ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олеся Овчар - [ 2009.10.28 11:55 ]
    Мужчинам на замітку
    Як легко поранити жінку
    Безжальністю зайвих думок.
    Забарвлює кожен урок
    У срібло одну волосинку.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (18)


  2. Олена Багрянцева - [ 2009.10.28 11:06 ]
    Ти навмисне закрив вікна...
    Ти навмисне закрив вікна
    Не віддати мене вітру
    Ця спокуслива гра світла
    Смужки тиші в густий дим

    Ти заходиш в мої титри
    У кімнаті на півсвіту
    Цей спекотний мотив флірту
    В голий вечір блідий грим

    Ти навмисне відкрив вікна
    Розділити мене з вітром
    Цей солодкий етюд літа
    Насолода у твій дім.
    27.10.09



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.53) | "Майстерень" 5.25 (5.48)
    Прокоментувати:


  3. Тарас Гончар - [ 2009.10.28 11:55 ]
    КРІЗЬ ЗАЧИНЕНІ ДВЕРІ

    ми пройшли крізь зачинені двері,
    та за ними була лиш пітьма,
    і така, наче туш на папері –
    непроглядна, ворожа… тюрма!

    і захлопнулись стіни, мов стулки
    безіменної мушлі на дні,
    зникли двері у пастці шкатулки,
    розчинившись навіки в пітьмі…


    Рейтинги: Народний 5 (5.14) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  4. Тарас Гончар - [ 2009.10.28 11:11 ]
    ГАЛАКТИКА ЗАГУБЛЕНИХ ГОРІХІВ

    Галактика Загублених Горіхів –
    кисіль ночей, що досі не застиг,
    мабуть, через слабку розчинність втіхи…
    хоч швидше через впертість молодих,
    які не встануть з місця, хоч би й місяць
    палив їм лиця холодом і сном,
    осатанілим наскрізь мракобіссям,
    ззовні ж оброслим соромом й лайном.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  5. Тарас Гончар - [ 2009.10.28 11:48 ]
    ВКРАДИ СЕБЕ САМОГО В СЕБЕ!

    вкради себе самого в себе!
    ти ж лише свій, із власним «я»…
    та пам’ятай: хоч ти і з неба,
    та забере тебе земля.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  6. Віктор Максимчук - [ 2009.10.28 10:58 ]
    ***
    Біда завжди приходить
    Коли її не ждеш
    І за собою водить
    Біду-сестрицю теж…

    Та знай, вона минеться,
    Як віриш ти в святе,
    І доля усміхнеться –
    Чар-зіллям проросте.

    Немов, оте снодійне,
    Мине циклічний круг,
    Коли плече надійне
    Тобі підставить друг…

    27 жовтня 2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.3) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  7. Олена Осінь - [ 2009.10.28 10:15 ]
    Марина
    З пучини морської, із піни я вийшла до тебе,
    Босóніж ступила на срібний пісок узбережжя,
    Втонула холодна зоря у ранковій очей голубіні,
    І п’янко у косах розлився дурман золотої лілеї.

    Упали сирійські шовки й оголилося небо,
    У тінь під бровою сховався, блідніючи, місяць,
    По мармуру шкіри скотились солоні краплини,
    Розсипались перли рожеві під ноги росою.

    Закохане сонце розкинуло тепле проміння,
    Несміло торкнулося тіла стрункого багрянцем,
    Я вмить розчинилась, і стала прозора, мов пісня,
    І криком чаїним злетіла над сонною гладдю.

    Світало…

    І обрій палав незбагненно коштовним камінням…

    Я берегом мокрим пішла у свої володіння.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (12)


  8. Юрій Матевощук - [ 2009.10.28 09:53 ]
    Голос безнадії
    Розлетілось щастя на малі частини
    І ілюзії крихкі повстали в монументи,
    Я в останній розпач вже тепер полину –
    Я боюся жити й не боюся смерті.

    Виливало горем із душі терпіння
    Неживим розлитим криком безнадії,
    Проросло нечисте це в землі насіння,
    Що давно у полі бур’яном видніє.

    І пішли стежками страху горизонти,
    Імпресивним болем душу обвива,
    Де не було світла, де не було сонця,
    Лиш в тіні видніла там твоя фата.

    Ти відкрила очі, полонила розум,
    Поселила в погляд лиховісну суть,
    Заспівали в холод божевільні грози –
    Це вони у прірву вже мене несуть.

    І моя катівня вже стоїть з косою,
    І горять пекельні тління смолоскипи,
    Як же я не хочу бачитись з тобою –
    Я боюся смерті, я ще хочу жити.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  9. Іван Редчиць - [ 2009.10.28 07:18 ]
    БЛАГАЮ ВАС (cонет)
    Люблю я вірно музу, як дружину,
    Ще з юних літ, як пісню і весну,
    Як рідне слово й рідну сторону,
    Люблю в сумну і в радісну годину.

    Не вмію я любить наполовину,
    Тому й кладу рядки, як борозну,
    Торкнувши кожну трепетну струну,
    Я випускаю вірша, як пташину.

