ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Олена Желєзняк - [ 2012.11.14 18:41 ]
    без назви
    Ці слова
    кольору теракоти й охри
    Ці слова
    звучать як сутінкова флейта
    Ці слова
    на дотик шорсткі і нерівні
    Ці слова
    кольору теракоти й охри
    від давності
    Ці слова
    звучать як сутінкова флейта
    від сумнівів
    Ці слова
    на дотик шорсткі і нерівні
    від тисяч рук
    Ці слова
    зміряли мою душу
    поділили на такти
    роздробили на ноти
    і складають древні мотиви
    без ритму й мелодики


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  2. Уляна Явна - [ 2012.11.14 13:46 ]
    Іриси
    Крізь мене розмашистими мазками лілово і помаранчево
    Світять кошлаті і теплі іриси, в них – сонце, літо, вітер.
    І зараз – залишки холодних осінніх днів закручують вихор
    Печалі, тремтливого болю і страху самотності.
    А я, одинока, на своєму ліжку-острові серед темної кімнати
    Насичуюсь гомоном твоїх мальованих квітів.
    І гріє мене ця кольорова дійсність олійних фарб,
    Створена твоїми руками, твоєю пристрастю, твоєю любов’ю.

    І крізь полотна ступаю в інший світ невідомий,
    Блукаю у свіжім розквітлім бузковім саду і хмари тривожаться
    Весняними зливами, осені немає за вікном, коли твої змальовані
    Хвилі мінливого життя розбурхують море довкола мого ложа.
    І чую запах квітів, і вже вони проростають з картин у стіни,
    Підлогу, прориваються крізь дах – і квітнуть.
    Хоч скоро зима.
    14.11.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (12)


  3. Юля Лісовська - [ 2012.11.12 11:03 ]
    осінній місяць...
    осінній місяць
    такий
    холодний
    і близький
    що
    от-от
    дотягнусь
    і
    зірву
    це переспіле
    яблуко
    з
    нічного неба

    осінній місяць
    розчинений
    у
    чорних
    собачий очах
    розчавлений
    на тонкій
    собачій морді
    розмитий
    в
    одинокому
    собачому витті…

    осінній місяць
    ти
    такий
    холодний
    далекий
    близький
    що навряд чи
    до
    тебе
    долетить
    моє
    тонке кволання


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Юля Лісовська - [ 2012.11.12 11:00 ]
    Здивування
    чашка кави
    з рожевими квітами
    чашка кави
    коричнево-чорної
    чашка кави
    із запахом
    гіркості
    чашка кави…
    і
    у ній
    два ока
    пильно
    вдивляються в мене –
    мої?

    2007


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  5. Віталій Ткачук - [ 2012.11.10 12:20 ]
    Напередодні
    Напередодні снігу
    Осені холодно в пальці
    ховала
    долоні у крони
    та поколола
    хвоя
    де капала кров
    почервоніло листя
    де сльози на кров –
    пожовкло

    Гарно
    аж приморозки по шкірі
    і ніхто не знає
    чого далі чекати
    смерті
    дива
    чи снігу

    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (4)


  6. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2012.11.09 23:41 ]
    Взлетная
    Порой даже черная полоса может стать взлетной,
    Время есть, полчаса, чтоб побыть нам самими с собой,
    Можно нервно курить и потягивать крепкий кофе,
    Продолжать вечный спор между разумом и душой.
    Можно в рубку спуститься и бросить дежурную фразу:
    Рулевой, поворачивай, буду но-новому жить!
    Рулевой удивится: По-новому? Вот так и сразу?
    Интересный вопрос, что ж, попробуй, по-новому, Вить.
    И былая чертовка вдруг станет серьезным педантом,
    От мужского лица рассуждая о ценах на нефть,
    Ей захочется смокинг, сигару, разбавить речь матом,
    И шансон сочинять, или в баре напиться и петь.
    Кардинально меняться, чтоб выжить, пожалуй, не стоит,
    Не ломать, а прочувствовать, не вопреки, можно «за»,
    И по взлетной, пусть черной, но мчаться по жизни стрелою,
    Помня, коль надо будет, включать,иногда, тормоза ;-)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (5)


  7. Ганна Осадко - [ 2012.11.09 11:58 ]
    мухи дрозофіли
    Вони з'являлись на кухні щоранку,
    Завжди бадьорі, невсипущі та невмирущі,
    Як голоси ведучих із радіо «Ера»,
    Дивилися зверхньо зі стелі
    На нас, буцімто безіменні
    прадавні божки із неба,
    «тре щось із ними робити», - зітхала я,
    «угу, треба», - підтверджував ти,
    Наганяючи їх рукою.

    Якогось ранку їх знову побільшало,
    І ти, не втерпівши, притягнув пилосос:
    Тепле повітря ковтало їх, аж прицмокуючи –
    Цілу генерацію, мегаполіс, поселення
    Мух дрозофіл –
    Ковть!

    «Уявляєш, а в них щойно був армагеддон», -
    Констатувала я, цмудлячи каву.
    «Мабуть», - погодився ти.

