ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Анатолій Клюско - [ 2011.06.30 20:59 ]
    За дротом
    На поворотах кида ешелон,
    Несе кудись він молодість ув'язнену.
    У кліть різноманітних заборон
    Потрапив я, розхристаний піжон,
    Законом, наче ременем, пов'язаний.

    Минулому немає вороття.
    Та й нікому вже, Боже, відіслати
    Моє, таке спізніле, каяття -
    Бо десь лежить розтоптане життя
    І за наругу вимага розплати.

    З надією в майбутнє подивлюсь
    Туди, за дріт колючий ешелону,
    Та, впавши на коліна, помолюсь
    І наболілим з Богом поділюсь:
    Його, дрімуче, витягну зі схрону

    Мерзенного проклятого єства,
    Де, окрім бруду, не знайти нічого.
    А може в нім, найглибше десь, бува -
    Жаринка чогось доброго жива.
    Її вхоплю і понесу до Бога!


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (11)


  2. Анатолій Клюско - [ 2011.06.30 20:12 ]
    Відвідини
    Лісова дорога спутана травою,
    Височать над нею велети-дуби.
    І хитає гордо праліс головою
    Та дивують очі вікові чуби.

    Юність волошкова птахом прилетіла,
    Визира звабливо з рідного села.
    І садком вишневим ніжно зашуміла,
    Й до дверей хатини рвучко повела.

    Опиняюсь миттю на знайомім ганку,
    Поскоріш відкрити, до сіней зайти.
    Байдуже брязкоче заржавіла клямка:
    Й не в гостях я в батька - в царстві самоти.

    Павутиння складки обіймають бридко
    І беззубо, мертво осміхнулась піч.
    За плачем беззвучним інше вже не видко -
    Захиталась юність, обірвалась в ніч.

    Гей! - озвався вітер, - сивий чоловіче,
    Чом туманний погляд в стежку увіткнувсь?
    Одинокий пагорб на розмову кличе,
    Ти ж, мов дід старезний, до землі зігнувсь.

    Цвинтар примостився на пологім схилі -
    Там єства, здається, часточку зронив.
    То ж піду вклонюся батьківській могилі,
    Перед нею довгим часом завинив.

    Розійшовсь, на пісню щедрий, соловейко...
    Пролунало збоку: "Це, синочку ти?"
    -Смерть твоє Полісся, від'їжджай швиденько -
    Шепотіли тихо схилені хрести.

    -Став Чорнобиль славний горя апогеєм,
    Звір радіаційний поруч причаївсь.
    Он дерев верхів'я з'їдено іржею...
    Гострий згусток болю по мені розпливсь.

    Повертав додому, наче з домовини,
    Прокладали сльози в серці борозну,
    А село - змертвілий клаптик України -
    Кожен вечір бачу, тільки-но засну.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  3. Наталія Буняк - [ 2011.06.30 19:06 ]
    Лиш її кохаю
    Чужі слова я зовсім не шукаю,
    Із терня для мене чужий вінок,
    Свої думки я мов той скарб збираю,
    І радість й біль я покладу в рядок.

    Не смійтеся, що я пишу про неї,
    Вона заполонила душу й світ,
    Вже стільки літ, я лиш її кохаю
    Вона і сонце, й неба даль- блакить.

    ЇЇ пісні бренять в душі щоденно,
    Пташки співають мовою батьків,
    А з давнини мандруює зовсім певно
    Моє дитинство , тих безжурних днів.

    Лиш той, чия нога була в чужині,
    Може відчути цей сердечний біль,
    Писать про тебе,милий, більш не вмію,
    Бо Україна стала- хліб і сіль!

    Якби ж були в мене пташині крила,
    Щоб я літати в небеса могла,
    На рідну землю зразу б полетіла
    І пригорнулась до її чола.

    Не треба слів, бо я її кохаю ,
    В моїх думках єднаємось в одно,
    Молюся Богу, щоб покращав долю,
    А ці рядки були в душі давно.






    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  4. Кока Черкаський - [ 2011.06.30 18:05 ]
    Українська веселка
    Половина з нас сміється,
    Половина– плаче.
    Отаке у українців
    Житіє собаче.

    Вибрали ізнов не ту,
    Чи точніш– не того,
    Одна половина іншій
    Наставила роги.

    Одна біла половина,
    А інша- блакитна,
    За двома кольóрами
    Третього не видно.

    Третій- колір помаранчі,
    Чи жовто-гарячий,
    Половину дня сміється,
    Половину-плаче.

    Одна половина- бидло,
    Інша-гонорова.
    Отака в нас Україна,
    Різновеселкова.


    18.02.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (4)


  5. В'ячеслав Романовський - [ 2011.06.30 17:26 ]
    НІЧ СИПАЛА ЗІРКИ...
    Ніч сипала зірки - цвіло небесне сито,
    І тиші оксамит гойдав і огортав.
    Нас виморила ніч, нестримна і несита,
    В обіймах палахких поміж холодних трав.

