ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ілля Веселий - [ 2008.09.03 16:32 ]
    Скучаю
    Cкучаю…
    Робота до рук не береться.
    Відколи
    Впустив тебе до свого серця.
    Чекаєм…
    Удвох ми із серцем на тебе.
    А зорі
    Вже світить Господь серед неба.
    Це – вічність!
    Це рай на землі, хто не знає.
    Як любиш,
    Й вона тебе вірно кохає.
    Радію!
    А радість ця щастям зоветься
    Відколи
    Впустила мене ти до серця…


    Рейтинги: Народний 5.5 (4.97) | "Майстерень" -- (4.69)
    Прокоментувати:


  2. Григорій Слободський - [ 2008.09.03 13:43 ]
    Звідки починається Батьківщина.
    Звідки починається батьківщина?
    здається із рідного села,
    із лугів тих пахущих,
    куди мати малих нас вела
    у поле між трави і квіти.
    А ми виростали щасливі
    в природу закохані діти.
    Хатина стара над водою,
    За силом зелена ліщина,
    Дорога, що веде у школу -
    Це рідна моя батьківщина.
    Там перше кохання
    Душу освітило мені.
    Воно спалахнуло у серці,
    Як рані досвітні вогні.
    Із звідти пішов у світ.
    В пізнав всю батьківщину,
    Полюбив усім серцем
    Єдино мовну родину.
    Моя батьківщина –
    Це донецькі степи
    І карпатське узгір’я
    Починається вона
    Із рідного села -
    Батьківського подвір’я.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  3. Микола Блоха - [ 2008.09.03 02:38 ]
    Свести тебя с ума. № 2
    Свести тебя с ума. № 2

    Свести тебя с ума…
    Ты думаешь получиться?
    Вот это есть,
    Конечно не проблема.
    Чуть романтизма, тайны
    И недосказанности каплю,
    Задав вопрос, оставив без ответа.
    Уверенно смотреть в твои глаза,
    И беспардонно делать вид,
    О том, что безразлична.

    3.09.08 / 2:36


    Рейтинги: Народний 4.5 (2.63) | "Майстерень" 4.5 (2.17)
    Прокоментувати:


  4. Ельфійка Галадріель - [ 2008.09.03 00:09 ]
    Дощ приносить вночі чарівні, тихі сни (рондель)
    Дощ приносить вночі чарівні, тихі сни
    Тихо так шарудить і співає «кап-кап»
    Засинай, засинай і не думай про завтра
    Завтра будуть нові мрії, справи, думки.

    А сьогодні полинь у далекі світи
    Де всі мрії твої здійснить хресна-весна.
    Дощ приносить вночі чарівні, тихі сни
    Тихо так шарудить і співає «кап-кап».

    Колискова дощу – танець сліз на стіні
    Нагадає дитинство, що згубилось в казках
    Коли бігала влітку по забутих стежках
    Ті щасливі часи знов присняться мені
    Дощ приносить вночі чарівні, тихі сни...



    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  5. Ельфійка Галадріель - [ 2008.09.03 00:03 ]
    Дні так швидко минають...
    Дні так швидко минають
    Я загублю годинник
    Щоб не чути й не знати
    Як години й хвилини
    Пробігають крізь пальці,
    Як пісок, і зникають...

    То ж хіба не на краще
    Жити в кожній хвилині
    Наче день, або вічність
    Бо не має більш цінних
    Або менш, ніж моменти,
    Що фіксую, як фото,
    У життєвім щоденнику.

    Хочу кожну хвилину
    Записати в альбомі
    Щоби потім на стінах,
    У режимі слайд- шоу
    Розглядати неквапно
    Наче давні історії
    Що залишу для когось,
    Хто прийде в світі новім.

    Світ мандрує у Вічність
    На Великому Возі*
    По Чумацькому Шляху
    Вечір тихо приходить
    І так гарно це знати
    Що в цю мить, в цю секунду
    Сотні пар очей вгору
    Поглядають і зорі,
    Як секунди, рахують.


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (1)


  6. Юрко Семчук - [ 2008.09.02 23:28 ]
    КРИЗА СЕРЕДНЬОГО ВІКУ
    Тернова терпкість “Партеніту”,
    Вишневий присмак на устах
    Кагору: нектарину-квіту –
    Пелюстки цілував монах,
    Аби розраяти самотність...
    Ми, розганяючи журу
    Словами ніжили німотність,
    Кусали губ в’язку хурму.
    Імла патьоками на часі,
    Що зупинив віків ходу,
    Зливалась гирла, у рейвасі
    Терзала любощами тьму.
    Пагілля рук, стерня охоти,
    В розлеті стегон білий стан,
    Гойдалися на крилах ночі,
    Тамуючи нестями тан.
    Знесилений, у сон-дрімоті
    Хапався жаги, миршавів...
    А, що їй плоть – знаття марноти.
    А, він, безсилий, навіснів.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.39) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  7. Марк Кнопкін - [ 2008.09.02 22:16 ]
    ***
    Автоматы мы.
    Математикой и зарплатами.
    Переливами и заплатами.
    Запятыми и многоточиями.
    Полутонами, полустрочками.
    разговорами незаконченными.
    Щелками и щетками.
    Щелями и щелками.
    Шагами нечеткими
    К выходу!



    Рейтинги: Народний 5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (2)


  8. Ольга Прохорчук - [ 2008.09.02 22:28 ]
    ***
    Я прошу перестань. Я не хочу ніякої драми.
    Усі драми скінчились ще рік або й два тому.
    Я хотіла б відверто, хотіла б забуть про обмани,
    Але я себе знаю: я знову тебе обману.

    Я поганий Ньютон – в мене кожна константа нестала.
    Я занадто брудна, щоб казати щось начистоту.
    Ми всього лиш уламки розбитого співом бокала,
    Яким примха інерцій тримає одну частоту.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (3)


  9. Богдан Бастюк - [ 2008.09.02 19:29 ]
    Ритм
    На серці не розпогодиться,
    Коли у єдину мить
    Зі мною усі погодяться.
    Це – ілюзорний ритм.

    Бо не бере все жниво
    Махом одним коса.
    Бо не луна миттєво
    Грім попід небеса.
    І не співає хором
    Птаство, не дмуть вітри.
    Бо не усі – угору,
    Дехто, завваж, - згори.
    Не одночасно сходить
    Сіяне, хоч-не-хоч,
    І не під «раз-два» ходить
    По черепиці дощ.

