ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Аліна Шевчук - [ 2010.11.19 19:30 ]
    Володарі природи, вітаю!
    Ну що ж, люди, ВІТАЮ! Другий Чорнобиль...
    А дожилися ж - таки! А ви не вірили...
    То хто ж ще, крім нас, побачить неба синь?
    Отруїли пів-Європи! - Пхе... Пережили...

    Ну і що ж будемо робити?! Бо щось-таки треба!
    Домучили вже свою рідну Землю! СХАМЕНІТЬСЯ!
    Та вона ж за нас так пристрасно молить Бога,
    Що з високого чола скапують червоні краплі болю..!

    Хіба ж ви не бачите що наробили?!
    Величезна стронцієва пляма поселилась у Європі...
    а поруч - пурпурова - алюмінієва.
    З жахом чекаємо свого завтра...

    "А що ми?! Ми не винні! Та ми ж..."
    Що, та ви ж?! -НЕЗНАЛИ?! Чи не так?!
    І, напевно, вже нічого не можна було вдіяти?
    А ситуація все ж, вийшла з-під контролю...

    А НА ЧОРТА ТОДІ БУЛО ЛІПИТИ СОБІ СМЕРТЬ?!
    Чи ви ж не знали з чим мали справу?!!
    От про що ви тоді думали??? Не про майбутнє точно...
    Напевно, людство й справді, молоде!

    Ще не награлося у війни і царя природи...
    Як тіьки Всесвіт нас ще терпить?!
    ЛЮДИ, МОЛІТЬСЯ! Так продовжуватись більше не може..!
    Років терпіння на всіх не вистачить!!!


    10.10.10 21.12



    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  2. Аліна Шевчук - [ 2010.11.19 19:17 ]
    "Руїна"…
    Вертаю знов вечірню позолоту.
    Твої вуста згадалися на мить.
    Осінні вірші вже зібрались спати.
    В мені ж багаття пам"яті горить.

    Тебе забуду! Не згадаю й слова!
    Ані одного! Випалю до тла.
    Усе. Хоч і сама, але іще - ЖИВА,
    Хоч вже якого трунку не пила.

    Оце завжди так... Ти впусти лиш в душу!
    Ото вже й там гармидр наведуть!
    І не впустить? То як? Я ж, ніби, й мушу?
    А де самій цю бурю перебуть?

    ПеревЕрнуть. Підпалять..! - От... - татари!!!
    Але й, мабуть, і ті так не ідуть.
    Та хоч би думку лишили, до пари...
    І тільки дзвони жалібно гудутью

    Все не виносьте! Лишіть хочби клаптик,
    Шматок паперу неба і зірки..!
    Та ви ж не знаєте моїх Галактик!
    І це колись вам дасться у знаки!

    Доба "Руїна"...Не доба - роки.
    Мої гробниці спогадів закриті.
    Тепер усе не так, а навпаки.
    В душі - замОк, але скарби - відкриті.

    По них уже ніхто не прийде, красти.
    Хоч є такі, та ті не доживуть!
    Коли ж мені та вже відважать Щастя,
    І весь мій світ на ноги повернуть?


    22.40 12.11.10



    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  3. Марта Славківна - [ 2010.11.19 19:58 ]
    (*)(*)(*)
    Важко собі й уявити наскільки багато маленьких світів
    ..У цілому світі.
    Кімната. Моя. Нічим непримітна кімната.
    Там сонце і місяць і зорі й хмари
    ..Зі стелі звисають
    В комодах і шафах маніжаться стоси історій
    ..Їх ціле-цілісіньке море
    Танцюють пилинки на світлі затертої лампи
    Закутана в плед стараюсь збагнути їх танець
    Не самба не вальс мабуть зачароване танго
    А світло погасне і рухи їх згаснуть..
    А вранці крізь штори і так безпардонно
    Вривається сонця промінчик
    Десь моститься поруч. І зовсім ще сонно
    Лягає доспати на ліжку
    І так кожен день в моєму маленькому світі
    Із ниток сріблястих сплітається казка : )

    літо 2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.22) | "Майстерень" 5.25 (5.21)
    Коментарі: (3)


  4. Аліна Шевчук - [ 2010.11.19 19:08 ]
    "Записки майже самАшедшого" - з блокноту…уривки (продовження)
    _____ _____

    ...
    Головне - не дивитися в очі..!

    До мене прикуті десятки пекучих поглядів. Ха...! Будь-ласка!
    А у мене - внутрішня еміграція!
    Люди, не зачіпайте мене! - Вжалитесь...
    Я втомилася від НЕЩИРОСТІ!
    От саме тому, напевно, і погодилась на "Дивачку". А ЩО..?
    ...в мене було пів-сотні варіантів...
    але ж я не зможу прочитати ЖОДНОГО!..

    Ну не розумію я цих людей!!!
    ...

    _____
    _____

    Важко, дуже важко так читати вірші...
    Це ж не сидячи за монітором, ... , на самоті...

    _____
    _____

    ...якось так, навіть трохи ... боязко...
    але страхом хорошим...гарним.

    Знову я щось "начудила" в своєму блокноті... :)

    Чекаю той погляд, ніби вирок.

    А слова це ... це далеко не все ... зараз говорить тиша ... слова просто слугують потрібними паузами ...

    Важко, дуже важко так читати
    прозу...

    _____
    _____

    ________Самотня________

    Сидить і дивиться, самотня, у вікно.
    Десь там живе її крилата мрія.
    Вона пила чуже - життя вино.
    Не так до щастя, як до оп"яніння.

