ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи дасиш мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Іван Гентош - [ 2011.01.21 16:00 ]
    пародія « Спогад про Світязь »
    Пародія

    Я, певно, присоромив Соломона,
    Бо рішення, яке придумав я,
    Давало шанс поїхати одному,
    А завтра вже “підтягнеться” сім’я.

    Ну, ніби треба все підготувати,
    Найняти номер, влаштувать комфорт.
    (Про жінку і дітей потрібно дбати).
    Сховати в холодильник пиво й торт.

    Сьогодні в світі не останнє – гроші,
    Як “бабки” є – все робиться в момент.
    За півгодини хату зняв пригожу,
    Продуктів накупив, оформив рент.

    Я ще нівроку… І свобода, гроші…
    Бікіні. Топи. Випари від вин…
    Пляж і тіла спокусливо-хороші
    (Забулося, що добрий сім’янин)…

    Ну, словом, сьомий день почав я зразу.
    Знайомство, хата… Гладко і без нот…
    І та мулатка – молода зараза
    Все розуміла . Швидко, бо цейтнот…

    …Під ранок все привів я до порядку,
    І задрімав… Яка то благодать…
    Дружина будить: “Там прийшла мулатка,
    І просить амулетика віддать”…


    21.06.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (30)


  2. Віктор Насипаний - [ 2011.01.21 15:55 ]
    ПІД ЯКИМ ВИ ЗНАКОМ?
    Молодий сержант із жезлом бродить біля ринку,
    Бачить в чорній іномарці за кермом блондинку.
    « Гарна краля » - дума він. Раптом за хвилинку
    Ставить та авто під знак. Нагло на зупинку.
    Він з усмішкою підходить і питає м’яко:
    - Чи ви знаєте, шановна, під яким ви знаком?
    Та поглянула на нього: ніби не лукавить.
    - Звісно знаю. Та чому це вас отак цікавить?
    Щось підказує мені лиш, що не все так просто,
    Ще не чула про такі от способи знайомства.
    Та якщо вас так цікавлю я, а не дорога,
    То признаюсь чесно вам, - під знаком КОЗЕРОГА!


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  3. Тетяна Левицька - [ 2011.01.21 13:13 ]
    Снимая золотые аксельбанты...
    Снимая золотые аксельбанты,
    Укутывая вечер в паранджу,
    Уныло ночь нашептывает мантры,
    А я покой в душе не нахожу.

    Над ярким фонарем клубится роем
    Дождя капель, коклюшками звеня.
    Я душу настежь небесам открою,
    Когда родной душе не до меня.

    Глоток тумана и стальные вены
    Способен сжать в невидимую нить.
    Не я ли пред тобою на коленях
    Не обнажалась? Что там говорить…

    2011 г.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (36)


  4. Василь Степаненко - [ 2011.01.21 12:20 ]
    чую
    Як відчую в голосі тремтіння
    чи зашпори, що сковують всього,
    обнявши у долоні чашку, грію
    все тіло й чую,
    як кипить прибій.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  5. Віктор Кучерук - [ 2011.01.21 12:42 ]
    Біля Вічного вогню

    Снігом сіється поволі
    Цвіт на стелу кам’яну,
    Обпікає серце болем
    Біля Вічного вогню.
    Йдуть сюди, бо пам'ять кличе
    І полеглих голоси.
    Забувать живим не личить
    Нелегкі війни часи.
    Захисник і визволитель
    Тут знайшов свою осонь.
    За усіх солдат убитих
    Не згасатиме вогонь.
    Говорить онукам мушу
    Тільки правду про війну,
    Щоб змужніли їхні душі
    Біля Вічного вогню.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (5)


  6. Зоряна Ель - [ 2011.01.21 11:34 ]
    Присвячується хатці на курячих ніжках ( з м. ф. «Летючий корабель»)
    попалася, голубонько, куди
    зібралася летіти, лиш заблисло
    скупеньке сонце? їла сливи кислі,
    то й далі їж, і носом не крути.

    кротячі нори – прихисток бажань
    підбитих снів, що тільки оперились,
    зіприся зручно на старі перила
    і правді у лице тверезо глянь.

    запізно, золотко, не шарпайся, змирись –
    яка не є, та не найгірша доля,
    всього було потрохи і доволі,
    а те, що буде – може і колись.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (16)


  7. Ігор Штанько - [ 2011.01.21 09:18 ]
    * * *
    У вечірньому білому місті
    Облітають пелюстки кришталю,
    В переливах сріблястого тіста
    Запорошені мчать магістралі.
    Заховався десь місяць вгорі.
    Сніг ляга на рядно тротуарів.
    Різнобарвно тремять ліхтарі
    І неонові вивіски барів...
    Стукотять, пробігають трамваї,
    Червоніють авто вогнянисті...
    Ніжне марево пуху спадає
    На вечірнє засніжене місто...

    2004-2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (6)


  8. Ігор Федчишин - [ 2011.01.21 09:49 ]
    Спиніться віддавать почесть війні
    9 Травня. Пам"ять по війні.
    Хто згадує пропавших і убитих,
    Хто йде парадом в блиску орденів,
    Ну а для кого - привід щоби випить.

    По телевізору салюти у містах,
    Гримлять вівсю старі радянські марші.
    Тут радість, сміх - там сльози на очах,
    А там он чарка і солдатська каша.

    А он стоїть, обпершися на пліт,
    Дідусь старенький, озирає площу.
    Він дотепер воює ще з тих літ
    І свічку ставить кожен рік на прощу.

    Та не за мертвих ставить - за живих,
    Щоб спам"ятались у одвічній злобі
    Й почули те, що час іще не встиг
    Сховать навіки від свого народу.

    Він помішав. Згадав як все було,
    Як захищали вони свою землю,
    Як по ночах лиш бачились з селом,
    З родинами віталися натемно.

    Як на роки забув своє ім"я
    І лише псевдо знали його друзі,
    Не ради втіхи, а щоби сім"я
    Не опинилась в заполярнім крузі.

    Як всеньку юність розгубив в лісах,
    Як доостанку бивсь з всіма на світі,
    Як захищав жовто-блакитний стяг
    І як на ратуші хотів його уздріти.

    Пройшли роки, етапи позаду,
    Полон, катівні і сибірські нари...
    І лопотить он прапор на плацу,
    Йдуть в орденах вчорашні комісари.

    А він так й залишився у тіні,
    Ціле життя в підпіллі, без імення.
    Спиніться віддавать почесть війні!
    Загляньте в очі правди сьогодення!


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  9. Ігор Федчишин - [ 2011.01.21 09:34 ]
    Завмер Хрещатик
    Завмер Хрещатик.
    Біль і тишина.
    Чекає місто
    Відгуку команди.
    Стоять пліч-о-пліч
    Юнь і сивина,
    Чекаючи, як вдарять
    В такт литаври.

    Очікує бруківка,
    Мов удар,
    Той перший крок
    Військового параду.
    У штучнім небі
    Нехватає хмар -
    Їх стерли,
    Прогнали, замалювали.

    Як все кругом,
    Та штучні кольори
    Якісь бліді
    В очікуванні шуму,
    Бо поряд
    Із героями війни
    Нема героїв
    Із УПА й ОУНу.

    Їх, як і хмари,
    Не впустили знов.
    Їх очорнили
    Нізащо й забули,
    Що це вони
    Той прапор із оков
    Фашизму і радянщини
    Здобули.

    Забули, що
    Владимирський тризУб
    Вони з сердець
    На волю діставали.
    Забули, що це з їхніх
    Вірних уст
    Ми "Ще не вмерла..."
    Вперше заспівали.

