ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.01.14 08:12 ]
    Погляд очей волошкових
    Волошкових очей твоїх лагідний погляд
    Зачаровує й манить усе за собою.
    І нема уже змоги за ним не іти,
    Дуже хочеться - поряд щоб завжди був ти.

    А ті очі, неначе краплиночки неба,
    Сиплять в душу тепло, зігрівають її
    Та витьохкують там про любо солов"ї
    І не жити без них мені, як і без тебе.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  2. Ігор Терен - [ 2020.01.14 08:09 ]
    Крок у юність
                   І
    Усе частіше бачу юні роки:
    її із лілією у руці,
    себе, ще біля неї, за пів-кроку
    і наші силуети у ріці.

    То жевріє у пам'яті, то гасне.
    Усе життя – один оксюморон.
    Тому воно напевне і прекрасне,
    що іноді вертається як сон.

    У променях далекої заграви,
    буває, бачу очі нелукаві,
    а іноді веселі... і сумні...
    І у години спокою нічні
    її вітаю у своїй уяві,
    допоки усміхається мені.

                   ІІ
    У аурі квітучої калини
    її узрію весняної днини...
    тоді і я хмариною-дощем
    до неї одинокої полину,
    а восени живицею ялини,
    аби у серці заживити щем.

    Як і вона шукаю панацею,
    аби іти стежиною тією,
    якою ще у юності ішов.
    Тому, буває, і не засинаю,
    і серце уночі закалатає,
    коли ганяє ще гарячу кров.

    01/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  3. олександр квітень - [ 2020.01.14 07:06 ]
    73 барана
    Нещодавно , подививившись мультик про короля віслюка (тролінг на чинного гаранта ) я дійшов висновку , що обрати осла вожаком , під час війни , могли тільки
    73 барана ..

    Біля забутого села ,
    Наївшись хмелю і дурману ,
    Обрати вожаком осла ,
    Веліли 73 барана ..

    Весь луг до ночі реготав ,
    Смівся крот , ревали бджоли ,
    Веселі , на наближчий став ,
    Злетілись качки по приколу .

    Щоб впевнитись що то не сон ,
    На власні очі споглядати ,
    Приповз удав мов Пінкертон ,
    Й не знав чи плакати чи ржати .

    Зате вже знали зголоднілі ,
    У темнім лісі сіроманці ,
    Як закривавлених , безсилих ,
    Потягнуть в яр , рогатих бранців..

    P.S.
    Мораль така , коли війна ,
    Якщо у тебе кепські справи ,
    То вожаком у барана
    Час обирати вовкодава..

    Олександр Квітень
    м.Мукачево.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.29)
    Коментарі: (1)


  4. Тетяна Левицька - [ 2020.01.13 21:16 ]
    Залицяльник
    Сватав сивий дідуган
    кучеряву Надю.
    - Йди за мене, хоч не пан
    у Верховній Раді,

    але маю бугая,
    корову, теличку,
    ферма за селом - моя,
    дім, город, тепличка.

    Вівціі, кури у хліві,
    кози, поросята.
    Гарно, добре на селі -
    будеш працювати.

     Надя каже:
    "Ще чого,
    що я вам - кобила?
    Я працюю раз в Різдво
    і то, як є сила".
     
    - Хоч не молодий я пан,
    ти ж бо серцю люба,
    потримаюся за стан,
    як не вріжу дуба.

     - Ой, тримались вже до вас
    і за стан й не тільки.
    Кажуть люди, що й на квас
    не дасте копійки.

    - Ще одне я поясню,
    прояви турботу,
    може, і мою матню
    випереш в суботу?

    - Вам не прачка, попрошу
    вийти, діду, з хати.
    Я білизни не ношу,
    щоб й собі не прати.
    12.01.2020р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (1)


  5. Іван Потьомкін - [ 2020.01.13 18:56 ]
    ***

    Повз лиця, заклопотані й зажурені,
    Вона не йде собі, а скаче
    І на всі боки змовницьки всміхається,
    І день здається наче
    Не таким уже й похмурим,
    І сонце на неї сором’язливо задивляється.

    P.S.
    Чи то у неї така вдача,
    Чи радість висловить незмога їй інакше?


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  6. Олександр Сушко - [ 2020.01.13 09:10 ]
    Зима
    Зима. Пора сумних пейзажних од,
    Є муза, є стило, писемна ліра.
    Злетіти б до осонцених висот,
    Але на крилах гумор і сатира.

    Гигочуть, паразити, дудлять ром
    Просвердлюють діру у світлій кармі.
    Для них забава - вічності перо,
    Для мене - на душі могильний камінь.

    Не я собі обрав таку рідню
    Яка застрягла, наче кістка в горлі.
    Купці! Кому супця із талану?
    Приправа - ніч без сну й сердечі болі.

    А в дар летять столезові ножі -
    Плювки огуди, критика убійна.
    Правиця хоч управна та дрижить,
    Й води у Леті скоро по коліна...

    Сніжок. Хуртеча виє за вікном,
    До шибки притулилась ликом хижим.
    Оскал її вплітаю у вінок,
    Аби розцвів сльозами мрійний віршень.


    Мороз. Калинова оскліла віть,
    На серці візерунки в'яже іній.
    Знайду себе, коли покину світ
    І крикну в тишу: - Я, нарешті, вільний.

    12.01.2029 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (4)


  7. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.01.13 09:47 ]
    Мережана ковдра землі
    Січневий день хлюпнув в обличчя сонцем,
    Промінчики на волю відпустив,
    Вони, мов зайчики стрибали по віконцях,
    Запрошували до казкових див.

