ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Люта Ольга Козіна - [ 2006.11.13 22:54 ]
    Синиці
    Це насправді!
    Це не сниться:
    За вікном моїм синиці,
    За вікном кружляє досі
    Осінь з золотим волоссям;
    Я щаслива! Подивіться:
    На руці моїй - синиця...
    Журавлі ж курличать в небі, -
    Їм у вирій, так і треба.
    Маю легкість від синиці,
    Що б не каркали ворони -
    Вийду з чистої криниці,
    Їхні розжену прокльони,
    І мені вночі насниться
    Годівниця для синиці
    Й той, хто її приладнав,
    Хто синиці хліба дав,
    Їз долоні сяйво дав!


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.34) | "Майстерень" -- (5.33) | Самооцінка 4
    Коментарі: (9)


  2. Ірина Пиріг - [ 2006.11.13 21:10 ]
    ЛИСТОПАД
    Ти, звісно, далі сподіваєшся - дарма.
    Це листопад, передбачається зима
    і пророкує зраду...
    Вже крейда біла перекреслює шляхи.
    Грудневий дух зацементовує верхи
    дерев сумного саду.
    І пульс у скронях заповільнений, як дим,
    тягучий дим... реінкарнація біди...
    Відкриті в небі стигми.
    Із них дощами виливається печаль...
    Розп’яття доль, як несподівана печать,
    на тлі зими застигне .

    13 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (8)


  3. Мірко Трасун - [ 2006.11.13 21:13 ]
    Молитва
    Київ-Миколаїв, Львів-Донецьк -
    Похрестились щиро перед Богом,
    В сяєві запалених сердець
    Горнеться між храмами дорога.

    Крила розгорнув Донецький кряж,
    Пульсом б'ються Кам'яні Могили,
    Сяє Сонцем Кімерійський пляж,
    Дві ріки зве у єдине гирло.

    І йдемо до Бога навпростець,
    І молитва лине таємниче:
    Київ-Миколаїв, Львів-Донецьк,
    Злитись у єдинім гирлі кличе.


    Рейтинги: Народний 6 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (9)


  4. Оксанка Галичанка - [ 2006.11.13 21:03 ]
    Яблуко пізнання
    Яблуко пізнання
    Дарувало древо
    Спокусивсь Адам
    Бо так хотіла Єва :)


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (5)


  5. Ванда Савранська - [ 2006.11.13 20:03 ]
    Я вірю, що колись жила.
    Я вірю, що колись жила.
    І сподіваюсь, буду жити.
    Душа – краплиночка тепла,
    Що гріє землю й буде гріти.
    …Топтались, чередою йшли
    Цивілізації й розрухи,
    І племена, як ті осли,
    Брели, порозпускавши вуха.
    Куди брели? Куди вели
    Царі, месії і пророки.
    Та в кожнім крапельки жили
    Тепла, що падало звисока.
    Мільйони літ воно спада
    І будить нам серця і руки.
    Все та ж біжить з гори вода,
    Одні і ті ж пласти пилюки,
    І ми все ті ж: любов і гнів –
    Усе під місяцем незмінне.
    У кругообігу часів
    Душа не може бути тлінна...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (3)


  6. Уляна Бодра - [ 2006.11.13 19:29 ]
    * * *
    І сині очі, й хижі друзі,
    Змішалось все до купи,
    Один удар – шар знов у лузі,
    Знову хтось крикнув: «Супер!»
    А я ледь дихаю над києм…
    Замовити текілу?
    Гіркоту ночі вона змиє,
    І душу щедро оп’янить,
    Забуду враз, що нелюбима,
    Що правду зради я відкрила...
    Та ні! Війну цю не спинить!
    Сьогодні я – злий кіллер…


    Рейтинги: Народний 5 (5.03) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (4)


  7. Гордійко Дарія - [ 2006.11.13 19:09 ]
    * * *
    Блукати біля болю.
    Бачити банальні бажання.
    Безгрішно-білі.
    Бруднити.
    Бо боляче.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  8. Уляна Бодра - [ 2006.11.13 19:05 ]
    * * *
    Звільни мене від страшних мук
    Не згадуй все, що я любила,
    Не слухай мого серця стук,
    Забудь усе, що говорила.
    Ти - сизий морок, хижий птах.
    Кружляєш над тілами,
    Їх вмить пронизував би страх,
    Та мертві вже. Не з нами.
    Це я ще жеврію потроху,
    І крила теж я маю,
    Та тільки білі, хоч і всохли,
    На них і долечу до раю…


    Рейтинги: Народний -- (5.03) | "Майстерень" -- (5.02)
    Прокоментувати:


  9. Мірко Трасун - [ 2006.11.13 19:54 ]
    Над Загребом
    І зрозуміло, чом я Мірко,
    Збуваються і вірші ніжні,
    Струмить вином п'янка говірка,
    І сяє Загреб у підніжжі.

