ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Таїсія Цибульська - [ 2011.10.14 17:41 ]
    Про осiнь у стилі Емо
    Ножем у боці
    Застрягла осінь,
    Розбила небо
    Чорнилом хмар!
    Мов кров'ю, листям,
    Стекла додолу,
    Струмить із вени
    Вогненний дар!
    Не треба жалю!
    Закрию очі!
    Віддам я душу
    Тобі свою!
    Кохай до крику!
    Кохай до болю!
    Порви на клапті
    Любов мою!
    Жорстока осінь,
    Холодна осінь,
    Дісталась серця,
    Торкнулась дна!
    Застигла осінь,
    Лишилась осінь,
    В пустому серці
    Навік одна.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (16)


  2. Юрій Лазірко - [ 2011.10.14 16:32 ]
    Кроки по травi
    Ледь замовчав...
    і кроки вітру по траві
    я на години перевів
    ковткі, мов чай.

    Себе привчав –
    не опускати голови,
    не відпускати – що зловив
    в тенетах трав.

    А там – тепло
    так невибагливо стекло.
    А завагітніло стебло –
    то привело

    воно мені
    росу у сонячнім вогні.
    Прозоре – висохне на ніч,
    а світ – на ґніт.

    Вогонь завмре
    строфою – гідною цвісти.
    Де крок за вітром не остиг –
    шафранний трем...

    ледь замовчав...

    14 Жовтня 2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (18)


  3. Олександра Фаустова - [ 2011.10.14 16:14 ]
    Чотиривірші
    Чотиривірші


    Гарна дівка-молодиця
    Стоїть нібито цариця.
    Серце з перцем аж горить,
    У роботі вся кипить.

    ***
    Вертають сірі журавлі
    Додому все, до хати,
    Летять до рідної землі,
    Вона їм рідна мати.


    ***
    Десь над морем, там, далеко,
    Куди чайки летять спочить,
    І де кружля сумний лелека-
    Маяк забутий височить.

    ***
    Із казкового із краю
    Дочекались Миколая.
    На човні до нас він лине
    З подарунками своїми.


    ***
    Я Акація струнка,
    Я висока, показна.
    Своїм віттям вкриваю всіх
    І дорослих, і малих.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Устимко Яна - [ 2011.10.14 14:22 ]
    ¤¤¤
    вона просто любить, маскуючи сум під утому.
    про це говорити не прийнято в певному колі,
    в її тимчасовому...піде, зронивши «доволі» -
    себе переконує завжди невдало у цьому.

    нікуди не піде, воно, наче плющ, тимчасове,
    давно запустило в аорту постійну отруту:
    не так і кохає, не так і смертельно, по суті,
    раз-два і забути, здмухнувши кришталики солі.

    не сміти бездумно кохати і винятків жодних,
    така її правда ( чи кривда) неписана гола.
    а коло стискається навколо срібного горла,
    як шанс пересилити звичку. ні-ні, не сьогодні...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  5. Наталка Ліщинська - [ 2011.10.14 12:48 ]
    М-м-море
    мріяти - море…
    міст із монет
    місяць-Моне
    вимельхіорив

    мружитись – море…
    музика мев
    між млявих мрев
    мерхне в мінорі

    марити морем -
    мушлі малі
    на мілині,
    муркіт моторок

    мліти у морі -
    мовби малюк
    в мамі, до мук,
    молиться в морок…

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (16)


  6. Сергій Татчин - [ 2011.10.14 10:22 ]
    Палітра
    Умбра.
    Земля на загибель приречена.
    Все переповнено серцебиттям.
    Кожне навзаєм римоване речення –
    самодостатнє свідоцтво життя.

    Вохра.
    Повітря, окроплене ладаном,
    перед дорогою трохи хмільне.
    У словоплетиві, нами розкраденім,
    запам'ятай не поетом мене.

    Кобальт.
    Цей берег під небом знеболеним
    вже не розгледіти із корабля.
    Я почуваюсь покинутим Ґолемом,
    що забуває для чого земля.

    Кадмій.
    Без чого я тільки не житиму,
    тільки – мій Господи! – не забирай,
    в місті, небесним по золоту шитому,
    жінки, яка проведе мене в рай.


    Рейтинги: Народний -- (5.71) | "Майстерень" -- (5.78)
    Коментарі: (74) | "Boswellia sacra"


  7. Ярослав Петришин - [ 2011.10.14 08:23 ]
    ГЮРЗА
    Властивість є в стріли: коли летить,
    то перед ціллю завмира в повітрі.
    Дає останню спробу утекти
    від небезпеки, що таїть у вістрі?..

    А, може, просто випити ковток -
    іще один - терпкої dolce vita…
    Чи ж кожному обіцяний місток
    між осінню і згарищами літа?

    Моя - дзвенить напругою гюрзи,
    що за секунду допадеться жертви.
    І вже немає часу на "Спа-си..." –
    одна лиш мить
    на збори
    в царство
    мерт...

