ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Наталія Крісман - [ 2010.03.07 10:33 ]
    БОЮСЬ...
    Куди ж то котиться наш світ?
    Себе нерідко я питаю.
    Та важко той найти одвіт,
    Якого ще ніхто не знає.

    Думки сумнії і жорстокі
    На мене тиснуть звідусіль,
    Й мені, що маю більше років,
    Згризають душу, наче міль.

    Боюся я самотність свою,
    Та більше я людей боюсь,
    І що задушена юрбою
    Колись сама я опинюсь.

    Боюсь продати свою душу,
    Знайти сумлінню компроміс,
    Боюсь того, що жити мушу
    В ярмі чужому, повна сліз.

    Чого боюсь найбільше з того?
    Судить напевно не візьмусь.
    Боюся я згнівити Бога
    І власного страху боюсь...
    2001р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  2. Олексій Тичко - [ 2010.03.07 10:54 ]
    ***
    Я пальчики ніжні, маленькі долоні
    Зігрію теплом нерозтрачених сил.
    Січневі морози. Сезони холодні.
    А цей, як ніколи, казав старожил.

    Обставини різні, від нас незалежні.
    Неправильний хід - і життя ставить шах.
    Скриплять під ногами сніги перемерзлі.
    Ми разом. Нам тісно в широких стежках.

    Квартальні розлуки. Холодні вокзали.
    В стосунках чимало дрібних катастроф.
    Не вабить і запах гарячої кави,
    лише б чимскоріше лишитись удвох.

    Хай дивляться скоса і заздрять нам люди!
    Ще декілька кроків. Останній ліхтар.
    Зупинки на стежці. Обійми крізь шуби.
    Цілунків солодкий і ніжний нектар...
    23.01.10.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (11)


  3. Адель Станіславська - [ 2010.03.07 09:13 ]
    Поцілуй
    Поцілуй, приголуб, пригорни,
    Закружляй мене ніжністю вальсу,
    Пристрасть ночі в мені розбуди,
    Доторкнувшись губами до пальців...
    Захлинувшись шаленством твоїм,
    Від знемоги в обіймах розтану, -
    Розіллюся туманом густим,
    Солов'їною піснею стану.
    Серед зір, серед ночі - твоя,
    Засоромлена, тиха, невинна...
    Прошепочу кохане ім'я,
    І над обрієм пташкою злину.

    02.03.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (16)


  4. Олександр Сушко - [ 2010.03.07 09:40 ]
    Зі святом
    Ти - букет лісових конвалій,
    Запашних і тривожно-п'янких,
    Мої ліки від смутку й печалі,
    Від біди чарівний оберіг.

    Ти - чаклунка з очима наяди,
    Голос пташки із верховіть,
    Кожен день із тобою - це свято,
    Наче ціле життя - кожна мить.

    Ми цієї погожої днини
    Разом з сонцем раніше встаєм,
    Прокидайся хутчіше, дружино!
    З Днем народження, серце моє!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (10)


  5. Іван Редчиць - [ 2010.03.07 07:59 ]
    РУБАЇ***

    1
    Катма обов’язків, хоч є права,
    Тому щодня хмеліє голова,
    Притьмом до рук злітається грошва, –
    І море по коліна, і трава…

    2
    Не подолавши хащі привілеїв,
    Шукають доокруж якісь ідеї.
    І, мабуть, не здивується ніхто, –
    Зійшлись до гурту лиш одні пігмеї.

    3
    Мовчать закони і мечі мовчать,
    Неначе в нас господарює тать.
    Як швидко зносять цю високу гать –
    Студені води, як ворожа рать.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  6. Софія Кримовська - [ 2010.03.06 23:53 ]
    Привіт тобі! (Любителям телефонних та Інтернет-романів)

    Привіт тобі! Хай baby і салют!
    Я дякую мобільному прогресу –
    про всі дрібниці і що я люблю
    не очі скажуть – тільки смс-и.

    І будуть ночі пристрасні по тім
    з притуленим мобільником до вуха.
    Солодких звуків, подихів потік,
    зізнань обох. Лише не спи, а слухай.

    Ти проміняєш півжиття на ті
    палкі розмови і дзвінки поночі.
    Ти, мо’, коли реальності хотів?
    А я іще один мобільник хочу!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (35)


  7. Богдан Чернець - [ 2010.03.06 23:22 ]
    Тінь
    Ця тінь так дивиться на мене,
    неначе зупинився час.
    Неначе бісектриса долі
    зламала тонко шитий план.
    Ця тінь крадеться тихим горем
    у вечір наших сподівань,
    народжених перед престолом
    ранніх присяг і побажань.
    Ця тінь витає сірим смогом
    в повітрі нерозкритих мрій,
    у просторі забутих Богом,
    чи несказанних нами слів.
    Ця тінь питанням проростає
    про незавершену любов,
    про час Голгофи у долонях
    розділених чужим руслом.
    Ця тінь так дивиться на мене
    неначе я вже не живу.
    А я усім своїм благанням
    надії клапоть в Бога рву.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  8. Тата Рівна - [ 2010.03.06 21:50 ]
    СЛИВА
    Беложелтопенным
    И ароматным дивом
    Слива цвела. –
    О, Боже!
    Как цвела эта слива...
    Словно лучший наряд
    Нежной Одиллии,
    Слива цвела
    В предвкушеньи идиллии.
    И на вопросы
    Наверное будут ответы…
    Где ты, мой милый?
    Любимый, где ты?