    На серці не розпогодиться,
    Коли у єдину мить
    Зі мною усі погодяться.
    Це – підозрілий ритм.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.51)
    Коментарі: (7)


  10. Богдан Бастюк - [ 2008.09.02 19:51 ]
    На розлуку
    І не треба на нас озиратися.
    Не чужі ми. Це вам біда?
    Наче діти ми з тою радістю,
    Що нечасто до нас загляда.

    А що радість ота стрімкоплинна,
    То дорожча для нас обох.
    Мусить в кожного бути людина –
    Дорогий, всепрощаючий Бог…

    Знов тону я у погляду повені
    І нічого уже не боюсь.
    Сам не чую своєї сповіді,
    Безнадійно, нещадно гублюсь.

    Мить ота мені знов нагадує…
    Але досить! Бо щось тут не так,
    Що над нами сріблистою птахою
    На розлуку заходить літак…


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.51)
    Коментарі: (1)


  11. Ігор Калиниченко - [ 2008.09.02 19:37 ]
    * * *
    Пробіг по серцю перелив баяна,
    Розквітла в небі зіронька ясна.
    Люблю тебе, Полтавщино кохана,
    Ти світла і прекрасна, як весна.

    Чарує вечір пахощами м'яти,
    Іскриться місяць в крапельках роси.
    Співають під черешнями дівчата
    Й гарячі солов'їні голоси.

    Дрімають на левадах трави пишні,
    Прослалися тумани за селом.
    Чарівні звуки "Маминої вишні"
    Ласкають серце ніжністю й теплом.

    Життя не втратить крила за межею,
    І я, неначе сонце явори,
    Люблю всією чистою душею
    Ці тихі українські вечори.

    Пробіг по серцю перелив баяна,
    В устах остання пісня догора.
    Живи, моя Полтавщино кохана,
    Умита в хвилях срібного Дніпра!

    1999


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.67) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  12. Ігор Калиниченко - [ 2008.09.02 19:50 ]
    Рідна мова
    Рідна мово моя, що є краще за тебе,
    Що бринить наймиліш і співає ясніш?
    У тобі шум гаїв, усміх сонця і неба,
    Ти як вишня в цвіту, в моїм серці дзвениш.

    Рідна мово моя, золотава пшениця,
    Ти гірське джерело, солов'їна струна.
    Кожне слово, мов зоряна крапля іскриться,
    В кожній пісні горить сонцесяйна весна.

    Рідна мово моя, в тобі сила козацька,
    Вільний подих степів, осяйна далечінь.
    Проведуть бандуристи по струнах зненацька,
    І злетиш ти, мов сокіл, в ясну височінь.

    Рідна мово моя! Ти душа України,
    Ти в мені гомониш, як потік буйних вод.
    Треба сіять в серця твої чисті зернини,
    Щоб навіки воскрес український народ!

    1999



    Рейтинги: Народний 5.67 (5.48) | "Майстерень" -- (5.67) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  13. Олена Городецька - [ 2008.09.02 17:53 ]
    .
    Разом зі снігом
    на землю падає
    небо
    і я падаю
    з ним.
    Коли ти обіймаєш мене
    все відбувається навпаки:
    я падаю
    в небо.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.15) | "Майстерень" 5.25 (5.15)
    Прокоментувати:


  14. Олена Городецька - [ 2008.09.02 17:14 ]
    .
    Підпиляй мій характер
    як нігті
    тією ж пилочкою
    пропиляй мені вихід
    у світ,
    твій світ.
    Заховаю свій смуток
    у найглибшу кишеню
    і одягну на своє незахищене
    тіло
    теплу, зв'язану з ниток
    твоєї хоробрості
    сукню,
    яка служитиме довше,
    ніж шкіра, бо страшно мені
    вже не буде ніколи.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.15) | "Майстерень" 5.25 (5.15)
    Прокоментувати:


  15. Олена Городецька - [ 2008.09.02 17:00 ]
    О.С.
    М'якими яскравими
    образами
    обплели мене думки про тебе.
    Ховаючи очі у твої
    кишені,
    під повіками я сховала
    холод вчорашнього вітру.
    Твої руки пахнуть попелом,
    мої - смичком віолончелі.
    Ти малюєш словами,
    я римую ноти.
    Добре, що ми зустрілись,
    але
    бджоли не потрудяться нас
    запилити
    бо ми розцвітаємо
    у різний час.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  16. Олена Городецька - [ 2008.09.02 16:52 ]
    Я просто тінь
    Я дарую тобі свою квітку,
    не боюсь за наступний день.
    Коли приходить самотність,
    зібраний букет
    холодно тліє,
    а моє загасле тіло
    танцює блідою тінню
    на стіні, біля твого ліжка.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  17. Олена Городецька - [ 2008.09.02 16:00 ]
    Ті, хто...
    Я чутлива до чужої
    чутливості
    коли хтось скавулить,
    мої повіки б'ються у такт
    з його серцем,
    пашіє соромом душа.
    І я, немов тепла ковдра,
    хочу обійняти його
    і заснути
    разом.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.15) | "Майстерень" 5.25 (5.15)
    Прокоментувати:


  18. Олена Городецька - [ 2008.09.02 16:06 ]
    Давай.
    Щойно вітер став тим,
    хто дозволив увійти
    в твою запилену душу.
    М'ягкі наче подушки
    твої переконання,
    лежать у невідповідному для них,
    темному й пожовклому від нагару
    місці.
    Ти боїшся себе,
    бо надто велика
    твоя сутність.
    Давай поєднаємо наші
    кольори.
    Давай створимо нашу спільну
    палітру
    і просто своїми
    руками
    намалюємо собі
    життя.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  19. Олена Городецька - [ 2008.09.02 16:53 ]
    Я вразлива простора мінливість.
    Я необмежена словами площина.
    Все, що довкола мене
    в моєму світлі
    рветься
    до тепла.
    Я не є річчю посеред
    речей
    і не складаюсь з них.
    Не хочу бути точкою
    у просторово-часовій
    сітці буття.
    Я вразлива простора
    мінливість.
    Завжди нова для себе.
    Не втрачай мене,
    Світе!



