ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Вовчик Братик - [ 2010.03.26 23:07 ]
    Лети!
    Лети! Літай! Здіймайся в небо,
    Розбий простори, все порви!
    Відчуй ту силу незбагненну,
    Яка не згасне на землі.

    Лети крізь холод, заметілі.
    Забудь усіх, забудь усе.
    Відчуйчуй безмежне божевілля,
    Що піднесе, що понесе!

    Женись, кружляй, вируй у небі,
    Лети найшвидше за усіх!
    Минай найвищі урагани,
    Проходь крізь будь-які шляхи.

    Здобудь життя відчувши спокій
    Здобудь неспокій від життя.
    І щоб не бути одиноким
    Лети крізь прірву небуття!
    --------------
    жовтень, 2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  2. Вовчик Братик - [ 2010.03.26 23:41 ]
    Знайомство
    Познайомився з дівчиною,
    Що схожа на мене,
    Познайомився з душею,
    Що легко звикла до мене.
    Світло прокотилось по моїх очах,
    Неспокій пройшовся по словесних кущах.

    Запорошив повітря,
    Подихом натхненним.
    І розквітло віття,
    Морем здоровенним.
    Світло прокотилось по моїх очах,
    Неспокій пройшовся по словесних кущах.

    Дуже легко стало,
    Денне сонце пронеслось,
    Відчуття настало,
    Все аж затряслось
    Світло прокотилось по моїх очах,
    Неспокій пройшовся по словесних кущах.

    І земля здригнулась,
    І пройшов туман,
    І журба забулась,
    І пропав обман.
    Світло прокотилось по моїх очах,
    Неспокій пройшовся по словесних кущах.
    ------------------
    00:00, 14.12.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Вовчик Братик - [ 2010.03.26 23:16 ]
    жадобу пристрасть запалила...
    жадобу пристрасть запалила,
    невігластво пройшло в життя.
    а в нас лиш думка пролетіла
    про спробу свого каяття.

    тримати втіху не зуміли,
    летіти легко?.. ой, біда!..
    чому ж ми розум розгубили,
    чому ж настало забуття?

    легкий і ніжний помах страсті
    ще нас тримає до життя,
    але нам важко виживати,
    бо ми не чуєм відчуття...

    Нам треба лиш про те згадати,
    про те Ким є і Де ми є,
    а не постійно забувати
    про те ким є і де ми є..
    -------
    жовтень, 2009


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Наталія Біла - [ 2010.03.26 21:48 ]
    РАЙ
    У друзки дарована ваза
    (Ледве не влучив, зараза!),
    На клапті старий записник
    (Дужий який чоловік!),
    Хочеш зеленого чаю?
    З цукерками, я пригощаю!
    А хочеш - піди відпочинь,
    Кухлик пивка перекинь...
    Ні? То іди ти до біса!
    Лопнули нерви! Завіса!...
    Швидко у ліжко! І спати!
    Завтра все скло - позбирати!
    Вранці - цукерки і чай!
    Бо в мене є ключ!.. Прямо в рай:-)


    Рейтинги: Народний 4.88 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  5. Василь Думанський - [ 2010.03.26 21:38 ]
    Коли ти сам...
    У хаті смутно сонячного дня,
    І тюль на вікнах, наче білі грати,
    Коли далеко друзі і рідня,
    І не спішить ніхто зайти в кімнати.
    Там за шибками листя тріпотить,
    І сонце світить крізь віконні рами.
    А в грудях сумно, і душа болить,
    Та так, що і не вимовиш словами.
    Рожеві плями лізуть по стіні -
    То сонце йде до свого виднокругу.
    І, може, десь комусь, як і мені,
    В цей час також не вистачає друга.
    Якби-то знав, пішов на край землі,
    Якби-то знав, що це для когось треба -
    Повідступали б смутки та жалі,
    Щоб лиш схилить жадаючому небо.
    А так не ваблять радіо, книжки -
    Навіщо все це, як ділитись ні з ким...
    Та серце проситься кудись іти
    І хоче бути бажаним і ніжним.
    Тому так смутно сонячного дня,
    Коли ти сам у прибраних кімнатах,
    Коли далеко друзі і рідня,
    І тюль на вікнах, наче білі грати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (1)


  6. Оксана Рибась - [ 2010.03.26 21:51 ]
    Місто
    У темряви очі сліпі...
    Над містом ширяє гроза,
    І хмари на дощ не скупі –
    Це Вічності впала сльоза.

    Ти, місто пророків і бід,
    Вмираєш, – та знов оживеш.
    Вже погляд у сонця, як мідь,
    Як відблиск багряних пожеж.

    Ти – переплетіння доріг,
    В тобі зосередження вір.
    І Бог споконвічно беріг
    Тебе серед горя й зневір.

    ...І птаха злетіла в пітьму
    Й розрізала тишу крилом.
    Як важко, напевно, Йому
    Платити життям за добро...

