ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Екс Рей - [ 2008.02.21 21:33 ]
    Занепад
    Сни повні жаху, реальність ще гірша.
    Як жити далі? Чим зайнятись? Навіщо?
    Думкам бракне слів, словам – думок,
    Засмоктує темрява – навколо морок.
    Втікають надії в німу пустоту,
    Розбиваючи мрії в стінах дощу.
    Агонії серця і страждання душі –
    Хочеться смерті, зникнути в тиші.
    Пекельний вогонь у венах кипить,
    Слабість, страх, ниє, горить і болить.
    В отруті все тіло, затьмарився розум –
    Летиш у безвихідь, очі наповнює сум –
    Важко тримати натиск темних дум;
    Ти один в океані журби тонеш в ілюзіях,
    Рвешся в світи, в небуття... Байдуже все!
    Лише б вихором мчати крізь простір,
    Минаючи час, залишаючи все вдалині...
    Але сміх цей, голос і погляди дорогі,
    Красиві очі наповнені блиском життя –
    Це єдине, що варте... – це райське буття.
    Неможливо забути ніжну чарівність її –
    Коханої, милої, найдорожчої в світі зорі.

    27.01.08


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  2. Катря Межуровська - [ 2008.02.21 18:30 ]
    Подивись
    Подивись…
    Це моє тіло…
    І там всередині душа…
    Вона ще тепла і жива…
    Подивись…
    Це наше небо…
    Воно горить в моїх очах…
    І це неначе страх…
    Подивись…
    Це грає вітер…
    Він нам шепоче і згасає…
    Він кожну думку нашу знає…
    Подивись…
    Це моя воля…
    Вона вивчає твої сни…
    Все те, що треба лиш мені…
    Подивись…
    Це мої очі…
    В них небо наше. І любов…
    Тече у серці, наче кров…
    Подивись…
    Це твоя я…
    Крізь мене ти, крізь мої сни …
    Крізь мої темні думки…
    Подивись…
    Це все що мала...
    Це все, що я тобі відділа...
    Бо ще так сильно не кохала...
    Подивись...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.11) | "Майстерень" 5 (5.05)
    Коментарі: (4)


  3. Катря Межуровська - [ 2008.02.21 18:32 ]
    Вітер
    З твого тіла б’ється вітер,
    Вмираєш, любячи мене…
    Бо ти не в змозі з цим прожити.
    Я в серці збережу тебе…
    Дощем холодним вмиє рани,
    І згасне на губах вогонь.
    Твій попіл у воді розтане,
    Злітаючи з моїх долонь.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.11) | "Майстерень" 5.25 (5.05)
    Прокоментувати:


  4. Катря Межуровська - [ 2008.02.21 18:35 ]
    Розкидала твої ноти...
    Забувай все, що писали.
    Чи втомились від життя?
    Забувай, що прощавали
    Наші зради. Каяття

    За наші вчинки.
    І цю роль, і гру в любов.
    Не зустрінемо спочинку –
    Будем битись знов і знов.

    Забувай мене на фото.
    Хоча, ні, запам’ятай!
    Розкидала твої ноти…
    Як не важко, то заграй.

    Але музика не лине…
    Свічка майже догора
    Стогне полум’я і гине,
    Смутком ночі огорта.

    Вже й вино, в руках зігріте,
    Розлилося по столу…
    Ліжко холодом сповите.
    Ти підеш, а я засну.


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.11) | "Майстерень" 4.5 (5.05)
    Коментарі: (2)


  5. Юлія Гринчук - [ 2008.02.21 17:08 ]
    Навесні
    Сльозою бруньки
    упаду
    на мокру лаву
    у саду
    де вчора тінь
    копіювала твій портрет
    у повний зріст

    Нової збірки
    стиглий зміст
    в руках твоїх
    чи з клену лист
    з осінньої прогулянки
    проріс

    у фоліант

    і знову вниз
    стікають дні
    що замерзають
    навесні
    а в скронях
    стугонить
    нестримне «ні»

    слова німі


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (16)


  6. Анатолій Ткачук - [ 2008.02.21 16:04 ]
    Вересневий сонет
    Симфонія погожих теплих днів
    Змінилась блюзом сплаканого вітру,
    Який урвав фінальні літа титри,
    Покинувши полон безжурних снів.

    Прислухайтесь: який тривожний спів
    Збентежив вмить лісів мінку палітру!
    Й ураз, вдягши свою злочену митру,
    Осінню месу лист зашелестів.

    Напнулись стебла, мовби арфи струни.
    Й дві блискавки – дві донечки Перуна
    Змигнули й сплакались дощем дрібним.

    Безмовний сум здійнявся понад хмари,
    Що збилися в стурбовані отари,
    Багрянець вкривши пледом повстяним.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (6)


  7. Ірина Заверуха - [ 2008.02.21 14:19 ]
    Наше літо: павутина дивних снів
    На килимі з трав ти мене позбирав по частинах:
    Я бачила небо очей твоїх лагідно-синіх;
    Обличчя топила у білих кудлатих хмаринах
    І голосу твого вдихала швидку течію;

    Ловила губами краплини пекучого літа;
    Бажала тобою усі таємниці відкрити;
    І ніби вода, що на спраглу пустелю пролита,
    Очистити, змити усяку тривогу твою.