    осінь 2009



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (95)


  8. Іван Редчиць - [ 2011.10.14 08:41 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    56

    “Як ненависть прикрита оманою, –
    її зло відкривається в зборі.”

    І неправда була полум’яною,
    а майдан вирував, наче море.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  9. Віктор Ох - [ 2011.10.14 01:55 ]
    ПРО ВІРУ

    Хочу вірити у Вищу Суть,
    що Сенс має будь-яка подія,
    що у серці нашому живуть
    Воля, Совість, Радість і Надія.

    Віра – наче для душі бальзам.
    Віра нам допомагає жити.
    Та чи можна вірити в обман?
    Чи не є гріхом себе дурити?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (6)


  10. Сонце Місяць - [ 2011.10.13 22:31 ]
    «SPES»
     
     [брама]
     
    входитимеш, забудь про те
    як промовляли хвилі млисті
    у сніжно-пінному намисті
    тебе вважаючи мерцем
    на перепутті снив священних
    уліссові дзвінкі сирени
    вогневим вабили ключем
    & сяюче врочисте літо
    свій проповідувало дзен
    до королівен & нікчем
    для митаря чи содоміта
    на вквітчаній епічній сцені
    за маривом страстних воріт
     
     
      
      ✴   ✴   ✴ 
     
     
     
    допоки потолоч на чорній площі
    святкує оргії & відправляє страти
    твій невермор у тишині кімнати
    чатує вісті незбагненні & пророчі
     
    між зблисками в пітьмі люстер глибоких
    блідий сатир несе довічну варту
    & в черепі на старовинному ін кварто
    відлунням тануть опівнічних тіней кроки
    обер-тони прозорих перехожих
     
    у пантомімі масок із del arto
    твій арлекін з устами коломбіни
    аматор & насмішник безневинний
    галерник слів безславно переможних
     
     
      
      ✴   ✴   ✴ 
     
     
     
    кинь своє таро сестро небога
    вічі з кришталю нестями
    у срібні мусліни повита еклога
    дорога шита хрестами
     
    на обрії місяця сонячна повінь
    нещадна прозорість лиха
    пожадливий смолоскиповий пломінь
    у прокажених ликах
     
    сірчані хмари з вогнями-круками
    домініканська дхарма
    безмовний ерот із мечем ритуальним
    & наречений танат
     
     
      
      ✴   ✴   ✴ 
     
     
     
    ці дні понад інші у простір прочинені
    чуттів без причини їдуча смарагдовість
    ці вогкі міста з ліхтарями нуарними
    & вовчії танці & витівки гицелів
     
    цей присмак ефіру & спрага до хрипкості
    у мідному золоті скрізь тротуарами
    щезають химерно кружляючи ангели
    спивають життя понівечені кілери
     
    утомою всіх мертвороджених пристрастей
    всечадно кипить некромантська алхімія
    & серце жорстке без потреби вампірові
     
    безвинно ведеться розчулено зяючи
    сумління шукати під мурами райськими
    резони кохання в сезоння ненависті
     
     
     
     ✴
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (24)


  11. Іван Потьомкін - [ 2011.10.13 22:24 ]
    Сповідь
    Не нарікай на мене, рідний краю,
    Що я до тебе, наче у відрядження.
    Не садови на покуті, мов гостя.
    Бодай узбіччями дитинства проведи...
    ...Де горлиці печаль війни гули,
    Змагаються зозулі з солов’ями.
    І я не відаю, чи то літам непевний лік вести,
    Чи в хор пташиний голос долучити.
    ...Комусь судилось землю цю квітчать,
    Комусь – до неї по ночах кричать.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  12. Юлія Радченко - [ 2011.10.13 22:54 ]
    Твои мысли-гимны заглушают мои стоны…
    Твои мысли-гимны заглушают мои стоны…
    Молчаливым скрипом выхожу (из себя) – тенью…
    Ты не раз видел контур улицы обнаженной.
    Я уже раньше ощущала себя «не в теме»…

    Раздавал листья пересохший (солёный) вечер…
    Унисекс-город. Разделил бы - не его вкусы…
    Ты войдешь - прошлым. Только вряд ли опять замечу,
    Что ты вновь грубый и по-прежнему светло-русый.

    Что мои линзы очерняют не твои луны…
    Остриями света не белеют они (ватно)…
    Там зима-гордость. Я когда-то не была юной.
    Раздевало утро... Стало скучно. С меня хватит…
    2011 год


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  13. Іван Низовий - [ 2011.10.13 21:01 ]
    * * *
    «Люби мене!» – колись ти заклинала
    Мене в годину любощів палких.
    Від слів твоїх душа моя палала
    І серце розбивалось на скалки.
    Любив тебе, не люблячи самого
    Себе – за добровільний свій полон
    У пестощах твоїх. Не знав нічого
    Я про реальний світ. Суцільний сон
    Мене позбавив мужності і сили
    Боротися за себе... Та хіба
    В усі часи – до мене – так любили,
    З покірністю й безвольністю раба?!
    «Люби мене!» – сама ж ти не любила,
    Вірніш, себе любила – не мене, –
    Пригублювала лиш... Відьмача сила
    Мене палила жадібним вогнем.
    Я дивом розкріпачився. Я дивом
    Прозрів. Господня сила привела
    До дійсності... А ти лишень блудливо
    Убік циганський погляд відвела,
    І хвостиком – сюди-туди – майнула:
    З десяток уляглось тобі до ніг...
    Невже забула? Ти про все забула?
    А я забути досі ще не зміг...