    Втікає мрія - не наздоженеш.
    Із часом не зіграєш в доганялки...
    Вама вже й так, поволі хрест несе,
    І засинає під осінні ранки

    Знов цілу ніч писала свою музику:
    "То й дарма, що ніхто не почує.
    Отак, по-волі, може, якось звикну,
    Бо в мене тільки ж місяць і ночує."

    Сидить, самотня, грає і мовчить...
    А завтра - знов, в чужу буденну мрію.
    У неї більше серце не щемить,
    У ньому поселилось дивне "Вірю!"

    _____
    _____

    Цей перший сніг і та, як з казки осінь,
    Те перше щастя вічності хвилин.
    І перший дощ, і перша очей просинь...
    Все починалось зовсім без причин.
    Без обіцянки вічності, без смутку,
    Все як повинно, все іде, як слід...
    ...

    Цвіте собі, не в"яне. Не страждала.
    Завжди щаслива... - Чи не пізнаєш?
    А все-таки, чи сльози проливала... -
    Це знаю я. І ти це знаєш теж.
    _____
    _____

    Де я?! - Ні вічності, часу...
    Роздоріжжя років. Це маленьке просте перехрестя.
    Як знайти, як обрати потрібну трасу?
    і чи зможу свій хрест донести..?

    _____
    _____

    Не грає дощ симфоній. Я - арфістка.
    Лечу, як голуб, за дахи висот.
    Ні, я одна. Я не буваю різна. -
    Хто як піде за душу - горизонт.

    _____
    _____

    Бо вже коли дозволити пропасти, -
    То це лише - у супереч себе!

    _____
    _____

    Я розповім, але трошки пізніше....

    Мені, чомусь так душу потрясли,
    Самотній голуб, що шукає тиші.

    Самотні птиці, що в граніт вросли.

    _____
    _____


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  5. Марта Славківна - [ 2010.11.19 19:00 ]
    ||||||||
    Хтось на балконі з цигарки поволі
    Струшує долю
    А під балконом, на двері австрійського дому
    Хтось відливає втому
    А десь там за рогом хтось ненароком
    Розбив об бетон спільні роки
    Десь недалеко чути як в небо
    Летять феєрверки
    Зовсім десь поруч від мене ліворуч
    Ти втупив у небо очі
    Я лиш легенько за сонцем в кишеню
    А ти вже за руку із нею
    І я на балконі з цигарки поволі
    Витягую долю.

    літо 2010


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.22) | "Майстерень" 5.13 (5.21)
    Коментарі: (5)


  6. Віктор Кучерук - [ 2010.11.19 17:08 ]
    Моїм читачам




    У мене вистачить ще сили

    Себе в житті уберегти

    Від побрехеньок ваших пилу,

    А також суму самоти.

    У мене вистачить терпіння

    Чекати вашого тепла,

    Коли вже паморозь осіння

    Мене до дрожу обняла.

    У мене вистачить любові

    До вас усіх на цілий вік.

    Бо, попри ваші всі відмови,

    Любити вас себе прирік!


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  7. Дар'я Влад - [ 2010.11.19 16:13 ]
    Остання,мабуть,присвята осені.
    Вже така рідна та кохана,
    Для сутності незмінна.
    Не лицемірна,щира панна
    Від мене навідміну.

    Я покохала,задивившись
    У її жовті очі.
    Такі чудові,що вже сняться
    Ледве не щоночі.

    Як загляда в вікно щоранку,
    Я пам`ятаю досі.
    Мов зіткана з барвистого серпанку,
    Та ім`я цьому диву-Осінь.

    19.11.2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (5)


  8. Юрій Лазірко - [ 2010.11.19 15:28 ]
    Зима где-то рядом
    Мягкий знак – обрыв на слове “жизнь”,
    щурь внимание, найди на небо квоту.
    Тишиной на музыку… сложись,
    белых клавиш снег сдувая с ноты.

    Ты ведь кров для поминальных слов,
    глобус для любителей вращаться.
    Временем, что сквозь песок ушло,
    оставайся если нет причин остаться.

    Опрометчивость не та зимой,
    забивая ртутные на окнах сваи.
    Всё, что “чёрт возьми” – то “Боже мой”
    в этой брошенной листве, когда-то, рая.

    И, вскрывая вены всем ветрам,
    дым уйдёт, очаг уснёт забвенно.
    Только вот нежна ещё кора
    у реки, что трётся о башмак Вселенной.

    17 Ноября 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (10)


  9. Наталія Шульська - [ 2010.11.19 15:12 ]
    **********
    Позаду – надуті будні,
    На прощі в машин – шосе,
    А місяць, як пес приблудний,
    Місто твоє пасе.
    За вікнами – ніч-саванна,
    У чашках тече Алтай,
    Вдихни мене знов гортанно
    Й до ранку не видихай!
    Європа крутне каруселлю
    Під свистом чужих вітрів,
    І я розведу коктейлі
    В повіках твоїх зі снів.
    Розм’якну, cтиснута в тілі,
    На тебе вже помолюсь,
    І в губи рожево-білі
    Так ніжно... невинно... хлюсь!
    Набрякну у венах кров’ю
    Чи маком в густих житах,
    Ми жити навчились любов’ю
    Із візами в паспортах.
    Світанки надщерблять очі
    І день розкладе пасьянс
    Ми віями хмари в клоччя
    Розірвемо в котрий раз.
    Притулиш до себе міцно,
    Защемиш коханням світ...
    І сльози вклякнуть на лицях
    Не хочу від тебе... від...