    Сніжиночки, мов зіроньки маленькі
    Ковдру мережили матусеньці-землі
    Таку легку пухнасту та біленьку,
    Що простяглась далеко по ріллі.

    Срібна ота мережка-вишиванка
    Засяяла, мов зоряний вінок.
    Ковдру вітрець підбити намагався,
    Щоби земля не змерзла у мороз.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  8. Віктор Кучерук - [ 2020.01.13 06:49 ]
    * * *
    Г. С…
    Нарешті ніч скорилася світанку,
    Хоч місяць ще між хмарами блищить, –
    Розвиднилося в хаті до останку
    І тишу повнять звуки кожну мить.
    Весь світ – в очах!.. І шумно, як на святі,
    І лет стрімкий не впійманих думок,
    Бо люба жінка поруч, наче мати,
    Від мене не відходить ні на крок.
    Тремтять уста принадні, мов приманка,
    І руку пестить приязно рука, –
    Корюся знов жіночим забаганкам
    І ставлю радо крапку край рядка.
    12.01.20


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  9. Володимир Бойко - [ 2020.01.12 23:59 ]
    Безвість
    Сліпуча білизна. Нечувана безмовність.
    Тікають в горизонт заметені сліди.
    Невідворотний знак, двозначний, як двомовність.
    Напівпрозорий сніг, як версія води.

    Хтозна-куди веде заплутана стежина –
    У безвість, звідкіля і виходу нема...
    Створіння навісні регочуться причинно
    І вишкіром біди всміхається пітьма.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  10. Ніна Виноградська - [ 2020.01.12 23:39 ]
    Світ незмінно живе

    Ми співали завжди,
    Повертаючись з клубів у селах.
    Ми співали тоді,
    Бо щасливі були й молоді.
    І здавалося нам,
    Що життя – це стежина весела,
    Де немає ніде
    Місця горю людському й біді.

    І здавалось тоді,
    Що дороги для нас всі відкриті,
    Хочеш – стежкою йди,
    Хочеш – вийди на втоптаний шлях.
    Ми дістати могли
    Найчарівнішу зірку у світі,
    Чи збирати врожай
    На широких пшеничних полях.

    Потім стали в житті
    Нам коротші стежки і дороги,
    І дістати до зір
    Вже бажання і сили нема.
    Замість співу тепер
    В серці болі і часті тривоги,
    Замість літнього лану
    Снігами вкриває зима.

    Світ незмінно живе,
    Тільки люди міняються в ньому.
    Виростають нові покоління
    І множиться рід.
    Заросла споришем
    Та вузенька стежина додому,
    Де на груші старій
    Вже не видно від гойдалки слід.
    12.01.20 


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  11. Олександр Сушко - [ 2020.01.12 20:04 ]
    Толерування глупства, або як позбутися самозакоханості


    Творчі почубеньки на сайті інколи викликають зачудування навіть у мене – сатирика з тридцятилітнім стажем написання та читання поетичних опусів.
    І все б нічого, але вигуки «Ти ніц не розумієш в прекрасному!», «Тобі ще рости та рости до глибини моєї творчості!», «Я вищий на три порядки за цього підлого графомана, який дає вказівки знаному майстру пера!», «Я не беру до уваги критичних зауваг пана Сушка, бо вони поверхові та неграмотні!» - викликають у мене гомеричний сміх. Аж до гикавки. І в моїх колег також. Дмитро Васильович Павличко, після того як я йому прочитав останній твір генія, реготав годину, Ліна Василівна Костенко сором’язливо прикривала білозубу посмішку рукою, а я, дивлячись на них, від розчулення пустив сльозу.
    Всі ми не без гріха, в усіх нас – писунів із замріяними взорами святенниць, є і шкелети в шафах, і дулі в кишенях, і колоддя в очах. І талантом, звісно Бог не обділив. Але особливо багато – глупства.
    Питаю у знаного лірика, який має багатотомну віршографію:
    - Ти нащо на фейсбуці поставив лайк під віршем нашого спільного знайомця?
    - Яким саме?
    - А під оцим? – і показую вірш Сави Бусляковича. Там ідеться про плато чола, кущі брів, кирпи носиків та запахи нарцисів у вушних раковинах.
    - Ой,- відповідає,- промашка вийшла! Лайкнув автоматично. Зараз зніму.
    І таки зняв хутенько, аби не ганьбитися. А я кажу:
    - Дарма. Постав назад.
    - А чому?
    - Автор вельми гоноровий. Може розізлитися і підступно цапнути заду за штани зубиськами.
    - І справді! - і бац! – лайк знову стоїть під віршем.
    Випили ми тоді добряче. Я квасу, а безпробудний лірик - шнапсу на ананасових шкоринках. Його потім трохи розвезло, бо тринькаючи на моїй гітарі він умудрився порвати басову струну (я з таких струн повідки для ловитви щук майструю).
    Уранці прокинувся, а голова з похмілля тріщить так, що і світ немилий. Ввімкнув комп, зайшов на «Поетичні майстерні», аби розвіялася мряка перед очима, а там…
    А там Сава Буслякович накатав на мою рецензію віршовану кляузу! І таку моторошну, що аж волосся на мошонці від страху посивіло. Чесно кажу. Хто не вірить – покажу якось при нагоді.
    А під його кляузою - десятки підбадьорливих коментарів! Сотні схвальних відгуків! Тисячі лайків! Всі в один голос скандують: « Чави Сушка! Чави кровопивцю-невігласа!».
    Чхнув я, почухав макітру і пішов вареники їсти. А як добряче попоїв, сів писати розлогу рецензію на ще одне нетлінне творіння майстра. Там тема набагато складніша – про природу. А вона, самі розумієте, спонукає до неабиякої уважності та акуратизму, бо нікому не дозволено полоскати брудні онучі власного поетичного невігластва у чистій воді пейзажної лірики.
    Зізнаюся чесно – довго довелося працювати, тяжко. Півгодини часу вирвав з власного життя, аби дати належну оцінку описам дубів, кущів, трави та моху. Але сьогодні показувати цю роботу не маю права, оскільки на сайті діє правило: один анонс протягом доби. Менше можна, більше – ніззя! Навіть мені, безпринципному типсусу без ураженого самолюбством его.
    Нині стало модним навіть на сайтах з підрощування майстерності вказувати не на огріхи віршоманів, а захвалювати їх, як це прийнято на фейсбуці. Один я не здався на догоду цим новим віянням сучасності. Гризу і пиляю, пиляю і гризу. Правда не усіх, бо є люди совісні, які дбають про красне письмо, як про власне здоров'я.
    Свої обурливі коментарі можете залишати прямо під цією сповіддю. І не варто жаліти автора, оскільки він уже давно заслужив як мінімум кастрації. А то й гільйотини.
    Парнусем лехайм!
    12.01.2020 р.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (15)