    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  20. Олена Городецька - [ 2008.09.02 16:23 ]
    Своя я - собі свята
    Дивна приязнь до дрібниць
    любов до сюжетів
    мовчазний рух
    крикливий зашморг
    своя я - собі свята
    на свята гола голова
    моє життя - суцільні зміни
    воно подібне на зім'ятий папір,
    де люди і події - це рубці


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  21. Ганна Осадко - [ 2008.09.02 15:21 ]
    Будяк
    Це шарудить на ґанку осінь-мишка,
    це листя поміж аркуші, це книжка,
    де ми – герої, складені будь-як
    в сюжет затертий. Вечір, як лампада,
    і кров пульсує тілом винограду,
    і сторчаком у нетрях того саду –
    будяк

    стояти буде. І жмутки осінні
    (чи пух, чи пір’я), і коханці в сіні –
    і синє небо – зимне, та рука
    ще тепла…і кує зозулька досі,
    і губи виціловують волосся,
    і сонцем в серці найсвятіша осінь –
    яка

    прийде нечутно – як любов остання.
    Її впізнаєш – глиця і мовчання
    то є душа, простелена навзнак…
    Бо так буває - слів уже не треба,
    бо ця трава прострелена у небо,
    бо соняхом схиляється до тебе –
    будяк –


    щоки щетина…Плахта, наче птиця,
    впаде крильми у трави. І присниться:
    Що це триває вічно: ніч і день.
    Слова - сливе солодкі чорні сливи,
    І день щаслива, потім ніч щаслива,
    І осінь ця щемлива – пісня дива
    чи сад пісень

    що нині й прісно – увертюра духу.
    Не чуєш? Притули до серця вухо –
    Тук-тук…а потім – втік. А потім – так.
    І колючки-слова услід летіли…
    Коли? Вколи бажанням ніжне тіло.
    Цвіте криваво, але любить – біло
    будяк.



    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (4)


  22. Наталя Терещенко - [ 2008.09.02 07:28 ]
    ПЕКЕЛЬНА ЗИМА
    Світи вмирали. Вистигало сонце.
    Тьмянішала найбільша із корон,
    На шлаки перетворювався стронцій,
    Протуберанці покидали трон.
    Скляніли очі синіх океанів,
    Схолола магма, згусла, мов желе,
    Жорстокий світ спокутував стражданням
    Усе лихе, нелюдяне і зле.
    Був лиш один вогонь. Одна пательня.
    Вогонь пекельний.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  23. Гортензія Деревовидна - [ 2008.09.02 03:44 ]
    * * *

    к дискуссии в дворике химфака 05/IX 2006 о паспортах и др.

    под ногти злости побелевшей замертво
    для пробки горлышка идущего вабанк
    - свинец патронам одиночных кáмор
    кленовый винтокрылый желтый бант

    не бросить камнем в пепельное веко
    созревший для нарыва цвет лица
    с гортанным, горловым, утробным: сверьте
    чернила показаний в паспортах

    все отпечатки поднятых улик
    шум лая своры потерявшей голос
    во всех инстанциях заверенный: ловить
    ладонями дождя кривой осколок


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  24. Ельфійка Галадріель - [ 2008.09.02 00:20 ]
    19 літо
    Моє дев’ятнадцяте літо
    Десь поділось, сплило за водою
    Мов на небі змінилися хмари
    Інший образ – хоч хмари ті самі.
    Так швидко кудись відлетіли
    Конвалії, грози, віднайдення світу
    Яке у примарному місяця світлі
    Йдучи по бруківці, дощами умитій
    В принишклого міста опівнічній тиші
    Крізь запах акацій в гарячім повітрі
    Почула в церковному дзвоні на хвильку.

    Та легкість буття, що була його стилем
    В горняточку чаю, що єднало зі світом
    Що пахло терпким ароматом країн
    Тропічних, незнаних, іще не відкритих
    Які ще чекають, мабуть, свого часу
    Немов у шкатулці коштовні прикраси,
    Коли їх спокійне життя у собі
    Вплететься у мій зачарований світ.

    І в радіохвилі на мові чужій
    Яка відкривала невидимі двері
    В незвіданий світ, загадковий, новий
    Де були нові сподівання й ідеї
    Де буть одночасно у різних місцях
    Буденна реальність, що залежить від тебе
    Де в музиці, нотах, акордах,словах
    Сплітаються долі мільйонів людей.

    Розмови за північ на всі вічні теми
    Такі всі важливі що кожна з них певно
    Могла би змінити назавжди весь світ
    Здавалося зміст цього світу так близько
    Що можна вхопити – та тільки не варто
    Бо прийде ще завтра, за ним післязавтра
    Сократ з Кортасаром сідали край ліжка
    І слухали Джаггера, Статус і Флойда
    До ранку шукали в словах нові змісти,
    Відмінності світу у ребус складали.
    І їли пахучі суниці з вершками.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (2)


  25. Чорнява Жінка - [ 2008.09.01 21:10 ]
    Vinil Decadence
    Муссонность снов,
    особенность зеркал,
    несовпаденье тел
    и тени. Бремя
    серебряных
    ушедших поколений
    и гоблинов
    торжественный оскал…
    ...................
    У шансонье остался
    только шанс.
    Осенний лист.
    Винил & де-каданс…


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (11)


  26. Наталя Терещенко - [ 2008.09.01 20:42 ]
    З циклу "Неймовірні історії кохання"
    (за мотивами Казки про рибака та рибку)
    Жона:
    Пройшовши шлях від бідних до цариць,
    І знов упавши в злидні, наче бидло,
    Лежала цілий день я горілиць,
    Бо все на світі вже мені обридло.
    І раптом вся від думки затремтіла:
    Чи риба з дідом щось не замутила?

