ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна моя – для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня не думал

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Тарас Гончар - [ 2008.07.24 09:01 ]
    ПРЯМА ДО ПРОПОРЦІЙ ЗАЛЕЖНІСТЬ

    пряма до пропорцій залежність –
    висока чутливість до снів –
    втікає, мов вектор, в безмежність
    й зникає без жодних слідів,
    а я залишаюсь на місці
    й пускаю коріння в асфальт,
    щоб зсохнуть, мов інші, у місті
    важких запорошених пальт;
    все рівно ж бунтують машини
    в іржі списаних гаражів,
    й згнивають без краплі бензину,
    не в змозі втекти від дощів,
    які вже, мабуть, будуть вічно,
    принаймні в це вірить прогноз;
    тож більшість людей так трагічно
    віддались воді... а гіпноз
    як завжди нас водить за носа,
    на очі накинувши шаль;
    ледь чутно ще, як ходить боса
    підступниця, манячи в даль...


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  2. Тарас Гончар - [ 2008.07.24 09:46 ]
    ТІЛА – СНІГАМ, А ДУШІ – ЛЬОДУ

    давайте здохнем, як тюлені, й присвятимо тіла снігам,
    а душі – льоду, що у вені колись розплавиться, і нам
    стане тепліше, бодай вдвічі, бодай у півтора разів,
    і ми поглянем прямо в вічі тій мерзлоті, де бог зомлів
    й згорів диявол там же в той же момент атеїстичних снів,
    й скажемо просто: “вибач, боже! прости й ти, чорте, нас рабів”,
    а потім підемо поволі кожен у свою сторону
    без жалю, болю, без любові, та всі у напрямку: до сну!!!


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  3. Тарас Гончар - [ 2008.07.24 09:46 ]
    ТЬМА (ФАНТАЗІЇ УЯВ)

    нема ні місяця, ні звуків,
    навколо абсолютна тьма…
    ти п’єш, щоб не тряслися руки,
    і віриш в те, що ще зима,
    й що все, що діється навколо –
    просто фантазії уяв,
    насправді ж, навкруги все голо,
    порожньо й пусто… й серед плям
    і ям пом’янутих реалій
    ілюзорними “нехай”
    майже здається, що є далі,
    та це лише фосфенний рай!
    немає неба, є лиш зорі,
    та й те вони, мабуть, як ти –
    п’яні, несправжні й на щось хворі,
    мов ті примарені коти,
    що щось нявчать поліфонічно
    в чортячих джунглях ялівцю,
    та й так пронизливо й трагічно,
    що хочеться пірнути в тьму оцю…
    й ніколи більше не вернутись
    у те, що зветься “наяву”,
    й навіки зникнути-забутись
    і перевтілитись в нову
    далеку невідому зірку,
    яка також колись впаде,
    залишивши по собі дірку
    з гаком питання “як?” і “де?”



    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  4. Ольга Сущева - [ 2008.07.24 09:59 ]
    похоже
    он ест с ножа, безмолвен, странен,
    и кожа - словно береста,
    регенерированы ткани
    в rapid'е с опцией "no style".

    глаза - два угля с пепелища.
    добычей всей, без дележа,
    за кров расплатится, за пищу,
    сказав "спасибо, госпожа",

    шагнет в космическую слякоть,
    захлопнет временной проем.
    и госпожа, похоже, плакать
    не станет, заскучав о нем.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (2)


  5. Микола Блоха - [ 2008.07.24 02:58 ]
    Сегментуючи життя.
    Сегментуючи життя,
    Я все ж дійшов до небуття.
    Навіщо? - я, тепер питаю.
    Взяв розложив своє життя,
    Так, по поличці кожному сегменту.
    Навів порядок, зрозумів багато,
    Тай марення буття, розтали.
    Залишивши мене у небутті.
    И сегментуючи життя,
    Пораду дам мій друже, пам’ятай,
    Життя, лиш марево буття.

    24.07.08 г. 2:37


    Рейтинги: Народний -- (2.63) | "Майстерень" -- (2.17)
    Прокоментувати:


  6. Віталій Вітюк - [ 2008.07.23 23:35 ]
    Ещё чуть-чуть.
    Ещё совсем чуть-чуть и будет осень.
    И каплей вновь окошко зарябит.
    И родственника старческая проседь
    В который раз на кофе пригласит.

    Ещё чуть-чуть и с ветви лист сорвётся.
    Всю жизнь он выдохнет бронзатом утолясь.
    Похолодеет и вода в колодце
    Готовясь попримерить зимню вязь.

    Ещё немного мёдом упиваться.
    Цветенье пчёлам скажет свой «адью».
    И томная брюнетка на матрасе
    На шубу поменяет облик ню.

    Лишь капля лета. Лишь глоток тепла,
    Остался нам от бодрого светила.
    И вновь прохлады зябкая рука
    Закроет нас в отопленных квартирах.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  7. Олена Курдибан - [ 2008.07.23 21:02 ]
    Мій ворог
    Забрав думки. Спустошив мрії.
    Все вкрав,розбив і змарнував...
    Нема сльози. Нема надії.
    Не закохав. Причарував.
    Замріяв ранки, сни, бажання.
    Зламав ті крила, що були.
    Лишив мені моє мовчання...
    Тепер не треба слів.Іди.


