ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Вячеслав Острозький - [ 2006.12.17 03:48 ]
    Герметично замкнений простір
    * * *

    Герметично замкнений простір.
    Тіло - долання меж.
    Споглядає мене навпроти
    стоголовий голодний пес.

    Допивають шматки зневіри,
    мов вампіри, мої думки;
    залишаю під тином тіло,
    опяніле від дикості.
    Проминаю шалені гони,
    розчепіривши дві руки...
    Коби міг - полетів у гори,
    щоб зігріли мене зірки.


    Рейтинги: Народний 0 (4.63) | "Майстерень" -- (4.15) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  2. Вячеслав Острозький - [ 2006.12.17 03:18 ]
    ******
    ***

    потім дістанеш собі чотири
    може п»ятнадцять
    (чому не дев»ять?)
    товстих високих
    таких що хтиві
    вміють виляти і дуже чемно
    потім дістанеш собі пляшчину
    вип`єш завиєш і скажеш
    тихо!
    дуже кричати хотіло тіло
    дуже кричати хотіли нерви..

    потім дістанеш собі чотири
    товстих красивих і дуже сивих..
    потім у сні повтікають нерви
    і не залишать тобі вже сили..
    будеш далеко собі тікати
    дихати мовчки і не хотіти
    взяти у шафі немиті крила
    і полетіти..




    Рейтинги: Народний 3 (4.63) | "Майстерень" 3 (4.15) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  3. Вячеслав Острозький - [ 2006.12.17 03:59 ]
    ********
    ***

    Маленькі сліди наших ніг
    залишають в снігу відбитки,
    а ми мовчки граємо в сон,
    бо жодних інших ігор не знаємо..
    Залишаємо сліди, але хто відрізнить,
    де мої, де твої, а де іншого/іншої..
    Нам судилося часто втрачати і лаяти
    на високі стелі,
    на стовбури стін,
    на гілляки,
    на сад,
    на Едем..
    Ми тільки бачимо
    маленькі сліди наших ніг..
    14.02.06



    Рейтинги: Народний 4.75 (4.63) | "Майстерень" 4 (4.15) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  4. Вячеслав Острозький - [ 2006.12.17 03:01 ]
    *******
    Грай.. Грай у великих ігрищах..
    Там великі поля..
    Танцюй..
    Танцюй великі аркани малими ногами,
    не зводячи погляду з тисячі лиць,
    що примружено дивляться сонце..
    Там буде чудесна схованка..
    Тож ховайся.. Бо хтось вже рахує..
    Чутно звучання: ..сто один, сто..
    Хто рахує?.
    18.04.2006



    Рейтинги: Народний 5.25 (4.63) | "Майстерень" 0 (4.15) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  5. Латишев ДеТісЛ - [ 2006.12.17 01:21 ]
    втратити
    безкольоровість
    обійми болю
    злива
    злий
    бажання втоми
    ще тільки день
    та ніч вродилва
    впустить в лабіринт
    слабкий
    тварина
    вартий втрати
    іду по власній тіні
    заблукати


    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.72)
    Прокоментувати:


  6. Латишев ДеТісЛ - [ 2006.12.17 01:26 ]
    не розквітне - ніколи
    кістки воїна поросли мохом
    навколо скелети воронів
    дерево і коло холоду
    у клювах м'ясо воїна
    латунки пробито
    розв'язано ремінь
    її варто любити
    лезо між ребер


    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.72)
    Коментарі: (1)


  7. Фешак Адріана - [ 2006.12.17 01:50 ]
    Французу Назару
    Розстріляні храми, подерті ікони
    шкульгає любов
    з нігде у ніколи
    молитви на пам'ять
    і збиті коліна
    кому і для чого
    любов надосіння
    зимовість завчасна
    словесна доречність
    придумана казка
    так просто й до речі
    у небі без Бога
    у хмарах без грому
    любов, як дорога
    але не додому.


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (8) | ""


  8. Ірина Павленок - [ 2006.12.17 00:01 ]
    Пів-мить до щастя
    Усміхався день кутиками губ,
    Вітаміном "Д" небо струменіло,
    Голуби в вікні крихти крали з рук...
    Десь я в цьому дні зиму загубила.