    2001


    Рейтинги: Народний 6 (6.53) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (3)


  14. Ярослав Петришин - [ 2011.10.13 21:22 ]
    ПОЛІТ
    І як уберегтися від облуди
    її красивих і холодних фраз,
    коли так щиро мерехтіти буде
    у діадемі слів фальшивий страз?

    В душі уже нема живого місця,
    а я - до неї, наче - на меди.
    Невже ізнов, мов голий серед міста,
    стояти буду посеред біди?

    На що надіюсь і чого шукаю
    в її світах, закованих у лід?
    Йду над проваллям по самому краю
    і вже передчуваю свій політ...

    осінь 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (23)


  15. Володимир Сірий - [ 2011.10.13 20:48 ]
    Повернення
    Я випав з вузлика доріг
    На твій поріг,
    Кохана,
    Немов дитини щирий сміх
    Чи перший сніг
    Зарана.
    Ти ключ просунула в замок
    І я примовк
    В чеканні,
    Твого обличчя ніжний шовк
    Губами товк,
    Мов п’яний .
    Пробач за гіркість самоти,
    Бо знаєш ти,
    Як в ділі
    Напроти всім вітрам іти
    Через мости
    Горілі.
    Віддай мені любов свою,
    Мов у раю
    Адаму.
    Я ляжу плугом у ріллю,
    А ні - в петлю
    І - в яму…

    13.10.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (16)


  16. Лариса Омельченко - [ 2011.10.13 20:41 ]
    Величальна жіночим грудям

    Посеред панічної напруги
    публіка стривожено чека…
    Раптом у дверях – високі груди,
    і хода – упевнена й легка.

    Хтось згадав приречено про “ кризу ”,
    хтось зітхнув, що зарплатні не жди…
    Плід же пишний взяв собі і визрів –
    що йому плітки про холоди,

    на тепло голодні батареї,
    що ребряться, мов охлялий кіт;
    про дешевий газ – як панацею,
    та про збанкрутілий цілий світ…

    Груди рвались світ цей обігріти -
    вродою ударить по зимі…
    В нас іще аґукатимуть діти,
    ми ще повеселимось самі!

    Бо коли такі є поруч вишні -
    хай їй грець, тій “ кризі ” - лиш кохай!
    Думаю, милується Всевишній:
    бачить, як заткнувся штучний “ рай ”.

    То Памела Андерсон торкнула
    пазухи принадний силікон,
    і пігулку подиву ковтнула:
    «Ви погляньте на ту жінку, он!..

    Що то за коріння, що за гілля?!»
    Ах, Памело, “ еталон краси ”…
    Атомом обпльоване довкілля,
    не знайти в нас чистої роси,

    не ковтнуть нам справжнього озону,
    замість нього – харкотиння труб…
    Є радіаційна мертва зона,
    але й там – живі ялини й дуб.

    Коні здичавілі розплодились,
    Риби, птахи, квіти, бур’яни…
    Заздрити Памела притомилась:
    Справжні груди – нереальні сни!..

    Заспіваймо ж величальну грудям,
    поглядом простелемось услід:
    годувальницею є, була і буде –
    винянькує жінка цілий світ!
    15.12. 2008 р.




    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (8)


  17. Рудокоса Схимниця - [ 2011.10.13 19:18 ]
    МЕДЕЯ
    Долоні мужа пестять не мене –
    Химерну жрицю з присмаком шафранним,
    Одвічну діву, відьму безталанну.
    Хто клятву зрушив – кари не мине:
    Зело зміїлось-лащилось сичанням.
    Колхіди ніч бездонна і туманна –
    Тоді в мені ярів чудним вогнем…

    Каміння плит заковтує сліди,
    Кривавить лоно, з горя спорожніле.
    Ставрована, відторгнена, безсила,
    Безумна я. Бездомна я. І ди-
    ригує інша, ледве-що-дозріла
    Так хижо білоперсо-стегнобіло,
    Твоїм недбало мовленим: Іди!