  12. Сергій Губерначук - [ 2020.01.12 19:08 ]
    Відстань
    Відстань.
    Кілометрів триста.
    Шлях суботній,
    аж в останніх числах
    літа
    з вересневим листям…
    Так самотньо..
    Так це серце стисла
    відстань –
    між листо́м і листом –
    з текстом
    непростого змісту,..
    з жестом
    від антре́-артиста…

    Відстань,
    ні брудна, ні чиста,
    бо зворотня –
    істинно плямиста…
    … Пристань –
    у минуле виступ,
    у безодню
    тьмяно-променисту…
    Звісно, –
    я до тебе свисну,
    блисну
    здалеку намистом…
    Міцно –
    серцем стисну відстань!

    19 серпня 2006 р., Богдани́


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Переді мною…", стор. 114"


  13. Олександр Сушко - [ 2020.01.12 17:27 ]
    Гріх
    У білім - чорне, світло - у пітьмі,
    Писк моди - це пороки, хиби, вади.
    В неситого прибуток на умі,
    А у бомжа - і супу ложка
    - свято.

    Один позичив, інший прикупив -
    Кипить життя у жадібності пінній.
    У пеклі - рай, примирення - з гнівби,
    Господні сльози - сніг, дощі та іній..

    У вірі - казус, істини подвох:
    Обман чи правда - джерело амріти?
    Молитви просить мертве божество,
    Аби свій труп холодний оживити.

    Лякає чорнориза з неба грім,
    В замку буття застрягнув ґлузду ключик.
    Бо розум на жертовнім олтарі
    Довічного життя собі канючить.

    А я з мечем - в бою не до вагань,
    Для воїна убиство - це рутина.
    А в того, хто не відає гріха -
    Душа відсутня. Це вже не людина.

    11.01.2020 р.

    .


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Прокоментувати:


  14. Світлана Майя Залізняк - [ 2020.01.12 12:43 ]
    Сирена у віночку

    Тихенькі жіночки, мереживні сап'янці...
    На них ніхто не кине петарди, сірника,
    вони завжди м'які: опівночі та вранці.
    А я - на каравелі... і материк зника...

    Нічого не взяла в циркачика, верблюда.
    Тагора погляд вишній.
    Мелодія Віва...
    Лазурна вільгота...
    Повій на лик, остудо!
    У недруга вітрило - горіхова пліва.

    Мої дивочні сни ословлені, рухливі.
    Сирена у віночку.
    Братва гукає: ціль!
    Допісплю фіолет. Вродили крупні сливи.
    Постане за ковтьобами осяйний югендштіль.

    2020


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Прокоментувати:


  15. Мессір Лукас - [ 2020.01.12 12:28 ]
    ****
    Чотири найвідвертіші присвяти,
    Три крапки, знаки оклику, тире.
    У них вся ти.
    О, де полину взяти?
    Бо горло від солодкого дере.

    Бо я читав. Уголос всім навколо.
    Ми реготали, я отак посмів
    Ся розважати, чисто по-приколу.
    Та, що там вірші, так, – окрошка слів.

    Тепер дивлюся, – ти інакше пишеш!
    Про інше…
    І до іншого ідеш…
    А я дурію від тієї тиші!!!
    О, де ж я схибив, люба, мила?! Де ж!?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  16. Ірина Вовк - [ 2020.01.12 10:40 ]
    Тим, що у небі високім лишились навічно...
    …Ті, що у небі високім лишились навічно,
    Ті, по котрим їх родини довічно голосять –
    Браття і сестри - земляни – не раз вас прикличуть
    В зоряні пущі отав в срібних місячних росах…

    Як вам ведеться у тому високому небі
    У хмарино́вих облаченнях тіл легковійних! –
    Хто вам стелитиме ложе при першій потребі,
    Хто проспіває вам тексти пісень мелодійних…
    Мовою матері тихо на ймення прикличе,
    Теплою ласкою шерхло діткнеться до скроні –
    Лиш біля рідних осель птаха співно курличе,
    Лиш небеса шлють на землю краплини солоні…

    Знову розгадуєм бутності знаки ворожі –
    Дивні старі письмена, що їх смисли двозначні…
    Терпко в небеснім саду пахнуть зболені рожі,
    А на землі лише вітер обачний завіює плачно…

    Пухом земля розкриває долоні затерплі,
    Наче дітей пригортає в розлогеє лоно…
    Мир вашим душам, хай буде вам світло і тепло,
    А пам’яті свічка над вами живе – не холоне!..