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.2)
    Коментарі: (1)


  8. Олена Курдибан - [ 2008.07.23 21:24 ]
    Плету....
    Плету весну. Сплелася осінь:
    Похмурі ранки та дощі.
    Не вірю щастю ще і досі,
    Ну, як повірити мені!

    Плету я сонце, небо, зорі,
    Але сплітається пітьма.
    І знову в білі мої коси
    Вплітаються лихі слова.

    Плету журбу зі сліз та смутку
    І все, як завше, - ясен сміх.
    Нема дощу і ніч не буде
    Приносити своїх утіх.

    Плету кохання, ніжність, вірність,
    А в серце рветься самота.
    І гаснуть зорі, гаснуть мрії,
    А з ними, певно, і душа...


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  9. Олена Курдибан - [ 2008.07.23 21:01 ]
    C....
    Ступлю на сніг.Ще крок...Ще крок
    І ти стоятимеш вже поруч.
    Роблю один і два і сто,-
    Ти відступаєш.Ну для чого?

    Простягну руку.Дотягнусь
    До твого змерзлого обличчя.
    Ні!Я не холоду боюсь,
    А те,що в твому світі лишня.

    Холодний вітер б"є в лице,
    Цілує в губи і у плечі...
    Ну зрозумій,прошу усе-
    Без тебе аж ніяк не легше...


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (6)


  10. Олена Курдибан - [ 2008.07.23 21:36 ]
    Безнадія
    Ти так далеко
    Й ближче вже не станеш,
    А я до тебе горну всі зірки.
    За те,що я тебе люблю-
    Мене не покохаєш,
    Ми мабуть різні два птахи...


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  11. Олена Курдибан - [ 2008.07.23 21:55 ]
    Пошук
    Заплутавшись у павутинні снів,
    Шукаю волю.Чи неволю?
    І серед холоду вітрів,
    Гамую в серці стільки болю.
    Так стомлена від почуттів-
    Знаходжу знов своє кохання.
    Шукаю сміх серед дощів,
    І знов знаходжу лиш мовчання.
    Боюсь лишитись на одинці...
    Та знов чомусь сама.Сама!
    І з цього кола вже не вийти,-
    Стомилася моя душа...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (2)


  12. Олена Курдибан - [ 2008.07.23 21:40 ]
    Моїм друзям в день весілля
    І розділивши світ навпіл,
    З"єднались раптом дві дороги.
    Серед гармонії світів
    Дзвеніли дзвінко ніжні дзвони.
    Серед мовчання кришталів
    Так гучно линув сміх кохання.
    Вдягнувши долю в щирий спів
    Два серця линуло в вінчання.


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  13. Олена Курдибан - [ 2008.07.23 21:00 ]
    Байдужість
    Зустрілись погляди байдужі.
    Їм стало холодно обом.
    Вони карали себе дуже,
    І серце ранили теплом.
    Вони дивились просто в душу,
    Шукали відповідь,-знайшли.
    І зрозуміли,що байдужі
    Один до одного були...


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  14. Олена Курдибан - [ 2008.07.23 21:31 ]
    Вічне кохання
    На хмарах місяць зорю колихав
    І найніжнішу їй пісню співав :
    Про сонце,про ранки,про інші світи,
    Про те,як навік будуть разом вони.
    А зірка чарівно йому усміхалась.
    І так мимоволі вона закохалась.
    Проте не сказала,йому не призналась,
    Бо трепетно-сильно кохання боялась.
    І так вони дні у мовчанні топили,
    Так весни і зими стрічали й губили.
    Так мовчки кохали і не розуміли,
    Як цим дивним щастям обоє горіли.


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.21) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  15. Олена Курдибан - [ 2008.07.23 20:49 ]
    Невідоме
    Не написала ні одного звуку.
    І не зронила жодної сльози.
    Поранила лише до крику руки,
    Схопивши ними клаптичок пітьми.
    Не здоганяла втрачені хвилини
    І не збирала у долоні сни.
    Тяглись секунди,як години
    У довгих пошуках весни.
    Не пам"ятала,як було до болю
    І не хотіла згадувати все...
    Не знала,чом жила журбою,
    Не розуміла,що мине.


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  16. Олена Курдибан - [ 2008.07.23 20:56 ]
    Я малювала
    Я малювала безліч ранків.
    Я малювала безліч днів.
    Безхмарне небо і світанки,
    Яких ти бачити не вмів.

    Я малювала вічне щастя,
    Кохання,мрії,небеса,
    Але лишилася навіки
    Покинута,немов сльоза.

    Я малювала поцілунки ,
    Сплетіння рук і подих тіл.
    Ти ж дарував,як подарунки,-
    Любов,якої не хотів.

    Я малювала,малювала
    І змалювала фарби всі!
    І так кохала!Так кохала...
    Пробач за все.Пробач мені.


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  17. Олена Курдибан - [ 2008.07.23 20:20 ]
    Колискова
    Заспіваю колискову.
    Засинайте зорі!
    Затихають всі розмови,
    Сонце спить у морі.
    Заспіваю,заспіваю
    Про лілові віти.
    Засинають всі світанки,
    Засинає вітер.
    І постукає у двері
    Ніжна колискова.
    Прошепоче :"Спи тихенько,
    Сонно-веселково"
    Задрімає місяць білий,
    Обійнявши хмари.
    І усе засне навколо...
    Ніч дарує чари.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (2)


  18. Ванда Нова - [ 2008.07.23 19:51 ]
    Серпень
    Жарко-нестерпні очі у серпня,
    що в помаранчеве вбраний, як смертник.
    Хмаркою зверху – в руки конвертик:
    фрази відверті, та образи стерті.

