ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи дасиш мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Тетяна Родікова - [ 2011.01.23 01:15 ]
    Не я
    Подивишся в очі без наміру-
    крига в серці не тане від слів...
    Оці в очі-цей погляд...Розплавлює...
    Хоч ти, певно, зігріти хотів...
    Відвернешся не різко, не холодно...
    Мовчки крикнеш душею "Вернись"...
    А я стала чуть гордою, новою...
    Не наївна, як була колись...
    Візьмеш сніг ти руками тремтячими,
    Зіжмеш пальцями, кинеш униз...
    Я тобою була закріпачена,
    Та звільнилася ріками сліз.
    Поцілуєш губами холодними
    І несміло ти скажеш "моя"...
    Наче взимку морями безводними
    Я без льоду прошепчу..."не я"...

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Тетяна Родікова - [ 2011.01.23 01:22 ]
    істерика
    Замалюю фарбами весни
    усе, що в серці гірко наболіло...
    Паліту снів збираючи з роси,
    підберу мимохіть...не надто сміло...
    Розіб"ю тихим дзвоном вічний біль,
    напишу те,що збереглось для тебе..
    а ти,як завжди ,вдай, немов німий,
    в руках цигарка-привикай...ростемо...
    Заглушить п"яну втіху голос твій,
    що не спотворить цей сценарій долі,
    задушиш болем...рідний і чужий...
    такий зухвалий і доволі скромний...
    Тепло вмирає тінями на склі,
    Банальна казка свій кінець шукає...
    Ти почуття свої ховав в мені....
    Проснулась...зрозуміла..Їх немає...

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Тетяна Родікова - [ 2011.01.23 01:44 ]
    Розчарована
    Знов повіки ніжно опускаються...
    Я не можу відірвати погляду...
    Хоч одвіку ніжності цураюся,-
    Я ж боюся стати не свідомою...
    Хочу вірити,що вірністю не граються,
    Але ти так заперечиш зрадами...
    Як нема кохання,що ж лишається?
    Нам прийдеться жити тільки вадами...
    Більше ніжності в гудках,аніж у голосі...
    Нігелізмом замалюєм репліки...
    Ти б хотів від мене трохи скромності,
    Та слова не можуть бути теплими...
    Знов повіки ніжно опускаються,
    Я насилу байдуже відвернуся!!!
    Я ж довіку ніжності цураюся...
    Якщо ти кохаєш...ти повернешся...


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Аліса Гаврильченко - [ 2011.01.23 00:31 ]
    Світове
    Рим -
    ритм
    століть,
    рима
    Рима
    стоїть
    скрізь
    із
    лунким
    словом -
    зломом
    вуст "Рим".

    Рим -
    грім.
    Не мир.
    Око.
    Окрик.
    І вир.
    Смерть
    серць.
    Латинь.
    Камінь
    Amen.
    Амінь.

    2013 р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.44) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (20)


  5. Світлана Ілініч - [ 2011.01.22 21:13 ]
    Оденки. Мозаїка
    Кажуть, Данте боявся дантистів і блуду,
    а Руссо знав напам’ять «Історію русів».
    Може, так і було (я, звичайно ж, не в курсі),
    а якщо не було – то напевно ще буде.

    ***
    Зупинити набридливий відеоряд,
    рвучко вийти в ефіри,
    зірвавши стоп-крани пробачень.
    У моїх незізнаннях –
    переліки тих, хто мовчать,
    у моїх неприходах –
    переліки тих, хто не плаче.

    * * *
    Це серце знову бездомне. І твій діагноз невтішний.
    Даремно в грудях судомить учора написаним віршем.
    Даремно молиться мовчки у стенокардійнім угарі,
    бо твій діагноз короткий: це серце тобі не до пари.

    * * *
    Є щось таки від сатани у неосудності афіш.
    Коли ішов крізь мене в натовп, то не питав, чи ще болиш.
    Коли ішов повз мене в будні міняти сонце на ліхтар,
    то озирався так ганебно, немов неспійманий картяр
    з тузом в кишені. Вправний шулер. Такий надійний мародер.
    Безвинний злодій. Тиха кара. У кого вірити тепер?

    ***
    У абсурду тендітні зап’ястя.
    Ти приходь. Я уже не чекаю.
    Просто вип’ємо м’ятного чаю
    і згадаємо: вірили в щастя.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (6)


  6. Софія Кримовська - [ 2011.01.22 21:22 ]
    ***
    Рук пелюстки - на плечі,
    Сонце очей - у серце.
    Музика, ти і вечір.
    Губи у такти терцій.
    Ляже рука у вічність,
    тепла і сильна-сильна.
    Згаснуть вечірні свічі.
    Доньку тобі чи сина?..
    22.01.11


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (21)


  7. Тамара Шкіндер - [ 2011.01.22 20:33 ]
    Мов із лона матері дитина...
    Мов із лона матері дитина
    Довгожданна, стрімко й світлочинно
    Народилася вночі весна.

    Наче пташка, вирвалась на волю,
    З теплим вітерцем зустрілась в полі.
    Що їй вже суперниця-зима!

    Задзвеніла срібними струмками,
    Дощиком майнула над лісами,
    Вивела річки із берегів.

    Пробудила котики вербові,
    Щоб розквітли з подихом любові,
    Що дрімала десь серед снігів.