    Трагічним подіям з нашим літаком в Ірані…і всім душам, що навіки лишилися у небі!


    Рейтинги: Народний -- (5.66) | "Майстерень" -- (5.8)
    Коментарі: (1)


  17. Петро Дем'янчук - [ 2020.01.12 10:36 ]
    Душа
    Написані ноти , написаний текст
    Романтика ночі , романтики жест
    Улюбленці долі , і погляду плай
    Відвертість приймає свій опію рай...

    Любов розпускає свої пелюстки
    По травам у хвилі вальсують вітри
    Медовим нектаром солодкі плоди
    Цілунки гарячі , взаємності сни

    І біль стає вільним , собою подібним
    І так не турбує буденності плай
    Лунає романс мелодійний , і ніжний
    До двох неповторних уже половин

    Підібрані щастям заспівані ноти
    Романтика ночі , романтика дня
    Улюбленці долі , кохання , любові
    Єдина в єдиному вірна душа.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  18. Віктор Кучерук - [ 2020.01.12 04:52 ]
    Тепер
    Г. С...
    Не можу відстань зберегти
    І почуття перебороти,
    Коли нікого – тільки ти,
    Як тінь моя, лежиш навпроти.
    До тебе липну, мов смола
    Непогамовна в грішнім ділі, –
    І швидко тану від тепла
    В пітьму закутаного тіла.
    Уверх здіймаюся й за мить
    Униз поспішливо спадаю,
    Щоби тебе задовільнить
    Або домучити до краю.
    Тебе кохаючи чимдуж
    До забуття і без спочину, –
    Отак щораз одну і ту ж
    Тепер підкорюю вершину.
    10.01.20


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  19. Тетяна Левицька - [ 2020.01.11 20:47 ]
    Прощання з першим коханням
    Троянди у вазі рожева і біла -
    обидві прекрасні, пахучі, яскраві.
    Цнотлива - соромилась і лебеділа,
    рожева - шарілась в любовній заграві.
    Тулилась до білої та відхилялась,
    голівку клонила в зажурі печальній.
    Те перше кохання розквітло, не в'яло -
    пелюстям в душі, натюрмортом у спальні.
    10.01.2020р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (2)


  20. Олена Багрянцева - [ 2020.01.11 20:57 ]
    Щедрий вечір
    А нам би з тобою мовчати отак здивовано,
    Адже за вікном пролітає махровий сніг.
    По вінця січневе місто добром наповнене.
    І щедрий ступає вечір на твій поріг.

    Зоря оксамитова сяє блискучим полум’ям.
    Сьогодні ми будемо міцно тримати сни.
    Затримавши подих, мовчати отак здивовано.
    Із вірою в диво шукати вогні ясні.
    10.01.2020


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  21. Сергій Губерначук - [ 2020.01.11 19:13 ]
    Зламаю плани…
    Зламаю плани!
    Більше незалежна!
    А думка, що?
    Закрийте книжку зараз…

    А тим, хто залишається, – скажу…

    В останні дні, які ламають грудень,
    і рік, і вічність, і Тебе зі Мною,
    я все одно Життя любити буду,
    якщо це тіло, а не купа гною!

    Я полечу з цілунками крізь вічність,
    до тих галактик, що вплотились щойно,
    і мовою думок з’явлю колишність,
    і стверджу правду часу недостойну.

    Як жаль дітей і їх, старих, не їхніх,
    людей, у голові яких збагатство!
    Ті імена – по ямах зимньо-літніх,
    бо чресла світлості тримають наше братство.

    Заломлюймося в зовсім інший ракурс!
    Хитаймося на кладці й на дорозі!
    Живімо й думаймо про справедливий нарис,
    повіданий в неодноріднім Бозі.

    15 грудня 2007 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Коментарі: (1) | ""Усім тобі завдячую, любове...", стор. 248"


  22. Віктор Кучерук - [ 2020.01.11 18:31 ]
    * * *
    Г. С...
    Головне – не думай про печалі,
    Раз усім бажаєш добрих змін, –
    Будемо любитися й надалі,
    Без покровів створених таїн.
    Головне – не впасти в надпориві
    Розпачів, повинностей, завад, –
    Об шипшину коляться щасливі
    Ідучи й не дивлячись назад.
    Головне – відринутим коханням
    Весен лиш бажати щозими, –
    І початки пізнього світання
    Виникнуть із мороку пітьми.
    Головне – віднині і до згуби,
    Наяву чи в неспокійнім сні, –
    Щоб могла завжди ти чути “люба”
    Та щоб “любий” чулося мені…
    09.01.20


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  23. Надія Тарасюк - [ 2020.01.11 17:39 ]
    * * *
    Важку оздобу
    втримує гілля:
    підкрався сніг
    учора
    так неждано.
    Відсутність Ваша
    холодом недавнім
    теребить спокій
    з вітром
    по краях.
    І пише книгу
    лютого сім’я.
    Жагучий біль
    солодить
    цукром білим.
    І як би там
    ми грамот
    не жаліли ―
    вчорашнє право
    всотує земля.
    Важку оздобу
    втримує гілля
    і цвіт малий
    у торбі гріє
    стиха.
    Сплітає сонце
    золотаві лика,
    та мерехтить
    утіха не моя…
    А навкруги ―
    усніжені поля.
    І міріади
    склепаних сніжинок.
    Зима дарує
    людності ужинок
    глибоким світом,
    теплим
    по краях.

