ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Вадим Степанчук - [ 2010.12.17 00:00 ]
    [на черговому столику...]
    На черговому столику два телефони
    – жовтий і зелений
    (такі, що ще з радянських часів).
    Жовтий – осінь.
    Зелений – весна.
    Між ними клей ПВА
    – зима.
    На неї сьогодні ще не дзвонили.
    Зима цілий день приклеювала
    Жовтуваті бланки аналізів хворих
    До амбулаторних карток, набитих вироками.
    Тут свої правила у відділенні:
    Зранку хірургічні втручання,
    Ввечері – знеболювальне.
    Як курчат рахують восени.
    Як задзвонить жовтий телефон.



    2010р


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Ярина Брилинська - [ 2010.12.17 00:37 ]
    була зима
    сьогодні була зима
    затиснені морозом
    легені міста
    на видиху
    стрімко опадали
    додолу
    старими вуличками
    так
    як опадають
    пониклі рамена
    стиглої жінки
    що сухими квітами
    пахне

    сьогодні була зима
    а я позичила собі дім
    і відсутністю твоєю
    витерла мокрі сліди
    торішнім снігом
    залишені


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (13)


  3. Марина Стрельцова - [ 2010.12.15 22:42 ]
    Без мрії...
    Цвяхи – в труну:
    Ховають мрію.
    Їй - боляче…
    Вона іще жива.
    Хто поглумився:
    що вона заснула?!
    Приспали…
    Крила відруба
    Хтось – взагалі – безкрилий…

    Точиться кров із рани,
    Мов зі струмка вода -
    Точиться до ріки.
    А тоскно як! А як дере по серцю!
    А темно - як в труні!

    А як же – мрія?! А як же – я?!
    Як – на землі – без крил?!
    Не розумію…

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  4. Марина Стрельцова - [ 2010.12.15 22:20 ]
    Митець…

    Натираючи до блиску янголятко,
    І лякаючи публіку прибульцями з заячими вухами,
    Він швендяється по всій столиці в пошуках
    Самореклами.
    Запросили на ток-шоу:
    сьогодні ввечері
    він з телеведучою готує борщ для всієї країни.
    А майстерні – тоскно…

    Майстерня і пензлі досхочу «наїлися»
    Мистецького борщу з присмаком збочення -
    Депресивно-еротичної страви на сніданок,
    обід

    і
    вечерю.


    Полотно і глина сором’язливо відводять очі:
    -Коли, пам’ятаєш, він був молодим,
    Обіцяв нам творити мистецтво!..
    -Еге ж, та коли те було!
    Він вже всю свою чесність розтринькав…


    - Гей, Ви, ну чого скиглите? -
    Прокинувся світський журнал
    З гламурною назвою і підведеними очима.
    - Якби не ці борщі і не тусовки,
    Де б Ви були?! І хто би Вас придбав?!

    Майстерня,
    пензлі,
    полотно
    і
    глина
    Замислилися:
    "Невже правда, що нас можна мати,
    Лише втративши свою суть?
    І заради чого та чесність,
    якщо люди на неї плюють?.."

    Навіщо мистецтво, якщо всім до вподоби
    калічені зайці?..

    18.06.09.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  5. Ярина Брилинська - [ 2010.12.15 00:30 ]
    *****
    різдвяними долонями долі
    розбігаються у різні боки шляхи
    мене шукати

    а я тут
    на безіменний палець нанизана
    виблискую вчорашнім спокоєм
    солодко пахну кутею
    вертеп нового дня
    зустрічаючи

    


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (14)


  6. Василь Кузан - [ 2010.12.14 10:22 ]
    Не повернеться...

    Пам’яті поетеси Мар’яни Бонь,
    яка пішла від нас у інші світи
    у грудні 2010 року, маючи лише тридцять п’ять…

    А життя набирало сили.
    Визрівали думки у слові.
    Увібрала любов жертовність.
    А натомість… Нема нічого…

    Дочка виросла вже – красуня.
    І синочкові скоро рочок.
    Золотою була би осінь,
    Тільки коси вросли у вічність.

    Теплі вірші, рука холодна…
    Зерна сіяла в юні душі.
    Залишила неспокій серця.
    Дві озерця в очах всевишніх.

    Не здавалася, не жалілася.
    Була сильною. Була жінкою.
    Вийшла з осені – не повернеться.
    І у вічності не загубиться…


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (10)


  7. Марина Стрельцова - [ 2010.12.12 22:59 ]
    Українці
    Який ворог об’єднає цю землю?
    Яка смертельна небезпека поверне нам зір?
    Який пекельний страх пробудить наше «Я»?
    Невже в цьому світі є подібна до нас нація,
    В якої замість крові – кисіль?!

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  8. Василь Кузан - [ 2010.12.11 19:15 ]
    під вітрилами

    хтось додумався
    зробити годинник
    у вигляді вітрильника

    цей сувенір
    стоїть на моїй тумбочці
    та ще й світиться

    відколи мені його подарували
    відтоді
    я постійно під вітрилами

    лечу
    наввипередки з вітром
    дельфінами і птахами

    а час
    ніби якір
    на іржавому ланцюгу

    постійно
    теліпається десь
    під ногами

    постійно чіпляється
    за коріння
    каміння





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (5)


  9. а а - [ 2010.12.10 22:56 ]
    посиди зі мною до ранку..
    Ти мій хворий постріл у скроні
    Марно стискаєш долоні
    І пригніченим небом тиснеш
    На обличчя моє солоне
    Що не у сліз в полоні

    А у моря останнього дна.
    Я торкнулась холодного скла
    Знов собою заповнила простір
    І зі склянки моєї весна
    Зігріває зсередини.Я пішла

    У конверти нерівними строками
    Що не складаються блоками
    І не йдуть у вірші і серце
    Сп`янілими ввечері кроками
    Проведена косоокими
    Поглядами суддів-людей:"повернеться."