    Я досі незмінно дивуюся тому, що сталось –
    Чуття-павутинки від доторку лиш розірвались.
    Нехай буде тиша, до вуст притулятиму палець,
    І мало-помалу нову павутину зів’ю...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (4)


  8. Юлія Гордійчук - [ 2008.02.21 14:54 ]
    *** (незакінчене)
    Не стала квіткою, залишилася зерням,
    Навіщо квітка – маєш цілий сад.
    Не стала піснею, залишилась відлунням -
    Блискучих дзвоників на кульчиках менад...

    Тобі далекому вже не потрібні пісні,
    Ані слова мої, ні вірші, ні вуста...
    Мовчання – зручно... В березневім лісі
    Прокинуться птахи, а я - пуста...

    Забутим спогадом засрібленого ранку
    Замерзне пара з вуст, мов хижий птах,
    Впаде на плечі й роздере горлянку -
    Ти не побачиш, не почуєш як...


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (5)


  9. Олеся Гавришко - [ 2008.02.21 13:07 ]
    ***
    Хто зна
    Де смерті край
    Й життя початок.
    Де світ
    Стає навшпиньки,
    Щоб збудить кохання.
    Ще мить-
    Згорають почуття
    І рвеш ти
    біль на шмаття.
    Слова вмирають
    У мовчанні.
    Твоє безсоння
    Й мій неспокій.
    Твоя турбота
    І моя печаль.
    Ховаючись любов
    Не хоче довіряти.
    Жаль!
    А я могла тобі
    Життя віддати.
    2008


    Рейтинги: Народний -- (4.56) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  10. Чорнява Жінка - [ 2008.02.21 11:54 ]
    Белый вальс
    Я приглашаю Вас на вальс,
    В волшебный мир полукасаний,
    Полунадежд, полупризнаний,
    Полунамёков, полуфраз.

    Мы с Вами - клавиши судьбы,
    Вы в чёрном весь, а я вся в белом,
    На свадьбе гостем неумелым,
    Где в женихах - увы - не Вы.

    И вальса бесконечен круг,
    Хоть неизбежен путь разлуки,
    И Ваши нечужие руки
    Лежат на талиях подруг...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (7)


  11. Летюча Мишка - [ 2008.02.21 11:53 ]
    Предназначение
    Рассвет разбудил нас запахом крови,
    И злость засела в жилах кипя.
    Я глаза твои ладонью закрою,
    Но ты уже видел... судьбы свершена!

    Нас мести в детстве никогда не учили,
    Но и прощенья никто не привил.
    Любовь к своей крови, к наследью пришили!
    Любовь... ее никто не убил!

    Мы жизнь отдадим, отдадим за свободу!
    И точно найдем тех, кто стаю убил.
    Мы отомстим тем, кто уничтожил породу
    На это нам хватит и жизни и сил!

    Раскроится небо, судьбы развернется.
    Нас для этого в мире оставили жить!
    Флаг надежды над нами взовьется,
    И кровь в жилах сможет остыть.

    Мы пошли! по дорогам, по горам.
    И нам странные люди всречались порой.
    Мы теперь не стуча к ним зайдем на пороги,
    В этом жизни нашей устой...

    Приоткробтся двери тайн и загадок.
    Унесет нас к звездам ветер преград!
    Мы знали, мы верили в реальность сказок,
    Но не нам, и не здесь их воссоздать...


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  12. Чорнява Жінка - [ 2008.02.21 11:06 ]
    Розчарування (пародія)
    На вірш Мирослави Меленчук
    http://maysterni.com/publication.php?id=19270
    .....................
    Губи – безгубі і руки – безрукі... Зупинка
    Серця без серця. Ці двоє прощались навік:
    Хвиля, що так була схожа собою на жінку,
    Скеля, якою у море вростав чоловік.

    ________________________________________
    Губи – безгубі, і руки – безрукі, і ноги – безногі,
    Серце без серця, і шлунок без шлунку, і череп без мозку...
    Думала, то в тебе губи такі от вологі,
    А виявляється, весь ти, коханий, із воску




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (6)


  13. Мирослава Меленчук - [ 2008.02.21 08:34 ]
    * * *
    - Любий, світає... До ранку, як пташці до Бога, -
    Мить у кохання в запасі до зміни вітрів...
    Зміни небес, берегів... Словом, зміни до всього.
    Не обіцяй, не чекай і повіки не три.

    - Люба, світає... То щастя лишає кордони
    Днів, де гуляли під зорями зоряні ми,
    Днів, де лиш нам усміхалась медуза Горгона,
    Де тільки ми не боялись дощів і зими.

    Губи – безгубі і руки – безрукі... Зупинка
    Серця без серця. Ці двоє прощались навік:
    Хвиля, що так була схожа собою на жінку,
    Скеля, якою у море вростав чоловік.


    Рейтинги: Народний 5.47 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (18)


  14. Наталя Карраско-Косьяненко - [ 2008.02.21 02:53 ]
    Художник і вітер
    У фіолетове повітря
    Нічного міста сніг летить,
    А у вікно забрався вітер
    І сторінками шелестить.

    В кутку кімнати спить художник,
    І поряд свічка засина,
    А вітер півночі, безбожник,
    Всі фарби випив, геть до дна.

    Дмухнув на полум`я каміна
    І темряву намалював
    На незакінчених картинах,
    Та й наловив у склянки rав.


    Рейтинги: Народний 5.05 (5.22) | "Майстерень" 5.13 (5.23)
    Коментарі: (8)


  15. Дмитро Дроздовський - [ 2008.02.20 22:07 ]
    Залиште коньяк недопитим. Сідайте. Вже вечір
    Залиште коньяк недопитим. Сідайте. Вже вечір.
    Трамвайний вагон із депо повертає в мій сон.
    Я, знову слабкий від неврозів, потворний, мов глетчер,
    ніяк не вкручу в чорну тишу сльозливий плафон.