    Десь ласку схриплих слів розкочували роси,
    І ніжність протекла надією у сон.
    І з наших уст пили духмяність абрикоси,
    І гупали серця шалено в унісон.

    А жар горів, горів! Не перетлів на попіл,
    Хоч вистигала ніч, зрідніла і п'янка.
    Чинили сліпо ми розлукам першим опір -
    Любов тримала нас, жагуча і стрімка...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (7)


  6. Іван Редчиць - [ 2011.06.30 16:01 ]
    МЕЛОМАН

    Чи слухав ти сосни віолончель,
    Як вітер грав на ній свою сонату?
    Я знаю – в світі музики багато,
    І слухав я, не зводячи очей.

    Не чув раніше срібного стакато.
    Можливо, я почую ще… ачей
    Задля симфоній весняних ночей
    Сосна покине лісові пенати.

    Як подругу, її я поведу
    Із пошанівком до найкращих друзів,
    Які раюють у моїм саду...

    Сюди частіше прилітають Музи,
    Коли клекочуть юно чорногузи , –
    Я відчуваю трепетну жаду.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  7. Леона Вишневська - [ 2011.06.30 14:37 ]
    Halo
    Сьогодні слухала серцебиття птахів
    під фото Пола Маккартні з цигаркою між зверхніх,
    промовисто впертих пальців.

    В голові застряг твій рельєфний відступ,
    голий, змащений кунжутним смальцем.

    Я не знаю для чого існують ночі, в яких губиться
    нижня білизна і збивається ритм серця...
    Розріж мене навпіл, наче стиглі, пружні томати,
    і у солоній воді замочуй, поки я не затерпну.
    Дай мені свою долоню, я за неї буду триматись.
    Навіть, коли боляче, навіть,якщо нестерпно.


    Я, наче Пізанська вежа, вивертаюсь дугою
    тобі на груди,
    волосся цупким мереживом обплітає шию.
    Звичайний будень
    перфекціоністки...
    Наводжу лінзою пластмасового ока
    відверту різкість.
    Щоб він вкотре насупив носа і приречено запитав:
    -Ну в кого ж ти така вперта?
    Ця дискримінація, здається, таки расова.
    Я темношкіра, запечена сонцем жінка,
    яка заради тебе ладна померти!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (2)


  8. Марія Гончаренко - [ 2011.06.30 14:35 ]
    cтомлені птахи
    ***
    За чорним склом
    вечірнього поїзду метро
    бачу стомлених птахів
    невміння літати яких
    стало генетичною нормою
    пізнаю серед них себе
    одвертаюся та уявлене
    залишається моєю реальністю
    Ранок
    повертає мені впевненість
    бо за прозорим склом
    переповненого поїзду метро
    спокійні як вічність
    схили
    дерева
    Дніпро
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  9. Леона Вишневська - [ 2011.06.30 14:35 ]
    наголос! (')
    Я старий, надірваний криком наголос
    на новій, ще теплій від фарби палітурці.
    Я завжди буду потрібною, щоб не трапилось.
    Ніби зім'ятий виворіт твоєї зношеної часом куртки.

    Я сухий, хриплий від ангіни розділ,
    яким починаються перші сторінки твого сценарію.
    Повітря важчає від гірких подихів, наче після
    чаю з смородини, нерви натягнуті,
    мов струни на твоїй мовчазній скрипці.

    Таке коротке ім'я, а займає ціле серце.
    І ,мабуть, все це
    через те, що прокинулись ми сьогодні не
    зовсім в Лондоні.
    Я нерозмінним центом роблю наші
    зустрічі теплими й довгими.
    Загортаюсь в непомітно тонку з любові
    плаценту, стаю твоєю як фізично так і духовно.
    Щоб в епіцентрі подій ти взяв розхристану,
    відчинену навстіж душу і її вагомим сенсом наповнив.
    Щоб примусив стати м'якими та мокрими ці солоні очі-мушлі.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  10. Валерій Хмельницький - [ 2011.06.30 11:12 ]
    Патріот напоказ
    «Я – патріот Вкраїни-неньки!» -
    Облиш, не треба зайвих слів…
    Лиш запитай себе, рідненький,
    Для України - що зробив?

    Щосили б’єш себе у груди,
    Кричиш усім: ”Я – патріот!” -
    А потім (за срібняк Іуди!)
    І землю віддаси й завод,

    Цехи та акції фабричні -
    За пачки доларів, рублів,
    В оренду - вулиці столичні
    Тим, хто торгує „на розлив”...

    Ти патріот, бо синьо-жовтий
    Собі на лацкані вчепив?
    Але народ уже оговтавсь
    І не повірить в жодне з див.

    Як патріот, чи в час тривожний
    За вила візьмешся й граблі?
    Кажи - загарбників спроможний
    Прогнати з рідної землі?