    Морозна свіжість тверезить.
    І білий сніг. І білі гори.
    Гойднулись в бік мій терези,
    І свічі йдуть в сузірні хори.

    Над містом сходимо удвох
    Подяку Богу проспівати,
    І грає на сопілці Бог,
    І моляться за нас хорвати.

    Нас Загреб поєднав довік,
    До мене пригорнись, як зимно,
    Постав хорватський чоловік
    Любити ніжно. І нестримно.


    Рейтинги: Народний 6 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (6)


  10. Ганна Осадко - [ 2006.11.13 17:39 ]
    Спроба спокуси
    Твоя розмова втихла напівслові,
    По плечах пальці танцювали вальс,
    І чорний кіт, що був з тобою в змові,
    Дивився зацікавлено на нас.

    В порожній хаті причаїлась тиша,
    Німі бажання сплів в одне павук.
    Як кіт чекав зі шпарки свою мишу,
    Так я чекала твоїх сильних рук.

    Підводних течій вчаєне бажання
    Кидало нас в обійми пустоти...
    ...О Боже, як хотіла я кохання!
    ...Та на роботу спізнювався ти...


    Рейтинги: Народний 5 (5.65) | "Майстерень" 0 (5.62)
    Коментарі: (2)


  11. Ганна Осадко - [ 2006.11.13 17:23 ]
    ***
    Камбалу калабань – на пательню пісної ночі,
    Жменю тертого болю – на зідраний пластир снів...
    Сніготиха печаль. Ліхтареві нехтиві очі –
    Вище стріх
    Вище верб
    Вище рук
    Вище впертих брів.
    Мандаринність небес –
    як в Гогенових синіх кронах,
    Де між тінями мрієм
    діктливо-прозорі ми
    Як Телесик колись? – на крейдяних сумних воронах
    Полетіти
    за руки
    в роззявлену пащу зими.


    Рейтинги: Народний 5.1 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (3)


  12. Анна Хромова - [ 2006.11.13 17:31 ]
    прощання перед відплиттям, сентиментально намальоване аквареллю і тушшю
    Кораблі,
    міцне море,
    небо чавить думки.
    «Віра!» - кричить, в нього спина, як у слона.
    Інший спльовує, розтирає пальцем мозоль.
    У них рибою пахнуть мізки
    І медузяні їхні очі
    І тютюн нітрохи не робить
    Їхні запахи більш земними.
    Небо різко вдихає повітря
    закричить і заюшить кров’ю -
    йому пузо проткнули щогли.

    Там, заховані вітром в долоні,
    емалеві і квіткові
    – двоє.
    І між цих нетутешніх
    відбувається іскра млості:
    коли страх хребтом пробігає,
    а у грудях свинцеве серце.
    Лише кінчиком пальця торкнутись
    і у цьому життя прожити
    під оглушливий скрип канатів
    і глухе воркотання моря.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  13. Ірина Павленок - [ 2006.11.13 16:04 ]
    Відлюбила
    У безнадійних сподіваннях
    Ховатися уже несила.
    Губитись в осені риданнях -
    Повітря бракне. Відлюбила...

    Звільнилась. Дивне відчуття.
    Я здатна думати про себе.
    Ні розпачу, ні каяття...
    І якось ближче стало небо.

    Стомилась вести діалоги
    Із тим, кого давно нема.
    Хрестом розбіглися дороги...
    І світла більше... То зима...

    13. 11. 2006


    Рейтинги: Народний 5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (6)


  14. Олеся Стогній - [ 2006.11.13 15:19 ]
    Скрипка
    Тихо плаче твоя скрипка
    під мелодії дощу,
    І остання впала крихта
    на слова мої прощу.

    ЩЕ ридає і бринить
    на порозі дня чужого,
    Голос і душа кричить:
    "не воруш мене, німого.

    Скрипка грає і сміється,
    хмільно струни роздирає,
    кров і серце, серце б'ється,
    "Прибиральник" жаль збирає.

    Сум зібрав. І площа вмилась,
    Шумно стало. Заскрипіли
    люди в місті.Пісня злилась
    Очі наші проясніли?

    Загриміло небо чисте,
    і "німий" заговорив
    Та моє мовчання висне
    Звук тромбона засліпив..

    Тихо плаче твоя скрипка
    сиротиною в руках,
    І остання впала крихта,
    Жаль у тебе на очах.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.5) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Коментарі: (3)


  15. Олена Багрянцева - [ 2006.11.13 12:58 ]
    В осінній колисці
    (вальс)

    Ми сховались від вітру за порваним полум'ям душ.
    У пориві блаженства вуста воєдино зімкнули.
    Скерували на себе із хмар зацілований душ.
    Тільки скинути одяг осінній забули.

