ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ігор Павлюк - [ 2010.08.31 20:44 ]
    ПРО ДУШУ
    Вже сорок минуло...
    І зайва набралась вага
    Не тільки у тіла:
    Душа бегемотно зіває.
    Хоча ще літає по тихих солоних кругах
    Між пеклом весняним,
    Осіннім без’яблучним раєм.

    Пробльована, бита безсовісно совістю так,
    Що хочеться всю загорнути, як свічку в газету.
    ...Йде дощ позолочений.
    Це ще для неї свята.
    Не любить «мобільника» та Інтернету.

    Ні тронних, ні трунних душа не приймає промов.
    Її не проймає задавнений стогін калини,
    Сирітського серця осіння запінена кров,
    Ворожа повага і друзів схвильованих кпини.

    Тоненьким тунелем – мов куля – вона полетить.
    Сама ще не знає, куди, але чує – для чого.
    Як тіло, душа не уміла тістОво рости,
    Втрачає – або здобуває –
    Богему і Бога.

    Не хоче теорій.
    Он тихо упала зоря.
    Дитина бажання устигла собі загадати.
    На зорях далеких –
    Немов на чудних якорях:
    Усе, що звоюєш,
    Та що неможливо продати.

    В собі віднаходжу усе,
    Що ще предок любив.
    Не треба душі ні Америки, але Майдану...

    Поїду
    Додому,
    Де буду збирати гриби
    І душу носити стаканами.



    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (29)


  2. Галина Фітель - [ 2010.08.31 20:31 ]
    Останній день літа
    Завтра діти до школи. Сьогодні останній день літа.
    Ще один у країну знань Ось розпочнеться етап.
    Не добігла душа, і сумують погода зі світом,
    львівський дощ зажуривсь, бо осіння приходить сльота.

    Не добігла душа, і хоч серце натомлене в парі,
    ще не просить нога танго ритми останні дійти.
    Надягнути би прапор, чи місячне небо, чи сарі,
    на мітлу, й до зірок, через терни, де мрії й мости.

    Час розсипав на скронях яскраві і мудрі таланти,
    щоб світились вони, як на сонці зрадлива роса.
    Тільки небо моє не тримають старенькі атланти,
    що мені ті таланти, зжурилась і плаче коса.

    Карту пам’яті складену я підрихтую поволі,
    ви посуньтесь, болячки, ще ваша чека благодать.
    Намалюю зигзаг, наче лінію впертої долі,
    може, хтось не помітить, чи ангел ще дасть політать.

    Я навчилась сміятись, радіти і щиро любити,
    і мені часом кажуть: "цікаво", "чудово", чи "клас".
    Діти в школу не дуже спішать, бо вони тільки діти,
    ти візьми мене, доле, у перший, з надіями, клас.

    31/08/2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  3. Володимир Солодовніков - [ 2010.08.31 19:10 ]
    * * *
    Таких зірок нема ніде,
    Як в серпні у Варварівці.
    Коли від сяйва аж гуде,
    Собаки й ті не сваряться.

    А цвіркуни!
    А цвіркуни,
    Навряд чи голосніші є.
    Ти кажеш сни?
    Які там сни,
    Ніч наче б то мілішає.

    Закрию очі - зразу ти
    То поруч, то на відстані...
    Світ недосяжної мети,
    Любов моя, ти - істина.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (4)


  4. Меланія Квапка - [ 2010.08.31 17:41 ]
    ***
    І знову літній дощ,
    Та хмурить брови небо,
    Й хоч мокрий ти як хлющ,
    Додому ще не треба.
    Під звуки крапельóк
    Тупцюють босі ніжки,
    Акордний спів пташок
    Й веселку видно трішки.
    І парасольку мрій
    Підносиш у долонці,
    Обтрусиш краплі з вій -
    Час грітися на сонці.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  5. Василь Степаненко - [ 2010.08.31 16:25 ]
    Дуже гірчитиме
    Дуже гірчитиме


    Сонце серпневе,
    Мов золотава бджола,
    Жалить добряче.

    Буквочка кожна
    Слів моїх, що написав
    За ціле літо,

    Дуже гірчитиме, як
    Кожна крупинка
    Меду гречаного, що
    Спробував вперше.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  6. Катерина Кукіб - [ 2010.08.31 15:09 ]
    ...
    П’ять хвилин і вже четверта.
    Знов прожито день дарма.
    Навкруги мовчанка мертва,
    А в очах сліпа пітьма.

    Ти далеко, за вітрами.
    Чути лиш німі гудки.
    Листопадом і дощами
    Доторкнися до руки.

    Холодно, повільно і бездушно
    Розірву понуру тишу я.
    Розмовляти спрагло й душно.
    Поверну усе лиш засія зоря.

    Всі слова вже стерто на папері,
    Ти колись їх сам не дописав.
    Кам’яні, крихкі, неначе скелі,
    Ти їм долю ненавмисно поламав.