    Натомість гул
    Крокуючих рядів
    І кожен крок
    Вбиває у бруківку
    Призив до волі,
    Що лишень злетів...
    "Спецназ" Хрещатиком
    Крокує, по-російськи!


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  10. Віктор Насипаний - [ 2011.01.21 05:55 ]
    * * *
    Ланцюг слідів по снігу тягну молодому,
    Ланцюг життя. Де тягне він по світу тому?
    У білий аркуш дня втискаю до судоми
    Свої гріхи й жалі, бажання несвідомі…

    І де б не був, стирав підошви, очі, втому.
    Світи доріг, думок пройшов. Аж страшно часом. -
    Ланцюг слідів щовечір тягне знов додому.
    Як пес старий, бреду за ним по колу часу…

    Буває, на взутті, як світ отой брудному,
    Принесу дітям чистий сніг добра додому.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  11. Юлія Івченко - [ 2011.01.21 05:25 ]
    Натурель- антиквар)
    і коли ти мене приведеш у весняне цвітіння садів
    де ніхто не ходив де гординя мирська відсутня
    де городи м’які як в дитинстві –солодкі і босі
    де ми різні такі чи однакові (фальшивість відчутна)
    і липке ластовиння фраз обсипає набридлі пости

    і коли ти скажеш «пробач» чи я сумовито скажу
    врешті знаєш хоча б у якої достало й достигло сили
    Натюрель – антиквар – до лопаток легке волосся
    яке ми берегли яке ми поміж « дихали» і «носили»
    розсікає тепер у піраньях чужих голосів і анонсів

    і мозолимо очі затято - така вже музейна гра
    всі « грінпіси» спідниць зриваємо кінчиком шпаги
    Натурель- антиквар ти схожа на мене така
    біла ніжність замішана зрілістю рійного рангу
    кара вірність застиглої груднем красивої саги

    будем бігти крізь сад той – веселі дрібні дівчиська
    будуть хльоскати кіски по носі квітками сліпого довір"я
    і горошок червоно на - блузах а не по блютузу
    ти сама зрозумієш що в пострілах « енних» не винна
    золотава Рампунцель зав’яже на дружбу вузол.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (6)


  12. Олександр Григоренко - [ 2011.01.21 03:38 ]
    Bыбор
    Святим Духом,
    Наполняется чаша Души
    из родника Истинной Любви.
    Изобилие Радости Ее
    Светом озаряет миры.

    Богом, нам богатство-Земля нам.
    Землянам, свобода вибора, - Жить,
    в Свете Радости Добра,
    или, - сорваватся в пропасть Ада.

    Сегодня, иду к первому-Единому
    и Господу благо дарю.
    Он подал мне руку -
    Радость - МИР - Люблю!!!

    2009г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  13. Віктор Ох - [ 2011.01.21 00:53 ]
    ЯК ВОВЧИК-БРАТАНЧИК ЩАСТЯ ЗНАЙШОВ




    Був собі Вовчик Братанчик. Жив він і чекав від життя щастя.Чекав, чекав, а щастя не було й не було. От якось зустрів він давнього приятеля - Хитрого Лиса.
    - Здоров був, Хитрий Лисе'
    - Здоров, Вовчику Братанчику! Давненько тебе не бачив. Ну, як поживаєш?
    - Та наче нічого. Живий-здоровий. Все в мене є. Тільки от щастя ніяк не дочекаюсь.
    - Гм,- гмикнув Хитрий Лис.- А ти хочеш щастя великого чи маленького.
    - Не зовсім дрібного, але й зайвого не треба - такого, щоб якраз на мене вистачило, такого, як я.
    - А яким ти собі своє щастя уявляєш?- хитро спитав Хитрий Лис,- сірим, чорним, білим чи рудим.
    Призадумався Вовчик Братанчик:
    - Навіть не знаю...Та гадаю, що сірим щастя бути не може.
    - Щастя буває різним, і сірим також.Але ти, Братанчику, поміркуй і виріши для себе, яке б ти хотів мати щастя.А тоді прийдеш до мене - може я тобі, як давньому приятелеві, щось і присовітую.
    Подякував Вовчик та й пішов собі.
    Йде він лісом та й думає вголос:
    - Ні, я хоч і сам сірий, але сірого щастя мені не треба.Та й чорного теж, чорним буває хіба що нещастя. І білий колір мені не подобається - це колір зими, коли холодно і голодно. Бр-р! Всеж, скоріше за все, шастя має бути рудим.
    Коли наступного дня Вовчик Братанчик прийшов до хатинки Лиса, то сказав йому:
    - Я хотів би, щоб моє щастя було рудим.
    - Радий за тебе, друже!- щиро сказав Хитрий Лис.- Що ж тепер далі , чекатимеш свого рудого щастя?
    - Мабуть що так,- відповів Вовчик.
    - Е-е, Братанчику, так можна - нічого й не дочекатись.Треба діяти. Голодного вовка ноги кормлять,
    адже так?
    - Так то воно так,- погодився Вовчик.- Але як діяти, як наблизитись до щастя? Ти ж обіцяв дати пораду.
    - Гаразд,- сказав Лис.- Я знаю три способи досягнення щастя.
    А ти вже сам обирай. Спосіб перший: щасливим можна стати, коли доб'єшся успіху. Ну, наприклад, для чоловічої статі успіх - це гроші чи одруження, а для жіночої - це заміжжя і здорове потомство.
    - А другий спосіб?
    - Щасливим ще можна стати, коли ощасливиш когось іншого,- просторікував Хитрий Лис.
    - А як відчути себе щасливим третім способом?-допитувався Вовчик.
    - Треба мати поруч однодумця чи однодумців,-
    продовжував Лис.- Для прикладу, Мисливець і Вовк не можуть бути однодумцями. Мисливець, полюючи на Вовка, називає це спортом.
    А якщо навпаки – Вовк вполює Мисливця - це вже вважатиметься кривавим вбивством.
    - Так, так,- кивав головою Вовчик.
    - Ну, Братанчику, вирішуй сам, як тобі досягти свого щастя.
    Аж саме в цю хвилину двері відчинилися і в хатинку Лиса граціозно ввійшла гарна руда молода особа.
    - О!- вигукнув господар,- Знайомтесь, це моя сестричка - Лисичка.
    - Чула про тебе, Вовчику, багато хорошого від свого брата,- зблиснула оком Лисичка.- Давно хотіла познайомитись.Ми маємо схожі уподобання. Я теж, як і ти, не люблю сірого, чорного і білого кольорів. Але твоя сіра шерсть мені подобається. В ній є щось таке…
    - Яке?- вишкірився Вовчик.
    - Сильне і мужнє,- пустила бісика очима Лисичка.
    - Ох, і гарна в тебе, Лисе, сестричка!- сказав вражений Братанчик.- Радий був познайомитись.
    - Так, гарна,- погодився Хитрий Лис,- і незаміжня – все якось їй з цим не щастить.
    - Я ще завтра прийду,- сказав на прощання Вовчик.
    Йде він по лісу і лап під собою від хвилювання не чує:
    - А вона й справді нічогенька, ця руда Лисичка…А як на мене дивилась…- проказував він вголос думки і враження, які переповнювали його.- Мабуть це і є мій успіх…І щодо кольорів ми однодумці…Всі три способи…

    А вже наступного дня Вовчик Братанчик з причесаною шерстю, з квітами і смаженим курчам знов завітав до хатинки Хитрого Лиса, де його радо зустріли хахяїн зі своєю сестрою.
    Вовчик прямо з порога й кланяється:
    - Прошу тебе, Лисе, щоб віддав за мене свою сестричку Лисичку.
    - І тоді ти будеш щасливим?- спитав Хитрий Лис.
    - Так, тепер знаю, що буду щасливим.
    - А ти згодна,- питає Лис в сестрички.
    - Згодна!- зашарілась Лисичка.- Якщо Вовчик зі мною буде щасливим, то і я з ним буду щаслива також.
    Так Хитрий Лис віддав заміж свою сестру, яка засиділась в дівках.
    А на весілля весь ліс скликали і так гучно справляли, що аж куряву до неба підіймали, і всі в той день були щасливі.