    Золотий падолист невідчепно кружляв коло нас.
    Але в юних серцях ясно іскри від сонця блищали.
    Осінь в парі із вітром пустилась у зоряний вальс.
    Зачерпнула кохання ковток - і розтала...

    Ми лишились удвох в зацілованім сонмі вітрів.
    Проводжали замріяний місяць і...тихо прощались.
    Тільки часто іще після того в картинках зі снів
    Ми в осінній колисці з тобою гойдались.
    20.11.01


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (1)


  16. Рудюк Роман - [ 2006.11.13 11:06 ]
    сніг на зелене
    Сніг на зелене
    Зненацька дерева повились.
    “Японський садок”- мугиче бабуся до внука.
    Яскраву таку чорноту
    Ти не бачив з минулого часу
    Старий каганець,
    І добірна алмазна пилюга,
    І вітер-стодув сторінки перспективних книжок
    Гортає
    І шумно, і добре
    На цілому білому світі.
    А хтось похилився
    Над теплим колодязьним паром
    І слухає сповідь води
    Та луну земляних катакомб,
    А хтось у горіхах
    Минулого літа шукає
    Святу борозну.
    “Садок коло хати японський…”-
    дитина вторить
    золотій і коханій старушці.
    А вітер тим часом
    Нагнав комуфляжних небес
    (від НАТО куtюр)
    і щось циркулює у трубах,
    чи гріє?
    Готуються прісні галушки
    І як Миколай,
    На порозі дід Рамадан
    неося…



    Рейтинги: Народний -- (4.97) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  17. Оксанка Галичанка - [ 2006.11.13 11:27 ]
    Переплетіння
    Переплетіння рук,
    Переплетіння тіл...
    І серця твого стук...
    І від розлуки біль...

    Мереживо думок.
    Мереживо бажань.
    Зробила перший крок
    До дерева пізнань.
    13.11.2006


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (1)


  18. Оксанка Галичанка - [ 2006.11.13 11:39 ]
    Ти мене мені відкриваєш!
    Ти мене мені відкриваєш -
    Такі дивні мої відчуття!
    Таємниці усі ти знаєш
    Наперед про усі відкриття!
    Я вірю тобі і довіряю!
    За тобою слідом іду.
    Я того й половини не знаю,
    Хто є я? Я себе знайду
    В собі... Час ти повернув назад
    Я знову юна - зовсім інша
    Твого й мого кохання аромат
    Лунає свіжо й цікавіше!
    13.11.2006


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  19. Владислав Рижий - [ 2006.11.13 10:09 ]
    Свобода шкіриться
    Свобода шкіриться, як череп,
    Сіяє тьма з очних печер,
    І між її трухлявих щелеп
    Примар людських ріка тече.

    Хто не жадав її кохати:
    В безодню з нею – райський лет,
    Злиття міжстегонь волохатих ?
    Її ж усього то – скелет...
    З косою, мабуть, бо за нею
    Мільйони збочень і смертей;
    Мільйони бачили знамення –
    Зривались із нудьги петель.
    Від шепоту німфетки стерви:
    «Лети, Герой! За мене! В бій!»
    За суку щастя було вмерти,
    Ніж неприступність витерпіть ...
    Гниють кістки батьків у шафі –
    Сьогодні в неї норов шльондри,
    Безвідсотковий дар держави
    Всім індивідам ліберальним:
    «У кожному існують зерна,
    Їх треба виростить і жать...»
    Та це примари ілюзорність –
    Мрій обивательських іржа.

    І так завжди: до Волі кожен
    Кричить: „Візьми мене, твій весь я!”
    Та й далі шкіриться вороже,
    Мов: „ На свободі не живеться...”



    Рейтинги: Народний 4 (4.46) | "Майстерень" 4 (4.21)
    Коментарі: (1)


  20. Мрія Весна - [ 2006.11.13 08:25 ]
    Мандри
    Мріями я серце заколишу,
    А думками полечу до тебе.
    Всі тривоги, смуток згублю, лишу,
    Бо ти поряд… іншого не треба.

    Бо з тобою падаю й злітаю,
    Із жаданням знов лечу світами.
    Ти найкращий – я тебе кохаю!
    І мандрує Щастя поряд з нами.
    10.11.2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.06) | "Майстерень" -- (5.03)
    Коментарі: (2)


  21. Гордійко Дарія - [ 2006.11.13 00:29 ]
    * * *
    Ображене серце пірнуло у спокій,
    Розгнівану душу затримали грати,
    Кривавлять безболісно рани глибокі,
    На спраглих вустах лиш гіркий присмак втрати.

    У сутінках – пусто. І віра розбита,
    Надія повільно крокує до страти,
    Живе лиш кохання, сльозами умите,
    Ти перепроси – я умію прощати.