    Якщо побачите, то не ловіть,
    Хай він у небесах душі літає,
    Благаю вас, не снуйте зразу нить,

    Бо у неволі – пісня помирає.
    Не зачиняйте душу, наче кліть, –
    Вона без сонця й слова засихає.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (5)


  10. Софія Кримовська - [ 2009.10.28 07:43 ]
    Червоним-чорним

    Червоним-чорним. І чого це так?
    Чому просили Ви мене розшити
    рушник для Вас. Там голубки і мак,
    і ще якісь невизначені квіти...

    Рахую хрестик: вгору, вліво, вбік –
    пташки клюють вже кетяги калини.
    На дворі – чули? – двадцять перший вік
    всі в Інтернеті майже щохвилини.

    Тим більше дивно. Я стелю нитки,
    я хрестиками вистеляю ночі
    одні на двох. Між нами є роки,
    які я рахувати вже не хочу


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (7)


  11. Тетяна Роса - [ 2009.10.28 00:59 ]
    Страх
    Віталій Рибко.
    "сховай мерщій
    сховай і не показуй
    сховай свій страх"


    Сховати страх? Скажи мені – куди?
    В яку душі нещасної шпарину?
    Не уявляю більшої біди
    за страх, що виїдає серцевину.

    У світі цім, на жаль, мабуть, богам,
    таки до біса є чого боятись.
    Чи у бою із страхом сам на сам
    на перемогу варто сподіватись?

    О так! Одна з найбільших насолод –
    в такім бою кривава перемога!
    Але ж… лиш абсолютний ідіот
    спроможний не боятися нічого.

    Байдуже серце не боїться втрат.
    Тож страх… А що? Нехай собі існує,
    і б’є душа сполохано в набат,
    й думки стають молитвою не всує.

    Страх заховаєш десь на дно душі,
    а він вросте корінням, як пухлина,
    і душу продаси ти за грошí –
    в полоні жаху люди наче глина.

    Тож не ховай! Випрόбуй міць долонь,
    зроби ланцюг, думки скрутивши туго,
    й або души, або припни вогонь,
    щоби не зміг тебе вкусити вдруге.

    І раптом стане опліч хтось такий,
    хто страх свій не приховує за сміхом,
    від жаху не звивається, як змій,
    й тому об землю вміє бити лихом.

    -Я не скажу «Не бійся» - мовить він, -
    бо теж не вмію жити й не боятись,
    я зі страхами бився сам, один,
    давай удвох не будемо здаватись.

    Можливо, що ніхто і не прийде,
    але подумай сам – ну що із того?
    Він точно є, не знаєш тільки де.
    Десь там – за обрієм з твого порогу.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  12. Олеся Овчар - [ 2009.10.27 23:40 ]
    Веселка для дорослих
    Фіолетовий смуток ночі
    Обняв
    синій холод розлуки.

    Блакитний простір бажань
    Зустрів
    зелений погляд надії.

    Жовтий зблиск зваби
    Видобув
    оранжевий спалах чуттів.

    Загорівся
    червоний вогонь Любові.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" 0 (5.45)
    Коментарі: (8)


  13. Ігор Павлюк - [ 2009.10.27 23:05 ]
    * * *
    Нетутешність...
    Теплі гнізда в терні.
    Світлий вітер.
    Золото.
    Журба.
    І дощі – немов життя – перервані,
    І калина у тонких губах.

    Дерев’яно.
    Рідно і туманно.
    Ще й ворони –
    Вірний крик землі, –
    Так-от балансуючи на грані,
    Гріють лапки на моїм стволі.

    Самотіє яблуком на груші
    Сонце водянисто-кров’яне.
    Тишу зір лиш серця звук порушить –
    І мине...

    Хтось уже не має сили жити,
    Бо нема ні сенсу, ні смаку...
    І вмира останнім ворожбитом
    Білий кінь на чорному скаку.

    ...Так-от все.
    Нема й мені ілюзій.
    Віддались кохані й королі.
    Продались або спилися друзі...
    А слова для пісні замалі.

    За вікном гуляє п’яна воля.
    Нетутешність.
    Холод.
    Зорі.
    Дно.

    І кричить хтось:
    «Коля! Коля! Коля!..»

    Але Колі, видно, все одно...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (19)


  14. Ніна Яворська - [ 2009.10.27 22:58 ]
    Правда і брехня
    Фонтаном б"ють емоції,
    порушено пропорції,
    ми ділимо на порції
    і правду, і брехню...
    Ми живемо в Євразії.
    З якоїсь там оказії
    придумуєм фантазії
    про правду і брехню...
    Верземо нісенітниці,
    даєм якісь обітниці,
    здригаємось - самітниці -
    як правда і брехня...
    Б"ємо на сполох глеками,
    вмираємо лелеками,
    одні одним далекі ми -
    як правда і брехня...


    2004 р


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.23)
    Коментарі: (7)


  15. Роман Коляда - [ 2009.10.27 22:32 ]
    Молитва
    Множаться гріхи мої й ростуть,
    наче маслюки у лісосмузі.
    Дай не загубити свою суть,
    Зглянься наді мною, о, Ісусе!

    Біси легіонами плетуть
    Сіті, я для них мов куля в лузі.
    Сили дай тенет цих оминуть,
    Боже, не введи мене в спокусу!

