ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина, при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна моя – для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня не думало

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Григорій Слободський - [ 2008.08.11 13:08 ]
    Кавказ
    Там де гори в гору в’ються
    У тумані вершини
    Знову кров ллється
    Народ знову гини.

    Споконвіку, як орел,
    Довбуть серце Кавказу
    Все же з того із кремля,
    Не вимести заразу.

    Зявилася з спокон віку
    О, це вже не гоже!
    -А чи довго ще терпіти,
    Скаже милий боже?

    Тим імперськім амбіціям
    Що на світ зазіхають.
    Від хана – Батия
    Гени в крові мають.

    Споконвіку народ мордують
    Плюндрують їх хати,
    Бодай кати поздихали,
    Щоб в світі не знати,

    Щоб не знали і не чули
    Плачу материнського.
    Не бачити попід тином
    Блуду сиротинського.

    Там де гори в гору в’ються
    Виноград там в’ється.
    Знову круки налітають
    Знову кров там ллється.

    Споконвіку, о так кати,
    До яких пір терпіти,
    Пора уже пробудитись,
    Прометея діти.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  2. Володимир Мацуцький - [ 2008.08.11 12:10 ]
    Трьохсотлітній вовк
    У народу України
    завжди на одного ворога більше,
    ніж у народу Росії.
    Якщо у народу Росії вороги –
    комуністи, злодії, олігархи,
    то у народу України –
    комуністи, злодії, олігархи
    і Росія – трьохсотлітній вовк.

    10.08.08, Зошит «Дитячі віршики»


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  3. Олексій Соколюк - [ 2008.08.11 10:38 ]
    ЧОЛОВІЧА РОЗМОВА
    Чом, козаче, вірний друже,
                дивишся знизька?
    Що за дума чорна суше
                душу козака?
    Що то, брате, за причина -
    чи ворожка наврочила,
    коня втратив, чи дівчина
                в серце не пуска?

    Ой, залізла, пане-брате,
                в серденько оса.
    Заважає їсти-спати,
                жалить и куса...
    Сам я пан своєї долі,
    кінь гуляє в чистім полі,
    та тримає у неволі
                дівчина-краса!

    Козаку журба - не втіха,
                чи ж тобі не знать?!
    Краще кинь об землю лихом,
                гіршого б не мать!
    Покажи-но тільки хату,
    до якої свата слати.
    Та й весілля, друже-брате,
                будемо гулять!!!

    Ой, не можу я вставати
                з долею на герць.
    Бо кохання наше, клята,
                звела нанівець.
    Щирим серцем покохала,
    та недоля не дрімала:
    не зі мною - з іншим стала
                мила під вінець.

    Гей, козаче, утікаймо
                далі від гріха!
    Тільки гляну - так негайно
                серце розпука...
    Сідлай коня з полуночі,
    та й поїдем світ за очі
    поза чари ті дівочі -
                ось моя рука!

    Ой, не можу, друже милий,
                то зі мною вперш:
    так серденько прикипіло,
                що й не одірвеш.
    "Гріх великий" - кажуть люди,
    хто ж кохався - не осудить.
    То ж хай буде все, як буде -
                долі не минеш...


    Рейтинги: Народний 6 (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (4)


  4. Олександр Некрот - [ 2008.08.11 08:58 ]
    ЯБЛУКО ТЯЖІННЯ
    "Люба яблунько, щедро вроди!" -
    Так прохав садівник, я гадаю.
    І за щирі невтомні труди
    На гілках зарясніли плоди
    Стиглі й крупні нового врожаю.

    Того дня вгріло сонце, однак,
    Як в дівоче - не в бабине літо.
    Нащо сумнів? Було саме так.
    Недаремно Ньютон Ісаак
    В тінь подався, під яблуні віти.

    "Тю! Всі знають, що далі було! -
    Мабуть, скаже читач з нетерпінням. -
    Впало яблуко, аж загуло,
    І Ньютону воно помогло
    Із законом земного тяжіння!"

    Все так просто? Та ну? Та невже?!
    А що кажуть гарячі французи
    У вітчизні Гюго й Бомарше?
    Скрізь "ля фам" необхідно "шерше"!
    А де яблука - там і спокуси.

    Жінка й кинула плід того дня
    У Ньютона: зазнавши удару,
    Ісаак очі вгору здійняв
    І на гілці - ото яблуйня! -
    Враз побачив гарнесеньку Сару.

    Баба - зверху, а він - унизу.
    Звісно, погляд ковзнув під спідницю.
    І засік, чесно вам донесу,
    Литок, стегон звабливу красу
    Й не прикриту трусами... дурницю.

    Гарна дівка не важить, як слон,
    Але гілка зненацька як хрусне!
    Стерво - в руки йому, і Ньютон
    Під тяжіння потрапив закон:
    Те тяжіння було - до спокусниць.

    Ох і честі найближчим кущам,
    Гріховпав де сам геній миттєво!
    Ну не кожній же Сарі - Абрам.
    Та й Ісак тоді став, мов Адам,
    А та Сара - звичайно, мов Єва...

    І лише як гріха відкусив
    Вчений муж, наче фрукта смачного,
    То відкрив: шльоха диво-краси
    Впала зверху, хоч він не просив,
    За законом тяжіння земного.

    ...А я можу хіба довести,
    Що неправильна версія звична?
    Ні! Одначе - Ньютоне, прости -
    Я вам змушений доповісти:
    Ця, із Сарою, - більш романтична!

    (Чи доречніше - "більш еротична"?)


