ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ася Куц - [ 2011.01.08 13:50 ]
    Жизнь - живите
    Сутки рейсами прошли
    Мимолетными,
    Под дождями акварельными
    Промокли мы.
    Забери свое унылое,
    Несмелое,
    И одень мои ресницы
    В белое.
    Зазвени, январь, морозами
    Крепкими.
    Разогрей сердца нам винами
    Терпкими!
    Задуши, февраль, тоску
    Щемящую.
    Разыграй блинами души
    Пропащие!
    И под сомкнутыми сонными
    Веками
    Потекут снега ручьями-
    Реками.
    Часом больше станет света
    И баловства.
    И забрызгает зеленью нас
    Листва.
    Просыпайся, сегодня пришел
    Твой день!
    И корону пахучих цветов
    Надень.
    Вот тебе посох-ветвь, вот вино
    И мед.
    Забирайся на трон, пока время
    Ждет.




    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  2. Ігор Федчишин - [ 2011.01.08 10:04 ]
    Марія
    Так звали Богородицю колись,
    І так її понині величають.
    Так звуть тебе. "Маріє !" - лине в вись,
    І краше імені донині світ не знає.

    Ти народилась у свята
    І під різдвяні дзвони
    Довершеності майбуття
    Приміряла корону.

    Нехай Господь спішле тобі
    Краси ,здоров"я ,сили,
    Достатку, злагоди в сім"ї,
    Кохана будь й щаслива.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  3. Ірина Вітер - [ 2011.01.08 00:03 ]
    Повія
    Місто веліло себе читати. 
    І запускати його, як змія,
    Місто вело до твоєї страти.
    Хто залишається місту кратним,
    Хто виробляє осінні грати, 
    Хай потерпить. Бо міста - повії. 

    Може, існує якась молитва,
    Що переносить цей жовтий острів,
    Що переносить цей жовтий колір 
    Сутінків. Сутінків. Сутінків. 
    Їм поволі - 
    видадуть постіль. 
     
    Жаль, що вони нізвідки - 
    Сині перевертні тиші. 
    Я б відшукала це місто...
    Хочу, щоб вона зникла.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.11)
    Коментарі: (3)


  4. Юля Окулова - [ 2011.01.07 23:07 ]
    ***
    Стрелки, лицо циферблата рябя,
    Отсчитывают по секундам тебя,
    Отмеривают миллиметры, любя,
    На новые пояса время дробя.

    Так в цикле твоем радуясь и скорбя,
    Я жду, пока снова начнет бить тебя.
    Стрелки, лицо циферблата рябя,
    Вязнут в морщинах, ритм губя.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  5. В'ячеслав Романовський - [ 2011.01.07 22:14 ]
    * * *
    Несе неспинна круговерть,
    Жадлива, як вогонь,
    Нас - закодованих на смерть
    З народження свого.

    Не розкриває свій секрет,
    Немов картяр у грі -
    Несе, пришвидчуючи лет,
    До ями чи зорі.

    Хто ж той гончак?
    Хто травить слід?
    Де праведне гальмо?
    В очах доріг небесний лід
    Байдужий, як більмо.

    А вир закручує спіраль -
    І вороття нема.
    В один кінець лиш магістраль,
    Примарна і німа.

    Що попереду? Стікс? Діра7
    Світи із потойбіч?
    Усе із пам'яті стира
    Моїх земних сторіч...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (6)


  6. Ігор Федчишин - [ 2011.01.07 18:55 ]
    З РІЗДВОМ!
    Збудили крони
    Різдвяні дзвони:
    Ісус родився!
    Зі святом Вас!
    Добірні страви,
    Вертеп-вистави,
    О, Земле, смійся -
    Месії час!!!

    Щиро вітаю всіх З Різвяними святами!


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  7. Ліда Подолинна - [ 2011.01.07 16:10 ]
    *** Сумний мій янголе
    Сумний мій янголе,
    У чім твоя провина?
    За що покарано тебе
    Земним життям?
    Сумний мій янголе,
    Чом світу половина
    Тебе не відпуска
    З своїх життєвих драм?

    Мабуть не так тобі
    У цім нестерпнім світі,
    Де вперто холоди
    Обвітрюють серця
    Заручників життя,
    Приречених прожити
    Без сповіді й без мрій,
    Без віри й каяття.

    Сумний мій янголе,
    Щоб виплакати драми,
    Даровано буде
    Іще одне життя -
    Один маленький шанс
    В борні зійтись з вітрами,
    На гострі відчуття
    Пошматувати час.

    Тримаєш у руках
    Абетку мрій схололих,
    З абзацами думок,
    Таких не янголиних…
    Не відаєш про страх,
    Не чув про мартиролог -
    Ти мало не пророк
    У цих земних хвилинах.

    Як вирок – суєта,
    Земних шляхів орхестра.
    Судома тіл і душ –
    Агонія життя…
    Юродивий поет
    Зігріє в анапесті
    Й розіп’єте на двох
    Останнього пиття.

    Сумний мій янголе,
    Щасливого польоту!
    Цей світ, тобі чужий,
    Замолить давній гріх.
    Тобі вже не чекать
    Тут благ аерофлоту.
    Не забрудни об мир
    Пречистих крил своїх.
    08.11.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (9)


  8. В'ячеслав Романовський - [ 2011.01.07 16:54 ]
    МІСЯЧНОЇ НОЧІ
    Фіалковий вибух - і ніч розцвіла фіолетом,
    Оглушлива тиша - аж чутно тремтіння зорі.
    В цю мить цвіркуни налаштовують лагідні флейти -
    Мелодія зойкне і попливе угорі.

    Дивися, кохана, дивуйся, як місячна стежка
    Мінлива, манлива і трепетна, мовби струмок,
    Єдина на двох, але досить хистка і невдержна,
    Така небуденна веде від землі до зірок.

    А потім вертає в обійми вагітного жита
    Тяжінням любові і мудрим тяжінням землі
    І радістю дива незвично і спрагло зігріта
    Сріблисто проступить росою на житнім крилі.

    І ми злетимо - без обмовок, вагань - одчайдушно,
    Зім'явши зневіру, несправжні думки і слова.
    Як місячно світиться сива і юна трава!
    Як хороше в світі!
    Як молодо буть небайдужим!