    Не треба просити мене про звичайні трюкацтва.
    Давно б зачинився від вас в кабінеті без стін,
    без вікон, дверей; кабінет мій масонський — це братство
    утіхи нічної й жалю на полотнах картин.

    Димить сигарета нічна. Її полум'я — крига.
    Не бачу себе у люстерку німого жалю.
    Моя голова — це Бродвей, це нефритова дзиґа,
    а я у малиновім мареві з вирію сплю.

    Шпалери. На мене вони простягають очиська.
    Потворні потвори химерних химерій пісків.
    Я просто сиджу у фотелі і бавлю вітриська
    новелами давніх пригод і невкурених днів.

    Трюмо, наче сивий атлант, не витримує тяги
    від неба мого кабінету і звуків вікна.
    Так хочеться кинути чимось — немає шеляга,
    щоб вибити світові око, пробити до дна.

    Допийте вино в самоті. Я скурю сигарету.
    Чи, може, все буде ізнову навспак догори.
    На тлі театральних овацій приїде карета
    швидкого спасіння. І вічні замовкнуть вітри.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (11)


  16. Василь Шляхтич - [ 2008.02.20 21:05 ]
    Сучасність
    БудувАти силу на словАх
    А у снАх вимрІяти їй вЕлич
    Світлом прАвди значИти їй шлЯх
    Не боЯтись вІрити в ангЕлів.

    Теплим зОром мІряти їЇ
    МолитвАми захищати дИво
    ВиростАти поки молодІ
    Рости скОро поки нетерпелИві.

    Правда вкрИта хмарами брехнІ
    Які нЕсе поляканий вІтер
    Тихнуть дІти правди голоднІ
    І питАють де правдивий вчИтель.
    20.02.2008р.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  17. Ольга Зайцева - [ 2008.02.20 21:37 ]
    ніяково
    Зима настільки тепла, що синхронно перетворюється в весну.
    Моє щастя настільки велике,
    що навіть ти не зможеш його утримати
    Своїми бездоганними і неймовірно відвертими руками.

    Знаєш, я настільки тебе люблю, що втрачаю свідомість
    Від твого нічного дзвінка на мій мобільний.
    Зараз ти настільки близький, що сніжинки на моїх щоках,
    Тануть від твоїх частих видихів і вдихів.

    У мене пульсує в скронях просто від твого погляду
    З-під густих і довгих вій.
    Вони настільки гарні, що мені страшно.

    Я плачу, бо боюся тебе втратити,
    і сміюся прокидаючись від тепла,
    Яке ти даруєш мені лежачі поруч.

    Мені страшно від думки, що колись ти втратиш своє притяжіння і охолонеш назавжди,
    А я лише закрию кришку труни
    і втрачу сенс майбутнього існування.
    Адже лише твоє тепло розмальовувало моє життя
    в барви безмежного щастя.


    Рейтинги: Народний -- (4.6) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  18. Сергій Вербний - [ 2008.02.20 21:57 ]
    Сон
    Крізь сни, що полонили ніч,
    Крізь посмішку химерної примари...
    У мозок лізе образ. Віч-на-віч
    Мене лишаючи зі звуками гітари.

    Мелодія ота звучить не плавно,
    Хтось плутає акорди, струни рве...
    І силует в незрозумілій гамі,
    Із кольорів, що давлять на живе,

    Іде до мене, посмішкою сяє.
    Він то десь поруч, то далеко, то ніде...
    Іде немов мене й не помічає,
    І поступово спокій поглядом краде.

    Він не підходить ближче, він танцює,
    Зневажливо, повільно, сміючись...
    Він злить, він бісить, він дратує!
    І заспокоює водночас, як колись

    Я заспокоювався думкою про вище,
    про краще, про світліше, про своє...
    І закривався із тим світом на горищі
    Куди і сонце дуже рідко дістає.

    А він кружляє, світиться на чорнім фоні,
    Переливається у вирі кольорів...
    Та дивно, ніби, посивілі скроні,
    А очі щось занадто молоді.

    Він підійшов і я вогонь помітив
    в його сумних і втомлених очах...
    Вже білим снігом вкрив волосся вітер
    і біль тяжкий застиг в його устах.

    Та той вогонь палав, і жевріла надія
    на неминуче щастя у житті...
    А полум’я підтримувала мрія
    Що розпускала іскри золоті.

    І той, на кого іскра та потрапить -
    страждання і печалі забував...
    Я іскру не спіймав, життя у спину квапить.
    Я клоун, що у драмі так і не зіграв.

    Бо я той самий кволий, сивий старець.
    І той вогонь, колись, я також мав...
    Але роздавши іскри, так вже сталось,
    собі з вогню я жодної не взяв.


    Рейтинги: Народний 5 (4.89) | "Майстерень" 5 (4.88)
    Прокоментувати:


  19. Володимир Гнєушев - [ 2008.02.20 20:26 ]
    ***
    Є пропозиція писати досконало:
    Про українців – то не згадуй сало,
    Про мову – не пиши, що „солов’їна”,
    В наступному рядочку – „Україна”.
    Це все було і ще, напевно, буде,
    Та твій Пегас ці штампи хай забуде,
    Хай буде рима свіжа і цікава,
    Ще й ароматна, як ця львівська кава!
    Тоді складеться доля рим щасливо
    І смакуватимуть вони, як львівське пиво!
    Чого це я змінив тональність вірша?
    Хіба серйозність чимось була гірша?!
    Пояснюю, шановний мій читачу,
    Чому гріха у цьому я не бачу:
    Для СЕБЕ я пишу цю настанову,
    І тон змінивши, не змінив основу!
    Амінь. Багатослів’я не пристало
    Тому, хто хоче віршувати досконало.

