ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олеся Гавришко - [ 2007.03.18 12:59 ]
    Слова 2
    Твої слова мене вбивають,
    Іду насправді не туди.
    Минають дні тепер за днями
    І щастя зникле не знайти.

    Збирати цю головоломку
    На просто більш не має сил.
    Її складаю лиш місцями,
    Все решту покриває пил.

    Бажання рухатись зникає,
    Все зрозуміти й далі жити.
    Не смій забавлятись з почуттями,
    Бо можеш їх назавжди вбити.

    І річ не в тім, що ти не та,
    Коли говориш: Я люблю!
    Та пам'ятай, що ці слова,
    Належать не тобі - йому.

    18.12.2006


    Рейтинги: Народний 5 (4.56) | "Майстерень" 5 (5.08)
    Прокоментувати:


  2. Олеся Гавришко - [ 2007.03.18 12:04 ]
    Казки
    Полетіти б на крилах вітру,
    Розгадати найскладнішу загадку.
    Побачити сім чудес світу,
    На мить надіти невидиму шапку.

    Перетворитись з попелюшки на принцессу,
    Віднайти цілющу воду.
    Написати б божественну песу,
    В гидкому каченяті розгледіти вроду.

    Мати завжди сім вірних гномів,
    Спокусливого яблуа не вкушати.
    До ладу звести магічні числа,
    Квітку папороті б відшукати.




    Рейтинги: Народний 4.5 (4.56) | "Майстерень" 4.5 (5.08)
    Прокоментувати:


  3. Наталія Трикаш - [ 2007.03.18 11:13 ]
    Крик
    куди їдемо
    за океан
    за о-ке-е-а-а-н
    там де немає слідів людських підошов
    ліпитимемо замок із піску
    скажи мені
    чи ходять туди кораблі
    ти махаєш головою у різні боки
    здалося
    зупинка п’ята
    дубль дев’ятий
    ти занадто далеко
    за сотні кілометрів від мого острову





    Рейтинги: Народний 4 (4.99) | "Майстерень" 4 (4.86) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  4. Наталія Трикаш - [ 2007.03.18 11:10 ]
    Без назви
    десять разів місяць ставав молодим
    шукав наречену у себе в домі
    а зірки показували на землю
    сонце від ревнощів перестало світити
    тоді знайшла Біда дві яскраві квітки
    і дала вінець мені в руки
    стали інші питати хто ти
    танцювало листя в парку
    то був вальс
    плакав гріх
    він тільки народився
    все було як завжди
    тільки поряд ІНШІ спитали
    чуєш хто ти
    як житимеш
    і чи житимеш далі



    Рейтинги: Народний -- (4.99) | "Майстерень" -- (4.86) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  5. Наталія Трикаш - [ 2007.03.18 11:21 ]
    Мій Авва
    Стукав довго
    господар знав і мовчав
    я боявся
    торкнувся дверей
    де сліди від долоні
    невиліковно
    хворого на сон
    я казав листя зметено
    я нагадував дубу сховати
    жолуді
    для білого рицаря
    на чорнім коні
    на вікні мій Авва розіслав
    квітки
    рожеві й червоні
    тільки він у цьому домі знає
    як не гине їхнє коріння
    та вже білий вершник
    заходить
    востаннє на зморену землю
    Авва плаче
    гукає мене від сусідських дверей






    Рейтинги: Народний -- (4.99) | "Майстерень" -- (4.86) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  6. Олександр Морщавка - [ 2007.03.18 10:57 ]
    Я тільки вчусь
    Я тільки вчусь викрешувати зорі
    Із чистих душ яскравих, небайдужих,
    У них серця джерельні і прозорі,
    Своїм корінням з генним кодом дужі.
    Я тільки вчусь мелодії мажорній
    У первістки-вірші свої вдихати,
    Бо сподіваюсь - буревії чорні
    Вік не торкнуться батьківської хати.
    Я тільки вчусь в собі себе долати,
    Коли діймають смуток і зневіра.
    Так хочу я, щоб Україна - мати
    Була гарантом мрій моїх і віри.


    Рейтинги: Народний -- (4.85) | "Майстерень" -- (4.75) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  7. Анна Шишкіна - [ 2007.03.17 20:11 ]
    Білими стрічками рами
    Білими стрічками рами
    Перехрестя на тілі скла,
    Пусткою древнього храму
    Дише поверхня вікна.
    Дивно,якось підозріло,
    Дивиться в очі ліхтар,
    Дихати нічим від диму
    Туманних серпанкових хмар.
    Вечір.Гуртожиток,Холод.
    Так хочеться свіжості дня....
    Відкрити вікно-і на волю
    Крізь твердість бетонову дна?


    Рейтинги: Народний 5 (5.09) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Прокоментувати:


  8. Анна Шишкіна - [ 2007.03.17 20:05 ]
    "Я"
    Кімнати біле підвіконня,
    Шовкових простирадл мана,
    Холодні стіни колихають
    в мені
    моє дитяче "Я".
    Благають ніжно не пручатись,
    І пити морфій із горнят,
    І опустити тихо вії,
    І погасити іскропад
    З очей вологогрізних
    і дитячих...
    Та "Я" моє не слухається,плаче
    І проситься на руки,як дитя,
    А я стою,і страх бере на руки взяти,
    Бо у очах його
         кипить смола мого життя.