    Що, патріоте, про Вкраїну
    Ти дбаєш день і дбаєш ніч?…
    А, може, й мові солов’їній
    Свою дитину рідну вчиш?..

    Й немилосердно сам калічиш
    Ту мову суржиком щораз...

    Чого змінився на обличчі
    Ти, патріоте напоказ?..


    30.06.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (89)


  11. Данчак Надія Мартинова - [ 2011.06.30 10:59 ]
    Любов
    ЛЮБОВ

    Любов – прекрасні ці пориви,
    Злітає чайкою душа,
    У простір почуттів первинних,
    На крилах щастя і добра.

    Любов – велика ніжна сила,
    Що окриляє, сенс дає,
    Вона до сонця піднімає,
    І ніжність в тілі розчиняє.

    Любов’ю дихає весна,
    І первоцвітом застилає,
    Все розквітає, сили набирає,
    Для нового, щасливого життя.

    В пориві ніжності, любові,
    Цілую очі і чоло.
    Прекрасні руки ,
    Що ніжно пестять, даруючи тепло.

    І наші душі, єдиним цілим,
    У вихрі танцю закружляють,
    На хвилі почуттів, у вирі ніжності,
    Як зорі в небі ранішнім, розтають.








    © Copyright: Надежда Мартынова - Данчак, 2011
    Свидетельство о публикации №11106301625


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Прокоментувати:


  12. Іван Редчиць - [ 2011.06.30 09:38 ]
    ОФІРА

    Я гнав тебе несамовито з серця,
    Яке вогнем палало і пекло.
    Ти в нім своє залишила жало,
    Немов сипнула повну жменю перцю.

    І зразу серце впало на крило,
    А ти води не хлюпнула з відерця.
    Але чому я згадую тепер це?
    Багато літ і вод стрімких спливло…

    Вже відлетіла молодість у вирій.
    І, ніби спогад, чується – курли…
    Як ніжно серцю у розмові щирій…

    Ти жалити своєму не вели.
    Як данину, прийми мою офіру, –
    Я чую посвист птаха чи стріли…

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (7)


  13. Любов Бенедишин - [ 2011.06.30 09:54 ]
    Шовковиця
    Лагіднішає світ біля неї…
    Пестить легіт кору зашкарублу.
    Ця шовковиця любить дітей,
    Їх замурзані пальчики й губи…

    Ніби вчора – уперше цвіла,
    Ягідок приміряла намисто.
    Знов незчулася, як забрела
    По коліна в траву шовковисту.

    Сипле блискітки небо ясне
    На шовковиці сукню шовкову…
    Пригости, як в дитинстві, й мене –
    Нагадай ту пору пречудову.

    А захочеш побути в журбі –
    Обітру дві дитячі долоньки…
    Я, шовковице, вдячна тобі
    За осонцену усмішку доньки.

    2004(2011)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (20)


  14. Оксана Воркун - [ 2011.06.29 23:41 ]
    ***
    Живи щодня, немов востаннє…
    Цілуй, неначе перший раз…
    У серці бережи кохання
    таке чутливе до образ.

    Його, немов пелюстку ніжну
    троянди в відблисках роси,
    оберігай від віхол сніжних.
    Люби й любов у світ неси…
    22.06.11


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Зоряна Ель - [ 2011.06.29 22:11 ]
    Іди
    в осінь горнеться сад
    пустий
    не вернути назад
    пусти

    і не склеїти дні
    як слід
    не дивися мені
    услід

    щойно скотиться див
    з повік
    не чекаючи йди
    навік


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (37)


  16. Галантний Маньєрист - [ 2011.06.29 22:32 ]
    е-романс
    Без тіні вагання –
    ці рухи навзаєм
    і рукоплетіння тіл -
    до спраги моєї
    вишневого літа
    твоя година,

    хриплина цілунку,
    вростання зіниці,
    і марева перехил:
    нежданої ласки
    зім'я́та перлинно
    солона глина.

    Запалені скроні –
    полинно, провинно -
    уста в уста.
    Зціловані брижі
    тремтінь.
                    І торкання,
    до скрику, хвиля.

    Сітківка вбирає
    мотиви спокуси -
    по ноті з твого листа -
    краплини п'янкого
    смаку порятунку,

    І божевілля.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 0 (5.5)
    Коментарі: (12) | "В контексті"


  17. Сантос Ос - [ 2011.06.29 20:17 ]
    Проходимість
    Все проходить,-
    Пролітає,..
    Тільки що щось "водить",-
    Як його немає,..

    Тільки що із сумом,
    А колись і радість,
    В школу йшли із другом,
    А тепер розстались...

    Тільки що минули-
    Вся дитинства суть,
    Навіть не почули,-
    Як роки біжуть...

    Тут усе проходить-
    Побіжить у даль,
    Все піде у води,-
    Радість, сум, печаль...

    Все піде у безвість,-
    Пролетить у даль...
    Те, що все проле́тить,-
    Ти не забувай!