    20.02.2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (25)


  20. Юрій Лазірко - [ 2008.02.20 18:09 ]
    Слово про Ра
    Змінились лодії – Нефтіда на Ісіду,
    Тефтун протерла око на чолі у Ра,
    роль "права дихати" на сцені суїциду
    вдалась для Шу. Дух відняла у Клео гра.

    Ледь теплі Геб і Нут ласкали тіло Сета,
    воно звивалось дюнами, немов змія.
    Прийми ж, Осирисе, від Гора амулета –
    останню із цариць – вона тепер твоя.

    А Нун воскрес і жили наповняє Нілу,
    а Сет крадеться і займає береги.
    У легіонах міць, у Римі Вічнім сила,
    а по гробницях поховалися боги.

    Немов нашестя саранчі, ота присутність.
    І згине час… Хіба таке бува?
    І тільки Ра триматиме свою могутність
    за ребра пірамід й папірусні слова.

    20 Лютого 2008


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (8)


  21. Василь Цибульський - [ 2008.02.20 17:12 ]
    СЕРЕД ЖИТТЯ
    Вечірній вітер жбурляє в вічі опалі зорі.
    Вечірній вітер, вечірня осінь, осінній вечір,
    ще теплий-теплий, ще синій-синій, як тихе море.
    Ще так далеко сніги на скронях, думки старечі.

    Ще власна доля на гострім лезі своєї зброї.
    Ще сильні руки, і розпач очі звести не сміє.
    Ще не почато душі простої, душі святої.
    Ще ясний місяць. Ще свіжий вітер. Ще є надія.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  22. Леся Романчук - [ 2008.02.20 17:12 ]
    ***
    Все буде лише так, як має статись.
    Не осягнуть Всевишнього путі.
    Спаситель знав, що має він сконати
    У вікопомних муках на хресті.

    Та духом тверд, він тілом був людина
    І руки зніс небесному отцю:
    «Болять тобі майбутні муки сина.
    О, пронеси повз мене чашу цю!»

    Шануєм над усе гординю нашу,
    А долю обминути — суєта.
    Смиренно ж пиймо сю гіркую чашу,
    Бо чим ми в Бога ліпші за Христа!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (5)


  23. Леся Романчук - [ 2008.02.20 17:51 ]
    Чи вірю?
    Чи вірю я?
    Чи вірую?
    А ти
    Не прагни висоти,
    Не стій на вістрі,
    Не йди проти меча і не клянись
    Меча руків’ям, наче розіп’яттям...
    На попелищі зимного багаття
    Не повивай невтоленості духу
    Пеленами тверезості. Не дай
    Собі повити рук. Не упокорюйсь.
    І не молись так ревно, наче вихрест.
    Якщо повірив — то не відрікайся.
    А як відрікся — не чекай на півня,
    Щоб заспівав. Неправда, ні,
    та ж ти не відрікався,
    Був вірним, мов Марія-Магдалина,
    Що хрест обійняла при розіп’ятті,
    З любові муку хресну прийняла!
    Хто знає се? Хто знає се напевно?
    Напевно так, щоб вірити в Христа?
    В Христа, а не в свою безсилу віру...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (19)


  24. Григорій Слободський - [ 2008.02.20 17:17 ]
    ...
    Я буду під сонцем стояти,
    Обмиюсь холодним дощем.
    Не буду нікого боятись,
    Якщо і хтось прийде з мечем.
    За поміщу звернусь до Чупринки,
    Він сміливо ворогів бив.
    Фортецею стане Україна,
    Яку він дуже любив .
    Я стану на сторожі,
    З пером не з мечем,
    Словом збудую огорожу
    З якої ворог жоден не втече.
    Минули етапи сибірські
    Де Стус своє слово гострив,
    З далеких катівень острозьких
    Сьогодні між нами ожив.
    нашим корифеям сьогодні
    з барвінку сплітаю вінок,
    ніколи під гіду Московії
    Україна не зробить вже крок.
    1990р


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  25. Ірина Шувалова - [ 2008.02.20 15:15 ]
    ***
    кораблі мене наскрізь проходять – я навіть не гавань.
    голосіння війни накриває мене – і не ранить.
    ти ідеш, ти живий, ти торкаєшся світу ногами,
    і в слідах проростають прозорі свинцеві корали.

    скільки крові в тобі… я прийму кораблі, ти не бійся!
    всі порожні міста розстелю на шляху твого війська.
    є ще бах, але баха залишимо, певно, на після –
    разом з теплим пальто, разом з жовтою пляшкою віскі,

    разом з мертвими. мертві уміють найліпше чекати.
    з моїх башт я вже бачу твій траурний флот – я вже бачу.
    я прийму кораблі. ти запишеш мене в свій цитатник.
    головне – не спинись, головне – не дошукуйся значень.

    нам дощаті підлоги пророчать ще ночі і ночі.
    ти стріляй – з твоїх стріл виростають відмінні тирани.
    я прийму кораблі. я поставлю їх просто на площі.
    є ще бах – але це забагато, це не для поранених.

    боже мій, як ти скупо і тонко, і точно все зміряв!
    моя гавань прийме всі твої кораблі – і не більше.
    боже мій, боже мій, ті, хто знають, у що вони вірять,
    взяті в небо живими – й нічого уже не напишуть.

