ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Ванда Нова - [ 2009.12.25 16:54 ]
    викрадач секретів
    порпаючись у коморі виловлюючи спадок чужих родин
    обвішаний несвоїми регаліями зостається затим один
    на один зі своїми фактами фобіями фуріями і теде
    розмішує в горняті своє безсоння кольору каркаде

    видає за своє випадково надибаний секонд-хенд
    пропахлий пахлавою чужими тілами цигарками Kent
    купуючи сухе «завтра» в пакеті з етикеткою do not eat
    пробивається через вухо у мозок набридливо як москіт

    очі жовті наче мімози як міазми розмазані слова
    субтильна ідилія суцільна єдність - образна і стильова
    знайоме знамення: прийшла пора пильнувати свої тили
    закопати глибше свої секрети аби хтось їх не попалив

    аби хтось їх не перекроїв під себе і не перекривив у тлін
    крутить жорна п’яний мірошник запускає пекельний млин
    гострить леза кравецьких ножиць тисне у пальцях своїх п’яти
    чуєш на розі його оплакує душа відрізана від п’яти


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.55)
    Коментарі: (32)


  2. Наталія Ом - [ 2009.12.25 16:27 ]
    Фотокартки мого дитинства...
    Фотокартки мого дитинства,
    Відображення пустих буднів,
    Якоїсь жорстокої несправедливості,
    Нерозгаданих нічних снів.
    Хочу забути байдужість,
    Немає сили відчути реальність,
    Вона сіра з відблиском сліз,
    Серце мерзне від сяйва.
    Фотокартка народження та смерті,
    Ерос та Танатос людської сублімації,
    Двері відчинені для нового життя,
    Життя з елементом мудрості…


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.14)
    Прокоментувати:


  3. Николай Блоха - [ 2009.12.25 16:36 ]
    Триумф желаний.
    Триумф желаний.

    Триумф желаний,
    Приделом жизни, подведёт черту,
    Испив до дна бокал вина,
    Букет желаний исполненья не забыть.

    Желаний нет, и хмель прошёл,
    И ходьбы каплю вновь испить,
    Смочить мозги, остывшие,
    Похмелье, что не погасить.

    Депрессия, тоска и поиск,
    Порошок, трава и в водке смысла нет.
    Алкоголизм, система смерть,
    Триумф желаний – суицид.

    Декабрь 7517 год (2009)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Любов Бєляєва - [ 2009.12.24 18:42 ]
    про сніг
    Усі поети зараз немов сказились!
    Пишуть шалено про сніг…
    Намагаються увічнити кожну сніжинку
    На білосніжному тлі паперу

    А навіщо?
    Сніг все одно розтане!
    Не можна впіймати у теплі долоні холодний сніг
    Так, щоб він не розтанув…

    А він тане…
    Розтікається брудними сірими потьоками,
    Як сльози по нафарбленому обличчі заплаканої дівчини…

    Вони пишуть… скажені!!!
    А навіщо?
    Поясніть нерозумній!
    22.12.2009


    Рейтинги: Народний 4 (5) | "Майстерень" 4 (5.25)
    Коментарі: (1)


  5. Кишенькова Весна - [ 2009.12.24 16:13 ]
    Хризантемна ніжність
    Осінь чарівна. Загадкова. Прекрасна. Вічна. Багряно печальна.
    Сонце у долонях вже не таке гаряче, як було колись.Давно.
    Більше хризантемної ніжності... Більше жовтогарячого пафосу!Гарно...
    Так хочеться купатись у пожовклому листі, згадати, як колись було....

    Чути музику далекої гітари із ментоловим подихом свіжого вітру...
    Блукати сонячними ,але холодними вулицями старого міста...
    Необережно печаль і радість вдихаю із легким повітрям.
    Ціла вічність є в мене і в цього старовинного вуличного ліхтаря...



    Рейтинги: Народний 5.13 (4.75) | "Майстерень" 5.25 (4.75)
    Коментарі: (1)


  6. Ярина Брилинська - [ 2009.12.24 10:08 ]
    ***
    одного дня
    насмілюєшся померти
    очевидно
    над твоїм вибором
    зарегоче
    найближчий ближній
    спинившись неподалік
    твого ще живого
    тіла

    викинеш
    непотрібні речі
    бо для чого
    тримати при собі
    зайвий тягар
    коли й без нього
    летиш донизу
    гарматним ядром

    забудеш думати
    позбудешся залежності
    від розуму
    він знає
    що завжди може
    тебе зупинити
    перед отим
    невідомим
    відомим

    напишеш тестамент
    для порожніх мрій
    а може ілюзій
    поцілуєш у вуста
    самоту
    посмієшся з неї
    кинувши через плече
    байдуже
    “бувай, сестро”

    звільнишся від усього

    підеш уперед

    і повернешся

    бо

    щоразу коли насмілюєшся померти
    повертаєшся до життя


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.25 (5.4)
    Коментарі: (20)


  7. Дороти Хили - [ 2009.12.24 08:49 ]
    З Космосу
    Дожилася до того, що читаю чужий щоденник
    найгірше - не відчуваю вини
    Дожилася до того що нереальність ілюзії
    пронизує
    Ніби серце - гудзик, і якась скотина намагається пришити його до хребта,
    щоб не рухалось
    Для загальної відомості, ця скотина мій мозок,
    мозок дівчини з пшеничним волоссям,
    це вже, щоб не принижуватись.
    Скептична посмішка без очей...