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.3) | Самооцінка 3
    Коментарі: (3)


  10. Олена Осінь - [ 2010.11.19 15:31 ]
    Осені самотньої дивá
    Сама розвівала важку неминучість неба,
    Сама укривала туманами плечі міста,
    І біль лікувала осіннім гірким плацебо,
    Коли облітали берези під ноги листом.
    Сама заливала нудні вечори дощами,
    У сонячний обрій сама проводжала пісню,
    І в тій самоті, що як море лягла між нами,
    Шукала до тебе у сни найкоротшу відстань.
    Сама – акварелі степів і калюж графíті,
    Сама – і прозоро, і трепетно-еротично,
    Сама… Обірвалась. Снігів би на голе віття.
    Змахну рукавами… – і випурхнуть білі січні.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.58)
    Коментарі: (13)


  11. Алексий Потапов - [ 2010.11.19 15:24 ]
    * * * (таково)
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (12)


  12. Анатолій Хромов - [ 2010.11.19 14:51 ]
    З тобою
    Коли всміхаєшся
    – то конкуруєш з сонцем
    Не розуміють люди,
    чи це правда або сон це!
    Коли з очей в долоні
    падають дощі.
    Мені так само гірко
    у глибині душі
    Ти, справді, наче море
    ніжності - такої,
    що хочеться розлити
    в тобі тепло рікою
    Ти – космос відчуттів
    Ти – океан думок
    І як би я хотів
    залишитись удвох…
    з тобою!
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Юлія Шешуряк - [ 2010.11.19 14:43 ]
    ДУЕЛЬ
    викрадати тебе не буду
    з мавзолеїв, ілюзій, фільмів.
    не робитиму ляльку вуду,
    ще хвилина - і станеш вільним.

    вибирай для дуелі зброю!
    секунданти спітніють згодом.
    я не ксена - принцеса воїн,
    але буду стріляти, згодна!

    ні, не цілюсь - сльозяться очі.
    перший постріл. відсутність звуку.
    негодованим тамагочі
    простягаєш картинно руки.

    відбувається швидко все це:
    ось гаряча шалена куля
    під схвильований свідків шепіт
    відбивається рикошетом
    від каміння, що в тебе в грудях, -
    і моє розриває серце.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (15)


  14. Світлана Мельничук - [ 2010.11.19 14:43 ]
    ***
    У полі пророста зернина.
    І вибухає цвітом сад.
    А я, мов Лотова дружина,
    Все озираюся назад.

    І кам'янію, кам'янію...
    Дарма в свій край ти вів мене.
    Я відпускаю руку мрії -
    Мене твій біль не здожене.

    Більш не спроможна народити
    Ані дитя, ані сонет.
    Мені із цим камінням жити.
    І вже ні кроку - уперед.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (2)


  15. Мара Ноемінь - [ 2010.11.19 13:50 ]
    Дорога домой
    Дорога становится круче
    Угасли Фохата огни.
    И только лишь Высшая воля
    Со мною была в эти дни.
    И видя страданья земные,
    Мне хочется к Богу кричать:
    - Ведь дал Ты нам сильные крылья,
    Теперь научи нас летать!
    Нет сил больше ползать во прахе.
    Душа давно рвется домой.
    Сознание тонет во мраке
    И сердцу лишь снится покой.
    У нас впереди Беспредельность,
    Пути совместятся не раз.
    Но что же так сердце не может
    Исполнить обычный приказ?
    Приказ о логических числах,
    О том, чему быть, чему нет,
    О том, что нельзя остановку
    Тут сделать на несколько лет.
    Я знаю, что много страданий
    Придется узнать до конца.
    Покуда сольются сознанья.
    И в ритме забьются сердца.
    Сердца, что так тщетно искали
    Друг-друга так много веков,
    Нашли, и тепер уже едва ли
    Не смогут порвать всех оков.
    И ты нам поможешь, Учитель.
    Пройдя этот путь наш земной
    Войти в Твою чудну Обитель
    В которой Ты даришь покой.

    1997год


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  16. Гальшка Загорська - [ 2010.11.18 23:29 ]
    Київ - 2010
    Київ, більшого не знаю міста,
    Москва, Нью-Йорк, що мені до них?
    Київ, шукаючи під сонцем місця,
    Ходжу по вулицях твоїх святих.

    Київ, потоками машин в заторах тісних,
    Вриваючись у будні жорстких днів,
    Спішиш на зустріч злетам і навмисне
    Притягуєш до себе Божий гнів.

    Київ, ти ж Вавилону став подібний,
    Користь і жадібність господарі твої.
    Urbs venalis. Є ті хто з цим незгідний?
    Amicus Plato… Істина дорожча і мені.

    Про велич предків пам’ятають стіни
    Софії, що вознеслась над Дніпром.
    В печерах праведних у світлі свічок гімни
    Співають ті, що плачуть за Христом.

    За хмарочос хова свій жовтий промінь
    Світило, щоб з’явитись завтра знов.
    Спи, Києве, стихає день і гомін, -
    Надія спить у ризах … під вікном.

    Urbs venalis – продажне місто (лат.)
    Amicus Plato, sed magis amiga veritas – Платон друг, та істина дорожча (лат.)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  17. Сергій Гольдін - [ 2010.11.18 22:26 ]
    Степ прокидається рано вранці
    Степ прокидається
    Рано вранці,
    Вино заснуло в зеленій склянці.

    Молоко у глечику
    Зве паляницю.
    За столом навпроти сидить молодиця.

    Молодиця кохана, а очі сині,
    А за нами в садочку пісні пташині;

    А над нами хмарка, хмаринка біла,
    І, як сонечко, моя сміється мила.







