ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Марія Гуменюк - [ 2008.07.12 16:38 ]
    Наболіле
    Як нам привити гени доброти,
    Не на майбутнє, а сьогодні сущим?
    Щоб не черствіли ми до бідноти,
    А чесно заробляли хліб насущний?

    Тоді б не було стільки жебраків,
    Худих людей з голодними очима.
    І світ не мав би стільки наймитів,
    Та й діти не росли б такими злими.

    ...Чом за чужого не болить душа?
    А лиш болить, коли тебе побили?
    Тупа байдужість. Горе. Тихо! Ша!
    Невже нас доброти ніде не вчили.

    В батьків також життя було не мед:
    Їх молодість по Сибірах водила.
    Та не зламалися, ішли вперед,
    До старості в тяжких трудах прожили.

    Де ж наша сила і у чому річ?
    Стоять закриті фабрики й заводи,
    В кого снага – то тягне день і ніч,
    Невже законно? Чом без перешкоди?

    Невже усі втечемо у світи?
    Якщо і так, то хто нас там чекає?
    Чи виснажена матінка простить
    Свою кровинку, що душі не має?

    Опам’ятаймося, огляньмося. Вже час.
    Одна на всіх в нас мати – Україна.
    Вона і любить, й розуміє нас,
    Тож не ведім її ми до загину.

    А поможім і підіймім з колін,
    Води подаймо, приберім в світлиці.
    Дерзаймо тут, бо це наш рідний дім,
    І рідне поле, і дзвінка криниця.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.26) | "Майстерень" -- (5.18)
    Коментарі: (1)


  2. Чорнява Жінка - [ 2008.07.12 15:46 ]
    Но тайна...
    о чем поет меднотелая юная жрица,
    лицо вознося в апельсиновый диск закатный,
    я знать хочу, я хочу знать только это…
    шуршат браслеты на тонких ее запястьях…

    какой секрет она прячет в нездешних звуках,
    зачем ей плачется на незнакомом наречье…
    дай руки, девочка! Но начинается ветер –
    не слышу тебя, но знаю тебя, но помню…

    всему свое время – ты мне говоришь резонно,
    а времени нет – выпускаю из рук синицу,
    она с журавлем – обречённо законная пара…
    но Солнце… но тайна… но ранних дождей стаккато…


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (23)


  3. Катя Тихонова - [ 2008.07.12 14:02 ]
    Ці дві хвилини (Моєму дереву)
    Ці дві хвилини у твоїх обіймах.
    Тонкий парфум і вишуканий смак.
    Твоя Величність, світлокрилі тіні,
    Замок світанку і прощання знак.

    Ці дві хвилини… Достигання ягід
    І безсоромність нот - на спориші.
    Твоє чоло у танці з журавлями,
    Але йому далеко до душі.

    Ці дві хвилини… По траві безшумно.
    Прийде до тебе старість, наче раб,
    Аби забрати в торбу сум і думи -
    Віднести мовчки під зимовий дах.



    Рейтинги: Народний 5.13 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (4)


  4. Катя Тихонова - [ 2008.07.12 14:25 ]
    ***
    Вранці. Біля дому.
    Стався вибух.
    Перехожі милувалися.
    Міліцію не викликали.
    Розквітали серця і посмішки –
    Вибухнула цвітом вишня.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (4)


  5. Анатолій Мельник - [ 2008.07.12 11:20 ]
    НІЧ. ЗИМА
    Поглянь у небо! Ніч. Зима.
    Сльза на вії кам'яніє.
    Небесну сферу ліс трима,
    На скронях лісу сніг сивіє.

    А зорі, зорі, як горох -
    Порахувать немає сили,
    А Місяця легке перо
    Вірші нотує небосхилом.

    Послухай! Диво! Ніч. Зима.
    У лісі чорнім править тиша.
    Мовчить мороз і слів нема,
    Крім тиші... Тиша. Тиша лише.
    Німа. Німа...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (3)


  6. Тарас Гончар - [ 2008.07.12 11:16 ]
    БУДНІ ЗІПСОВАНИХ ПЛАТІВОК

    будні зіпсованих платівок,
    два трафаретні вихідні...
    сюжет банальних кіноплівок –
    такий нудний, що зле мені,
    такий скупий, що й перегонка
    не зможе дати результат
    й навіть відсутність його... толку
    не зробить також у грі мат;
    ані кінець, ані початок
    не відрізняються ніяк
    від серцевини сірих ґраток
    календаря, що вицвів й збляк
    мабуть від сухості піщинок,
    застряглих в горлі черепах,
    які повзуть, мов час зупинок
    на вічність в камінних садах,
    по доцентрових чорних колах
    назустріч осі і кінця,
    щоб зупинити пул в уколах
    шаленства ідола їздця,
    в якого все в абсурд змішалось
    у перегрітій голові,
    як щось у серці поламалось,
    коли з’явилися нові
    холодні ритмікою звуки,
    що заражали мозки нам,
    й кінець кінцем ми склали руки
    навхрест на грудях й здались снам,
    бо вже не в змозі були битись
    за вільні смужки, і спіраль
    нас вивела за межі… й спитись –
    здалось нам виходом, а жаль!



    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  7. Тарас Гончар - [ 2008.07.12 11:30 ]
    БЕЗКРАЙ ТВОГО Ж НЕБА

    земне тяжіння дало збій?
    так скористайся цим моментом –
    лети в свою країну мрій,
    поки ще знов не став цементом!

    вийди на скелю, на сам край,
    поглянь востаннє на цю клітку,
    й лети стрілою, курс: на рай!
    шанс випадає такий рідко...

