ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Софія Анжелюк - [ 2008.09.27 12:27 ]
    усе...
    Уваги лиш просили очі,
    життя благало:"Вражень дай!"
    А ти лиш плакала щоночі,
    що все закінчилось,тут край.

    Хвороба вкрала усі сили,
    життя насправді кращим є;
    усе твоє йшло до могили;
    я не скажу:"життя таке..."

    Тобі вже завтра помирати,
    а ти жартуєш нині ще
    бажаєш труднощі здолати
    майбутнє вмерло, серце-все!


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.64) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  2. Іван Світличний - [ 2008.09.27 10:17 ]
    Жалісний сонет
    Умій суддю свого жаліти,
    Тяжкі гріхи йому прости,
    Та ж він людина, як і ти:
    У нього дома жінки, діти,

    Їм треба грошей принести,
    І треба - ніде правди діти -
    З лайна собачого зуміти
    Державний злочин довести.

    Хотів би ти в тій шкурі бути?
    В дугу свій горб і совість гнути?
    Собача доля! Зрозумій

    І не топчи багно в болото.
    Жалій суддю свого достоту,
    Як ми жаліємо повій.


    Рейтинги: Народний -- (5.71) | "Майстерень" -- (5.67)
    Прокоментувати:


  3. Іван Світличний - [ 2008.09.27 10:00 ]
    Тюрма
    Ми серцем голі догола Тарас Шевченко
    В тюрмі, за гратами, в неволі
    Мені приснилася ... тюрма.
    Але не ця. Ні грат нема,
    Ні варти. І всього доволі.

    І світ - ідилія сама.
    І люди - стовпище моголів
    З кокардами, а серцем голі:
    Кричать, а мова в них німа.

    Полуда очі заступила,
    На світ їм глянути несила,
    Всі ждуть... початку чи кінця?

    Відпущення гріхів чи страти?
    І гупають об ребра-грати
    Безвинно-заячі серця.


    Рейтинги: Народний -- (5.71) | "Майстерень" -- (5.67)
    Прокоментувати:


  4. Віталій Шуркало - [ 2008.09.27 01:10 ]
    Із цукром, червона
    Моя осінь розквітла чаєм,
    На губах із цукром, червона.
    І мій ранок ванільним раєм -
    Твоїм запахом ліжко повнить.

    Розіллю я на двох по краплі,
    Дам напитись тобі й світанку –
    Твоїм сонцем залиті далі
    Тихо сплять хай собі до ранку.
    (LO)


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" -- (5.04)
    Прокоментувати:


  5. Сан Чейзер - [ 2008.09.27 00:23 ]
    -/-/-
    На вії опустився сніг
    Це сльози миттю так застигли
    Біжу, не відчуваю ніг
    Поки іще лишились сили
    І тільки дивний блиск зірок
    Мені освітить довгий шлях
    Твій дотик вже давно намок
    І кров терзає ржавий цвях
    Лиш пошепки тамую біль
    Я слайдами твоїх очей
    Примарно відчуваю ціль,
    Як скину хрест тяжкий з плечей

    27.01.2007


    Рейтинги: Народний -- (4.99) | "Майстерень" -- (5.11)
    Коментарі: (2)


  6. Юрій Лазірко - [ 2008.09.27 00:07 ]
    Яблучний мармелад
    Буксую пальцем по дорожній карті -
    вивчаю лінії руки Нью Йорку.
    Де жовтого таксі забиті корки,
    на жилах голубих - мостами варта.

    А вистрілить один - і заливає
    обличчя, що потріскане від вулиць,
    задихає, до хмар чоло притулить,
    примружиться рекламою - "How are you?"

    -Знайшов? -Та ні - шукаю драйв сабвейно -
    де яблуко приховано-червиве,
    на якорі "індустріальне диво".
    "Культурним шоком" розведу глітвейна,

    закручу голову собі дахами,
    "американські мрії" сплять у сквері,
    газетні шпальти - у минуле двері
    та вітер змін при гаміркону спамі.

    Квадратні фути, та кругленькі ціни,
    панельні блоки, вихід на панелі,
    нема де оку впасти - тісно, стіни
    і голова ООН на дні тареля.

    Бродвей відспівує себе щоночі,
    прогулюй час - коли це по кишені,
    купив за долар, заробив на пенні,
    тримайся тротуару від обочин.

    А вдома -

    Як полум`я голодне - просить хмизу,
    вечеря - чорне золото та тяга,
    димить - до неба вітру васервага,
    віконниці - мої кімнатні ризи.

    26 Вересня 2008


    Рейтинги: Народний 5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (1)


  7. Оксана Шафоростова - [ 2008.09.26 21:27 ]
    Пазл
    Пазл збираю до купи,
    Склеюю, щоб не розпався.
    Рвуться місця нестиковки,
    Рветься картина моя.
    Світ цей із цілих частинок
    Тисячоліття складався.
    Маю тепер розібратись
    Де помилилася я...:)


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  8. Нафталін Марак - [ 2008.09.26 20:57 ]
    26 вересня

    (RH/PD/В.) Хендріксе, дякую)

    Все...
    Не складай мені на груди
    Кубики льоду, суїцидного льоду.
    Може знайдеш серед нашого бруду
    Малу нагороду в туманну погоду.

    Малюй мене вранці на фоні прозорому:
    Білу й розхристану. Сліпу та розхристану.
    Я ж не згорнуся в калачик від сорому.
    Нечисте сонце на серці вистигне.

    Будь. Це важливо. Твій вплив найтриваліший.
    Дихання й голос. Оце так голос...
    Я б хотіла тебе досконаліше.
    I'm in red house. Where rock'n'roll is?


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (1)


  9. Любов Дніпрова - [ 2008.09.26 19:30 ]
    МОТОцнота (vs СестрО)
    Сиджу я в "Дорозі" і думку гадаю-
    "чому не сезон? чому не літають?"
    не чутно моторів звабливе ревіння
    і між ногами нестерпне свербіння!