    Если постель пуста –
    Значит, принцесса не та.
    Значит, у принца
    Есть удивительный дар –
    Неуловимым,
    Неуязвимым быть,
    Самым желанным быть…

    Тихо, мягко и безупречно. –
    Красиво
    спела слива –
    чернильно-черная повесть
    Одетты…
    Слива созрела,
    Спелая слива осыпалась
    грусти плодами
    Где ты, мой милый?
    Любимый, где ты?....

    28.05.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (5)


  9. Тата Рівна - [ 2010.03.06 21:09 ]
    Моя шкура – как тот новогодний мешок
    Моя шкура – как тот новогодний мешок
    Всякой дрянью и снедью набитый до верху:
    рис, булавки, узвар, свежевыжатый сок,
    шарф, заколка, носки и вчерашняя перхоть.
    Ноготь сломанный, два золоченых перстня,
    холод, капля духов и обида на мужа,
    горстка старых стихов, что ушли от меня,
    горстка новых стихов, переваренный ужин.
    Рюмка водки, бокал минеральной воды,
    зуб, который болел и был вырван давеча,
    пухлый старый блокнот, повидавший виды,
    поминальный хлебец да остывшая свечка.

    А накал, а навар – у огня, за чертой,
    за границей всех в мире живых отношений! -
    Я прошу тебя быть мне чужим. Мой покой
    нарушая - избавь от иных нарушений.

    Просто эти глаза… - подойди не спеша,
    загляни, ты поймешь всю нелепость открытья –
    это дыры сквозных продуваемых шахт
    и фонарика два. – Маскировка. Прикрытие…

    Я спешу отдавать понемногу из недр,
    оттого, что мой час приближается звонко,
    и дрожит оголенный измученный нерв,
    как худая спесивая собачонка.

    В том мешке, что тебе послужил, есть грехи –
    много черствых, протрухших сухариков тонких,
    набивая мешок – я читала стихи
    и скулила голодная та собачонка.

    Не проси ничего. И не бери что дают –
    уходи, если в ловах лиса или рысь. –
    Только белая лань. Только первый салют. –
    Забирай свой мешок. Не крести. Не вернись..и…
    16/01/2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (5)


  10. Григорій Слободський - [ 2010.03.06 21:31 ]
    ...
    На лісові поляні
    Біля тихої річки
    Появились голубі
    Вишивані стрічки.
    Білі сніги в лісі
    Ще геть не розтали
    Фіалки з під землі
    Голови підняли.
    Сонце золотисти
    Світить та не гріє.
    Тепло в лісі шелестить,
    То весняний вітер віє.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  11. Тетяна Роса - [ 2010.03.06 20:48 ]
    Акроасоціації
    Простяглись між галактик відстані,
    Оповиті туманів вирами.
    Електронних зарядів пристані –
    То розхристані мозку звивини.
    «И» початки у слів вимріює,
    Часопростір думок єднаючи.
    Нанобезмір глибини міряє,
    Істин сотні в одну сплітаючи.

    Між космічних орбіт ікарами
    Астероїди гублять висоти,
    Й наче стали серця пульсарами
    Серед всесвіту пилу, а потім…
    Тихо так проростають відстані
    Елементами невідомими:
    Розквітають світи нелистані,
    Напинають вітрила домену
    І говорять, що «наче вдома ми».


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  12. Олексій Тичко - [ 2010.03.06 20:37 ]
    Дзвінок у минуле
    Той самий будинок, похилена вишня.
    Той самий дзвінок, і такий голосний -
    мелодія давня, незмінна, колишня,
    під гавкіт собачий, достоту не злий.

    Він лапу подав, мабуть, родич ще того,
    що запах мій знав. Не живе скільки пес.
    Я кроки почув – відчинились розлого
    облупнені двері...
    Твій образ воскрес!

    Ти ледь посміхнулась, самими очима.
    Нерадісний погляд. А, може, це гра
    ще з того сторіччя? Для мене незрима
    була без емоцій ти, словом скупа.

    Гірчить знову кава, немов того ранку.
    Не в радість, не в смак мені Бахуса грам.
    Шпалери сучасні. Портрети у рамках.
    І мій в синій рамці притулений там.

    В минулім сторіччі далекі дороги
    у пошуках істин під відблиск заграв.
    Ну що нам тепер нескупі монологи?
    Якби ж так раніше... Якби ж я все знав...
    04.09.2009 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  13. Вітер Ночі - [ 2010.03.06 19:07 ]
    Пусть слова запоздали...
    Пусть слова запоздали на тысячу лет,
    И в глазах твоих осень дождями пугает.
    Пусть у завтра для нас ничего больше нет,
    И короткие встречи к разлуке стекают.