    Рейтинги: Народний -- (5.11) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (4)


  5. Леся Романчук - [ 2008.08.10 18:06 ]
    Горе Горі
    В Горі - горе. Ридають гори,

    гори ранами розверзлися.

    Знову бомбами до покори

    закликає Москва Тбілісі.



    Знову танками брат на брата,

    У полоні старих химерій

    у столітні кордони убгати

    всі колишні уламки імперії.



    І усе знайоме до відчаю

    по Іраку й Афганістану.

    Миротворці, що мир засвідчують,

    засвітивши пожежі фану...



    У вогні імперських ілюзій

    вже за мить запалає Грузія.

    І так близько Свята Софія...

    Боже праведний, зупини їх!



    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.59)
    Коментарі: (84)


  6. Наталя Терещенко - [ 2008.08.10 14:36 ]
    Покази сестриці Альонушки
    Мандруємо з Іванком автостопом
    Нас до кордону віз якийсь камаз,
    Тепер на Раву Руську і в Європу,
    А там ЄС загинути не дасть…
    В Італію! До Риму, чи у Ніццу.
    Я хворих доглядатиму бабусь,
    Іванко мій розвозитиме піццу,
    Я жодної роботи не боюсь.
    Куплю собі рожеві черевички,
    Панчохи з пояском а ля Париж,
    Забудемо жебрацтво й давню звичку
    Дорогами ходити босоніж…
    Та раптом зник Івась! Куди подівся?
    Де брат стояв – тепер автомобіль..
    І чую голос: «Я води напився,
    з калюжі, де проїхав цей дебіль…»
    Отак перетворився він на прадо…
    Хто пожаліє сиротинок, нас?
    Але ж сльозами горю не зарадиш!
    Тож за кермо, натиснула на газ!
    Проїхала по трасі метрів двісті…
    Вбік занеслО, буксую у багні…
    А тут ДАІшник з криком: стій на місці!
    Міліціянти, допити, Стогній…


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (4)


  7. Ольга Сущева - [ 2008.08.10 11:04 ]
    Эхо для города*
    Б есцельно ПЕРЕКРЁСТКИ УЛИЦ
    Л овить и ладить в КРЕСТИКИ ПРИЦЕЛА,
    А укать, чтобы ПОУТРУ ПРОСНУЛИСЬ,
    Г олубить, нежить И ТЕПЕРЬ ВСЕЦЕЛО
    О твергнуть: нет, не МНЕ ПРИНАДЛЕЖАТ,
    Р азочарован. В МУСОРНЫЕ БАКИ -
    О тселенные СЕРДЦА ЗАКОУЛКИ -
    Д обра искать поЛЕЗУ, КАК СОБАКА
    Н е для того ли, ЧТОБЫ В НЕДРАХ ГУЛКИХ
    О твергнутые ЧУВСТВА РАЗГРЕБАТЬ
    М охнатолапо? ТОЛЬКО ОТЧЕГО-ТО,
    У силив эхо, ГОРОД МОЙ ПУСТУЕТ
    П од шорох слов "I BELIEVE I GOTTA…"
    И дальше "…KILL MYSELF". ВПУСТУЮ
    Р аскаянье, где ВПРОЧЕМ, ВСЕ СЛОВА -
    А нтимиры для истин. КОРОНОВАН СНОВА
    Т ираном - САМ СОБОЙ - НА ВЛАСТЬ Я.
    У молчаньем ли (и ТОЛЬКО?) ЗАШИФРОВАН
    неразрешимый РЕБУС В СЛОВЕ "СЧАСТЬЕ"
    тоскою не по МНЕ?.. НЕ РАЗГАДАТЬ.
    _____________________
    * правая часть строк (большими буквами)
    - это теперь удаленное автором
    со стихи.ру (Вэльд)
    стихотворение "Город" (другие стихи
    автора находятся на странице
    http://www.stihi.ru/author.html?tormento)


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (4)


  8. Фешак Адріана - [ 2008.08.10 01:43 ]
    Виганяю
    не потребую тебе. можеш іти. дякую
    чарчину "за щастя" десь за порогом розбий
    за яким хочеш. я не була для тебе вартою
    твоєї любові і віршів твоїх про біль
    можеш іти. Для дверей є спокуса - протяг
    зачиняй за собою. валізку свою візьми
    проганяю тебе, як того хто вкрав мій спокій
    і мою ілюзію що з двох утворилось "МИ"
    я кумедна мабуть... слова мої так божевільні
    наді мною смієшся. я та, що виношує Ніч
    я пробачу тобі... ці любові такі непостійні
    я пробачу усе... ти більше мене не каліч

    я зістарілась сильно, телефізора хочу й тиші
    не чіпайте мене в мене сиве волосся й сни
    ти пішов як торік, залишивши по собі вірші
    і три гіга знимок, що досі ще хочуть весни


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" 5.25 (5.07)
    Коментарі: (5)


  9. Анна Шишкіна - [ 2008.08.10 01:23 ]
    -путівник-
    Мухи на моїй стелі
    вишикувались у гебрейську зірку,
    я йду за тобою, месіє
    трубопроводів й сміттярок.
    Віра моя глибша
    за тектонічні розломи, осяйніша
    над купу жерсті.
    Коліна мої порепані від поклонінь
    тобі, о владико,
    пальці, складені до молитви,
    пахнуть цибулею й сиром
    а твої - молоком і медом,
    що, безсумнівно, приємніше.
    І тому я іду на запах
    і наосліп.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.09) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (6)


  10. Фешак Адріана - [ 2008.08.10 01:14 ]
    Пророчі вірші
    "Самотність на колір біла... Самотніст на колір сіра... Самотність на колір чорна..."

