ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Настка Вільшинська - [ 2007.05.08 15:18 ]
    ***
    Як заволоче ніч злотисті лики гір,
    Притрусить серпантином замріяні поля,
    Пришпилить до небес кардіограму зір,
    Ледь чутно, агонічно, здригається земля.
    Тоді, мов у полоні блідих фантасмагорій,
    В чіпких обіймах морфію і запаху вина
    Танцює на краю безодні алегорій,
    Замріяна у небо, зажурена Вона.
    Закутана у атлас, огорнена промінням,
    Гуляє по дахах, шукаючи міраж,
    І підбирає зорі, що вирвані з корінням,
    Малюючи на шибках туманами пейзаж.
    Вона не заглядає у вікна крізь фіранки,
    Воліє не стояти, а повільніше йти.
    Загублені думки ув’язненої бранки,
    Заховані глибоко - тобі їх не знайти.
    Не варто нарікати на примхи злої долі,
    Чекати від сліпої Фортуни забуття,
    А жити кожну мить, по вінця повну волі,
    При зустрічі із Нею зупиниться життя.
    І забринить в очах аморфна потойбічність,
    Симфонії думок сплітаються в одну.
    Бемолі та дієзи вкарбовані у вічність,
    У брязкоті кайданів приглушують вину.
    Лірична героїня занадто романтична,
    Але герой, на щастя, звичайний реаліст.
    Історія знайома та до смішного звична.
    Вона її напише, знівелювавши зміст.
    Розділить штрихпунктиром суміжні ареали,
    Для трагіки сюжету змішає почуття,
    Розіб’є на друзки затерті ідеали,
    Збере усі шматочки і склеїть два життя.
    І врешті, як обридне у поетесу гратись,
    Зміняє стиль на стилос у пошуках атак.
    Ми будем далі жити, нам не дано дізнатись:
    Якби ж перо зламалось все склалося б не так?


    Рейтинги: Народний 5 (5.14) | "Майстерень" 5 (5.14)
    Коментарі: (1)


  2. Настка Вільшинська - [ 2007.05.08 15:08 ]
    ***
    Скажи, прошепочи, ну що в мені не так?
    Чи, може, я для тебе якась занадто інша?
    Не граюся з життям, не падаю навзнак,
    А тільки на коліна і підіймаюсь – гірша!?
    Та ж сотнями снують такі «оригінальні»,
    Купуючи обновки на секонд-хенді душ.
    Впіймай хоча б одну, гидуєш? Маргінальні?
    То, може, знайдеш інших, тільки мене не руш.
    Я так втомилась грати бездушну феміністку,
    Про рівність та свободу кричати із трибун,
    Ти ж за вуаллю слів не оцінив артистку,
    Котра, така слабка, жене вітрів табун.
    А у волоссі сонце ховається крилате,
    Сталевий блиск очей - вологість кришталю.
    Та сила не в словах, не у руках, а в ґратах,
    У металевій клітці з образи та жалю.
    І розірвати пута, чомусь, сама не в змозі
    Чекала, що поможеш, та де там – егоїст!
    А, може, боягуз, чи нам не по дорозі?
    Є тисячі варіантів, та жоден не без сліз.
    Отак, на роздоріжжі, я виходу шукала
    Колись стелився шлях, тепер застиг цемент.
    Й дорожній вказівник сама собі скувала,
    А щоб не страшно йти – музичний інструмент.
    На лірі дротяній ще так невміло граю
    І сліпо йду вперед, не хочу відпочити.
    Ти показав мені містичну браму раю,
    Та золоті ключі забув, чомусь, вручити.
    І, може, ще колись, я пройду до фіналу,
    Бо в марафоні в вічність я, знаєш, не мастак.
    То прошу про одне, серед похвал і шалу
    Скажи, прошепочи, ну що в мені не так?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.14) | "Майстерень" 5.25 (5.14)
    Коментарі: (2)


  3. Ірина Заверуха - [ 2007.05.08 12:22 ]
    Диптих (тихо
    Зупинялися на заправках
    Пити каву, яку не готують з медом
    І ховати запахи тіла
    Під в’язаним светром
    Всю дорогу – метр за метром
    Відміряли поглядом
    Повертались дуетом,
    Щоб стати єдиним голодом...

    Перший том
    Ненаписаних мною відвертостей
    Залишаю для тебе сторінку нотатків-записів
    Сантиметри паперу білого
    Для відбитків зневоднених губ
    Поцілуй мою книгу, але не клянися у люб...
    Ти любитимеш тільки коли прочитаєш повністю
    І відчуєш бажання колись погортати знову...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (2)


  4. Мирослава Меленчук - [ 2007.05.08 07:50 ]
    ***
    Блазню з довірливим поглядом, маєш хвилину?
    Справа у тому, що я загубила свій сміх.
    Ні, не раптово. Все ніби стекло по краплині.
    Мабуть, тепер не згадаю, коли він притих.

    Блазню, а знаєш, і серце забуло про радість.
    Квіти зів’яли навколо, барвіниться біль.
    В стомлених літерах книжки шукала розради,
    Ліки приймала... Все марно. Не варте зусиль.

    Блазню, ти бачиш, і стрічних тримає тривога...
    Схоже, що втіха давно не торкалась облич.
    Світ загнітився, ступивши на грішну дорогу...
    Блазню, рятуй! Відплачуся, ти щойно поклич.

    Кажеш, все просто? Потрібні усюди дзеркала?
    Дивно та й годі, що сміх мій у склі заблукав.
    Тільки подумати, де я його не шукала?!
    Щастя у люстрі чомусь не відчула рука.

    Ні, не рука? Подивитися прямо ув очі?
    В очі напроти? – Холодні, бездушні, пусті...
    Їм підморгнути??? Кривлятись??? – Той хтось там регоче...
    Хтось... Та це ж я!!! Сміх на волю мене відпустив!