    Всё равно не жалею ни прожитых дней
    В этом странном безвременье жгучей печали,
    Ни бессонных, затерянных в мыслях ночей,
    Что тебя мне по капле тогда открывали.

    Не жалею души, обожженной огнём,
    Не жалею, что сердцем к тебе прикоснулся,
    Что при встрече с тобой, как о камень споткнулся.
    И о том не жалею, что будет потом.

    1995г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (19)


  14. Наталія Крісман - [ 2010.03.06 19:29 ]
    Найсолодша з всіх омана
    Хто тебе вигадав, Любове?
    Він божевільний був, мабуть.
    Це почуття таке чудове,
    Але й отруйне, наче ртуть.

    Від неї біль і насолода
    Сплелися міцно у клубок.
    Любов – підступна нагорода:
    Красивий з терня нам вінок.

    Мабуть, ти створена поетом,
    Що теми вичерпав усі.
    Навік залишишся секретом
    Глибин непізнаних душі.

    Хто тебе вигадав, незнана?
    Ніколи це не взнаю я.
    Ти – найсолодша з всіх омана
    В пустелі нашого життя!
    2001р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  15. Наталія Крісман - [ 2010.03.06 18:12 ]
    ЗРАДЛИВІ ДУШІ
    Зрадливі душі, закриті очі
    І мов зачинені серця на ключ.
    Шукаєм світла в царині ночі
    Й пряму дорогу посеред круч.

    Так близько правда повз нас проходить
    І щастя іншим шляхом іде.
    Ніхто не знає, чом так виходить
    І хто ця сила, що нас веде.

    В міцних обіймах сплітаєм руки,
    Про вірність клятви летять із вуст.
    А потім знову стаєм, мов круки,
    І губим совість й тверезий глузд.

    Зрадливі душі, закриті очі,
    Серця на ключ закриті теж.
    Не знайдем світла в царині ночі,
    А лиш відлуння власних пожеж...
    2002р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  16. Наталія Крісман - [ 2010.03.06 18:30 ]
    Система, що душу калічить живу
    Так боляче битись об стіни свавілля
    Системи, в якій я безправно живу.
    Тут схоже життя на якесь божевілля,
    В якому калічать нам душу живу.

    Могла б і я жити й нічого не бачить,
    Могла б і я слухати, але не чуть.
    Та совість ніколи моя не пробачить,
    Якщо з себе рабську не витравлю суть.

    Якщо не зумію з колін врешті стати
    І з себе кайдани усі не зірву –
    Себе я навіки посаджу за грати
    Системи, що душу калічить живу!
    1999р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  17. Лариса Ліщук - [ 2010.03.06 17:35 ]
    Їжачок
    Де бував ти їжачок?
    Де набрав ти голочок?
    Як зумів їх наколоти
    Ти на спинку і боки?
    Де скажи мені хутчіше
    Ти знайшов боровики?
    Та їжак мовчить уперто
    Лиш сопе собі під ніс.
    Я хотів його погладить
    Та отримав голок ліс.
    Не збагну у цьому лісі
    Де нога, де голова.
    Перекочую по стежці
    Колобочка - їжака.
    «Відпусти: - шепоче тато,
    Не займай ти їжачка,
    Бач злякав його й отримав
    Ти колючого клубка,
    А як гарно поведешся
    то можливо він тобі
    сам покаже і розкаже
    таємниці лісові».


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.21)
    Прокоментувати:


  18. Лариса Ліщук - [ 2010.03.06 16:30 ]
    * * *
    Скрипить каштан промокший до кісток
    Оголений північними вітрами.
    І б’ється в тузі зморщений листок
    Один - єдиний між холодними гілками.

    Йому б у літо знову повернуть,
    Пошепотіти з вітерцем гарячим
    І небу в очі сині заглянуть.
    Набравшись в сонця теплоти і вдачі.

    От так і ми бажаєм вороття
    В ті дні де щастя наше вирувало
    Де нас кохали і кохали ми
    І вічності було нам завжди мало.

    Усе минає, сплинув щастя час
    Залишив гіркість зрад, розчарування
    І як листок надії ще бринять
    Примарні нездійсненні сподівання.



    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (3)


  19. Ірина Зелененька - [ 2010.03.06 15:04 ]
    ***
    Як ти важко живеш -
    дотинає юрба і вклякає.
    Знову мученик рими
    подібно до вірша прозрів.
    І на капищі слів
    перебендею муку питаєш,
    бо неволя - звичайне,
    прекрасне - у схові, у сні.
    А потворне тобі
    подає дві руки і сандалі,
    та волосся густе
    уникає тернини, хреста.
    Розпинали - Мужів,
    а народи - на ланц упинали.
    Хто спасенний від правди?
    Історія і простота.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (6)


  20. Іван Редчиць - [ 2010.03.06 15:47 ]
    РУБАЇ**
    1
    Свободу мислі і свободу слова
    Не закують у золоті окови,
    Якщо твоя, нащадку мій, душа –
    Не попаде в тонкі тенета змови.

