ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.11.27 22:06 ]
    Деревій

    У хаті нема рушників,
    Гардин, ковроліну, сервізів.
    Отари захожих димів
    Облизують бочку, валізи...

    Дзеленькне мобільник чи цеп
    Рудого Полкана - край лави...
    На клямці побачити леп
    Я їхала в спеку з Полтави.

    Погладжу кошлату козу...
    Як спати в оселі бідацькій?
    На шлях виглядати грозу
    Виходжу в сукенці „моряцькій”.

    Вже й син у дворі умовля
    Вернутись додому надвечір.
    Озера...
    Комишня.
    Поля...
    Безкраї простори лелечі.
    Тут газу немає – лиш піч.
    Зів”яло лице тітки Ліни.
    На бал стеаринових свіч -
    Мій син із лептопом... У сінях
    Латає мішки вітровій.
    Хазяїн тут любить горілку.
    До сходів доріс деревій.
    А дощ крапотить у тарілку...

    Матусе весела моя!
    Про що я повинна мовчати?
    Я знаю, це наша рідня.
    А серце, як птаха – на ґрати...

    Пустіть мене полем крізь дощ
    У соняхів пишне цвітіння!
    З дороги ожинових прощ
    Я впала на скалки і тіні.

    Немає тут сала й ножа,
    І кури замурзані, дляві.
    Як півень, двором походжа
    П”яниця Андрій – молодявий.

    Я слухаю Валю – сестру,
    Тамую і жаль, і відразу.
    „На хлібчик у мами беру.
    Нема ж ні роботи, ні газу...”

    - Податися варто кудись.
    Шукати стежу – виживати!-
    Кажу і дивлюся увись
    За гніздище, де лелечата.

    Прощаємось.
    Лине авто...
    „Под...дейкують, поле...Рос..сії...”-
    Сміється заїка-пілот.
    Пелюстя. Майбутнє насіння...

    Із серця - і відчай, і біль,
    І радості гостре проміння:
    Я їду-тікаю звідтіль,
    Де вік дожива тітка Ліна,
    Де в хаті плакат ”...ССР”,
    Де вкрита газетою ложка,
    Де стіни мишасті, як дерть,
    Шепочуть :”Побудьте ще трошки...”


    Миргород-Полтава
    липень 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (4)


  2. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.11.27 21:48 ]
    Кросна




    Ти замовила фірми "Vinzer"
    Дві каструлі, чайник і чашку.
    Він бурчав:"Працювати допізна?
    Пригамуй апетити, Палажко..."

    Наливав у корито пійло,
    Присідав на ослін хитлявий.
    Понад вишні дивився мрійно:
    "От би розкоші всі... на халяву..."

    Приїздила сестра з Одеси.
    Він летів:"Обійняти можна?"
    Ревнувала свого неотесу.
    Днів зимових жовтіли кросна...

    Ти співала для нього в будні,
    Як плела дві шапчини й шалик.
    Вік сусіди судити будуть:
    "Без розбору Палажка давала..."

    У Печерську лавру "по спокій"
    В понеділок зібралась тихо.
    А у двір - із косою Мотря:
    "Він лежить при дорозі... Лихо!"

    Ти просила у нього ласки.
    Він катався на джипі п"яним...
    З ким ти їстимеш сало і паску?
    Ради бевзня забула матір.

    Сотворила ідола - з глини.
    Посріблила саж, батареї...
    Що тобі щасливіші винні?
    О, Ассоль, що не стріла Грея...

    Ти просила обручку і крісло.
    Він - тверезим - синочка і доню.
    Ой, на чому ж в господі цій сісти,
    Щоб доїсти свій манник солоний?


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)


  3. Анна Фоменко - [ 2010.11.27 21:11 ]
    Прощание
    Когда умолкнут птичьи голоса,
    А небо станет низким и бесцветным, -
    Тогда и я уйду на небеса,
    Уйду, простившись с миром предрассветным.

    Я вспомню всё: как пахнет дождь весной,
    Как клёны сыпят золото на землю,
    Друзей, за то, что те всегда со мной,
    Врагов, за то, что те всегда не дремлют.

    Я вспомню песнь степного ковыля,
    Орбиты одуванчиковых кружев,
    Смешной басок мохнатого шмеля,
    Малины вкус, когда зимой простужен,

    Дюймовочку в пещере у крота
    и страхи детства ночью под кроватью,
    И как во мне цвела минута та,
    Когда тебя решил поцеловать я...

    Я вспомню акварели сентября,
    Старинной скрипки тёплый сочный голос,
    И запах листьев, что вот-вот сгорят,
    И долгие до ночи разговоры.