    розписавши в кольори самотність
    це прокляття впало на обох
    і тоді носила в собі гордість
    а в тобі в той час уже жив Бог
    А дорогу вибрати так складно
    білий кажуть то є чистота
    не потрібні всякі зорепади
    Бог тобі потрібен а не Я
    все сіріє чітко за прокляттям
    ти ідеш до свого вівтаря
    я на тебе впала тим нещастям
    забираю з стін монастиря
    все чорніє. Смак смола не має
    чим моя любов тобі не Бог?
    дівчина що віддано кохає
    і кохання хватить на обох...
    розписавши в кольори самотність
    біла
    сіра
    чорна
    лиш слова
    проклинаю віршики сьогодні
    що пророцтвом впали на життя


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (2)


  11. Фешак Адріана - [ 2008.08.10 01:37 ]
    Другові
    А більше не можу! І справді таки не можу
    Не пожаліюся, друже, а просто поплачу
    Ти бачиш сьогодні саму на себе не схожу
    Голодну і втомлену на розуміння жебрачку
    Вибач мені коли і не так десь казала
    Друзів ж бо знаєш так легко чомусь не знаходять
    Печево в мене солоне як зрештою й кава
    І будні у мене на солоне багаті сьогодні
    А більше не можу! Зі щемом тобі зізнаюсь
    На своє сумління поклала важкезну ношу
    Не пожаліюся, мабуть, я так зникаю
    Я більше не можу! Вбий мене друже, прошу!!!
    Літо втопилось в брудній і холодній річці
    Небо прокисло і Ніч відігріє сиру
    А в сина в очах залишиться слово "Вічність"
    і мама яка поступово втрачає силу!


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (2)


  12. Ельфійка Галадріель - [ 2008.08.09 23:13 ]
    Рожеві слоненята
    Одно, друге, третє,
    Гарненько, рядочком,
    Слоники рожеві
    Гуляють по садочку.

    Для того, щоб заснути
    Порахувать їх маю
    Вони ж ворушать вухами
    І йдуть не по порядку.

    Зривають квіти хоботом
    І чухаються спинами
    Об дерев’яні стовбури
    І кущики малини.

    На місці вперто топчуться
    І створюють затори
    А їх лукаві посмішки
    Геть відганяють сон.

    Таецюють навкруг клумби
    Виводять піруети
    Чи сальси, а чи румби
    Так по-слонячи «легко».

    Пустують і гасають
    Так мило, наче діти
    В своїм слонячім Раю
    І роблять тільки збитки.

    А ще до того ж крила
    У них звідкись узялись
    І слоники щасливі
    Злетіли попід хмари.

    Тепер вже в теплій Африці
    Гуляють по савані
    На сонці вигріваються
    Й вимахують хвостами.

    Вже там хтось непокоїться
    І мусить рахувати
    А я з чистою совістю
    Нарешті можу спати! :)


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Коментарі: (3)


  13. Григорій Слободський - [ 2008.08.09 15:20 ]
    ...
    Выхожу я на балкон освещённый
    ночными фонарями.
    Мчится месяц, галопом конём
    Над ночными реками, садами.
    Звёзды мерцают в небесной синеве.
    Ох, как хочется помчаться,
    Покататься на луне.
    Между звёзд небесных птицей
    Улететь в далеку даль,
    Позабыть горести и печали,
    Догонять свою удаль
    Молодецкую,
    Что умчалась между звёзд
    Где то скрылась в небытия
    Только память и осталась
    От молодецкого бытия.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  14. Анастасія Романтична - [ 2008.08.09 00:11 ]
    Я хочу
    Я хочу тебе бажанням нестримним!
    Я мрію про тіло твоє, про дотик, любов…
    Щоб стати з тобою єдиним,
    Й кохати тебе беззупинно…

    І обіцянки не треба мені!
    Коханий, це ти, мабуть, винний
    У тому, що так спокусив,
    У тому, що ніжно любив.

    Я хочу тебе!
    Так не личить казати жінкам,
    Та не суди сурово мене,
    Це ж тільки бажання… Та сильне яке…



    Рейтинги: Народний 4.5 (4.5) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Прокоментувати:


  15. Христина Грицевич - [ 2008.08.08 22:22 ]
    ***
    Ти як солодкий і спокусний подарунок
    як недосяжна, заповітна мрія
    і я не знаю де від тебе є рятунок?
    І жити не для тебе я не вмію.
    Ти ліпиш з мене все, що лиш захочеш
    і я тобі слухняно піддаюсь,
    то можеш подзвонити серед ночі,
    то зникнути... А я тебе боюсь,
    боюсь очей твоїх джерельного відтінку
    і голосу, і слів твоїх п*яннких,
    боюся дивної твоєї поведінки
    і втратити тебе боюся назавжди.
    Пробач мені за мої одкровення
    і за здригання в голосі прости!
    Ти сон мій найдорожчий- нездійсненний
    і сенс мого життя то тільки ти!