    Від моря не відходить чоловік,
    не зводить з небокраю дикий погляд,
    не реагує на мовчання й крик.
    Хоч улаштовуй, бідному, медогляд!
    І в розпачі, (бо рушиться сім»я)
    У клуб « Колишніх жон» звернулась я…

    Приїхали, зробили макіяж.
    Розбили ночви: прощавай минуле!
    Вдягли сукенку – вищий пілотаж!
    І зачіску зробити не забули.
    Ще й кавалер мене повів ласкаво
    На рандеву і філіжанку кави…

    Звичайно, там я не ловила гав!
    Він, виявилось, пише детективи,
    Цей штрих нас дуже тісно об’єднав,
    Запрацювали плідно всім на диво!
    А що ж мій дід? Усе іще у морі
    Чекає рибу. Ось така лавсторі.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.38 (5.45)
    Коментарі: (9)


  27. Святослава Лученко - [ 2008.09.01 19:51 ]
    Число створення
    I

    Невидима хвиля на мене накотить
    Як дотик твій..десь із завмерлого часу
    Поволі,не зразу..Годинник ..
    Колотиться серце,годинами гнане у ніч
    Скажи мені,пане мій,
    Що то живе поміж нами..?
    Що будить вогні у прозорових наших світах?
    Чи може в одному – на зернятко схожому світі...

    II

    Колодяжним умиємось холодим спокоєм
    І смутком… наллємося по вінця
    Та й до вінця підемо рано вранці:
    Коханці сонця, вимиті дощем…

    III

    Шепіт..
    Тільки шепочи мені..бодай щось..
    Тану..
    В бажання багато обличч..У любові – Твоє...

    IV

    Поволі торкаю здаля твою душу
    Вона вже омита моїми сльозами,
    Вона вже щодуху,щосили..

    Просила я вітру і виру у гості
    До чистої крові,до білої кості,
    Взяли вони слід..

    Чекання несе у обійми до мене
    Твоє щире серце,як злато червлене
    До мене…

    V

    Той,що мені - в обладунках блискучих
    Той,що для мене – з чолом твоїм чистим
    В мене намисто із сліз і квіток
    Крок через мряку зробити сміливий..
    Зможеш!

    28 червня 2006 р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (1)


  28. Ігор Калиниченко - [ 2008.09.01 18:02 ]
    * * *
    Коли встають світанки сині,
    Або метелиця мете,
    Дарую серце Україні,
    Таке ласкаве і просте.

    Чи то шумує в полі збіжжя,
    Чи листопади б'ють крилом -
    Дарую душу Запоріжжю,
    Сповиту миром і добром.

    Коли вертаюсь я з дороги
    Під світлі заспіви дібров,
    Дарую отчому порогу
    Синівську вдячність і любов.

    Коли негода б'є громами
    І тануть в сумі довгі дні -
    Спішу до мами, йду до мами,
    Немов до сонця на землі.

    1999


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.48) | "Майстерень" -- (5.67) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  29. Ігор Калиниченко - [ 2008.09.01 18:00 ]
    ***
    Іду по вулиці села,
    Вдихаю далі синьоокі,
    А світла пісня розлила
    У серці помисли глибокі.

    Іскриться мрій рожевий цвіт,
    Палає сонце жовтим трунком.
    Передаю селу привіт
    Своїм гарячим поцілунком.

    Всміхнися, Любицьке, засяй
    Віконцем хати, листом клена,
    І хай шумить рожевий май,
    Квітує молодість зелена!

    Весна всім соки налила,
    Бринить життя у кожнім слові.
    Іду по вулиці села,
    Немов до щастя і любові.

    1999


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" -- (5.67) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  30. Олександр Єрох - [ 2008.09.01 16:02 ]
    Немає ліків від кохання
    Немає ліків від кохання
    І тльки час, порадник твй,
    Нові несе нам сподвання
    Та досвід новий та важкий.

    Допомагає зустріч нова -
    Самотність болю додає,
    А невибаглива розмова -
    На серце, як бальзам, твоє.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (2)


  31. Марія Гуменюк - [ 2008.09.01 16:39 ]
    ***
    По чорній, зораній стерні
    Поважним буслом одиноким
    Відходить літо. І в огні
    Жоржин п’янких чеканить кроки
    Злотава панночка. Руду
    На плечі кинула плахтину,
    Сховалась зранку у саду,
    Всміхнулась ніжно горобині,
    Туману сивую свитину
    Узяла й застелила трави.
    А вітер сріблом павутини,
    Її підняв й приніс ласкаво
    До лісу. Й кленам розділив
    Усім по клаптику тонкому,
    І повернувся враз до слив,-
    Задумав обтрусить додолу,
    Пахучих фруктів для гостей,
    Яких покликала панянка.
    Узяв ще й яблук, бо, ачей,
    Іще засидяться до ранку…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.26) | "Майстерень" 5.25 (5.18)
    Коментарі: (6)


  32. Олександр Єрох - [ 2008.09.01 15:44 ]
    Поетам з давніх ще часів
    Поетам з давніх ще часів
    Заповідалась воля:
    Палкі вірші складати з слів –
    Така в поетів доля.
    Таємні звуки, почуття,
    Заквітчану природу,
    Сумні веселощі життя,
    Коханих дивну вроду
    Заримувати на папір
    Веселими рядками,
    Живі струмки з високих гір
    Дзвеніли щоб між нами.
    І барви мови, як ліси
    Осінні та весняні,
    Прийшли до нас у всій красі,
    Замріяно-багряні.
    Веселка мови чарівна,
    Скарбниця слів безцінна,
    Щоб зігрівала, як весна,
    Як пісня старовинна.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (2)


  33. Олександр Єрох - [ 2008.09.01 15:34 ]
    Не вбита, не вбита Свобода!
    Війна – це робота тяжка для солдат,
    Майже хобі вона – генералу,
    Почорствіли серця в них від вбивств і від втрат,
    Та закон береже їх помалу.
    Буде день, буде час, буде нова війна,
    Товстосуми її замовляють,
    Їм байдужа ціна, їм байдужа ціна –
    І міста у руїнах палають.
    Танки з гуркотом грізним ідуть по землі –
    В землю вдавлять свободу та волю,
    Так вдиралися в землі чужі – королі
    Щоб забрати людей у неволю.
    Закриватися словом, як римлян щитом,
    В час комп’ютерний вже неможливо,
    Чи галантно ходити у гості з кнутом,
    Виставляючи зброю грайливо?
    Час ще скаже про все, що задумали ви,
    Правда з’явиться, як нагорода
    Ваші руки, панове, – по лікті в крові,
    Та не вбита, не вбита Свобода!


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  34. Ілля Веселий - [ 2008.09.01 12:12 ]
    Люблю тебе на відстані ще більше
    Люблю тебе на відстані ще більше!
    Минає день. Змовкають солов’ї…
    Твої слова для мене головніші
    За все на світі, все, що на землі.