    Я вспомню, как смеётся ребятня,
    С вознёй в снеговика вливая душу...
    Уйду - и будто не было меня,
    Но за слезой твоею, горечью звеня,
    Скользит слеза - а значит
    Я был нужен!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  4. Олена Герасименко - [ 2010.11.27 20:08 ]
    Першовитоки

    Вертаюсь в першовитоки свої-
    до перших слів, до Ветхого Завіту -
    коли ще навіть не було Землі
    в холоднім і безликім цьому світі.
    Все має свій початок –
    в ньому суть
    добра і зла, ненависті й любові.
    І я колись свій починала путь,
    і був він не обтяжений тобою.
    Був перший крик, і перший крок, і сміх,
    зачатки совісті, неначе рудименти,
    і відчуття – що ти один за всіх,
    і страх ще не почавшися - померти.
    З цим я жила – як вітер, як трава,
    попри усе –намотувала кола,
    була провинна і була права,
    Та не була байдужою ніколи.
    Не був до мене лагідним цей світ
    опікувався ангел мною строго,
    щоб на землі проживши стільки літ -
    дочасно не постала перед Богом.
    Здійснила те, на що не спромоглась,
    про що і мріяти давно уже відвикла
    Був ураган - за борт упав баласт,
    а я залишилась – почати новий відлік
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  5. Олена Герасименко - [ 2010.11.27 20:49 ]
    Осіння ніч
    У тиші зойкнули дверцята,
    серпанком вечір на поріг.
    А місяць протрубив у ріг,
    і розтрусив у світ зірчата...
    Враз розчахнулося вікно
    і промайнула мить, мов спалах,
    щоб упірнути сном у пам’ять,
    неначе все було давно..
    Летіла далеч в небеса,
    і зависав туман, мов клоччя,
    коли на крилах темних ночі
    волого всіялась роса...
    Ступаю в морок, у росу -
    дріж пронизала тінь на злеті -
    дерев незгаслі сигарети
    здмухнули попелисто сум
    на плечі осені. Така
    вона і трепетна, й холодна,
    мов листопад, чиї полотна
    незрима видала рука.
    Прощальний небу реверанс
    в печальнім тихім листопаді...
    На цім його останнім святі
    знайдеться місце і для нас.
    Так, саме так – не подивуй –
    іще душа не остудилась,
    лиш тіло холодом зросилось,
    та слід прим’яв бліду траву.
    Світ заворожено примовк,
    Напнувши, мов перуку, тишу,
    лиш вітер час нічний колише,
    щоб від печалі не промок.
    А в грудях зріє ще хмільне-
    жаринка в попелищі ватри,
    що спалахнуть щомиті ладна –
    спалити нас – тебе... мене...
    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  6. Леся Сидорович - [ 2010.11.27 19:59 ]
    Я їду, Львове
    Я їду, Львове. Ти мене не втримав.
    На оці мокра не з`явилась сіль.
    Львів`яни йдуть повз мене – пілігрими.
    І пластик вікон видає твій біль.

    Мов гудзики, пришиті лиш до шкіри,
    Такі потворні на фасадах доль…
    Ти людям довіряв і, певно, вірив.
    Шкода: поспівчувати хоч дозволь.

    Довкола суші, "кофе" та фаст-фуди,
    Арт-бари, космо, ультра… Жах. Амінь.
    Наліплено тобі на древні груди,
    Пришпилено до камяних творінь.

    Гранітний монстр – Міцкевичу товариш.
    Фальшиві лиця на бігбордах скрізь.
    Не руш святого – душу лиш пораниш.
    Залізли в тіло -- в серце хоч не лізь…

    Мене в минуле кличе тихо пам'ять –
    Туди, де бути вільним вмів ще Львів.
    І спогади, протнувши час, поранять.
    Чогось забракне. Може, щирих слів.

    Таке чуже оце знайоме місто.
    Таке далеке зблизька. Не моє.
    Столиця галичан. Мені тут тісно.
    Чи ж хоч куточок тут для мене є?

    А мова, мова! Корчиться в судомах,
    Коли злітає з уст дитини мат.
    Мій бідний Львове! Бий уже на сполох.
    Сучасний день – твого обличчя кат.
    25.11.2010 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (8)


  7. Леся Сидорович - [ 2010.11.27 18:06 ]
    Акровірш
    Квіти осінь зростила щедро.
    Аж не віриться – стільки їх.
    Та лише одна хризантема –
    Елегантна пані. До ніг
    Рясно сипле їй позолоту,
    Иній сріблом вкриває стебло.
    Наче всю ювелірну роботу
    Артистично зробила давно.

    Бачить ніч, як пелюстки тендітні
    Аж до ранку вирізьблює час.
    Легко пахощі терпкістю квітнуть.
    Ах, яка насолода для нас!
    Гне стебло вітер рвучко і стрімко.
    У природи немає жалю…
    Шле нам пані осінню листівку:
    «Я життя це люблю!»


    2006 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (2)


  8. Сергій Гольдін - [ 2010.11.27 18:28 ]
    Застерігав орган
    Застерігав орган. Моя сльоза
    Текла поволі. Холод рвав підлогу
    І ноги сік, немов гнучка лоза.
    Кричав орган, а я молився Богу.

    Тутешній світ у бруді цвиндрив дні,
    Дитину бив дубцем міліціянта.
    Здіймала руки вічная Оранта,
    І затишно здавалося мені

    Від того поруху. Пекельний глум часу
    Од віри майстра щулився звірино.
    Ні, не усіх жадоба й гнів пасуть,
    Не в кожному втрачається людина.