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" -- (4.75)
    Коментарі: (2)


  22. Уляна Бодра - [ 2006.11.12 23:56 ]
    SMS
    І навіщо я до нього доторкнулась?
    І чому на ліву кнопку тисну?
    І чому ти не прокинешся, не скажеш:
    Поклади! Не лізь! Йди геть! Ти що, навмисно?!
    І навіщо серце ніжне так тріпоче?
    Наче загнана у клітку пташка.
    Та невже воно, дурне, дізнатись хоче,
    Що вже зраджене… Господи, як важко…
    І чому душа жіноча як у лиса?
    Все підозрює, тиняється, блукає…
    Господи… Щастя на волосинці висить,
    Та чому ж його, дурна, не вимикаю?
    А читаю, схлипую, читаю…
    Як вона тебе… кохає...
    І на зустріч натякає...
    Ось, і зранку привітає...
    Вечір, восьме.. Присилає...
    За вчорашнє вибачає...
    І цілує... Знов, кохає…
    Все. Скінчились.
    SMS-ки…
    Ви життя мого - трагедія бурлескна...
    Для нього ж – пристрасті шалені сплески…
    Спить, не ворухнуться вії…
    Хто вона?
    Казка?
    Повія?
    Що? Любити краще вміє?
    Чи дає тобі надію?
    Чом ти спиш? Прокинься, чуєш?
    В очі глянь. І все скажи.
    Ти не бійсь. Кажи, як вмієш…
    Ну, а хочеш?
    В SMS-ці напиши …


    Рейтинги: Народний 5 (5.03) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (6)


  23. Дмитро Дроздовський - [ 2006.11.12 23:59 ]
    Сатир щоночі забирає в гори
    Сатир щоночі забирає в гори.
    Збирає ноти, поки чемно сплю.
    Під ранок, як сховались мари в нори,
    читає “Я без болю і жалю...”
    Втомився чути сто разів про болі.
    Я сам — один великий чорний грім.
    Мій атом — вибух, хоч і руки кволі,
    не запустить їм атомних руїн.
    Сатир один, таких, як я, — огнища.
    Я — елемент із атому й вогню.
    В моїй крові войовниці-ордища,
    їх музика огидна скрипалю.
    Я потойбічний дон-Квізадо, Чалий,
    Орфей і мавр, убивця і сатрап.
    Не маю очних яблук. Лиш кинджали.
    Я сам голем, і я ж бо — Ескулап.
    Мій содоміт сатир гортає книги,
    і випливають марева нічні.
    Навколо карлики танцюють реґі,
    і бісенята чорні з-за печі.
    Усі зі мною, всі вселенські сили:
    Гомер, Горацій, Люципер і Фавн,
    П’є каву Гегель, чути крик Сивіли,
    Ось встав з загроб’я Фауст Томас Манн.
    Нічні гулянні, оргії до ранку.
    Гортає фавн закляття. Грає час.
    Лупцює атом смерть безперестанку...
    Світанок... Світло, де немає нас.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (2)


  24. Оксанка Галичанка - [ 2006.11.12 21:45 ]
    Наша перша ніч...
    Твої пальці слідопита
    Вперто вивчають мене...
    Поруч чаша недопита,
    В ній п'янке "Шардоне"...
    У гарбуза сонячнім лоні
    Зріє дуже дивний напій.
    І мої тріпочуть долоні...
    І наші тіла, як пара змій.
    Знов осяяні твої очі
    Блиском п'янких свіч...
    Цілунків губи мої хочуть -
    Це - наша перша ніч...
    12.11.2006


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (1)


  25. Марта Шуст - [ 2006.11.12 21:47 ]
    ***
    Напевно було б легше жити
    Якби назавтра стати іншим кимось
    Прокинутися зранку і обличчя вмити
    У дзеркало на себе подивитись поглядом чиїмось.
    Своє ім’я забути, придумати якесь.
    Дивитися кудись у бік від себе.
    Прийняти щось і загубитись десь.
    Назавтра просто стати такою як треба...


    Рейтинги: Народний 5 (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (7)


  26. Марта Шуст - [ 2006.11.12 20:26 ]
    ***
    Нехай навчить хтось як саказати
    Щоб слово вигадкою не здавалось.
    І розповів би як намалювати
    Щоб кольори всі передались.
    Бо я таки не вмію...
    І пробувала вже мовчати
    Старалась вже не малювати
    Лише до крові губи покусались
    І фарби всі порозливались...


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (2)


  27. Віталій Круглов - [ 2006.11.12 19:28 ]
    ***
    Згадалося-забулося.
    Бува...
    Так важко розчинятися у інших.
    Твоя рука вигадує щось більше,
    і горизонт — насуплена брова.
    Тікали і верталися.
    Хіба?
    Тепер нам ні до чого еполети.
    Зникай, аби не бути зайвим третім,
    дивуючись удавано: «Ти ба...»
    Здавалися і билися.
    А ще –
    бувають перемоги — не радієш...
    І маю сон, де попри все є ти лиш.
    Між холодом і страхом.
    І дощем.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (2)


  28. Віталій Шуркало - [ 2006.11.12 19:39 ]
    ***
    Я заздрю сонцю золотому,
    Коли знімає з тебе втому...
    Як пригортає твої плечі,
    Як долива тепло у вечір.
    Я заздрю каві тій ранковій,
    Що гріє руки цілий день.
    Співає серце їм пісень...
    Лиш пропіка той спів до крові.
    Немає слів, немає знов,
    І дуги перевернутих підков,
    Моє обличчя заступили,
    По цвяху в серце моє вбили.