    Блазню, повіриш, мене привітав перехожий...
    Так, незнайомець. І радість панує в душі.
    ...Кажеш, я – блазень?.. Напевно, ми трішечки схожі...
    Спершу себе розсмішивши – ти інших сміши!..



    Рейтинги: Народний 5.7 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (6)


  5. Леонід Мазур - [ 2007.05.07 21:49 ]
    Нам Миколай принесе...
    Нам Миколай принесе подарунки щирі ,
    Хай живуть у світі люди всі у мирі ,
    Новий рік постука – двері відчиняйте !
    Радісну ,веселу пісню заспівайте !

    Ой , у небі ясно зіронька засвітить…
    То Христос родився –будуть раді діти ,
    Що прийдуть у гості праздники веселі ,
    В нас на Україні до кожної оселі .

    Новий рік сніжинками стукає в віконце ,
    “ Христос ся рождає ! “- засміється сонце ,
    Щастям й добротою душі нам зігріє ,
    Збудуться нехай самі кращі мрії !



    Рейтинги: Народний -- (4.9) | "Майстерень" -- (4.81)
    Прокоментувати:


  6. Назар Фаєр - [ 2007.05.07 21:49 ]
    Тебе відчути

    Тепло відчути твоїх рук,
    шалений серця твого стук,
    відчути ніжність губ твоїх,
    почути твій приємний сміх,
    у серці погляд твій відчути,
    в очах твоїх так хочу потонути,
    тепло відчути твого тіла,
    торкатися тебе несміло,
    в обіймах ніжних потонути,
    так хочу я тебе відчути...


    Рейтинги: Народний 5 (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  7. Олесь Маївка - [ 2007.05.07 20:42 ]
    ГРОМАДА
    В громаді нашій - Понтій і Христос,
    В громаді нашій - Сталін і Бандера.
    Дає пораду нерозумний Хтось,
    Щоб ми сварились, як гієни жерлись.

    А ми ввімкнім історії мотор
    І повернім в минуле чорні справи,
    Бо ми живем і боремось за то,
    Щоб збудувати міст для переправи

    В світлицю добрих і надійних мрій,
    У дім турбот і благодійних правил,
    Аби Христос холодні душі грів,
    Аби Христос у ріднім храмі правив.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.19)
    Коментарі: (2)


  8. Лариса Вировець - [ 2007.05.07 20:29 ]
    КЕЛИХ
    Що від Бога — що від лукавого —
    розберешся тепер — авжеж! —
    коли той чоловік — руками лиш —
    нашепоче про шал пожеж,

    коли доля (така розсудлива!),
    мов конячка, оком пряде:
    хоче пити з тії посудини —
    мов ніколи іще й ніде...

    Наче вперше бруньки каштанові
    викидають свої свічки,
    наче зими усі потанули
    й позбігалися у струмки,

    наче з пасем волосся білого
    змиті надлишки молока...
    Світ, що навпіл було поділено —
    весь у келих оцей стіка.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (12)


  9. Юлія Гордійчук - [ 2007.05.07 18:42 ]
    ***
    Шепот - по венам,
    По нервам - крики.
    ...Осталось совсем немного.
    Что там: презрение или жалость
    В рваной улыбке бога?
    Крестами - в землю,
    Глазами - в стену,
    Но кто-то упрямо ползет на арену,
    Им кажется: сердце сжалось
    Оттого, что длинна дорога...


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (3)


  10. Оксана Барбак - [ 2007.05.07 17:26 ]
    Мій ангел
    Бувають
    такі моменти в житті
    коли все здається таким
    незрозумілим
    і нікому не потрібним
    що хочеться просто втекти кудись
    від цього брудного
    аж жовтого світу
    розкресленого на дві паралелі
    в одній з яких
    живу я
    а іншої зовсім не знаю
    В такі моменти
    мені являється мій ангел
    він сідає на підвіконня
    охайно
    по-небесному
    складає свої
    біліші за сніг крила
    за спиною
    як метелик
    і розповідає мені
    про ту іншу паралель
    про той прихований тут-таки
    у цьому величезному світі
    той
    іншій світ
    де небесних ангелів немає
    є тільки ті
    чорні ангели
    з білими
    лукавими посмішками
    зміїними язиками
    і червоними очима
    Але мій ангел
    не такий
    він чистий
    праведний
    він охороняє мене
    від цієї іншої паралелі
    і зараз
    я думаю разом з ним
    і пишу його рукою
    золотим пером
    яке бачу
    чомусь тільки я
    і мій ангел
    Мій ангел
    одягнений у білу одіж
    і в нього біле волосся
    але над його головою
    сяє золотий німб
    який на диво
    не осліплює мене
    а ще у нього
    блакитні очі
    і в мене блакитні очі
    але всі чомусь кажуть
    що карі
    І ніхто не вірить мені
    що у мене є
    ангел
    І він тими вечорами
    коли моє життя
    здається порожнім
    і безкорисним
    показує мені
    ту паралель
    Я бачу
    низку брудних забігайлівок
    у приміській зоні
    біля яких
    стоять дівчата
    які занадто рано
    стали жінками
    з білими очима
    і порожніми душами
    В них немає такого ангела
    як мій
    в них є один на всіх
    який не дає їм права
    на душу
    чи то пак не продає її
    назад
    Виявляється
    душа -
    це така суміш
    поганої і хорошої енергії
    і в залежності від того
    чого більше
    ціна душі
    то падає
    то піднімається
    Душі цих маленьких жінок
    уже нікому не потрібні
    навіть чорному ангелу
    адже
    його основна пожива -
    спокуса душ невинних
    чистих
    світлих
    білих-білих
    як крила мого ангела
    Напевне
    не всім щастить так
    як мені
    Інколи
    хочеться закричати -
    дивіться
    ось він
    мій ангел з блакитними очима
    ось вона
    Божа рука
    у мене на плечі
    але ангел мене зупиняє -
    мовчи
    мовчи
    навіщо комусь знати
    вони все одно не повірять
    Ніхто не повірить
    що всі негаразди
    можна розповісти
    білому ангелу
    Більшість
    намагається втопити їх
    у вогненній воді
    або забутись
    у наркотиках
    Я бачу
    як перед очима
    тих нещасних
    нерозуміючих
    осліплених людей
    скачуть бісики
    веселять їм душу
    знецінюють їм душу
    а з деякими
    навіть торгуються
    ось тобі ще грам кайфу
    а ти свою душу продай
    Один
    два
    три
    продано
    Вам сьогодні пощастило
    ви дістали
    непогані гроші
    за вашу нікчемну душу
    вам їх вистачить
    до ранку
    А що буде ранком
    Ранку не буде
    Я дивлюсь у ту паралель
    слухаю мого білого ангела
    і навіщо
    він показує мені
    ті порожні душі
    Невже щоб я боялася
    Ні
    мій ангел
    мене ніколи не лякає
    він сидить на підвіконні
    хоч би ніхто
    не зайшов у кімнату
    бо йому доведеться зникнути
    а я зостанусь на самоті
    у товаристві людей