    Не забудь лишити,
    Щастя й радість тут,-
    Щоб щасливі миті,
    Твій проклали Путь,-

    Щоб як ти поглянув
    На своє Життя,-
    В усмішці розтанув:
    "Тут лишився Я".

    Дякую:-) 24.06.2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  18. Володимир Сірий - [ 2011.06.29 20:28 ]
    Хвіртка дитинства
    Тихо скрипнула хвіртка дитинства
    І мій спогад у казку ввійшов:
    Держить світ на собі стебелинка,
    Скаче коник травою дібров,
    Усміхається сонце привітно,
    Пестить вітер сивіючу даль…
    На душі і печально , і світло,
    Та за булим ні крихи не жаль.
    Луг барвисто прикликує в гості,
    Хлюпом річки шепоче до вух:
    - Не минайте, заходьте , дорослі,
    Тут зміцнявся пісочний ваш дух.

    Перетерлось, зам’ялось, забулось…
    У долоні онуки рука
    До хвіртчини від гуркоту вулиць
    Навертає ізнов старика.

    29.06.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (14)


  19. Іван Редчиць - [ 2011.06.29 19:29 ]
    СУМ’ЯТТЯ

    Дві пари крил – і радість, і печаль,
    Куди летиш, буває, сам не знаєш.
    А як про них ти зовсім забуваєш,
    Тоді в душі поселюється жаль.

    І вже тебе не кличе синя даль,
    І сам не свій по світу ти блукаєш.
    Куди б не йшов – ти сам себе шукаєш,
    А поруч – не стихає магістраль.

    Важке сум’яття гне тебе додолу,
    І ти ідеш замислений спрокволу,
    Й дорозі тій – ні краю, ні кінця…

    Живеш, немов чужий, в своєму краї,
    І ждеш, щоб хтось хоч раз тобі відкраяв,
    Немов окрайця – щирого слівця...

    2010



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (7)


  20. Оксана Воркун - [ 2011.06.29 19:21 ]
    ***
    Думками переповнена свідомість,
    Я в мріях лину у далекий край.
    Сказати хочу «почекай», натомість
    Із вуст зривається гірке «прощай».

    Як хочу я, щоб ти пішов зі мною
    В мій світ, який придумала сама.
    В цім світі не буваю я сумною,
    Туди забула шлях німа зима.

    Якби могли ми взятися за руки,
    Ввійти в це царство, у любові світ…
    Та серце обривається з розпуки.
    Самотня я продовжую політ.

    Лише надія душу зігріває,
    Любов безмежна прибавляє сил.
    Туди дорогу кожен сам шукає,
    Всім серцем лине на обрубках крил.

    Туди дійдемо різними стежками,
    Як вперше, знов зустрінемося ми…
    Ти зараз не тримай мене, благаю,
    А на останок ніжно обійми.
    2011.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Женя Бурштинова - [ 2011.06.29 19:36 ]
    @@@
    Ти - мій майданчик оглядовий,
    У тебе прагну, як в круїз,
    Скарби збиратимем з тобою,
    Що море виплесне за ніч.
    Ти - мій наркотик, мяу-мур,
    Життя, що витекло із мене,
    Я йшла до тебе крізь стіну
    Нерозумінь. Вино черлене...
    Дофейєрверилась, авжеж,
    І телефон не ловить знову,
    Виводжу душу на екран
    І образ зваби, як основу.
    Кохання - перший поворот,
    І, як незім'ята ще постіль,
    Ти - мій секс-подвиг, вау-вав,
    І нерозораний наш простір.
    29.06.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (10)


  22. Василь Кузан - [ 2011.06.29 19:33 ]
    Нарвати літа...
    Нарвати літа піввідра
    Червоного, мов кров із вишні.
    Дивитися, як ластівки
    Мелодію кохання пишуть
    На струнах електродротів,
    Тіла складаючи в акорди.
    Відчути мить, коли в думки
    Тихенько входить липень гордий,
    А серпень - ні! Бо на Іллі
    Вже стукає у двері осінь...

    Набрати в пригорщі тепла,
    А в серце - днів, що поле косять...

    І все це якось зберегти,
    Ввібравши в пальці, очі, груди...
    Бо там, у іншому житті,
    Такого, певно, вже не буде.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (33)


  23. Ольга Бражник - [ 2011.06.29 18:55 ]
    ***
    Доторкнулися вишні морозом
    На порозі чуттєвого піку
    На чужої квартири порозі.
    Вдих і видих.
    І вхід і вихід.

    Від вина з бульбашками – мурашки,
    А з твоєї вини – аж по спині,
    Нижче, глибше…
    Забуду – неважко.
    І довіку, і вже віднині.

    Педантично записують кадри
    Провидіння нахабні очиці…
    Ти радієш?
    Я чую литаври.
    Гарно вийшло,
    без репетицій!