    2017


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (5)


  24. Ольга Паучек - [ 2020.01.11 15:59 ]
    ***
    Змій плаче на горі високій
    не помістити сліз в долонях, -

    жертовно гинуть українці,
    полум"яніє мак червоний
    на крилах горе-колісниці,
    на фоні неба голубого,

    а світ, як завжди, стоїть збоку,
    бо ні при чім... що їм... до цього.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  25. Сергій Гупало - [ 2020.01.11 13:32 ]
    Я зло запам’ятав!
    Я зло запам’ятав! Це добре чи погано?
    Учився в Гоголя, у нього взяв ….Отож
    На Залізняччину не подивлюсь догану,
    І не злякаюся свинячих огорож.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.71)
    Прокоментувати:


  26. Ярослав Чорногуз - [ 2020.01.11 13:33 ]
    Напала швидка писунка (пародія у відповідь на пародію)
    Сміялася кохана безневинно:
    І нащо начиталася Сушка?
    У Чорногуза – цілісна картина,
    А в того – ніби пташка з неба «Ка!»

    У Чорногуза там дівоче личко
    Із гір, плато – туманна родить вись.
    Воно постало сяєвом величним…
    А у Сушка – мов пазли розповзлись.

    Насмикав віхтів з сіна і соломи,
    Залякує сузір`ям Гусака…
    Чи в нього, ви скажіте, не всі дома?
    Писунка нападає знов швидка.

    Ну й маячня. Бери, зливай хоч воду.
    А чи складай із вірша анекдот.
    Пером у Чорногуза Велес водить,
    Ну а Сушковим – то, напевне, чорт!

    11 січня 7527 р. (Від Трипілля) (2020)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Прокоментувати:


  27. Світлана Майя Залізняк - [ 2020.01.11 11:59 ]
    Вино із апельсинів
    Лишаю для гарного настрою. Слухайте.

    Професійне озвучення мого перекладу, пісня з мюзиклу.

    Бачу, є необхідність пояснити декому: серцевина, судячи зі змісту першотвору, не серце - а середина чогось, у низині, бо ЛГ жадає вершин.


    исполняет Игорь ДЕМЕНЧУК.
    автор музыки Тимур ПОЧАНОВ
    автор русского текста Дина АЛДАБЕРГЕНОВА
    автор перевода на украинский Світлана-Майя ЗАЛIЗНЯК

    performed by Igor DEMENCHUK.
    music author Timur POCHANOV
    Russian author Dina ALDABERGENOVA
    author of the translation into Ukrainian Svitlana-Maya ZALIZNYAK
    lyrics
    Вино із апельсинів

    Вина із апельсинів наллє собі у снах...
    Спитаєш: а чому вино із апельсинів?
    Бо лиш таке смакує, фужер дзенькоче "ах...".
    Їй нудно без вершин, печально в серцевині.

    Для неї веселіше - плацкарта затісна -
    З вагона вийти в яв... та не промчати мимо.

    Блакитна птаха звабила, в політ пора, пора!
    І ось вона чимдуж злинає.
    А казка мандрів - наче світ - стара, стара, стара...
    Та щастя забагато не буває...

    У спеку на екваторі здіймає сніговій...
    Спитаєш, як можливо? Екватор... і хуртеча.
    А з нею все природне. Біжи у рань, жвавій...
    Барвисто розмалює щоденні клопотнечі.
    Вона давно відчула: добро - тугий сувій,
    Важкого мудреці не завдають на плечі.

    Блакитна птаха зваблює, в політ пора, пора...
    І ось вона чимдуж злинає.
    А казка мандрів - наче світ - стара, стара, стара...
    Та щастя забагато не буває...

    Вона торочить назви сузір'їв і планет...
    Спитаєш: нащо їй пульсари і планети?
    Але ж, якщо ні сліду від птахи - між тенет,
    То можна хвіст піймати від синьої комети!
    Якщо ні зорельотів не бачиш, ні ракет,
    Вона мерщій вигадує чудні велосипеди.

    Блакитна птаха зваблює, в політ пора, пора...
    І ось вона чимдуж злинає.
    А казка мандрів - наче світ - стара, стара, стара.
    Та щастя забагато не буває...
    А казка мандрів - наче світ - стара, стара, стара.
    Та щастя забагато не буває.

    першотвір

    Вино из апельсинов

    Вино из апельсинов часто снится ей.
    Ты спросишь, почему вино из апельсинов?
    А просто потому, что так вино вкусней…
    Ей скучно без вершин и грустно на глубинах!
    Она давно решила, что в жизни веселей
    Покинуть свой вагон, но не проехать мимо!
    За Синей птицей снова в путь пора, пора, пора ...!
    Она опять спешит в дорогу!
    Да! Сказка странствий словно мир стара, стара, стара,
    Но счастья не бывает слишком много…

    Метелью на экваторе укроется в жару…
    Ты спросишь, как возможно? Экватор и … метели?
    А с ней возможна даже… пробежка поутру,
    Когда рожденный день раскрашен акварелью.
    Она давно открыла: что свойственно добру,
    То многие считают пустою канителью…

    За Синей птицей снова в путь пора, пора, пора...!
    Она опять спешит в дорогу!
    Да! Сказка странствий словно мир стара, стара, стара,
    Но счастья не бывает слишком много…

    Она твердит названия созвездий и планет…
    Ты спросишь, для чего ей звезды и планеты?
    Но если даже слЕда от Синей Птицы нет,
    То можно хвост поймать от голубой кометы!
    И если звездолетов нет, и не найти ракет,
    Она начнет изобретать свои велосипеды!!