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  14. Оксана Пухонська - [ 2011.01.20 23:35 ]
    * * *
    Станьте спонсором почуттів,
    Фінансуйте їх власним серцем.
    Бо, якщо вже про все відверто,
    То послухайте:
    Очі ті
    Затуляли собою небо,
    Поглинали всю душу в себе
    І душею були в мені.
    Станьте спонсором моїх губ.
    Фінансуйте їх поцілунком.
    Доля трохи не в тім керунку
    Вигинає круту дугу
    Не-доріг, а стрімких артерій.
    Ви не Зевс, але й я – не Гера
    Не мегери ми…
    І, ні-ні,
    Не кажіть мені ані слова,
    Бо красиві не так слова…
    Я шукала напевно Вас,
    Там, де вже була й не готова
    Передбачити і себе.
    Станьте тілом мойого тіла
    І надпристрасним болем білим
    Вознесіть його із небес…



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (3)


  15. Сергій Гольдін - [ 2011.01.20 23:30 ]
    Квінтесенції

    1
    Я йшов... Із камінця ступив на зірку,
    Я всесвіт обійняв в собі самому,
    А Слово мою душу спопелило
    І знову відродило до життя.
    Я бачив , ким я був і ким я стану,
    Усі світи, в яких мені бувати,
    Усі думки, які до мене злинуть.
    Я бачив те, про що забув назавжди.
    І, глянувши на долю, я оплакав
    Той камінець, що береже пилюку
    З могил забутих і могил, що будуть.


    2

    Є час для нас, а є без Часу час.
    До нас Господь з’являється у Слові,
    І ті, хто чує, на межу Часу
    Стають, щоби зробити крок непевний.
    Так хочеться спізнати Час без часу
    Та повернутись в час, який для нас,
    А в ньому вже чекати день пізнання,
    Повторення, прозріння, забуття.
    Я буду. Я не зникну. Тільки жах,
    Що зникне неповторна мить і ранок
    Настане інший, неповторний також.

    3

    Мій друже, я знетямлений увесь
    Відвертістю буденності, мовчу
    Про скімлення байдужості в людині,
    Що порятунку в ницості шукає,
    Шукає варварства і жалюгідних мрій.
    Рядки забули насолоду рим,
    Довершеність гіпербол, скло сонету,
    А знають тільки марення, прокльони,
    Уривки мови п’яної сивіли,
    Яка не тямить, де вона і нащо.
    Мій друже, як сумується тепер
    За юністю. В ній тисячі бажань
    Знаходили лише десятки здійснень.
    Велика безтурботність нас кохала,
    Світ не ділився дією гріха,
    І вибору не вимагало серце.
    Тоді ще був едем на цій землі.

    4

    Колись ще малюком я заблукав
    В гаю, що за бабусиним селом
    І гірко плакав, і кружляв навколо
    П’яти акацій. Вдалині білів
    Будиночок. Хотів піти до нього,
    Але злякавсь. Так і дорослі ми,
    Кружляючи поміж турбот буденних,
    На горизонті істину вбачаєм,
    А йти до неї, звісно, боїмося.
    Цим користуються розумні вошколупці,
    Пояснюють нам таїни буття:
    Цей дивосвіт сполученням обставин,
    Гормонами – кохання, а добро,
    Лише, як необхідність виживання.


    5

    Один сказав, що терміну відсутність
    Звичайно викликає плутанину,
    Небажане хитання, нерішучість
    Та сотні з цим пов’язаних халеп.
    Мойсей же запитав Його ім’я,
    Щоб визначитись. Бог не визначався.
    Він вище визначень, він недосяжний в суті.


    Рейтинги: Народний 6 (5.44) | "Майстерень" 6 (5.52)
    Коментарі: (3)


  16. Юля Бро - [ 2011.01.20 22:39 ]
    и Новый Год наконец-то...
    от его неприсутствия рядом тело выгибает дугой,
    она шепчет: «милый мой, дорогой» тому, кому заявляла:
    «чтобы теперь - ни ногой!..»
    он гонит машину, хотя гололёд, снежное покрывало, -
    Не Умань, а Уренгой.

    Водитель: Как там… «умела ждать, как никто другой»?
    или – «Ирония судьбы, с лёгким паром»?
    Он: «я не боялся смерти, пока ты была со мной»…

    как на выходе из астрала отчаянное «рот в рот»
    с несимпатичным медбратом,
    словно к содранному колену прикладывать стекловату, -
    ждать пока время идёт,
    щупает каждый атом…

    но нежности нет искомей, чем : она целует его в живот,
    а он держит её лицо в ладонях
    и Новый Год
    теперь наконец-то случится
    вот-вот…


    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (25)


  17. Анна Блецько - [ 2011.01.20 21:09 ]
    Марево
    Лиш темрява, а може, світло мічене
    Віконне скло летіло у світи.
    Пахне сакурою, може, ще трагічністю
    Розібрані повітряні мости.

    Зім"яті простирадла білі-білі
    Розлита ніч, як кава на столі.
    Чекання стомлює, а йти кудись без цілі -
    Не відривати крила від землі.

    Не спиш - і вся реальність навпаки
    Не спиш, а небо тихо помирає.
    В повітрі тільки чорно-білий дим
    Чекання стомлює, а все таки чекаю...


    Рейтинги: Народний 0 (5.06) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  18. Юлія Радченко - [ 2011.01.20 20:59 ]
    Придуманный дождь
    Мой придуманный дождь – пересушенный пух тополей,
    Перегретый родник, переплавленный (гордостью) ветер…
    Кто-то скажет спонтанно: «Не любишь? Хотя бы согрей!»
    Я в ответ промолчу, никому ничего не ответив…

    Заблужусь в январе, ожидая тебя. За стеклом -
    Мой таинственный дождь, (наянварно) потерянный в зимах…
    Мне не важно, что было. Не страшно, что будет потом…
    Я придумаю лето - ему это необходимо…
    2011 год


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  19. В'ячеслав Романовський - [ 2011.01.20 20:14 ]
    МАРІЯ
    Хай чекання смутком догора,
    А любов'ю серце не зміліє!
    Стрічами розвеснена гора
    Шепче втаємничене:
    Марія.

    Час крильми гортають ластівки,
    Та в мені живе надія-мрія,
    Бо ж одне-єдине на віки -
    Радісне й засмучене:
    Марія.

    Серце калатає - не стиха,
    Певно, що кохання не старіє.
    На солодкі муки надиха
    Карооким усміхом
    Марія.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (1)


  20. Анатолій Сазанський - [ 2011.01.20 20:59 ]
    ZZZZZZZ Посмішка Ра ZZZZZZZZZZ
    Сивий січень фарбує зайцІв...
    Посипа мармелад на калині..,
    І дрімає в колючій тернині
    З кришталем у вальяжній руці..