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (5)


  9. Аліна Шевчук - [ 2011.01.07 15:53 ]
    Думки "в прямому ефірі"

    Сліди на снігу, не ціловані сонцем,
    Залишає актор, що зіграть не зумів в твоїй долі.
    Він ішов,завмиравши на кожному кроці,
    Він чекав, що залишиш йому всі ті ролі.

    Ти могла б. Ти ж хотіла зіграти у Щастя.
    І сценарій життя ти у серці собі написала.
    Репетиції... Рухи... Ніжний крок, щоб не впасти. -
    А сценарій-то - інший. Ти не знала. Не знала.

    Інше завтра. Інші спогади будуть.
    Інше літо зустріне тебе у обійми.
    Ти це знала - а просто не хотіла вірити.
    І душа полетіла над прозаїчною вічність прірви.

    Як же так? - Той сценарій лежить на поличці.
    Ти читаєш його перед сном...
    Він - не спогади, він - твоя звичка
    У спектаклі, що зветься "експромт".

    Ну а той, ідеальний, - "кохання"? -
    Це вже фільм від не знятих акторів.
    Пів-щасливе життя - це чекання,
    Щоб зіграти колись твою долю.

    22:59 06.01.11



    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  10. Аліна Шевчук - [ 2011.01.07 15:04 ]
    Слова вголос
    А як сказати? - Слів уже немає.
    В лісах непевності всі вимерли, як тур.
    І лиш мовчання там і тут палає...
    Історія і час. Все йде без коректур.

    Та де ж їх взять? - З душі їх так не викинеш,
    Лиш на папір, думками підганя...
    А як підуть? - То чим вже їх там виловиш?!
    Як їх там... Їх було, як вороння!

    Й куди вони, приручені до волі? -
    Їм всі світи вже будуть затісні.
    У них усі ключі, усі паролі...
    То хоч би повернулись до весни.

    А поки так - ловлю твоє мовчання.
    Пишу... Пишу. А потім ти читаєш.
    І вже нема складнішого завдання,
    Як говорити те, про що ти зараз думаєш...

    22:46 05.01.11


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  11. Іван Гентош - [ 2011.01.07 14:36 ]
    ХРИСТОС РОДИВСЯ!
    Ще з дитинства той душевний трепіт…
    Сніг скрипить, десь чути коляду,
    Дзвоники на зірці над вертепом,
    Смерть і Ірод в другому ряду.

    Миро, ладан… Мудреці з дарами.
    Вифлиємська зірка угорі…
    Людству Дар від Пресвятої Мами,
    І в пошані вкляклі три царі...

    На Свят-вечір таїнство щорічне,
    Страв дванадцять стигне при свічах…
    У святковім хорі “Бог предвічний”,
    Що “на церкву” ходить по хатах.

    Неповторні коляди і співи
    Радістю наповнюють серця –
    Нам Спаситель народивсь від Діви,
    Дух Господній сходить від Отця!

    Хай в родині кожній, в кожній хаті,
    Аж по вінця буде Доброти,
    У Любові й Божій Благодаті
    Жити нам, любити і рости.

    То ж славімо! Радуймося з нами!
    Вірою хай сповниться Земля!
    Наш Спаситель нашими вустами
    Переможну Пісню промовля!


    7.01.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (40)


  12. Ася Куц - [ 2011.01.07 14:23 ]
    февральское
    Летит пурга, с деревьев, с крыш
    А кажется, что снегопад…
    И ты навстречу к ней летишь,
    Зажав в руке цветов салат.
    На желтом фоне фонарей
    Блестят снежинки серебром.
    Подуй в ее ладонь, согрей, -
    Пусть тает сердце подо льдом.
    Вы так забавно торопились,
    Покачиваясь на ветру.
    А я, смотря вам в след, глумилась,
    Мол, разбежитесь поутру.
    Ваши худые две фигуры
    Давно успели раствориться.
    На улице метель ликует,
    Но в сердце – тропики – плюс тридцать!

    А я стою все и стою
    В ногах нет сил, в башке – порядка
    Мне надоело каждый день
    Смотреть на тень твою украдкой,
    Смотреть, как ты легко живешь,
    Как водишь к себе разных баб,
    С ними ложишься и встаешь.
    Ты – плотских отношений раб.
    «Доброе утро.» - и за дверь.
    Сегодня ведь очередная,
    Ты льстец, негодник, дикий зверь,
    И «плюс одна» об этом знает.

    А мне-то что? А я-то кто?
    Уборщица, кухарка, грязь.
    Помой полы, подай пальто,
    Поплачь(как будто бы смеясь).

    …Ваш след метелью замело.
    Остался на платке твой запах,
    (Он для меня как кислород)
    Сжимает сердце в львиных лапах.
    Я поучать тебя не вправе…
    Но проучить вполне смогу.
    Сладким сиропом на отраве
    Размыты грезы на снегу.
    Вот так живешь и наблюдаешь,
    Как белая пурга летит…
    Да только знать, что ты страдаешь
    Еще больнее, чем любить.
    Выверну сердце наизнанку
    И все попробую забыть.
    Зачем уродовать осанку,
    Когда и без того болит?
    Я так устала! Надоело!
    Да пофиг, знаешь, наплевать.
    Я в жизни мало что успела,
    Чтоб о тебе сейчас рыдать.

    По форме ног моих - по луже,
    Смотрю на время – за полночь.
    Я лишь закутаюсь шарфом потуже
    И отправлюсь прочь.

    17.02.2010г.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Оксанка Крьока - [ 2011.01.07 13:57 ]
    Тільки раз
    На одрі смерті прошепчу: «Простіть…
    Забудьте, що в житті була колись,
    У ногу з часом долею пливіть,
    Не закликайте більше:помолись.»

    Життя переосмислю кожну мить:
    В гріхах покаюся, заплачу, помолюся…
    І серце в грудях мляво защемить…
    А я… на світ реально подивлюся.

    Згадаю кожен гріх:любов і зраду,
    Життя і смерть - у долі, мов лелеки…
    Але сьогодні це – лише розрада,
    Бо я – жива, і смерть моя – далеко.