    2
    Знайду колись я філософський камінь,
    Схоплю його тремтячими руками,
    І більше не баритимусь ніде,
    Минаючи задушні фіміами…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (15)


  21. Юрій Матевощук - [ 2010.03.06 13:10 ]
    Спалах вічності
    Серед тих розмитих світлом меж,
    Розумієш, що не треба цих прелюдій,
    Я ж також, нажаль, із них я теж –
    Щось на кшталт голодної приблуди.
    Так, можливо всьому є ціна,
    Ми заручники своїх незримих еґо,
    Тільки зовні все повік дарма,
    Навіть більше супер-стар чи мега.
    І не треба так молити завтра, –
    Скільки в світі щастя, стільки й в світі бід,
    Споглядаючи, тобі хтось тихо заздрить,
    Споглядаючи, плює услід.
    Ці хвилини надто довгі без смирення,
    Я ж також не відаю про час,
    На зчерствілий хліб малиновим варенням,
    Мов на душу тілом із прикрас.
    І не варто жити без ілюзій –
    Це щось більше ніж буденний мізер,
    Знати б, де насправді вірні друзі,
    Вороги, байдужі, жертви візій.
    Серед лих і просто супокою
    Розумієш світ крізь спалені листи…
    ..................................
    Я хотів би навіки лиш бути з тобою,
    У житті і деінде лиш ти.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  22. Оксана Салюк - [ 2010.03.06 10:55 ]
    Чужа казка.
    Ми у мріях сотворили казку:
    Тиху й добру, з шепотом дібров.
    Тільки що, скажи мені будь-ласка,
    Ти у ній поганого знайшов?

    Може, шепіт був не довподоби,
    бо тобі подобались пісні?
    Може, казка завсім не про тебе,
    Просто, так хотілося мені?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Прокоментувати:


  23. Юрій Лазірко - [ 2010.03.05 23:39 ]
    Кров`ю до нитки
    Кров`ю до нитки... Сніг.
    Тане сей танець білий –
    ніби зима в мені
    нишком скрадає тіло.

    Що їй – до зради уст,
    як до Христа приходу.
    Я вже не попрошусь
    з вин вибирати воду.

    Виберу те – що є –
    маю напевно право.
    Боже, ти мій круп`є,
    зліва душі... чи справа?

    Справа – колодна інь,
    зліва – не янь, не карта.
    Просто від Бога тінь,
    висохла ніби кварта...

    Висохла – аж цілком
    світиться та тріпоче.
    Сива, як молоко
    з вим`я кобили-ночі.

    Впала, іще паде,
    випала – п`ядь і свят я.
    Холодно, мов Едем
    зрубано на розп`яття.

    5 Березня 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (21)


  24. Олександра Барановська - [ 2010.03.05 22:11 ]
    весна
    А на дворе опять весна!
    Цветут сады, щебечут птицы!
    Ну как тут можно не влюбиться?
    Ведь на дворе опять весна!

    Ну как тут можно не влюбится?
    Поют веселые девицы,
    Смеются парни у водицы!
    А на дворе опять весна!


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  25. Ірина Моргун - [ 2010.03.05 22:50 ]
    залежність
    Із почуттів зроблю терпке вино,
    Міцне-міцне, як сон у немовляти,
    І вип'ю залпом – що мені втрачати,
    Коли і так все втрачено давно.

    І захмелію… дивна, дивна мить -
    Я у тенетах згубного спиртного.
    Все п’ю і п’ю. Хоч знаю, що від нього
    Страшенно вранці голова болить.

    А потім скажуть – треба лікувать:
    Залежна, хвора, аморальна жінка..
    Судіть мене, неславте, люди! Тільки
    Не дай вам Бог жонатого кохать...

    березень 2010


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.34) | "Майстерень" 5.25 (5.24)
    Коментарі: (2)


  26. Олексій Кацай - [ 2010.03.05 21:14 ]
    Стрибок
    Вир Галактики. Темрява. Світло. Туман.
    Океан.
    І впадає життя у коловерть зірок,
    мов струмок.

    Там квазари, пульсари, подвійні сонця
    і серця.
    Одного лиш в гольфстримах орбіт не знайти –
    самоти.

    Тож в розгубі не стій,
    тож пірнути зумій
    у прибій
    паралельних світів
    та зустрічних життів,
    променів.

    А щоб линув прибою той пінявий звір
    аж до зір,
    я земного повітря до болю вдихну
    глибину.

    Після випірну, видихну власну пусту
    мілкоту
    та й залишусь без берегу, обріїв, меж…
    І ти теж.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  27. Олексій Кацай - [ 2010.03.05 21:57 ]
    Металева хуга
    Сонце кристалічних бадилинок
    прогоряло наскрізь, до повік.
    Лезами розпечених сніжинок
    світло краяв металевий сніг.

    Сумно свій видзвонювали джаз
    в мікрофоні звуки безборонні,
    наче себе хтось в останній раз
    на дитячому грав ксилофоні.