    Слава Тобі в Вишніх, я - живий.
    Хоч і не уникнути ілюзій,
    Лик святий колись побачу Твій,
    Боже Всеблагий? Тобі молюся,

    Не моя хай воля, а Твоя.
    Древ животворящих доторкнуся
    І на мить прозрію грішний я.
    Змилуйся, о, Господи Ісусе!


    2009
    Верхня полиця вагону потяга №63 "Оберіг" Київ - Харків десь перед Полтавою


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (14)


  16. Роман Коляда - [ 2009.10.27 22:44 ]
    Флірт зі Звіром
    Людина фліртує зі злом
    Замість любити Бога,
    Не знаючи, де перелом
    Життя непрямої дороги.

    Любов – неодмінна вимога
    Бути з тим, кого любиш - увесь.
    Людина ж існує убого,
    Не тут і не зараз, а десь.

    Бути сильним - нечастий симптом.
    Стати цільним - важка перемога.
    І фліртує людина зі Злом –
    Замість любити Бога.

    Звір – людино, це завжди звір.
    Зроби собі, врешті, зізнання.
    Бува, й безневинний флірт
    Закінчується зґвалтуванням.

    2006-2009


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (5)


  17. Дарина Годжал - [ 2009.10.27 20:12 ]
    Вітер
    Не покидай мене,
    Мій вітре любий,
    Уста твої - пелюстки запашні
    Рознось усюди і усюди...
    Ти поцілунок свій даруй мені
    І занеси мене у поле,
    Щоб я могла відчуть твої
    Палкі обійми - ці простори...
    Не смій мене покинуть, вітре,
    Із ним, із сумом цим важким,
    Жени його від мене, любий,
    І я буду з тобою -
    де захочеш - всюди!
    Моя ти мрія, вітре!
    Бо ти такий як я!
    Буваєш теплий, ніжний і
    грайливий,
    А інколи, коли прийдуть морози -
    Ти вибухаєш наче хвилі...
    Ти вітре вірний, друже любий,
    Твої пісні я чую щирі,
    Що наболіло на душі
    Не бійся розказать мені,
    А я скажу тобі...
    І знов свої уста- пелюстки запашні
    Ти будеш дарувать мені...

    2007 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Іван Редчиць - [ 2009.10.27 19:21 ]
    МЕЛОДІЇ ТВОРЦЯ
    РУБАЇ ***

    1
    Мелодії Творця – у логосі краси,
    У пуп’янках троянд, у крапельках роси.
    Мелодії Творця – у музиці кохання,
    Що нам серця єднає, душі й голоси.

    2
    Зоря безсмертя сяє у коханні,
    Немов далека зірка у тумані.
    І з радістю її побачить той,
    Хто йде назустріч милій без вагання.

    3
    Володарко улюблених лілей,
    Ходжу я слідом, ніби твій лакей,
    І лину серцем, наче голуб сизий,
    До білосніжних маківок грудей.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (6)


  19. Карен Рамосова - [ 2009.10.27 19:00 ]
    Не має
    Життя зупинилося, тиша навколо.
    Застигли ілюзії, стали прозорі,
    усе зупинилося, зникли думки,
    немає куди, навіщо іти.

    А ти стоїш, серце моє тримаєш
    і ніби життя моє забираєш.
    Мовчанням своїм б'єш боляче серце,
    пусти мене, так буде легше

    Не має думок, не має страждань,
    не має нічого, ні сподівань,
    не має ні серця, не має душі ,
    ти все в мене вкрав, хоч відпусти.

    Як би я могла поділитись з тобою,
    кохання мого вистачить двом,
    але не потрібно, для тебе це гра,
    твої почуття лиш порожні слова.

    Чому ти мовчиш? За що мене караєш?
    Чому то кидаєш, то підіймаєш?
    Зі мною не можеш буть, хоч не знущайся.
    Іди собі тихо і не прощайся.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  20. Ніна Яворська - [ 2009.10.27 18:05 ]
    Я була весною...
    Я знала кохання,
    я знала страждання,
    солодкі стрічання
    й гіркоту розлук...
    Я бачила небо
    у світі без тебе,
    і більше не треба
    мені твоїх рук...
    Я була весною,
    твоєю журбою,
    жорстокою грою
    на струнах сердець...
    Я чула про Бога
    в стаєнці убогій...
    На голу підлогу -
    гарячий горнець...
    Я бачила бідних
    людей,непотрібних,
    та все-таки вільних
    від шуму життя...
    Ховала неспокій
    у рові глибокім...
    І плакали роки
    з риданням,з виттям...
    Я сіяла звуки,
    я рвала малюнки,
    калічила руки
    об скелю журби...
    Втікала від згуби,
    кусаючи губи...
    У небі беззубім
    не було біди...


    2004 р


    Рейтинги: Народний 0 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (3)


  21. Андрій Скородзієвський - [ 2009.10.27 17:19 ]
    Ранковим маршрутам
    Треться спИна о чужі спИни,
    За спинами спини,і чиєсь коліно,
    За шкло не попасти,
    На шкло й не дихнУти,
    В маршрутку податись,
    В маршрутці загнутись.


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  22. Андрій Скородзієвський - [ 2009.10.27 16:27 ]
    ***
    Я объявляю о прибытии в Вену коротких корабликов-кубиков-ноликов…
    фокусы-в-шляпке-с-припудренным-носиком-и-белым-кроликом-кубиком-ноликом.

