ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ірина Шевченко - [ 2006.10.30 15:42 ]
    * * *
    …Минула тисяча років.
    Примара Золотих Воріт
    Стовбичить нащось
    Посеред
    Безладдя вулиць…

    …І над безоднею часу
    Завис у розпачі
    Міст,
    Що нікуди більше не веде…

    …Ба ні, веде.
    У той бурхливий час,
    Що вже пішов,
    Але
    Крізь мене
    Безупинно плине…

    …Минула тисяча років.
    І Ярославів ВАЛ
    Розмили у КАНЬОН
    Людські потоки…

    …Потоки, що,
    Стрімливо, звідусіль,
    За звичкою течуть
    До Золотих Воріт…

    …Течуть і тчуть
    Бетонний лабіринт
    Наземних вулиць
    І підземних колій.

    …Залізні хробаки
    Очима сяють
    Та летять крізь Гору,
    І тисячі облич
    Примхливо миготять
    У жовтому тумані
    Швидкоплиння…

    …Ще сплине тисяча років.
    І лункими підземними шляхами
    Ніхто вже не піде…

    …Примара Золотих Воріт
    З мостом,
    Обгризеним чудовиськом часу,
    Стовбичитиме тоскно
    Посеред зеленої пустелі…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.05) | "Майстерень" 5.25 (5.02)
    Прокоментувати:


  2. Ірина Пиріг - [ 2006.10.30 15:12 ]
    ***
    Коли зірветься тиша в крик
    і вітер тугу розголосить,
    піде на дно, як черевик,
    наповнене по вінця „досить”.
    І аж тоді затихне бал
    чужих холодних передбачень.
    Ти є началом всіх начал.
    Ти є сукупністю всіх значень.
    Ти – Є...У цьому вищий Зміст.
    Вже світло ллється в темну хату.
    І нескінченний строгий піст
    повільно переходить в Свято...

    30 жовтня”06


    Рейтинги: Народний 5.69 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.49)
    Коментарі: (5)


  3. Ірина Шевченко - [ 2006.10.30 15:38 ]
    * * *
    Не переймайся,
    Всі ми помремо
    Та зберемося там,
    За небокраєм
    В новому сенсі...

    Туга серце крає?
    Не переймайся!
    По життю йдемо,
    Як міфи про довічну Ненсі,
    Як міфи про мафусаїлів,
    про незбагнені інтелектом цілі,
    Про смак надії на...

    ...На що, скажи?
    На вічність?
    На зупинку на межі?

    Не переймайся!
    Щемлива весна
    І ТАМ тебе інакшого дістане!
    І хай життя твоє
    Невпинно тане -
    Воно чудове
    Як келих
    Незбагненого
    Вина...



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.05) | "Майстерень" 5.25 (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  4. Віра Дрібнюк - [ 2006.10.30 14:46 ]
    Der Weg von Herbert Grönemauer
    ich kann nicht mehr sehen
    trau nicht mehr meinen augen
    kann kaum noch glauben
    gefühle haben sich gedreht
    ich bin viel zu träge
    um aufzugeben
    es wäre auch zu früh
    weil immer was geht
    wir waren
    verschworen
    waren füreinander gestorben
    haben den regen gebogen
    uns vertrauen geliehen
    wir haben versucht
    auf der schussfahrt zu wenden
    nichts war zu spät
    aber vieles zu früh
    wir haben uns geschoben
    durch alle gezeiten
    haben uns verzettelt
    uns verzweifelt geliebt
    wir haben die wahrheit
    so gut es ging verlogen
    es war ein stück vom himmel
    dass es dich gibt
    du hast jeden raum
    mit sonne geflutet
    hast jeden verdruss
    ins gegenteil verkehrt
    nordish nobel
    deine sanftmütige güte
    dein unbändiger stolz
    das leben ist nicht fair
    den film getantzt
    in einem silberen raum
    vom goldenen balkon
    die unendlichkeit bestaunt
    heillos versunken, trunken
    und alles war erlaubt
    zusammen im zeitraffer
    mittsommernachtstraum
    du hast jeden raum
    mit sonne geflutet
    hast jeden verdruss
    ins gegenteil verkehrt
    nordish nobel
    deine sanftmütige güte
    dein unbändiger stolz
    das leben ist nicht fair
    dein sicherer gang
    deine wahren gedichte
    deine heitere würde
    dein unerschütterliches geschick
    du hast der fügung
    deine stirn geboten
    hast ihn nie verraten
    deinen plan vom glück
    deinen plan vom glück
    ich gehe nicht weg
    habe meine frist verlängert
    neue zeitreise
    offene welt
    habe dich sicher
    in meiner seele
    ich trage dich bei mir
    bis der vorhang fällt
    ich trage dich bei mir
    bis der vorhang fällt


    Шлях ( переклад пісні українською мовою)

    Не можу я на світ дивитись
    й не вірю більш своїм очам.
    Я втратив віру у майбутнє,
    а почуття довірив снам...
    Усе в житті перемішалось,
    проте, скоритись ще не час-
    в минуле пам"ять повертаю,
    і бачу там щасливих нас.
    Ми там кохали до нестями,
    життя могли віддать за це.
    Та на позиченій довірі
    ми будували щастя все.
    Ми розійшлися в різні боки,
    і розчинились у листах,
    ми призабули про кохання,
    і кожен вибрав власний шлях.
    Ми мали правду, мали щастя,
    не зберегли, не вберегли....
    Та пізно, я прозрів і знаю,
    що Всесвіт весь для мене - ти...
    Ти сонцем сірість розганяла
    і біди відступали всі.
    Привітність, гордість й благородство -
    як поєднала риси ці!
    Я відчуваю запізніле каяття.
    Несправедливе все-таки життя.
    Ми танцювали фільм свого життя
    в кімнаті срібній щастя і дивилось
    з балкона золотого майбуття...
    Та бути разом так і не судилось,
    я плівку пам"яті прокручу знов і знов,
    і уповільню незабутні миті -
    ми там кохали, там була любов
    і ми були одні в усьому світі.
    Ти сонцем сірість розганяла
    і біди відступали всі.
    Привітність, гордість й благородство - як поєднала риси ці!
    Я відчуваю запізніле каяття.
    Несправедливе все-таки життя.
    Я чую твої швидкі кроки,
    Молитвою вірші твої читаю.
    Я гордість твою й стійкість долі
    у серці своїм воскрешаю.
    Ти прагнула щастя й любові,
    і долю просила про це...
    Вертаю в реальність і знаю,
    що нощу в душі я все це.
    я ношу тебе із собою
    Допоки не прийде мій час,
    я ношу тебе із собою
    й шепочу, що вічність попереду нас!

