ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Софія Кримовська - [ 2010.11.16 20:49 ]
    Чекання
    Чого тобі? Чого піджав хвоста
    і дивишся на двері, як на Бога?
    Така в обох сьогодні непроста
    робота – дожидатися... Небого,
    у мене бутерброд, як хочеш, є.
    Та не давись, хоч трохи пережовуй.
    Сідай до ніг. Не надто, а стає
    тепліше. А дощить з учора. Жовтень...
    Ця черга нескінченна, як сльота.
    Чекання сохне цуциком при вході.
    Отак в порогах вистоять літа,
    а двері не відчиняться – та й годі...
    15.11.10


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (12)


  2. Ігор Павлюк - [ 2010.11.16 19:00 ]
    ЩОДЕННИКОВЕ. 16 ЛИСТ. 2010.
    Першим льодом різана вода.
    Птахи попрощались.
    Дивно й тихо.
    Блиск калини.
    Гул у проводах.
    Хтось небесний просто в душу дихає.

    Взяв я «Слави» в заспаній корчмі
    Двісті грамів...
    Плюс «сільодку» з хлібом.
    Люльку запалив і понімів –
    Кровна пам’ять віщого дуліба.

    Хтось зламавсь,
    Хтось згорбився,
    Хтось вмер,
    Перебравши градусів і граду...
    Хто поет у світі цім тепер
    Поряд з депутатами сільради?

    Плаче димом вогнище душі,
    А калини полум’я – туманом.
    Пишеться –
    Ножами на ножі.
    Дзенькаю –
    Стаканом об стакани.

    Світ горить –
    Як «водка» на сльозі,
    Першим льодом різані обоє.
    Біла відьма наварила зіль,
    Чорна щось ворожить над судьбою.

    Та тече угору тільки кров.
    Ртуть іще...
    Коли до Сонця – нервом.

    Ніч.
    Сніжинка падає в Дніпро
    І зоря...

    І Шлях здається деревом...


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (2)


  3. Калина Барвінко - [ 2010.11.16 19:57 ]
    Мінливі переливи почуттів
    Невідворотне

    Росла, росла, тягнулася до сонця...
    Цвіла щедротно білопінним цвітом,
    Та осінь обірвала струни серця...
    Всіма забута, в'яну.
    Нуджу світом.

    Сумне

    Ну, що ж? Не стала я твоєю.
    Не довелось, - таке життя...
    Пішла... Й ранковою зорею
    Розтанула у світлі дня.

    Песимістичне

    порошинкою в око впала
    я тобі
    в цьому винен вітер
    у сльозинці - щоку цілувала
    не відчув ти
    й сльозу ту витер

    Ніжне

    Прилину барвистим метеликом, любий,
    як небо - всміхнуся тобі - голубе.
    Легким вітерцем обійму, приголублю
    і в краплях дощу зацілую тебе.

    Радісне

    Буває, похмурої сірої днини
    між хмарами клаптик прогляне блакитний.
    Вмить - сльози, подякою за подарунок:
    мене пам'ятаєш і шлеш поцілунок.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  4. Ольга Фоменко - [ 2010.11.16 19:42 ]
    Я тобі цілий світ залишаю
    Я тобі розказала казку,
    Ти повірив мені. Навіщо?
    Одягла я посмішки маску
    І на сходинку стала вище.
    Вище болю свого і печалі,
    Вище слів, навіть вище себе,
    Вище крику і вище мовчання,
    Вище пам'яті, вище неба.
    Ти в моїй залишився казці,
    А твоєї я казки не знаю.
    Я від тебе пішла рано вранці,
    Я тобі цілий світ залишаю.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  5. Ольга Фоменко - [ 2010.11.16 19:50 ]
    Заходу вино червоне
    Заходу вино червоне
    Жадібно осінній вечір п"є.
    Листя пада в вічність сонну,
    Осінь тишу з неба л"є.
    Кольори червоні й сині
    Змішуються. Скоро ніч.
    І ховаються вечірні тіні -
    В темний ліс повзуть з узбіч.
    Неповторних почуттів безмежність,
    Ніби повінь у душі.
    Кожний раз це знову вперше -
    Ніби вперше пишуться вірші.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  6. Олена Герасименко - [ 2010.11.16 19:25 ]
    Час
    Завмерли стрілки в новім циферблаті.
    Як зрозуміти: це колись було?
    Десь причаївся жах, а може, радість,
    щоб через мить – ушквал і напролом?

    Де та межа між „вчора ” і „сьогодні”?
    Стирають дні всі огріхи часу.
    Зависла мить на ниточці в безодню,
    як людство в нелогічності безумств.

    Якщо усе до краю опоганить,
    то нам довіку буде не до сну.
    Бо мить така, мов куля у нагані –
    достатньо на гашетку натиснуть.

    І хтось натисне (може, ненароком?)
    У вічності така коротка мить...
    Чи будуть нам потрібними уроки
    минулого, якщо ним станем
    ми?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  7. Ольга Фоменко - [ 2010.11.16 18:16 ]
    Серпневі вечори
    Серпневі вечори все більше на осінні схожі:
    Червоне й жовте листя вітер з вишень обрива.
    Запитує мене безсоння : « Це здається може?
    А понад річкою зелена зовсім ще трава.
    Ще небо не розхлюпало небес блакитну повінь,
    Ще сонце щедро-щедро роздає своє тепло,
    Ще в степ далекий, у нічне, виводить конюх коней,
    Ще клин пташиний на прощання не махнув крилом.
    Ще дощ не вміє безоглядно й гірко сумувати,
    Ще серпень зорепадами вночі не чаклував,
    Ще не закінчилось барвисте світле літа свято
    І листя ще не все із вишень вітер обірвав".