    Горобці..позбігались в гурти
    І роскльовують сонця кружало..
    Сніг яриться жертовний, мов сало -
    І вибілює темні світи..

    Засвітив абажур золотий
    Сонний Ра..над воротами раю..
    Моє серце повільно..світає..
    Бо..над обрієм виникла.. Ти..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  21. Олексій Тичко - [ 2011.01.20 19:48 ]
    Бій під Крутами

    Нерівність сил у чистім полі,
    Розтанув сніг від теплих гільз.
    Усе до купи: люди, коні,
    Тачанки і соломи віз.
    Студентські пальта і шинелі
    На полі битви біля Крут.
    У рай для душ відкриті двері,
    тризуб і стяг упали з рук.

    Прийшли під Крути тільки триста,
    Спартанський дух, немов воскрес.
    Упали, як у осінь листя,
    Тілами вкрили сніг увесь.
    Сусід північний - брат чи ворог?
    Втоптав у сніг усі стяги,
    А вітер ніс на Київ порох
    І дим неволі навкруги…
    2010р.


    Рейтинги: Народний 0 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  22. Світлана Майя Залізняк - [ 2011.01.20 19:54 ]
    Межа
    1

    Ти йшов до мене крізь капканів стрій.
    Чиїсь вуста загоювали рани.
    На вістрі хвиль зринав у буревій,
    Пустелю торував.
    Плела фіранки...
    Вдягла святешний одяг. До межі
    Лишився день.
    Лечу навстріч, мов серна...
    Я бачила спіткання: ще чужі...
    Межа палає... В дім веду по стернях.

    2

    Сорочечки мережу. Пелюшки
    Перу зі співами... Ти в рань подався
    На вічні лови.
    Вечір. Хлипа син...
    Вмивається руда кошиця Кася...

    Ти – вільний. Я – вже бранка. Знов межа
    Між нами піниться – потоком... словом...
    На лови проводжати – мій талан.
    А твій – жадати: жінки, сина, крові...



    2006


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (1)


  23. Олеся Веклич - [ 2011.01.20 18:14 ]
    Лише сон…(ловлю єдинорога)


    ТЕПЛЕ СНОВИДІННЯ… ВЕДЕ КУДИСЬ ДОРОГА.
    КУДИСЬ БІЖУ… ЛОВЛЮ ЄДИНОРОГА.
    ЛЕГЕНЬКО КОВЗАЄ ВОЛОССЯ СРІБНЕ ШОВКОВИСТЕ,
    ВИЛИСКУЄ ЧАРІВНО МЕЖИ ЛИСТЯ.
    НАД ГОЛОВОЮ ПРОЛІТАЄ ФЕНІКС. ПЛАЧЕ.
    НА СЕРЦЕ ПАДАЄ СЛЬОЗА ЙОГО ГАРЯЧА.
    РОЖЕВА ПІР’ЇНА В ПОВІТРЯ ЗНЯЛАСЬ.
    МИТТЄВИМ ВОГНЕМ ЧОМУСЬ ЗАЙНЯЛАСЬ.
    СРІБНИЙ РІГ ВІДВОДИТЬСЯ УБІК ПОКІРНО, МИЛО.
    НІЖНОСТІ ПЛИВЕ МИТТЄВА ВІЧНА ХВИЛЯ.
    ЛЕДЬ-ЛЕДЬ ТРЕМТІННЯ ПРОБИРАЄ,
    ЛЕДЬ-ЛЕДЬ ЩЕ ВІТЕР ПОВІВАЄ.
    …Я ПАДАЮ УНИЗ, У ПІДЗЕМЕЛЛЯ…
    ЧЕРВОНИМ СВІТИТЬСЯ ЗЕЛЕНА СКЕЛЯ.
    ЗМІЇНИЙ ПОГЛЯД ЧОРНИМ СВІТЛОМ СЯЄ.
    ІСТОТА ДИВНА ХВОСТИЩЕМ ТУТ МАХАЄ.
    МОЄ ТІЛО ЛЕГКЕ, ВОНО МАЙЖЕ ПРОЗОРЕ.
    ТОЖ З НИМ Я ПІДІЙМАЮСЯ УГОРУ.
    І ЗНОВУ ТОРКАЮСЬ Я ГРИВИ ШОВКОВОЇ, НІЖНОЇ.
    І ОБПІКАЮСЬ ОБ ХОЛОДНИЙ ВОГОНЬ.
    ОЧІ НАВІКИ ВІДКРИТІ ДЛЯ КРАСИ ПОТОЙБІЧНОЇ…
    БО НЕВИННА ПРИРОДА МОЇХ ТОРКНУЛАСЬ ДОЛОНЬ…

    ЗА МИТЬ Я ПРОКИНУСЬ. БО ТАК МАЄ СТАТИСЯ…
    ЦЕ ЛИШЕ СОН – НЕ ТРЕБА СПЕРЕЧАТИСЯ.
    СОН – ЦЕ РЕАЛЬНОСТІ КРАПЛИНА…

    НА ПОДУШЦІ – ГАРЯЧА ПІР’ЇНА.
    І СРІБНА ВОЛОСИНА…
    28.10.2010




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  24. Ігор Штанько - [ 2011.01.20 16:54 ]
    Півкроку від тебе
    Півкроку від тебе,
    Півмиті від щастя...
    Я бачу півнеба -
    Закрили напасті.
    Півсвіту в пітьмі,
    Решта - в білому світлі.
    Сказати б тобі,
    А треба - і крикнуть:
    "Спинися, не йди,
    Зачекай ще півмиті!"

    Лиш наші сліди
    Час схова в верховітті...


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (8)


  25. СвітЛана Нестерівська - [ 2011.01.20 13:20 ]
    З молоком...
    Я світанки знову перемішую
    Із п'янкими спогадами в дні.
    Мене мати годувала тишею,
    Щоб спокійно спалося мені.
    Я нічого зовсім не вигадую,
    Бо би задушило каяття.
    Мене мати годувала зрадою,
    Щоби я звикала до життя.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  26. СвітЛана Нестерівська - [ 2011.01.20 13:49 ]
    Найдорожчій
    Червонить знов той холод щоки
    І білить пасма чорних вій.
    Я чую, мамо, ваші кроки
    В дитячій пам'яті моїй.
    її прозорі лабіринти
    Ховають образи ясні,
    Та тільки вам дозволю вийти,
    Бо з вами теплиться мені.
    Коли сама у круті зими
    Сиджу в кімнаті льодяній
    Й замки малює за дверима
    Дотепний вітер-зимовій,
    Мені потрібне ваше диво,
    Очей зболілі мозолі.
    І усміхнуся веселиво
    В дитячі спогади малі,
    Що все ховатимуть за ґрати:
    Вірші й кохання неземне.
    Та лиш на думку прийде мати,
    Вона підтримає мене.



    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  27. Тамара Шкіндер - [ 2011.01.20 13:20 ]
    Кожне слово твоє - то постріл.
    Кожне слово твоє - то постріл
    Ніби вирок - мене за грати.
    Опиратися так не просто.
    Виправдовуюсь? Винувата.

    Кожне слово моє - молитва.
    Так вже вийшло, я - бранка долі.
    Лиш не ріж гострим лезом бритви.
    Хай ось так буде все, поволі.