    Феміна, зранена в самиці шал,
    Беззвучний рик судомно корчить тіло, –
    Суцільний біль болючий. Обважніли
    Камінно руки, серце і душа.
    Фантомно вільна, сплакано-безкрила,
    Підбитим птахом терпла і німіла…
    А ти цього не бачив. Ти мовчав…

    Я сонце світу виліплю навспак,
    Злечу драконно-жаскою зорею,
    І знищу всесвіт, створений тією, –
    Не мною. І тобі помщуся так!
    Коханки попіл інкрустуй в камею…

    Фатальна дівчинка.
    Ошукана Медея.
    Отрута – лік. Вінчальне віно. Знак.
    13.10.11


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (24)


  18. Саша Бойко - [ 2011.10.13 18:39 ]
    Веселе писати хочеться
    Веселе писати хочеться!!!
    Привіти ж я чую від неї:
    сумна дебошира осінь-ця
    вплітає свій подих хореям.

    Про хмари писати змушує.
    І серце поета не в лад
    турбує густим неспокоєм

    наразі ж мене і душу всю
    у кокон плете-замотує
    осінній павук-шовкопряд.


    13.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  19. Устимко Яна - [ 2011.10.13 18:25 ]
    &&&
    це місце тебе не тримає, іди -
    без ноток надриву і зайвих істерик
    тебе підштовхнули відчинені двері
    кінця лабіринту серцевих судин.

    дивитись під ноги не треба – лети,
    хіба не цього ти так прагнув, хіба ти
    не чуєш, як солод цукрової вати
    латає обгризені сірі кути

    сумління. ховаєш ерзац-почуття
    чи пристрасті-горе, тепер без різниці,
    у торбу шкода~викидати~згодиться,
    як ще не потоплених зайвих котят.

    не варто - шукатимеш чорних котів
    у замкненій темній порожній кімнаті.
    і, згодом, собі доведеться сказати
    про те, в чім зізнатись ніяк не хотів.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  20. Василь Баліга - [ 2011.10.13 17:39 ]
    Храм поета
    Храм повстав нерукотворний.
    Чарівним засяяв блиском.
    Позбігались люди сонні
    Перелякані із криком.

    Німі погляди усюди
    Споглядають чари храму.
    Повні їхні очі бруду ―
    Не цінують свого дару.

    Співи чути невимовні,
    Які линуть із споруди.
    Все дрижить споруди зовні,
    І число зростає люду.

    Живі ріки тут навколо
    Серед всіх людей розлились.
    І їх очі бачать знову,
    І життя тепер із ними.

    Це святиня, храм поета,
    Вежа мудрості без міри!
    В ній немає місця Леті,
    В ній живе безсмертна віра!

    (02.07.11)


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  21. Олександра Фаустова - [ 2011.10.13 15:44 ]
    плач
    Плач
    Заплітала косу жінка
    Та дивилася крізь ніч.
    На очах її сльозинки,
    Коси падали із пліч.

    Цілувала незабудки,
    Розмовляла в тишині.
    І сльозини, як ті грудки,
    Розбивались на землі.

    Запалало сонце в небі,
    Жінка все сидить і жде
    Свою доню, яка більше
    Вже ніколи не прийде.

    На могилі дві троянди,
    Вітер стиха повіва,
    Вже нічого не повернеш,
    Жінка все сидить одна...
    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  22. Віктор Кучерук - [ 2011.10.13 14:48 ]
    Острах
    Відокремивсь од гурту й крізь просинь
    Полетів до землі сторчака -
    Це для птаха остання вже осінь,
    А для мене - не знаю яка?
    Вітер з яблуні полум'я креше -
    Під ногами багряний вогонь
    Хтось уранці побачить уперше,
    А я завтра побачу його?
    Чи зігрію зневірену душу
    Коли-небудь іще я в житті,
    Адже осінь вбиває і душить
    Наодинці мене і в гурті?..

    22.09.10.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (16)


  23. Дмитро Куренівець - [ 2011.10.13 13:38 ]
    ПРО СТРІЛКИ – І НЕ ТІЛЬКИ… (Співомовка)
    – Куме, чули – новина:
    таку норму вводять,
    що не треба з цього дня
    стрілки переводить?

    – Щира вам моя подяка
    за цю файну звістку!
    А то в нас провину всяку
    валять на «невістку»;

    кожен уряд власний гріх,
    значить, відтепер вже
    не скидатиме на тих,
    хто був в кріслах перше;

    не шукатимуть одвічних
    цапів-відбувайлів,
    щоб «одмазувать од кічі»
    справжніх криміналів.

    Колись били і мене
    за чужі помилки…
    Врешті мода ця мине –
    переводить стрілки!..

    – Куме, тішитесь завчасно,
    не за те йде мова:
    про сезонну зміну часу –
    їхня постанова!

    За Москвою навздогінці
    так спішили, бідні,
    що зимовий час (хоч смійся!)
    сплутали із літнім;

    ще на аркушах тих змін
    не застиг атрамент,
    та вже перевів Кабмін
    стрілки на парламент!..

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  24. Олимпиада Шестаго - [ 2011.10.13 13:06 ]
    * * * *
    Любовь была до музыки и света,
    до благости, до всех земных основ.
    Лишь ею жизнь, как нить в иглу, продета,
    и ею время изобретено.