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (13)


  14. Віктор Кучерук - [ 2011.01.07 11:43 ]
    Дитина усміхнулася у сні...
    Дитина усміхнулася у сні.
    Що сниться їй? – Це загадка для мене.
    Так хлібороб всміхається весні
    І щастю так радіє наречена.
    Так жінка усміхається, коли
    В собі нараз відчує рухи плоду, -
    І так, немов найвищій нагороді,
    Дитині усміхаємося ми...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (8)


  15. В'ячеслав Романовський - [ 2011.01.07 11:35 ]
    * * *
    Милуюся тобою крадькома,
    Очима п'ю п'янку цілющу вроду.
    Любов прийшла неждана,рокова,
    Що їй до літ, до племені і роду?

    Любов прийшла!
    Перетіка з очей,
    Світ обнімає трепетним хоралом
    І серце повнить янгольським плачем...
    Вона жива!
    Й ніколи не вмирала.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (10)


  16. Оля Лахоцька - [ 2011.01.07 11:15 ]
    Десь там горить зоря...
    Десь там горить зоря…
    Так тихо і святково
    Збувається життя
    Під білим дном небес.
    Промчавши сотню літ,
    Твій кінь згубив підкову
    І повернув назад –
    Ти віриш, що знайдеш.
    Не повертай туди,
    Лети собі в свій простір,
    Підкова – не зоря…
    – А як же ти?
    – Я теж
    Піду своїм життям.
    Там гірко і непросто,
    І так нестерпно в нім
    Без зір і без чудес.
    – Прощаєшся?
    – О ні,
    Прощання смутить очі.
    Я буду сном твоїм,
    Великим сном, без меж.
    Ну ось і все, пора, –
    Біліє стежка ночі.
    А ти не йдеш по ній,
    А ти усе не йдеш…


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.5)
    Коментарі: (14)


  17. Алексий Потапов - [ 2011.01.07 10:50 ]
    * * * (движение)
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (20)


  18. Володимир Сірий - [ 2011.01.07 10:34 ]
    Різдвяний псалом.


    Сл. і муз. Сірого В. В.
    Виконує автор:

    Пастирі з отарами у полі
    Не одну вже зустрічали ніч,
    А цієї - щось на видноколі
    Доторкалось їх замлілих віч.
    Дивна зірка сходила над містом
    І будила в душах відчуття,
    Що з небес на землю дивну звістку
    Бог зішле у їх сумне життя .

    Йосип із Марією в стаєнку
    Увійшли , що вільною була
    І на світ обіцяну дитинку
    Непорочна мати привела.

    Пастирям з’явилися АнгЕли:
    - Слава Богу! Мир вам і життя!
    Хай серця у вас будуть веселі, -
    Боже народилося дитя!
    Тож ідіть до міста Вифлиєму
    В яслах сина Божого знайдіть,
    Поклоніться до землі ви Єму,
    Він спасе від смерті людський рід.

    Йосип із Марією в стаєнку
    Увійшли , що вільною була
    І на світ обіцяну дитинку
    Непорочна мати привела.

    (гостинці за колядку висилайте по електронці:))

    Веселого вам святкування!!!!!!!


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (16)


  19. Анатолій Сазанський - [ 2011.01.07 07:19 ]
    ZZZZZZ МАТИ ZZZZZZ
    Впала Зірка синя
    На краю села..
    Божа Мати сина
    Людям віддала.

    Слізоньками вмилась-
    Очі в пилюгу..
    В небі ранній місяць-
    Блідолиций гун,

    Та вітрів оркестри..
    Зір тремтливий сум..
    Розпустила Нічка
    Жалобну косу..

    Димарі новину
    Чорно загули :
    Уже твого сина
    Люде розп"яли..!

    Вмовкло.Впала крижем
    У гадюччя струн.,
    І всміхнувся хижо
    Блідолиций гун..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  20. СвітЛана Нестерівська - [ 2011.01.07 00:24 ]
    Ностальгія
    -Привіт! Забудь... Я із Москви.
    -Привіт! Забудь... Я із Берліну.
    Я так кохаю Україну!
    А як без неї зараз ви

    -Привіт! Я так тебе кохав!
    Я свою згадував провину...
    - А я... А я - лиш Україну!
    І подих вишень, й подих трав...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.27) | "Майстерень" 5.25 (5.17)
    Прокоментувати:


  21. СвітЛана Нестерівська - [ 2011.01.07 00:30 ]
    Роздуми
    "Помилися свідомо!"- запрошує грішних бог.
    Він приходить додому - і бачить на ліжку двох.
    Ті читають завіти, обоє щось хочуть в ком.
    Поможи зрозуміти, навіщо їм бути двом?

    І дрібним - "Заборона:..." Вітаміни згубили рай.
    І у нових Законах Каїн вже прочитав:"Кусай!"
    І знання від утоми розлились в стограмів-лінь.
    "Помилися свідомо. Я прощаю тобі. Амінь!"


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  22. Ася Куц - [ 2011.01.07 00:55 ]
    ***
    Широке листя впало край дороги
    І вище неба думи піднялись.
    Хто потребує Його допомоги –
    На неї дочекається колись.

    Не падай головою, наче сива квітка,
    Що віддала красу свою весні,
    Геть здута вітерцем, що віє зрідка -
    Тоді й спочине в трав’яній труні.

    Ти ж – навпаки – відчуй тепло любові,
    Насолодися променем весни.
    Відкрий вікно, почуй поклики крові
    Та змахом вій всі хмари розжени!

    26.04.2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  23. Іванка Шкромида - [ 2011.01.06 22:20 ]
    Безпритульна ейфорія
    Крокуючи дорогою у безвість,
    звертають очі в незнайомий рай.
    Сусідній хлопчик скаже щось про чесність,
    А хтось позаду мовить "прощавай".

    Рука до спазм зачепиться за долю -
    зірветься з ненаситності рукав.
    Хтось каже , що тобі пора на волю,
    ...сусідній хлопчик мовить "не вгадав".

    Колючий дріт оселиться в підошві.
    Роззявлять пащі з дива лікарі.
    На ліки, як завждИ, немає коштів,
    (але на біль теж вичерпавсь ліміт)

    Піти назад. Вернути стрілки часу.
    У голові зіграти щастя мить.
    Переболить, можливо, не відразу,
    Та стане легше, все переболить...

    Переболить... Зіграють в шахи сльози.
    Подерті боти приховають шрам.
    Для ейфорії недостатньо дози...
    Для смерті - не розбитий людський хлам...


