зоряниця –
    Блідне місяць молодий.
    Укриваючись імлою,
    Снами марить небосхил, –
    Тільки очі вабить грою
    Світло двох небесних тіл.
    Щоб вродливість не таїти
    І не множити жалі,
    Зоряниця квітне цвітом,
    Наче квітка на стеблі.
    Місяць думати не сміє
    Подрімати хоч би мить,
    Поки можна не у мріях
    Зірки серце відчинить.
    І допоки, ніби фея,
    Та в казки торує шлях, –
    Він чіпляється до неї,
    Як до суконьки реп’ях.
    Цілу нічку їм не спиться,
    Бо обставина така,
    Що вдовиця-молодиця
    Спокушає юнака.
    24.07.25


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  3. Ярослав Чорногуз - [ 2025.07.23 22:10 ]
    Ота з косою
    Моя душа кривавилась від болю,
    Ота з косою клята знов прийшла.
    І почала свою чинить сваволю,
    На очі мов насунулась імла.

    І в серце заганяла люто голку.
    І душу рвала кігтями вона.
    Чи правда то була, а чи наколка --
    То знає тільки Бог і Сатана.

    Неначе та пантера, підкрадалась...
    Така чорнюща, як чортяча ніч!
    Мов Чорнобожих сил страшна навала
    І моторошний пугача в ній клич!

    Швидка тебе забрала так раптово,
    Я думав - забере на небеса.
    А в мене лиш молитви ревне слово...
    Невже кохання зірка погаса?!

    Від розпачу почав уже тремтіти,
    Немов душив мене жахливий Вій...
    До висі я волав несамовито:
    О порятунку дай або убий.

    Й коли пощезли кляті поторочі,
    Немов із царства мертвих я воскрес,
    То Білобоже світло серед ночі
    На мене впало раптом із небес.

    23 липня 7533 р. (Від Трипілля) (2025)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (4)


  4. Пиріжкарня Асорті - [ 2025.07.23 21:14 ]
    Плетениця порошкова
    vɐɹиdɓɐw

    позив кар'єр на штрек увага
    глибінь хто встиг копри зібрав
    собі кому ж невже все марно
    хана

    I.
    данило майстер кожну скриньку
    до малахітниці возив
    а тачку гнав душевний фактор
    позив

    II.
    позив душевної фактури
    у світі лірики химер
    похила штольня діамантів
    кар'єр

    ІІІ.
    кар'єр запасів невичерпних
    розкопи вздовж і по́пере́к
    а для нащадків і надія
    на штрек

    IV.
    на штрек націлена увага
    в пітьму підземних володінь
    данило майстер патрулює
    глибінь

    V.
    глибінь принаджує багатством
    ентузіастів і бариг
    і кожний другий багатіє
    хто встиг

    VI.
    хто встиг на все той миє ноги
    хазяйці мідної гори
    а зайві кошти інвестує
    в копри

    VII.
    копри́ заглиблені у надра
    і кожний з них немов бурав
    данило майстер так замислив
    й зібрав

    VIII.
    зібрав підйомники а як же
    а далі кіньми на гарбі
    поїдуть золото й каміння
    собі

    IX.
    собі бо сам ото як сокіл
    нема ж ніде людей докру́ж
    і малахітниці на пам'ять
    кому ж

    X.
    кому ж іще дари носити
    вона й печери стереже
    а що якісь природні сили
    невже

    XI.
    невже не так і це все марно
    бо знизу магма вогняна́
    а там хазяйка значно зліша
    хана

    липень-2025.


    Рейтинги: Народний 6 (5.97) | "Майстерень" 6 (5.97)
    Коментарі: (38)


  5. Ірина Вовк - [ 2025.07.23 09:38 ]
    Епітафія: Убієнним жінкам молодим і їх ненародженим дітям…
    Ні сирен, ні тривог… від руїн сивий дим…
    Палахкоче свіча… Вітер дме верховіттям…
    У терновім вінку прихиляється Бог
    К убієнним жінкам молодим
    і їх ненародженим дітям.

    Ген, у райськім саду під дощем золотим
    Розів’ється той дим лиць рясним дивоцвіттям.
    Божі ангели тут щасні долі прядуть
    Убієнним жінкам молодим
    і їх ненародженим дітям.

    На хмаринах легких під Покровом святим
    Розростеться той дим страдних душ довголіттям…

    …А на рідній землі зронять пух журавлі
    Убієнним жінкам молодим
    і їх ненародженим дітям…

    20 липня 2025


    Рейтинги: Народний -- (5.66) | "Майстерень" -- (5.8)
    Прокоментувати:


  6. Юрій Гундарів - [ 2025.07.23 09:26 ]
    Оплески для Оззі Осборна
    Учора, 22 липня, буквально через кілька тижнів після прощального концерту, залишив сцену життя
    видатний англійський рок-музикант, який щиро підтримував Україну…


    Оззі Осборн у засвіти відійшов -
    хіба в це повірити можна?
    Здається, це просто чергове шоу
    мрійника, якого обожнювали,

    бо у цей жорстокий і сумний час
    щедро дарував довгождану казку,
    перетворюючи в дітей вже дорослих нас:
    нумо, посміхніться, будь ласка!

    Гітарні рифи, епатаж, навіть шок…
    Струм випромінює нота кожна!
    Оззі Осборн у засвіти відійшов -
    хіба в це повірити можна?

    2025 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.1) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (2)


  7. Неоніла Ковальська - [ 2025.07.23 08:09 ]
    Медовий і яблучний Спас
    Липневий день до обрію скотився,
    Завершує цей місяць вже свій хід.
    І достигають яблука та сливи
    Ще й виграду синій й білий плід.

