ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Іда Хво - [ 2010.01.21 00:30 ]
    один діалог - один паліндромон
    - Ні, че, чо мру?
    - Бінго: в оці маса несе навалу.
    - Зажди, Вакх!
    - А що? Дар?
    - У сіни він сміх у сухім сні виніс, у радощах: кави, джазу. Лава несе нас..
    - А місто в огні бурмоче.
    - Chin!


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  2. Николай Блоха - [ 2010.01.20 20:56 ]
    Клубок.
    Клубок.

    Клубок, катая по полу, играет кошечка в углу.
    Её задор пьянит, волнует, и, наблюдая за игрой,
    Живёшь воспоминаньем, прошлых дней,
    Забытой юности, дней прожитых в игре и страсти.
    И в поиске значений призрачных,
    И для тебя уже совсем, совсем неважных.
    Было время, жизнь, жила одним,
    Желанием игры и восхищенья.
    Запутанных решений, боль,
    Сегодня, просто памяти узор.
    Запутанность прошедших дней,
    Распутает котёнок памяти твоей.

    Николай Блоха Январь 7518 год (2010)



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Николай Блоха - [ 2010.01.20 18:30 ]
    Упала капля.
    Упала капля.

    Упала капля крови в снег,
    Контрастом красным, подведя черту.
    Меж бытиём и смертью.
    Недолгих отношений,
    Тебя, её и третьего его.
    И ладно если бы губа,
    Иль бровь рассечена,
    Синяк иль сломано ребро.
    Так нет перо сквозь кожу,
    Боли нет, кровавый след.
    Сознанье тает, мысли лишь о…

    Николай Блоха Январь 7518 год (2010)



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Николай Блоха - [ 2010.01.20 17:04 ]
    Строчка, две.
    Строчка, две.

    Строчка, две в голове,
    Мыслей нет в пустоте.
    Заблудились строчки две,
    И не как нельзя продолжить.

    Мыслей нет и о тебе,
    Есть желание, но нет строчек,
    Не сложить мне о тебе.
    Поиск мыслей, трое точек.


    Образ встречи, два дня снов,
    Скажем честно не готов,
    К новой встрече, и прошёл,
    Посмотрел, и улыбнулся,
    Сделал вид, что не знаком

    Николай Блоха Январь 7518 год (2010)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Міла Матей - [ 2010.01.20 14:27 ]
    Сервіз
    Установі, в якій працюю
    присвячується



    Ну ось допила
    тепер я маю склад
    горнят
    такий собі сервіз
    одне моє
    ще синє
    і прозоре
    одне червоне
    красивий натюрморт-ескіз
    помітно
    про мене
    подбали добряче
    горнята всі різні
    і ті хто у них
    наливали
    гаряче


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.43) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  6. Владислав Могилат - [ 2010.01.20 13:32 ]
    Странно, что ты не плачешь
    Странно, что ты не плачешь,
    Твои слезы дразнят карбид
    Сплин да смерть не переиначат
    Жизнь полученную в кредит.
    (Вместо эпиграфа)

    Горсти битых лампочек
    Присыпаны солью
    Рыбы невыносимо громко кричали
    Раскрашенными губами хватая воздух
    Можно мне кофе?
    Да, проезд у нас 2 доллара
    Тянешь сквозь соломинку утро
    Белое, как кокаин
    Как завернутая в белую тряпку гильза
    Особенно тщательно заточена
    Розы стекали кровью
    Запутавшись в волосах брусчатки.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  7. Владислав Могилат - [ 2010.01.20 13:36 ]
    Когда поэт покончит жизнь самоубийством
    Когда поэт покончит жизнь самоубийством,
    Со стен сойдут обои да ковры,
    Его запомнят улицы, дворы,
    Когда поэт покончит жизнь самоубийством.


    Его кровать умрет от пустоты,
    Любовницы другим подарят ласки,
    Сменивши траур на другие маски,
    Без лишних слов покатятся вперед.


    И только Муза вопреки всему,
    Навзрыд рыдала на холодном камне,
    Топясь в шабли разбавленом слезами,
    Не появлялась больше никому.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  8. Богдан Олег Горобчук - [ 2010.01.20 10:28 ]
    Гірлянди
    увесь світ – сіра речовина
    якби не ми: ходимо, світимось, райдужно переливаємось
    ніби ялинкови гірлянди – не можемо горіти одне без одного:
    хтось із нас гасне – й неодмінно погасне інший

    блискітки із твоєї шкіри осідають на моїй
    ми змиваємо їх сірою речовиною світу: водами, повітрями, спілкуваннями
    але вони – ніби малесенькі світляні родинки – вростають у нас
    адже ми гірлянди, а гірлянди мусять сяяти від свята до свята

    і так від міста й до міста стається: прогулянки, дотики крізь одяг, крізь шкіру
    серце до серця, кров до крові, світло до світла, блискітки до блискіток
    ми зупиняємось, ми цілуємось
    я з'їдаю блиск із твоїх губ


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  9. Олена Пашук - [ 2010.01.20 09:15 ]
    ота світлина ще пам’ятає
    ота світлина ще пам’ятає
    нас разом
    зі зв’язаними крилами
    і бажанням
    важчим за смерть трьох зірок
    і тільки коли тобі усміхнулася інша
    мені усміхнувся інший
    ми полетіли
    в інші сторони
    в інші кватирки
    забувши що в тебе
    крило праве
    у мене крило ліве
    і окремо нам ніколи
    не дістатися гнізда
    де мале пташеня
    роздвоєним криком
    розрізає небо
    де мале пташеня
    не знає в який бік летіти...

    щоб застати обох батьків удома


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (19)


  10. Ярина Брилинська - [ 2010.01.19 14:50 ]
    *********
    Боже...
    чому Ти не створив мене
    подібною до
    каменя?

