ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Назар крапля - [ 2010.02.17 20:44 ]
    Я і ти
    Чому, у тобі мої думки?
    Можливо… Я і ти –
    Значимо більше щось і дорожче,
    Ніж просто люди, що дивляться один-одному в очі.
    Можливо…Ці ночі пророчі…
    Чому, у мене твої слова?
    Можливо … Моя голова,
    Це є всесвіт, що створений тобою –
    З твоїх мікросхем, запаху твого,
    Все так знайоме до болю, що розумію:
    Що я – не я, а ти – всередені в мені…
    Чому у тобі мої сни?
    Можливо… Це я в тобі?
    Це твоя свідомість визерунки нитками плете,
    Чи ми один в одному…
    А може… Ми є одне?


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  2. Катруся Матвійко - [ 2010.02.17 20:09 ]
    Побачення
    Який же ти гарний у білій сорочці!
    Ходи, поможу зав'язати краватку...
    Ти будеш до вечора? Може, до ночі?..
    Ну, що ти...
    ...не плачу...
    ...запізнишся, татку...

    Ось квіти. Тримай.
    Все. Ні пуха!
    Щасливо!
    Замкну за тобою...
    ...я знаю... Доросла...
    Ні-ні! Не хвилюйся, ти зовсім не сивий,
    То просто сніжок у твоєму волоссі...
    2010


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (39)


  3. Назар крапля - [ 2010.02.17 20:34 ]
    ***
    Ти промовила ніжно: «Бувай»,
    Я спитав: "Бувай – це назавжди"?
    - «Ні назавжди – це прощавай,
    Прощавай капітане відважний»!
    Мій корабель – зветься життя,
    Я пробив його, він мабуть потоне.
    Повтікали давно щурі з корабля,
    І ось тепер ти… Надія холоне.
    Хоча ні, надія охолола давно,
    Я знав, що все так і буде.
    Спокійно піду тепер я на дно,
    Служитиму кормом рибам чи людям.
    Прощавай, прощавай, капітане,
    Ми поставимо свічку тобі,
    І згадаємо як було все колись,
    Ще колись, при твоєму житті.
    Ха … Засміюсь тихо й печально,
    Відкоркую собі пляшку вина.
    Корабель мій не потоне звичайно,
    Я не раз рятував своє життя.
    І плистиму знову, під новими вітрилами,
    З новими щурами у кораблі.
    І якось спитаю: "Прощавай – це ж назавжди"?
    Ти відповідатимеш – "Ні"…


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  4. Анатолій Сазанський - [ 2010.02.17 20:35 ]
    ZZZZZМАНДРІВНИЙ ПОЕТZZZZZZ
    Завагітніла снігом полтавська земля..
    Зачарований день тихо бренька на лютні..
    В кирзаках білий янгол вальсує.. кружля..
    Загрузаючи в дзвін кришталевих ілюзій..

    По вузеньких стежках тополині гурти
    Йдуть до Неба..в заметах втопившись по груди,
    Їх долоні благають -протягшись в Світи..
    Наче люди..

    Котять сонячний м"ячик ліниві вітри...
    Зачарований День тихо бренька на лютні..
    На волосся Тобі.. діаманти згори
    Сипле лютий..


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - ) | Самооцінка 3
    Коментарі: (3)


  5. Тарас Новий - [ 2010.02.17 20:14 ]
    КОЛИ??????
    Мовчить телефон,
    А надворі знов сніг...
    Кричить грамофон,
    А плакати ж ГРІХ.

    І РУКИ так трусяться,
    І тіло болить.
    А серце так проситься,
    Воно так кричить.

    Куди ПОДІТИ спогади?
    Куди втікти від них?
    А може бути гордим?
    І викинути іх?

    А як вставати рано,
    й небачити тебе?
    Коли пропадуть рани?
    Коли все заживе?

    Хоч гори повернуть
    для мене не проблема.
    Та як тебе забуть?
    Це нелегка дилема...

    але я мушу жити
    я маю далі йти
    любов свою убити
    й себе перемогти


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.19) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  6. Софія Кримовська - [ 2010.02.17 20:30 ]
    ПРИРОДА – жінка, але ЛЮТИЙ – ти
    Віталій Ткачук (Л.П./Л.П.) [ 2010-02-17 14:17:31 ]
    ... Які різні люті через рік)
    Софія Кримовська (Л.П./Л.П.) [ 2010-02-17 14:38:13 ]
    ...Я й сама дивуюсь мінливості природи... Певне, вона жінка)))
    з коментарів

    ***
    ПРИРОДА – жінка, але ЛЮТИЙ – ти...
    мороз колючий погляду і слова
    зненацький протяг, що в тенета ловить
    і ниє у кістках... твої світи –
    суцільна крига з таненням на схід
    у цівках сонця майже березневих,
    із тишею, що ляскає по нервах...
    ти – лютий надто, але ти мій світ,
    приречений: «як треба, то іди...»...
    колючим снігом, кригою у Лету...
    ти – ЛЮТИЙ... у тобі я мала вмерти,
    та БЕРЕЗНЕМ зумію прорости...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (24)


  7. Вітер Ночі - [ 2010.02.17 20:00 ]
    Вечер в Венеции...
    Вечер в Венеции – странные звуки,
    Вечные звуки плещущих волн.
    Старые лодки, прежние руки
    Гонят вдоль берега маленький челн.