    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (4)


  18. Софія Кримовська - [ 2010.11.18 22:06 ]
    ***
    Моє світло прийшло на поріг до твого безвіконня.
    Захитало пилюку кутків, павутиння і тишу.
    Хочеш, я залишусь і ці жовті малюнки залишу,
    Хочеш, я перегляну чи просто понищу закони?
    Та чого тобі лячно? Я просто відбиток люстерка.
    Так, від сонця відбиток. Але не спалю. Не сахайся.
    Може, досить наосліп ходити і дихати гасом?
    Тіло звикло давно. А душа? А душа часом терпне.
    І гнітиться у цвілі, і мацає променя спомин,
    і пронизує тишу не зойком, не криком, а болем...
    Хочеш, я залишуся назавжди, навічно з тобою
    світлом жовтого літа у стінах твого безвіконня.
    16.11.10.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (12)


  19. Віктор Кучерук - [ 2010.11.18 20:29 ]
    Тепло


    Відшуміло, розвіялось, витекло

    Днів серпневих останнє тепло.

    Непомітно забулося літепло,

    Ніби вчора його й не було.

    Був у літо я щиро закоханий,

    І від сонця любов не таїв, -

    Та сховалось тепло наполохано

    Поза хмарами десь від вітрів.

    Позабуло про мене й не дивиться,

    Що душа загорнулася в щем.

    Тільки обрій упалий, як вилиця,

    Багровіє печальним синцем.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  20. Ірина Людвенко - [ 2010.11.18 16:45 ]
    ЛІФТОІНСУЛЬТ
    Дивлюсь в маринарці на виріст
    З калюжного монітора.
    У мене була можливість
    Цю землю залишити вчора.
    Ліфто-інсульт. Реприза
    Розтину часоплину.
    Спроба польоту донизу
    Вдала наполовину.
    Тримали слова молитви
    Приводи неробочі.
    Лікар-ліфтер діловито
    Завбачливо мружив очі.
    У нього дрижали руки.
    А Судді Небесної Зали
    Продовжили час розлуки
    І не амністували.

    Умань 08-11 2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (12)


  21. Лариса Іллюк - [ 2010.11.18 16:07 ]
    Зимова летаргія.


    Перехильцем бредуть зимові ночі
    Мов чортенята − дні. Агов!
    Я не вженусь за вами, та й не хочу...
    Як вайлувато сніг пішов...

    Шибки вже іній вранішній мережить.
    Донизу сонце − не межа.
    Зимові інкрустації бентежать...
    Мороз − що, хоч не вирушай.

    Залишусь до весни у теплім сховку,
    Малим заснулим ведмежам,
    Зима бува швидка, мов скоромовка,
    Коли доступна Мережа.

    За місяць-другий землю розберезить
    Безмеживо нових бруньок,
    Розборознить поля весняний нежить,
    Уплав піде хисткий місток.

    Напоїть свіжим вітром п'яно-п'яно,
    Здурманить перший-ліпший шлях.
    Мереживо рядків сплітати стану
    В безмежно інших мережах...

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  22. Калина Барвінко - [ 2010.11.18 16:47 ]
    Ти знайшов мене
    Ти в мені розгледів мене.
    І від щастя в нас виросли крила.
    В піднебесся, за хмари, ген-ген
    ПіднеслА нас кохання сила.

    І в потоці палких почуттів
    В нас закільчилась висота -
    Проросте, може, щось із нас,
    Ми ж зустрілися неспроста.

    Проросте і щедрим зерном
    Ляже рясно в Господню ниву...
    Ми ростемо увись безкінця...
    Ти знайшов мене. Ми - щасливі!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  23. Юрій Зозуля - [ 2010.11.18 14:11 ]
    На холоди
    наче на вроду
    насунули хмари:

    неясні примари
    у ясну погоду...


    наче на води,
    і неба, наче:

    свари, а плачі,
    у спокої, згоди...


    або на коси
    чорні хустини:

    темніші днини,
    біліші роси...

    2002


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.13) | "Майстерень" 5.13 (5.13)
    Коментарі: (2)


  24. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.11.18 11:24 ]
    Діждалися...
    В день свята моляться у храмі віддалік,
    Ховають вирла від свого народу,
    Голодомор назвавши "недородом",
    Богобоязні ситі владарі.
    А уночі насниться їм дівча,
    Що вірило у Альфу і Омегу.
    Ніч відірвала від сувою крепу,
    Укрила і рідню, і потерчат...

    Воно пішло уранці по росі.
    Воно хотіло жити.
    "Нет! На хутор!!!"-
    харчав енкаведист
    І кидав путо...
    І годував м"ясцем породних псів.

    Діждалися... Ось правнучок підріс.
    Гектарами земельку склав на пузо.
    Всі згадки тих, що вижили, у вузол.
    Боюся пити соки із беріз,
    Бо я не знаю, з кого пророста
    Красуня гаю - тиха, білокора.
    Була такою ж тихою покора,
    З якою ждали манни від Христа.

    Ось на корі - таблички заборон,
    Якими поле розквітало рясно.
    Владар кладе балик собі на ясна...
    Гризе кульбабку - залетіла в сон.


    2010


    В 1932-1933 роках на "чорні таблички" наносили колгоспи, села, області.
    Існувала заборона виїзду за межі населеного пункту. В селян вилучали все наявне продовольство, прирікаючи їх на голодну смерть.


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (9)


  25. Світлана Майя Залізняк - [ 2010.11.18 10:51 ]
    А я народила від моря...