    Мій мозок...
    завжди сперечається
    обзиває наївною
    сопливо-сентиментальною
    дурепою

    біль не гострий
    це, ніби чуєш цей звук ножицями по склу

    тільки більш глухо
    серце не має вух
    а нитка не гостра
    більше як волосяний черв'як через шкіру
    а голка.... це ніщо, мізер
    вже стільки мій мозок зміг добитись

    від цього тупого болю зростає роздратування
    серце починає битись
    як баскетбольний м'яч під м'зистою рукою завзятого гравця,
    який намагається зрівняти рахунок

    і ще більше болить
    всі шари накладених швів пронизують

    парадоксально

    сьогодні мало не плакала
    тримала в руках книгу рідною мовою
    почала читати і всі ці звуки, такі м'які й прозорі,
    відчуття ніби доторк до примарноі хмари
    зіниці розширились
    наче від хорошоі трави
    і мало не пережила синдром Стендаля
    Стендаль мабуть був геєм
    та хто тоді не був геєм?
    а зараз хто не гей? все аж кишить ними
    як броколі в окропі, як черв'яками після дощу, які з'являються всюди
    навіть на асфальті
    хто зараз не гей?
    What else should I say
    Everyone is gay

    він завжди був правий
    і я вірю, де б він не був зараз
    його небесно-волошкові очі не бачать папарацці
    ...жахливе діло пресса
    жовч, рідка зтухла жовч

    Жовтий завжди здавався мені зрадницьким, ніяк не сонячним

    Солнечный круг небо вокруг
    цей круг завжди був помаранчевим в уяві
    я так мало звертала уваги на помаранчевий
    завжди думала це дикість

    дурна була, знов каже мені він
    Привіт, давно не чула твоє привітне мугикання,
    знов скептична посмішка, одної сотоі обличчя

    дурна, який банальний епітет

    еееееее......

    От так от
    загортаєш їм подарунки
    вибираєш гарний папір
    чекаєш усмішки

    а вони
    дозволяють тобі

    читати їхні щоденники

    веселого різдва америко.


    copyright 2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Іда Хво - [ 2009.12.24 02:35 ]
    Валерія Кабрера - Пересічна Міська Пустеля
    Я
    квіти
    з бетону,
    хмарки
    із криці,
    візерунки
    з піску,
    поруч із собою, поруч із тобою.
    Пута стискають,
    коли розумію,
    що янгол переді мною –
    з каменю.


    Рейтинги: Народний 0 (5.25) | "Майстерень" 0 (5.13)
    Коментарі: (6)


  9. Юлія Починок - [ 2009.12.24 00:39 ]
    ***
    Дощі пішли у далину-
    Забракло сну
    Я салахну в твоїх очах
    Мов страх


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  10. Юлія Починок - [ 2009.12.24 00:59 ]
    ***
    Амбівалентність думок
    І крок твій
    У долоні моїй пропах...
    Запах трав і подертих карт,
    Тіло ночі тремтить
    На душі її щем
    І печаль, наче місяць повний.
    Прощай...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  11. Богдан Чернець - [ 2009.12.23 21:00 ]
    океан
    я врешті навчився любити
    хочеш
    я вивезу тебе за океан
    де ніхто не знатиме
    не дорікатиме
    і покладу твою долоню
    у долоню того
    за ким тужить твоє серце
    і тихо радітиму
    сльозам радости
    на твоїм обличчі
    бо я врешті
    навчився любити


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (12)


  12. Катерина Каруник - [ 2009.12.23 18:45 ]
    in your head
    за твоєї відсутності
    тіло її набуває граничної чутливості
    до запахів і звуків
    надто до звуків

    поглянь
    як вона щиро дратується
    зачувши голос сусідньої жінки
    як напружується її шия
    її шалик
    її
    хода
    вся її сутність укрита якоюсь
    величною напругою
    тою
    яка зазвичай триває протягом
    восьми годин
    між підлеглим і керівником

    вона сахається дітей із брязкальцями
    оминає всі види наземного транспорту
    свідомо уникаючи підземного
    вона віддаляється до води
    до прозорості
    ворохобності

    вона ховається за вітрами
    західними та східними
    солодощами
    за площами та проспектами
    за листям трави та травою в лИсті

    вона намагається
    в іншому для тебе місті
    в інших осінніх вітрах
    в інших запахах і звуках
    віднайти
    тебе

    вона блукає й губиться
    вона проростає
    у стінах твоєї
    голови


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  13. Катерина Каруник - [ 2009.12.23 18:42 ]
    the difference is
    що з того
    що ми оперуємо різними категоріями
    що не завадить нам порозумітися
    що тут дивного
    якщо пальці наші різної довжини
    довші захищатимуть тонші
    що тут зайвого
    в буквених символах
    які читаються
    хочеш так
    хочеш
    отак
    отако
    отакочки
    отуточки
    отакої!

    легкою рукою
    налито по вінця
    розбіжностей і протилежностей
    найголовніше
    статевих залежностей
    для категорій і роду і стану
    для категорії віку так само

    як самість
    із нами завжди на одинці
    як відстань зв’язку не становить
    різниці
    як видих який
    зігріває планету
    як видих із запахом
    сигарети як видих
    як вид их як в идих як ви як ти
    як ви й ти

    як вийти назовні
    як дихати знову
    навчитись
    так само
    як
    ти


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  14. Любов Бєляєва - [ 2009.12.23 01:19 ]
    Вересень
    Ти для мене став вереснем……..
    Солодким. Отруйним. Мрійливим. Тужливим.
    Як торнадо, потужним. Як дитина, вимогливим.
    Ти для мене став вереснем……...
    Тим, що літо краде і ховає до наступного року…
    Мій спокій… він пішов із тим літом у вересень…
    Ти для мене став вереснем……..
    Молінням. Прощанням. Довірою. Теплом.
    Легким сном на гіллі клена-ясеня.
    Я залишусь у вересні???
    У тобі. У твоїх думках. Мріях…
    Чи залишиш надію, ще й на жовтень
    У твоїх снах, у очах???
    Чи, може, в твоєму серці…
    26.09.2009