    І близько-близько Спас уже медовий
    Та яблучний настане скоро теж,
    Із маком будуть пироги готові,
    Освятиться у храмі оте все.

    Ми смакуватимемо медом й пирогами,
    Яблуками та грушами також.
    І небо мирне й сонечко над нами
    Хай завжди-завжди буде.
    Дай то Бог.

    2024 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Віктор Кучерук - [ 2025.07.23 06:02 ]
    * * *
    Я сам собі псую життя,
    Свій вік вкорочую невпинно,
    Якщо проймаюсь відчуттям
    Несправедливої провини.
    Гріхи, приписані мені,
    Не учиняв ніде ніколи,
    І хоч кажу усоте “ні”,
    Не можу вибратись з юдолі.
    Судилось долею, мабуть,
    Мені невинному страждати, –
    Брехнею болю завдають
    І нею б’ють невинуватих.
    Давно позбутись хочу плям
    Та звинувачень паразитів,
    Бо дорожу своїм ім’ям
    І честь готовий боронити.
    Я сам собі псую життя
    Свій вік вкорочую невпинно,
    Якщо проймаюсь відчуттям
    Несправедливої провини…
    23.07.25


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  9. С М - [ 2025.07.22 20:58 ]
    Один із п’яти (The Doors)
     
    до п’ятьох один –
    із п’яти –
    не сконавши не піти
    геть
    всяк урве своє
    я і ти
    зробимо це треба прагнути
     
    старі старіють
    міцнішає молодь
    уже за тиждень
    а чи ледве згодом
    у них є зброя
    у нас є числа
    до звитяги ми їх переможемо
    нумо –
     
    танцюльки учорашній день бейбі
    ніч крокує містом
    вечорові тіні
    крізь роки сповзлися
    ти ходиш хідниками зі квіткою в руках
    не збагнуть мовляв тебе хоч би як
    пригорща даймів забирає твій час
    нам потрібен бейбі вищий клас
     
    об’єднаймося нараз
    об’єднаймося нараз
    об’єднаймося нараз
    об’єднаймось
    об’єднаймося нараз
    об’єднаймося нараз
    об’єднаймося нараз
    об’єднаймося нараз
    о єднаймося єднаймося
    оу ей –
     
    ану мила
    йди додому & зажди бейбі
    я повернуся за хвилину
    мені тре в цю автівку до хлопців і . . .
    (зійти на пси)
     
    об’єднаймося нараз
    об’єднаймося нараз
    об’єднаймось нумо
    об’єднаймось нумо
    нумо об’єднаймось
    завів би тебе до комори і
    хахаха ха
    люблю її
    от вигляда реально гарно
    ану мила анумо
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.78) | "Майстерень" 5.5 (5.78)
    Коментарі: (6)


  10. Світлана Пирогова - [ 2025.07.22 18:13 ]
    Годі воду лити
    Цей світ шумить. О, як же він шумить!
    Усе переплело́сь, заплу́талось. Де ниті,
    які тримали людськість? То ж щемить
    від божевілля війн. Ще й душі платять мито.
    Життя людське розчавлене щодня,
    руїни залишаються, вогонь і попіл.
    Ворожі руки доторкнулись дна,
    тече у жилах здавна лиш безумства допінг.
    О світе, де ж та єдність на добро?
    Шукайте Бога, поклоніться у молитві.
    Від зла ви не сховаєтесь у схрон,
    воно пролізе скрізь, то ж годі воду лити.


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (1)


  11. Юхим Семеняко - [ 2025.07.22 14:45 ]
    Самонавіювання


    На вітринах аптек в Окая́мі
    Дозрівають сардельки й салямі.
    А в теплицях супи.
    Ти не дуже тупи,
    А осмислюй життя в Окаямі.

    Пропонують бістро в Ліверпулі
    Для гурманів телячі пілюлі.
    Забажаєш пілюль –
    Пригадай Ліверпуль,
    І які там чудові пілюлі.

    Сомалійські пірати в Бенга́зі
    По-інакшому мислять наразі.
    Їм набрид корабель –
    То й пішли до земель.
    Обробили – й живуть у Бенгазі.

    Аферисти в газетах Руанди
    Продавали невирвані гланди.
    Хто бажав – той платив.
    Це ж нормальний мотив,
    Щоб читати газети Руанди.

    А клієнти шинків у Стамбулі
    Налягають на яйця зозулі.
    Хто наївся, кує
    Про натхнення своє
    У гаях, як тамтешні зозулі.

    2025.


    Рейтинги: Народний 6 (5.96) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (3)


  12. Козак Дума - [ 2025.07.22 11:08 ]
    Дзвін
    І золото із часом іржавіє,
    корозія душі існує теж…
    А ким були б сьогоднішні повії,
    якби не перетнули звичних меж?

    Білизна нижня стала нині фраком,
    вечірня сукня – лише диму шлейф,
    бо нею впору упіймати рака
    і раком відкривати в банку сейф…

    Чия вина у цьому думовії,
    чому здуває вітер перемін,
    безжально засипає наші мрії?
    Гуде надривно полиновий дзвін…


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  13. Віктор Кучерук - [ 2025.07.22 07:12 ]
    * * *
    Гай співучий і зелений
    У мрійливість зажене, –
    Вабить зір та слух, як сцена,
    Дійством збуджує мене.
    Дивовижно різноликий
    І багатий на талан, –
    Він ховає хащі дикі
    Серед топтаних полян.
    Там якась пташина плаче,
    Тут сміється інший птах, –
    Репетирують неначе
    Тексти ролей у кущах.
    Серце мліє від видовищ
    У розкішному гайку, –
    І з верби очей не зводиш,
    Як почуєш трель дзвінку.
    То у гай заходиш нишком,
    То горланиш без пуття, –
    Мов щораз читаєш книжку
    Про усю красу життя.
    22.07.25


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  14. Татьяна Квашенко - [ 2025.07.22 06:20 ]
    Чорногірські замальовки
    А пісня лунає над Баром своєю пишнотою.
    А пісня на землю спускається нота за нотою.
    І вечір липневий її огортає у затишок.
    І місяць стікає доріжкою з неба у келишок.