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (9)


  29. Ірина Пиріг - [ 2006.11.12 18:45 ]
    ***
    Ти десь там в Огайо
    вгадуєш майбутнє.
    Тіні сновигають
    по вечірній кухні.
    Вітерець кудлатий
    дує по-англійськи.
    Ти сидиш у хаті
    і вивчаєш віскі.
    Свічка мала довгу
    сповідь канделябру.
    Дощ до ранку човгав
    по осінній фарбі –
    ось сліди навколо
    від маленьких ніжок.
    Не кажи „ніколи”
    і не вір у кішок
    чорних і не дуже.
    Це усе химери.
    Відпусти в калюжу
    корабель з фанери.
    Хай пливе поволі
    у моря солоні.

    Ключ твоєї Долі
    в тебе на долоні.

    11 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  30. Марта Шуст - [ 2006.11.12 18:56 ]
    ***
    Вона так не хотіла в цю любов
    Впиралася, ховалася, змагалася.
    Він влив у серце всю гарячу кров
    Відкрилася, віддалася, призналася.
    Він не повірив їй чи не почув
    Накрилася, згубилася, зламалася.
    Він думав що Вона іде, здавалося що Він.
    Розбилося, розмилося, зім’ялося.
    Хай свій для кожного задзвонить щастя дзвін
    Подумалось, почулось, побажалося.
    Та з чим залишились Вона і Він
    Змовчалося, змовчалося, змовчалося.


    Рейтинги: Народний 5 (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (7)


  31. Вячеслав Семенко - [ 2006.11.12 17:39 ]
    Шукачі бурштину
    "... в четвертом часу мы поедем в местную
    книжную лавку,где двенадцать приятелей
    своими скромными
    аплодисментами проводят его стихи ..."
    З авторського підстрочника "Дюни в Уотермилі"
    Вецлова Томас

    Сосни плакали й співали ,
    чи підспівували морю.
    Сонце сльози вигрівало ,
    покохавшись з раннім бризом.
    У піску солоні бризки
    запліднили прибалтійство,
    народивши Жямайтію .

    Поховалися у дюнах
    до пори соснові сльози.
    Незворушливий Нямунас
    лоскотав тим соснам ноги.
    А по ночах жовторогий ,
    як по росах небо зрідне,
    розсипав по хвилях срібло.

    Що це ? Кольори симфоній ?
    Віртуальність співу фарби ?
    Королі , свічки , долоні ...
    Нерозгаданий Чурльоніс -
    переплетення гармоній,
    співомовна бурштиновість
    безотвітної любові .

    Час кору з тих сосен злущив ,
    розрівняв пісок над ними ,
    золотаву жовтизну ще
    встигло сонячне проміння
    в полотно меланхолійне
    вмалювати.
    -------І лишило
    ------------дозрівати
    --------------------горошини...

    ...Просипаючи крізь пальці
    віковічну таємницю ,
    шепотів пісок прибалтський
    про кохання моря й сосен ,
    потім золотаві роси
    скочувалися з долоні
    поперек - по руслу долі .

    По якій котитись далі?
    Розділилося те русло ...
    Про які дороги дальні
    магія зірок мовчала -
    про човен біля причалу,
    збитого з канадських сосен,
    про чужих кленовість осен ?

    Між Лонг Айленду каміння
    не просієш бурштиновість,
    хмарочос - не Гедимінас,
    і Флоридна спеки хтивість -
    це не Паланги цнотливість,
    і приклеяна усмішка ,
    як медовості надлишок.

    Лиш оазою в пустелі
    ця книгарня. І дванадцять,
    як апостоли із келій
    п"ють долонями з джерела
    ностальгії п"яні зерна.
    Ніч і пляшка - як удома.
    Лабас нактіс , пане Томас!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (5)


  32. Марта Шуст - [ 2006.11.12 17:20 ]
    ***
    Липо-липонько не поспішай,
    Трішки-трішечки не засинай.
    Заквітчай мене своїм цвітом
    Заколиш мене шелестом-вітром.

    Липо-липонько ще зачекай,
    Хай заварить бабуся чай.
    Сік малиновий в слоїку на віконці
    В ньому бавиться захід сонця.

    Тихо-легко впала роса.
    Було щастя і була краса...
    Пахло сонцем, медом і цвітом
    Мого дитинства останнє літо.

