ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Василь Нечипорук - [ 2007.10.03 00:13 ]
    Доля
    Схилилася Доля, всміхнулася Доля
    І тихо шепнула: “Мені-то повір.
    Була б моя воля, була б твоя воля,
    Стрибнули б ми разом в шалений той вир…”

    І зникла в ранковій, як марево, далі,
    Лишивши сніжинку на посохлій траві.
    Стою я на давно не зораному полі,
    На краю спустошеної землі.

    Доля-сніжинка: злетить, чи розтане,
    Мов трава навесні – зквітує, чи, як в осінь, зів’яне.

    Схилилася Доля, всміхнулася Доля
    І тихо сказала: “Сам вибирай:
    Чи засіяти кістьми спустошене поле,
    Чи там, в далині, - квітучий гай.”


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.5) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Коментарі: (1)


  2. Юрій Лазірко - [ 2007.10.02 21:48 ]
    Коротко
    1
    Не вистарчає слів -
    Стараюсь втиснути паузи
    у життя.

    2
    Лежачий камінь -
    амінь і спасіння.

    3
    Зозуля кує -
    а років не більшає.

    4
    Шукали папороті цвіт -
    знайшли червону руту.

    5
    Люблю, коли кавунів мало -
    можна посидіти при філіжанці.

    6
    Осінь заслухалась
    теревенів бабиного літа.

    7
    Вітер перейшовся
    вушком голки.

    8
    Листок падає -
    нема коли згадувати бруньку.

    9
    У жаху очі великі.
    У голоду - вони більші.
    У смерті - спокійні.

    10
    Не зумів знайти риму -
    Рим не впав через те.

    11
    Kоса косить -
    затравка суха для травиці.

    12
    Зима на носі -
    просякає калини колір.

    13
    Серце вдарило -
    ще не пізно.

    14
    Душили душу -
    пахло свободою.

    15
    У небо падаємо -
    далі нікуди.

    16
    Жив за копійку -
    сонце дивилось поза очі.

    17
    Де твоє око, круче?
    Коли моє мертве ще не викручене.

    18
    Осінь зашпиляла дні, мов ґудзики -
    холодно буде.

    19
    Надія - ще не Віра.
    Віра намацала Любов.

    20
    Дайте мені слово -
    нема про що говорити.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (10)


  3. Юля Бро - [ 2007.10.02 19:37 ]
    львівське
    Ніби даєш обітницю
    Не розмовляти ні з ким.
    З вікон померлі дивляться
    На силуети пласкі.
    Просто в обличчя дихають
    Будинки вапном вологим
    І відчуваєш шкірою
    Давніх місцин некрологи.

    Ніби даєш обітницю,
    Ніби тримаєш її,
    Ніби триває збитницька
    Подорож. Пілігрим
    Рухається на милицях
    Вздовж площі, де небо тримає
    Хмару за сірі вилиці
    Над колією трамваю.

    Ніби даєш обітницю...
    Бруківка – луска змії.
    Вулиця кожна – митниця, -
    Так і проходиш її.
    Кавою, вишнями, сечею
    Мідним присмаком губ –
    Пахне від себе втечею
    Дощ з водостічних труб


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.55) | "Майстерень" 5.75 (5.53)
    Коментарі: (6)


  4. Олександр Єрох - [ 2007.10.02 15:01 ]
    Чоловіка жінка била
    Чоловіка жінка била,
    Ще й тягла за чуба
    І трясла його й крутила
    Половинка люба.
    Наче буря налітала,
    Грім летів луною,
    Ребра й спину добре м’яла,
    М’яла кочергою.
    Потім праску в руки брала
    І питала тихо:
    Чи я, милий, не благала
    Не будити лихо?
    Ще терпіти скільки мушу
    Ледаря й пяницю,
    Зараз я тебе підсмажу
    Й кину у криницю.
    Ось там пий джерельну й чисту,
    Чи відро, чи чарку
    Не забудеш вже ніколи,
    Ти джерельну марку!



    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (7)


  5. Олександр Єрох - [ 2007.10.02 15:56 ]
    Повернувся я від кума
    Повернувся я від кума,
    Так, веселий трошки,
    Ми б сиділи аж до ранку –
    Заважали мошки.
    Пили ми горілку з кумом,
    Мошки кров хиляли,
    Якби випили ми більше
    То вони б пропали.
    Якби випили ми більше
    На одне відерце,
    То відмовило б напевно
    В мошок їхнє серце.
    Якби випили ми більше
    На маленьку діжку
    То лежали б дикі мошки
    Ще неділю в ліжку.
    Якби випили ми більше
    З кумом і кумою
    Я б тих мошок волохатих
    Розігнав рукою.
    А ми випємо із кумом,
    Випємо, їй богу,
    Бо я добре памятаю
    До кума дорогу.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (12)


  6. Ірина Заверуха - [ 2007.10.02 14:07 ]
    Трикутник
    П’ючи сьогодні суцільний розчин -
    Холодний чай і твоє мовчання
    Вже навіть не крово-, а гірко-точить
    На простирадла несвіжа рана

    Плями, плями... усюди плями
    Вкриваюсь слизом непомічання
    Початок фарсу, розв’язка драми
    „Lamour_de_trois” (знак питання)

    **

    Його не існує
    Того двадцять п’ятого кадру
    Монтує свідомість
    Якесь пластилінове quadro
    Воно ж розпадається
    На прямокутний трикутник
    Який розімкнути можливо
    Одна зі сторін
    Просто зітреться
    Зникне з існуючих в світі площин
    І залишаться двоє
    Тобою накреслені криво...


