ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ірина Шувалова - [ 2009.10.30 14:00 ]
    Аніме
    тіло оси як гарячий бутончик смерті
    містом не озираючись йдуть дівчатка
    ми камікадзе ми все завжди спочатку
    під кімоно ми закохані і відверті
    пальці вологі ноги до крові стерті
    скоро асфальт заросте нами кожна латка

    мікрорайони підступні як метастази
    поступ трави не спинити ні сном ні лезом
    руки тонкі обіймаючи нетверезо
    ледве тримаєшся хочеш-бо все й одразу
    скоро вже осінь треба давати джазу
    скоро вже осінь можна вмикати безум

    бачиш навшпиньках кожна розлука кожне
    дерево кожен клубок павутиння річка
    препубертатні розхлябані демонічні
    ми неспроможні так але хто з вас може?
    ах не дивіться злякано і вороже
    скоро зима скоро ми заростемо ніччю

    так це трапляється так воно прийде знову
    білу пігулку страху під язик беремо
    ми не евкліди та маємо теорему
    чи пак теорію втім не про це розмова
    хочеться точності вічності і любові
    скоро весна скоро нас перекусить тремор

    знаєте я перевірив усі ми смертні
    тіло оси проростає в холодне світло
    спину смугасту судомить усі ми діти
    лілієликі жорстокі солодкі ревні
    скоро ми будемо по підборіддя в серпні
    скоро уже нескінченне отруйне літо


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (7)


  2. Ірина Шувалова - [ 2009.10.30 14:05 ]
    Травма (для О.Л.)
    відлік почнеться натягнуту линву сіпне
    той хто зліпив тебе склав тебе склеїв в одне
    той деміург повелитель знебритвлений оккам
    зайве відтяв уже встиг уже схлипне тоне-
    сенькою віолончеллю вібруючий нерв
    ієрофант зачіпає струну ненароком

    це топографія тіла засвоєння меж
    плоть піддається дослідженню де не візьмеш
    равлики руху спіральки повторні потворні
    шрамів шовкова лиштва і судин макраме
    ось рукоділля мінервине може мине
    страх може хтось і приручить це нерукотворне

    так серпантинно так чинно лягають бинти
    загадка мусиш намацати відповісти
    що й на морфемному шві залишається цілим
    вже заїкається вже замовкає пунктир
    нори прорито під шкіру втім вата і спирт
    спинять червоних лисиць що тікають із тіла

    храм із кісток і пустот але все-таки храм
    може заплющивши очі намацає злам
    зліплене сліпо так само не видячи зцілить
    той хто тримає ключі від незамкнених брам
    дівчинка знає що світ це імперія зла
    і позначає кордони імперії білим

    сам себастьян уже спазм уже майже стріла
    гладиш себе це нова виростає кора
    сорому темна смола проступає на зрізах
    патока поту претерітум був і була
    дівчинка пробує пальцями певні слова
    дівчинка носить у тілі лозу і залізо

    доки ти спиш постають і зникають міста
    спас на крові на крові але все-таки спас
    серця синицю без дозволу в груди зашили
    якір із м’яса утримує в просторі нас
    напнуто голос на горла химерний каркас
    плоть живопліт за яким уже землі пташині

    пальцем на тебе впритул „підведися й іди”
    дівчинко це лиш примарні підвиди біди
    привиди болю це карма ламає конструктор
    день починається з ночі туману води
    на простирадлах лисиці лишають сліди
    ти відчуваєш тепло їх вологого хутра


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (2)


  3. Валентина Захабура - [ 2009.10.30 13:04 ]
    Родзинки спогадів
    Родзинки спогадів
    як дружба "назавжди"
    як голоси
    та ти не голоси
    бо суголосся чистої води
    в яскравім промені
    зайшлося у блакить.

    Твій літачок і досі
    паперовий
    а ти - летиш.
    То ти лети ж!
    Бо сила крил у вірі
    і у слові.

    На вічність як на мить
    з осоння прозірни
    це сонце "а за так!"
    в надії корінь дій.
    Ти вже достиглий мак -
    в тобі життя зернин.
    28.08.09


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.42) | "Майстерень" 5.38 (5.44)
    Коментарі: (15)


  4. Ліна Масляна - [ 2009.10.30 12:55 ]
    ***
    Ти мені сьогодні знову снився:
    Без надії вірив у майбутнє,
    З невеселою усмішкою дивився
    Поглядом безмежним, незабутнім.

    Як же боляче від суму тих очей,
    Від байдужості в твоєму існуванні.
    Ніби сотні спалено лілей...
    Попелом упало сподівання.

    Милий!
    Ти мені сьогодні снився:
    Ніжний і нітрохи не ревнивий,
    І на мене (чи крізь мене) подивився
    Так закохано і... зовсім не щасливо!