    що тут і думати? – лети,
    поки ще не пустив коріння!
    в землі ж згниють крила мети,
    в небо лети!.. ти ж не каміння,

    і так лежати – толку тут?
    тебе ж змішають із болотом;
    вирвись нарешті вже із пут
    й хоч раз скуштуй утому потом,

    щоб зрозуміти, що ти – птах!
    й, повір, птахам клітка не треба;
    поглянь угору же: там дах,
    а далі – безкрай твого ж неба...




    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  8. Тарас Гончар - [ 2008.07.12 11:19 ]
    ОДНЕ ІЗ НЕБ

    Сигнальні молекули псевдоекстазу
    Активні у формі розчинних потреб…
    Пасивним ж не треба усього й одразу,
    Їм досить й одного із неб.
    Їм вистарчить й того, чого в них немає
    Й ніколи не було й не буде;
    Можливо, й не треба… можливо, – хто знає?!
    Й людину не вивчили люди!

    Контрольний зразок – нечутлива тканина,
    Стандартна крива – майже рівна.
    Адаптерні центри машино-людини
    Ледь-ледь реагують й на півня,
    Чий ранішній крик, мов воєнна тревога,
    Насичений розпачем й болем,
    Та зайвий й даремний, оскільки дорога
    Давно заросла мінним полем.

    Шляхи передачі гарячих рефлекcій
    За вічність остигли й тепер тихо сплять
    Між пилом рядків в оцинкованім тексті;
    Й сторінки, мов камінь, мовчать,
    Бо сигнальні молекули псевдоекстазу
    Активні у формі розчинних потреб…
    Пасивним ж не треба усього й одразу,
    Їм досить й одного із неб.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  9. Наталя Терещенко - [ 2008.07.12 08:27 ]
    ПОЧАТИ СПОЧАТКУ
    Згасають зірки
    і стриножує вітер:
    з якого ти світу? З якого я світу?
    Пульсує снаряд
    вибухівки , фугасу:
    з якого ти часу? З якого я часу?
    Готується зілля
    гіркого аїру:
    якої ти віри? Якої я віри?
    Напнулися вени,
    клекоче аорта:
    якого ти сорту? Якого я сорту?
    Акрополь зруйновано,
    знесена брама.
    Чи знаєш дорогу? Чи дійду до храму?
    Відчинено кліті
    і зняті вериги:
    до сонця чи в кригу? До сонця і в кригу…
    Прощення готове,
    підписано буллу:
    забудь про минуле. Минуле минуло?
    Заснути. Забути.
    Розвіяти. Стерти.
    Почати спочатку. Andante. І вперто.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.45)
    Коментарі: (2)


  10. Афродіта Небесна - [ 2008.07.12 01:11 ]
    ###
    Отак і я, обличчям до стіни
    Стою навшпиньки, ліктями наврозкид.
    Нове безсилля з присмаком вини
    Сухим лушпинням сиплеться на постіль.
    Ой, слухай… ні? А як же це? А ти..?
    Gosh, як тремтить зрадливе підборіддя,
    Акробатично вигнуті хребти,
    І дивно-терпко ти відгониш міддю..
    Я викурю, я виблюю, облиш..
    Мене ще буде на таких з півсотні,
    Гай, велетню, лети, якщо летиш
    Над затишком привітної безодні.
    Я достою, їй-богу достою,
    Веселки спочиватимуть на чреслах,
    І шкіру цілуватимуть мою
    З очиць німих пророслі едельвейси.
    Бо так і я навшпиньки, мов хребет,
    В мою безодню мідь летить лушпинням,
    Так винувато, ліктями врозліт,
    Так незугарно,
    Так невчасно…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (14)


  11. Ірина Пристая - [ 2008.07.11 22:06 ]
    * * *
    Мій місяцю, як зáйде сонце,
    Мій місяцю, садок у квіті!
    Мій братику, я під віконцем,
    Приходь зі мною посидíти…

    Мій місяцю понад горою!
    Мій місяцю, як вийду з хати
    Мій любий брате, вже не встóю –
    Ходім зі мною погуляти!

    Та не світи, мій місячéньку
    На трави росяні прим’яті…
    Мій братику, зайди за хмару,
    Як схочу любка покохати…


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.29) | "Майстерень" 5.33 (5.29)
    Коментарі: (12)


  12. Оксана Зіник - [ 2008.07.11 16:25 ]
    * * *
    А ні початку, ні кінця...
    Немає меж обручка ця.

    В твоїй руці її рука
    І клятвою звучать слова,
    Що не розлучитесь по вік, -
    Ти їй законний чоловік.

    Тепер немає вороття,
    Такий ось поворот життя...
    Бо ні початку, ні кінця,
    Немає меж обручка ця.


    Рейтинги: Народний 0 (5.06) | "Майстерень" 0 (5.06)
    Прокоментувати:


  13. Володимир Мацуцький - [ 2008.07.11 16:35 ]
    Інтелігентність у маршрутці

    Їде інтелігентний киянин у маршрутці.
    Всі місця зайнято, музика грає, люди чемні:
    один до одного на “ви”, ще й “будь ласка”.
    Зупинилась маршрутка,
    взяла ще одного пасажира – гарну дівчину
    з крутими стегнами.
    Зігнулась вона в еротичній позі
    (бо ж стеля не пускає),
    стоїть до інтелігентного киянина сідницею.
    І така ж гарна сідниця: очей не одірвати.
    Ні, думає той, краще уступлю місце.
    Тепер сам стоїть, складений удвічі,
    сідницею до людей, відчуває їх подих.
    А водій знову зупинив маршрутку:
    заштовхнулось ще десятеро пасажирів під його
    підтакування: “Ставайте щільніше, стулюйтесь!
    Не соромтесь: ви ж у транспорті!”
    Але вже не було куди стулятися.
    Підняли по одній нозі: ще чотири пасажири
    заштовхнулось. Призвичаїлись, поїхали.
    Аж ось – жіночий голос: “Сідайте нам на коліна”.
    І всі підхопили: “Сідайте, сідайте!”
    Коли всі зігнуті влаштувались на колінах жінок,
    з’ясувалось, що у маршрутці багато простору.
    Зраділий водій загальмував машину і заштовхнув
    ще сім пасажирів, які постали складені у двічі,
    у вже згаданій позі. Цього разу на інтелігентного
    дивилась сідниця спітнілого дядька в немитих,
    драних штанях. Дихати ставало все важче.
    ”І що я наробив! – застогнав інтелігентний пасажир, –
    краще б милувався красивою сідницею молодої жінки,
    так ні, на чоловіків потягнуло”.
    Висновок: інтелігентність і ввічливість у маршрутці –
    це питання сексуальне.