    Здавна затерплі, нібито мертві,
    фарби плекає задуманий серпій;
    чудяться в нетрях вепри… і нерпи
    плинуть в уяві - прудкій круговерті.

    Вогники змеркли в Бога на верфі -
    знай лиш, церую вітрила подерті.
    Скнара упертий – дощ-виночерпій
    мружиться серпня шаленого жертві…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (14)


  19. Ольга Сущева - [ 2008.07.23 16:06 ]
    Метель в раю
    Устал мой ангел ждать моей надежды
    На ветреном судьбы моей краю
    Откуда ты, невиданная прежде,
    Метель в раю?

    Одним, сиянье радуг растворяя,
    Слепяще-белым цветом вечных вьюг,
    Куда летит вселенная живая?
    Метель в раю.

    Как дозовусь хранителя-изгоя?
    Уклон обледенел – не устою.
    Снега озябших ангелов укроют.
    Метель в раю.

    Каким усилием от белоснежной пенки
    Закатным светом сердца отслою
    Я белых крыл тончайшие оттенки?
    Метель в раю…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (16)


  20. Ельфійка Галадріель - [ 2008.07.23 14:10 ]
    Ще далеко до ранку
    Ще далеко до ранку,
    Ще спить навіть удосвітна тиша,
    Тільки вогник на Замку
    Блимає маяком в середмісті
    І годинник на Ратуші
    Вартовим відганяє десь сни.

    У гарячім від спеки повітрі
    Чути запах прив’ялого листя
    Що шурхоче балади про літо
    В романтичній манері написані
    Із яскравих, неонових літер
    На сучасних, хай-теківських вивісках.

    Спить бруківка, розпечена сонцем
    Сняться їй шурхотіння тих кроків
    Що не йдуть, а летять в невагомості,
    Так, як вміють ходить лиш закохані
    У яких власний час є і простір.
    Без обмежень пробігу і років.

    Ліхтарі, мов ряди самоцвітів,
    Це модерна міська геометрія
    Хаотично-напрямлених ліній
    Зовсім нового світу проекція
    Капіляри, судини, що світяться,
    Мов пульсація мегаполісу-серця.

    А по чорній, небесній екліптиці
    Переходять парадом сузір’я
    Хороводи ведуть навкруг місяця
    І керують погодньою зміною
    На світанку стожарами сиплються
    Феєрверкои додолу рубіновим.


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (1)


  21. Григорій Слободський - [ 2008.07.23 12:31 ]
    Піду у церкву.
    Піду у церкву
    Богу помолюся,
    А звідти на цвинтар
    Матері вклонюся.

    Квіти волошкові
    Цвітуть на могилі,
    Тут спочивають
    Уста мені милі.

    Тут у затишку
    Закінчились муки,
    Навік спочивають
    Натруджені руки.

    Кругом тиша,
    Мовчазні хрести,
    А нам ще хрести
    Свої довго нести.

    У квітах і зарослі,
    В бур’янах могили
    А під ними люди,
    Що у світі жили.

    Під хрестами
    Лежать юні –
    Щастя не узнали,
    Уста молоді,
    Ще не цілували.

    Кажуть їх душі
    Літають у вирі.
    Може у повітрі,
    Може в морські хвилі.

    А може на небі
    В пеклі, чи в раю.
    На які планеті
    Я так і не узнаю.

    Як там їх душі,
    Не знати мені.
    Рай і пекло, кажуть,
    О тут на землі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  22. Мирослава Гарасимів - [ 2008.07.23 12:00 ]
    * * *
    Любов- почуття без кордонів і меж.
    Воно розпалить мільйони пожеж
    В серцях у закоханих світу усього.
    Ти, може, сам ще не відаєш того,
    Але воно в тобі давно горить.
    І ти відкрийся хоч на мить-
    Пізнаєш щастя ти прекрасне-
    Любов ніколи не погасне!


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.67)
    Прокоментувати:


  23. Мирослава Гарасимів - [ 2008.07.23 12:20 ]
    Де ти? (пісня)
    Холодний вечір, а я одна.
    Життя самотнє, в душі зима.
    Тебе шукала усе життя,
    Але не знала- тебе нема.

    Приспів:
    Ти тільки вигадка моя,
    Ти тільки мрія нездійсненна.
    Тебе шукала я дарма,
    Бо ти- це хмарка в небесах.

    Сумне життя- без тебе я.
    Та ще жива надія моя,
    Що Бог змилостивиться й пошле
    З блакитних і ніжних небес тебе.