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  8. Тетяна Ріхтер - [ 2010.11.16 12:55 ]
    Трамваї не ходять в депо
    Сумно і страх як пізно. Трамваї не ходять в депо.
    Вони розлетілись околицями у небосхили.
    Навій мені, вітре, та так, щоби все ожило.
    І мрії мої зашкарублі напни на вітрила.

    Вже зимно і лячно. Не сплять уночі гвинтокрили.
    Вони усміхаються зорям, що впали додолу.
    Напни мої мрії на їхні могутні вітрила.
    Та не проси мене більше вертатись додому.

    Вже гірко і тоскно. Трамвайчик заснув на даху.
    Лиш мріями він так далеко злетів в небокрай.
    Зроби ж йому ласку, здійми його мрію крихку
    Й впусти його разом зі мною в казковий свій край.

    14.11.2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  9. Юлія Гай - [ 2010.11.16 10:30 ]
    Я повернулась....
    Вітер осінній у нашім саду
    Яблука трусить завзято.
    Я по стежині додому іду,
    Затишно й тепло у хаті.

    Як же давно вдома я не була,
    В далеч покликала доля.
    Було б у мене два дужих крила
    У закордонній неволі...

    Рідна домівка мене зустріча,
    Світло вікон зігріває.
    Чую себе я маленьким дівчам,
    Так тільки вдома буває.

    15.11.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  10. Адель Станіславська - [ 2010.11.16 10:35 ]
    А він стояв, закоханий у осінь...
    А він у Осінь закохався сонцелику,
    у злото кіс її, туман сумних очей
    у вдачу непросту, і трохи дику,
    тендітний трем оголених плечей.
    “Ти змерзла... дай зігрію ноги босі,
    до серця пригорнись, ти геть тремтиш...”
    “О, легіню, - сказала тихо Осінь, -
    залиш мене - себе занапастиш...
    Мене кохати, то кохати тугу,
    то приректи себе на вічний сум -
    сьогодні я така, а завтра — друга...
    Розтану наче дим, як вітру шум.
    Проллюсь дощем у почуття гарячі -
    схолонеш ти, і серце розіб'єш...
    Ти п'єш кохання, а воно незряче,
    доп'єш до дна — отрути відіп'єш...
    Бо зникну я, мов сонце поміж хмари,
    як паморозь із трав у день ясний,
    не я тобі, мій легіню, до пари,
    забудь мене, журавоньку сумний.
    Я змушена піти... тебе покину -
    Срібноволоса дівчина-зима,
    сестра моя, прийде мені на зміну...
    Укриє кригою тебе вона...

    А він стояв, закоханий у осінь,
    очима пив сумні її вуста,
    бажав зігріти ніжки її босі...
    “О, Осінь сонцелика, золота...”



    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (38)


  11. Віктор Кучерук - [ 2010.11.16 08:13 ]
    Горлиця піснею тихою...
    Горлиця піснею тихою
    Мов заколисує ліс.
    Серце наповнює втіхою
    Шерех листочків беріз.
    Жовтими лезами промені
    Крони проткнули, як скло.
    Стежкою добре відомою
    Світло гуляє й тепло.
    Попід горбочками папороть,
    Поміж берізками мох.
    Чом би сюди не потрапити
    З милою серцю удвох?
    Витягти як лиш не відаю
    Вдалий один жеребок.
    Більше берізок на світі є
    Гарних заміжніх жінок.
    Мріями дума озорена
    Щемко у скронях болить.
    Літньою спекою зморений,
    Сяду спочити на мить.
    Горлиця піснею тихою
    Мов заколисує ліс.
    Серце наповнює втіхою
    Шерех листочків беріз…


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (6)


  12. Олеся Овчар - [ 2010.11.16 00:35 ]
    Дозвольте закохати Вас
    Дозвольте закохати Вас... у осінь.
    Вона стоїть одна на бережку
    Край озера, де серце потай просить
    До літа хоч би кладочку хитку.

    Розгойдує озерне піднебесся
    Пір’їну журавлиного жалю,
    А осінь по захмареному плесі
    Пускає на листках любов свою.

    Човни зникають у серпанку смутку,
    Малюючи Вам стежку по воді.
    Прийдіть слідами тими і за руку
    Місточком осінь в літо поведіть.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (16)


  13. Доця Люцифера - [ 2010.11.15 23:59 ]
    Моя Смерть..
    О, Смерть, прийди в ту мить,
    Коли в мені застигне кров!
    Як пух вже з неба не летить
    І серце хоче жити… знов!!

    Втамуй ту біль, образу, сум,
    Що я зазнала за життя.
    Убий в мені 100 тисяч дум,
    Про суть і сенс всього буття..

    Як не просила б я життя – убий…
    Убий бажання його мати!
    Як треба – серце теж розбий,
    Воно не має за мене страждати.

    Руки зв*яжи канатом із терну,
    В тенета людські я вскочИла давно..
    Ждуть муки мене, ви звете їх “infernal”,
    Життя застаріло, ослабло воно..

    Та, Смерть, ти побачивши це – не лякайся!
    Не слухай безумних стривожених слів!
    Прихилися до мене й скажи тихо «Покайся!
    В забутті ти побачиш «8» жовтих полів…

    Жовті лілії скрізь, вони вкриють дорогу
    До Пекла чи Раю – ти сама обереш!
    Та залиш мені зараз навіки тривогу,
    Щасливі дні свої ніколи не вернеш!»

    Скажи, щоб я була смілива й непокірна,
    Та погляд непроглядний покинула вікам!
    Щоб Ангелам була і Там, і Там я вірна,
    Щоб не молилась «ідолу», не вірила богам..

    Ти прийди з Неба, як тільки Ніч зійде,
    Й більш не пізнаю хвилювання я,
    Не хочу пощади коли ЧАС прийде,
    Велика і могутня, пекельна Матінко моя!..