    Я не проти такого порядку –
    Поміняти видовища з хлібом…
    Тане на язику шоколадка
    Так вершково,
    Щастяподібно…

    29.06.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (18)


  24. Валерій Хмельницький - [ 2011.06.29 17:01 ]
    Я тобі угоноблю голоблю (літературна пародія)
    Я тобі угоно́блю голоблю
    Чи голоблю тобі вгоноблю́ -
    Аби знала, як я тебе лю́блю,
    А, можливо, кохана, люблю́.

    Напишу я 100 000 поезій
    І у море купатись піду -
    Не втону в океані ілюзій,
    Якщо їх доведеш до ладу.


    29.06.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (15) | "http://maysterni.com/publication.php?id=63767&p=1"


  25. Іван Гентош - [ 2011.06.29 15:51 ]
    пародія « Без страху! »
    Пародія

    Страх смерті щез – пишý смілúво,
    Зажúмку вбік – іду в астрал…
    Грошéй нема – хіба то диво?
    В боргах буває й адмірал!

    Душа по шву – а я римую
    Щось про метеликів і тин…
    Ось про шурфú згадалось всує
    (Ще б не забути свердловин)

    І з ритмом теж якась нарýга…
    Але ж відкрилося – капéць!
    Вже збірка є, то буде друга,
    Але і третя – не кінець!

    Читач вибáгливий і впертий!
    Не розуміє – ну і хай!
    Його завдання – не померти…
    “Швидка” вже їде? То читай!

    29.06.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (62)


  26. Марія Гончаренко - [ 2011.06.29 14:44 ]
    його час
    ***
    щасливий той
    хто чує
    молитву Світу -
    настав його час
    рятувати
    настав його час
    запам’ятовувати
    настав його час
    оповідати
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  27. Нико Ширяев - [ 2011.06.29 13:23 ]
    Ещё до зимы
    Ура! Повернуло на осень.
    Преодолевать не спеши
    Веселое многоголосье,
    Точеную точность души.

    Прохладой дрожат занавески,
    Забавный колышется свет,
    Как будто на этом отрезке
    Ты вынул счастливый билет.

    И, вхожие в оное царство,
    О чем-то простом, как в дыму,
    Сказать собираются астры.
    А что? - Я и впрямь не пойму.

    И разве найдешь расчудесней
    Свечение, складывать чтоб
    И руки крест-накрест, и песни,
    И веры соломенный сноп.

    2010




    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  28. Нико Ширяев - [ 2011.06.29 13:00 ]
    Любимый многоэтажный
    Один отважный обормот
    Завел многоэтажный рот.

    Зефир, конфеты и драже
    Он ел на первом этаже.

    А на втором? А на втором
    Он ел пирог за пирогом.

    На третьем он глотал кефир,
    Жевал салаты и гарнир.

    Большим бисквитным тортом
    Давился на четвертом.

    На пятом ел за кексом кекс,
    А на шестом - жевал бифштекс.

    А выше - супчик жидкий
    Хлебал и пил напитки.

    Полезен рот такой? Как знать!
    Зато сынка любила мать,

    И ей совсем не важно,
    Что рот многоэтажный.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  29. Марія Гончаренко - [ 2011.06.29 10:49 ]
    каравели
    ***
    високі хмари
    скупчились край міста
    неначе каравели у порту
    дивлюсь дивуюся іду
    і не помітила що вже пливу
    русалкою змудрілою в краю
    де полином гірчать
    земля і небо
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  30. Іван Редчиць - [ 2011.06.29 08:34 ]
    САМОЗРЕЧЕННЯ

    Душа це слово пестить, мов дитя,
    І так леліє, що не розказати.
    Купає ніжно в сонці серед хати,
    Милується до самозабуття.

    Вона йому готова все віддати,
    І в нього перелити почуття.
    Воно її безцінне набуття,
    Тому вона й не вимагає плати.

    І слову добре, тут для нього рай,
    Душа лиш просить – Боже помагай
    Моєму слову, хай росте й квітує.

    Скажи тому, хто точить гострий зуб,
    Що не мине розплати душогуб,
    Якщо невинне слово закатує.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  31. Віктор Кучерук - [ 2011.06.29 07:46 ]
    Прориваючи спеки блокаду...
    Прориваючи спеки блокаду,
    Наближалась грози канонада.
    Сутеніло у час полудневий
    І шуміли тривожно дерева.
    Розсікаючи згусле повітря,
    Пил здіймався попереду вітру.
    Наче птахи, кружляли над містом
    Папірці упереміж із листям.
    І, лякаючись грому удару,
    Заховалося сонце за хмару.
    Незабаром вогні блискавиці
    Погасили потоки водиці…

    27.06.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (5)