    Далеко за хмари, подальше від світу,
    шукать Капітана для скомної втіхи,
    який як скаженний по трасі летить,
    щоб у київськім морі какулу втопить.

    Бо з малку ще в мене були не всі вдома
    і кличу я байкерів збивати оскому.
    Сідлаю ЯМАХУ, гаджу в штани,
    а в голові поради сестри.

    Та їй геть не легше вона на "спортІ"
    із дядьком, що має швидкість в крові!
    І сцикотно стало (так він газував)...
    Чом же ти, Грицю, шолом мні не дав???!

    Стрілка спідометру все вище стає
    і вітер в мордяку дихнуть не дає!
    Всі дивні таблички позаду лишились..
    Ліса почались... і ми зупинились.

    Посиділи, поржали, піскарі не клювали...
    з того часу дівки залежниим стали -
    швидкість, дорога, жага почуттів,
    ще й на додачу кілька файних тостів -
    "ЗА ТИШУ!"
    "ЗА СПОКІЙ!!"
    "Та за яснії зорі на Київськім морі!!!"


    Рейтинги: Народний -- (4.94) | "Майстерень" -- (4.5)
    Коментарі: (3)


  10. Олег Карнаушенко - [ 2008.09.26 18:38 ]
    ***
    Удобно когда у каждого
    Размер одинаковый обуви -
    Тогда миллиард китайцев
    Пошьют миллиард вьетнамок,
    Ещё миллиард кроссовок
    И три миллиарда чешек.
    И каждый будет доволен,
    Исчезнет проблема выбора -
    Ведь всякая пара обуви
    Придётся впору любому,
    И каждый в свою очередь
    Сгодится для всякой обуви


    Рейтинги: Народний -- (4.9) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (1)


  11. Макар Медовуха - [ 2008.09.26 17:57 ]
    Фізика любові
    Я скажу тобі просто і прямо,
    Не відводячи погляду гострого:
    «Між твоїми кривими ногами
    Кривизна відчувається простору.»

    Ти зітхнеш, давши вихід напрузі,
    Потім скажеш байдуже: «Касатику,
    У твоєму обвислому друзі
    Відчувається гідроневстатика...»


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  12. Лана Петренко - [ 2008.09.26 17:37 ]
    Просто зморена
    Убий, благаю, цю нестерпну відстань,
    дроби асфальт, з'єднай в одне міста.
    Розтане у тумані тиха пристань.
    Не вірю! Це не правда! Не спроста

    співали Тарасові солов'ї
    для нас, і літо плакало. Так гірко
    втрачати світлі спогади свої,
    й сліпцем ставати, і гасити зірку.

    Все! Досить! Більше не спіткнусь на помилках
    чужих, і повторятися не буду,
    “не знаю” не скажу, - я просто зморена
    від несумісного людського бруду.


    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  13. Зеньо Збиток - [ 2008.09.26 17:35 ]
    Ні наркоті!
    Так романтично в кедах пахнуть ноги,
    ще вчора під пахою прів дезодорант,
    скис на футболці кетчуп від хот-дога
    і вирвався сторінкою, як "думав", Кант.

    Сірко вилизує собі майбутнє,
    то бліх полює біля їхніх бурових,
    від мухотріпа впала муха в путню,
    її мухасьо до вікна припав і стих.

    А на дворі кугут кугутшу топче
    та індик думає про борщ і шийне - "цюк",
    з п`яти в хліві свиней - один лиш хлопчик
    тай той - свинюк, кнуряга та пацан-пацюк.

    В корови вим`я, як товар в Марини -
    такі розкішні..., що в щелепі жмуть.
    Я схуд з любові - зникла з пуза шина
    і галіфе - мов на параші парашут.

    Так романтично - лазня раз - в суботу,
    щоби до церкви у неділю, там в запій.
    А десь у місті колиться сволота -
    яка мерзота - та гидка наркота.
    Дамо їй самогонний безпардонний бій.

    24 Вересня 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  14. Макар Медовуха - [ 2008.09.26 15:41 ]
    Туман
    Нині вітер заблудився у тумані,
    Все навколо як не вмерло, то поснуло.
    І нехай ці спостереження банальні,
    Тільки літо золоте уже минуло.

    Загубилось, мов копійка у травичці,
    Відлетіло за крайморя, як баклани….
    …Ось дівчатко в коротесенькій спідничці…
    Тільки – вересень. І зимно. І не встане.

    А якби ж було те літечко із нами!
    Та даремно я фантазію тривожу:
    Навіть літом, теплим літечком не встане.
    Бо – старий. Бо – некрасивий. Бо – не можу.

    Хай в спідниці коротесенькій дівчина
    Знайде іншого в тумані чоловіка.
    Ну, а я на те всміхнусь не без причини:
    Все минає. Навіть старість не навіки.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.13) | "Майстерень" 5.13 (5.13)
    Коментарі: (5)


  15. Володимир Мацуцький - [ 2008.09.26 14:52 ]
    Не було іншої від нас кандидатури
    Не було іншої від нас кандидатури,
    як той – не злодій, але злодіїв права.

    Аж вже як вибрали, побачили: він дурень.
    Тепер своя при владі дурнів голова.

    Зошит «Дитячі віршики»

    И не было у нас иной кандидатуры

    И не было у нас иной кандидатуры,
    лишь та – не вор, но для воров права.

    Когда же выбрали, увидели: у дури
    теперь своя при власти голова.

    Зошит «Дитячі віршики»

    19.09.08


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  16. Ельфійка Галадріель - [ 2008.09.26 00:42 ]
    Вірш, що шукає свій прототип
    Ти не сумуєш від того, що зникають за обрієм хмари
    Що не можеш приборкати память,
    Що ховаєш під одягом крила
    Твої кроки з дорогою за панібрата,
    Відірватись від неї не сила, хоч вона й не коханка
    Твій маршрут насміхається з карти
    А в очах твоїх втома засіла...