    Рейтинги: Народний -- (5.09) | "Майстерень" -- (5.04)
    Прокоментувати:


  9. Анна Шишкіна - [ 2007.03.17 20:17 ]
    зима.......
    Зима ця сильно розтягнулась,
    Хоч непопомітно почалась:
    І кава в чашці льодом затягнулась,
    І хуга в серці затяглась.
    Сніжинок бісить біла філігранність,
    Бо симетричних граней гострота
    Зболілу шкіру ніжно ранить,
    Як ранить тишу глухота
    Своїм природженним невмінням
    Зловити ту блаженну мить,
    Коли душа іще говорить,
    А тіло, втомлене, мовчить.


    Рейтинги: Народний 5 (5.09) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Прокоментувати:


  10. Мрія Весна - [ 2007.03.17 19:30 ]
    Нічна тайна
    Ніч на небі зорями гаптує,
    Тихо падає на плечі сон.
    Місяць з неба тінь свою цілує.
    Десь троянда в закутку сумує
    І співає тихо вітру в тон.

    Ну, а вітер-звабник вcе танцює
    З іншими в сусідньому гаю′.
    Пестить ніжно пелюстки, цілує,
    Бавиться з листочками, милýє,
    Забуваючи любов свою.


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.03)
    Коментарі: (7)


  11. Анна Шишкіна - [ 2007.03.17 19:04 ]
    Осінь
    Тонке мереживо світання
    вплітає осінь в руді коси,
    І як останній біль кохання,
    блищать на павутинках роси...сльози...
    Яскраво,буйно пахнуть айстри,
    Дарують терпкий аромат,
    Що його осінь як прикрасу
    Вдягає поверх своїх шат.
    Її бездонні сині очі
    до країв сповнені дощів,
    туман ліловим осерпанком
    на віях шовкових осів.
    Здається,осіні зіниці-
    сама безмежна пустота,
    а то-манлива глиб криниці
    й стрибок у воду із моста...


    Рейтинги: Народний 5 (5.09) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Прокоментувати:


  12. Катерина Василенкова - [ 2007.03.17 19:29 ]
    ***
    Зірвалась камнем вниз моя душа
    зі скель життя
    у закипівшу лаву.
    І крик німий
    зронила в небуття,
    і тишу своїм болем розірвала


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.13) | "Майстерень" 4.5 (5.04)
    Коментарі: (1)


  13. Анна Шишкіна - [ 2007.03.17 19:49 ]
    Білий тиховірш..... Дощ...
    Краплі дощу в монотонній істериці
    Обціловують кригу скляну моїх вікон,
    І сповзають додолу,знесилені,
    Патьоками сліз розчарованих.

    Розчарованих тим,що не вдертися,
    Не ввірватися їм у мій прихисток.
    В глубину не дано просочитися
    Їм душі недосяжної...

    Недосяжної,недочитаної,
    Таємничої,до кінця не розгаданої.
    Так і будуть у шибки стукати
    Без надії,що їм відчинять.


    Рейтинги: Народний 5 (5.09) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (1)


  14. Анна Шишкіна - [ 2007.03.17 19:45 ]
    *крапля кави*
    Холодну порцеляну нагріє міцна кава-
    В прозорий зимний вечір
    Душі моїй забава.
    Душі,чи, скорше,тілу,
    Що так нагрітись хоче
    І дмухає на пальці,
    Закутавшись у ночі.


    Рейтинги: Народний -- (5.09) | "Майстерень" -- (5.04)
    Прокоментувати:


  15. Анна Шишкіна - [ 2007.03.17 19:48 ]
    *крихка свобода вікон*
    Крихка свобода вікон,
    Туге сплетіння рами...
    І штори,як повіки,
    Ледь зрошені сльозами.
    Тонка скляна прозорість,
    Що ловить неосяжність,
    Вночі п'є спрагло зорі,
    А вдень, як сонце майже,
    Розсіює проміння
    В моїй сирій кімнаті,
    Ілюзією вабить
    Думки сумно-крислаті,
    Пускаючи коріння
    В мою хвору свідомість...
    Хотілось трошки правди -
    Лиш фальш одна натомість.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.09) | "Майстерень" 5.5 (5.04)
    Прокоментувати:


  16. Анна Шишкіна - [ 2007.03.17 19:08 ]
    ***
    Жовтаві пальці,
    Мов у соці мірабелі.
    Смичком не смикайте безжалісно струну:
    Печальний крик віолончелі
    Встеляє атласом
    мені труну.
    А атлас-він шорсткий й холодний,
    І коле шкіру,мов гірський кришталь,
    Ви краще застеліть сріблястим шовком,
    Сплетіть із павутин
    мережану вуаль.

    Жовтаві пальці,
    Мов у соці мірабелі,
    Смичком легенько смикайте струну:
    Хай тихий плач віолончелі
    Не будить душу одо сну.......




    Рейтинги: Народний -- (5.09) | "Майстерень" -- (5.04)
    Прокоментувати:


  17. Уляна Явна - [ 2007.03.17 19:52 ]
    флояра
    Хилитайся на віттю, розпускай волосся,
    Бо флояра грає!
    Хто ж її губами торкає?
    Так ніжно, так пристрасно…

    Крутилася дівка, гой, крутилася ладная!
    Тай згубила намистечко слічнеє,
    Тай згубила хрестика мідного…

    Парубочок пас корівоньки –
    Місяцеві ріженьки,
    І зогледів блискітку,
    Сред каміннячка.