    Тоді до мук
    була би
    твердою,
    а під натиском
    ніжності,
    кришилася на порох
    і летіла...

    Боже мого болю...

    Оксамитовим
    подихом вистели
    пусте гніздо мого серця.
    Так легко,
    щоб не прим’яти крил
    блакитного птаха
    бо
    йому ще
    за щастям летіти.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (21)


  11. Юляна Галич - [ 2010.01.18 13:04 ]
    Понеділковий блюз
    Гей, дитинко, чого похнюпила носа?
    Іще не все так погано, повір, як здається
    на перший погляд.
    Ти ще пам’ятаєш імена своїх покійних собачок
    і навіть усіх кошенят,
    і оту заморену голодом рибку…
    Задосить часу, аби навчитися гри на гітарі,
    навіть варити холодець чи ліпити канапки
    з трояндової мармуляди.
    Пишатися своїми широкими поглядами
    і тонкою талією,
    носити брендові джинси, –
    і грець із тим, що куплені на секонд-хенді…
    Можеш навіть спробувати побути собою,
    хоч за це, як правило – від семи до п’ятнадцяти
    Та врешті-решт все одно зрозумієш – усе це гра,
    щось на перехресті більярду і баскетболу
    з домішками не дуже чесного покеру.
    А позатим – усе прекрасно, бейбі, все чудово…
    Бери гаманець, прогуляємося по крамницях...
    може, знайдемо десь на розпродажі трохи щастя.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (24)


  12. Віталій Ткачук - [ 2010.01.18 11:54 ]
    коли обіймалися наші сльози
    коли
    обіймалися
    наші сльози
    на півдорозі до смутку
    і сіллю об сіль вдаряючи
    цілувалися

    коли
    лютий січень
    жадав
    на кригу їх обернути
    а сонце січневе - випарувати

    тоді лишень
    розуміли ми
    діалектику
    льоду що тане
    і танення що леденіє

    просили
    годинникових наглядачів
    стати на місці
    або
    на наше місце
    стати

    а самі
    напропале
    бігли
    переходом
    із “я” у “ти”


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (18)


  13. Ігор Терновський - [ 2010.01.18 09:49 ]
    пам'ять
    я ховався від тебе як міг
    знищуючи усі сліди свого перебування:
    підривав мости, з’їдав конверти, спалював будинки, асфальтував ґрунтівки
    як же ти мене знаходила? за запахом моєї любові? за звуками твого імені
    які я мусив повторювати аби не забути власне?
    за дотиками, якими я перетворював усе до чого торкався на твою шкіру,
    бо саме до неї хотів би понад усе торкатися?
    я ховався від тебе щоби ти завжди пам'ятала про мене, думала про мене
    а не дивилася звикло, не помічаючи
    як з часом тліє на мені одяг, як вицвітають очі, як пересихає слина
    під час довгих поцілунків із часом
    це була гра у схованки, тривалістю стільки діб
    скільки би піщин помістилося в пісковому годиннику
    доби падали униз, доби зсипалися, я ховався від тебе як міг, ти пам'ятала
    і твоя пам'ять нарешті повністю мене увібрала
    разом із будинками, із дорогами, із мостами і конвертами,
    із запахами, зі звуками твого імені, з доторками до твоєї шкіри
    отже ти мене нарешті знайшла?
    та ні, це я втратив вагу, розчинився у часі, мов цукор
    я програв, але звільнився, ти перемогла, але – де твій приз?
    ти можеш безмежно і досконало пригадувати того
    кого вже немає


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (1)


  14. Богдан Олег Горобчук - [ 2010.01.18 09:13 ]
    Змійки
    Переходжу в той сон, де твоє волосся – всюдисуще
    Де я прокидаюся, а ти спиш поряд, маленьке левенятко, і живі волосинки вилізають
    Дрібненькими золотими змійками з твоєї гриви
    І розповзаються всюди: оплітають моє тіло, населяють мої книжки,
    Заповзають між ворсинки мого реглана

    Я спостерігаю за золотими змійками твого волосся, ніби зачарований приборкувач змій
    Із чарівних казок Сходу
    Я загубив свою дудочку в попередніх снах, я не можу заграти їм ту мелодію
    Яка змусить їх заспокоїтися, упокоїтися, не розповзатися

    Твоя гривка, левенятко сонне, густішає просто на очах: змійки оживають, звиваються
    Ти – добре, найдобріше втілення Медузи Ґорґони
    І твої змійки кусають мене, і мені фантастично хороше
    І я дивлюся тобі в обличчя
    І не помираю
    А прокидаюся


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (10)


  15. Ярина Брилинська - [ 2010.01.18 00:01 ]
    така зима
    зима така
    аж холодно димам
    летіти

    тримаються
    за комини хвостами
    й
    натягненими
    струнами
    тремтять
    прозоро
    видихаючи в повітря
    згорілі
    миті
    затишку

    зими такої
    замерзають зорі
    і дзвонять синім льодом
    нам у душу

    впустіть погрітися


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (19)


  16. Василина Іванина - [ 2010.01.17 19:19 ]
    Прикраса

    ...Не тануть
    скрижанілі сльози
    пристрасного кохання
    нанизані
    на міцну шворку –
    павутину сімейного обов’язку –
    не тануть
    у долонях
    байдужості
    не тануть
    несказанно прекрасні
    оці коштовні
    перлинки
    купи
    будь ласка
    бо ти
    не зможеш
    продешевити...
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (30)


  17. Богдан Олег Горобчук - [ 2010.01.17 09:11 ]
    морозиво
    Там де ми збираємось бути нас іще немає,
    але уже є жорстокість і втома
    Свинець твоїх поцілунків на тлі мого серця –
    Нас заретушовано, нас обведено ніби місця для трупів
    на тлі жорстокості і втоми