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  14. Доця Люцифера - [ 2010.11.15 23:06 ]
    ..Болюче співіснування..
    Коли на небі вже поснули всі
    Маленький Ангел, з синіми крильми
    Пустив на Землю три небесні промінці
    Спустився з Раю, згубився між людьми..

    Хотіло те, дурненьке ще, створіння
    Побути, хоч годинку, хлопчаком
    Але ж Земля – не райські володіння
    І тут наш Ангелок стикнувся з Злом

    Забув він заховати свої крила..
    І білу рясу зняти він забув..
    Забув і те, чого душа хотіла..
    Забув, давно, що ангелом він був..

    Година стала вічністю для нього..
    Не зміг знайти зворотної путі..
    Зненавидів небесний хлопчик, світа цього..
    І став людиною..і злився він з людьми..

    Щоосені він плаче з небесами
    Просить прощення – та його уже не чуть..
    Його молитва точиться віками
    І сльози по лиці прекрасному течуть..

    І гасне він, як тільки-но прийде весна..
    Голос стихає, і очі стомлено блукають, не блищать..
    Дитину Неба молитва щиросердна поїда,
    Та, попри все, він вчить людей прощать!..


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Андрій Волянюк - [ 2010.11.15 22:14 ]
    Давай сьогодні поговоримо про мрії
    Давай сьогодні поговоримо про мрії,
    Давай сьогодні поговоримо про світ.
    Давай, забувши всіх дамо життя надії,
    Залишимо свій відблиск у намисті літ.

    І в котрий раз, таки забувши застороги,
    Забувши біль, забувши справи навмання.
    Давай буденності перейдем всі пороги,
    Веселку намалюєм з віри та життя.

    Давай сьогодні поговоримо про щастя
    І хай повік горить його вогонь в крові.
    Нехай тепер нам із сторицею воздасться,
    Все дороге, що ми шукаємо в житті.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  16. Марта Славківна - [ 2010.11.15 21:34 ]
    """""
    Небо у дірах
    мов те решето
    Стікають дахами спомини
    Сонце бешкетне
    сховалося знов
    за тим он стареньким комином.
    Брязкіт думок,
    Хлюпіт питань
    І все в голові перевертом
    А у калюжі
    подали сигнал
    про штормову небезпеку.



    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (3)


  17. Олена Герасименко - [ 2010.11.15 20:04 ]
    Світанок
    Світанок виповз равликом помалу-
    ще обрії невидимі були...
    І білий чуб осіннього туману
    куйовдили холодні ковили.
    Здаля виднілись пригірки імлисті,
    забрівши аж по пояс в осоку,
    і новий день, за ніч удосталь виспавсь,
    спросоння прокричав: ку-ку-рі-ку!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (12)


  18. Олександр Григоренко - [ 2010.11.15 18:16 ]
    Реальное Я
    Человек, сам себя прояви.
    Ты Богатырь-Бога неси,
    Это Любовь в Любви
    Нашего Отца и Мира Матери.

    Мои Слова - Вам Друзьям,
    Только это нужно всем нам,
    Всем мужчинам и женщинам.
    Все желают одного- Любви,
    Божественной Чистоты до бесконечности.

    Великое Я Eсмь- источник Любви,
    Это центр Солнца - Солнце внутри.
    Христос, что в Иисусе всегда,
    Это твое Человек, Реальное Я!

    15.11.2010г.
    ,


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  19. Любов Бенедишин - [ 2010.11.15 17:12 ]
    Таємниця Нефертіті
    Ну як мандрівка в Часі? Не стерла ніг до крові?
    Той подіум безсмертя, він Вас ще не втомив?
    І ясноокий погляд, і витончений профіль
    Бентежать і сьогодні допитливість умів.
    Хтось ревно й безсоромно гортає Вашу долю.
    Обмацують поставу мільйони пар очей...
    Що Ваше серце й досі заходиться від болю,
    Не втямиш так одразу. Маленький привілей
    Великої цариці: тримати гордо спину,
    Невимушено й легко мережити ходу;
    Як в дзеркало дивитись у Лету швидкоплинну,
    І нескінченну вічність бути на виду.
    Всміхатись загадково. (Де міфи, а де - правда?)
    І сяяти, мов сонце. (Бо ж - сонячне ім'я!*)
    Навіщо смертним знати, що є у світі зрада,
    Підступна і лукава. І звуть її Кійа.**
    Змією прослизнула у душу фараона,
    А потім знахабніла - в літописи вповзла.
    А Вам, любові гідній, обраниці Атона,
    Не личить захлинатись од зненависті й зла.
    Що швидше поборола - огуду чи огиду?
    Вигнання чи визнання - що більше Вам пече?
    Щаслива і прекрасна. Не подаєте виду.
    Чи не тому, що в жилах кров аріїв тече?***


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (23)


  20. Лариса Іллюк - [ 2010.11.15 17:40 ]
    …біографічне.


    Ще змалку, аж і пригадать несила –
    я знаю все це споминами мами –
    мовчала я, коли ж заговорила
    собі тихенько – чутими віршами.

    А тато відкривав мені нові стежки,
    озера, ліс, самотину дороги…
    І хмари в небі гналися наввипередки.
    Ловив пирій за колесо і ноги.

    Надвечір "Лоскотона" Симоненка
    читав… Чи то вже я йому – по пам"яті…
    Та зник в пітьмі… А я, іще маленька,
    віршами реквієм жила – на самоті…

    Здорослішала на десятиліття…
    Облуда й марнота в мені кровила…
    Мені б сльозою сходи ті зросити,
    та похвала улещувала вміло.

    І здумала: вірші – не так вже й важко,
    бо мова – віск, а рими в ній – не злічиш…
    І навхрест просто заримую пташку,
    і перекреслю – чимсь про ніч, чи відчай…

    О, манія мого чистописання,
    графічно викопана для думок могила…
    Благословенний день, що зняв оману –
    Костенко Ліни "Вибране" відкрила.