    Танув тихо біль в теплій пів-весні,
    І чиєсь маля потягалось щасно.
    Усміхався день в не-зимовім сні...
    Слав передчуття...
    За пів-мить до щастя.

    17. 12. 2006


    Рейтинги: Народний 6 (5.35) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (8)


  9. Хуліо Колоксай - [ 2006.12.16 21:06 ]
    ***
    хатка при морі покрилася в сіль
    маю я гості вітри звідусіль
    з сітки вивітрює бриз післясмак
    небо лягло відпочити в гамак
    чайки до мене злетілись на ланч
    ділим креветки хлібинку і плач
    хатка при небі поскрипує віз
    сіль просипає чумацький узвіз
    ромову діжку за возом котю
    небу офірую щирий тютюн
    чайки пірнають за рибою вглиб
    осінь в гірляндах бурштинових риб
    хатка при тверді колише човном
    ніч за вікном налилась чавуном
    слухаю струнний оркестр комарів
    свічки мізинчик як сон догорів
    чайки заснули над морем один
    хатка гойдається в хвилях годин


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (2)


  10. Костянтин Куліков - [ 2006.12.16 20:42 ]
    навіщо мені зґвалтовані пляжі Африки...
    ***
    навіщо мені зґвалтовані пляжі Африки
    де шкіра полускана між камбалою та крабами
    то хвилі пустелі довічно завмерли на змах руки
    з долонь підозрілих твоїх обережно закрапали

    я конквістадором вирушаю прости мені
    нікчемні цілунки обійми нікчемні за звичкою...
    то після пожежі трава виростає нестиглою
    то вітер злітає до твого смугастого личка

    там де бедуїни та кров з молоком на сніданок п’є
    обличчя із глини. і слина із рота бісова
    обгорнеш мене перезрілою в сонці сутаною
    і вимажеш пальці. з родзинками кашею рисовою


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" 5.25 (5.37) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  11. Хуліо Колоксай - [ 2006.12.16 16:44 ]
    ***
    і пальці пірнають у струни волосся
    гітару настроїти не удалося
    і ритм відбивають високі підбори
    списи наготові страшні пікадори
    губам не пробачать свободи сеньйори
    любов порятує розбурхане море
    розірвана сукня
    і пісня на скалки
    втонула красуня
    всміхнулась русалка


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (5)


  12. Ванда Савранська - [ 2006.12.16 16:12 ]
    Чарівний ліфт
    Чули про секретний ліфт?
    Коли знаєш чари,
    Він несе тебе в політ
    Через дах, до хмари.

    ...Я лечу, лечу, лечу
    На хмаринку сизу.
    Надивлюся досхочу
    На усе, що знизу.
    Бачу вулиці усі,
    Наче план читаю.
    Іграшкові мчать таксі,
    І повзуть трамваї.
    Бачу тисячу дахів
    На будинках-вежах,
    Бачу купи дітлахів,
    Що за мною стежать.
    Он, маленька і сумна,
    Кравченко Маринка.
    В небо дивиться вона
    На мою хмаринку.

    Ліфт спускається швидкий –
    Вийду в двір зелений.
    Бачу натовп гомінкий,
    Всі біжать до мене.
    Мить – і в мене вже беруть
    Інтерв’ю в газети:
    – Чи збираєтеся в путь
    На чужі планети?
    Потрапляє мій портрет
    На усі екрани.
    Та не видам я секрет
    І найближчі плани.
    (Плани ж ось які мої:
    Я гукну Маринку
    І кататиму її
    На свою хмаринку!)
    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Прокоментувати:


  13. Ірина Заверуха - [ 2006.12.16 15:52 ]
    ***
    Майже дозволений гріх -
    Не почути правди
    Не помітити тих,
    Хто нікого не бачить, крім тебе
    Майже сказав "люблю"
    Але хтось завадив
    Врятував нас обох
    І за тебе сказав "так треба..."