    Нас осява пресвітлий сум ікон,
    Гризоту розчиняє звук органа.
    І завше Правда вічная повстане,
    І завше Божий здійсниться Закон


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (6)


  9. Лариса Іллюк - [ 2010.11.27 16:07 ]
    ***
    Перекликалася ріка і хмара
    похмурим днем і хвилями хвилин...
    Ховався смерк, осінній перестарок,
    у ночі неминучий тихоплин,
    а та низала зоряне намисто -
    один по Однім падав метеор...
    І місто причаїлось, мов навмисно
    нависло неокресленістю форм.
    Сторінки вулиць вдосвіт розлінує
    холодне сонце, геть прогнавши лінь.
    Спросоння, кволо, в ранок зазирну я -
    змарнований, змарнілий - ще один...
    Хтось занотує в цей відкритий зошит
    часопис кроків, знехтувавши стиль.
    Та як не я, то хто туди доточить
    Про хмару і ріку? Й хвилини хвиль?

    2010р


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  10. Аліна Шевчук - [ 2010.11.27 14:16 ]
    Свічка Пам’яті 33-ого…
    Божевільні очі... -Голодні.
    В них уже заглядала смерть.
    Покалічені душі... -Холодні.
    В напів-темряві чийсь силует...

    Ледь бреде по тім полі...хитається...
    На коліна впав... - і додолу...
    Йому знов хліб ввижається.
    Чорна стежка догнала з дому.

    Натруджені руки холод зігріє.
    Вкриє сніг від біди ковдрою...
    "А чи ж сит будеш мрією?!
    Нагодуйте вже хоч неправдою...

    Але, ні! Заберіть до крихти!
    Та дивіться, щоб не вдавились!
    Вам від нас більше н́ікуди бігти,
    хоч я й змушений тут залишитись.

    Все в останнє...іду за обрій...
    Боже милий, Я МОЖУ ЙТИ!!!
    Господи, тату, ти всіх зігрій!
    Дай їм хліба, щоб за сонце не йшли..!"


    22.47 26.11.10



    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (1)


  11. Тетяна Роса - [ 2010.11.27 14:16 ]
    Хризантеми
    Вони чекали осені, ці квіти –
    пори, коли простелять голі віти
    на палім листі тінь свою прозору
    й холодні ранки внадяться до двору.
    На фоні втрат весніють квіти щемно,
    і на душі від того… хризантемно…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  12. Софія Кримовська - [ 2010.11.27 14:39 ]
    ***
    Холодні души листопаду.
    Гарячі душі – я… чи ти…
    Останнє сонце, ніби БАДи,
    не гоїть відчуття біди.

    Налий мені в долоні неба
    і запали он той ліхтар.
    Мені болять в обіймах ребра
    і серце від очей… і хмар…

    Налий отрути листопаду –
    в душі гарячка стільки літ…
    А ти на зло даєш поради
    і аспірин, і мед, і лід…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (4)


  13. Іван Гентош - [ 2010.11.27 13:38 ]
    пародія " ВІДЧЕПНИЙ "
    Наталія Пасічник
    поезія """"

    місяць який розбиваєш на тижні і дні
    друзки чекань що постійно докупи збираєш
    холодом пахнуть готелі зимових окраїн
    світиться потяг і креслить шляхи вогняні

    лічать слонів і вовтузяться довго без сну
    з шибок зітерши фіранкою сніг або іній
    ті кому згодом пробачать ритмічне сопіння
    ті що ковтають безсоння пігулку сумну

    ключ телефон і адреси яких не знайти
    навіть на синій табличці із назвами станцій
    голос чергової чи провідниці уранці
    так і заснемо - я в поїзді в номері - ти

    пародія

    Шлю SMS-ки, питаю, приїдеш чи ні
    (Зняти готель, як на нині, вартує немало)
    Ще, як назлό, десь провідниця пропала,
    Може б з приватників щось підказала мені.

    Як не сердитись на долю недобру таку?
    Носить світами нас – все завдяки мультивізі.
    Я на поромі, а ти – на верблюді, в круїзі,
    Я засинаю у поїзді, ти – в літаку…

    Може тебе, як мене… віртуалить… не спиться…
    Думка про зустріч заводить, впадаю в азарт –
    Не пристає в небесах ненароком стюард?
    Вдруге лукаво моргає мені провідниця…

    Піду замовити каву – від"а" і до "я",
    Тісно в купе, а якщо затягнути фіранку…
    Перший вагон прогойдає ритмічно до ранку –
    О, невгамовна, пігулко безсоння моя!

    Месідж від тебе: – “Зустрінемось завтра, не ний!
    Нині закриті якісь коридори, канали…”
    Хто би подумав, що перший вагон відчепний,
    Що нумерацію з боку… не того… почáли?


    27.11.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (7)


  14. Віктор Кучерук - [ 2010.11.27 11:00 ]
    Десь тут поруч...
    В літню спеку попід сосни
    Упаду в траву м’яку,
    Та димочком папіросним
    Прожену звідтіль мошку.
    Замилуюсь небом синім
    І згадаю, як колись
    На духмянім бадилинні
    Ми уперше обнялись.
    І чебрець, і материнка
    Пахли чарами вина, -
    Незабутні ті хвилинки
    Обізвались, як луна.
    Тільки ось тебе зустріти
    Не вдається нині знов,
    Хоч під соснами щоліта
    Закипає хутко кров.
    Сосни зморені від спеки,
    Духовиті і сумні, -
    Десь тут поруч – недалеко
    Ходять лісом юні дні.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  15. Михайло Десна - [ 2010.11.27 02:41 ]
    Зона "сімейного" режиму
    Була собі самотня жінка.
    Благала Бога:"Їсти дай!"
    І Бог створив... Якась зернинка
    згодилася на коровай.