    Не усомниться бы в сказке нечаянной,
    Дымкой возникшей над пропастью лет.
    Ты мой затерянный, стражник отчаянный,
    Веслами метящий тающий след.

    ***
    Вечером у камина,
    Засоряя листы стихами,
    Грезилась женщина в белом
    Мне, больному не Вами.

    Скрипок сухие спинки
    Дышали теплом печали,
    И говорили звуки
    Всплеском туманной дали.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (26)


  8. Марія Дем'янюк - [ 2010.02.17 19:35 ]
    Спогаданка
    Татку! Я хочу в санчатка.
    В пухнастій, теплесенькій шубці
    І довгім коричневім шарфі,
    Який зачекався у шафі.
    Татку! А сонце тебе цілує.
    Я бачу як ти смієшся,
    І жовто-рожева радість
    Яскриться в твоїх очах.
    Татку! Поглянь: сніг сріблиться,
    Й рум'янять обвітрені лиця
    І посмішки на вустах.
    Татку! Беремо мерщій санчатка -
    Засніжена фотокартка
    У змерзлих моїх руках...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (4)


  9. Назар крапля - [ 2010.02.17 18:09 ]
    ****
    Потонути в небесах я би хотів,
    Захлинутись вершковими хмарами,
    Обійняти сонце і пригорнуть до грудей,
    Як кохану.
    І розчинитись крайнеба,
    Краєм душі
    У краю неземному.
    Жевріти надією в серцях знедолених долею,
    Як зоря розфарбувати обрій в червоне,
    І нестись над полями піснями.
    Потонути в степах я б хотів,
    Захлинутись медовими квітами,
    Простягнутись туманом над сирою землею,
    Наче ковдрою накрити як рідну,
    Світати вранці,
    Світлом яскравим,
    У світі надії.
    І бути дорогою в краще майбутнє, тих хто збився зі шляху,
    Танцювати пшеницею під вітра сопілку,
    А ввечері, голосами летіти й кружляти.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  10. Наталія Крісман - [ 2010.02.17 17:07 ]
    РОЗДУМИ БІЛЯ ПАМ’ЯТНИКА В. ЧОРНОВОЛА

    Знов я біля Чорновола,
    Знову серце моє коле
    Від печалі та зневіри,
    Від того, що душі сірі
    У людей, яких стрічаю...
    Як позбутися відчаю?
    Як надію воскресити,
    Щоб як люди вільні жити –
    А не бідними сліпцями
    Знов бродити манівцями?

    Знаю, важко сенс збагнути,
    Коли бачити і чути,
    Що є досі люд дволикий –
    Нам несе біду велику,
    Знов штовхає до розбрату,
    Хоче волю в нас забрати...

    Дай нам сили, В’ячеславе,
    Щоб все підле та лукаве
    Нам з життя свого прогнати,
    Долю кращу вже обрати!

    Вірю я, що час настане,
    Мрії сповняться жадані –
    І людина стане вільна,
    Із незламним духом сильним,
    Щоб тобі, наш Чорноволе,
    Не ятрило душу болем,
    Коли глянеш з піднебесся,
    Як вкраїнцям тут живеться,
    В ріднім краю, не чужині –
    А на вільній Україні!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  11. Наталія Крісман - [ 2010.02.17 17:52 ]
    ВЕЛЕТ ДУХУ

    Присвята світлій пам’яті Івана Гнатюка

    Великий син своєї України...
    Його життя – це довгий шлях терпінь,
    І болю, і страждання, й потрясінь
    Й до волі невгамовного стремління.

    Крізь табори Сибіру й Колиму,
    Рвучи тенета болю й безнадії,
    Слова він, наче зерна Правди сіяв,
    Недолі розганяючи пітьму.

    Цей велет духу, воїн незборимий,
    Цей гордий син вкраїнської землі
    Усе життя, у смерті на петлі,
    Шукав свою безсмертну Правди риму.

    Не Колима забрала його силу
    І не тягар хвороби і терпінь –
    А тільки ми, що серцем збайдужіли,
    Забувши мудрість старших поколінь.

    Пішов від нас Вкраїни вірний син,
    Якого ми не сміємо забути!
    Бо його вірші – з болю і терпінь,
    Його життя – гірка за нас покута...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  12. Наталія Крісман - [ 2010.02.17 17:38 ]
    ВІТЕР У СПИНУ
    Самотність кригою скувала мою душу,
    Печать мовчання на вустах лежить кривава.
    Я на шляху свій камінь відчаю не зрушу:
    Давно збагнула, що життя – це не забава.

    Живемо ми, щоб Істину пізнати,
    (Та хто ж її в пустелі світу бачив?!).
    Ідем з надією – знаходим тільки втрати,
    Прозріти прагнем – уподібнюємсь незрячим.

    Добро саджаєм – виростає зла колосся,
    Любов плекаєм – а ненависть в нагороду...
    Чомусь так в світі незбагнено повелося,
    Що саме зло ввійшло сьогодні в моду.

    Не знаєм, що за рогом нас чекає.
    А, може, це на краще? Час покаже.
    Підступно вітер в спину нас штовхає -
    В обійми друга, а чи знову в лігво враже?...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  13. Олеся Овчар - [ 2010.02.17 17:32 ]
    А хочеш... (VІ)
    А хочеш... не прийду я більше,
    Не відчиняй уже надій.
    Я залишуся просто віршем,
    Скрижаллю в пам’яті твоїй...

    Розсиплюсь літерами... Вкотре
    З’єднаю вірою слова…
    І ляже молитовний дотик
    На сторінки, що віджила.