    Наступного ранку на стелі з'явились нові.
    - Бляха, - зітхнула я.
    - Муха, - підтвердив ти.
    - Певно, лишилося вчора двійко, то і розмножилися… Ніби Ноєві діти опісля потопу… Слу, як ти думаєш, а у них, дрозофіл, як оце відбувається? По любові?
    - Тю, ти чого? Та вони ж – найпростіші! Ніби амеби у туфельках, тільки з крилами! Суто інстинкти…

    А вночі, коли ми спали, натомлені після любощів,
    За вікном пролітала тарілка,
    І жінка (мабуть-таки жінка, бо допитлива ) у сяючому скафандрі,
    Дивлячись на нас

    (моя розхристана голова – на твоїй руці,
    Впечатані складки пожмаканої постелі) –

    запитала у свого чоловіка – звісно, телепатично:
    - Слу, як ти думаєш, а у них, у людей, як оце відбувається? По любові?
    - Тю, ти чого? Та вони ж – найпростіші! Як дрозофіли, тільки трішечки довше живуть… Суто інстинкти, мила!

    …а тоді дістав пилосос зоряний -
    І без жодних докорів совісті –
    Нас, і будинок, і місто -
    Ковть!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (8)


  8. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.11.08 22:01 ]
    * * *
    Коли я обертаюсь
    до дзеркала,
    лиш на мить,
    на секунду єдину,
    бачу в нім
    мою юність радісну,
    Твої очі -
    незвідана безвість,
    неусміхненість звабна,
    казав ти,
    я недбало всміхалась…
    Коли я заглиблююсь в очі,
    що невидимі поряд нікому,
    сумно голову ти схиляєш
    і зникаєш,
    Туди зникаєш...
    Коли хочу твій погляд відчути,
    я ховаюсь у сон, чекаю..
    Ти буває приходиш,
    сумно
    головою мені киваєш,
    я ж усмішку твою чекаю...

    Коли я заходжу у темряву,
    коли тихо іду в доранкове -
    все чекаю…
    Тебе...
    Із дзеркала…





    08.11.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (13)


  9. Володимир Ляшкевич - [ 2012.11.08 22:07 ]
    Коли ти відвернешся на мить
    І не можу ніяк розірвати ці медвяні павутинки,
    що линуть і линуть із такої невипадкової світлини ...річної давнини,
    наче і не зовсім інша жінка дивиться на мене – а саме та,
    яку знав я усіма мелодіями полуденного і опівнічного подиху,
    і яка знала мене - мої руки, кроки, хмільні пісні серця,
    саме та, яку я і досі кохаю – отам, у промайнулому.

    Просто не можу відірвати очей від обличчя на світлині,
    жадібно вбираючи миті, знаючи, можливо, найголовніше,
    оте, що коли вона, іще безкінечно моя, відвернеться,
    ось-ось відвернеться - на мить і новий мейл у неті -
    я побачу її вже такою, якою бачу тебе нині -
    значно дальшою, аніж усе промайнуле,
    значно дальшою німої пустелі між нами,
    і не впізнаю…


    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (5)


  10. Настя Літо - [ 2012.11.08 21:00 ]
    Я не хочу
    Я не хочу здаватись мужньою
    І не хочу занадто відвертою
    Я не хочу ляльково спаплюжною
    І не хочу душею стертою
    Я не хочу в кайдани сердце
    Ні своє ні того хто поруч йде
    Я не хочу як страва з перцем
    Бути гострою, з мене буде
    І якщо б усі птахи у небі
    Мене із собою підняли
    І віднесли у інші виміри
    Щоб хоч трохи легше стало
    Просто хочется перепочити
    І ридати, ридати, ридати
    Пісні сумні завчити
    І співати, співати, співати.
    Ми давно вже не вільні, люди
    І давно вже не вільне суспільство
    Ми залежимо тут від усюди
    Й живемо вже давно у насильстві
    Правда сліпить нам ясні очі
    В когось блакитні, яскраві
    А в когось тусклі, пусті й не охочі
    На себе дивитися далі.
    Чепурні ті квіточки на сонці
    Що доглянуті кимось старанно
    А не ті які мусять в сторонці
    Проживати самі безталанно.

    2011


    Рейтинги: Народний 0 (5.25) | "Майстерень" 0 (5.25)
    Прокоментувати:


  11. Саша Берест - [ 2012.11.08 17:34 ]
    В місті де все можна
    Давай не будемо спинятись
    Дихай тривким, солодким стоном...
    Залишайся у мені
    ...сьогодні і скільки схочеш!
    Нескінченність губ твоїх
    Цілуймося аж до ззуду
    В місті суцільних мрій
    В місті де все можна
    Й лишайся моїм...
    На стільки на скільки вистачить
    І тримай
    Тримай міцніш
    І ніжно
    Так як вмієш:
    Бо завтра ми поїдемо...



    16.04.2012


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Максим Холявін - [ 2012.11.07 23:41 ]
    ...
    Ця Музика настільки я,
    що в плеєрі коли здійметься крик –
    стає більше мене,
    навушники – щити проти метро,
    настільки ствердно Музика звучить,
    що відступає натовп –
    дихати вільніше.