    Я щаслива в цю весняну днину,
    Довгожданна, стрімко й світлочинно
    Народилася в душі весна…

    2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (7)


  8. В'ячеслав Романовський - [ 2011.01.22 20:29 ]
    В НІЧ НА КУПАЛА
    В ніч на Купала чароцвіт цвіте
    У нетрі лісу вогником-обманом
    І сяйво червіньково-золоте
    То блискає, то губиться туманом.

    Заманює завзятих шукачів,
    Веде по лісу крізь ярки, болота,
    Штовха на буреломи і корчі
    Бридка Мара, драглиста і холодна.

    Стіка, мов піт, невидимим дощем,
    Від шереху волосся настовбурчить,
    Підстеріга за здибленим кущем
    Підступний ляк і душу страхом мучить.

    В ніч на Купала чароцвіт цвіте,
    Але до рук нікому не дається.
    І сяйво червіньково-золоте,
    Неначе серце шукачеве б'ється.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (6)


  9. Василь Світлий - [ 2011.01.22 19:10 ]
    Океан шляхетного суму


    Сум...
    Одинокий, шляхетний сум
    Від глибоких, бездонних дум,
    Від безсонних важких ночей,
    Від байдужих людських очей.

    Сум...
    Ув обіймах далеких зір,
    На вершинах самотніх гір.
    У потоках глибинних сліз
    Одинокий, дрімотний ліс.

    Сум...
    В техногенній пустелі дів,
    На абстрактній арені слів,
    У рутині буденній снів,
    На долоні лукавих днів.

    Сум...
    Вириваюсь з його обійм,
    Утікаю в країну мрій.
    А він тінню услід іде,
    І однако наздожене.

    Одинокий, шляхетний сум
    Від глибоких, бездонних дум,
    Від безсонних важких ночей,
    Від байдужих людських очей.

    20..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (23)


  10. Володимир Сірий - [ 2011.01.22 19:37 ]
    Вершник
    Скачуть коні, степом скачуть,
    Пилюга горою,
    То не коні, то юначі
    Роченьки стрілою.

    То ціляє лучник страдно
    В рихле полотнище.

    Розпухають хмари градом.

    Вітер журно свище.

    Вітер свище, мліє мряка
    На тинах похилих,
    Жовкне уділ аніякий
    На покатих схилах.

    Не віднайдені підкови.

    Здичавілі коні.

    Багряніють світанкові
    Жили крови повні.

    Зирить сонце крізь пилюку
    На степи змарнілі, -
    Одинокий вершник з луком
    Досягає цілі.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (13)


  11. Любов Бенедишин - [ 2011.01.22 19:13 ]
    Казка
    Колоскова колискова.
    КленОва колиска...
    Пахла тиша вечорова
    чебрецем, любистком.
    Пісня неньки. Біла хата.
    І росли потрошки
    не "перекотиполята",
    а - Котигорошки.
    Споришів меридіани.
    Хмарок паралелі.
    Підростали отамАни
    в батьковій оселі.
    Виростали з козачат
    Довбуші сміливі.
    Та настала Поттер-чад
    ера галаслива.
    "Чари-мари", "тари-бари"...
    Ось вам і розв'язка -
    в ріднім домі, як примара,
    сива добра казка.
    Хазяйнують у світлицях
    "фентезі" і містика.
    І байдужістю ятриться
    в серці казки істина -
    та, де тиша вечорова
    в пахощах любистку.
    Колоскова колискова.
    КленОва колиска...

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (21)


  12. Василь Кузан - [ 2011.01.22 19:25 ]
    Під ключем до вирію зустрілися...
    Під ключем до вирію зустрілися...
    Жовтих вулиць вишуканий дим,
    Граючись, ховав твоє обличчя
    В сяйво згадок. В золото. Один


    Я стояв у натовпі строкатому,
    Слухав шурхіт підошов і шин,
    Дивлячись,
    як мрії листям сиплються
    Під колеса буднів і машин.


    Ці думки і настрої непрошені...
    Я тебе усе життя шукав!
    Серце повернуло вже до осені,
    А в думках купається весна.


    200?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (15)


  13. Юлія Радченко - [ 2011.01.22 19:15 ]
    Здесь все - неправда. Люди могут верить...
    Здесь все - неправда. Люди могут верить,
    Фантомы истин подобрав (в снегу)…
    А я могу, переступая через
    Рассветы тех, кого не сберегу?..

    Могу дышать, пережимая вены,
    Любовь (ответно) подготовив (в срок)…
    На подоконнике (с немой драценой)
    Молчать о том, что каждый - одинок…

    ...И мне ли знать, как жить, чтоб стало легче...
    Примерзнув лбом к отчаянью окна,
    Смотреть на небо, проклиная вечность,
    И ждать, чтобы оттаяла весна…
    2011 год


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  14. Віталій Білець - [ 2011.01.22 18:06 ]
    Скільки іще тих боїв попереду ?

    Скільки іще тих боїв попереду ?
    Скільки важких, неприступних фортець ?
    Боже, чи буде війні тій кінець ?
    Доле, чи вділиш хоч крапельку меду ?

    Бачу, знов друзі в атаку ідуть,
    З ними душа моя трепетно лине,
    Безліч разів оживає і гине,
    Кане в земну каламуть.

    Сонце, ти сходиш завжди не для всіх,
    Завтра твій промінь й мене не застане.
    Буде ридати світання туманне,
    Буде...
    Та буде і сміх !

    Буде життя, бо життя незнищенне,
    Вічне – у Світі, безсмертне – в Душі.
    Кличуть високі його віражі
    Вихрами мчать у Багаття Священне.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  15. Любов Бенедишин - [ 2011.01.22 18:50 ]
    Книга пам'яті
    Тишина... тишина... тишина...
    Шелест аркушів,
    мов шелест листя.