    а вже ось він, поріг: ми – профани, ми пахнемо блудом,
    ми – залізні дерева, ми – замки і башти із льону.
    нам ще буде das seine, та доки чекаємо суду,
    розмісти в наших ранах сліпучі свої легіони.

    надсилай кораблі. на вітрила не зваживши навіть,
    все одно ми посиплем зі скель, ми загатимо море…
    боже мій, ті обранці, на котрих спочине твій намір,
    вже сказали усе – все сказали, тепер не говорять.

    ну а в нас голоси розпанахують діри і діри,
    і слова проїдають лакуни німими ротами.
    я чекаю від тебе – своєї незламної віри,
    якщо ми ще твої – тоді сам повертайся за нами.

    я прийму кораблі – я достатньо порожня для цього.
    на дощатій підлозі – профани – ми слухаєм баха.
    прокажи мені, господи, справжнє ім’я мого бога.
    покажи мені, господи, справжнє лице мого страху.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (7)


  26. Юлія Гринчук - [ 2008.02.20 14:22 ]
    Ранок
    Малюю ранок на обличчі
    Ще навіть не відкривши очі
    Надщербленої кави два ковтки
    Пігулки від запліднення
    Втекти з твоїх обіймів до світанку
    Не розігрівши два сніданки
    Відкрию світові себе

    Твій погляд пострілом у спину
    Для тебе
    Краще
    Я загину


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (1)


  27. Юлія Гордійчук - [ 2008.02.20 13:53 ]
    ***
    В тому світі, що за склом - зима.
    В мене - тіні й зоряні мости.
    Ти чекав, що я прийду. Сама.
    Ти чекав ціле життя. Прости...

    В тому світі, що за склом вже ніч.
    В мене - кава, срібло і папір.
    Ти малюєш зорями: поклич...
    Цього разу я прийду. Повір.


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (11)


  28. Ганна Осадко - [ 2008.02.20 12:55 ]
    Риболовля
    І листя торішнє, і небо горішнє
    (Не Сьоме – до сьомого смертникам зась)
    Чадіють димами… Намолених віршів
    Губами торкається сонний карась.

    (Німе до німого – і більше нікого.)
    Та гострі гачечки і мокрий горох,
    Натягнуті жили на вудочках Бога,
    Така риболовля – попарно, по двох.

    …І зябра здригаються рвучко, надсадно.
    І чорна луска шаленіє: «Води!»
    …І ангел Спокути із Першого Саду
    Мітлою змітає Останні сліди.


    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (6)


  29. Лариса Лисенко - [ 2008.02.20 11:41 ]
    Кармен (Переклад з Мануеля Мачадо)
    Вечір кварталом Тріано блукає,
    Подихом свіжим двори обвіває,
    і коси чорні і очі Кармен,
    в яких кохання палке дозріває.

    Святості німбом він позначає
    того, хто жінку прекрасну кохає.
    Проходить Антоніо - один довгий погляд,
    й душа у Кармен вогнем палає.


    Вікно її він повільно минає.
    Відлуння кроків у серці лунає.
    І знову Кармен молитву читає,
    троянду у горщику поливає.

    Цей чоловік так бентежить, хвилює.
    Надію таємну він Кармен дарує.
    На ранок люстерко сповідь чекає,
    Трояндами коси Кармен вквітчає.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.27) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (2)


  30. Іван Гонта - [ 2008.02.20 10:20 ]
    Плач Єремії
    Плач, Єреміє, щиро плач
    Не тільки за Єрусалимом,
    Хай смуток твій не пройде мимо
    Усіх приречених невдач.
    І першим, і останнім Римом
    Пройде спустошення навскач.
    Ти всім вже зараз розтлумач
    Про ту, що зразу за дверима
    Стоїть з косою і мовчить,
    Чекаючи на слушну мить,
    І дочекатися зуміє.
    Тож плач вже зараз, Єреміє -
    Що не згниє, то все ж згорить.
    Ти бачиш вже, як всесвіт тліє.

    ~7.10.2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (8)


  31. Галинка Лободзець - [ 2008.02.20 00:29 ]
    Прощання
    Ні краплі страху
    й жалю ні краплі.
    Чаша пуста, сухе її дно.
    Вже розлетілись надії цаплі,
    ти вже допив божевілля вино.
    Моментна пристрасть
    завдовжки в вічність -
    не наша книжка, не наш сюжет.
    Цей рік пройшов, як потойбічність,
    остання крапка, кінця куплет.
    І розлетілись, і загубились,
    дві різні долі чужих доріг.
    Були ж щасливі, ми ж так любились.
    Хто не зумів?? Хто не зберіг???
    23,01,08


    Рейтинги: Народний 5 (4.69) | "Майстерень" -- (4.35)
    Коментарі: (1)


  32. Дмитро Дроздовський - [ 2008.02.19 23:39 ]
    Поріз на щоці — це гра в божевілля
    Поріз на щоці — це гра в божевілля.
    О Боже, о Боже, о Боже,
    о чорт,
    ти вільний.
    І кров на руці від страз — ще не біль.
    І сльози з порожніх очей — тільки сіль.

    Залиште пергамент, перо — і душу.
    Заповнити б цей манускрипт і піти — я мушу.
    Й навік відіслати у пляшці — без дна.
    Хіба в цім абсурді Твоя є вина?

    Вже руки втомились, і рух голови — залізний.
    Нічне каяття — це молитва, але — грізна.
    Засмучений місяць кричить в тридцять три голоси:
    Залиште, залиште хоч трохи Краси!