    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.67)
    Прокоментувати:


  24. Юлія Гринчук - [ 2008.07.23 11:37 ]
    * * *
    Не куйовдь мене цілунком

    Засни на моїх грудях
    оберегом від пам’яті

    Обніми голову вінком полиновим
    вітром степовим облизаним
    з росою маковою

    На щоках

    А я для тебе стану цеберком
    по вінця сонцем налитим

    Щосвітанку грітиму п’яти
    у твоїх долонях
    після прогулянок
    місячною доріжкою

    До вінця

    Коли пси кличуть тебе
    на полювання.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.16) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (4)


  25. Тарас Гончар - [ 2008.07.23 10:25 ]
    ХОЧЕТЬСЯ СКОЧИТИ (У ПРІРВУ)

    Хочеться скочити… та звідки?
    Спочатку треба вийти з клітки,
    Й лиш потім можна кудись дертись,
    Щоб звідтам впасти і померти.

    Момент польоту (чи падіння)…
    Це хмари ще чи вже каміння?
    Невже, вже смерть? Що, ще життя?
    Що ж є за ширмою буття?


    Множаться множники гормонів,
    Точаться ножики гармоній…
    Й хочеться бути, як луна –
    Ніби одна, а ніби й два.

    Скільки мене є у квадратах? –
    Нестача, норма, забагато?
    А скільки вас в мені живуть! –
    Вас, що за мною в тьму підуть…


    Хочеться кинутись на списи,
    На їхні, кров’ю змиті, риси…
    Мариться щось, чого нема –
    Мріється літо, та зима

    Взяла в полон весну і осінь
    Й в гарячці щось морозить досі,
    І нам набрид вже цей абсурд:
    Цей сніг, цей лід,
    цей холод
    й
    бруд
    .


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  26. Тарас Гончар - [ 2008.07.23 10:42 ]
    ЧИ ВДАСТЬСЯ ЗАХОВАТИСЯ ВІД СЕБЕ?

    Чи вдасться заховатися від себе,
    Коли і краєм ока видно власну тінь,
    А чистота ледь вицвілого неба
    Сама ж оголює каркас земних склепінь?

    Чи зможуть маскувальні самокпини,
    Надійно абстраговані в слова,
    Тісно вкластись рядами в туман рими
    Для того, щоб вміститись в серці зла?

    Чи вийде стриматись, щоб не поворухнутись
    І прорахунком цим не видати себе,
    Й кінець кінцем, мов давній біль, забутись,
    Щоб більше не тривожити тебе?


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  27. Тарас Гончар - [ 2008.07.23 10:45 ]
    ШАНС ЗНАЙТИСЬ

    Я заховаюсь так, що й не знайдете,
    Навіть, коли прийдеться це зробить,
    А перехресними питаннями “Сон, де ти?”
    Знищите всіх й себе в одну лиш мить.
    Й у цей момент я скину з себе маску,
    Спалю камуфляж на площі в 0.00,
    І може хтось із вас згадає хоча б казку
    Про хованки й дитинні лиця дуль,
    Що важко переносять в грі довге безсмішшя
    І з білим прапором виходять із засад;
    Й хто першим добіжить до роздоріжжя –
    Піде вперед, інші – звернуть назад.
    Ще раз поглянуть скоса на дорогу
    Й накинуть знов на себе тінь довгих плащів,
    Й що толку з того, – скажуть – дяка Богу,
    Що шанс знайтись все ж витяг нас з кущів.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  28. Марія Гуменюк - [ 2008.07.23 09:09 ]
    Промінчики – пустунчики
    Хто прогнав нічну темряву,
    Біг від сонця навпростець,
    Блиснув зайчиком у травах?
    - Це пустунчик-промінець.

    Хто купається грайливо
    В морі, у ставку, в ріці,
    Творить веселкове диво?
    - Це веселі промінці.



    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.18)
    Коментарі: (1)


  29. Марія Гуменюк - [ 2008.07.23 08:59 ]
    ***
    ***
    Те ж саме сонце сходить кожен ранок,
    І вітер то ласкавий, то шпаркий.
    Земля ж щораз у свіжій вишиванці
    Нас зодягає в одяг віковий.

    Щодня нові шукає нам пригоди
    Трудяга невгамовний – плинний час.
    А ми, мов в казці – прагнем нагороди,
    Чудес приємних і душі окрас.

    А дні мандрують по щемкій спіралі,
    На серці вчинки вписують карби,
    Які ж іще підвладні стануть далі,
    Які нащадкам закладем скарби?...


    Рейтинги: Народний 5 (5.26) | "Майстерень" 5 (5.18)
    Коментарі: (3)


  30. Артур Томський - [ 2008.07.23 08:24 ]
    Підпилий дяк
    Щоб чашу переповнити терпіння -
    доллю вином, залишеним з причастя,
    а потім трунок той хмільний і пінний
    невдахам видаватиму за щастя.

    Додам ще дрібку солі і кориці,
    щоб він не відчувався надто прісним,
    строкатість птахів, хитрощі лисиці,
    і Того, що болото тихе містить.

    І потечуть притьма в кишені гроші.
    Наповню ними кошики і скрині.
    А лиш спом’януть глузд мої хороші –
    сховаюся від них у домовині.

    У рай прийду не просто обірванцем –
    Петро за кроків сто відкриє двері,
    та скаже:
    «Бачиш там у центрі храм, це
    для тебе резиденція «my very…»*

    І вийде САМ, у шатах осяянних,
    покличе: «Йди сюди, моя дитино…»,
    нектару відсьорбну, скуштую манни…
    та чортові на радість
    знов прокинусь.