    Відчуваєш нескорену волю
    На даху балансуючи з вітром
    На краю над рядами балконів
    І під євро закошених вікон
    Знаєш кожну з зірок поіменно
    Їм співаєш на ніч колискову
    І щоранку у парку дерева
    Проводжають тебе на роботу.

    Помічаєш тепло в тих істотах,
    Де вони ще про нього не знають
    Хоч й без інфрачервоного зору...
    Відкриваєш нові горизонти
    І коли в них доходиш до краю
    Твоє небо не застує стеля...

    Ти не носиш з собою нічого
    Що було б тобі важче за мрію
    Що було би шкода залишити
    І фарбуєш її кольоровим
    Як на стінах стареньке графіті.
    І так тихо, буває, проходиш
    Залишивши лише по собі
    Невловимий для решти слід
    Із осінніх, привялих листків...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  17. Юрій Лазірко - [ 2008.09.25 22:47 ]
    П`ять хвилин на життя
    Історія хвороби - тремор,
    та п`ять хвилин - життя одвіку,
    та вада несумісна..., немо -
    дитина, навіть не каліка.

    І домовина - за колиску,
    і не хрестини - хрест. Чорнилом,
    рука з халата ставить риску
    і пташку поруч - ... наступила.

    Не дихаю - та надихаю,
    та виплачусь тобою мамо,
    я вийшов на хвилинку з раю
    і знову рай... в холодній ямі.

    Але я був, я жив, я дихав -
    хоч п`ять хвилин - життя одвіку,
    в мені вмирало світло тихо,
    та голосніше янгол кликав.

    На рахівниці - скаче смертність,
    під скальпом - паросток людини.
    І ми - війни живі конверти,
    написані вже неживими.

    25 Вересня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (10)


  18. Любомир Тимків - [ 2008.09.25 21:09 ]
    “НЕГОЖЕ ЛІЛІЯМ ПРЯСТЬ”
    “НЕГОЖЕ ЛІЛІЯМ ПРЯСТЬ”

    Вийшов я на вулицю, дивлюсь на паркан
    там Наташа з Сашою сапають бур’ян.
    Святий Кришка з Вишні! Святий Парамон!
    Може все це сниться, як казав Дрюон.
    Губи облизав я, почесав брову,
    слюні свої плюнув на вогку траву.
    Мертвій пташці стегна потім догризу
    краще довше вдивлюсь у таку мару.


    Рейтинги: Народний -- (3.5) | "Майстерень" -- (3.5)
    Прокоментувати:


  19. Сан Чейзер - [ 2008.09.25 18:53 ]
    ***
    Дрімає серце, лихо спить
    І погляд більше не озветься
    В твоїх очах прекрасна мить
    Мого життя не відіб'ється
    Ми розминулися із літом,
    Бо осліпив нас щастя блиск
    Слід залишився сухоцвітом,
    Немов тремтливий жовтий лист
    У темряві думок блукає
    Моя вразлива, нетривка
    Свідомість виходу шукає
    Межа реальності хитка
    10.2006


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.99) | "Майстерень" 5.25 (5.11)
    Коментарі: (7)


  20. Зеньо Збиток - [ 2008.09.25 17:16 ]
    Нудота
    За мотивами Оленки П.
    "ну де та планета"

    Ну де та нудота,
    котру п`ю щоднини по чарці
    з бомжами в яких ані гривні, ні хати?
    В очах - ще би зміг,
    та ніц за душею - щоб мати,
    трясцем ходять руки.
    Ну з ким би бухнуть в кочегарці,
    знайти
    хто ще в силах валитися в дурня. Кінцева -
    розхитані світу коліна
    і поїзд поїхав
    і пізно
    ковтати "Боржомі" - все в кроках приблизно,
    а з Пітера "Балтика" їде під номером дев`ять,
    від неї вставляє і "як"и замінюють "как"и
    і світиться раєм, де Рая веде магазином
    лікер-горілчаним. Не в розклад години -
    відкрий мені Рає -
    наповнютесь баки.
    Моя експедиція - "ра-ко-по-ді-бна",
    я байки плету язиком - бо базіка,
    вперед, напролом -
    так вкорочують пам`яті віку
    за тую нудоту
    на все що завгодно я здібний.
    Тут кілька потрібна,
    та в кільці на зуба томату,
    за секс у спіжарці на сало я Раю вламаю -
    нехай прощебече, нехай відзітхає
    за тую нудоту - до смерті готовий кохати.

    24 Вересня 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (2)


  21. Олександр Ткачук - [ 2008.09.25 16:16 ]
    В твоїх очах.
    В твоїх очах уміщується море
    Притягуючи дивною красою
    Безкрає і хвилююче й солоне
    Б’є хвилями із пінною жагою

    Волосся немов вітер невловимий
    Підхоплює мої най потаємні мрії
    Звиваючи підносить вище неба
    Заповнює їх неймовірним змістом

    Жагуче тіло спрагле до кохання
    Своєю ніжністю п'янить нестримно
    Злітаємо удвох на подиху бажання
    І залишаємось у хмарах біло-чорних


    Рейтинги: Народний -- (4.79) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  22. Григорій Слободський - [ 2008.09.25 14:56 ]
    Залиті дощами каштане.
    Залиті дощами каштани,
    Сміються над ними хмари.
    Осінь проснулась із сплячки
    Впустила осінні чари.
    Листя пожовкле за вітром,
    Завилось у скруток,
    І Мчиться кудись,
    За літом минулим і теплим.
    В саду заснув смуток -
    Спокійно до літа він спить.
    Зникли суниці червоні,
    З яблуні падає плід.
    Чорна ковдра небесна
    Як шатро обвила світ.
    Дерева уже облисіли,
    З винограду зірвані грони
    Не чути гомону у полі
    І пастух стадо вже не гони.
    Горобці поховались за стріхи
    Віщують вони холоди,
    На зміну дощам проливним
    Чекати будемо зими.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  23. Гортензія Деревовидна - [ 2008.09.25 12:41 ]
    * * *
                                            огню цветку и камню
                                                            Вл. Ланцберг       
                   