    Колись на тихому світанні
    Ти розгорнеш сувій життя –
    І забере пташина рання
    Моїх думок серцебиття.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (22)


  14. Роман Пічурін - [ 2010.02.17 16:19 ]
    про кохання...
    Поставили раком любов
    Плутаєте з еротикою
    Ви "секс назвали"-займатись коханням
    Знайшли собі, суки екзотику

    Купуєш на трасі за містом кохання
    Вибір великий, звісно,
    Задовольниш фізичні бажання
    А на душу? сум, нудьга тиснуть

    Давлять, їдять з середини

    Немов ланцюгом зкований
    Не пити, не спати, не їсти
    Сидиш на одинці і думаєш
    Коли ж це я став егоїстом?

    Куди подівалися мрії
    Коли почорніло в роті
    Коли секс знищив кохання
    А в душу проникла скорбота...
    17.02.10


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  15. Роман Пічурін - [ 2010.02.17 16:09 ]
    про кохання...
    Поставили раком любов
    Плутаєте з еротикою
    Ви "секс назвали"-займатись коханням
    Знайшли собі, суки екзотику

    Купуєш на трасі за містом кохання
    Вибір великий, звісно,
    Задовольниш фізичні бажання
    А на душу? сум, нудьга тиснуть

    Давлять, їдять з середини

    Немов ланцюгом зкований
    Не пити, не спати, не їсти
    Сидиш на одинці і думаєш
    Коли ж це я став егоїстом?

    Куди подівалися мрії
    Коли почорніло в роті
    Коли секс знищив кохання
    А в душу проникла скорбота...
    17.02.10


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  16. Роман Пічурін - [ 2010.02.17 16:54 ]
    про кохання...
    Поставили раком любов
    Плутаєте з еротикою
    Ви "секс назвали"-займатись коханням
    Знайшли собі, суки екзотику

    Купуєш на трасі за містом кохання
    Вибір великий, звісно,
    Задовольниш фізичні бажання
    А на душу? сум, нудьга тиснуть

    Давлять, їдять з середини

    Немов ланцюгом зкований
    Не пити, не спати, не їсти
    Сидиш на одинці і думаєш
    Коли ж це я став егоїстом?

    Куди подівалися мрії
    Коли почорніло в роті
    Коли секс знищив кохання
    А в душу проникла скорбота...
    17.02.10


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  17. Оксана Маїк - [ 2010.02.17 16:10 ]
    * * *
    А десь у снах, котрі мені не сняться,
    Блукаємо в едемському саду
    Лиш ти і я - удвох нам нічого боятися:
    Вкусили-бо і маєм по гріху!
    Відкрилась нагота і тіла й серця.
    І соромно, і солодко - водно.
    І буде кара, й болем озоветься...
    Солодкий гріх.
    Й таке слабке єство.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  18. Микола Левандівський - [ 2010.02.17 14:06 ]
    Чернетки (про мрії, янголів, апостолів, поетів і жінку)
    I
    Посивію. загублені лиця.
    твої фрески. тіні сині.
    арабески. знову сипляться
    есемески. мантри.
    глиця. слово мов спиця.
    «тобі не спиться?»
    лукава і горда зигзиця
    на всі випадки молодиця
    холоне в серці розпечена
    криця
    «мені не спиться!»
    сліпнуть зіниці.

    II
    Під монотонний стукіт твого серця
    ахну. мрії-невдахи
    пішли на плаху
    доброї пастви
    полетять птаством
    до чергової пастки
    райської пустки
    а Бог у відпустці
    і янголи в масках
    розкажуть їм казку
    на всі зразки
    полетять назирці
    зоріти з мріями
    в омріяні виміри
    холодні і стримані
    […]

    III
    І прийдуть апостоли
    в часі посту
    розкажуть секрети
    колишніх поетів
    про їхні мрії:
    марення тишею
    захоплення голосом
    сонячним колесом
    як місяць посиплеться
    сріблястою зливою
    до рук твоїх
    перезрілими сливами
    оманливим снивом
    гріхи омиють
    бо підуть апостоли
    у WEB-мережу
    зруйнують всі межі
    підуть за межу
    раєм обмежену
    розкидають вежі
    прорвуть пелену.
    2010



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (10)


  19. Юлія Гладир - [ 2010.02.17 14:47 ]
    * * *
    Пахне степом асфальт
    цього дивного дикого міста.
    Пахнуть степом калюжі,
    сліпучі, як вістря меча.
    Недолугі слова
    у погоні за зляканим змістом
    Мерехтять китайками
    на мужніх козацьких плечах.
    Навкруги – дикий світ.
    Навкруги – незбагненне роздолля.
    Хан втікає, мов миша,
    у купці своїх посіпак.
    Запорожцям в цю мить
    усміхається латана доля,
    Над якою ридав
    і молився поет і кріпак.
    Кобзарі загримлять
    Перунами у хмар тугі струни,
    Заголосить земля
    булавою з колючками міст.
    В невпокорену душу
    мотив цей засіється струмом,
    Недолугі слова
    порідняться у форму і зміст.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (11)