    А тоді закрутила життя заметіль
    Дарувала кохання, з ним смуток і біль.
    Щось відбулось, а щось забулось
    Все ж я знову сюди повернулась.
    ..............
    Лиш порожня хата
    Й криниця розбита...
    І давно вже зрубана липа.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Прокоментувати:


  33. Олена Полянська - [ 2006.11.12 16:37 ]
    Моляться епіскопати.
    Моляться епіскопати.

    Моляться епіскопати,
    Вже не шлють прокльонів
    І анафему ізнято
    З гетьманського скону.

    Та йому ваші прокльони,
    Як й молитви ваші,
    Й він молився на ікони,
    Гетьман бідолашний.

    Вірив у царя Мазепа,
    Вірив, ой як вірив,
    І анафеми не треба –
    Край свій втратив милий!

    Моляться епіскопати,
    Церква спокутує:
    Петра буде проклинати,
    А потім спростує?

    Чи велику Катерину,
    Чи вже Ленін в черзі?
    Ні, Росія не нестиме
    В пекло своїх мертвих.

    Лише доля Україні
    Випала недобра.
    Чи ж ми справді такі винні,
    Чи такі хоробрі?

    Пізно, пізно схаменувся,
    Гетьмане Мазепа,
    Вже й Батурин захлинувся
    У кривавім крепі.

    А якби опам'ятався
    І під булавою
    Твій народ увесь піднявся
    За велику волю,

    Осторонь була б Росія,
    Чи ж були не справні
    Твої війська золотії,
    Твої хлопці славні?

    Воювали до загину
    За чужу державу,
    Здобували без упину
    Для Росії славу.

    А коли зміліли військом,
    Пішли побиратись,-
    Ой, як падали занизько
    Під чужі палати.

    Бачив, бачив, та все думав,
    Листував цареві.-
    Схаменувся, глянув з сумом:
    - Запорожці, де ви?

    Вже і Швеція, голубка,
    Помогти не в змозі,
    Полягли твої здобутки,
    Гетьман при дорозі.

    З Кочубеєвим доносом
    Покотилась воля.
    Три століття - кров і сльози -
    Українська доля.

    Заподіяв горя гетьман
    І собі й державі –
    Стільки років його в пекло
    Церква проводжала!

    Храми будував нащадкам,
    В них і проклинався
    Нащадками! Гетьман, батько,
    Хіба сподівався?

    А тепер у дзвони дзвонять,
    Не дзвоніть у дзвони,
    Не спасли його молитви –
    Не дійшли й прокльони.

    Лише воля України
    Долине у Ясси –
    Повернула собі сина
    Через стільки часу.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (1)


  34. Олена Полянська - [ 2006.11.12 16:48 ]
    Якби була не біда
    Якби була не біда
    Та не Дике поле,
    Якби була не орда,
    Зрада та неволя,

    Якби була не пішла
    Доля у руїни,
    Якби була не Москва
    Біля України!

    Якби гетьман не любив
    З ворогами пити,
    Якби ж було та якби
    Все не так робити.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  35. Андеграунду Айстра - [ 2006.11.12 16:38 ]
    Приступ песимізму
    Радієш: воля, повітря, простір!
    Мов із психушки чи втік із зони.
    Мені ж ті зорі – то пера гострі,
    На мене небо тисне озоном.

    Не піду в гості, посиджу вдома.
    Не хочу, друзі, з вами до столу.
    Бо мої мізки корчить судома,
    Я бачу склянку напівпустою.

    Може посплю чи піду до парку,
    Зберу (котрий вже?) сумний гербарій,
    Сприйму людину, як пусту чарку,
    А всіх докупи – як чарки в барі.

    Увесь світогляд свій перегляну
    Крізь призму ока. О сірий погляд!
    Я бачу сонце, як сіру пляму,
    Слова – обгризки перекотиполя.




    Рейтинги: Народний 5.13 (5.18) | "Майстерень" 5.25 (5.17) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  36. Марія Квітковська - [ 2006.11.12 16:15 ]
    * * *
    Всім чужа...
    Самотня...
    Стривожена...
    Як самої себе луна я...
    Я блукаю конем
    Стриноженим
    По світах,
    Де Тебе немає...

    Я звикаю, милий,
    Увесь свій час
    Існувати
    Власною тінню...
    Ти звикаєш теж,
    Бо з Тобою в нас
    Паралельні життя
    Лінії...


    Рейтинги: Народний -- (5.03) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (6)


  37. Марія Квітковська - [ 2006.11.12 13:40 ]
    Прощання
    2.
    Ти пильно так на мене не дивись,
    Мій некоханий... Далебí, не треба!
    Забудь усе, що в нас було колись,
    Забуду й я... І притамую злість,
    Що серце залишилося без Тебе...