    За Синей птицей снова в путь пора, пора, пора...!
    Она опять идет в дорогу!
    Да! Сказка странствий словно мир стара, стара, стара,
    Но счастья не бывает слишком много…
    Да! Сказка странствий словно мир стара, стара, стара,
    Но счастья не бывает слишком много…


    исполняет Тимур Почанов
    автор слов Дина Алдабергенова
    автор музыки Тимур Почанов
    2014 год

    ....
    27 березня 2018
    credits
    from Песни написанные в Содружестве. Songs written in the Commonwealth., released March 22, 2018


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (1)


  28. Олександр Сушко - [ 2020.01.11 10:23 ]
    Чар ночі
    Я Чорногуза обчитався. Досить.
    Лечу в Едем нірванний навпрошки.
    Накрили ніч туману сиві коси,
    В долоні тиші падають зірки.

    Анічичирк. З Чумацької дороги
    Сонливі чари сіються в траву.
    О місяце, мій брате гостророгий!
    Давай тобі поставлю тятиву.

    Пограємося, нічка нині довга,
    А стріл у мене повний сагайдак.
    Вполюєм на сніданок Козерога,
    А ні, то зійде Лебідь чи Гусак.

    Бач - попід нами цілий гай калини?
    Мольфарку цілував там у вуста...
    І досі спить красуня на перині
    З барвінку (ох і пишний в неї стан!).

    Люблю її. Це почуття - не жарти!
    А в тебе усміх над святим до вух!
    Лети за обрій! Кепсько підглядати!
    Грайливим хтивцям - пробі! Я не друг.

    Прогнав блідавця зі свого алькову.
    А знизу шепіт: - Милий мій, це ти?
    Покликала облесниця казкова
    В обійми щастя сяйвом золотим.

    1.01.2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (6)


  29. Іван Потьомкін - [ 2020.01.11 09:43 ]
    Виноград дитинства
    Протягом тижня дощ та ще й з вітрами не вгавав,
    І схожий був Ізраїль на Скандинавію чи на Прибалтику.
    Та ось у п’ятницю, перед Шабатом, перестав.
    Іду собі звичним спортивним хідником,
    Множачи на лічильнику метр за метром,
    Минаю прибитий до землі обабіч виноградник
    Із подивом (бо ж січень) надивляю... чорняві грона.
    Зриваю, щоб віднести в неділю приятелю-лікарю.
    Для нього це не десерт, а втіха неабияка –
    Перенестись у дитинство в Могилів-Подільському.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  30. Тетяна Глінчук - [ 2020.01.10 20:13 ]
    Сніг
    На вулицях засніжених лишаю слід,
    Ліхтар там при дорозі… Вже темнiє.
    Зимовий вечір в сутінках німих,
    А на долонях сніг поволі мліє…

    Я залишаю в закутках душі
    Несказані слова… Кружляє вітер.
    Сніжинки тихо тануть на щоці,
    А на снігу папір з рядком розмитих літер.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  31. Сергій Губерначук - [ 2020.01.10 19:05 ]
    Яма
    Серце поступово відхиляється від норми,
    а з ним – і бажання.
    Розгойдують Землю кліматичні шторми:
    і в жилах – дрижання.

    Це страшно, бо люди з’їжджають з розуму,
    а «вумні» механізми
    дорогою влади зчиняють розголос
    про всякі «-ізми»!

    Що ти зробиш тепер, паранормальна людино,
    чоловічо-жіноча структуро!
    Ти й не винна і нібито винна,
    половинно чи вповні й здуру!

    Цікаво, які ти ями копатимеш
    дітям – своїм – роботам?
    Якими цифрами називатимеш
    їхні пики зі свинцевим хоботом?

    І чи потрібна буде тобі ялинка
    з новорічними іграшка́ми?,
    якщо кожна твоя хвилинка
    йде до вічної сміттєвої ями?!

    23 січня 2010 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 153"


  32. Тетяна Роса - [ 2020.01.10 17:30 ]
    Про "вишуканість" світу "поези"
    Краса: гаї, степи, поля…
    Ля-ля…
    Раптово лемент. Звідкіля?
    Та бля…
    Вчепивсь реп’ях в чортополох.
    Ох-ох…
    У ворогів летить горох.
    Рох-рох…
    Тут світ звільняють від дурні!
    О… ні…
    І дохнуть му…зи на вікні…
    В лайні…
    А соловей хотів тьх-тьох…
    Теж… здох.
    Мабуть, зараза, пив за трьох.
    Ох… ох.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (21)


  33. Мессір Лукас - [ 2020.01.10 17:47 ]
    ****
    Я можу розповісти за Різдво.
    Щоб не казали – Лукас
    Не ліричний.

    Ось на містечка сходить вічність.
    Ворони прилягають на крило.
    Бомжі шукають радіодеталей.
    Поліція лапає волоцюг.
    Гряде імпічмент.
    І закохані стрічаються без жалю.
    Стара карга, коцюба із коцюб.

    Колядників знімають на айфони.
    Ліхтарики китайські ось летять.
    Холодне пиво убиває.
    Фури, повні вантажем,
    Гарчать, тривожать бруд,
    Руйнують душу, атрофують м’язи.
    Пес завиває їм услід.

    Моє чуття
    Печальне і містичне.
    Років сто тисяч
    до Вселенського Різдва.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  34. Ігор Терен - [ 2020.01.10 17:54 ]
    Пророцтво
             І
    Як не жаль, ми не будемо жити
    на землі одночасно усі.
    Умирають іще посполиті,
    та колись як трава у росі
    оживуть в українській Русі
    наші мощі і дереворити.