    Як тяжко, напевно, було:
    Той хрест перекреслив буття.
    Та знову Життя зацвіло,
    І смерті нема вороття.

    Голгофа, і сонце, і степ –
    Назавжди у пам'яті нам...
    І як тобі, місто святе,
    Дивитися в очі вікам?..

    Розсудить усе часу плин,
    Бо ми іще не доросли:
    Варавва лишився живим,
    Месію ж на хрест вознесли.

    А місяць тоді був нісан,
    І зранку в сади в'ївся дим...

    У пам'яті все та весна
    І місто те, Єршалаїм...


    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (5)


  7. Олеся Овчар - [ 2010.03.26 21:24 ]
    Трикрапка...
    Як не зустрінемось у тиші,
    Розбитій поглядом чужим,
    То перетворимось на вірші,
    Замріяні сплетінням рим.

    Вже більше часу непідвладні,
    Слова обіймами замруть.
    Незримо здогад Аріадни
    Трикрапкою підкаже путь.
    Мабуть...
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  8. Софія Кримовська - [ 2010.03.26 20:52 ]
    ***
    Не стало хати, тільки комин
    дірою в небо. Полинами
    поріс останній теплий спомин
    від печі до гнилої рами,
    до того, що дощі лишили...
    Село мовчить у власній тіні,
    ганяє вітер пустку схилом,
    вростають стіни в жовту глину...
    І тільки за селом, на сході,
    порушуючи вічну тишу,
    приходять зрідка, при нагоді,
    близькі і рідні... Кладовище...


    Рейтинги: Народний 0 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (16)


  9. Артур Сіренко - [ 2010.03.26 19:47 ]
    Сон мертвого дерева.
    Мертве дерево спить
    Снами жовтими снить
    І не відає -
    Люди з чолом Герострата
    Волохаті створіння, вусаті
    Зубом сталі припинюють жур -
    З того дерева зроблять
    Знаряддя тортур...

    1988


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  10. Артур Сіренко - [ 2010.03.26 19:15 ]
    П’єро медитує
    (Низка неканонічних хокку)

    * * *
    Врятував дерев’яного дурника
    Він не знав, що вогонь це звільнення
    Смішний Буратіно…

    Перший монолог П’єро

    Вони теж ляльки
    В театрі абсурду
    Ці глядачі…

    * * *
    Тінь коливається маятником
    На землі, на траві, на воді
    Буратіно повісили…

    Другий монолог П’єро

    Кличуть лікарів
    Дерев’яне тіло
    Піду копати могилу…

    Третій молог П’єро

    Вони не втямлять ніколи
    Чому я з театру втік
    Ці голови повні тирси…

    Четвертий молог П’єро

    Хотів я зіграти Гамлета
    А не героя-коханця
    В цій виставі безглуздій…

    * * *
    Пішов шукати країну дурнів.
    Він не знав, що постійно в ній жив.
    Дивак Буратіно…

    * * *
    Бородань під деревом
    Запах хвої
    Шишка в руках…

    * * *
    З черепахою розмовляє
    Серед брудного озерця
    Літній ранок…

    * * *
    Сховала в пивниці
    Довгоносого шибеника
    Молода німфоманка…

    * * *
    Створений з дерева
    Деревом лишиться
    Поливаю квіти…

    * * *
    Запах палених ганчірок
    П’єро єретиком визнали
    В театрі ляльковому…

    * * *
    «Він був правий….»
    Буратіно зістарівся, бороду зачісуючи
    П’єро згадує…

    1995


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (5)


  11. Юлька Гриценко - [ 2010.03.26 19:48 ]
    Я не плачу
    Не плачу я,не плачу зовсім!
    То просто сонце так пече,
    Що мимоволі тануть сльози
    І тихо котяться з очей.

    Не плачу я, не плачу більше!
    То просто падають дощі,
    Що начитавшись моїх віршів,
    У шибку стукають вночі.

    Не плачу я, нема причини,
    І більше жити не боюсь.
    Без крил літати я навчилась!
    Весна ще плаче... Я сміюсь!


    26.03.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (11)


  12. Зоряна Ель - [ 2010.03.26 19:29 ]
    Життя як диво.
    тоненький промінь – життя-бо щойно лише в зачатті,
    ще тихо-тихо, але ритмічно долає пульс
    свої найперші жалі і втіхи, не спить, на чатах,
    для тебе ліпить майбутню землю із двох півкуль.