    А пісня така, що ніколи в житті не обманює.
    Нехай же ця пісня віка і здоров'я приманює.
    І тим, хто співає, і тим хто захоплено слухає -
    Самісеньким серцем, не тільки звичайними вухами.

    Нас пісня веде білим світом, морськими країнами,
    Аби прославляти свою - її звуть Україною!
    Бо пісні є царство, і в неї є сила і слава.
    І знову в дорогу. Бувай, Чорногорія, хвАла*!

    липень 2о25


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  15. Юрій Лазірко - [ 2025.07.21 19:53 ]
    Які Баби - Таке і Літо -- Альбом Теревені від Зеня
    Які баби - таке і літо...
    Яка ж ця ніченька розлога -
    Коль-коль, стерня, небриті ноги,
    Лямур, мур-мур, якась кубіта.

    Які сто грам - таке і гопа...
    Йой, кіко голок в тому сіні.
    Тебе гойдаю на коліні,
    А вчера ше гойдав ті Стьопа.

    Який танок - такі і рухи...
    Бум-бум, цьом-цьом, село у шпарці,
    Лежать зірки на неба картці,
    Ні комара тобі, ні мухи.

    Які хлопи - такий і розум...
    Справлєє весілє стодола.
    А у сусіди радіола
    Лапає знов ефірну дозу:

    "Не треба Стьопа... опа...опа!"


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  16. Татьяна Квашенко - [ 2025.07.21 13:29 ]
    Залізничний сюжет
    Дощ, як потяг, іде,
    Що іде, а не їде.
    І вокзал що двірець -
    Так говорять у Львові.
    А нічні поїзди
    На Одесу чи Відень,
    Наче стукіт сердець,
    Відбиваються в слові...

    10.07.2о25


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  17. Володимир Бойко - [ 2025.07.21 12:53 ]
    Лімерики - 3
    У далекому штаті Америки
    Два лемури писали лімерики.
    Віршували три дні
    Ще й співали пісні
    Поетичні лемури Америки.

    Московитиські туристи в Салоніках
    Серед пляжу засмажили слоника.
    Втрапив їм у мангал
    Ще й нещасний шакал,
    Бо бракує закуски в Салоніках.

    Прокурори в райцентрі Хмельниччини
    Наче манни, чекають підвищення.
    Натерпілися бід –
    Кожен з них інвалід.
    Ой, біда в прокурорів Хмельниччини.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  18. Юрій Гундарів - [ 2025.07.21 09:17 ]
    Ернест Хемінгуей
    21 липня народився видатний американський письменник.
    Для нього не було чужого болю, а тому він завжди опинявся в найгарячіших точках…

    На другий план відступили б красуні,
    вино, корида з биками…
    Жодних немає сумнівів:
    сьогодні він був би з нами!

    Сьогодні він у руках з автоматом,
    а в серці - з благою надією
    боронив би проти лютого ката
    кожен сантиметр Авдіївки…

    2025 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.1) | "Майстерень" -- (5.07)
    Прокоментувати:


  19. Юрко Бужанин - [ 2025.07.21 08:18 ]
    ***
    Москаль ракетами фігачить,
    «Шахеди» клином смерть несуть.
    Не залякати нас, одначе, -
    Лише примножується лють!

    Згорить москва, згорить і пітер,
    І Чайна стане по Урал.
    Наш прапор буде майоріти,
    Де мавзолей колись стояв!

    21. 07. 2025


    Рейтинги: Народний 6 (5.91) | "Майстерень" 6 (5.94)
    Коментарі: (3)


  20. Неоніла Ковальська - [ 2025.07.21 07:07 ]
    Батькові горіхи
    Біля хати на подвір"ї
    Та у нашому саду
    Батьком саджені горіхи
    Зеленіють та ростуть.

    Вже вони і плодоносять
    Рясно-рясно восени,
    Трохи білочки обносять,
    Решту - то збираєм ми.

    Вистачає всім доволі,
    То ж смакують залюбки
    Ними діти та дорослі
    І руді малі білки.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Віктор Кучерук - [ 2025.07.21 05:27 ]
    * * *
    Після дощику, чи зливи,
    Як і танення снігів, –
    Не лунає несміливо
    У яру водички спів.
    Дзюркіт радісний струмочка,
    В прохолодному ярку, –
    Дзеленчить уже дзвіночком
    Що є сили, нашвидку.
    Каламутний, повноводий
    І рухливий, наче дух, –
    Різнобарвністю мелодій
    Звук з ярка вражає слух.
    21.07.25


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  22. Віктор Насипаний - [ 2025.07.20 18:25 ]
    * * *

    Гірка і чорна, ніби кава, п’ється ніч.
    У ній себе від смутку не сховати.
    Розчинить трохи час думок на чашки дні.
    Неспокій кличе в стрій нічної варти.

    І я в молитві щирій світлом проросту.
    А світ мене повторить раз по разу.
    Підкину місяця монету золоту,
    І риби зір ловлю у річці часу.