    а були місця для поцілунків ніби місця для інвалідів
    а були наші двері – одне в одного – настіж прочинено
    а були щасливі – високо – підлітали в повітрі до фосфорних зірок і місяця
    аж до трепоту, аж до терпоту в пальцях

    Ми іще не вирушили, а вже всі розмови навколо про жорстокість і втому
    Переповнені автобусні зупинки пророкують байдужість
    В чергах за спокійною смертю тільки й мови про довге щасливе життя
    Жорстоке, втомлююче життя
    Жорстоке, втомлююче життя,
    З нього б лити свинець для твоїх поцілунків, після яких ти говориш про холод
    З нього б лити свинець для морозива твоїх поцілунків
    На тлі мого серця

    там, куди ми приїдемо, океан випливе з наших голів
    ми станемо рибами в ньому
    і замість пальців у нас терпнутимуть кінчики плавців
    коли ми жорстокість і втому оминатимемо


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  18. Ярина Брилинська - [ 2010.01.17 01:59 ]
    боса любов
    підніматися щаблями
    звуку і кольору
    на стріху спогадів
    жадібно смакуючи вустами
    замерзлу бурульку
    радості

    любуватися самотністю
    вищою за міст
    що руками обіймає небо...

    а любов моя
    йтиме по снігу
    боса

    гарячими кроками
    виміряє стежку до тебе

    слідами мокрими
    візерунки намалює

    роздоріжжя доріг
    замкне у коло

    щоб повернувся


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 0 (5.4)
    Коментарі: (22)


  19. Богдан Чернець - [ 2010.01.16 20:34 ]
    * * *
    я ще не вмію жити без тебе
    але я дуже стараюся
    я тобі ранкової кави не несу до ліжка
    щоб окропом сну не обпекти
    я на долоні арешт накладаю
    за намагання порушити прикордонну зону
    твого тіла
    я відвертаю погляд
    якому не терпиться роздягнути
    тебе з усього несказаного
    я зупиняю питання
    яким кортить
    розрубувати гордієві вузли
    я стримую слова
    які мустангами рвуться
    до водопою твоїх неприборканих очей
    я серцю казки розказую
    що колись усе зміниться
    і що я навчуся жити без тебе
    чуда ж бувають


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (14)


  20. Віка Вікторія - [ 2010.01.16 14:53 ]
    ти є
    Забуть…забудь усе і всіх…
    живи як хочеш ,це ж бо є не гріх!
    Гріх є твій біг від життя , коли воно тобі на зустріч мчиться
    Піди від тіні,вона не зрозуміє так ,як сонце гріє…
    Відкрий вікно, а з ним і душу
    Впусти той теплий свіжий вітер,хай повіє!!!
    Навчись дивитись на людей,не на людину
    Побач весь світ ,а не країну
    Почуй в собі, побач оту дитину
    Що стихла вже в тобі, пусте що надто вже мрійлива..
    І байдуже що довго так іде ця сіра злива
    Треба лиш одна твоя хвилина
    Щоб сталося одне маленьке диво
    Воно ж бо є ота жарина,дмухнеш ….
    І ось, вже цілий вогник…заллєш слізьми -
    Погасне світло…з ним тепло..промокнеш знову..
    весь світ є лиш для тебе ,живи лиш так ,як хочеш ти!
    І байдуже що скажуть всі,вагомим є лиш те,
    Що знаєш ти,живеш бо ти для себе,не для них..

    2009 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Богдан Олег Горобчук - [ 2010.01.16 09:49 ]
    Обрубуючи Хвости Тіней
    Готові до сновидінь – переходимо з одної кімнату в іншу
    Як зі світла в півтемряву
    Обрубуючи хвости тіней що кровоточать звуками кроків:
    Вони запізнюються на ледве вловимі часини

    В моїй голові тисячі чоловіків сперечаються
    Хто з них більше на тебе заслуговує
    В моїй голові – фондова біржа, де акції на тебе
    Невпинно зростають

    Готові до сновидінь – переходимо –
    Знаючи, що сновидіння – поезія втоми
    Подібно до того як гниття лимонної шкірки – живопис смерті
    А зчищання бруду із пальто – музика неспокою

    Неспокою, бо двері за нами ніяк не зачиняться –
    Чийсь незримий крок застряг між одвірком та дверима –
    На часинку спізнився; а ми не помітили й заснули,
    Продавші всі акції на тебе всім внутрішнім чоловікам за безцінь


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (7)


  22. МаріАнна Квітка - [ 2010.01.15 15:00 ]
    MARIA
    Хто ти
    що йдеш попереду
    закутана
    в світанкову крихку тишу
    Розцвітають квіти
    на місці
    де робиш ніжні
    впевнені кроки
    Не оглядайся назад
    світ банально смішний
    щоб збагнути твій намір
    спокій у тривозі
    усміх у сльозах
    Небо горнеться до землі
    там
    на горизонті
    полотно любові
    виткане із болю
    Твій шлях довгий
    хоча
    можливий...

    Хто ти
    що зникаючою цяткою
    виднієш
    на сивому горизонті
    промовляючи стиха

    вирушай у дорогу
    з легким багажем
    скільки ще всього
    тобі не потрібно.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (1)


  23. Сергій Нечволод - [ 2010.01.15 15:04 ]
    Зусилля. просто заради життя
    Зусилля. просто заради життя
    Немає сенсу, самоціллю роботи,
    Можливо з тим світом самозлиття,
    Хоч жив! І спробу ще зробив перемкнути.

    Надокучливий аналіз безфактичної дійсності,
    Не можна розумом за логікою все ось так збагнути
    Як віриш у Вище й докази науки - в тобі дві особистості,
    А їх часу не вистачить до смерті досконало й повно осягнути.