    довкола мрії рожеві ніжні, як легкий дотик,
    ще не до тіла, а тільки краю твого буття,
    і диво світу щодень уперто до тебе котить
    жага нестримна рости і жити, моє дитя.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (9) | "http://www.youtube.com/watch?v=yM4Tb9mkqTo"


  13. Анатолій Сазанський - [ 2010.03.26 16:28 ]
    ZZZZZZВЕЛИКОДНЄZZZZZZZZ

    ВЕЛИКИЙ БОГ -ЧАРІВНИЙ І ЯСНИЙ
    ЗАВМЕР В ОБІЙМАХ ДІВЧИНИ-ВЕСНИ..
    МАБУТЬ БИ ВІЧНО ВРОДУ ЇЇ ПИВ..
    ТА СОЛОВЕЙ..ГАРМИДЕР УЧИНИВ..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  14. Оксана Радушинська - [ 2010.03.26 16:53 ]
    Травневий дощ
    Занось дорогу на травневий дощ,
    Заводь осліплих блискавок до хати
    Хай остяки слідів їм труться в п’яти,
    І Шлях Космічний, в тріщинах розп’ятий,
    Проступить на руках вогнем порош.

    Занось дорогу на травневий дощ…

    Хай вікна б’ють поклони воронню.
    Крізь дірку в небі крик комет не чути.
    Чи варто знати і чи варто бути,
    Коли з молитви знов фільмують брути
    Абстракцію якусь у стилі «ню»?

    Хай вікна б’ють поклони воронню…

    Склепіння днів у стертих шорах рим
    Тепла діждатись часу вже не має –
    Крилатий кінь осідланий чекає…
    А далі – кіптява!.. А далі – Рим палає!..
    Бо атомами світ вселенський знає,
    Що серця стук живе не поруч з НИМ…

    В склепінні днів у стертих шорах рим...

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (3)


  15. Панна Марія - [ 2010.03.26 13:07 ]
    ***
    Ніч прихилила мене до своїх грудей,
    тихо дише... Тихіше, тихіше...
    Тільки чути, як листя тихенько шумить -
    то вітер десь мавку колише...
    Затихли думки, лишень почуття,
    тремтячі, як зорі на небі.
    Холодні перлини - на травах вечірня роса,
    туман мені ковдру ось стелить...
    Заснула...

    05.06.09


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.27) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (2)


  16. Олена Осінь - [ 2010.03.26 13:15 ]
    Доля
    Впало небо на отави зоряним шатром,
    Відпустив на пашу вітер коні.
    Я босоніж в степ широкий поночі тайком
    Утечу із шóвкових полонів.

    Сипле злóті місяць-бубен, аж роса дзвенить,
    Полином курúть жарке багаття.
    Як піду веселим кругом! І сльоза на мить –
    Тільки з вами я така багата.

    Пий же, душе, щем найтонший у тремкій струні,
    Пий вина міцного повну кварту!
    А коли останні іскри згаснуть у вогні
    Кинь, циганко, на удачу карти.

    Ворожи на слід колісний пилом на траві,
    На пахуче диким медом щастя,
    На курай, що при дорозі, й думи кочові,
    І на погляд пікової масті.

    Ніч поправить хустку жваво, наче молода:
    - Гей, ромале, вже в дорогу нині!
    Повертай на тихий берег, там твоя вода.
    Твоя доля, дочко, – очі сині.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (12)


  17. Роман Кисельов - [ 2010.03.26 12:31 ]
    На лижному підйомнику
    Це не від того, що в ручаї нічнім
    поганський місяць понасипав бурштину,
    і не тому, що ранку гарячий німб
    торкнув смереки і освятив долину,
    що в далі гори губляться голубі,
    а я лечу над ними у третім кріслі…
    Кохана, я лише завдяки тобі
    пасу в живому небі воскреслі іскри.

    ІІІ.2010


    Рейтинги: Народний 5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  18. Сергій Нечволод - [ 2010.03.26 12:55 ]
    Маленька дитина, що пробігає поряд

    Маленька дитина, що пробігає поряд,
    Вказує на твоє бачення світу,
    Тоді у мозку може спалахнути снаряд,
    Та навкруги виростуть квіти.
    *********************************
    Маленькі дива трапляються кожен день,
    Впусти їх до свого серця,
    Навкруги багато зір, сто тисяч сотень,
    Ти бачиш їх з мого віконця
    *********************************
    Прокинувся бо мені таке страшне здалося,
    Що я сто років не був на землі,
    Так я злякався, що страшне закляття збулося,
    Гаряча кров зупинилась в мені.
    **********************************
    Люди топчуть землю, але вони схожі на зомбі,
    В них не видно зовсім душі,
    Навкруги нас розкидані ж нами злі бомби,
    На вигляд дуже добрі й м’які.
    **********************************
    Я вірю у людство надзвичайно сильною вірою,
    Добрі Люди є серед нас,
    Так завтра ми визначимось прийнятною мірою,
    Й залишимо внукам Землі палас.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  19. Юлія Скорода - [ 2010.03.26 11:33 ]
    Народе, дій!
    Вже не плачемо, не клянемо,
    Чорноволіємо* хіба,
    Словоспис ми до рук беремо,
    Хоч невміло, з страхόм… та ба,
    Перші спроби, погляньте ж, вдалі –
    Запрацьовує механізм.
    В нас є духу на три педалі,
    Та країну ще жре комунізм.