    Душа тремтить, мов пташка в сильці б’ється,
    Пишу: „Ну де ж ти? Я тебе люблю!”
    Секунда, ніби вічністю здається,
    І серце огортає у жалю.

    Чому не разом? І чому так мало
    Терпіння, сил… Знеможений „вмираю”.
    Аж ось сигналом відповідь примчала:
    „Проїхали кордон. Чекай. Кохаю!”


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.97) | "Майстерень" 5.25 (4.69)
    Прокоментувати:


  35. Григорій Слободський - [ 2008.09.01 12:50 ]
    ...
    Із гір річка - невеличка
    Біжить у долину,
    Несе води спокійно
    У погожу днину.
    у погоду вона тиха,
    не тривожить ниви,
    але робить вона лихо
    коли ідуть зливи.
    На шляху руйнує
    Дамби, верболози.
    І не бачить,і не чує
    Людей гіркі сльози.
    Стогнуть під водою
    Затоплені ниви,
    Що до горя до людського
    Коли ідуть зливи.

    Хмари вже не плачуть,
    Річка уже тиха
    Біжить вона у долину,
    Мов не було лиха.
    Як ряднину,сонце
    висушило ниву
    обігріло, обласкало,
    як малу дитину.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  36. Михайло Підгайний - [ 2008.09.01 02:30 ]
    взвв
    війна – заради миру,
    заради майбуття,
    вбивати – щоб не вмерти,
    вбивати для життя.
    жорстокість – задля щастя
    і спокою думок,
    для того, щоб зробити
    найменше помилок.
    така безглузда правда
    безглуздого буття.
    немає слів "кохання",
    "любов" і "почуття",
    одні лише інстинкти,
    неначе в хижаків,
    не жити - виживати,
    вбивати ворогів.
    тебе навчають з ясел
    робити лиш одне,
    боротися за щастя,
    велике й неземне.
    і ти ідеш до нього,
    несеш свій хрест в руках.
    тебе вже не хвилює,
    що йдеш ти по кістках.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (2)


  37. Ельфійка Галадріель - [ 2008.09.01 00:20 ]
    Крила
    Якби я мала крила
    То я би полетіла
    В Париж в цей тихий вечір
    Щоб в затишній кав’ярні
    Пити каву з вершками
    Й жувати круасани.


    Або десь до Мілану
    На показ мод відомих
    Під ніжний скрипки голос
    Силіти біля моря
    Дивитися на зорі
    І смакувать вино.


    Чи в Лондон загадковий
    Вимитий дощами
    Мережаний туманом
    Тут назви всі знайомі
    З підручника у школі
    Вздовж Темзи на паромі
    Між вулиць загадкових
    Дивитись як в воді
    Мов кольорові зорі
    Сіяють ліхтарі.


    Чи в танці запальному
    Кружлять на карнававлі
    В Венеції яскравій
    В золоченій гондолі
    Летіти по каналах
    В словах незрозумілих
    Що ніжно так наспівує
    Засмаглий гондольєр
    Розгадувать загадки
    Будинків із гербами
    Що з’єднані мостами.


    Чи у класичнім Відні
    Десь в Опері на балі
    При світлі канделябрів
    У золоті й парчі
    З прикрасами у косах
    З найкращим кавалером
    Я відкриваю бал
    І всі за нами в крок йдуть
    Під Штрауса й Шопена.


    Або десь на тропічнім пляжі
    В Копакабані, біля моря
    Де теплі хвилі лижуть ноги
    А океан співає морни
    Заслухатись в чарівну казку
    Яку розказує природа.


    Або десь в неповторнім Ріо
    Де карнавал вогнів яскравих
    Закрутить думку п'яним шалом
    і ти забудеш всі печалі
    Назустріч світлу будеш мчати
    Така спокусливо-красива
    Якби ж я тільки мала крила!



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (5)


  38. Чорнява Жінка - [ 2008.08.31 23:16 ]
    Перфоманс: Хома&Прочанка*
    * Персонажів озвучили Чорнява Жінка і Ніка Новікова

    Весняна ніч… Примара у кутку -
    Казкова тінь самотньої прочанки...

    (зззззимно, темно. десь перелякано ухає пугач: ууууу-прууууу-хрпууууу-ууууу-хпруууууруруууу; по самотній, як останній зуб діда Павсікасія Митрофановича стежці бадьоро тупцяє тонка дякувата фігура; кругом гидко і непривітно; людей не видно, одні тільки недобиті ерозією скелі, серед яких і ховається обіцяна шинкарем келія - халявна нічліжка для малоймущого семінариста;
    а в найприємнішій перспективі - аж слина чорною свитою потекла - і молоденька прочанка на додачу)

    Хома:
    Самотньо… страшно.
    Йду я до панянки…
    Бо ніц немає місця у шинку!

    (келія. сиро. так же темно, як і на дворі. чимось страшенно смердить - не схоже щоб тут чекали гостей… у кутку сидить сумна тінь прочанки, кокєтліво вертячи сірий череп у руках, і тихо говорить сама до себе, видно, згадуючи кращі часи…)

    Прочанка:
    О, скільки їх, гарячих і живих
    Сюди приходило, і не згадаю…
    Один на місяць, в тиждень… може, в рік?
    А хто ж сьогодні залетить до гаю?

    Ким будеш ти, мій легінь черговий,
    Хлоп'ям безвусим чи кремезним мужем?
    А втім, яка різниця,- біс із ним,
    Хутчей до мене, мій наївний друже…

    Я покажу прохід до раю... ах!
    ...вологий слід холодної льодинки
    по тілові... і тануть у руках
    лілеї - ніжно-пружні половинки…

    і в тебе губ не вистачить пройти
    шовковий шлях від вушка і до стегон...
    і пелюстки лілейні будеш ти
    вціловувати терпко в спраглий терен

    мого палкого тіла… і завмреш
    всього на мить... вдихнеш шалений трунок
    полинно-орхідейний... межі меж...
    і вуст моїх окреслиш візерунок

    червоним, мов вино, по білій шкірі...
    і руки - крила... стрімголов у вирій...
    або у прірву - солодом...
    мій легінь
    розтане у розраї білих стегон...