    Посміхались і зорі вбивали
    Вони завжди-завжди все знали
    Наперед-і-назад.
    Не закінчивши,починали
    Ролі вночі роздавали
    І заплющівши очі,грали.

    Не питай,чому не у вічі
    Чому я хвора вже тричі
    Блукаючим поглядом крізь
    Крізь тебе і крізь січень
    тепер тільки я чи...
    Ти.Звісно,Ти.Навічно.

    Ти мій ангел-користувач
    Ненависть,друже,любов,палач
    Вибачай,але я скінчилась.
    Не проводжай,не плач
    Мені боляче so much
    Коли я не потрібна більше.
    дихаю втричі рідше
    з кожним вдохом сідіше
    посиди ще.
    до ранку.
    а там і The end/


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  10. Анатолій Хромов - [ 2010.12.10 11:35 ]
    Серце кошлате
    Ззовні вона як усі
    Та під одягу модного шатами
    Приховані очі ясні
    І посічене серце, кошлате
    Серце випрала не вперше
    Ще й праскою пройшлася зрідка
    І не сховає, не вдержить
    Його в полоні грудна клітка
    І знов брехня така брудна
    І знову очі заплакані
    Порожнє ліжко. Вона одна...
    В сльозах....
    прасує серце кошлате

    А назавтра - вона як усі
    Та під одягу модного шатами
    Приховані очі ясні
    І посічене серце, кошлате

    


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (4)


  11. Промінь Сонячний - [ 2010.12.10 10:35 ]
    Містерії ПМ
    акт І, сни

    Сон. Сниться - в мене голуб листоноша
    З ним бандероль, в ній - хом'яки чаюють
    І натякають недвозначно мирно
    На щось, чого відмовити не зможу

    І сниться знов мені що cosa nostra
    Цькують мене маленькими дрючками
    Ось зараз вийму я свою катану
    І буду бавитися у Катані

    І далі сон - приходить кіт Матроскін
    Та запевня що цар всія Русі він
    Сідаєм з ним читати рідний кодекс
    По тому йде він. В нього зламана гвинтівка.

    акт ІІ, пробудження

    Я - промінь сонячний, міра любові,
    Це - маніфест людини живої!

    Áгов музúки, письменники áктори,
    Словом митці а також аматори!
    Досить вже жовч і слиз випускати!
    Чи не пора нам калину здіймати?

    Чи не пора нам народ веселити?
    Досить вже скверну і злість боронити!
    Звідки візьметься духовна прогресія?
    Досить сопельок у темних поезіях!

    Я промінь сонячний, я - декларація:
    Дайте нам віри а не провокації!

    Ходять вночі зачіпавшись за дроти
    Чи то скінхеди чи то патріоти,
    Молодь що п'є - оце згуба нації!
    Краще даруйте дівчатам акації.

    Гей! Порногрáфи! В свою полігрáфію
    Ви вітчизняну впустіть географію:
    Гори, ліси, ріки і пасовиська!
    Вічна любов у серці - не втомиться!

    Я - промінь сонячний, я - ультиматум:
    Дайте надії - нас стане багато!

    09.12.2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Сергій Гольдін - [ 2010.12.09 20:05 ]
    Двонога хмарка
    Місто втомилося всотувати вологу дощів.
    Вода марне шукає шпарин,
    Завмирає калюжами,
    Поволі стікає в низини,
    Де сморід ряски
    І флегматичні роздуми зелених ропух.
    П’ятнадцятилітній прищавий Ромео
    Без парасольки простує вулицею,
    Всміхається своєму коханню.
    І від шалу його серця
    Краплини стають парою.
    Поглянеш здалека:
    Чимчикує двонога хмарка.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (5)


  13. Ірина Буцяк - [ 2010.12.09 15:11 ]
    Ти прийшла у цей світ не для подиву, не для захоплень
    Ти прийшла у цей світ не для подиву, не для захоплень
    Непізнавана й горда, а отже достоту свобідна
    Ти не Єва, що рано чи пізно, а скоїть
    Непоправне, струївши усі сподівання на радість
    Чи на рай, сад Едемський,
    Ти зовсім на це неспроможна.
    Згірклим медом твоя затамована туга-усмішка
    Обпікає чийсь погляд, який випадково хтось зронить
    Між гіллям твого світу -
    мов мушля закритого світу -
    ти кричиш собі: Годі!
    Не хочу зникати, не хочу…
    Та, одначе, вже знаєш, що все це не є випадковість...

    Ритуал у чотири кути твого дому пустого!
    І картонного трішки
    Тебе з головою вбирає,
    Дім всотав твою душу, ти навіть
    не зважишся вголос
    відстояти її, відболіти чи-то відкричати…


    Ось кімната, ось стіл. Ось полички книжкові
    І очі,
    Що утомою з’їдені, блідо-блакитні
    Прозорі.
    Ти так марила дивом, так снила і вірила
    Згодом
    Розчинилась, розтанула…
    Це не була випадковість…

    Жінку море поглинуло, заколисавши у мушлі….
    Жінка марила морем…
    Вона не прокинулась досі…


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  14. Ірина Буцяк - [ 2010.12.09 15:42 ]
    В ці дні усе мовчало очевидно
    В ці дні усе мовчало очевидно,
    Заціпенівши в лапах самосуду.
    Й слова так безшелесно облітали
    При згадці розтривоженого літа.
    І сонце – кінь багряний – гарцювало
    На небосхилі, плавлячи дерева
    Вони вмирали стоячи. Деревам
    Так притаманно стоячи вмирати…
    Й така прозорість проливалась світом
    Що навіть руки були непомітні
    І навіть очі в дзеркалі старому
    Були очима вічності.
    І втома…
    Одвічна втома, наготою вкрита,
    Мов птах побитий, падала безкрило
    До ніг Природи. Плакала беззвучно
    за нами.
    Поминально…


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  15. Василь Кузан - [ 2010.12.08 23:34 ]
    НЕ ПЛАЧ БЕЗ МЕНЕ
    не плач без мене.