    Так метімо ж ‘го, ґазди й ґаздині,
    З кабінетів службовців, з душ!
    Незалежність у нас не од нині,
    А ми топчемо досі глуш.
    В нас виходить, піддаймо сили –
    Україна в нас майже та!
    Як по совісті все робили,
    Так женімо й того скота!


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (1)


  20. Тетяна Левицька - [ 2010.03.26 10:55 ]
    Коштовний свiт
    Йду від цивілізації
    Та скреготу машин
    Туди, де в ніжній грації
    Цитринові акації
    Пірнають у полин.

    Де поле – фіанітами,
    Цирконієм – роса,
    Де коливає вітами,
    Бурштином перелитими,
    Черешенька-краса.

    Де світиться топазами
    Небесний палантин,
    А світ ярить алмазами,
    Виблискує смарагдами,
    Рубінами калин.

    2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (21)


  21. Василь Кузан - [ 2010.03.26 10:03 ]
    Я квітень увінчав присутністю твоєю
    Я квітень увінчав присутністю твоєю,
    Я з космосу дістав твоїх утіх вуста.
    Садам твоїм весна наснитися повинна –
    Усю вагу нестям воздам тобі сповна.

    Спотворена пітьма не проковтне ніколи
    Прозорих почуттів, тривог і протиріч,
    Достигла в полинах, потоптана двобоєм,
    Фатальності фата горить на вістрі свіч.

    Нестримну ненасить перебороти в силах,
    До сказу довести наближення чудес.
    Я квітень увінчав бажанням незбагненним:
    Торкнутися крилом глибин твоїх небес.


    2003 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (8)


  22. Олеся Овчар - [ 2010.03.26 09:59 ]
    Капелюшок для киці
    Сіра киця,
    хвіст у смужку,
    Захотіла
    капелюшка.
    Довго-довго
    вибирала,
    Але все
    не пасувало:
    В того – квітка
    завелика,
    Той – твердий,
    неначе з лика,
    В цього – бант
    не з того боку,
    А ще - стрічка
    заширока.
    Цей, напевно,
    бути може,
    Та сусідка
    має схожий...

    Сіра киця,
    хвіст у смужку,
    Дотепер
    без капелюшка.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (16)


  23. Тетяна Малиновська - [ 2010.03.26 08:51 ]
    Навіяне весною
    Її сплели з трави і змін,
    І з пелюсток . І трохи з неба.
    Розшили бісером краплин.
    Тримай весну. Тобі так треба.

    Її відверто ніжно обійми,
    Іди до сонця босими ногами,
    З думок зітри злу тінь війни,
    Яка блукає вічність поміж нами.

    Весну уперто сили попроси,
    Оновлення, шаленства і удачі.
    Тепло добра у серці воскреси
    Й побачиш: ти щасливий… наче…
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (11)


  24. Костянтин Мордатенко - [ 2010.03.26 06:37 ]
    Тліти серцем
    Брехня – в палáці… правда тіснúться,
    як хліб в печі… Вийшов на спáцір
    місяць… Душа – вагівниця
    світу… клацає

    ніч зірочками – лячно:
    не гріх – людська доля спить…
    Сон, як побитий кулачник…
    Мороз потúс.

    Час – непроторéнний злодій…
    Лід сніжно-щокий синів…
    Вірші: рабство, воля чи?..
    Як плита давитиме тіло в землі,
    вже відчуваю... боляче…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (9)


  25. Наталія Крісман - [ 2010.03.25 22:39 ]
    Любов до народу - єдина провина...
    Він мріяв про вільну, с в о ю Україну,
    Тернисту дорогу до неї здолав.
    Любов до народу – єдина провина,
    За що йому ворог життя обірвав.

    Безжальна система кидала за грати,
    Та це лиш зміцнило нескорений дух.
    З руїни зумів Україну підняти
    Очолений ним Чорноволівський РУХ.

    Любив Україну, не прагнучи слави,
    Та символом нації все таки став.
    За волю ми вдячні тобі, В’ячеславе,
    За те, що народ прозрівати почав.

    Та пам’ять народу – не тільки данина,
    Яку віддаєм Чорноволові ми.
    Навчаймось любити, як він, Україну
    І мудрими станьмо нарешті людьми!

    Системи рука посилає камази,
    Бажаючи дух український здолать.
    Та буде Вкраїна тоді лиш, як разом
    Зуміємо владу в тиранів забрать!!!
    2002р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  26. Ігор Павлюк - [ 2010.03.25 22:28 ]
    АСОЦІАЦІЇ
    Ангел, який сміється, –
    Це уже трохи біс.
    Маски – колишні лиця.
    Трави – маленький ліс.

    Мудрість – це перша старість.
    Ніжність – це юний ніж.
    Кобза – бабця гітари.
    «Так» – це вчорашнє «ні».