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 4.5 (4.88)
    Коментарі: (3)


  24. Саша Кучрек - [ 2011.01.06 21:19 ]
    іскра
    Напевно, просто занадто сильно любила
    Сваритись
    Занадто сильно благала
    Проститись
    Чи простити її,чи любити її?
    Назавжди берегти,не губити її
    Ні,ніяк не губити її
    А ті очі,солоні, і чорні як кава
    А ті губи єхидні, гарячі як лава
    Ніби після отрути,що п'янить цілий світ
    Від отрути тих губ-тільки й манять услід
    За собою
    О ні ні,неможливо було забути ті ночі
    Просидівши і спершись,дивлячись в темно-карії
    Очі
    Ні не можливо забути ті Ночі
    Ті думки, що пронзали наскрізь усе тіло
    Ті слова, що благали спрямуватись у діло-
    Поцілуй,поцілуй!
    Та німіють холоднії руки
    Попіл з іскор очей не роздуй
    Хай палають і тліють собі,бо тяжка та гірка
    Дівцина ця
    Ох яка ж гірка дівчина ця!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  25. Саша Кучрек - [ 2011.01.06 21:19 ]
    о наболелом
    завтра,може серед ночі,
    а може й зранку..не важливо
    я побачу твої солоні кохані
    очі
    можливо це вже не так як колись
    можливо

    ще на світанні вдарив літо
    ще зранку загубилось щастя
    серед весни померзле наше тепере бабине *літо*
    серед зими хворіє втрачене
    кохання

    пробач
    яке кохання це була лиш забавка дитяча
    для мене це нуждою було, вір не вір
    ми навіть не співмовці. Була одна задача..
    задарма наробила в совісті прозорих дір



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  26. Василь Світлий - [ 2011.01.06 21:59 ]
    Радість Твого Різдва.
    Радість Твого Різдва
    скрізь.
    Найславніша в житті
    Вість.
    Найдорожчий в житті
    Гість.
    Радість Твого Різдва
    скрізь.

    В радість Твого Різдва -
    дзвін.
    Шкарлупу полома
    стін.
    Новину сповіща
    всім.
    В радість Твого Різдва -
    дзвін.

    Радість Твого Різдва
    ось...
    Найтаємніше
    відбулось.
    Наче серце зігрів
    хтось.
    Радість Твого Різдва
    ось.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.47) | "Майстерень" 5.25 (5.39)
    Коментарі: (5)


  27. Олександр Григоренко - [ 2011.01.06 20:35 ]
    Різдво
    Христос несе вічну Любов!
    Сурма Його кличе мене:
    Іди, Я чекаю тебе.
    Я Є син Божий,
    Тобі дякую за дароване мені Життя.
    Христос - Господь Життя,
    У славі Бога Отця!
    Атом Всесвіту-це Я.
    Краплина,молекула води - Я.
    Бог і людина одночасно - Я.
    Тепер знаю звідки Я...
    Знаю де, та чому,
    На цей Час - "я".
    В мені Христоса Душа
    Пробудилася.
    Це потрібно Боже Тобі!
    Чекaє на мене праця,
    Адже Галалактик дев'яносто одна.
    Ми - Твої діти-Сила Твоя!

    2011р.

    Всім поетам, Світлого
    Христового Різдва!




    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  28. Михайло Десна - [ 2011.01.06 18:46 ]
    І золото, і ладан, і миро
    Викрешуючи щось на дотику буття,
    у ту ж мінливу мить п'ємо своє життя.

    В печеру нашу цю й зійшов з Небес Господь
    Святу віддати Кров, Святу віддати Плоть.

    Бо істина, напевно, первісна і проста -
    п'ємо-їмо, хто вірує каючись, Христа.

    Бо, як в часи Різдва, так ми і дотепер
    викрешуємо іскри - нинішніх печер.

    І нам належить зірку сяючу знайти.
    І золото, і ладан, і миро принести.

    6.01.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (9)


  29. Ігор Рубцов - [ 2011.01.06 18:26 ]
    Реклама не лікує
    Я ґартувався рік за роком,
    Нормально працював і жив,
    Допоки нагло, ненароком
    Радикуліт мене звалив.

    Либонь, проблема не найтяжча
    На тлі аптекарських звитяг -
    Сучасні ліки і пропащих
    За день рятують доходяг.

    В ефір старанно телеящик
    І "побрехунчик" в унісон
    Диктують мантру для болящих:
    Диклофенак... Апізортрон...

    І я, цінуючи турботу,
    Зрадів, що все в аптеці є,
    Планую вранці на роботу,
    А ніч - на зцілення моє.

    Зазнав до ранку болю море:
    І так прострілює, і сяк.
    Дружину кличу: "Люба, горе!
    Прийшов мені диклофенак!"

    Отак, проживши тиждень грізний,
    Здорове згадував життя.
    Вночі, бувало, спав у кріслі,
    Не міг помитись до пуття.

    Чудес приречений чекати,
    Втирав у поперек крема.
    Та попри всі мої витрати
    Чомусь полегшення нема.

    Отож, нехай вас не турбують
    Рекламних роликів дива.
    За день нікого не лікують
    Найліпші ліки, чи трава.

    А там, де ми шукаєм поміч,
    Момоні зведено вівтар.
    Найтяжчий стан - найлегша здобич
    І чийсь стабільний гонорар.

    25.01.2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (17)


  30. Ігор Рубцов - [ 2011.01.06 17:33 ]
    Вірш на "п"
    Пісні проспівали підскубані півні,
    Приліг під порогом покусаний пес,
    Полізли по пню печериці поживні:
    Провіщують, певно, приємний процес.

    Прокинься, побачиш подачку природи,
    Північний періщив примхливий потік.
    Парад парасольок підняв по погоді
    Порепаний пень. Подивись, працівник!-

    Повітрям п"янким перехоплює подих,
    Південним поривом пантрає поля,
    Прелюдія поклику правил природних
    Покою птахів повсякчас позбавля.

    Приблизно 2004-2005


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (3)


  31. Віталій Білець - [ 2011.01.06 16:56 ]
    Ти у Всесвіті вічний
    Ти у Всесвіті вічний,
    Ти над Всесвітом чиниш величне.
    Недосяжні уму
    Всемогутнього грізні чини.
    Спалах світла вночі
    І безмежні простори космічні
    Про могутність Твою
    Повідають людині вони.