    І нарешті вже четверта,
    П’ять хвилин – зміна життя.
    Не повірив ти уперто
    І немає вороття.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  7. Галина Фітель - [ 2010.08.31 15:54 ]
    Скелет кумира
    И зачем я тебя создавала?
    Что мне, идолов было мало,
    что мне, не с кем коньяк пить и кофе,
    иль висела давно на Голгофе?

    Создала, а теперь кумира
    поменять кому на полмира?
    И держать неудобно в шкафу.
    Выходи, мой скелетик. Фу,

    щенок, не бросайся на кости.
    Не придет больше дядя в гости,
    не подарит букет алых роз,
    не возьмет больше в царство грез.

    Пусть уходит, хвостом повиляем,
    грусть утешим горячим чаем,
    и с тортом, и с печеньем ванильным.
    Не взорвемся звонком мобильным.

    31/08/2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  8. Терпкая Осень - [ 2010.08.31 13:06 ]
    Сжились...
    Между «привет» и «пока» расстояние в строках - штук сорок!
    Дорог каждый глагол, юморок и описание книжных полок.
    На своем полюсе ты вздрагиваешь, когда как сурок спишь,
    Дышишь ровно и снятся звездопады, виноград, крыши.

    Дни приносят в твою жизнь жару, пот, недостаток йода.
    Ода мальчику, который делает тесто, ищет угодить повод.
    Размываются строки в книгах, ты мечешься как дзыга,
    Лечишь знакомых, потом от усталости не вяжешь лыка.

    Дикостью было бы назвать твою жизнь спокойной
    Закрывай глаза, пой, ной, успокой сердце, я за тебя горой!
    Прикоснись губами к запястью, ощущения обострились?
    Мы же с тобой одной масти, слезы утри! Сжились…







    Рейтинги: Народний 5.38 (5.23) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  9. Галина Фітель - [ 2010.08.31 12:50 ]
    Доля спогаду
    Ти замкнув мене разом із спогадом-тигром у клітку,
    а ключі залишив у дірявих сумління штанах.
    Щоб забула я все, що між нами відбулося влітку,
    щоби знала, ти справжній мужик, не смиренний монах.

    Та не зміг хижий звір стерти в мозок карбовані дати,
    пам’ятатиму я кожен погляд твій, кожен твій рух.
    Я у тигровій шкурі, мов витязь, піду погуляти,
    а понищену клітку вже можеш віддати на брухт.

    Тигр сам винен, хоч пазурі сильні і гострії зуби,
    не сидітиму в клітці залізній, і не в золотій.
    Хай покинута, та не потерплю ні зради, ні згуби,
    і пошию по моді півшубок із спогадів, снів і мрій.

    Я у ньому здолаю жалі, підкорю всі вершини,
    я радітиму сонцю, і людям, і зорям, і небесам,
    рахуватиму краплі дощу і блаженства хвилини.
    Ти у чорній кімнаті стань чорним котом і замкни себе сам.

    31.08.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (12)


  10. Терпкая Осень - [ 2010.08.31 11:42 ]
    Танец лежа
    Мои сны отогреты тобой, весенней порой и сладкой комой.
    До дрожи внутри пробирают стоны, на зубах истома, а в пятках - летний зной.
    Мои пальцы как дикие, ищут в тебе сытость, горсть ласки, скрытность.
    Прикасаюсь к твоим открытостям и вдыхаю близость сытную, кожу пустынную
    Мои мысли играют с тобой в гольф.Ты на 34-й лунке, а я вкатываю в тебя любовь.
    Прелесть твоего тела реагирует на мой взгляд, плед,прядь,стать,мат,кляп.
    В это время все спят,а наши тела вопят,тонут,спины гнут,парят,спорят.
    Обжигая дыханием бедра, проникаю в тайну твоей плоти бодро,гордо.
    Ты будешь молить, плыть в воздухе,сжимать простыни,хватать за волосы не попусту.
    Танцуя наш танец лежа,легко придумываем позы,способы,оставляем полосы...
    Я глотаю в поцелуе твой голос,проливаю на тебя воск.Умиляюсь,ведь тобой занят весь мой мозг!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (3)


  11. Марина Єщенко - [ 2010.08.31 09:19 ]
    Зрадь
    Зрадь мене, любий, у понеділок, зрадь із білявкою!
    Біла сорочка і випрана вже і попрасована!
    У холодильнику – торт, пелюстки трояндові...
    В опері ложа найкраща зарезервована...

    Зрадь мене, любий, зрадь у вівторок, зрадь і у середу...
    Зрадь з секретаркою, з донькою друга, із іноземкою,
    Щоб не стуливши... очей вона впала мертвою,
    І від блаженства відчула себе безсмертною...

