ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...

Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Загнати у життєвий лабіринт.

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Павло Вольвач - [ 2010.06.25 12:11 ]
    * * *

    Я все тинявся світом – з якогось дива?
    чи діла?
    А дуб шелестів на вітер, береза ця все тремтіла.

    Скільки ж їх об’явилось – тих, різних – милих,
    жахливих...
    А сіно собі косилось, сохло на схилах.

    І нині пах деревію, світло, лелеки й мак…
    І Ти, котрий все це вміє, прости мене,
    позаяк…


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Прокоментувати:


  2. Павло Вольвач - [ 2010.06.25 12:56 ]
    * * *


    Разом із мурами тіла –
    Гріш, як доконаний сенс.
    Птáхи з усіх відлетіли.
    Повідлетіли – і все.

    Бути забутим ацтеком,
    В маєві майя, як є…
    Тільки знамéння над степом
    Стомлено свідчать своє.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (2)


  3. Павло Вольвач - [ 2010.06.25 12:31 ]
    З ВИДОМ НА БОНУ


    Кафе. Тераса. Звук шансона. Плюс
    фортеці рештки на горі. Дивлюсь,
    як білим квітом між соснові гори
    лягає май, на столики, на брук,
    та ще видінням, тінню – Римарук…
    Ну що ж, коли то він, то поговорим.

    Удвох, чи ширшим колом. Позаяк
    один поляк і (ще один) коньяк
    яви й мани завихрюють сполуки.
    Співають пíвні навзамін сурмú,
    над вуличні вибоїни й храми,
    де Божа Мати зрить Христові муки.

    Та все ширяють – сміх сказати вслух –
    летючі строфи про свободу й дух,
    що взяв у спадок пращурів клейноди.
    Вита над хлібоїдами піїт,
    і заповіт, і луни мудрих гіт,
    скасовуючи небуття зі споду.

    Дві тисячі якийсь черговий рік,
    зневірам і словам згубивши лік,
    повзе, мов пірамідою мураха.
    Їдальня. Пошта. Квіти. Курс валют.
    Змарнілий прапор над державним дахом.
    А ще недільний мимовільний люд,
    у світлотінях слова «сатьяграха»…





    _______________________________________________________
    *сатьяграха (санскр.) – захист правди за допомогою правди, термін Махатми Ганді


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.73)
    Прокоментувати:


  4. Саша Кіткотенко - [ 2010.06.25 12:52 ]
    Кориця. Перець. Я. Ваніль
    Кориці запах, чорні грати,
    Втрата свободи – гірша втрата,
    Ніж навіть смерть на самоті…
    Світ на основі трьох китів
    зійшов із місця. Базилік.
    Мене позбавлено навік
    Свободи. Я. Сира темниця.
    Знов кориця…
    Знов правда. Перець. Біль утрат.
    Повзе по тілу чорний гад.
    Слизький. У душу нагло лізе.
    Може задушить? Кров. Порізи.
    Болять. Сочаться. Кровоточать.
    Жасмин. Цвіте з приходом ночі.
    Вже не почую… Ні то Ні.
    Жалізні грати на вікні.
    Не стратять. Не уб’ють. Не буду!
    Навколо так багато бруду…
    Навколо завжди так було!!!

    Мені то холод, то тепло...

    ...
    Кат сипле в кров на рани сіль.
    Кориця. Перець. Я. Ваніль.
    Позачиняйте в каземати.
    Мені нема куди тікати.


    Рейтинги: Народний 0 (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  5. Валерій Хмельницький - [ 2010.06.25 11:06 ]
    Казковий Відень
    Не був я в західних столицях,
    Лиш раз - у місті Відень,
    А там - із кожної крамниці
    Приємний запах лине:

    Тут пахне кави ароматом,
    Тут - чаєм із жасмину,
    З тієї - пряний запах м'яти,
    А звідти мріє кмином.

    З арабських чутно ресторанів
    Легким димком кальяну,
    З китайських із самого рання -
    Для мене невпізнанні.

    У центрі - запашним глювайном
    І смаженим каштаном...
    Гуляють тут дівчата файні
    Й туристів каравани.

    Як чарівниця мила, мимо
    Пройшовши повз вітрини,
    Жагучий погляд в тебе кине -
    Пектиме і донині.

    По тротуарах із бруківки
    Ходив і милувався
    На чепурні його будинки,
    На вирізьблені лавки,

    Алеї, парки та озерця,
    В яких качки і ряска...
    Лишився Відень в мене в серці,
    Немов чудова казка.