    і руки - стиснуть перса, мов ранет...
    ми вип"ємо на двох цей згубний келих…
    (аби лише не бачив мій ангелик,
    що виціловує старий скелет)...

    То йди до мене - дихати у такт,
    Скажи лише чарівне слово "ТАК"!
    …………………………………….

    (дія переноситься назад у ліс, де геть змерзлий, злий і голодний Хома все ще шукає шлях до печери, згадуючи незлим тихим трактирника, який і відправив його у цю нелегку путь…)

    Хома:
    "Трі дуба, два аврага і направа,
    А там іді на свєт" (перекривляє)
    Всю ніч ходжу, як дурень… Вже й заграва
    Над обрієм кокєтліво палає…

    Печери ж все нема.
    Та що печера!
    Прочаночки не світить, хоть ти плач!
    Собачий холод і сухий калач -
    Уся моя компанія…
    Холєра!

    (некультурно плює під ноги. аж раптом, у відповідь на такий некультурний вчинок, карою і гнівом Господнім з трави піднімається... з трави піднімається… з трави піднімається сивобородий дід)

    ДідДух:
    Чого кричиш, чому лякаєш тишу?
    Вона господар цих святих країв…

    (Хома злякано задкує, хреститься сам, хрестить Діда, врешті перечіпається і падає на… спину)

    Чи ти полину, хлопче, переїв?

    Хома:
    Дурію, люди! Людоньки! Здурів…

    (починає бити себе по обличчю)

    ДідДух:
    Е ні, тебе я тутка не залишу.
    (ще втнеш чогось, а так - хоч спокійніше…)
    Я - Дух Лісів і Прерій - Сивий Пень!
    Вклонись! Ось так… Я стережу цей край
    Від вандалізму! Чесно - дунь-у-день…
    unlimited workday пропав би хай!

    Хома:
    Боїшся, що умру і завоняюсь?
    Чи розлякаю фауну і флору?

    Дід:
    Якщо й помреш, вонятимеш не скоро…
    Про що це я?.. Ага, давай-но брате,
    Сідай (сідає, наливає), пий.
    І буде тобі щастя, друже мій.

    (Хома п'є, багато і з натхненням. коли кількість випитого стає вже не актуальною, він врешті помічає, що ніякого Діда вже нема, зате дерева галантно розступились і вдалині видніється не одна, а цілих п'ять печер)

    Хома:
    Якого чорта! Тьху (перехрестився)
    От сучий син… оце вже я напився!
    Яку ж з печер обрати, не вкурю…

    Голос з першої печери:
    До мене, милий, я тебе люблю…

    Автор:
    Біжить Хома, летить, мов навіжений…

    Голос Прочанки:
    До мене, Хомо, милий мій, до мене…

    Хома (геть п'яний, але ідіотськи щасливий):
    Ні розум не рятує, ні шолом,
    коли тіла співають цей псалом
    і прагнуть, прагнуть замежових втіх…
    О, Господи, прости мені цей гріх!

    Іди до мене, діво ясноока,
    У любощах забудемось, допоки
    Нам ніч старанно стелить полотно,
    А Місяць заглядає у вікно…

    Автор:
    Давно було усе це, ох давно…
    І лиш ялини знали, як до ранку
    Кохав дурний Хома свою Прочанку,
    Як солодко забувся потім сном,
    Щасливий і з любов'ю у думках,
    Лише Морфей своїх торкнувся струн….

    І як під вечір, як пройшов бодун,
    прокинувся із черепом в руках…
    ах, ах!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 0 (5.61)
    Коментарі: (3)


  39. Орина Хвиля - [ 2008.08.31 22:40 ]
    Втеча...
    Тихо піти і не бачити пíсних облич
    Смерті самої не вчути ні кроку
    Просто розтанути на черговому узбіччі
    На перехресних стежках наче в заростях дроку…
    Тілько не вóди – вода не віщує добра
    Губить сліди затікає в самісіньке нýтро
    І не дає забуття – а не можеш забути
    Тож пам’ятатимеш там за межею в обрáх…


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  40. Юрко Семчук - [ 2008.08.31 20:52 ]
    ТИ ХТО?
    спитав Чорний Янгол,
    якось, уві сні.
    – Я?..
    аби’с знав... А то, нащо
    Тобі?
    – Втомив отой ямб, і хорей
    маячні.
    Заплутались, – нащо
    бубука собі:
    − Бу-бу-ба, бу-бу-ба, –
    користь яка,
    мізки забивати, слова
    заплітати...
    Невже то потреба нагальна
    така!
    Терпіли, шипіли:
    – Єдр... тую мать,
    дістала та Муза,
    розпусниця, бл...
    скурвилася су...
    – Й, оце
    прилетів
    з вердиктом братків –
    припинить мудрувати.
    Догану вліпили, аби
    не пущать –
    папір ґвалтувати, ну нащо
    писати
    химеровірші, не для того
    живемо
    щоб денно сльозою впиватись,
    страждати.
    Іди, скурвий сину дивись
    на людей,
    як крутяться в гендлі, як гроші
    гребуть,
    кидай ґрамзуляня, пера
    Амадей!
    Живем один раз, а про Музу
    забудь.
    Ну, глянь, пригадай – Ти
    Самець!
    Мужло волохате! Отямся,
    а ні,
    карлючки попишеш й прийде ті
    кінець.
    Ну, що користаєш в безглуздім
    нитті?
    Мусолиш ту блямбу, пустий
    папірець.
    Дивись, онде друзі – при златі,
    питві,
    а в тебе в халупі розбитий
    стілець.
    Гій бо’ чоловіче, згадай
    про жону,
    дитину голодну, очей кволий
    зблиск.
    Мовчиш? Вибирай: ДеВеПешну
    труну,
    чи ласий, омріяний в звалищі
    зиск!
    – Усе суєта, – усміхнувся
    Поет, –
    твої словеса безпредметні –
    труна!
    – О, Господи, дурень – труна
    не куплет,
    то скриня зі прахом, то яма,
    діра!
    Холодна могила, бездонна,
    німа.
    Й велике, безмежне, довічне –
    Ніщо.
    І Вас, шанолюбе, тамтечки
    Нема!
    – А, є на землі, опредметнене
    Що?
    – Що? – зморщився Янгол. – Що,
    що?
    Що пан хтів сказати, ану,
    поясни.
    – Хай вам розтлумачить кудлате
    мужло,
    Ніщо заперечує Що, то
    скажи:
    Як вно виглядає, Ваш ідол,
    тотем?
    Архангел крилом осягнув
    Світ речей.
    – Ну, братику, вибач, то поза,
    рефрен,
    міраж, віртуальність, облуда
    очей,
    все Ваше багатство – ще мить,
    і... нема ...
    То чим відрізняється Що
    від Ніщо.
    А тим, відповім: що реальність –
    Пітьма.
    Вона – є, існує, сам знаєш
    чого.
    Чому ж умовляєш у тлінність
    вернуть.
    В обман існування, у страх
    Всезникання,
    де ваші ж братели, за те й
    розіпнуть
    на що спонукали й, натомість –
    конання.
    Повільне зникання. А сам –
    Безтілесний.
    Чому? Чому, безтілесність картаєш
    мою?
    Лякаєш, повчаєш; та будь, друже,
    чесний –
    чому в шатах крука, чого вибрав
    Тьму?
    Бо сам знаєш – Вічна! А чорне
    крило,
    колись сніжно-біле, – вно ж різало
    Ніч.
    Заблудлих до цілі, до сенсу
    вело.
    Все й’дно... у Ніщо – метелика
    кітч
    роздертим пунктиром мережить
    Оте –
    і, що і не Те, Чого зовсім
    нема...
    А блискітка зійде, захлине,
    проте –
    Енергії тління, в нас друже,
    катма.
    Архангел ледь рухнув чорненим
    крилом,
    Розчулено глипнув,
    колінноприкляк,
    черкнув по сузір’ям вугільним
    пером,
    Ревнув чорнотілий:
    – Це я,
    Твій Гаплик!
    Курликом прощальним зайшовсь
    Чорногуз.
    На білім плямилась клеймом
    Чорнота.
    Нещасний рвав жили, узявшись за
    гуж,
    З пітьми чорнолісу глумилась
    Сова...
    Його, – менту спалах, зачорнив
    зірки,
    Роздерши півнеба в провалля
    гайнув.
    Востаннє кигикнув:
    – А, то ж то був –
    Ти!!! –
    Очорнивсь в Нічому, й... про Себе
    Забув..!