    (25-26 жовтня 2003)





    Рейтинги: Народний 4.83 (4.83) | "Майстерень" 4.5 (4.5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (11)


  5. Віка Бондар - [ 2006.10.30 13:00 ]
    некролог
    Все, закопано у землю всі таланти,
    і перебито геніальних,
    хто був іще живий.
    Траву розкурено, розспівано вже дифірамби.
    а дні народження вже навіть не пияцтва,
    а самогубства. в яких головна роль.
    належить, комусь з іншого, світів.
    і ти не знаєш,
    як прожити всі ті хвилини сорому,
    й спокуси. а може,
    навіть є надія на покуту.
    та ні,забито всі проходи до життя.
    і майбутнє вже не буде таким світлим.
    над ним вчинили перверзію люди.
    Мрії забуто, і прощавай лунає у провулках.


    Рейтинги: Народний -- (4.35) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  6. Юрій Перехожий - [ 2006.10.30 12:09 ]
    Наслідуючи Бродського
    Для Бога багато роботи в містечку:
    Приймати пологи, ховати мерців,
    Ладнати закоханих справи „сердечні”,
    Зважати на пастирський шал панотців,
    Стояти в маршрутках, платити за воду,
    Носити купований в секонді светр...
    Роками чекаючи слушну нагоду
    Наблизити Небо... Хоча би на метр!


    Рейтинги: Народний 6 (5.43) | "Майстерень" 0 (5.42) | Самооцінка 3
    Коментарі: (4)


  7. Юрій Перехожий - [ 2006.10.30 10:53 ]
    Дорога
    Замовлену автобусну нудьгу,
    Просочену гірким наркозом „Прими”,
    І полудня розпечену югу
    Приймай і власні забувай провини:
    І свій щоденний біг в собачу ристь,
    І те, що й досі не відкрив, не зважив
    Велику таїну маленьких міст,
    За прадідів насіяних під кряжем.


    Рейтинги: Народний 5 (5.43) | "Майстерень" 5 (5.42)
    Коментарі: (2)


  8. Марта Шуст - [ 2006.10.30 06:24 ]
    Я в Миколаївському зоопарку
    Іду зоопарком твоїм.
    То лев виглядає зубастий
    То тисяча з чимось кролів
    На плечі стараються впасти
    І осінь відходить у тінь
    І хочеться знову сміятись
    І я притуляюсь до слів
    Щоб холодом не обірватись.
    Ти лиш залишайся зі мною
    Не думай про світ навколо
    Забудь всі слова зимові,
    Шо впали у наше коло.
    Колись обіцяв затулити
    Мене від холодних снігів.
    Тож сніг сьогодні повіяв
    Ти ніби мене зігрів.
    Сьогодні тепла твого хочеться
    Обіцяного на зиму.
    Ти лиш не відходь будь-ласка
    В далеку стіну незриму.


    Рейтинги: Народний 4 (5.15) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (14)


  9. Мірко Трасун - [ 2006.10.30 05:47 ]
    Миколаївським зоопарком. Сибірські козли
    Завмер собі на п'єдесталі,
    Стоїть, немов товариш з сталі.
    Малеча дражниться з козлів,
    А ми, козли, таки не злі.

    Ми плещемось в стихії скелі,
    Крім неба нам немає стелі -
    Курортний південь. Та Сибір
    Забуть не можем до сих пір.

    І сняться клаптиками прози
    І завивання, і морози,
    І піт, і кров, й безбожний звір -
    Не відпускає нас Сибір.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (5)


  10. Мірко Трасун - [ 2006.10.30 04:25 ]
    Миколаївським зоопарком. Тисячі кролів
    Життя що - пожертва свята.
    Прийми ланцюжок в дарування.
    Ну й що, коли біла й свята?
    Нас ввито в ланцюг харчування.

    Придатні серця до вжиття -
    Йдем з сотнеквартирної хати,
    Допоки дозволить життя -
    Кохати. Кохати. Кохати.

    Біленька, не плач, не кричи,
    Ти знаєш, який я без бурки!
    Колись на біленькім плечі
    Знов наші зустрінуться шкурки.


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (22)


  11. Мірко Трасун - [ 2006.10.30 04:40 ]
    Миколаївським зоопарком. Тераріуми
    Усе. Прийшли. Дійшли межі.
    Тримати більше Вас не смію.
    Вас зачекалися мужі,
    Що треба Вам в обіймах змія?

    В передчутті фатальних бід
    Померти мрієте востаннє?
    Та мій розписаний обід,
    І Ваші кісточки не в плані.

    І знов у штучному теплі
    Перетікаю по квартирі.
    Мене не вабить Ваш політ,
    В пісках, камінні - справжній вирій.