    Серпень 2000 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (12)


  14. Марія Гуменюк - [ 2008.07.11 14:15 ]
    Парад абсурду
    Парад абсурду. В логіці провал.
    Танцює чорне танго ницість.
    Вся чорнота збирається в кагал,
    Щоб доказати явну вищість.

    Торує темний шлях наперекір,
    Бульдозером дорогу прогортає,
    І щирить зуби, наче хижий звір,
    Коли до себе здобич притягає.

    Ось зупинилась – погляд відвести,
    Й себе вдягнути у яскраву знаду,
    Щоб було легше перед тими йти,
    Кого в душі вважає за заваду.

    Парад абсурду. Чи надовго фарс,
    Коли лице покаже хижа цяця?
    Знімайте в профіль, можна і в анфас,
    Бо ще в багнюку ляже в щасті паця.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.26) | "Майстерень" -- (5.18)
    Коментарі: (8)


  15. Григорій Слободський - [ 2008.07.11 12:05 ]
    На задвірках історії.
    На задвірках історії
    Притулився жах,
    То комуно - минуле
    Наганяє страх.

    Бродить по Україні
    Комуністична мара
    Насувається грозою
    Страшна чорна хмара.

    Колесо історії
    Хочуть прокрутити,
    Як гвинтиками шурупами,
    Щоб нами крутити.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  16. Ірина Бурко - [ 2008.07.11 10:23 ]
    Котяче полювання
    Зчинили галас коло вікон, просто-так
    Сімейство ластівок, мабуть з десяток
    А кішка носом… лапкою… ніяк.
    Стрибнути міриться хижак...
    Стрибок! Удар!.. і що воно було?
    Дурненька кішко, не помітила ти скло!


    Рейтинги: Народний 0 (5.13) | "Майстерень" 0 (5.05)
    Коментарі: (3)


  17. Ірина Бурко - [ 2008.07.11 10:29 ]
    ***
    Хто сказав, що тролейбус не птах?
    Будить свистом щоранку місто
    І літає, хоча й на дротах,
    Хоча зовсім повільно і низько…
    Коли в вирій птахи відлетять
    Спорожнілих тролейбусів зграї
    На зупинках у дощ, як пташат
    Мокрі стомлені нас чекають…
    Там гукали й мене під крило,
    Але в мене грошей не було.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (3)


  18. Юлія Гордійчук - [ 2008.07.11 10:55 ]
    Попільничка
    Недопалком в попільничку – ще один день. Прожила.
    І наче легені - в грудях, і наче достатньо сили...
    Втікає, як кава, вечір - на місто, на небо й вище...
    Я маю погану звичку жити на попелищі.
    І будувати замки зі спогадів і зневіри.
    І пробачать образи. І не втрачати віри...
    Вдих-видих – судомить пам’ять. Вдих-видих – як струм, як мантра...
    У пачці напівпорожній наївно біліє «завтра»...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (5)


  19. Олег Росткович - [ 2008.07.11 09:01 ]
    Епітафія
    Жалів собі,
    жалів себе.
    Прожив дебіл
    життя своє.
    А що за все?
    Дубовий гріб.
    Жалів себе,
    Жалів собі...


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  20. Олександр Комаров - [ 2008.07.11 09:11 ]
    LXII
    У глибинi душевних хмар
    Таїти злоби дикий пар
    Не довелося хмурiй вдачi,
    Вершину впертої невдачi
    Сюрприз близ дому вiнчував:
    Вiн був не п'яний i не спав,
    Та не повiрив вперше зору,
    За стiнку вiт бузку прозору
    Дружини чесний iдеал
    Сховався вiд вiтрових жал.
    А поруч з нею без тривоги
    Ну чим не символ перемоги,
    Аж певно не подруги тiнь.
    Для дальших непорозумiнь
    В душi вiдсутнi виправдання,
    Вiн присягнув би, що остання,
    Почута фраза ним "Люблю!"
    I не йому, не королю,
    Путiвнику слова царицi
    Промовленi. В такому вiцi
    За щастям винести обман
    Не завжди зможе сильний стан.
    Тож вiд обурення, вiд драми,
    Предмети сiрi кольорами
    В очах зiрвались, страшний тиск
    Нi рев, нi крик, а тонкий писк
    Iз свистом вiтру порiднiлий
    Зiрвався з грудей, помутнiлий
    Вiд болю розум застогнав.
    Не бачив Юрiй, де пропав
    Наталi образ, порожнеча
    I почуттiв найкращих втеча,
    Як цих принижень результат
    У серцi лютому в стократ
    Страх-обережнiсть перевершить,
    А знавiснiлий розум звершить
    Таких концертів збiрний сорт,
    Що заздрить стане навiть чорт.