    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  41. Сергій Руденко - [ 2008.08.31 19:56 ]
    Втома
    Втома
    жене до раю,
    Тиснуть
    на душу дні…
    Де тут гріхи відпускають,
    Стомленому мені?

    Звісно –
    хотів би жити,
    Так, щоби
    все – «the best»…
    Тільки, на кого б «згрузити»
    Камінь, чи може хрест?..

    Друзям?
    Я не бажаю!
    Людям?
    Їм точно – ні!
    Брату? Та я ж не Каїн…
    Камінь і хрест – мені!

    Знов
    сповідаюся літу…
    Літу?
    Кому ж іще?!
    І, єпитимія світу,
    З неба – мені, дощем.



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.37) | "Майстерень" 5.25 (5.37)
    Коментарі: (2)


  42. Наталя Терещенко - [ 2008.08.31 18:53 ]
    НА САЙТІ "vkontakte.ru"
    Віні Пух(П’ятачкові):

    Привіт, П’ятак! Прийшли часи нові,
    З часами й ми змінилися, реально,
    Тож я тепер працюю на TV,
    Веду прогноз погоди у астралі,
    Як я потрапив? Просто переміг
    У «Битві» всіх можливих екстрасенсів.
    Тому і доручили, (це не збіг),
    Прогноз погоди, у прямому сенсі.
    Елементарно, «нюхом» чую все.
    Якщо свербить спина – чекай на спеку,
    А права п’ятка – снігом занесе,
    Ніс – то гроза! Турбуйся про безпеку!
    Таких прикмет у мене – повний віз,
    І меду маю тут безперевідно!
    Хто ж знав, що десь існує інший ліс,
    В котрому кожен з нас респекту гідний!
    Якщо ти вільний – підгрібай до нас,
    Нам нині на TV потрібні свині,
    (новий проект готує дід Панас))
    І не гальмуй, П’ятак.
    Друзяка Віні.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (6)


  43. Наталя Терещенко - [ 2008.08.31 18:18 ]
    ЖІНОЧА ЛІГА (3)
    ВОНА(подумки):
    Ти торкаєшся пальцями пальців моїх обережно,
    Відчуваю цей дотик, уже поринаючи в сон,
    уві сні, мій ревнивцю, тобі я уже не належу,
    хоч серця наші близько і б’ються вони в унісон.

    ВІН(подумки):
    Спиш, кохана? Ще ні? Засинай, ми втомились обоє.
    Наші пальці так ніжно і віддано переплелись…
    Ну а я подивлЮсь перед сном на дівчат із Плейбоя,
    Хоч потішу уяву, як в юності ранній колись.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.45)
    Коментарі: (3)


  44. Марія Гуменюк - [ 2008.08.31 16:43 ]
    ***
    Тонка, неначе ніжна павутинка,
    Дзвінка, як кришталевий передзвін,
    Золочена, мов сонцем, соломинка,
    Хода осіння в темряві нічній.
    Посеред літа тихим зорепадом
    Спадає на смарагдове зело.
    Ступає поміж квітів, полем, садом,
    Запалює багрянцю дивне тло
    У кронах призадуманих каштанів,
    На маківках замислених дубів.
    Лягає з прохолодою туманом,
    З цікавістю виходить з-за грибів,
    Курличе із журливими птахами,
    В мандрівках до далеких берегів.
    І, літо обійшовши, неквапливо,
    Змалює гай, з калиною панно,
    Щоби вночі, колись, зима лякливо
    Вдягнула землю в біле полотно.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" -- (5.18)
    Коментарі: (3)


  45. Ірина Заверуха - [ 2008.08.31 15:08 ]
    я_і_ти
    ліниво калатає в грудях
    серце, в ганчірку закутане
    тіні сидять по кутиках
    щось шепочуть на сон

    я знаю, що кажуть люди
    ми були надто розкутими
    ми все, що могли, заплутали
    самі просились в полон

    нічним метеликом грається
    ліхтар на вулиці з кленами
    хоч були ми полоненими
    але ж зуміли втекти

    кульгає серце на палиці
    ховає сльози за венами
    ми стали надто буденними
    я і ти