    хоч дуже важко
    бо я далеко
    бо сумнів точить
    і серце крає
    моя відсутність

    не плач без мене

    притримуй сльози
    держи у серці
    сліпу підозру
    черству образу
    чи недовіру

    не плач без мене

    хоч тіло ріже
    мечем дороги
    хоч ревність мучить
    і біль-розпука
    терзає душу

    не плач без мене

    безмежність болю
    печаль бездонну
    як щось коштовне
    і найдорожче
    тримай міцніше

    не плач без мене

    а як приїду –
    на груди вилий
    відро страждання
    і сльози щастя
    і біль розлуки

    і пригорнися
    і заспокойся
    в обіймах ніжних
    я буду довго
    тепер з тобою

    я не поїду
    тепер нікуди
    вже аж до завтра

    поплач зі мною



    2010


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (15)


  16. Дар'я Влад - [ 2010.12.08 15:47 ]
    Сучасне
    Голова розривається від думок про тебе,що проникають в мікросвіт моєї особистості і перебудовують мою реальність...
    Спогади змиваються чорними смугами по щоках.
    Легкий помах віями розмазує ті спогади по моїй подушці...
    Висохнуть,а що далі?
    Знов у пошуках замінника тебе...?
    Моя реальність непоправно спалює мости назад,тікає кудись у безвість,туди де дощі і тиша...
    Тиша в кожній краплині,що вириваєсться з неба і падає на мене...
    Оновлена,очищена,ніби народилася разом з весною,повертаюсь до перебудованої реальності в якій всі заражені файли про тебе занесено в карантин антивірусної системи мого серця...
    Скачую мегабайти щастя з ранкового рожевого неба.
    Воно зовсім не нагадує мені про тебе...
    Моя свідомість без тебе,вона змінила тариф,за яким я жила коли був трафік на щастя...
    Тепер в мене безлімітний...
    На сьомий день ти лише вірус у файлі *спогад*...


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  17. Василь Кузан - [ 2010.12.07 21:04 ]
    ОТРУТА ТВОЄЇ РЕВНОСТІ
    Отрута твоєї ревності
    Любов і мене вбиває.
    Щоранку подати прагнеш,
    Дозуєш, не як в аптеці –
    Вихлюпуєш все й одразу,
    Убити щоби напевно,
    Як ворога.
    Я – навпроти.

    Кинджалом своєї ревності
    Пронизуєш груди й серце
    І перцем із сіллю й оцтом
    Мої посипаєш рани,
    Щоб мучився. Щоб не зразу
    Життя проміняв на вічність.
    Я поруч.
    Рука дістане.

    Не ревність, а гільйотина
    У тебе в руках, кохана.
    Моя голова на таці –
    Мета твоїх слів жорстоких,
    Що стрілами підганяють
    Тіло моє на плаху.
    Лягаю.
    Відсунь волосся.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (11)


  18. Василь Кузан - [ 2010.12.05 21:35 ]
    цей поїзд
    цей поїзд переїхав через моє серце

    він просто виїхав з ночі
    неначе з вокзалу
    пройшов крізь груди
    як через тунель
    і понісся в небо
    на крилах мого бажання

    у четвертому купе
    одного з вагонів
    у запітніле вікно
    дивилася
    ти

    ти
    їла молочну «Мілку»
    з лісовими горіхами
    запиваючи «Живчиком»
    з яблучним соком
    і говорила по телефону
    зі своїм
    чоловіком

    я був у твоєму житті
    єдину ніч
    але цей поїзд
    переїхав через моє серце
    і залишив у моїх грудях
    місиво
    яке ніколи не стане серцем
    тому що ти ніколи
    не станеш моєю

    тільки мрією


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (11)


  19. Ірина Зелененька - [ 2010.12.05 16:55 ]
    ***
    сонце
    - ніби герцог
    де Немур -
    на гільйотині

    Бог - метан -
    юрба - мета

    чи добре
    розпечена зірко
    відчувати себе гугенотом?

    списи шипшини
    знаходять і тебе

    серце
    на поділських оденьках -
    не в Лотарингії

    мороз - кат
    молиться й опускає вії дня;
    під сонцем у корсеті
    вишня - королева Наварська -
    я

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (1)


  20. Орися Савлук - [ 2010.12.04 19:23 ]
    Мадрид
    Мадрид насувався й прослизав у очі. Зіниці збільшувалися ,а тоді шукали
    поміж поличок ,серед людей і м’яса пояснення, чому

    нам стало замало двадцять шостого листопада дві тисячі десятого року,
    чому, не розрахувавши відстань, не розбивши її на кроки,

    ми
    прямували в один із тих загнузданих димом барів, де легше переноситься
    зміна клімату.

    Повільно розгойдували вервечку часу зім’ятого , нагнітаючи атмосферу

    сімдесят п*ятого ,
    двадцятого листопада, про що свідчить газета.

    Якісь атрибути натякають на присутність тут фашистів і геїв.
    Порозкидані буклети
    й тіла.
    І ми, наче колись спудеї ,
    навчаємося ..
    оминати
    втрат.

    При чому не факт ,
    що хтось водночас не є тим та іншим: фашистом і геєм.
    Є ще варіант, що нас запідозрять
    одні - у фашизмі, а інші - в нетрадиційній сексуальній орієнтації.
    Тут завжди так: усі всіх підозрюють, усі з усіма п’ють, усі з усіма сплять.
    І ще один нефакт, що перші не сплять з останніми, але однозначно факт, що останні п’ють з першими.

    Посилена конспірація.