    А я народила від моря.
    Дитинка моя не кричить.
    Лепече стонадцять історій
    І мушлі жбурляє в блакить.

    Веде надвечір"ям у хвилі.
    На нитці шовковій - корал.
    А я роздивляюся крила
    Між блискіток, піни, кружал.

    Дитина, зачата між течій,
    Без тіні, шумлива завжди.
    Сідає на таткові плечі,
    Малює пір"їнкою дим.

    Вкладаю у човен, що - лігма...
    За брязкальце - зрізаний мак.
    В дитини не ліжечко - лігво...-
    Заковтую каяння всмак.

    Дівчатко завбільшки із тальку
    Без пригляду хоче рости,
    На ґанок насипало гальки,
    Здичіло шепоче "Пусти!",

    Спалахує синьо, черлено
    Між вікон, доріг, рве кольє.
    А в мене заручини з Кленом,
    У нього в дуплі - ательє.


    серпень 2010-2012








    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (12)


  26. Василь Кузан - [ 2010.11.18 10:15 ]
    Ти мене...
    Ти мене полюбила таким
    Не причесаним, неідеальним.
    Покохала мене не святим
    І не золотом вкритим сусальним.

    Я себе не вдягав у брехню,
    На минуле не вішав прикраси.
    Ні свободу твою, ні красу
    Не хотів ні забрати, ні вкрасти.

    Душу ніжну не ранив нічим:
    Ні словами, ні вчинками... Вранці
    Ти щаслива була, а тепер
    Лист прощальний підносиш на таці.

    …Наповзає на очі стіна
    І у прірву впирається вулиця.
    Ти любов зачала для обох,
    А тепер мене прагнеш позбутися.


    2010



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (10)


  27. Лариса Іллюк - [ 2010.11.18 09:55 ]
    Мої дороги.
    Стежки, грунтівки, у асфальті траси -
    Мої дороги - зашморги для часу.
    Бруковані, бетонні, автобани,
    Мої шляхи - для намірів колчани.
    Пунктири просік крізь лісів безлюддя,
    Гірські маршрути, сотані в облуді,
    Звірині лази через гниловоддя,
    На південь з півночі, із заходу до сходу,
    На видолинках, у полях завиті,
    Мов долі лінії в долонях світу.
    Мої артерії принадливо-знайомі,
    Достоту сповнені натхнення та утоми,
    То навпростець, то знову манівцями
    Моя стезя заплетена із вами.
    З пів-ніч в пів-день, зі сходу до захОду,
    В житті до смерть' я - вічний ваш заброда.

    2010р


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  28. Лариса Іллюк - [ 2010.11.18 09:31 ]
    Ріка вмирає...
    Закрут замулено стомиться марити
    мрії і сни із походів чужих...
    Ріки так людяно здатні постаріти,
    зібгано тріснуть, мов зношений міх.
    Не наудачу дзеркальними скалками
    прикро розсипле тканнЯ рукава
    час... Мов ерозія він, і однаково
    знищить і руку, й ріку, і слова,
    та й недоріку, що їх промовлятиме
    стиха, квапливо, не зваживши рим,
    ніби у небі віршами-загатами
    вітер ловитиме, що невловим.
    На горностай очеретної мантії
    осокорИ інкрустують смарагд.
    Жаб"ячий хор у нестямнім завзятті
    самозреченно вославить розпад.
    Річка вмирає так пишно й приречено,
    так передчасно, мов хтось із рідні...
    Пам"яті сповнений, глузду предтечею
    човен прадавній лежить у багні.

    2010р


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Прокоментувати:


  29. Юлька Гриценко - [ 2010.11.18 08:56 ]
    Іще одна присвята осені
    Пролетіла, промерзла, проплакала.
    Ти як щастя на мить лиш дароване.
    Засміялалась опалими знаками,
    Вже не жовті вони, вже зіпсовані.

    Ти будила щоранку туманами,
    І над вечір лякала морозами.
    І віршами, живими й екранними,
    І піснями, як світ, стоголосими.

    Дефіцитом розлуки й сміливості,
    Я не прагну у тобі залишитись.
    Бо бажанням моїм і можливостям,
    Аж ніяк не судилося вижити.

    Відпускаю так просто й безслізно я,
    Ту, без кого я сповнилась втратами.
    Прощавай, рудокоса. Не спізнюйся.
    Скоро знову на тебе чекатиму.

    18. 11. 2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (7)


  30. Дарія Швець - [ 2010.11.18 08:20 ]
    під осінь вишня зацвіла...
    під осінь вишня зацвіла -
    мабуть, на лихо -
    і знов печаль ота прийшла
    самотньо-тиха

    опало листя. ніжний цвіт
    не родить плоду.
    спада печаль із голих віт
    на зимну воду.

    2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (7)


  31. Ярослав Чорногуз - [ 2010.11.18 06:45 ]
    АВТОПОРТРЕТ ПАРОДИСТА
    Усі птахи живуть в польоті,
    А Чорногуз лапає жаб в болоті.
    Микола Кум (с)

    Кумкаю на жаб»ячі я теми,
    Кумом я Миколою зовусь,
    Я розвів болото на «ПееМі»,
    І своєю смілістю горджусь.

    Я люблю, коли ото у віршах
    Явища трапляються такі:
    Сморід, блювотиння якнайгірші,
    Харкотиння, а також – плювки.

    Чистоплюїв ріжу на капусту,
    Помага мені пекельна рать.
    Я люблю, коли кругом розпуста
    І усе на світі – обсирать.