    Она – пастух, ревнитель и предтеча.
    Сперва зачатье, а затем – причал
    всех равновесий и противоречий,
    и высшей соразмерности начал.

    2009 год. Москва.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (14)


  25. Костен Кава' - [ 2011.10.13 12:06 ]
    Ветер
    Облепило стекла каплями дождя,
    Солнце охладело ко всему живому.
    Никому не скажет ветер, уходя,
    О тоске по дому…

    На озябших стенах стерлись имена,
    Память врет, что раньше было по-другому.
    Воет ветер в поле, словно сатана –
    Он не помнит «Кто мы»?

    Ищет он у солнца на вопрос ответ,
    Пляшет в диком танце, испуская стоны.
    «Подскажи, родное, и пролей мне свет:
    Где дорога к дому?»

    Северные звезды сверлят пустоту,
    Дремлет ветер-странник на руинах дома…
    Выбирал дороги, да нашел не ту,
    И не вспомнил «Кто мы...»


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  26. Олександр Григоренко - [ 2011.10.13 12:08 ]
    Сердца зов
    Христос - Единая Любовь,
    Мы верим, любовью живем.
    Осень дыханьем листву золотит,
    А время-времячко летит...
    Каштаны листьями, ветвями
    Пылают играя дивными цветами...
    Городские парки покрыты с головой
    Золотой осенней парчой.
    Ожидаю встречи - с меткой вороньего крыла,
    Стучат колеса, туман, бегут поезда.
    3вездочка моя, лебединая краса!
    Я Вами покорен, о небеса...
    Серце львиное Вам, любовь - рассветной розы цвет,
    Прощения прошу, руки и сердца - дайте ответ.
    Я рабом девяток обладаю. Зовут его Страсть.
    Крепнет в сердце моем над служителем власть.
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  27. Юльця Венчур - [ 2011.10.13 12:13 ]
    Все змінилось коли ця осінь.
    Все змінилось коли ця осінь.
    Перестала ходити боса
    Перестала ходити гола
    Стоп, гола я не ходила ніколи,
    Хіба що вдома.

    Все змінилось, коли ця втома
    Вже сто сьомий блін комом
    Що за межами цих стін
    Я поняття не маю, блін.

    Залишається лиш чекати
    Поки увімкнуть опалення
    Залишається лиш писати
    Ідіотські тексти
    З ідіотськими римами
    Не чекаючи чийогось схвалення

    Просто коли щось пишеш
    Стає трішечки тепліше

    жжжовтень 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.22) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  28. Валерій Хмельницький - [ 2011.10.13 12:20 ]
    Кумедні Вибрики
    Ми – Кумедні Вибрики! Шу-шу -
    Закортіло трохи постібатись.
    Вам на вуха вішаєм лапшу,
    А тоді ідемо … ати-бати.

    Дорогих ми знаємо повій -
    І п'ємо́ лиш whiskey, а не Burn-и.
    А штани украли в нас нові
    Золоті повії - хитрі шльондри.

    Ми писали достобіса слів -
    І за нами смердь прийшла ужасна!
    Що вам хтось про нас не те наплів?
    З нами відтепер і так все ясно.


    13.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (6) | "Кумедні Вибрики"


  29. Оксана Маїк - [ 2011.10.13 11:18 ]
    Запрошення до танцю
    Потанцюймо?

    Іще гастролююють у місті
    Осінні музики троїсті:
    Каштани вистукують ритми,
    Вітри підбирають їм рими...

    А вже завтра заплаче скрипка
    І тепла обірветься нитка,
    І шукатимеш залишки літа
    Між пожовклих мелодій Ліста.

    Тож допоки серце гаряче,
    Доки чорний ворон не кряче -
    Поведи мене за собою
    І не дай упитись журбою,

    Запроси-но мене до танцю,
    Пишний Жовтню, палкий коханцю!

    Потанцюймо...

    2011




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  30. Оксана Маїк - [ 2011.10.13 11:46 ]
    * * *
    Оця краплина роси
    Учора була сльозою.
    Премудрість найвищих сил:
    Зі смутку - стати красою.

    Коли роздирає біль
    І розум, і душу, і тіло -
    Красу народити посмій,
    Не бійся, ти ж того хотіла!

    У фарбах, у нотах, в словах
    Чи просто у рідній дитині...
    Злетить в небеса синій птах
    Й пребудеш - і прісно, і нині.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  31. Ярослав Петришин - [ 2011.10.13 10:45 ]
    Я ВАС ЛЮБИЛ (літературний жарт)
    Я вас любил: любовь еще, поверьте,
    в душе моей угасла не совсем -
    всего на две слегка печальных трети
    иль на процентов девяносто семь.

    Я - каждый пятый, посему - умчался
    на коренной и двойке пристяжных -
    на три четвертых - в темпо-ритме вальса,
    и в pas мазурки - на trois восьмых.