    Ми не ті і не інші, але з усіх сил вдаємо, що воно так і є, вдаємо, що ми бодай хтось.

    Вулиця ще не засніжена, але вже була провокація і через кілька хвилин доведеться йти з Іспанії, аби шукати себе у цьому місті, яке не варто навіть тут називати.
    Час іти до таксистів , до банкоматів.
    Час
    повертатися
    у сьогоднішню дату.

    Голос твій вбирає, мов губка, терпіння моє.
    Замовчи.

    Давай просто, аби піти,
    когось покличемо, із багатьох тут відсутніх, але тих, що
    імовірно існують.
    Може тоді …

    засну я,
    не діждавши закриття експозиції нутрощів та корів. Прямо тут посеред
    висяканого щойно Богом, прямо тут біля нутрощів, антибіотиків та в крові.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (1)


  21. Аліна Шевчук - [ 2010.12.04 18:39 ]
    В мене вже немає що розповідати… ти все вже написала
    Навіть в цій сумній осені є щось хороше. Хоча б те, що такої осені ти кохав мене. І не важливо коли це було, найважливіше, що це було! Зараз сучасність просто не має значення, бо я не хочу сумувати за часом. А ти просто кохаєш мене в просторі часу минулого, а може й майбутнього…
    Може…
    А про що ти думаєш, коли ввечері дивишся на яснозоре небо? Чи згадуєш мене? Чи вже забув…і щасливий? Та я, власне, і не проти…Якби тільки знати…хоч щось! – Невідомість лякає.
    Пам’ятаєш, як звав мене по-імені? А я пам’ятаю… ох як пам’ятаю! В мене часом й дотепер в душі щось перевертається, ніби ти згадав мене.
    Боляче і радісно водночас… - Ти мене пам’ятаєш! Здається, - оце найболючіше…Здається…
    А, власне, що гірше: запитати і отримати негативну відповідь, чи запитати і почути, що тебе пам’ятають…згадують…живуть тобою.
    Напевно, найважче запитати і обпектись мовчанням… Бо тоді здогадки іронічно почнуть доїдати залишки душі, свідомості…
    Коли знатимеш – буде не краще. Якщо все ж кохає, то спогади так само доїдатимуть мене з середини, якщо ж – ні… такий варіант недопустимий, його не існує. Або чи я вже «якась»..? Нічого не можна стверджувати.
    Так ти мене кохаєш, чи я тебе намріяла?! Дивно було б почути зараз до щему в серці знайому мелодію і твоє ім’я в телефоні…
    Я б загадала на зірки знову, але… Як-не-як, досвід заважає.
    І я знову диву в ізольованій пам’яті зі своїми спогадами. Так не можна…Не витримаю… Хочу на волю! Щось забарилася я в своїй любові-еміграції… Відпусти мене в рідний край!
    Ну хоч би щось..! Хіба ти не чуєш?! Я кожен день живу надією тебе. Ну постав мені вже вирок. Я не можу більше чекати! Дивитись як моя любов стоїть коло зашморгу, шукаючи своїми очима в моїх хоч краплю якоїсь відомості. Це відчуття «на лезі небокраю»… Крок вліво – крок вправо … і - безкінечність.
    Знаєш, а я вже якось і призвичаїлась… АЛЕ Я БІЛЬШЕ НЕ МОЖУ!!!
    …тихий розпач любові : «Вмерти - не дають…»
    І так щодня, і так щоночі.
    Навіщо, за які гріхи
    Мені ще сняться твої очі?!
    І я з собою – вороги.
    Так непомітно вкрасти в мене все… Ах ти ж…нащадок Прометея! Моє життя було для тебе богом, напевно, тому то ти і вкрав у мене все в цьому житті… Ну що ж, майже приємно…
    Мої боги тебе не розп’яли! – Кохаєш…
    Якщо так – подивись на мене найяскравішою зіркою!
    * * *
    _____
    Ех… ти б тільки знала..!
    _____
    Ну-ну…Але ж ТИ це знаєш, правда? – от у цьому і є вся справа.
    Знаєш, очевидне відкривається лише тому, хто хоче його відкрити…
    _____
    Ну і що ж далі?
    _____
    А далі – життя… Гадання на зірках – грішна справа, але все ж…
    А якщо взяти і зателефонувати першою? Може, він більше всього чекав цього моменту…
    АЛЕ є побічна дія – у будь-якому разі краще не буде! Або так, як є, або краще в протилежному напрямку.
    Ми самі повинні віддавати собі накази!
    Рано чи пізно перед нами постає вибір, який потребує від нас цього. Треба бути готовим до цього, адже застане в найнезручніший момент, коли навіть не підозрюєш і не чекаєш.
    Не можна в собі все накопичувати… - бо колись не витримає.
    Не повторюй гіркої долі!
    Ти сама її набажала…
    А тепер… якби твоя воля…
    Якби знала..! Ти б не страждала.
    Ніколи, чуєш, ніколи не кради чиїсь ролі! Вони всі вже зайняті! - Лишається бути собою…
    Але будь собою так, щоб ніхто навіть не здогадався, що твоє життя – суцільний експромт.
    _____



    01.06 27.11.10


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (2)


  22. Ірина Зелененька - [ 2010.12.04 15:36 ]
    ***
    голодні зорі
    їдять хліб
    зі столу
    ходять свічкою
    до предків
    у гості

    я могла би
    заколисати
    комин
    але навіщо?

    дідух може
    перетворити ніч
    на шаль
    Ізидори

    на молоко
    на рококо

    жаль...