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.12) | Самооцінка 4
    Коментарі: (9)


  21. Тарас Гончар - [ 2008.07.11 09:18 ]
    КРИТИЧНА МАСА

    Залишилися лічені дні до розливу критичної маси,
    Мозок людства скипить у вогні, скорчившись в грубі гримаси,
    Скулившись в свій ембріон, що від вчора конає у ломках
    І з кінця проглядає цей сон у наївних пошуках толку,
    В безуспішних надіях на щось, що змогло б припинити ці муки,
    Безпорадність гукає когось, хто іще не спустив униз руки,
    Хто ще вірить у те, що є час, щоб усе поміняти на краще,
    Та дарма заспокоював нас п’янкий газ, ми і так вже пропащі.
    Нам судилось загинути так, як наврочили нам зірки з неба
    В день затемнення сонця, й відтак ми вважаєм, що значить так треба.
    Вночі скреслюєм вимерлі дні, вдень чекаєм на ніч, як на спаса,
    Що обійме всіх нас у вогні після вибуху згубної маси.




    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  22. Тарас Гончар - [ 2008.07.11 08:13 ]
    КІСТЛЯВА НЕТЕРПЛЯЧІСТЬ

    Усе навколо раптом помінялось,

    І день, і ніч... змінилися і ви.

    Сонце вогню росою похмелялось,

    Хоча вчора напились тільки ми.

    Перепад пертурбацій перевтілень

    Зривав броню з мозаїки черепиць.

    Єдиний світ розсипався від ділень,

    А множник біль відбився в образ лиць.

    Ті, що сміялись, – стихли і померли,

    Про що мовчали риби – крикнув гул.

    Піщинки дна перетворились в перли,

    Зловісні кулі вирвались і дул...

    Свинцеві термінатори живого

    Гуляли так, що досі чути свист,

    В відлунні поля бою, в просьбі бога

    Апокаліпсис кров’ю пише лист.

    Хто вмів читати – того вже убили,

    Хто не навчився – вмер... Де заповіт?

    Облудна смерть загнала нас в могили...

    Оце і все! Такий жорстокий світ!




    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  23. Тарас Гончар - [ 2008.07.11 08:27 ]
    і т.д. і т.п.

    “і т.д. і т.п.”, чи щось тому подібне
    Я чув із туалету крізь дерев’яний щит.
    Воно було для мене байдуже й непотрібне,
    Та слух ловив ці звуки... Прекрасний апетит!
    Нехотячи подумав мій мозок, про що йдеться
    І раптом зацікавив мене весь цей абсурд,
    Тож я схотів дізнатись: відлуння повернеться,
    Чи втратить рівновагу, впавши в кімнатний бруд,
    Й затихне там навіки, не залишивши пам'ять
    Про себе і предмети фізичних коливань,
    Які стоять в квартирі лиш там, де їх поставлять,
    Та ходять куди хочуть по святах зловживань
    Наркотиками й спиртом, чи гіпонормним зором,
    Який крізь скло фантазій заломлює буття,
    І нам тоді здається, що правда – лиш чийсь сором,
    Графічно мальовничий й без сенсу, мов життя.

    “Все пройде, все мине, так, ніби й не бувало”
    Я чув, але не вірив, що кінчиться усе.
    Невже, навіть ці звуки, яким палати мало,
    Замкнуться у куточку й самі забудуть це?
    Забудуть нащо бились у камері для буйних
    Й навіщо щось кричали, якщо не знали що,
    І, більше того, знали: нема в лікарні чуйних,
    Всім байдуже до того, що на ім’я Ніщо.
    А хворим пацієнтам скажуть, що це здалося,
    Що це лише об’єкти їхніх слабих уяв,
    Й дадуть по дві таблетки, а не одну, як досі,
    Щоб назавжди заснув вже дух мозку, що ганяв
    По преріях й пустелях, по вирубках і хащах,
    Степами і полями, щоби знайти себе,
    Й тепер лежить у комі й питає себе: нащо
    Питав у себе, що це: це і т.д. й т.п.?


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  24. Наталя Терещенко - [ 2008.07.11 08:13 ]
    Пісня подорожнього
    Сушу рушник над вогнищем із глиці.
    Собачий холод! Я до нього звик.
    Що день, то я все далі від столиці,
    Де жив, немов дірявий черевик.
    Не мав ані житла, а ні роботи,
    Не сподівався, навіть, на пайок,
    А в лісі – я без зайвої турботи
    Розвів багаття, скип’ятив чайок…
    Повітря свіже тут, немає чаду,
    Гриби ростуть, від них я гарно сплю,
    Та й на зразки жіночої принади,
    Сховавшись за смереками дивлюсь.
    Отак і просуваюсь до Говерли.
    А там пропасти , може, не дадуть…
    Наметик, тут, однак, у мене сперли,
    Що ж, посушу рушник і знову в путь.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (11)


  25. Григорій Слободський - [ 2008.07.11 00:11 ]
    ...
    У в снах повертаюсь до дому
    До рідної хати у своє село.
    Матері іду допомогати
    Буряки сапати, як колись було.

    Біг із школи хлопчину,
    На полуторки було підїзжав,
    Залишив на машині
    З книжками торбину,
    Коли на ходу із неї стрибав.

    Ліс стрічає привітно,
    Золотятся у річки плеса,
    Все та же хатина старенька,
    Надімною все ті небеса.

    Мати давно постаріла
    Сиве волосся покрило чоло.
    І сміху не чути у хаті,
    Як колись тут було.

    В селі друзів
    Давно вже немає.
    Пробудився у кімнаті
    Сонце в вікно заглядає.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  26. Ніна Виноградська - [ 2008.07.10 23:54 ]
    Передзим'я
    Вже падолист
    Гойдається
    На вітах,
    І пахне гірко
    Тиша золота.
    Горять яскраво
    Пишні пізньоцвіти,
    Як в передзим'ї
    Жінка розцвіта

    Лягає в коси
    Золото кленове
    І сяє сонце
    В бабині літа.
    О, як пасує
    Золото діброві,
    Хоч до зими
    Вже послано
    Листа.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (4)


  27. Володимир Мацуцький - [ 2008.07.10 16:30 ]
    Політична яєчня
    Януковича яйце
    вкрала партія «ЄЦ».
    Таке собі яйце-презент
    тобі, наш любий Президент.