    17.06.2010


    Рейтинги: Народний 6 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (10)


  6. Наталія Крісман - [ 2010.06.25 08:39 ]
    КРИК ДУШІ
    Які ж дволикі люди в цьому світі!
    Ніяк до них не звикну, хоч умри.
    Ще вчора дарували мені квіти,
    А нині – мов розлючені вітри
    Шматують мене словом знавіснілим,
    Прокляття сиплять в спину і до віч.
    Чому ж так лють їм очі заступила?
    Чому в їх душах темна-темна ніч?

    Та я мовчу, звикаючи до болю,
    До лицемірства, зради і зловтіх…
    Я лиш душі ніколи не дозволю
    Хоча б на мить вподібнитись до них!
    грудень 2009р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  7. Наталія Крісман - [ 2010.06.25 08:58 ]
    МІЙ ХРАМ
    Що крок один – то все коротший шлях
    До рубежу, що Вічність прочиняє.
    Буває важко вбити власний страх,
    Коли зневіра в душу проникає.
    Та вперто йду, усупереч страхам,
    Шукаючи життєвий сенс у всьому,
    І прагну віднайти єдиний Храм,
    В якім душа забуде біль та втому –
    Той Храм, в якім спочинок віднайде
    Й до Вічності із Господом ввійде!
    2002р.




    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  8. Наталія Крісман - [ 2010.06.25 08:30 ]
    Який сумний цей світ навколо...
    Який сумний цей світ навколо,
    Яка суєтна суєта,
    А ми, бездухі вже і кволі,
    Стираєм з пам’яті й Христа.

    Поглянеш в душу – безнадія,
    Стіна безпросвітна зневір,
    Давно не ждем свого Месії
    І не підносим віч до зір.

    Давно не вірим в сили власні,
    Давно на краще змін не ждем.
    Невже вогонь борні в нас згаснув?
    Де ж воля наша ділась, де?

    Та лиш тоді, коли народом
    Захочем знов себе відчуть –
    Воскресне віра, буде згода
    Й до нас Месія знайде путь!
    січень 2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  9. Юлія Кропив'янська - [ 2010.06.25 01:51 ]
    ***
    усміхнена жінка йде вулицею
    напевно має обнову
    розкішну білизну якої ніхто не бачить
    жінка сміється
    вона чарівно зваблива
    у цій своїй таємниці
    якої ніхто не бачить

    я теж ідучи всміхаюсь
    не знаю наскільки чарівно
    не знаю наскільки звабливо
    але безперечно щиро

    я тішуся – під сорочкою
    (і цього ніхто не бачить)
    новосотворене серце

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  10. Юлія Кропив'янська - [ 2010.06.25 01:03 ]
    - розмова рук -
    якщо вірити лівій руці,
    життя моє буде коротке,
    а права рука говорить –
    я житиму років сто;
    обидві, до речі, згодні,
    що розуму вистачає;
    любові ж мені обіцяють
    стільки, що це виглядає
    ніби відшкодування, –
    я слухаю їх і думаю:
    до чого ж вони добалакаються?

    2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.34) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (2)


  11. Юлія Кропив'янська - [ 2010.06.25 01:31 ]
    ***
    це один із тих вечорів
    з яких роблять оповідання
    розбивають його на кадри
    розливають напої по темах
    і куштують історії
    сумні повчальні трагічні кумедні
    такі життєві
    такі неповторні
    розказані мудрим голосом
    людини що знає світ
    додають неодмінно запах
    ліпше якийсь особливий
    і трохи тоскної музики
    для художньої повноти
    це один із тих вечорів
    коли межі стають пунктиром
    ми вкотре змінимо думку одне про одного
    і не буде ніяких оповідань

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  12. Олеся Овчар - [ 2010.06.25 00:15 ]
    Нічна замальовка
    Нічка з пензлем у руках
    Вже блукає поміж хат –
    Розмальовує двори
    В сонно-тихі кольори.
    А за нею назирці
    Йдуть зірчата-пустунці
    І у кожному дворі
    Світять срібні ліхтарі,
    Щоб нічні картини ми
    Роздивитися могли.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  13. Вікторія Осташ - [ 2010.06.24 23:38 ]
    наша доля
    плакали крізь сльози
    захлинались сміхом
    за кавалок прози
    віддавали втіху

    відтинали кривду
    хліб на сіль міняли
    і кудись на південь
    п’ятами кивали

    шліфували пісню
    сім рядків на місяць
    витинанки пісні
    чорно-білий ситець

    голос серце крає
    сумом безборонним
    а воно лиш краєм
    почуттів зі схрону

    не іди на голос
    придуши тривогу
    кожен крок – як волос
    вже відомий Богу


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (3)


  14. Марина Карпінська - [ 2010.06.24 23:14 ]
    Доверие
    Бог знает, что делает,
    хоть ты в Него и не веришь…
    Я вижу ангелов, я улыбаюсь им.
    И тихо верю,- они меня заберут.
    Даже когда забываюсь,
    а руки твои не врут,
    Под крик,- «Он не тот!»,
    но раз ты все еще тут,
    не надо сбивать гробы,
    попутно ломая двери,
    Пока я любима тобой
    и ты мной любим,
    Пока не стали пеплом
    мечты о белом.
    Я вижу ангелов.
    Но лишь улыбаюсь им…
    Бог знает что делает,
    он занят любимым делом.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  15. Марина Карпінська - [ 2010.06.24 23:00 ]
    Деду..
    Я никогда не стану меньшинством...
    Как холодны последние дороги!
    Кучка Гамлетов произносят свои монологи
    За накрытым черной скатертью столом.