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (5)


  7. Лариса Лисенко - [ 2007.10.02 13:30 ]
    Осінь
    Осінні квіти відцвітають -
    барвисті скалочки тепла.
    Птахи у вирій відлітають.
    Прощатись з літом нам пора.


    Дбайливо прибрані покоси,
    заснули коники малі
    і осені барвисті коси
    розвіяв вітер по землі


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (2)


  8. Чорнява Жінка - [ 2007.10.02 10:19 ]
    ***
    Якби ти чув,
    як лунко пада листя
    на ланцюжок
    твоїх слідів легких
    від болю нетутешнього
    ............до серця,
    від спогадів нічних
    ............до потойбіччя,
    від крику першого
    ............до подиху на скло,
    від слів порожніх
    ............до одного Слова,
    ти б зупинився,
    Часе...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (12)


  9. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.10.02 06:27 ]
    Образа


    Дощ осінній ллє всю ніч.
    - Хлюп-хлюп-хлюп, - зітхає. -
    Гомоніти – гарна річ!
    Тільки ніч глуха є.
    Не почує слів моїх
    Про весну та літо,
    Як у юності це біг
    У зелене жито.
    Та ще ж кличуть звідусіль:
    - Дощику, хутчіше
    Весь город, садок полий,
    Пишний квіт рясніше.
    Ну, а зараз, як іду,
    Ждуть, що зупинюся.
    От ображуся й піду,
    Снігом обернуся.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  10. Печаль Усміхнена - [ 2007.10.02 00:30 ]
    Не дивитись тобі в очі...
    Не дивитись тобі в очі більше доби
    Дуже важко мені, зрозумій.
    А ще важче сказати про це тобі.
    І не легко не квапить подій.

    І не те щоб важкість в душі була,
    Просто трішечки я боюсь.
    В серці квітка кохання зацвіла,
    А я просто не зізнаюсь.

    Берегти її мушу, зрозумій:
    Вона тільки що зацвіла.
    Вітер не цілував ще пелюсток їй,
    Не відчула й проміння тепла.

    Ще зміцніти їй треба, щоб в всій красі
    Показатись вона змогла,
    Щоб не потопталась нога по ній
    І щоб довго вона жила.

    А якщо через роки зав’яне, все ж,
    То в гербарій її засушу
    І в улюбленій книжці поміж сторінок
    Я на пам’ять її залишу.

    А поки що – нехай цвіте вона,
    Підростаючи, у душі.
    А я буду весела, не сумна:
    Є для кого писать вірші.

    Я при зустрічі зазирну тобі
    Чи то в очі, чи то в думки.
    І дозволю зостатись в моїй душі,
    Чи то ти мені, навпаки.




    16.11.2006
    небайдужа берегиня
    тендітних пелюсток



    Рейтинги: Народний 5 (5.02) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (2)


  11. Печаль Усміхнена - [ 2007.10.02 00:01 ]
    ***
    Прохолодна ніч...
    їй нема для кого горіти:
    місяць приходить до неї,
    щоб лише на віддалі
    помилуватись її містично-темною печаллю...



    Рейтинги: Народний 5 (5.02) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Прокоментувати:


  12. Тетяна Горшкова - [ 2007.10.02 00:58 ]
    ПЕРШОКЛАСНИК
    Сашкові виповнилось п'ять.
    Вже – ген – і школа мріє.
    Учитель каже: “Рахувать
    До десяти умієш?”

    “Один, - малюк рахує, - два,
    П'ять, шість, сім, вісім, дев'ять...”
    “Стій, - кажуть, - друже, постривай,
    Щось, голубе, не теє...

    Де ж “три” й “чотири” ти забув?
    Хіба ж їх там немає?”
    “Та.. я ці цифли пломинув...
    Бо “ел” не вимовляю.”


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.29) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  13. Печаль Усміхнена - [ 2007.10.02 00:21 ]
    ****
    Ти... навіщо?
    Це ж жорстоко...
    Як мінімум, не гарно
    з твого боку
    щодо наївної мене...



    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (2)


  14. Печаль Усміхнена - [ 2007.10.02 00:19 ]
    *****
    Якщо подивитись у нічне небо
    крізь шибку освітленої кімнати...
    побачиш...
    погляд...
    свій...
    а неба не існує...


    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (5.02)
    Прокоментувати:


  15. Василь Симоненко - [ 2007.10.01 19:00 ]
    НУДНИЙ КАРНАВАЛ
    Ходжу. Сиджу. Лежу. І скнію.
    Мовчу. І часом шаленію
    Від власних гадок і гидот.
    Не задавлю у серці змія —
    Він ссе і ссе собі помиї
    З моїх бездонних нечистот.
    О, чому я такий порожній,
    Такий дурний і «невозможний»,
    Що сам себе убити рад?!
    Чи не тому, що мускул кожний
    Із тиші рветься в світ тривожний
    Під вітровій і зорепад?
    Де ж ті одні-єдині руки,
    Що в час досади і розпуки
    Мене сховають в свій овал?
    Немає їх! Лиш вітер грюка,
    Та Смуток мій, Нудьга і Мука
    Ведуть свій звичний карнавал.