    Зливаюсь нерухомо з тлом,
    І даждь нам днєсь чергову мишку,
    От з ким поділимось теплом,
    Заповним серце, чи то кишку.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (6)


  12. Марта Шуст - [ 2006.10.30 03:51 ]
    Лист від подруги
    Сьогодні я отримала від тебе лист.
    Як завжди знаєш коли він потрібний.
    Ти, я і кава, і розмови – так було колись.
    Без тебе часом дні такі подібні.
    Я притуляю до обличчя ці листки
    Теплом твоїм і пам’яттю зігріті.
    Перегортаються cлова й думки
    Твого життя далекого й близького миті.
    Питання як я – так як всі
    Мабуть, вірніше - так як осінь.
    Дерева більше не стоять в красі.
    І сонце світить скоса.
    Зима вже скоро. Кажеш, зиму я люблю?
    Зима холодна й біла.
    Засипле чистим снігом осінь цю.
    Щоб тихо й не боліло.
    Забудеться шаленство й пустота
    Всі неправдиві речі.
    Теплом зігріє й повернеться простота
    З надуманості втеча.
    Сьогодні я отримала від тебе лист
    Всі попередні зберігаю в скринці.
    Чекати довго, рік мабуть
    Щоб ти і я, і кава наодинці.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Прокоментувати:


  13. Василь Сидь - [ 2006.10.29 23:28 ]
    батькові, що пережив голод
    Якщо б Тарасе
    Рідний батьку
    Якщо б ти знав
    Що статись має
    То здався б й луг
    Квітучим раєм.
    На панщині
    В тяжкім труді
    Аніж в совєтскій стороні.
    Де у селян
    Ще гірш скотини
    Все до останньої зернини
    Забрали
    І старих батьків
    І матерів
    З малими дітками зовсім
    Вмирать
    Зоставили
    Самих.
    Сухих, голодних і
    Страшних.
    О мій зелений,
    Рідний краю!
    До тебе подумки звертаю
    Невже це сталось,
    Це було?
    На скалки серце роздирає
    Непереборене жало
    Гіркої правди
    Це – було!
    Було мов в чорному
    Кошмарі.
    ...
    На стукіт
    Двері відчиняю
    А там –заплакане дитя
    Обдерте, голе
    І сопливе.
    Дивлюсь, о боже
    Хто ж це ? я?
    Мій батьку?!
    До мене руки простягає
    І хлібця просить
    І благає.
    Мій боже милий
    Я не маю
    Нічого дати
    Я мовчу
    Мовчу і плачу
    І збирає він сльози
    Дякує мені!
    Неначе сон –
    Усе в тумані
    Немов привиділось
    Чи ні ?
    Якщо б приснився
    він й тобі
    то здався б
    й луг квітучим раєм
    на милій серцю чужині
    (навіть в неволі, в засланні).


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  14. Гордійко Дарія - [ 2006.10.29 22:38 ]
    * * *


    У просторому світі пусто
    Примітивні страхи постаріли
    У моєї ночі відпустка
    Замість неї сум посивілий
    Так банально вночі не спати
    То, мабуть, сіротемне безсоння.
    Хто не звик ще до самострати
    Той отрути нап’ється спросоння.
    А мої чорно-білі веселки
    Розфарбуйте, будь ласка, кров’ю
    Заховайте ножі та виделки –
    Гострі леза шкодять здоров’ю.


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (4.75)
    Коментарі: (3)


  15. Ірина Пиріг - [ 2006.10.29 19:42 ]
    ..........U..........
    Цей світ із нами...чи без нас?..
    Твої долоні пахнуть медом.
    Без макіяжу і прикрас,
    таке – як є, над нами небо.

    Цей світ приречений цвісти,
    чи ми у ньому, чи без нього.
    Допоки тут присутній Ти,
    я не хвилююсь за дорогу.

    Цей світ за нас...чи навпаки
    за себе кожен до останку.
    …Я задивляюсь на зірки,
    а потім ніч стає світанком.

    Думки потрібні розбрелись.
    Але чи справді в них потреба?...
    Не знаю, як жила колись...
    Коли цей світ ще був без Тебе...

    29 жовтня”06


    Рейтинги: Народний 5.2 (5.52) | "Майстерень" 5.25 (5.49)
    Коментарі: (16)


  16. Мірко Трасун - [ 2006.10.29 18:54 ]
    Жовтнева фантазія
    Жовтень - золоті роки,
    В танці сонця тільки поряд,
    Доторкаюся руки,
    Відірвавши листик-погляд.

    Небо проясніло з хмар,
    І несеться наш кораблик.
    Лютню загубив комар.
    Цуценям скрутився равлик.

    Жовтень тепло плюскотить,
    І твої мідасні ніжки
    У тремтінні смакоти
    Сходять над пожовклим ліжком.

    Вибач, що пролив вино,
    Запікаються думки,
    Жовтень нас чекав давно.
    Відриває від руки.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (2)


  17. Марта Шуст - [ 2006.10.29 18:27 ]
    Річка - Вітер
    До моря кажуть ще далеко.
    Попереду, мабуть, зима. Як знати
    Коли замерзне ця ріка.
    Мені б вже зовсім не хотілось замерзати.
    І вниз спадаю водоспадом
    І знову чую що живу
    В польоті вільного падіння.
    Але ж ріка розіб’є в скелю градом.
    Я розчинилась в цій ріці і я не я
    Слова не мої й пісня не моя.
    Тож випаровуюсь і повертаюсь в вітер
    І вже немає значення у який бік летіти
    Коли навколо хмари, листя й квіти.
    Хай вітер слабший моря чи ріки
    Лиш вільний – не для нього береги.
    Підносить птицю в вир багатокрилий
    Кружля осіннім листям – бавиться в траві,
    А як захоче то й морський погладить берег милий...
    Десь лев за гратами в приморськім зоопарку
    Зажурений – від глядачів запарка.
    Розчешу й поцілую його гривоньку кудлату,
    І віями побавлюся лапатими,
    Тай у сади майну осінні.
    Вітер не втримати за гратами.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (4)


  18. Ірина Пиріг - [ 2006.10.29 17:37 ]
    ***
    ...І гасне дотик...І болить
    цей день, відірваний від Часу.
    Перед лицем іконостасу
    блакитна свічка догорить...
    І на рекордній висоті,
    за кілька метрів від Порогу,
    мене почують всі святі,
    коли молитимусь за Нього.
    І дзвін у тиші не засне –
    довірить Світу сокровенне.
    І стане світлим навіть темне,
    де Ангел стежку перетне.