  20. Софія Кримовська - [ 2010.02.17 14:14 ]
    - лютий - (із циклу "Місяці")
    лютий
    цього року лютий
    тільки на дощі
    взутий
    у підбори взутий
    силует в плащі
    авта
    пропливають авта
    по річках доріг
    завтра –
    я так хочу! – завтра
    сипатиме сніг
    може
    хтось наплутав може
    дати й місяці
    схоже
    вже не допоможе
    парасоль в руці
    вітер
    навскоси
    не витреш
    одяг від води
    вітер
    поламає віти
    а іще дроти
    тоне
    моє місто тоне
    у калюжах площ
    тоне
    ось і я в полоні
    не вщухає дощ
    09.02.2009р.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (13)


  21. Юлія Гладир - [ 2010.02.17 13:34 ]
    * * *
    Поети горді, безнадійно горді.
    Мене до поцілунків не привчай.
    З тобою ми йдемо в одній когорті,
    Так що плече торкається плеча.
    Ми – дикуни, складні й багатогранні.
    Нас мало хто оцінить і збагне.
    Рубці поразок щедро вкрили рани.
    Забудь, як не забув іще мене.
    Поети горді, безнадійно горді.
    Падіння, так падіння. Злет, так злет.
    Вже не благально, твердо крикну: «Годі!»,
    А ти все шлях скеровуєш вперед.
    Серця сплелись в нечуванім акорді,
    Бринить безсмертям викуваний твір.
    Поети горді, безнадійно горді.
    Не говори й словам оцим не вір.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (6)


  22. Наталія Ом - [ 2010.02.17 13:19 ]
    БОЛИТЬ ДО СМЕРТІ
    Болить до смерті, бо тебе не знаю,
    В амброзію надії проникаю.
    Тремчу, мов пташка на холодному морозі,
    Щодня ридаю на побитому порозі.
    Борюсь до гробу, до кінцівок, мозку,
    За порохом іскрю смертельну бочку.
    І розриваюсь на молекули бінарні,
    Як згадую слова твої останні.
    Не треба, хочу мить цю зупинити,
    З годинником страждання мушу жити.
    На нерозгаданому, темному балконі,
    Тюремній, на війні обтертій зоні.
    Я полонена на віки, твоя раба,
    З пустелі Сонця випала сльоза.
    Та не з моїх очей, їх вже немає.
    Гроза канону простір розмиває.
    Потоптана тканина гри та суду,
    Знебарвлює червону кіпу бруду,
    Що нагромадився у тернових колючках,
    Зажурених жоржинових пелюстках.
    Дарована з небес Його привабливість,
    Висмоктує твою просту оманливість,
    А я в польоті знищую отруту
    І лезом правди скріплюю спокуту…


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.14)
    Прокоментувати:


  23. Ігор Міф Маковійчук - [ 2010.02.17 12:58 ]
    * * *
    Упасти в сніг, аби не чути болю,
    судоми хрипу серця скреготінь,
    нашіптувань повійної спокуси
    покінчити навіки із усім.
    Упасти в сон, повірити у волю,
    проснутися в одужанім житті...
    Лапатий сніг, прозоро-білий сніг,
    укрий мене і захисти здовкола,
    знайди притулок зраненій душі
    від біготні по замкненому колу,
    котрій не помічається межі
    в зачовганій бездумній круговерті...
    Невже живу тому, аби померти
    Й лечу, аби упасти в небуття,
    Розбивши вщент мозаїку ілюзій
    Сумісності польоту і життя?
    Невже життя – то просто шлях до смерті,
    що, певно, того варта, щоб іти,
    як і кохання, щоб його чекати?
    Лиш поклик не досягнутих вершин
    чому невпинно кличе в позаобрій,
    надумані, омріяні світи?
    Лапатий сніг, спитай небесні зорі
    куди іти аби себе знайти,
    утікши із приреченого кола?
    І далі, далі як, скажи, іти?
    Та тихо так, лиш білий сніг довкола
    мандрує серпантином з висоти
    на грішну землю...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (23)


  24. Зоряна Ель - [ 2010.02.17 11:30 ]
    Перегони тротуаром:)
    Туман і сніг, дороги вплав
    кудись собі спішать
    пірнають човники канав
    поміж асфальтних лат

    вісімдесят а наче нуль
    затерпла висота
    а ми змагаємся впритул
    і тиснемо до ста

    за десять метрів молоко
    скипає у рівчак
    і різко вправо поворот
    а ми його – отак

    по гальмах нерви скреготнуть
    у кров – адреналін
    і ми зупинимось як гну
    в кільці бетонних стін



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (20)


  25. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.02.17 10:32 ]
    Матусеньці
    Я не знаю, чи всі діти на світі мають таку маму, як моя. Я виросла, і через 25 років після свого народження пишу ці рядки. За весь це час, всі мої 25 років, які я маю на даний момент, моя мама мене підтримувала, завдяки їй я стала... ні, ще безперечно, я не маю міжнародного визнання чи ще якихось там регалій, проте можу сказати впевнено :"Моя мама дала мені більше, ніж життя,дякуючи їй я щаслива і ношу в серці почуття любові"



    Якби серце могло говорити,

    То воно б проволало щосили -

    "Я люблю тебе більш за все в світі!",

    Ти мені дала долю, зростила.

    Пам*ятаю вечірні розмови,

    Пісноспіви разОм пам*ятаю,

    Ти мій янгол, мій світ веселковий,

    Моє щастя і радість безкрая.

    Мамо мила, моя дорогенька,

    Я люблю тебе,рідна лебідко,

    Ти підтримати вмієш, веселиш,

    Розважаєш мій смуток нерідко,

    Я вклоняюся низько у ноги,

    Ти зростила мене й окрилила,

    І відкрила у світ всі дороги!