    Ви пишіте про кохання знову,
    Святість я у ньому розтопчу,
    З лицаря зроблю я Казанову,
    І в багно лицем його вмочу.

    Я тут просто «шоколадний» заєць,
    (Де ви вовка бачили ходу),
    Я - поштивий, «ласковий» мерзавець,
    «Жартом» вас до сказу доведу.

    Всі, хто матюки тут загинають –
    Під моє ховайтеся крило.
    Вміло бо своїх же захищаю
    Я – брехні і підлості король!

    18.11.7518 р. (Від Трипілля) (2010)





    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (23)


  32. Галина Фітель - [ 2010.11.18 01:07 ]
    Трійка, сімка, туз
    Я сім небес прощення перейшла.
    Мій світ на дибі зради розіп’ятий,
    мій тихий ангел більше не крилатий.
    Де сім ключів від раю – сила зла.

    Я тижнів три чекала на листа,
    поштар не оминав моєї хати.
    Мовчання – надто відповідь проста,
    та краще так, неправду ніж сказати.

    Тепер би розібратись, хто тут туз –
    в очах облуда, на очах картуз.
    Не скаже карта і на масть не ляже.
    Дарма забув ти літо дивне наше.

    18.11.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (8)


  33. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.11.17 23:54 ]
    Звон колоколов
    Звон колоколов.
    Он взывает к совести!
    Очищает полностью! –
    Душу приготовь.
    Веруй! Не останешься
    В полном одиночестве,
    Бог, всегда ведь рядом Он,
    Ангелом, Хрестом…
    Звон колоколов!
    Сколько в звуках радости!
    От младА до старости
    Слушаю. Итог
    Подвожу. Усталости -
    Нет! Хватает храбрости
    Устоять соблазнам – мир
    Грешен, и жесток…

    Прогуляюсь в утренню
    Давними маршрутами,
    ПризнаЮ грехи свои,
    Верую. Готов
    Слышать исцеляющий
    Звон колоколов.


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (7)


  34. Михайло Севрук - [ 2010.11.17 22:20 ]
    ***
    Сичить зима морозами
    І віхола мете
    Сніги несе метелиця
    У комині гуде.
    До ранку вкриє
    Поле, й ліс
    Сніжинок рій білесенький
    Є мило, тиша навкруги
    І сонце в душу проситься.


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.03)
    Прокоментувати:


  35. Григорій Слободський - [ 2010.11.17 22:56 ]
    троянде давно уже відцвили
    Троянди давно уже відцвіли
    повяли давно квіти
    солов'ї там співали
    ароматом віяло звідти.

    А тепер а тепер там пустеля,
    Лиш кульбаби злітають у вись
    Там пісня дзвеніла і кохання було..
    Все було, все було тут колись.!

    Скатерть небесна нависла
    Блакиттю освітлює ночі.
    Лежить під хрестом могила
    І ворон сідати на хрест той не хоче.

    Було тут село, люди жили
    за ніч всіх увезли до Сибірі
    (не шкодуючи старих і малих)
    А хати їхні спалили кагибісти- звірі.

    А ранком проїжджі цигани
    Недалеко поставили шатро
    Циганка стара згадала
    тут женився їх циган Дмитро.

    І пішли цигани в село ,
    На те страхітливе згарище
    І трупи згорілі знайшли
    Ще на не остиглім попелище.

    Забрали зпопелені кості
    В єдину могилу закопали
    По християнському – звичаю
    Хрест над могилою поклали.

    Похилився хрест над забутою могилою
    І ворон над могилою не кряче
    свічку ніхто там не ставить
    над могилою ніхто і не плаче.

    Лишень цигани проїдуть
    і згадають тут було село.
    Тут пісня лунала
    Тут кохання було!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  36. Анатолій Сазанський - [ 2010.11.17 20:31 ]
    ZZZZZZZZМАНДРІВНИЙ ПОЕТZZZZZZZZZ
    ..Сьогодні..янголи руді
    Мені принесли День..останній...
    Розкутий. На тремкім світанні
    Зайду у Твій небесний дім -
    В холодне Царствіє Твоє..
    Крізь брами зимного полону.

    Назустріч підведешся з трону,
    І брязнувши до ніг корону
    З мойого серця відіп"єш..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  37. Віктор Кучерук - [ 2010.11.17 20:22 ]
    Взаємність
    Ставить жінка в бар горілку
    Та словами хльоста:
    Не чіпай цю пляшку тільки, -
    Хай стоїть для гостя!
    Уночі, коли голубить
    Нетерпляче, грішно, -
    Не чіпай! - кажу крізь зуби, -
    Хай стоїть для інших!..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (5)


  38. Кум Микола - [ 2010.11.17 18:15 ]
    Чиє життя на Марсі ? ;) (Літпародія)
    Літературна пародія на вірш Ярослава Чорногуза *Марсіанське кохання*


    Ти, напевно, полисів недавно,
    Ще валяється гребінь в кишені.
    Не сидиться тобі уже в плавнях -
    Вирушаєш у мандри перчені.
    Там Галактика жінкою зветься,
    І повірить блищанню портрету.
    Ти її замани, як ведеться,
    На свою чорногузу планету.
    Заспіваєш бентежно і млосно,
    Та по струнах майстерно утнеш,
    Нехай знає - закоханий острів
    Є на Марсі - планеті пожеж.
    А, якщо марсіанка - прегарна
    І повірить зненацька поету,
    То втечеш ти одразу. (намарно !)..
    На свою недалеку планету.
    І співатимеш знову і знову,
    Бо у тебе чарівна бандура,
    Про кохання своє пречудове,
    Марсіанки дівочу статуру.
    І коли ти мішатимеш в супі
    Тим пером із далеких польотів, -
    Прилетить марсіанка у ступі
    І знайде чорногуза в болоті...