    Ты сердит неймоверно на то, чем я тихо горда.
    синий цвет спецодежды, синий цвет изоленты...
    Я возьму в понедельник твои, дедуль, инструменты,
    и твоей дорогой пойду, неся провода .

    Хорошо,когда есть кому просто в печали тревог...
    На отшибе общей толпы возле серой площадки
    Два седых уже друга в печали держали лампадки,
    Защищая от ветра избитой рукой огонек.


    .......................Октябрь,2009,


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  16. Ніна Яворська - [ 2010.06.24 18:49 ]
    Не треба
    От тільки не треба казати, що так буде краще.
    Я знаю напевне, що час - ескулап нікудишній.
    Я просто хотіла тобою впиватися натще,
    і кожного вечора їсти із губ твоїх вишні.
    Я просто хотіла відерце прозорого щастя
    й міцного кохання маленьку таку філіжанку.
    Натомість, гаряча сльоза обпікає зап'ястя...
    А місяць, мов зрадник, сховався у складках фіранки.
    От тільки не треба фальшиво мені співчувати,
    і погляд ховати у купі пожовклого листя.
    Можливо, я просто хотіла занадто багато,
    тому наші душі в єдину зорю не зрослися...


    22. 06. 2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.23)
    Коментарі: (5)


  17. Славко Комарницький - [ 2010.06.24 17:00 ]
    Хочу жити
    Хочу жити. Повітря холодне у груди
    набирати щодня, як з криниці цебро.
    І видіння примарні святої Гертруди
    хай спадають, як тінь, на гаряче чоло.
    Хочу жити, як птах. Без межі горизонту,
    що одвік віддаля небеса від землі.
    Хочу хату стару, запах стрісканих гонтів
    і вогні на Купала, що гаснуть у млі.
    Хочу жити струмком у забутому зворі
    і ревти у нестямі під спалах грози.
    Хочу в жмені зібрати всі вранішні зорі
    і змішати їх світло в краплині сльози.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  18. Юлія Кропив'янська - [ 2010.06.24 15:33 ]
    ***
    осінь пора золотих фараонів
    з першого дня що ступає на землю
    мріє про те як себе похоронить
    кидає смертні прикраси на зелень

    легко мов натяк лоскоче у носі
    амброю з тиші й гарячого листя
    гарною хоче померти ця осінь
    штучна принадлива золотолиця

    днів стає менше а збори тривають
    їй урочистість потрібна і спокій
    міряють час намистини криваві
    осінь воліє чекати аж поки

    в тишу і вечір не кваплячись вийдем
    щоб піраміди із листя палити
    в небо підуть бородаті і димні
    душі дерев без жалю і молитви

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (4)


  19. Юлія Кропив'янська - [ 2010.06.24 15:39 ]
    ***
    пошесть блукає вулицями
    чхає на перехожих
    щоб їм починали ввижатись
    червоні й жовті дерева
    і часом навіть туман
    що стинає будинкам шиї

    шановні сидіть удома
    в місті епідемія

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  20. Юлія Кропив'янська - [ 2010.06.24 15:22 ]
    ***
    Він сидить на моїй кухні
    й терпляче жде, поки я прийду.
    Він любить дивитись, як я заварюю чай
    і вибираю найкраще яблуко.
    Він знає, що я пишу свій портрет
    на всіх скляних полотнах.
    Він разом зі мною чекає,
    поки заснуть будинки.
    Він, мовчазний і вірний,
    зникає приблизно о третій,
    коли я кажу „добраніч”
    і вимикаю світло.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  21. Саша Вісич - [ 2010.06.24 14:45 ]
    ***
    навіяно Жаком Превером

    Я була в гущі подій

    Повз мене везли жінку яка скоро помре
    Її молодий посивілий син з напруженими очима
    дивився на закриті двері

    Повз мене везли жінку яка вже померла
    Її сусід сказав що стався інсульт
    Випадкова перехожа похитала головою
    і запитала на якому поверсі хірургія

    Повз мене пройшла кульгава дівчина
    що зовсім не думала про смерть
    Але життя її лякало більше