    2002


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (13)


  5. НаЗаР КуЧеР - [ 2009.10.30 10:21 ]
    ***
    Моя сльоза - солона ,як солома
    Куди тікаєш у які краї
    У тих краях, там доля невідома
    І невідомі щоки, не свої

    Тікай ,хай стелиться дорога
    І мрій що посолодшаєш, на сміх
    Моя сльоза - солона ,як солома
    Моя душа, що зважилась на гріх...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (3)


  6. НаЗаР КуЧеР - [ 2009.10.30 10:59 ]
    ***
    Сивий дощ мокрим димом цигарки
    Застеляє безлюдний проспект
    В співавторстві нашої сварки -
    Любов, що піде у декрет...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  7. Марія Мальва - [ 2009.10.30 06:58 ]
    ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА

    І знову вибори. А так набридло.
    Ну скільки можна вибирати вас?
    Вже ваші морди нам такі огидні,
    Що прямо всіх уже колотить нас.

    В парламенті весь рік одні концерти,
    І розвалилась коаліція сама.
    Це ж сміх крізь сльози! – можна вмерти,
    Хіба в нас, люди, розуму нема?

    Невже ми знову підем вибирати?
    А вибирать кого уже катма!
    У партіях одні пики квадратні,
    Живіт і просто «шиєголова».

    Ні розуму великого, ні серця,
    Замість душі лиш товстий гаманець,
    Виблискують у окулярів скельця.
    Ой, скоро Україні вже кінець!

    Чи Ви сказились, пане президенте?
    Та ж схаменіться, ще не пізно Вам!
    Здається нам, Ви стали резидентом
    У тих, хто хоче зло робити нам.

    Ви ж добре знаєте: як є, так буде.
    В парламент всі ті самі знов пройдуть,
    А півмільярда гривень вже не буде –
    То ж наші гроші знову «загудуть».

    «Я переконаний, так, друзі любі,
    Що шляху іншого для нас нема.
    Усі на вибори приходьте в грудні».
    Дарма, що без бюджету йде зима.

    Дарма, що газ у нас усе дорожчий,
    Дарма, що кризовий приходить час,
    Йди й голосуй, не дивлячись ні на що.
    Хіба нема роботи більше в нас?

    У школах мерзнуть і хворіють діти,
    В квартирах холод – ось вона, біда!
    А в нас грошей з бюджету ніде діти,
    Вони ж до рук течуть нам, як вода?!

    Туберкульоз і Снід в містах і селах,
    Вмирає, президенте, наш народ!
    Невже це, любий друже, так весело?
    Чи може просто Ви в нас ідіот?

    Чи ж довго ми терпіти все це будем?
    Коли над нами сонце вже зійде?
    Коли, коли ж ми справді вільні будем?
    І України слава чи прийде?










    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.15)
    Прокоментувати:


  8. Сонце Місяць - [ 2009.10.30 00:13 ]
    майже
     
    йому давно не сняться сни
    і не малюються картіни
    у мерехтінні вільних тіней

    полюють первісні коти
    під забуття старого даху
    вино ховає лиходій

    здирає пафосне граффіті
    у переході босх міський
    перелилося віршів листя

    під лиховісну тишу хмар
    мінорний місяць & димар
    не знаючи, примісячився



     -}-




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (31)


  9. Ніна Яворська - [ 2009.10.29 23:15 ]
    Бог стреляет метко
    Мы видимся так редко,
    так мало говорим.
    А Бог стреляет метко.
    А ты - мой вечный Рим.
    Нам зов далеких предков
    не может быь чужим.
    А Бог стреляет метко.
    А ты - мой херувим.
    В заброшеной беседке
    испью тебя до дна.
    А Бог стреляет метко.
    А ты - лишь мой Адам.
    Тебя всего, до клетки,
    запомню наизусть.
    А Бог стреляет метко.
    А ты - мой вздох и пульс.
    К тебе прижмусь я крепко.
    Ведь я твоя раба.
    А Бог стреляет метко.
    А ты - моя судьба.


    2009 р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (2)


  10. Марічка Мамчур - [ 2009.10.29 23:53 ]
    Save me
    Складаю в конспекти записки твоїх почуттів.
    Збираю щоденники днів із позначкою “Разом”.
    В архіви — дзвінки, де прощатися ти не хотів,
    В таблиці “Exel” - тобою придумані фрази.

    Заповнені файли, і в пам'яті нуль гігабайт.
    Нанизую доторки губ і ховаю у сейфі.
    Мовчазні бігборди, в холодному склі сіті-лайт...
    Тремтячими буквами тільки для тебе “ Save me”...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (9)


  11. Юльця Венчур - [ 2009.10.29 22:30 ]
    * * *
    я живу в холодильній камері
    всі потоки мої заморожені
    хай там кажуть що це неправильно
    спілкуватися більше не можемо
    викидаю нескладені пазли
    медитую на своє тіло
    видаляю усе що звязує
    залишаю лише пробіли


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.27) | "Майстерень" 5.25 (5.22)
    Коментарі: (1)


  12. Богдан Сливчук - [ 2009.10.29 22:34 ]
    * * *
    Холодна осінь
    На відстані долоні,
    Як тінь вечірня.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Прокоментувати:


  13. Костянтин Хмара - [ 2009.10.29 21:38 ]
    Зацілуй,,,
    Зацілуй мене тишею,
    Світлих дум полонезами,
    Що, мов соком березовим,
    Рядна сонця розвішують.
    Заколиш мене колосом,
    Стиглим небом вечірніх див,
    Щоб я знов воскресав і жив
    У всесвітньому голосі.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.33) | Самооцінка 6
    Коментарі: (4)


  14. Костянтин Хмара - [ 2009.10.29 21:03 ]
    Твої листи
    Я так люблю твої листи,
    Бо в них твого тепла частина,
    Це – найдорожче, це – безцінне,
    Це вириває з самоти.
    Я так люблю твої слова,
    За ними – теплота безмежна,
    Гортаю тихо, обережно
    Листи, і серце ожива.
    Вдягнувшись вітром, мов свята
    Душа, мов сонця наречена
    Коли ти думаєш про мене -
    Промінь краплини у листах.
    Моє джерельце, я люблю
    Ту воду, що тече з потоків
    Небес твоїх, святих, високих,
    Я в нім печаль свою топлю.
    І оживає небокрай,
    Навіть коли життя безбарвне,
    Сонце засмучене, негарне,
    У цих листах живе мій рай.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" -- (5.33) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  15. Іван Редчиць - [ 2009.10.29 19:20 ]
    УРОКИ ПОМИЛОК
    РУБАЇ ***

    1
    О, друже мій, читачу елітарний,
    Біжать думки до тебе, ніби сарни.
    Якщо вони зупиняться, тоді –
    Я перейду на жанр епістолярний.

    2
    В своєму краї – ми, як емігранти,
    Не дбаємо про душі, про таланти.
    Здається, що потухне скоро й дух, –
    Без нього ж ми – чорнобильські мутанти.

    3
    Мабуть, усі сумні уроки помилок
    Я вивчити не зможу назубок.
    Та добре знаю, що в життєву книгу –
    Я запишу натхненний свій рядок.








    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  16. Юрій Лазірко - [ 2009.10.29 18:58 ]
    Iрис по синявi та зеленi
    Хтивий зір милувати, ніби линьку пройти
    у промінні строкатім, де зіниця – сільце.
    Де стає світ пернатим, та Ірису цвісти –
    синь і зелень – за матір. Дораховую цей

    оворонений сумнів, більше неба в очах –
    у потроєних лунках, де здригає мотив...
    Аби чути "привіти" тих прадавніх "прощай" –
    треба небо зуміти від ворон вберегти

    і тулитися вухом до задишок землі.
    А народження звуків не спинити, як вдих.
    Ті роз`їдені тіні – хоч і повні, та в тлі.
    Божий вираз обличчя, що хмаринно застиг...

    29 Жовтня 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (34)


  17. Андрей Мединский - [ 2009.10.29 17:32 ]
    Осенняя элегия
    холодный дождь уже давно
    пустой сквозняк вдыхает в офис
    я пью вчера остывший кофе
    и медленно смотрю в окно

    не разбирающий пути
    идет-бредет по тротуару
    с лицом морщинистым и старым
    ребенок в поисках груди

    и треплется уставший лист
    пытаясь удержать березу
    и дом стоит в развратной позе
    глотая мокнущих лолит…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (15)


  18. Ліна Масляна - [ 2009.10.29 16:27 ]
    ***
    "Не моя" - ти знову це шепочеш,
    А в очах я бачу недовіру.
    Скільки поглядів закоханих ти хочеш?
    Скільки ще зізнань, аби повірив?
    Ми з тобою не живемо без іроній...
    Труднощі? Тобі вони наснились!
    Почуття мої ще в ембріоні -
    Не вбивай того, що не родилось!

    2002


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (10)


  19. Олена Осінь - [ 2009.10.29 16:48 ]
    Останній день
    Холодний ранок. Заспані авто.
    Самотня тиша у пустому парку.
    Погаслий Жовтень з маскою «ніхто»,
    Допалює каштанову цигарку.
    Роль зіграно. Летить останній лист.
    Ні глядачів, ні квітів, ні овацій.
    І йде зі сцени втомлений артист,
    У сіру мряку невідомих станцій.
    А осінь кутається у діряву шаль,
    Пішов… І знову ні про що не здогадався…
    Останній лист кружля гірку печаль
    У незабутньому прощальнім вальсі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (25)


  20. Ольга Анна Багінська - [ 2009.10.29 15:16 ]
    Твоя зима(вірш-відповідь на вірш Миколи Стойко
    Зелений картатий шарф
    І сльзи на очах бринять
    Прийшла зима , твоя зима
    І почуття вже не киплять

    Сніжинки падають на землю,
    Мене ж нема, давно нема,
    А ти побачив лиш сьгодні,
    Що на дворі зима, твоя зима

    Не залишу слідів на снігу
    Їх заховає вітер,
    Не залишусь у твоїх снах
    Не буду себе жаліти

    Ну а сльзи нехай замерзнуть
    Сніжинками впадуть до долу
    Серце не буде вже боліти
    Я не залишуся з тобою...