    Імена... імена... імена...
    Час над ними
    в жалобі схилився.

    Скільки їх! Скільки їх! Скільки їх!
    Ні страждань, ані сліз -
    не злічити.

    Чи це гріх? Чи це гріх? Чи це гріх? -
    рідну землю
    всім серцем любити?

    Сторінки... сторінки... сторінки...
    І рядків
    поминальна молитва.

    Крізь віки... крізь віки... крізь віки
    в'ється "вервиця",
    кров'ю обмита.

    Далина... далина... далина
    до нащадків
    луною озветься.

    Все мина... все мина... все мина...
    Тільки пам'ять людська -
    зостається.

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  16. Ігор Павлюк - [ 2011.01.22 18:12 ]
    * * *
    Нема що робити...
    Рахую зорі.
    Мов сонна дитина,
    Слухняний весь.
    І лід борисфенський такий прозорий,
    Що видно на дні:
    Хто втонув, живе...

    Он блиснула рибка, чи шабля давня...
    Загадуй бажання:
    А мо’, здійснить?..
    Чи вовк, а чи вітер гуля у плавнях?
    Реальність усе це, чи давні сни?

    Здається, що п’ю я вино із рога
    І люльку палю,
    І грішу, й пишу
    Калиновим соком
    Листи до Бога,
    Але не за ту межу...

    Мені ще й отута хоч тяжко, – світло.
    Я в білій сорочці.
    Кохана... друг...
    Бабуся прислала сільське повидло.
    Битву я виграв, програвши гру.

    Одні зреклися, нові з’явились...
    Шляхетні друзі,
    Такі – мов кров.
    Цвіте коріння.
    Складаю крила
    І – воскресаю знов...

    21 січ. 11.



    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (3)


  17. Юрій Левітанський - [ 2011.01.22 17:02 ]
    Молитва о возвращенье
    Семимиллионный город не станет меньше,
    если один человек из него уехал.
    Но вот один человек из него уехал,
    и город огромный вымер и опустел.

    И вот я иду по этой пустой пустыне,
    куда я иду, зачем я иду, не знаю,
    который уж день вокруг никого не вижу,
    и только песок скрипит на моих зубах.

    Прости, о семимиллионный великий город,
    о семь миллионов добрых моих сограждан,
    но я не могу без этого человека,
    и мне никого не надо, кроме него.

    Любимая, мой ребенок, моя невеста,
    мой праздник, мое мученье, мой грешный ангел,
    молю тебя, как о милости, - возвращайся,
    я больше ни дня не вынесу без тебя!
    (О Господи, сделай так, чтоб она вернулась,
    о Господи, сделай так, чтоб она вернулась,
    о Господи, сделай так, чтоб она вернулась,
    ну, что тебе стоит, Господи, сделать так!)

    И вот я стою один посреди пустыни,
    стотысячный раз повторяя, как заклинанье,
    то имя, которое сам я тебе придумал,
    единственное, известное только мне.

    Дитя мое, моя мука, мое спасенье,
    мой вымысел, наважденье, фата-моргана,
    синичка в бездонном небе моей пустыни,
    молю тебя, как о милости, - возвратись!
    (О Господи, сделай так, чтоб она вернулась,
    о Господи, сделай так, чтоб она вернулась,
    о Господи, сделай так, чтоб она вернулась,
    ну, что тебе стоит. Господи, сделать так!)

    И вот на песке стою, преклонив колена,
    стотысячный раз повторяя свою молитву,
    и чувствую -
    мой рассудок уже мутится,
    и речь моя все невнятнее и темней.

    Любимая, мой ребенок, моя невеста
    (но я не могу без этого человека),
    мой праздник, мое мученье,
    мой грешный ангел
    (но мне никого не надо, кроме него),
    мой вымысел, наважденье, фата-моргана
    (о Господи, сделай так, чтоб она вернулась),
    синичка в бездонном небе моей пустыни
    (ну что тебе стоит, Господи, сделать так)!


    Рейтинги: Народний -- (5.85) | "Майстерень" -- (5.8)
    Прокоментувати:


  18. Тамара Шевченко - [ 2011.01.22 17:36 ]
    Лізина валіза
    До бабусі їде Ліза,
    Все поклала до валізи:
    Ведмежа, чотири Барбі,
    Олівці, альбом і фарби,
    М’яч, три книжки і візок
    Для улюблених ляльок,
    Іграшок не рахувала,
    Бо не буде їх замало,
    Тільки думає усе:
    «Хто ж валізу понесе?»


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (19)


  19. Наталія Крісман - [ 2011.01.22 17:59 ]
    О, Господи, прозріти нам дозволь!
    Сміється світ. Сміється він над нами...
    Мовчать в зажурі темні небеса.
    Щодень у нас трагедії і драми,
    Що крок вперед - відразу два назад.

    Зневірою знівечено на шмаття
    Нам душу, донедавна ще живу.
    У розбраті згораючи багатті,
    Щомить лаштуєм нову тятиву.

    Чомусь найперші промені світання
    Нам серце не бентежать вже давно.
    У вічнім до мети недосяганні
    Ми каменем зриваємось на дно.

    Подібно тіням, бродим напівсонні,
    Немов поклав мовчання хтось печать.
    Не маєм сили вирватись з полону
    Від власноручно зведених розп'ять.

    Давно не родить нива незорАна,
    Чи кров'ю надто зрошена й слізьми?
    Земля батьків - неначе рвана рана,
    Благає нас - "У руки плуг візьми!".