    20.07.2025




    Рейтинги: Народний 5 (5.43) | "Майстерень" 5 (5.35)
    Коментарі: (4)


  23. Євген Федчук - [ 2025.07.20 14:49 ]
    Берестяні грамоти
    Бажання бути вище від усіх
    У москалях ще з давніх пір сиділо,
    Коли вони з боліт своїх гляділи,
    Як живуть люди в землях у чужих.
    Щоб жити так, то треба щось робить.
    А їм же лінь, тож брехні і пускали
    Про те, чого не знали і не мали.
    І в брехнях тих продовжували жить,
    Самі у те повіривши. Тому
    Немає чому, навіть дивуватись,
    Як нація зуміла забрехатись.
    І та брехня практично у всьому,
    Куди не кинь. Чомусь оце згадались
    Їх берестяні грамоти. Про них
    Було й в старих підручниках шкільних.
    З тих пір тих грамот сотні назбиралось.
    Московські «вчоні» з сталінських часів
    Все мріяли таке щось «накопати»,
    Щоб науковий світ весь здивувати.
    Дістати щось із глибини віків,
    Чого в отих Європах не було.
    Московську першість й в цьому показати.
    (Не тільки ж в космос першими злітати).
    Таке веління ізгори прийшло.
    Щоб не ламати голову дарма,
    Рішили «вчоні» світу доказати:
    У часи темні, дикі, дурнуваті,
    Коли Європа ниділа сама
    У війнах, у невігластві і бруді.
    В «ісконних рускіх» землях так жили,
    Уже читати і писать могли
    Напевно, поголовно усі люди.
    Узявши лапті, як взірець того,
    Чим москалі іздавна користались,
    За бересту звичайну «вчоні» взя́лись.
    Ідею запозичивши бігом
    Із новгородських древніх тротуарів,
    Які в землі часи пережили
    І зберегтися до цих пір змогли.
    І то, звичайно, не якісь там чари,
    А болота, так рідні москалям,
    Змогли дрючки ті законсервувати,
    Що їм віки вдалося пролежати.
    І уже думка «вчоних» звеселя:
    Коли дрючки в болоті збереглись,
    Чому б в нім бересті не зберегтися?
    Тож готувать «сенсацію» взялися.
    Кору з берез надрали, як колись,
    Нашкрябали якіїсь письмена,
    На кілька день у землю закопали.
    А потім «випадково» і дістали.
    Тож світом розлетілась новина,
    Які були розумні москалі
    У ті часи, як у Європі, навіть,
    Писемної не знали зовсым справи
    І герцоги, й барони, й королі.
    А тут от, виявляється, народ
    Увесь, вважай від мала до велика
    Дере собі спокійно оте лико
    І пише, пише… Одне тільки от…
    Як бересту в болото не сховать
    Та ще й поглибше, то згниє вже скоро.
    Тож прочитав та і бігом із двору
    В болото, щоб добру не пропадать.
    І дивно те, що бересту оту,
    Неначе тільки з дерева зідрали
    Й написане нічого не пропало.
    Брехнею ж, звісно, тхне аж за версту.
    Та дивно там іще одне було:
    До чого ж люди грамотно писали,
    Неначе «академії» кінчали.
    Хоч Новгород – велике був село.
    Та грамоти берестяні оті
    Комусь патріотизму додавали,
    Когось в чинах повище піднімали,
    Когось у академіки й «святі».
    Отож, Росія – отчина слонів.
    Недарма так в народі говорили.
    Чи москалі когось і одурили?
    Самі ж у те й повірили дурні.
    Хотілося б сказати ще одне:
    Що москалі історії не знають,
    То вічно у рахубу потрапляють.
    Та, як дурне – то вже воно дурне.
    Згадали би, що Новгород тоді
    Був не москальським, а словенським містом.
    А москалі туди взялися лізти,
    Як Іван Третій вже в Москві сидів.
    Отой Іван й онук його Іван
    Вільнолюбиве місто покорили.
    Когось в чужі краї переселили,
    А більшість, мов смертельний ураган,
    Понищили. А місто те пусте
    Своїми москалями населили,
    Тим на москальське і перетворили.
    А «вчоні» ті забулися про те.
    Були б розумні, у своїх краях
    Ті грамоти в болота закопали.
    Чого-чого, в них тих боліт навалом.
    Але найбільше, мабуть, в головах.
    Бо ж як воно було у москалів?
    Що ж, я скажу, як вам цікаво знати:
    Був Іван Грозний перший з їх князів,
    Який умів читати і писати.
    А про бояр, народ чого й казать,
    Аби міг хрестик в грамоті поставить.
    Куди іще там їм читать, писать?
    Такі-то з тими грамотами справи.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  24. Козак Дума - [ 2025.07.20 12:05 ]
    Життя – не відкласти
    Нас час міняє невпізнанно,
    уже і зовні ми не ті…
    Мартіні, хересу, чинзано
    все менше в нашому житті.

    Все менше тих, кого ми знали,
    і більше, що не хочем знать.
    Уже не тягне до загалу,
    гучна уже не вабить рать…

    А скільки буде ще конфузів,
    що нам несуть прийдешні дні?
    Нас поглинає світ ілюзій,
    мари, омани, маячні.

    Старих нові не кращі гами,
    але немає вороття.
    Сміття́ навколо, під ногами.
    Сміття́… Багато як сміття́!.