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  14. Хуліо Колоксай - [ 2006.12.16 14:03 ]
    ***
    Рому два кухлі, креветок баняк.
    Що потребує для щастя моряк?
    Яхта біленька, нетерті борти,
    Парус на коси не дерли вітри.
    З яхтою ночі і дні говорю.
    Ромом й креветками повниться трюм.
    Де ми пливемо? Незнані краї.
    Сіль роз'ятрила всі мапи мої.
    Хвилі кохаєм й долаєм гуртом,
    Є ще креветки і піниться ром.
    Що морякові і шторму огром?
    В жилах у нього просолений ром.
    Позам рожевим вже губиться лік.
    В яхті біленькій заснув чоловік.


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (4.92)
    Коментарі: (4)


  15. Хуліо Колоксай - [ 2006.12.16 14:15 ]
    за любов
    за любов до нічного офорту
    ти знімаєш високі ботфорти
    і по морю проносяться брижі
    на пісок коли падають бріджі
    і з піску розпадаються форти
    за любов до морського пейзажу
    віддалася прибійному джазу
    голосніше за чайки ячання
    морська піна фатою вінчання
    обійма й полишає одразу
    за любов до солоної кави
    пестиш хвилі гарячі ласкаво
    шумовиння прозоре білизни
    місяць в оці кометою зблисне
    хтиво
    звабливо
    ніжно
    лукаво


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (1)


  16. Мрія Весна - [ 2006.12.16 14:29 ]
    Втеча
    Колише поїзд і несе
    Мене від тебе – знов втікаю.
    Забудь мене… Прости мене…
    Бо назавжди я покидаю…

    Ця ніч спалить мої думки,
    Задушить слово несказáнне –
    Ти в пам'ять ніч ту забери
    Ще нерозквітлого кохання.

    Колише поїзд… Прощавай…
    Забути постараюсь… Може…
    Мої слова мені віддай…
    З собою заберу в морози…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.06) | "Майстерень" -- (5.03)
    Коментарі: (6)


  17. Віталій Круглов - [ 2006.12.16 13:55 ]
    ***
    Знати і кількість і якість
    у нерозумних речах.
    Перебиватися якось
    з черствого хліба на чай.
    Тільки не довго, не вдома
    тане утомою сніг
    сірий, старий і відомий
    із голови і до ніг.

    Німбам набавить світла
    пізній шматочок сну.
    Ти до ілюзій звикла,
    промінь в яких ковзнув.
    Не полишають біди
    і не зникають рубці.
    В старість свою увійдеш,
    наче стріла у ціль.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (2)


  18. Надія Горденко - [ 2006.12.16 09:19 ]
    * * *
    З чорного неба знов капали зорі,
    Плила по ньому небесна ріка.
    Я придивлялась і бачила твої
    Очі кохані… Без них – пустота…

    Серце не знає і не розуміє,
    Що не повернеш назад вже літа…
    Досі кохає, забути не вміє –
    Те почуття ще у ньому вита.



    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.01)
    Коментарі: (4)


  19. Юрій Лазірко - [ 2006.12.16 07:52 ]
    Віддам
    Віддам словам свою любов,
    І `каяттям` назву `не варта`.
    Щоб не шукав - щоби знайшов,
    І щоб не бита впала карта.

    Віддам непройденим стежкам:
    Відпусту мандрів, босі ноги.
    В насназі згубленим рокам
    Нехай поклони б`ють пороги.

    Віддам Тобі свої уста -
    Щоби Твої спеклися в страсті,
    Щоб затяглись ( як тромб згуста )
    Дороги серця в близни щастя.

    Віддам усе, що приберіг -
    Щоб поділитися останнім.
    Залишу біль - мій оберіг...
    Від того, що не вмре кохання.

    Від того, що в душі цей біль -
    Вона кида слова на важлі.
    (Возносячи карки будівль
    З цеглин вогнетривкої краплі.)

    5 Грудня 2006


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (6)


  20. Світлана Лавренчук - [ 2006.12.16 00:27 ]
    Рестарт
    Рестарт своєї долі проводжу вкотрий раз,
    Complete the fifty percents… зупинка знов на Вас,
    Чи то вже глюк навічно, чи вірус Ви в мені?
    «Ви хочете забути?», - відповідаю, - «Ні».
    Біжать, мов трафік, миті – число їх все росте,
    «А як вони прожиті?» - «Не те, не те, не те»…
    «Ви хочете забути?», - відповідаю, - «Ні»,
    Бо Ви, хоч старі файли, та все ж таки в мені.