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (4)


  22. Олексій Кацай - [ 2010.06.24 13:54 ]
    Всі місячні стежки ведуть у вирій...
    Всі місячні стежки ведуть у вирій,
    де гороскопи не віщують лиха,
    де губи хвиль читають вітру стиха
    гекзаметри опівнічних сузір‘їв,
    де обрії із порцеляни й скла
    кордони позначають, а не стіни,
    де, як на слово – звуки, безупинно
    на ранок перетворюється мла,
    де всесвіт ще великий для людини.
    Де вже йому людина замала.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  23. Олексій Кацай - [ 2010.06.24 13:21 ]
    Десь там…
    Десь там, на далекій планеті,
    десь там, край чужої зорі,
    вібрують комахами нетрі
    так саме, як і на Землі.

    Дерева там схожі на вишні –
    адже навіть в дикості трав
    рослини завжди є безгрішні,
    бо з раю ніхто їх не гнав.

    А на континентах незвичних,
    під небом міжзоряних див,
    в органах звучить галактичних
    сопілки задумливий спів.

    Ручай біля ніг безпорадно
    хлюпоче-шепоче тобі:
    людина – це думка, що здатна
    відображатись в воді.

    І без мелодрам та патетик
    вкриває роса кораблі
    десь там, на далекій планеті,
    десь там, край чужої зорі…


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  24. Іван Гентош - [ 2010.06.24 12:02 ]
    пародія "Етюд подорожнього"
    Андрухович Ю.

    місто мов зала йду один
    застебнуто двері на всі жалюзі
    я тінь уздовж погаслих вітрин
    я дерево на одній нозі

    ця ніч насичений кармазин
    шляхетна твердь хідника луска
    зі стін волокна худих лозин
    а в мене рука
    золота й легка

    це наче танець під клавесин
    з променем що паде навзнак
    я сам як отой дорожній знак
    і ліхтаря світляний апельсин


    збірка "Середмістя", Київ, 1989




    Пародія


    Додому вертаю о пізній годині…
    Застебнуто двері барів усіх.
    Моє відображення у вітрині…
    Що за опудало? Курям на сміх…

    Пика червона. Очі кальмара.
    Галстук в салаті. М’ятий піджак.
    Гуля на лобі – напевно, кара –
    Не заувважив дорожній знак.

    Ну, що дружині про гулю скажу?
    От допікатиме – ліпше смерть.
    Схоже, на лавку шляхетно приляжу,
    Щось під ногами хитається твердь.


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (6)


  25. Ірина Гнатюк - [ 2010.06.24 12:08 ]
    ******
    Хтось змінить мою платівку,
    Я тихо лише заплачу,
    Та буду в душі йому тихо
    По-справжньому щиро вдячна.


    Розстелить хтось скатерть-прапор,
    Здригнуся від звуку сопілки,
    Мойого життя новатор
    Змінив мою поведінку.


    Прорвуся крізь заборони,
    Про це розкажу у чатах,
    Відправлюсь з старого перону
    По рейсах в дитячих санчатах.


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.07)
    Прокоментувати:


  26. Іван Воскресенський - [ 2010.06.24 11:33 ]
    Досить марити уявним
    Душ людських, на жаль, не знахар,
    Істин всіх ще не збагнув,
    Я сьогодні в очі страху
    Випадково зазирнув…

    Homo Sapiens, людина,
    Рухи, тіло – як у всіх.
    І лише одна відміна –
    Очі – з ряду неживих!

    В них не вільну, горду птаху,
    Не її натхненний спів –
    Я побачив згусток жаху,
    Збайдужілість почуттів.

    Я злякався. Боже правий!
    Як же може бути так:
    Ледь вдихнув життя заграви
    І вже здався, неборак?

    Ні, не здався – ранувато
    Ще вінок мені нести.
    На цім світі розпізнати
    Ще багато я не встиг.

    Кров моя іще гаряча,
    Прагне нових почувань.
    Посміхнувся ось – а значить –
    Буде «вчора» для страждань.


    Знову в очі ті поглянув,
    Сміло, твердо заявив:
    «Досить марити уявним!»,
    Взяв – і дзеркало розбив.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  27. Наталія Крісман - [ 2010.06.24 08:17 ]
    ПАМ’ЯТЬ МИНУЛОГО
    Мені здається, тут я вже була -
    У цьому місті і у цім чудовім крАю,
    Немов дорогою цією вже ішла.
    А звідки це у мене? Я й не знаю.

    Я пам’ятаю запахи і звуки,
    Неначе відгомін з минулого життя.
    І мерехтять обличчя, очі, руки...
    Мов зазираю у колодязь небуття.