    29 жовтня”06


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (7)


  19. Ірина Заверуха - [ 2006.10.29 15:03 ]
    ***
    Непотрібні думки заповзають під шкіру, мов кліщ
    І впиваються кров'ю, тяжіють від болю розлуки
    Ти позбутися хочеш набридливих мрій чимскоріш,
    А вони, наче діти, до тебе протягують руки.

    І не соромно плакати, сльози врятують від снів
    І не боляче бути слабкою, а навіть приємно...
    Твої мрії як діти розтануть від пострілів-слів
    Ти ховаєш їх кожної ночі, як злодій, таємно...


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Прокоментувати:


  20. Ірина Заверуха - [ 2006.10.29 15:53 ]
    ***
    Нема здоровя, є одні лиш клініки
    Медичні центри нам милують око
    Красиві вивіски, професори-сангвініки
    Лікують те, що сховано глибоко.
    Що навіть не болить - усе лікується
    Бо діагностика у нас тепер на рівні
    Насправді ж не людина тут цінується
    Ми платимо за те, що ми покірні
    Без запитань пємо, ковтаєм, колемся
    Медичну галузь підіймаємо потроху
    А поміж тим, надіємось і молимось:
    Дай Боже пережити цю епоху!


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Прокоментувати:


  21. Дарина Березіна - [ 2006.10.29 13:10 ]
    ***

    für K. D. G.
    Я не знаю тебе. Я тебе не впізнаю удруге.
    Дрібно дихають стіни в ранковім своїм безголоссі.
    Ти всього лише ворог, невчасно наречений другом,
    Це всього лише серпень – не літо і майже не осінь.
    Зачаїлась тривога на денці забутої кави –
    Що він нам наворожить, цей ранок з очима рудими?
    Недочитана книга, годинника погляд лукавий.
    Траєкторія кулі. Свічада вдягаються димом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 0 (5.38)
    Коментарі: (4)


  22. Дарина Березіна - [ 2006.10.29 13:17 ]
    ***

    проминання босоніж жорства чи рінь
    ніч горлянку розтяла вологим лезом
    ми з тобою пропащі. ми з тих створінь
    що молитвою тіла тамують безум.

    там беззоряний морок повстав з глибин
    там у вікнах вечірніх дотліла ватра
    ми з тобою спасенні. все решта – тлін
    нам – ти віриш? – байдуже що буде завтра

    а коли занебесніють сотні втеч
    ув очах свічад невблаганно й гірко
    ми з тобою останні з його предтеч
    ми підемо мовчки. і згасне зірка


    Рейтинги: Народний 6 (5.44) | "Майстерень" 6 (5.38)
    Коментарі: (3)


  23. Мірко Трасун - [ 2006.10.29 06:12 ]
    Миколаївським зоопарком
    А дикість - ховають за грати,
    А щирість - лише експонати,
    В червоній зустрілися книзі
    Ти, я - на надломленій кризі.
    Кохати. Кохати. Кохати.

    Який нас зібрав Леонтович,
    Нас диких, між вільні братове?
    І тицяють пальцями звірі
    На наші убогості сірі
    Й бажання павлинно квіткове.

    Кого ми мавпуємо всоте,
    Джульєти й Ромео гризоти?
    Поськати в твоєму волоссі,
    Кохання не там завелося?
    Очей твоїх мружаться дзоти.

    У дикості нас оповито,
    І слина така оковита,
    Безпечніше йти до левиці
    І м'ясо стягути з правиці,
    Ніж посмішку з губ соковитих.


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (2)


  24. Віталій Шуркало - [ 2006.10.28 21:20 ]
    Мила моя
    Нічого мені не лишилось,
    Брудна і холодна земля.
    Два метри під неї спуститись,
    Карбуйте поверху ім’я...

    А от моя і могила.
    Купила новий сувенір...
    То ж серце моє. Моя мила
    Забула, поклавши на стіл.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.21) | "Майстерень" 5.13 (5.04)
    Коментарі: (20)


  25. Рух Тарас - [ 2006.10.28 12:59 ]
    Реальність
    Народе, подивись навкруги!
    Хіба для цього наших пращурів кров лилась?!
    Ах, чортові наслідники,
    А ви всеж Клялись.

    Дніпро так сумно тече...
    Через краіну чорноти,
    А біль за Украіну серце пече!
    Що,Народе, не чуємо ми запах прірви.

    Да піднєміть же свої очі
    Невже до цього нас закликав святий Тарас?!
    Що лежимо на зручному боці!
    І не хвилює, що у душі та в голові в нас!

    В Великий смітник перетворилась Украіна!
    Хіба зникла любов?
    Що байдужа стала земля рідна?!
    ...в мене у судинах вже кипить кров!

    Неосвіченість панує нашим краєм
    Лихослов"я в нашу мову пророста,
    А ще про прекрасне життя розмовляєм
    Не помічаючи як йдемо до цвинтаря!

    Ми поскудимо наш рід козачій
    Михайло,Софія,Андрію припадаю до вас чолом!
    Лише здержіть цей темний вирій
    Чи,Народе, може соромимось бути хохлом?

    Народе, подивись навкруги!
    Поля,села,міста,небо синіє...
    Тай давайте за Украіну всі поставимо свічки.
    І хай вона молодим деревом зеленіє!