    Придивлюсь до земних,
    До небесних творінь придивлюся –
    В серці вражень усіх
    І захоплення не утаю…
    Дивно створене все !
    Я до Тебе, мій Отче, вдаюся,
    Бо в любові святій
    Суть земного життя пізнаю.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  32. В'ячеслав Романовський - [ 2011.01.06 11:48 ]
    ПЕРЕД РІЗДВОМ
    Завис десант сніжинок угорі.
    І все довкіл - сліпуче і крилате.
    Неначн айсберг, відпливає хата
    В срібляний сад, у срібні чагар1.

    Як бавляться утішно снігурі!
    Зітха верба, притомлена роками.
    А вечір хмари розгорта руками,
    Шука ліхтарик першої зорі.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (2)


  33. Олександр Міщук - [ 2011.01.06 11:14 ]
    Прощавай же ти, мій любий край / Nun ade, du mein lieb Heimatland (переклад з німецької)
    Прощавай же ти, мій любий край,
    мій любий край, прощай!
    Їду я в чужу сторононьку,
    мій любий край, прощай!
    І тому бадьорим є мій спів,
    Для прощань не вистачає слів.
    мій любий край, прощай!

    Як смієшся синім небом ти,
    мій любий край, прощай!
    Як вітаєш лугом й полем ти,
    мій любий край, прощай!
    Знає Бог, у серці вічно ти,
    На чужину мушу все ж іти,
    мій любий край, прощай!

    Супроводжуй мене річенько,
    мій любий край, прощай!
    Від’їжджаю, тобі сумненько,
    мій любий край, прощай!
    На узліссі, біля каменя
    попрощаюсь там востаннє я
    мій любий край, прощай!


    Nun ade, du mein lieb Heimatland

    Deutsches Volkslied

    Nun ade, du mein lieb Heimatland,
    lieb Heimatland, ade!
    Es geht nun fort zum fremden Strand,
    lieb Heimatland, ade!
    Und so sing ich denn mit frohem Mut,
    wie man singet, wenn man wandern tut,
    lieb Heimatland, ade!

    Wie du lachst mit deines Himmels Blau,
    lieb Heimatland, ade!
    Wie du grüßest mich mit Feld und Au,
    lieb Heimatland, ade!
    Gott weiß, zu dir steht stets mein Sinn,
    doch jetzt zur Ferne zieht's mich hin;
    lieb Heimatland, ade!

    Begleitest mich, du lieber Fluß,
    lieb Heimatland, ade!
    Bist traurig, daß ich wandern muß,
    lieb Heimatland, ade!
    Vom moos’gen Stein am wald’gen Tal,
    da grüß ich dich zum letzten Mal:
    lieb Heimatland, ade!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Марина Конопацька - [ 2011.01.06 10:09 ]
    *** ***
    Де ви, музи, нічного Провансу,
    Де ви, сльози, брюссельських повій?
    Дайте щастя мені авансом,
    Я любов’ю за це відповім.

    У пелюстках рожевого сяйва,
    Ніби осінь і майже зима.
    Друга випита кава не зайва,
    І порожня вже пляшка вина.

    І я спати сьогодні не хочу,
    Щось читати на ніч між рядків.
    Вітер знову мені шепоче,
    Епізоди щасливих снів.

    О! Як тихо вирує місто,
    О! Як ніжно звучать слова.
    І життя це чудове - звісно,
    Що аж обертом йде голова.

    12.2010



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (9)


  35. Ігор Федчишин - [ 2011.01.06 10:38 ]
    Пронизане болем дитинство
    Всім жертвам злощасної операції «Вісла»,
    матері моєї дружини Коваль Г.М.
    П Р И С В Я Ч У Ю





    На лавочці, під хатою сидить
    Старенька жінка з добрими очима.
    Втомились ноги, сіла лиш на мить,
    Від сонця на чоло сповзла хустина.
    Задумалась про швидкоплин життя,
    Про свою старість, сиву й одиноку,
    Про те, куди немає вороття
    І про дитинство, і сумне й жорстоке.
    Жорстоке, бо лишилось в давнині,
    В жахливих спогадах трагедії людської,
    Десь за кордоном, на чужій землі,
    Хоча тоді і не була чужою.
    Там народилась, там вона росла,
    Війну злощасну з болем пережила
    І підлітком зовсім іще була,
    Коли ціле село вночі спалили.
    Це на Надсянщині «гуляли» «крайові»
    І виганяли люд з своїх поселень,
    У Пискоровичі ввірвались вони в сні
    І всіх вкраїнців (майже без обмежень)
    Загнали в школу, хто у чому був,
    І розстріляли у звіринній люті...
    І дотепер той автоматний гул
    Дзвенить у скронях, не дає заснути.
    Таке дитинство. Ще донині страх
    Іде за нею, причиняє муки,
    Хоч залишилось все у тих краях.
    Росла ж бо тут, тут її діти, внуки.
    І правнучата прибіжать з садку
    Щось запитать в старенької бабусі
    І зараз тут, на лавці, в холодку
    То наче вічність - ота мить розлуки.
    Не одинока, та якась сумна
    В тривогах і думках чекає часу,
    Коли вбіжить щаслива дітвора
    Й веселим сміхом спогади загасить...
    Ще пам*ятає обгорілий храм
    І кров, що запеклася на стежині,
    Відважна полька їх спасла отам,
    Сказавши, що вони її родина.
    Вони - це п*ятеро маленьких діточок
    Та її матір з немовлям в корзині,
    Потім дорогою, всю повною пасток,
    Сюди дісталися, де і живуть понині.
    Та й тут спочатку їх не прийнялИ,
    Подовгу називали чужаками,
    Чи лемками. Та все ж роки пройшли
    Й життя розставило усіх, як слід, місцями.
    Хотіла ще згадати голод, біль -
    Та відчинилась хвіртка на подвір*я
    І теплі рученята звідусіль
    Прогнали враз усі сумні видіння...
    Лиш сльози не спинили на очах.
    «Чого ви плачете, бабусю?» - запитали.
    «За вас боюся!» - мовила в сльозах,
    Обняла щиро і розцілувала.



    Пискоровичі – наша спільна рана

    Минуло вже 65 років від часу масової депортації українців із їхніх батьківських земель, які внаслідок установленого наприкінці Другої світової війни радянсько-польського кордонного розмежування відійшли до повоєнної Польщі.