    Зрадь мене так, щоб я йшла, і всі тицяли пальцями,
    Щоби давилися сміхом і, може, нарешті, вдавилися.
    Зрадь у четвер, у суботу, а хочеш – у п’ятницю?
    Лиш не в неділю. Неділя ні з ким не ділиться.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (83)


  12. Ірина Зелененька - [ 2010.08.31 08:40 ]
    ***
    То ніби гатка – вишні на дощі.
    Гашетка ночі пожаліла руки.
    У доломані дощ. А ми – у сні,
    у тому, що перелетіли круки.
    Дощі достигли, ніби блекота…
    Дим із ріки пішов у відра долі…
    За постаттю старого човняра
    цей день і сам отуманів у полі.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (13)


  13. Терпкая Осень - [ 2010.08.30 23:35 ]
    Как удав
    Комната, как удав, душит меня. В его узорах на коже – лабиринты моих похождений пролетами сна.
    Боязно! Хотя…почему бы нет?! И я как мотылек, только с матерными словами лечу на свет…
    Комнаты, люди события, герои. За чей счет их бы напоить? Или лучше пирожное заварное?!
    Наверное, все же куплю билет в реальность! Так и сигареты есть, и алкоголя в бокале малость осталось.
    И все же, НЕТ! Реальность – это тот же бред, только гадкий! А в сне – шоколадные конфеты, да и кофе сладкий!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  14. Терпкая Осень - [ 2010.08.30 22:17 ]
    Сорок
    У меня температура 40, я лежу в постели, вижу яркие пятна и коньяка по сорок в срок.
    Я люблю болеть, впитывать ласку близких, есть килограммами апельсины и лимоны кислые.
    Мое личико-лицо покрывается обычно пятнами красными, я покидаю социум и раскрашиваю свои видения желтыми красками.
    Аллергия для меня – дело привычное! Обычно чешется шея, я мажу ее кремом детским и кушаю молоко птичье.
    Моя кошка прыгает мне на ноги, мнет лапками живот, - так она лечит, стаскивает со лба тряпочку, что впитывает пот.
    Я не могу кричать, я не могу говорить, только стонать…Ах! Если б от ласк…
    И опять 40, я хочу спать...


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Коментарі: (3)


  15. Михайло Десна - [ 2010.08.30 22:57 ]
    Обличчя жінки
    Капає подумки
    цяточка родимки
    через щоку до губи.
    З поспіхом сходинки
    граються в хованки
    жуйкою вмиті снопи.

    Черево зачіски
    дметься від натиску,
    очі горять, як свічки.
    Кутиком напуску
    прагнуть до запуску
    носика два близнюки.

    Сонячним досвідом
    падає вдосвіта
    колір на скроні чола.
    Легко і поспіхом,
    іноді з острахом,
    думи злітають з крила.

    30.08.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (7)


  16. Терпкая Осень - [ 2010.08.30 22:51 ]
    Расстояние
    Радость моя!сотни,тысячи километров рвут на части нашу память и нервы.
    Долгожданная встреча, как мгновенье, а время рвет и мечет.
    Поезда по шпалам,вокзалы,бабушек с пирожками валом,а близости ТАК МАЛО!
    Я измеряю время вокзальными часами,а расстояние к тебе - неизвестными мне городами!
    Дамы мечутся во взглядах "мальчик или девочка"?Ая прикрывшись книгой де Сада, мну в кармане мелочь.
    Горизонт мне кажется уже ближе, чем ты.Просыпаюсь рано утром и на стеклах сонного вагона рисую твои черты.
    Черт побери! Какая несправедливость!!! Жили б мы вместе, то счастья бы вечно длилось!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  17. Терпкая Осень - [ 2010.08.30 22:54 ]
    Осенняя дама
    Долгое время я ходила в осенней курточке,

    Мерзла, обматывала шарфом спинку и почки прочно.

    Я одевала много кофт и выглядела,как беременный бегемот,

    Точно не вписываясь в стандарты мод.

    Когда снежило, я пряталась за рюкзак,закрывала руками голову,

    Это был знак - пора уже прикрыть тело голое.

    Пошла Юленька на базар.Облапала много пальт,курточек,

    Даже шубок несколько пар, присмотрела муфточки.

    Но все какое-то кострубатое,выглядит странно.

    Одеваю снова свою курточку и чувствую себя вечноосенней дамой!


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  18. Лариса Ліщук - [ 2010.08.30 21:50 ]
    Бабине літо.


    У баби літо тепле і сумне,
    Пропахле листям, пізніми грибами.
    Духмяних яблук ніжний аромат
    У тепле літо спогадами манить,

    Колише вітер павутиння рій,
    Що зачепилось за пожовклі трави.
    Усе затихло в тузі золотій,
    Прощаючись із літечком ласкавим.


    Рейтинги: Народний 0 (5.28) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (7)


  19. Гренуіль де Маре - [ 2010.08.30 15:03 ]
    Згадався дощ...
    ...Холодний, хоч і літній. Мов змія,
    По шибці стежка дощова звивалась.
    А ти: "Я так зіскучився..." А я
    Тих слів од тебе вже й не сподівалась.


    Рейтинги: Народний -- (5.59) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (20)


  20. Юлія Шешуряк - [ 2010.08.30 13:39 ]
    Аміна Іллівна

    Михайло Іванович любить котів.
    У нього їх п"ять.
    Нахабні, нервові – лякають дітей,
    Бабусь і собак.
    Михайло Іванович кашляв, синів,
    Кричав "твою мать".
    Аміна Іллівна підсмажила стейк -
    Божественний смак.