                  закрытые шкатулки окон - им
                  где ржавчина окрасит их закаты
                  тем вечером кто ломит пальцы ив
                  кто - сам себе царапающий такты
           
                   
                  куда сентябрь свои отпустит стаи
                  чугунных ангелов разжалованных птиц        
                  куда теперь иззубренную сталь
                  шиповник в марте выпустит? но спи -
           
           
                  сомнамбула осенней этой глины
                  тебе лишь стены необжитых камер
                  твое имя царапают все иглы
                  орла, цветка - на твердом теле камня


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  24. Олена Багрянцева - [ 2008.09.25 11:18 ]
    Твоя неприсутність не діє на нерви...
    Твоя неприсутність
    Не діє на нерви.
    Я знову спокійно
    Кришу конфеті.
    Пливу невагомо,
    Як хмара химерна.
    Читаю в журналах
    Рекламні статті.

    Вікно монітора
    Порожнє тобою.
    В пустому офлайні
    Смокчу карамель.
    Стаю безперечно
    Безпечно німою.
    Як біла пігулка,
    Як чорна пастель.

    Твоя неприступність
    Присутня у всьому –
    В моїй косметичці,
    В панчохах, у снах.
    Пристойна принадність
    Набила оскому.
    Вже більше не можу.
    Пробач. Їде дах.
    24.09.08


    Рейтинги: Народний 5.19 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)


  25. Руслан Марцин - [ 2008.09.25 11:05 ]
    Emotion
    Мокрый снег налипает на ресницы и волосы,

    Почему так бывает - снова черные полосы...

    Только ты number one, а вокруг одни сволочи!

    Говоришь,- обижаю? Говоришь, нету совести?



    А хочешь, я снова Тебя прощу?

    И буду вновь Тобой гордиться!

    Я сам прощенья попрошу -

    В который раз в Тебя влюбился!

    А хочешь, я снова Тебя прощу,

    А Ты опять: ножи да в плечи!

    Но я готов и в этот раз терпеть увечья...

    ***

    Телеfон принимает сигналы покрытия.

    Я Тебя набираю - я свидетель события,

    Я хочу объяснить: у Тебя нету повода,

    Но Ты, курва, молчишь

    На другом конце провода!



    И как же мне снова Тебя простить?

    И как теперь Тобой гордиться?

    За что прощенья попросить?

    И как от слов Твоих отмыться?

    Зачем же мне снова Тебя прощать?

    Ведь Ты опять - ножи да в спину!

    Я буду душу защищать! Я буду сильным...

    (Дня першого лютого 2008)


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  26. Володимир Малишенко - [ 2008.09.25 00:18 ]
    лірично-патріотичне
    На світанку вертався додому,
    Наввипередки з першим промінням,
    Ніс у собі тілесну втому
    І душу побиту камінням -
    Не мені говорити про фарт,
    Як оази життя обертаються пустками
    І, як гарно, мокрий асфальт
    Розцяткований біло пелюстками;
    Коли щось невловиме причудилось,
    Пронеслось крізь туману вуаль,
    І радісно стало і так подумалось:
    Дякую, Боже, що я не москаль.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.07) | "Майстерень" 5.25 (5.1) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  27. Донна Чоріанна - [ 2008.09.25 00:51 ]
    Дев’ять кіл любові
    Борщі варити, прибирати в хаті,
    Чесати дітям голови кудлаті...
    І бачити один і той же сон:
    Я – Галатея, він – Піґмаліон...
    А потім – авве! – ніч, і другий сон,
    Де я – сумна Медея, він – Ясон.
    І третій сон – пахучий, як меліса:
    Я - Пенелопа, що чека Улісса,
    Четвертий – передвісник Сонця ери:
    Північне небо, літачок з фанери,
    І він – у літачкові… І літак
    Мене бере у хмари – просто так,
    Бо так – і п’ятий сон трива довіку,
    Бо я кохаю цього чоловіка.
    І шостий сон прийде - як влітку зливи,
    І в ньому будуть виноград, і сливи,
    І гречка, і любов, і пристрасть дика,
    І ми удвох – Орфей і Евридика...
    Персей і Андромеда – день останній,
    Свята неділя і святе кохання!
    Але – халепа… є один момент…
    Я хочу – хеппі, та не хочу – енд…
    І восьмий сон – як хвиля набігає:
    Сюжет класичний – він її кохає,
    Вона – його...І серій там – без ліку,
    Бо пан – Жофрей, а пані – Анжеліка,
    Версаль, Стамбул, моря і океани
    Лягли до ніг палкої Чоріанни...
    І сон дев”ятий...Довгим коридором –
    Камінні кроки дона Командора,
    А Донна Анна від любові п”яна,
    В обіймах полюбовника Жуана...

    І дев”ять кіл - не пекла, а любові,
    І сни – пахучі, ніжні, полинові.
    ...Колода карт тасується...Десяте...
    О ні, коханий, скільки можна спати?
    Прокинулись – і ця блаженна мить –
    Вдесяте, водинадцяте скрипить
    Диванчик, і сміється у віконце –
    До нас – реальних! – нереальне сонце...


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (13)


  28. Лана Петренко - [ 2008.09.24 23:07 ]
    Так романтично огортає місто вечір
    Так романтично огортає місто вечір
    і творить ніжну пісню тисячі вогнів,
    запалює зірки, що, мов серця дитячі,
    невинністю палають і не знають гнів.