    Якщо злетять акорди до височини –
    злечу з ними разом,
    коли ти віриш в мене так,
    у Неї вірю як –
    разом полетимо.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1) | "Amor Fati"


  13. Любов Бенедишин - [ 2012.11.07 18:07 ]
    (Не)злітне...
    Вирійно гляне безодня – і
    втриматися несила…

    Прожилки стерпли: до осені
    листя ховало крила.

    2012


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (23)


  14. Ірина Вихрущ - [ 2012.11.07 14:16 ]
    ***
    Жовта стіна чужого будинку
    Навпроти наших вікон.
    Нерухомо лежимо на краєчку,
    Ти гладиш руку, вимальовуючи коло,
    Я дихаю і така тиша, ніколи б
    Не знати, що буде далі. Кімната
    на чотири кути в кам’яниці
    не стане нашим домом.

    Жовта стіна вбиває сонце,
    За нею – ні неба, ні - далеких
    Венецій-Флоренцій, ми – у фортеці.
    Давай почекаємо вечора. У жовтій стіні –
    Теж є живі і для них наші стіни – така ж
    Безвихідь. Увімкнемо світло для них,
    а вони для нас, бо навіть мури, милий,
    навіть жовто-брунатні стіни
    Повинні дарувати надії.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (1)


  15. Ольга мацО - [ 2012.11.06 22:05 ]
    намисто
    я сьогодні забула одягнутися
    ранок стягнув із мене ковдру сновидінь
    залишилося тільки намисто із мрій
    я ніколи його не знімаю

    вітер одягає мене у свої подихи
    намистини колишуться
    наче хочуть зірватись
    і полетіти до вирію
    а там здійснитися

    жаль іще далеко до осені
    далі ніж до кінця світу

    ти сьогодні забула одягнутися
    подумки шепоче мені на вухо
    моє відображення у очах вітру
    я ж поправляю намисто із мрій
    як найкраще вбрання
    міцно тримаючи його
    як останню одежину

    та тільки-но вітер
    підморгнув мені третім оком
    мимохіть зачепивши своїми віями намисто
    мрії розсипались
    і покотились до вирію

    не чекаючи осені
    після кінця світу


    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (10)


  16. Інна Коновальчук - [ 2012.11.06 21:21 ]
    ***
    Україно, моя рідна,
    Твоя мова солов'їна.
    Цвіт червоної калини -
    Це є цвіт народу серця.

    Серце б'ється, душа рветься
    До краси твоїх лісів.
    Пісня лине понад степом -
    Це твоєї мови спів.

    06.11.2012 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Ольга мацО - [ 2012.11.05 15:14 ]
    скриньки
    хлопчику із музикальною зовнішністю
    у тебе під сорочкою нечувані мелодії
    у тебе замість душі музична скринька
    і якщо розстібнути комірець твоєї сорочки
    усе стане музикою

    дівчинко із поетичною зовнішністю
    у тебе під сукнею нечитані вірші
    у тебе замість душі поетична скринька
    і якщо розв'язати бантик твоєї сукні
    усе стане поезією

    хлопчику із музичною скринькою замість душі
    тримай свої мелодії у секреті
    блукай у міжтінні днів
    і як тільки зустрінеш дівчинку із поетичною зовнішністю
    не розгубися
    поклади її на музику

    дівчинко із поетичною скринькою замість душі
    тримай свої вірші в таємниці
    будь уважна до незнайомців
    і вчися бачити крізь сорочки
    бо коли прийде хлопчик із музикальною зовнішністю
    усі скриньки відкриються

    ви станете музикою
    ви станете поезією
    усе стане вами

    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (21)


  18. Відана Баганецька - [ 2012.11.05 09:12 ]
    ***
    доброго ранку, недоєна
    країно моя задрімлена,
    у грудях твоїх охлялих
    солодке горить молоко

    горить і гірчить вуглиною,
    доброго ранку, невтішена
    країно моя розбарвлена,
    зоре моя плинка

    плине в заовиддя маками,
    скрапує цівками білими
    звада твоя обвуглена,
    зваба твоя лунка

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (9)


  19. Василь Кузан - [ 2012.11.04 22:13 ]
    Тiнь твоя...

    Сьогодні я цілував тінь твою,
    Бо ти була у світлі
    Світу...

    04.11.12


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.54) | "Майстерень" 0 (5.7)
    Коментарі: (88)


  20. Відана Баганецька - [ 2012.11.02 21:03 ]
    ***
    У цих вікнах золотаво-охряних,
    у цих сяйливих високих вікнах
    вогшають, займаються будні,
    розтікаються по місту конфітюром;

    ці вікна задивляються у темінь,
    у мокрі коси темнавого гілля,
    у ліхтарів спесивих шиї,
    у шиті шовком золотим калюжі;

    а під вікнами ходять парубки,
    по-койотячи нишпорять площами,
    попід охрою вікон по-лисячи
    замітають сліди дівчатка;

    а у вікнах вальсують погляди,
    пульсують посмішки, порухи,
    і приховують мудро, милостиво
    сиров'ялених шалів куриво.