    І заніміла я на довгі роки,
    заклякла, мов у коконі личинка…
    Так стало соромно за гонорові кроки,
    які були не більшими од пшика.

    Я прагнула зректи себе до скону
    і біль думок у забутті втопити,
    не знаючи, що вІдання не тоне,
    не знаючи, що то є смерть – так жити.

    І почувалась трохи Геростратом,
    кидаючи у вогнище офіру
    тих сторінок, де слів є так багато,
    де образів з-ображено без міри,

    та все воно гірке, як гірка редька,
    сухе – як саме час йому горіти…
    Якщо нема основи, осередка –
    дуду із нього, не держак, робити.

    Мовчала я, мовчала б я і далі,
    не вміла жить – навчили виживати,
    та в серці болю менше все ж не стало…
    І – спокій наполохав спомин материн:

    слова мої ті перші, ще дитинні,
    луною віршів, що знайду в майбутнім.
    Якщо дано буття таке людині –
    Воно відбудеться, бо так томУ і бути…

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  21. Лариса Іллюк - [ 2010.11.15 17:06 ]
    Чекають.


    Досягнення прогресу безсумнівні.
    У кожній справі – чіткий алгоритм.
    Вірші, либонь, писатимем пасивно,
    Задавши у програму тему й ритм.

    Для нас, цивілізації девізом –
    Комфорт, компакт і, звісно, компіляція.
    Ми, мо′, й залишим місце для сюрпризів,
    Але то так, убога аплікація.

    Стрімкі здобутки світу технологій.
    Чотири"D"рно на екран – пласку свідомість!
    Не старчить дерну лиш для аналогій,
    Для невимовного – лишИться невагомість.

    Омріяне м′яке і тепле крісло,
    Розумний дім, безвихідно живий,
    І-нет – усе цікаве та корисне
    У вузлику на ниточці оцій.

    Ширвжиток сприйняття нових шаблонів,
    Всесвітня для потіхи заоаженість…
    У цьому надшвидкому перегоні
    Так хочеться, звичайно, ще й розважитись.

    Поглянь, навколо таємниць – без ліку!
    В лісах, в пустелях, у глибинах океану…
    Вони – завжди, і, певно, ще не зникнуть,
    Споконвіків було їм це не притаманно.

    Зчерствіле серце і холодний розум
    Не зорять далі власних животів.
    І я вчуваю неясну погрозу
    Для таїни…Для казки – й поготів…

    Моя епоха Neo-реалізму,
    Бінарного логізму в межах матричних,
    Відкинувши свою хистку харизму,
    Що здатна будеш залишити завтрашнім ?

    Вони ідуть, хай – бавлячись у клумбі,
    Верткі непослухи, чомучки безугавні,
    Маленькі, ще не знайдені Колумби,
    Такі замріяні, захмарні Магелани.

    Хто Атлантиду зможе відшукати?
    Хто до Центавра, через простір й час?
    Ростіть мої маленькі голуб′ята,
    Космічні траси ще чекають вас…

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  22. Ірина Людвенко - [ 2010.11.15 17:03 ]
    Післяліто
    Падають горіхи, значить, осінь.
    Як там не вимолюй, не проси.
    Протягами рік до схилу зносить,
    Плачучи на різні голоси.

    Злива ще по літньому незграбна -
    Громовиця душу відвела.
    Змокле кошеня, як літо бабине,
    Не застало справжнього тепла.

    Ідеальна витонченість ліній -
    Білі коні ранків - хоч припни!
    Запізнілі соняхи під інієм.
    Дірочка у спокій, до весни...

    20.09.2010 Умань



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (7)


  23. Мирослава Мацо - [ 2010.11.15 16:35 ]
    ЗРІЛІСТЬ

    Впало літо доспілою сливою
    У долоню покошених трав.
    Перли слів твоїх тихо визбирую,
    Щоби жоден нюанс не пропав.

    Впала доля моя в твої руки,
    В твої струджені руки давно.
    Перли серця твого не забути,
    Ми — не двоє, ми в Бога — одно...

    Ми — не двоє, ми суттю єдині,
    Повнота є любові у нас.
    Буде з мене хороша ґаздиня,
    Та чи в тебе... Бо вражений час

    Чи згодиться нам поміч прислати,
    Щоб з’єднати незнані роки?
    Вбрана зрілість у мудрії шати,
    Моє літо в тобі — на віки.

    Не зістаряться душі ніколи,
    Поки ми на дорозі надій
    Себе світу несемо в любови,
    Поки ти в моїм серці є мій,

    Поки ти мені світиш, як зорі,
    Як досвітні вогні в літню ніч,
    Поки мрії у нас неозорі,
    А життя — мов ікона зі свіч...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  24. Софія Кримовська - [ 2010.11.15 14:10 ]
    На долоні у неба
    На долоні у неба - осінь,
    пізня-пізня і тепла-тепла.
    Нам з тобою сьогодні досить
    почуттів, щоб літати степом.
    На долоні у тебе - щастя
    і шматочок безсоння літній.
    А у мене сьогодні часто
    серце б’ється – і це помітно.
    А у мене не ти, а всесвіт,
    навіть більше від нього трохи.
    Я люблю і цілую серцем,
    аж до ранку і до знемоги...
    13.11.10.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (19)


  25. Дарія Швець - [ 2010.11.15 13:07 ]
    минулої зими
    вицвіло небо
    сонце схололо
    вечір самотній
    холод у хаті.
    лине до тебе
    лагідне соло -
    сніг безтурботний
    в вікна розп"яті.