    Розкресалися громом звуки
    Й десь самотньо гуляють в полі.
    Це - мій розпач, й моя розпука....
    Чи ж насититься кожен роллю...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (7)


  28. СвітЛана Нестерівська - [ 2011.01.20 13:24 ]
    Мамі
    Важко без тебе, мамо,
    Навіть такій мені
    Зорі, усе - так само,
    Тільки сіріші дні.
    Лиш беззмістовні сняться
    Сни у промінні мрій.
    Ти моє, мамо, щастя,
    Ангел-хранитель мій.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  29. Олеся Веклич - [ 2011.01.20 12:12 ]
    Фантом
    ПІВНІЧ. ПОВНИЙ МІСЯЦЬ. ТЕМНО.
    І СПИТЬ УСЕ. ТА ВСЕ ЖИВЕ. НАПЕВНЕ.
    ПРОТЯГ. СИЛА. ВІТЕР ДУЄ.
    СВІТ ВЕСЬ СПИТЬ. НЕ ВЕРЕДУЄ..
    ГОДИННИК ЦОКАЄ ПРИГЛУХЛО, ШВИДКО. ЧИ ПОВІЛЬНО.
    РОЗВІВАЄТЬСЯ НА ВІТРІ ПРОСТИРАДЛО СИНЄ.

    ПІДНІМАЮ ОЧІ. ПЕРЕДІ МНОЮ — ДРУГ. ФАНТОМ.
    УСМІХАЄТЬСЯ. А В РУЦІ — ТОВСТЕННИЙ ТОМ.
    ПОРУЧ ЗІ МНОЮ З УСМІШКОЮ ВІН СІДАЄ.
    ПРИВІТНО МОЮ РУКУ ВІН СТИСКАЄ.
    ПОВІЛЬНО ЙОГО КРИЛА ЗГОРТАЮТЬСЯ.
    І РОЗМОВА НАША ПОЧИНАЄТЬСЯ.

    ХТО ВІН Є — Я ПОКИ ЩО НЕ ЗНАЮ.
    ПРО ЦЕ Я САМЕ ЗАРАЗ І ПИТАЮ.
    ДУЖЕ СХОЖИЙ ВІН ЧОМУСЬ НА МЕНЕ.
    ТА В ОЧАХ ЙОГО — ІСКОРКА ЗЕЛЕНА.
    КОЛИСЬ ВІН ЖИВ ПОМІЖ ЛЮДЬМИ.
    І ДИВНИМИ БУЛИ ВОНИ.

    ТА ВСЕ ЗМІНИЛОСЬ — ВІН ТОЙ СВІТ ПОКИНУВ.
    Й КРІЗЬ РОКИ ДО МЕНЕ ВІН ПРИЛИНУВ.
    КАЖЕ, ЩО КОЛИ ЗГИНУ Я,
    ЖИТИМЕ ВІЧНО ДУША МОЯ.
    КАЖЕ, ЩО Я —ТЕЖ ФАНТОМ.
    І ЖИТТЯ МОЄ П’ЯНКЕ, НАЧЕ РОМ.

    ХОЧ І МИСЛЮ, ЗДАВАЛОСЯ, СВІДОМО.
    ОГЛЯДАЮСЬ. ДЕ Я? УДОМА…
    Я ЗНАЮ: НАБЛИЖАЄТЬСЯ ТА МИТЬ,
    КОЛИ ЗІРКА ЗГАСНЕ І З’ЯВИТЬСЯ ВМИТЬ.
    І ОСЬ ВКОТРЕ МОЇ ЗГОРТАЮТЬСЯ КРИЛА.
    І РОЗКАЗУЮ ПІДЛІТКУ, ДЕ ДОЛЯ ІСТИНУ ВКРИЛА.
    15.03.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Коментарі: (5)


  30. Віктор Кучерук - [ 2011.01.20 10:31 ]
    Проти ночі...
    Розказую доці казки проти ночі
    І сон непомітно змикає їй очі, -
    Насняться хороші їй люди і звірі,
    Як слову моєму дитина повірить.
    Сьогодні маленькій у тому позаздрив,
    Що донька не відає про негаразди,
    Що сняться хороші їй звірі і люди, -
    Ось тільки чи довгим цей сон її буде?..


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (11)


  31. Анатолій Сазанський - [ 2011.01.20 09:32 ]
    ZZZZZZРУСЬ КАНДАЛЬНАЯ ZZZZZZZZ



    .. И полудикий...
    Полувеликий...
    Под солнце выползший из веков
    Целует идолов
    Хромые лики
    В плену безверия и оков.

    Заря кровавая..
    Гармошка бравая
    И мудрый Янкель у руля -
    Залитый песнями -
    Лучами-пейсами
    На пепелище.. ой.. ля-ля..

    Между содомами,
    Между гоморрами...
    Где заспиртованные идут
    Грядёт-качается,
    Гремит отчаянно
    Цепями схваченный славянский Дух.

    Лаванды скошены...
    Кольчуги сброшены...
    Лишь рабство, водка да любовь...
    Там.. обездвиженный,
    В бутылку сжиженный,
    Из сердца выжженый
    Славянский Бог...




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  32. В'ячеслав Романовський - [ 2011.01.20 09:25 ]
    * * *
    У садочку стріне хата біла -
    Пил спаде натомлених доріг.
    Звякне в дверях клямка сторопіла
    І моя душа помолоділа
    Переступить батьківський поріг.

    А матуся вклякне коло печі
    І сльозу не втрима на щоці.
    Світові одступлять колотнечі,
    Щось у грудях млосно залепече,
    Затремтять миттєвості оці.

    Жаль, давно моїх батьків немає -
    Спогади залишились ясні:
    Мама із духмяним короваєм,
    Тато радо руки рознімає,
    Я немов купаюсь у весні...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (6)


  33. Василь Світлий - [ 2011.01.20 02:42 ]
    Мені сьогодні легко на душі...
    Мені сьогодні легко на душі

    Аж якось надто... , легко, як ніколи.

    В небі моїм курличуть журавлі

    І солов’ї співають край дороги.



    Це келих з щастям по самі вінці,

    Це вітерець жаданий прохолоди,

    Цей день - бальзам, для спраглої душі

    І крихта волі в жмені насолоди.



    Мені сьогодні легко на душі

    У серці рідке, дивовижне свято.

    Сьогодні навіть дихають вірші

    У сяйві ліри пишним ароматом.



    Ці відчуття, як хміль у голові

    І роєм линуть погляди любові.

    У товариськім мило так гурті,

    Коли навколо близькі і знайомі.



    А завтра, мабуть, хлинуть знов дощі.

    Повіють знову думи прохолодні.

    І так самотньо стане на душі...

    Та буде це вже завтра, не сьогодні.



    Мені ж сьогодні легко на душі...

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (45)


  34. Олександр Григоренко - [ 2011.01.20 00:11 ]
    Хрустальная роса
    Иордана воды-зеркало Христа,
    Христос в Могуществе Воды.
    Крестился Иисус из Назарета,
    Последуем Его примеру мы.

    Солнце во храме Души-плоти,
    Очи Бога-Хрустальная Роса,
    В них сияние Любви
    Истинного Я-автограф Души.

    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (1)


  35. Оксана Рибась - [ 2011.01.19 22:01 ]
    Структура ДНК
    Думки летіли під укіс,
    Як під колеса візника.
    Чуттями ти в мені проріс.

    Коли ж здавалася гірка
    Надемоційності ріка,
    Свідомість зондувала смисл.

    І вигострила долі спис,
    Що вишиною обпіка:

    Ти у мені. У душу вріс.
    Та у структуру ДНК.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (11)


  36. Юлія Євтушенко - [ 2011.01.19 22:58 ]
    По колу
    Обламувати крила
    Солодких, теплих мрій
    Тебе душа навчила
    За що ти вдячний їй.