    ХІ.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  21. Тетяна Олещенко - [ 2012.11.01 22:34 ]
    ***

    Серце моє так боліло,
    що могло б уже виболіти.
    Але воно є
    і болить так само,
    коли я думаю про тебе.
    Ти пішов,
    і я не вмерла,
    Та хіба я живу?
    Так не люблять,
    так повільно згасають,
    так усихає дерево,
    якому забракло вологи.
    Ми чужі.
    Я знаю це так само,
    як і те,
    що ти вже не вернеш ніколи.
    Ти не прийдеш –
    і руки мої опускаються,
    ти не прийдеш –
    і серце моє перестає битися,
    тільки розум ще бореться,
    і я повторюю без ліку:
    „Не треба,
    не треба,
    не треба про це”.
    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (4)


  22. Флора Генрик - [ 2012.10.31 20:56 ]
    * * *
    Жовтень
    Вимитими очима
    Поглядав на грім,
    Котрий хрумкотів
    Смачними хмарами.
    Секонхенд…
    Залишки осені,
    Пообгризувані
    І замизгані болотцем ,
    Добре смакували
    Листопаду…


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  23. Максим Холявін - [ 2012.10.31 00:28 ]
    ...
    Нічному небу ліхтарі ввіряють душу.
    Двадцять третя. Вітер. Місяць
    дивиться блакитно-срібним оком майстра
    на чорно-синій вальс містерії.
    Безумство. Тіні. Духи
    прочиняють вікна й двері,
    кличуть, ваблять, за руку ведуть сомнамбул
    танцювати на карнизах.
    Осінь. Хмари. Каравани
    небом сунуть над містами
    в храм розчахнутого Сходу,
    з вікон стягують офіру – неприховану відвертість
    (в місячному сріблі краще
    видно сховане від Сонця).
    Ніч. Здіймає. Вгору. Крила.
    Хоровод рудого світла –
    з ліхтарів злітають душі,
    пестять небо – з нього злива.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Коментарі: (9) | "Amor Fati"


  24. Ольга мацО - [ 2012.10.30 16:45 ]
    небо
    ми стояли на березі нашої уяви
    в очікуванні приливу
    пускали кораблики мрій
    по хвилях до здійснення

    небо зазирало до нашої уяви
    наче до дзеркала
    поправляло свої хмарини
    розчісувало сонячне проміння

    і тільки коли посутеніло
    небо почало спадати нам на плечі
    а тоді спустилось
    і лягло на узбережжя нашої уяви

    ми прогулялись навколо неба
    випили півхмари дощу
    знайшли своє місце над місяцем
    і закутавшись у нічний туман
    безконечно споглядали
    як повертаються до нас
    кораблики здійснених мрій
    після приливу

    P.S. а довкола було лише небо
    і тільки ми знали що воно — сьоме!


    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  25. Богдан Чернець - [ 2012.10.30 07:30 ]
    кава на двох
    мужчина
    коли розлюблений
    не рве волосся
    не розпинає спогадів

    мужчина
    споглядає
    свічу
    що витанцьовує мінори
    під музику вечірнього свічада
    і слухає
    серцебиття пустелі
    яка проситься у дружину
    вірність обіцяючи

    мужчина розлюблений
    плаче мовчанням

    зшиває будні молитвою
    перебирає чотки
    недогорілих питань
    і вже не кличе душу
    на двобій

    мужчина
    варить каву
    на двох
    собі
    і Богу
    щоб разом за столом
    розсудити
    тайну любови


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (18)


  26. Біла Ліна - [ 2012.10.29 19:35 ]
    мало неба
    Так мало неба на двох і землі.
    Так мало світла в очах заломилось.
    Я прожила забагато в тобі,
    і навіть долю у то́бі зустріла.

    Між нами тихо жили пару фраз:
    "Привіт як справи? Добре, бувай"
    Розлука все ж будувала каркас -
    облаштувала іржою наш рай...

    Мені хотілось прощати завжди,
    хоч дорікання мене і втопили.
    Отак і зникли рожеві світи:
    не відчуваючи, просто любили...

    Так мало неба. Багато зірок
    зітліли там, де кохали ми вчора.
    Ще пальці хочуть зробити дзвінок,
    а серце просить забути розмову...


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  27. Наталя Скосарьова - [ 2012.10.28 17:53 ]
    ***
    листопад-листоноша
    львівський
    лічить
    листя
    листи
    листівки

    львів’яни
    на лавках
    під ліхтарями
    любляться
    люблять
    легенди
    лірику
    люльку
    і львівський лікер
    і ласощі львівські

    за лаштунками
    Львова
    линяють
    лисіють
    ліси
    листя
    лягає
    лягає…

    льолі
    латані-латані

    люлі-лю
    лю…
    листопад
    у Львові
    люблю


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (10)


  28. Уляна Явна - [ 2012.10.28 10:14 ]
    Must do осіннього ранку
    Холодними осінніми ранками смажитиму тобі яйця,
    Варитиму каву в кавоварці, яку вислала цьоця з Риму.
    А тоді розливатиму її у чорні горнятка, привезені з Гавареччини –
    Місця, де світ живе собі окремо, серед густого лісу, без асфальтованих
    Доріг. Де світ крутиться довкола гончарного кругу і маршрутки,
    Котра приїжджає двічі на тиждень.
    І люди живуть там по-іншому, може так, як ми би хотіли –
    Без міщанських тривог, без гонору смердючого міста.