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (1)


  11. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.05.07 17:02 ]
    ***
    Нежданий вітер в долю зачастив -
    Волосся рве і б`є відчАйно в груди,
    Обпалюючи холодом. А все ж
    Я не зверну.
    Нехай мене остудить
    Безжальна смерть,
    що пАлить всі мости
    І надає притулок безпритульним.
    Я не зверну.
    А ти, мій друже, ти?
    Чи ти зумієш берег віднайти
    І в темряві,
    не знаючи дороги,
    Пустелю цю безлюдну перейти,
    Кохаючи і віруючи в Бога?
    Чи зможеш ти у пеклі самоти
    Очиститись, і, не проклявши долю,
    Немов вербова гілка прорости
    Усім назло, розквітнути весною?
    Шалений вітер.
    А навколо – ніч…
    І лише ми у темряві з тобою.
    Сліпі.
    Ідем навпомацки.
    Дурні.
    Ми хочем обдурити власні долі...


    Рейтинги: Народний 5.71 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (8)


  12. Олександр Морщавка - [ 2007.05.07 15:26 ]
    Солдатська могила
    У білосніжнім сарафані
    Берізка листям шурхотить.
    В урочищі глухім і дальнім
    Солдат сном праведника спить.


    Красуня та зимою, літом
    Навіює веселки – сни.
    Берізку посадили й квіти
    Ті, кого звуть дітьми війни.


    ...Йому було ледь – ледь за двадцять.
    Прохав кохану: ”Ти ж чекай!”
    Тепер вуста звабливі сняться
    Й весільні дивень, коровай...


    Промінням сонячним до нього
    Біжать доріженьки, стежки...
    Людьми благословенні й Богом
    Стоять в задумі старики.


    Їм випала щаслива доля –
    До переможних днів дожить.
    Юначе, не дозволь ніколи
    Землі цій за дітьми тужить!



    Рейтинги: Народний -- (4.85) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  13. Тетяна Лопушняк - [ 2007.05.07 11:10 ]
    Тіні Наших Очей
    вони звертають завжди наліво
    щоб не зіткнутись із власною совістю
    забувають про всіх
    і зникають
    із настанням тиші

    вони мовчать
    коли їх не кличуть
    вони тікають
    якщо їх згадати

    вони - це тіні наших очей
    яких ми ніколи не бачимо


    Рейтинги: Народний 5.5 (5) | "Майстерень" 5.5 (5.09)
    Коментарі: (4)


  14. Летюча Мишка - [ 2007.05.06 23:52 ]
    ***
    А знаєте... буває так,
    неначе сонце вмить упало.
    Це вічність нам дарує знак,
    що в нас прекрасне все пропало.


    Рейтинги: Народний -- (4.58) | "Майстерень" -- (5.05)
    Коментарі: (1)


  15. Ната Вірлена - [ 2007.05.06 21:52 ]
    4 (з безглуздих віршів)
    Він не любив тебе, маленька німфо – плач.
    Молися – раптом вчують угорі?
    А біди – навперейми і навскач.
    Жорстокий хлопчик – блазень? Принц? Приймач? –
    Казав - зігріє. Бачиш: не зігрів.

    Куди тепер? До Риму чи Коринфу?
    Від себе? (нього?)…
    Вчора, в цій порі
    Він твого батька…! А кричав: щурі!
    А брат поїхав. Плач, маленька німфо.
    У монастир – за все, за все, за все!
    Маленька німфа розплітає коси,
    Плете вінок із болю і колосся,
    Беззахисна. Простоволоса. Боса.
    І до води – топити біль – несе.

    Наївносте! Чи ж пекло утопити?
    Дурне дівча. Ти винна – він судив.
    Він не любив. Він не умів любити.
    Він, кажуть, навіть матір не любив.

    …Вода, вода…! – як за спиною крила.
    Офеліє, ти також не любила.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6)


  16. Ольга Свічка - [ 2007.05.06 14:17 ]
    Погляд у ніч
    Знов Ніч. Просто ніч. Це – ніч.
    Зірки аж печуть у горлі….
    Кордони запалених свіч –
    Хтось жовте розлив на чорне.
    Знов тиша. Це – тиша. Знов.
    Прокляття мого чекання.
    Не хочеться про любов….
    А хочеться про кохання….
    Я знаю. Я – знаю. Я.
    Не хочу цього, а знаю...
    Таке вже моє життя,
    Що я все життя чекаю.