    На флояру заграв, думає,
    До чиїх до грудоньок,
    До чиїх то біленьких,
    Намистечко прилягало…


    Рейтинги: Народний 5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (2)


  18. Фешак Адріана - [ 2007.03.17 18:22 ]
    Д.В.М.
    Ти можеш мати тисячу жінок
    Перелюбити і перекохати
    Але не знімеш з себе цей вінок
    Ту пам*ять, що дає не забувати
    І де б не був, кого не обіймав
    які не говорив слова крилаті
    Любов моя, яку ти розіп*яв
    Хрестом на долі буде все ж лежати

    2003 р.Б.


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (2) | ""


  19. Катерина Василенкова - [ 2007.03.17 18:10 ]
    ***
    Забути все і всіх,
    поринути в безодню –
    у свій підробний світ,
    у свій фальшивий день.
    Не можу бути тут,
    дивитись на людей –
    хай краще буде все
    уявне і порожнє.

    У серці біль і щем
    від кривди і обману,
    від зла, брехні, що нас
    затоплюють дощем,
    і повінню несуть,
    і хвилями – до брами,
    ім’я якій – Кінець, –
    у неї ми й пірнем.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (3)


  20. Юрій Панченко - [ 2007.03.17 18:12 ]
    Я тобі розкажу
    Ти від мене ховаєш своє обличчя,
    Про кохання пісень не співаєш.
    Я тобі розкажу про свої почуття –
    І тоді ти недолю здолаєш.

    Я тобі розкажу про проміння очей,
    Як я сльози ковтаю щоденно.
    Я тобі розкажу про всі фарби ночей,
    То безбарвних, то світлих, то темних.

    Вечорами буває голубить журба,
    Сонце б’ється крізь штори кімнати.
    Хочу про позабуті останні слова
    Я на вушко тобі прошептати.

    Я тобі розкажу про надії мої,
    Ту, єдину велику надію.
    Про це мідне листя крижаної весни
    Хай розкажуть тобі мої мрії.


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.91) | "Майстерень" 5 (4.81) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  21. Марта Шуст - [ 2007.03.17 17:25 ]
    Так хочеться весни
    Так хочеться весни, тепла і насолоди,
    Розтріпаного вітру вільного в гілках.
    Рябеньке сонце незалежно від погоди
    Щоб сміючúсь скакало легко по щоках.
    І кожен ранок пробудився б щастям,
    Скотившись віями до заспаних долонь.
    Освячений цей день життя причастям...
    Дощами теплими торкнеться моїх скронь.


    Рейтинги: Народний 5 (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (2)


  22. Андрій Горін - [ 2007.03.17 15:54 ]
    Вдивляюсь у твій сон
    Вдивляюсь у твій сон, як в сон чужого саду,
    і яблука скотились — від остраху малі.
    Ти тінями зведеш над тишею аркаду,
    щоб дотики зірок нас не взялись жаліть.
    Як тепло світить плід, як ночі котять хвилі,
    звикає до руки цікаве пташеня.
    У місячних сльозах пливуть дерева білі,
    де небом напоїть ти повела коня.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.29) | "Майстерень" 5 (5.14)
    Коментарі: (1)


  23. Андрій Горін - [ 2007.03.17 15:58 ]
    Пливу по літу Вашого чола
    Пливу по літу Вашого чола,
    коли у спраги не питають: «Можна?»
    Густого дня визбирує бджола
    нектар з нас двох схвильовано й тривожно.
    І мед тоді так солодко гірчить
    про доторки, про затихання криком,
    де краще захлинатися вночі
    без сорому незімкнутим повікам.
    І в очі, мов у скелю, вдарить вал,
    і тіла корабель, як білий спалах.
    Холодних рук найгарячіший шал
    повільно допала у тім, що мало.
    Їдкіший дим спроваджує зола
    все вище й вище — вже не зупинити.
    Хмарина згадок, визріла в зеніті —
    пливу по літу Вашого чола.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (1)


  24. Золота Жінка - [ 2007.03.17 14:51 ]
    Відповідь
    Так, я буду Вашою жінкою,
    Вашим спокоєм, Вашим болем,
    Вже не феєю, не чужинкою,
    А великим несапаним полем.

    Так, я буду Вашою долею -
    Сонце-ружею (з колючками),
    І вечерею з бараболею,
    І безсонням із пелюшками.

    Так, я буду Твоєю дружиною.
    Ти - правицею, я - лівицею.
    Вже не сіном, але периною,
    Ніжним котиком... Чи левицею?


    Рейтинги: Народний 5.35 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (3)


  25. Мирослава Меленчук - [ 2007.03.17 13:03 ]
    Ангел-А
    ...А нижче свого неба не впадеш...

    1. (К. Ц.)
    - Крок. Лише крок... І така обнадійлива воля!!!
    Світ відморозив усе, що лишалось живим...
    Дихаю в борг, під заставу сміюся поволі...
    Тінь. Невидимка. Примара. Обвуглений дим.

    2. (А.)
    - Все? А чому, моя крихітко, падати страшно?
    Жити жахливіше...Думалось так дотепер?
    Світ зажорстокий, коли ти маленька мурашка –
    Страх затяжкий, щоб униз зіштовхнути себе.

    Просто не час і не місце шукати розплати.
    Там, унизу, у воді, – відображення хмар.
    Крила твої ще не виросли. Рано літати.
    Мучить не тіла огидність – душевний тягар.

    3. (К. Ц.)
    - Хто тут? ...Ну, от! Божевілля одягнено маску.
    Зараз, ось-ось. І скінчиться навічно усе...
    Господи, чом я не можу? Штовхни! Ну, будь ласка!
    Більше не в силі терпіти життя карусель.