    Давно вогонь у грудях загасили,
    Байдужий люд до власних навіть доль.
    Одні - напівголодні, в інших - вілли...
    О, Господи, прозріти нам дозволь!

    Сміється світ. А, може, й Бог сміється,
    Неначе нас зреклися в небесах.
    Коли терпець нарешті наш урветься?
    Коли ми подолаєм власний страх?

    Настане час зірвати з віч полуду
    І дух свій волелюбний воскрешать!
    Та поки що - сміється світ, бо люди
    Спішать до власно зведених розп'ять...
    22.01.2011р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (12)


  20. Юрій Левітанський - [ 2011.01.22 17:18 ]
    Как показать зиму
    ...Но вот зима,
    и чтобы ясно было,
    что происходит действие зимой,
    я покажу,
    как женщина купила
    на рынке елку
    и несет домой,
    и вздрагивает елочкино тело
    у женщины над худеньким плечом.
    Но женщина тут, впрочем,
    ни при чем.
    Здесь речь о елке.
    В ней-то все и дело.
    Итак,
    я покажу сперва балкон,
    где мы увидим елочку стоящей
    как бы в преддверье
    жизни предстоящей,
    всю в ожиданье близких перемен.
    Затем я покажу ее в один
    из вечеров
    рождественской недели,
    всю в блеске мишуры и канители,
    как бы в полете всю,
    и при свечах.
    И наконец,
    я покажу вам двор,
    где мы увидим елочку лежащей
    среди метели,
    медленно кружащей
    в глухом прямоугольнике двора.
    Безлюдный двор
    и елка на снегу
    точней, чем календарь нам обозначат,
    что минул год,
    что следующий начат.
    Что за нелепой разной кутерьмой,
    ах, Боже мой,
    как время пролетело.
    Что день хоть и длинней,
    да холодней.
    Что женщина...
    Но речь тут не о ней.
    Здесь речь о елке.
    В ней-то все и дело


    Рейтинги: Народний 6 (5.85) | "Майстерень" 6 (5.8)
    Коментарі: (4)


  21. Аліна Шевчук - [ 2011.01.22 17:13 ]
    Вже новий рік… ти ба, десятиліття
    От ми наблизились до вічності ще на крок.
    І знов прогрес у шибу заглядає.
    Ми так, потроху, йдемо до зірок,
    Допоки нас ніхто не зупиняє.

    А це цікаво - ти стоїш на грані:
    Позаду - все, попереду - туман...
    Занадто пізно, чи занадто рано
    Життям засіяв чийсь одвічний лан.

    І що там, далі, що там, у тумані?
    Ти віриш в Щастя, чи підеш назад? -
    Назад неможна - ти стоїш на грані...
    І вже не чуєш нічиїх порад...

    Діти прогресу - вперед руками, як сліпі...
    Діти любові. Навіжені. - Просто в вічність!
    О Боже, скільки безвісті в собі!..
    Коли ти сам - Ніхто - для тебе теж гість.

    І ти одна в малесенькій хатинці,
    Що вміщувала б цілий світ!
    А що так збоку висить на ялинці? -
    То це, щоб звідти - зразу ж у політ.

    Та більш того - ніхто ж там не дістане:
    Ні цілий світ, ані отой прогрес.
    Тут сумувати серце перестане? -
    Моє життя, як стежка до ЧАЕС.

    Тут дощик срібен стука у віконце...
    Сумує стиха місяць - щастя - вповні.
    Мені ялинку хай погасить сонце,
    Бо я той птах, що заспіває в терні!

    19:26 грудень 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  22. Золота Жінка - [ 2011.01.22 16:07 ]
    пост-святкове
    Мій котику, що ніжками "туп-туп"-
    тупоче по холодному паркету,
    тихіше, серце! Не буди поетку,
    фігово їй. Бодун. Поетка- труп...

    Не цілувати ніжні вже вуста,
    не пити вже підступного мартіні,
    синці лягли під очі темно-сині...
    вона лежить... Маленька, золота,

    така вся хвора, втомлена, недужа…
    моє кохання, мій солодкий друже!
    …тобі до серця всі стежки відомі...
    …чекаю о дванадцятій...
    з "Боржомі"...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (24)


  23. Чорнява Жінка - [ 2011.01.22 16:27 ]
    Всё труднее
    Всё труднее прощаться, но легче прощать,
    собирать по углам прошлогодние мысли,
    украшать ими пол, потолок и кровать
    или ёлку – гирляндами чтобы не висли.

    Всё труднее влюбиться, но легче любить,
    смаковать на рассвете шашлык сумасбродства
    и при выборе лучшего: «быть» или «слыть»
    с У. Шекспиром, шутя, обнаруживать сходство.

    Всё трудней вдохновиться, но легче вдыхать
    на окраине лета осеннюю прелость
    незапятнанных слов, и опять, и опять
    умолкать – для того, чтоб когда-нибудь спелось.

    2010


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (29)


  24. Володимир Замшанський - [ 2011.01.22 12:06 ]
    Плач
    В моїй не гостинній холодній країні
    Де заздрість квітує й гудуть солов’ї
    Я плакав не раз та сміюся однині
    Бо плакати більше несила мені

    Червоне та жовте по синьому шиті
    Гаптує коричневим тверда рука
    А я б як колись розпластався у житі
    Де жайвір сміявся та я собі спав

    Похилена долі моя Україно
    Можливо веселою будеш сама
    Коли на чужині я грішний загину
    Що зроду веселих пісень не співав?