    Андрій Леонідович п"є барбовал -
    Безсоння без рим.
    Андрій Леонідович чухає ніс,
    Заварює чай.
    Чотири кімнати, балкон і підвал,
    Путівка у Крим.
    Аміна Іллівна сміється чи ні –
    А спробуй вгадай.


    Вілен Олександрович пише листи
    Сусідці згори.
    Щотижня купує в "Сільпо" карамель,
    Годує себе.
    О сьомій подзвонить, почує – Це ти?
    Альо, говори.
    Аміна Іллівна плете макраме,
    Вмикає ТБ.


    Аміна Іллівна - картате пальто,
    Волосся-зима.
    Заходить в під"їзд, від морозу лиха,
    Обтрушує сніг.
    М"які рукавички підібрані в тон
    (В"язала сама).
    Михайли, андрії, вілени? Ха-ха,
    Та ну їх усіх!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (24)


  21. Никита Сериков - [ 2010.08.30 12:49 ]
    Стих противокурению!
    Курить, впуская в легкие зажим
    Со смертью знаться молодым
    Я был бы рад
    Но это чертов дым
    И этот блядский смрад, -
    Гудит,
    В носу свербит!
    В ушах зудит -
    Любой курильщик этим чувством бредит
    А у людей обычных крыша едет
    От всех описанных ощущений,
    Но смущение
    Не дает сказать,
    Что коль охота умирать
    И молодежь не соблазнять
    Отравой страшной,
    Прошу в другую сторону гулять
    По беломору плавать и плавАть
    И надписи с пачек срывать,
    А остальным курягам мой призыв передавать:
    “К чертям собачьим Вас,
    И вашу курящую рать!”


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  22. Ігор Павлюк - [ 2010.08.30 09:36 ]
    * * *


    Бачу маску зі сліз на обличчі коханої долі.
    Чи цілунок, чи куля чекають мене на межі?..
    Ті самотні вовки, що достойні Великої Волі,
    Табунами ідуть у брехливі її сторожі.

    На вершинах людських дуже тісно і холодно душам,
    Що голодні на славу й не вірять в тяжіння земне.
    Та законів природи й вони ні на ген не порушать,
    Як вольфрамову нитку, запікши оголений нерв.

    Хтось піде по воді.
    Хтось війну розпочне за нізащо.
    Хтось на гроші впаде,
    Ображаючи лиса й вербу.
    Але з віком усі повертають
    До прощі від пращі.
    Світ змінили місцями,
    Але не змінили Судьбу.

    Корінь Сонця – проміння –
    Углиб, до чортів проростає.
    Не потрібна й надсадна
    По дзеркалі правда тече.
    Свого тіла душа
    Після бою ніяк не приймає.
    Після бою, в якому
    Забуто про честь.

    Тому й маска зі сліз на обличчі коханої долі.
    І цілунок, і куля чекають мене на межі.

    Ті самотні вовки, що достойні Великої Волі, –
    Табунами ідуть у брехливі її сторожі.






    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (20)


  23. Ігор Рубцов - [ 2010.08.30 08:47 ]
    Первістку Ярославу (Друга частина диптиху)
    Нарешті! Перший ювілей.
    Від нас отримуєш пакунок,
    Але найбільший подарунок
    Не міряй цінністю грошей.

    Тут голос Отчий, сину мій
    І Він звертається до тебе:
    Маєтки наші там - на Небі,
    Ти їх не втратити зумій.

    На зльоті успіху крутім
    Не полюби слабкіших жерти,
    Та "хазяям" об ноги тертись.
    Люб"язним будь і будь твердим.

    Живи на те, що заробив.
    В найтяжчій скруті, Ярославе,
    Дивись, щоб Господа прославив
    І силу Божу не зганьбив!

    18.01.2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (9)


  24. Ігор Рубцов - [ 2010.08.30 08:06 ]
    Дівчинці-перлинці (Перша частина диптиху)
    Дівча ти наше золоте,
    З твого бажання, наша пташко,
    (Його і втілити не важко,
    Якщо воно на користь йде)

    Даруєм Біблію тобі,
    А в ній не людське - Боже Слово,
    Життя щасливого основа.
    Читай у радості й журбі.

    Наш Бог піклується про нас.
    Життя, як мить, майне і згасне,
    Та знов для нас засяє ясно
    У воскресіння світлий час.

    Ти в нас розумниця ростеш,
    Та суть не в розумі і вроді:
    Йорданські каламутні води
    Долати вірою підеш.

    18.01.2008


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  25. Терпкая Осень - [ 2010.08.30 02:41 ]
    Твой город все также дышит


    Твои руки пахнут молоком и ванилью, иногда чаем,

    А жарким летом - дорожной пылью! ну что я несу?!

    На самом деле, я в тебе души нечаю.

    Твои взгляды впиваются в кожу, как дикие волки,

    Мысли выгибаются в позах и хочется обнять так долго,

    Вцепиться в твою курточку безмолвно!

    Робко возьми меня за руку,сожми до беспамятства,

    До слез сожми мою руку!