    Можливо просте довірливе життя до внутрішнього голосу німого
    Весь світ подарує в мені без протоптаних до мене іншими стежками,
    І як нема потреби жерти пил, лиш відчувати у душі присутність Живого,
    Я протопчу свій шлях цнотливими, не видними для інших справжніми полями.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  24. Ігор Терновський - [ 2010.01.15 13:58 ]
    вибух зорі з подальшим падінням всередину себе
    я сам собі клітка, я всередину себе провалююсь, тягнучи навколишнє
    хапаю близьких за руки, щоби втриматись,
    але вони борсаються: “відпусти! без тебе спокійніше”
    ти теж таке кажеш, першою, бо найближча

    і — сенсу себе прив'язувати до простих буденних речей — вже немає
    все злітає з поверхні мене, ніби пил, і — далі — поверхня злітає
    наче покрівля з будинку під час урагану: з тріском відшарпуються шифер, рубероїд, дошки
    все це безладно розносить на кілометри від мене

    хто всередині мене переживе цю негоду? чи лишиться хто живий?
    коли клітка під пресом стискається, ламаючи ребра себе —
    хто перший скаже “він блефує”, хто перший кине в мене пташку?

    ти розповідаєш незнайомцям про мене всю правду, ті кажуть:
    “ти надто іще молода, відпусти його руку”…
    а потім усе заспокоюється, небо світліє, а бездомні
    збирають докупи ті дошки що від мене лишилися, прагнучи в них оселитися


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (24)


  25. Богдан Олег Горобчук - [ 2010.01.15 13:08 ]
    стерильність
    крапки над і — больові точки

    самотність безболісна
    самотність дерева, з якого не виростає іще одне дерево,
    не розриваючи деревину і кору, не додаючи річних кілець у зрізі німба
    самотність снігу навпроти ліхтаря і ліхтаря навпроти снігу

    стерильність, ангедонічна безболісність
    препароване часом вугілля тіл

    зима у дзеркалах замерзлих озер і калюж — розпатлана
    як божевільна, холодна жінка, що все у собі тримає
    все пакує всередину себе, безрадісна, все стискає всередині себе
    до стану льоду — прозорого вугілля

    крапки над і — голуб'ячі клювки на снігу
    крапки над і — самотні сліди каблуків на снігу
    коли підошви невідомо куди зникають
    ніби рана від кулі є, а пострілу — не було

    стерильне місце на дереві — дупло, завіяне снігом
    це холодне дівоцтво зими, яке тисне на неї, на лід перетворюючи
    зима — та самка, що сама себе народжує, а тому триватиме постійно
    особливо — всередині


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (29)


  26. Богдан Чернець - [ 2010.01.14 22:10 ]
    самотність
    і ти ще дивуєшся
    що хата скиглить
    відчайдушною тишею
    що в холодильнику
    борщ з минулого тижня
    що павутина спокушає
    розкинутими на стелі гілками
    що комп'ютеру з ніким побалакати
    що коридор порожній
    бо на одну пару чобіт менше
    що порох виціловує старі фотографії
    що брудний одяг розлінувався біля
    пральної машини
    що кава тільки на одне горнятко
    що пустеля
    зовсім тобі не личить
    чому дивуєшся
    адже ти сам відкрив
    їй двері
    і впустив у свій дім
    тепер вчися чекати
    будеш терпеливим
    може сестру свою
    тобі приведе
    любов


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  27. Ірина Буцяк - [ 2010.01.14 18:09 ]
    Ця дивакувата дівчинка любила ліхтарі
    Самый грустный вид спорта — это женское одиночное фигурное катание! Сколько бы эта молодая и красивая женщина ни каталась по льду, сколько бы страстно ни вытягивала вперед руки, сколько бы ни выгибалась, ни крутилась бы… всё равно никто к ней не выскочит, не обнимет! Так она и останется одна на льду.
    Е. Гришковец



    Ця дивакувата дівчинка любила ліхтарі
    Вона вибігала щовечора до заспаних жовтооких циклопів
    І підставляла своє обличчя їхньому світлу
    Чи ж грілася?
    Чи з розуму тихо сходила?
    Банально і перше і друге.
    Це точно – банально.
    Й бананова туга її обнімала півмісяцем….
    Гойдалися зорі у небі
    Очей її сірих…
    І так це прекрасно було!
    Так щемливо, тривожно,
    Неначе
    Це зовсім не дівчинка з поглядом трішки наївним,
    а хмарка сніжинок,
    яка струменить у потоці ліхтарного світла…

    І вірилось дівчинці – танець мережить для Нього.

    Та світло це – для випадкових,
    Чужих перехожих.
    Понурені голови, зігнуті втомою плечі..
    Ще сірі обличчя, поїджені буднями.
    Прикро:
    Вони не оцінять, вони не помітять цей танець,
    І так й не дізнаються, мабуть, - та точно! - ніколи
    Як світло із світлом обнявшись розтоплює ночі…
    Як холод зникає,
    Як очі дівчачі сміються,
    І як ліхтарі розм’якають,
    Даруючи власну присутність
    Щовечора тій,
    Що танцює душею для Нього….


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (3)


  28. Юлія Гладир - [ 2010.01.14 16:18 ]
    Шматками вулиць
    І
    …Місто з єдиним ліхтарем сонця вдень.
    Місто з єдиним ліхтарем місяця вночі.
    А може, сонце – той самий місяць.
    Тільки зайчиком шубку свою змінює на ніч.
    (Сонячні зайчики розбіглися в різні боки вулиці).