    Колись вже бачила, немов у диво-сні,
    Дерева, квіти, небо це і зорі.
    А нині тільки спогади одні
    В мені живуть, неначе хвилі в морі.

    Душа моя колись вже відчувала
    Вогонь кохання, щастя й благодать.
    Здається, що й Тебе колись кохала,
    Бо на вустах лежить Твоя печать...

    Була, кохала... Все мені знайоме.
    Так зрадити не можуть почуття.
    Наступний роблю крок у невідоме:
    Не знаю, що готує майбуття...
    2000р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  28. Наталія Крісман - [ 2010.06.24 08:15 ]
    СЕРЦЯ СТОРІНКИ
    Біжать слова, злітають рими,
    Мов на папір спішать лягти.
    Вони з’являються незримо
    І наче просять ” відпусти...”.

    Та я лиш деякі впускаю
    На волю з них в далеку путь,
    Бо кращі з кращих залишаю:
    Вони – моя неначе суть.

    Окремі з них давно спочили
    В мені безмовно на віки,
    І тягарем важким безсило
    Лягли на серця сторінки.

    Лиш час від часу проривають
    Вони саван моїх думок,
    І, наче з квіту, виплітають
    Новий, віршований вінок.
    2000р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  29. Наталія Крісман - [ 2010.06.24 08:29 ]
    МАЕСТРО
    Мов натягнута я струна:
    Почуття – наче ноти оркестру.
    Коли біль – я соната сумна,
    Коли радість – сіяє Маестро.

    Як звучить у мінорі душа –
    Дух і плоть на куски розриває.
    Коли ж небо мажором втіша –
    Душа мов би торкається раю...

    Злети вгору, падіння униз:
    Так було, є і завжди так буде.
    Лиш Маестро знов грає на біс
    Ці мажорно-мінорні етюди...
    2000р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  30. Олег Гуцуляк - [ 2010.06.24 01:57 ]
    Елегія до сонної Оксани
    Ні сонця, ні дощу ... Весна недужих.
    Еней помер в Лавінії обіймах.
    І Рим помре. І гине в плоті війнах
    вовчиці дух, холодний і байдужий.

    І снів нема. Лиш марево видінь
    Туманних днів під Рейном в теплих норах...
    І душі огортає мерзлий морок
    На рабство із десяток поколінь.

    Не наш, не світ... Ракшаси і кентаври,
    син Пендрагона, Зігфрід, тінь у брід...
    Закінчує крайнеба шлях болід -
    і Атлантида - мрією про завтра.

    21.06. 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  31. Вікторія Осташ - [ 2010.06.23 21:46 ]
    Антисуїцидне
    передумане ніби прожите
    вбогі пам’ятки нашого «я»
    на обніжках зупинених митей
    що плоти з них несе течія

    ти захочеш померти завчаси
    досить кажеш – я все уже вжив
    надививсь на дива і прикраси
    знаю всі міражі й віражі

    все набридло – потворне і гоже
    печія від усього й усіх…
    а чи й так – забери мене Боже
    я втомився на горе на сміх

    очі д’горі підняти не годен
    роззирнутись – кругом зайвина
    чи життя вже змінило природу –
    мертвородженим що таїна

    що їм вічність і що їм спасіння
    хоч стріляй із гармати гармат
    йде сновидою по волосині
    над безоднею понтій пілат


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (5)


  32. Олександр Заруба - [ 2010.06.23 21:39 ]
    Оксані Забужко, на її особистий хрестовий похід проти влади
    Дозвольте ґречно запросити пані
    На вальсу тур, на танці на вулкані!
    Погомоніти на краю безодні
    Під випари знайомі сірководню.

    Які сейсмологи?! До біса обережність!
    Ми відсвяткуємо на славу незалежність!
    То не біда, що магма з тріщин й спека,
    Вулкан – то є основи нацбезпеки!

    Із українських є усталених традицій
    Самим собі плодити контрадикцій!
    Та треба Богу всім разом молитись,
    Що дав нам на вулкані оселитись.

    Вибагливі парфуми, дами й шати,
    Бармени навчені, їм звично готувати
    Коктейль міцний забійний зради й злуки.
    Збивайте, пані, в польці закаблуки!

    Глядіть, – не мешти, – з крокодила туфлі,
    Так файно гарбузи ростуть на туфі,
    На схилах моцно заплітаються томати –
    То наш вулкан! Ходімте, пані, спати!

    На схилах цих ми здавна будували,
    Змуровані підвалини й підвали,
    Спинаються у небо кам’яниці,
    Якого ж дідька, пані, Вам не спиться?

    Тут пуп землі, тут осередок націй,
    Приймає дідич шквал конґратуляцій,
    Будує майбуття, будує дачу,
    Тут круглий рік в струмку вода гаряча.