    Рейтинги: Народний -- (4.89) | "Майстерень" -- (4.9) | Самооцінка 6
    Прокоментувати: | "http://maysterni.com/newpublication.php?type=1"


  21. Василь Степаненко - [ 2009.10.29 14:58 ]
    По осінньому морю
    *
    Гриби
    заполонили тротуари -
    то парасолі омиває дощ.
    Сонця засмаглі
    в човниках каштанів.

    фото автора


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  22. Віта Степанківська - [ 2009.10.29 14:12 ]
    Осінній джаз
    П’янким букетом холодної кави,
    І терпкими обіймами вітру,
    Дивним поглядом сонця лукавим,
    Літні мозаїки віями витре.

    Над горами золотими монетами
    І червоним вогнем калини,
    Меланхолійними тенетами,
    Акордами втече від рутини.

    Вітром свіжим прорізує розум
    І цілує у очі світанок.
    Залишивши на вулицях сльози,
    Застилаючи туманами ранок.

    Мереживом осінньої пісні,
    Закружляє горобцями в калюжі
    І вологими губами торкаються листя,
    Сухі квіти покидавши байдуже.

    В ритмі джазу нестримно танцює
    І шепоче багряна картина,
    Як художник полотна малює
    І сміється устами дитини.

    Вересень 2009


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.17) | "Майстерень" 5.13 (5.13)
    Коментарі: (4)


  23. Саша Вісич - [ 2009.10.29 13:06 ]
    щось
    Чекаю на щось.
    Щось має статися.
    Щось ховається від мене в сусідніх кварталах.
    Щось не дуже й хоче ставатися, але має.
    Я чекаю...
    А перед тим роблю зарядку.
    Тренуюсь, репетирую: як би то я прийняла це щось?
    Що б говорила? Як посміхалась?
    Яку історію б шукала в зморшках?
    Пробачте, якщо вас залучила до репетиції.
    Пробачте... але вам не так боляче.
    Бо часом я забуваю, що це лише тренування,
    і мені болить і за себе, і за вас.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (2)


  24. Олеся Овчар - [ 2009.10.29 13:14 ]
    Еро-міні-картинка
    Пізно ввечері місяць
    кохався із хмарою,
    Пізнавав спрагло-ніжно
    жадану її таїну.
    Присоромлене небо
    укрилося звабою
    І сховалось глибоко
    у тишу самотню нічну.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (10)


  25. Жорж Дикий - [ 2009.10.29 11:34 ]
    МІЙ ДОСВІД
    У пошуках слави
    шугаючи гави
    ішов я на прю
    прийшов і корю
    ту долю зрадливу
    дурну і ліниву!
    Бо я хотів слави
    заради забави!
    А тут тобі бій
    тут рани і гній
    могили і трупи...
    Геройство - до дупи!
    Зробив тоді драла
    здав меч на орала
    і зараз паную -
    живу-розкошую!
    Щоб щастя пізнати -
    не варт воювати!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.21) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  26. Тарас Гончар - [ 2009.10.29 10:04 ]
    В ГРАНИЦЯХ ПОХИБКИ
    в границях похибки – туман, в тумані – похибка границі;
    сам-по-собі-само-обман тобі дарує сон напиться.
    й ти упиваєшся ним знов, і покидаєш своє тіло –
    хитру систему підлих змов – й летиш! летиш! [хоч і невміло].
    трохи повільно (наче тінь), трохи невільно (наче привид),
    але, усе ж таки, і кінь не дожене тебе… й обриви
    раз і назавжди скажуть: «стоп!», не підпустивши його ближче,
    і він повернеться, щоб в лоб здолати гору... горе – днище!
    це буде важко – він це знає, та манить висотою пік,
    і він не здасться й все здолає, навіть, як піде на це рік,
    навіть, як треба буде дертись через терновий живопліт,
    чи, в крайнім випадку, померти у непролазності боліт,
    й в момент найвищої потреби воскреснути, щоб далі йти
    й у снах приходити до тебе, щоб хоч у це повірив ти;
    а, розпрямивши врешті крила, поглянув в небо й взяв розгін...
    і підхопила б тебе сила, аж покотився за кимсь дзвін…
    та тихо плакала зозуля й кривилась їй пуста луна,
    і лиш ржавіла, та ще куля свистіла, бо ще є вона!
    й повірте: буде ще загроза зі сторони нарко-собак,
    і більшість збільшить свою дозу, рабно сказавши: «хай і так!..»
    й раптом, змовчавши, закричали, що вони йшли туди, де всі,
    а те, що будуть ще причали не знав ні пес, ані просій,
    що жадав абсолютність неба й зірковий зовсім – от і все,
    і говорив: «більше не треба, принаймні дайте те пусте,
    а я знайду вже, що покласти у цю валізу чи то в глек;
    мені із ним ніяк не впасти… або впустіть у світ аптек,
    та випишіть рецепт на ліки з роду морфіну, теж на спирт…
    й навік закрийте мої віки, й нехай і вам присниться мирт!
    і я якось собі дам раду, я не пегас, та й не осел,
    тож не покину себе ззаду, лиш горизонт би – над усе!»
    і вчинком цим – цим надпольотом – ти подаруєш іншим те,
    чого й нема у тебе, й згодом може появиться й, проте,
    про те не варто говорити, хіба лиш марити у снах,
    інакше ж все можеш згубити, мов насолоду серед благ.
    ***
    знов все не те, знов все не так, зовсім інакше, аніж мріяв,
    і гірший запах, [вірші], смак, й колір не той... це чудасія.
    ніби й рецепт – оригінал, ніби й ще дійсні реагенти,
    та щось не те... старт – не фінал!!! де недосяжні абоненти?
    де починається межа і де закінчується можна,
    якщо дволикий світ ножа для когось – смерть, іншим – світ божий?...
    в чому причина цих невдач? що є основою поразки?
    якщо це – я, о Нуль, пробач й пусти хоч їх в країну казки!
    де за парканом – закордон, і за кордоном – запаркання,
    й немає похибки, бо й сон – дурман, туман, аркан… й звикання.
    ***
    фатальна помилка – обман, в омані – оклики баталій.
    лиш сни, прикладені до ран, вкладуться в цьому інтервалі…
    в навмисних помилках – сліди, в слідах неточностей – криниці,
    в криницях – поминки води… пірни і ти на дно темниці!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.14) | "Майстерень" 5.25 (5)
    Прокоментувати:


  27. Іван Редчиць - [ 2009.10.29 08:22 ]
    ЧАША ДОЛІ
    РУБАЇ ***

    1
    Я згоден бути в рабстві у Любові,
    Всім серцем їй служити я готовий.
    А дві сестри – ненависть і злоба,
    Хай між собою чубляться до крові.

    2
    Ти чашу долі не доп’єш до дна,
    І в тому буде лиш твоя вина.
    О маловірний – чуєш ?! – зупинися, –
    Перед тобою – вічности стіна.

    3
    Раптове, наче блискавка, чуття
    Освітлює – і душу, і життя.
    Щасливий той, хто у простому слові –
    Шукає і знаходить відкриття.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  28. Богдан Сливчук - [ 2009.10.28 23:36 ]
    ОСІНЬ
    Туман ранковий
    Аж ген , до піднебесся.
    Говерлу гріє.



    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Прокоментувати:


  29. Єва Тоцька - [ 2009.10.28 23:29 ]
    ГРЗ
    ГРЗ гризе,
    у світлі брак тепла
    свобода осінню стече,
    а ти дізнаєшся про це
    якогось тридцять другого
    числа.

    ховатиму перед ранковою
    твоєю перемогою
    рідке із ніздрів (ГРЗ)
    і вщент твою "любов" потоплю
    смаркливою розмовою про це.



    Рейтинги: Народний 4.5 (4.5) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Коментарі: (16)


  30. Богдан Сливчук - [ 2009.10.28 23:45 ]
    * * *
    Світанком пахне.
    Знов криничний журавель
    Співає пісню.



    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Прокоментувати:


  31. Сонце Місяць - [ 2009.10.28 22:13 ]
    спроба раз..
     
    у подорож пізно
    забули блукальці
    свої діаманти зірки

    на їх окулярах
    відбилися пальці
    лабіринтами зміями

    під кволим дощем
    розчиняються бранці
    закоханої самоти

    спішить чорна ніч
    у повільному танці
    на осені поминки

    над містом вогнів
    проминають на хмарці
    прихмарні безлогіки



     -}-




     




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (27)


  32. Михайло Закарпатець - [ 2009.10.28 22:34 ]
    Зачарована
    Заплутані, нещирі, сірі дні
    зів'ялим листям падають під ноги.
    Природа знов в осінньому огні
    зимового чекання шле тривогу.

    Ми наче загубились в дзеркалах.
    З одного боку - дотиком долоні
    тебе хочу торкатись, наче в снах,
    і цілувати рідні твої скроні.

    А в задзеркалля вже прийшла зима -
    в твоїй країні час прудкіше лине.
    Там – порожньо. Тебе давно нема.
    Ти – знов на південь!.. Є тому причина.

    Чарована прадавнім чаклуном,
    як бранка в діамантових палатах,
    зазвичай в пору цю ти мариш сном –
    щоб я прийшов і встиг поцілувати.

    А я не встиг! Торкнутись не зумів.
    І Мить, що нам призначена, як доля,
    вже стала Роком – як глибокий рів,
    бездонна ніч в зажурених тополях...

    Ти знову – птах, та лише до весни.
    В скляному мурі літо проминає.
    А я - навіщо? хто б це пояснив? -
    біля дзеркал знов осені чекаю...

    2009


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.36)
    Прокоментувати:


  33. Шкідлива Звичка - [ 2009.10.28 22:15 ]
    Таке життя...Ненавидиш весь світ...
    Таке життя...Ненавидиш весь світ...
    Перо саме веде рукою по паперу...
    Мовчиш,кричиш,ридаєш,знов мовчиш...
    І сльози потічками падають на стелю...

    Мовчанням розбиваєш скляні стіни,
    А криком спалюєш старі мости...
    Найважливіше,моє серце, - говори,
    Бо тишиною заженеш себе в могилу...

    Пекучі рани на долонях і колінах,
    Солоний присмак крові на вустах -
    Ти розбиваєшся,коли летиш, у небо...
    Бо на землі тебе уже не треба...