    12.01.1962


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.73) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (8)


  16. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.10.01 18:36 ]
    Налякав
    Пообідді на осонні
    Дід Панас сів на ослоні,
    Натягнув бриля на очі,
    Відпочити наче хоче.

    Ледь старенький задрімав,
    Як онучок галас зняв,
    Налякав малу сусідку:
    - Бриль зодяг Панаса свитку!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  17. Сан Чейзер - [ 2007.10.01 16:15 ]
    * * *
    Серце болить,
    Погляд вмирає
    Дума не спить -
    Вгору злітає
    Річка бурлить,
    Кров прибуває
    Голка тремтить,
    Тіло ридає...
    12.12.06.


    Рейтинги: Народний -- (4.99) | "Майстерень" -- (5.11)
    Прокоментувати:


  18. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.10.01 00:39 ]
    Якось зранку
    На сопілці якось зранку
    Грав малесенький Іванко.
    Гру почули жабенята,
    Почали собі співати:

    - Гарно грає наш Іванко,
    На галявці барвній зранку.
    Ще покличемо Марійку,
    Най співає коломийку.

    Підхопили пісню бджоли,
    Позлітали зі стодолу,
    До Марійки полетіли,
    На галявку запросили.

    Там Марійка заспівала.
    Бабка з ґедзем танцювала,
    Хрущ на бубні гучно грав,
    Коник скрипочку дістав.

    От і все!









    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  19. Тетяна Питак - [ 2007.09.30 20:23 ]
    ****
    Звуки осені… я чую лиш звуки…
    Чую, як тече маленький струмочок,
    Над ним, вперше в житті, пролітає маленька ластівка,
    Чую, як шумлять пожовклим листям
    старі, поморщені дерева,
    Як білочка стрибає по гілках струшуючи стиглі шишки.

    Чую, але не бачу…
    Щоб побачити красу нашого світу,
    Не треба ні очей, ні хорошого зору,
    Треба мати лиш душу, душу поета.
    Який свято вірить, знає, думає,
    Що і як написати в своїх творах.
    Віра Шевченка і розум Карпенка
    Здатні створити світогляд людини,
    Яка згодом стане частинкою природи.


    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (4.69)
    Прокоментувати:


  20. Ганна Осадко - [ 2007.09.30 20:15 ]
    Виноград
    ...Чавила виноград - і ноги босі
    Топтали стиглі ягоди на сік...
    Із року в рік, а потім - з віку в вік
    Ця тарантелла в бочці...Чоловік
    Тримав сукенку...І тримає досі -
    Як білий стяг, що викидає осінь!

    Налиплі шкірки - (дотики гарячі) -
    Печуть і колють...Це німе кіно,
    Ця мелодрама, не смішна давно...
    Час перебродить - і буде вино -
    Гіркаве, оксамитове, тремтяче,
    Як темний голос - що зове - і плаче...

    То просто бабське літо! Залетів
    Метелик в хату... Відпущу на волю!
    Не хочу. Не тримаю. Не неволю.
    Кохай, коханий, Таню, Любу, Олю...
    Ну що, почув усе, чого хотів?
    ...Немає непрочитаних листів...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (7)


  21. Галантний Маньєрист - [ 2007.09.30 19:46 ]
    Профанація безсмертних рядків
    Краса ситуації
    „Ногами з себе стягую штани.
    Надворі ніч і місяць у тумані” *
    І цей бичок зі смоляно́ї драні!!..
    Мораль:
    в цю мить в Лисички все за чверть ціни.*

    Краса у залишку
    „Хоч як вдивляйся - жодної пилинки,
    На білосніжних квітах хризантем” - **
    Пилок і мед зібрали? Без дилем!..
    Мораль:
    незайманість - важкий тягар для жінки.

    Вивершення краси
    „Гірська дорога. Гречка не достигла,
    А квітами частуйся досхочу!” ***
    Сюди довершеності Зваби долучу!
    Мораль (всього і вся): Квітуча піхва!


    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6)


  22. Тетяна Питак - [ 2007.09.30 19:32 ]
    Осінь
    Останні осінні листки вже опали.
    На душі залишився лиш смуток.
    Чому люди осінньої пори не люблять?
    Їх можна зрозуміти… це не важко!
    Пройшло уже літо і осінь пройде.
    Залишаться мрії, бажання й кохання.
    Тисячі незабутніх хвилин … вже пройшли!?
    Залишається смуток…Печаль!
    Але ти не зважай!
    Ти люби …ти кохай!
    Ти відчуй всю красу,
    Що тобі вона дала:
    І вроду, і ніжність й неповторне бажання любові!
    Ти рости … ти мудрішай!
    Бо тільки ти - юний друже,
    Зможеш любить осінньо - неповторний світ!