    Коли з душі зриваєш пластир,
    зрадливо так рука дрижить.
    Життя на потім – не відкласти,
    а час біжить і треба жить!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  25. С М - [ 2025.07.20 07:54 ]
    Кортес, убивець (Neil Young)
     
    Ніби в танці із моря зринув
    Їх військовий галеон
    Дикунів підкорити
    І палацом у сяйві сонць
     
    Був сей берег Монтесуми
    Із листям коки золотим
    Довгі зали з таємницями
    Небачених світів
     
    Навкруги владаря вірні
    Наче листя округ дерев
    Убрання усіх відтінків
    На догоду злих божеств
     
    Прегарними жінки були
    Із-за пліч чоловіків
    Життя офірувалися
    Щоби нарід уцілів
     
    Ницість була казкою
    Не відали війни
    Спільно працювали
    На кар’єрі кам’янім
     
    До рівнини носили камінь
    Умирали на путі
    Та збудовано руками
    Що машинам не сягти
     
    І вона у тій землі
    І мене кохає там
    Дізнатися би колись
    Як загубивсь я сам
     
    Ніби в танці із моря вийшов
    Кортес, Кортес
    Отой убивець
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.78) | "Майстерень" 5.5 (5.78)
    Коментарі: (10)


  26. Віктор Кучерук - [ 2025.07.20 06:03 ]
    По колу
    У пошуках щастя земного,
    Від міста іду до села, –
    Устелена терном дорога,
    Між глодом густим пролягла.
    Дивлюся під ноги й навколо
    Невтомно спрямовую зір, –
    Здається – ходжу я по колу,
    Раз бачу щодня до цих пір
    Лиш хащі колючого глоду
    І терном устелений шлях, –
    Одні й ті самі перешкоди
    Та ними навіяний страх.
    І більше не бачу нічого,
    Чалапаючи спроквола
    У пошуках щастя земного
    До міста уже від села…
    20.07.25


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  27. Борис Костиря - [ 2025.07.19 22:27 ]
    * * *
    Лунає крик зозулі з тої далі,
    Де ти живеш в надії та печалі,

    Де розчинились мрії і думки,
    Де йдуть назад змарновані роки.

    Я продерусь крізь зелень живодайну,
    Крізь сумніви стривожені і давні

    До тої хати, де мені злилися
    Життя і серце, як незнані висі.

    Я спробую знайти жар-птицю долі,
    Де похитнулись верби і тополі.

    Я віднайду такі таємні миті,
    Які у листя ніжно перелиті.

    І вибухне любов, де не чекали,
    Як знайдена утрачена Каяла.

    Я там знайду початок у дороги,
    Де зорі падають безмовні й строгі.

    9 червня 2023


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  28. Юрій Лазірко - [ 2025.07.19 19:11 ]
    Кажеш Ми Брати
    1.
    от і все
    набі́гались думки́ за пра́вдами
    та кляп у ро́ті за́мість лі́рики
    утра́ти ста́ли непопра́вними
    і слів нема́ на панегі́рики
    зі схо́ду дме есе́ресер

    приспів:
    ра́ша
    пуйло́ на пуйлі́ і пуйло́м поганя́є
    ра́ша
    недоко́наний час
    ка́жеш
    ми брати́
    і до спи́ни ножа приклада́єш
    трима́й
    середу́щого па́льця від нас

    2.
    ви прийшли́
    по ду́ші і за уніта́зами
    буя́є ру́скій мір розру́хою
    з царе́м свої́м лайно́-пома́заним
    ще мрі́єте щоб вас всіх слу́хали
    та де прийшли́ - там загули́

    приспів...


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (2)


  29. Юхим Семеняко - [ 2025.07.19 18:45 ]
    Нове – це забуте старе
    Під мостами клошарами Франції
    Розглядались державні вакансії.
    А не в офісах десь.
    Ви чогось боїтесь
    Під мостами пожити у Франції.

    Непогане життя у Валенсії –
    У народу є пільги та пенсії.
    Заслужив – і гуляй.
    І не заздрять нехай
    Трудові колективи Валенсії.

    І не варто жахатись Америки,
    Зазвичай як це роблять холерики.
    Як надумав, то їдь.
    Тільки заздалегідь
    Зрозумій – ти ніхто для Америки.

    2025.


    Рейтинги: Народний 6 (5.96) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (5)


  30. Неоніла Ковальська - [ 2025.07.19 14:24 ]
    Гірчать полини
    Гірчать полини, гірчать полини,
    За Україну гинуть сини,
    Кладуть буйні голови нині вони
    На вівтар ПЕРЕМОГИ, на плаху війни.
    І сльози матусь полинами гірчать,
    А на обличчі є горя печать.
    Та їхні молитви сильніш від війни,
    Живими щоби повертались сини
    До рідного дому скоріш із війни,
    Нехай не гірчать більше ті полини.

    2023 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Козак Дума - [ 2025.07.19 12:06 ]
    Професіонали
    Воно таке нікчемне і слизьке,
    таке падлюче, а іще – огидне.
    Усе мерзенне так йому близьке,
    що совісті і трішечки не видно.

    А завидюще – то якийсь капець,
    готове сперечатись до знемоги.
    У нього фішка – підкилимний герць
    і почуття прекрасного… убоге.

    Але і промінь Сонця не втече,
    відверто хамовите й чорнороте,
    гидоту – ніби пиріжки пече,
    бо замастити ліпшого охота.

    У царинах усіх воно – знавець,
    дипломів-папірців у нього купа!
    Лизати дупу професійно – спець,
    свого б лише не надірвало пупа.


    Рейтинги: Народний 3 (5.15) | "Майстерень" 3 (4.97)
    Коментарі: (8)


  32. Світлана Пирогова - [ 2025.07.19 11:30 ]
    Сонячні мандри
    Зранку до вечора сонячні мандри
    ллються промінням, лоскочуть теплом,
    створюють літній на згадку альбом.
    Хмари біліють - розв'язані банти.
    Сукня небесна в палітрі відтінків,
    ніби прасована ніжна блакить.
    Персик пахучий медами п'янить,
    а від крисані влягаються тіні.
    Сонячні мандри дають стиглі соки,
    Втомлені сядуть, зомліють у ніч.
    Розкіш зірчаста прийде зусебіч,
    Тільки уранці відчуємо кроки.


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Прокоментувати:


  33. Ірина Вовк - [ 2025.07.19 10:50 ]
    Хай не минає!..