    Рейтинги: Народний 5 (5.01) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (2)


  21. Ірина Пиріг - [ 2006.12.16 00:42 ]
    ***
    ...І світлі вісті – на поріг.
    І небо ллється у долоні.
    Ти ходиш так, як перший сніг.
    А кроки інших – вже сторонні.

    Я їх не чую. Не мені
    шукати в них тайнопис тіла.
    Бо по воді і по вогні
    я вже пройшла. І вже злетіла

    в Твої обійми...У думки,
    котрі цілують і підносять...
    І почерк Божої руки
    душа впізнала...

    ...Відбулося...

    13 грудня”06


    Рейтинги: Народний 5.8 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (11)


  22. Хуліо Колоксай - [ 2006.12.15 21:28 ]
    ***
    смоли-змії при білім лиці
    я хотів потонуть в молоці
    смоли-змії спадають з плечей
    водоспадами нічка тече
    гриву ніч смоляна розплела
    я пірнув у безодню тепла
    човен мій потонув в молоці
    довго моря чекали плавці
    смоли-змії торкнулись мене
    і цикута хмільна не мине
    і човнове стає кам'яне
    плескіт весел затих між зірок
    по воді перший робимо крок
    і озміявши змріяний стан
    чорним локоном ночі я став


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (4.92)
    Коментарі: (1)


  23. Хуліо Колоксай - [ 2006.12.15 21:10 ]
    ***
    біліла сорочка
    просолена груба
    сантьяго-де-куба
    гітара пророча
    і місяць на веслах
    чека на нас люба
    сантьяго-де-куба
    і хвиля піднесла
    обійми рибалки
    просолені губи
    сантьяго-де-куба
    і хвостик русалки


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" 5 (4.92)
    Коментарі: (2)


  24. Віталій Круглов - [ 2006.12.15 21:34 ]
    ***
    Третє зречення котиться: «Ні, я не з Ним».
    День, як інша зупинка, ідеш помирати.
    Невідчутно старіший, П’єро, білий мім,
    в іншій зоні погодній чужої розради.
    Аби довше спинятись, спиватись на зло,
    учепившись за яблуко пізнього літа
    трохи довше за вітер, щоб далі неслось
    дратівливе повернення ніби у квітень.
    Крок зробити, де пам’ять — прим’ята трава.
    Крім цитати, ні слова — хай тиша звикає.
    Втратиш речення, решту...
    Та врешті — стривай...
    Це є пастка твоя, це є доля, це — камінь...


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.38) | "Майстерень" 6 (5.41)
    Коментарі: (4)


  25. Віталій Круглов - [ 2006.12.15 21:38 ]
    ***
    Так далеко, що аж
    чути дихання в спину.
    Одягає міраж
    повсякденності піна.
    Небезпечний цейтнот
    програвати цнотливо.
    Совість — шурхіт банкнот
    з відпочинком у Ріо.
    Очі бачать не те,
    що буває в глибинах.
    Так далеко Отець,
    та ще далі Людина.


    Рейтинги: Народний 6 (5.38) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (3)


  26. Уляна Явна - [ 2006.12.15 19:43 ]
    піаніст
    Третій місяць нічого не пишу,
    Третій місяць в голові звучить
    Одна заклята мелодія,
    Яку ти виколисував руками,
    Яку ти пестив, натискаючи,
    То поспішно, то лагідно,
    Ледь торкаючись, клавіш.
    Ти вклав її ритм, її віддаленість
    У мою вже тоді пусту, юну,
    Повну гріховних передбачень,
    Душу, чи то вдачу...

    Ліків не було на той звабливий
    Такт, дзвін, грім, вітер, шум листя,
    Які заполонили всю мене,
    Звучали - фортепіано, орган, клавесин
    І сотні струнних та ударних.

    Ціла осінь буяла лише в
    Одній пісні, одній незримій
    І нечутній мелодії.