    Сонце – поганська свічка.
    Цукор – весела сіль.
    Постріл – це тиша вічна.
    Бог – то забутий біль...


    Рейтинги: Народний 0 (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (16)


  27. Наталія Крісман - [ 2010.03.25 22:35 ]
    ЧОРНОВОЛА БРАКУЄ ЖИВОГО!
    До 11-х роковин загибелі В.Ч.
    * * *
    Наче спалах, життя пролетіло,
    Обірвали його на півшлЯху...
    Вберегти ми Героя не вміли,
    Бо самі довго жили у стрАху.

    Будьмо з власним сумлінням відверті:
    Чорновола бракує живого!
    Та шануймо його хоч по смерті
    І навчаймося жити у нього.

    Україна ніколи б не стала
    Українська по суті і духу,
    Якби ми Чорновола не мали
    І його незнищенного РУХу.

    Якщо будем його пам’ятати,
    Обернем його слово у зброю –
    Гідну відсіч зуміємо дати
    Ворогам найлютішим в двобою.

    Нам би сотню таких Чорноволів!
    Україна б давно процвітала,
    Не були українці в неволі
    І державу міцну збудували.

    Хай ідеї його, мов зернини,
    Проростають сьогодні в нас рясно.
    Збережемо цей символ Вкраїни –
    Тоді житимем вільно й прекрасно!
    2002р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  28. Аніка Опацька - [ 2010.03.25 21:23 ]
    жильці
    так замало не спати вночі,
    і дивитись на сон твій божий.
    ми повинні мати ключі.
    ми жильці, а не перехожі.

    ніби гра, що не є вже грою,
    ніби крила,що рвуть лопатки
    переповнені ми з тобою,
    щоб порушувати порядки.

    сотні, безліч людей навколо,
    всі злилися в єдину масу.
    необхідно нам вийти з кола
    та зірвати нарешті маски.

    ми жильці, шо шумлять вночі,
    ми сусіди, що топлять завжди.
    але в нас є свої ключі
    і ми топимо вас від жажди.


    Рейтинги: Народний -- (4.92) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (3)


  29. Адель Станіславська - [ 2010.03.25 21:35 ]
    Спіраль
    Весняна ніч -
    солодка ніч
    з тендітних і
    тремтливих пліч
    злітає шаль....

    не біль
    не стогін
    і не плач -

    вуаль
    із павутини почуття
    кришталь
    сльозинок радості в очах -
    грааль
    святий і грішний водночас
    єднає нас...

    Спіраль, виток
    і ще виток
    і вже до неба
    до зірок -
    єдиний крок...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (6)


  30. Тетяна Кафтан - [ 2010.03.25 20:51 ]
    Стріли Купідона
    Даремно ти вважався невразливим-
    Жорстокий серцем, мов Пігмаліон.
    Але давно вже стріли Купідона
    Злотим дощем сіяють за вікном.

    Отак одної дощової днини
    Одна із них потрапить просто в ціль
    І у раніш жорсткому і сухому серці
    Поселить бурю тонких відчуттів.

    І серце твоє у ту ж мить розтане.
    Вогонь кохання сягне аж небес.
    І вже нехай там вічно він палає!
    Хай спалить зло, що гнітить так тебе!



    2006 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Юлія Мацигайло - [ 2010.03.25 20:34 ]
    Потрібен Ти...
    Сьогодні знову шоста ранку,
    Як вчора завтра і завжди…
    Холодний присмак від світанку.
    Не хочеться нікуди йти..

    Гарячий чай… Самотня чашка.
    Невтішні ноти пустоти…
    Їй так незатишно і важко.
    Тебе чекає. Ти прийди…

    Зігрій долонями своїми
    Таку тендітну, дорогу,
    Що серцем рветься у обійми,
    Врятуй, втопи печаль тугу…

    Із мрій і снів прийди до мене.
    Цілунком вранці розбуди…
    Створи цей світ як сьоме небо,
    Де будем завжди я і ти…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (7)


  32. Анатолій Сазанський - [ 2010.03.25 20:32 ]
    ZZZZZВЕСНАZZZZZZZ
    Сивину прапорів похилила Зима
    На руїну засніжених мурів..
    Та Мороза гука..а старого нема..
    І серденько надією дурить..

    Розплелася Ріка.У косички рясні
    Запліта Квітень бантики сині,
    І росписує землю в догоду Весні
    Праслав"янським забутим курсивом..

    На червону тарель лунко капає день..
    Лісовик у струмку мочить лапи..,
    І хмеліє..і в соняшних нетрях бреде..
    І смерічку розпатлану лапа..

    Сонце струни на піки ялин напина,
    І сміється..щебече.. палає..
    Все в чеканні завмерло.Красуня Весна
    На органі, за хвилю, заграє..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - ) | Самооцінка 3
    Коментарі: (5)


  33. Софія Кримовська - [ 2010.03.25 19:09 ]
    ***
    А нам хотілося пливти
    дощем у ріки темно-сині.
    Ми з блискавицею на «ти»
    були у ті липневі зливи.