    Літо – по літі… По лІтах – літа…
    Човник пливе. Зелен-хвилечка грає!
    Хай не минає година свята,
    Хай не минає…

    Стежечка в житі – тужніють жита…
    Зірка твоя мерехтить – не згорає…
    Хай не минає лиш бутність ота,
    Хай не минає…

    Пісня бринить. Пломеніють уста.
    Божа любов жаром душу проймає.
    Хай не минає ця МИТЬ ЗОЛОТА,
    Хай не минає…

    18 липня 2025, імпровізація


    Рейтинги: Народний -- (5.66) | "Майстерень" -- (5.8)
    Коментарі: (2)


  34. Віктор Кучерук - [ 2025.07.19 08:45 ]
    Яри вишгородські
    Яри прохолодні
    У нас, де завгодно,
    Злякають імлою
    Когось вслід за мною.
    В яру, як годиться,
    Завжди багновиця
    Та ще таємниця,
    Мов мрія, ясниться...
    19.07.25


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  35. Борис Костиря - [ 2025.07.18 22:27 ]
    * * *
    Ця жінка погубить мене.
    В подвір'я забуте й сумне

    Прилине листок випадковий,
    Зірвавши природи закови.

    Ця жінка загрозу таїть.
    У Богом призначену мить

    Вона увірветься в життя,
    Зламавши замки небуття.

    Вона у червонім вбранні
    Іде полководцем землі

    І в серце встромляє кинджал,
    Гостріший за тисячі жал.

    Так вибухне полум'я шал
    Під звуки численних гітар.

    На пласі любові стою
    В якомусь незнанім краю.

    Цей вирок позбавить навік
    Від сили жаданих повік

    І кине у магму основ
    Таку навіжену любов.

    8 червня 2023


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  36. М Менянин - [ 2025.07.18 21:17 ]
    Голод на правду
    Встала думка українця
    натерпівся вже по вінця:
    скільки питиму цю чашу –
    топче ж ворог землю нашу.

    Смерть йому нести не вперше,
    ще при цьому світу бреше –
    всіх в оману ввести хоче,
    ті аби відвели очі.

    Правди прагнем, бо голодні,
    каятись прийшли сьогодні.
    Нас багато в цілім світі –
    дім наш тут, Вкраїни діти.

    Стались вже важливі речі,
    як Ілля колись зліз з печі,
    так спільнота вкупі нині:
    Син з Отцем і ми єдині!

    Зорі в просторі і в часі
    шанс дають нам в Божім страсі –
    це важлива перемога
    стати гідними для Бога!

    18.07.2025 р. UA


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  37. С М - [ 2025.07.18 17:01 ]
    У шістдесят чотири (The Beatles)
     
    Рештки волосся випадуть геть
    Старість, все оце
    Далі слатимеш мені валентинки
    Ще вітання і грампластинки?
    Як загуляю, прийду вночі
    Ти мені одчиниш?
    Будеш зі мною разом і поруч у
    Шістдесят чотири?
     
    Юності не вернуть
    Слово скажи своє ~
    Я же тут як тут
     
    Я би згодився, пробки міняти
    Як не стане світла
    Ти плела би светри при каміні, знай
    Пікніки у неділю зрання
    Ще на городі рвала будяки би
    Відаючи міру
    Будеш зі мною разом і поруч у
    Шістдесят чотири?
     
    Улітку винаймемо собі котедж
    Десь на Айл-оф-Вайт, і недорогий
    Ми за ощадливість, еге
    Онуки біля ніг
    Віра, Чак & Дейв
     
    Вишли поштівку двійко рядків
    Що вважаєш ти
    Поміркуй, про що тобі казати варто
    Щиро ваша ~ це би не радив я
    Відгук лиши, заповнивши форму
    Виповнимо мрії
    Будеш зі мною разом і поруч у
    Шістдесят чотири?
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.78) | "Майстерень" 5.5 (5.78)
    Коментарі: (4)


  38. Ігор Шоха - [ 2025.07.18 10:33 ]
    Масштабування партитури дурисвітів
    ***
    А наші предки мали на Русі
    все, що нащадки захищають нині
    в усій красі,
    бо живемо усі
    не на московії, а в Україні.

    ***
    А косолапе рижого не чує.
    Осел, козел і мавпа ждуть, аби
    як алілуя,
    залунали всує
    мелодії воєнної доби.

    ***
    А діячі і явні, і підпільні
    шукають дивіденди на війні,
    де меркантильні
    інтереси спільні –
    взаємодопомога брехунів.

    ***
    А влада є заручницею честі,
    та знає і видюще, і сліпе:
    що́ – проти шерсті,
    те не чують черті
    на пагорбі, в болоті і в опе.

    ***
    А українці на своїй землі
    відстоюють національну пам’ять,
    та і в селі
    існують москалі,
    що мовити місцевою не тямлять.

    ***
    А уряд порятунку замінили,
    але без опозиції, а так –
    дешеве мило
    на мішок і шило...
    окремо теліпається єрмак.

    Резюме
    А на терорі багатіють штати.
    На Нобеля іде великий шут –
    диригувати
    має пелехатий,
    та диригує шутий шалапут.

    07.2025


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  39. Віктор Кучерук - [ 2025.07.18 05:30 ]
    Заради свободи
    Треба вірити в краще,
    Бути мужнім і сильним, –
    Не здаватись нізащо,
    Щоби дихати вільно.
    Бо не раз вже ставалось,
    Що соромились вчинків,
    Як шукали і жалість,
    І просили підтримки.
    Через втому і в’ялість,
    Мали вигляд охлялий, –
    Перед кимось схилялись,
    На когось працювали.
    І лунали погрози,
    І насмішки над нами, –
    В забутті і в знемозі
    Ми бували роками.
    Споконвік роботящі
    І донині двожильні, –
    Не здамося нізащо,
    Щоби дихати вільно.
    18.07.25


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  40. Олександр Буй - [ 2025.07.17 22:49 ]
    Єдність протиріч
    Моя спокуса і мої вери́ги.
    Холодна лава і гаряча крига.
    Яскравий місяць і пожу́хле сонце.
    У світ ворота. Із душі́ віконце.