    Поламані і знищені,-
    Тепер їх на смітник.
    Кліше, слова заїжджені...
    Ти ж їхній рятівник.

    Не зник і біль. Душевний крик
    Вже трохи ,правда, стих
    Й вона знаходить путівник
    Серед полів пустих.

    Простує далі, жваво йде:
    За кроком ширший крок.
    Пророком стомленим бреде
    У пошуках зірок.

    Зіниці звужуються враз -
    Яскраве сяйво - сміх.
    А потім через певний час
    Повіки вкриють їх.

    І знов без крил,
    І знов одна
    Заходить в тил біля вікна,
    І не струсивши пил сідає...Неземна.

    18.01.11


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Віктор Мельник - [ 2011.01.19 22:51 ]
    Днi мої тануть, як вiтер у жовтнi
    Днi мої тануть, як вiтер у жовтнi.
    Сухо завмер полиновий пустир.
    За горизонт розчиняються конi,
    Невiдь-iзвiдки забiгши у зiр.

    Без перегоничiв, без конокрадiв,
    Невiдь-куди на беззвучнiм скаку.
    Привиди пам'ятi, привиди правди
    На переправi за привид-рiку.

    Хоч не здається спустошена вiра,
    Гублячи в трави коричневi слiд,
    Все забуває жовтневе повiтря -
    Днi полиновi, пил вiд копит.
    1992


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (51)


  38. Марія Гончаренко - [ 2011.01.19 21:01 ]
    уночі
    полонянка Землі і земного часу
    розіп’ята на пристрастях
    плоті і духу
    уночі
    оминаючи пута сну
    зникаю у темряві тихо
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  39. Олеся Веклич - [ 2011.01.19 21:44 ]
    День
    ДЕНЬ МИНУВ,
    ЗІВ’ЯВ МОВ БЛАКИТНА ТРОЯНДА…
    ЙОГО НЕ ІСНУВАЛО ПРОСТО… ЗДАВАЛОСЬ.
    ДЕНЬ МИНУВ,
    ЗІВ’ЯВ МОВ ЧЕРВОНА ТРОЯНДА.
    ПРЕКРАСНИЙ БУВ… УСЕ СМІЯЛОСЬ.
    ТА ШВИДКО ЗНИК, ЗАСОХ, РОЗТАНУВ.
    НЕ ПОВЕРНЕТЬСЯ БІЛЬШЕ.
    ПРО НЬОГО ПАМ’ЯТЬ МОВ ЗАСОХЛУ ІКЕБАНУ
    Я ЗБЕРЕЖУ ДЕСЬ В ГЛИБИНІ ДУШІ.
    ХОЧ ВСЕ МИНУЛО, ІСНУЄ НА СВІТУ МЕЖІ…
    ВСЕ Ж ІСНУЄ… І В ІСНУВАННІ ТАНЕ.
    НІЩО НЕ ВІЧНЕ В ЦЬОМУ СВІТІ.
    ДОРІЖКА В КОГОСЬ ДОВША У ЖИТТІ.
    ЛИШ ЩОСЬ МОВ СЯЄ ДЕСЬ У ЦВІТІ,
    І ЩОСЬ – МОВ КАМІНЬ ЦІННИЙ У СМІТТІ.
    ТА ВСЕ ОСЬ ЦЕ ОДНАК МИНЕ.
    І ПОРОХОМ ПОКРИЮТЬСЯ ТВОРІННЯ…
    ДЛЯ ВІЧНОСТІ, ДЛЯ ВСЕСВІТУ БАЙДУЖЕ,
    ЧИ ВЕЛИКИМ МИ БУЛИ СТВОРІННЯМ.

    ТА ДЕНЬ НОВИЙ У МЕНЕ У ДОЛОНЯХ.
    І ЗАВТРА ЗНАЮ, ЩО ВПУЩУ ЙОГО.
    ЖАГА ДО ДІЙ НАТИСКУЄ НА СКРОНІ,
    В ОМАНУ ВВОДИТЬ СЕНС ЖИТТЯ МОГО.

    І КОЖНА МИТЬ – ТЕПЕР ЦЕ ЦІЛЬ БУТТЯ,
    ІСТОРІЯ МИНУЛОГО, ТЕПЕР І МАЙБУТТЯ.
    22.11.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  40. Леся Сидорович - [ 2011.01.19 19:31 ]
    Акровірш для батька
    Веселяться ангели в небі,
    А колядки бринять навкруги.
    Сніг , як сміх, сипле все без потреби,
    Иній гілочки пестить малі.
    Лине слава про Бога усюди.
    СілЬ землі – віра в нього для нас.
    Помолімося спільно всі люди –
    Ехом лине нехай Божий глас.
    Тихо свято заходить у серце,
    Радість в ньому гніздечко зів`є.
    Озоветься рухливо, мов скерцо,
    Всім розкаже про щастя як є.
    сИн Господній - Ісус - народився.
    Час прийшов для духовних начал.
    В наших душах це Бог оновився,
    А до нас він стежину почав.
    Рік Новий вже до нас промовля.
    Янгол дзвоник торкає рукою.
    Наречена прекрасна – земля –
    Кута все навкруги пеленою.
    Ось і свято прийшло – Василя.

    2011


    Рейтинги: Народний 0 (5.43) | "Майстерень" 0 (5.39)
    Коментарі: (5)


  41. Софія Кримовська - [ 2011.01.19 19:35 ]
    У негативах
    У тому світі усе інакше.
    Там білі букви в папері білім,
    там білі штампи і білі лажі,
    здорові глузди із пластом пилу.
    У тому світі немає місця
    тобі зі мною, йому із нею.
    У тому світі вживають міцно.
    І коку мають, і повно клею...
    Той світ не білий – на фотоплівці
    надії тануть у негативах.
    Ти тільки пальцем туди не тицяй –
    бо рамки-грати уже не диво.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (22)


  42. Дмитро Куренівець - [ 2011.01.19 18:55 ]
    Втрачене
    Відлетів дивнокрилий птах,
    що його ти шугнув від себе, –
    шанувати його не став:
    гейби мало птахів у небі?!

    Марнотратнику! ти гадав,
    що довкола усе – назавше;
    самоцвіти ти розкидав,
    мов дитя, їм ціни не знавши,

    і проциндрив так день за днем
    (а коштовним із них був кожен),
    і не відав, що все мине,
    а найшвидше мине хороше;

    не ловив ту єдину мить:
    – їх ще буде таких вдостачу! –
    щемно сумнів тепер щемить:
    чи не марно і цей день трачу?

    …Птах сіренький сів на сосну.
    Це не т о й – той не вернеться більше,
    але я його геть не жену –
    я кавалок душі відітну
    і посиплю йому крихти-вірші.

    2004


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (5)


  43. Юлія Івченко - [ 2011.01.19 16:41 ]
    Любисток
    Третя Йордань виливає гартовану предками воду,
    Так що ізнов всі півонії рим виринають назовні,
    Щал веретена із скіфських курганів і слово солоне,
    Я у коралі червоні знизала на погляд холодний.

    Трави по по пояс, травмовані тремами будні,
    Соті слова що блукають, як духи приблудні.

    Третя Йордань перевірку шле в ніч темно-синю,
    Кетяги красні хапливо зриває блідими устами.
    Блідну сама, а вечеря хрестова щедрує повір’ям:
    Човга до татка, до мами сніжинками спогаду тане…

    Муки і маку, і стадні навали , і спальні райони,
    що відболіло, як вавка , а що ще хапає озони .