    ІІ
    …Місто з п'ятиповерховими коробками новорічних дарунків
    Під ялинками сосен.
    А з верхнього балкону он тієї кімнати зараз випурхне пташка.
    То з першого під’їзду виходить сірий чоловік
    І фотографує вас поглядом.
    (Хтось так приховав приховану камеру, що й досі не може знайти.
    Це ж скільки там було б несподіванок!).

    ІІІ
    …Жінка, що несе під пахвою червоного півня.
    (Навіть від єдиного ліхтаря може вибухнути ціле місто).

    ІV
    …Місто з червоною фарою світлофора на затертій голками
    Погляду мого вулиці.

    V
    …Місто з сірим небом,
    Полами хмар застебненим на ґудзик сонця.
    Сьогодні його взагалі немає.
    Мабуть, він відірвався.
    Мабуть, буде сніг.
    Цікаво, а чи з’явиться вночі місяць?
    Може, тут не обійшлося без гоголівського дідька.
    Хоча він більше спеціалізується на рогаликах.
    А тут – паляниця.
    (Якщо забуду сьогодні купити хліба, не варто й дивитися в небо.
    Його все одно не буде).

    10 грудня 2009 року


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (1)


  29. Юлія Гладир - [ 2010.01.14 16:47 ]
    * * *
    Моя муза відпускає чілочку.
    Моя муза кохає ,
    заради якого вона й відпускає чілочку.
    І довге волосся, щоб більше подобатись йому.

    Але з тих пір, як вона покохала ,
    чомусь забула про мене.
    Ходить подумки тінню за ним,
    оминаючи моє грішне двадцять друге життя,
    яке минулого квітня стало моїм першим народженням.

    До того моя муза була майже безтурботним дівчатком.
    До того моя муза часто любила дивитися в небо,
    хоча воно вже тоді було кольору його очей.
    Вона ще приходила до мене,
    і ми разом зустрічали рожевоокий світанок.

    А тепер вона навіки загублена
    в нічних вуличках своїх розбитих рожевих мрій.
    І тільки вчора вона вперше за ці місяці
    зіткнулася зі своєю мрією сам-на-сам.

    …Рожеве вікно з рожевою шторкою.
    Рожеве світло з вікна.
    І поряд той, який уже ніколи не стане ріднішим,
    жаданішим, ніж…

    А вулиця все крутила колесо
    своєї незбагненної фортуни,
    і наближала їх до місця розлуки.

    А вночі моя муза писала тільки сплески віршів,
    ліричною героїнею яких була я.
    І казала я вустами моєї музи
    ( не навпаки !):

    …я відпускаю чілочку
    …я кохаю 
    …скоро квітень мого народження
    …сьогодні в неба знову твої очі
    …рожеве вікно в напівнічному місті
    Я хочу прожити з тобою все…

    29 лютого – 1 березня 2008 року


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  30. Ореста Возняк - [ 2010.01.14 15:00 ]
    Мій Схід

    «Кто за лето не сделался богат,
    хозяином себе уже не станет.»
    Р.М. Рільке.
    1.

    Старий смуток вглядається
    В терикони.
    Він довго йшов
    До своєї Саур-могили.
    З дитинства...
    Ріс і болів, щоб спочити
    Під сонцем.
    Вклонилися соняшники –
    Йому надто жовто...
    Мабуть, зросте тут
    Насінням трави
    Серед степу:
    Вагомо і тихо...

    2.

    Час, заглиблений в себе
    Заснув посеред літа.
    Впав навколішки
    І довго плакав вві сні
    Перед соняшниками.
    Мовчать терикони.
    Пісні...
    Спокій серед життя,
    Як озеро,
    Пливе і всміхається:
    На спомин – назавжди.


    3.

    Роздерлося простирадло неба
    Від спалаху блискавки
    І вирвався регіт грому...
    Напруга повисла, як птаха,
    І хлопає хмарами-крильми, -
    Допоки зелень не стихне
    У вологих пестощах зливи.
    Ця напруга не змовкне:
    Добреде до порогу сутінок
    І стане моєю тривогою.
    Тільки безсмертник
    Змовчить у своїм фіолеті,
    Ніби знає, нащо
    Ці грози.


    4.

    Дикий дзвін цвіркунів
    аплодує виходу Місяця –
    Північ.
    Переді мною лиш плесо
    сухої темряви –
    незбагненне поле
    чужої свободи.
    І трави…
    Мої сподівання нуртують
    в задусі
    і рвуться надією вгору.
    Та їх зустрічають зорі –
    втомлені човни
    буденно-важкого неба.


    5.
    Зашторене денною спекою
    Небо вляглося
    На спину обрію,
    Й повіяло спокоєм.
    Лише маленька пташка
    На абрикосовому дереві
    Вперто нанизує тишу
    На голос-нитку.
    Вечір іде прохолодою
    З саду,
    І накидає шаль-павутинку
    на плечі…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  31. Ореста Возняк - [ 2010.01.14 15:33 ]
    * * * Світ надто довго
    Алюзія до "Жертвопринесення"
    реж. Андрія Тарковського


    Світ надто довго
    спав на межі свідомості
    Йому просто снилися
    солодощі…
    Ми впивались собою
    і дзвонили в минуле.
    Там холодно…
    Вірю:
    Народжені в час
    зачерствілих сезонів любові
    все одно захворіють болем.



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  32. Ореста Возняк - [ 2010.01.14 14:58 ]
    Триптих. П’ятниця-тринадцяте.
    1.

    “…Лишь нежностью и держат
    Божие персты“…Лишь нежностью и держат
    Божие персты
    Вселенную, которой тяжело.”
    Р. М. Рільке.