    Так романтично огортає місто вечір,
    сплітаючи думки у вузлик щирих мрій.
    Й лягає спокій на пониклі з туги плечі,
    й уста тихенько шепчуть: “Доленько, зорій...”


    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  29. Олег Карнаушенко - [ 2008.09.24 22:25 ]
    ***
    Захід є захід, а схід - то є схід.
    Правда є скрізь одна.
    Воєн немало бачив наш світ.
    Знову була війна.
    Бавились дядьки. В солдатиків гра
    Кров'ю вмива міста.
    Може нам всім вже збагнути пора,
    Істина-ж бо проста:
    Всі генерали, вожді і князі,
    Всі президенти й царі
    Варті навряд однєї сльози
    Доньок, дружин,матерів.


    Рейтинги: Народний -- (4.9) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (1)


  30. Олена Пашук - [ 2008.09.24 22:26 ]
    ну де та планета
    ну де та планета
    куди йдуть вмирати старці
    з торбами в яких лиш земля із-під рідної хати
    в очах ще не сніг
    але вже на зап’ястях стигмати
    і посохи-руки
    ну з ким би підняти по чарці
    за тих
    що лишились вмирати немов дерева
    у власнім багні по коліна
    по пояс
    по гнізда
    і наче значок на тілі сяє рана наскрізна
    із неї життя витікає під номером дев’ять

    із неї птахи б’ють фонтаном у різні боки
    аж тіні від страху сховалися у палантини
    суддею і катом водночас працює годинник
    загнавши мізинця
    у тіло старого собаки

    а старці ідуть в експедицію „не-по-трі-бні”
    гірською шершавою стежкою наче язиком
    вони ще живі
    але надто підходять за віком
    аби їх продати у рабство
    за кілька срібних

    відносить сліди наче листя...не відшукати
    і на повороті стежина хребет свій ламає
    потомлені старці підходять до самого краю
    аж хтось їм із неба
    спускає
    міцні
    канати


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  31. Гортензія Деревовидна - [ 2008.09.24 21:24 ]
    * * *
    что водой, что камнем, - все равно, падать
    собирай в одно - осколки - из памяти
    чтобы в оползнях - вся - земля-палуба

    оставайся спокойным, без паники

    необжитая глина, песок - тебе мало?
    сыпься солью - покрышкам - под ноги
    не покажешься слишком странным

    расцарапывай стену ногтями

    чем угодно! камнем - лежи, не падай,
    черепком в окно - прошли, выбросили..
    хоть не снег - теперь - а - так, падаль,
    и всё исполнится - всё - без просьбы..


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  32. Лана Петренко - [ 2008.09.24 21:45 ]
    Злісна осінь
    Сьогодні не вперше заплакала осінь,
    вмиваючи землю своїми слізьми,
    мене заманила у тугу. Та досі
    вкриваюсь побитими грою крильми.

    Відкинула золото, й срібло, й прикраси,
    і книги, й картини — усе дороге.
    Навіщо ти, осінь, закликала з маси
    мене, мою сутність та серце моє?!

    Танцюю й стікаю водою крізь пальці.
    Я тану... Благаю, поклич мене в сни!
    Калюжою чорною ліг на асфальті
    мій Ангел-хранитель. Давай, борони!

    Думками гуркоче, камінням кидає,
    замкнула у клітці всі мрії, і в шоу
    життя перетворює. Осінь кульгає
    й турботи приносить без жодних розмов.


    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.75)
    Коментарі: (3)


  33. Григорій Слободський - [ 2008.09.24 21:29 ]
    ...
    Комусь ще літо
    Для мене зима.
    Багато вже друзів
    У світі нема.

    Опустіли хати
    Як ромашки цвіт,
    Зарослі могили
    Дивляться на світ.

    А колись то радісно,
    Весело було.
    В садах потопало
    Наше село.

    Сади вже обсохли,
    Хати похилились,
    Матері одинокі
    В селі залишились

    Сходяться біля криниці
    Згадують синів.
    Недавно в село
    Я знову забрів.

    Пішов на могили
    Вклонився друзям.
    Залишив юність
    У селі я там.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  34. Юрій Лазірко - [ 2008.09.24 20:58 ]
    Мутніють фарби
    I.

    Мутніють фарби від води,
    "живу" - від стін. Чекання - стеля.
    Мене на ноти поклади
    тактильно серцю, менестрелю -

    маестро світла і тепла.
    Звучатимуть акорди щирі -
    крізь небо милість протекла
    і я ще раз собі повірив,

    що зможу збудувати храм
    на звук, як глибину криниці.
    Крилато й холодно словам,
    долоні - гнізда для синиці.

    II.

    Дороговкази журавлям -
    зістарена завчасно зелень,
    на вітер пущені поля,
    дими - самітники поселень.

    "Курли" - крізь груди, мов стріла
    з розчуленим та чуйним летом.
    Політ луною - "Тут була...",
    розписане на миті - "Де ти?"


    III.

    До неба - руки, в землю - слід,
    а голосіння поміж ними
    карбує пам`ять в заповіт,
    за нотами - лягають рими

    у шерех - цуценям до ніг,
    під місто - гицля око сіре,
    на вічно втоптаний поріг,
    поза яким - господство віри.

    24 Вересня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (7)


  35. Олександр Некрот - [ 2008.09.24 20:33 ]
    ХАЙ ПАХНЕ. РОМАНТИЧНО
    [Епіграф]
    Як романтично пахне ковбаса!
    І помідори густо зашарíлись.
    А у пляшчúні - чиста, мов сльоза,
    Горілочка домашня причаїлась.
    І сало ніжним зваблює тільцем,
    І хліб наставив загорілу спину...
    Якщо ти млієш, бачачи ОЦЕ,
    Чому ж ти, гад, не любиш Україну?!
    Олександр Бойчук


    Той ніжний романтичний аромат
    Лоскоче ніздрі тонко й променисто.
    А смак предивний! ох, не взяв би кат -
    ЦЕ описати не стачає хисту.