    Благала жінка Бога знову:
    "Не питиму лише води!"
    Коза знайшлася, і корову
    умовили зайти туди.

    А жінка плаче:" Дай таке щось,
    щоб я у пестощах була!"
    І соловейко вже трепеще,
    ще й кішечка до ніг лягла...

    Не знає жінка, де ту риску
    провести можна, як межу:
    "Дай щось, що доведе до виску,
    що наляка для куражу!"

    Виттям на щелепу собака
    зненацька скаржитись почав,
    учити свисту стали рака,
    хоч той уперто все мовчав...

    Вже жінка знов за руку смика,
    щоб нове чудо вимагать.
    Та Бог створив їй ... чоловіка!
    А Сам пішов відпочивать.

    27.11.2010 "Сльозогінний сік березових віників"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (10)


  16. Валерій Явтушенко - [ 2010.11.27 01:58 ]
    Сповідь
    Усе проходить, а це мабуть залишить
    Зомлілу душу, котра прагне волі
    Легкий на дотик спомин про колишнє
    Та в грудях пекло ниючого болю

    Не просто вбити ніжність і любов
    Котра один лиш раз в житті дається
    І відчувати, як холоне кров
    Лиш погляд з поглядом вінком зів’ється

    Мабуть є два можливі варіанти
    І перший з них забути при дорозі
    Про тих наївних та палких комедіантів
    Яким прийшлось сміятись… через сльози

    Є й інший варіант – все осміяти
    Прикинутись бездушним, трохи зверхнім
    А з тілом що? Померти чи зів’яти?
    Любов же й в глибині і на поверхні…

    Ми разом і з тобою, мала моя
    Домовилися все це за сон вважати
    Так, як скажи проснутись? Де та воля?
    Як вирватись за сну солодкі грати?

    Мабуть є третє рішення питання
    Господь нам дав любові щастя й муки
    А ще - черпати силу з нашого кохання
    Поки життя тримає нас за руки…

    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  17. Валентина Островська - [ 2010.11.26 22:41 ]
    С жизнью на ты. 26.11.2010.
    Жизнь, прости за сомнения,
    За поддержку чужого мнения,
    Себя не брала в расчет,
    Прими ошибок отчет.
    Жизнь, позволь познать тебя,
    Камни преткновения, разреши любя
    Сбрасывать с пути, узнавая преграды,
    Жить не ожидая награды.
    Похвалу и нравоученья
    Колеса жизни, цепи и звенья
    Не рватьс горяча,от горя и боли,
    Не лишай меня, твоей силы воли,
    Позволь в тебя окунуться и плыть,
    Что б руки и душу от грязи не мыть.
    Созревая умом и телом, не спеша,
    Зло добром побеждая, жизнь не круша,
    Позволь, увидев смерть и забвенье,
    Не разрушать жизни творенье,
    Возникшую боль, умом стереть
    С тела любя, гимн жизни петь.
    Как в пространстве твоем,
    Не быть смерти рабом?
    Как жить не разрушая?
    Аль это ошибка большая?
    Жизни нет без смертного начала,
    Не плывя, не встретишь причала,
    Бери жизни потоки любя,
    Раньше времени, смерть не погубит тебя.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Олексій Саєнко - [ 2010.11.26 22:45 ]
    Набридло це зажоване «Люблю»
    Набридло це зажоване «Люблю»,
    Не хочеться співучого «Кохаю»…
    Для тебе із пекла дістану вогню,
    Нарву тобі яблук у Раї.

    Не хочу це затоптане «Люблю»,
    Не буду компліментів підбирати…
    За тебе єдину і душу свою,
    І серце готовий віддати.

    30 октября 2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  19. Олена Герасименко - [ 2010.11.26 20:47 ]
    ***
    Вжалив спомин гострим жалем
    аж душа затерпла:
    я тебе не залишала,
    я ішла до тебе...
    Та в лиху годину кляту
    (щезни, потороччя!)
    ти впустив у душу ката,
    наче хто наврочив.
    Стала каменем наріжним
    віха на мольберті.
    Це вона безмірно грішна,
    що жадала смерті.
    Малювалось полотно -
    розтинались груди.
    Не привабливе воно -
    не дивіться, люди!
    2005


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  20. Тетяна Яровицина - [ 2010.11.26 19:04 ]
    Яке воно, щастя? (Мій погляд)
    "Чи знаю, яке воно, щастя?" –
    хто в себе про це не питав?
    А щастя – у долі смугастій
    не знати рахунку літам.

    Прожити свій вік у здоров’ї,
    без заздрощів, зла і боргів.
    Зігріти своєю любов’ю
    коханих, дітей і батьків.

    Не зрадити друга, не вбити,
    не стати мішенню брехні.
    Вітчизни й сім’ї не зганьбити –
    не жити по вуха в лайні.

    Не заздрити іншим, не красти
    і прагнень своїх не зректись.
    Якщо і судилося впасти –
    самóму змогти підвестись.