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (5)


  39. Софія Кримовська - [ 2010.11.17 16:12 ]
    Незбагненне
    Вимірюючи ціпком нерівності на дорозі,
    вдивляючись у життя нерадісну суєту
    чекав на далеку путь... Не раз на його порозі
    стояла вона сумна... і кликала душу ту,
    яка не жила іще... Ховала у рай від болю,
    від голоду і хвороб, зневіри і ворогів...
    Тебе не взяла. Мотав свої двадцять п’ять за волю...
    З надією у душі усе пережити зміг...
    А зараз, а зараз що? Зневіра, образа, втома?
    За кого лягли кістьми мільйони, мільярди? Ну?
    За кого згубив себе, коли яничари вдома?..
    І як вистачає сил ще жити, я не збагну....


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (15)


  40. Юлія Гай - [ 2010.11.17 12:06 ]
    Усі на захист російської мови!!!
    Усі, хто може ще тримати зброю,
    Гуртом біжімо мову рятувати!!!
    Я впевнена, готові ми до бою,
    Російську мову нумо в кожну хату!!!

    Її з усіх усюдів витискають
    Не відає наш люд її ваги...
    Про неї освітянський батько дбає,
    Та одномУ йому не до снаги!

    То треба нам міністру підсобити
    І мову Пушкіна від знищення спасти!!!
    Щоб в Україні мали змогу діти
    Російськомовними надалі в нас рости.

    Культурними нащадки хай зростають,
    (Не личить їм малоросійська мова),
    Та Чехова в оригіналі прочитають,
    "Поет" цей - надзвичайний майстер слова...

    Як боляче душі моїй сьогодні,
    Нестерпно важко думати про те,
    Що моя мова, як межа городня,
    Вже скоро бур'янами заросте.

    В якім краю скажіть, будь ласка, люди,
    Тримали б в кріслі владному людця,
    З нутром й лицем біблійного Іуди?..
    Чия ж скажіть в країні влада ця?..


    17.11.2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (15)


  41. Любов Бенедишин - [ 2010.11.17 12:09 ]
    В тому сні...
    Мій Господи, я знову ожила!
    Спасибі за чудесне воскресіння.
    Як довго я у ньому не була, -
    У цьому сні, що схожий на спасіння.

    Ті очі, що обожнюють мене...
    І ніжних рук освідчення відверте...
    Нехай мій дім світанок обмине, -
    О, Господи, не дай мені померти!

    ...Отямилась у ліжку, як в труні,
    За марево хапаючись панічно:
    Я й досі ще КОХАНА - в тому сні.
    Навіщо я прокинулась? Навіщо?!

    11.2010



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (21)


  42. Марія Гончаренко - [ 2010.11.17 12:23 ]
    * * *
    коли пливе місяць
    океаном небесним
    хвилі незримі
    землі досягають
    вітер хлюпоче
    тихо
    прозору
    росу залишає
    слід океану нічного
    *



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  43. Віктор Кучерук - [ 2010.11.17 08:43 ]
    Не стихає біль, а щем...
    Не стихає біль, а щем
    Точить кожний вечір, -
    Старість сіла тягарем
    Матері на плечі.
    Що просила – те носив
    І моливсь за неї,
    Та немає більше сил
    Квітнути лілеї.
    День за днем, за ніччю ніч
    Ломляться в оселю, -
    Прив’язав би їй до пліч
    Молодість веселу, -
    Прикував би ланцюгом,
    Щоб жили у парі, -
    Щоб не лізла напролом
    До матусі старість.
    Хай горить вона вогнем,
    Мерзне в холоднечу, -
    Старість сіла тягарем
    Матері на плечі...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (7)


  44. Ярослав Чорногуз - [ 2010.11.17 07:37 ]
    З ЛЮБОВ»Ю ДО КОЛЕГИ
    (літературна пародія у відповідь на поетичний відгук)

    Ти відбив її у Казанови
    і собі охоту теж відбив...

    ...плавав з нею у човні рибацькім
    і за по.. щічку потримав не раз,
    упадав за нею, мабуть, хвацько
    Казанова-клуболовелас.
    а вона тепер розквітла - пава!
    в сарафані моднім - перший клас!
    і за тебе забувати стала.
    Казаново, вимкни газ.

    Відбив_на по флотськи Микола Кум

    Вмію хвацько я по-флотськи бити,
    І з розмаху словом я лайну.
    Закликав, було, колег любити,
    А тепер роблю з них відбивну.

    Я люблю «плюватись» із-за рогу –
    Напишу на автора бридню
    Ще й під псевдонімчиком убогим,
    На сторінку вхід забороню.

    Може так не дасть він здачі знову,
    І тоді моя візьме таки.
    Лебедя він робить з Казанови,
    Я ж роблю, звичайно, навпаки.

    Я поп»ю із Чорногуза соку,
    Відбивну із нього я зроблю,
    Бо моральність маю я "високу",
    І колегу свого я "люблю".

    17.11.7518 р. (Від Трипілля) (2010)




    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (14)


  45. Михайло Закарпатець - [ 2010.11.16 23:29 ]
    В дотику рук..
    Ми зустрілися двоє -
    на хвилини або на віки.
    Всесвіт весь перекроїв
    теплий дотик твоєї руки...