    Рейтинги: Народний -- (4.28) | "Майстерень" -- (4.19)
    Прокоментувати:


  34. Костянтин Хмара - [ 2009.10.28 21:10 ]
    ОМАНА
    Пожовклою осінньою травою
    У сходу, чи-то заходу промінні
    Повз мене і крізь мене у сувої
    Повзе пронизливе до щему тління.
    І падає земля, і світ кружляє,
    І я тепер один на всій планеті
    Я весь той час, що був у мене, згаяв
    В залитих тугою глевких тенетах.
    В моє драглисте серце вкорінилась,
    Пустує, пестить надпуста отрута …
    Але я так жадаю мати силу…
    Але я так жадаю бути… бути…
    …Самотній острів серед океану
    Вбирають хвилі берегову душу
    В полон беруть, насаджують оману,
    А стиглий захід мої очі душить.
    Лози золою, залозою злою
    Поманить зміна, та мине в омані,
    Зарано норов рану не загоїть
    І грають очі, у заграві тануть.
    На гору горнуть і горять прегарно,
    У них вогонь навіки льодом стане.
    І хмари, наче мари – міра марна,
    Латають лати – карані і карні.
    Бузок овитий димом тютюновим
    Бентежить душу, млосно кроки лічу
    У ніжні очі сиві лину знову,
    Донизу серце впаде – наче ближче...
    …та більший біль…


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.31) | "Майстерень" 5.42 (5.33) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  35. Костянтин Хмара - [ 2009.10.28 21:34 ]
    Він, а не вона
    Так, біль – це він, а не вона…
    І річ не в тому, що то – мова…
    Ніяких втом, лише умови,
    Що не образа - то стіна
    На згадку спільний водограй
    Лишиш, і знову – до шпаківні,
    Та я собі удам все рівно,
    Що то був рай,… та що за рай?
    Пашіє сонце у очах …
    Я так молив, я так молився,
    Все злив, і сам на себе злився,
    Лиш тінь тримаючи в руках.
    Я в тебе душу переклав,
    Але його! щоразу очі…
    Я забуваю, що я хочу,
    І хто мене в тобі тримав.
    Я б загубився у очах
    Твоїх, щоб вічно там лишитись,
    Аби щораз промінням литись
    До рук, що на твоїх плечах.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.33) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  36. Зоряна Ель - [ 2009.10.28 21:08 ]
    Вернісаж
    Сервус, заходь, ось доварюю каву.
    Саме пора для пліток.
    Ну ж бо, розказуй, як діти-як-справи ,
    Як твій новий "теремок"?

    Знаєш, а в мене прекрасні новини –
    Жовтень відкрив вернісаж:
    Темпера, золото – диво-картини.
    Слів не знайти… Епатаж!

    Хочеш придбати для себе на зиму -
    Щось з його теплих робіт?
    Чи розлисткований подих інтиму –
    Справжній карміновий хіт.

    Вчора пили ми вино пурпурове
    З жовто-гарячих долонь.
    В лоні каміна ще й досі перлово-
    Мрійно зітхає вогонь.

    Я собі взяла у жовтня на згадку
    Давній химерний ескіз:
    Бачиш - м'які оксамитові складки
    Смутку на фоні беріз.




    Рейтинги: Народний 5.39 (5.51) | "Майстерень" 5.33 (5.46)
    Коментарі: (31)


  37. Ніна Яворська - [ 2009.10.28 19:02 ]
    Згадай мене
    Згадай мене, коли ідуть дощі,
    коли в калюжах топиться дорога.
    І я прийду в рожевому плащі,
    щоби прогнати всі твої тривоги.
    Згадай мене, коли настане ніч,
    і грішний світ засне в її полоні.
    І я прийду, змахну сльозинки з віч,
    своє кохання принесу в долонях.
    Згадай мене, коли тобі болить,
    коли в душі гуляє хуртовина.
    І я прийду. Нехай лише на мить.
    Та все зроблю для тебе в цю хвилину.


    2009 р


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.23)
    Коментарі: (3)


  38. Віталій Ткачук - [ 2009.10.28 17:47 ]
    ***
    Розвиднюється. Схоплюється день
    І яблуком викочує по мисці
    Світлини душ - та скресне, та зійде,
    Ті перевірять пульс мені і міцність.

    З якоїсь встану. Як за три коти,
    Перечеплюся за перестороги.
    Туман ховає і туман кадить.
    Пишу собі хоробрість на хорогві.

    І раз хорогва – значить на війну
    Збираю сил розсіяну дружину,
    Щоб десь зустріли втомленість мою
    Для переможця вирвані жоржини.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.32 (5.45) | "Майстерень" 5.33 (5.37)
    Коментарі: (18)


  39. НаЗаР КуЧеР - [ 2009.10.28 16:30 ]
    ***
    Вишневий сад вже розмаївся цвітом.
    Спекотний день, червоні буряки.
    А над тим садом в розмаїтті літа
    Розвіяв вітер мрії і думки

    Босоніж по стерні додому
    Корови женуть дітлахи й діди.
    А на столі обідньому й святому
    Сметана, сир і бабині хліби.