    Хай зеленіє в світі праці та пізнань!
    І віддамо нарешті нашим пращурам дань!


    Рейтинги: Народний 4 (4) | "Майстерень" 4 (3.75) | Самооцінка 3
    Коментарі: (6)


  26. Рух Тарас - [ 2006.10.28 12:24 ]
    Осінні почуття
    Черговий жовтень, на душі роздрай!
    Щось тремтить, хочеться...
    І очі хоч портвейном заливай
    Може ця хвиля самотності скотеться?

    Осінь насипала золота на землю
    Поля в ранковому тумані,
    Десь селянин затягнув пісню жовтневу-
    сумну,про кохання,що солоне в серцевій рані...

    Не буде сонця вже того,
    Що красив церковні бані в огняне.
    Охопленний мотузками- так холодно
    І душа від незрозумілої туги реве!

    Серце все б"ється у полоні:
    Осінь мій спокій вбила
    І гвитами ріже у скроні
    Жовтнева журба.Яка мене полонила!


    Рейтинги: Народний 4 (4) | "Майстерень" 3.5 (3.75)
    Коментарі: (1)


  27. Ірина Пиріг - [ 2006.10.28 11:58 ]
    SCENE D’AMOUR (Sarah Brightman)
    (“To Fly”. Завершення циклу.)

    Це небо схоже на скляне...
    І я не дихаю...не смію...
    Ти заворожуєш мене.
    Я піддаюся... і німію...
    Слова втрачають власний зміст.
    Вони безсилі від мовчання...
    І сходять янголи на міст
    Любові-Радості-Вінчання...
    І пахнуть ладаном зірки...
    Я забуваю риси тіла...
    Небесний дотик до руки.
    І стежка вгору. Біла-біла...


    Рейтинги: Народний 6 (5.52) | "Майстерень" 0 (5.49)
    Коментарі: (7)


  28. Ольга Вох - [ 2006.10.28 06:45 ]
    Безсторонність
    Ти млій я там ти інший я одна
    Як шлюб людей зі звичками пустельника
    Відірвана як бульбашка від дна
    І спінена як мед на вінцях келиха
    Ці тьмаві світла у червоних колах
    Як ненадійні очі емігрантки
    Бринить свідомість і бринять навколо
    Насичені цукри у жовтих склянках
    Що вже лягли кристалами на ґратах
    На міцно стиснутих зубах віконниць
    Не маю права ні лягти ні спати
    Аж доки ти не втратиш безсторонність


    Рейтинги: Народний 5 (5.14) | "Майстерень" 5 (5.08)
    Коментарі: (2)


  29. Ольга Вох - [ 2006.10.28 06:15 ]
    * * *
    Ти можеш бути сильним або слабшим трохи
    аби зумів собі мене дозволити
    ти мусиш бути старшим на багато років
    з обличчям малюка чи алкоголіка
    під дощ і не ховатися від блискавки
    щоб мати чим заповнити квадрати
    прегарних формул які містять висновки
    про виборчий рефлекс електорату
    щоразу усміхатись якщо брешеш
    щоразу та самісінька робота
    щоразу помилятись трошки менше
    щоразу позирати тільки потай
    одне на одного неначе серед смогу
    якийсь момент існуєм поза плямами
    якщо так треба то це буде довго
    я це одне від тебе добре втямила


    Рейтинги: Народний 6 (5.14) | "Майстерень" -- (5.08)
    Коментарі: (3)


  30. Мірко Трасун - [ 2006.10.28 03:13 ]
    Обід
    Спасибі, Господи, Тобі,
    І за голодних, і холодних,
    Яким потрібен мій обід
    Учора, завтра і сьогодні.

    Знов грію словом та вином,
    І в цій безхитрісній молитві
    Розвіюю турботи сном,
    Рятую душі в самобитві.

    Дарую сміх, любов, пиріг
    Із Божих рук. За допомогу
    У павутиннячках доріг
    Подякуй не мені, а Богу.

    Як віддаєшся гарнізону
    Секунд нічних, годин щоденних,
    З твого зникаю горизонту
    І насипаю борщ нужденним.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (29)


  31. Марта Шуст - [ 2006.10.28 03:57 ]
    річка 2
    Вже річка перелилася в ріку.
    Кудись пливу і відчуваю волю,
    Десь далі трави залишились і луги,
    Але, здається, більше не боюся болю.
    Та ця ріка – високі береги
    То з силою бурхливо обтікає камінь,
    То несподівано заходить в вир,
    А то спокійно бавиться зірками.
    Вітер хвилює шепотом води,
    Що десь по-переду напевно море.
    Чи близько чи далеко ще туди,
    Хоч бачать зорі, та їм байдуже завжди.
    Чи збавлення, чи горе,
    Яке воно?
    В чекані тім передчуття і втома.
    Та ця ріка несе мене, несе
    І біль солодка досі незнайома.
    Що зустріч з морем принесе?
    Його бурхливі й темні води,
    Чи тихі хвилі, обіймаючи пісок,
    Мене поглинуть.
    Море річку манить,
    Передчуття лякає і дурманить.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (9)


  32. Ірина Павленок - [ 2006.10.28 01:32 ]
    частина
    Щастя
    Почасти
    Від слова «частина»

    Спільним
    Суцільним
    Злито-єдиним

    Стали з тобою:
    Скуштували любові.

    Зрослися
    Сплелися
    Змішались не в міру

    Снами
    Словами
    Вживились під шкіру

    Не розліпити.
    Так і жити:

    Думки чатувати
    Любов частувати...