    А тоді – буду пекти пляцки, з яблуками, абрикосами, сиром,
    Гречкою і цибулею, картоплею, вишнями…
    Перекладатиму ледь теплі свіжі коржі сметаною, домашнім
    Кремом – все як казали Дарія Цвек і Ольга Франко.
    І наш дім – який б він не був, квартира на Сихові,
    Чи фортеця під Львовом,
    Завжди пахнутиме свіжим печивом і моєю любов’ю.

    Буду твоєю вірною товаришкою в дні найгірших незгод,
    Буду твоїм прапором, який треба здобути трофеєм -
    Як на теренових іграх в юності.
    Буду втікати від тебе, прослизькувати між пальцями,
    Позуватиму гола художникам, буду музою для програмістів
    (вони вигадуватимуть нові мови програмування чи щось таке)
    Я ніколи не буду стовідсотково твоя, а ти навзаєм – мій.
    Життя вдвох, ти і я – must do для нас в цьому житті.

    І в ліжку відкриватиму світ поміж ніг, нічний марафон
    Неземних насолод, відвертих мінетів, тремких поцілунків.
    І сотні твоїх породистих предків
    Членом свого найкращого з нащадків – братимуть мене
    В безмежній любові і пристрасті.
    28.10.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (1)


  29. В Глобус - [ 2012.10.27 21:38 ]
    На Луне
    На Луне сегодня были
    Два влюбленных чудака
    Чай с сдобой,медом пили
    А потом во сне встречались
    Обнимались,целовались...

    Днем орехи собирали
    Виноград они едали
    А потом под кроной древа
    Снова сладко целовались


    И родне этих двух
    Вряд ли сисчете
    На свете белом


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  30. Відана Баганецька - [ 2012.10.27 11:13 ]
    "Ви нас не отравите!"
    Тільки про серце своє б не забуть
    в цю небезпечну заплутану осінь.
    А я знов невзмозі,
    жаліюся досі,
    та досить -
    і далі ще ж є якась путь.
    Далі ще ж мабуть нап'юся сповна
    з різних криниць, і тебе ж ще зустріну,
    до того ж - не кину,
    хай в що я полину,
    хай скільки б отак не сиділа сама,
    і безліч питань...

    Завтра - наша надія,
    а жовтень зриває агітки й минуле;
    безформенна мрія -
    я й мріять не вмію
    про те, що "не треба".

    Про серце забула.
    Із волі фортецю собі збудувала,
    і видно із башти глибокеє небо -
    з тобою, без тебе -
    я ледве розчула,
    проте - я кохала те небо, кохала.

    Ти може не віриш, ти мабуть не знаєш,
    що я не зречуся любови цієї,
    і ти все ламаєш,
    бо досі не вмієш
    кохати - хоч небо з фортеці моєї,
    хоч свою пшеницю. -

    А ти? про що ти, жовтне, мрієш?
    Скасовані хмари,
    чорні піари -
    коли ж нам від цих демократій відмиться?!

    Завтра це буде інакша країна -
    мало не інша -
    і новий листопад.
    Осінь-руїна,
    Весна швидкоплинна.
    Зараз на жовтень - великий попит.

    Ти не первинний
    (а вже у короні - можеш знімати):
    якби не щось вище, я і не знаю,
    чи був би ти в мене. Для тебе ж кохати -
    інстинкт тваринний,
    для мене кохати -
    це вітер, це рух, і тому я кохаю,
    бо я - то є вітер.

    Треба навчитись робити кроки -
    той упаде, хто у прірву захоче,
    навіть на місці.
    В політико-поетичній різці
    в такі, як сьогодні, ночі
    мало садити квіти
    у календарні строки.

    Ми ж не залишимось разом,
    просто залишимось поруч з тобою.
    Були і образи,
    і нерви, і ніжність, і вази
    із квітами не від тебе -
    та різне; я все пам'ятаю, я ж те небо
    і скляну фортецю мою
    кохала!, хай йому грець, кохала!!
    себе забувала,

    і мрії обидві (нарешті знайшлися,
    бо навіть не знала, які),
    мов чорні круки,
    наді мною звилися,
    кружляли;
    і добре, що осінь,
    а я знов невзмозі,
    пишу тобі досі,
    та досить -
    я йду із країною далі крізь жовтень -
    жовтень швидкоплинний,
    іду, бо не ти первинний,
    бо вірші не опалі й не жовті.

    Ти ж, мабуть, забудеш, ти ж не вмів кохати,
    ми ж іще зустрінемось -
    у нас одна путь,
    нікуди не подінемось.

    Завтра все інакше. Вже не можна спати.
    Тільки й ти про своє серце не забудь.