    День без победы, неделя без совести, риск безысходности, грех безмятежности,
    Завтра разорвано-роздано-продано-белому-кролику-кубику-нолику
    Иголкой-под-кожу-кубики-нолики-и-белые-кролики-и-смешно-до-коликов
    Нервно-захлопнуты-громко-до-паники-веки-калиточки-окнА-подоконники,
    Пол-провалился-до-кубиков-ноликов-сломаны-стульчики-сядем-на-столики-
    И-снова-подкожные-кролики-нолики-смешат-до-коликов-глаз-подоконники,
    Шторы-опущены-губы-раскатаны-желчно-разрыто,но-хорошо-спрятано
    Всё-что-не-вынюхал,всё-что-не-выколол, всё-перепрятано, всё-перезакопано.

    Звёздные-глазики-лодочкой-звёздною-спрячут-белила-белков-в-каппилярчиках-
    Красные-глазики-сопящие-носики,-снова-расстреляны-на-подоконниках.

    Завтра-отплытие-завтра-отбытие-в-Вену-наездились-кубики-нолики, в мелких корабликах,
    с-матросами-в-кубриках-где-нервные-фокусы-всё-побеждают-в-крестики-нолики,
    -кубики-кролики.

    Кто вы такие, папы детей?
    детей-наркоманов,детей-алкоголиков.


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  23. Василь Степаненко - [ 2009.10.27 16:02 ]
    Триптих-присвята
    До 100 річчя від дня народження батька і 95 річчя від дня народження матері

    Батькові

    Він любить свій сад над усе,
    а доля йому вготувала коня.
    Діти віз обсідають,
    як восени гарбузи,
    позаду один почепився і тягнеться…

    За возом його завжди
    здіймається курява…

    Вдосвіта він у саду
    мугиче пісні,
    не тому що не знає слів –
    він думає, слухає шпаків,
    вони, як він, коло хати
    тільки до сходу сонця.

    За возом його завжди
    здіймається курява…

    Батько не любить
    їзди швидкої –
    просто спішить до людей.

    Четверо дужих коліс
    захекаються у спеку,
    творячи міражі,
    в негоду намотують тони грязі
    на ободи.
    між їх промінців дерев’яних,
    мов у віконцях незасклених
    даху,
    горобці сідають без страху.

    Ґедзі кусають коня.
    Тут їх більше,
    ніж у батька мого,
    знадвору в комору
    набито цвяхів,
    на яких вже давно
    не сохне тютюн –
    засмагали і схудли вони
    від часу.

    Бджоли,
    як на щільник,
    на комору летіли…
    Замість меду вони натикались
    на дим,
    що клубився в бійницях,
    які просвердлив собі шашіль.

    Поруч батько курив.
    він зроду бджіл не боявся,
    навіть і тих,
    що дзижчали
    свинцевими крильцями
    над головами,
    шукаючи квітку свою.

    Всю війну на підводі.
    Смерть на кожному кроці
    просилася підвезти.
    Батько був невблаганний,
    як сонце,
    від сходу до заходу -
    і він переміг.

    Ви б його бачили
    серед яблук і груш,
    серед вишень і слив…
    Завжди біля нього
    найбільше людей –
    це найдорожча ціна для нього.
    На базарі він часто,
    та ніколи
    його не застанете.
    Так він стоїть з півгодини
    і плоди віддає за безцінь.

    За возом його завжди
    здіймається курява…

    Якби не паркани
    і зелені хаос
    можна було б іще здалеку
    бачити –
    батько їде селом:
    чистий душею,
    і кінь в нього білий.

    За возом його завжди
    здіймається курява…


    Матері

    А на подвір’ї мати
    пере простирадла білі –
    сини приїжджають завтра,
    внучата.

    Важко дихає балія парою,
    хукає матері в руки.
    Перші заморозки на віях.

    А через двір увесь
    прищіпки на дроті,
    немов ластівки,
    хвостами донизу
    й сумують,
    що небо сьогодні похмуре
    і обличчя сусідки.

    Діти її забули,
    знати не хочуть…
    Вибрикує у городі корова –
    скинуть не може
    лайку своєї хазяйки.

    Сокира гріє носа в колоді,
    криничкою складені дрова...


    Мати не чує холоду знадвору
    у руки –
    пошерхлі, що потріскалися
    замолоду.
    Руки,
    якими пестила, шила,
    орала, косила –
    руки,
    якими плакала і сміялась.
    Тільки, коли притуляє руки до груби,
    тільки тоді вона відчуває:
    холод в шибки заглядає –
    скло з середини потіє.

    Щоночі махає руками –
    вона відчуває втому
    і старість,
    яких наводять судоми
    до хати
    і ходять домовиками.

    І тепер простирадла розвішує,
    а вони лопотять їй у груди,
    ніби хочуть злетіти…
    Вона обережно
    садовить прищіпки
    на білі хмарки.
    Коли вони й виросли
    пелюшки?!


    Сини

    Від учора летіла замерзлими слізьми пороша,
    Ніби шерсть із коня, яку вчора рвав батьків батіг,
    Коли в поле неждано йому зима-листоноша,
    Вість про синову смерть принесла не в трикутнім листі.