    Рейтинги: Народний 4.63 (5) | "Майстерень" 4.63 (5.25)
    Коментарі: (2)


  15. Любов Бєляєва - [ 2009.12.22 14:08 ]
    Неримований
    Ти неримований і дикий!!!
    Ти прозовим текстом врізаєшся в мій мозок…
    І я не можу тебе вигнати звідти!
    Не можу знайти спасіння ні в алкоголі, ні в сигаретах,
    Ні в забутті медикаментних снів…
    Лише в тобі відроджуюся й тану!
    Важким гранітним камінням тану і гину…

    Ти неримований!
    Неправильний.
    Складний епічний твір…

    А я набір поезій в одному томику на 1000 сторінок…
    Про кохання, про емоції, про біль…
    Про все, що болить мені до і після твоєї появи у моїй пам'яті.
    Тебе хочеться прочитати, бо ти – складний!
    А я… я вся у моїх віршах.
    Вся душа на білих листках паперу,
    Зігнана у рівненькі римовані рядочки поезії…

    Ти неправильний!
    Неримований!
    Дикий!

    Проте без прози твого життя
    поезія мого існування
    не стане вартою усіх списаних листочків…
    14.10.09


    Рейтинги: Народний 5.25 (5) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  16. МаріАнна Квітка - [ 2009.12.22 10:53 ]
    ...
    Досить любити слухати
    і пізнавати...
    Ян Твардовський

    Часом ті хто не вірять
    відкривають очі тим
    хто сліпо вірить
    День не змінює ночі
    а лиш доповнює її
    І коли ти ще спиш
    хтось розчищує вулиці
    від снігу
    для тебе
    Мерзне Богородиця в руки
    долоньки зложивши в молитві

    Якби ж то мені тої сили
    як в пагінчику малому
    що крізь асфальт
    дорогу до світла намацує.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.21)
    Прокоментувати:


  17. Олена Пашук - [ 2009.12.22 09:12 ]
    ....
    люди
    навіщо ви посипаєте сніг піском?
    я мушу визбирувати із білості секунди
    але мій піщаний годинник
    вже ніколи не буде таким як раніше
    тепер неодмінно спізнюся на побачення
    а той хто прийде до пам’ятника голубам
    скаже
    от і ще одна дурепа
    яка не цінує час

    мені залишиться напустити
    повну ванну піску із аромамаслами
    зануритися в неї
    і уявляти себе дружиною фараона
    допоки весь пісок не просочиться під землю

    і я залишуся там
    де можна щодня ліпити піщаних сфінксів
    годувати їх загадками
    при допомозі буревіїв
    добиратися із пункту А в пункт Б
    і знати
    що там зверху все буде добре

    яйцеклітина сонця віщує новий день


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (32)


  18. Любов Даник - [ 2009.12.21 12:07 ]
    Я - птах з поламаними крилами...
    Я - птах з поламаними крилами.
    Тягнусь до хмар - виходить тільки вниз.
    Можливо, я стаю лінива
    Очей не підіймаю ввись
    Жаліюсь на життя,
    тихенько плачу, скавчу тихенько.
    Мрію про удачу.
    Апатія...Читаю "Intermezzo".
    Втомилася. Втомилася лінитися.
    Беру нотатник. Ручку пхаю в зуби.
    І я письменник.
    Стаю по-троху мудра.
    Морщу лоба...Носа потираю.
    І думаю, і уявляю...
    Я - птах, лечу на дах будинка!


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  19. Богдан Чернець - [ 2009.12.21 10:17 ]
    охоронець
    я стоятиму у воріт
    твоєї твердині
    адже я охоронець
    Бог поклав
    у мої долоні меча
    і сказав захищай її
    я залишатимусь вірним
    до смерти
    бо з чоловіком можна розлучитись
    з охоронцем ніколи
    він помре
    тільки тоді
    коли висохне
    джерело
    його джерело


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  20. Дороти Хили - [ 2009.12.21 06:21 ]
    Зі збірки, якої не існує
    Холод і пінгвіни
    паперові сніжинки
    клацання ножиць
    звук скотчу
    клей на пальцях
    суха шкіра під носом
    закочені зім'яті рукави
    під светром
    під іншим светром
    і ще під одним

    і зараз там мабуть холод
    мабуть відчутні гострі трикутники у пальцях ніг
    пара чужих дихань без вогню
    мабуть кров синіє на губах
    мабуть пахне компотом і капустою

    мабуть всі ловлять язиком сніжинки
    після реклами south парку
    (до того ніхто не думав що це весело)
    сніжинки мабуть холодні
    але гріють горло
    відчуття дитини
    яка ось-ось заробить покарання
    все флуоресцентно біле
    і зуби здаються жовтими
    відмерзають руки
    потім печуться в окропі
    і здається ніби шкіру роздирає тисячі голок
    боляче
    але по мазохістськи приємно
    шкіра лущиться
    як у риб
    як у русалок

    все зникає наче морська піна
    коли на ногах теплі шкарпетки
    коли руки пахнуть водою і гірчицею
    і коли читається та стара зім'ята книга
    перечитана сто разів
    з відбитою палітуркою
    коли тяжкі віі схиляють очі донизу
    коли з посмішкою підкорюєшся інстинкту

    коли спиш і не бачиш снів
    коли світ - один-єдиний колір
    один-єдиний звук

    ...

    будильника о півсна шосту

    хліб масло чай

    холод і пінгвіни.

    copyright 2009


    Рейтинги: Народний 4.5 (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  21. Софія Кримовська - [ 2009.12.20 18:17 ]
    витирав сльози і цілував
    ***
    витирав сльози і цілував
    обіймав і повторював
    «яка ти нещасна»
    а я щаслива
    бо не вірю тобі


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (2)


  22. Николай Блоха - [ 2009.12.18 23:58 ]
    Спустя…
    Спустя…

    Спустя какое-то мгновенье,
    Она мне принесла покой.
    Своей игрой в желание её,
    Настолько близким воплощеньем.