    І лише самість миршава і квола,
    У випарах ядучих захолола,
    Хоч так на здатність жити зазіхала…
    На лаві, пані, файно смажить сало!

    Не оступитись тільки б. Обережно!
    Навіщо в пресі кричите Ви так бентежно?
    Не бійня ж, не якась там гекатомба,
    То лиш маленька вулканічна бомба.

    Сусіди нам Росія і Європа
    То най туди стікає лава й попіл,
    А ми міняємо під вітром часу галси
    І знов кружляємо у політичнім вальсі.

    Святкуємо паради й ювілеї.
    Гуляй, братва! Останній день Помпеї!
    Можливо і не прийде час спитати
    Допоки лава нам дає кружляти?

    Ми ж не поети, пані, – комерсанти,
    Знічев’я патичком у жерлі копирсати
    Ви хочете? То, мабуть є неґречно,
    Зиск не приносить, не на часі, недоречно.

    Ми, любочко, такі втнемо закони –
    Тут не вулкани будуть – терикони!
    Навзамін цього непокірного народу
    Не нація, не рід, а шлак й порода!

    Щоб наша дурість висилась горою
    На кшталт фурункула, пардон, чи геморою.
    Болячки ті лікуються одвічно
    Лиш хірургічно.
    16.06.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (2)


  33. Олександр Куманський - [ 2010.06.23 21:03 ]
    МАНДРІВКА В КРИМ (Пародія на пісню гурту "Очеретяний кіт")
    я в дорогу збирався почепив волам катафоти на крутороги
    приладнав гарненько хуро-магнітолу
    слухатиму на чумацькому шляху гарну музику
    для мене гратиме і співатиме очеретяний кіт
    дружина за моєї несподіваної тривалої відсутності
    без солі доїдатиме останній суп
    мені байдуже я поїду через окружну
    посаджу біля себе на солому трьох зіроньок ясних
    трьох дівоньок красних їх колір мене не турбує
    нехай будуть хоч помаранчевими

    він поїде у крим
    або в інше злачне місце
    ну тоді і хай з ним
    чимчикують і дівчата

    вони мене спитають чи маю самогон
    хоча б одну чекушку з косаківки на особу
    відповім їм чесно що не маю самогону геть
    натомість у мене з собою буркун-зілля
    воно одномасне як мої воли
    куди подінеться журба дівчата реготатимуть
    від того що я везу їх у сексуальне рабство
    в коморах їхніх душ щось гупне
    коли попустить ми побачимо ясні зорі на небі
    а також явір зелененький при дорозі

    фари світять в лице
    він від домочку все далі
    заболіло оце
    чарів вже напився

    їдуть засинають
    в чудових видіннях примарах
    плями вражень що трапляються сверблять
    він не лінується їх почухати

    19 травня 2006
    презентація альбому мандрівка в косаківку


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Олександр Куманський - [ 2010.06.23 21:16 ]
    Ірен Роздобудько (на романи «Ґудзик», «Зів’ялі квіти…», «Шості двері» тощо)
    РЕЦЕПТ

    Треба взяти ґудзик, глину,
    Свіжі яйця з пластилину,
    Пелюстків зів’ялих трошки,
    Ганджубасу десь з півложки,
    Пучку цукру, крихту перцю,
    Щось близьке душі і серцю,
    Всипати відро талантів,
    І ретельно розмішати,
    Притрусити даром Божим,
    Все розкласти на папері...
    І тоді, як Він поможе,
    Вийде страва – „Шості двері”.

    Облизатися можна!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Олександр Куманський - [ 2010.06.23 21:15 ]
    Андрію Куркову (стосовно романів „Пікнік на льоду”, «Остання любов президента» та ін.)
    Не по картах він не гадає –
    На сюжетах пророкує.
    Що напише, те й вгадає –
    Не вживає слово всує!

    Ви, хто гріх вважає благом,
    Хто живе за кошт народу –
    Пийте за Куркова: брагу,
    Самогон, шампанське, воду...

    ПИЙТЕ літри і галони,
    Бийте до землі поклони...
    Може, вас почують боги,
    ЩОБ НЕ ВЗЯВСЬ ЗА НЕКРОЛОГИ.

    P.S.:
    Ну, а ми (чого мудрити!),
    Друже, тату, сестро, брате,
    За здоров’я будем пити –
    Нам нема чого втрачати!

    2007


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  36. Юлька Гриценко - [ 2010.06.23 20:33 ]
    Твій слід болить мені ще й досі
    Твій слід болить мені ще й досі,
    Невинним плюшевим «прости».
    Вдягаю усмішки на сльози,
    Щаслива наче...



    В душі нестерпно плаче осінь,
    І часом хочеться втекти,
    А потім думаю : «Ну, досить...»
    Сідаю й плачу...