    З тобою просто, а без тебе складно.
    Ні відстані, ні часу не підвладна,
    Ти владарюєш на землі й на небі,
    Женеш мене від себе і до себе.

    Господь створив тебе, щоб чорта злити, –
    Вони відто́ді обопільно квити
    І всяк із них тебе оберігає.
    Але лиш я так пристрасно кохаю!

    Липень 2025 року


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.75)
    Прокоментувати:


  41. Борис Костиря - [ 2025.07.17 21:32 ]
    Місто-привид
    Місто-привид, в якому втонули серця,
    Місто-привид, в якому втонули надії.
    Місто-привид, в якому збагнеш до кінця
    Смисл нездійсненності, втраченість мрії.

    Місто-привид здіймається, ніби скелет,
    І гуркоче в падінні у цеглу і глину.
    І даремно шукать рятівний амулет,
    Аби вийти із нього в погожу долину.

    Місто-привид як наслідок лютих боїв,
    Де зійшлись дві армади, страшні і нещадні.
    А тепер тут панує лиш сон кураїв,
    Лиш руїни споруд у молитві нещасній.

    5 червня 2023


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (2)


  42. Євген Федчук - [ 2025.07.17 20:55 ]
    Таври
    Вже сонечко до заходу хилилось.
    Позаду залишавсь буремний Понт.
    Легенька хвиля билася у борт.
    А люди із надією дивились
    На Таврики високі береги,
    Куди вони вже кілька тижнів прагли.
    Губами, пересохлими від спраги,
    Подяку шепотіли, бо ж боги
    Їх в нелегкі́й дорозі зберегли,
    Не віддали стихіям на розправу.
    Вже капітан у бухту судно править,
    Аби на землю всі ступить могли.
    Полишивши далекий рідний дім,
    Притулку люди нового шукали.
    З тривогою й надією чекали
    Й удача, врешті, посміхнулась їм.
    Дивилися, як берег наближавсь.
    Високі гори бухту обступали,
    Немов сторожа, далі не пускали.
    І лиш зефір легенький в хвилях гравсь.
    Вдивлялись люди в береги чужі,
    Не знали, чи гостинно їх зустрінуть?
    Чи камені із гір назустріч кинуть?
    Чи таври злі піднімуть на ножі?
    Про таврів тих багато було чуть
    І у Мілеті, звідки вони пли́ли.
    І на шляху багато говорили
    Місцеві, повз яких тримали путь.
    Одні лякали, наче таври ті
    Живуть лише грабунками й війною.
    Не орють і не сіють землю сво́ю.
    Та, лиш кого уздрінуть на путі,
    Одразу аж до нитки обберуть.
    А вже живим нікого не пускають.
    Полоненому голову зрубають
    І здобич ту, немов трофей несуть
    До себе в дім. Настромлять на жердину
    І над будинком виставлять своїм.
    Щоб заздрили усі сусіди їм.
    Та щоб охороняла їм хатину.
    Мовляв, поки стирчить та голова
    Над димарем, не буде в хаті лиха.
    І височіє череп той над стріху,
    Аж поки й здобич з’явиться нова.
    А ще казали, що вони не всіх
    Підряд вбивають. Та не легше з того.
    До себе в гори відведуть живого,
    Де ідол Діви височіє в них.
    Вона в них жертв кривавих вимага.
    Отож, притягнуть в капище бідаку.
    А жрець візьме до рук свою ломаку,
    Поки стоїть ще бранець на ногах,
    З розмаху б‘є того по голові.
    Людина від удару зразу й пада.
    А жрець ножа хапає свого радо
    Й людині ріже голову живій.
    Ту голову на пакіл настромля.
    А тіло із крутої скинуть скелі…
    Отож, думки в прибульців невеселі.
    Як стріне їх оця чужа земля?
    Чи стане вона рідною для них?
    Чи всі погинуть і сліду не стане?
    Чи поміч від богів своїх дістануть,
    Щоб захиститись від богів чужих?
    Вдивляються в незнаний берег всі:
    Чи небезпека часом не чигає,
    Чи дикий тавр на здобич не чекає,
    В кущах чи то за каменем засів?
    Та, наче ж тихо. Легкий вітерець
    Ворушить листя. Берега пристали
    І на пісок всі вибиратись стали,
    Тривоги всі здолавши, накінець.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  43. Ігор Герасименко - [ 2025.07.17 18:57 ]
    Чоловік річки
    Ні порічки, ні Марічки
    спілі ягідки – не милі.
    На плечі, на спині річки
    чоловік долає милі.

    Макрометри. Невеличкий,
    та ні краплю не безумний.
    На плечі, на спині річки
    чоловік долає дюйми.

    Сподівається доплисти,
    не тому, що надхоробрий:
    чоловік – начальник річки,
    як здолає – нагородить.

    Ще залишилося трішки.
    Хвилі – втомлені заблуди.
    Чоловік – наїздник річки,
    як здолає – то забуде.