    4. (А.)
    - Стій! Ти хоч раз розглядав свої зранені очі?
    Бог не безжальний. В тобі добросердна краса.
    Камінь терпіння сумнівна вода не підточить.
    Душу звільни! Від прокльонів спаси небеса.

    Скільки разів ти собі зізнавався в любові?
    Тільки, прошу, не кажи, що немає її.
    Це ж у тобі ще живе щиро-лагідне слово...

    5. (К. Ц.)
    - Може, мені це співають дзвінкі солов’ї?

    ___________________________________________
    - Знаєш, у тіло - не в душу вбиваються цвяхи.
    - Знаю, вінок - не розп’яття з тернових кущів...
    Можна спитати?
    - Питай, моя крихітко Цахес.
    - Ангели плачуть?
    - ...Когось врятувавши...
    - Хм... Дощить!!!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (6)


  26. Олександр Морщавка - [ 2007.03.17 13:34 ]
    Сон
    Тебе мені повідав сон:
    У таїні хмільної ночі
    Я цілував вуста і очі...
    ...Тебе мені повідав сон.

    Мене тобі повідав сон:
    В сплетінні наших тіл гарячих
    Я шепотів слова найкращі...
    ...Мене тобі повідав сон.

    Мені й тобі наснився сон –
    Найкращий сон одної ночі.
    Хай стануть марева пророчі
    Для нас обох... Не просто сном!
    ..................
    Мені й тобі наснився сон...



    Рейтинги: Народний -- (4.85) | "Майстерень" -- (4.75) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  27. Золота Жінка - [ 2007.03.17 10:56 ]
    Ревність
    Не віриш? Заморочу, доведу,
    Отрую, вб"ю, зведу безсмертну душу,
    У всіх тебе безсовісно вкраду,
    Очима втоплю, ревністю задушу.
    Осіннім чадом, хмільністю ночей
    Розкраю на мільярди половинок,
    Вустами розпалю вогонь очей,
    Щоб знав, як задивлятись на блондинок!
    Спалю, розіпну, розбуджу, зурочу,
    Ста мідяками слів насиплю здачу...
    Я просто жінка.
    В мене карі очі.
    Заплачу. Розцілую. І пробачу.


    Рейтинги: Народний 5.2 (5.49) | "Майстерень" 5.33 (5.52)
    Коментарі: (11)


  28. Світлана Лавренчук - [ 2007.03.16 20:23 ]
    Банк
    Дебет і кредит бажань і подій,
    Ти мене, любий, хоч поглядом грій.
    Ми ще з тобою не звЕли рахунки,
    Хтось мені винен вагон поцілунків…
    Далі в балансі якісь там активи –
    В кожній події шукай позитиви:
    Хоч на борги я підвищу відсотки –
    В банку «Кохання» розплата солодка.


    Рейтинги: Народний 5 (5.01) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (13)


  29. Катерина Василенкова - [ 2007.03.16 19:40 ]
    Життя – театр
    Ми сліпо підкоряємося Долі,
    І вчинки нам диктують Небеса.
    Чому би нам не поміняти ролі,
    Костюми, декорації – на нові,
    І змити грим, де на лиці сльоза?

    Життя – театр, та ми в нім – не актори,
    Ми – сценаристи – кожен про своє:
    Закреслює, виводить кожне слово,
    Сторінки вириває, пише знову,
    Помилки виправляє, і…здає.


    Рейтинги: Народний 5.08 (5.13) | "Майстерень" 5.08 (5.04)
    Коментарі: (2)


  30. Тетяна Рибар - [ 2007.03.16 19:27 ]
    * * *
    Зорі – срібні медузи
    Небом нічним пливуть.
    Грають на арфах музи,
    Янголи хмарки перуть.
    В озері ночі - спокій,
    Тоне в глибинах світ.
    Серце сповільнює кроки,
    Сни забирають в політ.
    Доки на білі плечі
    Ранку впаде зоря,
    В‘язнями в чарах ночі
    Будемо ти і я.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.65)
    Коментарі: (7)


  31. Юлія Гордійчук - [ 2007.03.16 19:33 ]
    ***
    Пережду, затаюсь затравленно
    В темных улицах неприкаянных,
    Прокурюсь, пролечу серой дымкою,
    Невидимкою-неглядимкою.
    Обойду десятой дорогою
    Черной кошкою-недотрогою,
    Разминусь с тобой в лужах сумерек,
    Расстворюсь в толпе ложных суженных.
    Может, ты не заметишь издали,
    Может, не найдешь и не выследишь,
    Позабудешь, отпустишь, отступишься
    И уйдешь из жизни моей...