    Слуге ль цифири возжелать надгробий? -
    не суждено пиитом умереть...
    Дуэль? Стреляться?! Непременно – дробью!
    Тогда умру, быть может, лишь на треть…

    13.10.2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (44)


  32. Олег Завадський - [ 2011.10.13 10:16 ]
    * * *

    Нашпигую надіями серце:
    Ще далеко мені до зими.
    Відіп’ю оковитої з перцем –
    І почну віршувати за мить.

    Що поробиш, така необхідність.
    Увійшовши з реальності в транс,
    Розкладу свої помисли спідні
    На папері, неначе пасьянс.

    Потасую слова неквапливо, –
    Може, випаде бажана масть.
    Непросіяне звечора мливо
    Аж до ранку заснути не дасть!

    1994


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  33. Олег Завадський - [ 2011.10.13 10:29 ]
    Натхнення

    Учеплюсь Пегасу в гриву
    І без сумніву – вперед!
    Божевільний чи щасливий –
    Цього й біс недобере.

    То вже потім розберемось,
    Як настане супокій,
    Тоскно буде від гарему
    Власних дум і мімікрій,

    Де суціль одна рахуба,
    Дурисвітство і брехня.
    Віддаюсь чуттям до згуби
    Та підхльостую коня!

    Ще хутчій, прудкіше, нумо!
    Чом спіткаєшся? Вставай...
    Запеклося
                    серце сумом, –
    Хоч до столу подавай.

    1993


    ____________

    Рахуба (розм.) – неприємний клопіт із чим-небудь.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  34. Саша Бойко - [ 2011.10.13 07:29 ]
    Ми іпотека
    Тікати важко,чекати страшно

    заздалегідь.

    Мовчати мусим,занадто дусить

    тягар лахміть.

    Країна пилом летить щосили.

    Та от куди?

    Учора знову хотіли слова,

    взяли борги.

    Ми- іпотека і недалеко

    наш апогей,

    А хтось озвучив: "Жить стало лутше,

    жить веселей".


    27.03.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  35. Тетяна Роса - [ 2011.10.13 03:31 ]
    Вересень
    Вода ельфійських володінь
    Ембріональні холоди
    Ранкових тиш влила у тінь
    Ескізів осені - ходи
    Стежками світлих павутин
    Елегій спокою й чуттів,
    Неначе вічний часу плин
    сЬогодні стишитись хотів.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  36. Інна Личманюк - [ 2011.10.12 23:45 ]
    ***
    Розчинитися
    Як крапля в океані.
    І бути всюди.
    І по спіралі втілень
    Летіти у безмежність.
    Крізь дзеркало небес,
    Що у тумані днів
    Шука свої долоні
    Зупинитись.
    І зупинити.
    Стати прозоріше сліз.
    І знову збентежити спокій
    Своїх сподівань.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Коментарі: (1)


  37. Інна Личманюк - [ 2011.10.12 23:44 ]
    ***
    Стрілки годинника
    Котяться все дедалі швидше.
    Наздоганяють одна одну.
    Ставлять зморшки
    На свіжих обличчях.
    Знущаються.
    А я витираю цифри.
    І забуваю про час…


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (1)


  38. Іван Юник - [ 2011.10.12 22:01 ]
    * * *
    Твої роки посивіли на скронях,
    Юнацькі мрії тихо розійшлись...
    І доленоснi зморшки на долонях
    Тебе вже не цікавлять, як колись.
    До кілометра зменшились маршрути,
    І погляд став приречено нiмим.
    Життя давно примусило роздути
    Надій на зустрічі солодкий дим...
    Ти став на себе вже давно не схожим,
    Колишні друзі тихо розійшлись...
    І тільки випадковим перехожим
    Ти можеш посміхатись, як колись...
    2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (11)


  39. Михайло Десна - [ 2011.10.12 22:03 ]
    Прислів'я
    Зім'яв долонями обличчя
    у ялинкову шишку.
    Не мода, а закон! Утричі -
    товарів, послуг знижка.

    До смерті вітром віє
    економічна фішка...
    Життя достойний рівень -
    закон епохи: знижка.


    12.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (12)


  40. Оля Лахоцька - [ 2011.10.12 21:52 ]
    Іже єси
    Можна жити – ти знаєш? – можна!
    Після списку безглуздих зрад.
    Небо сипало сльози – кожна
    Повертала мене назад,

    По краплині моїх буденщин –
    У вогню_із_водою гру.
    Тільки ти у душі – на денці,
    Коли виплачу й це – помру.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (32)


  41. Богдан Манюк - [ 2011.10.12 21:54 ]
    Песимістичний вірш
    Море смутку - моя оселя.
    Ще живий завдяки плавбі.
    Хвиля в серце, в голову хвиля -
    не цього я бажав собі.
    Ген на суші блаженства шати,
    невгамовних жадань крутіж.
    Хтось мамоні стає на п'яти,
    хтось од Бога уже святіш.
    Насолоджуючись шаленством,
    в мене ціляться з-під повік:
    цей, напевно, в житті без сенсу.
    Звісно, втопиться чоловік.
    Хвиля в серце, в голову хвиля.
    Піді мною регоче дно.
    Заздрю мертвим і в'язням скелі,
    бо хоч небо таким дано.
    А від смутку до дна близенько.
    Холоднеча скує лиха.
    Ну, навіщо живу я, ненько?
    Тільки хвилі розколихав.
    2011р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (21)