    Хоча тодішні правителі називали це примусове виселення “добровільною евакуацією”, важко уявити, щоб понад 700 тисяч українців Холмщини, Південного Підляшшя, Надсяння та Лемківщини – споконвічно корінних мешканців цих країв – чомусь раптом поголовно захотіли покинути рідні оселі, святині, могили предків і добровільно їхати до “більшовицького раю”.

    Насправді ж місцевий український люд змушений був покидати рідну землю, насамперед через повсюдні напади польських боївок, грабежі, вбивства місцевих українців, які на Холмщині почалися ще в 1942-1943 рр., а в Надсянні сягнули апогею навесні 1945 р. Попри це, офіційно встановлених термінів виселення не дотримувалися, тому з вересня
    1945 р. “добровільну евакуацію” проводили спеціально підготовлені вояки трьох дивізій Війська Польського. Декілька годин на збір – і під солдатським конвоєм валки українських селян покидали свої домівки та прямували до визначених залізничних станцій, очікуючи там іноді декілька тижнів просто неба на товарні вагони, щоб потім ще тижнями в антисанітарних умовах добиратися до місць свого майбутнього поселення. Саме так депортували абсолютну більшість українців Любачівського, Ярославського, Перемиського, Ліського та Сяніцького повітів.

    За неповними даними, під час депортації українців від середини жовтня 1944 року і до її завершення в липні 1946 року було вбито приблизно
    20 тисяч українців. Символами тієї трагедії, зокрема в Надсянні, стали Павлокома (366 жертв), Пискоровичі (декілька сотень жертв), Гораєць (198 жертв), Березка (180 жертв), Малковичі (154 жертви), Бахів (90 жертв)

    16 квітня 1945 р. представники радянської переселенської комісії в супроводі кількох озброєних червоноармійців покликали велику групу місцевих українців до школи на збори, пов’язані з їх переселенням. Їм обіцяли захист від можливого нападу озброєних польських боївок. Перелякані люди повірили, що червоноармійці справді захистять їх від чергового пограбування і вбивств, тож зібралися в школі та біля неї. Але десь о третій годині ночі 17 квітня 1945 р. до школи під’їхали кілька підвод з озброєними польськими бандитами. Червоноармійці покинули зібраних людей напризволяще і зникли. Бандити “Волиняка” і “Кудлатого” оточили школу і навколишню територію та почали розстрілювати українців.

    «Львівська газета» 32/8399



    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  36. Віктор Кучерук - [ 2011.01.06 08:42 ]
    Покинувши сутінь верхів’я соснову...
    Покинувши сутінь верхів’я соснову,
    Спустилася вивірка хутко на сніг.
    Гребеться під стовбуром, рудоголова,
    Неначе в заметі готує барліг.
    А може від дятла сховатися хоче,
    Що, збившись із ліку, ізнову почав
    Уперто й терпляче від ранку до ночі
    Свій вік рахувати – і сон розігнав?
    Чи вітер зухвалий її розтривожив
    І випала шишка із лапок на сніг, -
    Рвонулася білка донизу прожогом,
    Щоб я в неї харч відібрати не зміг?
    Дива відбуваються взимку в природі,
    Та нас розморила життя метушня.
    З диванів піднятись натомленим годі,
    Коли й на екранах є дятел щодня.

    06.01.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (6)


  37. Віктор Насипаний - [ 2011.01.06 00:51 ]
    * * *

    Приблуда-сон знов ріже ніч мою на клапті,
    Складають руки сина казки дивні пазли,
    Трьокрапки білі нот плетуть гінці крилаті,
    Мелодій рій звучить в симфонії без назви…
    * * *

    Вчепилась в білий кучер вітрівниці
    Колядки світла стрічка десь в селі,
    Хатки застигли в пізній вечорниці,
    Розносять ніч Різдва старі й малі.

    * * *
    Вже хрестить прохожими першими ранок натхненний,
    Вдягнулись у вікна міські кам’яниці - дальмени,
    У черзі за сонцем нервують думок полонені,
    По сходах дощу піднімається місто до мене.




    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  38. Павло Вольвач - [ 2011.01.06 00:58 ]
    * * *

    Сяйва мерехтять, тремтять по ризах
    З вівтаря, що тайни повідкрив,
    По ялинках, ряджених Борисом,
    Той, що Леонідович котрий.

    Зла нема. Пітьму загородили
    І, незримий, близько Бог стоїть.
    Тепло звідусюд і зсередини,
    Ніби серце із обох сторін.

    Та перетин в кров'яних накрапах,
    Де цвяхи й долоні по краях...
    Дякувати як, за те що втрапив
    Під отой немислимий розмах?

    І стоїш в трагічній Україні,
    Й чуєш крізь вселенську тишину,
    Як ростуть нові її склепіння
    В безкінечність, на звізду ясну.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (14)


  39. Павло Вольвач - [ 2011.01.05 23:27 ]
    Втеча в Єгипет

    ...Погонич з'явився із невіді, з диму.

    В пустелі, підібраній небом для дива
    за принципом схожості, після вечері
    принишкли вони при вогні. У печері,
    своєї не передчуваючи ролі,
    дрімало маля в золотім ореолі
    волосся, що стрімко так вчилося справі
    світіння - не тілки в краю, де чорняві,
    тепер - але й справді, як зірки огром,
    допоки земля ця існує: кругом.

    25 грудня 1988


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (6)


  40. Іванка Шкромида - [ 2011.01.05 23:18 ]
    Кнопка самознищення
    Навпомацки у пошуках прекрасного,
    Навколішки по стежці навпростець.
    Шепоче ніч від спраги толерантності
    і плаче день за втрачений кінець.
    Сплетіння рук позаду свіжих вибриків,
    мрійливий сад життєвих коректур,
    Позаду грають в піжмурки солдатики,
    попереду товстий гранатний мур.
    Паралічі, істерики, онкологи,
    психічний розлад, інфекційний грип,
    невротики, холерики, психологи,
    і на останок невгамовний крик –
    усе в душі знайшло собі приміщення,
    навпомацки, навколішки, впритул.
    Життя тепер на кнопці самознищення.
    Прекрасна толерантність .
    три..два…нуль…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" 5.25 (4.88)
    Коментарі: (15)


  41. Ліда Подолинна - [ 2011.01.05 23:51 ]
    Аромат ідентичний любові
    Стану стрічкою з пісні чужої.
    Стану міфом останнього дня.
    Не тобі. Не твоя. Не з тобою.
    Навмання, по життю навмання…

    Голограмного відтиску думки
    Слід загубиться десь поміж строф.
    Ролі сипляться, сипляться лунко
    З недограної п’єси «Любов».