    Ковбасонька! Миліша за сальце!
    Із нею не зрівнятися й цілункам!
    Хто вигадав чудесний виріб цей
    На втіху язикам, ротам і шлункам?

    Хоч як багато купиш і з'їси,
    До магазину знов жадання кличе.
    Напевно, в рецептурі ковбаси
    Щось криється незнане й таємниче.

    У сиву давнину, коли жінки
    Ковбаси лиш самі виготовляли,
    Щоб їли благовірні й діточки, -
    Нехитро й простодушно м'ясо клали.

    Тепер - на продаж все, споживачам.
    І з чого той продукт, цікаво знати?
    Радіє серце, що отим цехам
    Є горда назва - М'ЯСОкомбінати.

    А вміст ковбас який? Е ні, облиш:
    Хто правду взнає, на все місто ахне!
    Клієнте, менше знаєш - краще спиш.
    Нехай і далі романтично пахне!


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (5)


  36. Роман Бойчук - [ 2008.09.24 18:00 ]
    Молитва матері
    Ти руки простягаєш до небес,
    В молитві склавши їх долоня до долоні
    І сивина давно вже вдарила у скроні,
    Та ти все молиш в Господа чудес.
    Ти просиш в Нього щастя для дітей,
    Очі заплющивши: повіку до повіки
    Стиснувши міцно, із яких маленькі ріки
    Стікають по обличчю до грудей,
    Якими ти кормила їх колись,
    В думках з надією, що все тобі воздасться.
    Сьогодні ж молиш ти навколішках про щастя,
    Та не для себе, - все для них. Молись
    Із вірою у зміни у житті,
    Бо в твоїм шепоті в цю мить велика сила,
    І вір, про що б ти зараз в Бога не просила,
    Здійсниться! В материнськім почутті
    Приховано чимало чистих сил:
    Все вічні ласка й теплота, любов безмежна.
    Ти до дітей своїх постійно будеш ніжна;
    Вони й в далі в обіймах твоїх крил.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (7)


  37. Володимир Мацуцький - [ 2008.09.24 17:30 ]
    Патріоти
    «Ех, нам би таких злодіїв та розбійників –
    що колись, що тепер, але інші в нас –
    і злодії, і розбійники – далеко не державники,
    аж ніяк не державники!»
    Євген Гуцало, «Буслаєвщина, або ж…»

    Патріоти своєї кишені,
    з прапорами – підкова і НУ,
    не наїлись із серцем пряжені,
    кожен з них про партнера збагнув:

    злодій злодія принципи зрадив,
    злодій злодію – честі іржа,
    злодій злодія нищити радий,
    злодій злодію – в спину ножа.

    Вже не тішить приватна корова –
    сорок шість мільйонів сосків –
    вже не тішить й корову полова
    крадіїв – патріотів – совків.

    20.09.08


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (7)


  38. Зеньо Збиток - [ 2008.09.24 17:16 ]
    Жик-жик
    Забув себе аж на самісінькому на дні.
    Лиш пам`ятаю - вискочений корок
    та недовговтаний вівторок,
    що бив по нирці. По спині -
    спускалися мурахи в слалом,
    де для зав`язаного сала
    мій шлунок готував гарнір.
    Кишки на марші, біля плоту
    ввімкнув режим автопілоту,
    щоб не попастись сатані -
    дільничому Петру - під руку,
    та він на диво - хитра сука
    і знає - діло "в стакані".
    Як випер баньки, хрюкнув гордо
    щось про храпучі п`яні морди,
    додав три букви геть блатні.
    (Мене тягнуло вперто за язик)
    -Гик-гик, гик-гик!
    На себе глянь, Ален Делоне -
    не рожа, а рапухи лона,
    копита - ратиці свині.
    Чувак при формі та у фурі
    з плеча кийком як вбайканурить -
    упала капсула у гній.
    Мурахи поповзли угору,
    до вуха - стрельнула Аврора,
    а "бля..." і "ку..." - вже долітали в сні.
    (народні танці без музик)
    - Піз... мужик.. жик-жик... жик-жик...
    Несвіжо тхнули марсіяни,
    приводили мене до тями
    по пиці - солодко мені.
    Сірко? Марина? Чи корова?
    Потроху приходив до слова.
    Згадав усе про баранів.
    Валило - як з вулкану недра -
    прокльони, мов дощі у ведрах
    село позаливали в гнів.
    Та ранок добудився півнів -
    щоб в мідниці змочити бивні
    та в`їхати на білому коні
    у день, як індик - в борщ...
    та ні -
    як в де попало -
    попаді.

    19 Вересня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (4)


  39. Олександр Некрот - [ 2008.09.24 16:43 ]
    ОДА НАЧАЛЬНИКУ
    О Музо! Без булди і блефу
    Та інших негативних штук
    Воздай хвалу моєму шефу -
    Владарю розуму і рук!
    Нехай від Луцька до Цевелич
    Усяк прославить Вашу велич:
    Ви ж геній через "е", не гній!
    Когось боятись не волію,
    Та перед Вами я кролію,
    Удаваний удаве мій!

    Я без підмоги аса-дяді
    Роблю роботу на всі сто -
    Інакше, певен, на посаді
    Мене би не тримав ніхто.
    Конячка, словом, я робоча
    І долі іншої не хочу,
    А ось халтурити не звик.
    Від цього труднощів немає -
    Нехай лише не заважає
    Чудовий вельми керівник.

    Але хоч як труджусь старанно
    І хоч яким є результат,
    Ви, шефе, вміло й невблаганно
    До мене ставитесь, мов кат.
    Ледь щось не так - ну геть дрібниця! -
    Вже треба люто причепиться
    Як за найбільшу з помилок.
    Якщо ж виконую все точно,
    Вердикт Ваш гнівний остаточний,
    Що... навпаки все слід було.