    Здійснити щось дуже важливе
    (хай буде нелегко, але ж
    себе відчувати щасливим –
    то є насолода без меж!).

    Відбутись потрібним й корисним
    (але, боронь Боже – зручним!).
    Як ворог чи заздрісник тисне –
    зуміти упоратись з ним.

    Здолати і гнів, і ненависть,
    знайти в собі сили і міць
    не бути слугою обставин –
    іти по життю горілиць!

    Свідомо приборкати сіре
    в минулому і – майбутті.
    Прожити у променях віри,
    що є таки сенс у житті.

    А, може, не так вже й багато
    потрібно для щастя?!
    А, брате?

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  21. Місс Абсурд - [ 2010.11.26 18:10 ]
    Янголятка
    Маленькі янголятка
    Сплять на м’яких хмаринках.
    Встають дуже раненько,
    Щоб сонечко піднять,
    Промінчики розпутать
    І випустити в небо
    І теплі почуття нам
    Увесь день дарувать.
    Промінчики ласкаві
    Нас кожного голублять –
    Це наші янголятка
    Дають про себе знать.
    Віддячить можеш тим же:
    Поглянуть колись в небо,
    І можеш їм усмішку
    Й тепло подарувать.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  22. Місс Абсурд - [ 2010.11.26 18:38 ]
    Моя любов
    В густій синій темряві ночі
    Лиш бачу закохані очі,
    Які заглядають аж в душу
    Та серця кохати не змушу.
    Не можу тебе полюбить
    Й не треба так душу ятрить
    І серце мені розривати –
    Не зможу тебе я кохати.
    І знаю, що винна я дуже –
    Побила твою щиру душу,
    Зім’яла у ком твоє серце
    Й любові маленьке джерельце
    Камінням закидала я –
    Усе це провина моя.
    І прощення в тебе просити
    Не маю ніякого права
    І можу лише припустити,
    Яка в мене буде розправа.
    Чи можна очисти душу?
    Я каюсь, молюсь… Дужче й дужче
    Ненавиджу серце своє,
    Яке в грудях сильно так б’є…
    Й до тебе не тягне, прости,
    Зірвались між нами мости…

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  23. Місс Абсурд - [ 2010.11.26 18:32 ]
    Мечта
    На береге пустынном,
    Песок перебирая,
    Стоит исхýдлый мальчик
    И на закат глядит.
    А солнце, опускаясь,
    Мальчишке улыбается.
    Он же не может плакать!
    Уже только грустит…
    По чём грустишь, мальчишка?
    Не ýж то что случилось?
    А, может, это тучи?
    А, может, ты влюблён?
    Но, нет. Он смотрит в море
    Таким печальным взглядом,
    Кораблик провожая,
    Что по волнáм плывёт.
    Он тоже хочет в море!
    Он тоже любит плавать!
    И хочет приключений
    Весёлых он порой!
    Поэтому, вздыхая,
    Он с грустью смотрит в море,
    Кораблик провожая,
    На вóлнах, там, вдали…

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.11.26 17:31 ]
    *** (в метро)
    В холодному тунелі, під землею,

    Вже майже звикла, вслухалась у гуркіт

    Коліс стальних, запала тиша в грудях…

    В холодному тунелі, під землею…



    Згадалося, була-таки твоєю,

    Тримала міцно, аж до болю, руку,

    Бажала, щоб не сталася розлука,

    В холодному тунелі…під землею,



    Не бачила, не чула, відчувала,

    А ти пішов, і не повернеш в осінь,

    Хоча моя душа невтомно просить…

    В холодному тунелі під землею…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (4)


  25. Алексий Потапов - [ 2010.11.26 16:05 ]
    В Питер
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (14)


  26. Анатолій Сазанський - [ 2010.11.26 16:03 ]
    ZZZZZZZZZZZZ М.П. ZZZZZZZZZZ
    ..над псалмами очей ясних
    Зупинився..здригнувся..стих..
    Зачарований Світ- Різник
    У кривавій мантильї лих..

    Реготався Божок в раю,
    І жбурляв напівмісяць- ніж:
    Ти хутчій Диво те заріж
    В честь Мою..!

    І кривавились Небеса..
    І навшпиньки Земля брела..
    І в зіницях ясних цвіла
    Чи сльоза, чи роса..

    Над псалмами очей ясних
    Зупинився..всміхнувся.. Гріх..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  27. Софія Кримовська - [ 2010.11.26 14:58 ]
    Страшить
    Мене страшить не ніч, а я і ти -
    обом сьогодні боляче од гніву.
    Асфальти підіймають натовп-гриву.
    А нам не вистачає сил піти.

    Холодні очі всіх адмінбудівль
    в гарячі очі люду - малодушно.
    Збирає час останнє, як подушне.
    А ти кричи і плач, а чи радій -

    у тебе ані слів, ані надій!

    І тих страшись, хто посмішки надів...