  42. Лариса Омельченко - [ 2011.10.12 20:44 ]
    У вечірньому тролейбусі
    В тролейбусі місця уже не лишилось -
    підніжка лиш радо мене прийняла.
    А поручні ввечері геть потомились:
    їх пестила грубо рука не одна…

    Я знизу, мов гномик,на людство дивлюся,
    задуха усіх навкруги дістає…
    Приємного погляд, нарешті, торкнувся:
    в салоні закохана парочка є!

    На поручні -«гАльма» всі тиснуть і тиснуть…
    Та дівчина вище за мене стоїть.
    В тролейбусі визріло тисняви тісто...
    А хлопець радіє: це ж ніжності мить!

    Долоню-весло, мов рибалка завзятий,
    поклав на тендітного пальців човна…
    Кортить засміятись, кортить погукати:
    «Агов, чоловіче, та то ж не вона!»

    В тролейбусній тій тісноті й штовханині,
    Він пальчики пестив… не їй, а мені!
    І щось шепотів своїй юній царівні
    (а спробуйте не переплутать самі!)…

    Я руку з полону тихенько звільнила
    (здивований погляд додолу упав!..)
    А я крадькома на «Ромео» дивилась:
    уважнішим будь, не лови, хлопче, гав!



    30.09.1998.









    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (10)


  43. Богдан Манюк - [ 2011.10.12 20:43 ]
    Рубої
    Не часто знаходимо корені суті.
    Не завше дано нам основу збагнути.
    Та палка, що ребра ламає, не підла.
    Той камінь, що в голову влучив, не лютий.
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  44. Юрій Матевощук - [ 2011.10.12 18:48 ]
    Арабески 11.02.11 – 12.10.11
    1.
    Щоранку помах рук «…Отця і Сина…»
    Виходжу в цю придворну каламуть,
    Слабку й поламану неначе хворостина,
    Чекає, знову потай навернуть
    До істини прилеглу близько путь
    Злі сили зодягнувшись у скотину.

    2.
    Пісок у жмені сиплеться камінням
    З очей, котрі набралися проваль,
    Відводячи від погляду паління
    Застиглих комбінацій F4 + Alt.
    Невже вОнО проклáде магістраль
    По наших душах зрозуміння.

    3.
    Кричи у тьму, що вже приходить ніч таки
    Бо вікна чують як виють собаки,
    То значить, напевно, чекати небіжчика –
    Непотріб зітхання, примови і факти.
    Лиш тупіт коней неземних переляканих –
    То смерть наганяє їх впевнено віжками.

    4.
    Від сорому не бачити вже правд,
    Душа кудись ховається в загати,
    Бо тіло звичне – на столі ікра,
    Вона ж черствіє хлібом чорнуватим,
    І більш не зна, кому тут присягати,
    За те, що совість хтось від неї вкрав.

    5.
    Життя – не сіль і не солодка вата.
    Ми незнайомці, але всі інертні –
    Ікони в церкві звикли цілувати
    І бруд купюр у білому конверті.
    Твій досвід – переддень твоєї ж смерті,
    Але потрібно жити, потім доживати.

    6.
    тАм вже лунає неймовірна меса,
    Прочитують з книжки чиїсь імена,
    І всіх об’єднала єдина адреса,
    Чи може одна і суспільна труна,
    Як жаль, не востаннє цей залп пролунав.
    …багато ж війна назбирала репресій.

    7.
    Вичерпують подих проваллями звихнуті
    Від тих повсякденних і стомлених міст,
    Бо хтось помилився дверима із виходом,
    Бо хтось повирубував зелень і ліс.
    Насправді ж ішов лиш один егоїст,
    І всім не давав вже можливості дихати.

    8.
    Гріхами німими любов перекроєна,
    В серцях вже зимує незмірна скорбота,
    А рани від болю течуть незагоєні,
    І погляд людський зостається жорстоким
    В очах, де можливо відчути на дотик –
    Тече понад міру глибоке болото.

    9.
    Це все нестерпне часоспоглинання
    Міняє на тілах забруднену білизну.
    Заходь твоя зупинка скоро вже остання,
    Лиш ти цього мабуть іще не визнав,
    Кімнатний рух пустелю досі стисне,
    Бо кров твоя полине у вливання.

    10.
    І п’яний кондуктор забуде білет перевірити
    В трамвайних вагонах що сунуть давно в нікуди.
    Під церквою бабця з долоні проказує «Вірую…»,
    А сніг починає невдячно мести,
    На цвинтарі ставлять вже нові хрести,
    Священики пишуть сумні панегірики.