    І потяг у ніч стрімголов гуркотить без мене,
    мій шлях — це зиґзаґ, і не в такт, тільки зсуви-крени.
    Я чарку здіймаю в небесну німу широчінь,
    о Зевсе, о Зевсе-Аїде, прилинь!


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (9)


  33. Ксенія Кириндясова - [ 2008.02.19 23:07 ]
    Небо,пісок,а де ж море?
    Танку
    Тіло зламане.
    Пручається дельфіном.
    Його поранено голандцем-кораблем.
    Поржавілим.Неначе дотик твій.


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (5.13) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  34. Ксенія Кириндясова - [ 2008.02.19 23:09 ]
    Екстремальне сіртакі
    Танку
    Клоунські чоботі.Чотириста частин спідниці.
    Тут були турки стільки років.
    Парламент ти сумлінно стережеш.
    Мовчиш.Як маска на балу Нерона.
    Лиш чоботи ведуть магічний діалог.


    Рейтинги: Народний 0 (5.13) | "Майстерень" 0 (5.13) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  35. Ксенія Кириндясова - [ 2008.02.19 23:53 ]
    Секс-фантазія.ТВ_ведучий
    Тіло зламане.
    Пручається дельфіном.
    Його поранено примарним кораблем
    Поржавілим,мов твій дотик.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  36. Василина Іванина - [ 2008.02.19 19:37 ]
    ***
    В цьому місті я колись жила,
    вуличками древніми бродила,
    і любові неповторні крила
    осявали дні мої й діла.
    В цьому місті гостя я тепер,
    тут ніхто мене вже не пізнає.
    Чом же раптом погляд мій завмер,
    поклику чийого я чекаю?..
    Юність тут моя за тим он рогом
    промайнула, мов невловна мить.
    Ну а місто – в справах і турботах,
    місту моя туга не болить.
    ...Крик чаїний лине з високості,
    здоганяє течію стрімку.
    Помовчу на пішоходнім мості,
    крихти споминів кидаючи в ріку...


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.51) | "Майстерень" 5.25 (5.49)
    Коментарі: (31)


  37. Руслан Навроцький - [ 2008.02.19 19:33 ]
    Люди проходят Мимо
    Для ноги в ботинке целый мир
    выглядит из кожи.
    Начинайте с любой точки.
    Все они похожи. Все они ведут
    к точке отправления.

    Антонио Порчио.

    Люди проходят Мимо
    Солнца.
    Деревьев.
    Кварталов.
    Своих Собратьев.
    Люди
    Несут Года
    В карманах
    Тертых одежд.
    Люди Усталым Глазом
    Делают пробу Света-
    Кусают день.
    Люди.
    Проходят.
    Мимо.

    А люди могли бы – Плакать.
    А люди могли бы – Смеяться.
    А люди могли бы – Любить.

    Хватит!
    Искать Гармоний Тертого Блуда.
    Хватит.
    Лживым Участием Создания Сорить.
    Люди Проходят.
    Люди…
    Слюнявят Терпением
    Терпкую
    Черствую
    Жизнь.

    А люди могли бы – Плакать.
    А люди могли бы – Смеяться.
    А люди могли бы – Любить.

    Их Глина
    Постна
    До
    Дна
    И
    Сжаты
    До
    ,,Нет”
    Их
    Пружины.
    И Светлое, Чистое ,,ДА”
    Святое, Великое ,,ДА”.
    Готовы нести их Спины.



    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (4.22)
    Прокоментувати:


  38. Руслан Навроцький - [ 2008.02.19 19:31 ]
    толк
    Как бы приятно художественно и интересно
    не был отделан фонарь,
    он прежде всего должен светить.
    Оноре де Бальзак

    Век подходит к Концу.
    Век стирается.
    Прячется в Небыль.
    Мать История скоро нас
    Осиротит.
    И родит новой Вехой
    Со старой прорехой
    На карточном теле
    Человеком.
    Человеком…
    Человек будет вечно искать,
    как искал.
    и плодить…
    и плодиться…
    Человеку
    все знать
    и не знать ничего
    не дано.
    Человек так устал.
    Так устал
    Человек
    Пребывать человеком.
    И за тысячи-тысячи лет
    Человеком
    не стал
    Человек.
    Так и не стал.
    Человеком.
    Разуверился.
    Сжился.
    Свыкся:

    ,,А может и впрямь не дано.”

    И что толку писать
    Эти стертые, потные фразы.
    И что толку Колоть себя Небом
    И Будень в теле толочь.
    Раз не стала Любовь
    На этом Шарике
    ( тысячи раз, и ни разу)
    ни Хлебом, ни Хлевом.
    Раз осталась всего-то
    Любовью –
    Любовь.



    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (4.22)
    Прокоментувати:


  39. Руслан Навроцький - [ 2008.02.19 19:51 ]
    вторая глава
    Вы видите то, что есть, и спрашиваете:
    ”Почему?”.
    Я же мечтаю о том, чего пока нет,
    и говорю: ”А почему бы нет?”
    Б. Шоу

    А я все также Волен Небом,
    И все еще Летаю Волей.
    Девяти тысяч Болей болен.
    Я был, я есть Небесным Хлебом.

    Я знаю,
    Откроется скоро вторая Глава
    В Скрижалях Времени.
    Я почти…
    Я готов…
    Осталось…
    Вычистить Ноль из Сердец-хлевов,
    Верой пометить Память-усталость.