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (8)


  23. Ірина Вівчар - [ 2010.12.04 00:59 ]
    Не ставте творчість на конвеєр...
    Не ставте вашу творчість на конвеєр
    слова не глина а музичні ноти
    в які потрібно вкласти все життя
    аби вони заграли як ніколи
    слова то є диспетчери брехні
    барометри для авторських емоцій
    в них видно фальш як чути слухачу
    різкий нечистий звук старої скрипки
    новий Шекспіре ви то тільки ви
    ви режисер лише свого театру
    у нім актор у нім і автор п’єс
    ви не єдині але неповторні
    не ставте ваш талант самі під прес
    не вписуйте його у рамки часу
    він задихнеться бідний і помре
    невтілений залишить порожнечу.


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  24. Галина Фітель - [ 2010.12.02 16:35 ]
    два дні не змикала очей
    не змикала очей
    два дні
    повінчала троє ночей
    милувалась дивних обставин збігом
    причащалась після останньої сповіді дня осіннього
    що кохався з не першим снігом
    чекала намарне омріяного і вірного
    та не прийшов мій принц казковий
    він досі в Гайд-парку мерзне і плаче
    хоч давно так згорів палац Кришталевий
    а для вічності вчора неначе
    а сьогодні відпочиватиму
    від Романа Хануки і боротьби зі снідом
    від спіткання з зимовими святами
    від сніданку в парі з вечерею а не обідом
    від привітання жителів американської столиці
    від споглядання Мерилін Монро
    на найпершій у світі Плейбоя першій сторінці
    від трагедій новин і політики
    від Ожьє з Наполеоном і кавою
    я прокинусь коли поснуть всі веселі півники
    або краще із першою справою
    і заховаю у скриньку тітоньки Мнемозіни останні події першого дня зими
    все одно так давно вже не разом ми
    або обміняю на прихильність дев’яти її донечок-муз
    усі твої не_ мій не_чужий не_коханий не_коханець не_син не_батько не_брат не_друг не_муж

    02.12.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  25. Катерина Каруник - [ 2010.12.01 06:35 ]
    my sister is a fille de joie
    чуєш
    сестро
    може вони не прийдуть
    може вони десь розбились зі своїм бісовим інфініті
    може їх пов’язали за несплату податків
    абощо?

    та де вони дінуться?
    прийдуть

    ми тут уже більше години
    чекаємо їх
    наче спасителів
    або ще краще –
    катів своїх
    давай з них зіб’ємо плату подвійну
    за наше чекання
    абощо

    не переймайся ти так
    от-от прийдуть

    чуєш
    сестричко
    ти пам’ятаєш
    як вони вперше прийшли
    ці демони з запахом нафти
    як вони нас налякали
    своїми іклами і різцями
    своїми ритуалами божевільними?
    най би чорти їх забрали
    абощо

    де вони дінуться?
    прийдуть

    потому ми тиждень не працювали
    молитву складали
    за здоров'я власних органів дихальних
    і також статевих
    з іншого боку
    не так уже все й погано
    принаймні
    якось обійшлося
    без наркотиків і рубців

    чуєш сестро?
    вони вже йдуть
    наші янголи смерті
    чисті
    мов кокаїн


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  26. Ірина Зелененька - [ 2010.11.29 16:10 ]
    ***
    осінь:
    горлом біжить сосна
    ялини
    як альбіноси
    на сонці

    світ - старенький вікарій
    падає
    падолистом:

    перст Божий
    схожий на бір

    хто
    як не ти
    дав
    цей неймовірний дар?

    чую -
    бо розмовляє
    соснова кора
    на піцикато

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Прокоментувати:


  27. Володимир Гончаров - [ 2010.11.27 16:28 ]
    Самій коханій жінці
    Я їду до дому,
    До рідної хати
    Щоб побачити маму
    Й її щоб обійняти
    В гарні очі дивитись
    В яких Любов розквітає
    До Сердця її прислухатись
    що Любов, Добро й Ласку дає


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  28. Олечка Комарицька - [ 2010.11.27 10:22 ]
    І силуети наших "проти"
    Не хочу я, не хочу
    Чуєш?
    Не рви цей світ хворобизни
    а вітру байдуже, танцює
    його так сіпаються сни.
    У поліендрових думках напроти
    з любов'ю тіні обнялись
    і силуети наших "проти"
    в хворобизну,як ввись, знялись.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  29. Валерій Явтушенко - [ 2010.11.27 01:23 ]
    Невтримала...
    Мовчу, бо нічого сказати і рима тут не допоможе
    Тому, як втримаєш – тримай цей білий вірш
    Що ллється прямо з серця, коли дивлюсь на фото твого очі
    І випити до дна їх тіло моє прагне… Все буде… Якщо ти захочеш…

    Якщо… І знову мушу повторити – вільна ти, як птаха
    Чи може вітру невловимого сестра… Без пафосу – відверте щире слово пишу
    Бо це я відчував коли ти поруч розливала барви
    І малювала кожен день, то біллю, то незмірним щастям…

    Згадати є що, і життя намарно не прожите жодним з нас
    Проте у іншому вбачаю втрату – у тому, що не відбулось…
    Чи не відбудеться скоріше, оскільки вдало ми могилу риєм
    Своїм коханим… Чи свому коханню... Скоріш, своїм коханням…

    Мабуть за складно я пишу, та знаю зрозумієш
    Інакше б не писав… І спомин промайнув – твої солодкі ніжки
    Що так привабливо мандрують попереду
    Не залишаючи шляху для порятунку…

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  30. Володимир Гончаров - [ 2010.11.26 13:30 ]
    К*
    Квартира твоя была на девятом
    Я туда добирался пешком
    Ты двери поспешно мне отворяла
    И улыбалась, по-детски, совсем как во сне
    С порога в объятия мои ты ныряла
    Обнимала за шею, потом целовала
    "Пора!"-мне нежно шептала.
    И взявшись за руки друг друга
    Вот мы бежим, стоим и снова бежим
    Туда, где Ветер, Свобода, большие луга
    Туда, где мы наслаждались живым
    Где вокруг тишина, только ты и я
    Свободно порхали мы мотыльком
    Птицей взлетая к голубым облакам
    Упав, затерялись мы в высокой траве
    И снова нашлись, слились во едино
    И зашумело нежной рекой в голове
    От твоих страстных поцелуев.
    Вдыхали в друг друга свое мы дыханье
    Нежно глотая, боясь потерять
    Малейшую частичку своего наслажденья
    И даже были не прочь на нас облака посмотреть.
    Природа накрыла нас своим ковром
    и нашу мечты уплывали прохладной рекой
    Что была неподалеку от нас с тобой
    И скрылись, где то там в неизвестном
    О, как бы хотелось знать где она эта неизвестность
    Куда уплывает безумной рекой
    Но зачме мне туда, если у меня есть реальность
    Есть Ветер, Свобода, большие луга и здесь живем мы с тобой.