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  32. Люта Ольга Козіна - [ 2007.03.16 18:38 ]
    Неможливість
    Прийшов. І знову зачепила
    Ця неможливість бути поруч,
    Прийшов, і знову розгубила
    Себе-праворуч і ліворуч,
    Пішов. Пішла. У різні боки
    Веде нас неможливість знову.
    Пригадую (так одиноко...)
    Якусь перервану розмову,
    І так по колу (Оле!Оле!)
    І так завжди. Що за морока?
    Ми не забудемо ніколи,
    Ми, неможливі, одинокі,-
    Цю неможливість і ці крила,
    Ці вголос і-про себе-фрази,
    Прийшов. І знову зачепила
    Ця неможливість бути разом.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.34) | "Майстерень" -- (5.33) | Самооцінка 3
    Коментарі: (18)


  33. Фешак Адріана - [ 2007.03.16 18:31 ]
    я знала
    що ж так мало... так вибрала Доля
    припорошені мрії... колись це здавалось коханням
    я знала (!) це буде - зустрінусь з Тобою
    лиш не знала коли попрощаюсь востаннє...
    як чужого Тебе поведу до забутої церкви
    ми не будем молитись... до храму зачинені двері
    і під брамою вгору
    Ти збагнеш повну істинність серця
    увесь зміст недоказаних чи не почутих містерій







    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (3) | ""


  34. Ірина Заверуха - [ 2007.03.16 17:27 ]
    ***
    Ім’я тобі – сонце,
    Коли посміхаєшся вранці
    Примружуєш очі,
    Теплом зігріваєш своїм.
    Ім’я тобі – злива,
    Коли ми з тобою – коханці
    Вологу даєш ти
    Моїй благодатній землі
    Тебе називаю
    Всіма іменами на світі
    Та тільки не можу
    Тебе я назвати своїм
    Залишаться сльози
    Колись на подушці пролиті
    Коли ти зникаєш безслідно
    Ім’я тобі – дим...


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Коментарі: (8)


  35. Юлія Гордійчук - [ 2007.03.16 17:45 ]
    Осінь
    Надії осені: "уперше" і "востаннє".
    Закінченність понять, подій і рухів.
    Так перше листя пропливає в танці,
    Так поостаннє плодоносить груша...
    І полетіло павутиння згадок
    Й осіло зморшками під потеплілі очі,
    А небо дивиться на нас і, мов востаннє,
    Зірками сипле, що літати хочуть.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.2)
    Коментарі: (6)


  36. Світлана Поваляєва - [ 2007.03.16 17:28 ]
    made in japan.
    #/~
    Чисте взуття люди подібні
    Хмари стрімкі на небі
    то там то тут мруть
    не як люди — інакше

    #/~
    Човен біля води на піску
    весло кидає синю тінь мов зів’ялу гілку
    так непритомна рука
    Відчуженого-сном, Мертвого або Поваленої Статуї
    звішується з мар
    Танцююїть в тіні богомоли.

    #/~
    На Череп’яному Бубонці задрімав Метелик.
    Голос Череп’яного Бубонця спить поряд з Метеликом.
    Їхня Тінь схожа на Квітку.

    #/~
    Полудень. Спека. Знерухомлений Світ.
    У згвалтованому склепі намагаються цілуватися дітлахи.

    #/~
    лунко б’ються об землю яблука
    сигаретами, фарами, шибами палає вечірнє Місто в дощі
    одежі вогшають волосся звивається в кишенях хаос не можу знайти ключа

    #/~
    Кішка дрімає, втомлена рухами моїх вій,
    Спостерігає спалахи віхори та спіралі…

    #/~
    дерева Табануко живуть століттями
    корінням зростаються утворюючи справжній родинний склеп
    гектари вологоживих зелених сновид
    нечутливий до жодного буревію
    фруктові кажани маленькі кур’єри
    Табануко ніколи не покладаються на сили природи
    їхні корені вписані в коди сутності сили
    поміж кур’єрами з різних світів
    нетривкими родоводами тварин і комах
    що вже там про людей говорити
    мовчазна спека в зіниці загрози цунамі смерти
    швидкість вітру турбує лише непевних і плинних
    безкореневих не-табануко
    так з’явились убивці дерев бобри гробаки й лісоруби

    #/~1
    Осінь у льошку портвейн на газеті вогонь у вапняній стіні
    Не намальований справжній синющий від холоду
    Ноги пітніють і мерзнуть водночас пензлі стовбурчаться вогка фарба не сохне
    #/~2
    З касети сплутана плівка на підвіконні
    Мов з риби прозорої випущені кишки
    #/~3
    Травесті розчавлен(ий/а/е) похмільним синдромом
    Як щелепи комахи на препарувальному скельці
    #/~4
    Набряклий похміллям друг виходить в трусах на балкон
    Затягується глибокодумно димом і вимовляє: ОСІНЬ…
    #/~5
    Чорно-червоний бражник п’є з кавуна сік
    З кавуна стирчить ложка поруч розкраяна диня

    #/~
    Листя на темній і тихій поверхні озера
    мертві квіти у шклянці з гнилою водою
    на погризеному дощами дерев’яному столику
    замок на дверях оголені шибки залишки подертих фіранок
    глухо падають яблука вітер траву куйовдить
    на гілці забута ганчірка втратила своє наймення
    самотня кішка сидить на дерев’яних східцях гіпнотизує час…

    #/~
    Торішні крила метеликів на торішньому склі
    Торішні подерті фіранки з торішнього павутиння та листя
    Привиди торішніх й позаторішніх подій та звуків
    Наскакують несподівано з-за рогу китоподібних меблів
    Комодів й креденсів для зберігання луски метеликових крил
    ніжок торішніх комах
    Білизна пахне грибами болотом листям
    Озивається ліжко зойком ропухи коли на нього сідаєш
    Ти досі не знаєш: у нас попереду небо )))))))))!

    #/~
    У кожній каві живе тюлень
    він майже ніколи не виринає
    показатися відвідувачам зоопарку
    кожний плястерок цитрини -
    смерть метелика в менопаузі літа
    гадаєш так просто бути тюленем?
    гадаєш так просто померти?..