    Формула Глины меняется
    на глазах
    Зрячих и слепых взглядом.
    Ибо, и те, и другие
    Видели.
    Седьмой Волной.
    Как старый седой Старик
    Светящийся дивным Светом
    Состоящий из Мелко-Ввеликих частиц.
    Подбрасывал в Добрый огонь
    Новую гроздь Поленьев
    Дрожащей вездесущей рукой.
    Что и придало Дыму
    Такой Аромат Апреля-Лета.
    Оттого и старая Глина
    Наполнилась новым Миром.



    В ней даже стали видны
    Частицы
    Вечного Света.

    Формула Глины меняется на глазах.
    Эпоха канула в Лету.
    Вторая глава.




    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (4.22)
    Прокоментувати:


  40. Віта Литвак - [ 2008.02.19 17:09 ]
    ***
    Нас накриє снігом
    ковдрою одною
    з різних боків лігва
    разом з головою.
    Пальцями у небо
    зробимо по дірці —
    мабуть, так і треба
    дихати до зір. Ці
    вечори зимові
    з ковдрами-снігами
    вже давно у змові
    із календарями.
    Взимку — ковдра снігу,
    далі — ковдра пилу.
    Радіовідлигу
    в гості не просили.
    Нас розкриє снігом
    ковдрою одною
    з різних боків лігва.
    Будем параною
    разом лікувати:
    навесні у небо
    малювати ґрати.
    Бачиш, так і треба.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (10)


  41. Чорнява Жінка - [ 2008.02.19 15:29 ]
    Майже про лелек
    В. Бендюгу та його безсмертним віршам

    ***
    За селом прокричали лелеки
    Летіли лелеки з Африки, -
    Несли в Україну грип.
    Летіли лелеки і кашляли,
    Я кричав їм у слід, аж охрип:
    - Не летіть ви сюди, чорнОгузи, -
    Хай вас негри усіх поїдять!
    Вистачить з нас і Чорнобиля…
    Отче наш… вашу мать, вашу мать…

    ***
    Не в позі щастя
    Ставай хоч раком
    Усе то буде лиш фізкультура
    __________________________________

    Лелеки, недоїдені пігмеями,
    Під “вашу мать” верталися додому,
    І, пролітаючи над Піренеями,
    Побачили картину незнайому:

    Стою я в позі знака Зодіаку
    І бороню кордони України,
    Лише боюсь, щоб грип отой крилатий
    Зненацька не підкрався із-за спини,

    Стою вже довго, вже закляк чекати,
    Вже голуби взялись за справу дружньо,
    Я все здолаю за тебе, країно-мати,
    Урочисто, повільно, стійко, мужньо...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (72)


  42. Григорій Слободський - [ 2008.02.19 14:42 ]
    ...
    Мої роки-
    Це мій багаж,
    З яким прожив,
    В якому бував.
    В якому любив
    В якому кохав.
    Роки мої-
    Це дитинство,
    В якому мати
    Співала пісні,
    Вони минули,
    Як в далекім сні.
    Шкільні роки-
    Це як віки,
    де гриз граніт
    Науки.
    У юність пішов
    З собою взяв
    Материнські мозолисті
    Руки.
    Пораду батьківську
    Проніс
    По житейські ниві
    - Друже сину із людьми
    Будеш ти щасливий!
    Пробігли роки,
    Як води в ріки,
    Як вишневий цвіт.
    Тільки те же сонце,
    Той же білий світ.
    Проминули весни і літа
    Врожай збираю
    в восени
    Роки в скриню закриваю,
    Залишаються зі мною
    Сини!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  43. Володимир Мацуцький - [ 2008.02.19 14:04 ]
    Поетом можеш ти не бути
    Поетом можеш ти не бути.
    Без мови – Господи, єси! –
    ти ланцюгом за горло скутий
    і кажеш «єм», коли їси.
    Ти особистий втратив прояв,
    як язика твій брат відтяв.
    А рідна мова – то є зброя
    в борні за волю і життя.

    Своєї ти позбувся мови,
    чужої вчитись не зумів.
    Ти маєш зиск з тієї змови
    і тридцять срібних у сумі.
    Ото і все, бо України
    немає в тебе, московіт.
    Ти сам собі – суддя і винний,
    тобі країна – чужий світ.

    Покручомовний* українець
    під тим – російським каблуком,
    по всіх світах – вже як гостинець,
    якщо не бидлом – кріпаком.
    То, може, розум буде? – Згодом:
    на рідну землю ниць впадеш
    і будеш мовою з народом,
    і патріотом, може, теж.

    Ти – українець. То є прояв.
    Не змінюй мову на сміття.
    Народу мова – то є зброя
    в борні за волю і життя.

    *Покруч – 1. Потомство, виведене
    від схрещення різних порід тварин.
    2. Спотворене, покалічене слово.

    8.11.06


    Рейтинги: Народний 6 (5.22) | "Майстерень" 0 (5.42)
    Коментарі: (14)


  44. Тетяна Рибар - [ 2008.02.19 14:39 ]
    xxx

    Ти прийшов саме в час, коли визріли зорі і сливи
    І печаль світова обійняла руками роки.
    Ти був схожим на дощ і минув, як минає злива.
    Сива ніч, як черниця, молилась крізь тишу й віки.

    Знову золото осінь розмінює на мідяки.
    І кульгаві вітри, наче пси, розбрелись по дорогах.
    Доторк часу, холодний, як доторк чужої руки -
    Неминучості знак, сипле листя пожовкле під ноги.