    Пьяня игрой, гублю её,
    И не отдамся не за что.
    Лишь фейерверком страсти и огня,
    Сожгу её, даря дитя.

    Оттенком прошлого огня,
    Сверкает милое дитя, твоё.
    Спустя какое-то мгновенье,
    И нет покоя, нет в её желаньях.

    18 декабря 7517 года (2009) в 10:54


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  23. Катерина Каруник - [ 2009.12.18 20:42 ]
    giggling underworld
    до чого сняться високі й
    стрункотілі
    з долонями холодними від винограду
    плутаними
    гострокутими сухожиллями
    легенями посрібленими токсичною хтивістю
    цикорієм і цинамоном
    розтертим на животі
    жовтизною скам’янілою на дні їхніх тіл
    поналиплим на ноги дощем?
    хто вони
    віщуни й віщунки
    дрібнокраплого побутового туману
    й семи тисяч
    осліплих метеликів
    у спину?
    що можуть значити постаті
    їхні потужні й підсушені
    паралельними
    часовими вимірами
    просторовими прірвами
    формотворчими нахилами
    й інфантильними намірами?

    потойбіччя притихло
    у них під очима
    крізь зуби проціджує
    вогкість масну
    підозріло озирається
    й хи-хо-че

    хочеш його запозичити
    значенням наділити
    дати йому обличчя
    дати йому в обличчя
    дати йому по пиці
    влучити по різниці
    вибити з нього решту
    скласти до купи рештки
    знищити все до останку
    чи хихотітиме зранку?


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  24. Наталія Бойчук - [ 2009.12.17 17:30 ]
    Не забирай у мене дитинство
    Не забирай у мене дитинство.
    Я все віддати можу бездумно.
    Щасливий погляд, дитячі сльози,
    Пригоди, біди і теплі дощі,
    Право помилятись і віддано кохати
    Тобі бездумно я можу віддати,
    А ти, ти просто...
    НЕ ЗАБИРАЙ У МЕНЕ ДИТИНСТВО!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  25. Ярина Брилинська - [ 2009.12.17 16:42 ]
    ***
    жінки
    не танцюють аркана
    вони арканізують життя
    хапаючись
    за рукави
    чоловічих сорочок
    коли відцентрова сила
    викидає їх
    з життєвого кола

    вони
    безкрило
    втискають голови
    у слабкі плечі
    і
    примружують очі
    щоб у круговерті танцю
    не погубити поснулих бісиків
    що
    загойдані байдужою увагою
    розімлілими
    мріями
    малюють
    акордеонно-пристрасне
    танго
    далекої
    Аргентини


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (21)


  26. Міла Матей - [ 2009.12.10 09:18 ]
    Монастир
    Новий Едем
    Той Самий Садівник
    Без Єви
    змій тут досить
    захованих
    та не похованих
    плоди куштують тут
    лише Адами
    смакують
    запашні
    яблука Духа


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.43) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  27. Тетяна Питак - [ 2009.12.08 17:48 ]
    ***
    Хочеш зав’язати з цим
    І не можеш.
    Воно кожного дня нагадую про себе.
    Мучить тебе з середини
    І просить визволити себе.
    Тягне за собою у вічність
    І одночасно віддаляється від тебе,
    Залишаючи чорну дуру в серці.
    Ти залежиш від цього феномену.
    Це як наркотик, як манія,
    Як переслідування чогось…
    Те «щось» не зрозуміле і щось дике.
    Воно твоє життя і твоя смерть,
    Це твій надгробок і твоя могила.
    Це рай у пеклі і пекло у раю.
    Це рай на землі і під нею…
    Воно… твоє… назавжди… до смерті… і після неї…


    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (4.69)
    Прокоментувати:


  28. Міла Матей - [ 2009.12.08 10:14 ]
    сповідь спогадів
    неповносправний час
    заколисує
    сутінкове дитя моїх спогадів
    зів"яв останній пуп"янок
    твоєї надії
    Але ніхто й так
    не питиме
    нестерпного трунку
    з чужої чаші
    Краще пляшка з відбитим горлом
    наповнена мереживним відчаєм...
    Дозволяє забути
    що є хтось крім Себе


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  29. МаріАнна Квітка - [ 2009.12.07 19:18 ]
    ...
    Нам не вистачає
    кількох хвилин
    до пунктуальності
    дивно
    сонце завжди
    сходить вчасно
    чому дорога
    назад
    коротша
    і все
    що
    змушує
    рухатися
    нас вперед
    робить неактуальним
    повернення
    в минуле
    хоча
    вибір залишається
    за нами
    пташка
    мусить
    навчитися літати
    завтрішній день
    обов’язково
    прийде
    і сам попіклується
    про всіх
    ПТАШОК
    які НЕ знають
    що НЕ можна
    НЕ літати


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (2)


  30. МаріАнна Квітка - [ 2009.12.07 18:07 ]
    МЕТАМОРФОЗИ
    Так тихо довкола
    то десь засинаєш
    ТИ
    пташка співає оду
    для дня
    що втікає
    як пісок
    крізь пальці самотності

    На роздоріжжях
    ще не згаслих
    сподівань
    ми не зустрічаємось
    навмисне
    уникаємо власних тіней

    Потрібні акценти
    в цій партії
    ЖИТТЯ
    яку виконуємо
    розставляє
    ВСЕВИШНІЙ

    Залиш для мене
    під розлогими
    під деревами
    щось таке вільне
    як вітер
    що невпинно цілував
    моє волосся
    коли я бігла
    назустріч щастю
    така замріяна…