    Написався сценарій у когось –
    Вища проба розлуки і болю,
    Надзвичайно печальна повість
    Й аромат ідентичний любові.

    Бідолашна, чи може щаслива?
    За лаштунками прірва і тиша.
    Я на фото не крайня із ліва,
    А прямісінько в центрі вірша.

    Акт останній прожито не мною –
    Підмінили. Ніхто й не помітив…
    Аромат ідентичний любові
    Буде обрано й прийнято світом.

    Еталон надзвичайного фарсу
    І чужого кохання кліше
    Обминаю тихенько у часі
    От не сплутати б шляху лише!

    Присягала на вірність у тиші.
    Дзвінко падали в безвість слова.
    Я на згадку вірша залишу,
    Буде так, ніби я жива.

    Добровільно пошились у дурні…
    Що блазнюють, чи й весело їм?
    Не дограні попурі й ноктюрни
    Дивакам залишаю отим.

    А на сцені ще грають і зріють
    Нові драми й нові рубежі.
    Не чужі – так, як справжні чужі!
    Що то грають! Ото вже уміють!

    У якому Парижі кували
    Цей холодної посмішки блиск?
    Аби потім колись ви сказали:
    - Так! Я знав цю актрису колись…

    Препогана була, препогана!
    Гидко грала, на сцені ніхто!
    Зараз де? Та не знаю… Пропала…
    - Зовсім?
    - Хто зна… Он, висить пальто.

    Ви їй хто? І вона вам навіщо?
    Та й нездара! Нема що й казати!
    Не гукайте. Вже зайнята ніша.
    Є кому і без неї зіграти.

    А на сцені ще грають і зріють
    Нові драми й нові рубежі.
    Що то грають! Ото вже уміють!
    Не чужі – так, як справжні чужі!

    Акт останній прожито з любов’ю.
    Не помітив. Ніхто не помітив.
    Аромат ідентичний любові
    Буде обрано й прийнято світом.

    Дням, де «Браво!» гуло нещодавно,
    Я тепер від душі посміхнусь.
    Якщо хтось хоч один згадає –
    Отоді я «на біс» повторюсь.
    22.06.2010


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.39) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (9)


  42. Софія Кримовська - [ 2011.01.05 22:06 ]
    Зимова казка
    Пишуть, подовшав день. Раптом, на дві секунди.
    Білий туман налип на будяки і тин.
    Знаєш, а ти правий. Будемо тут. Нікуди
    ані мені з тепла, ані тобі не йти.
    Ти почитай обом казку про тридесяте
    царство, що за вікном інеєм миготить.
    Я пригорнуся чи поруч тихенько сяду
    слово за словом - і вічність уже, як мить...
    Комин гуде і кіт муркає. О приблуда!
    Хоч навпаки, мабуть, – справжні приблуди ми.
    Пишуть, подовшав день. Довшою казка буде,
    доки у синю ніч небом пливуть дими...
    05.01.11.



    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (17)


  43. Ігор Павлюк - [ 2011.01.05 22:39 ]
    * * *
    Навіщо йдем?
    Куди ідем?
    Уже не знаємо...
    Про що не можна говорить –
    Про те співаємо.

    Упізнаємо з нот кількох
    Космічну музику
    І «сображаємо» на трьох
    З чужими музами.

    Як вітер, довга, кров шумить
    В хрестах без написів.
    Тут вічність – мить, що не болить,
    Забуті напасті.

    Як пуповина, шлях у рай:
    Короткий, змотаний.
    Сміється Бог –
    Старенький Ра –
    Над ідіотами,
    Які виходять на льодок
    Тонкий і ломаний.
    І роблять злет –
    Останній крок, –
    Не знавши, хто вони.

    А вже коли отам, за всім,
    Ураз дізнаються,
    Чомусь...
    Напевно, добре їм...
    Не повертаються...



    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (16)


  44. Костянтин Мордатенко - [ 2011.01.05 22:06 ]
    * * *
    Стало сумління óрця:
    крикнява сморід, вереття…
    об’яви по гучномовцю…
    Пофарбовані лавки – обдерті,

    жінка з дитям покинута
    плакала, і дитина,
    жаліючи матір, плакала,
    а мати: «Я винна, я винна…», –

    не схлипувала – завивала,
    мов гостра пила, пронизливо…
    поруч крутився собака
    нічийний, п’яна мармиза

    пляшку з урни дістала
    і допила рештки…
    цигани здійняли галас…
    Ось охоронник… нарешті…

    Ніч обмина’ вокзали:
    до біса людей, всі їдуть…
    У пошуках долі - далі
    за собою іду по сліду…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (5)


  45. Іван Гентош - [ 2011.01.05 22:14 ]
    " ЛИЦАРСЬКИЙ ТУРНІР "

    Ні до чого тут “охи-ахи”,
    Вболівання шальна ріка –
    Скиба з Гентошом грають в шахи,
    "Білий лицар" принишк, чека…

    Тут сховались від непогоди…
    Ще б замовити щось, та лінь.
    Скиба знає, тура як ходить,
    Гентош знає, як ходить кінь.

    Вже по третьому заказали
    (Тут стратегія, бач, така)
    Прямо шахові генерали
    Розгорнули свої війська.

    Скиба білими починає,
    Враз задумавсь неабияк!
    Гентош більше не хоче чаю,
    Скиба випив би ще коньяк.

    Перший хід, а так довго дума!
    (Фору дати боявсь, герой).
    На кону, наче, кругла сума.
    О, та Cкиба – ще Фішер той!

    Розумова звитяга вперта –
    Буде вигода, чи здалось?
    Скибі щось би принести в жертву,
    Щоб не втратити темп якось.

    Щось надовго задумавсь, друже!
    Півгодини – великий строк!
    Гентош обмін не любить дуже,
    Скиба мріє, щоб на “хапок”!

    Не до вибриків і до слави
    (Кожен тактик, а не простак)
    Третій хід – а уже підставив!
    Щоб в дебюті – і зразу так!

    До фіналу вже ближче трошки.
    Гентош каже галантно – “Шах!”
    Все би добре – пропав із дошки
    В Скиби десь прохідний пішак!