    Тіло вже занурилось душею
    у стоячі хвилі небуття
    й зореліт старий спотів іржею
    в спеці цього неземного дня.

    Рушіїв його затихла фуга
    і, в обшивку вп‘явши сотні жал,
    вже розпочиналась справжня хуга
    й наметала на мене метал.

    Потім викорчовувала шпарко
    і опори, й спогади, й думки,
    щоб сумне не розлітання кварків
    від Землі відтяти навіки.

    Та на ній хтось зойкнув на морозі
    й виявився припнутим ізнов
    нервами до тіла – чуйний розум,
    як до серця венами – любов.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  28. Наталія Ом - [ 2010.03.05 21:03 ]
    ДЕНЬ ЖІНКИ
    День жінки, день кохання, день свободи,
    Звабливий аромат його парфумів,
    Під простирадлом втрачених тріумфів
    Нагодує вчорашні насолоди.
    День щастя, день надії, день фантазії,
    Пелюстки радості на різних континентах,
    Під дотик тіла, вуст, немов комета,
    Пульсує в серці... Вбивчі ефтаназії...
    День роздумів про сонце, вітер, квіти,
    І дотик твоїх рук, ще не забутих,
    В яких блакить туманна злої суті,
    У вірності, з якою буду жити…


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.14)
    Прокоментувати:


  29. Зоряна Ель - [ 2010.03.05 21:35 ]
    Як завше
    одну кавову ложку смутку
    в мигдалевий горішок ока -
    так несолодко, віриш, нудко,
    і невчасно, ото морока.

    одну чайну ложку тривоги
    в порцелянову чашу серця,
    подрібнивши її до того ж,
    на додачу до дрібки перцю.

    одну липову діжку щастя
    до щоденно пісного тіста -
    не багато, і - ще, баластом,
    краплю дьогтю...
    як завше,
    після.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (12)


  30. Ірина Кримська - [ 2010.03.05 19:57 ]
    Синий вокзал
    Сперва — о мелочах, о главном напоследок
    мы помолчим: без риска обещаний.
    Твой сигаретный дым прозрачен и неедок,
    а голос диктора твой новый путь вещает.
    Да, проживем и так, о лучшем вспоминая,
    не ожидая встреч, банальных лишних слов.
    И только этот миг мы, нет, не променяем
    на веру зыбкую в "до-гробную" любовь.
    И знали мы, что тихое прощанье
    нам станет оправданьем. (Вот капризно
    внутри состава снова пропищали
    привыкшие к движенью механизмы).
    Не докурил. Бросаешь сигарету
    и смотришь мне в глаза. Нет, не бери
    моей руки — в заложницы ответа.
    (Вот семафор предупредительно горит).
    Езжай. Молчи. На все мне хватит силы,
    а против грусти — памяти о нас.
    Последний контур: тихо поезд синий —
    в туман, в туман. Пустой перрон. Одна.
    Как хорошо, что тишина и холод,
    что можно нехотя уйти от них
    большим вокзальным чужелюдным холлом,
    сквозь проходя таких, как я, одних.
    Вернуться к прежней жизни. И подарков,
    снов, фотографий не боясь твоих...
    где молча перейдешь разлуки арку,
    воспоминанья разделяешь на двоих.
    Нет горьких слез, упреков, нет истерик.
    За меру счастья благодарна, что сполна
    мне заменила прежние потери.
    Не потеряю больше — ведь одна.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (9)


  31. Ірина Кримська - [ 2010.03.05 19:11 ]
    Молчи...
    Молчи и созерцай. И соответствуй мигу.
    Напитывайся тишью и созидай ее.
    Прекрасно — лечь немой страницей в книгу,
    которую прочтет чужое бытие.
    Растягивай слова на отзвуки созвездий
    и эха жди из бездны тишины.
    Будь в этой жизни будто бы проездом
    в страну иную из иной страны.



    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (1)


  32. Олеся Овчар - [ 2010.03.05 16:12 ]
    Гамачок
    Павученко Павучок
    З павутинки гамачок
    Натягнув поміж листочки
    Там, де квіти в холодочку.
    Спозаранку, мов дитинка,
    Колисалась в нім росинка.
    Потім вітер пустотливий
    Подрімав у нім щасливо.
    Промінець золотоокий
    Погойдатись теж не проти.
    Ось так диво-гамачок
    Сплів маленький Павучок!
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (12)


  33. Ірина Зелененька - [ 2010.03.05 15:45 ]
    ***
    Стагнація журби, відкрита рана тиші...
    У цій весні весло замучиться в човні.
    На лісові кущі набріхують лисиці,
    і випиті до дна розтерзані пісні.
    У березні церкви викочуються з неба,
    кадильно пахне світ, і миро – від ріки.
    Але плащі граків ріллею проминають,
    але нічні дощі – немов комірники.
    На світло вийде вірш, за руку, мов дитина,
    бо здавлена струна луною по Трубіж.
    Мабуть, у цій весні лишити маю право
    хоч крихітку себе лише самій собі…

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (8)


  34. Олександра Барановська - [ 2010.03.05 15:48 ]
    Асоціації
    Зорі, небо, місяць, небо, зорі,
    Ніби хвилі у людському морі,
    Колихають розуми і душі,
    Як легенький бриз в людській задусі.