    *Мається на увазі відома пісня Ф. Сінатри «Мy very good freind» (Leroj)


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (12)


  31. Ірина Храмченко - [ 2008.07.23 02:54 ]
    So high above (Маргарита Пушкина
    the translation:
    So high above...

    Nor a witch, neither a sybil
    Has wandered at my door
    It was not time of midnight
    But the summer day I’m sure

    As a rule I come at day break
    When a human sleeps
    But this time its different
    She explained to me

    Fatige and painful hatered
    A fear of dark insanity
    You bear the earthy Hades
    As heaven’s purity

    And each of you is crazy
    When you love or fight
    But life is not a melody
    To drop it off tonight

    So high above there’s no one there
    The place's as solitary as our world
    So high above the clouds race
    To a star that has extinguished long ago

    When you’re alive, don't rush to die
    Please look at our world
    The soul of them is out of life
    Their inner voice’s unheard

    But they can’t help but laugh just
    Not knowing they are dead…
    Death has a place and time for us
    Just take a time she said

    So high above there’s no one there
    The place's as solitary as our world
    So high above the clouds race
    To a star that has extinguished long ago

    You can escape your living
    But can’t escape your death
    You life will fold its pinions
    And then I will be there

    Nor a witch, neither a sybil
    Has wandered at my door
    But death who came to take a drink
    At the break of dawn

    So high above there’s no one there
    The place's as solitary as our world
    So high above the clouds race
    To a star that has extinguished long ago

    the original:
    Там высоко...

    Не ведьма, не колдунья
    Ко мне явилась в дом,
    Не в пору полнолунья,
    А летним, ясным днем...

    Обычно на рассвете
    Я прихожу, во сне,
    Но все не так на этот раз...
    Она сказала мне

    Усталость, ненависть и боль,
    Безумья темный страх...
    Ты держишь целый ад земной
    Как небо, на плечах!

    Любой из вас безумен -
    В любви и на войне,
    Но жизнь - не звук, чтоб обрывать...,
    Она сказала мне

    ... Там, высоко - нет никого
    Там также одиноко, как и здесь
    Там, высоко - бег облаков
    К погасшей много лет назад звезде

    Пока ты жив, не умирай,
    На этот мир взгляни -
    У многих здесь душа мертва,
    Они мертвы внутри!

    Но ходят и смеются,
    Не зная, что их нет...
    Не торопи свой смертный час, -
    Она пропела мне

    ... Там, высоко - нет никого
    Там также одиноко, как и здесь
    Там, высоко - бег облаков
    К погасшей много лет назад звезде

    Сбежать от жизни можно
    От смерти - никогда.
    Сама жизнь крылья сложит
    И я вернусь сюда...

    Не ведьма, не колдунья
    Явилась в дом ко мне,
    А летним днем испить воды
    Зашла случайно смерть

    ... Там, высоко - нет никого
    Там также одиноко, как и здесь
    Там, высоко - бег облаков
    К погасшей много лет назад звезде


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (2)


  32. Ольга Сущева - [ 2008.07.23 00:34 ]
    МОРОКА
    Сталась штука хитромудра
    в шапцi з траченого хутра
    мешкає уже пiвроку,
    тиха, з мороку морока.

    Нез‘ясована причина,
    вiдчуттiв яких личина,
    задзеркальна, чи запiчна
    та звiринка потойбiчна.

    Я не втямлю, що їй треба-
    мовчазна мала причепа.
    Аномалiя сiткiвки,
    мов дефект відеоплівки -

    в тишi крапель до свiтанку
    розколихує фiранку,
    у безсоннi, не ввi снi-
    не прокинутись менi.

    Нiби теплий згорток пуху,
    тулиться, сопе у вухо,
    зблискує з пiтьми, незриме,
    одинокими очима.

    Чи на щастя, чи на горе
    я здолала страх учора-
    запитала: ”Звiдки ти?”
    - Із твоєї самоти...



    Рейтинги: Народний 5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (21)


  33. Ганна Осадко - [ 2008.07.22 23:47 ]
    Delete
    Так розтиснути кулачок: лети.
    І літо, журавлі, за ними – ти
    Розтанете у небі, і світи
    Їм ясен місяць золоту дорогу.
    Так легко відпускати – не щемить,
    Дрібненькі цятки меншають щомить,
    А потім - кру – це довгий клин летить,
    А потім дощ, і змило, і нікого.

    Де кола по воді пливуть, і де
    У сні лице з’являється бліде,
    Де я молюся: “Хай не упаде!”
    І ще тривають – сон, любов, політ –
    Там біла хустка падає до ніг,
    Не піднімай. То випав перший сніг,
    І добрий Бог, що любить нас усіх –
    Щоб не боліло – натиска “Delete”.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (17)


  34. Серенус Цейтблом - [ 2008.07.22 22:37 ]
    ***
    My pillows burn my head.
    The crows'caws are loud.
    Already, another candle
    Flickers and then goes out.
    I haven't slept tonight.
    Too late to think of it, though.
    Isn't this curtain too white
    For a window that's white enough?
    So it's you.