    10.07.08, 12-00, 5-й телеканал


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  28. Наталя Терещенко - [ 2008.07.10 13:58 ]
    Новий бренд
    • "Старий ставок. Цикади оболонка
    Самотньо плаває ногами догори..."
    На дубі надпис: тут була Альонка,
    І Ромця з міста Новий Чугирин.
    Пейзаж космічний постає навколо.
    Велично, по периметру ставка,
    Лежить нетлінна тара з пепсі коли,
    Та інші бренди різних фірм &K
    Отут би спрацював рекламний ролик
    І бренд новий прославив на віки:
    Це покоління обирає колу!!!
    & начисто споганені ставки.


    Рейтинги: Народний 0 (5.49) | "Майстерень" 0 (5.45)
    Коментарі: (3)


  29. Олександр Єрох - [ 2008.07.10 11:55 ]
    Про рай
    Покохав я тебе сам собі на біду.
    Ти всміхалась: – Та я хлопця з джипом знайду,
    Подарує мені він Майорку та Рим,
    Не тягни ти мене в феодальний той Крим.
    Подарує мені він Брюссель та Париж,
    Тільки ти на Десні ціле літо сидиш.
    Подарує мені він “Пежо” чи “Рено”,
    Я втомилася пішки ходити давно.
    Подарує мені він хатинку малу,
    Я так щиро про це в церкві Бога молю.
    Тільки гроші дарують повагу та лад,
    Не чарує мене вже нічний зорепад.
    Вже слова та обійми не гріють твої,
    Ти пісні не співай про кохання свої.
    – Турбувати не буду, Бог в поміч, шукай,
    Кожен з нас у житті обирає свій рай.


    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  30. Олександр Єрох - [ 2008.07.10 11:03 ]
    Єднають не тільки віки
    Минуле, майбутнє, сучасне
    Єднають не тільки віки,
    Єднають нас погляди власні
    Та дружнє стискання руки.

    Єднає нас щирість в розмові,
    Мета нас єднає одна,
    Повага та мудрість у слові,
    Та вчинків людських сивина.

    Єднає любов до Вкраїни,
    До рідного дому, землі,
    Хоч різні за віком ми нині
    Та ми її діти малі.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (1)


  31. Олександр Єрох - [ 2008.07.10 11:39 ]
    Квіточки тендітні
    Квіточки тендітні, чарівна краса
    Вас розфарбували пензлем небеса,
    Сонечко зігріло сяйвом золотим
    Вітерець ласкав вас дотиком своїм.

    Волошкове поле лагідна блакить,
    Від рум’янок* білих серденько щимить,
    У блакитних хвилях знов щасливий я –
    Будь благословенна батьківська земля.

    *рум’янки – ромашки


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  32. Олександр Єрох - [ 2008.07.10 11:28 ]
    Марічка
    Голосочок мов струмочок
    Із барвіночку віночок,
    А вуста – мов полунички
    У вродливої Марічки.

    Із небесної блакиті,
    Як волошки в стиглім житі
    Оченята диво-квіти,
    Можуть серце звеселити.

    Усміхнеться, пожартує
    І до себе причарує,
    Вже не будеш їсти й спати,
    Будеш цілий день зітхати.

    Будеш цілий день зітхати
    Та Марічку виглядати.
    Ось така у нас Марічка,
    Хоч і зростом невеличка.


    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (1)


  33. Варвара Черезова - [ 2008.07.10 11:42 ]
    Критичне (історія з о. Крит)
    Так і живемо на різних півкулях раю...
    Я тут зимую, складаю сніжинки-миті,
    Воду ношу у благенькім небеснім ситі.
    Ти як і завжди русалок кадриш на Криті,
    Вже лоскотань не боїшся. А я не знаю...

    Більше не можу, а менше давно не вмію.
    Вічна риторика: нащо, відколи, хто ти?
    Смішно до болю тебе забувати всоте.
    Зерна любові у жорнах життя молоти.
    Сили немає та й руки німіють. Мрію

    Про зорепади, пісні. Мов кришталь, – у друзки,
    Ніч розіб’ю і туманом накрию рану.
    Вічна ілюзія, феє моя, Моргано,
    Легко ламаєш мої божевільні плани:
    Жити-чекати. У серці безмежно вузько.

    Скучила дуже... Ненавиджу Крит і море.
    Слухай, коханий, а може таки спочатку?
    Біс з ним, навчуся в’язати тобі краватку!
    Хтось (ще маленький) тебе буде звати: „Татко”.
    Відповідь – в пляшці записка: „Втопився, sorry”.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (26)


  34. Тарас Гончар - [ 2008.07.10 09:08 ]
    ЗАМÓК, ЗСЕРÉДИНИ ЗАКРИТИЙ

    Замовк замок, зсередини закритий...
    Хто за дверима – той, що спить чи труп?
    Може, їх двоє, пристрастю сповиті,
    А, може, й цілий камікадзе клуб.

    Перед очима знак: ”Ти – посторонній!
    Напруга, мов цікавість, вб’є кота!”,
    Та найсолодший плід у забороні...
    Замок замовк, певне, не просто так.

    Він щось ховає – щось, що є секретом;
    Щоб взнати, що це є – потрібний ключ,
    Його немає... Де він є? Ключ, де ти?
    Відкрийся, сейф, піддайся і не муч!

    Ти вже старий, а імітуєш цноту,
    Тебе не раз вже ґвалтувало долото,
    Таке ж старе й поржавіле від поту,
    Щоб не померти з нетерпіння – хто то... хто?