    #/~
    накреслений крейдою танець
    білі підошви слідів малюють тепер щось інше
    слідами відколовся від зграї пішов вигнанець
    Перетворився на індіанця Танцююча Хмара

    #/~
    Коли припиняєш вживати слово "Я"
    Центробіжна сила якого всмоктує весь наявний простір
    Зі спогадів народжуються історії та істоти
    … старий велосипед — охоронець мушель…

    #/~
    Тиха порожність сутінків у кімнатах
    Майже японський спокій засушених квітів
    Світло — жовтий шовк, музика — безгучні сльози
    Чекатиму на повернення, мов кішка, бо моя киця — спить


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (1)


  37. Світлана Поваляєва - [ 2007.03.16 16:18 ]
    Омманіпадмейопть
    йшла собі линвою лялька та й зверзлася в прірву

    Я — імаго. Давно.
    лобом пробила Лялечку
    У рік той
    коли востаннє бачили Вольфа Мессінга.
    крила надмились Повітрям,
    яке зжер Чорнобильський Викид.
    Політ. Сновізії. Вежіблизнюки. Вогонь
    заковтнув рештки Лялечки.
    мозки спеклися купи
    коли Бі-Бі-Сі транслювало
    перші хроніки Третьої Світової.
    Мій день поринає у Присмерки.
    Я дуже старе Імаго.
    котре так і не навчилось Літати.
    Досі.
    Дорослі Комахи
    викликають у мене Огиду.
    Бачу: вони літають й — Блюю.

    $-
    До мене плакало вночі травневе море
    іще холодне й не засмічене піплами
    а я гатив об стіни коридору
    немов сновида мертвими руками
    я виріс вже з родинної гамівки
    вона лящить по швах але не злазить
    мов шкіра зі змії… де покоївка
    котра мене чи вразить, чи образить?!
    бодай зачепить… де ті перукарки?!
    як остопизділи мені містичні бляді!
    де прибиральниці параски блін одарки?!
    ніщо мені не стане на заваді
    знайти свою принцесу десь під тином
    чи біля ксерокса в печері фотосправи
    не в інтернетрях не «належним чином»!
    її від мене заховав Лукавий
    вона зрізає з ніг чужих мозолі й нігті
    або у касі метрополітена
    ув’язнена серед пластмаси й міді
    у колообігу жетонів ніна лєна
    вона не схожа на транссексуала
    на манекенницю модель чи бізнес-вумен
    вона ніколи ніцше не читала
    не підставляла клітора під стумінь
    не їздила по трасі автостопом
    не марила померти молодою
    не знає де знаходиться європа
    прозора. сіра. я люблю її такою!

    $-
    Портативна аптечка духу
    Баян. Джгут. Марафет. Мінєт.
    Олівець. Улюблена Книжка. Fire.
    Запасний Срібний Кульчик до вуха.
    Ніч. Тютюн. День. Сон. Стилет.
    Всесвіт. Мушля. Адреса бару.
    Усмішка. Музика. Танці. Рухи.
    Кохане Закохане.

    $-
    Естетика смерті: трупи — не естетичні!
    Трупи — негарні, смердючі, потворні, не-вічні!
    Як не вічна «вічная пам’ять» на плівках живих.
    Донині живі однолітки й малолєтки
    Уяви!, пам’ятають мене, а я їх — уперше бачу!
    І дивуюсь: як швидко вони виростають
    У смаглявих парубків з ніжними рухами сили,
    Андрогінну довершеність змінюють швидше, аніж дерева — листя,
    Перетворюються на «чиказьких биків»…
    А наступні вже їм прогризають спини,
    І червиві плоди поколінь
    Укривають асфальт своїм гноєм…
    Вони йшли перший раз в перший клас
    Під мій випускний і останній дзвоник…

    $-
    Ті, що приходять і не покидають -
    Пірнають у сни і виходять на волю Так легко і босо в повітря ступають
    У джинсах подертих — у небо прокволо
    знімаються з якоря в лагідну прірву,
    рамена і дреди зникають у хмарах,
    де від підвіконня розходиться гирло
    німої ріки позанеба кумару,
    зворотності кайфу, простору прострацій
    і ті, що з ріки виринають навічно,
    сміються у снах поміж двох мастурбацій
    так просто, прозоро і так… прагматично
    показують сутність захоплення снами,
    з яких вони вийшли фактично сухими -
    воскурені діти чиказького лами
    нащадки огиди в Лас-Веґасі -
    з диму
    і з молока їхні погляди й рухи
    і посмішки — ніжна розріджена плазма
    у їхніх кишенях — обкурені духи
    забули про нас на вершині оргазму…

    $-
    Вони ґвалтують нас милом — з милом
    Віртуальні вояки простору засобів масових комунікацій
    Хакери мислення соціальних стандартів
    Убивці маніяки і психопати
    Вони надсилають нам повідомлення
    Користуючись універсальним паролем нашої параної
    Бо електронний простір нарешті надав їм право Свободи Скальпеля
    Хворобливого світовідчуття
    Вони відчувають беззахисність швидко знаходять жертву
    І трахають її свідомість в дупу з того боку люстра
    І єдине що нам залишається — це облизувати люстро
    Чи завішувати його поверхню
    прабабчиною злинялою чорною сукнею…

    $-
    Страшно, коли валиться дім
    Знаходитись всередині нього
    У міліметрі від скроні пролітають балки
    Зсипається цегла й бите шкло..