    Ти був моїм першим піаністом,
    Бо перший видобув з мого тіла
    Гербарій музичного звучання,
    Що розлітався засушеним цвітом,
    І сліпив очі сліпцям, але лунав
    У вухах тих, що хочуть чути.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (4)


  27. Юрій Лазірко - [ 2006.12.15 18:06 ]
    Зима розпалює каміни
    Зима розпалює каміни,
    Тепло розхристано танцює на кістках.
    А за вікном ті самі стіни -
    Повалені від вітру і слизькі в руках.

    Обпалені та неспалимі
    Зтлівають спомини у вугликах думок.
    Запалися очима в римі
    "Любов" і "Кров". На черновий листок

    Б`ють світла дотики нестримні,
    Випалюють розшарпані рядки з вірша.
    Паперу губиться невинність...
    І виливається чорнилами Душа.

    15 Грудня 2006


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (3)


  28. Яна Дивачевська - [ 2006.12.15 17:35 ]
    У к р а ї н ц і
    У країнська мова -
    К олискова пісня,
    Р оботящі люди,
    А ж у полі тісно.
    Ї жте на здоров’я
    Н аші смачні страви.
    Ц інності народу,
    І жага до справи.


    Рейтинги: Народний -- (4.68) | "Майстерень" -- (4.6)
    Коментарі: (1)


  29. Захар Мозок - [ 2006.12.15 16:19 ]
    утреня
    зима. в повітрі дзвін. зі служби люди
    вертаються додому. холодно.
    дивлюсь у небо, наче у вікно,
    в якому намагаюся узріти,
    чи дивиться на мене Небожитель,
    та небожителям, напевно, все одно

    а дзвін розноситься, а дзвін шумить усюди,
    у серце проникаючи саме.
    невже, о Господи, не бачиш Ти мене?
    страшну у серці пустку відчуваю.
    о Господи, невже Тебе немає?
    тоді життя і смерть - то є одне.

    о, як би я хотів повірить в Бога!
    мій клятий розуме! о, як би я хотів
    хоча б на день один з тебе зійти
    і, наче голуб, серцем опростіти.
    чи зможеш, Боже, Ти мені простити -
    моє невір’я, смуток самоти?

    легкі сніжинки кружать у повітрі
    повз мене матір з дочкою іде,
    а я немов на вулиці - й ніде...
    мене немає, тільки ці сніжинки
    тендітні, як був я, коли, холопчинка,
    ловив їх ротом... в серці дзвін гуде.

    стою мов стовп, не можу ворухнутись
    немовби я порушив Твій наказ
    не озиратись. та якби ж хоч раз
    знов сльози радості на утрені утерти
    і звіра сумнівів молитвою приперти
    до стінки, повернуть святий екстаз!

    а дзвін гуде в крові моїй, у серці...
    я відчуваю днів своїх похилість.
    за це велике чудо, дивну милість -
    вернуть роки та стати знов дитям,
    я все, що маю, Господи, віддам -
    усі мої роки, що залишились!


    Рейтинги: Народний 5 (5.2) | "Майстерень" 5 (5.15) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  30. Фешак Адріана - [ 2006.12.15 15:26 ]
    ну приснися
    як давно ти мені не снишся
    чи то я не лягаю спати
    обійшла ніч довкола...
    відстань
    і ніким не зігріта хата
    по периметру і по колу
    розставляє самотність пастки
    новий рівень старого болю
    нові значення слова "впасти"
    розбиваю до м*яса тіло
    щось червоне говорить "втрата"
    а я ж зовсім не так хотіла...
    ну приснися мені до завтра



    Рейтинги: Народний 5.17 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (6) | ""


  31. Павло Юрійчук - [ 2006.12.15 15:28 ]
    Ікона
    На холодному склі він малює розбиту ікону.

    Мов востаннє виводить старечії сивії скроні

    А вона ніби плаче, і, може, він хоче вклонитись

    Він малює від неволі та цвяхів розбитії руки.

    Непотрібна й невчасна голгофа оце її мука.


    І до болю знайома відсутність мерця у печері

    І маля на руках, що засліпить, і може врятує

    Ти назви, хоч назви, цю хвилину

    Напиши на холодному склі цю вже вкотре невдалу ікону,

    Доки хтось не зітре від нудьги і маля і сліди порятунку...