    Ми вже чужі... І різні в нас шляхи,
    І навіть не скажу Тобі я „друже”...
    Лиш недбайливим порухом руки
    Змахну солону краплю зі щоки...
    А так... повір, Ти вже мені байдужий...


    Рейтинги: Народний -- (5.03) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  38. Марія Квітковська - [ 2006.11.12 11:48 ]
    Пустеля
    Холодні ввічливі слова,
    Холодні посмішки нещирі...
    Прийшли? Мої вітання Вам.
    Йдете? Ідіть собі у мирі.

    Якщо ж один із нас впаде,
    Хто допоможе? Хто подбає?
    Ми живемо у світі, де
    Душа душі не відчуває.

    Агов, живі! Чи ви ще є?
    Де щирість? Дружба де? Де ласка?
    Обличчя втомлене моє
    Вже не обличчя – тільки маска...

    Від сердця згублені ключі...
    З пустелі людської цієї
    Тікаю у кохання, чи
    У всесвіт ямбів і хореїв...


    Рейтинги: Народний 5 (5.03) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (5)


  39. Мрія Весна - [ 2006.11.12 10:20 ]
    Листопад
    Ти, звісно, далі сподіваєшся - дарма.
    Вже листопад, передбачається зима.
    І те, що ти так пристрасно хотів
    Холодний, мертво-білий сніг замів.

    І не ходи - не вдовольнити спраги знов,
    Земля замерзла, спить моя любов.
    А до весни ще так далеко… до життя…
    О листопад, заледенілі почуття…
    12.11.06


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.03)
    Прокоментувати:


  40. Марта Шуст - [ 2006.11.12 02:58 ]
    ***
    Я знову бачу цей чарівний сад
    У ньому вчора лиш була з Тобою
    Мені Ти подавав солодкий виноград
    І я брала його безпечною, щасливою рукою.
    Та опинився за високим парканом цей сад
    І паркану я малювала візерунки.
    Поклич мене з собою в листопад, чи снігопад
    В чарівні вірші чи малюнки.
    Чи в танець пелюстків весняних білосніжний
    У танець Твій, у танець ніжний.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (2)


  41. Мрія Весна - [ 2006.11.12 01:23 ]
    Танго
    Це палкий, шалений танець –
    Наше танго рідних душ…
    Ти володар мій і бранець,
    Я - краса ранкових руж…

    Пристрасть шепче кожним тактом,
    І рука в твоїй тремтить –
    Ми впиваємося раптом…
    В нас ця музика горить…

    В ній без залишків згораєм,
    Та відродимося знов.
    Танго стане ніжним раєм,
    І запалить нашу кров.
    12.11.06


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" -- (5.03)
    Коментарі: (2)


  42. Ірина Пиріг - [ 2006.11.12 01:17 ]
    ***
    ...7...

    несподівані кроки тонує весняна вода
    Ти приходиш як сон і важливіших митей немає
    прокидається тиша лише ледве чутна хода
    заколисує ніч і мене всю до краплі проймає
    я вже знаю напевно що дотики можуть зійти
    із повітря коли Ти з думками про мене ночуєш
    я вже знаю напевно що „Я” половина від „ТИ”
    залишається крок і я буду з Тобою
    відчуєш

    11 листопада”06 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5) | "цикл "Медитації""


  43. Ірина Пиріг - [ 2006.11.12 01:02 ]
    ***
    ...6...

    В Тобі, єдиний, світла – через край.
    Воно – моє повітря. І я лину
    в Твої долоні, в Твій безпечний рай.
    І мрію відпускаю, як світлину,
    а Ти приймаєш. Без вагань і слів.
    Без сумнівів...О Боже мій, не знаю,
    з яких іще незвіданих полів
    беру тепло...І серце відчуваю...
    В Твоїй руці – малесенькі ключі.
    В Твоїх очах таке безмежне літо…
    Ти чув, як несподівано вночі
    опало небо сніжно-білим цвітом?
    Злетілися веселі снігурі.
    Вітається Зимова Королева.
    Я бачу дві окрилені зорі
    посеред інших. У сузір’ї Лева.

    11 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.49)
    Прокоментувати: | "цикл "Медитації""


  44. Ірина Пиріг - [ 2006.11.12 00:24 ]
    ***
    Заплакана дощем, моя магноліє?
    Не плач.Бо ще не час.А дощ – мине.
    Та скільки ж тих доріг таємних в Долі є?
    Заплутались, як нитки муліне...

    Вдивляюся...Торкаюся...Розплутую...
    Тримаю у руці м’який клубок.
    ...Ця відстань, може, є мені покутою.
    А, може, перехрестям для думок.

    Ти – сон, котрий ось-ось – і знову втілиться.
    Ти – лев, що пригортає левеня.
    Колись ця диво-ніч таки розділиться
    і стане по два боки диво-дня.