    У стайні тихо доїться корова,
    Хвостом зганяючи кусючих мух.
    За стайнею похилена стодола
    Ховає вічний український дух.

    Вернули з поля косарі вусаті,
    Вони косили ген аж за селом.
    Оце привилось і мені маляті
    Із синьо-жовтим теплим молоком!


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Коментарі: (1)


  40. Василь Степаненко - [ 2009.10.28 16:04 ]
    Листків міріад
    *
    Листків міріад –
    і світу не видно.
    Краплин міріад, сніжин міріад.
    сльота
    не на жарт уночі розгулялась.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  41. НаЗаР КуЧеР - [ 2009.10.28 16:55 ]
    ***
    Перечорніло, перетліло,
    Перекричало і пішло...
    Це вже не ти, не твоє тіло
    Від мене в слізоньки воно

    Перебуяло, віджилося,
    Перелюбилось день і ніч.
    Це вже не ти, не те волосся,
    Що шовком ранило із пліч

    Передивилось, полетіло
    Собі у вирій до своїх.
    Це вже не ти, не твоє тіло,
    Та я ще біля твоїх ніг...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (1)


  42. НаЗаР КуЧеР - [ 2009.10.28 16:39 ]
    ***
    Приснилось щастя повесні мені.
    Опалий цвіт у скронях б’є акорди.
    Пливуть по небі сиві журавлі,
    І ти сидиш за столиком навпроти.

    Старе кафе, в старому парку й місті.
    Відкрите небо, сиві журавлі.
    Тебе малює молодий Да Вінчі,
    А може, просто мариться мені.

    Старий рояль, банальне романсеро.
    Тобі знайоме сонячне вино.
    І ти фліртуєш поглядом Венери,
    Якого, може, й зовсім не було.

    Приснилось щастя повесні мені.
    Опалий цвіт у скронях б’є акорди.
    Пливуть по небі сиві журавлі.
    Як жаль, що тільки сняться нам Мадонни...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Коментарі: (2)


  43. Микола Левандівський - [ 2009.10.28 16:46 ]
    Сумна як мім (щось еклектичне й аритмічне)
    Пестиш сум...
    пишеш сум...
    заховавши себе в пантомімах,
    заховавши любов у криптонімах
    свою правду малюєш на стінах

    анонімно слідкуєш за космосом
    до кохання шукаєш синоніми
    довгі пальці тремтять над апра́косом
    бо душа й твоє серце омоніми

    і де ж ота стежка до раю?
    стіна у графіті – небесні символи
    ти десь поруч стіни, я знаю…
    там, де дощ…
    витікає небесними ринвами

    ти десь поруч, поблизу – я знаю
    я останній вигнанець із раю
    рахівник цих краплин дощу
    ти послухай його, я навчу.
    2009




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (9)


  44. Іван Редчиць - [ 2009.10.28 16:28 ]
    ВІРНІСТЬ (сонет)
    Упав зненацька приморозок зрання,
    І незахищений зів’янув цвіт.
    І захитався під ногами світ,
    Коли пелюстка блиснула остання.

    Є тільки дим, погас вогонь кохання,
    І є в диму образ колючий дріт,
    Який порвавши вірності обіт,
    Підвісив двоє серць на пік мовчання.

    З надією ми дивимось на час,
    Який не зможе врятувати нас,
    Бо душі заростають чередою.

    І де знайти такого путівця,
    Який очистить душі і серця,
    Осяявши зорею золотою?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  45. Саша Вісич - [ 2009.10.28 15:06 ]
    ---
    я сама. всі ілюзії зникли.
    ні. я розігнала. і всміхаюся цій порожнечі.
    напиваюсь ймовірним майбутнім,
    черпаю з минулого образ його.
    так не буде. але буде щось інше:
    знов завіє омана п’янка,
    знов – мозаїка душ і облич,
    знов – багата на доторки і варіанти.
    але зараз спокійна, мов кам’яна,
    упиваюся з бідності,
    благословляю мовчання.

    тільки м’язи болять від потуг
    піднімати ваш ниючий дух,
    невисоко – хоч до гідності.
    де там!
    закликаю всіх муз –
    хай які банальні видіння:
    поворіт голови, зирк фарбованих вій –
    неотілившись, надихніть...
    дійте там, де я не вчиню
    розворуште
    деградовані пики
    з відмовками на безтурботну безсилість

    але зрештою справа в тих самих оманах:
    нам придумали світ, де є дія
    і дія іде від людей.

    замість неї я обираю камінь
    і лежу нерухомо,
    посмикуюсь зрідка – рефлекси колишніх богинь.
    насолода яку відбороли –
    право на спокій...
    не надовго. тож я упиваюсь...