    Рейтинги: Народний 4.75 (4.91) | "Майстерень" 5.25 (5.15)
    Прокоментувати:


  32. Павло Юрійчук - [ 2006.12.15 15:49 ]
    Коли дорогим серцю погано...
    Коли дорогим серцю погано

    Коли дорогим серцю погано,

    Дивний шепіт по дорозі метро

    Коли пече в легенях від повітря

    Дихати так легко і летиш...


    Коли дорогим серцю погано,

    Я закину змія в небо, попрошу

    Тримати крила, дорогі моєму серцю....

    Колись вас носив

    Лелека, а може ви самі


    Навколо шматочки крил та пір'їн під соусом

    Туманом покриті, легкою димкою

    Лірика від болі не стане спасінням

    Блюз передчасний не стане посланням

    Коли, коли, дорогим серцю погано...


    Носив під серцем, нитки голосу

    Носив під серцем вітер, листя голосу

    Осіння мелодія вальсу тутешнього

    Світлого, тихого, голосу, голосу...


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.91) | "Майстерень" 5 (5.15)
    Коментарі: (1)


  33. Павло Юрійчук - [ 2006.12.15 15:57 ]
    крила
    Лежиш у білій келії

    Крила поволі і скальпелем

    Завжди просив, щоб повільно

    Кожен їх порух такий невдалий

    Жоден мотлох не накриє ляльку

    Кожна зморшка -- не твоє обличчя

    Завтра. Закрию очі.

    Ніч надворі.

    Крила. поволі...

    Крила. поволі...

    поволі...


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.91) | "Майстерень" 0 (5.15)
    Прокоментувати:


  34. Олександр Єрох - [ 2006.12.15 12:47 ]
    Сонет 3
    Біжить стежина та й біжить,
    Там де замети сніжні й білі,
    Де ліс замріяний стоїть,
    Де ще ростуть ялинки милі.

    Там де струмок під снігом спить,
    Де чарівні стоять Карпати,
    Біжить стежина та й біжить,
    Неначе хоче показати

    Величність сяючих снігів,
    Струнких смерек розкішну вроду
    І неба дивну прохолоду,
    Блакитний погляд чистих днів.

    Струнких смерек співучий край
    В красі та щасті розквітай!


    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (1)


  35. Олександр Єрох - [ 2006.12.15 12:49 ]
    Вже тане сніг
    Вже тане сніг, вже тане сніг
    В проміннях сонця золотого
    І кличе в мандри шум доріг,
    Бажанням вічним до нового.

    Там на дорогах весняних
    Блакитне небо розквітає,
    В проміннях сонця золотих
    Серця та душі нам єднає.

    Крізь неосяжну даличінь
    Весна спішить в зелених шатах,
    Під нею пишний білий кінь
    У золотих летить дукатах.

    Вся збруя сяє та горить
    Від діамантів розмаїтих,
    Весна, весна до нас летить
    В хмаринках золотом розшитих.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (2)


  36. Олександр Єрох - [ 2006.12.15 12:33 ]
    За козацтво вип’єм ми
    На селі горілку п’ють,
    Пивом запивають,
    До куми гуляти йдуть,
    Ще й пісні співають.
    І співають цілу ніч –
    Ніколи лягати!
    Про козацтво та про Січ,
    Як тут можна спати.
    За козацтво вип’єм ми,
    Та й по повній, друзі,
    Їдуть, їдуть козаки
    Аж луна у лузі!
    Будуть, будуть козаки
    Знову панувати,
    Про країну та народ
    Будуть добре дбати.
    Будуть, будуть козаки,
    В рідній Україні,
    Бо набридли вже давно
    Нам обличчя сині.
    2004р.


    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (2)


  37. Олександр Єрох - [ 2006.12.15 12:34 ]
    За обрій сонечко сідає
    За обрій сонечко сідає,
    Спадає літня спека дня,
    Край неба в хмарах догорає
    Червона смуга вогняна.

    Дарує вечір прохолоду
    І ніжну пісню солов´я,
    І відпочинок й насолоду
    Які бажала так душа.