    Провела нас за хвіртку по літньому вдягнена мати,
    Нам давно вже у спину дивилося рідне село.
    Вона в хату не йшла, знала будемо ще оглядатись
    У надії знайти між вогнів материнське тепло.

    Посивілі дими в димарях повлягалися спати,
    Електрички гудок десь буксує за рогом села.
    І пішла із відром до сараю у сутінках мати,
    Де корова на роги зажурену ніч підняла.

    Оглядалась на двері в надії побачити сина,
    На одвірку рушник, мов хустина в прощальній руці.
    Заспокоїти матері тишу було не під силу,
    Захлиналися стінки відра у дзвінкім молоці.

    Білий кінь спотикавсь по притрушеній снігом дорозі.
    Батько в небо дивився на сльози нічної свічі,
    І щоб біль вгамувати, він кріпким затягнувся морозом,
    Цигарок не знайшовши – сини розкурили вночі.


    листопад 1976 року


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  24. Василь Степаненко - [ 2009.10.27 15:59 ]
    Мої роки
    *
    Листочки опадають,
    щоб бруньки
    на тому місці нові зародились.
    Й мої роки
    безслідно не прийшли.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  25. Тарас Гончар - [ 2009.10.27 14:50 ]
    ВСЕ КУДИСЬ КОТИТЬСЯ-ВТІКАЄ…

    все кудись котиться-втікає й тебе змиває, мов листка,
    прудка ця течія Хто Знає? ... та й цвях не втік від молотка!

    пара зайців – дубль щасливців – знову сховалась в буряках,
    тихо регочучи з убивці й пасти з томатів на руках.

    чергове спізнення на дизель відбилося на гаманці,
    а заржавілий в полі чизель не раз ще підведе женців.

    ртутно минають часу краплі, часом щоправда і без змін,
    та недарма тут всюди граблі, а на душі постійний сплін.












    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  26. Марта Гурин - [ 2009.10.27 14:16 ]
    ***
    Втікаєш від світу,
    А він вже далеко попереду.
    Здивовані квіти
    Зів’януть з тобою у середу.
    І сонячні ворони,
    Білі, як ти, заридають,
    Задивлені в сторону,
    Де ще на тебе чекають.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.2)
    Коментарі: (3)


  27. Чорна Рілля - [ 2009.10.27 13:37 ]
    Marso присвячується
    А ми з тобою такі різні-
    Два береги нестримної ріки..
    Ти - через пару днів весна,
    Я ж , через трошки, - осінь пізня:
    Гриби, червоні кетяги калини
    і золоте, не повністю опале листя...
    Це не підсніжники, фіалки, сік березовий , шпаки!



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  28. Варвара Черезова - [ 2009.10.27 13:54 ]
    Крила
    Збиваєшся з дихання, з ритму, зі сленгу і
    Фламенко думок цокотить у твоїх півкулях.
    Бо ролі, що граються чесно завжди складні.
    Рулетка. Мушкети. Дві кулі і ще… Півкулі.

    Кармінова зала. Кармічні зв’язки. Це ти?
    Так легко спіткнутись, почати усе з початку.
    Іронія долі: знайшовши тебе, – піти
    У пошуках істин, що виростуть на лопатках.

    Ще будуть повернення, будуть мечі й щити.
    Прийде розуміння, що відстань – поняття хибне.
    Що відстань – це тільки привід себе знайти.
    В новому житті і мені це таки потрібно.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  29. Чорна Рілля - [ 2009.10.27 12:17 ]
    Колодар,..
    Колодар,часослов,часопис..
    Я у грудях свій подих затис.
    Думка впялася в серце, мов спис:
    Хто я, насправді, вожак чи артист?

    Колодар, часопис, часослов...
    Віку дух вже возсів на престол.
    Я у сні свою сутність зборов
    Долю , наче, спіймав я за руку..

    Часопис, часослов,колодар..
    Загорівся на серці пожар
    Кому нині будуємо, брате, вівтар?
    Може час уже скинуть перуку?

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Чорна Рілля - [ 2009.10.27 11:08 ]
    Ех..
    Неначе пізній лист осінній,
    Котрий відчув холодний іній,
    Тремтить на гілочці один...
    Живу одна в своїй країні,
    Де кожну мить, як у руїні,
    Збираю камені розбитої стіни ілюзій
    і рожевих мрій...




    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  31. Андрей Орловский - [ 2009.10.27 10:51 ]
    Монополия на рассвет
    ночь с 22ого на 23е
    десятого месяца
    около 3х ночи.
    впрочем
    в это время
    не важно
    число
    и номер поколения
    которое мы позорим.
    скулы свело
    видениями.
    дрожит алкоголем
    заря, закутавшись в одеяло.
    кашель мостовых врезается
    в голые окна квартала.

    бутылка на пятерых.

    мы уже давно проебали
    все деньги
    и слоги.
    взглядов людей ожоги.
    Монополия На Рассвет
    у кого то другого.
    этот нервный слепой силуэт
    закрывает твердое слово.

    квартал безупречно тает
    последний ветер поры
    рассказал, как за нами скучают
    проходные дворы.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  32. Іван Редчиць - [ 2009.10.27 10:29 ]
    ВИСОКА БРАМА
    РУБАЇ ***

    1
    Людське життя – багатолика драма,
    Нерідко нас охоплює нестяма.
    Людське життя – квітучий, пишний сад,
    Але є перед ним – висока брама.