    2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.28) | "Майстерень" 5.33 (5.33)
    Коментарі: (5)


  46. Іван Зубар - [ 2009.10.28 15:00 ]
    Тобі
    ... Ти у жовтому плащику
    йшла у вихорі жовтого листя,
    і твій погляд прощальний
    ніяк не виходить з думок.
    Стільки літ восени
    я броджу,
    де гуляли колись ми...
    Я тебе загубив,
    наче дерево жовтий листок...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.35)
    Коментарі: (12)


  47. Тетяна Левицька - [ 2009.10.28 14:46 ]
    Горе-хатина
    І
    Занедбана хата в розлогім суцвітті
    Завмерло рахує буденні світанки.
    Крізь темні шибки наумисно побиті
    Видніють, шматовані вітром, фіранки.

    Іржаві цвяхи надто міцно забиті
    У двері покошені, як в домовину.
    І стіни уміють про жах говорити.
    Чи варто дивитись на горе-хатину?

    ІІ
    Велика столиця. За кожним вікном
    Притулок знайшла пересічна родина.
    Чому ж у селі за маленьким ставком
    На когось чекає порожня хатина?

    Поїхала, наспіх пішла, поповзла,
    Летіла б до неї, якби мала крила.
    Сторожкою ставши на розі села,
    Від розпачу горе-хатину звільнила.

    Та я б розбудила кропилом святим
    Ті мертвенно-білі, спустілі кімнати,
    Щоб квітнула хата колоссям живим,
    Воскресли на радощах батько та мати.

    Щоб знову почути розмову батьків,
    Ту лагідну спільність близької родини,
    Пливти у ставку безтурботних років,
    Шарітись від щастя рум’янцем калини.

    Пішла б над водою, де верби шумлять,
    Ховаючи юність за листям-габою.
    Боюсь, що вони у душі прокричать
    Скорботою, тугою, болем, журбою.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (12)


  48. Уляна Засніжена - [ 2009.10.28 14:22 ]
    Палітра вікон
    З твого би вікна –
    Малювати пейзажі,
    З мого ж бо вікна –
    Дивитися в дощ...

    На твоєму вікні
    Хтось малює пастелі,
    На моєму ж вікні
    Хтось розлив акварелі.

    Від вікна до вікна –
    Тільки погляд над місто,
    Чи знайдеш в нім мене,
    Чи розірвеш намисто?

    Моїх днів самоти,
    Чорно-білих і сірих,
    Не осуди –
    Розфарбуй у яскравий!


    Рейтинги: Народний 5 (5.29) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Коментарі: (3)


  49. Олександр Христенко - [ 2009.10.28 13:15 ]
    О МОДЕ (размышления)
    Будьте гордыми, будьте сильными,
    Меньше модными, больше стильными.

    Все мы знаем, что женщины наши
    Всех умнее, милее и краше,
    И восторженных взглядов мужской хоровод
    Их лелеет, ласкает и ждёт.

    Но настырная юная Мода
    Возомнила, что выше природы:
    И плевать, что не всем её стиль подойдёт,
    А, частенько, и наоборот.

    Удивляя, как водится, снова
    Необычностью ярких обновок,
    Кто-то, «с дуру», спустил аж на бедра штаны –
    Чтобы трусики были видны!..

    Ну и что же мы видим в итоге?
    – Что у женщин короткие ноги!..
    С этим фактом боролись везде и всегда,
    А теперь – вот такая беда!

    И проблема, увы, не простая –
    Даже шпильки не всем помогают:
    Отвлекает от мысли, что ход этот глуп –
    Разукрашенный пирсингом пуп!

    Но эстетика – это цветочки:
    У девчонок застужены почки.
    Только Мода по миру победно идёт,
    Ну а жертвы, конечно, не в счёт!

    – Ну и что же – вы спросите – делать?
    – Соберите решимость и смелость.
    Невзирая на Моду, пусть хватит вам сил
    Быть собой, выбирая свой стиль.

    Р.S. Мода скоро изменится
    и не беда.
    Если что-то оценится
    через года,
    Это не Показуха, а лишь
    Красота,
    Так что – не ошибитесь: где эта,
    где та.

    (18.07.08 – 28.10.09)г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (76)


  50. Чорна Рілля - [ 2009.10.28 12:54 ]
    Щось таке...
    Якщо уважно поспостерігати в світі
    за , так би мовити, людською поведінкою -
    закономірність ясниться одна :
    Усе, що споконвіку робить чоловік,
    спрямоване на те, аби заволодіти жінкою!....

    Сьогодні ж світ став догори ногами :
    Жінки рівняються в званнях й правах з чоловіками,
    Чоловіки стають манірними й тендітними жінками.....
    Чи є ще якась сила в нас над головами,
    щоб розрівняти існування це горбате??
    Чи ж незабаром вже почнем родитися
    не в лоні мами, а із тата??

    Для чого ж світу демагогії,
    священні війни, ієрархії, чини?...
    Втрачають суть тоді усі ідеології,
    якщо із Космосом не звязані вони!!!

    Космічні Всесвіту закони
    Свідомості розширюють кордони
    Тоді стають реальними і ельфи, і русалки, і дракони
    І правильно у тілі в нас формуються гормони...
    Важливо зрозуміти лиш одне :
    Величній Матері Природі є не потрібні наші слізні молитви й рясні поклони...
    Якщо досягнем розуміння правди совісті і чистоти.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1424   1425   1426   1427   1428   1429   1430   1431   1432   ...   1829