    Зітхає вітер тихо в листі,
    Тополі мріють в небесах,
    Про їхні думи світлі й чисті
    Співає пісню дивний птах.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  38. Олена Багрянцева - [ 2006.12.15 12:26 ]
    І знову ти мовчиш
    І знову ти мовчиш,
    Ледь тріскають крижини,
    Байдужості вуаль
    Спустивши на чоло.
    Безмежне каяття
    Великої провини.
    На щастя чи на жаль,
    Минуло, що було...

    Ридає срібний день
    Рожевими дощами.
    Розгублюється час
    В країні сновидінь
    Кохаються думки
    На сонці до нестями.
    І падають на нас
    Сплетінням янь та інь.

    О! Знову ти мовчиш -
    І душу мою краєш.
    О! Краще б ти розбив
    Словами мідний гріх.
    Я зрадниця! Скажи -
    Адже ти добре знаєш,
    Що сон мене згубив,
    Увівши в сад утіх.
    10.05.02


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (2)


  39. Сергій Череп - [ 2006.12.15 11:29 ]
    Спека в маршрутці
    В маршрутці товканина,
    Притис Твої сідниці.
    Між нами лиш тканина,
    Штанів, трусів, спідниці.

    На дворі страшна спека,
    В маршрутці люди мліють.
    Ти теж така гаряча,
    Ще й вушка червоніють.

    Ці ями на дорозі,
    То вверх, то вниз, благаю!
    Я ніц зробить не в змозі,
    Й Тебе вже підпираю.

    Я не забув про сором.
    Та й якось не культурно…
    Все добре. Ти всміхнулась,
    Через плече: Бон жур но…
    11.06.2006


    Рейтинги: Народний 5 (4.36) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5) | "Пошло, про любов"


  40. Ірина Пиріг - [ 2006.12.15 11:09 ]
    ***
    Чуєш, рідний?..Голоси
    вже сплітаються в хорали..
    Небо мліє від краси.
    Із глибин ростуть корали.
    Море дихає теплом.
    Сонце мружиться від блиску.
    Біль розкришується склом,
    не витримуючи тиску.
    Підставляючи щоку
    для ударів і покути,
    я стояла у вінку
    із містичних квітів рути.
    Сум від себе відвела.
    Як могла...Як тільки вміла.
    З життєдайного тепла
    проростає квітка біла.
    Два магічні полюси
    перехрещують дороги.
    Чуєш, рідний, голоси?
    Це космічні діалоги.

    11 листопада”06



    Рейтинги: Народний 6 (5.52) | "Майстерень" 0 (5.49)
    Коментарі: (9)


  41. Хуліо Колоксай - [ 2006.12.15 10:41 ]
    ***
    впала як тінь на пісок
    сукня
    б'є кастаньєтно висок
    сутність
    і у вологім піску
    перса
    на дерев'янім містку
    п'єса
    сукня на морі твоїм
    скресла
    нас понесли за буї
    весла


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (4.92)
    Коментарі: (2)


  42. Фешак Адріана - [ 2006.12.15 10:06 ]
    а таки зима
    зима вдягнулася в депресію
    й почала плакати дощем
    і світ сприймається як версія
    одного з вимірів проблем
    сніданок, кава і маршрутка
    передбачаються святА
    і знову в серце купа трутки
    і знову маска і сміття
    прокурю вечір до нестями
    розберу ніч на вітражі
    я замерзаю між
    дощами
    і світла дотики чужі



    Рейтинги: Народний 5.17 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (3) | ""


  43. Фешак Адріана - [ 2006.12.15 10:50 ]
    до ночі
    візьми мене в свої обійми ніч
    і повплітай зірки мені в волосся
    побудь зі мною хвилю віч на віч
    щоб плакати самій не довелося


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Прокоментувати: | ""


  44. Юрій Лазірко - [ 2006.12.15 07:32 ]
    Коли Тебе бракує
    Де Ти була..? Коли розпавшись на краплини,
    Мене збирали руки самоти.
    Коли від порожнечі пласко для судини,
    І відчаї розхитують мости.

    Цих уст, мов жал, торкалися ікони,
    Шмагали олівці паперу білизну...
    Та барабанні вибивались перепони
    На колобіг вказівок та зі сну.