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.21) | "Майстерень" 5.25 (5.16)
    Коментарі: (5)


  46. Ольга Сущева - [ 2008.08.31 14:27 ]
    Греби
    не мой ли челн
    готов к отплытью
    от тех ракит
    долги оплачены
    забыты
    мне надо плыть

    угрюмый лодочник
    да гож ли
    похоже нем
    за грош охоч
    без торга
    с торгом
    дороже мне

    в прищур прикрыты
    мрак и омут
    вещун злодей
    поди ты
    ни добра ни дома
    как у людей

    пока и пусть
    ни день ни вечер
    в заплечной мгле
    мой бес уснул
    прижав увечья
    к сырой земле

    сговорено
    руки не надо
    я поднимусь
    греби чтоб не снесло
    тут рядом
    опять к нему


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  47. Святослава Лученко - [ 2008.08.31 12:30 ]
    Дiалоги з Луiджi
    (чи ліричні монологи – як кому здається)

    I

    Все так відносно:
    твої очі були близькі,
    Такі мені рідні й знайомі,
    як втома чекання..
    Як втома,якої нема вороття.
    А ще – відпочинку немає,
    Коли ти не знаєш,що Він -
    Лише твоє Диво уявне
    Гортає сторінку і дзвін
    Зненацька зі сну повертає
    Все – тлін.І,разом із тим -
    Ти,як Вічність…

    II

    Я кохаю тебе,мій хлопчику сумний!
    Росяний ранок у Місті твоєму –
    То лиш один з наповнених біганиною ранків.
    Твоя кава…а може…
    Ми ж так схожі -
    Я теж,не встигаю й біжу.
    Той межу прокладає,хто гадає – скажу:
    «Я згодня на будь-що…»
    Ні,не знаю..Але,хлопчику..
    Я зачекаю на зустріч.

    III

    Людина боїться безлічі речей:
    Безумства над усе.
    Чи може то тільки я боюся.
    А ти ж живеш серед перевтілень.
    Та я не журюся.
    Хотіла б поділитися музикою,що звучить в мені.

    IV

    Дні то спекотні,то спокійні.
    Ночі,наповнені щебетом,шелестом,цвітом.
    Або дощем,як сьогодні.
    Ми згодні жити своє житття
    І зустрітися десь… по той бік досягнень
    По той бік Мрій.
    Що ж, хлопчику мій,
    Господь вказав чудовий шлях до Любові!

    20.05.07


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (5)


  48. Леся Романчук - [ 2008.08.31 11:46 ]
    Прометей
    Йому клював печінку хижий крук.
    Та біль проймав не так, пекла наруга —
    Кував кайдани Прометею друг,
    До скелі прибивали руки друга.

    Віднехотя, під пильним оком слуг
    Зевесових на ймення Влада й Сила
    Кував кайдани Прометею друг.
    О, як його відтак земля носила!

    І серце йому краялось від мук:
    — То ж необхідність, зрозумій, не зрада!
    Кував і плакав Прометеїв друг.
    — Міцніше бий! — то пильнувала Влада.

    А Прометей мовчав. І жоден звук
    Не зрадив болю гордого титана.
    Прикуто. Шкутильга кульгавий друг,
    Хоч з примусу, а прикував старанно.

    І застогнав Кавказ.
    Болюча рана
    від дружніх рук...



    Рейтинги: Народний 5.33 (5.58) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (4)


  49. Антоніна Мілян - [ 2008.08.31 11:55 ]
    Казковий раритет
    Як плив ти поночі гулять
    І вгледів добрий древній дім,
    Де вікна сяйвами манять.
    То знай – сховалась казка в нім.

    Із-за старих віконних рам,
    Та за подвійним мужнім склом,
    Зберігся світ закритий нам.
    Тож припадем туди чолом.

    Маленька свічка воскова
    Кидає тіні на паркет.
    Паркет дубовий виграва
    Із світлом давній менует.

    Старечий величавий стіл
    Униз бундючно погляда.
    За ним у прогині легкім
    Стілець-одноліток впада.

    Повсюдно музика звучить,
    Класично зіграна із нот.
    Граційно мудрості учить
    вона із вічності висот.

    І запах милий квітковий
    Несеться з музикою в такт.
    Букет столітній польовий
    Немов розквітлий по кутках.

    Де аж до стелі гори книг
    Про вічне в світі гомонять.
    Навпроти них, яскравий штрих
    Картини гір боготворять.

    А на столі лежить перо,
    Під ним папірус, мов віки.
    Він згадку зрине про добро,
    Заполонить мої думки.

    У темну ніч, при світлі свіч,
    На самоті з ним, тет-а-тет,
    Признаюсь чесно віч-на-віч,
    Люблю душевний раритет.



    Рейтинги: Народний 6 (5.12) | "Майстерень" -- (5.03)
    Коментарі: (2)


  50. Сергій Руденко - [ 2008.08.31 10:58 ]
    Чорна кава.
    Я в порожньому кафе…
    У кишені – п*ять «зелених»
    І блондинка «під шафе»
    Звабно зиркає на мене,

    А мені вже все одно:
    Сльози, сміх, дешева слава…
    Я дивлюсь, дивлюсь на дно,
    А на дні лиш чорна кава.

    Чорна кава, чорна кава
    Ти - моя сумна забава...
    Чорна кава, жовті дні...
    І моя печаль на дні.

    Тут колись сиділи вдвох…
    За вікном сміялось літо…
    Мабуть, знає тільки Бог,
    Де блукаєш ти по світу…

    Сірий, мокрий листопад
    Там, за вікнами кафе,
    Тут – лиш кави аромат…
    І блондинка «під шафе»…

    Чорна кава, чорна кава
    Ти - моя сумна забава...
    Чорна кава, жовті дні...
    І моя печаль на дні.

    Боже! Як я ще не вмер –
    Так давно тебе чекаю…
    Де блукаєш ти тепер
    Мабуть, навіть Бог не знає…

    Що ж, я плакати не буду…
    Я кохав тебе одну…
    Плюну…блін…про все забуду…
    І блондинці підморгну.

    Чорна кава, чорна кава
    Ти - моя сумна забава...
    Чорна кава, жовті дні...
    І моя печаль на дні.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   1578   1579   1580   1581   1582   1583   1584   1585   1586   ...   1829