    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (4.69)
    Прокоментувати:


  23. Василь Симоненко - [ 2007.09.30 18:07 ]
    ДІД УМЕР
    От і все.
    Поховали старезного діда,
    закопали навіки у землю святу.
    Він тепер вже не встане
    і ранком не піде
    із косою під гору круту.
    І не стане мантачкою тишу будити,
    задивлятися в небо, як гаснуть зірки.
    Лиш росою по нім буде плакати жито
    і пливтимуть над ним непомітно віки.
    От і все.
    Поховали хорошу людину,
    повернули навіки у лоно землі.
    Та невже ж
    помістились в тісну домовину
    всі турботи його,
    всі надії,
    жалі!
    Та невже ж то
    йому все віднині байдуже —
    чи світитиме сонце,
    чи ніч напливе!
    Біль у душу мою закрадається вужем,
    відчай груди мені розпанахує, рве.
    Я готовий
    повірити в царство небесне,
    бо не хочу,
    щоб в землю ішли без сліда
    безіменні,
    святі,
    незрівнянно чудесні,
    горді діти землі,
    вірні діти труда.
    Хай шалені гудуть
    над планетою весни,
    хай трава пнеться вгору
    крізь листя старе...
    Я не вірю,
    що дід із могили воскресне,
    але вірю,
    що ні —
    він увесь не умре.
    Його думи нехитрі
    додумають внуки,
    і з очей ще віки пломенітимуть в них
    його пристрасть і гнів,
    його радощі й муки,
    що, вмираючи,
    він передав для живих.
    1961(?)


    Рейтинги: Народний 6 (5.73) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (3)


  24. Тетяна Питак - [ 2007.09.30 18:07 ]
    Віяння
    Усе буяє навкруги.
    І квіти й трави запашні
    Чудовим віянням полинуть у світи.
    Зелене листя розростеться
    Пахучим подихом
    Заполонить нашу планету.
    І кожен йде… і кожен чує…
    Красивий спів тих солов’їв,
    Що весну кличуть до нас,
    Вони співають про надію,
    Яка у серці нашому живе.



    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (4.69)
    Коментарі: (4)


  25. Чорнява Жінка - [ 2007.09.30 18:42 ]
    Non-re!
    Вибач, мала,
    не можу відвести
    муки твоєї,
    що зараз скінчиться...
    Non-re...– шепотіла
    вода з криниці,
    non-re! – благали
    птахи і звіри...
    Бачиш, як вийшло...
    хіба ти навмисно,
    хіба ти бажала,
    щоб у сусіда
    телятко впало,
    коли ти з квітами
    розмовляла,
    коли ти трави вплітала
    в коси,
    нага вбігала
    в ранкові роси...
    хіба ти знала,
    хіба ти чула,
    що над тобою
    гроза загула?...
    ..........................
    лишився в Часі
    згарища стогін
    (звідки цей спомин,
    з якого неба?),
    через століття
    я просинаюсь з твоїм
    "Не треба!!!"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (10)


  26. Сан Чейзер - [ 2007.09.30 16:43 ]
    * * *
    Впізнай себе серед мільйонів
    Холодних і невдячних клонів
    Індустріального життя
    І не скуштуєш каяття
    Твій час настане заповітний
    На хвильку стане світ привітний
    Розірвеш пута, що завжди
    Ховали в спеку від води
    Хоча іще не знаєш броду,
    Та уяви винагороду,
    Що буде тут-таки чекати
    І шлях до світла прокладати
    Звичайно, вибір не з простих
    Але ж і ти, не з сірих тих,
    Які пливуть за течією
    І долю всіх зовуть своєю
    Ти в силах принести прозріння
    І полум'ям змінити тління
    Подій переламати хід,
    Одвічний розтопити лід
    Вселити у серця надію
    Здійснити незбагненну мрію
    15.01.07


    Рейтинги: Народний -- (4.99) | "Майстерень" -- (5.11)
    Прокоментувати:


  27. Сан Чейзер - [ 2007.09.30 16:07 ]
    * * *
    Логічна послідовність протиріч
    Ми знову опинились на узбіччі
    То ж нумо, відродімо нашу Січ!
    І подвиги згадаємо одвічні

    Вже годі прирікатись:кум чи сват
    Неначе важливіших справ немає
    І що жадає псевдо "старший брат"
    Це в кут глухий свідомість заганяє
    28.01.07.


    Рейтинги: Народний 5 (4.99) | "Майстерень" -- (5.11)
    Коментарі: (2)


  28. Сан Чейзер - [ 2007.09.30 15:42 ]
    Дещо політичний
    Ще раз постанова,
    або байка нова
    Знов пусті дебати,-
    стогнуть депутати
    Тут же дефіцити,-
    і усі бандити
    Де та інтеграція,-
    чиста проклемація
    Скоро інтервенція,-
    дивна консистенція
    Бажаний так поступ,-
    до бюджету доступ
    06.12.06.