    Схаменутися не кличте.
    Зачекалось невеселе.
    Чоловік – наплічник річки,
    як набридне – скине з себе…

    Липень 2023


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  44. Вячеслав Руденко - [ 2025.07.17 11:04 ]
    Рятують поле роси осяйні
    Серед стерні, що вицвіла в борні
    За час метафізичної атаки
    Серед війни у дощ за білі маки
    Рятують поле роси осяйні,
    Де зла Солоха з лантухом в кутку,
    На випадок нічної ескапади
    Не мотивованого края зорепаду,
    Усім готує схованку хитку,
    Стару таку, мов тріщина в плиті,
    Згорьованим і ласим щодо чуда,
    Які не відрізняють м'яту-руту
    І мають незугарне на меті,
    Щоб ворожити знову між руїн
    Землі батьківської у нападах зітхання ,
    Спираючись на марні сподівання
    Прийдешніх нових незворотніх змін…


    Рейтинги: Народний -- (5.81) | "Майстерень" -- (5.81)
    Прокоментувати:


  45. Неоніла Ковальська - [ 2025.07.17 07:17 ]
    На життєвих перехрестях
    Ти стежкою одною йшов, я іншою,
    Та випадково стрілися якось.
    А виявляється, нам по дорозі. Вийшло так,
    Що ми пліч-о-пліч літ багато ось.

    Підтримуєш мене у всьому, любий мій,
    Потрібна моя поміч і тобі.
    Разом легше долать життєві труднощі,
    Ділити радість світлу теж навпіл.

    Хай щастя обнімає нас крилятами
    Та хлюпає тепло з своїх долонь.
    Вірю. що завжди ти мене кохатимеш
    І зігріватиме й тебе моя любов.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  46. Віктор Кучерук - [ 2025.07.17 06:33 ]
    Сонце
    Перегріте сонцем літо
    Пахне п’янко в’ялим цвітом
    І пахтить, немов кадило,
    З боку в бік гарячим пилом.
    Душним робиться повітря
    По обіді на безвітрі
    І легені обпікає
    Спекота оця безкрая.
    Через сонечко незгасне,
    В пору ждану та прекрасну, -
    На деревах листя й віти
    Перестали гомоніти.
    Золотяться річка й поле,
    І на дітях білі льолі,
    Бо розпечене світило
    Світ вогнем позолотило.
    17.07.25


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  47. Юрій Лазірко - [ 2025.07.16 23:05 ]
    Дитинко, Не Плач
    1.
    Ледь прозо́ра ни́тка з по́ділкою між -
    На бага́тих і мо́же...
    Мо́же і не ва́рто за ло́маний гріш
    Поклоня́тись вельмо́жам.

    Хто усе́ шука́є де поді́ти час,
    Хто за кри́хти робо́ту.
    Та осироті́ло ди́вляться на нас
    Паперо́ві банкно́ти.

    Приспів:
    Дити́нко пові́р, дити́нко не плач-
    Бо усе́ буде́ гара́зд, бо усе́ буде́ гара́зд.
    Дити́нко не плач,
    не плач...
    Проба́ч...
    Проба́ч...

    2.
    Пля́шка спорожні́ла і ви́дно вже дно,
    Та у світ две́рі на́стіж...
    Зно́ву нагада́ло ви́пите вино́
    З дна припі́дняте ща́стя.

    Все, що наболі́ло у твої́й душі́,
    І що се́рце приспа́ло,
    Позмива́, як ві́кнам, вік нам на дощі́...
    І життя́, що зама́ло.
    Так зама́ло.

    Приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  48. Юрій Лазірко - [ 2025.07.16 23:50 ]
    А Там У Кума -- Альбом Теревені від Зеня
    1.
    Згуби́ло не́бо слід аме́би в кра́плі
    і дурняка́ мікро́би лО́влять за язи́к.
    По кінескО́пі ска́че Ча́рлі Ча́плін -
    в котлі́ гото́виться трапе́зний череви́к.

    Приспів:
    А там, у ку́ма -
    Сти́гне барабо́ля.
    А там у ку́ма -
    все у кришталі́.
    Як йти до ньо́го про́сто
    чере́з по́ле -
    то за хвили́ну бу́деш
    при столі́.

    2.
    Льоді́вку відчини́в - а там спить ну́лик,
    очи́ма ча́вкаю, згостри́в свій нюх на "фу".
    У ку́мів тре́ба трутнюва́ти ву́лик -
    там са́ла шмат давно́ чека́є на лафу́.

    Приспів.

    3.
    Посидимо́, сиву́ху ко́пне ка́чка,
    ("Гуцу́лку Ксе́ню") заведе́мо під столо́м,
    культу́рно прове́демо ве́чір ра́чки
    та облиза́вши брудерша́фтом па́чки,
    піде́мо матюка́ми ки́датись в село́.

    Приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  49. Борис Костиря - [ 2025.07.16 22:02 ]
    * * *
    Це вже ніколи не повернеться,
    Немає вже шляху назад.
    Минуле відлетіло з вереском,
    Немов грайливий зорепад.

    Ці усмішки і сльози намертво
    Вросли в минуле, як трава.
    Укрились листям рухи й наміри,
    Хоч обертом йшла голова.

    "Ніколи знову!" - ми почуємо
    Той клич, що землю потряса.
    І ворон з темного минулого
    Не сотворить нам чудеса.

    Ніколи більше не повториться:
    У парку дівчина сидить
    У день святковий. Ніжно торкнеться
    Об серце відлетіла мить.

    25 травня 2023


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (2)


  50. Устимко Яна - [ 2025.07.16 20:11 ]
    з горішка човник
    з горішка човник хлюпає веслом
    і довга тінь між хвилями і дном
    і те весло до дна – як перевесло
    гойдає сонце глибоко на дні
    весняні ночі теплі літні дні
    й передчуття «от-от» – аби не щезло

    з горішка човник брижі на воді
    і відблиски і мрії молоді
    усе таке наївно-досконале
    черпнула воду пригорща легка
    розплюскуючи запах молока
    і пір’ячком край облавка опала

    16.07.25


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   49   50   51   52   53   54   55   56   57   ...   1829