    Думки Тебе похоронивши воскрешали,
    І перемотували власний плин знова -
    На атом не доводячи до шалу,
    На мить не зупиняючись в словах.

    Мої молитви зліплені зі серця,
    Твоє мовчання - цівка у спині...
    Я розпинаюсь знову... І в люстерці
    Ховає тиша перехожі дні.

    20 Липня 2006


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.67) | "Майстерень" 5.25 (5.76)
    Коментарі: (11)


  45. Сергій Могилко - [ 2006.12.14 23:48 ]
    Інтелектуальна лінія
    Ти погадала мені на руці.
    Сказала, що в мене коротка
    Інтелектуальна лінія
    (Ха, здивувала!).
    Загнала в глухий кут.
    Я не знав що відповісти,
    Бо так воно і є.
    Ніде правди діти.
    Логічний вивід,
    Навіть без гадань усяких.
    Та про тебе вже мовчу.
    Я ж не Андрухович,
    Щоб засуджувати інших.
    Точно можу сказати
    Лише про себе.
    Так-от,
    Загнала в глухий кут,
    І себе також,
    Бо я відповів:
    «Інтелектуальна лінія
    На руці коротка,
    Зате з іншим пощастило!»


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.08) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (2)


  46. Олена Хвиля - [ 2006.12.14 22:20 ]
    Останні квіти
    Подаруй мені останні квіти
    цього літа.
    Принеси мені бездумні ночі,
    коли захочеш.
    Обіцяй мені весну, ще й ранню –
    таке бажання.
    Обійми, зігрій мене зимою –
    самим собою.
    Закричи й застав мене радіти –
    віддячу літом.
    Помовчи, тримаючи сльозу гарячу, –
    сповна віддячу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.15) | "Майстерень" -- (5.03)
    Коментарі: (3)


  47. Віталій Круглов - [ 2006.12.14 21:46 ]
    ***
    Відчуваю: вросла у роль
    п’яна осінь.
    Світ, як голий стоїть король,
    слова просить.
    Повертати чи вліво, чи впра...
    Хто підкаже?
    Навигадував безліч правд
    долі вражій.
    Кроки-крики круками скрізь
    не скресають.
    Має простір кульгавий вісь
    аж до Раю.
    Дочитати рядок один...
    Ґнотик гасне.
    Спомин, наче ковток води,
    передчасний.
    Загубили і слід і сад
    в падолисті.
    Чуєш, час повертать назад
    з хибних істин?


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.38) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (1)


  48. Віталій Круглов - [ 2006.12.14 21:29 ]
    ***
    Ти повертаєшся, оберти робить земля — осягай.
    Бачиш сузір’я дозріли чужі та вітчизни.
    Пам’ять, як краплі дощу чи як крапельки крові.
    Нехай
    Падає сніг — незагублений, радісний, чистий.
    Так, наче люди, що падати вчаться і вчасно впадуть.
    Поночі буде і спрагло, і клітка для листя
    не затріщить.
    Намалюю мовчання, продовження, путь.
    Тільки пробачення — із нефарбованих істин.
    Ти обертаєшся, соняхи сонні кружала — на схід.
    Тихе болото.
    Навіщо такому нечисті!..
    Бачити кавову гущу і знати про шахи та хід.
    Більше нічого.
    І ти...
    Заблукала у місті...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (2)


  49. Тарас Кремінь - [ 2006.12.14 21:49 ]
    * * *
    Коротке літо – в стиглій аличі
    Як парашути піною морською.
    Чому палає у легкій оскомі
    Цілунок тінню на твоїм плечі.

    Ти як земля. В загойданій омані
    Вітрами трави дзвонять як кришталь.
    В душі – дощі. В руках твоїх – скрипаль,
    Як дотик віями, уранці, у тумані.


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (6)


  50. Тарас Кремінь - [ 2006.12.14 21:15 ]
    МОЯ МИТЬ
    Я відірвусь від плоті і планети.
    Поглину вглиб засмаглої землі.
    За крок від літа. В сутінках імли.
    Зі мною – ти. Але насправді: де ти?


    Рейтинги: Народний 4.96 (5.38) | "Майстерень" 5.13 (5.38)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1750   1751   1752   1753   1754   1755   1756   1757   1758   ...   1829