    Тогда пройдет мой вечный испуг и будет равенство.

    Я выдержу, не закричу, люди боль не услышат.

    Только на асфальте дыру протопчу

    И снова кинусь на шею:"Твой город все также дышит"!



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  26. Буріме - [ 2010.08.29 23:19 ]
    Очарованье
    Я очарован неизвестно чем,
    скорей возможностью, чем продолженьем,
    отчаяньем безудержных фонем (№1)
    своих фантазий скрытых отраженьем (№2)

    или игрой невидимых зеркал (№2)
    в чьих плоскостях устойчивости нету.(№1)
    Я падал долго, падал, и упал, (№1)
    но и внизу не приходя к ответу, (№2)

    одни намёки, тайны чьей-то тень - (№2)
    что в ночь вошедши, обращали день(№1)
    на жалкое предверье вдохновенья, (№1)

    но ни одно, увы, стихотворенье (№2)
    не передаст возвышенность игры, (№2)
    которую вела со мною ты.(№1)

    ІІ
    Но в каждых отношеньях есть предел, (№1)
    пока еще не притупилось чувство, (№2)
    преодолеть его никто не смел,(№2)
    не проявляя меры безрассудства, (№1)

    но меры я в себе как раз не знал, (№1)
    и я её с тобою потеряла, (№2)
    лишь беспощадный зеркала овал (№2)


    ...............................
    (Реєструйтесь і дописуйте)


    Рейтинги: Народний 5.25 (3) | "Майстерень" 5.25 (3)
    Коментарі: (4)


  27. Оксана Мазур - [ 2010.08.29 23:31 ]
    НА КАМЕНІ
    Отак безстидно оголивши нерви,
    Що й тіла так не виставиш, мабуть,
    І що коли б торкнувся – то помер би,
    Втрачаючи і глузд, і власну суть, -

    На камені стояла. Як на пласі.
    Палило сонце осудом людським.
    Чи прийде? Кине їй, голодній птасі,
    Зерно себе на любощ чи загин?

    Світанки бУли дикі й пурпурові.
    І м’ятні. Аж сукенка у росі…
    Безумства мед, замішаний на крові,
    Ще й тепла нерозгрішеність краси.

    Черешеньками персів достигала,
    Пила цикуту вуст, як те «прощай».
    Так зоряно-нестримно вибухала,
    Вступаючи в любов, як у ручай.

    Та він пішов. Як літо – без пробачень.
    У той Вирай, котрий уже не їх.
    А плетиво півпотайних побачень
    Забрав з собою. Їй зоставив гріх.

    На камені стояла безборонно.
    Ловила в пригорщ всі заграви дня.
    В косі прим’ятий мак – смутна корона,
    Вкруж долі - ненаситне вороння.

    Стояла. Нерозкаяна і боса.
    Гасила в оці образ, що як дим.
    Невінчана жона простоволоса
    Із присмаком полинно-молодим.

    29.08.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (22)


  28. Буріме - [ 2010.08.29 23:29 ]
    Про кохання 1
    Нам жінки укорочують вік
    не тремтінням печальних повік,
    а підступною грою, кохання імлою (№1)

    ................................
    ................................
    (Реєструйтесь і дописуйте)


    Рейтинги: Народний -- (3) | "Майстерень" -- (3)
    Коментарі: (3)


  29. Андрій Яремко - [ 2010.08.29 21:38 ]
    Висновки життя
    Ми вічно йдем до висновків в житті,
    Однак усе минає навіть не почавшись
    Й безсилля нас чіпає в каятті
    Безвільно у безчассі десь подавшись.

    А світ надалі крутиться без нас
    Ковтаючи безсилля, сон і вдачу,
    Діваються ті вчинки все кудись
    Та забирають всіх в Країни Плачу.
    28.08.2010 року с. Либохора, Львівської області


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  30. Андрій Яремко - [ 2010.08.29 21:18 ]
    Гроза
    (Із циклу "Карпатські вечорниці")

    Розрізують простори блискавиці
    І грім гуркоче наче віддаля,
    А хмари затиснули сонце в рукавиці,
    Стукоче в камінь бурная вода.

    Повсюди світло розрізає небо,
    Луна розходиться від сивих гір...
    А ми собі чаюємо удома...
    Хитається навколо синій бір.

    І все хвилює мою душу,
    Несе натхнення в молоді серця,
    Всі нерви імпульси ворушать -
    Воїстину тут знайдеш вірний шлях!
    28.08.2010 року с. Либохора, Львівської області


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Андрій Яремко - [ 2010.08.29 21:05 ]
    Водоспад
    (Із циклу "Карпатські вечорниці")

    Вода бурлить і пада водоспадом,
    Скрізь краплі розкидаються. А ми
    Дивуємося дивному серпанку
    Посеред білосніжної імли.

    І далі все спадає по камінню,
    Піною розпадається в бурштин -
    Такі творіння житимуть нетлінно
    Та відвертатимуть від різної журби.