    Страшно тому, що не вбило одразу
    А тепер є час злякатися смерті
    Злякатися свого небажання жити
    Злякатися фізичного болю, каліцтва

    Що є напівсмерть? — життя
    Смерть — це щось остаточне
    Життя — щось фізичне. Біологічне
    У будь-якій формі страшне і безглузде

    Страшно знаходитись в епіцентрі
    Будь-якої руйнації, навіть якщо
    Вискочиш неушкоджений звідти
    залишиться
    так само сумнівною
    вартість життя

    $-
    Скільки лунатиме дощ
    Скільки литиметься музика
    Скільки ламатимуться старі платівки
    На небі На небі На небі

    Скільки ковтатиму зелений сум
    Скільки ще сумуватиму за тобою
    Скільки ще переб’ю старих платівок
    На небі На небі На небі

    Я танцюватиму довго
    Я помру коли танцюватиму
    Я танцюватиму коли помру
    На небі На небі На небі

    $-
    Я зрізала волосся
    Відрубала мов кодолу
    Минуле -
    Прощавай моє кохання
    А я тепер легка й прозора
    Прокидаюсь на світанні
    Десь потяги гуркочуть колискові
    Й неквапно в небі блимає літак
    Собаки брешуть на багатоповерхові
    Паперові
    Будинки
    Це кохання
    Ото так…

    $-
    Намалюй на білих крильцях метелика
    власних шаманських рухів кривулі
    живе серце прибоєм ніжності
    гроза померла у череві неба
    і не зазнає народження
    твори, ліпи свою музику
    з повітря свого дому
    може, порадиш, де мені виплюснути
    діжку з помиями свого болю
    так аби нікого не забруднити
    аби земля мене вибачила…
    рибка зі здертою лускою
    чіпляє оголеним нервом коралі
    що оточують звідусіль
    застиглий вибух ненародженої грози
    ми пізнаємо одне одного випадково
    але щоразу глибше прибоєм ніжності
    важкі гравюри уявлень
    на шкірі стають акварелями
    балансує на дроті парасолька прозора
    ніяк не впаде не тому що боїться Прірви
    а тому, що вона — метелик
    здригається від кожного дотику пензля
    від фарби важчають вогшають крила
    живе серце захлинається прибоєм зболеної ніжності…

    $-
    Слимак без мушлі — раб піску і вітру
    О дивний світ! Яскравий і пекучий
    Мов лезо — від дощу самотня і лискуча -
    Нас відвезе до моря траса
    Титри
    Титри
    Титри
    В кінці немає напису THE END
    Кіно лиш починається, а ROCK-n-ROLL вже мертвий
    У вухах вклякла музика
    Не жертва! Я не жертва!
    Увесь цей світ — my Crazy Rainy Land!
    Я танцюватиму в калюжах й харкатиму кров’ю
    Ті плями продадуть з аукціону
    Не буде в мене ані мушлі ані дому
    Лиш нерви, мов дроти, оголені любов’ю!


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  38. Фешак Адріана - [ 2007.03.16 14:11 ]
    перегоріли дротики
    а як же так...? згоріло все й нема
    і більше струм не бігає по тілу
    я все ж зуміла вирватись з ярма
    хоча не знаю чи цього хотіла
    ну що за звук? і знову телефон
    НІ! спогадів музей уже закрито
    замість підлоги - сходинки бездонь
    ти впадеш тут...(!) а я??? ВМІЮ ЛЕТІТИ


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (2) | ""


  39. Ірина Заверуха - [ 2007.03.16 14:38 ]
    ***
    А сором підносить на вила
    Знівечену гордість
    Усе, що колись говорила-
    душевна кволість...
    І дощ не змиває вкотре
    Кислотні сльози
    Дістали вже вірші
    Прозорої прагну прози...


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Прокоментувати:


  40. Юлія Овчаренко - [ 2007.03.16 11:47 ]
    Питання
    Жива була –
    примусили спинитись,
    сховати біль в мереживі тенет
    і розміняти щастя завелике
    на жменьку заіржавілих монет.

    Разом навчалися
    байдужості, цинізму,
    плачу без сліз і чхати на любов,
    спіткаючись о граблі алогізму,
    у різні боки бігти стрімголов.

    Чому ж мені
    твої гіркі страждання
    малює Бог віршами уві сні,
    коли давно закрито всі питання,
    розставлено всі крапочки над „і”...

    16.03.07


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (6)


  41. Катя Нагайчук - [ 2007.03.15 21:03 ]
    ***
    Весняне небо затяглося хмарами,
    І перша крапля впала, як сльоза,
    Кохання розлилося в серці чарами,
    Із крапель болю почалась гроза.
    На мить сховалось сонце – щастя частка,
    І подих вітру зачаївсь на мить,
    Гримить лиш тиша, наче сіра казка,
    Де крапля мрії навіть не блищить.
    Одна лиш пташка має жить бажання,
    І сірий фон наділений теплом,
    Ім'я цієї пташки є Кохання,
    І сонце й вітер під її крилом...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.03) | "Майстерень" -- (5.11) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  42. Люта Ольга Козіна - [ 2007.03.15 21:00 ]
    Враження від вистави
    Лісова пісня,
    Лісова пісня,
    Я закохалася в дикому лісі,
    Я заховалася в дивному листі,
    Я зустрічалася з добрим і чистим;
    Лісова пісня -
    Лесина пісня;
    Світло і розпач,відоме й незвісне,
    Я розтікалася сном променистим
    Диво-коханки під сяйвом барвистим.
    Лісова пісня,
    Лісова пісня,
    Я загубилася в темному лісі,
    Я розлучилася з рідним і чистим
    Зараз у місті...без лісу, без змісту...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.33) | Самооцінка 3
    Коментарі: (2)


  43. Олександр Морщавка - [ 2007.03.15 18:55 ]
    Намалюю я місто
    Запряжу норовистих
    Жовтневих вітрів,
    Щоб зорати покинуте поле.
    І засію віршами його
    З добрих слів,
    Щоб не виріс там
    Кукіль ніколи.