    Господи, ХТО ТИ?
    …Може,
    …дитя?..
    Немовля з очима старця,
    що ще мріє літати?
    Дитя,
    що страждає,
    бо хоче ожити
    у нас?..
    Господи, нащо?..
    Невже Ти ще хочеш
    ЛЮБИТИ?..
    Як боляче, мабуть,
    любити і знати,
    що ти не помреш!..



    2.
    "…Я больше сна во сне…"
    Р.М. Рільке.

    Лише Любов
    може сміятись самотністю…
    О, Господи!
    Невже Ти ще поруч?
    Так страшно,
    коли осінь
    сирістю випробовує
    душі…
    (і кожну окремо!…)



    3.
    Занадто багато снів
    пробіглось моєю спиною –
    Здається,
    я трохи постарілась.
    …Мій час знову сниться;
    І нічого не встигнути,
    бо й крихти не знайдеш
    в землі ти від неба –
    Вони на різних долонях
    у Бога…

    2002


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  33. Ореста Возняк - [ 2010.01.14 14:20 ]
    * * * Єва викрала тепло...
    Єва викрала тепло
    Для тебе –
    І рай спорожнів,
    Розчахнувся великою зіницею
    І пестив її тінь
    Аж до воріт:
    Огортав її вітром,
    Обпікав сонячним промінням
    І нестримно цілував її ноги
    Своїми буйними травами.
    І Єва відчула, як
    Її найсамотніший сором
    Переростає в біль
    І лягає в глибину її очей –
    І були перші сльози,
    І Бог пізнав,
    Що таке Жінка,
    Та Єва вже викрала тепло
    Для тебе...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  34. Ореста Возняк - [ 2010.01.14 14:58 ]
    * * * Світ на грані сліз
    Світлій і болісній пам’яті
    діда Андрія та баби Гані.


    Світ на грані сліз
    Все ще прагне любові,
    Посивілі голови
    Все ще шукають дорогу
    ...додому.
    Чому світ замкнувся у собі
    Й не хоче жалітись? –
    Молитви давно
    Віддають пусткою.
    Навіть, осінь у світу
    Не така добродушна...
    Ми – крапка на острові
    Божої милості.



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  35. Ореста Возняк - [ 2010.01.14 14:42 ]
    * * * Забути б себе біля вітрини...

    Забути б себе біля вітрини
    якогось магазину
    з дрібничками цивілізації,
    залишитись там сьогоднішньою
    і повернутися іншою:
    без полинної пам’яті,
    без смутку і зимової втоми.
    Знайти б у тій вітрині
    трішки дефіциту –
    клаптик спокою –
    і забути те, що ще й
    не збувалось.



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  36. Ореста Возняк - [ 2010.01.14 14:17 ]
    Ніколи про тебе
    «Ніколи про тебе»
    «…Скільки чуттів міститься між двома ударами серця
    стільки предметів можна обхопити двома руками»
    «Ніколи про тебе»
    Г.Збігнєв



    1.
    Обіймаю поглядом
    нашу кімнату
    і оживають книги,
    диски і чашки:
    ми п’ємо чай з шоколадом
    і посміхаємось затишку.
    Тихо…
    Але так повно…
    повно Тебе і… нас.
    Скільки всього може
    обійняти серце?...


    2.
    Дощі буднів,
    дощі смутків,
    дощі тривог
    і…
    дощі очищення,
    дощі надій,
    дощі спочинку.
    Які ви різні,
    дощі мого Неба!
    Небо огортає дощами
    не одну вулицю і
    не одне місто –
    воно обіймає
    стільки світу,
    скільки в мені любові.











    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  37. Міла Матей - [ 2010.01.13 16:56 ]
    * * *
    Візьми мене за руку
    біжи
    розхитуючи Землю
    так приємно
    вмоститися у Тебе на долоні
    і пригубити щастя,
    прицмокнути твій смак
    а потім боязко
    пірхнути високо
    до хмар
    і лоскотати небо
    крилами з тепла


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  38. Ігор Терновський - [ 2010.01.13 11:54 ]
    агресія зовні нас
    ми - територія, на якій постійно іде війна, нас розриває снарядами
    ми - земля, в яку пси люблять заривати кістки, відгризаючись від інших
    на нас запікається кров, яку ми за якимось разом нарешті змиваємо в душі
    одне з одного

    ми обплутані телеграфними дротами, щоби внутрішні радисти могли передавати дані
    дислокації військ, місцярозташування псів та закопаних ними кісток
    коли ми гулятимемо в ботсаду, територію нас засипле останнім листям
    воно догниватиме на землі-нас, і його ми також ледве змиємо в душі
    одне з одного

    але навіть після душу на нас лишаться бодай якісь сліди від війни: розгромлені церкви
    житлові будинки із вивернутими кишковиками газопроводів та каналізацій
    голодні пси, які докопуватимуть вже до наших із тобою - живих - ребер
    і вигризатимуть їх із нас
    нам буде боляче, ми обійматимемось від болю, одне одного заспокоюючи
    і нам ставатиме легше


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (17)


  39. Богдан Сливчук - [ 2010.01.12 23:51 ]
    * * *
    ти
    квіти
    і місяць світить
    надворі літо
    ми сміємось, як діти,
    і не знаєм, куди подітись
    і сміються з нас квіти
    ми одні в цьому світі
    як малесенькі діти
    і любов’ю зігріті,
    я і ти,
    і квіти


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Прокоментувати:


  40. Богдан Олег Горобчук - [ 2010.01.12 20:55 ]
    тромби пам'яті
    все зникає, все вислизає як змії із власної шкіри
    все — лише згустки пам'яті, тромби в крові
    згадуєш — і захлинаєшся спогадом, корчишся, ніби в інсульті

    обличчя пливуть навпроти очей — скляні кораблі сутінків
    світляно-жовті, як ліхтарі, над темними плямами одягу
    застрягають у пам'яті тромбами, і одразу ж розсмоктуються