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (8)


  28. Адель Станіславська - [ 2010.11.26 09:35 ]
    Бережи його, Боже
    Як ступив за поріг -
    ніж у душу...
    Мій живий оберіг...
    Не порушу
    плину тиші вночі
    я словами,
    серце тільки ячить
    молитвами.
    Янгол хай у путі
    допоможе,
    милуй і бережи
    його, Боже.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (22)


  29. Василь Кузан - [ 2010.11.26 09:14 ]
    Видимість твого бажання
    Видимість твого бажання,
    Босоногі бані динь.
    Я один. А ти зі мною,
    Ніби дзвін усіх гординь,
    Ніби спів сирен, що рано
    В ранах гнізда в’ють. В огні
    Міражами виростають.
    Стати осторонь мені,
    Біля власного вокзалу,
    Власне, залом, зелом, злом...
    Ломить душу денна втома,
    Дещо втрата. За селом
    По пустельних роздоріжжях
    Розбрелись маленькі “Я”.
    І немає більше літа,
    І летить у даль земля.
    Тільки я лишив свій стогін,
    Стукіт серця, попіл, плач -
    Я самий собі свобода
    І самий собі палач.
    Лакмус лібідо. Лібретто.
    Післямова. Постмодерн.
    Держить пульс мій акапела
    Крапля краплених озер.
    Гру вже зіграно. За грати
    Сонце впало. Пальми слів
    Виростають. Ніби сливи
    Крапки падають на стіл.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (6)


  30. Ігор Рубцов - [ 2010.11.26 08:51 ]
    Де щастя водиться?
    Багато хто з моїх знайомих
    Прибились західних земель.
    Шпаркі, як кажуть, на підйомі
    До кращих подались осель.

    Були між ними патріоти.
    Сказати-б, жадібні? Так ні.
    Квартири мали і роботу,
    Людей впливових між рідні.

    Шуміли:"Ми міцного роду
    І щиро віддані йому".
    А тільки трапилась нагода,
    Розвіялись по одному.

    І я у Західну віконце
    З гуцулом-тестем прорубав.
    Хоч наше і не гірше сонце,
    Гайнув, бо привід таки мав.

    З чужих столів поїсть-попити,
    Відчути радощів земних,
    Побачити, щоб зрозуміти:
    Ну чим намащено у них?

    А ще довідатись кортіло,
    Куди так щільно тисне люд?
    Чому ніяка владна сили
    Не в силі втримати їх тут?

    На чужину погнути спину
    Не раз щороку виїжджав,
    З Німеччини на Україну
    Хрусткі банкноти виряджав.

    І все-одно не міг збагнути
    Любов слов'ян до чужини:
    Не встигли Грінвіч перетнути,
    Американці вже вони.

    Ніхто там нас не виглядає,
    Грошей "за так" не роздає.
    І в них буденність набридає,
    І там рутина дістає.

    Хоч, правда, побут там зручніший
    І підлататись можна враз,
    Так їдуть же не найбідніші,
    А найкмітливіші від нас.

    Не стану до уваги брати
    Високий сервіс по містах.
    За зручність треба там бабрАти
    Не менш, ніж у своїх краях.

    Там люди не такі сердечні,
    Сухі та стримані, аж сміх.
    На око вишукані, гречні,
    Насправді, байдужі до всіх.

    Тиняєшся між них, як привид,
    Без центів не наллють води,
    Тому заможність - ще не привід
    Для переселення туди.

    Можливо, жити я не вмію?
    Втрачаю вигоду свою?
    Я Україною хворію,
    А світ - для інших віддаю.

    20.08.2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (12)


  31. Тетяна Роса - [ 2010.11.26 02:04 ]
    Мій листопад
    Сіре небо ходить босе
    по розвіяній листві,
    розсипає осінь роси,
    трави хмарам - візаві.

    Снігу першого не видко –
    хризантемний листопад,
    забуяли примул квітки
    з хризантемами уряд.

    За оголені вже віти
    зачепились теплі дні –
    осінь пестить першоцвіти,
    подаровані мені.

    З прохолодним поцілунком
    вітер тулиться до скронь,
    впившись сонячного трунку
    з хризантемових долонь.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  32. Михайло Закарпатець - [ 2010.11.25 23:26 ]
    В цьому вирі життя...
    Хтось напише листи -
    їх читатимуть, плачучи нишком.
    Хтось блукає у снах
    чи живе просто так, навмання.
    Хтось байдуже гортає любов,
    як вже читану книжку,
    а, напевно, є хтось,
    що співає про неї в піснях.

    Окрім щедрих людей,
    що запалюють щастя, мов свічі,
    не забравши собі
    ані крихти від цього тепла,
    є багато і тих,
    що, напевно, не раз і не двічі
    свою совість топив
    у безодні підступного зла.

    В цьому вирі життя,
    в лабіринтах премудрої долі,
    заблукали удвох.
    Задзеркаллям приховано суть.
    Їм, нарешті, любов
    прошепоче жадані паролі
    і святі почуття
    цвітом ніжним весни проростуть...


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (6)


  33. Віктор Кучерук - [ 2010.11.25 23:19 ]
    Колискова дружині



    Спи, моя мила… Хай сниться тобі
    Те, що побачити в снах ти хотіла, -
    Спи, поки сни ще твої голубі,
    А не безсоння моє поруділе.
    Спи, моя мила, а я не засну,
    Тільки схилюся на мить над тобою
    І поцілую відраду хмільну,
    Завжди змагатись готову в двобої...
    Спи, моя мила, немов дитинча,
    Все обціловане нами без тями, -
    Спи задля того, щоб міг зустрічать
    Я тебе ранком новими піснями.
    Спи, моя мила і дума чужа,
    Поки між нами мовчання безкрає, -
    Поки натхнення незрима межа
    Наші серця безупинно єднає.
    Спи, моя мила…

    24.11.10.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (7)


  34. Оксана Романів - [ 2010.11.25 22:41 ]
    впоперек доріг
    Мій світ, закутий ланцюгами днів,
    іржавими промоклими дахами.
    І холод в небі, чорними птахами,
    до міліметра списаний зі снів.