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.25) | "Майстерень" 4.5 (4.25)
    Прокоментувати:


  16. Володимир Мацуцький - [ 2008.08.08 20:09 ]
    Життя за дивом пізнається
    Життя за дивом пізнається,
    без дива – то не є життя.
    Якщо в собі себе відтяв,
    одна частина продається.
    І сам не знаєш, де то гірша
    і не вгадаєш де той шлях
    до тих винагород і блях,
    чи до останнього рядка із вірша.
    І все життя ідеш до дива
    і крок за кроком відстаєш.
    Аж поки світ не впізнаєш:
    чи сльози то, чи Божа злива.
    І як мені того не знати,
    що диво – кожен – то є сам
    і нива, і вишневий сад,
    і та країна, що є мати.
    Чого ж маленький та безликий –
    в своїм, але чужім краю
    мордуюсь в пеклі, впізнаю
    не лики, а чужинців пики.
    І де ж те диво? Нам на горе
    не в рідній стомленій землі –
    у несвідомості в імлі,
    де не святий свідомість оре.


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)


  17. Лана Петренко - [ 2008.08.08 20:03 ]
    Під самотню музику мого фортепіано
    Під самотню музику мого фортепіано
    Затанцюють кришталеві сльози у очах,
    І закрутять нас в стрімкому вирі ніжні трелі,
    І різке стаккато вколе і уб'є печаль.

    Булий такт спочатку враз поверне хитра кода,
    І замкне страждання у один великий круг,
    А бекар зрадливий знищить злісну непокору
    Тих дієзів та бемолів, що розносять бруд.

    Чорні ноти сумно розпливуться на папері -
    Пальці в силі встати у свій власний вільний вальс,
    І відізвуться на пісню альти і сопрано,
    І відлунить глухо в мороці тужливий бас.

    Клавіші від дотику у тиші грають й творять
    На свій лад й манер важку мелодію життя,
    Без підказки, без чужої волі линуть сміло
    З мого серця тепла пісня й щирі почуття.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.81) | "Майстерень" 4 (4.75)
    Коментарі: (4)


  18. Марія Гуменюк - [ 2008.08.08 19:11 ]
    ***
    Я хочу заблудитись в твоїх снах
    Кохання трунок випить до останку,
    Щоб розбудився з сумом у очах,
    Шукав зі мною зустрічі від ранку.

    Я хочу стати вітром весняним,
    Мовчання теплим подихом зігріти,
    Щоб розтопився холодок щемкий,
    Слова до тебе заквітчаю в квіти.



    Рейтинги: Народний 5.19 (5.26) | "Майстерень" 5 (5.18)
    Коментарі: (6)


  19. Марія Гуменюк - [ 2008.08.08 19:55 ]
    ***
    Між зеленими диво-шатами
    Заховався пахучий цвіт.
    Поміж кленами, між лапатими,
    В’ється стежечка до воріт.

    На стежині тій, в ночі синії
    Зустрічала любов свою,
    Дні відлинули пелюстинами,
    Загубилися у гаю.

    Між зеленими диво-шатами
    Стелить травень мої літа,
    Поміж веснами, між крилатими,
    Моя доленька пророста.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.26) | "Майстерень" 5.13 (5.18)
    Коментарі: (5)


  20. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2008.08.08 16:01 ]
    Любовь без ответа
    Любовь без ответа –
    Житейская проза…
    И прошлым согрета
    Я в злые морозы.

    Лететь против ветра
    Не так уж и страшно –
    Любовь – лучик света –
    Мир делает краше.

    Она лучезарьем
    Сменила день хмурый! –
    Пусть дерзко признанье,
    Зови меня «дурой»,

    И я не обижусь,
    Ни капельки,ПРАВДА!
    Любовь без ответа –
    Как капелька яда.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (8)


  21. Наталя Терещенко - [ 2008.08.08 14:27 ]
    СТЕПОВІ СНИ
    Заплющив очі степ, у ковилу сповитий,
    Повітря аж пашить від полинів гірких,
    А у траві сюрчить цвіркун несамовито,
    І поринають в сон старезні вітряки.
    Їм сняться байдаки у межиріччі Буга,
    Козацькі курені, полковницький пернач,
    Багаття у степу, копит далекий стугін,
    Забутої доби жіноча пісня – плач…
    А як зайде у степ ранкова прохолода,
    І схлипнуть від роси блакитні васильки,
    Розвіє сни гіркі той вітерець - заброда,
    Що у забудьках спить за вигином ріки…

    *забудьки - степова трава з дрібними жовтими квітами (чорнобил, нехворощ)


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (20)


  22. Леся Романчук - [ 2008.08.08 12:12 ]
    Приди, о мой Отелло! (Крушение идеала)
    От Вас!!!!! Не ожидал такого.
    Вы были для меня Звездой,
    Далекой нежной недотрогой
    С неведомою мне судьбой!
    И вдруг - в траве с каким-то хамом!
    Он под себя всю Вас подмял!
    А Вы ему еще про "позу"...
    Прочел и тут же зарыдал!

    Майкл Муд 07.08.2008

    О нежный мой! Утрите слёзы!
    (морозы, козы, розы)... Позы!
    Где мой платок? Проклятый Яго
    стащил и машет, словно флагом!
    Души, о мавр! И будет мало!
    Ведь предала я идеалы
    с каким-то хамом, на траве!
    Жестокий мир, сердца жестоки!
    И совершенно не внове
    страданья Вашего истоки.
    Ведь то был муж...
    кому он нуж...
    взялся за гуж...
    а коль не дюж...
    И не сезон на груши... Вишни
    на простыне теперь излишни.
    Невинность глупую блюдя
    вот-вот покатишься к... кудя?
    Тудя, где звезды на подушке,
    где нежных глупостей на ушко
    нашепчет кто-то недотроге
    с далекой светлою судьбой.
    О где вы были, ангел мой,
    когда, застыв на полдороге,
    неэрогенно и убого
    он тупо засыпал под утро,
    не изучив из "Камасутры"
    той интереснейшей главы,
    которую читали Вы?
    Звезда погасла. Идеал
    развеян по ветру. Финал.
    7.08.08


    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (12)


  23. Леся Романчук - [ 2008.08.08 12:56 ]
    Ми різні люди?
    Ми різні люди? Ні, не вірю,
    Хоч стільки літ отак живу:
    Рахую зорі у сузір'ях,
    А ти чомусь — лише траву.