    Співав бо інакше: в журбу журавлину
    Не каменем сам журавлем я летів…
    Та день як спинається зараз над тином
    Сміюся бо плакати щиро хотів


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  25. Олена Кіс - [ 2011.01.22 10:08 ]
    (За пісенним фольклором)
    Сонячні крапельки −
    Очка блискучії,
    Дівчино, серденько
    Дай мені рученьку.
    Підійми личенько
    Біле, вродливеє,
    Глянь же ласкаво,
    Ти ж моя милая.
    Погляд твій ніжний −
    Свята принада,
    Брівоньки-ластівки,
    Як я їм радий.
    Усміх чарівний,
    Солодкі губоньки,
    Дівчино, любая,
    Ти ж моя згубонька.
    1989

    ІІ

    Сидить Марічка,
    Як красна чічка
    Над потічком.
    Вплітає руту
    В чорняву косу
    Із барвінком.
    Де ти, Іванку,
    Любку-обранку,
    Чому не йдеш?
    Забув Марічку
    І темні нічки,
    Старост не шлеш.
    Пасу я вівці,
    Жену в кошари –
    Про тебе думаю.
    Складаю ватру,
    Беру трембіту –
    Баную я.
    Як прийде осінь -
    Ляжуть покоси,
    Зійду з верхів.
    Вже на весілля,
    Моє ти зілля,
    Приймеш сватів.
    Ідуть музики –
    Дзвенять цимбали,
    А бас гуде,
    Голос трембіти
    Розносить вітер,
    Їде княгиня
    Із своїм князем. –
    Весілля є.
    200?

    ІІІ

    Причаївся за скалами Довбуш,
    Такий молодий, як сонце,
    Він скарбу стороже гожого,
    Він ділить його укотре.
    За пралісом місяць сходить,
    За пралісом горе ховається,
    За хатою зрадник ходить,
    В хатиночці серце крається.
    Не було любити любку,
    Не було ганьбити мужа,
    Вже дзвони голосять лунко,
    Вже Дзвінка пращає душу.
    Вже гори зчорніли горем,
    Вже плаче нарІд і маржина
    Отамане, батьку гордий,
    Нещасна сьогодні днина.
    О, як то тужили трембіти,
    О, як то лилися вина,
    За скалами скарб розбитий,
    За скалами трем полонини.
    Ватаги пішли лісами
    І нікому більше пімститись.



    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (13)


  26. Софія Кримовська - [ 2011.01.22 09:34 ]
    Ти мій лицар
    Ти мій лицар. І що із того,
    що ні біцепсів, ні гроша?
    Є своя, хай вузька, дорога,
    повна сонця і мрій душа.
    Ти мій юний і сивий-сивий,
    Дон Кіхот, трубадур, піїт.
    Де знаходиш велику силу
    ув обіймах тримати світ,
    і мене обіймати словом,
    і вітрам городити шлях?
    Я люблю тебе... ти ж ізнову
    з вітряками... в чужих полях...
    21.01.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (20)


  27. Михайло Малкуш - [ 2011.01.22 03:12 ]
    ОГО
    ОГО!
    Я хочу з тобою пофліртув-а-
    ти
    хочеш здається чогось більш-
    ого!
    скільки ти хочеш всього!

    Я хочу з тебе поцілув-а-
    ти
    хочеш здається чогось інш-
    ого!
    скільки ти хочеш всього!

    Я хочу з тебе поко-
    ха-
    ти
    хочеш мене обкрути-
    ти
    хочеш мене обдури-
    ти
    хочеш мене відши-
    ти
    справді хочеш цього?
    Ого!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.23)
    Коментарі: (1)


  28. Михайло Малкуш - [ 2011.01.22 03:13 ]
    ГРАФІК
    Останнім часом я живу, як робот –
    Встаю і шукаю зв’язок з Інтернетом,
    Генерую думки, скрипти і коди,
    Доки не сяде моя батарея.

    Тоді заряджаюсь чашкою чаю
    І першим, що тільки потрапить під руку.
    Собі 220 не підключаю:
    Процесор псується від змінного струму.

    Часом буває, що я зависаю,
    Нічого не роблю, дивлюсь в одну точку,
    І ctrl+alt+del не помагає –
    Треба змінити програму поточну.

    Я налаштовую гов-протоколи,
    Встановлюю драйвер до телефону,
    Клієнт-сервер-схема працює по колу,
    Доки оперативку всю не заповню.

    Тоді я файл підкачки збільшую
    І обробляю всю інформацію:
    Непотрібне – стираю, потрібне – записую
    І проводжу верифікацію.

    Деколи в мене пролазять «трояни» –
    Тоді інсталюю грипекс і стрепсілс,
    Валяюсь в ліжку цілими днями
    І відключаю зайві процеси.

    Потім знову вмикаю комп’ютер
    І інфою обмінююсь з ним.
    Знову п’ю чай, з’їдаю бутер
    І переходжу в сплячий режим.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.38 (5.23)
    Коментарі: (2)


  29. Михайло Малкуш - [ 2011.01.22 03:42 ]
    ПАНІ
    Я люблю бути на грані,

    Ще більше грати на грані,

    Загравати з грайливою пані,

    Поки ми такі недоторканні,

    Милуватись на дуже гарні,

    Грайливо-гранато рум'яні,

    Слухати нереальні,

    Зізнання у некоханні.

    Люблю коли в спілкуванні

    Ми абсолютно спонтанні.