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.12) | "Майстерень" 5.25 (5.13) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  17. Назар Фаєр - [ 2007.05.06 13:01 ]
    Прийди...

    Сумую.
    Шукаю твоїх слів
    серед мовчання і вітрів.

    Хвилююсь.
    Відчути хочу дотик твій,
    тебе шукаю серед мрій.

    Бажаю.
    Тебе торкнутись, твого тіла,
    коли тремтіла, коли хотіла.

    Кохаю.
    Твої слова, твої сліди,
    усю тебе. Прийди...


    Рейтинги: Народний 5 (4.78) | "Майстерень" 5 (4.7)
    Прокоментувати:


  18. Гордійко Дарія - [ 2007.05.05 19:41 ]
    Вночі на мене
    Вночі на мене
    чатував відчай
    Чекав зручного часу
    аби вчепитися
    У мої відчуття.
    Не пручалася.
    В чорній каві побачила вічність.
    Зачерствілу, значить, вчорашню.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" -- (4.75)
    Коментарі: (1)


  19. Гордійко Дарія - [ 2007.05.05 19:11 ]
    Так тихо тліють тіні
    Так тихо тліють тіні
    Таїна труїть.
    Тернисті тенета темряви
    Тягнуть твоє тепле терпке тіло
    Травмують тебе тишею.
    Та тісно тіням тікати,
    Тому тліють.



    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  20. Гордійко Дарія - [ 2007.05.05 19:19 ]
    * * *
    А довкруж лиш чужі агресивно-бездушні очі
    Так байдуже-вороже визирали з пітьми.
    І лиш двоє в організований хаос ночі
    Споглядали.
    Самотньо-закохані ми.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  21. Сергій Могилко - [ 2007.05.05 13:18 ]
    Останнє Бажання
    В твоїх думках у пристрасті в полоні
    Закоханий, закований в кайдани…
    Хоч руки в них затерплі та холодні,
    Та серце гріє кров-ріка багряна.

    Іду назустріч силі урагану,
    А вітром роздуває жар надії…
    Заради нас з тобою я, кохана,
    Безглузде злодіяння заподіяв.

    Я винен, визнаю, але не каюсь…
    Не знаю, може, й треба, та несила…
    Ховаюся за брамою відчаю.
    Не хочу, щоб мене ти відпустила!

    Лише одне бажання, будь люб'язна!
    Я хочу бути вільним… політв'язнем…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.08) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (1)


  22. Назар Фаєр - [ 2007.05.04 21:31 ]
    Пливу на хвилях твоїх ліній


    Спинити серце, спинити рух,
    відчути дотик твоїх рук.
    Відкрити душу, закрити очі,
    зробити все, чого ти хочеш.
    Вдихнути ніжний аромат
    волосся твого,
    наповнити красою сад
    кохання мого.
    Краплинкою роси по щоці скотитись
    торкнути носик, зупинитись.
    Щось ніжне і пестливе губкам розказати.
    „Я так тебе кохаю” прошептати.
    Легким мов вітер поцілунком
    наповню серце твоє трунком.
    Ледь доторкаючись ковзну у низ
    немов морський легенький бриз
    буду пестити твої плечі, руки.
    Ця стриманість - солодкі муки.
    Зефір, цей ніжний, теплий вітерець
    дійде до лінії сердець,
    наповнить подихом плотських ідей
    красу твоїх грудей.
    Немов незайману краплиночку роси
    торкаю поглядом ці лінії краси.
    Немов ранковий холодок
    впаду на твій оголений пупок,
    обійму мрякою світанку твій животик.
    Який солодкий тіла твій наркотик.

    Пливу на хвилях твоїх ліній,
    але на серці твоїм іній.
    Легенький флірт пробуджує мої бажання.
    „Це не кохання” –
    скажеш ти.
    Я не виконую твоїх умов, прости,
    але пройшов я всі колізії кохання:
    було знайомство, погляд і мовчання,
    були думки і певні намагання,
    сьогодні – тіл тремтіння,
    не було лиш страждання.


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Коментарі: (1)


  23. Юлія Гордійчук - [ 2007.05.04 18:25 ]
    ***
    Від'їзджаю на день. Як видих -
    Не в одному с тобою місті.
    Ніби небо розбилось вдрузки,
    Ніби врешті - на тому світі.
    Від'їзджаю. Перон вібрує.
    Перестук коліс - "колиханка".
    Не за мною вокзал сумує,
    Я всього лиш твоя коханка.
    Темний тамбур. Скронею в шибу.
    Докурити. Не закричати.
    ...А ти- вільний. Така умова.
    І я вільна. Така розплата.
    Серце крається, марить з болю.
    "Повертайся." - Дзвінок-знущання.
    Наплювати під ноги долі -
    Верх цинізму:"Яке кохання?!"
    Штучні квіти. Фіранок саван.
    Лише зліва кавалок неба.
    Таки плачу!.. А що поробиш,
    Часом й курвам бракує нервів...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.2)
    Коментарі: (7)


  24. Чос Даринка - [ 2007.05.04 17:18 ]
    Сало і Сандал

    Під ножем
    Вмирає і народжується
    Духмяний корінь
    Пружна зелень кропу
    Ласкучий холодок салату...
    І чорний перець
    І кріпкий горішок
    зрадливого мускату
    І гвоздичка
    Вже змелені
    Й розтерті між долонь...
    І серця помідорів
    Розкраяні
    Навпіл
    Та, курва, ще по разу!
    Сало.
    Тоненький зрізок
    Рожевоблідий стинок
    Тануча пелюстка
    сала.
    І гіркий часник жагучий
    білий і хрумкий...
    Мов вуст моїх кривава м*якіть
    м*ясистий напівмісяць
    паприки шматочок
    Хрусь!
    Вогкі оливи
    мов твої очі
    темні
    спраглі поцілунків
    і лизання...
    І золотаво-біла
    кисла та злегка-вогниста
    кров винограду
    у шкляних обіймах...
    По всьому-
    лоскотливий,
    мереживний димок дурману...
    Бо так-
    Сьогодні будуть
    качатися в пилу і світлі -
    масні
    і безсоромні
    народжені для свята плоті
    поросята


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.02) | "Майстерень" -- (4.9)
    Коментарі: (1)


  25. Юрій Лазірко - [ 2007.05.04 15:13 ]
    Я ще тут
    Я ще, наразі, тут:
    огинаю блакиті сферу,
    відчиняю наступні двері,
    переношу ногами бруд.