    Такі творіння житимуть постійно,
    Щоб розпадатися у вічності в бурштин
    І хочеться, щоб та вода нестримна
    Не раз нас відвертала від журби...
    28.08.2010 року с. Либохора, Львівської області


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  32. Андрій Яремко - [ 2010.08.29 21:35 ]
    Ранок у горах
    (Із циклу "Карпатські вечорниці")

    Вже треті півні вдосталь наспівались
    І сонце показалося на світ,
    Трембіти не один раз трембітали -
    Лиш вітер не допестив віт.

    Птахи напитись з річки ще не встигли,
    Корови сплять в сараях по кутках,
    А квіти всім на радість вже розкрились -
    Тут дійсно завітала благодать!
    28.08.2010 року с. Либохора, Львівської області


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  33. Андрій Яремко - [ 2010.08.29 21:17 ]
    Осідлати річку
    (Із циклу "Карпатські вечорниці")

    Я річку осідлаю гомінку
    Та з гуркотом спущуся із вершини.
    Я так місцевість цю люблю -
    Ці ріки, сосни, гори, полонини.

    Карпати - це найкраще надбання
    Моєї нездоланної країни.
    Люблю я роси срібні із рання,
    Це сонце неповторне у зеніті!
    27.08.2010 року с. Либохора Львівської області


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  34. Андрій Яремко - [ 2010.08.29 21:23 ]
    Карпати
    (Із циклу "Карпатські вечорниці")

    Навколо оточили нас Карпати
    Та кличе сонце у могучу даль,
    Щоби пригод нам різних пошукати
    Й розвіяти незносную печаль.

    А вітер розвіває всюди віти,
    Дерева все хитаються в танку
    І трави починають шарудіти
    Прекрасну пісеньку свою.

    Струмки навколо нас дзюркочуть,
    Річки б'ючись об камінь десь біжать...
    Лиш той годинник впевнено стукоче -
    Тут дійсно завітала благодать.

    Не хочеться так їхати до Львова
    Де все навколо галопує час -
    В Карпатах істинно чудово,
    Тому сюди запрошую я Вас!
    27.08.2010 року с. Либохора, Львівської області

    ID: 208326
    Рубрика: Вірші, Пейзажна лірика
    дата надходження 29.08.2010 13:28:18
    автор: jaryj


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  35. Анна Вишня - [ 2010.08.29 21:41 ]
    ***
    Я,напевне, невдовзі зникну
    Розтоплюсь в цілунках
    Загину у криках
    Розгризу цю мотузку довкола шиї
    Вириваючи з коренем перегнилі надії

    Ми були і не стало нас раптом
    Перетравивши рідкісні миті кохання
    Осядемо на підвіконниках по великих містах
    Спостерігаючи, хто виграє у грі в мовчання

    Все прокисне в жорстокій реальності,
    Тільки голос твій вплетений поміж думок
    Стане моїм непід*ємним хрестом

    В калюжі сорому, в озера гніву
    Я падаю
    Сухим паралізованим листом


    жовтень 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  36. Володимир Тимчук - [ 2010.08.29 17:07 ]
    Сонячні зайчики
    Давно не милувався я квітками,
    що чепурити квапляться пустир,
    вогнистими, сонцевими цяткáми –
    вони наповнюють і мій душевний мир.

    Давно не бачив я потоків вітру,
    що колихають маківки весни.
    А, може, вітер зглянеться і зітре
    гарячі спогади на дні зими?…

    Квітуй, малюй веселе різнобарв’я
    земне тепління, Неба відбиття!
    Як добре, що нарешті не проспав я
    пробудження для нового життя!

    1997


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  37. Олеся Овчар - [ 2010.08.29 15:45 ]
    Її прощання
    Палають стіни Карфагена...
    Вас зачекалися сирени
    В морях суворих, друже мій.
    На це, напевно, воля вища:
    Попутний вітер вперто свище
    І розмиває жаль прибій.
    Ці хвилі з присмаком розлуки
    Лукаво пестять мої руки -
    За Вами кличуть навздогін.
    Моя Любов не має стриму -
    Безстрашно землю я покину
    Під поминальний передзвін.
    І хоч до Вас, це твердо знаю,
    Могутні хвилі не здолаю,
    Та вже минув земний мій час:
    В безмежних водах океану
    Перлиною я скоро стану,
    Що мрію збереже про Вас.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (19) | " Й. Бродський. Дідона та Еней. У перекладі В.Ляшкевича"


  38. Михайло Десна - [ 2010.08.29 14:18 ]
    Попередити вірус
    Куплю бюстгальтер на собак -
    відкриті будуть тільки очі!
    Не зручно гавкати, а так...
    вигулюйтеся серед ночі.
    Спаде напруга восени:
    ревнивий спалах пандемії
    вже не охопить новизни
    на грип собачий веремії.
    У жмуток стиснувши ціну,
    аптек численних породілля
    не розпочне свою війну
    за черги на цілюще зілля.
    До рад місцевих депутат
    не пронесе жахливий вірус.
    Імунітет місцевих рад
    не матиме собачий вираз.