    2
    Тримаєш Ти над нами височінь,
    Щоб на серця не впала чорна тінь.
    Тому й звучить моя душа органно, –
    Пісень безсмертних не торкнеться тлінь.

    3
    Не розколов я панцер твого “Я”,
    Бо тихе слово, наче гороб’я,
    Не долетіло до високих мурів,
    Що впали від рулади солов’я.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  33. Роман Коляда - [ 2009.10.27 09:11 ]
    Езжайте в Пензу, господа.
    "I am the walrus" John Lennon

    Езжайте в Пензу, господа.
    Я - морж, стремящийся к восторгу.
    Мне чужды хлад и строгость морга,
    Я трезв бываю... иногда.

    Полным полна вином волна
    Щедротами Внешпосылторга.
    Как речь советского профорга,
    Она резона лишена.

    Как солнца светозарный край
    Слова и музыка - из злата
    (хоть дом - не царские палаты),
    У тех, кому похмелье - рай.

    Я трезв бываю... иногда,
    И мне чужда промозглость морга.
    Я - морж, стремящийся к восторгу,
    Так в Пензу ж, в Пензу... господа!

    2005-2009

    "Езжайте в Пензу" - легко заменяется на "подите нах**", и тогда стих обретает свой изначальный пафос обращения к обывателям, пытающимся урезонить мятущееся существо "мытця".


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (5)


  34. Роман Коляда - [ 2009.10.27 09:33 ]
    Я – туча!
    Я – туча!
    Полить
    холодным дождем?
    Я видела флага последний подъем.
    Я видела всех
    в хрустальном гробу
    И в белом во всем.

    Я – туча,
    и мною придется дышать,
    (легкие есть?
    Давай, не спеша…)
    Всем тем кто не стал
    от тоски помирать,
    Но чья умерла
    Душа.

    Я – туча! Я – тонны
    сожженных костей,
    Я траурный марш
    на пять четвертей.
    Тебе не прикрыться холодной стеной
    От пекла страстей.

    Не стану пугать.
    Да и страх ни при чем.
    Плеваться не стану кислотным дождем.
    Я – туча!
    Забуду где ты и твой дом,
    И жизнь
    прекратится
    в нем.

    2005-2009


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  35. Володимир Чернишенко - [ 2009.10.27 09:49 ]
    Спроба вірша для маленьких дівчаток
    У маленького дівчати
    Є обов'язків багато:
    Мити, прати, прибирати,
    Готувати і... читати.

    Бо коли дівчатко дбає
    І пере, і прибирає,
    Але ЗОВСІМ не читає -
    Я таке не покохаю.

    Бо дівчата мусять знати,
    Хай хоч їм це не до шмиги,
    Що хлоп'ята люблять книги.

    Як не вірите, дівчата,
    Поспитайте свого тата!


    Рейтинги: Народний 0 (5.26) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Коментарі: (6)


  36. Іван Редчиць - [ 2009.10.27 05:29 ]
    НА ВЕРШИНІ ЛІТ
    РУБАЇ ***

    1
    Я падаю в твоє палахкотіння,
    І полум’я червоне, біле, синє
    Охоплює мене й палаю я, –
    Ми осяваємо цю ніч осінню.

    2
    Залюблена душа у споглядання,
    Як серце у вогонь твого кохання.
    Іду з тобою на вершину літ,
    Покинувши внизу – важке страждання.

    3
    Бажання човен під вітрами долі,
    Та маяка нема на видноколі.
    О, скільки раз твій човен розіб’ється,
    Як проминеш ти гавань мимоволі.





































































    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  37. Галина Гавкалюк - [ 2009.10.27 01:39 ]
    Сутінки (Дж.Г. Байрон)
    Це час, коли із затінку гілок
    Лунає дзвінко пісня солов'я.
    Це час, коли закохані шепочуть
    Такі солодкі клятви і слова.
    І хлюпіт річки, й ніжний трепет вітерця
    Звучить як музика в покинутих серцях.
    І кожну квітку приголубила роса,
    І зорі пострічались в небесах,
    І в хвилях зупинилася блакить,
    І на листочках тьмяна барва спить.
    А в небі загадкова невідомість
    Так ніжно-темна й лагідно-прозора,
    Що настає, як день згаса привітний,
    І тануть сутінки у місячному світлі.


    текст оригіналу

    Twilight (G.G. Byron)

    It is the hour when from the boughs
    The nightingale’s high note is heard.
    It is the hour when lovers’ vows
    Seem sweet in every whispered word.
    And gentle winds and waters near
    Make music to the lonely ear.
    Each flower the dews have lightly wet,
    And in the sky the stars are met:
    And on the wave is deeper blue,
    And on the leaf a browner hue,
    And in the Heaven, that clear obscure
    So softly dark and darkly pure,
    That follows the decline of day
    As twilight melts beneath the moon away.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (3)


  38. Олеся Овчар - [ 2009.10.26 23:41 ]
    Неримовані бажання
    Розстебни на мені ґудзики сумнівів.
    Повільно зніми з плечей півтемряву думок.
    Проведи тонкими пальцями тиші
    По спраглій лінії губ.
    Скинь до ніг останню тінь захисту
    І вогкими вустами бажання
    Притулися до оголеної душі.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (21)


  39. Роман Коляда - [ 2009.10.26 22:34 ]
    Ода войне
    Пытаясь выбраться из Матрицы и вспоминая пароль доступа.