    Рейтинги: Народний -- (4.99) | "Майстерень" -- (5.11)
    Прокоментувати:


  29. Сан Чейзер - [ 2007.09.30 15:11 ]
    * * *
    Тихий вечір на порозі,
    зорі в небі сяють
    Тишком-нишком при дорозі
    тіні лиш блукають
    Розсипає ніч підступна
    темнії примари
    Роздає на власний суд свій
    неземнії чари
    Лиш вона сидить сумная,
    а тому все, що кохає
    Але він про те не знає,
    як вона страждає
    Як щодня й щоночі його виглядає
    Як уста його малює,
    потім ніжно їх цілує
    Як вона його чекає,
    тільки ніч ця знає
    Та дарма,що вона знає,
    Бо ж кому те скаже,
    як дитя оте страждає,
    коли спати ляже
    Спить і марить лиш про нього,
    про його обійми,
    про його уста гарячі
    і пухнасті вії
    Про глибокі сині очі,
    (прохолоди повні),
    про щасливі темні ночі
    Про слова, що наче перли,
    з уст чарівних сходять
    І про те, що, певно, вмерла б,
    якби були двоє
    Ніч мине й скупа реальність
    мрію ошукає,
    бо лиш ніч про те кохання,
    нереальне, знає.
    04.04.04.


    Рейтинги: Народний -- (4.99) | "Майстерень" -- (5.11)
    Прокоментувати:


  30. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.09.30 14:50 ]
    Дощ скінчився
    Сушить жук тоненькі вУси (-а),
    Ну, а равлик - ріжки.
    Мошці зимно. Бідну трусить.
    Мерзнуть лапки-ніжки.

    Пряжу вогку павучок
    Вивісив до сонця,
    Свій ліхтарик світлячок
    Стиснув у долоньці.

    Дощ скінчився. Краплі з віт.
    Квапитися треба,
    Най підсохнуть вус, живіт
    Гарно просто неба.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  31. Печаль Усміхнена - [ 2007.09.30 00:45 ]
    * * *
    Рожевий передсон,
    Бузкове передмістя...
    Холодно-синій стон,
    І будеш знов молиться
    За правду, за вуста,
    Що придають наснаги,
    За ті чужі міста,
    За Лондон, Львів і Прагу,
    Що увіллють краси
    У душу засірілу...
    О, Боже, принеси
    Натхнення нотку милу,
    Щоб засіять могла
    Усмішка чарівлива,
    Щоб в кучерях моїх
    Світилась щастя злива...


    Рейтинги: Народний 5 (5.02) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (9)


  32. Кока Черкаський - [ 2007.09.30 00:03 ]
    Гірська дорога. Гречка не достигла...
    Гірська дорога. Гречка не достигла,
    А квітами частуйся досхочу!
    Як не достигла – то й нема в що плигать.
    Частуюсь квітами : дрочу, дрочу, дрочу...

    А от якби уже достигла гречка,
    То можна було б плигать, тільки ж – з ким ?
    В умі перебираю всіх знайомих :
    Іван ? Петро Сергійович ? Максим ?

    Це є біда, це є стихійне лихо ,
    Що нині гречка так повільно достига,
    Достигнути їй заважає клімат :
    То злива, то гроза, то ураган !

    А як же нам , скажіть , вітці народу,
    Без гречки вижити, продовжити свій рід ?
    Ми ж не попремо проти голосу природи,
    У гречку ж плигав батько мій ! І дід !!

    Це є розмноження таке. Вегетативне.
    Нічого в тім поганого нема.
    Як гречка врешті-решт уже достигне –
    Ти спробуй стрибнуть в гречку крадькома.

    Нехай тебе , припустим, звать Іванком.
    То ти, Іванку, не гнітись, не комплексуй.
    Приходь на поле десь о шостій ранку
    Й стрибай у гречку, часу не марнуй.

    Ти там, у гречці , поваляйся добре,
    Немов ото шиншила у піску,
    Поповзай, як гадюка чи як кобра....
    Зробив роботу цю некопітку ? -

    Тепер дивись та не втрачай свідомість !
    У гречку ти стрибав зовсім один ?
    А з гречки ви виходите натомість
    Удвох : ти й твій вегетативний син.

    Звичайно, спосіб цей не всім доступний,
    Лиш справжні українці можуть так,
    У цьому – наша сила і могутність,
    Й без гречки нам не вижити ніяк !

    Й тому при кожнім хуторі, містечку,
    І при великих мегаполісах-містах
    Вкраїнські гречкосії сіють гречку,
    І наш народ – незнищенний в віках !


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (1)


  33. Кока Черкаський - [ 2007.09.29 23:50 ]
    На білосніжні квіти хризантем....
    Хоч як вдивлявся - жодної пилинки,
    На білосніжних квітах хризантем!
    Я знову пропустив свою зупинку,
    Коли ж уже з тобою ми зійдем ?

    А я ж зійти уже давно би мусив,
    Бо я живу зупинок три назад,
    Та в мене настовбурчилися навіть вуса,
    Коли побачив твій я пишний зад !

    Ти їдеш , швидше всього, із базару,
    Мабуть, ти там купила квіти ці ?
    Ти з цими хризантемами – чудова пара,
    Що їх букет тримаєш у руці.

    А я ж також кохаю хризантеми,
    Від їхнього я запаху торчу !
    На тебе лиш дивлюся, і не знаю, де ми ,
    Чи то вже „Полярон”, чи тільки „Слава Іллічу” ?