    Сімейній злагоді загроза?
    Та вихід знайдено. Авжеж!
    Нам треба поміняти позу,
    І ти зірки побачиш теж!


    Рейтинги: Народний 5.31 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (15)


  24. Григорій Слободський - [ 2008.08.08 11:47 ]
    Сидить мати біля хати.
    Сидить мати біля хати
    На призьбі, зажурилась
    Було дітей повно в хаті
    Сама залишилась.

    Розбіглися по світу
    Як мишенята
    Вже не мила і не рідна
    Пуста стала хата.

    По куточкам сум співає,
    Журба завелася.
    Сидить стара і думає
    Куди б подалася,

    Щоби смуток розігнати
    І журбу із серця,
    Пішла вона до колодця
    Несучи відерця.

    Набрала із криниці
    Чистої водиці
    Постояла, заплакала
    Пішла від криниці .

    Сила уже покидає
    Не зможе робити
    Із ким старій вік свій
    У світі дожити?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  25. Лариса Лисенко - [ 2008.08.08 11:50 ]
    Касида 7. Троянда (Переклад з Федеріко Гарсії Лорки)
    Троянда
    зорю не шукала
    майже прикута до гілки
    шукала чогось і не знала.

    Троянда
    а ні мудрості, ні тіні не шукала
    у мареві ранковім
    шукала чогось і не знала.

    Троянда
    троянди не шукала
    нерухома під чистим небом
    шукала чогось і не знала.

    Текст оригіналу
    CASIDA VII
    CASIDA DE LA ROSA
    La rosa
    no buscaba la aurora:
    Casi eterna en su ramo
    buscaba otra cosa.

    La rosa
    no buscaba ni ciencia ni sombra:
    Confín de carne y sueño
    buscaba otra cosa.

    La rosa
    no buscaba la rosa:
    Inmóvil por el cielo
    ¡buscaba otra cosa!


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.23)
    Прокоментувати:


  26. Ірина Дем'янова - [ 2008.08.08 10:32 ]
    Дівчинка і птах
    «Душа летить в дитинство, як у вирій,
    Бо їй на світі тепло тільки там»
    (Ліна Костенко)

    Щоб зробив хтось чари-мари
    Та й відніс мене за хмари…

    Високо-високо, далеко-далеко,
    Щоб я стала немовлям в прихистку лелеки.

    Щоб той лелека заблукав,
    Не в ту количку мене вклав…

    Бузьку-бузьку, не калатай,
    Бо почують мама й тато
    І пошлють мене просити,
    Аби мати за що пити.

    Бузьку-бузьку, чорно-білий,
    Я додому йти не сміла,
    У підвалі пес кудлатий,
    Притулюся – можна спати…

    Бузьку-бузьку, пташе милий,
    Більше я не маю сили…
    Я колись була в лікарні –
    Ти не знаєш, як там гарно!

    Ой, зроби ті чари-мари,
    Понеси мене за хмари…

    Високо-високо, далеко-далеко…
    Там залиш мене, а сам вертайся, лелеко…

    Не пущу я свою душу
    В те дитинство проклятуще!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (4)


  27. Ірина Дем'янова - [ 2008.08.08 10:11 ]
    Душа води
    1
    Тугими сплесками обласкуючи тіло,
    Спливаючи пестливо і пустотливо,
    Щось жебонить вода,
    Що їй властиво,
    Бо вод німих текучих не бува.
    Під люстро замасковуючись вміло,
    Верб віями притінивши стидливо,
    Ховає всю сваволю й дивне диво –
    Ми віримо в дзеркальні ті дива!

    2
    Проблиск місяця маною в глиб води,
    А вона лілейно вабить – підійди!
    Може, личко вмити схочеш –
    В напівусміху вжахнешся – хто лоскоче?
    Хто сміється плинно так, сріберно?
    Що вода забрала – не поверне…
    Хижа, хтива, щедра і живлюща –
    То душа самотня жінки суща.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (1)


  28. Ольга Ілюк - [ 2008.08.07 22:24 ]
    НЕЧУТЛИВА ПЛАНЕТА СПОКУТИ (Із збірки "ДУХОВНЕ")
    1.
    Не потрібно людині пекла –
    Їй достатньо відсутність чуттів,
    Щоб й надалі ось так запекло
    Не визнавати своїх гріхів.

    В цих тенетах беземоційності
    Крок за кроком темінь і сон,
    Але смерть розбудила цінності
    В нечутливості бачиш фантом

    Ницих слів, ницих дій та злоби -
    Замість них тут лише двобій
    Болю й серця живого стогони
    І відсутність здійсненних мрій.

    2.
    Це - планета спокути й нечутливості
    Розплата за чорні діла та душІ хтивості.
    На ній немає жодного чуття чи дії
    Похована душа навіки злими своїми посівами.
    У кайданах томиться і немає спасу їй
    То не пеклом зветься планета ця,
    А спокутою шляхом відсутності чуттів і подій.