    Тоді ще не знала
    що біль минає
    по собі
    залишивши
    шрами

    Вони
    як сіль
    без якої не засмакуєш
    РАДОСТІ
    що тут
    і тепер
    відкривається.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.21)
    Прокоментувати:


  31. бобі нюмарк - [ 2009.12.07 01:58 ]
    епілепс і я
    ніч замала
    ме' зламала
    ало ма
    ти плакала?
    у центрі києва
    нічо нема
    горить моя тюрма
    і голова
    важка
    бо то все я
    най горить до тла
    давно не приймав
    шо лікар дав
    мо' то я дарма?
    ма
    ти плакала?
    я вже питав?
    пробач
    я намішав
    чо'сь і бухла
    тут така спека
    нарешті швидка
    чекай дзвінка


    Рейтинги: Народний 5 (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  32. Юрій Лазірко - [ 2009.12.04 23:58 ]
    Сочаться краплі
    Сочаться краплі! блакитні залишають вени!
    Краплини мого я! сочаться, ледве крап,
    З мене відверто падають, капіж, вони спливають кров`ю
    З тих ран, що нанесли аби з ув`язненого вирвати тебе,
    З мого обличчя, із чола мого та уст,
    З моїх грудей, з межі затаєння в собі, натискують вперед червоні
    краплі, зізнання краплі,
    Плямують сторінки, пісні плямують, що співаю я,
    і кожне слово сказане моє, криваві краплі,
    Нехай вони полум`янистий запал твій пізнають, нехай вони відблискують,
    Насичуй їх собою весь осоромлений і мокрий,
    Жеврійте над написаним моїм і що писатиму, криваві краплі,
    Нехай усе уздріється у світлі вашому, зарум`янілі краплі.

    4 Грудня 2009

    Original:

    Trickle Drops
    by: Walt Whitman (1819-1892)

    Trickle drops! my blue veins leaving!
    O drops of me! trickle, slow drops,
    Candid from me falling, drip, bleeding drops,
    From wounds made to free you whence you were prison'd,
    From my face, from my forehead and lips,
    From my breast, from within where I was conceal'd, press forth red
    drops, confession drops,
    Stain every page, stain every song I sing, every word I say, bloody drops,
    Let them know your scarlet heat, let them glisten,
    Saturate them with yourself all ashamed and wet,
    Glow upon all I have written or shall write, bleeding drops,
    Let it all be seen in your light, blushing drops.



    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (14)


  33. Чорнява Жінка - [ 2009.12.03 18:27 ]
    Вірші в прозі
    На мій погляд, єдине, що може бути представлено на сторінці "Інша поезія" - це так звані "вірші в прозі" на кшталт тургенівських. Тобто прозові мініатюри, які відрізняються особливою емоційною напругою, яка наближує їх до поезії.

    Ось приклад з І. С.Тургенєва:

    Н. Н.
    Стройно и тихо проходишь ты по жизненному пути, без слез и без улыбки, едва оживленная равнодушным вниманием.
    Ты добра и умна... и всё тебе чуждо — и никто тебе не нужен.
    Ты прекрасна — и никто не скажет: дорожишь ли ты своей красотою или нет? Ты безучастна сама — и не требуешь участия.
    Твой взор глубок — и не задумчив; пусто в этой светлой глубине.
    Так, в Елисейских полях — под важные звуки глюковских мелодий — беспечально и безрадостно проходят стройные тени.
    Ноябрь, 1879

    http://ilibrary.ru/text/1378/p.46/index.html


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (6)


  34. Ганна Осадко - [ 2009.12.03 15:06 ]
    квачик
    ...доки донна сидить в похиленій вежі вигадки,
    яку власноруч вимурувала з білого піщаника,
    ...доки годує з рук вогнедишного дракона дитячих сумнівів
    (три, сім чи дев'ять – голів чи років),
    ...доки ретельно перевертає пісочний годинник
    і розчесує біле (чи уже сиве?) довге волосся,
    і піщинка за піщинкою на брудній долівці виростають
    еверести даремних надій –

    її Віра, Надія та Любов –
    три сестрички-реготулі
    на зеленій луці бавляться у квача.
    - Доганяй, Любко! – заходиться сміхом Віруня
    і рудою вивіркою пірнає в оксамитові трави.
    - Доганяй, Любко! – пирскає Надійка
    і вистрибом летить до тінявого плеса...
    ...а захекана Любця –
    із маками, вплетеними поміж тугі локи,
    з вічно розбитими колінками,
    з міточками зеленки на гострих ліктиках –
    «квачику-квачику, дай калачику!»
    біжить і біжить, горопашна,
    аж доки не падає в трави теплі,
    в руки ніжні
    матері Мудрості...
    - Виходь, донно! – кричить Любка, задерши виснянкувате обличчя д'горі, – виходь у квачика грати!
    - Та як же я вийду? – зітхає донна.– А дракона нагодувати? А годинник перевернути? А вежа висооока.....
    - Тюю, смішна-а-а! – гигочуть Вірка з Надькою. – Драконова ма-а-а-амця! – і показують свої чорні від шовковиці язики.
    - Виходь, доню! – кличе мати Софія. – Не бійся, стрибай!
    ...і стрибає донна, затуливши руками очі,
    і летить – як пір'ячко сірої качечки –
    повз дракона здиваваного,
    повз вежу непохитну,
    повз пісок байдужий –
    летить і падає
    у зелений поділ трави,
    дбайливо напнутий
    Вірою, Надією та Любов'ю...
    І от вже вони біжать наввипередки:
    Тільки білі п'яти поміж високого різнотрав'я,
    Тільки срібний сміх поміж дзвінкої тиші:
    - Доганяй, Анько! Квачику-квачику....