    рідні обличчя — найбільш болючі
    приходять уві сні на інших тілах, заглядають у сплячі очі зсередини, муляють
    ніби пилинка під контактною лінзою — обличчя коханих

    а потім зникають, вислизають, як і усе — зі сну — але ж не з голови:
    ніяка бабця їх яйцем із пам'яті не викотить
    такі лінзи знімаються лише з очима, таке забувається тільки зі смертю

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  41. Ігор Терновський - [ 2010.01.12 17:45 ]
    час і його садівник
    час вміє розквітати нашими зустрічами
    час вміє загнивати нашими розлуками

    коли ми ще не зналися
    час був молодим як трава
    над ним ходив садівник і дбайливо підстригав його газонокосаркою
    ніби хотів сказати: «не дуже розганяйся у рості, часе
    а то наробиш багато дурниць
    встигнеш вирости доки вони зустрінуться
    і тому вони будуть надто досвідченими, із надто вже грубою шкірою
    так що він не зможе їй залишити красивого засоса під пупиком
    а вона – подряпати його плече зовсім ненароком в екстазі злиття
    коли особливо добре

    часе, я маю на увазі, що вони будуть надто товстошкірими щоби навзаєм закохатися»

    час слухався, ріс тихенько, аж доки ми зустрілися
    тоді він став таким буйним, ніби рослинність чорнобильської зони
    він ріс для нас так високо, так широко і так довго
    що ми знаходили в ньому дупла, закапелки, а в них знаходили наше щастя

    «часе! дупло у тобі вигниває за той час, доки вони у розлуці
    але вони неодмінно зустрінуться і кохатимуться в цьому дуплі – коли гниття зупиниться»:
    так говорив садівник

    а потім – коли ми й дійсно зустрічалися – він дивився на нас усюди
    і йому не набридало
    не тому що він вуаєрист і збоченець
    а тому що ми так світимось коли поряд
    що від нас не відвести очей


    Рейтинги: Народний 6 (5.31) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (14)


  42. Ярина Брилинська - [ 2010.01.12 13:04 ]
    безсоння
    на оргáні подвір’я дому мого
    вітер знову заграв свій нічний хорал
    побудив картини
    що чорними павуками на стінах повисли
    розчесав хвою на прибраній ялинці
    аж зелень помолоділа
    зашурхотів спасівським зіллям
    щоб не спало
    щоб оберігало
    розбудив
    похиленого
    на жовтизну гуцульського глека
    дідуха
    не спи дідугане
    бо
    завтра тобі до пивниці

    завіяв білою піною небо
    а воно осіло на мене
    прозорою завісою
    щоб
    простору не бачити
    і не летіти
    услід за вітром

    і
    не грати хоралів
    не будити картин
    не чесати хвою
    не шурхотіти зіллям
    не будити дідуха
    не розвіювати піну
    сну
    засну
    сплю
    .....


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (29)


  43. Юляна Галич - [ 2010.01.12 00:47 ]
    ВОНИ (десь у Європі)
    мурами старого замку блукає місячне сяйво,
    розсипаючи срібну куряву,
    розбризкуючи відголоски давнього сміху
    награє на павутинячих арфах.
    кажани і сови – чи не єдині мешканці
    сумної обителі…
    та ще пацюки,
    але про них не заведено говорити
    вони звикли любити тишу
    аби не тривожити сплячих привидів,
    колишньої величі спраглих,
    а можливо, і свіжої крові…

    на ратуші захриплі куранти видзвонюють північ
    таємничий шурхіт долинає з глибин
    вікових підземель, що приховують
    сотні жорстоких історій,
    зовсім не схожих на казку про лицарів
    круглого столу
    як там їх звали, до речі?
    ковзає по білому мармуру коштовний оксамит
    скрегочуть завіси
    зі склепу пахне топленим воском,
    а ще - іржавим залізом.
    князівна прокинулась,
    зволите подавати сніданок?
    вона йде
    волочить за собою тягар покути
    а на устах – спопеляюча посмішка

    місяць здивовано
    вкотре у цьому тисячолітті, як йому
    ще не набридло…
    роздивляється
    обриси дивної постаті
    він її знає, хоч ні…
    радше вона йому когось дуже нагадує,
    але пристаркуватий напівбожевільний
    блукач половинного світу
    не має снаги пригадати
    або просто боїться
    панянка сходить на вежу,
    стає на самісінький наріжний камінь
    і тільки й тіні всієї у ній,
    що колами попід очима
    на блідому шляхетному личку
    і тільки й дзеркала в неї, що
    глянцеве кружало повні.

    співає...
    кажани злітаються на голос,
    а от сови - значно обачніші,
    навчилися вдавати глухих.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (21)


  44. Анна Хані - [ 2010.01.11 19:28 ]
    Айя-София
    Сегодня в научных трудах по биологии
    Я прочла, что красота бабочек их защищает от хищников
    Что птицы пугаются яркой окраски
    Я подумала, откуда они знают
    В научных трудах по биологии
    Откуда они знают
    Что птицы пугаются их яркой окраски
    Ведь, может, они просто не могут
    Красоту уничтожить
    Их внутренний ступор
    Есть внутренний ступор уничтожать красоту
    И я подумала, что хрупкие должны быть красивыми
    Сильные могут быть некрасивыми
    Только хрупкие
    У каждого своя
    Айя-София


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  45. Оксана Колтун - [ 2010.01.11 13:35 ]
    9 січня
    Чорні коти гріються на сонці.
    Хтозна, з якого дива вони повибиралися з підвалів.
    Чи то і їм колись утовкмачили про користь
    свіжого повітря?
    Коти сидять на люках теплотраси (от хитрюги!)
    І здалеку здаються чудернацькими грибами,
    А коли хтось наближається,
    їхні золотисті очі ніби запитують:
    Ну як тобі третій день свят?