    Відчужений від людства чи все людство?
    Поет, художник, музикант чи псих?
    Може, й нема нікого... голо й пусто,
    Може, кімнату цю замкнули від малих.

    Невже я рвуся в холод, в ізолятор?
    Невже це витверезник для думок?
    Якщо мама – стіна, й поріг – мій тато,
    Хто ж тоді Бог? Невже це він – замок?

    Замок – причина збочених фантазій,
    Замок – це наслідок появи тих дверей,
    Що із уяв повстали у оазі,
    Щоби колись їх штурмом взяв Борей.

    Замок замовк, депресія – причина...
    Хтось хоче бути сам, на однині.
    Може, заклинив він; він –, все ж таки, машина!
    Мабуть, гарантія вже вийшла... пройшли дні.

    Самотність – стан душі чи, може, звичка?
    Що, результат відсутності ключа?
    Якщо його нема, треба відмичка...
    Потрібна хоча б спроба, хоча б та.



    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (1)


  35. Тарас Гончар - [ 2008.07.10 09:51 ]
    ДЕСЬ ТАМ

    Хтозна-де хтось знайде, хтозна-де хтось загубить,
    Рай стоїть чортзна-де... чорт знайде тебе всюди.
    Він намовить тебе на похід в невідоме,
    В нікуди, в бозна-де… Йди будь-де, не гний вдома!

    Може, там буде так, про що марив ти всюди,
    Може, там буде й та, що подалась в нікуди
    І сказала: ”Знайдеш, як захочеш пройтися
    По слідах доженеш, як не зможеш – убийся!

    Може, дух твій хоча б попаде в несвідоме,
    Раз характер твій – раб, раз не встав ти і всьоме.
    Проте, це, мабуть, знак, що гараж цей – кінцева,
    Твій маршрут склали так...” Я (доріг королева)

    Десь там є те, що є лиш там й ніде інакше не буває,
    І я це знаю по слідам, що не щезають в даль за краєм,
    А лиш продовжують іти по неіснуючих просторах...
    Я йду туди, тож, може, й ти не укривайся в темних шторах.

    Краще поглянь на світ п’янкий, який тверезо не пізнати,
    Так, він такий, так, він сякий, та що поробиш... досить спати!
    Зустрінься з ним лице в лице, не бійся глянути на правду:
    Так, він подібний на WC, проте, не схожий він на ваду.

    Світ є таким, яким є ти, а ти такий, як він – дволикий,
    Останній шанс лишив сліди, тож й ти його часом не викинь.
    Десь там є те, що є лиш там й ніде інакше не існує...
    Своє майбутнє шукай сам! Сторонній знак усе зіпсує.









    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  36. Тарас Гончар - [ 2008.07.10 09:54 ]
    BITTER SWEET

    Солодкий – “sweet”, “bitter” – гіркий,
    Без смаку – ... зараз не згадаю.
    Яким є світ? Невже, терпкий?
    Мабуть, цього ніхто не знає.

    Для когось він – французький кекс,
    Для когось – голод африканський,
    Інакшим – випивка і секс,
    Ще іншим світ – дитячі цяцьки.

    Звичайно, також є й такі,
    Яких практично вже немає;
    У них щось інше в голові,
    Та що це щось й вони не знають.

    Ці мудреці закрили космос,
    Переступивши за рубіж
    Людського мозку... це не просто!
    Та толку з того! В долі ж ніж.

    Вона одна на кожну душу,
    На кожне тіло, кожен дух.
    Я, як і всі, померти мушу,
    Та це не спинить спільний рух.

    Куди ми йдем? Що нас чекає?
    Кому потрібні ми – ляльки?
    Нас світ ненавидить? Кохає?
    Чому ж на головах кульки?

    Холодні плоті целофану,
    В них важко дихати у сні,
    Та що поробиш... я б поглянув,
    Якого кольору є сніг.

    Якої форми є безформне?
    Як пахне те, що не смердить?
    Що це є – біле, що це – чорне?
    Що таке вічність, а що – мить?

    Для когось світ – це все й ніщо,
    Для когось – просто неминучість,
    Інакшим – випадок, і що?
    Ще іншим – дослід й в ньому участь.

    “Bitter” – гіркий, солодкий – “sweet”,
    Огидному антонім гарний.
    А який він – цей дивний світ?
    Реальний? Так собі? Примарний?



    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  37. Кременецький Іван Потій - [ 2008.07.10 09:53 ]
    Борг
    Перед Богом маю борг
    не тому, що не молився.
    Має впевнитися Бог,
    що в мені не помилився.


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (1)