    Хай кажуть, що пан і пані

    Гуляли вдвох - окаянні.

    Хай пліткують про нас погані.

    Ми ж знаємо, що це гра. Ні?


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.23)
    Прокоментувати:


  30. Михайло Малкуш - [ 2011.01.22 03:57 ]
    ВІР-ШИК
    До мене летіла му-
    за мною ходила лу-
    на голову впали ді-
    в-ки-ше-ні світили дір-
    ки-дати не можна смі-
    я-ти-сь-огодні ми па-
    ра-зом можна навіть ді-
    ти дуже любила Мак-
    сим-паті-я – цього ма-
    ло-ви-ти мене як пта-
    ха! – кажеш поки що ра-
    но-сити тебе на руках…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5 (5.23)
    Прокоментувати:


  31. Михайло Малкуш - [ 2011.01.22 03:58 ]
    РЕЗЮМЕ
    Втрачаю надії.
    Шукаю роботу.
    Розгляну усі пропозиції.

    Працювати готовий.
    Вночі і в суботу.
    Не буду писати петиції.

    Потрібні гроші.
    Здійснити плани.
    Вчитись. Тримати слово.

    Працювати готовий.
    На вас і з вами.
    Знаю польську й англійську мови.

    Я програмую.
    Перекладаю.
    Пишу вірші і добре готую.

    Я не підробка.
    Я не з Китаю.
    Не підставлю і не надую.

    Шукаю роботу.
    Потрібні гроші.
    Готую запаси на зиму.

    Дзвоніть на мобільний.
    Пишіть на пошту.
    Розгляну все, крім інтиму.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.23)
    Прокоментувати:


  32. Михайло Малкуш - [ 2011.01.22 03:24 ]
    СКЛЕРОЗ
    Я хочу бути з тобою –
    Вести тебе за собою
    Вже по втоптаній стежці.

    Я хочу з тобою ділитись
    Сльозами і сміхом. Добитись
    Твого кохання нарешті!

    Я хочу з тобою долати
    Усі перешкоди й напасті –
    І вмерти з тобою від щастя.

    Але коли я біля тебе,
    Хоч знаю, що дуже треба –
    Нічого не можу сказати,

    Бо соромно, що забувся,
    А перепитати боюся:
    – Як тебе звати?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.23)
    Коментарі: (1)


  33. Михайло Малкуш - [ 2011.01.22 03:00 ]
    ***
    Виключи день -
    Я хочу прокинутись пізно,
    Коли вже сенсу додому іти не буде.
    Виключи час -
    Хай нас не розводить нарізно.
    Я з тобою забуду про світ і хай світ забуде.

    Вимкни мобільний,
    Щоб не задзвонив будильник
    Чи може хтось інший не подзвонив невчасно.
    Виключи світло -
    Хай стане світ чорно-білим,
    Щоб тільки очі твої було видно виразно

    Виключи звук,
    Щоб я міг закричати від щастя,
    Чи може, щоб ти могла закричати від мене.
    Виключи біль.
    Щоб щосили тебе обняти,
    Притулити до серця, взяти в свої рамена

    Вимкни маршрутки,
    Щоб я не поїхав до хати,
    І не пускай посеред ночі пішки.
    Місяць залиш,
    Щоб я бачив кожен твій натяк
    І цілу ніч милувався тобою в ліжку.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.23)
    Прокоментувати:


  34. Михайло Малкуш - [ 2011.01.22 03:08 ]
    ПУНКТУАЦІЯ
    Хочеш зробити паузу
    В мому житті і в свому -
    Спинитись на трохи, подумати,
    Хочеш поставити кому?

    А потім продовжити речення,
    Побігти за серця покликом,
    Підсилити всі емоції,
    Поставити знаки оклику.

    Не хочеш мені довіритись.
    Говориш, що все впорядку.
    Хоча я й сам розумію,
    Що означають три крапки.

    Але, коли я щось пояснюю
    І знаків ти не розумієш
    Будь уважна не помилися
    Де я ставлю тире, де мінус.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (1)


  35. Віктор Насипаний - [ 2011.01.22 01:43 ]
    ЗАЙВА
    ( гумореска )
    Вчора вечір справді вдався, навіть сам початок:
    Ми з Ігорком « зачепили » в барі трьох дівчаток.
    Відпочили « перша кляса»! Випили добряче!
    Веселились всі на повну, вже як друзі наче.
    Встав я ледве під обід. Відразу до Ігорка.
    - Як здоров’я, апетит, вдома обстановка?
    Ігор нині сам не свій. Чогось блідий … і нервний.
    Може, раптом захворів? Чи закохався, певно?..
    Щось плете собі під ніс: - Забава так забава.
    Та й повторює, як робот: - Третя була зайва.
    А мені ж цікаво стало: про яку ж то мова? -
    Він до всіх чіплявся вчора, наче Казанова.
    - Та котра ж: руда, чорненька чи ота русява?
    Як заведений торочить: - Третя була зайва.
    - Ти давай кажи конкретно: Галя чи Наташка?
    - Та ти шо? При чім тут Галя? Зайва третя пляшка!..
    21.01.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (6)


  36. Віктор Кучерук - [ 2011.01.22 01:54 ]
    Хай ніч розмахує плащем...
    Хай ніч розмахує плащем
    І в небі зорі в зборі, -
    Ти поцілуй мене іще,
    Не дивлячись на пору.
    Хоч вітер тихий охолов,
    Земля налита трунком.
    Зігрій мене, кохана, знов
    Гарячим поцілунком.
    Уста вустами обпечи,
    Як щойно, до тепер це.
    Засни на лівому плечі
    Поближче біля серця…