  32. Леонід Казарін - [ 2011.06.28 23:09 ]
    Мой герой
    Я снова струны памяти затрону,
    И вдруг увижу, как в рассветной мгле
    Он возле Буга держит оборону,
    За пулемётом, на сырой земле.
    А враг под правым берегом теснится,
    Снаряды песни смертные поют.
    Он без приказа не уйдёт с границы,
    Но мёртвые приказ не отдают.
    Глаз на прицел,
    Приклад в плечо упруго,
    А палец спуск неторопливо жмёт.
    Нет в мире для него надёжней друга,
    Чем верный «дегтярёвский пулемёт»
    Врага встречают громким перестуком
    Презренье к смерти, мужество и злость.
    Вот здесь,
    В его окопе неприступном,
    Рождение Победы началось.
    Нет, не ему в далёком сорок пятом
    Испить триумфа терпкое вино,
    И на своих штыках нести расплату
    Иным солдатам будет суждено.
    Они увидят зарево рассвета,
    Салюты, слёзы, нашей славы взлёт…
    А мой герой?
    Он начинал Победу,
    И сердцем верил, что она придёт.
    За далью лет.
    За дымною завесой,
    Он навсегда в окопе боевом,
    И о моём герое неизвестном
    Я буду говорить, как о живом.
    Я прохожу по звонкому перрону.
    Стучат колёса, словно пулемёт…
    Он возле Буга держит оборону,
    Пока я жив, он с места не сойдёт.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  33. Вікторія Осташ - [ 2011.06.28 22:53 ]
    інтровертна реальність
    тобі потрібний спокій – молоком
    подрібненого враження кориця
    відвідуєш майдани для годиться
    і губишся під поглядом ікон…
    заходишся то сміхом то плачéм
    між «не бентеж!» і плесом супокою
    тримаєш враження – цукерок – за щокою
    аж доки смак позароста плющем
    безпам’ятства… розорений суничник
    історії чи вже навік зчужів
    і літописці начисто епічним
    перехворіли стилем без олжі
    а ти все там – у долинáх віддалених
    ні не заблукла ген удалині
    забракне слів – понад оті підвалини –
    захриплим голосом – без весел – у човні…



    Рейтинги: Народний 6 (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (23)


  34. Оксана Воркун - [ 2011.06.28 21:58 ]
    Сльоза...
    Вона сиділа і тихенько плакала ,
    Прокусуючи ніжні губи в кров.
    І раз у раз з щоки сльозинка капала,
    Прозора й чиста , як її любов.

    Вона не знала ще палких обіймів,
    П'янаих цілунків, що спиняють час.
    Хтось розтоптав її рожеві мрії.
    Чомусь промінчик у очах погас...

    Щеміло юне серденько і плакало,
    Йому світ чорно-білим став умить.
    Безмежне горе з щік сльозою капало.
    Вона не знала, як їй далі жить...
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Юлія Гай - [ 2011.06.28 21:45 ]
    Хіба рак на горі коли свисне
    Смакувати б тебе на сніданок,
    На обід з тебе був би десерт
    І вечеря без тебе - погана,
    Наче без конферансу концерт!!!

    Ти смакуєш мені кожну днину,
    Бо без тебе все прісне і кисле...
    Тож, довіку тебе не покину,
    Хіба рак на горі коли свисне.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  36. Сергій Гольдін - [ 2011.06.28 20:17 ]
    О. Євгенію

    Акації червоний лист
    Приречено чека морозу,
    А той плекає хижий хист:
    Прозорий вечір, мов погроза.

    Стоять останні гожі дні,
    Луна червона на третину,
    І усміхається мені
    Вікно привітної хатини,

    Де мешкає старий чернець.
    Він за незрячих молить Бога,
    Щоб з тлі гризот возвів Отець,
    Щоб сили дав здолать дорогу

    Любові, віри, каяття,
    Очищення і сподівання.
    А чорнобривець день буття
    Приймає, як благодіяння.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (1)


  37. Магдалена Чужа - [ 2011.06.28 20:40 ]
    На курок
    Не тисни на курок, - я поки що зовсім не готова,
    Десь у центрі зіниць застигає непрошений страх.
    Ти – солоним дощем по щоках моїх знову і знову,
    Ти – разючим вогнем по вишневих солодких губах.

    Не чекала тебе серед розпалу п’яного літа,
    Серед купелю трав і духмяних покосів в житах.
    Я – у клапті вогню твоїм поглядом диким одіта,
    Я – нестримністю снів перелита у всіх на очах.

    Забери ж бо від скронь револьверне заряджене дуло,
    Екіпаж з трьох коней саме вчасно до ґанку прибув.
    Я – холодна вода, що нічого в собі не забула,
    Ти – ранковий туман, робиш вигляд, що легко забув.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (5)


  38. Оля Оля - [ 2011.06.28 20:02 ]
    фа-диез
    нас с тобой связывал секс,
    один общий друг и карты.
    тогда для меня звучал ты
    как истинный фа-диез.

    мы были обречены
    на полную, черт, свободу.
    и это входило в моду
    для нас, ждущих новой весны.