    вогник жевріє -
    грієш долоні
    тануть сніжинки -
    сльози на скельцях.
    сонце щоночі
    трішки холоне
    ранять крижинки
    огнене серце

    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)


  26. Калина Барвінко - [ 2010.11.15 11:22 ]
    Несподіваний спогад
    Лілеї ніжний аромат,
    солодкий, трішки прохолодний,
    яскравим сплеском розбудив
    тремких думок безодню.
    Вдихнувши трунок той п'янкий,
    завмерла... і минуле,
    зламавши забуття замки,
    у вир мене втягнуло.
    ...Лілей розкішних б'є касакад.
    Стою в обіймах ночі.
    Та не сама, - ще зорепад -
    товариш мрій дівочих.
    Між зір букетів, вірю, є
    й моя щаслива доля.
    Благаю щиро у небес:
    "Відкрийте тайну - Хто я?"
    Іскрились зорі і пливли.
    Немов вино шипуче,
    лілеї пристрасно цвіли.
    Я ж прагнула жагуче
    у невідоме! В майбуття!
    ...Лише тепер збагнула -
    тоді був пік мого життя,
    та юність вже минула.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  27. Анатолій Ткачук - [ 2010.11.15 11:26 ]
    На злобу дня
    І все не те, і все не так,
    І знов життя - навскоки.
    Вже за срібняк або мідяк
    Віщують нам пророки.

    І все не так, і все не те, -
    Ні хрест, ані корона,
    А шапка блазнівська цвіте
    У рейтингу червоно.

    Верховне кодло, мов рідня -
    Бездарна марнославність,
    Що вдосконалює щодня
    Закони про безправність.

    А ти, щоб Раю досягти,
    Нірвани чи Валгалли,
    Штовхаєш, як вже не крути,
    Сізіфів камінь змалу.

    І так кортить послати все,
    Й податись у вар´яти -
    Хай Божа воля нас несе
    І день дарує свято.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.4)
    Коментарі: (2)


  28. Калина Барвінко - [ 2010.11.15 11:33 ]
    ***
    Я плекала твій образ у серці
    І виношувала, як дитя.
    А в глибинах дрімало джерельце,
    Щоби влитись у нове життя.

    Я любила тебе і чекала
    Того дня і ту радісну мить.
    Мені Доля тебе дарувала,
    Щоб навчити, як правильно жить.

    Я щаслива тебе обіймати,
    Бути поряд у щасті й жалі.
    За такий дорогий подарунок
    Небесам уклонюсь до землі!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  29. Світлана Мельничук - [ 2010.11.15 11:20 ]
    ***
    Частина душі - обручкою
    Закріплена там, де треба.
    Частину душі - відучую
    Шукати собі проблеми.

    Довірю лише щоденнику
    Таємне своє кохання.
    ...Якби я була в знаменнику,
    Простіше було б рівняння.

    Уже б примирилась з дійсністю,-
    Що той, хто мене любив,
    Був цілою особистістю.
    Навіщо йому дроби?!

    08.11.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Прокоментувати:


  30. Тетяна Яровицина - [ 2010.11.15 11:57 ]
    Разом веселіше
    – Мерщій взувайся вже, Натусю! –
    на доню свариться матуся.
    Дитя втягло у плечі шию
    і тоскно каже: – Я не вмію!

    ...Просила мама двічі, тричі...
    Вчетверте – вже впада у відчай:
    – Морока справжня з чобітками
    та з цими впертими дітками!

    – Ну що ти, мамо? Не сварися!
    На любу доню подивися,
    на ручку й ніженьку маленьку,
    на дупку крихітну, тверденьку!

    ...Я бачу, мамцю, ти не в дусі.
    Нам ні до чого ті образи!
    Не сердься вже! Давай-но разом:
    цей вдінеш ти, а той – бабуся.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  31. Віктор Кучерук - [ 2010.11.15 06:08 ]
    Пахне ранок свіжим вітром ...
    Пахне ранок свіжим вітром
    І вологою роси, -
    Переповнюють повітря
    Птахів сонні голоси.
    Ллється золотом проміння
    Крізь повіки сиві хмар, -
    І зникає, в час осінній,
    Смутку раннього тягар.
    Хочу світ увесь ввібрати
    В серце зболене моє, -
    Тільки людство світу втрату,
    Знаю, не переживе...


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  32. Софія Кримовська - [ 2010.11.14 21:45 ]
    Ця синя ніч
    Ця синя ніч скотилася з гори
    до самого порогу, в хризантеми.
    На заході квапливо догорів
    короткий день – і стало темно-темно.
    Заплуталося листя у траві,
    померзли руки яблуням і грушам.
    Важкої пугач з вечора завів.
    По кому він так довго нині тужить?
    Ця синя ніч. Ця перша сивина
    під ранок ляже на рожеві квіти...
    Чия у передгрудень в тім вина,
    що холодно тобі, мені і світу?


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (19)


  33. Галина Фітель - [ 2010.11.14 20:57 ]
    Я погоняю колесницу
    Я погоняю колесницу,
    чтоб достучаться до небес.
    Смахнув слезинку на ресницы,
    дороги все попутал бес.

    И время не дает мне форы,
    совсем темно, затор везде.
    Мою нагайку сперли воры,
    и конь не держится в узде.

    Не хочет ни овса, ни сена,
    ему бы в заводи опять.
    Ведро воды – глоток абсента –
    ну что, Пегас, пошли летать?

    14.11.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  34. Галина Фітель - [ 2010.11.14 18:11 ]
    В таку погоду можна тільки пити
    I

    В таку погоду можна тільки пити.
    А я не вірю, мрію і співаю.
    З погодою такою ми вже квити:
    я їй – свій сум, вона – квиток до раю.

    Я їй – свої страхи й жалі забуті,
    яких в Пандори скрині ще чимало.
    Вона мені – кайдани дум закутих,
    й ключі від них, і слова гостре жало.