    А ми вимірювали світ
    і хмари до села і діда.
    Було тоді... а скільки літ
    було мені?.. На жаль, і сліду

    не полишило те дівча.
    Вербу спиляли, всохла липа,
    де ми «жмурили» у «квача»,
    коліна дерли ціле літо.

    Змінилось вельми все, мабуть,
    хоча минула дрібка часу...
    Мій син пізнати хоче суть:
    - А хмари долетять до Марса?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (16)


  34. Олександра Барановська - [ 2010.03.25 19:31 ]
    Навіки з нами...
    Їх сліз ми не побачимо ніколи,
    І стуку не почуємо сердець.
    Гранітні й дерев’яні частоколи
    Хрестів холодних – пам’яті вінець.

    Їх не обнімемо ми в знак пошани,
    Не поцілуєм теплої руки
    Та у думках вони назавжди з нами,
    На місяці, на тижні, на віки…

    З небес сіяють посмішки привітні
    І вітерцем лунає рідний сміх…
    Кохані наші, любі наші, рідні,
    Ми пам’ятати будемо усіх!

    24.03.10


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  35. Олена Хмельова - [ 2010.03.25 19:54 ]
    Торкнись мене
    Торкнись мене холодними словами,
    Нехай від них я тихо затремчу,
    Зніми із мене крила, одяг, шрами,
    Хіба не чуєш, я давно прошу.

    Я так давно себе й тебе шукаю,
    У світі, де існує лише мить,
    Скривавлена, сплюндрована до краю,
    Загублених, зґвалтованих століть.

    Ми закохаємось уп’яте і востаннє,
    Напишемо і спалимо все знов,
    До біса рими, сварки і зізнання…
    Цілуй мене, доки не піде кров…

    Торкнись мене холодними губами,
    Хоча і нас не називали нами.

    2009р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  36. Ніна Яворська - [ 2010.03.25 19:53 ]
    Мало хвилин для любові
    Ця ніч, мов загорнута в смуток,
    в навушниках - знов Вакарчук.
    Гріхів невідмолених згусток
    до серця крадеться... Мовчу,
    боюся почути свій голос -
    він згірк від пустої брехні.
    Відміряв безжалісний Хронос
    так мало годин для весни,
    так мало хвилин для любові...
    Без тебе я вже не лечу.
    Не бійся, все буде чудово:
    в навушниках - знов Вакарчук...


    18.03.2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (1)


  37. Юлька Гриценко - [ 2010.03.25 18:47 ]
    Смак весни
    Сніданок, змазаний душею,
    А на обід пусті слова.
    Фальшива ласка на вечерю,
    До чаю - відчай і дива...

    Налив собі сто грамів болю,
    Мені - півлітра злих образ.
    Стакан, наповнений любов"ю,
    Перехилявся раз у раз.

    Свою байдужість у пакеті,
    Спали на синьому вогні.
    Я так ненавиджу дієти!
    Тому зготуй веснУ мені!


    25.03.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (9)


  38. Наталія Крісман - [ 2010.03.25 18:34 ]
    Весняна відповідь Юлечці Гриценко
    Весна прийшла, давай швиденько
    Над "і" сумне всі крапки став,
    Щоб ти нова і веснянЕнька
    "Вдягла" усмІшку на вуста!

    І розірвала коло зовсім,
    В якім сплелися зрада й біль.
    Поглянь на себе - ти не осінь,
    І не зимова заметіль.

    Ти - веснянЕ створіння гарне -
    Любов"ю мариш і теплом...
    Повідганяй усі примари,
    Щаслива будь усім назло!

    Повір мені - весна насправді
    Не року гарна лиш пора.
    Весна в душі - ми їй підвладні,
    Віват життю! Весні ура!
    24.03.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  39. Юра Тіт - [ 2010.03.25 17:13 ]
    Спустись з картини...
    Спустилась з картини в життя по сходах,
    Парасольку поставила біля каміна
    Спустилась з картини, а дощ не вщухає,
    Шепоче з краплинами каміння.

    А можливо це сон? А можливо наснилось?
    Переконую іноді дивлячись на тебе,
    Картиною в інше життя,
    Де пахне дощем твоє небо.

    Дерев осінніх голих тіні,
    Чекають весни, пісень пташок,
    А ти крок по сходах зробила,
    Я біля каміна від дощу геть промок.

    Спустись, один єдиний раз,
    Поговоримо про те що сниться,
    А можливо це сон? А можливо наснилось?
    Зійди. По сходах спустися.

    Переконую себе, що ти прийдеш
    І дощ врешті решт перестане
    Мене за руку ніжно візьмеш,
    І в очі з Любов’ю заглянеш.