    І теплом цим зігріта,
    як з-під криги, воскреснувши знов,
    ніжним паростком літа
    намагалась ожити любов.

    Та осінній серпанок
    недарма листопадом кружляв.
    Подарований танок
    твій останній - мов крик журавля.

    Віддзеркалює небо
    в наших душах безмежність розлук.
    Вже нічого не треба!
    Лиш змогти
    відірватись від тебе!..

    І погаснути в дотику рук...


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (12)


  46. Ярослав Чорногуз - [ 2010.11.16 23:43 ]
    СПОВІДЬ КУЛЬБАБНИКА
    (пісня-мрія-жарт)

    І
    Ти тепер навік моя, любове,
    Ще нікого так я не любив,
    Я тебе відбив у Казанови,
    А йому я дещо теж відбив.

    Ти казала: «З ним аж дві доби я
    З спальні не виходила, бува»…
    Я тебе на тиждень там закрию,
    Й ніжні говоритиму слова.

    Віршами тебе там нагодую,
    А коли стомлюсь од млосних чар,
    В парк тебе чарівний поведу я,
    Де червоний блимає ліхтар.

    Ти вдягнеш пальто також червоне,
    Сядемо на бричку і – в галоп,
    Понесуть вперед нас бистрі коні,
    Після нас – їй-Бо, ну хоч потоп.

    Бахнемо шампанським у галопі,
    Віжки опущу, не натягну,
    І візьму тебе тоді за… щічку,
    І веселу пісню затягну.

    Домчимо до озера і долу
    Зійдемо, щасливі й молоді,
    Посаджу тебе я у гондолу,
    І візьму гітару я тоді.

    Аж на небі розбіжаться "тучі",
    Пісня всіх зачепить за живе,
    Заспіваю я вербі плакучій:
    Як по морю човен десь пливе!

    Серенада тихо-тихо лине,
    Вікна в павільйоні там: блись-блись,
    Супер - Казанова й Магдалина -
    У шаленій пристрасті зійшлись.

    Ти тепер навік моя, любове,
    Ще нікого так я не любив.
    Я відбив тебе у Казанови,
    А йому я дещо теж відбив.

    ІІ
    …Врода вже твоя тепер не вабить,
    Ранувато щось «підошви» стер,
    Посивів, полисів, мов кульбаба,
    І не до дівчат мені тепер.

    І тому у мене є прохання –
    Пустоту не варт в душі плекать.
    Хлопці, будьте вірні у коханні,
    Щоб до ста могли козакувать!*


    13.11.7518 р. (Від Трипілля) (2010)

    *Прохання не плутати автора з ЛГ.




    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (20)


  47. Марина Єщенко - [ 2010.11.16 23:34 ]
    * * *
    Упаду обличчям у траву,
    Серце заховаю в спориші...
    Натягну востаннє тятиву –
    Випущу отруту із душі.

    Не Амуром... Муром? Тінню став.
    Сонце в плечі, мов тавро, вроста.
    Шкода, що не колеться трава
    І земля стоїть не на китах.

    Упаду... впаду-впаду-впаду!!!
    І коли ридатиму в траві,
    Хай годинник мій переведуть
    На добу, чи на життя – тобі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (24)


  48. Василь Кузан - [ 2010.11.16 22:11 ]
    Перестигла осінь саду

    Перестигла осінь саду,
    Пересохло сіно днів,
    Докосили ми отаву –
    Залишилися одні.
    Вили, граблі – під навісом…
    Мозолі, вузли і біль.
    То на біса ми косили?
    Чи худобі, чи собі?
    Вже повиздихали коні
    І корів давно нема,
    На ослоні в’яле тіло,
    Під ослоном – вже зима.
    У печі згасає вогник,
    А колись таки горів!
    І змиритися не можеш,
    І чомусь бракує слів.
    Тихо ходить і муркоче
    Кіт беззубий під столом.
    Вже не прагне до покращень
    І не бореться зі злом.
    Пригортає сон до себе –
    День закінчиться за чверть.
    Стоголосо скиглить старість,
    Заповзає в душу смерть.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (7)


  49. Алексий Потапов - [ 2010.11.16 22:27 ]
    * * * (моряк)
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (14)


  50. Віктор Кучерук - [ 2010.11.16 20:29 ]
    Який же ти нещасний, друже...
    Який же ти нещасний, друже,

    З благальним поглядом своїм!

    Тремтиш зажурено від стужі

    І йти не хочеш у мій дім.

    Сидиш скоцюрблений на сходах,

    Піджавши куцого хвоста.

    Не ранній гість, не пізній злодій,

    Увесь – безродний сирота.

    О скільки болю та відчаю

    В твоїх безрадісних очах!

    Немов ножем хтось зараз крає

    Тобі облізлий сірий пах.

    Немов важкій скорившись долі,

    Тепер ти гордість не зберіг

    І, здичавілий мимоволі,

    Пришкандибав на мій поріг.

    Давай, заходь без осторогу

    І залишайся назавжди!

    Хоч проживаю сам убого, -

    Для тебе вистачить їди.

    Відчув, як смачно пахне з кухні

    І скільки завжди там тепла?

    Тож голод твій одразу вщухне

    І сум відлине спроквола.

    Чого боїшся, бідолашний, -

    Відкіль зневіра у тобі?

    Чи був уже на шиї зашморг

    Із таврування на горбі?

    Дозволь до тебе доторкнутись

    Одним лиш пальчиком на мить.

    Дозволь за того усміхнутись,

    Кому в цей час також болить…


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   1256   1257   1258   1259   1260   1261   1262   1263   1264   ...   1829