  38. Олександр Комаров - [ 2008.07.10 08:24 ]
    LXI
    За три недiлi жовтий килим
    Тлiв без шуршання. Листям згнилим
    В гаях, в дiбровах, звiдусiль
    В повiтря пнеться пiзня цвiль.
    Ще не снували бiлi мухи,
    Гiлок не кутали в кожухи,
    Зате хутро звiр обновив.
    До шуму пущ з мовчазних нив
    Мисливцiв вдалих довгий список
    Тягнувся пострiляти лисок.
    Щоб чорний зяб голодний вовк
    Вблизу осель не довго товк
    Ловцi збираються в засаду,
    Ватага дружна, тут доладу,
    Щоб скоротити довгий шлях
    По ще не згораних полях
    Взять транспорт прохiдний, потужний
    Наш Юра визвавсь. Регiт дружний
    Колгоспний автопарк трясе,
    Поки водiй пальне несе.
    Згадали про загони вдалi,
    Трофеї. Вигадки немалi
    За правду йшли, стволи з чохлiв
    Нервово рвала юнь зелена,
    Та нiжно - все ж не веретена.
    Живих, веселих звукiв хор
    Не раз облаяний мотор
    Перебивав своїм гарчанням,
    Та остаточним сподiванням
    На рiвний оберт двигуна,
    На тон протяжний мов струна
    В суботнiй вечiр не здiйснитись,
    Даремнi спроби, бiльше злитись
    Не в силi й Юра, за всiма
    Вiн йде похнюплений, дарма
    Його втiшають, не дрiбниця
    Пекельний сором - хижа птиця
    Натуру впевнену клює,
    Досада гнiву додає.
    Хороший настрiй з всiх в Миколи,
    Вiн не гуде, як в травнi бджоли,
    Не зводить серце вiд рубцiв,
    Бо вiн вiдсутнiй мiж ловцiв.
    Причину годi вiдшукати,
    Сердитий Юра бiля хати
    Не бачить рiдну жiнку, дiм
    Порожнiй теж, лиш вiтер в нiм.
    Самотньо вперся в теплу грубу,
    Та за годину чорну шубу
    Вкотила з двору панi нiч.
    Лишатись з нею вiч-на-вiч
    Бажання Юра не знаходить,
    До школи дзвонить, де ще ходить
    Дружина люба в пiзнiй час
    I Юра мокрий вiд образ,
    Що пiвдоби снують невпинно
    На шлях iде, але йде чинно.
    Не бавить осiнь календар,
    Не грiє вулицi лiхтар,
    Не залишає слiд брукiвка,
    Повiтря гладке - чисто плiвка.
    Але i в нiм чудесний лик
    Перед яким муж славний звик
    Любов, як владу проявляти
    Не вiдбивався, в рiднi шати,
    Вже вiдчуваючи бiду,
    Вiддавши розум свiй труду,
    Складнi розгадувать загадки
    Вертався Юра без оглядки.



    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.12) | Самооцінка 4
    Коментарі: (3)


  39. Ірина Дем'янова - [ 2008.07.10 08:47 ]
    Лезо линви
    Розімлілі вишні – при надії,
    гаснуть вже, пришерхують бузки.
    Я, бігме, не відаю, що дію…
    Як змія – шосейки світ вузький.
    Звузився до погляду, до жесту,
    Рисочки поміж упертих брів,
    слова, що не вимовив, як пестив,
    згадки, що самотньо перебрів…
    Звузився до променя, що може
    прозирнути гори крем’яні.
    Я б по ньому, як по линві, Боже!
    Тільки лезом линва та мені.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (1)


  40. Ірина Дем'янова - [ 2008.07.10 08:30 ]
    Ти знаєш це
    Вип’ю чашу до дна! Ще одну із гіркот не допито…
    Скільки пудри довкруг… І чому я душі не таю?
    Гей, без кого б то я не змогла ані днини прожити?
    Хто б то зрікся едемських вигод за усмішку мою?
    Чи ж вогню невтямки, що він, зрештою, мусить дотліти?
    Дяка долі – горю! І жаги не притлумлюю в снах.
    І помру від любові, а чи від безсилля любити,
    Й хтось раптово відчує – без мене весна – не весна!
    Захлинеться від туги – немає в наш день вороття,
    Та мелодія дотику душ поплила в безгоміння…
    Лиш кохання єдине насправді вартує життя.
    І ти знаєш це, світе! Тому й… побиваєш камінням.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.43)
    Коментарі: (3)


  41. Ольга Ілюк - [ 2008.07.10 00:43 ]
    НІМОТА-РОЗМОВА ДВОХ
    І сказав:
    Мені не серце -
    ТІЛО твоє потрібне!
    Вразлива стріла Амура
    розчавлює і нищить
    в людині Людину
    (хоча й не завжди)
    Я не буду жорстоким Еротом,
    лиш принеси мені в дар -
    я Венері його передам -
    своє тіло.

    І сказала:
    Будь ласка.
    Але спочатку вирви із тіла серце,
    а потім вирішуй сам!
    1999 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (1) | "http://olgailyuk.at.ua/load/1-1-0-20"


  42. Ольга Косянчук - [ 2008.07.09 23:06 ]
    * * *
    На Острові Самопожертви

    Здійснюються бажання твого

    й інших сердець.

    І лише вправний капітан

    Не розтрощить свій сухопутний човен

    Об рифи егоїзму.


    Рейтинги: Народний -- (4.84) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (4)


  43. Любов Вороненко - [ 2008.07.09 20:02 ]
    ***
    „Тебе поховають без сліз і без слини
    Я заздрю тобі, хочу бути тобою”
    Ганна Осмоловська
    _______________________________
    Знайшлося намисто
    Як прірва глибоке
    Здавалось криваве
    Здавила - безкровне
    Колючим лахміттям
    Вчепилося в тіло
    Терпить його шия
    Кричати від болю?
    Дарма, не почують
    Підступні потвори
    Ті люди у місті
    Нас чути не вміють
    Ти мертва вже тиждень
    Обнюхую, пахнеш
    Ти - мертва рослина
    А запах живої
    Що ж буде за тиждень
    З людиною?
    Страшно
    Якщо і вмирати
    То ставши тобою
    А може не ївши
    Себе засушити
    Тоді скажуть люди
    Тонка як билина
    Дівча-ікебана
    І впаде на камінь
    сльоза або слина

    А що ж та рослина?
    ЇЇ поховали
    Зотліла від часу
    Чи миші погризли
    Вже тлінною
    пахла
    Живіше живої
    Ура!!!!!!!
    Вже не муляє шию
    Намисто


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.35) | "Майстерень" 5.25 (5.27)
    Коментарі: (15)


  44. Тетяна Роса - [ 2008.07.09 18:54 ]
    Пожелание
    Я желаю тебе, чтобы счастье
    Было, было всегда с тобой,
    Чтоб была твоя жизнь настоящей,
    А не вымыслом и не игрой.
    Пусть тропинка твоя не плутает
    По ухабам и грязным лужам,
    Доброта твоя не растает,
    Чтобы был ты кому-то нужен.
    Пусть будут друзья настоящие,
    А не ради стакана и выгоды,
    Добро ради дружбы творящие,
    Готовые выручить из беды.
    Пусть будет любимая Женщина
    Тепло и заботу дарящею,
    Не птицею перелётною,
    А спутницей настоящею.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  45. Юрій Строкань - [ 2008.07.09 17:41 ]
    Привет
    Мне часто писали…
    Тогда, в середине года…
    Что, вишни уже созрели
    И сердце давно свободно
    Что кривая линии жизни
    Звонила в её квартиру
    И дети давно все вышли
    А ты всё не едешь, Юра!?