    мы время не тратили зря.
    мы брали от жизни больше,
    чем людям вообще было можно.
    но каждый был за себя.

    у нас с тобой было все,
    о чем только мы мечтали,
    ну, кроме людской морали
    и кроме наручных часов.

    потом мы ушли в лето.
    при чем по отдельности каждый.
    и это было не страшно.
    и страшно было не это.

    а дальше пошел темный лес.
    теперь мы другие люди.
    но вряд ли друг друга забудем,
    ведь нас с тобой связывал секс.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  39. Юлька Гриценко - [ 2011.06.28 19:49 ]
    Про еліксир
    Смакувати б тебе на сніданок,
    І по крихтах збирати літа.
    Називати не просто коханим,
    Називати тобою життя.

    Утопитися в морі ілюзій,
    І до справжнього вже не дійти.
    Мов окрилена коконом гусінь,
    Що згубилась в красі висоти.

    І не впасти, не впасти ніколи!
    Лиш черпати життя поміж зір.
    І померти колись. Не від болю,
    А від того, що зник еліксир.


    28.06.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (12)


  40. Здивована Посмішка - [ 2011.06.28 18:52 ]
    Тим-хто…

    вони хочуть сказати що Бога немає
    і що є тілько бóги – в траві на деревах
    Той-що-греблі-гатив… Той-хто-грюкає-з-неба…
    Той-що-грізно-мовчить… Хто-дощем-заливає…

    а іще вони хочуть чинити як знають
    чи як жолудь впаде чи то вітер навіє
    кажуть ніби розплата не вчить і не гріє –
    можна вповні нажитися… що з того раю?!

    ані грошей ні слави ані насолоди
    ні личини ні личка ні персів ні перцю…
    та хіба ж хто накаже засліплому серцю
    що йому відчувати на вістрі свободи?!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  41. Оксана Воркун - [ 2011.06.28 18:49 ]
    СТЕЖКА ДО БОГА
    СТЕЖКА ДО БОГА
    Йшов широким шляхом подорожній,
    Йшов давно, не знаючи мети.
    І невтомно при зупинці кожній,
    Всіх питав, де щастя віднайти.

    Часто він в дорозі спотикався
    І збивав кістляві ноги в кров.
    Та зусиллям волі підіймався
    І долав свій шлях крізь сльози знов.

    Він блукав не день і не годину,
    Йшов цим шляхом все своє життя.
    Іноді не схожий на людину
    Поринав у п’янства забуття.

    Потім знов з багнюки вибирався,
    Гордовито плечі розправляв.
    На шляху широкім він зостався,
    Ним повільно далі ковиляв.

    Та бували і щасливі миті,
    Коли в серці ожива любов.
    Згадував тоді він дні прожиті,
    Зазирав в минуле знов і знов.

    Тішився, що підростають діти.
    Рідні поруч, вже й онуки є.
    Тільки б жити і життю радіти…
    Щось душі спокою не дає.

    Вже й сивина закралась у волосся
    І непомітно старість підійшла.
    Йому ж ніяк і досі не вдалося
    Знайти дорогу, що у рай вела.

    Широким шляхом йшов усе життя,
    Лиш на обриві довгої дороги
    Збагнув незмінну істину буття:
    Вузенька стежка – справжній шлях до БОГА!

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Іван Редчиць - [ 2011.06.28 17:11 ]
    МОЯ ДУШЕ...

    О, як ти дивишся на мене строго,
    Якщо мені не вистачає слів…
    Як серце розривається, як спів
    Крилатим птахом не летить до Бога.

    Моя душе! О як би я хотів
    Пройти, як личить, суджені дороги,
    І впасти не від ліні, а знемоги,
    І щоб родив твій щедро самосів.

    Щоб нива колосилася щедротна,
    Де ти свої розстелюєш полотна.
    Чи до вподоби тобі мова ця?

    Не жди, коли вітри розвіють хмари,
    А навкруги затихнуть злісні чвари, –
    І запали у посестрах сонця!

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (3)


  43. Анатолій Клюско - [ 2011.06.28 16:39 ]
    Застереження
    Правитель руки грів коло каміна.
    А перед ним (аж душу виверта)
    Залякана, оголена країна,
    Під стогін-тріск нещасного поліна,
    Виконувала "танець живота".

    Старалася, боялась з ритму збитись,
    Покірно все робила і бігом.
    Та думала: "Це ж треба народитись,
    Щоби повік рабинею томитись
    Й отримувать по спині батогом…"

    А поруч все тремтіло від наруги,
    Вже берегів у лиха - не було,
    Ще мямлив щось народ, немов папуга,
    Та все тягли й тягли поліна слуги,
    Хазяїну своєму на тепло...


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  44. Анатолій Клюско - [ 2011.06.28 16:53 ]
    Українському народові
    Такий розкішний коровай
    На стіл покласти маєш змогу!
    Не поступайсь, не віддавай,
    Бо не черствий ще він, їй Богу!