    Ти, як вода, ти як світло, як грифові лапи!
    Погляд приховую , повінь замотую в чтиво.
    Дев’ять життів, і в якомусь ми станемось –зав’язь!
    Різні сережки у парі та в пошуках мультиків дива.

    Сонце колесником, сонях прикольно освічений,
    В променях матриця віри у пекторалі освідчення.

    І мандарини банальні течуть і лоскочуть груди.
    Руді і солодкі. Ти їх катаєш по мені , любистку.
    Лежиш поряд, смієшся гортаєш дурну Камасутру,
    І мрієш розгадати на мені материнське намисто.

    І , може, гріх що Водохреща, а у нас короблі- любощі
    Пливуть водами судніми і шепочуть: хай буде ще…

    А я потім встану поночі, ти не сердься і не суди!
    І напишу, як все було, як криштальна карета
    Котилася з нами аж до Дніпра, набирала жмені води,
    Дзвони зранку промовисто голосили: де ти?

    Любисток , мій залюблений, пахучий і нездійсненний.
    Скоро зима промине, станемо літом зеленим.
    А інше на місце: я одягнута, ти- блакитноокий…
    Білосніжкою стане чужа сторона.
    Не дам пальчика уколоти!




    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (11)


  44. Вадим Степанчук - [ 2011.01.19 16:01 ]
    власне, до вас
    там холодно надворі
    холод - анестезія
    рви себе, рви жили і сни хворих
    випадкові називай слова
    випадкові дозволяй дії

    дорахуй до сіми і біжи
    викидай з рукавичок руки
    хай тепло зігріває інших
    полонених квартирної скуки

    Там холодно. виходь надвір
    потріскують поштові скрині
    порожні поштові скрині
    всі листи на імейлі.
    випадково згубили папір


    2011р


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Ігор Штанько - [ 2011.01.19 16:12 ]
    * * *
    Сумні вітри несуть над лісом
    Далекий холод і думки...
    Пробач мені, що я, гульвіса,
    Згубив любов і ті роки...
    Що я заплутався в тумані,
    Осіннім вітром поміж хмар...
    Із самотою на екрані,
    Гортаю млявий календар...
    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (7)


  46. Валерій Хмельницький - [ 2011.01.19 16:55 ]
    Володимир Висоцький. Міський романс (переклад з російської)
    Я гуляв якось раз по столиці - і
    Хуліганам двом здачі так дав,
    Що потрапив за це у міліцію,
    Де побачив її - і пропав.

    Що вона там робила, білявочка,
    Мо', за паспортом мусила йти -
    Закохався у неї я палко так...
    Й захотів чим скоріш віднайти.

    Йшов за нею – під’їзд запримітив і
    Що сказати мав? - я ж - хуліган...
    Все ж красуню покликав я, випивши,
    В привокзальний один ресторан.

    Ну, а їй посміхались на вулиці -
    Ревнував я, ледь матом не гнув, -
    Одному навіть врізав по вилиці
    Лиш за те, що він їй підморгнув.

    Я ікрою млинці їй намащував
    І було досхочу на столі, -
    Я ж піснями її навіть влещував!
    Хіт замовив тоді - «Журавлі».

    Обіцяв їй до ранку до самого
    І повторював знову і знов:
    "Та ж не крав цілих п'ять днів ні в кого я,
    О, моя незабутня любов!"

    Говорив, що життя все – загублене…
    І не знав, чи повірить сльозам, -
    "Зрозуміла я, - стиха вона мені, -
    Що ж, себе вам дешевше віддам".

    Навідліг вдарив я в біле личенько, -
    Закипіла розбурхана кров:
    Ось чому у міліцію кликали
    Мою першу гарячу любов...


    19.01.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (11) | "Владимир Высоцкий Городской романс"


  47. Олександр Заруба - [ 2011.01.19 14:32 ]
    * * *
    У моєму будинку красивий фасад напоказ,
    Європейські гардини – мистецтво віконних прикрас.
    Молода, пружна шкіра плюс мода на штучне хутро,
    А всередині звіра вже звичне азійське нутро.

    Вмеблювати кімнати? www.flechmeb.com,
    Віртуально вбивати козлів в Інтернеті тайком,
    На дрантя криваве в новітній обителі зла
    (Бо свободи забава віртуальною швидше була).

    Черепичні дахи, а знадвору занедбаний тил,
    Під дашком лантухи на горищах визбирують пил,
    І допоки той звір голубінь жовтим кігтем дере
    Коле скалкою в зір лише добре забуте старе.

    На волошковім полі ромашкою хочу цвісти
    Та схрапудилась доля і минають мій дім старости,
    Вию вовком на Захід (зі Сходу відлуння довкіл),
    І чекаю лише срібну кулю й осиковий кіл.

    31.08.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (3)


  48. Олександр Христенко - [ 2011.01.19 14:28 ]
    ТЯЖЁЛАЯ НОША
    Беда-беда...
    Ну, как же так случилось?
    Наташа – «ангел»,
    Как же Вы могли,
    В пылу мазурок, вальсов и кадрилей,
    Бездумной страсти разжигать угли.

    Соблазн коварен, сладостен и ярок –
    Он сердцеед, первейший из повес,
    Но слишком дорог дьявольский «подарок» –
    Расплата за осмеянную честь.

    Забыты: муж и четверо детишек –
    У Вас балы и встречи «тет-а-тет»,
    А скрип пера отравлен – еле слышен –
    Смертельно ранен ревностью поэт.

    Весь Петербург судачит и смеётся:
    «А гений наш, не так уж и велик!
    И сверху вниз, хихикая над «солнцем»,
    Глядит с ухмылкой на арапский лик.

    Наташа, «ангел»,
    Как же Вы забыли
    Про честь семьи, беременность сестры?..*
    Вам не хватило мудрости и силы,
    Ему – терпенья не вскрывать нарыв.

    Беда-беда...
    Настигла Нас, Наташа...
    Ответ хранят седые времена.
    Его,
    Судьбы,
    Дантеса
    Или Ваша –
    Мы тщетно ищем:
    Чья же в том вина?

    4.01.11г.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (7)


  49. Олександр Комаров - [ 2011.01.19 13:53 ]
    Василина Иванина "Объяснительная записка"
    Дорогому NN с искренними извинениями.

    А в Альпах снег. И ночью завируха,
    но утром можно снова на лыжню
    - Маршрут не прост, - сама себя браню, -
    Напрасна, верно, эта показуха…
    Махнула в горы. Смех и грех. С другим.
    В Каком-то-баден-кирх пью пиво с ним.
    Измена разве? Терапия духа!..

    19 січня 2011 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.12)
    Коментарі: (8) | "Василина Іванина. Пояснювальна записка."


  50. Василь Кузан - [ 2011.01.19 13:30 ]
    Передчуття (вінок сонетів)

    1
    День набряк на кінчику пера,
    Як вербовий котик на вершині,
    Пролетіла на автомашині
    Тінь твоя. Та і мені пора

    Згадувати, прагнути, летіти
    І у леті пильнувати час,
    Бо в надії дивляться на нас
    Гостроокі незбагненні діти.

    Наші, чи не наші? Не чужі,
    Бо чужих дітей не може бути.
    Наварю ранкової робусти
    І натхненно стану на межі

    Слухати як світанковим співом
    Вилупився з ночі перший півень.

    2
    Вилупився з ночі перший півень,
    Піснею горлянку сполоскав
    І одразу радо поскакав
    З куриці на курицю. Красивий

    Ранок цей із запахом отав,
    Яблук, перегною, слави, сливи…
    Обрій, що звільняється від слів
    Росяний, холодний, трохи сивий.