    Сонце, квіти, поле, квіти, сонце –
    Тепле щастя в крихітній долоньці,
    Ніжний спогад славного дитинства,
    Дерев’яна батьківська колиска.

    Горе, щастя, спокій, щастя, горе –
    Темні й світлі плями на просторі
    У житті звичайної людини.
    Радощі і смуток – все єдино!

    05.03.10


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  35. Лариса Ліщук - [ 2010.03.05 15:10 ]
    Батьківщина
    Люблю, Україно, тебе у ранковій росі,
    Закутану в пишні весняні тумани,
    Ти знов постаєш у прадавній дівочій красі,
    Що в серці моєму повік не зів’яне.

    Люблю твій нарід, що у праці важкій
    Дорогу до Бога торує віками,
    І Матері Божої лик неземний,
    Що землю від бід закриває руками.

    Люблю твою пісню, де серце народу живе,
    Від неї душа наповняється радісним щемом,
    Вона в покоління любов до Вітчизни несе,
    І лине мов дзвін між землею і небом.

    І де б я не була, я згадую, краю, тебе,
    Моя сивокоса святая Вітчизна.
    Нехай твій Дніпро дужі хвилі до моря несе,
    Й земля розливається золотом зрілого збіжжя.

    2008р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.21)
    Прокоментувати:


  36. Тетяна Роса - [ 2010.03.05 14:24 ]
    Не бездоганна
    Не бездоганна… Ну що там, проїхали.
    Я ж бо не риба, водою не дихаю.
    У банці її із водою з-під крана
    Тримай і кажи: «О, моя бездоганна!»

    І птахом співучім ніколи не стану,
    Аби ти сказав: «О, моя незрівнянна!»
    Слова твої всі – не у стіну горохом,
    Я просто співати не вмію нітрохи.

    Ніколи гора не зійдеться з горою.
    Я не бездоганна. Милуйся отою,
    Що десь там, у небі, прекрасна й осяйна.
    Ми ледве знайомі. Я - жінка звичайна.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  37. Олена Осінь - [ 2010.03.05 13:14 ]
    Веснянка для донечки
    Пробуди-буди
    З талої води
    Люба веснонько!
    Заплети-плети
    Березню мости
    Перевеслами.
    Із роси-краси
    Квітом зарясним
    Умий личенько.
    Та здіймись-устань
    У тендітний стан
    Мов вербиченька.
    І в кривий танок,
    У веселий скок
    Попід берегом,
    Побіжи-біжи
    Полем до межі
    Юно-зелено.
    Щедрі промінці
    В овес-пшениці,
    Рясне житечко,
    Освяти світи
    Сонцем золотим
    Тепле літечко.
    Зашуми-шуми
    Листом у громи,
    В лузі явором,
    А як припече
    Ми тобі спечем
    З тіста жайвора.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (20)


  38. Володимир Ящук - [ 2010.03.05 12:28 ]
    Юність
    Аж ти юносте! Мій незрівнянний, омріяний день,
    У шаленстві кохання, в безумстві незнаного лету.
    Не забуду я таїнства сонця, і сміху, й пісень,
    Як зустріне країна безжального вітру й замету,
    Як мине ця коротка, яскрава, примарлива мить,
    Як залишаться десь у минулому спалахи щему.
    Буду спогадом жити, за днем проминулим тужить,
    Напишу я про день цей і світлу, й журливу поему...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.22) | "Майстерень" 5.25 (5.15) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  39. Мирон Шагало - [ 2010.03.05 12:48 ]
    Марцює
    Марцює!*
    То примара зими,
    що по небу гарцює
    на хмарі у клоччя подертій.
    Знов біло!
    В цьому винні всі ми,
    бо прощали невміло
    її забаганки відверті.

    * марцює (галицьке) - короткочасне повернення зими в марці (березні).

    (2010)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (6)


  40. Олександр Сочан - [ 2010.03.05 11:40 ]
    Тільки в снах
    Не можу запалити ліхтаря.
    Якісь клуби тьмяніють як примари.
    У небі мерехтить одна зоря,
    Все інше проковтнули темні хмари.

    Із пам’яті не стерлася ще мить,
    Коли оспівувала щастя ліра.
    Іще любов у серці десь щемить,
    Та без надії вже вмирає віра.

    Не освятити храм без вівтаря,
    Хоч псалтиря до шкіри перечитуй.
    Та як же з серця зняти тягаря.
    У темряви запитуй – не запитуй.

    Світає вже, та обрію нема,
    Туман лиш навкруги важкий і сірий.
    Допіру глузд поглинула пітьма,
    А почуття полинули у вирій.