    Вдих... і на видих - млість:
    переводячи Дух і Силу,
    пришиваю до слова крила,
    розбиваю об тишу зміст.

    Я ще, наразі, Гість:
    перестукало серце втрати,
    не навчилось, як слід, кохати...
    обійняло, стиснувшись, вість.

    Звістки на крилах слів -
    повертають вони додому,
    наче блудні сини на помин...
    "Очі мами", "Кохання", "Львів".

    3 Травня 2007


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (16)


  26. Оксана Барбак - [ 2007.05.04 10:42 ]
    ***

    Танцюй танцюй
    під цю шалену музику
    під регіт хмільних чоловіків
    із жадібними очима
    вони ще ніколи не бачили
    такої яскравої жінки
    у цьому безбарвному місті
    Танцюй танцюй
    поки стане сили
    аби вони в тобі не побачили
    зляканого дівчиська
    Танцюй
    босими ногами
    топчи цю жорстоку землю
    що тебе породила
    вуличною танцівницею
    Танцюй
    незважаючи на плин Часу
    він тобі підкоряється
    він зупиняється на міській площі
    стає на одне коліно
    і сповільна тобі аплодує
    отримуючи у відповідь
    повітряні поцілунки
    Танцюй
    о спокуслива жрице
    поповнюючи скарбницю
    храму бажання
    безжально розбитими серцями
    Танцюй
    не залишаючи шансів
    жодній гідній суперниці
    доки твій бог
    дозволяє тобі танцювати
    танцюй


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Коментарі: (9)


  27. Тетяна Лопушняк - [ 2007.05.04 10:00 ]
    імена
    Я знаю їхні імена
    але не пам'ятаю
    жодного обличчя

    коли вони минають
    повз чи може для
    я забуваю
    втрачаю їх
    сьогодні та навіки

    вони тікають з мого світу
    до чи може від
    і залишаюсь я з розкиданим по тротуарі
    відчаєм
    що віддали мені всі ті
    кого я
    так а може й ні

    забула назавжди


    Рейтинги: Народний 0 (5) | "Майстерень" 0 (5.09) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  28. Ванда Савранська - [ 2007.05.04 09:43 ]
    Коник з лозини
    Пісня-скакалка

    Зробив татусь мені коня −
    Коня-коня-коня-коня!
    Сідлаю коника щодня −
    Щодня-щодня-щодня-щодня!

    Ви чуєте копитець звук?
    Тук-тук, тук-тук, тук-тук, тук-тук!
    Мій коник сам іде до рук −
    До рук, до рук, до рук, до рук.

    Мій коник, як стріла, летить −
    Летить-летить-летить-летить!
    Не зупиняється й на мить −
    На мить, на мить, на мить, на мить!

    Отак довгенько він скакав,
    Стомився й на травичку впав.
    Люблю я коника свого −
    Пора й спочити! І-го-го!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (4)


  29. Ванда Савранська - [ 2007.05.04 09:48 ]
    Гарна мова
    Гарну мову знаю.
    Віриш чи не віриш,
    Та мене вітають
    І птахи, і звірі.
    Приспів:
    Віє-віє вітер
    Ла-ла-ла - ласкавий,
    Шу-шу-шу-шу - віти,
    Шу-шу-шу-шу - трави.
    Синь-синь-синь - синичка,
    Сень-сень-сень - весела,
    Бурлі-бурлі - річка,
    Жив-жив-жив - джерела.

    Щирим серцем треба
    Інших розуміти,
    А земля і небо
    Будуть тебе вчити.
    Приспів.

    Так передаються
    Настрої між нами.
    Так вітри сміються,
    Так співає мама!
    Приспів.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (6)


  30. Сергій Череп - [ 2007.05.04 00:28 ]
    Карцер
    Здесь сожаленья неуместны.
    Здесь стены красит серый цвет.
    Здесь так угрюмо, сыро, тесно,
    Но мне прекрасней места нет.

    Свидетели любви баталий,
    Здесь рядовые кирпичи.
    Здесь запах пота, гениталий,
    Немного с примесью мочи.

    Метал здесь, ржавчиной покрытый,
    Под монотонный звон цепей…
    И в довершенье, здесь закрытый,
    Я, узник госпожи моей.


    Рейтинги: Народний 5.5 (4.36) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 4
    Коментарі: (3) | ""


  31. Назар Фаєр - [ 2007.05.03 20:33 ]
    Приємних снів
    Малює крапелька мені
    малюнки дивні на вікні
    і ледь помітне світло ночі
    більш не тривожить мої очі.
    Я засинаю.
    Приємних снів тобі бажаю,
    цілую ніжні губи твої,
    беру тебе у сни з собою...


    Рейтинги: Народний 5 (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  32. Анна Мазорук - [ 2007.05.03 15:06 ]
    Можливому сину!
    Осіяний турботою,
    Сповитий і приспалий ,
    Мій рідний, рідний котику,
    Моя майбутня слава.

    Синочку мій ріднесенький,
    Кохання моє славне,
    Такий ти ще малесенький,
    Такий ти в мене гарний...

    Цікаво, ким ти станеш,
    Яке твоє життя?
    Багато ти вже знаєшь,
    Що мати я твоя...