    І не кляну я власну долю
    За те, що ти з»явився в ній.
    Якби ж дивитися без болю
    Мені зуміти.



    Якби ж то висушити з солі,
    Щоб очі стали не сумні.
    А знаєш, я колись дозволю
    Мені наснитись...

    23.06.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (6)


  37. Ігор Морванюк - [ 2010.06.23 19:22 ]
    * * *
    Ми не можем забути про день,
    Й пам'ятаємо завжди про вечір.
    Вітер бавиться кісьми на плечах,
    В грудях серце - загнаний олень.

    Мої сльози до тебе й надія,
    О, чарівна, моя самото!
    Серед всіх негараздів зумію
    Віднайти саме то, саме то...

    Що примушує знову вертатись,
    В почуття незабутніх годин.
    Там де в двох, а не сам, не один.

    Самоту мою брала у мене,
    А взамін віддавала свою.
    За мету, саме так, за мою.

    2001


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (1)


  38. Олександр Шумілін - [ 2010.06.23 18:31 ]
    * * *
    Сиплется листям липовим
    сплетене нами літо.
    Місто весело кліпає
    пізнім палеолітом.

    Пилом і пляжним попелом
    пальмові плями манять,
    лиця з гарячим попитом
    свіжістю клептоманять.

    Краплі висять над площами -
    ніжні - перед дощем,
    Просто під небом вмощуюсь
    і посміхаюся,
    ще


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  39. Олександр Куманський - [ 2010.06.23 17:30 ]
    ЕПІГРАМА С.Жадану (Anarchy in the UKR)
    Сергію Жадану

    BACK IN THE UKR

    хтось може обкуритися травою
    затим набити в ніздрі кокаїну
    в довершення нанюхатися клею
    чи в інший спосіб полюбить країну...

    хтось може ненавидіти мусарню
    зате любити янга і sex pistols
    тягати тьолок з виду тіпа гарних
    в готелі харків чи в степу за містом...

    хтось може наколоти вени
    залить горлянку літром самогону
    тинятись довго рідною землею
    все описати що було законно...

    та що б хтось не робив як не старався
    і звідки б творчий вітер не повіяв
    такий сюжет не створить хоч би й всрався
    який виходить з-під пера сергія!..

    2006 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  40. Юлія Кропив'янська - [ 2010.06.23 16:55 ]
    ***
    Один раз на місяць я хочу ставати дощем
    і стукати у кватирки.
    Стоятиме хтось, поклавши руки на скло,
    пульсуватиме знаком питання,
    а знайомий пейзаж не знатиме відповіді, –
    тоді я вистукаю „прийом-я-чую-тебе”
    азбукою Морзе.
    Визначатиму ходу снів, що з’являться людям,
    і ритм віршів, які дочекаються ночі,
    покроплю кадилом асфальт –
    він здуріє од власного запаху.
    Зажену додому втомленого водія:
    завіса, чувак, до нових зустрічей;
    підморгну з калюжі високим підборам
    і хлюпну-таки на ногу, що не дивиться,
    куди ступає.
    Захочу солоного – з’їм чиїсь сльози.
    Один раз на місяць я хочу ставати дощем.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  41. Юля Спалахувка - [ 2010.06.23 16:16 ]
    Вечірня кава
    Вечірня кава - така шкідлива,
    І тільки морок сховає вади
    Ніхто ж не знає, чого заради
    Забули сон свій - чекаєм дива.

    Не спиш сьогодні - виспишся завтра,
    А зараз сон хай йде манівцями.
    А я посиджу - почесна варта
    Згадаю вітер, заграю гами.

    Тиха розмова, змучений погляд,
    В очах загасла нервова злива.
    Забути біди, відчути догляд...
    Вечірня кава - така правдива.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  42. Юлія Кропив'янська - [ 2010.06.23 16:18 ]
    ***
    я не маю до тебе жалю
    ти мій біль ти стоїш навколішках
    на шиї у тебе зашморг
    ти марно благаєш болю
    бо сьогодні я інквізитор
    в тортурах говорить правда
    я звужую тобі горло
    я дою тебе мов змію
    ти хрипиш ти кашляєш віршами
    ти викричиш їх до останнього
    поки голосу не забракне
    а я запишу їх усі
    і тоді я тебе відпущу
    на смерть швидку і жадану
    як грішника що покаявся
    як злодія що зізнався

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  43. Юлія Кропив'янська - [ 2010.06.23 16:08 ]
    ***
    пам’яте кам’яній
    застигай прекрасною квіткою
    я впізнаю тебе завжди
    я люблю тебе вічна моя
    тебе не потрібно ховати під склом
    пелюстки твої не зів’януть
    я знову маленький принц
    я піду в далекі світи
    відвідаю інші планети
    але знатиму що ти є
    квітнеш для мене
    і я прийду на тебе подивитись
    коли зникне страх
    перед мертвим садом

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  44. Гальшка Загорська - [ 2010.06.23 14:59 ]
    ***
    Я більше вже не думаю про тебе,
    Потрібна я тобі була чи ні,
    Ти спогадом залишивсь в серці в мене,
    І поряд йшов зі мною всі ці дні.