    Та ні, це просто сон,
    Ці дерева ніколи не зустрінуть весну,
    І картина зникне з моєї стіни,
    Тільки дощ не вщухне. В вікно осені я зазирнув.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  40. Юра Тіт - [ 2010.03.25 17:15 ]
    Мій рай....
    Не видно з мого раю чудес
    Все як завжди і завжди
    Ніхто не вмер і не воскрес
    Одні слова і безліч правди.

    Де пекло проросло тремтливим гоном
    Не завітаю я туди і не зайду
    Не чутно з мого раю стону
    Не видно клопоту в біду.

    Нема… Не буде… Це ж мій рай…
    Я тут король і всі тут королі,
    Приходь сьогодні, інколи завітай
    Лиши всі біди, лиши думки всі злі.

    Прийдеш?... Мовчиш?! Мовчи…
    Не видно з мого раю чудес
    Приходь на мить на мить прийди
    Щоб почуттями я воскрес…

    Сьогодні ангели співатимуть джаз
    Як ніколи, для тебе, для мене…
    Сьогодні зорі танцюватимуть для нас
    Летітимуть барвами з неба…

    Приходь… Прийдеш? Мовчиш…
    Я знаю ти давно вже інша,
    Але вірші пам’ятають тебе
    Мені нагадує минуле тиша…


    Рейтинги: Народний 0 (5.31) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Коментарі: (3) | ""


  41. Зоряна Ель - [ 2010.03.25 16:05 ]
    *******
    та звідки у домі цей запах знайомий.. - аніс?
    яскраво і пряно, і терпко, це - пахне дитинство...
    і довгі ангіни, і вічно зашмарканий ніс,
    і сяйво знадвору незмінно оте золотисте,

    що кличе: « а де ти? а вийдеш сьогодні?», - а ні,
    то сонце в подушку хмарини обличчя ховає;
    притягує в теплі обійми цей світ, як магніт,
    коли вибігаєш на вулицю, виткану з таїн...

    анісові зорі на небі - весняні джмелі -
    нектар по краплині із пам'яті м'ятної носять
    у випічку з медом анісовим - для Амелі
    із поглядом вишні, хоча їй далеко за осінь.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (14)


  42. Олексій Кацай - [ 2010.03.25 16:54 ]
    Риммі
    Нам обріїв ще було вдосталь,
    хоча в галактичній імлі
    вже бгався евклідовий простір
    по рімановій кривизні
    і ста геометрій цунамі
    змивало зірок спориші,
    але у чудовій нестямі
    вставала веселка над нами,
    як периферія душі
    істоти, що проти всіх течій
    в астральному штормі пливе
    та й мертву чіпку порожнечу
    сколочує в слово живе.

    І тому зір мікрочастинки
    єднаються там в пелюстки,
    де в тиші живуть павутинки,
    а в громі – дощу крапельки,
    де в хмарах течуть краєвиди
    за обрії вчинків і див,
    де жде пані Римма Евкліда
    у римах космічних віршів.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  43. Олександр Христенко - [ 2010.03.25 12:03 ]
    ХІБА МОЖЛИВО ЦЕ ЗАБУТИ
    Я б не хотів тебе забути
    Ні тут, ні там – на небесах.
    В мені немає більше смутку
    І туга виболіла вся.

    Якби лише було можливо
    Ввійти в ту саму річку-час,
    Я б закохатись був щасливий,
    Забувши, що чекає нас.

    Здається, зовсім не ревную,
    Не заздрю іншому – тому,
    Якого пристрасно цілуєш,
    З ким ділиш ліжко не для сну.

    Хай Він дарує дні щасливі,
    Пилинки здмухує із ніг,
    Ночей кохання свіжу зливу –
    Дарує те,
    Що я не зміг.

    Ти промайнула теплим літом,
    Лишивши спогади мені,
    Як ті прості і щирі квіти,
    Що на моїм стоять вікні.

    Хіба можливо це забути:
    В руках тремтить кохання птах...
    І часові сповзають пута –
    І тут,
    І там –
    На небесах.
    24.03.10р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (14) | "ЗАСНІЖИЛО ЗАВІРЮХОЮ"


  44. Світлана Луцкова - [ 2010.03.25 09:42 ]
    Сережки
    У лісі пахло ялівцем,
    Гірким дощем, корою вільгою.
    Там юний березень тихцем
    Тужив за зрубаною вільхою.

    Він обіймав ще теплий зруб,
    Ще теплий стовбур, сумом зораний,
    Та їжачка трави, - свій чуб, -
    Куйовдив пальцями прозорими.

    ...Не стала, березню, тобі
    І я - ні другом, ні дружиною...
    Зірок трикрапки голубі, -
    Сережки, згублені, вільшиною.