    Какая-то пьяная женщина
    Хотела со мной уехать
    И не в какие-то Гагры
    А с окнами на Манхеттен
    Писала, что её сердце
    Голодный слепой тигрёнок
    И нечего объяснять, мол
    Встречаемся в полвосьмого…
    Бери только паспорт, милый
    Я сделаю из тебя человека
    Писала, что нету силы
    Отсасывать вновь у века

    …а вот ребёнок. На фотографии…
    У школы на танке шарики
    И девушка без сомнения
    Нисколько меня не знает
    И подпись « Я изменилась…
    Тогда я была блондинкой…
    Я честно, тебя любила…»
    Слетало хитом с пластинки

    Счастливое чьё-то сердце
    Болталось на шее стёклышком
    И так ей хотелось вместе
    Уехать куда-то к солнышку
    Рассыпать песок по комнатам
    Читая в метро Коэльё
    И старые фотографии
    Стирать в порошки и зелья

    Мне часто писали, милые
    Июль заливал дождями
    В окне корабли дельфинами
    Ныряли в асфальт часами
    Прижав микрофон, как дуло
    Последним ди-джеем в мире
    Лишь ей прошептать и хочется:
    «Привет, я опять в эфире»


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  46. Ірина Бурко - [ 2008.07.09 16:07 ]
    Художниця (С.А.)
    Самотня жінка... Сивина на скронях...
    І з пензля капає на полотно життя
    Лишаючи краплини на долонях,
    В рубцях ховаючи безмовне каяття.

    Вона уся тепер у цих полотнах:
    Що з серця вирвала, що обтрусила з вій,
    Чи з тисячі ночей, таких холодних
    Підвладних лише їй одній...




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.13) | "Майстерень" 0 (5.05)
    Коментарі: (2)


  47. Василь Шляхтич - [ 2008.07.09 14:44 ]
    Є як є
    Лихо не спить а всі щасливі
    Погасли зірки за межами
    Свій хліб росте на своїй ниві
    Знов чути рідне слово мами

    Сестра сестрі не заздрить вроди
    Брат брату руку подає
    Живемо як вільні народи
    А в хаті чомусь є як є

    Інші спішать а ми все з заду
    Гілка історії зупиняє
    І нові ставить барикади
    На яких сидить крук і грає.
    09.07.2008р.




    Рейтинги: Народний 0 (5.44) | "Майстерень" 0 (5.13)
    Коментарі: (3)


  48. Андрей Мединский - [ 2008.07.09 11:21 ]
    ***
    Когда поседеют леса из невиданных сказок,
    Тоскливо свисая с холодных обоев и... скал,
    Лучами-рубцами скользя в направленьи виска,
    Потертой ладонью отсутствие слез не размазав,

    Ты выйдешь во двор, где от лип и от мусорных баков
    Струится амбре – уникальная летняя смесь –
    Вдохнешь этот запах и, с вечностью наперевес,
    Ты тихо войдешь в иллюзорный и сумрачный ваку[у]м…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (4)


  49. Наталя Терещенко - [ 2008.07.09 10:39 ]
    Таємний код

    • Допоки чоловік...тримає марку,
    Не докучай моралями йому,
    Нехай посмокче іноді цигарку,
    Нехай пограє іноді в ля мур,
    Нехай ковтне колись аперитиву,
    Чи з’їздить на рибалку на ставки,
    Удай, що ти закохана і хтива,
    Влаштуй йому цю гру у піддавки.
    Поглянь йому в самісінькі зіниці,
    І прочитай його таємний код.
    ……………………………………….
    Стовідсотковий шопінг у крамницях
    І ти – картинка із журналу мод.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (26)


  50. Олександр Комаров - [ 2008.07.09 08:35 ]
    LX
    Наташа дужче мружить очi
    В них мрiї просяться жiночi,
    В них джерелом уява б'є,
    Їх погляд душу видає
    I серця щем. І першi сльози,
    Як то квiтневим небом грози,
    Тепла жаданого гiнцi
    От-от проллються на лицi.
    Надiї сповнена тривога
    Розраду кличе, вiд порога
    Назустрiч їй кохання йде,
    Рятунку серце не знайде
    I переповнене любовi
    До серця сни шле загадковi.
    Затихнув дощ, та ще видна,
    Вогнем освiтлена з вiкна
    Журба дерев, порожня школа,
    Холодних вулиць тиша гола.
    До свiтла з них крiзь чисте скло
    Маленький зiр велике зло
    Мiж двi душi щасливi вносить,
    Так довго терпить, не голосить,
    У пам'ять впустить, аж на дно,
    Як в грунт засiяне зерно,
    Несе повз мутнi водориї,
    Недавні свiдки, та нiмиї,
    Знайшли в собi єдиний дар
    Вiдбити мiсяця муар.



    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.12)
    Коментарі: (7)



  51. Сторінки: 1   ...   1596   1597   1598   1599   1600   1601   1602   1603   1604   ...   1829