    30.10.2004


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  31. Ірина Вихрущ - [ 2012.10.26 23:12 ]
    Ми всі зачинались у поїздах
    Ми всі зачинались у поїздах.
    Спочатку вистоювали у небесних чергах -
    Купували маму. Верхня бокова біля туалету
    Була гуляща, та все ж комусь перепадала.
    На ній головним було вижити. І народитись
    У термін, зазначений у білеті.

    Із потягів залізних бездушних тіл
    Ми виходили на світ: малі, крикливі
    І плакали від різкої свіжості в легенях,
    Від кольоровості світу, від бряжчання у вухах.

    Ми любили народжуватись із поїздів влітку.
    Тоді, виштовхуючись назовні із залізної утроби,
    Ми загортались у махровий рушник неба.
    І було тепло.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (10)


  32. Оля Лахоцька - [ 2012.10.26 22:24 ]
    Слова
    у людей слова, як птахи,
    прокидаються зранку,
    вірять у своє призначення,
    співають, кохаючи,
    і дарують іншим те,
    чого ніколи не мали –
    мрію про нездійсненне.

    вони гордо ширяють над горами,
    схиляють голівки, щоб узяти з рук їжу,
    звикають до кліток нашої мимолітної милості,
    залишаються з нами навіть тоді,
    коли ми не можемо врятувати їх від морозів,
    захлинаються співом перед весняними вівтарями
    і розгойданими акацієвими лампадками.

    тільки ти, моя недоречносте,
    не вмієш жити своєчасно.
    ти вже не пам'ятаєш,
    чому вибрала темряву замість світла,
    як давно твої очі навчилися бачити пітьму,
    а спів став схожим на крик розпачу
    під удари підземних барабанів.

    прости, що я іноді допитуюся,
    навіщо ти мені, відганяю від себе
    тебе, моя безсонячна і опівнічна.

    коли темрява шарпає дерева,
    я, здригаючись між тінями, вслухаюся,
    як ти пугичеш і квилиш

    і, повертаючись, летиш,
    без кінця летиш
    над моїм малахітовим островом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (18)


  33. Василь Кузан - [ 2012.10.26 12:36 ]
    Попередження


    Ти – мед.
    П’ю тебе з насолодою
    І гірчинку ледь вловлюю.

    Ти – загадка.
    У тобі родзинки приховані
    І шукати їх – задоволення.

    Багато хто хотів би
    Запивати родзинки медом
    Та хіба я дозволю?

    Топірець вже нагострений
    І ремінь для скальпів
    Застібнутий.

    26.10.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (6)


  34. Максим Холявін - [ 2012.10.25 19:26 ]
    ...
    Перші дні рудої ломоти,
    не витримала синь вогню – сіріє
    простором обвугленим,
    вичавлює зі шкіри воду –
    заливати катастрофу,
    після зливопаду
    звітуватиме Зимі
    на груднях
    про витрати,
    поки на деревах
    лежатимуть вологі чорні тіні,
    поки між дерев
    блукатимуть відлуння душ,
    холодним протягом із підвіконня
    хвилюватимуть фіранки,
    і в просторі зникатимуть акорди,
    секунди вловлять частоту тонку
    між тиші й шуму,
    серед ліній віддзеркалень
    в шклі трамвайнім,
    бачених у мить після малого сну.
    …тремтітимуть ще довго проводи
    від доторку минулого, злетілого із листя,
    допоки на полях не сяде,
    не перетвориться на сніг… і світло.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2) | "Amor Fati"


  35. Уляна Світанко - [ 2012.10.24 19:14 ]
    Самотність
    Перестрибуючи із зірки на зірку,
    розкидалась по дорозі метеоритами,
    я роками, віками шукала свій
    справжній образ.
    І я його знайшла, тут,
    на землі, де
    так одиноко,
    де тебе ніколи і ніхто не почує,
    де тобі ніхто не повірить
    звідки ти, хто ти.
    Тут на землі, де я так самотньо
    прагну до свого неземного
    джерела неба...

    24.10.2012


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.44) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (8)


  36. Аліна Олійник - [ 2012.10.22 22:56 ]
    Осінь
    Я - просто осінь,
    що так обережно
    підбирає акорди бабиного літа…
    Я - лише надія,
    котра, заслухавшись мажорним звучанням,
    так довго тішиться теплом домінантових тризвуків,
    так щиро відлунює позолотою вересневого усміху,
    Я та, що мріє …
    не минати пришвидшено
    в мінорну реальність перших морозних ранків.
    Я просто небо, яке…
    падає в обійми
    жовто гарячого листя і відверто оголених каштанів.

    2012 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  37. Максим Холявін - [ 2012.10.22 21:38 ]
    Шамани
    …і навіть якщо нам не вдасться усе розрулити,
    на землю покинуту прийдуть суворі шамани,
    притягнуть з собою в кишенях тотеми і бубни,
    поставлять шатри та вігвами на наших кістках,
    і слухатимуть з уст Землі про бездарну трагедію спогади,
    куритимуть трави й гілки, виганяючи гніву криваві сліди
    із повітря й лікуючи рани Землі під ударні та спів горловий.
    …Хоч би й сядуть на ребра збілілі орли –
    принаймні, така з того користь…


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4) | "Amor Fati"


  38. Ольга мацО - [ 2012.10.22 19:17 ]
    клубок сонячного проміння
    я збираю сонячне проміння у клубок
    і занурюючи голову в хвилі неба
    кричу у бульбашки хмар
    про те як сильно когось люблю!