    До зустрічі! В якомусь із молінь
    Тебе відпустять, вбитого, на волю.
    і ті слова, що ти вживав, як зброю,
    впадуть на чорні рани поколінь.

    А все обман. І впоперек доріг
    Як не біжи - себе тепер не стріти.
    Нове правління пише заповіти
    за тих, хто тут без пам"яті поліг.

    За нами слідом, снігом і дощем
    передневолю гублячи за часом,
    примарна дійсність темним третім класом
    спішить, в душі перетиснувши щем



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (7)


  35. Григорій Слободський - [ 2010.11.25 22:52 ]
    ...
    У Києві на майдані зібралися люди
    Не довільні дію влади
    Що то воно буде, що то воно буде.!

    З усіх кінців України їдуть добровольці
    Не по оклику партії ,
    Як колись їхали комсомолці.

    Клич уже кинутий
    На майдан рушай
    Як не ти, то хто?
    Не питай не питай!

    За волю, свободу,
    за краще життя
    зрадницьку владу
    відправить в небуття.

    Пора вже порснутись,
    Пора уже правду впізнати
    Пора, пора на майдан,
    Друже, поспішати.!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  36. Юлія Блюсович - [ 2010.11.25 20:25 ]
    Мова
    Життя прекрасне! Чом би й ні?!
    Сидиш і маєшся дурнею.
    Ти слухаєш чужі пісні,
    І розмовляєш мовою чужою

    Хіба назвати можна домом
    Дороги повні чужини?
    Коли за рідним хатнім вже порогом
    Ти почуваєшся німим?

    Ту мову рідну, солов"їну,
    Що вчили нас батьки й діди,
    Ми відкидаєм беззупинно
    Куди б не йшли, де б не були

    Не можу слухати я цього!
    Змиритися не можу з тим!
    Я маю мову! Своє слово!
    І спілкуватимусь лиш ним!

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Юлія Блюсович - [ 2010.11.25 20:03 ]
    Втрачене свiтло
    Я не знаю, як бути далі
    Місяць повний із неба зник
    Все засіяло сильним туманом
    Світ весь зник і все в одну мить

    Я повірити все ще не можу
    Як прожити без нього життя
    Як сховатися від морозу
    Мов сліпе оте вовченя

    Мабуть треба світило шукати
    Якесь інше. Тепліше від всіх
    Щоб і влітку зими не боятись
    Прийди ти, що в мріях моїх

    Бо не можна життя залишати
    Місяць є. Він просто не тут.
    Він покинув дитятко незряче
    В морі вічного горя і туг

    Та дитина дорослою стала
    В собі сили піднятись знайшла
    І вперед по життю крокувала
    Дуже впевнено. Вже не сама...


    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Юлія Блюсович - [ 2010.11.25 20:05 ]
    Alone Again
    The brightness comes into my eyes
    I see your face. And now at once
    It seems to me, that's just a dream
    Of course it's right. You're not with me.

    I wake up now and here...Alone...
    Cause you as usual are at home
    I want to be together like
    Two spirits in the hollow sky...


    2008


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  39. Юлія Блюсович - [ 2010.11.25 20:59 ]
    Winter depression
    The winter comes
    And it becomes
    So sad and quiet everywhere

    We say "Good bye!"
    And go to buy
    Some fool, unnecessary air

    We think "I need it"
    And we say "it is so warm!"
    But then we sale...

    Cause someone needs it
    More than we!
    And all this foolishness repeats...

    2008


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  40. Юлія Блюсович - [ 2010.11.25 20:05 ]
    Вставай!
    Ти спиш і зараз бачиш сни
    Можливо, там смішні слони
    Можливо, я... Це було б краще
    Та все ж ти спиш, так чи інакше

    Вставай! Вставай! Вже сонце вийшло!
    А може і не зовсім...та все ж не спи!
    Бо я ж не сплю. Я тут сиджу
    І нуджуся, тому і пишу

    Напевно, ти не хочеш ще вставати...
    Тобі би тільки спати, спати!!!
    Життя проспиш! Котра година?!
    Ну добре, спи... Ти все ж людина!


    XI.2008


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. Юлія Блюсович - [ 2010.11.25 20:54 ]
    Alone
    The wind is cold and I'm alone
    Alone in all the world
    I sit at home, so I feel warm
    Unlike those other ones

    It rains so hard and it's enough
    For my forgetting pain
    Cause being alone in this whole world
    Is not an easy thing...

    2008


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Юлія Блюсович - [ 2010.11.25 20:47 ]
    Хочу i зможу
    Я хочу писати, але не пишеться
    Я хочу сказати, та слів не знайду
    А серце не може...не може мовчати
    Та все ж я знайду, свій спосіб знайду!!!

    Я зможу сказати без букв і без слів
    Писати я зможу і без чорнил
    І вилию душу - дізнаєтесь ви
    Все, що зховалося на глибині...