    Рейтинги: Народний 5.6 (5.61) | "Майстерень" 5.67 (5.65)
    Коментарі: (23)


  45. Олександра Пилипенко - [ 2008.02.19 13:20 ]
    Весільне плаття - з мильних бульбашок
    Весільне плаття - з мильних бульбашок,
    Які мене літати вчать!
    Мене ніколи не загубиш ти
    Серед юрби чужих дівчат.

    І хай бурчать, що "опозорена",
    Що гола - з ніг до голови, -
    Запам"ятай мене - прозорою!
    І мильні бульбашки лови!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.2) | "Майстерень" 5.5 (5.1)
    Коментарі: (6)


  46. Лариса Вировець - [ 2008.02.19 13:09 ]
    НЕРВИ або Синій дракон
    (екзотичним дарункам присвячується)

    Гріти сандалову ложку в долоні,
    пестити деревину її теплу...
    Вогке повітря — мов сльози, солоне,
    довге мовчання глевке і нестерпне.

    Можеш розбити усі телефони —
    я озиваюсь із кожної скалки,
    з кожного вірша (поети й дракони
    до олівця призвичаєні змалку).

    Бачиш, і цей увіп’явся щосили —
    синього птаха потворне качатко!
    Щось його довго по світу носило...
    Хай перепише цю казку спочатку.

    Хвилі здолає сандаловий човник,
    дивна тваринка свій хвостик підтягне,
    небо не змінить свій колір на чорний:
    білі тюльпани там квітнуть безтямно.

    Прямо з-під снігу у лютому й січні
    квітне барокко будинків химерних...
    Наші розмови триватимуть вічність,
    решта — то нерви.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (31)


  47. Володимир Гнєушев - [ 2008.02.19 13:25 ]
    ФАТАЛІСТ (читати з сумом, наприкінці - заплакати)
    Якби я кленом народився або дубом,
    То мав би безліч різних перспектив:
    Парканом стати, або хати зрубом,
    Чи скрипкою (люблю її мотив!).
    Я міг би стати кріслом Президента,
    Або веслом, що хлюпає в воді,
    У вузі став би лавою студента,
    Чи лавою підсудних у суді…
    Можливо, став би рамою картини,
    Де в Мони Лізи посмішка сумна,
    Підпорою убогої хатини
    Чи бочкою для пива і вина,
    Або, наприклад, держаком лопати,
    Дверима, щоглою чи клубом!…
    Та чим завгодно міг я легко стати,
    Якби був кленом, а ще краще - дубом!
    ………………………………………….
    На жаль усе не так, бо я - людина,
    І тим, що мріялось, не зможу стати!
    Тому попереду у мене путь єдина -
    Терниста путь в народні депутати…
    1998


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49) | Самооцінка 5
    Коментарі: (11)


  48. Валерій Привітний - [ 2008.02.19 01:10 ]
    Космічні карасі
    Стало колесо праці. Додому вже слід.
    Йде дорога повз горні озера.
    Порибалю годинку край Божих воріт,
    Наловлю карасів на вечерю.

    Хвильки небом - відпочиває душа -
    Риб гугол увесь шум покриває.
    Звуки гинуть. І стомлено біля Ковша
    Ходить кіт мій по темному краю

    Друже, хист свій єднати із сутністю нас
    Не напружуй - роботу зробили.
    Маєм сітку чудесної риби та час
    Відновити порушені сили.

    У вишневім садку самість виповнить всі
    Власні обриси вірним коханням
    До безсмертя. І все ж видається мені
    Я рутину вдягав не востаннє...



    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  49. Ярослав Нечуйвітер - [ 2008.02.18 23:07 ]
    ***
    Гірської річки в серці
    не спинити.
    Допоки світить сонце
    в небесах,
    Про тебе
    буду мріяти і жити,
    І світло
    пломенітиме в думках...
    Воно тебе
    зігріє у дорозі
    І в темряві
    тобі освітить шлях...
    Воно – безпечна гавань
    у тривозі,
    Молитви мудре слово
    на вустах...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (29)


  50. Данилишин Мирослав - [ 2008.02.18 22:32 ]
    Крути
    Крути
    Земля кричить,
    Земля благає,
    Не треба більше мертвих тіл,
    Не треба болю і страждання,
    І сліз, і крові, і зітхання,


    Дітей погинуло багато
    За Україну йшли вони,
    За Україну ,помирати,
    У бій нерівний,воювати,


    Московське військо,п’яні хами,
    У бій кривавий подалось,
    Багато їх було,чимало,
    І море крові розлилось,

    Та кров орошувала землю,
    І трупи всі лежали вряд,
    А матері ридали, СИНУ!!!!!
    Та часу не вернуть назад,


    Дітей погинуло чимало,
    І досі чути де-не-де,
    Як там не Крутах,на тих шпалах,
    Земля розірвана гуде.
    Гуде і плаче, як та мати,
    Що сина свого там гука,
    Не прийде він, нема його,
    Лиш слава є його, жива.

    Та й ту хотіли вони вбити,
    Змовчати, того не було,
    То були підлітки- бандити,
    А не герої, як воно,

    Тут зараз кажуть,
    Не було, брежня, те все,
    І балаган.

    Але якшо пронестись нам із вами зараз скрізь туман,
    В ту саму ніч, поглянуть нам, на воїнів , що бились там,
    То зрозуміли би, що може і не потрібно було того,
    Що може б мати після школи побачила його живого,

    Можливо й ні, не треба було,
    Та забувати ми ті дні, не маєм права,
    Бо в огні здобули ми там Україну,
    І Крути мали в боротьбі там не останнюю місцину


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.63) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1639   1640   1641   1642   1643   1644   1645   1646   1647   ...   1829