    В таку погоду можна тільки пити.
    Та, щоб всю ніч не спати, – краще каву.
    І хоч дощі давно сльозами ситі,
    не віддаю я їм кохання право.

    І знов стрічаю промінь сонця ніжний,
    хай п’ять хвилин, та душу зігріва.
    Чи дощ занудний, чи періщить грізно,
    погода духа – не лише слова.

    II

    В таку погоду можна тільки пити.
    Лякають грипом вкупі з Таміфлю.
    Хтось вирішив: та годі без кобіти,
    а хтось гада – люблю чи не люблю.

    Комусь мезим дав чудо далі жити,
    знов диха він на заздрість ковалю.
    Хтось кинув шахи і пішов курити,
    на щастя королеві й королю.

    Така погода – мрія для поетів,
    яка різниця, кварти чи квартети,
    танцюють всі, смачні саке і суші.

    Комусь забракло грамів ста до норми,
    та він співа, мов арію із "Норми":
    тілам гаплик, врятуйте хоч би душі.

    III

    В таку погоду можна тільки пити
    кефір, чи ряжанку, чи біойогурт.
    Коли тебе печінка ладна вбити,
    не допоможуть лінекс і мезим.

    Коли брехнею ти по вінця сита,
    коли сім бід – одвіт – ти бідний Йорик,
    не бачиш ні знайомих вже, ні літер,
    не згадуєш ні літ старих, ні зим.

    В таку погоду друг приносить пиво,
    затягує козацької тужливо.
    І розпрягають хлопці коней в лад.

    В таку погоду ми чекаєм дива,
    а диво допиває наше пиво.
    Останній глик чи перший – все підряд.

    IV

    В таку погоду можна тільки пити.
    Вино у крові. Істина – в вині.
    Налито всім, коханням пахнуть квіти.
    Та я твереза. А кохання – ні.

    В таку погоду хочу вовком вити
    на повний місяць, що у вишині.
    Мої надії до основ розбиті,
    а не вмирають, вперті і сумні.

    В таку погоду… та при чім тут вітер,
    коли ми горді і коли ми квити.
    Коли ми і в думках – немов чужинці.

    Та віриться: знов зеленіють віти,
    і ми – не п’яні, ми смішні, мов діти.
    Налийте ж, сомельє, мені по вінця.

    14/11/2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  35. Доця Люцифера - [ 2010.11.14 18:42 ]
    ..пам*яті Адочки..
    Муркоче кицька в темноті
    Вона сховала скарб глибоко
    Хоч важко дихати мені,
    Вона веде себе жорстоко..
    В кігтях стискає моє серце,
    У шерсть ховає дух свій злий,
    Нишком поглядує у скельце..
    Я знаю!! Тут отвіт простий..
    Та погляд мій вона чарує..
    Тримає всю мене в страху..
    Мить насолоди лиш дарує..
    Ламає ненависть крихку..
    .. я думала, вона погана!!
    Бо залиша мене одну..
    Та її доля невблаганна –
    І киця відійшла в Пітьму..


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  36. Доця Люцифера - [ 2010.11.14 18:09 ]
    ..685..
    Я чую голос..може шум??
    Абсурдна ненависть до світу..
    Несу я ношу творчих дум
    Та зошит глянцевого гніту..

    В вікні летять дерев серця,
    А розірвеш їх – будуть крила*
    Душа ж чекає вже кінця –
    Бо Доля її геть не гріла..

    Кінцева станція метро
    Збиває очі з пантелику..
    Хтось мріє про злоте руно,
    Й мечі із крові точить лихом..

    Надія випита до дна..
    Келих з ненавистю розбито..
    На дереві висить петля..
    Мою могилу мохом вкрито..

    Та свічка десь горить в Пітьмі,
    Не зрушить її погляд дикий..
    Я чесно зізнаюсь Тобі –
    ТИ СКАРБ МОГО ЖИТТЯ ВЕЛИКИЙ!!..




    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Олександр Григоренко - [ 2010.11.14 17:46 ]
    Сестра Ангела
    Сегодня Праздник, Твой День Рождения!
    Рядом Я, моя Сестра.
    Улыбка на Твоих устах,
    С тобою Я всегда!
    Да-Да-Да-Да!

    Да, Ты - Ангела Сестра.
    Твоя Дружба-грань Любви.
    Я прибыл из Млечного Пути,
    Прибываю рядом, не суди - Люби!

    МИР Люби - мы дети Лемурии.
    Взаимосвязаны наши сердцa, все пополам.
    Служение МИРУ Предначертано НАМ!

    Впереди тернистые тропинки Пути,
    Но Света меч держи,
    Он необходим для освещения Пути!
    Ты во мне-Я в Тебе,
    Взаимосвязани МЫ,
    Во всем, всегда, везде. Я-это МЫ!
    МЫ-дети УКРАИНЫ!
    Счастья Желаю Тебе!
    11.11.2010г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  38. Лариса Данилюк - [ 2010.11.14 16:56 ]
    Ясочка
    Була собі ясочка
    одна-одненька,
    тужила, гнулася,
    наче трава,
    згадала два серденька
    своїх маленьких
    і - наче застила...
    Хоч то - все слова.

    А десь пролітав
    сірий птах, сивий,
    глянув в віконце
    і далі - за край;
    позаду залишились
    землі стиглі
    і листя зелене.
    Мені проспівай

    просила б його,
    благала, та пізно:
    відстані долі
    і розмах крил
    міцно скувала,
    неначе залізом,
    осінь морозная.
    Зовсім без сил -

    безсонні примари -
    пливуть тучі -
    високо в небі, -
    куди пливуть?
    Все вони знають
    про сльози горючі.
    І ясочка знала. -
    Залиш,забудь.