    Не можу запалити ліхтаря.
    Крізь морок вогник мій не проростає,
    Що все це сон, вже здогадався я,
    Бо тільки в снах тебе я пам’ятаю.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.2) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Прокоментувати:


  41. Наталя Карраско-Косьяненко - [ 2010.03.05 10:39 ]
    Здається
    Мені здається, більше я не в силах
    Летіти краєм зоряних світів.
    Висять підрізано-болючі крила
    А поряд – ситі погляди котів.

    Сама я стала сита і безслівна,
    Неначе загубила щось у сні.
    Немов занурилась у воду дивну,
    Де ледь пересуваюся на дні.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.22) | "Майстерень" 5.25 (5.23)
    Прокоментувати:


  42. Віктор Цимбалюк - [ 2010.03.05 10:42 ]
    Березневі дерева
    …Боги наші – суть великі родичі…
    Велесова Книга (дощечка 33)

    …Березневі дерева стоять, як Дажбожі кумири…
    Зі сповитих югою Небес висівається сніг…
    На поранених скронях дерев запікається миро…
    Те, що бігтиме в квітні річками у мене з-під ніг…

    …Я проходжу щодня по озимих полях, як Предтеча,
    Неспокутаний волхв, несповіданий синій туман…
    В мене чари живі, бо щодня я дивлюсь, як під вечір,
    Примирившись з кінцем, відступає на Захід Зима…

    …А на Сході гримить – суть: відмерле скидає Природа…
    І все вище щодня котить колесо Зірка ясна…
    Просинається Дух, Рожаниці народжують Рода…
    Все коротшає ніч – суть: зі Сходу знисходить Весна…

    …Березневі дерева стоять, як оплавлені свічі…
    Починають гніздитись птахи, значить, скоро тепло…
    Так минає цей день, ніби мить, запечата… у Вічність…
    Від Весни до Весни, суть: так буде, так є, так було…

    Кумпала Вір,
    м. Хмельницький-с.Книжківці
    03-04.03.2010 року



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (10)


  43. Віктор Цимбалюк - [ 2010.03.05 10:15 ]
    Люба Зоре моя
    (Для тебе, у день народження)

    …Люба Зоре моя,
    В нашій хаті траплялося різне:
    І колючі дощі, і хурделиці сніжних завій…
    Насували на нас круки-хмари, свинцеві і грізні,
    І траплялося так – починався зі сліз ранок твій…

    …Але в Бога є час, а в поєднаних долею – віра…
    Знову в наше вікно заглядається Зірка ясна…
    Я співаю тобі, забавляється піснею ліра…
    Хтось спитає, чому? А тому, що навколо – весна!...

    …Люба Зоре моя,
    В нашій хаті траплялось усяке:
    І колючі вітри, і задухи пекельних пустель…
    Але ми віджили, і наснаги у нас не забракло,
    І у тебе в очах не згасає грайлива пастель…

    …Бо Творець має час, бо в поєднаних долею – вічність…
    Знов за нашим вікном примостилася Зірка ясна…
    Теплий березень наш розпочався в холодному січні…
    Хтось спитає, чому?... А тому, що навколо – весна…

    Кумпала Вір,
    01-03.03.2010 року,
    м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (6)


  44. Наталія Крісман - [ 2010.03.05 09:20 ]
    ПОГЛЯДОМ СЕРЦЯ
    Ніч за вікном тобі промовляє,
    Дотиком ніжним пестить все тіло
    І пелену заборон розриває,
    Мрії на волю впускаючи сміло.

    Поглядом серця полинь аж у небо,
    Спробуй весну на всі груди відчути.
    Сумно мені і самотньо без тебе
    І не збагну, як з реальністю бути.

    Глянь за вікно, подивися на зорі:
    В мить цю також я на них поглядаю.
    Серце до твого серденька говорить -
    Я цілу вічність на тебе чекаю!...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  45. Наталія Крісман - [ 2010.03.05 09:04 ]
    НЕЗБАГНЕНІСТЬ КОХАННЯ
    Мабуть, неможливо кохання збагнути,
    Воно для людини – бальзам і отрута.
    Душа, що кохає, до світу вразлива,
    Страждає вона, хоч насправді – щаслива.

    Кохання у серці багаттям палає,
    І кожна хмаринка, що в нього влетіла,
    Здається, на клапті нутро розриває,
    І душу немовби виштовхує з тіла...

    Здається, кохання подібне на вітер:
    Відчути лиш можна - торкнутись не вдасться.
    Ми, наче молитву, шепочем сім літер
    І прагнем пізнати примарного щастя.

    Сім літер, що склались у слові “кохання”,
    Усе, що поснуло в нас, можуть збудити.
    І навіть людину в хвилини останні
    Спроможні вони до життя відродити.

    Кохання – мов крапля роси на світанку:
    Торкне її сонячний промінь – щезає...
    Лелійте ж кохання своє до останку,
    Бо святості більшої в світі немає!!!
    2001р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  46. Наталія Крісман - [ 2010.03.05 09:35 ]
    У світу цього вічній круговерті...
    Чому ти, сонце, сходиш не для нас?
    Твій захід не милує більше око,
    Всі мрії десь закопано глибоко -
    Напевно, ще не час їм, ще не час...