    Но проклята холодная сталь
    Жжет мой крепкую руку
    С каждой секуной фосфор несет мне боль
    Приближая час разлуки.
    Но не печалься, моя ты родная
    Не надо дуть свои сладкие губки
    Пройдет всего лишь неделя, другая
    И вновь воссияют наши улыбки.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Володимир Гончаров - [ 2010.11.26 12:41 ]
    Тебе....
    Тебя как Ангела Люблю
    Тебя как Бога я молю
    Храни тайну мрачную мою
    Храни мой светлый ум
    И я спою про Арбат
    О тех, кто хотел написать
    Тома лживые про нас
    О тех, кто пытался
    Меня прямо в сердце убить
    А тебя кошмарно допросить.
    О тех, кто в чужой толпе топтался
    и о тех, кто среди нас заврался
    Но мы стояли крепкой стеной
    Темной ночью под Луной
    Прижавшись мужественным плечом
    Врагов мы били беспощадно
    Острым лезвием меча
    Чужие книги сжигали без переборно
    Наш меч наточен!
    О тела врагов
    И на рассвете бой окончен
    И солнце выглядит из-за бугров
    Осветит поле битвы
    И наши измученные лица
    А над мертвым телом жертвы
    Кружит в небе хищная птица.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Вадим Степанчук - [ 2010.11.25 19:03 ]
    * * *
    Слово завжди виконує думку.

    Світ завжди виконує слово.

    Знайдіть невірне твердження.

    * *

    Знайдіть себе у тілі затичок для вух.

    Вийміть себе з затичок.

    Тепер точно відомо від чого відштовхуватись.

    * *

    Слухати щоб розуміти.

    Розуміти невідомо для чого.

    Спробуйте не розуміти.



    2010р


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Юрко Пантелеймон - [ 2010.11.25 14:52 ]
    гаряча-волога королева
    Гаряча-волога королева
    Зачаровує своїм убранням.
    Вона, зла та брехлива
    Поєднує вірність і зраду,
    Змушує мене не обирати,
    Але дивитися на
    Її золотисте вбрання.

    Осіння королева захищає
    Мене, - кому ж
    Ще мила така
    Гаряча-мокра вона...

    2010 р. Б.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Маріанна Челецька - [ 2010.11.25 13:50 ]
    У ПРОЧІЛІ НЕБА. НАДПИСИ НА БОРДЮРАХ…
    ***
    розкидано папір
    і записи що з ночі
    напевно там є рай
    і буде тільки він
    там буде тільки
    пекло
    оцих забутих зошитів
    бажання щось
    знайти і загубити знов

    ***

    напиши слово
    яким би ти говорив
    все життя
    а потім несподівано
    зупинись посеред площі
    раптово усвідомивши
    що ти
    його
    Забув

    ***
    перебивається момент
    навпомацки-що-ходить
    і чути вічний рев
    і вічний гуркіт. Сходи
    І обірвався дощ
    лечу у порожнечу
    як нитка
    як листок
    а втім одне доречно
    навпомацки-що-слід
    запам’ятало втечу

    ***
    не написані в-щось
    і ось!
    не написані десь і тут (!)
    кожен з нас як горіх !
    скотивсь (!)
    тільки: треба і був !



    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  35. Марія Гончаренко - [ 2010.11.24 19:22 ]
    безшумні хвилі
    * * *
    Рікою Часу
    спливають наші дні

    минуло безліч літ
    ми стали просто нею
    але коли були
    сміливі й молоді
    ми човнами по ній пливли
    себе довершували
    і чинили опір
    оцій воді
    а зараз ми вода
    її прозора ніжність
    безпам*яття Піску і невразливість
    неспішне світло і відлуння зір
    нечутний звук негаласливих слів
    безшумні хвилі що стають
    РІКОЮ ЧАСУ
    *

    12.08.2003 р.,
    опубліковано 2006 р.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  36. Ярина Брилинська - [ 2010.11.23 12:41 ]
    ОСІНЬ - ПЕРУКАРКА
    Вже зовсім скоро
    осінь натомиться
    зачіски деревам
    вигадувати.

    Літові просто,
    бо дрібні кучерики листя
    усеньке літо живуть собі на кронах,
    ранішніми росами притрушені.
    А зелені пасма гілок,  
    сонячними променями міцно налаковані,
    легко укладаються у барокові фризури
    епохи Людовіка.

    Осінь вигадує.
    Бо той, хто голий -
    на вигадку багатий:
    заплітає колючі віти у коси,
    павутинами міцно зв’язує.
    Гілля, вперто пручаючись,
    вистрілює догори
    і чорними пазурами
    небові очі дряпає.

    А воно борониться -
    на очі окуляри накладає
    і, протираючи скельця,
    посипає гілля снігом,
    одягаючи дерева у
    смиренні шапки,
    по-доброму шурхотить
    вустами-хмарами:
    “Не будете чесані
    аж до весни...”