    Щастя
    Почасти
    Від слова «кохати»

    28.10.2006


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" 5 (5.26)
    Прокоментувати:


  33. Надія Томків - [ 2006.10.28 01:50 ]
    Калюжа
    Краплини дощу
    першого дня –
    як люди,
    летять у калюжу життя.
    Падіння із неба
    Чому так лякає?
    Калюжа все ближче,
    А небо втікає…
    І от розбиваєшся
    З плюскотом-криком –
    Життя затягає
    В калюжу велику.
    Тобі пощастило
    Зворушити воду,
    І бриж сколихнути
    В нельотну погоду.
    Ти впав у життя –
    І концентричні кола
    Тобою збурені
    Розійдуться довкола.
    Життя приймає –
    Ти проник углиб
    Тепер ти можеш
    Лякати риб,
    Чухати жаб,
    пірнати далі
    Про небо забути
    Зривати медалі
    У власній калюжі,
    Де диво-вода –
    Така пречудова.
    Та день середа
    Примусить з глибини
    підняти очі,
    Згадати сни про те,
    чого найбільше хочеш.
    І бризнуть сльози
    Твої. В твоїй калюжі,
    Брудній як мрії,
    Згрубілі дуже.
    Як ті медалі –
    Просте каміння,
    Що там, на дні
    Не бачило проміння.
    А далі що?
    Тобі куди
    Опісля середини
    Середи?


    Рейтинги: Народний -- (4.25) | "Майстерень" 5 (4.33)
    Прокоментувати:


  34. Печарська Орися Москва - [ 2006.10.27 22:17 ]
    До осінньої діви

    Ти пахнеш, мов осінній ранок....
    Високо сонце піднялося.
    Слова змішалися з вітрами
    Й осіли у твоїм волоссі...

    Твої слова ще, мабуть, ніжно-теплі,
    Та в них вже зріють перші запитання...
    Торкаються до тебе руки й терпнуть,
    Бо змерзле тіло – струм святої тайни.

    Знайти відгадку? Хто ж мені повірить,
    Що ти зійшла мов тінь над ліхтарями
    Із неба – на дахи передвечір’я?
    Що ранком пахнеш і лікуєш рани...

    Прийшла в плащі, який сріблився сірим,
    Принесла дощ, мов плач за мертвим листям...
    Ну хто ж у тебе, радосте, повірить?
    Принцес нема, пісні перевелися!

    Лиш ти, що пахнеш гіркотою кави.
    Ти – ранок ранків на порозі раю…
    Стіну минулого затерплими руками
    Тримаю – і тремчу – і підкоряюсь...



    Рейтинги: Народний 5.88 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.36) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  35. Вікторія Листопадська - [ 2006.10.27 19:44 ]
    ***
    У куточку заховалася любов -
    Нишком-тишком причаїлась.
    Нікуди не поділась, тільки знов
    Тихесенько в серденьку грілась.
    Із куточка виглянула мов,
    У душу глянула очима:
    І закипіла в жилах кров,
    І виросли великі крила.
    Так ніжно заховалася в руках
    Ласка теплоти й надії,
    Блукала нескінченно в снах,
    Вливалася вона у мрії.
    В півтемряві заплутались думки,
    Лиш свічка світло висівала.
    І звуки музики плили
    Що й в дзеркалі зображення лунало.
    У погляді вогонь палав,
    Беззвучне слово залягло у тиші.
    Тоді ніхто нічого ще не знав
    Та ніч і вітер підглядували лишень.
    Вони ж мовчатимуть завжди,
    Лиш маленька згадка блукатиме по небу.
    Під шум дощу лунатиме “Не йди!”
    Несказане тоді до тебе.


    Рейтинги: Народний 5 (4.9) | "Майстерень" 5 (4.94)
    Коментарі: (1)


  36. Оксана Лущевська - [ 2006.10.27 19:56 ]
    Двоє
    Два холодих місяця у очах твоїх,
    Два прозорих вогняних силуети,
    Колір неба, лісу, сяйва і води,
    І мене щасливої два портрети.

    Два пекучих сонця у очах твоїх,
    Два яскравих вогняних силуети.
    Тільки вітер дихає. Тільки степ.
    Тільки ми - спорідненні дві планети.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.31)
    Прокоментувати:


  37. Оксана Лущевська - [ 2006.10.27 19:19 ]
    епос
    ...кланяйся жінко в ноги
    помилились пророки слав'янські:
    Адам - не із глини, а - з плоті
    і м'язи його спартанські.
    Не з Раю його прогнали -
    з землі вавилонської дикої,
    із воїнів ассирійських,
    благословляючи криками.
    Серце його, мов, в панцирі,
    не було у нього Бога.
    Чи здатна такого любити?
    То ж кланяйся, жінко, у ноги...








    Рейтинги: Народний 5.13 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (2)


  38. Ірина Опря - [ 2006.10.27 15:20 ]
    ЗНАЄШ…
    Порух.
    Подих.
    Вдих.
    Видих...
    Серцебиття
    часу
    Дасть
    життю
    придих.

    Вічність
    цілує
    дитину.
    Відстань.
    Я – свідок.

    Тиші
    кришталь
    прозорий.
    Розпачу
    пристань.
    Смуток
    заплутався
    звіром
    У мереживі
    внутрішніх
    сіток.

    Кігті
    Гострить
    печаль
    об душу.
    Бігти
    Хочеш
    не хочеш –
    мусиш.
    Втеча
    від
    лицемірства.
    Безмір
    світів
    у кишені.
    Жорстоку
    наявність
    звірства
    У людях...
    Нищиш
    в думках. -

    Даремно.

    Виправдань
    сутність -
    Злочину
    свідчення.
    Ти -
    єдиний супутник.
    В скупченні.

    Втрата
    Переплетінь
    світла,
    Гри тіней,
    Знаєш...

    Ти ж нікому
    не скажеш ?

    15. 11. 02.







    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  39. Ірина Опря - [ 2006.10.27 15:49 ]
    ПЛАЧ.
    В усіх
    життєвих кранах –
    Сльози долі.
    Людство
    щодня
    їх відкручує
    Й умивається.
    Добро
    звикає
    на ранах,
    В підкоренні
    болю,
    Зростати
    і мучити
    Тих,
    хто скоряється.