    (мені потрібен клубок сонячного проміння)

    ...

    я малюю на вітрі свої почуття
    та вони кольору роси на невиспаній траві
    і загорнуті в повітряний поцілунок
    що пахне посмішкою

    (мені потрібна картина моїх почуттів)

    ...

    я нанизую на нитку зорі
    вони будуть гірляндами буденності
    і тим часом засмагаю від місяця
    намазуючи душу кремом для засмаги

    (мені потрібні зоряні гірлянди)

    ...

    я збираю сонячне проміння у клубок
    і чхаючи на неправильні правила
    голосно... мовчу тобі на вухо
    про те як сильно тебе люблю!

    (мені потрібен клубок сонячного проміння)

    ...

    (мені потрібен цей вірш)

    ...

    (мені все це дуже потрібно
    щоб подарувати тобі!)

    2006


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  39. Ольга мацО - [ 2012.10.21 20:33 ]
    Країна Віршів
    ти стоїш між моїми віршами
    із люстерком в руках
    пускаєш сонячні зайчики
    на іще не написані рядки
    і обов,язково вчиш їх напам,ять

    тоді вирушаєш у подорож
    із повним наплічником сонячних зайчиків
    із повною пам,яттю ще не написаних віршів
    із повним місяцем

    ти блукаєш моїми віршами
    снишся їм до світанку
    а тоді прочиняєш усі їхні вікна
    створюєш протяг від вірша до вірша
    і йдеш не озираючись

    зупиняєшся на роздоріжжі віршів
    раптом не втримуєш наплічник
    розсипаєш сонячні зайчики
    і розбігаєшся навсібіч за ними

    ти блукаєш моїми віршами
    переходиш з вірша у вірш
    почуваєш себе як удома
    іноді навіть відчиняєш двері
    промовляєш іще не написаними рядками
    і запрошуєш мене увійти

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  40. Василь Роман - [ 2012.10.21 13:05 ]
    міні в декілька слів як "початок -середина -закінчення" (КЛ)
    «КЛ»

    ...на клавір поклав сигнал клаксона...

    ...клімат кланів – класика без класів...

    ...кланятись запізно - клацнув клапан...

    ...із кларнетом Клапейрон оклигав...

    ...а клейноди й клеймо переплутав...

    ...клен заклякнув мов клема в комплекті...

    ...клин клепалом не виб’єш без клепки...

    ...клептоманія клерків без кличу...

    ...а кликуха як клімакс клієнтки...

    ...клепсидра класиків поклала на лопатки...

    ...клич крові клятва клітка кладовище...
    ________________________________________



    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  41. Максим Холявін - [ 2012.10.19 10:33 ]
    ...
    Із цим іронія не може впоратися,
    усмішка стає серйозною,
    між листям осіннім у тінях вечірніх
    видно таємні стежини демонів,
    і самих їх побачити можна край ока,
    не затримати в пам’яті риси, нажаль,
    але скидаються на тіні від людей,
    укритих довгим хутром.
    Ти підеш услід їм, небезпечно допитливий,
    ти отямишся сам десь посеред дерев і кущів,
    ти подивишся в небо глибоко засинене,
    усвідомиш до мозку кісток, що – один.
    І розтягнуться руки, і покриються листям,
    поміж органів збільшиться місця повітрю,
    і полинуть пташиними співами очі
    вбирати незнані досі кольори.
    У відкритому світі надвечір – холодно,
    і ковдру непросто знайти,
    невблаганно закони матерії
    зітруть з долонь обіцянки і плани,
    надії біг спинить заглиблений спокій,
    з ним зупиниться страх, і відкриється грудь
    до плетіння тіней, і здригнеться вогонь,
    але витягне тіло своє знову,
    стане горіти рівніш і повільніше, ти…
    Ти не більше, ніж тінь,
    і не більше за похит гілок на вітрах
    з безкінечного Сходу, проте,
    ти не менше, ніж вдих – обіцянка
    осяяння трошки вогнем,
    серед значень всіляких – краплина тепла.
    …кроки тихі пошурхають далі від тебе,
    злетить хмарою гайвороння звідси демон,
    тобі осені трошки насипалось в душу,
    в осінь трошки душі кроком тихим пішло…


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2) | "kulturkampf.in.ua"


  42. Василь Роман - [ 2012.10.19 04:19 ]
    міні в декілька слів як як "початок-середина-закінчення" (КР)
    ...замовляв краватку краб кравцеві...

    ...краги вкрали крадькома й без крику...

    ...то була красива крапля - крапка...

    ...у крамниці не було кресала...

    ...крах бо кратер кратний від вулкану...

    ...на краш-тест поставили не КрАЗа

    ...краще бути крайнім чи останнім...

    ...на кредитах креативно мислив...

    ...красти краєвиди у країні мрій...

    ...їхнє кредо - крісло Кріт і кралі...

    ...круасан як хліб насущний краще скромний...