    Тролейбус вгору сунеться поволі,
    Водій тролейбусу не поспіша,
    Я уявив собі твої сідниці голі,
    І в мене настовбурчилась душа !

    А я ж тебе , щоб знала ти, кохаю
    Вже майже цілих двадцять п”ять хвилин !
    Й тихенько так тебе до себе пригортаю,
    Повір, я буду гарний сім”янин !

    В тролейбуса злетіли з дротів роги,
    Аж іскри полетіли доокіль,
    Своїми я ногами відчуваю твої ноги,
    І в мене настовбурчується кіль.

    А я ж тобі щось мушу говорити,
    Щоб ти мене не копнула під дих,
    Й кажу : Ах-ах, які чудові ваші квіти ,
    Й прикиньте – ні пилиночки на них !

    Тролейбус знов завівся , смикнувся й поїхав,
    Я ледь на твою ногу ну їй-богу не скінчив,
    А ти мені відповідаєш зовсім тихо :
    - Мнє еті хрізантЄми мой любімий подарив...

    А я ж іще хотів щось говорити,
    Та раптом від твоїх цих дивних слів
    У мене розстовбурчилося все на світі,
    І все, що я хотів - я розхотів !

    Нехай дурний тролейбус їде собі далі,
    А в ньому – ти із оберемком білосніжних хризантем,
    Й мораль така, якщо ніяк уже не можна без моралі :
    Вдивлятись краще треба – і тоді ми щось знайдем !


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.16) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  34. Дмитро Дроздовський - [ 2007.09.29 22:44 ]
    Замерз
    Замерз... І не хочеться далі,
    зігріти мене не зуміти,
    в полоні нічної печалі
    я вийду у поле розрите,
    я вийду, але не вернуся,
    лиш вранці, коли забіліє,
    коли ґелґотатимуть гуси,
    я біль переллю у олію,
    і вдень у вогненному русі,
    заплаканий від холоднечі,
    я в сльози холодні проллюся,
    (навколо голосся старече,
    чуже, здичавіле, похмуре,
    з-під масок дорадників гримне,
    мені ж не зустріти Амура,
    і в ніч відпускаю я рими),
    холодна пустеля утоми,
    безжальність до мене і всіхня,
    ми — наче занедбані гноми,
    (в яких золоті є горіхи),
    їм холодно, мабуть, не дуже,
    в них серце не зовсім у кризі,
    не так, як у тебе, мій друже,
    не в полум’ї і не в залізі;
    замерз я, а хочеться далі,
    зігрітися б в холоді свічки,
    і в темній осінній печалі,
    ввійшовши у воду із річки,
    і час зупинився, вчорашній,
    годинником вбитий до того,
    і я, у собі заблукавши,
    зустрів у воді однорога.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (1)


  35. Кока Черкаський - [ 2007.09.29 21:22 ]
    Ногами з себе стягую штани...
    Ногами з себе стягую штани.
    Надворі ніч і місяць у тумані.
    Хоч неохоче злазять з ніг вони, -
    Та зайняті тобою мої длані.

    Тебе тримаю я за гарбузи,
    Щоб не втекла ти , поки буду їх знімати,
    Зніму штани – почну знімать труси,
    Зніму труси – то можна й приступати.

    А ти чомусь холодна , як гантель,
    На мої любощі мовчиш неадекватно,
    Я розумію, що стодола – не бордель,
    І пахне тут не зовсім ароматно.....

    Та що робить, коли таке воно, буття,
    Така, признаємось відверто , селявуха,
    Що змушений я посеред сміття
    Тобі нашіптувати серенади в ліве вухо,

    Коли навколо , де не ступиш, кізяки,
    Коли смердить вареним картоплинням,
    На стінах повзають рогаті слимаки,
    Звисає скрізь торішнє павутиння....

    Та це дрібниці все, моя любув,
    Моє ти сонечко, моя рожева свинко !
    Ногами з себе я уже штани стягнув-
    На щастя в них не затуга була резинка !


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.16) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  36. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.09.29 20:32 ]
    Казковий ліс
    Як бажаєш ти стрічати
    Рік Новий у дивнім лісі,
    Підійди, дівча й хлоп’ятко,
    До ялиночки хутчіше.

    Та красуня новорічна -
    Це не дерево, повір.
    То казковий ліс магічний,
    Де панує щастя й мир.

    Птаха й звір у лісі вічнім
    Завжди в злагоді живуть.
    Славне Свято Новорічне
    Зустрічають радо тут

    Лисеня та зайченятко,
    Мишеня та їжачок.
    Навіть вовчик із ягнятком
    Стали дружньо у танок.

    Горобці, стрижі й синиці
    Із совою гомонять.
    Жвава білка та куниця
    В кульку грають, наче в м’яч.

    Срібний дощик та сніжинки
    Прикрашають чудо-ліс,
    Зірочки, гірлянд іскринки,
    Сяє місяць угорі.

    Кришталевий дзвін лунає
    Від бурульок у цю мить.
    Білий сніг лежить, не тане,
    Під полозами скрипить.