    Ждуть засади на кожнім кроці,
    Гентош мудрий, як та сова!
    Та "зіває", і Скиба в шоці!
    (Бо не часто таке бува!)

    Комбінацію гарну має –
    В п’ятій партії би вдалась!
    Може встигнемо? Починаєм!
    Та барменша сказала – "Зась!"


    5.01.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (17)


  46. Олександр Заруба - [ 2011.01.05 21:22 ]
    Символи (різдвяне)
    На скелях похмурих у сірих напливах кальциту
    Водою омитих, грозою і слізьми роси
    В розломах гранітних, лишайником й мохом повитих,
    Тремтять пелюстки – кам’яних бригантин паруси.

    Земля до Ісуса – базальтова лава віками
    Затоптана людом – черствим і пісним, як граніт.
    Він повінню йде, на вершинах зросте ломикамінь,
    З ним розточаться вразі, з ним прийде кохання у світ.

    І плодючі, як дощ, враз затепляться ангельські хори,
    Благодаттю струмків зашепоче духмяний полин,
    Покриється лава буянням первісної флори,
    Що захопить в полон простір Богом забутих долин.

    До Спасителя світ у віки кам’яні догорьовував днину,
    Де повзе льодовик, де тіней маячіння пусте.
    Народився Ісус – духу первісток, утла стеблина,
    Чеканним врожаєм палючих, безплідних пустель.

    Кам’яницями йти – ідеальної волі й терпіння,
    В жилах жертвенна кров з днем ненависним стала на герць,
    Й переможно зростуть, як накреслило те провидіння
    Любові троянди, лілеї відкритих сердець.

    Розкотиться грім над безмежжям безрадісним тверді,
    Універсуму грішному милості з неба проси.
    І на землю впаде за вогнем і мечем милосердя
    Загубиться в прірвах, як крапля жадана роси.

    Ісус ся рождає! – слізьми щастя омиються гори,
    Де на схилах лоза, де квітує так буйно усе,
    Де омита сльозами навіки нової Аврори
    Винограднеє гроно для неба у дар принесе.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (1)


  47. В'ячеслав Романовський - [ 2011.01.05 21:33 ]
    МУЗИКА
    Зазвучала вона!
    Розлилась, мов нестримана повінь.
    Понесла,
    оживила,
    розбурхала стільки чуттів,
    Що не стримався зал.
    І концертний не стримався поверх
    І злетів.
    Зачарованим птахом злетів!

    О, яке це блаженство
    ширяти між звуків натхненних,
    Уподібнившись бджілці
    у купелі квітів і трав,
    Завмирати від щастя.
    І знову пливти незбагненно
    В цю озонисту радість,
    назустріч пісенним вітрам.

    Ця нечувана музика,
    Що вона вдіяла з нами?
    І які ми віднині -
    збагачені?
    рідні?
    чужі?
    В дні і ночі ввійшла,
    проросла неспокійними снами,
    Прижилась таїною
    на сплячім вулкані душі.

    І понині звучить...


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (2)


  48. Анатолій Сазанський - [ 2011.01.05 18:58 ]
    ZZZZZ М. П. ZZZZZZZ
    ..холодна вись прозорими очима
    Вже не торкає світанкових снів.
    Сонети,наче крила, за плечима..
    Трагічних зір.. потоптані вогні..

    Багрянять сутінь келихи пролиті..
    Жебрущий Бог біля церквиці вкляк..,
    І просить у прочан.. когось любити..
    І мідяками серце похмеля..

    Виля стегном Владарка таємнича-
    Мантачить косу об небесний німб.,
    І миє Небо зоряне обличчя
    В її зіниць мінливій бистрині..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  49. Ігор Федчишин - [ 2011.01.05 17:15 ]
    Дідова наука (епілог)
    Вмирав дідусь тихенько, без плачів,
    Бо наказав, щоб сліз не розпускати.
    Ще зранку вийшов у широкий двір,
    Оглянув сад і обійшов круг хати.
    До кожного дерЕвця підійшов,
    Листочок кожен приласкав очима,
    Спинився поглядом на зелені дібров,
    Увись на мить заглянув в небо синє,
    Якось тужливо голосно зітхнув,
    Зайшов до хати, там все роздивився,
    Покликав всіх, хто лиш удома був,
    І в мертвій тиші з усіма простився...
    А більш не пам*ятаю вже нічо -
    Якась стіна жалю, журби і болю
    Закрила двері в те, що відбулось
    Й відкрити вже нікому не позволить.
    Лишень слова, святі його слова,
    Лежать у серці і керують мозком,
    По них звіряю всі свої діла,
    Як був малим, і вже як став дорослим.
    В гірку хвилину деколи і звав,
    Питавсь поради і у снах знаходив
    Ту відповідь лишень в його словах:
    «Будь вірним сином для свого народу!»

    Надворі знову дощик моросить.
    Я внуків кликнув, щоб зайшли до хати,
    Кругом стола усіх їх розсадив
    І дідові поради став читати.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  50. Аліна Шевчук - [ 2011.01.05 16:02 ]
    Ти читаєш про себе вірші
    Я боюся писати вірші,
    Бо комусь вони запам’ятаються.
    Я боюся писати вірші,
    Та вони мимоволі з’являються.

    Ти читаєш про себе вірші,
    Найзагадковіші із зірок.
    Ти і досі не знаєш, як пише
    Дивачка. Від усіх за крок.

    Ти ж не знала, що вона вміє
    Прочитати усю твою душу…
    Вічні спогади… Вічні мрії…
    Ти читаєш про себе вірші.

    Так нестерпно… до голих нервів
    Пробираються всі слова.
    Ти не знала, що хтось повірив,
    Бо ти завжди для всіх – чужа.

    * * *

    Так цікаво… себе читати…
    І не збоку, а так, як є.
    Бачить зміст отого «кохаю»,
    Розуміти: це все – моє…

    Як так можна?! Та я ж… мовчала.
    А вона моїми словами писала!
    Я такого в житті не чекала…
    І до останнього в це не вірила!
    09.12.10 21:08
    Я боюся читати твої вірші,
    Бо вони за живе торкаються.
    Я боюся читати твої вірші,
    Бо в словах тих минуле ховається.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1236   1237   1238   1239   1240   1241   1242   1243   1244   ...   1829