    Не стало тобі
    ні щастя, ні волі.
    Очі відкриєш -
    ранки німі.
    Згадаєш - спалах
    фантомної болі
    давно колись дуже
    ромашки мені

    у вересні
    хтось подарив.
    Та все зникло.
    Не років плин-
    промайнули віки.
    Вітер лякає -
    вечірня прикрість.
    А зорі рахують
    сніжинки рідкі.

    ..................

    Була собі ясочка.
    Одна-одненька.
    Одна-одненька.
    А крильце - зламане.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  39. Наталія Крісман - [ 2010.11.14 15:04 ]
    НЕ ЗГОРИ!
    Шляхи попереду тернисті,
    По них ступаю без вагань
    Осамотіла - та іскриста
    Від спопеляючих бажань.

    Чом стільки болю у коханні,
    Чому на смак воно гірчить?
    Душа проходить сотні граней
    І догораючи - мовчить.

    Чом самотою серце повне,
    Чому так спогади ятрять?
    Болиш в мені ти невимовно,
    Неначе тисячі розп'ять...

    Шматують нині мою душу
    Розлук розлючені вітри,
    Та я люблю тебе все дужче,
    Лиш прошу серце - "Не згори!".
    14.11.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  40. Олександр Рожко - [ 2010.11.14 15:49 ]
    "ТАЙСОН"
    Тайсон Майкл - боксер відомий
    в Київ прилітає,
    на боксерський поєдинок
    із Кличком чекає.
    Та коли вже з дня на день
    бою час підходив,
    то Кличко на тренуванні
    м'яз спини пошкодив.
    Що ж подієш? Бій ніяк
    не можна відкладати,
    терміново треба тож
    заміну підшукати.
    Хто ж погодиться при глузді
    в рингу з Майклом битись?
    Всі б хотіли на сміливця
    т́ого подивитись.
    Привернув Петро увагу -
    м'ясник із Бессарабки -
    метра півтора в плечах,
    зросту - два без шапки.
    - Ми тобі, Петро, таку
    умову пропонуєм:
    протримаєшся як раунд -
    міліон даруєм.
    Ну а той собі подумав:
    - Чом не заробити?
    За мільйон я на базарі
    буду вік робити.
    І ось час уже прийшов -
    до бою гонг лунає,
    Тайсон нашого Петра
    в усі боки маслає.
    Аперкот і зліва, й справа,
    і в живіт, і в "диню",
    а м'ясник собі стоїть,
    тільки око синє.
    Три хвилини промайнуло,
    раунд закінчився,
    встояв Петя на ногах,
    в рингу не звалився.
    В залі оплески, фурор,
    суцільне здивування,
    та Петрові пропонують
    вже нове завдання.
    - Будеш мати два мільйона,
    і не сумнівайся,
    тільки ще один, будь - ласка,
    раунд протримайся.
    Три хвилини знову Тайсон
    м'ясника лупцює,
    та не падає Петро,
    в залі всіх дивує.
    - Можем ми за третій раунд
    ще мільйон додати,
    та ось тут Петруха наш
    вже не став мовчати:
    - Більш не зможу я триматись,
    більше не стерплю я.
    Зараз я цього "козла"
    в рингу відлупцюю.

    08.11.2010



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  41. Катруся Матвійко - [ 2010.11.14 13:40 ]
    Просто мене обніми...
    Просто мене обніми...
    Міцно до серця притисни...
    Бачиш, як очі зими
    Холодом віють навмисно...

    Скоро вже випаде сніг...
    Важко у ньому зігрітись...
    Хочеш на острів у сні,
    Там, де метелики, квіти?

    Де тільки будемо ми,
    Море і сонячна пристань...
    Просто мене обніми...
    Міцно до серця притисни...

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (7)


  42. Лариса Іллюк - [ 2010.11.14 12:52 ]
    Вороняче.
    То моє вороняче перо.
    Понад лісом я його згубила
    там, де сивочолий присмерок
    змусив на ночівлю скласти крила –
    то моє вороняче перо.

    То моє вороняче перо,
    ворогом чакловане на кручі,
    кинуте у лісовий ярок,
    де кущі ожинові деручі -
    то моє вороняче перо.

    То моє вороняче перо
    учепилось – шепотілим листом…
    Жовтень. Літо бабине. Перон.
    В самоті прощаюся із містом…
    То моє вороняче перо.

    То моє вороняче перо –
    понад шляхом я його шукала,
    поміж вербами, попід СтирОм,
    по галявинах, розливах і вокзалах -
    то моє вороняче перо.

    То моє вороняче перо,
    я знайшла його посеред вітру –
    ним він хмару хмурну розпоров,
    вготувавши дню нову палітру.
    То моє вороняче перо.

    " То моє вороняче перо! " –
    Відав він. Віддав. Не сперечався.
    Та на нім лишив своє тавро
    кочовим неспокоєм до щастя.
    То моє вороняче перо…

    То моє вороняче перо?..

    То моє вороняче перо.

    2010р


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (4)


  43. Лариса Іллюк - [ 2010.11.14 12:41 ]
    Контемп.
    Вже день обрид,
    А ніч запанібрата
    Бере до рук горня і рогача –
    В печі горить
    Огнище пелехате
    Руде, як і сестра його – свіча.

    У серці – темп,
    Як зАвжди, вище норми,
    Бо поспіша… Та віри ще не йме –
    Стрімкий контемп,
    Тісні довільні форми,
    То для вірша не вальс чи мінует.

    Рвучке й метке
    Одне жалюче слово
    Безжально душу у горня згорне.
    Воно таке
    Далеко не зразкове,
    Ерзаци не принаджують мене.

    Множинне, що
    Не зразу зметикуєш
    Об'єму різнобачень і читань,
    Множин ніщо,
    Що нащось констатує
    Мою із ним постійно спільну грань.