    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (3) | "http://olgailyuk.at.ua/load/1-1-0-45"


  29. Ольга Ілюк - [ 2008.08.07 21:28 ]
    НОВОВІЧНЕ. БОГОМОДА. СТИЛЬ. (Із збірки
    1.
    Між "мати" і "бути" велика прірва
    Всю владу здобути - найвища є міра
    Та смерть Полуду сміливо зірве
    Врятує від страти хіба що віра.

    І зорі в небі віконцем збудять
    До раю двері відчинять будди
    Волають химери в облуднім суді
    Як явиться Бог - то лиш звідусюди.

    Прочистить горло, почне з "Осанни"
    І міру визначить і світу й зрадам
    Всі церкви вкриє пророцтвом Панни
    Й поверне владу Природнім Радам.

    Сотворить з Книги Буття Колиску
    Буденне "мати" як Дієслово
    Замінить Іменником "Мати", й риску-
    Тире поставить: Думка-Слово,

    Що рАзом булИ й назвались Богом -
    І розпочались Життя Пороги,
    Звели до вічності всі незгоди...
    Ось так народиться Богомода.

    2.
    Подарував ключі від всіх своїх церков
    Бери - й роби тепер, що хочеш, з ними.
    Долай замки усіх таємних змов
    За ними Бог постане майже зримим.

    Тебе, вразливо, візьме в білі руки
    Не приголубити, а так, для справи Світу
    Й не збереже Дитя своє від круків -
    Усе заради ще новішого Завіту!

    І в храмі новому, омріянім віками,
    Постане Сам - величний, Сином славний!
    І не спокусять вже даремними дарами
    Церкви. Ключі їх розгубили вправно.


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати: | "http://olgailyuk.at.ua/load/1-1-0-44"


  30. Микола Блоха - [ 2008.08.07 19:11 ]
    Бажання.
    Бажання є, немає слів,
    Все буде так як я хотів.

    Желание.

    Желание есть, нет слов,
    Всё будет, так как я хотел.



    Рейтинги: Народний -- (2.63) | "Майстерень" -- (2.17)
    Прокоментувати:


  31. Анна Луцюк - [ 2008.08.07 19:51 ]
    ***
    не забереш з собою
    бо дві косички ще змалку
    врослися корінням
    у небо волинське

    ніхто не зрубає
    стовбур родоводу мого племені

    зможеш бути лише туристом
    у світі модерних кав"ярень
    і середньовічного повітря
    нанизаного на куполи собору

    моє споришеве подвір"я
    ніколи не стане
    прирученим газоном
    ти можеш на нім
    побудувати капличку
    і приносити у жертву
    квіти для Лади
    задобрювати місцеву владу
    і голубів
    та всеодно будеш чужаком
    у зграї пралуцьких ворон


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  32. Лана Петренко - [ 2008.08.07 18:23 ]
    Пісня про шкільні дерева
    Каштани коло школи зацвітуть
    Мого дитинства світанкового,
    Та в цю весну мені не принесуть
    Тремтіння серця щоранкового.

    Дзвінок дзвінкий у класи не гукне,
    Щоденник мій залишиться пустим,
    І зелень сосен вже не огорне
    Мене знайомим запахом густим.

    А за вікном жовтіє обліпиха,
    Її плоди зірвати прагне хтось.
    Вже не нашепче подруга із тиха
    Свої секрети, не підкаже щось.

    У гості не зайду в бібліотеку,
    І булочку скуштую вже не я,
    Кущі троянд не помилують око,
    І їх краса вже стане не моя.

    Та спогади не стліють аж до смерті,
    Шкільні роки у серці житимуть завжди.
    Й обійми вічно будуть розпростерті
    В старого дуба, що не знав нужди.


    Рейтинги: Народний 5.13 (4.81) | "Майстерень" -- (4.75)
    Коментарі: (6)


  33. Лана Петренко - [ 2008.08.07 18:51 ]
    Без турбот любити
    Зламалася залізна клітка сліпоти,
    Прозріло раптом нерозумне серце -
    У ньому можеш жити тільки ти
    І почуттів твоїх й моїх озерце.

    Я скажу ні чужій прикрасі,
    У неї інша доля,
    В нас своя,
    Хай попливе у своїм часі,
    В якім ніколи не появлюсь я.

    Відкину всі людські стереотипи,
    Що створюють невидиму стіну,
    Я так бажаю без турбот любити,
    А всі помилки враз я прокляну.


    Рейтинги: Народний 4.88 (4.81) | "Майстерень" 4.5 (4.75)
    Коментарі: (6)


  34. Лана Петренко - [ 2008.08.07 18:30 ]
    Кінець журбі
    В бездонній тиші невимовних слів,
    У лабіринтах щирих почуттів
    Застигнем німо вранці, на світанні,
    Аби скупатись в ласці та коханні.

    Блакитне небо, золотисте сонце
    І стук дощу в твоє віконце -
    Все навіватиме ураз тобі
    Яскраві спогади.
    Кінець журбі.

    Розірветься туга тонка струна,
    Й каньйоном полине раптово луна,
    Й назад повернуться твої слова,
    І з'явиться знову надія нова.


    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.75)
    Коментарі: (2)


  35. Юрій Лазірко - [ 2008.08.07 17:14 ]
    Різдвяний паліндром
    Петре, вертеп
    нині. Нінин
    Марк несе весен крам
    од Ісуса. Шано - О, наша сусідо -
    я і ти - литія.
    Села. А лес,
    а ми - за ними. Зорі завиво овива зір озимина. Зима.