    ... ... ... ... ... ... ...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (32)


  45. Юлія Радченко - [ 2010.03.24 23:28 ]
    Віддам усе... Хрипким двінкоголоссям…
    Віддам усе... Хрипким двінкоголоссям…
    (безцінна річ охрещеної зливи)...
    Мовчить немеліроване волосся…
    Бруньками захопившись хворобливо…

    Уявно - враз (з'єднались переброди)…
    Вгвинчу (в пітьму) квітневі саморізи…
    (бруківка – глина - градаційні сходи)…
    Смаглявий обрис ходить по карнизу…

    Тремтить емблема - юність засвітила…
    (зупинка – глобус - рятівна вечеря)…
    Відбитки пальців (перехолодило)…
    Амбітністю поставлені - на двері…

    В яру - туманно (шерхіт - над очима)…
    (тривоги – брухт – знебарвлення весняне)…
    Хрещена стрічка - вплетена незримо
    У стрункістю розділений світанок...

    У сплески правил, що заполовіли...
    (розподіл - вимір - квітні кольорові)...
    Забрати зможу - визначення вчила...
    Святинь безмірність (у одному слові)...
    2010 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (8)


  46. Адель Станіславська - [ 2010.03.24 21:36 ]
    Весна
    Прийшла весна в самій сорочці, боса,
    Пахучого чар-зілля принесла,
    і ворожила, розпустивши коси,
    аж поки у кохання проросла...

    Кохались трави у густих туманах,
    І мліла ніч у співах солов'я,
    І легінь-дощ хмільними почуттями
    шалів, і шал його пила земля.

    А вітер-шельма так запанібрата
    облесно обіймав гнучку вербу
    і поцілунками дурив завзято,
    немов любив лише її одну.

    Весна в розлогім буйнім дивоцвіті
    запалювала вогники життя,
    Стояли дні теплом густим налиті,
    Кохання дні до самозабуття.

    24.03.10


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (31)


  47. Сергій Гольдін - [ 2010.03.24 21:56 ]
    лежати на ліжку
    Лежати на ліжку,
    Дивитись в папір
    Білий, в просторі,
    Обмеженому клітинами.
    Намагатись створити
    Потрібний твір
    Для кмітливого хлопчини,
    Оточеного кретинами.
    Лежати на ліжку,
    Краєм вуха
    Чути передачу
    Про “останнього героя”.
    Ночами сниться
    Ростовська Шлюха,
    Схожа стегнами на Олену,
    Ту, що згубила Пріамову Трою.
    Як жити? Як жити?!
    Ніхто і ніколи не відповість.
    Стопчи сто чобіт,
    Задихнись від смороду шкарпеток,
    Загал погодиться,
    Що ти випадковий гість
    Серед галявин, вулиць,
    Котів та німфеток.
    Але усі помиляються,
    Всі, як один:
    Герої, сволота,
    Генії та перехожі.
    Я в цьому всесвіті
    Завше між вас ходив,
    І, наче Гарсіа Лорка,
    Дурнем ставав насторожі,
    Коли Пабло Неруда
    З блондинки знімав панталони,
    Коли місяць сміявся
    І підморгував зіркам лукавим.
    Я в цьому світі
    Шанував Одвічні Закони
    І намагався здихатись
    Гучної слави.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (3)


  48. Наталя Скосарьова - [ 2010.03.24 21:24 ]
    Біле
    Біле

    Білим віршем по білому аркушу
    Білим поглядом в білу стелю
    Білим ліжко твоє застелю
    Білим-білим

    Білим поглядом гляну на тебе
    Світло-грішним прилину спомином
    Білим-білим звучатиму гомоном
    Білим-білим

    Білим бинтом обв'яжу серце
    Білим місяцем біло світитиму
    Світлу думку про тебе творитиму
    Білим віршем
    ................................................
    Білим віршем по білому аркушу
    Білим віршем у твою душу
    Ніжним спомином тугу зворушу
    Білу-білу...


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  49. Олексій Набережний - [ 2010.03.24 21:23 ]
    Етюд
    Під вигуки "Ганьба", під лет яєць і свист
    на сцену вигріба Галантний Маньєрист!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  50. Юлька Гриценко - [ 2010.03.24 19:51 ]
    Давай
    Давай закінчимо, що розпочали.
    Над "і" крапки ще не стоять.
    Щоб потім темними ночами
    Не мріяти, коли всі сплять.

    І коло розірвемо зовсім!
    Бо потім зради не спливуть.
    І як прийде до Львова осінь
    Ми не згадаємо де суть.

    Давай зруйнуємо кордони.
    Згаси вогонь, що не вмирав.
    Щоб потім "лепси" і "гордони"
    Нам не співали про мораль.

    Допишемо обоє повість.
    Насамкінець єдине "стоп".
    Щоб заспокоїлася совість,
    Щоб пам"ятати хто є хто.


    23.03.2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 4
    Коментарі: (5)



  51. Сторінки: 1   ...   1343   1344   1345   1346   1347   1348   1349   1350   1351   ...   1829