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  43. Василь Кузан - [ 2012.10.19 01:16 ]
    Кохай!

    Долічити до тисячі,
    Долучитися до спокою,
    Долетіти до сновидінь
    Хочеться.

    Політ обмежено кліткою,
    Бажання в"яне квіткою,
    Мрія обплетена сіткою -
    Звикай.

    Крила не втримати гратами,
    Поразки не стануть втратами,
    Хоч люди усі з гранатами -
    Кохай!


    18.10.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (5)


  44. Біла Ліна - [ 2012.10.18 22:52 ]
    Ти ніколи не...
    Боляче усвідомлювати, що Ти мене не знаєш,
    що не обернешся, коли пройду.
    Що мій ледь вловимий запах не подразнить Твої щілинки.
    Я так, як і вони, міряю прірву...

    Думки сплітаються, контрастують і не поєднуються,
    а я між ними - то живу, то безтлінно зникаю.
    Це знаєте - наче розбитись, але існувати без сенсу...
    Без надії, без віри, без раю.

    Одне рятує від мрячки й депресій - це Ти...
    Краєчком бачити, хоч і обернутий, недосяжний такий.
    Я чужа... коло Тебе пройду. Не дивись!
    Будь щасливим завжди... я ж щаслива в цю мить...


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (4)


  45. Ольга мацО - [ 2012.10.18 21:46 ]
    ...
    потримай мені небо
    я тільки до янголосфери
    а там уже янголостопом до бога
    він читає мої молитви в періодиці неба
    а янголи штатні пишуть на них рецензії

    бувай
    я вже тут у міжхмар,ї
    переходжу небо вбрід
    зупиняю літучих янголів
    консервую небесне повітря на кілька вічностей
    тільки ти дочекайся мене

    ...
    привіт
    я від бога
    у мене посвідчення янгола
    паспорт громадянина неба
    впізнаєш?
    ...
    поглянь як хмарини квітнуть
    невдовзі дощитиме
    а ти все ще тримаєш небо
    і не бачиш як відлітають у вирій янголині ключі

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  46. Володимир Сірий - [ 2012.10.18 21:06 ]
    Букет
    В ощадбанку серця
    Купюри пам’яті.
    Їм не загрожує інфляція,
    Хоча валюта майбуття
    Завжди вища курсом.

    Адже ці старенькі асигнації
    Так вишукано пахнуть,
    Так освітлюють теплістю думи,
    Що хочеться купити за них
    Елегантний букет романів
    І подарувати касиру споминів,
    Не вимагаючи квитанцій подяки.

    Мила моя, твій портрет на банкноті,
    Захищений тайними знаками кохання,
    На ультраніжному промінні ясніє теплом,
    Доводячи справжність твоїх почуттів,
    Що не раз їх мені у житті бракувало…

    18.10.12


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (19)


  47. Тетяна Олещенко - [ 2012.10.18 12:06 ]
    ***
    Глибока осінь. І неба шкло –
    мов шибка, сіре й сльотаве.
    Мовчкує старий горіх,
    йому на душу літо лягло –
    розкішне, ласкаве, –
    зими не хоче.
    А вітер з нього регоче.
    І дощ докучає, як давній гріх…
    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  48. Василь Роман - [ 2012.10.18 12:56 ]
    міні в декілька слів як "початок -середина -закінчення" (КВ)

    ...кволі кванти квапили квадригу...

    ...за квартал платити квартиранту...

    ...кварту пива кожному з квартету...

    ...гальба квасу тягнеться до кварцу...

    ...квити ми – квитанції не треба...

    ...ти квікстеп танцюєш наче квочка...

    ...вибрали квартальну квоту квітів...

    ...квартир’єру квилив квазігроші...


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  49. Уляна Світанко - [ 2012.10.17 23:10 ]
    Я була...
    я була...
    я завжди була...
    я тихенько навшпиньках
    ходила по сходах твоєї душі.
    я проникла туди через
    крихітну шпаринку із
    колишнім не відпущеним болем.
    ти мене чув.
    ти чув цей млосний лоскіт...
    але ти не сміявся.
    я вичавлювала цей біль.
    та він (біль) не хотів бути соком!
    захлиналась я...
    слухала стукіт твого серця.
    відбивала ритм подихом:
    стук – стук – стук – сту – ст – с – – – –
    я була...
    17.10.2012



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (2)


  50. Біла Ліна - [ 2012.10.16 19:55 ]
    Здається...*
    Здається, ще ніколи не було
    скільки зір!
    небо зникло на ніч - до межі
    прохолодного ранку
    Лише блискуче срібло - розбитий
    кришталевий бокал
    без вина. Просто так, щоб збулося
    наївне бажання.
    Здається, паралелі ніколи
    не перетнуться в одній точці.
    Така теорема...Чи вигадка,
    міра і
    грань!
    А ми ж зустрілись з Тобою,
    пам'ятаєш?
    Зіткнувшись літаками,
    згоріли дотла - і в небі нічному
    прозорими
    стали...


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (6)



  51. Сторінки: 1   ...   71   72   73   74   75   76   77   78   79   ...   130