    Сумління
    не заборонить
    У дзеркалі
    шукати
    відображення.
    В ногах
    світового полону
    Могилу
    зводити словам...
    Виснажливо.

    Щодня
    відкриваючи воду,
    Пізнаєш
    розгубленість
    долі.
    Нерішучість,
    Розтоптану вроду...

    Її сльози
    змішалися
    з кров’ю.

    21. 11. 02.



    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  40. Ірина Опря - [ 2006.10.27 15:01 ]
    ЩО БУДЕ ?
    Обпечешся
    кавою зранку.
    Щось
    зведеться
    на ноги
    у серці.
    Млосно.
    Застиглість?
    Ні.–
    Спотворена
    мертвість
    осені
    Відіб’ється
    в сльозах
    світанку,
    В нічних
    поглядах –
    Скельцях
    Без відображення.
    Дійсність
    Цілуватиме
    руку
    людині.
    Подих
    зараження
    Відчуватимеш
    в кожній
    хвилині.
    Уникання.
    Пошук
    Надійного сховку.
    Спорідненість
    з небом.
    Відокремлення,
    Захист від себе...
    Брат брату
    У майбутньому
    стане вовком...

    Ні від чого
    Не вбережешся,
    Доля
    іколи
    не стане
    ласкавою.
    Безліч
    інших разів
    помилишся.
    Обпечешся. –
    Не тільки кавою.

    20. 11. 02.



    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  41. Мрія Весна - [ 2006.10.27 15:01 ]
    Прості слова
    Усмішка… Щастя… Доброта…
    Здавалося б прості слова…
    А скільки в них гармонії і миру,
    Коли вони говоряться так щиро!

    Страждання… Біль… і Пустота…
    Усім знайомі й ці слова
    І серце так стискається у горі…
    Багато сліз… втопити б їх у морі.


    А Ніжність… Вірність… і Любов? -
    По жилах щастям тече кров…
    Якби навіки в нас вселились,
    Ніколи б не страждали й не журились…


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Прокоментувати:


  42. Ірина Опря - [ 2006.10.27 15:15 ]
    НІЧОГО.

    (Я називаю це
    поезією в прозі).

    Безликі тіні
    замерзають
    На захололому
    обличчі.
    Поранить
    зайвість,
    Вразить
    непотрібність,
    Боротись
    з ніччю
    Нездатна.
    Боліти
    Запізнілий
    жаль
    Не буде...
    Адже люди
    Не можуть
    не помітити
    потворність.
    В ній краса,
    Можливо,
    спить
    одвічним
    сном.
    Розплющить очі,
    Скаже “ні”,
    Хотітиме
    прожити
    Довше -
    До кінця,
    планованого
    Богом,
    Тільки цього...
    Насилля вб’є,
    Безумність
    знищить.
    Людська.

    Безликість тіней
    змусить
    посміхнутись,
    Поворухнути
    віями вночі.
    Щоб навіть
    срібний
    блиск свічі
    Не зміг
    помітить
    Крапельок
    життя
    На мертвого
    вустах.
    Живіший
    за живого,
    Хтось,
    багатий серцем,
    Відходить
    непомітно
    у нетрепетність.
    На протязі
    життя вітрів
    Застудиться -
    не вмре...
    Проллється кров,
    Підніметься рука.
    Полонить
    безпристрасність
    жаги.
    Веде
    до злочину...
    Ні краплі
    болю.
    Ні докорів
    сумління.
    Засліплене
    ненавистю
    обличчя,
    Вдоволене...
    Цю кров не змити.
    Не з рук,
    не з одягу-
    З душі.

    Один з мільйонів
    здумає
    молитись
    Про прощення,
    Якого
    не діжде.
    Його не стане,
    зникнуть миті,
    Вітрами
    занесе сліди…
    І жодної
    дрібниці,
    Що принесла б
    безсмертя
    В неповоротність,
    У політ
    у нікуди.

    4 квітня 2002.




    Рейтинги: Народний 4.67 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  43. Ірина Опря - [ 2006.10.27 14:38 ]
    ПРО ВСЕ І НІ ПРО ЩО.
    Вагомість слова
    І всевладність тиші.
    Навислість неба, хмар...
    Звук кроків.
    Сновигає
    По стелі сіра німа тінь.
    Безмежність сили
    Й слабкості мізерність...
    А над тобою височінь.
    Простягнеш руку
    І почуєш згодом
    Далекий напівмертвий голос.
    В глибині
    Зникає і руйнується
    кохання.
    Там осяде.
    В душі зітліє.
    Може, спалахне
    Колись вогнем
    сріблястим
    Ненависної знемоги.
    Піде в життя,
    Розвинеться...
    Чи ні?
    А серце знову у вогні.
    Воно безжальне:
    Тільки й вміє
    Спікати нутрощі, боліти.
    Тобі, можливо, і набридне
    Безглуздо в світі животіти.
    А може й ні.
    І краще буде
    Десь посередині лишатись.
    На місці стоячи, боятись.
    Вагаючись...


    Насниться сон.
    Його забути
    Не вдасться вже тобі ніколи.
    Хотітимеш, проте наперекір
    Тобі ж самому твоя доля
    Підкине несподіванки
    жахливі.
    Вір не вір,
    Та знову глухий кут
    Знайде тебе.
    Чи ж ти віднайдеш
    Сам його в житті.
    І в серця власного битті
    Почуєш звуки безнадії.
    Тихим кроком
    Безшумно підкрадеться
    тінь
    До ніжної душі.
    Не кліпнуть й вії,
    Та вже острах
    Всередині засіяно було...