    Я люблю тебе! Твоя дитина.


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (3)


  26. Соломійка Бехт - [ 2010.02.17 10:10 ]
    Моєму сину
    Мій ненароджений малюк.
    Привіт. Це мама. Тук-тук-тук.
    Ти як там, хлопче? Як живеш?
    В животик мамочку штовхнеш?
    Штовхай, я рада, бо люблю,
    Тобі життя я запалю.
    Мій сину, мій маленький принц,
    Ось тато яблучко приніс.
    Давай з’їмо і підростем,
    Щоб сильним був ти королем.
    Ти мій маленький, мій синок,
    Повітря свіжого ковток,
    Люблю тебе, тобою сню,
    І рух твій кожен я ловлю.
    Радієш ти – радію й я,
    Моє ти сонце, янголя.
    Спи, мій козаче, засинай,
    Й поменше мамочку штовхай.
    Слухняним будь і не пустуй,
    Вже скоро разом, не сумуй.
    Цілую, синку, добрих снів
    Під мамин тихий, ніжний спів.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (5)


  27. Віталій Ткачук - [ 2010.02.17 09:49 ]
    перед битвою
    Шаблею у литаври
    вдарив козак, у мідні.
    Дзвонять — з кургану видно —
    У Почаївській Лаврі.

    Бути у полі битві.
    Перехрестились верби -
    скільки же душ померло
    нині у їх молитві...

    Червень пашить черлений
    над голубінню Стиру.
    Гай, ще прибуде миру,
    поки же гнів — знаменом.

    Й пагорби — чим не скелі?
    Ой не зірвися, сину, —
    мати хустину сиву
    вишила квітом хмелю.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (19)


  28. Олексій Тичко - [ 2010.02.17 09:15 ]
    Вітер
    Ти вільна, як вітер, кружляєш у полі,
    Щоб пестить волосся, вмивати дощем.
    Твоя насолода уся - в непокорі.
    Здається, живеш лише сонячним днем.
    Ти - вітер пустелі, бродячої спеки.
    Рабиня емоцій, натхнення слуга.
    Падіння глибокі, і гордості злети.
    Ти вільна, як вітер, і добра, і зла.
    Пишу через плюс імена – одна доля,
    Розмашисті літери витреш сама.
    З піску змиє хвиля і вітер із моря,
    Ти - вічний неспокій, і штилю нема.
    Смієшся уголос, щоб плакати в зорі.
    А справді щаслива ти тільки у сні.
    Подушка холодна мокріє поволі.
    Ти - втомлений вітер. А може, ще ні ?
    05.02.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (9)


  29. Назар крапля - [ 2010.02.17 09:51 ]
    Ба-бах
    …Самогубець – не конче перебуває в дуже близьких стосунках із смертю…Але для самогубця властиве те, що він сприймає своє «я» - як особливо небезпечний, сумнівний і приречений витвір природи…
    ( Герман Гессе «Степовий вовк»)


    Натиснув курок, глухий постріл у душу,
    Куля на виліт – справа легка.
    Я не скажу, що був слабким,
    Мабуть, така просто, доля моя.
    Ба-бах, пороху смак на вустах,
    Я промахнувся? В серце прокрадається страх…
    Тремтить рука, до скроні притуляючи сталь.
    Смерть – це продовження життя,
    Але життя страшніше за смерть…Нажаль.
    Ба-бах, перед очами знов сивий дим…
    Кулі не здатні душу пробити,
    Що ж робити?...Залишається жити.
    Здобувати, а потім знову втрачати,
    Боротись, потім лапки зложити.
    А потім знов підіймати.
    Ба-бах, стріляю у простір –
    Третя куля, не для мене,
    Тобі у серце свинцевий сюрприз,
    Це кінець… Застрелив світ…Опустив зброю вниз.
    Кулі не здатні душу пробити,
    А світ - бездушний, тому можна стріляти.
    Себе ніяк не убити…Нема що втрачати!
    Ба-бах…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (1)


  30. Людмила Калиновська - [ 2010.02.17 06:28 ]
    Холодно. Лютий...
    Хай мені буде
    і гріх, і два,
    хай мені громом –
    прокляття й прокльони,
    що я зроблю,
    коли я – жива,
    фатумна для любові..
    …дивна і скрізь наяву
    в з’яву – неактуальна.
    Вибач мені,
    що такою живу
    дамою Пік
    фатальною.
    В міру невірно
    згорає час…
    – річчя
    не має ні правди, ні сили,
    щастя –
    п’янке, як вино і нуга,
    не прокидається сірим…
    І до нестями –
    безмеж забуття,
    наче над прірвою дія…
    Хто ти?
    Навіщо мене забрав
    з мене,
    що кодами –
    безнадійна..?
    Холодно, лютий,
    а я – жива!
    Відстань –
    і подих не захолоне!
    Хай там аби що –
    сніги чи сльота…
    Щастя моє…
    Воле моя!
    І неволе…


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (6)


  31. Іван Редчиць - [ 2010.02.17 04:16 ]
    ПОДИВ
    Рубаї

    1
    Ну, що ти за поет без бороди?
    Без неї ні туди і ні сюди…
    А наварив би супу з лободою,
    І мав би тепле місце тамади.

    2
    Люблю я щиро всіх простодорогих,
    Люблю того, хто серцем бачить Бога.
    Моя надія виросла до хмар,
    А в небеса веде – крута дорога.