    Оригинал:
    Подушка уже горяча
    С обеих сторон.
    Вот и вторая свеча
    Гаснет, и крик ворон
    Становится всё слышней.
    Я эту ночь не спала,
    Поздно думать о сне...
    Как нестерпимо бела
    Штора на белом окне.
    Здравствуй.
    (А. Ахматова)


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  35. Анатолій Мельник - [ 2008.07.22 20:38 ]
    Пропуская обед...
    Пропуская обед и рифмуя "прикосновение",
    Открываю такие души своей откровения,
    Что неясные помыслы вдруг обрастают мыслью,
    А слова телефонные обретают иные смыслы,
    И забытая нежность пронзает меня бамбуком,
    А рука привычно стучит по груди ноутбука.
    И роятся стихи - отголоски вселенского взрыва,
    И звучат, и кричат, и латают судеб разрывы...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (9)


  36. Віталій Вітюк - [ 2008.07.22 20:47 ]
    Память.
    Всё как-то глупо и нескладно.
    Густеет время кашей манной,
    И сыпется крупой похожей,
    И извлекаем кто негожий.

    А я хочу лишь сочных яблок.
    Таких, как в детстве голопузом,
    С деревьев рвал пыхтя под грузом.
    И сладким соком умиляясь,
    Захлёбываясь, улыбаясь,
    На свежескошенной траве
    Сидел и с наслажденьем ел.

    Всё как-то запутанно сложно.
    Присев неподняться уж можно.
    Взлетев, не упьешься полётом,
    Пожёстче окажется кто-то.

    А я на пруд лесной хочу,
    И с закадычными друзьями
    Нести кошёлку с карасями,
    Мечтами радужными греться,
    И небояться боли в сердце.
    Бредущих лугом я гусят
    Хотел бы прутом погонять.

    Барахтаясь в финансовом болоте,
    Лишь бизнесу даря заботу,
    Глядишь на чужие обиды
    Ты в зеркало заднего вида.

    А помнишь мы меняли фанты?
    И возводили замки – шалаши,
    В садах исполненных тиши,
    Соседских псов будили криком.
    Володи опьянялись хрипом
    Терзая тёртые гитары.
    И дня и ночи было мало…


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  37. Віталій Вітюк - [ 2008.07.22 18:21 ]
    Нежность.
    Искупай меня
    В своей нежности.
    Прикоснись рукою к плечам.
    В нашей бурной
    С тобою беспечности,
    Не отдай одиночества псам.

    На секунду
    Губами дотронься.
    Бархат вечера мне подари.
    Глаз благих,
    Изумрудно бездонных,
    Нежный взор мне отдай до зари.

    Аромат подари
    Нежных трав луговых,
    Он вселяет в меня жить желание.
    Дай тебя ощутить
    Мне в объятьях своих,
    Отложи тихий час расставания.

    Я с тобою всегда.
    Не помеха года,
    И дороги, ведущие в дали.
    Для меня ты звезда
    Что горит в небесах
    И вперёд меня направляет.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.16) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  38. Віталій Вітюк - [ 2008.07.22 16:48 ]
    Бежим, бежим...
    Бежим, бежим, не замечая солнца.
    Летим, летим, пусть ветер нам в лицо.
    Спешим, спешим, расталкивая толпы.
    Глядим, глядим, на неизвестно что.

    Давай, давай, всё это очень нужно.
    Лови, лови, оно тебя спасёт.
    Хватай, хватай, пока лежит бесхозно.
    Смотри, смотри, как интересно всё.

    Учись, учись, так надо для работы.
    Сдавай, сдавай, посмотрим, кто ты здесь.
    Люби, люби, оно тебе дороже.
    Живи, живи, прими всё так как есть.

    Держи, держи, тебе оно сгодится.
    Терпи, терпи, еще совсем чуть-чуть.
    Не спи, не спи, не сможешь удивиться,
    Неси, неси, перед тобою путь.

    Паши, паши, плоды чуть позже будут
    Грызи, грызи, попробуй-ка на вкус.
    Сойди, сойди, давай другим дорогу.
    Сиди, сиди, я сам здесь разберусь.

    Бежим, бежим, пока земля сырая.
    Копай, копай, по глубже, по быстрей.
    Давай, давай, придержим с того края.
    Лежи, лежи, мы помним о тебе.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  39. Ганна Осадко - [ 2008.07.22 16:31 ]
    Бо так
    З життям і тобою дограти у довгу лозу –
    Тікати-ловити немає ні сенсу, ні сили,
    Хатинку малу збудувати (щоб були і жили),
    Добра наживати, і білу купити козу,

    Таку, ну, ти знаєш, яка у романі Гюго,
    Де я – Есмеральда (не смійся), доросла кобіта –
    Варити борщі і садити під вікнами квіти
    І вже не чекати – бо пощо, навіщо, кого?

    Бо все – у собі. І обітниця довгих мовчань
    Іще неважка, а торбинка ще повна, і літер
    Багато в торбинці. Джалі ворухлива, як вітер,
    Та завчено слово складає – і світло (що янь)

    із інем, чи інеєм – з чим там? – утворює знак,
    єдиний, де біле - то чорне, а чорне - то біле.
    …Копитцем своїм кресане - і побачиш вітрила,
    Бо кізонька люба, бо кізонька мила, бо так.