    Варили ж яйця, просто так
    в жіночі клавши їх панчохи...
    То чим бюстгальтер на собак
    не засіб, щоб ловити блохи?

    29.08.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (14)


  39. Олена Москвич - [ 2010.08.29 11:17 ]
    О, ЯНГОЛЕ!
    Янголом прийдеш вві сні,
    Преді мною з’явишся зрання.
    І повідаєш лише мені
    Таємниці людського знання.

    Покажеш мені дорогу,
    Крізь «хащі» усі проведеш.
    Лиш якщо я матиму змогу
    Досягти Недосяжних Меж.

    О, Янголе! Шансу благаю
    Й захисту в тебе прошу!
    Заради Небесного Раю
    Я всі кола Пекельні пройду.

    Чистилища випробування
    Всі до одного я стерплю.
    Заради плоду пізнання
    Крізь Вогонь і крізь Воду пройду.

    Хочу знати для чого жити,
    Чи не марне людське життя?
    Поспіши, поспіши відкрити
    Таємниці Всього Буття.

    Мовить янгол: «Не переймайся,
    ЖИВИ і твоє життя
    Відкриє тобі таємниці
    Твого та людсього Буття».
    (березень 2008р.)


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  40. Олена Москвич - [ 2010.08.29 11:52 ]
    ШЕСТИДЕСЯТНИКАМ
    НКВД, неначе
    Чорним Вороном,
    закльовано (та душу
    не спотворено!)

    Як звіра хижого бу-
    ло упіймано,
    зацьковано «неблаго-
    надійного».

    І хоч життя його бу-
    ло приречене,
    та все одно ночами
    марив втечею!

    Скалічено, побито,
    Та не скорено!
    Душа скривавлена,
    Та не спокорена!

    07.02.10


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. Максим Едель - [ 2010.08.29 11:08 ]
    Оператор
    Як завгодно , не сьогодні. Електродні ,
    Електронні хворі massage не крилато
    В біти вбиті небажанням не схотіти. Не сьогодні.
    Абонент не може знати , імпотент – не лицар. Лати

    В спеку – дурість. Не дзвони мені , не треба.
    Хай і далі буде святом та язичницька потреба
    Фетишизм – мобільний взяти – все одно , що колір неба
    Поміняти ,фарбувати всю погоду в колір тебе .
    Клята , бісова потреба !

    Роз’єднати ,обірвати і жбурнути , наче гами
    Фортеп’янним смаком в простір . Прокричати –
    Оператор !Оператор ! я у тебе під ногами.
    Соціальні штуки ,вади і не менш цікаві чати.
    Абонент не може знати

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  42. Дмитро Чистяк - [ 2010.08.29 10:59 ]
    ***
    Ти ранньо сниш – така посмертна тиш! –
    В обіймах білих кущаться віргани,
    Та вже світліє першими дощами
    Сльоза висока – і тремти, тремти:
    На всі світи я викохав тебе,
    На прірву сині, на далеку осінь
    І на відліт над віком високосним,
    На тихий сон? – але посмертна тиш,
    Мій білий сну, як молодо ти сниш! –
    Так молодо, як по раптовій рані,
    Коли злетять і вибухнуть віргани.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (17)


  43. Богданка Борисова - [ 2010.08.29 10:21 ]
    Говори зі мною
    Говори зі мною
    Про життя, політику, останні новини,
    Про те, як тихо ступає осінь в наші світи
    Бродить вулицями, примножує наші провини
    Говори… Так розказуєш тільки Ти…

    Говори зі мною
    Про релігію, море, про майбутнє,
    Про те, як ми будемо жити після смерті,
    Говори зі мною, мій незабутній,
    Чесно, щиро, захоплено і відверто.

    Говори зі мною
    Про історію, роботу, далекі країни,
    Про те, як сіятимуть добро наші діти
    Говори зі мною, мій всеєдиний
    Говори, поки є час говорити...

    29. 08. 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  44. Михайло Десна - [ 2010.08.29 03:03 ]
    Відмовитися від
    А ми ніде не зустрічались
    у повній гущі з усіма?
    Чи, може, "ми" й не натискалось
    і "нас" як виміру нема?

    Зійди сюди, заглянь під люстру.
    Давай удвох шукати "нас"...
    Мені здається: тут не пусто,
    і все гаразд, і саме час.

    Лише натиснемо на клавіш
    і розблокуємось від "я"...
    Тобі цікаво? Ні? Поправиш:
    розкажеш, що таке "життя".

    28.08.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (6)


  45. Юлія Івченко - [ 2010.08.28 23:32 ]
    ***********
    А, щоб я не написала, ти мовчатимеш,
    Бо вразливий, як жінка, притому скромна,
    І дивитимешся у мене очима зірчастими
    В кавово-грішну й багатомовну.

    А в коридорах сліпих, в кориді гарячій
    Грона зриватимеш втішних панянок,
    Як обернешся, лелеко незрячий,
    Голову рватиме сіамська рана.

    Очі опустиш , радітимеш з того,
    Що кращий казкар і найліпший клон,
    Тільки на ранок - хітон не Ісуса Бога,
    Я ще учора гадала – клона.