    3
    Ніхто не знає скільки їх було,
    І скільки у могили їх лягло.
    Пером земля чорнобильським героям,
    Що нашій смерті вирвали жало.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  32. Тетяна Роса - [ 2010.02.16 22:25 ]
    Суспільна хвороба або настрій 2010
    Затягнулась хвороба. Кризу
    лікарі відтягають вперто.
    Живемо на краю карнизу.
    Жити краще. Та легше вмерти.

    Де ж, у біса,та клята криза?
    Так набридло балансувати.
    Хочу геть із цього карниза –
    або впасти, або літати.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  33. Наталя Карраско-Косьяненко - [ 2010.02.16 22:54 ]
    Roma
    Квітчастий вогонь
    Моєї спідниці,
    І плескіт долонь
    Хай місяцю сниться.

    Я зваблю вітри
    Озерами ночі
    Під шелестом крил,
    Що впали на очі.

    Крик волі летить
    До бархату моря,
    Там схована мить
    Всесвітніх історій.

    І хвиля надій
    У серці промчалась,
    Я з ідолом мрій
    У небі вінчалась.


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (2)


  34. Назар крапля - [ 2010.02.16 20:39 ]
    Принцеса чорно-білих снів
    У світі непотрібних слів,
    Чорно-білих картин, чорно-білих снів.
    У твоєму полоні потерпають мільйони,
    І, можливо, і я би хотів.
    Як п"янкий наркотик, як героїн,
    Цей сигаретний дим...
    Що його видихають твої вуста,
    Полічити до ста...І загубитись,
    Наче в хованки гра...І пропасти,
    У твоєму волоссі втопитись.
    Хоча, принцесо, ти мабуть врятуєш,
    А краще дала би померти...
    Все одно із пам"яті вже не стерти,
    Вже не забути,
    Ці очі, що сповнені то смутком, то вогнем.
    В житті є безліч тем... Є безліч слів,
    Але говорити нічого не треба,
    Просто плисти, бо потонути не зможеш.
    І ніяк не злетіти до неба.
    Приречений бути в"язнем цих відчуттів,
    Вічним в"язнем принцеси,
    Чорно - білих снів...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  35. Юля Субота - [ 2010.02.16 20:21 ]
    Загублена Душа
    Загублена Душа хотіла повернутись,
    Загублена Душа хотіла віднайтись,
    Загублена Душа хотіла лиш почути,
    Того,хто загубив її колись.
    Вона блукала довго і не знала,
    Чи вмер він,а,може, був іще живий.
    Хотілось крикнути й забутись.
    Піти.І вже не повернутись.
    Забути все і зникнути кудись.
    Чому було ось так,вона не розуміла.
    По світу,мов приблуда та ходила.
    На острові одному прихисток знайшла,
    І мудра жінка там жила.
    Душі вона на все поворожила.
    Всі карти правди розложила.
    І зрозуміла враз Душа,чому загублена вона.
    ЇЇ кохали й не терпіли,
    ЇЇ любили й ніжно били,
    Лиш слово в душу закидали,-
    Душа в душі уже ридала.
    Це її злочин.Її гріх.,
    Що губить всіх навколо.Всіх.
    Душа хотіла лиш змінитись,
    Якогось зілля-чар напитись.
    Бабета враз приготувала,
    Й Душі напитись вже дала.
    Та не противилась цьому,
    І зразу впала на траву.
    Це зілля-чар її зморило.
    Усі думки ураз змінило.
    Вона лежала бездиханна,
    А в голові був кавардак,
    Не розумілось-як же так?
    Лежала день,лежала два,
    А потім встала, як жива.
    Жива була,але нова.
    Чомусь,напевно,вже не та.
    Всі дивувались, аж сміялись.
    Душа була,та не така,
    Якою бачилась вона.
    Те дивне зілля все змінило,
    Забрало душу у Душі,
    І шрам на серці залишило,
    І подих вільний остудило,
    І все змінилось на віки...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Людмила Калиновська - [ 2010.02.16 20:58 ]
    - не скажу -
    Не скажу тобі
    про свою любов…
    Розгорну небес
    горобине тло.

    Калиновий смак,
    ягоду терпку
    На вустах твоїх
    смакува –
    ти –
    му…

    Як червону кров
    з калинових грон
    принесу на злом
    у п’янкий полон…

    І в останній схлип
    розкажи мені
    про одвічний плин,
    про цвітіння нив…

    Я прощу тобі
    твою тінь-любов,
    Я покину клин,
    перейду покров…

    Смакуватиму
    полиновий день.
    Відшукай мене,
    коли знайдеш – де…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (10)


  37. Наталія Біла - [ 2010.02.16 20:54 ]
    ***
    Розірвані хмари нав’язливо плачуть,
    Хоч мали б сніжити… Мабуть, щось не склалось.
    Діставши з скарбнички монети на здачу,
    Життя зупинилось чи просто награлось,
    І дивиться в небо, що ллється під ноги,
    Між напрямків світу, під смогом авто,
    Де навхрест лягли із асфальту дороги, -
    Стоїть між вогнями ніщо і ніхто,
    Стоїть і мовчить, години марнує,
    Марнує себе, псує панораму,
    Нікого не бачить, нічого не чує,
    В тіснім своїм світі розігрує драму.
    Стоїть, не іде, та швидко проходить,
    Завмерло, замерзло, зробило, як знало,
    Його не обходить, з добром дружбу водить,
    Тому і спинилось, тому і програло.
    ...................................
    Небо знайшло в собі сили для снігу,
    Непевні сніжинки забілюють світ.
    Із розпачу хтось викарбовує втіху,
    А хтось з часом нерви міняє на дріт.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (14)


  38. Валерій Голуб - [ 2010.02.16 20:26 ]
    Експромт-пародія на вірш Я. Чорногуза
    (Ярослав Чорногуз. СЕКС-ОКТАВА)

    Вона грати розпочне із ноти «до»,
    І відчую я до неї «лібідо».