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (17)


  37. Ганна Осадко - [ 2010.11.19 15:26 ]
    обітниці
    ...і коли почали збуватися всі обітниці: і гори зійшлися, і води розійшлися по праву та ліву руку, і слова усі – мовлені та зловлені – стали неопалимою купиною, а первородство, у золоте руно загорнуте, стало фактом невідворотним – як ти думаєш: – чи злякався Яків?
    Чи тремтіли його пальці, судомно стискаючи руку брата зрадженого?
    Чи чув у собі сміх дітей ненароджених – обраних_ бо_ коханих?
    Чи вірив голосу незнайомому Господа свого небаченого – «Не бiйся, бо то Я тебе викупив, Я покликав iм'я твоє, ти – Мiй»?...
    ...і коли почали збуватися всі обітниці – йому та їй дані, – коли слова їхні стали кров’ю та тілом, а речі набули форми, а формі повернули колір, і коли світ їхній здійснився, як осінній ранок – як ти думаєш: – чи злякалася вона?
    Чи тремтів прутик у її пальцях, коли виводила на вільготних пісках узбережжя п’ятого океану слова найважливіші? Бо ж як напишеш – так воно і станеться врешті...
    Чи чула, чи дослухалася, як спадають води Великого Потопу в її серці, і все стає на свої місця, і новий світ – удруге сотворений! – починається з найпершого листочка?
    Чи вірила голосу незнайомому, що летів срібною павутинкою бабиного літа, і шепотів їй просто у серце: «Не бійся нічого, бо все вже написано. Бо й вода тебе не втопить, і вогонь тебе вже не спалить, бо первородство, Серце, дається не за правом закону, а за правом любові»?...
    ...і грілася сонцем, бо й сама була сонцем – світові сотвореному і - Тобі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (5)


  38. Юлія Скорода - [ 2010.11.19 14:25 ]
    Українські митці
    Я хочу очима тримати публіку,
    Я хочу, панове, Вас пити від краплі й до краплі,
    Щоб якийсь журналюга написав у літературну рубрику:
    «Українські митці ще вміють читати мантри».
    …………………………………………………

    Так,
    Українські митці ще вміють читати мантри,
    Українські митці хочуть продати себе втридорога,
    Вони навіть навчились мистецтва кантрі,
    Щоби їх регулярно перекладали на мову народу-ворога.

    І якийсь журналюга, російським телеканалом куплений,
    Щоб не зникнути в невідомість,
    У сюжеті склепає сумнівну, але переконливу характеристику:
    «Я б хотів величати українські таланти сурмлячи,
    Та скажу вам натомість –
    Український митець бухає, сперечаючись про евристику».

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Прокоментувати:


  39. Ірина Зелененька - [ 2010.11.18 11:11 ]
    ***
    якось чоловік уперше вбив мою тишу:
    вистрелив у рожевого фламінго
    приніс мені накидку на плечі
    й поцілував груди в рожевому сяєві

    чоловік удруге вбив мою тишу:
    устромив спис у тіло савани -
    приніс мені бивні слона
    тепер я маю розкішне намисто
    браслети й персні
    чоловік цілує мої руки аж до суму;
    я й сама - ніби зі слонової кістки
    чи порцеляни

    чоловік утретє вбив мою тишу:
    вирвав лілеї на ріці
    білі лілеї з золотими коронами -
    я не понесла їх додому
    побачила на чашолистиках
    душі ненароджених предків;
    спинила човен і виклала лілеї на тілі
    підставила тіло сонцю
    та не рукам коханого
    щоби побачили душі
    куди сховане тепло світу
    золото світу
    пекло світу
    (ліліеї зів'яли
    а тіло залишилося неторканим -
    ти більше не брав човна)

    чоловік востаннє убив мою тишу
    коли задушив соболину сім'ю
    в рокитнику
    залишивши соболеня
    і тепер я вдягаю до тебе
    коханий
    дороге хутро на голе тіло

    хтивий мисливче
    зробив усе щоби я була лише тобі
    але казки з мого серця належатимуть
    рожевому фламінго
    слонам савани
    лілеям на ріці
    та соболенятам

    і тільки тіло в тиші - твоє
    коханий...

    2010


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.52) | "Майстерень" 5.75 (5.56)
    Коментарі: (11)


  40. а а - [ 2010.11.17 18:13 ]
    конец меня.
    Не нужно склеивать меня
    По останкам.Наизнанку.
    По разрывам.
    Линиям изгибов.
    Нарывам.
    Потерялась.
    Заброшена ветром.
    Как стенгазета
    Изрезана
    Залапана
    И снова склеена
    По сантиметрам
    Неидущих улиц
    Неждущих проспектов
    Инет больше
    "Как ты?" и "Где ты?"
    Обьекты
    Раздеты
    Вывернуты
    С изнанки
    Задеты
    За края
    И отпущены
    В разные стороны.
    Поровну.
    Курки уже спущены
    Приглушены.
    Молчим.
    Не курим.Ведь вредно.
    Во рту медно
    Привкус не_кровИ
    Забери
    Свою честность.
    Полезность.
    В неизвестность.
    Пожалуйста,убирайся
    В протоптанную местность.
    Чтоб я не видела
    Не ждала
    Не знала
    Что так бывает
    Когда разрывает
    На части неровные
    Разбирает
    Как конструктор
    Испорченный.
    Наточенный
    Нож.
    Пробирает
    До сердца
    До дрожи.
    Уже не согреться
    Не деться.
    Похоже
    Конец.
    Я устала.
    Не встала.
    Не знала
    Что стала
    Такой,как вы.........
    Я уйду.
    Мам,прости.
    Не вини
    Себя.
    Положи цветы.....
    Не жду.
    Конец ноября.
    Конец.
    Меня.
    Меня..........