    Рейтинги: Народний -- (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  35. МаріАнна Квітка - [ 2009.12.02 15:11 ]
    МАРТІ
    Травою зеленою
    проростає
    туга
    вище мене
    немає сенсу
    набивати
    валізи
    вже вщерть наповнені
    болем
    забутися
    просто
    комашкою срібною
    кудись
    податися
    поночі
    а потім
    прорости деревом
    на підвіконні
    чийогось
    чекання

    P.S.: замість серця
    півяблука зернятками
    спілими цокотить


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.21)
    Прокоментувати:


  36. Оксана Колтун - [ 2009.12.02 15:22 ]
    ***
    Уяви собі діалоги:
    "Як пройти в рай? – Прямо і направо".
    "Чи далеко до раю? – Та ви вже в раю".

    Вчора я теж була в Раю – селі під Бережанами.
    Чергова мандрівка в місто з повним комплектом пам'яток: замок, площа Ринок з ратушею, церкви і костели, модернові адміністративні будинки і вілли міщан…

    За містом – Рай. І чого його мешканцям ще прагнути? Тут навіть собаки райські!

    Та до буквального сприйняття назви постійно повертав парк: біля невеличкого палацу, злегка закинутий, але рівно настільки, аби стати чарівним
    під супровід багатоголосих пташиних хорів,
    неба над головою і неба під ногами, віддзеркаленого намистом ставків.

    Які миті залишив би в пам’яті хтось інший? Не знаю.

    Я хотіла тобі показати мій рай:
    у час цвітіння кожна яблуня варта крупного плану Довженка, а японці фотографували би їх буквально одну за одною, але у мене перед очима – чорна-чорна рілля городу, яка парує, мов свіжо спечений хліб, тільки всіяна не тмином, а біло-рожевими пелюстками яблуневого цвіту.

    2007-2009
    © На березі моря, 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  37. Оксана Колтун - [ 2009.12.02 15:43 ]
    ***
    Десять хвилин твого голосу
    Вкотре виявляються необхідною дозою,
    Щоб спочатку відчути себе сп’янілою від щастя,
    А потім зануритись у такий невимовний смуток,
    Що єдиними ліками від нього міг би бути біг.
    Без причини, напрямку і зупину,
    Тільки як усвідомлення неможливості
    поєднатися з твоїм серцем іншим способом,
    Аніж червоною уявною ниткою.

    Кожну хвилину називаю твоїм іменем.
    Як перелякана пташка, прагну знайти порятунок,
    Схопившись за соломинку рутинних справ:
    Прізвища, ініціали, адреси, дати.
    Ласкаво просимо!
    І так разів триста.
    …І коли очі починають здаватися зітканими
    з цифр і букв,
    а номер телефону, всоте повторений, раптом викликає сумнів у своїй правильності (і я передзвонюю, щоб уточнити і припинити цю гарячку),
    почерк усе більше нагадує барокові шрифти,
    а часом й арабську в’язь,
    починаю розуміти всю специфіку такої ломки

    І не знаходжу на неї ради.
    Бо знову і знову
    в кожному наступному рядку
    чекаю появи
    твого прізвища, дати народження, адреси,
    яких я, чесно кажучи, й не знаю…

    І дійшовши нарешті до підписів і печаток
    (так, усе завірено, так, усе відповідає дійсності),
    остаточно перетворююся тільки на зернину
    в руці Всевишнього

    в очікуванні засіву.

    2007
    © На березі моря, 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (47)


  38. Ярина Брилинська - [ 2009.12.02 09:32 ]
    злий вірш
    навколо тіні втрати
    а може страти
    таврована болем
    жертва
    власних ілюзій
    прямує
    стежкою розпачу
    у скриньку
    невідомості

    зачиняється...

    почуття
    запалюються
    неоновими лампами
    і
    стають порожніми
    ілюзіями
    мрій
    хвилина божевілля
    кладе на очі
    свою важку руку
    з білими рубцями
    пристрасті на пальцях
    а душа
    наче видута з цигарки
    непотрібна крихта тютюну
    кружляє світом

    ніяка

    як
    дистильована жінка


    28.11.09


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (7)


  39. Бурштина Терещенко - [ 2009.12.02 00:19 ]
    Тріщини(Grietas de Mario Benedetti)
    Правда в тому, що
    тріщин
    є вдосталь

    просто щоб нагадати:
    є ті, що розділяють лівшу і правшу
    пекінця і москвича
    далекозорого і короткозорого
    жандарма і повію
    оптиміста і непитущого
    священника і митника
    екзорциста і гомика
    дещевку і непідкупного
    блудного сина і детектива
    борхеса і сабато
    великі і маленькі літери
    піротехніка і пожежника
    жінку і феміністку
    рибу і бика
    профілактика і революціонера
    незайманого і імпотента
    агностика і служку
    безсмертного і самогубця
    француза і не француза

    в короткі чи довгі строки
    кожна з них
    виліковна

    є лиш одна тріщина
    невимовно глибока
    вона пролягає між людиною захопленою
    і людиною розчарованою

    і хоча можна злегка перестрибнути з одного на інший край
    проте стережися
    всі ми тут
    і ви, і ми
    її розділяємо ще глибше

    тож пані та панове
    вирішуйте
    на якому боці
    залишитеся ви.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.05) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Прокоментувати:


  40. Оксана Колтун - [ 2009.12.01 14:15 ]
    ***
    Дякую тобі, Себастьяно Казелла,
    За Плая-Бланка і Плая-Негра,
    Кончал, Мальраїс і Тамбор…
    Назви пляжів ставали ключем до твоєї країни
    і єдине бажання пульсувало в ритмі
    Гуанакасте-дель-Сабанерос:
    Туди!
    Та що там бажання –
    було відчуття: я вже там,
    посеред кільця вулканів коста-риканської столиці,
    яку ти чомусь назвав вічною провінцією.
    Тому що люди рано встають і рано лягають?
    Чи тому що немає армії (так пише Конституція)?
    Ти кажеш про порт Лимон і я на мить вагаюся,
    чи він справді у піратському раю,
    чи в казці про Урфіна Джуса.
    Знаменитості пруть сюди табунами і навперебій вкладають мільйони зелених
    у готелі на жовто-білих пляжах.
    А сабанерос виявляються місцевою версією
    техаських ковбоїв.
    Тільки уявити собі, “Швейцарія перешийку”
    все активніше переймається екобезпекою!
    “Для в’їзду не потрібно жодних щеплень.
    Приїжджай – і віддавай свої колони
    (тобто, колумби, як би ти їх назвала),
    якщо не за хвилі на Плая-Авеллана,
    то, принаймні, за місцеву чичу,
    після якої під звуки маракасів і маримбасів
    приєднуйся до глядачів на родео” –
    так кличеш мене ти, Себастьяно Казелла,
    кожною новою назвою заклинаючи,
    ніби растаман і шаман вуду в одній іпостасі.
    І може так статися, що завдяки твоїм молитвам
    десь у натовпі я зустріну такого собі Бреда Пітта чи
    Аль-Валін бен Талал аль Сауда,
    щоб додати своїй розповіді зіркового лоску,
    бо тростинового цукру
    в ній і так буде достатньо.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (10)


  41. Бурштина Терещенко - [ 2009.12.01 11:55 ]
    Баркарола
    Якщо лише торкнешся мого серця,
    припадеш вустами до мого серця,
    увіп*єшся своїми зубами,
    розіпнеш мені груди кривавою стрілою язика
    до самого мого серця, що б*ється під шаром пилу,
    якщо вдихнеш у нього життя, на березі морському, плачучи,
    воно б забилося звуками темного шуму, коліс поїзду, забутих снів,
    хвиль на воді,
    осінь, що сховалась в листі,
    піснею крові,
    тріском вологої ватри, що запалила небо,
    звуками мрій чи гілок, чи злив,
    клаксонами печальної пристані;
    якщо лише дмухнеш на моє серце на березі моря,
    ніби білий привид,
    на гребені хвилі,
    на спині вітру,
    ніби привид, що скинув кайдани, на березі моря, плачучи.

    Як довга відсутність, як раптовий дзвін,
    море розділяє стукіт серця,
    йде дощ чи вечоріє, на самотньому березі,
    і приходить невблаганна ніч,
    піднімаючи понуру блакить знамені мертвого корабля,
    заселяючись планетами з найхрипкішого срібла.

    І звучить моє серце як похмурий равлик,
    завиває, о, море, о, жалість, о, розтоплений страх
    радісний в нещастях і зламаних хвилях:
    і в цих звуках море звинувачує
    свої відкидні тіні і зелені маки.

    Якщо ти, раптом, існуватимеш на похмурому березі,
    оточеному мертвим днем,
    віч-на-віч з новонародженою ніччю,
    наповненою хвилями,
    і ти дмухнеш на моє серце, що стискається від холодного жаху,
    дмухнеш на самотню кров мого серця,
    вдихнеш нове повітря в його голубино-вогняний стукіт,
    забилися б чорні склади в його крові,
    прилинули б його нескінченні червоні води,
    і воно б зазвучало, зазвучало б як тіні,
    зазвучало б як смерть,
    забилося б як горн, в якому поєднались вітер і плач
    або пляшка, що бездумно випромінює страх.

    Хай буде так, і блискавки покрили б твої коси
    і дощові краплі просочилися б крізь твої очі
    щоб створити плач, що ти сховаєш в серці
    і чорні крила моря замкнулися б
    навколо тебе, з величезними лапами, і карканням, і пір*ям.

    Чи справді хочеш ти стати самотнім привидом, що
    біля моря грає на своєму сумному, безплідному інструменті?
    Чи просто кликатимеш,
    твій розтягнутий звук, твоя чарівна сопілка,
    твій порядок зранених хвиль,
    хтось і прийшов би, можливо,
    хтось прийшов би,
    з вершин островів, з кривавого дна океану,
    хтось прийшов би, хтось прийшов би.

    Хтось прийшов би, несамовито дмухає той,
    хто співає мов сирена для мертвого корабля,
    як плач,
    як регіт посеред піни і крові,
    як кровожерлива вода, кусаючи себе і співаючи.

    На морському вокзалі
    мушля його тіні скидається на крик,
    птахи моря втікають, відмовляючись,
    лінії його звуків, його похмурі засуви
    воскресають на берегах самотнього океану.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.05) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (3)


  42. Юрко Пантелеймон - [ 2009.11.30 18:16 ]
    ***
    Уже дві тисячі років
    Ворота Раю відчинені;
    Уже дві тисячі років
    Як смерті не існує.
    Тепер лише життя,
    Лише буття,
    Лише радість,
    Лише Любов.
    Від нас багато що залежить -
    Чи бути з Богом, чи з дияволом;
    Чи бути добрим чи злим,
    Загиблим чи воскреслим.
    Але без Божої благодаті не можна спастися,
    А тому молися,
    Бо хто просить - той одержує.
    Вір!
    Служи Богу та людям!
    Будь самим собою!
    Будь християнином!