    Зробить «піаніссімо» на «ре» -
    Ми підемо з нею в кабаре.

    Плавно перейде на ноту «мі» -
    У готелі ми залишимось самі.

    У бокалів дзвоні чути ноту «фа» -
    Вже тремтить від збудження й строфа.

    Пригорну її під «фа-дієз»,
    Під Шопена «Героїчний полонез».

    Губи скрикнуть ноточкою «соль»,
    Як увійде в неї мій «бемоль».

    Скінчимо разом на ноті «ля» -
    Все було чудово – о-ля-ля!

    Попрощаємося ми на ноті «сі» -
    Відвезу її додому на «таксі»,

    - Все чудово було, люба, і «мерсі»!


    ***********
    Як рвонув я на бандурі ноту «до»,
    Аж підскочило в слухачок лібідо.

    Лиш зібрався ущипнути ноту «ре»,
    А одна мене за руку вже бере.

    -Милий, будеш тільки мій? –Кажу –Ага!
    Ну а друга на коліна вже плига.


    Назбігалося дівчат на ноту «мі»…
    Серед них немов султан я у чалмі.

    Закружляла мене слава й висота,
    І почав я стриптиз-танець живота.

    Чую – галас заглушив і полонез.
    Це ж бемоль! А ми гадали, що Дієз!

    Ну, стривайте! Доведу я вам усім,
    Коли кожній відіграю нот із сім!

    Постскриптум:
    Довго грав я. Закінчив на ноті «соль».
    І одна шепнула: «Я твоя Ассоль!»




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (7)


  39. Юля Субота - [ 2010.02.16 20:20 ]
    у каві
    у каві
    розтоплені сни
    лякають
    своєю безмежністю
    закривши від нас
    самоту і гіркість
    отої безпечності

    корисливі цілі
    рятують убогих
    нема у них грошей
    немає і Бога
    відносність всіх дотиків
    й рук
    поміж слів

    і видих
    і вдих
    жахає циклічністю
    і випари долі
    отруйністю меж
    нагадують нам
    про фінал

    а сни
    то частинки
    всього й безкінечності
    що вчасно рятує тебе
    забравши туди
    де щось справжнє ще є


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  40. Катерина Бородуліна - [ 2010.02.16 20:15 ]
    Без назви
    Можливо все змінити знов
    Знайти тебе мою любов
    Повірити у почуття
    І буть з тобою все життя.

    Спинити час і знов іти
    Туди де ніжнії сліди
    Там де сльоза чистіш роси
    Вмиває серця береги.

    Як час біжить, іде життя
    Кудись спішить без вороття
    Мій дивний птах, моє крило
    В осінній день своїм крилом
    Зігріє нас і щастя знов
    Прийде, як радість і любов.

    Зимовий сад і літній день
    І сотні літ і день у день
    Малює дощ твоє ім'я
    У сні весни моє життя.

    Не шкода час, а лиш би знов
    Знайти в тобі свою любов.

    Мине печаль, затягне біль
    І знов стрічатимемо ми
    Ті барви нашої весни.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  41. Дмитро Дроздовський - [ 2010.02.16 19:48 ]
    Людське, занадто людське
    Вітер був жорстким.
    Осипалось листя.
    З гомоном людським
    Все згорить в обійсті.

    Вийде чоловік.
    Стане край дороги.
    Похилився. Зник.
    Ніч. Не бачиш Бога…

    Гомін нелюдський.
    Вітер. Урагани.
    Війни. Біль жаский.
    Вершники-кургани.

    Смерть і обеліск.
    Гомін безгоміння.
    Люди — це двійник
    нелюдського ТЛІННЯ.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  42. Ореста Возняк - [ 2010.02.16 16:33 ]
    *** (до теми посту)
    * * *

    Асоціації на
    “Страсті Господа
    Нашого Ісуса Христа”
    (укр. комп. Олександр Козаренко).
    Страх і холод,
    Що шматують душу,
    і болем тріскає
    Земля під ногами...
    Невірні!
    В страсі і бруді.
    Полишаючи праведного,
    В пустці молились.
    У холоді...
    Самотньо...
    Пусто...
    Смерть виголошує Істину!
    ...

    Всі дзвони Надії
    Переповнені болем.



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  43. Олена Рибка - [ 2010.02.16 15:59 ]
    mission
    Місія несподівана – гоїти листя осені,
    Клеєм наповнити тріщини,
    Знову ходити босими,
    Снами приходити віщими,
    Сніжно сміятися, лагідно,
    Кутати руки в шалики,
    Котити губами ягоди.
    Світ розпочне ремісію,
    Стане нам світло й радісно,
    Тільки на час обіцяний,
    За додатковою вартістю:
    Звільнено від податку на
    Додану теплоенергію.
    Тулячись до коханого,
    Переплітаючись нервами,
    Клімат поділиш надвоє,
    Подив зітре дизажіо,
    Знецінені й прокарбовані
    Серця дискутують наживо.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  44. Богдан Сливчук - [ 2010.02.16 15:36 ]
    ЯРОСЛАВ ЧОРНОГУЗ
    (Із циклу "Сливчукізми на ПМ")

    Пан шановний Чорногуз
    Має свій гарем із Муз.
    Перша добре знає ноти,
    Друга зустріча з роботи.
    Третя першої не гірша –
    Розуміється на віршах.