    А їх вже так багато назбиралось,
    Несу я дні на зігнутій спині,
    Роки біжать і що ще нам зосталось?
    Не буду нарікать – часи складні.

    Вони у нас такими були завше,
    Складним був час від створення Землі,
    Часи складні були і в предків наших,
    В Адама й Єви гірш, ніж в наші дні.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Прокоментувати:


  45. Ірина Гнатюк - [ 2010.06.23 14:33 ]
    З тобою
    Розділити з тобою я хочу
    Насолоди замріяну казку,
    Дарувати весняної ночі
    Всі обійми,цілунки і ласку.

    Щоб сп"янілий безумним коханням
    Розумів що на тебе чекає,
    І в пориві нестримнім бажання
    Шепотів :"Я кохаю,кохаю..."


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.08) | "Майстерень" 5.25 (5.07)
    Прокоментувати:


  46. Соломійка Бехт - [ 2010.06.23 13:20 ]
    на роялі чорно-білих скронь
    Ти сховай мене в свої долоні,
    Захисти від вітру і вогню.
    Відбиває пульсом в моїх скронях:
    "Я люблю… лише тебе люблю".
    Не зважай на паузи між нами,
    Збережи у спогадах любов.
    В скронях, мов на клавішах роялю,
    Звук «люблю…» я чую знов і знов.
    Не забудь мене, тебе благаю,
    Не втрачай, не розкривай долонь.
    Ритм знайомий пальці відбивають
    На роялі чорно-білих скронь.


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (1)


  47. Олександра Труш - [ 2010.06.23 13:26 ]
    Коротко про смерть (рондель з кодою)
    Душа покидала тіло
    У вічність - за кроком крок,
    Повітря останній ковток,
    Лиш губи пошерхлі просили.

    Хоч руки ще все не зробили,
    Проте без жалю, без тривог
    Душа покидала тіло,
    У вічність - за кроком крок.

    А лікар намотував вміло
    Надії останній виток,
    Та Смерть відпустила курок,
    Зіниці без руху застили...
    Душа покидала тіло,
    Злітаючи ввись, до зірок...

    (ABba abAB abbaA b)

    23.06.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (24)


  48. Тіна Гальянова - [ 2010.06.23 13:31 ]
    ВІРУС БОЖЕВІЛЛЯ
    Не думала раніш, що божевілля
    Передається навіть через дотик.
    Ти ж взяв і заразив мене повільно,
    Й хвороба вже для мене, як наркотик.

    Ін’єкції тебе чекають вени.
    І особистість вже моя подвійна.
    Ти просто відібрав мене у мене.
    А із собою не ведуться війни.

    Ми в нашій божевільні не самотні:
    Цей вірус розповсюджуєм на всіх.
    Так, ми хвороби носії сьогодні.
    Але ж хвороба – це не смертний гріх.

    Діагноз свій приховувать не стану:
    Несповна розуму чи, може, дурнувата.
    Й хоча мені сутужно і погано,
    Та божевілля вже не можу подолати.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  49. Олеся Овчар - [ 2010.06.23 11:10 ]
    Дощик-пустунець
    Чом травичка мокра?
    Звідки ці сліди?
    Це ж бо щойно Дощик
    Прибігав сюди!

    Грався у садочку
    Жмурки з вітерцем.
    Смакував у кроні
    Вишеньки тихцем.

    На старій орелі
    Мрійно посидів
    І вербиці кіску
    Жартома розплів.

    Квітоньці-ромашці
    Казку нашептав...
    Ще почапав трохи
    Босим поміж трав –

    Та й подавсь додому,
    В небо навпростець
    Милий, невгамовний
    Дощик-пустунець.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (8)


  50. Катерина Василенкова - [ 2010.06.23 09:32 ]
    Не було кохання
    Ти пісні розчиняв у наївних серцях,
    Не цукрові слова – солоні.
    Все минуще мине – запевняв у піснях,
    Як любов не одна у долі.

    Ти співав не коханим, закоханим лиш
    Безнадійні романси туги,
    І у кожне із їхніх дівочих облич
    Називав неприємно «другом».

    Дотепер не було про кохання хітів
    У твоєму репертуарі,
    Але я почуття заронила у спів
    І надала життя гітарі.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.04)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1309   1310   1311   1312   1313   1314   1315   1316   1317   ...   1829