    Миколай у санях їде,
    Кучер – буре ведмежа.
    Забавки, цукерки, книги
    У торбиночці лежать.

    Хай лунає пісня гарна,
    Привітай нею гостей.
    Розпочнемо Свято славне,
    Рік Новий біля дверей.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  37. Чорнява Жінка - [ 2007.09.29 19:34 ]
    І буде день
    І буде день
    новий...
    Вчорашні обереги
    ще гріють серце
    ввечорі,
    коли
    тужливий вітер
    виє свою пісню
    і ніч
    самотню каву подає,
    і спогадам
    не вирватися з кола
    між прапорцями
    дотиків твоїх,
    і клята воля
    сповнюється
    Словом,
    я вірю –
    буде день...



    Рейтинги: Народний 5.4 (5.6) | "Майстерень" 5.33 (5.61)
    Коментарі: (13)


  38. Люта Ольга Козіна - [ 2007.09.29 19:06 ]
    Бо осінь...
    Ти бачиш –осінь!
    Недоречні сльози,
    І нібито ЧОГОСЬ не вистачає…
    Завмерли тіні у незручних позах,
    І хтось без когось, як завжди, зітхає.
    Ти бачиш – вірші
    Вже з набридлим змістом:
    ( - Звонила?
    - Да, никто не отвечает.)
    І я зливаюсь з листям десь за містом.
    Бо осінь! І КОГОСЬ не вистачає.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.34) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (4)


  39. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.09.29 16:44 ]
    Чапи-чапи
    Чапи-чапи… Від задухи
    Бігли містом капелюхи.
    - Сонце гріє з півдня стану,
    На осонні майже тану, -
    Каже перший капелюх.
    - Сонце - наш найкращий друг! -
    Інший тут відповідає. -
    Кожен, певно, пам’ятає,
    Що улітку, при задусі,
    Все спасіння в капелюсі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  40. Андрій Місяць - [ 2007.09.29 15:41 ]
    ***

    На крилах щастя і любові
    лечу до тебе моя мила,
    кохана, ніжна, чарівна.
    Тебе цілую, обнімаю
    і голос чую соловїний,
    котрий лікує усі рани
    моєї хворої душі.
    О, стан блаженний,
    радіє кожен атом мого тіла –
    це щастя, бути із тобою,
    ловити кожен подих твій,
    вдихати ніжний аромат…
    О сон, о мариво безжальне,
    навіщо душу ти вбиваєш,
    ногами топчишся по ній.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.5) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Прокоментувати:


  41. Андрій Місяць - [ 2007.09.29 15:04 ]
    ***

    Любов моя, тобою марю
    і живу тобою.
    У сні і наяву тебе я бачу
    бо у серці ти,
    воно заповнене тобою.
    У тобі я знайшов життя.
    Навіки твій, навіки ти моя!
    Вогонь палає в серці.
    Чого так болісно мені?
    Бо хочу пригорнути,
    поцілувати і в очі зазирнути.
    Навіки твій, навіки ти моя!
    Він спалює мене живцем,
    но не кричу, а радісно мені.
    Із посмішкою іду вперед,
    мов факел олімпійський.
    Навіки твій…
    Я не живу, а марю.
    навіки ти моя…


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  42. Ірина Заверуха - [ 2007.09.29 14:19 ]
    Там, де немає...
    Там, де немає нас, є запахи трав
    Пахощі крапель дощу в долонях озер
    Ніжні парфуми гір в хустинах заграв
    І аромати розріджених атмосфер

    Твоє авто не годиться, вставай і йди
    Хай відчуває грунтом тебе земля
    Хай зародишся зерням в лоні води
    Так починаєш знову себе з нуля


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Прокоментувати:


  43. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.09.29 13:01 ]
    Восьминіжки
    Якось крихи восьминіжки
    Розминали в морі ніжки,
    Ніжки гарно розминали,
    Зранку, тобто, танцювали.

    Танцювали, танцювали…
    Хвилі дужі поздіймали.
    Пропливав по морю Кит,
    Стурбував його той вид.

    - Досить, - каже, - танцювати,
    Ніжки вранці розминати.
    Море піниться, штормить...
    Припиніть оце за мить!

    Тільки крихи восьминіжки
    Розім'яли так ті ніжки,
    Що тепер не знають, як
    Закінчити цей гопак.

    Має кожен восьминіжок
    По чотири пари ніжок,
    Тільки дві танок кінчають,
    Зразу інші починають.

    Скачуть, отже, восьминіжки...
    Не дають спочити ніжки.
    Ті навприсядки, ті скоком -
    Розминаються нівроку.

    - Як бурхливий моря вид, -
    Каже всім поважно Кит, -
    Це, напевно, восьминіжки
    Розминають гарно ніжки.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  44. Марина Копаниця - [ 2007.09.29 12:17 ]
    Осіннє сяйво


    Осінь зі мною у змові,
    У нас з нею спільна душа.
    В її романтичному слові
    Жива таємниця вірша.

    Що сіяло сяйво надії
    Пішло… а без нього – ніяк!
    Весна позичала у мрії
    Жовтенький осінній піджак.

    Осінь – святиня у храмі:
    Радію, сміюся, живу…
    Я їй довіряю, як мамі
    І мрію про пісню нову.