    Здавалося, пекло,
    Боліло
    Природним болем ще живого
    тіла.
    Ніхто ніколи вільним
    Ще не був.
    Ніхто нічого не забув.
    Проте чомусь шляху нема,
    Десь зникла правильна
    стежина.


    І врешті-решт...
    Сама
    Залишиться людина.

    Січень – лютий 2002-го.






    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 0 (5.02) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  44. Ігор Павлюк - [ 2006.10.27 13:16 ]
    * * *
    Вечір жовтневий.
    Калиновий сік далини.
    Зорі чутливі й рубінні,
    Мов помідори без шкірки.
    З півдня далекого чути зітхання війни.
    З півночі - клекіт чужої говірки.

    Так десь було вже на сизому колі буття.
    Хтось десь летів, хтось нагулював сало.
    Рибки листків золоті і правовче виття...
    Яблуко Місяцем впало.

    Жадібно жив хтось - мов пада в криницю відро -
    Аж на Той світ - Боже мій! - до екстазу доведене...
    А на тім боці вишита хрестиком риб'яча кров.
    А на цім боці Доля - сестра моя зведена.

    Рискають містом підземним убивці казок.
    Щось покривається льодом, щось лаком,щось уже віком.
    Бог восени із жіночим обличчям...Сльоза...Пісок...
    Все те люблю я...Та добре, що воно не навіки...

    Вечір жовтневий.
    Калиновий сік далини.
    Зорі чутливі і тихі,
    Мов помідори без шкірки.
    З півдня далекого чути зітхання війни.
    З півночі - клекіт чужої говірки.


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.72) | "Майстерень" 5.5 (5.75)
    Коментарі: (17)


  45. Ірина Пиріг - [ 2006.10.27 11:24 ]
    ***
    Долонь Твоїх тепло незаймане...
    Відлуння голосу...і кроків...
    Коли відчуєш сум – віддай мене
    на світлий суд Твоїх пророків.

    Коли в чеканні згаснуть промені
    і свічка втратить аромати,
    нехай сам Час внесе доповнення,
    коли судилось помирати...

    А поки день росте із сімені,
    що впало з неба випадково,
    я прокидаюсь з Твоїм іменем.
    І вірю в кожне тепле слово...

    26 жовтня”06



    Рейтинги: Народний 6 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.49)
    Коментарі: (3)


  46. Ірина Пиріг - [ 2006.10.27 11:04 ]
    Moon light Sonata (L Beethoven )
    хвилини чекання розтягнуті наче зими
    сліди на щоках не мокрі та ще солоні
    я знаю ті очі ніколи не стануть злими
    як не зречуться літа оті долоні
    де був Ти раніше напевне вже несуттєво
    коли я з Тобою то наче в повітря лину
    і хто це сказав що не можна отак миттєво
    змінити життя за одну неземну хвилину


    26 жовтня”06


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5) | "цикл „To Fly”"


  47. Осип Мандельштам - [ 2006.10.27 11:55 ]
    * * *
    Мы живем, под собою не чуя страны,
    Наши речи за десять шагов не слышны,
    А где хватит на пол-разговорца,
    Там припомнят² кремлёвского горца.
    Его толстые пальцы, как черви, жирны,
    И слова, как пудовые гири, верны³,
    Тараканьи смеются глазища,
    И сияют его голенища.

    А вокруг него - сброд тонкошеих вождей,
    Он играет услугами полулюдей.
    Кто свистит, кто мяучит, кто хнычет,
    Он один лишь бабачит и тычет.
    Как подкову, дарит за указом указ -
    Кому в пах, кому в лоб, кому в бровь, кому в глаз.
    Что ни казнь у него - то малина,
    И широкая грудь осетина.


    Ноябрь 1933


    Рейтинги: Народний 6 (5.56) | "Майстерень" 6 (5.57)
    Коментарі: (5) | "Осип Мандельштам"


  48. Осип Мандельштам - [ 2006.10.27 11:46 ]
    ЛЕНИНГРАД
    Я вернулся в мой город, знакомый до слез,
    До прожилок, до детских припухлых желез.

    Ты вернулся сюда, так глотай же скорей
    Рыбий жир ленинградских речных фонарей,

    Узнавай же скорее декабрьский денек,
    Где к зловещему дегтю подмешан желток.

    Петербург! я еще не хочу умирать!
    У тебя телефонов моих номера.

    Петербург! У меня еще есть адреса,
    По которым найду мертвецов голоса.

    Я на лестнице черной живу, и в висок
    Ударяет мне вырванный с мясом звонок,

    И всю ночь напролет жду гостей дорогих,
    Шевеля кандалами цепочек дверных.

    Декабрь 1930


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" 6 (5.57)
    Коментарі: (1) | "Осип Мандельштам"


  49. Мірко Трасун - [ 2006.10.27 11:33 ]
    Ніч боулінгу - 2
    Знов пальці - в порожні зінниці.
    І Йорик за Йориком - в путь.
    Шалене бажання здійсниться,
    А як його потім забуть?

    З яких ми зійшлися доріг,
    На спільній зустрівшись доріжці?
    Здолаєм незримий поріг?
    Потонем в очей наших ліжці?

    І наші бліді черепи
    Вже крутяться місячно в небі
    Розбити цю ніч в черепки
    По божій свавільній потребі.


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (3)


  50. Віталій Шуркало - [ 2006.10.27 10:04 ]
    Помолись за мене
    Помолись за мене, мила,
    Щоб в бою не загинув,
    Щоб вража і люта сила
    Не загнала в могилу.

    Помолись за мене, кароока,
    Помолися, рідненька,
    Щоб вернувся з того боку,
    Де біда маленька.

    Не молися лиш каменем,
    Що любові не знає,
    Бо умру, і не ранений,
    Як її немає...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (9)



  51. Сторінки: 1   ...   1770   1771   1772   1773   1774   1775   1776   1777   1778   ...   1829