    2008


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Юлія Блюсович - [ 2010.11.25 20:54 ]
    Зiрка щастя
    В далекому небі бурхливих шляхів
    Знайшла я стежину до щастя.
    Вона так далеко, хоч ніби і ні
    Та поруч його я не бачу

    Стежина далека та, добра й надійна
    Безпечна і світла,без вітру
    Я бігла б і зараз,але я повинна
    Півроку провести без світла

    Без світла щасливої зірки моєї
    Я мушу так довго тужити.
    Я зможу,я буду. Чи зможе лиш стежка
    В високому небі лишитись?

    Я вірю,що зможе,я прошу у неї
    Просити я буду довіку
    "Ти дай лиш добратись до зірки у небі
    До щастя мого без просвіту!"


    X 2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Юлія Блюсович - [ 2010.11.25 20:31 ]
    My sweetie sun
    My sweetie sun lives far away
    Its hard to live in dark
    I want to feel the warmth today
    But its impossible for now

    I find it difficult for me
    To stay in Universe alone
    I know you can't just come to meet
    The worlds we live are different at all

    So I am like in Nothern Pole
    My night lasts the eternity
    I know that I'm not quite alone
    Cause you are always close to me



    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Вадим Степанчук - [ 2010.11.25 20:55 ]
    Мігливо, мінливо, мінливо
    Мінливо, мінливо, мінливо...

    Я безперечно буду твоїм джином.

    Надією -

    Першою і останньою,

    Казкою наяву,

    Поцілунком раннім,

    Магією від-часу.




    Заздрістю

    Білою, чорною

    - для інших.

    Я безперечно виповнюю

    Бажання

    Твої найбільші.




    Мінливо, мінливо, мінливо...

    "Ніколи не кажи ніколи",

    а "назавжди" казати можна.

    "Ти мій назавжди"

    - бажання.

    Ми, до речі, познайомились там,

    Де додати тільки:

    "Ніколи не кажи ніколи"




    Бажання нагадує спокій,

    А спокій нагадує миті,

    Коли твоя голова на моєму плечі

    І пасми волосся дощиком завиті.

    І навколо

    Зовсім нічого.

    Зовсім нічого не відбувається.




    А дощик і далі тихенько грається

    З нашими душами,

    З твоїми пасмами,

    Густими, хвилястими.

    Мінливо стає, мінливо.



    2010р


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  46. Юлія Блюсович - [ 2010.11.25 20:29 ]
    Little Lady In Front of the Mirror
    Rebecca was shouted by all
    She knew the evil could fall
    Before her thinny knees
    And ask "dont stop this, please"

    She was tired of sadness now
    But Rebecca just didnt know how
    She could stop this today and here
    Poor lady infront of the mirror

    She was crying and couldnt stop
    Though she felt she was in love
    Little lady had other problems
    They were difficult and hopeless...




    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  47. Марія Гончаренко - [ 2010.11.25 20:52 ]
    * * *
    життя моє – човен
    а в ньому – Всесвіт
    веслую сильніше
    бо хвилі навколо
    високі як гори
    *
    12.11.1991 р.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  48. Вадим Степанчук - [ 2010.11.25 20:06 ]
    * * *
    Небо губить зірки.

    Влучають прямо в стовпи.

    Трохи іскрять дроти.

    І струм іде далі..




    Напругою буденних вечорів

    Повз жовті газетні сторінки.

    Від домів - до домів,

    Розігріваючи спіралі.




    Зірки врізаються

    В мої вікна

    Сповзають вниз,

    Залишають смуги.

    Збираю їх,

    Саджаю в клітку.

    В звичайну клітку,

    Де жили папуги.




    Несу на озеро,

    Викидаю в воду.

    Витрушую з клітки

    Містичну коду.




    Чути сплески,

    Чути як тонуть,

    скипаються..

    Прислухайся,

    Майбутнє

    Збувається.



    2010р


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Юлія Блюсович - [ 2010.11.25 20:30 ]
    Moment
    The world has stopped for a moment
    I saw the brightness of eyes
    I felt the reys of the sunset
    And tasted your beautiful smile

    It seemed that no one was here
    The silence was heard everywhere
    The crowd has disappeared
    Two people in all this big world

    That moment lasted few minutes
    Or seconds...I even dont know
    We were two misterious strangers
    Who?..Nobody knows...

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Вадим Степанчук - [ 2010.11.25 20:25 ]
    * * *
    До когось поспішав дощ.

    Спіткаючись за мокрі підвіконня,

    За жадібно-хвилюючі долоні

    І байдужі парасолі.

    Тікаючи від хмар, від долі.

    По забитим ринвам

    Подорожнім пилом,

    Листям, сторінками

    Подарованих книжок.

    На бездушних вуличках

    В нескінченних сутичках

    Бий свої краплини

    об стоптаний пісок.

    Загуби у поспіхах,

    Загуби ще досвітла,

    Полонену відчаєм,

    Душу свою. Немов

    Щось минуле й пройдене.

    Не найдеш ніколи вже,

    Не знайде ніколи вже.

    Як я не знайшов.


    2010р


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1252   1253   1254   1255   1256   1257   1258   1259   1260   ...   1829