    У нім жевріє ще тепло
    Козацького п'янкого жита.
    З ним сито й затишно було,
    Не дай закинуть до корита!

    Бо жирні свині наповзуть
    Почавкать у гнітючій тиші,
    А вже об'їдки догризуть
    Завжди голодні сірі миші.

    Тобі ж одягне в попіл чуб
    Кривавиця (вже котрих) ловищ.
    І виплюнеш з побитих губ
    Старезне: "Хліба і видовищ!"

    Віддавши свиням оберіг,
    Недолі власної аматор,
    Ти очманієш, як до ніг
    Впаде останній гладіатор!


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  45. В'ячеслав Романовський - [ 2011.06.28 15:54 ]
    ВІТРЕЦЬ З ВЕСЕЛИМ РУПОРОМ...
    Вітрець з веселим рупором
    Неспинний над ярком...
    День захмелів канупером
    І стиглим огірком.

    Зелений Гай...
    Березівки
    Околиця гулка
    Івасиком-Телесиком
    В дитинство погука.

    Нам тут з тобою хороше
    З весни і до зими.
    Гінка ялиця сторожем
    Цікавиться:
    де ж ми?

    А нас поля покликали
    І жайворонка спів.
    І не біда, що - ніколи,
    Що в праці з не до слів.

    Ми літній час не гудимо
    І пам'ятаєм те:
    Прополеш - то й огудина
    Врожайно зацвіте.

    А щедрі повні кошики -
    Миліші нагород...
    Турбуйтеся не пошуком,
    Приходьте на город!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (4)


  46. Марія Дем'янюк - [ 2011.06.28 15:46 ]
    Про хмаринку
    А хмарина,мов дитина,
    з небокраю підглядає-
    Сонечко скарби ховає!
    Ось малинку під листочок,
    Під ялиноньку грибочок,
    А у вулики маленькі
    пресолоденький медочок!
    Я загляну під листок,
    І навідаю грибок,
    А солоденький медок
    намащу на пиріжок
    Й пригощу увесь лісок!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (8)


  47. Олена Багрянцева - [ 2011.06.28 14:05 ]
    Ці квіти ваблять. Майже бездоганні...
    Ці квіти ваблять. Майже бездоганні
    Твої долоні. Злива і знемога.
    Зникає світ у мареві дороги.
    Не відпускай. Тримай біля порога.
    Придумай привід – спритно, як завжди.

    Нехай слова безладні і спонтанні.
    Не листопад, а холодно і мляво.
    В твоїх очах спалахує заграва.
    Я заграю – невпевнено, невдало.
    І ти говориш стишено: «Не йди»...

    Стікає ніч бурштиновим туманом.
    Така доречна видалась погода.
    Тутешня осінь віддано-волога.
    Я вже стою в плащі біля порога…
    Придумай привід – вдало, як завжди.
    25.06.2011


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  48. Іван Редчиць - [ 2011.06.28 14:55 ]
    ВИБІР

    На душу хлинуть, наче зливи, муки,
    І чорні думи-хмари звідусіль.
    І заполонить невситимий біль,
    Як ніч поглине заблукалі звуки.

    Надія ще не заломила руки,
    Та човен мій, мов тріска, серед хвиль.
    Як дмуть вітри , то забувай про штиль,
    Готовий будь до довгої розлуки.

    А блисне віра променем ясним,
    Летять думки, як ластівки, за ним,
    І світ увесь привітний, світлий, добрий...

    І я збагнув, що вибору нема,
    Якщо не буду вільний і хоробрий , –
    Поглине душу назавжди пітьма.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  49. Володимир Сірий - [ 2011.06.28 14:49 ]
    Надійна доля
    Минулий рік на бульбоплід
    Скупим для мене видавсь,
    То ж небагацько сковорід
    Я всмажив, мов той злидень.
    А нині вийшов на город -
    Буяє картоплиння,
    Жук де - не – де, - радій, Володь!, –
    Інакша вже картина.
    Нашкварить туку зо свині
    Дружинонька кохана
    І буде смажитись мені
    Картопелька рум’яна .
    Для українця другий хліб -
    Поживна бараболя,
    А ще часник, цибуля, кріп ,
    І вже надійна доля.
    Лише би дав мені Господь
    Здоров’я, як і досі ,
    І навернув на мій город
    Благополучну осінь.

    27.06.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (13)


  50. Женя Бурштинова - [ 2011.06.28 12:30 ]
    @@@
    Серце і розум думку гойдають,
    Чай і мартіні,
    Мрії тасовані,
    Тест на життя
    В порожнечі агонії.
    Петлі невинності скрипу чекають,
    Пуп'янок долі,
    Війнуло у скроні,
    Проситься пострілом
    Щастя в долоні.
    28.06.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (10)



  51. Сторінки: 1   ...   1154   1155   1156   1157   1158   1159   1160   1161   1162   ...   1829