    Пликаю я надії,
    І знаю, у вісні ,
    Я бачу свою мрію,
    В достатку ти й теплі...

    Твоя я рідна мати,
    Твоя я рідна кров,
    Ти лебедю пернатий,
    І ти моя любов...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  33. Тетяна Лопушняк - [ 2007.05.03 12:18 ]
    забуваючи
    скидаючи з одягом минулорічну шкіру
    спадають додолу і твої листи, фото, волосся...
    разом із вилитим надопитим шампанським
    виливаються й твої зіниці, кінчики пальців,
    що грали симфонії баха
    чи то бетховена
    видираючи сторінки із щоденника,
    рву шматки шкіри
    щоб забути дотик...
    не твоїх
    своїх рук


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5.09) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  34. Ірина Заверуха - [ 2007.05.03 12:27 ]
    Ескіз
    Контури твого обличчя
    Контури співіснування
    Користуєшся тишею,
    Користуєшся тим, що востаннє
    Щось останнє говориш
    Сьогодні такі невблаганні
    Контури крові
    В налитій до повної ванні...


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  35. Ольга Вох - [ 2007.05.03 05:52 ]
    1939
    тихо зводиться ніч на ноги,
    сірі сукні вдягають гості.
    тліє вечір у рамах - довгий,
    наче довгий дитячий досвід.

    а клубок принишклих мережив
    зачепивсь за гарячі шпиці,
    доки місяць губатий стежив
    за вікном родини шептицьких.

    а у селах мороз сухотний
    клеїв хмари на темну шибку,
    і було б ще багато "потім",
    та забуваєш ти, мила, швидко,

    тому маю чекати, мріє,
    аж доки народ наш мішаний
    могилку мою відкриє
    на широких долонях львівщини.


    Рейтинги: Народний 5.08 (5.14) | "Майстерень" 5.08 (5.08)
    Коментарі: (1)


  36. Марічка Казновіцька - [ 2007.05.02 23:35 ]
    Обійми світу
    Мене приймає світ в обійми
    Зове в п`янкий туман надій.
    Чи будуть очі мені вірні
    Коли прийде в них перший біль?

    Мене чекає вічне щастя,
    Світанок в небо загорта.
    Я підпалю усі ненастя
    Вогнем тим сонячним добра.

    Піймає час мене у ночі
    В мить розпачу і безнадій
    Куди поділись світу очі,
    Коли знайшов задухи біль?

    Тримаю вічність у долонях
    Той подарунок зір й небес
    Від смутку побіліли скроні,
    Де світ той сповнений чудес?

    П`янке безвихідне чекання
    Іде марою день у день
    Надії й розпачу вінчання
    Тяжких відспіваних пісень.

    Чекає доля порятунку,
    Та світ не дасть мені керма.
    Той серця лагідний дарунок
    Знайде лиш зцілена душа.

    Він потребує нас у силі
    Бо кожен з нас є світлом тим,
    Що на ранковім небосхилі
    Життя дарує світу цім.


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.1) | "Майстерень" 5 (5.06)
    Коментарі: (3)


  37. Олесь Маївка - [ 2007.05.02 17:55 ]
    ЗАМЕТІЛЬ
    Дивлюсь у вікно на рясну заметіль,
    Яка заступає за обрій,
    І що вона має собі на меті,
    Як сипле сніжинки хоробрі?

    Вони не бояться, що завтра їх з’їсть
    Теплінь весняна ненаситна.
    Несе заметіль білосніжну нам вість, -
    Її відсіває крізь сито

    Хмаринок яскравих, що є на путі
    У снігу, що рушив спочити.
    І аж в надвечір’ї сніжинки густі
    Темніти почнуть і тужити.

    Без лету вони вже глухі та німі
    Лежать на землі, і розтануть...
    Дивлюсь крізь вікно і дивуюсь зимі,
    Що скоро весною вже стане.


    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.19)
    Коментарі: (2)


  38. Юрій Лазірко - [ 2007.05.02 16:01 ]
    `Ні` стало `так`
    Лягала непевність -
    опущене вільно плече.
    Та "ні" стало "так",
    а "так" - лякливе, мов птаха...
    Уста заніміли
    на дотиках уст на "заче...",
    горіли шукаючи...,
    вмирали при ахах.
    А в серці складалося нотно...
    плів пристрасть язик,
    акорди летіли,
    розсипáлись по стінах...
    А потім наснився
    розшитий на щастя рушник,
    стелилась дорога,
    протирались коліна.

    2 Травня 2007


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.67) | "Майстерень" 5 (5.76)
    Коментарі: (6)


  39. Назар Фаєр - [ 2007.05.02 11:40 ]
    Моя
    Тримаю тут ♥ Твоє ім’я, моя.
    Читаю тут ♥ Твої слова.
    Дивлюсь сюди ♥ - це Ти.
    Якщо я неправий – прости...


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Коментарі: (1)


  40. Василь Роман - [ 2007.05.02 01:30 ]
    Сон ІІ. Божевільна тиша
    Слухаю тишу
    осіннього
    хворого ранку,
    цвинтарний сон
    відганяю
    подалі як біль.
    Десь за вікном
    зацвітає
    мінливим серпанком
    день
    божевільний,
    як в жовтому
    мареві хміль.

    Тиша втікає
    у шпарки
    віконної рами,
    вени мої
    наповняє
    туманом
    як кров.
    Я божеволію
    подихом, тілом,
    словами -
    ніч божевільна
    зникає
    як ковдра
    між нами...
    День, Боже,
    вільний
    сьогодні
    від всього...
    Є тільки
    ЛЮБОВ!