    Світ – у серці терцій і октав.
    Передзвоном літ понад голів
    Геній пробудився і повстав.

    Ніби слон підняв у небо бивень
    День, що гей-би з дерева упав.
    Зорі зникли. З ангелом на рівень…

    3
    Зорі зникли. З ангелом на рівень
    Я піднявся. Сонце припекло,
    Із чола струмочком потекло –
    І оце подобалося дівам?

    Тіло це і руки, що тремтять
    І єство, що береже гріховність,
    Ці слова, що вигадками повні,
    Байдуже, що з крилами стоять.

    Каятися треба, бо в душі
    Алергічно пахнуть спориші
    І на серці сорому гора.

    Перед сном, не вічним, але все ж
    Є потреба сповіді без меж…
    Ранок став. Пробудження пора.

    4
    Ранок став. Пробудження пора.
    Ти така просвітлена сьогодні! –
    Очі, що видовища голодні
    П’ють, неначе воду із відра.

    Затулила сонце у вікні,
    Затулила світ увесь у світі,
    Потягнулась у ранковім світлі –
    Сіль на рану всипала мені.

    Нанизала серце і в намисті
    Загубила серед ста сердець.
    Я живий ще, але ніби мрець
    Фрази твої згадую врочисті.

    На минулім виросла трава…
    Переддень визбирує слова.


    5
    Переддень визбирує слова,
    Ніби півень зерна по городу.
    Я такого ще не бачив зроду,
    Щоб надія павою пливла…

    Має щось відбутися, але
    Невідоме незбагненно пряче
    В паморозь, в туман… Якесь незряче
    Родиться під серцем щось мале.

    У чеканні гаснуть голоси,
    Обростає простір пустоцвітом
    І за обрій хилиться потреба.

    Сутінки змивають полюси
    І росте напруження над світом:
    Повниться передчуттями небо.


    6
    Повниться передчуттями небо:
    Буде буря. Буря – не бурлеск.
    Лоскотом лопатками, що ніби
    Відчувають холод. Темний сплеск

    В за́воді, у просторі, в чеканні,
    В часі, що за горло вже бере.
    Будить сонце жайворонок ранній,
    І від мене сон везе експрес…

    Темне накопичення тривоги,
    Мов з-за рогу чорний переляк.
    Ніби лезо голосу між ребра.

    Ватою наповнюються ноги,
    Мозок у хребті моїм закляк,
    Руки піднімаються до Феба…


    7
    Руки піднімаються до Феба…
    Хто цей Бог? А, може, чоловік?
    Ось уже минає цілий вік
    А у нього є ще зайві ребра.

    Зробить жінку кожному. Для всіх
    Вистачить фантазії і глини,
    Полуниці, полину, малини…
    Жінка – це і ангел наш, і гріх…

    Спонукає вийти за межу
    Але там поставить інші межі
    Для гостріших вражень-хвилювань.

    Нею, як собою, дорожу
    І веду її туди, де вежі…
    Чи до Пана? Панно польова…


    8
    Чи до Пана? Панно польова,
    Пройнята ромашками і болем,
    Ти чужим ідеш, чи рідним полем –
    Над тобою сонце проплива…

    Пан тобі прихилить яблунь цвіт,
    Самоцвітом заквітчає долю,
    Поки йтимеш піснею по полю,
    Поки ткати будеш килим літ.

    А коли підійдеш до воріт –
    Стане біло жінка із косою,
    Чи пекельний воїн із ясою,
    Чи перебіжить дорогу кіт…

    Та іди ж! А я іще постою,
    Квітко, підфарбована красою.


    9
    Квітко підфарбована красою,
    Янголя ранкової роси,
    Хочеш, собі сонця попроси
    І воно обійметься з тобою.

    Квітко, не заплетена в косу,
    І в букет не зірвана рукою,
    Залишайся чистою такою
    Поки час на білу полосу́.

    Квітко, ти приречена на день.
    Дихаєш крізь дзеркало в краплині
    Фатуму, що жалості не знав.

    Він твою красу наздожене
    Лезом. Ти чекатимеш віднині
    Променя, що простір пронизав.

    10
    Променя, що простір пронизав,
    Леза, що обрізало вітрила…
    Ти лише красу свою відкрила, –
    Янгол вже до ніг твоїх упав.

    Простору обвуглені краї,
    Часу перепалені повіки…
    Знов працюєш на вчорашні ліки
    З янголом, що крила поламав.

    І які тут щастя врожаї?
    І які молочні будуть ріки,
    Коли ніч готується до бою?

    Мчать години, ніби Шугаї,
    Вітер залишив свої жалі
    Й поєднався в пахощах з тобою…

    11
    Й поєднався в пахощах з тобою,
    Надихнувся подихом твоїм.
    Ти була такою молодою,
    Я складав століття на столі…

    Ланню ти пробіглася по долі
    І зробила космос мій пустим.
    І для чого я тебе струною
    В серце незахищене впустив?

    Випустити вже було несила.
    Винести на крилах я бажав
    Перемогу у боях і війнах,

    А натомість – з неба я упав.
    Гублячи себе в чужих обіймах,
    В пестощах… Про тебе я не знав.

    12
    В пестощах… Про тебе я не знав.
    Жодного таємного бажання…
    Але ти, мов кобра чи піранья
    Не чекала пострілів, облав…

    Не чекала ката-змієлова,
    Чи рибалку з сіткою міцною.
    Ніби тінь, поламана стіною,
    Сподівалась сонця, ніби слова…

    А слова складалися за грати,
    А слова – розбійники, пірати
    Пройнялися формою пустою.

    Я героєм не летів до бою,
    Не бажав ні вмерти, ні тікати –
    Сіро жив, повитий пустотою.


    13
    Сіро жив, повитий пустотою,
    Пасткою прикутий до проблем,
    Болем переповнений, тобою,
    Барвами знекровлений. До тем,

    Що ясніли і не наближався,
    На зорю дивитися не смів.
    Спів весни не снився, не ввижався
    Відблиск обнадійливих вогнів.

    Будні переповнювали сутність
    Сутінками пліснявих століть
    Звуками знедолених октав.

    Аргументи відстані відсутні.
    День стояв, мов свічка на столі,
    І твого наближення чекав.


    14
    І твого наближення чекав,
    І твою відсутність пив із медом,
    Протікав між пальці, мов ріка,
    Падав у ілюзії крещендо.

    Віддавав сповна себе словам,
    А в душі приховував сейсмічність.
    Вранці жайвір, поночі – сова.
    Промінь, перевірений на міцність…

    У твоєму мареві вмирав,
    В неминучість зустрічі впирався
    Й повертав у ранок, як мара.

    В дзеркалі себе не впізнавав,
    На сонети з вірою розпався –
    День набряк на кінчику пера.


    15
    День набряк на кінчику пера,
    Вилупився з ночі перший півень,
    Зорі зникли. З ангелом на рівень…
    Ранок став. Пробудження пора.

    Переддень визбирує слова,
    Повниться передчуттями небо:
    Руки піднімаються до Феба…
    Чи до Пана? Панно польова,

    Квітко підфарбована красою,
    Променя, що простір пронизав
    Й поєднався в пахощах з тобою,

    В пестощах… Про тебе я не знав.
    Сіро жив, повитий пустотою
    І твого наближення чекав…


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (12)



  51. Сторінки: 1   ...   1230   1231   1232   1233   1234   1235   1236   1237   1238   ...   1829