    Душа, кипиш? –
    Клекоче в тім горняті…
    А ніч – візьме на місяця рогач
    Той свіжий вірш.
    І стане глузувати,
    Що не контемп то. Швидше – спотикач. )))

    14.11.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  44. Максим Едель - [ 2010.11.14 09:02 ]
    Знаєте , це трапляється, коли сонце приймає форму автомобільної фари
    Знаєте , це трапляється, коли сонце приймає форму автомобільної фари
    Саме в такі хвилини між ними виростає реальна стіна плачу,
    І вони нещадно вибивають із неї цеглу , мов покупці – товари
    На свято ,ламаючи кігті собачі .
    Просто проходять часи , коли ти називаєш її Боні , відгукуючись на Клайд,
    Коли вже не вкайф помирати поряд.
    Вона б все одно тебе відшила – відстрочила і викинула , як забракований слайд,
    Психоделічний жахливий сон і випадковий погляд.
    Про таке все одно не кажуть вголос ,про таке тихенько роблять намисто,
    Просовують місяць у місяць і місто у місто,
    І все для того ,щоб більше не повертатись на це лобне місце.

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  45. Олексій Тичко - [ 2010.11.14 08:18 ]
    Ти хто така?
    Ти хто така? Ввійшла без стуку,
    Не запитала «Так» чи «Ні».
    І внесла в спокій шум, розруху
    В мої основи головні.
    Ти хто така? Безцеремонно
    У ілюзорний дивосвіт,
    В моє життя, у його лоно,
    Прийшла, залишила там слід.
    Ти хто така? Не маєш права
    Чіпати спокій, ніби сон.
    Моє ти щастя? Може кара?
    Щоб не було, я йду в полон...
    11.11.10


    Рейтинги: Народний 0 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  46. Віктор Кучерук - [ 2010.11.14 00:27 ]
    Я - українець

    Пишаюся своїм козацьким родом
    І не соромлюсь імені свого.
    Я є сльоза великого народу,
    Пилинка тільки з образу його.
    Я - українець, мов рушник барвистий,
    У світлих і печальних кольорах.
    Я - українець, як напій ігристий,
    Що піниться й вирує на устах.
    Я – українець! Чуєте навколо
    Ви стогін мій, і плач, і сміх, і спів...
    Глузуєте, напевно, мимоволі,
    Що я живу, як жити Бог велів.
    Я не обніс свою ділянку дротом,
    Чужого не поцупив у біді.
    Моє добро - моїм полите потом,
    Мозолями нажите у труді.
    Від золота і срібла не в захваті,
    Тому й чужих прикрас не помічав,
    Але я бачу, як навкруг багато
    Зростає гарних хлопців і дівчат.
    Вони ідуть уже мені на зміну,
    Щасливі діти вільної землі.
    Сльозинки і пилинки України,
    Її майбутні радощі й жалі…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (9)


  47. Олеся Овчар - [ 2010.11.14 00:33 ]
    Відгомін осінньої рапсодії
    Все це було, а чи тільки здалося
    Нам, у міжчассі загубленим двом:
    Грала на арфі рапсодію осінь
    У переході між завтра і сном.

    Миті монетами падали долі –
    Квапились геть перехожі-думки.
    Тільки вітрисько - розхристана воля
    Весь розчинився у звуках легких

    Та кілька зíрок, загублених літом,
    Тихо горнули проміння до струн.
    Чисту мелодію, в ніч перелиту,
    Ми смакували сп’янілістю дум.

    Раптом земне і небесне злилóся.
    Що ж це було?..
    Просто музика й осінь.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (22)


  48. Сергій Гольдін - [ 2010.11.13 22:57 ]
    Наша генеалогія.
    Із половців та русів, з татар і козаків,
    З союзників, а більше ворогів,
    Постала Україна як Держава.
    На цій землі ми різними були,
    Але одні топтали ковили,
    Одне в нас Поле, що від нас криваве.

    Від Сходу й Заходу спізнали
    Ми панування і навали,
    Та нині час злагоди, а не мсти.
    Так ми рубіж, ми – Україна,
    Ворожа часом чи гостинна,
    Що поєднала три світи.

    Стамбул, Константинополь, Рим
    Зв’язали ми вузлом одним,
    Як та Іспанія зв’язала
    Євреїв, маврів та циган.
    Тому клекочем, мов вулкан,
    І маєм спокою так мало.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (4)


  49. Григорій Слободський - [ 2010.11.13 21:45 ]
    ...
    Коли виростали нам телевізори не грали
    Компютори в проекті були в небесах
    Ми вірили у світле- майбутнє,
    Нас учили, що вождь указує нам шлях.

    Ми вірили недорослими вухами
    І до комунізму учили вчителі.
    Бачили, як трудяться в колгоспі мами
    А в ранці з косами ідуть жотарі.

    За ніч опустіли сусідські хати
    А люди із страху мовчали,
    лиш інколи між собою шептали
    в ночі кагибісти у Сибір забрали.

    В шкільні роки вірили у казки,
    Що буде світле в комунізмі життя.
    Згадую як плакали комуністи- служаки
    Коли вождь пішов в забуття.

    Казки про майбутнє комунізму
    Народ давно по забув
    Лиш істину забути не може,
    що не вождем,а катом він був.

    Минуле роки горе не забуто
    Хоч кат давно і помер.
    Що провинили богові
    що зик керує нами тепер


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  50. Вікторія Осташ - [ 2010.11.13 21:36 ]
    усетривання

    удосталь віри – гірчичне зерня
    удосталь сили – Все-Царство Боже
    хотів би здати життя екстерном
    і вічно спати – заледве зможеш

    скінчити мандри важливо вчасно
    по вінця правди чи трохи менше
    буває більшим провалля часу
    буває довшим стрибок… ікстенш


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (13)



  51. Сторінки: 1   ...   1257   1258   1259   1260   1261   1262   1263   1264   1265   ...   1829