    Ледь встига мотать на вус
    Пан шановний Чорногуз.

    2010р.





    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (9)


  45. Віталій Ткачук - [ 2010.02.16 15:28 ]
    відповідай
    Акації аромоцвіття

    гостро шипи боронять.

    Щоб гоїти рани пилкáми,

    чи треба роздерти серце?


    Як зав'язі виб'є морозом,

    чи будуть плоди солодші?

    Про що говоритиме осінь,

    як спрага слова осушить?..


    2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (4)


  46. Наталія Крісман - [ 2010.02.16 15:12 ]
    Колись у небуття навіки я піду...
    Колись у небуття навіки я піду,
    Зринатиму лиш в спогадах краплинами дощу.
    Безмежність всесвіту мене поглине враз,
    Бо в світі цьому править всесильний завжди час.

    Життя моє погасне, мов вогонь,
    І серце перестане гучно битись,
    Тепло не вийде з моїх вже долонь,
    В очах промінню більше не відбитись...

    Багряний захід сонця на схилі мого дня
    Принишкне і згадає про все моє життя:
    Про друзів і про рідних, про дім, в якому жила,
    Про тих, кого всім серцем в житті своїм любила.

    І дзвони церкви, де хрестилась,
    Згадають душу мою грішну,
    А дім, в якому народилась,
    Коли піду, вже стане іншим.

    З роками стане вулиця старою,
    Кого любила - тих уже не стане.
    Лиш в сад родинний за туманною стіною,
    Сумуючи, душа моя загляне...

    А я піду, не візьму в путь нікого,
    Залишуся одна, як і колись,
    Лише птахи співатимуть в дорогу,
    Душа ж летітиме у неба синю вись...

    Ніщо моя душа не забуває,
    Вона є вічна, тіло ж - тільки тлінь!
    ...Я вже пішла, лиш птах все ще співає
    Хвалебні гімни сонцю та землі...
    1998р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  47. Іван Редчиць - [ 2010.02.16 14:35 ]
    НАГОРОДА

    Рубаї

    1
    Хто не складав із совістю угоди,
    І не шукав щодня собі вигоди,
    З нащадками зустріне красен вік, –
    Достойний він такої нагороди.

    2
    Я приберіг для вас аттичну сіль,
    Вона з душі знімає легко біль.
    Хто хоче бути лицарем печалі, –
    Хай ловить шапкою по хаті міль.

    3
    Якщо ви лантух солі вдвох не з’їли,
    То ваша дружба ще не має сили.
    І воза не тягни під гору з ним,
    Бо марно будеш – надривати жили.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  48. Наталія Ом - [ 2010.02.16 14:33 ]
    Коли померла на твоєму тілі
    Коли померла на твоєму тілі,
    У лотосі, біля пупка прозріння,
    З прагматикою вічного коріння,
    Біля листви божественної сили.
    Коли я рухалась у такт із твоїм серцем,
    Що літаргічно плакало від карми,
    Від злої волі, серцевини «дхарми»,
    Була з тобою - ні жива, ні мертва.
    Без діалогів, примх і синкретизму,
    Строкато, епохально, небезпечно,
    Хотіла обливати недоречно
    Сльозами наші руки, хитро…
    Я помирала в пошуках кохання,
    На фоні біології і кривди.
    А ти чекав, зібравши свої сили
    Під ритми серця сонного мовчання…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" 5.25 (5.14)
    Коментарі: (3)


  49. Гренуіль де Маре - [ 2010.02.16 13:19 ]
    Зимнее
    Дотлевает луна.
    Ты со мной. Я – одна.
    И морзянка огней на стене.
    Я с тобой соглашусь.
    Я стерплю, не сорвусь.
    Пусть потом будет плохо, но – мне.

    Заберу твою боль
    И останусь собой…
    В ночь скользнув, растворишься в ней ты.
    Наступает «потом».
    С перебитым хребтом
    Я, скуля, уползаю в кусты.

    Отлежаться. Забыть.
    В словарях истребить
    Бесполезное слово «любовь».
    Ты – пророк. Чист и свят.
    …А спасительный яд
    Выпью залпом – ты лишь приготовь…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (14)


  50. Наталія Ом - [ 2010.02.16 12:22 ]
    Жінка – сонце – ангел – повія
    Жінка-сонце, жінка-скульптура,
    Не побита щастям та горем,
    Вкрита глянцем гучна увертюра
    Чорних брів, її синя безодня.
    Жінка ангел без крил обезчещених,
    З сильним голосом правди та ніжності.
    В молитовнику віри, безмежності,
    Рве бруківку байдужої сірості.
    Жінка-сором, жінка-повія,
    Полонена вовчиця алюзії.
    Її плід ненароджена мрія,
    Її серце – прірва байдужості.
    «Три валети» - потрійна надія,
    Не для мене з печаткою «бачення».
    Жінка – сонце – ангел – повія,
    Світло й темрява вищого значення.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.14)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1364   1365   1366   1367   1368   1369   1370   1371   1372   ...   1829