    Нас признали виновными в чистке сознанья
    И в греховности наших заблудших душ.
    Мы устали от вечного неба ворчанья
    И от меди, все время орущей туш.

    Воротит от мерзких морд.
    Каков же "current password"?

    Золото - платина - серебро...
    Истина - в курсе банковских металлов.
    Словно редкоземельные минералы
    Редки настоящие правда и добро.

    Разум завис, будто крекнутый "Word".
    Бесит реальности лживый аккорд.
    Дайте мне "current password"!

    Pin-коды, пассворды, магнитные карты,
    Душа оцифрована и передана по "Wi-Fi".
    Мне бы, да снега, собак и нарты -
    И мир стал бы снова похожим на рай.

    Падает снег на теннисный корт,
    Не вспомнить "current password"…
    Жизнь превратилась в кошмарный фарс…
    Current password - "Восходящий Марс"!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (9)


  40. Богдан Сливчук - [ 2009.10.26 22:53 ]
    * * *
    (найперший вірш)

    СВІТЛІЙ ПАМ'ЯТІ ВОЛОДИМИРА ІВАСЮКА

    На Личакові стояла стара мати,
    Батько похилився у журбі.
    Скільки міг би ти ще написати,
    Та лежиш давно в сирій землі.

    На Личакові стояла стара мати,
    Батько задивився вдалину.
    Мав ти, СИНУ з нами зустрічати
    Тридцять першу сонячну весну...

    І не раз підпалено могилу.
    А навколо – квіти і весна.
    Не помер. Кати тебе убили!
    Бо любов – провина і вина...

    ...Із тих пір пройшло часу немало,
    Знов шумить рікою «Водограй».
    Знов „Червона рута” зазвучала
    І пісні лунають на весь край.












    © Богдан Сливчук, 1989 р. м. Івано-Франківськ (Станіслав)



    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (5)


  41. Олексій Тичко - [ 2009.10.26 22:46 ]
    Прохання до осені.
    Подаруй мені день. Я здалека приїхав сьогодні.
    Як на зло, увесь шлях малював дощ картинки на склі.
    Уже осені дні облітають і майже холодні,
    а уява малює рожевим по жовтій імлі.

    Подаруй мені ніч. Подаруй її всю без останку.
    Я так довго чекав, тільки в осінь придбавши квиток.
    Ти заручнику мрій подаруй усю ніч до світанку.
    Жалкувати не треба за наш необдуманий крок.

    Вперше осінь прохав, щоб темніло все швидше і швидше.
    Сонця диск, мов завис, заблукавши у жовтій листві...
    Дощ замовк вже давно. Тільки вітер дерева колише
    мріям в такт, що постійно танцюють в моїй голові.
    26.10.2009р.


    Рейтинги: Народний 0 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (14)


  42. Борис Мозолевський - [ 2009.10.26 20:57 ]
    ЧЕРВЕНЬ
    І не жона, й не наречена —
    Ішли степами без доріг.
    І божевільні квіти червня
    Тобі тулилися до ніг.

    І яструб довго плив над нами,—
    Чого він плив, чого хотів?
    Зринали в небо цвіркунами
    Жита, від сонця золоті.

    Я цвів тобою і для тебе,
    І ти світилася в мені.
    В твоїх очах гойдалось небо
    Із хижим яструбом на дні.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.9) | "Майстерень" 6 (5.93)
    Коментарі: (4)


  43. Борис Мозолевський - [ 2009.10.26 20:56 ]
    НІЧ НА ІВАНА КУПАЛА. Феєрія
    Неначе йду, а ти за мною вслід —
    Бігом, бігом, спіткнулася, упала!..
    А я й не втямлю, чи палає глід,
    Чи ватри на узліссях на Купала…

    Скажи, це ти чи це лише мана?
    По вирвах гнізда в’ють потворні круки.
    Мене ж і смерть і несмерть обмина,
    А ти біжиш, зламавши білі руки…

    У хитрих душу вижерла чума.
    Душі нема! — кричать. Нема?! — не треба.
    Душі нема?! — а хто ж вона сама —
    З очищами, мов прірви, проти неба?

    Вже ліс горить від спалахів суниць.
    Жаринами під ноги ті суниці!
    Біжи, біжи! Не крикну — зупинись,
    Бо там тебе, як відьму, спалять ниці.

    Нема повернень! І межі — нема!
    Є тільки тьмяний вогник серед ночі.
    Грозою розпанахана пітьма
    Колюччям набивається ув очі.

    Кудись пливуть бандури вздовж ріки.
    Куди ж бо ви — з єдиною струною?..
    І біла тінь коханої руки
    На жовте листя падає за мною.



    Рейтинги: Народний 6 (5.9) | "Майстерень" 6 (5.93)
    Коментарі: (6)


  44. Борис Мозолевський - [ 2009.10.26 20:11 ]
    XVI. ГОЛОС ІЗ ТОВСТОЇ МОГИЛИ (Уривок із поеми «Ирій»)
    Змієнога богине, дочка Бористену,
    володарко скіфів;
    Батько скіфів Папаю і ти, Іданфірсе,
    вельможний наш царю!
    Розверзається твердь,
    наді мною вогні смолоскипів,—
    Воскресаю! Ви чуєте? Воскресаю!