    Жовтень, 2006, Україна


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (1)


  41. Марічка Казновіцька - [ 2007.05.01 23:55 ]
    Білі хризантеми
    Тоне місяць в білих хризантемах,
    Лишивши зорі наодині.
    Гортає осінь день за днем
    Останнього цвіту хвилини.

    Так тихо на душі й так дивно:
    Ні радості, ні смутку, вже нічого…
    Сховали хризантеми лихо,
    Що в серці так таїлось довго.

    «Прощай!» - я пошепки сказала
    За вітром пелюстки пуска.
    Тебе ніколи я незнала
    І непізнаю тебе я.

    У цвіті білих хризантем
    З тобою я колись зустрілась.
    Ти був яскравим сніжним днем,
    А я у осіні зігрілась.

    Невідпуска мене вона
    І невідпустить вже ніколи,
    Ти – відпустив, і я пішла
    В осінньо-чисте квітів море.

    Я озиралась безліч раз
    Ховавши гордість повсякчасно
    Для мене ти мабуть загас,
    Та відгорів ти так невчасно.

    Палає безліч хризантем
    Небесно-чистим білим світлом
    Я пролечу тим сніжним днем
    З весняних снів потраплю в літо.

    Пелюстка біла промайне;
    Я знаю, що її впіймаєш.
    Нажаль минуле не вернеш,
    Але згадати, все ж згадаєш.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.1) | "Майстерень" 5.25 (5.06)
    Прокоментувати:


  42. Марічка Казновіцька - [ 2007.05.01 23:46 ]
    Погляд
    Розкрила буря очі;
    Розлилась ніч в темниці;
    Незнаю чом щоночі
    Мені той погляд сниться.

    Чудний залишивсь в кризі
    Далеких днів туману,
    Записаний у книзі
    Й моєму серцю данний.

    Той погляд сіра мряка;
    Проїсть земну кору
    Він ніч за нічю знаком
    Пробуджує від сну.

    Чужа нестримна щирість
    В агонії пала.
    Вважаючи за милість
    Призріння принесла.

    Мабуть не розібрати
    Кому, за що, і як.
    Та просто так кричати,
    Й простити просто так.

    Той погляд був дарований
    Й призначений комусь
    Зі мною на дорозі життя
    Чомусь зіткнувсь.

    Остання мить зневіри
    Закинута у ніч
    Полишена довіри,
    Зі мною віч-на-віч.

    Останній погляд краху
    Відкинутий з душі,
    Шукає безнадійно
    Призначення собі.

    Лунає застережно
    Кидаючись в мольбу.
    І просить обережно
    Полинути в пітьму.

    І якби не відверто
    Всміхалась доля щиро
    На ночі-сні мольберті
    Блукає знак зневіри.

    ( До твору В.Г.Короленко «Чудная».)


    Рейтинги: Народний 5 (5.1) | "Майстерень" 5 (5.06)
    Прокоментувати:


  43. Марічка Казновіцька - [ 2007.05.01 22:31 ]
    Костянтин
    Розтає сонце у ночі
    В пітьмі гортає сторінки хвилин;
    Ти дивний ангел , ангел ночі,
    Мій тає`мничий Костянтин.

    В твоїх очах нема світанку,
    В них океан, нічна блакить.
    Ти демон ночі, що із ранком
    Ховає образ тінью в мить.

    Із блиском ліхтарів яскравих;
    У барвах-мареннях, мов маг
    З`являєшся дощем незваним
    В моїм житті, у моїх снах.

    Невтомно зустрічі шукаєш
    Мій ангел з чорними крильми.
    Я знаю, що охороняєш
    Мене у день, і у ночі.

    Твоє ім`я лунає з всюди;
    Ти завжди є, й тебе нема;
    З`являєшся, мов із нікуди
    І тінью облік тій зника.

    У мареннях зорею лине
    Твій образ милий Костянтин.
    Його у сонці не зустріну
    В житті моїм ти ночі син.

    Тебе створила тьма в надії,
    Щоб стерти всю нічну журбу;
    Ти ангел про якого мрію
    І демон із яким живу.

    Немаю серця де сховати,
    Воно завжди було твоє.
    Між чорних крил в любові гратах
    Тримаєш серденько моє.

    Мій Костянтин, посланець ночі,
    Туман гіркого мигдалю,
    Над нами пісню прошепоче,
    Розкаже, як тебе люблю.

    Твоє кохання щире й чисте
    До мене місяцем прийде.
    Він розповість мені навмисно,
    Як ти кохаєш лиш мене.

    Не присягайсь мені в коханні,
    Присяги завжди не тривкі;
    Вони шалені є зізнання,
    Що мить лишаються живі.

    І ніч поглине чорні очі.
    Що палко так незнають меж.
    Мені світанок щось шепоче,
    Мене в тіні ти вічно ждеш.

    Ти , Костянтин розкриєш крила;
    Пірнеш у бездну сноведінь.
    Ти завжди будеш ночі сином,
    А я піду із тіні в синь.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.1) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (1)


  44. Марічка Казновіцька - [ 2007.05.01 21:48 ]
    ***
    Я в полоні твоїх очей;
    Я в полоні слів твоїх.
    Я пройду через сотні ночей,
    Щоб зустріти знову їх.

    Ти до мене із неба зійшов,
    Щоб забрати ранкову зорю.
    Ти мене серед ночі знайшов;
    За тобою в світанок піду.

    В океанах святих, голубих;
    Серед острову вічної туги,
    Ти з`являєшся раєм для тих,
    Хто гойдається в хвилях розлуки.

    Темна ніч загортає думки
    У тонкі і безглузді конверти.
    А з світанком з`являєшся ти,
    Щоб відчути ранкове безсмерття.
    18.12.2004.


    Рейтинги: Народний 5 (5.1) | "Майстерень" 5 (5.06)
    Прокоментувати:


  45. Марічка Казновіцька - [ 2007.05.01 21:58 ]
    Полин
    Гіркий запах полину
    Пронизує нічне повітря;
    Лунає шепіт трав в степу
    Зриваючи з думок лахміття.