    6 Серпня 2008


    Рейтинги: Народний 5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (10)


  36. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2008.08.07 16:31 ]
    У Морквини – іменини!
    У Морквини іменини!
    Запросила цвіт родини,
    Запросила на обід
    Майже весь городній рід.
    Йде у гості Капустина,
    А за нею - Цибулина,
    Йдуть Буряк, Томат, Квасоля,
    Ще й смаглява Бараболя.
    Поспішає Кріп, Петрушка,
    Вже грибна чекає юшка,
    ПампушкИ ждуть і сметана.
    Ось Часник ступив на ґанок:
    - Відчиняй нам, господине!
    Борщ прийшов на іменини!



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  37. Ольга Сущева - [ 2008.08.07 15:39 ]
    к обрыву
    прядет ушами непогода
    в вожжах холодного огня
    и мира действо происходит
    кружа поодаль от меня

    следы под снег и незаметно
    размеренный дозорный зверь
    меняет небу корку света
    на канитель и круговерть

    уснувшей у вершины века
    мне сновидения легки
    и сердце катится по снегу
    к обрыву умершей реки


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (6)


  38. Олександр Комаров - [ 2008.08.07 14:46 ]
    За мотивами Л.Л.
    Лівійський виноград рабині міднолиці
    І цівкою солодкою шербет
    Без умислу на плечі в ноги жриці
    Уяви позирк подих тет-а тет
    Рисунок гіменеєвих тенет
    Короткої туніки половини
    Іспанський ритм нахабних кастаньєт
    Нарешті курс нової бригантини
    Атол де крик де зграєю пінгвіни.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.12)
    Коментарі: (17)


  39. Андрей Мединский - [ 2008.08.07 13:34 ]
    ***
    Не пиши мне ни слова, ни вздоха, ни взгляда,
    Не пиши никогда, ни верлибром, ни белым,
    А тем более в рифму хореем и ямбом,
    Если так уж паскудно и все надоело.

    Не пиши мне стихов, из-за ноющей ночи
    Лето долгое, жаркое, невыносимо
    Мозг шалеет, кипит, по ночам кровоточит,
    Ни заснуть, ни проснуться, ты вспомни ту зиму,

    Где нам было тепло от зажженного сердца,
    И вокзал не кривил прокаженную морду,
    Мир был светел, сплетенный из снега и терций,
    Восклицая для нас доминант-септаккордом.

    А теперь, когда мир истерично и грубо
    Наш вокзал отравил, затопив своим ядом,
    И ты чаще сжимаешь колени и губы,
    Не пиши мне ни слова, ни вздоха... Не надо…



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (14)


  40. Юля Бро - [ 2008.08.07 12:56 ]
    кто?..
    Устала играть, утомилась всего лишь девочка. С такими же «долго и счастливо» и чтобы потом «в один день». Что с тобой делать, о щенячья великая нежность от которой коньячный сплин, мыслесплав и мозги набекрень?
    Если это была ступень на пути к пониманию важного-нужного, вышло: долго и слишком держалась на ней. Остальная лестница давно отправилась дальше блуждать в мироздании, собирать своих, настоящих парней.
    И такая жалость возникла, жалясь. Ты хотел промолчать, не болело чтобы.. да чего уж там…всё равно теперь - говори. Слава всем святым тебе далеко до глобы и вообще до синоптиков, скептик мой, просто живи и не ври.
    Кто из нас в пути задержал другого, как конвой полночный, дневной дозор? Кто из нас двоих не желал плохого, а с хорошим – хренушки, - форс-мажор? Кто из нас из себя первым выйдет, и первым за спичками с солью вернётся кто? Кто понять успеет, что всё синхронно, зеркально, точно на целых сто?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (6)


  41. Володимир Мацуцький - [ 2008.08.07 12:13 ]
    З Нострадамуса
    Позлітались сатаністи
    на релігії руїни.

    Зголоднілись. Що б поїсти?
    З’їли захід України.

    4.08.08, Зошит «Дитячі віршики»


    Рейтинги: Народний 0 (5.22) | "Майстерень" 0 (5.42)
    Коментарі: (2)


  42. Григорій Слободський - [ 2008.08.07 11:53 ]
    Не покидай...
    Не покидай батька неньку
    І рідну хатину
    Не гонись за щастям
    У чужу чужину.

    Чуже сонце не таке
    І не так тепло гріє,
    Будеш вітер зустрічати,
    Як з родини він завіє.

    Зів’яне серденько
    Як трава у полі.
    У чужині нема щастя
    І не знайдеш долі

    Щастя доля ,сиротина
    У рідному краї,
    У рідні хатині
    Тебе там чикає.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  43. Наталя Терещенко - [ 2008.08.07 09:43 ]
    Сповідь Буратіно
    Відкрив я двері Золотим ключем,
    Зайшов у вільний і новий театр,
    А через тиждень дах уже тече,
    І треба кошти, щоб перекривати.
    А через місяць – застарів дизайн,
    Старі лаштунки вийшли вже із моди,
    І треба кошти віддавати за
    Нові стільці, куліси та комоди.
    А через рік новітній Карабас
    Зробив заяву про права на власність,
    І хлопці в масках захопили нас,
    Бо ми ж ляльки, не наш закон і гласність.
    І ось тепер ми знову висимо:
    Той на гачечку, інший на гвіздочку,
    І наш хазяїн, цілковите чмо,
    Пускає наші речі з молоточка.
    І просто на очах широких мас
    Експлуатує наш талант і працю,
    А папа Карло в цей трагічний час
    Піариться на фотках папараці…



    Рейтинги: Народний 5.83 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (12)


  44. Варвара Черезова - [ 2008.08.07 09:05 ]
    Дощить...
    Ніч важка. Аж видавлює шиби і проситься в дім.
    На мовчання зривається крик. Не приходь. Не пущу.
    У порожніх кімнатах без вітру без втрати і змін
    Не молюся, німію і прагну затято... Дощу.
    Не приходь. Мої рани іржавіють. Небо палке.
    Воно рветься на хмари і падає клаптями вниз.
    Я – земля. Я – трава. Я ловлю це натхнення терпке.
    Я стою на межі, де між мною і болем – карниз.
    Де між мною і небом – стрімке роздоріжжя вітрів.
    Я торкаюся скронь, я тамую вогонь і блакить,
    Що по жилах бурхливим потоком тече і напів
    Розривається колір. На чорне і біле. Дощить....