    Будь Людиною, наслідуючи Того,
    Хто підніс людину,
    Хто навчив нас бути людьми..
    Наслідуй досконалу Людину -
    Ісуса Христа.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Юрко Пантелеймон - [ 2009.11.29 15:12 ]
    Вибір
    Це у твоїх руках,
    Ким і де бути;
    З ким і коли,
    І як – це наше життя,
    Дане нам Богом.
    Це наш вибір,
    І яким ми його зробимо,
    Чи правильний, чи помилковий -
    У наших руках.
    Це все у наших руках,
    Ми ж у руках Божих:
    Чи нам жити, чи вмерти.
    А він Милосердний.
    Він відновлює з пороху зітліле серце,
    Він творить чудеса.
    Він Люблячий Батько.
    Він – наш Творець.
    Він – наш Спаситель.
    Він – Господь наш Ісус Христос,
    Який прийшов у цей світ
    І став людиною, залишившись Богом.
    Він жив, радів, навчав,
    Страждав, помер, воскрес, вознісся –
    Він відкрив нам двері до Раю.
    Він – Усе, я – ніщо.
    Він є Любов…

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Юрко Пантелеймон - [ 2009.11.28 14:19 ]
    Град
    Коли починає падати дощ, ми відкриваємо свої парасолі та чекаємо поки він пройде...
    Але іноді дощ переходить у град, і наші паросолі не витримують, і ламаються..
    А за ними викривлюємось і ми..
    Хтось скручується в клубочок за принципом "якшо я цього не бачу, то цього і нема";
    Хтось репетує докази й аргументи, мовляв "це ж несправедливо";
    А хтось стоїть.. просто стоїть...
    Від граду йому інколи розсікає чоло,
    Але він мужньо стоїть..
    Він стоїть, бо усвідомлює,
    Що заховавшись від проблеми
    Чи її відклавши -
    Проблема не вирішується.

    Проблему можна вирішити
    Якшо подивитись без драматизування,
    Попросити Бога допомогти
    І взятись за вирішення проблеми.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Ярина Брилинська - [ 2009.11.27 10:36 ]
    спогад
    втомлене сонце
    серпнево
    хилить
    кульбабову голову
    до барвистої гойдалки
    спогадів
    змащую
    зеленкою
    побиті коліна
    моєї душі
    і
    перетворююся
    на маленьку
    дівчинку
    вона примружує очі
    намагаючись
    розгледіти
    крізь павутину вій
    обриси далекого літа
    що солодко звучить
    дзвонами грушок
    бринить
    схованими
    у сірникові коробки
    джмелями
    і
    млосно
    пахне
    цинамоном

    з-за кам’яної гори літ
    тужливим сопрано
    вилітають голуби
    пісні мого дитинства

    дерева меншають
    тіло огортає
    павутинка тепла

    повертаюся...


    27.11.09


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (17)


  46. Віталій Ткачук - [ 2009.11.26 23:09 ]
    Пляма
    Залиште мене
    віч-на-віч із правдою.
    Хай не буде
    асфальтного пилу
    на підборах свіжості.
    Хай лише дощ
    бентежить слова.
    Зішкребіть інтелект
    із пагонів-немовлят.
    А тоді вперед -
    пускайте дим
    у вічі дзеркалам.
    Вони все одно
    не стануть прозорими
    І покажуть вас.
    Тільки зчорніє
    кожна цятка нещирості.

    Знаю, від вас залишиться
    одна мікробіла пляма -
    старе дитяче здивування.

    2001


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (8)


  47. Юрко Пантелеймон - [ 2009.11.26 21:23 ]
    Аборт
    Стій! Не вбивай!
    Це ж дитя твоє,
    Це частинка тебе -
    Не вбивай себе.
    Чути плач дітей не колисаних…
    Вони плачуть,
    Так гірко плачуть
    Ні в чому невинні ненароджені люди.
    А тобі боляче,
    Бо знаєш, що зробила..
    Але не падай, але молися...
    Покайся і помолися
    За твою ненароджену дитину.
    Вона ж твоя краплинка,
    Твоя радість і втіха.
    Не вбивай!
    Не роби аборт -
    Утримайся від дітовбивства.
    Не будь вбивцею,- але
    Будь мамою!
    І Бог тобі допоможе -
    Пам'ятай це.
    Вір, молися і проси,
    Бо хто просить - той отримує;
    Хто вбиває, той вбитий буде!
    Чути плач ненароджених людей...

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  48. Шумахєр Ілько Біленко - [ 2009.11.25 03:56 ]
    Моя любов...
    Ксенофобія любові
    жидоненависництво мене
    моя любов.

    Нацизм мого серця
    комунізм почуттів
    моя любов.

    Терористичний акт душі
    мітинги на майдані Кохання
    моя любов.

    Революція відносин
    реформування почуттів
    моя любов.

    13.11.06


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.25)
    Прокоментувати: | ""


  49. Ярина Брилинська - [ 2009.11.24 23:12 ]
    вечір
    на плечі мого міста
    легким серпанком філософії
    ароматної кави
    спадає п’янкий вечір
    запалюючи теплі вогні
    у вікнах прадавніх кам”яниць
    обплетені
    павутиною історії старі мури
    дихають на людей
    сюжетами доль
    кадрами німого кіно
    пожовклими фотографіями
    заворожуючи уяву
    солодкою ностальгією часу
    тужливий голос
    проникливого саксофону
    збуджує уяву...

    відродитися
    для ночі на Руській
    віднайти
    затишок на Староєврейській
    десь біля Домінікан
    зустріти свою любов
    і
    зрозуміти що це твоя доля....


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (13)


  50. Тетяна Шабодей - [ 2009.11.24 20:14 ]
    ... Біороботи...
    Хочу продертись
    Крізь натовп,
    Що гірко смакує
    Життя,
    Неушкодженою.
    Смуток?
    Твоє "Ні"
    Задовольняє
    Розщеплений розум,
    Трансплантовані мізки,
    Клоновані серця
    Біороботів
    Комп’ютерного екрану.
    Ще?..
    Хіба потрібно
    Знищувати
    Вже неіснуючий розум
    Атомники вибухівками?
    Які ще програми
    Закладуть в наші
    Плоскі мізки?
    Ще?
    Не бажаю миритися
    З цим.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   123   124   125   126   127   128   129   130