    Чому ти, доле, боком обійшла?
    Любов моя довіку стала трунком.
    Лиш пам’ять, мов гарячі поцілунки,
    Знов душу спопеляє аж до тла.

    Чому життя – два берега ріки:
    Один – то світло, інший – безнадія?
    Знайти нещастю важко протидію:
    Добро і зло воює всі віки.

    Чому любов на смак завжди гірчить?
    Чому життя – тернистий шлях до смерті?...
    У світу цього вічній круговерті
    Не можем сенсу вищого змінить!
    2002р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  47. Ігор Міф Маковійчук - [ 2010.03.05 09:00 ]
    * * *
    Всіх дівчаток на ПМ
    Вітаю із ЖІНОЧИМ ДНЕМ!


    Крізь шибку хмар,
    промінчик сонця
    діткнувся мого серця.
    Чи
    мені воно таки здалося?
    Чи
    може ангела крило
    на мить повідало про себе?..
    Я
    так давно не бачив неба
    без павутиння і золи…
    …Ідеш стежинами осені,
    дороги ведуть в холоди.
    Не туди.
    Душа
    по-дитячому проситься:
    «Спинися,
    зостанься,
    не йди!»
    Марить щілини-картини
    червоно-оранжеволисті.
    Начебто
    вже і спинився,
    а
    втомлений пензель думок
    гойдає в повітрі крок:
    «Не туди!
    Не туди!»,
    вінчаючи мереживо осоння…

    …Крижина заблукалої любові
    лягла сльозою
    на мою долоню
    сніжинкою замерзлої весни.
    Зима на дотик ласувала простір.
    Я
    одиноко йшов до себе в гості
    і
    в подиві не зрозумів коли
    крихка сніжинка
    на моїй долоні
    довірливо
    розтанула в мені.
    Чи
    Я в собі втопив її
    теплом долоні
    чи
    любові
    мандруючої самоти?
    Та заосінні холоди
    інакшим подихом діткнули.
    Я
    покидав своє минуле,
    не тямлячи куди іти.
    А
    на усі земні світи –
    безлисті коридори осені,
    загублені поміж сльоти.
    Душею
    сніжинка проситься:
    «Не надломися.
    Дійди.»
    Марить щілини-картини
    червоно-оранжеволисті.
    Начебто вже надломився…
    …А
    втомлений пензель думок
    Гойдає в повітрі крок:
    «Не туди!
    Не туди!..»



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (15)


  48. Олександра Новгородова - [ 2010.03.05 01:45 ]
    ***
    Ось де він відчиняє свої кишені,
    Розчиняючи шепіт обіцянок в дощ.
    Я чекаю тебе на пласкій траншеї,
    Перед потягом – зустріч, майбутній Дож.

    У Венеції води ховають привидів
    Із скляними очима по той бік сну.
    Приєднай мене до своїх мішеней,
    Розірви сорочку мою тісну!

    «Ах, які ж ви були беззахисні!
    Цілували руки, мов щирий пан,
    Годували з рота мене арахісом,
    Поділили надвоє свій жупан»

    І вона пішла, і вона втопилася
    У сльозах солоних, мов та вода,
    Що з широкого Сходу на неї лилася,
    І з червоної стала вона руда.

    Покажи мені на волоссі темряву,
    Обійми мене, як колись давно.
    Говори спокійно та самовпевнено,
    І проллється чорним цупке вино.

    Там де сонце гріє люстерком - вилиці
    Багряніють спогадами війни.
    На останній зустірчі я втомилася,
    Променисті зайчики вздовж стіни...

    03.10


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  49. Адель Станіславська - [ 2010.03.04 22:28 ]
    Не квапся*
    Не квапся, не біжи, не поспішай.
    Дорога у життя така далека...
    Ще трапляться у ній і дощ, і спека,
    і грім, і грози, пахощі й розмай...

    Не квапся, не біжи, не поспішай.
    Ще будуть радості, печалі і тривоги,
    стежки неходжені, поразки, перемоги,
    любов і сльози - віри не втрачай.

    Усе в житті з подякою приймай.
    Хай буде добрим щире твоє серце,
    а очі - ласки повнії озерця.
    Не квапся, не біжи, не поспішай...


    * Моїм дітям

    22.02.10


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (26)


  50. Наталія Крісман - [ 2010.03.04 22:34 ]
    Гірка покута
    Живу не так, як би душа хотіла,
    Майбутнє – наче мороком покрито.
    Для мене світ сьогодні – як могила,
    Яка людьми-вандалами розрита.

    Скарало це життя мене любов’ю,
    Хоч водночас – і нею ж освятило.
    Не змию біль вчорашній навіть кров’ю:
    Людина перед Вічністю безсила.

    Життя моє – немов гірка покута
    За те, мабуть, що сміла покохати.
    Я допиваю келих цей отрути,
    Щоб врешті перед Вічністю постати...
    2003р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1352   1353   1354   1355   1356   1357   1358   1359   1360   ...   1829