    Що б’ється у серці – не знаю:
    Не радість, не біль і не зло.
    Я осінню завжди чекаю
    Все те, що з весною пішло.


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.13) | "Майстерень" 5.25 (4.31)
    Прокоментувати:


  45. Печаль Усміхнена - [ 2007.09.29 00:12 ]
    ***
    Сторінками розлючених днів
    Ти волочиш замучені ноги...
    І картаєшся, що не зумів
    Ти знайти легкої дороги...
    Нарікаєш на будні і бруд,
    На штовхаючих подорожніх
    І на тих хто уже десь не тут,
    Хто не зможе підтримать сьогодні.
    Б’єш коліна, обтрушуєш бруд,
    І стираєш ріки на щічках...
    І думками ти десь вже не тут:
    Зовсім інші там є чоловічки...
    Провалитись у зоряний світ,
    Там де холод, що можна згоріти...
    І заснути навіки самій...
    І у пристрасті танго кружити...
    Та спіткнулась... і в листя шубовсть –
    Колір плям замигтів пред очами...
    А розплющила їх... й тут... і ось...
    Ти лежиш в жовтенькій піжамі...
    Усміхаєшся... й сльози в очах,
    І не можеш себе зрозуміти...
    Чи то просто наснився лиш жах,
    Чи пора вже тобі полюбити...



    Напівщось...


    Рейтинги: Народний 5 (5.02) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (6)


  46. Юрій Лазірко - [ 2007.09.29 00:59 ]
    Знімаю шапку перед Часом
    Чого розніжився, заляг мов камінь, Часе?
    Відляж у грудях - хай зайде до них життя.
    Паяцувати, нити годі ловеласе -
    Душа крізь ребра проростає власним "Я".

    Від стуку серця - глибини сяга коріння
    І п`є небесну сліпоту та бавить зір.
    Гнучка стеблина, мов настояне сумління,
    Тримає цвіт гіркого провидіння. Вір!

    Ні слів, ні дій, ні голих цнот, ні сил на ложі...
    Та пристережена у чолобитній твердь.
    Вина пройде слідами мучеників божих -
    Її вполює на гріховних ловах смерть.

    А ти стікай піском - нову виповнюй вічність,
    Склепайся в сутінках зубами та у сні,
    Січи у лютому, лютуй на славу в січні,
    Та не вини шукай, а істин у вині.

    А на Страшнім Суді, ніяково та тихо,
    Пройдись чистилищем від серця до хреста.
    З тобою вмер Господь, тобою всесвіт дихав
    В тобі живе Любов... та ти ще не настав.

    28 Вересня 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (11)


  47. Ірина Дем'янова - [ 2007.09.29 00:30 ]
    * * *
    Пізня осінь, передзим`я,
    вітер скулився, як пес,
    цідить висхле сонце-вим`я
    біле світло із небес,
    і вагітні сизі хмари
    спочивають на дахах,
    і злились в скорботній парі
    сіра гілка й чорний птах.
    Жухле листя мерзне, скніє
    так впокорено, мов спить.
    У мені незримо зріє
    пуповини зрима нить.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.48) | "Майстерень" 5.38 (5.43)
    Прокоментувати:


  48. Ірина Дем'янова - [ 2007.09.29 00:33 ]
    * * *
    Мої сни забрав у мене,
    Тихий смуток, сміх невинний.
    Вже душа осіннім кленом
    Багряніє в морок плинний.
    Вже над нею я не владна –
    Серце в тебе на долоні.
    То весна та гріхопадна,
    то ті сльози несолоні,
    то той погляд, що бентежить
    і дарує буйне щастя.
    Стежку ожеледь мережить,
    я ж біжу без страху впасти.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.43)
    Прокоментувати:


  49. Ірина Дем'янова - [ 2007.09.29 00:37 ]
    Востаннє
    …З клепсидри витікає день невпинно…
    Та одинокість перед жерлом ночі,
    Той протяг вічності, той безмір самоти…
    Візьми в долоні руку, і хай плине
    той час, як хоче…Більше не зурочиш…
    Повіки склеплюю…
    Сльоза з-під них…
    Прости.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.43)
    Прокоментувати:


  50. Ірина Кобевко - [ 2007.09.29 00:57 ]
    СПІВАЄ ОСІНЬ
    Проміння дзвонить об бруківку сіру,
    Відлуння чути: „Досить літа! Досить!”
    А сонце слухає тихеньку пісню,
    Яку виконує барвиста осінь.
    Вже спека літня в росах розчинилась,
    І в унісон гудуть злостливо-сонні оси.
    У бабиного літа взявши струни,
    На арфі грає золотая осінь.
    Вітри з дерев крадуть помалу листя.
    У сірих хмар дощів холодних просять.
    На сцені року голосно і дзвінко
    Співає пісню чарівниця-осінь.
    Природа зелень заховала в скриню,
    Птахи летять у вирій і голосять,
    Збивають крильми гіркоту туманів,
    А їм услід співа чаклунка-осінь.


    Рейтинги: Народний 5 (4.41) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1681   1682   1683   1684   1685   1686   1687   1688   1689   ...   1829