    Немає меж для твоїх мрій;
    Немає меж для твого раю;
    Твій аромат гірко-терпкий
    Солодко душу огортає.

    Я не зриваю масок з ночі
    На те і ніч, щоб мрії й сни
    Нам закривали правди очі
    Щоб жити миттю ми змогли.

    В твоїх очах сизіють хмари,
    Що в дощ прокинулись самі
    І сріблом землю оросивши
    Туманом розлились в яри.

    Легкою тінью пронесешся
    І закарбуєшся на вік;
    У дзеркалі не відібєшся,
    В душі залишиться твій лик.

    Тебе ніколи не забути
    І не згадати вже ніяк.
    Ти присягнешся вічно бути,
    Чи буде завжди воно так?

    Ховає ніч в степах надії,
    А ти ховаєш в них мене.
    Ах, як шкода, що ніч, лиш мрії
    І мрії ці життя твоє!

    Ти присягавсь мені востаннє
    В коханні вічнім і сліпім.
    Я зникла в сонячнім світанні
    У теплім, світлім і новім…

    І коли день заплющить очі
    Шепоче хтось мені зі сну:
    «Незабувай, степові ночі
    І запах твого Полину!»


    Рейтинги: Народний -- (5.1) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  46. Наталія Рибалка - [ 2007.05.01 20:55 ]
    Obsessed
    Feeling your fingers
    Unreally sensitive
    Madly experienced
    Trembling intensity

    Seeing your eyes
    Profoundly careful
    Sharply undressing
    And those of a werewolf

    Touching your hair
    Curling like timelessness
    Shining of summer sun
    Ruthless like violence

    Breathing your body
    Obsessively drowning
    Extraterrestrial
    Silently louding

    Fighting addiction
    Distinctly indefinite
    Softening – hardening
    Slightly caressing it

    Crowds uncrowded
    Faces surround me
    Lust growing hourly
    Humbling unproudly


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.03)
    Коментарі: (14)


  47. Зеньо Збиток - [ 2007.05.01 19:07 ]
    Перве Мая
    Перве Мая - Прапор в руки!
    (І пів літра на огрів)
    Пролетарії з розпуки
    Так кричать - же голос сів.

    Слава партії, народу!
    (Славо, корок не гризи)
    Ой, та мафія - уроди!
    Най би сі буржуй сказив!

    Ми ідемо, сподні дерті,
    (У кишенях вітер свище)
    Але ж тут, братерство впертих,
    Віримо у рівність з Вищим...

    Місто п`є, з селом гуляє.
    (Танець гідний танцюристів)
    Ну а я Тебе кохаю...
    У під`їзді стіни чисті.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (25)


  48. Зеньо Збиток - [ 2007.05.01 17:25 ]
    Я у полі дир
    Я у полі дир-дир-дир,
    Ти у кузні дзень-дзень-дзень.
    В мене Вася-бригадир,
    Шкода же дурний, як пень.

    Прийде Зоська до копиці,
    Проведу я інструктаж:
    -Не занось, срамна, спідниці!
    Зосю, прошу - тутай ляж.

    Коли хтось ляга навзнак,
    А на вочи ніц не видко,
    Це для хлопа первий знак:
    надавай помогу швидко.

    Штучне дихання - це клас!
    Враз від помпки - Серце б`ється.
    Одягну противогаз,
    Бо не втримаюсь, здається.

    Все село пропахло гноєм,
    Півень курок топче гідно.
    Нерозлий-вода з Тобою,
    Дожену - йой, будеш бідна.


    Рейтинги: Народний 6 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (21)


  49. Володимир Ляшкевич - [ 2007.05.01 15:42 ]
    Осінні станси   
    І
    Ось і закінчилось літо, і погляд світила хмурий
    набрався такої жовчі, що і сліпі амури
    побігли зі шхун небесних, ввергаючись у квартири
    дам позашлюбного віку, з тих, що не втратили віри.
    ІІ
    І передчуття - усі ми за хвилю до катастрофи;
    що осені вельми личить багряний вінець Голгофи;
    і знову не запалити усе, що весною згасло,
    коли у незгоднім серці п’янке розпинав бунтарство.
    ІІІ
    О груди мої напевно взірець удатної вдачі,
    затиснуті грубо в лати сердечної недостачі,
    подібні нутру пустелі: піски, буревії, скелі,
    де вибілені останки біліші за більма стелі.
    ІV
    І опусканням повіки, ковтає пейзажі сутінь -
    осонне часів снодійне з уяви свинцем до суті,
    палаючої барвисто за мареннями і снами –
    не взята Ахіллом Троя клубочиться за димами.
    V
    А далі одвічне: “бути - не бути”, мотиви ліні,
    зізнання плодів, і відчай не даних сюжету ліній,
    і шелести під ногами, позамість над головою –
    немов у “не бути” вихід, щоб “знову” - хоча б травою.

    З тобою уже не бути, хіба що опісля смерті -
    не склавши пасьянсу долі, віддатися круговерті,
    і не перейматись більше стосунками злив і тіла,
    якому моя присутність, як крони, осточортіла.
    VІІ
    Примарні зітхання. Осінь! Знеболювати до тями,
    знайшовши себе на карті з тривимірними осями,
    закласти в зіниці келих, довіритись кругозору,
    аби сивину сприйняти за елемент декору.


    2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (14)


  50. Назар Фаєр - [ 2007.05.01 11:54 ]
    Я хочу
    Я хочу бути з тобою,
    торкатись лиця рукою,
    губами твого тіла,
    я хочу, щоб ти хотіла...


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1714   1715   1716   1717   1718   1719   1720   1721   1722   ...   1829