              ІІ
    Не зітліє Батурина жах
    і віками нечувані саги,
    що дописують в'язні Гулагу
    і замучені на Соловках.

    Оживає козаччина знову,
    поки воля оновлює Січ
    і появиться інший Зіновій.
    Заяріє під Крутами ніч
    молодої відваги й любові.

    Пригадається і Конотоп,
    і узятий за ніч Перекоп...
    І усе це не виссане з пальця
    як одурює нас остолоп
    і його пацифічне нещастя.
    Поки нація риє окоп,
    у вогні затанцюють паяци,
    за яких умирає укроп.

    Нашу істину – ще донесе
    буйний вітер історії, слави
    і на мапі постане держава –
    Україна, що понад усе!

              ІІІ
    Божа кара у небі вже діє:
    щезне юда і Каїн кремля,
    на Месію чекає осля...
    омофор одягає Марія
    і до самих окраїн – Земля
    прокляне і поглине Росію.

    01/20


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  35. Марія Дем'янюк - [ 2020.01.10 11:18 ]
    Сяєво
    У всьому живому є зоряне світло,
    Чи пломенить воно, чи ледь жевріє...
    Як ллються у Небо Слова молитовні -
    То зірка у серці ясніє...
    І кожна душа, то є ціла Вселенна
    Із власним Чумацьким шляхом,
    Молитва зорює - звучить Одкровення
    Під синім Небесним дахом..


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  36. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.01.10 10:06 ]
    Найбільше багатство України
    Україна багата піснями
    І кожен тут вміє співать,
    Аще є такі вишиванки,
    Словами і не передать.

    І блузи, сорочки, серветки
    Та скатерки й рушники.
    Не є ні для кого секретом -
    Українські найкращі майстри.

    Земля - то найбільше багатство,
    Такої у світі нема.
    Нехай колоситься хлібами,
    Її не плюндрує війна.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  37. Іван Потьомкін - [ 2020.01.10 09:08 ]
    Слова-принади і слова-каліки
    Сказала в злості ти: «Іди під три чорти!»
    І він пішов, не знаючи у бік який іти.
    І байдуже – направо чи наліво...
    А ти отямилась, як серце заболіло:
    «Ой, лишенько, та що ж я наробила?!..»
    Як далі склалось в них – не знати до пуття:
    Зійшлись вони чи розійшлись навіки.
    Як інколи вершать життя
    Слова-принади і слова-каліки.




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  38. Тетяна Левицька - [ 2020.01.10 09:17 ]
    Вітрильний
    Це все, що Ти приготував для мене, Боже, на землі?
    Відразу,  залпом випила життя, не схаменулась.
    Іржавіють у тихій бухті на причалі кораблі,
    мовчать мотори, щогли, ринди*, зачохлили дула.

    Довірилась Іуді, а солону кров пила з Христа.
    Шукала щастя ластовиння у очах дитячих,
    наздоганяла човен мрій, тікала хвилею мета
    все далі у відкритий океан дельфіном наче.

    Вітрила пурпурові час від часу нищить лютий шторм,
    біль навантажень не витримують старі канати.
    Зірвуся в синє море з якорів замулених опор,
    чи смерть на дні знайти, чи свіжий вітер наздогнати!?

    *ринда - корабельний дзвін
    10.01.2020р.


     


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (4)


  39. Віктор Кучерук - [ 2020.01.10 04:21 ]
    * * *
    Відспіваний зарані,
    Похований всіма, –
    Холону невблаганно
    І гасну крадькома.
    Стихаю, як відлуння
    Та гіркну, мов сльоза,
    Від змісту слів отруйних,
    Які малий сказав.
    Поділений надвоє
    Ріднею наяву, –
    Я з долею такою,
    Всіх люблячи, живу…
    07.01.20


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  40. Віктор Кучерук - [ 2020.01.09 22:03 ]
    * * *
    Про що ти думаєш, жеброто,
    Якщо в буденній самоті
    Житла не маєш, а роботу
    Не хочеш мати й поготів?
    Живеш, завдячуючи гарту
    І, зрідка, – милості людей, –
    За неї дякуючи жартом
    Про те, що ще від люду ждеш.
    Не містить заздрості й скорботи
    Душа спустошена твоя, –
    Про що ти думаєш, жеброто,
    Збагнуть ніяк не можу я?..
    03.01.20


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Прокоментувати:


  41. Галина Сливка - [ 2020.01.09 21:03 ]
    ***
    Час не лікує, лиш далі відносить -
    Серце ж до висі пришпилене міцно.
    Думи гудуть, мов сколошкані оси -
    Хвиля логічно пульсує у вічне.
    Голі дерева закутали плечі
    Неба обрусом в зірчастому колі.
    Котиться місяць, гойдаючи вечір
    Тихим осердям загуслого болю.
    Маківка муки у кожнім "осанна",
    Але й потоптаним бути несила.
    Падають зорі на стежку туманну,
    Наче вуглини на спалені крила.
    Чаша любові у пригорщах смутку
    Не опустіє, та втримати важко.
    Пера розп'яті в заквітчану хустку
    Запеленаю. Лети, моя пташко!


    Рейтинги: Народний 6 (5.92) | "Майстерень" 6 (5.94)
    Коментарі: (7)


  42. Сергій Губерначук - [ 2020.01.09 18:56 ]
    Різдво
    У хлів увійшов – і осліп:
    яскриться пшениці сніп!

    Коло корівки телятко сповито!
    Золота молотого в ясла налито!

    З морозу – в таке тепло!
    Любов – це тривке джерело!