    11.
    Так хотілось без стиду розплакатись,
    Як ридали над храмами круки,
    Мимоволі вітали нас знаками –
    За дверима був чути чийсь стукіт.
    «не печальтесь, що всіх не вернути –
    вам самим це під силу відчути».

    12.
    Що скажеш про цей твір, величний маляре,
    Котрий писала, потай, навмання
    Твоя всеобіймаюча небесна канцелярія.
    Скажи що варті фарби, скільки талярів
    Потрібно викласти, забувши всі звання,
    Аби ти блуд цей знову зупиняв?


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  45. Павло ГайНижник - [ 2011.10.12 17:55 ]
    СВОБОДА
    СВОБОДА

    Свобода! Із зашитими вуста́ми,
    З брехнею у вухах й словами,
    Що хтять із зовні грати нами
    Та потай панувать мізка́ми.

    Свобода! Закута щільно ланцюгами,
    Й одружених кайданами ногами,
    Що прагнуть руху, і руками
    Зцілованих кривавими цвяха́ми.

    Свобода! Із павутинням, що нитка́ми
    Зплітає очі, щоб не йти шляхами,
    До правди мертвих і живих. З думками,
    В яких пульсує вже віками

    Свобода! Її не викупиш гроша́ми
    Й не закатуєш батогами
    І не запнеш в куток кийками.
    Не вбєш уже. Під небесами

    Вона є вічна. Янголáми
    Її на Землю Бог спустив і нами
    Свобода дихає і кличе голосами
    Безсмертних лицарів із вільними серцями.

    Павло Гай-Нижник
    12 жовтня 2011 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  46. Юрій Лазірко - [ 2011.10.12 17:16 ]
    Самовiднаходження
    До віднаходження відпруги для судин
    і неознак переплітання рим в чорнилі,
    розхристаність, в рядках защемлену, сльоти
    по слову відпускатиму на серця хвилі.

    Проникливість очей над нею заквилить
    у небі блюзу, під луну речитативу –
    у наболілому, по серцекраю догорить –
    золою білою приникне непримхливо.

    Допалюю, але не струшую її.
    Думки під ребра втягнені квітучим димом.
    До міді – голосу протерлися краї,
    протоки срібла задихаються між ними.

    У цій загладі поетичного рядка
    вбачаю виразність кордонну світлотіні,
    де з Богоявлення тремтять – перо й рука
    і розливається курсивом небо синє.

    12 Жовтня 2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (47)


  47. Женя Бурштинова - [ 2011.10.12 15:39 ]
    Ранок
    Ще сон мій померeжаний
    Закоханими кроками
    І бережно-збережений,
    І вії несполохані.
    Та вже готовий влитися
    За образ серця настроєм
    Меандровими хвилями
    Бариста-ранок квантовий.
    Відмахуюся ковдрою,
    Така стаю беззахисна,
    А льоля-прозорливиця
    За погляд твій хапається.
    І, бог із нею, кавою...
    Тобою припорошена,
    Насичуюсь загравами,
    Торканнями зворожена.
    12.10.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (23)


  48. Устимко Яна - [ 2011.10.12 14:49 ]
    хххх
    укотре відпустити найдорожче
    у літо. залишається хандра
    опісля тяги до чергових драм.
    це довгожданний вимріяний драйв
    тебе ж адреналіном зайвим трощить.

    навчитися ховатися за скло -
    рожеве, синє, райдужно-яскраве,
    коли тобі із зали плещуть браво.
    подати кров отруєну, як страву,
    бо хто тепер ти - звір чи звіролов?

    у келих націдити каберне
    і залпом випити - не вдався фокус-покус.
    і глянути на все це ніби збоку,
    про всяк сховавши тріщину глибоку
    під помічною мантрою: «мине».


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (16)


  49. Хуан Марі - [ 2011.10.12 13:02 ]
    Я вас любив
    В конкретнім місті, вздовж і впоперек,
    я вас любив - абстрактний ім'ярек.

    І відлюбив. Це сталося тоді,
    коли зірки кишіли у воді.

    Коли земля сахалася орбіт,
    бо проступав зісподу жовтий піт,

    і чорним брютом пінилась вода.
    А ви така безбожно молода,

    що дотепер не віриться мені
    у самогубство тих іржавих днів.

    Я силоміць не думаю про вас,
    бо віддаляюсь - я осінній вальс.

    На три четвертих сам себе веду
    і видивляюсь в цьому танці ту,

    яку любив занадто восени.
    Без цього міста. В ньому. Разом з ним.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (50)


  50. Василь Дениско - [ 2011.10.12 12:56 ]
    Рілля
    Мій плуг обІрве струни
    печалей-корінців,
    у борозні залишить
    предивну смужку неба...
    Глянь, як сплелОся груддя
    нитками павучків,
    думки (не стужавілі)
    іще снують до Тебе...

    2011 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (33)



  51. Сторінки: 1   ...   1105   1106   1107   1108   1109   1110   1111   1112   1113   ...   1828