    Прекрасна доля самодура:
    Усе не так і все не те!
    Щоб не забув я: Ви - фігура,
    Весь час на мене кричите.
    А Вам, між іншим, не цікаво,
    Що від такого крику справа,
    Якій Ви служите, стражда?
    Бо для підлеглих він - спонука
    Безсило опускати руки...
    Для Вас це, бачу, не біда.

    Яку тут можна дати раду?
    Хіба той ідол, хто вгорі?
    Я й полизав би Вам іззаду,
    Та це, пардон, від Бога гріх.
    І Музі Ви бридкі, бо ода
    Ніяк хороша не виходе.
    У Вашій величі десь брак?..
    Зміню роботу - враз для мене
    Ніхто Ви, знаю достеменно!
    Точніше - Ви ніхто і так.


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (7)


  40. Олександр Некрот - [ 2008.09.24 16:48 ]
    ГОРЕПАД КОХАННЯ
    Буяє диво-пахощами сад,
    Два серця нетверезі від кохання,
    А в небі "бєспрєдєлить" зорепад -
    Аж набрида загадувать бажання!

    Любовні клятви ллються із сердець,
    Язичний плескіт - щоб словам звучати.
    Здається, ночі дивної кінець -
    Життя украй щасливого початок!

    Весілля відбухало й відгуло...
    І раптом починаються проблеми.
    Подружжя тут готовим не було:
    Куди? життя здавалося едемом!

    Недоліки партнера, хоч ти вбий,
    На тебе котять двадцять п'ятим валом...
    Та як він сміє, чом він не такий,
    Яким уява пишно змалювала?..

    Скінчився мед, а дьоготь несмачний.
    Вона вже стала "сукою", він - "гадом"...
    А зорепад кохання чарівний
    В злій пам'яті зробився ГОРЕПАДОМ.

    В серцях - лиш гнів, розчарування й біль...
    "Не так" літали в п'яну ніч комети?
    Та... дурить мізки той кохання хміль.
    А головне - повірили в прикмети!


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (3)


  41. Ельфійка Галадріель - [ 2008.09.24 15:43 ]
    Коли серед осені раптом запахне весною
    Коли серед осені раптом запахне весною
    І в небі, мов казка, кружлятиме згадка про літо
    Коли за вікном дощ співатиме пісню про море
    А одяг дерев такий теплий, що може зігріти

    Поранену душу і зболене серце і крила
    Свої дарувати, коли вже не сила іти
    Підняти в повітря, румянцем цілуючи шкіру
    З якої стікають на землю вчорашні листи.

    Тоді можна поглядом зорі світити на небі
    Дивитись, як захід фарбує у сутінь дахи
    А погляд над ними летить десь далеко-далеко
    В майбутнє, над містом, закоханим в запах весни.

    Такий незвичайно замріяний, зоряний вечір
    Свій погляд останній кидає з-під хмари на світ
    Щасливий, бо в ньому і осінь, і літо, і весни
    Вміститися можуть в любові сльозинці одній.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  42. Роман Бойчук - [ 2008.09.24 13:08 ]
    Присвячується коханій дружині – Ользі в День першої річниці подружнього життя.
    Я вдячний перш за все Тобі,
    Єдиний Боже всемогутній,
    Спасибі долі за майбутнє,
    За рік минулий і сьогодні…
    Пливуть два наших кораблі
    У морі вічної любові.
    У нас єдина група крові,
    Єдина думка в кожнім слові,
    Немов співають солов’ї.
    І в душах наших щастя співи,
    Наче безкраї зерен сіви;
    Солодкі почуття, як сливи
    І вірність, як у журавлів.
    Легкий хід наших кораблів
    Під вітром, сповненим кохання.
    З новим життям – нові бажання:
    Ми повні трепетним чеканням,
    Щоб човник разом з нами плив.

    22.09.2008 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  43. Чорнява Жінка - [ 2008.09.24 12:55 ]
    ОКТАВНЕ
    Довгих дощів пора,
    Реквієм літу хтивий.
    Місячна дивна гра,
    Фата-Морґана зливи.
    Сольвейґ вночі співа
    Лярґо - і гасить свічі.
    Сіра, як день, сова
    Досі кричить – вже тричі.
    Речитативом сон
    Мітить октави вулиць,
    Фабула: ти, Ясон,
    Сольним виступом – Улісс.
    Ляпасом – листя клена...
    Сіль на губах і скронях…
    ...........................
    ...Я – то трава зелена...
    ..Ти – наді мною сонях...


    *Лярґо – музичний термін (широко, дуже повільно).


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.6) | "Майстерень" 5.67 (5.61)
    Коментарі: (35)


  44. Оксана Шафоростова - [ 2008.09.24 12:26 ]
    ***
    Хвиля осіннього настрою манить,
    Почерк лишає на склі.
    Тіло-це янгол? Чи те, що ним стане?
    Відповідь дайте мені.
    Вулиці з небом - це вже перехрестя.
    Шлях вибирати - дарма.
    Бігають янголи-люди...Нашестя
    В місті, якого нема.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.26) | "Майстерень" 5.25 (5.17)
    Коментарі: (2)


  45. Сергій Руденко - [ 2008.09.24 09:19 ]
    Весела дівка – молода весна.

    Весела дівка – молода весна
    (У міру і розбещена й цнотлива),
    Фліртує з вітром, ходить по ланах
    І сміхом «заливається» звабливим…

    Заслухається співами птахів…
    У чистих водах вмиє ноги білі,
    І тисячами теплих промінців
    Зігріє, рік воскреслих, тихі хвилі.