    10 листопада 2005 р., Богдани


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 242"


  43. Ігор Терен - [ 2020.01.09 17:50 ]
    Граф'ям на літеру Е
    Давида, як поета-меломана
    в бою не подолає Голіаф.
    Йому і камінець із пращі – кайф.
    Запитую цибатого буяна, –
    якщо ти у поезії не граф,
    чого їси отого графомана?

    Але одному «ґлею не хвата-
    є», іншому, що розумом убоге,
    не вистачає рога у Сварога,
    Арею – обоюдного меча...
    Ачей, кому чого не вистача-
    є, те воно й вимолює у Бога.

    Боги олімпу мають на таку
    оказію реагувати гідно.
    Отримаємо міру очевидну.

    Усе було на нашому віку
    та й буде ще – ку-ку й ку-ку-рі-ку,
    і недалеке, і дурне, бо бідне.

    Вирубуємо зайве у рядку.
    Обрубки у сатирі є доцільні,
    але не у сонетному вінку.

    11/19


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  44. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.01.09 15:19 ]
    Музика в серці живе
    Музика, музика, музика
    З дитинства у серці живе,
    Пісня зринає із вуст моїх
    Й лебідкою гордо пливе.

    Так я окрилена піснею
    Іду по життєвій стезі,
    Рятує вона і від відчаю,
    Вселяє надію мені.

    Долати хвороби та труднощі
    Допомагає вона,
    Співаю тоді, коли сум бере
    І радісно - пісня луна.

    Звучить вона, як усе ладиться
    Й тоді, коли сльози в очах,
    Бо пісня сестра і порадниця
    Та подруга в будні й свята.

    2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  45. Вікторія Лимар - [ 2020.01.09 12:08 ]
    Останній рейс
    Жахливо навіть уявити:
    для них цей рейс останній був.
    Літак лиш тільки встиг злетіти,
    ніхто, що сталось, не збагнув.

    Ніхто, бо всіх забрало Небо.
    На землю віддало тіла.
    Якби ж хтось знав, що саме треба?
    Чому ж їх доля завела

    в смертельну пастку так раптово???
    У вічності завмерла мить!!!
    Не допоможе жодне слово,
    бо серце зранене болить!

    Болить нестерпно, надто в рідних:
    їх відчайдушний чутно крик!
    Скорбота… Виходу не видно,
    Бо до таких подій не звик

    ніхто… Лікує час один.
    Чиясь там донька, батько, син….
    Їм пам’ять світла!!! Співчуття,
    терпіння рідним, сприйняття:
    назад не буде вороття.
    Сторінка це сумна життя.

    08.01.2020
    Свідоцтво про публікацію №120010904594


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (2)


  46. Тетяна Левицька - [ 2020.01.09 08:27 ]
    Новорічний
    Як, душе ти моя, без мене, як?
    Все добре, чи приймаєш депресанти?
    Шампанське відкорковуй і коньяк,
    загадуєм бажання... Б'ють куранти!

    Все обновилося в казкову мить,
    ми над лісами в білій колісниці.
    Кінь в яблуках по небу риссю мчить,
    із-під копит ясна зоря іскриться

    деінде крізь розкришене безе
    Чумацького шляху в сузір'ї Діви.
    До світла долі жереб привезе...
    Лети, Пегасе, тут немає прірви!



    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (6)


  47. Іван Потьомкін - [ 2020.01.09 08:50 ]
    Дідусевий подив


    Які ж смішні бо дитинчата:
    Удень не хочуть в ліжках спати.
    Як змушують, то ридма плачуть.
    Як ні , радіють і стрибають.
    Шкода, що істину не знають просту:
    Сон – це не вигадка дорослих,
    А ліки - для здоров’я й зросту.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  48. Надія Тарасюк - [ 2020.01.09 08:22 ]
    * * *
    Тихо репнуло небо
    надвоє,
    снами білими
    в двері стіка.
    Заблудилося
    сонце у хвої,
    все лапає за хвіст
    літака.
    А зима,
    посивіла й старенька,
    перебренькує
    всенький крок.
    Мов клубочки –
    хлоп’яток жменька –
    покотилися
    за горбок.

    2013


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  49. Ярослав Чорногуз - [ 2020.01.09 07:19 ]
    Нічна зваба
    Розлив туман волосся хвилі світлі
    На плечі ночі в далі осяйні.
    Очей смарагди ніжністю заквітли,
    Озера чар всміхалися мені.

    Плато чола – неначе полонина,
    Кущами затемніли дуги брів.
    Увігнута гора. Її вершина –
    Була , мов кирпа носика, вгорі.

    А попід нею – цілий гай калини –
    Рубінові розтулені вуста.
    У ямках вушок – наче дві перлини -
    Нарцисів консистенція густа.

    Аж занімів од щастя… Що це? Де я?
    Невже то дивишся на мене ти?!
    Кохане личенько понад землею
    Так вабило промінням золотим…

    9 січня 7527 р. (Від Трипілля) (2020)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  50. Володимир Бойко - [ 2020.01.09 00:47 ]
    Пересмішникові
    Не віршуй на теми недоречні,
    Не здіймай словесну каламуть,
    Бо тебе за вправи небезпечні
    Кількаповерховим обкладуть.

    І підеш туди, куди послали,
    Бо у тебе вибору нема,
    Бо життя таки недосконале,
    Жереб твій – сума або тюрма.

    Тож не смійся ти передостаннім,
    Ліпше – не сміятись взагалі.
    Погамуй невтолені бажання,
    Аби довше жити на землі.



    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   339   340   341   342   343   344   345   346   347   ...   1829