    Стане тобі якось гірко . Полтава
    Чаю заварить , спакує мечі і речі,
    Якби з тобою ходила вродлива правда,
    Восьмим би горлом не мерзла втеча.

    Як би з тобою … А, врешті, хіба важливо,
    Як винороби оголюють сильні ноги…
    Ти, як нуга заліпляєш мені всі жили,
    Я і не знала що лід через тебе човгав.

    Кожна краплина озветься сурмою- струмом,
    Сумом загорне душу, як білий шалик.
    Я у тобі розлечусь на санскритські руни.
    Серце дзвенітиме, наче гірський хрусталик…



    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  46. Сергій Гольдін - [ 2010.08.28 23:44 ]
    За Шекспіром

    Ви знаєте, панове, ви сволота,
    Ви – втілення найгірших сподівань
    Звитяжних предків, що за Україну
    Загинули. Вночі кричать могили:
    Загиблі проклинають вашу ницість,
    Зрадливу сутність і щурячий розум,
    Що думку лиш одну плекає – жерти.
    Ви вмієте так гарно говорити,
    Брехати в очі, щедро обіцяти,
    Але ніхто із вашої когорти
    Тягар обов’язку не здатен гідно нести,
    Нікого з вас порядним не назвуть.
    Яка ж біда – така нікчемна шляхта!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Прокоментувати:


  47. Богданка Борисова - [ 2010.08.28 21:56 ]
    Переадресація
    Недосказаність в просторах лайфу
    Імпульси самотності, дефіцит дотиків
    Блукати мережами в пошуках кайфу
    Ти давно уже став моїм наркотиком.

    Ти гордо пливеш вздовж ліній абстрактних меж
    Десь у просторах пафосної псевдоготики
    я літаю пунктирами наших спогадів – стеж
    як я стала твоїм наркотиком.

    Падати вниз на каміння в судомах прострацій
    На історії спадок, чужі віковічні монументи
    Люди! Благаю, відключайте переадресацію!
    Молю вас, будьте завжди на зв»язку, абоненти!

    Вступаючи в полеміку з автовідповідачем,
    Дякую Богу, що говорю не з пилососом
    Ти став у душі моїй постійним відвідувачем,
    Ти навіть живеш у ній. Досі.

    28. 08. 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  48. Софія Кримовська - [ 2010.08.28 21:10 ]
    Сни
    Сни виповзають за рамки свідомості та
    реінкарнують нитками і пасмами шовку
    в рамках із дерева… Голка малює літа,
    те, що від літа до літа, напевне, пожовкне
    десь на комодах твоїх, чи її, чи його…
    Ділюся снами зі світом. І світлом. Тканина.
    Надто солодке, аж терпне, неначе кагор.
    Шию по чорному шовком і бісером нині…
    Магія знаків, яку і сама не збагну.
    Пальці поколоті. Справді, не серце – дрібниці…
    Вишиті квіти зі стін долітають до сну
    і розсипають насіння по стелі…. Насниться ж…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (9)


  49. Богданка Борисова - [ 2010.08.28 21:38 ]
    Я вчусь цінувати час
    Ловити миті натхнення в повітрі
    міксувати філософію, сенси, думки
    завтра нас можливо хтось зітре
    я писатиму навпшиньках, пошепки

    я сьогодні вчусь цінувати час
    він спішить, забирає собі твої кроки,
    мої слова, чиїсь сподівання, нас
    По собі залишаючи спокій.

    Ми витрачаємо його на патетику,
    Розриваючи замкнене коло циферблатів
    Перетворюємось з людей в синтетиків
    Плутаючись в павутинні контактів і чатів

    я вчусь цінувати час сьогодні
    в урбанізованому середовищі психів
    бо завтра це може стати не модним
    і замість слів може стати тихо..

    28. 08. 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  50. Богданка Борисова - [ 2010.08.28 21:03 ]
    Sierpniowy P.S.
    Серпнева усмішка - лагідна і прощальна
    Літні пост скриптуми, щедрість і щирість
    Відлітають з вітром думки печальні
    Журавлині ключі, а я з Тобою не наговорилась…

    Стежками юності, босоніж травами теплими
    Дихати, п’яніти, у невагомості поцілунків
    Пити з вуст твоїх дикий мед, зливатися римами
    Право на миттєвість, нам час – подарунок.

    Купатися в зорепадах серпневих красивих мажень
    Вітер щоранку приносить рідний запах твого волосся
    Життя починається восени - вона нам іще розкаже
    Як здійснити все, що не збулося.

    Ти бродитимеш слідом містом вишневого цвіту
    теплі спогади світлої юності даруватимеш
    І колись ми знайдемо в дитячих долоньках літа
    Те, що в старості нас на землі триматиме ще…

    Серпнева усмішка - лагідна і прощальна
    Вогні потягів, вечора втомлений спокій
    Проводжаю літо, до зустрічі на вокзальній
    станції мого міста дитинства наступного року…

    28. 08. 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.2) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1287   1288   1289   1290   1291   1292   1293   1294   1295   ...   1829