    І хмари розійдуться в небі згустками.
    І жовтий кіт дорогу перейде...
    Коли зійде проміння над пелюстками,
    застигне час. І росами впаде.

    7 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  45. Печарська Орися Москва - [ 2006.11.11 23:41 ]
    З циклу "Молитви"
    я його люблю як умію
    як невинне дитя, як вчорашня повія
    діалог наш почнеться – як завжди печально,
    я до нього словами, він до мене – мовчанням.

    лиш надранок приб’ється поранений вітер,
    перевтомлений мандрами, з іншого світу,
    жовтим листям приліпить до вікон новину:
    ти говориш зі мною завжди, Божий сину

    і стираю я вкотре самотності накип
    вітер каже, що ти посилаєш нам знаки,
    я напевно криптолог у пошуках суті,
    але як їх читати – всі змісти забуті?

    та, буває, на мить всепроймаючий спалах
    вимальовує суть на листочках опалих.
    ради тебе живу і плекаю надію,
    я ж люблю тебе, чуєш? люблю як умію



    Рейтинги: Народний 5.31 (5.44) | "Майстерень" -- (5.36) | Самооцінка 6
    Коментарі: (7)


  46. Оксана Лущевська - [ 2006.11.11 22:08 ]
    роздум
    ...як літо пролетять літа
    ти будеш поряд. Ти довіку
    пускатимеш із люльки дим,
    примруживши свої повіки;
    любитимеш вишневий сад
    і гомін золотого лісу,
    червоні маки і ставки,
    напій із м'яти і меліси...
    ...а я любитиму тебе,
    правічне небо і собори,
    і ще, ти знаєш, певно я -
    завжди вертатимусь до моря.
    ...як літо пролетять літа,
    ти будеш поряд, ти - навіки.
    Від полум'я нічних свічок
    щасливо мружаться повіки.





    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (4)


  47. Оксана Лущевська - [ 2006.11.11 22:21 ]
    Прохання
    Принеси мені пригорщу
    теплого сонця
    і стане затишно,
    і запахне любистком день,
    напевно, завтришній.
    Принеси мені пигорщу
    ніжних мрій
    я їх плекатиму
    і неначе в жасминових берегах
    у них блукатиму.
    Принеси мені пригорщу
    свіжих суниць -
    щоб пахло літом,
    щоб покрилися сірі, неясні дні
    барвистим цвітом.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (2)


  48. Світлана Лавренчук - [ 2006.11.11 22:19 ]
    ***
    … Вже надвечірок літа,
    Дрімає сонце в кроні дуба,
    Шумить верба, росою вмита,
    А вітер їй: «Моя ти люба.»
    Калина, вбрана у намисто,
    Стоїть як пані серед лугу,
    І лиш береза шепче листом,
    Шукає одіж собі другу,
    Таку ж, як в сонця, золотаву,
    Чи мідно-буру, як у жита…
    Давно скосили вже отаву.
    В коморі хліб. Смеркає літо…


    Рейтинги: Народний -- (5.01) | "Майстерень" -- (5.02)
    Прокоментувати:


  49. Уляна Бодра - [ 2006.11.11 21:28 ]
    Фея
    Відчини мені у свою душу двері,
    Дай зазирнути хоч в малу шпаринку,
    Ти називаєш мене «моя добра Фея»,
    На палець забереш сльозу-краплинку,
    І станеш шепотіти без зупинку,
    Доки не налетять слуги Морфея…
    А вранці знову ти сердитий:
    Недобрі друзі, гроші, вороги.
    Всіма халепами на світі ти вже ситий,
    А ще на завтра передбачили сніги,
    І Фея не врятує від нудьги,
    Ти так не любиш холод ниций той і вітер…
    Віддай мені свою печаль і тугу,
    Я – Фея! Врятувати тебе мушу!
    Я буду тобі кращим в світі другом,
    Веселим, щирим, сильним… Просто, другом.
    Вкажи мені на двері в свою душу…
    Та не вкажи на ті, за котрими зла хуга…


    Рейтинги: Народний -- (5.03) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (2)


  50. Віка Бондар - [ 2006.11.11 21:21 ]
    змагання.
    Вони ходили вулицями світу,
    І заглядали у зелені смітники.
    Шукали в них якість частинки змісту,
    Перевернувши всі поняття навпаки.

    Вони тримались міцно і за руки,
    Ділилися останніми думками.
    Слова перетворилися на звуки,
    І загубились десь серед містами.

    Вони ділили світ один на трьох,
    І роздирали його простір не словами.
    Вони плювали на культуру вдвох,
    Пояснюючи мову матюками.

    Їх вже шукали КГБ і інтерпол,
    Через надмірне випромінення кохання.
    А їм самим було так добре втроьх:
    вона, він, світ - премагали це змагання.


    Рейтинги: Народний -- (4.35) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1764   1765   1766   1767   1768   1769   1770   1771   1772   ...   1829