    Рейтинги: Народний 5 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (5)


  40. Віталій Вітюк - [ 2008.07.22 16:08 ]
    Фігу.
    Ти хочеш моєї смерті?
    Ти хочеш щоб я розбився?
    Розбігшись, башкою в парканчик
    Бетонний, з розмаху вліпився?
    Ти хочеш щоб я з парашутом
    Піднявся у синіє небо,
    Стрибнув з літака і стропи
    Собі перерізав лезом?
    Я на це тобі відповім,
    Не цураючись власного крику,
    ФІГУ!!!
    Не буде такого довіку!

    Ти хочеш щоб днини негожої
    Я вийшов на бурне шосе,
    І там під КАМАЗ здоровенний
    Сміливо підставив себе?
    Надієшся, дрова рубаючи
    Сокиру у лоба встромлю?
    Чи що-небудь високо красячи
    З драбини зірвуся і шию зверну?
    Я на це тобі відповім,
    Не цураючись власного крику,
    ФІГУ!!!
    Не буде такого довіку!

    Як буду іти темним сквером,
    Натраплю на дещо дурне,
    Що бидлом зовуть необтесаним,
    І там вони шльопнуть мене?
    Або як захочу поїсти
    Ковбаски, чи там балика,
    І ріжучи їх необачно
    На вени направлю ножа?
    Я на це тобі відповім,
    Не цураючись власного крику,
    ФІГУ!!!
    Не буде такого довіку!

    Я кріпкий як камінь!
    Як дуб віковий
    Вітрам не підвласний!
    Не страшно і хвиль!
    Покинь намагатись
    Зламати мене!
    Бо трісне пупок,
    Чи наробиш дурне...


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (4.5)
    Коментарі: (1)


  41. Віталій Вітюк - [ 2008.07.22 16:03 ]
    Вечер
    Я смотрю в окно на вечер,
    Что окутал город уставший.
    Он на небе рассыпал бильярдом
    Миллиарды планет что подальше.

    Фонари освещают дорожки,
    Парка тёплого лавочки манят.
    Там прикольные ходят девчонки
    В мини-юбках красивых и платьях.

    Там собаки какашки умело
    Зарывают, не портя ландшафта.
    А хозяева их то и дело
    Развлекают себя стуком шахмат.

    Парк луна освещает молочным,
    Расслабляющим взгляд мутным светом.
    Фонари дополняют картину
    Раскрывая ночные секреты.

    Там кусты насыщаются влагой,
    Что от пива дана молодёжи.
    Вздохи скромные и придыханья
    Там естественно слышатся тоже.

    Там хрущей табуны с диким рёвом
    Пролетают, врезаясь в макушки.
    Комары там питаются тоже,
    И в глаза забиваются мушки.

    Так какого же чёрта, скажите,
    Я стою на балконе босой…
    Вот пойду и дополню картину,
    Безупречно красивым собой!


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  42. Віталій Вітюк - [ 2008.07.22 16:43 ]
    Хто ви?
    Враховуючи те, що до краси
    Жіночої, я падкий до нестями,
    Стає одне питання в голові,
    "Вам всім потрібні олігархи з гаманцями?"

    Чи лише тих любити ви спроможні
    Хто їздить в дорогущому авто?
    Хто має "Прада", "Гучі", в "Вага Бонд"і
    Купує вам дизайнерське пальто?

    Хто в день відстьогує вам сотні баксів
    Для манікюрів, зачісок, речей?
    Хто день проводить в офісах холодних
    А вечором везе в "Палас Отель"?

    Хто в день народження вам "Мазду" подарує
    І на канікули вас звозить в Амстердам???
    Потрібні їм лиш ваші гарні ноги,
    І ваш красивий, ніжний, шарм.

    Для того щоб в компанії банкірів
    Сказати "тьолка в міня єсть,
    Ана в пастєли классная такая,
    Как хош, папробуй. Тєлєфончік здєсь."

    Не буду викривлятися душею
    Багато хто з них, гарний джентльмен,
    Але багато й тих, хто вас як речі,
    Купує на один вікенд.

    Якщо ви всі почнете віддавати
    Себе магнатам і багатіям,
    Скажіть мені тоді: кого любити
    Звичайним, симпатичним хлопчакам?


    Рейтинги: Народний 4 (5.16) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  43. Віталій Вітюк - [ 2008.07.22 16:46 ]
    Котик
    Котик маленький, пухнастий животик,
    На підвіконня до сонечка сів.
    Вушками крутить й муркоче той котик,
    Від задоволення очі закрив.
    Вранішнє сонечко гріє кицюню,
    Дрімоту несе на пухнасте маля.
    Ранком сметанки наївся той котик,
    Тепер з задоволенням відпочива.

    Я прив’яжу папірець до мотузки,
    Забавку цю дуже любить коток.
    Бігає він, його хоче схопити.
    Любить по хаті ганяти клубок.
    Гладиш його поза вушком маленьким
    Муркає він, наче трактор гудить.
    Але як лапкою, сука, подряпа,
    Рани не гояться довго. Болить.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  44. Віталій Шуркало - [ 2008.07.22 16:04 ]
    Не просинайся
    Не просинайся, як мило ж ти спиш…
    Життя би дивився на твоє обличчя,
    Відкинув волосся, куди вже нам ближче?
    Твій сон не сполохати подихом лиш.