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (7)


  37. Василь Кузан - [ 2011.01.22 00:53 ]
    Не змінилася. Лише...
    Не змінилась ти ні крапельки:
    Десять років – ніби рік.
    Не сховаєшся у затінку –
    В тебе світло з-під повік.
    І така ж коса до пояса,
    Тільки схована у шафі.
    Аромат п’янкого голосу
    Шлейфом літ.
    Від білих птахів
    Ти навчилася літати
    Понад землю, понад обрії –
    Бог тебе хотів би мати
    Біля себе…
    Дикі оргії
    Переплутаних бажань
    І знеболеної мудрості:
    Упіймала «інь» і «янь»
    І сховалася від старості.
    Притлумила у собі
    Біль і сльози.
    І приниження.
    Ти така ж як і тоді:
    Недоступна і наближена…
    Не змінилася. Лише
    Очі витерла хустинкою,
    Стала кращою іще
    Загадковою блондинкою.


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (21)


  38. Василь Кузан - [ 2011.01.22 00:37 ]
    Інь і Янь
    Так неприховано-картинні
    Свічки, фіранки і Мартіні,
    Накладені на відчай тіні
    В бажанні подолати страх.

    Із болю вичавлені сльози,
    Випробувань граничні дози,
    Шматки поезії і прози –
    На сайт: зневіра-крапка-ру.

    Минуле зболене – невже? –
    Серед проблем і вічних меж,
    У колі пристрасних пожеж
    Вагомість надає словам:

    Всього по вінця – щастя жінці,
    Всього по краплі – щастя нам?


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (8)


  39. Ігор Штанько - [ 2011.01.22 00:54 ]
    * * *
    Вони яскраві – стиглий пломінь,
    Гарячий, з подихів вогнистих.
    Вони терпкі, мов муки втоми,
    Мов ягід диких колір чистий.
    Вони й солодкі, і медові,
    Замішані уміло в тісто,
    Густі неначе розчин крові,
    Немов кисіль туману в місті.
    Вони жадані в сонмі ночі,
    Містеріально-магнетичні,
    І еротичні, і пророчі,
    Живі і трохи синтетичні.
    Вони розталі в поцілунках,
    Холодні в гніві, наче сніг.
    Із губ твоїх нап’юся трунку
    І вражений впаду до ніг.

    20.01.2011.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (7)


  40. Анастасій Гречкосій - [ 2011.01.21 23:00 ]
    To...
    No questions more, no phrases & no sounds...
    Your beauty overwhelmingly surrounds
    Me. Yes, I feel it & I can it drink.
    Is there a thing which I can dream or think
    In this exciting momentary joy?
    Your gracious body now I do enjoy -
    Your cheeks & lips & such a playful laugh((:))
    You're just a rose. For me - that is enough.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  41. Марія Гончаренко - [ 2011.01.21 22:16 ]
    cподіваюсь
    на подвір’ї церкви Хрест височіє
    уквітчаний рушниками
    що вітрами випрані
    обступлений травою
    що не витоптана

    і на ньому Тебе нема

    отже
    у нас є час
    я сподіваюсь
    ми вже маємо трохи сили
    і встигнемо зарадити собі
    і більше не змусимо Тебе
    нас рятувати і брати
    наші гріхи на Себе
    я сподіваюсь
    *



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (14)


  42. Володимир Сірий - [ 2011.01.21 22:23 ]
    Прісні води рік
    Прісні води рік несуть до моря
    Нашу долю на засіл вікам.
    Хай там що історики говорять, -
    Правди скарб не на землі, а там.

    Тут він зогниє, а чи звітріє
    Мов старий папірусу сувій,
    Чи дослідник на догоду мрії
    Дасть йому нюанс омани свій.

    Сивий Дніпр поповнить море Чорне,
    Злуда сяде мертвою в намул,
    Істину глибінь морська огорне,-
    Не страшне їй зло земних акул.

    Прісні води рік несуть до моря
    Нашу долю на засіл вікам.
    Ми йдемо на дно, та дуже скоро
    Правди скарб об’явить море нам.

    Потім, як у Пушкіна бояна
    З моря вийдуть душ проводирі,
    І можливо стане світу явна
    Русь зі стольним градом на Дніпрі.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (8)


  43. Алексий Потапов - [ 2011.01.21 22:43 ]
    * * * (кочегарю)
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (47)


  44. Мрія Поета - [ 2011.01.21 22:30 ]
    Мучения ПОЭТА
    «Где ж начало этой песни?
    Ну, не пишется, хоть тресни!»
    Долго мучился поэт –
    Есть бумага, мыслей нет.

    Крылья слиплись за спиной,
    Только рифмы – ни одной.
    Выпил рюмочку чайка,
    Глядь – уверенней рука
    Начала водить пером.
    Стал поэт писать о том,
    что всё плохо в этом мире,
    как в общественном сортире.

    Посмотрел поэт в окошко,
    написал еще немножко:
    о погоде, о народе,
    о делах на огороде,
    о сухом насущном хлебе,
    о высоком зорком небе,
    о своей любви к порядку –
    всё занёс в свою тетрадку.

    И пошёл, собой любимый,
    Пух отлёживать перинный.
    ………………………………….
    Завтра будет, вашу мать,
    Он опять стехи песать.