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. Катерина Єгорушкіна - [ 2010.11.15 14:08 ]
    тепло
    * * *
    тепло
    що сонцем
    тремтить
    між нами
    коріння
    у вічність
    пускає

    2005 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  42. Катерина Єгорушкіна - [ 2010.11.15 14:14 ]
    хвилино
    * * *
    хвилино
    торкнися мене
    я вічною
    буду потім

    2005 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Катерина Єгорушкіна - [ 2010.11.15 14:37 ]
    на руці
    * * *

    на руці
    багато рік
    якою
    пливти?


    2005 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  44. Василина Іванина - [ 2010.11.14 23:12 ]
    ..дешевий трафік..
    ... у буденному графіку
    до оскомини
    чорно-білому
    просто дешевші трафіки
    тільки текст
    і ніяких
    цілунків обіймів дотиків
    а якщо вже
    неначе премія
    за безсонну печальну ніч
    чи за вечір в сльозах самотній
    задзвенить телефон
    о що ти
    горло спазми враз перехоплять
    і нічого йому не скажеш
    не посмієш
    свій чорний відчай
    перелити в кохане серце
    (не шкодуй йому,
    Доле,
    світла)
    і признатись
    що помираєш
    це банально
    але
    не смішно...
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (8)


  45. Марина Гал - [ 2010.11.14 21:01 ]
    Вівісектор
    Спустошена похміллям
    і почуттям власної огидності
    риба без луски
    змія без шкіри
    підповзаю до вівісектора
    бризкаючи на нього слиною, кров’ю
    і розтрощеними зубами
    сичу, як гадюка
    «Що ти наробив?
    Де моя медово-прозора
    цибулинна луска,
    сонячно-тепла і суха?»
    всередині
    від сонячного сплетіння
    і вгору до болючої тепер пульсації
    завехріння
    піщаної бурі
    операція «Буря в пустелі»
    шепіт пилу і вий вітру
    тагнуться за літаками-винищувачами
    «Що ти наробив?»
    З маленької піщінки
    визріває перлина
    у вологій пащі слизької од водоростей
    мушлі –
    колись назбираю намисто
    з піску і моря всередині.
    «Як ти це зробив?»
    Поливаючи абсентом
    тіло з обдертою шкірою
    він, лукавий, шкіриться:
    «Це – легко.»
    Титри.
    Жодна тварина не постраждала.
    жаль
    я
    не
    тварина


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  46. Марина Гал - [ 2010.11.12 23:35 ]
    Бажання
    Бажання розгоряється від одного погляду
    Плутається все, плутаються думки
    Йди до мене, ходи сюди
    Торкнись простягненої руки

    Така ніжність – аж не віриться!
    Тамую подих – відгонить цигарками
    Торкнутися скоріше вилиць
    Холодними тремтячими руками

    Простір викрівлюється і згортається
    Дозволь ненавидіти тебе так,
    Як я обожнюю тебе, проклятий!!!

    Я дивлюсь на нього, а він такий граційний,
    Такий природній, наче дикий звір
    І ніжність свою я відмірюю порційно
    Й відводжу погляд, обпаливши зір…



    …Витри руки об моє обличчя
    подивися, як рясно падають зорі
    розпусти коси, доле моя
    напувай мене холодом серця свого
    зціли мене ніжно
    дай хоч один ковток твоєї зради
    дозволь ненавидіти тебе так,
    як я обожнюю тебе, проклята!!!


    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  47. Марина Гал - [ 2010.11.11 23:45 ]
    Приречені бути вільними
    Ці пошуки ніколи не скінчаться,
    ми будем бігти наупередки
    за тим, що так наївно називаєм щастям
    в різні боки…

    Геть сумніви, ганьба всім тим, хто бачить
    що там попереду глуха стіна – і все…
    Ми вільні і сліпі, а Бог пробачить –
    нас повінню несе…

    Ми – зграя, нас єднає спільний рух,
    та кожен сам за себе в зграї цій
    і нетрях кожного – свободи виє дух
    ми – не мерці

    І не торгуємо душею, це вже точно,
    хоча доволі часто тіло віддаєм
    та тільки трохи і ніколи – остаточно
    вільні назавжди
    все


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  48. Кет Зет - [ 2010.11.11 22:41 ]
    стоунтерапія
    Дівчина, що збирає вранці
    на березі моря
    маленькі білі камінці з червоними прожилками,
    що їх так багато після шторму,
    ніби море після п'яної бійки з землею
    недбало спльовує кров і кільканадцять тисяч зубів.
    Ці мутні прожилки, ці капіляри моря,
    що кольором так подібні на осад
    непевного вина, яким вона захлиналася,
    залишаючись вночі на хвилерізі,
    аби лише тільки вловити повільні затаєні ритми,
    що ними живе солона терпка вода;
    так от, ці прожилки - це її особистий банк крові.

    Лежачи на підлозі вдома, вона вечорами
    розкладатиме ці камінчики в себе на животі,
    намагаючись відтворити форму долоні,
    намагаючись відчути пульс моря
    просто всередині власної порожнечі.
    Та навряд чужа кров порятує її від зими.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.3) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  49. Лариса Іллюк - [ 2010.11.11 15:43 ]
    Jim Morrison. People are strange. переклад.

    Люди − чуднІ.

    Люди − чуднІ,
    Коли ти чужинець,
    Лиця потворніють, як ти сам на сам.
    ЖахлИвіють панни, бо ти їм не треба,
    Дороги незвичні, коли ти упав
    Ти – чужий,
    І лиця стікають в дощах,
    Ти – чужий,
    Ніхто не згада на ім′я
    Ти – чужий,
    Коли ти – чужий,
    Всім чужий…


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (5)


  50. Володимир В'юга - [ 2010.11.11 08:34 ]
    Місяць
    Ніжиться місяць
    В сузір'ях сніжинок
    Добрих і теплих
    Галактик сердець..


    11-11-2010



    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   109   110   111   112   113   114   115   116   117   ...   130