    Кімнату наповнює сонячне світло,
    Шовковими хвилями постіль лежить –
    У пам’яті лишиться тільки ця мить,
    У серці залишиться тільки це літо…
    22.07.2008


    Рейтинги: Народний 5.31 (5.21) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (4)


  45. Тетяна Дігай - [ 2008.07.22 16:31 ]
    * * *
    Ув едемських снах, на семи вітрах,
    заблукала десь доля-писанка,
    видивляєш її заколисану -
    четьї-читанки провокують крах,
    карма відквіту, ніч оголена
    ніж-отавою в ноги колена,
    схлипи соняхів, наче плач німий
    за борги ще досі несплачені.
    на папері вмерти, спокушеній
    райським яблуком вже надкушеним,
    божевілля прагне одвертості -
    без печаті, Боже, конверти ті.



    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (5)


  46. Віталій Вітюк - [ 2008.07.22 16:51 ]
    Работа
    Можно мозгом поломаться
    Коль подумаешь над тем,
    Людям как другим живется
    На работах без проблем.

    Повышения в зарплатах,
    От начальника респект.
    Тётки в юбках и нарядах
    Носят кофе и обед.

    Голова вдруг закипает,
    В размышлениях излёт.
    Осознав, что лучше дрыхнут,
    Юзеры других работ.

    Там покой и расслабуха,
    Комфортабельность во всём.
    Мягкость кресла, свежесть духа,
    В туалетах все путём.

    Грусть ехидная резвится,
    Гадким голосом поёт:
    «А другие ведь не пашут
    Так как ты здесь, идиот».

    Там где нет тебя – раздолье.
    Целый день одна лафа.
    Хочь домой? Уйдешь пораньше.
    Хочешь в отпуск? На! Пока!

    Ты сидишь и понимаешь:
    Где-то там, кому-то прёт.
    Только вот везенье это,
    Как-то мимо всё плывёт.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  47. Віталій Вітюк - [ 2008.07.22 15:29 ]
    Симпатяга.
    Посмотрел он на меня,
    Взглядом пристальным огрел.
    Мож слажал там где-то я?
    Или на рубахе мел?

    Иль прическа растрепалась,
    Дыбом встали волоса.
    Может где-то след помады?
    Но не спал ни с кем вчера.

    Посмотрел он, улыбнулся,
    Прибавляя мыслей мне.
    Что ж такого происходит?
    Голова как в чугуне.

    Через пять минут прозренье,
    Сердцу стало веселей,
    Чистый я, даже красивый,
    Просто парень был тот - гей.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  48. Магадара Світозар - [ 2008.07.22 15:49 ]
    Таких не беруть в космонавти...
    А таких не беруть в космонавти – і от і все,
    Застигає на денці чашки гірке глясе,
    Я ковтаю чужу міфічність від сигарет –
    Я – поет.

    А повз мене проходять люди – смішні і ні,
    Я впиваюся їм у груди – у кам’яні,
    Я ховаюся в їхню правду – вони мовчать, -
    І у цьому моя нікчемність, моя печаль.

    І допоки я буду з рештою – як усі,
    Я крутитимусь по навколишній, по о-сі,
    Вимиватиму все навколішки – сміх і бруд,
    Римуватиму «решту» з «мештами» – як отут.

    І як раптом колись питатимуть – «Ти поет?» -
    Я не зчуюсь, бо десь літатиму між планет
    Без скафандра, до всіх на відстані в п’ять парсек…
    А таких не беруть в космонавти – і от і все.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (26)


  49. Чорнява Жінка - [ 2008.07.22 15:37 ]
    Небесные кастаньеты лета
    и настанет час…
    ты узнаешь его
    по шороху листьев
    в безветренную погоду,
    ты-то думал:
    ещё есть запас
    быстрых секунд,
    в которые пишется ода
    или масса других
    красивых ненужных
    строчек
    про любовь и смерть
    и многоточия вместо
    точек…
    но слова ушли
    обескровленной
    тихой стайкой
    в край альпийских трав
    а, может быть,
    на Ямайку,
    а, может, к кому другому,
    кому безразлично:
    о чём
    для кого
    зачем
    это счастье птичье...

    и дождь долгожданный омоет твою бессловесность
    и будешь ты чистый-пречистый лежать до скончания века
    а может и дольше пока не услышишь как в сумерках ранних
    свой ритм задают небесные кастаньеты лета...




    Рейтинги: Народний 5.67 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (85)


  50. Григорій Слободський - [ 2008.07.22 14:58 ]
    Зібралося управління


    Зібралося управління
    У конторі з рання,
    Щоби дати не рядивим,
    Якесь прочухання.

    Телятниця Василина
    Телят доглядає
    Їх загинуло вже троє
    Платить за них має.

    Мокрина із дочкою
    Скаргу написали,
    Що незаконно
    землю відібрали.

    На килим визвали
    Першу Василину.
    Присудили, щоб платила
    За ту худобину.

    Прийшла черга до Мокрини
    Її запитали,
    Нащо скаргу аж в Москву
    З дочкою писали.

    - Колька,щоб вас вколола,
    Якщо ви не знайти,
    Переорали увесь хліб,
    А тепер питайте.

    Голова письмом махає,
    -ти далі, щоб знала,
    Усе до нас повернеться
    Куди б не писала!

    Працювали, як мурахи,
    У колгоспі люди
    Знущалися над ними
    Як у пеклі юди,


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1591   1592   1593   1594   1595   1596   1597   1598   1599   ...   1829