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (54)


  45. Ігор Морванюк - [ 2011.01.21 21:04 ]
    * * *
    Коли душа ридає я сміюся,
    Щоб менше люди знали що болить.
    Та іноді буває не здержуся,
    Так хочеться хоч крапельку пролить,
    Сльози гіркішої від полину.
    І потайки полинуть в далину,
    Де тільки двох, не плачуть , а сміються.
    Повір мені, як важко в час розлуки
    Сказать ось те про що душа кричить.
    О, краще б винести найгірші муки,
    Ніж покохавши знову розлюбить.
    Сивий дощ мочить душу мов стріху.
    Ти смієшся, мені ж не до сміху,
    Я не вмію для втіхи любить.

    27.07.1990


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (5)


  46. Світлана Ілініч - [ 2011.01.21 21:44 ]
    РЕІНКАРНАЦІЯ
    Так добре – учора не вмерти. Найкраще з моїх воскресінь.
    На днів надтонку волосінь нанизую спогад про літо.
    Твоїм сторожким сателітом збирала би мушлі і рінь
    на березі річки, що часу не владна, бо ми в цьому світі
    всього лиш чужі сталактити на стелі одної з печер.
    Сніг білий, мов чистий четвер, на всіх моніторах зими.
    Так добре – не знати про дні, поділені навпіл триванням.
    І дихати, наче востаннє. І бачити райдужні сни –
    обруччя земні їм тісні. Дороги, такі нездоланні,
    мов пуп’янки, в даль розпов’ються. Закриєш від ночі грудьми
    цю тайну між навом і явом. Не відає болю струна,
    напнута до зойку стегна, бо іншої долі не знає.
    Під сподом твого небокраю довічно в долонях човна
    шукати б глибокого дна у вічності, що не спитає,
    чи довго ще буду твоя. Занадто швидка течія –
    крізь пальці в ніщо витікає.


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (8)


  47. Софія Кримовська - [ 2011.01.21 20:38 ]
    ***
    Так губиться світ у тінях. Даремно стікає в ноги.
    І галас уперше гасить даремний і дикий крик.
    А я ще спроможна, доле, не впасти, хоча би трохи?
    І вийти на інший рівень чужої дурної гри?
    І скільки життів у мене? Усі віддаю за диво –
    лишити мене собою, без рангів і нагород.
    Лякають мене не кнопки і правила – перспектива
    забути пароль у душу і згодом секретний код.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (6)


  48. Оксана Рибась - [ 2011.01.21 20:09 ]
    Кінець і початок єдині
    Кінець і початок єдині.
    Займався ранок.
    Ласкаво-тендітне проміння
    Створило замок.
    У ньому до сонця сто сходів.
    В пелюстках неба
    Ця квітка розкрилась на сході,
    Мов око нерва.

    Кінець і початок єдині.
    Минає вітер.
    У хвилі влилися хвилини –
    Чекання світла.
    Є тільки сто сходів до неба.
    Хіба це відстань?
    Я – човен зі сплетених нервів,
    А сонце – пристань.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  49. Тетяна Роса - [ 2011.01.21 20:33 ]
    Випадково навіяне
    Як добре, що ви хворі не з-за мене,
    На щастя, не заражена я вами,
    І не була нам постіль за арену,
    Й не соромно при зустрічі ні грама.
    Можливість є здаватися смішною
    І,хай розпусно, гратися словами,
    Адже життя є усього лиш грою,
    Де ми торкнулись ледве рукавами.

    Як мило обнімаєте ви іншу
    І не болить від того анітрішки,
    Бо бачу я за інших трошки більше:
    Як вам на лобі проростають ріжки.
    Якщо колись згадаєте про мене
    І при нагоді бовкнете щось всує -
    Почервонію трошки навіжено,
    Бо гикавки страшенно не люблю я.

    Спасибі вам і серцем і рукою
    За те, що ви, не відаючи навіть,
    Мене кохаєте: і сплю я у покої,
    Бо в побуті хвороба бал не править.
    У цім житті завжди можливе диво,
    Й розумний ні у чому не клянеться -
    І я про вас подумаю… можливо,
    У час, коли ваш грип уже минеться.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (15)


  50. Наталія Крісман - [ 2011.01.21 18:29 ]
    ЛАБІРИНТАМИ СЕРЦЯ
    Ось знов в мою оселю тінь журлива
    У гості рветься, наче до подруги.
    Я чую її поступ в шумі зливи,
    Що крок один - то глибша моя туга.

    Журлива тінь через віконну раму
    Майнула непомітно й тихо сіла.
    І раптом, наче марево з туману,
    З цієї тіні вийшов образ милий.

    Ти був так близько, погляд твій іскрився,
    Зробила крок - а ти, мов за межею...
    Так янголи жартують в небовисях
    З моєю засумнілою душею.

    Мені здавалось - щастя наше поруч,
    В пітьмі навколо ми до світла йтимем.
    Летить мій погляд в небо неозоре,
    Туди, де оживають мої рими.

    Туди, де світла доля й ніч велична
    І день зорить, дарує благодаті.
    Почуй мене - тебе, Коханий, кличу
    Принад любові разом скуштувати!

    Мене розлука більше не лякає,
    Нестримно в далечінь стремлюся зором.
    Журлива тінь поволі відступає
    В обійми ночі... Ти повернеш скоро!

    Так вабить шлях, якого не збагнути,
    По лабіринтах серця йду невпинно
    І прагну відшукати Половину,
    З якою я одною стану суттю!
    21.01.2011р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (18)



  51. Сторінки: 1   ...   1229   1230   1231   1232   1233   1234   1235   1236   1237   ...   1829