    Засаджу я садами
    Найближчий пустир,
    Щоб птахи свої гнізда в нім вили.
    І, готуючи діток своїх
    В дальній вир,
    Дарували й нам
    Мужність і сили.


    Намалюю я місто
    З конструкцій легких,
    Де у вікна всі сонечко сяє.
    Де панують і радість,
    І щастя, і сміх,
    Де підступних людей
    Не буває!


    Олександр Морщавка


    Рейтинги: Народний 5 (4.85) | "Майстерень" 5 (4.75) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  44. Фешак Адріана - [ 2007.03.15 18:00 ]
    Д.В.М.
    ти не читай моїх віршів
    ти не дивись на моє небо
    ти не сприймай.... це сивий біль
    забутий біль самої сЕбе
    ти не приходь... ти не дзвони
    ніколи більше не нагадуй
    але й нікуди вже не йди
    захмарна ніч для зорепадів


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (53) | ""


  45. Фешак Адріана - [ 2007.03.15 15:41 ]
    я є дощем
    знаєш чого я боялась найбільше?
    у світі такого страшного не бачили ще
    (торкалась до Тебе
    п*ять років словами у вІршах
    і в зливу торкалась до Тебе дощем)
    реалій боялась... колись якось просто зустріти
    в маршрутці, на вулиці
    чи біг там ще знає де
    боялася... найбільше (найбільше!) у світі
    для чого?
    Навіщо...
    я звикла... я тільки дощем...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.23) | "Майстерень" 0 (5.07)
    Коментарі: (6) | ""


  46. Фешак Адріана - [ 2007.03.15 15:26 ]
    текст полоненої під небом
    не тримай мене небо
    .своїм золотавим волоссям
    бо я під тобою
    .згвалтована твоїм промінням
    сумна полонянка
    .життя як тягар несу ДОСИТЬ!
    не періщ мені в душу
    .дощами отими... камінням
    не в*яжи мені руки
    .я ними збираюсь літати
    не чіпай мого серця
    .колись я уміла любити
    тільки стри мені пам*ять
    .залиш в мені вітер й Карпати
    не тримай мене небо...
    .я знаю і вмію летіти


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (8) | ""


  47. Олександр Бик - [ 2007.03.15 15:18 ]
    Я помирать не хотів
    У світлі свічок-ліхтарів
    Всесвіт мене хоронив -
    На лаві поломаній,
    В кутку під іконами
    Я помирать не хотів.

    Смерть викликала на бій,
    Сльози котилися з вій...
    Серце ще билося -
    Вмирать не хотілося
    В місті убивць і повій.

    В обличчя дмухнув вітерець.
    В тіло ввірвався свинець -
    Зранений падаю,
    Любов свою згадую...
    "Боже, мабуть це кінець!!!"


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" 5.25 (5.35)
    Коментарі: (2)


  48. Олександр Бик - [ 2007.03.15 15:09 ]
    Мій похорон
    Як гарно помирати одиноким:
    Ніхто не плаче, не кричить і не рида -
    Приємно вмерти нездійснившимся пророком
    І не відчуть за хрест святий стида.

    Відчути запах свіжого повітря:
    Закрити очі і зробити вдих...
    Востаннє я на цім жебрацькім святі,
    Не прочитаю більше дум своїх.

    Заплаче муза, рима зніме шапку;
    Всі ланцюги порвуть святі сонети...
    Буденність у відставку, лиш лірика сьогодні -
    Час підійшов для похорон поета.


    Рейтинги: Народний 0 (5.36) | "Майстерень" 0 (5.35)
    Коментарі: (7)


  49. Олександр Бик - [ 2007.03.15 15:02 ]
    Дисидент
    Ламаю звичний плин свого життя -
    Тікаю від буденності світів.
    Моя Земля не кругла, а плоска
    І спочива на спинах у китів.

    Я сам собі живу наперекір
    І оголошую своїм думкам протест...
    Я дисидент - борець гнилих ідей,
    Повстанець, що розіпнутий на хрест


    Рейтинги: Народний 0 (5.36) | "Майстерень" 0 (5.35)
    Прокоментувати:


  50. Юрій Лазірко - [ 2007.03.15 14:12 ]
    Протерлися рими
    Протерлися рими. Рядки осушивши,
    вони не схотіли шукатися більше.
    Просилася крапка. Та з коми оживши,
    рука вигиналась у запинах вірша.

    Від слова-до-слова метелики думки
    гніздили пилок в духотворенні терцій -
    рядки оплоділи. І стовпчики струнко
    пройшлися парадом... та збилися в серці.

    Терпким і солодким кохання вродило:
    у кетязі стигле, живе... на мольберті.
    Протерлися рими, залúшивши крила.
    Та крила з паперу, а я... далі стерто.

    15 Березня 2007


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.67) | "Майстерень" 5 (5.76)
    Коментарі: (21)



  51. Сторінки: 1   ...   1723   1724   1725   1726   1727   1728   1729   1730   1731   ...   1829