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (15)


  45. Елвіна Дивна - [ 2008.08.07 00:54 ]
    Расставанья час
    Расставанья час
    не проглотит нас.
    Расставанья песнь
    приравняй к "я есмь",

    И сними с ножа
    крем садовых роз.
    Прошепчи из слез:
    "Это вас я ждал".

    Но жесток исток
    наших сил и сел.
    Как роса - родник,
    так наш конь - осел.

    Ты стоишь в пыли.
    Ожидая ли?
    Или срок иссяк?
    Расставанья клин.

    Нас вела в ковыль
    стая знойных лет,
    заманила в быль,
    как в горах - рассвет -

    Так лежал на нас
    белый призрак дня.
    Расставанья час!
    Не забудь меня.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (1)


  46. Елвіна Дивна - [ 2008.08.07 00:29 ]
    так огонь побеждая
    Так огонь побеждая,
    так пылающий факел -
    страх - землей из сарая,
    забывая заплакать,

    веру в сердце сжимая
    в кровь, не чувствую боли.
    Локти в шрамах - живая.
    В горле жало. И солью

    Тьма отравленных писем
    прилипала к забору.
    "Нам поспать бы" зависло
    У шатров рыбнадзора.

    Не качалось бы море,
    Берега б не кончались,
    Не нагайкой - но шпорой
    прогоняя печали.



    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (5.21)
    Коментарі: (2)


  47. Елвіна Дивна - [ 2008.08.07 00:52 ]
    голос
    Твой тихий голос
    манит манит
    и в даль уходит
    магнит и магия
    шагни и пропасть
    пещеры вроде

    твой дом как остров
    никто не знает
    назад дороги
    войти не просто
    мостов не видно
    да мало роста

    и нету глаз на
    такую роскошь
    такую бедность
    твой дом (a house)
    твой дом не губы
    погубит ревность

    а тихий голос
    хочу оглохнуть
    не слышать вовсе
    болит не рана
    кричу вопросом
    ты жутко странный!

    Май 05


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.21)
    Прокоментувати:


  48. Юлія Гордійчук - [ 2008.08.06 23:25 ]
    Прощання з містом
    Пролітають крізь серпень краплинами миті і мрії,
    Пролітають над містом, де тісно вже снити і бути,
    Літаки і лелеки - намистом, і ті, хто забутий;
    Моя пам'ять фіксує лиш контури днів, що несірі...
    Бо життя - кольорове. В застиглій динаміці шпилів,
    Що ввіп'ялись у небо й вібрують на дощ чи розлуку,
    Відчуваю - свій - пульс. Я тримаю це місто за руку,
    Обережно і ніжно цілую каштанові вії...
    Повернусь, обіцяю тобі, повернусь...
    Вір у колір на моїм вітрилі...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (3)


  49. Микола Блоха - [ 2008.08.06 22:04 ]
    Рыбалка.
    Рыбалка, где-то на Волыни
    Километров так тридцать, и граница.
    Да, было выпето немало,
    Наутро, вспоминаю ночь.

    Нам повезло, нет синяков.
    Хотя я помню было что-то.
    Ходили мы в соседнее село,
    И с кем-то говорили, не о чём.

    Сижу, смотрю на поплавок,
    Пытаясь разобрать, что ночью было.
    В грязи сандалии, порваны они,
    Где мы ходили, в поисках кафе.

    Шесть карасей сегодняшний улов,
    Оно не плохо, брат словил,
    На много больше и крупней,
    Я просто гость на день рожденья его.

    И новый вечер впереди,
    И лица новые на дамбе,
    Девчонки, Юля одна напомнила её,
    Другая просто интересна,
    И имя Оля, но назвала себя она Татьяной.

    Но деньги кончились,
    И почти каждый никакой.
    А многих, дома жёны ждут,
    Умчались, мы домой уже затемно прибыли.
    И у меня слегка не получилось…


    3.08.08 год.


    Рейтинги: Народний -- (2.63) | "Майстерень" -- (2.17)
    Прокоментувати:


  50. Сергій Вербний - [ 2008.08.06 22:10 ]
    Сигарети, риба, пиво (опівнічний брєд)
    На роботі, в лісі, вдома...
    Це для мене над важливо!
    Враз знімають біль і втому:
    Сигарети, риба, пиво!

    В кожнім місці, в кожній хаті,
    Будь то хлів або садиба...
    Цвяхи настрою у паті:
    Сигарети, пиво, риба!

    Нам грошей на це не шкОда
    До останньої монети.
    Завжди перші, завжди в моді:
    Пиво, риба, сигарети!


    Рейтинги: Народний -- (4.89) | "Майстерень" -- (4.88)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1586   1587   1588   1589   1590   1591   1592   1593   1594   ...   1829