    Цього року дуже правильна зима.
    Вона розпочалася строго за календарем –
    першого грудня.
    На Новий рік були і сніг, і мороз,
    а напередодні протягом тижня цілодобові
    іній і паморозь плели мереживо
    на деревах, дротах і загорожах.
    На Різдво трохи потепліло, зате випало більше снігу,
    якось тишком-нишком, по ночах.

    Сьогодні ж так яскраво світить сонце,
    що не дивлячись на відлигу
    та перспективу намокання чобіт,
    люди вибираються з насиджених диванів,
    відриваються від шинки, холодцю та нескінченних концертів по телевізору
    і йдуть, часом вигинаючись,
    часом хитаючись,
    йдуть нагадати собі відчуття
    лоскоту дзвінкого повітря в ніздрях,
    сліпучого, аж до повного примруження очей,
    блиску снігу,
    стукоту крапель із розталих бурульок
    і швидше вгаданих, ніж вислуханих,
    уривків колядок.

    Листопад 2009
    © На березі моря, 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  46. Николай Блоха - [ 2010.01.11 00:32 ]
    Скажи мне зачем?
    Скажи мне зачем?

    Скажи мне зачем?
    Нюансы тел, и лживость веры.
    Заполонило всё сознание народа,
    И каждый думает, что прав.

    Кому-то тело возбужденье,
    Кому-то, вера и прощенье,
    Кому-то, власть, другим не светит,
    Кому, порок и извращение.

    А мне смотреть на них,
    Искать кусочек жизни глазах их,
    Программ, бездушности поступков,
    И не какой свободы действий.

    И возбуждение нет,
    От созерцанья противостоянья .

    Николай Блоха год 7518 или (2010) январь.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  47. Галина Фітель - [ 2010.01.10 22:33 ]
    * * *
    після нас залишиться дерево
    яке ми посадили
    або не зрубали
    після нас залишиться дім
    який ми збудували
    або не зруйнували
    після нас залишиться пам”ять
    в серцях внуків
    яких ми виховали
    якою буде пам”ять
    якими нас запам”ятають ті
    кого ми любили і ким дорожили
    залежить від того як ми жили
    в що вірили
    як кохали
    скільки добра в світ повернули
    скільки зла подолали
    скільки душ відмолили
    скількох від гріха застерегли
    і скільки самі не нагрішили
    все запишеться і залишиться
    в книзі нашого життя
    яку не перепишемо
    яку перечитають нам раз
    останній
    в день наш непокаянний
    і крила в кутку припадатимуть пилом
    на них ніхто нікуди не полетить
    після нас залишиться хрест
    який зотліє
    після нас залишиться зірка
    яка світитиме подорожнім
    після нас залишиться дерево
    і троянди
    що ростуть з душ мрій
    що недавно померли
    і вони колись стануть гумусом
    котрим живитимуться дерева
    і посадять свої дерева
    наші нащадки
    і їх не грітимуть наші душі
    їх зігріватиме їх кохання
    а ми будемо дивитися на них
    і молитися
    щоб вони не повторювали наших помилок

    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  48. Галина Фітель - [ 2010.01.10 21:35 ]
    * * *
    де ти
    хто я
    що коїться в душі моїй
    це вже не я
    це ти в мені
    в тривозі дні
    навіщо і чому і як
    це сталось
    так солодко і мрійно так
    дрімалось
    пробудження таке важке
    і голова немов з похмілля
    кохання випитого зілля
    думки ці не мої
    мої були легкі і ніжні
    а ці думки важкі і грізні
    це ти в душі моїй
    запанував
    не знаю я чи цього хочу
    але без тебе вже не можу
    що вдіяти куди іти
    щоб повернуть мої світи
    невже це так і має бути
    і в радості і в горі
    нести печаль і сміх
    навпіл
    ні це не гріх
    це щастя

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  49. Богдан Олег Горобчук - [ 2010.01.10 21:01 ]
    Заземлення
    (Й. Кертісу)
    Кто бы что ни сделал, кем бы кто не стал
    Никто не проиграл

    Е. Летов

    не навчений заземлятися, я випромінюю струм, вигораю ізсередини
    так сніг ізсередини порожніє, коли людина падає в нього і робить янгола
    потім піднімається, йде звідти, сліди вминаючи, ніби і янгол теж пішов від снігу
    так я іду від себе, але навіть слідів не видно — тільки іскри, згарини, падають додолу

    заземлення — це як стілець повішеному, який ногами перебирає, ніби вже швидко пливе
    заземлення — це як прив'язати повітряну кульку й забути її на морозі — худнути, худнути, падати
    як різко бити посуд — об землю (від горя, на щастя)
    як сніг

    ніхто не програв, все неодмінно справедливо
    немає нічого підлішого від безоглядної справедливості
    коли шальки терезів дорівнюють
    коли боги й духи танцюють з людьми танок гармонії
    і жоден не має права зламати ногу, впасти, загидити, зіпсувати усе
    корчитися в епілептичному припадку в усіх на очах
    дохнути, крючитися, зображувати янгола на голій підлозі
    не лишаючи зрештою жодного помітного сліду

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (7)


  50. Галина Фітель - [ 2010.01.10 21:41 ]
    * * *
    чому мовчить
    цей телефон
    пощо їх створюють
    купують нащо
    щоб лиш мовчали
    і тишею геть душу рвали
    це ти мовчиш
    він не мовчить
    готовий донести
    всі барви голосу твого
    і фібри всі душі твоєї
    мені у вухо
    та дарма
    пропущених дзвінків нема
    і прийнятих також
    Отож...

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130