    Дивні зубри залізні могилу беруть на таран.
    Ніжні руки мене піднімають
    із глини і тліну.
    При мені тільки меч мій
    та іще золота пектораль,—
    Що розкажуть вони цим прийдешнім
    новим поколінням?

    Я не стану пояснювать — склад за складом
    нехай прочитають самі,
    Як ішли ми крізь ніч
    до своєї найвищої істини —
    По нарузі, по злиднях, по війні, по чумі,—
    Але душі нетлінні над світом проносили
    чистими.

    Змієнога богине, дочка Бористену,
    володарко скіфів;
    Батько скіфів Папаю і ти,
    цар царів Колаксаю!
    Воскресайте зі мною із наших прабатьківських
    міфів,
    Воскресайте для світла, як я із пітьми
    воскресаю.

    Не лякайтесь цих сірих, цих задумливих
    юних очей.

    Чую, степ наш під зорями половіє і дихає.
    Дай припасти до тебе, дай тобі поклонитись
    чолом і плечем,
    Земле рідна, оплачена потом і кровію,—
    Скіфіє!



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.9) | "Майстерень" 5.75 (5.93)
    Коментарі: (2)


  45. Ніна Яворська - [ 2009.10.26 18:18 ]
    "Завтра" може не настати
    Народжую черговий вірш
    у затишку кімнати.
    Не продавай себе за гріш,
    бо "завтра" може й не настати.
    Уп"юсь вином із хризантем -
    не смій мене картати.
    Достатньо цих банальних тем,
    бо "завтра" може й не настати.
    Мовчи, хай тиша виграє
    свою сумну кантату.
    Ще пам"ятаєш, ким ти є?
    Бо "завтра" може й не настати.
    Не мрій про груші на вербі,
    про золоті пенати,
    не загубися у юрбі...
    Бо "завтра" може й не настати.


    2009 р


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (6)


  46. Василь Степаненко - [ 2009.10.26 17:15 ]
    Чую стук серця
    *
    Фарби сповзають,
    Капають з листя униз.
    Чую стук серця.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  47. Олеся Овчар - [ 2009.10.26 17:42 ]
    До винуватця сліз моїх
    Я плачу, чуєш? Мовчки плачу.
    Ти - винуватець сліз моїх.
    Моя непрохана удача.
    Мого натхнення оберіг.

    Я плачу, чуєш? Тихо плачу.
    І сльози падають до ніг –
    Це лава збуджено-гаряча,
    Яку ти стримати не зміг.

    Я плачу, чуєш? Радо плачу.
    У камінцях той плач застиг.
    Я вірю: душі неледачі
    Дорогу прокладуть із них.

    Я плачу. Я блаженно плачу.
    Одна між тисячі доріг.
    Ідуть сліди. Назустріч наче.
    Але зрадливо сипле сніг.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (12)


  48. Іван Редчиць - [ 2009.10.26 16:40 ]
    ЖИВІ ПЕЛЮСТКИ
    РУБАЇ ***

    1
    У небесах свідомості моєї
    Розквітли знову думи, як лілеї.
    В моїй душі божественне чуття –
    Небесною осяяне зорею.

    2
    Говориш ти не `вірші, а вір`ші,
    Твоя байдужість ачи лінь душі
    Лягає на живу пелюстку слова…
    Навіщо мучиш ти його – скажи?

    3
    Я чую в серці джерело любові,
    Моя душа в довірливому Слові.
    Я з радістю служитиму йому,
    Полине шепіт – я напоготові.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  49. Владислав Могилат - [ 2009.10.26 16:48 ]
    Міддю
    Міддю вилита райдужка ока,
    А всередині билася міль
    Плечі лижуть блискавки током,
    Ти об стіну б’ючись кажеш : «Мій»

    В пересудах холоне сніданок,
    Чайник висвистів з дому весь сон,
    Макраме із колишніх коханок,
    В’яже купу дрібних перепон.

    Співжиття із безафіксним клоном,
    Ніч спротивиться десь на зорі,
    Справжня правда сидить на кодонах;
    Ще і Бог, як на зло, угорі.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5) | "Майстерень" 5.25 (5)
    Коментарі: (5)


  50. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.10.26 15:41 ]
    * * *
    Ти – мрія, я – мрійник,
    Ти – фарби, я – пензель,
    Ти – муза, я – вірші,
    Ти – сльози, я – око.
    Художник-Творець випромінює кроки,
    Ти – та, що чекає,
    Я – той, що іде.

    Крізь вічність: «Діждися».
    Крізь вічність: «Дійди».
    Крізь вічність у вічність,
    Прозорість безмежжя.
    Та час-океан б’ється об узбережжя,
    А доля між ними не зводить мости.

    І вічність – лиш вічність.
    Казки – лиш казки.
    І вірші – лиш вірші.
    І сльози – лиш сльози.
    Та тільки молю, не вдягайся у прозу
    Лишень задля того, що шлях наш такий.
    1997р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (8)



  51. Сторінки: 1   ...   1425   1426   1427   1428   1429   1430   1431   1432   1433   ...   1829