    І ні на мить не спиниться вона,
    Бо переповнює кохання душу й тіло…
    Блукає світом молода весна,
    Шукає скрізь того, кого хотіла…

    Спить у садку самотній юний бог,
    Обсипаний вишневим білим цвітом…
    Весна таки наробить «помилок»,
    Щоб мудрій осені було за чим жаліти.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (12)


  46. Магадара Світозар - [ 2008.09.24 09:42 ]
    Очі холодних сідниць...
    Забудь про усе, що ти бачив – малюй-но, юначе!
    Як пензель всевидячий – слухай і просто малюй…
    Твій Всесвіт у грудях моїх… Відчуваєш? Неначе
    Я первістка Сонця і Ночі, і їхньої Лю…

    Ця синь мені рідна, по швах розшматоване небо
    На сотні хмаринок – на тло безіменних імен,
    Де кожен від Господа. Кожен – не просто, а треба.
    І ти, мій юначе, одне із Господніх знамен.

    Надлий з моїх стегон вологи, вжени мене в фарби,
    Розмаж невиразність гротескністю на полотні,
    Я падати вмію, навчили б літати ще хай би,
    То ти намалюй, якщо зможеш, а ні – то і ні.

    Мені не звикати… Розложе, мартіні, цукати...
    Задимлена гордість – усе намалюй до дрібниць.
    І тільки, як Сонце покличе надвечір до хати,
    Вдягни мені сором на очі холодних сідниць.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.47)
    Коментарі: (4)


  47. Ганна Осадко - [ 2008.09.24 09:50 ]
    Ганна-Галатея
    Покличеш тихо: Галатеє-Ганно…
    Немов хорал небесний Іоганна
    Себастіана Баха проростає
    Крізь простір, через горло, там, де та є
    Піввигадка-півжінка-півтворіння,
    Витке безсоння і міцне коріння,
    Холодний мармур і жадане тіло…
    Торкнися ніжно, перелийся біло,
    Плющем обвийся…Ганно-Галатеє…
    Вдихни їй душу, розкажи про те їй,
    Що час – мудріший, що життя – сторінка.
    …Вона ― не камінь. Та іще ― не жінка.
    Вона ― твоя. Навіки. Прісно й досі.
    Поправ різцем нечесане волосся,
    Прикрий ці зимні, аж грудневі, груди
    Руками, і губами, і нікуди
    Не відпускай…І шовком, як травою,
    Зігрій її, сотворену тобою,
    Повір у неї… Оживи! Закутай
    В кармінні шати, у солодкі пута…
    …А на світанку в ніжності потоне
    Надривний стогін: «Мій Пігмаліоне….»


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (15)


  48. Варвара Черезова - [ 2008.09.24 09:46 ]
    Невтішно-жива
    І колись ти обтрусиш похмільну пилюку і сон,
    І притулиш порізані нервами пальці до скла,
    Що стікає дощем по ту сторону світла.
    Втекла
    Твоя музика.
    І не завважить старий камертон
    Ні вібрації ночі, ні щему сердець у тиші,
    І годинник дванадцяту б’є,
    і скляний черевик
    Розбиваєш на сходах.
    Усе як чекав і як звик.
    Все так просто, аж смішно.
    Ти блазень.
    Отож і сміши!
    Не мене...
    Я давно Несміяна.
    Забудься. Забудь.
    І впади, і розбийся, мов крапля дощу – на чоло.
    А не зможеш, то смійся над тим, що з тобою було.
    Наді мною посмійся, а інші поплачуть.
    І в путь
    Проведуть, не помітять, що досі невтішно-жива.
    Це не хмарами небо, - це круки своїми крильми
    Перекреслили світло.
    Життя перекреслили.
    Ми
    Тільки тіні, що зникнуть опівдні.
    А свято трива...


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (17)


  49. Наталя Терещенко - [ 2008.09.19 09:20 ]
    ПРО РЯБУ
    ТРАКТАТ ПОЛІТОЛОГА.
    ( Менторські – пафосно, з наростаючим динамічним наголосом, що поступово переходить у патетичний крик.)

    Коли знесла яєчко золоте
    Непоказна серед несучок Ряба,
    Ніхто їй не подякував за те,
    ані дідусь, ані, тим паче, баба.
    Лупили по яйцю і день і ніч,
    Гамселили, аби його розбити,
    Бо вже яскраво в них горіла піч,
    Був столик скатертиною накритий,
    Пательню грів зажерливий вогонь,
    Топилося до бараболі сало,
    Рум’янилась цибуля й ОДНОГО:
    Яйця до смакоти не вистачало.
    Тому так гірко плакали вони,
    тому так бідну курочку сварили,
    що золотих яєць, неїстівних,
    вони би у окропі не зварили…
    ………………………………………..
    З тих пір і проїдаються у нас
    валюта, фонди, золотий запас,
    натомість залишаються борги,
    убогі села, драні береги,
    і сині, штучно вирощені Ряби,
    без золотих яєць для діда й баби!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  50. Олександр Бик - [ 2008.09.19 01:53 ]
    О.Р.
    Осінь нечутно
    Проходить у світ крізь пальці,
    Зорі і листя
    По черзі лягають під ноги.
    Місто чекає війни –
    На своїй фотокартці,
    Палить мости
    І в вузли заплітає дороги.

    Дощ бомбардує
    Дахи без єдиного звука,
    Вітер розносить
    Хвороби в статтях газетних.
    Кулі, які заряджає
    В стволи розлука –
    Завше влучають
    В закоханих і непричетних.

    Сірі малюнки
    В душі і у вікнах навпроти,
    Вічний касир
    У маршруті запише: «прощання»…
    Поїзд пішов:
    Я шукаю тебе на дотик…
    Хочеться вірить,
    Що віра вмирає остання!


    Рейтинги: Народний 0 (5.36) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1570   1571   1572   1573   1574   1575   1576   1577   1578   ...   1829