ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Роман Ворона - [ 2006.11.15 21:49 ]
    СПИТАЙ СЕБЕ
    Про що ти пишеш
    і папір марнуєш
    Невже не маєш
    інших ти занять
    Ти проповідуєш,
    чи ти мандруєш
    Чи просто хочеш
    інше щось спізнать.
    Що спізнаєш ти,
    коли й питань не маєш
    А якщо й маєш,
    то боїшся відповіді знать,
    Що так ретельно
    за словами ти ховаєш
    Дай відповідь
    на апологію своїх занять.



    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Прокоментувати:


  2. Юрій Кондратюк - [ 2006.11.15 21:08 ]
    * * *
    Коли прожито майже все,
    Коли від крові день багряний
    Ти озирнись назад – хто з нами
    І скільки правди проти нас.
    Коли вся правда проти тебе
    Покайся й поклади меча,
    Змирись і не рубай з плеча
    І рани вилікує час.
    Коли ж супроти лиш брехня,
    А за тобою тільки небо
    Не здайся й не впади в відчай,
    Віддай і душу і коня,
    Останнім що лишилося не гребуй,
    Умри, а правди не віддай.

    15.12.03


    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.09)
    Коментарі: (4)


  3. Роман Ворона - [ 2006.11.15 20:16 ]
    НА БАРИКАДАХ ДОЛІ
    У присмерковій зоні власних катаклізмів
    Снуватиму повільно, тінню скрізь
    Не взявши до уваги всіх колізій
    Я вибуховий пристрій покладу під низ

    І перегаром з аспірину і горілки
    Дихну усміхнено, цигарку запалю
    Обставини диктують нам помилки,
    Так я обставини пластидом обліплю.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Прокоментувати:


  4. Ірина Пиріг - [ 2006.11.15 19:00 ]
    ***
    ...10...

    Ти зараз медитуєш...Ти не спиш,
    німий годинник в очі зазирає.
    Четверта ночі. Паростками тиш
    в Твоїй кімнаті ніжність проростає.
    Я знаю, Ти зі мною...Навіть так,
    на відстані. За сотні кілометрів.
    О Господи, я дякую за знак,
    така Любов сильніша страху смерті.
    Питання часу стерлося. Нема.
    Обходить ніч логічну установу.
    Півсонця задивилось на лиман.
    Півнеба – у рожевість світанкову.
    Тебе цілую. Вперше у житті
    торкаюся душею, не вустами.
    І сонячні іскринки золоті
    сплітають світлу ауру над нами.

    15 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.52) | "Майстерень" 0 (5.49)
    Коментарі: (11) | "цикл "МЕДИТАЦІЇ""


  5. Олександр Ітешко - [ 2006.11.15 17:00 ]
    ***
    Сиджу на роботі,
    Дивлюсь в монітор.
    За дверима хтось ходить,
    Міряючи кроками нічний коридор.

    На екрані вікно
    Повідомлень твоїх.
    В них болю образа,
    Що оселилася в думах моїх.

    Ти сердишся на мене,
    Що сьогодні я знов не з тобою.
    Я серджусь на себе,
    Що сьогодні ти знов не зі мною.


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Коментарі: (5)


  6. Мірко Трасун - [ 2006.11.15 17:29 ]
    Шардоне з гарбуза
    І гнучка ця лоза,
    І дозріла давно,
    Шардоне з гарбуза -
    Незабутнє вино.

    І пульсує між рук
    Келих сповнений чар,
    Розчиняє журу
    Незабутній нектар.

    І дісталися вин
    Із жагучих долонь,
    І горить із глибин
    Незабутній вогонь.

    І заснули навзнак
    У халатах небес,
    На губах післясмак
    Незабутній Тебе.


    Рейтинги: Народний 6 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (4)


  7. Євгенія Руда - [ 2006.11.15 16:43 ]
    осінній ангел
    Всё отдав взамен на чувство
    И оставшись без крова ночью
    Я безкрылая...Вокруг так пусто..
    Перестала быть просто дочью.

    Быть всем миром твоим желала
    Быть подругой, сестрой, женою
    Быть я дочерью перестала
    Ради часа любви с тобою

    Променяв на то чувство крылья
    И оставшись без крова ночью
    Кувыркалась от счастья в листьях
    Укрывалась твоей любовью

    Ты обидел меня едва ли,
    Прикоснувшись своей ладонью
    Я горела твоей любовью,
    Умерла под твоими губами

    Я согласна быть тенью что ж..
    Так удобно для многих, знаю
    Ты бы в жертву себя не принёс..
    Ты не не знал, что она такая


    Рейтинги: Народний 4 (4.25) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  8. Наталія Лазука - [ 2006.11.15 16:34 ]
    * * *
    Не зникай
    У мереживі міста,
    Серед авт,
    Серед вулиць
    Та кроків.
    Не зникай
    Серед листя
    І вітру,
    В коридорах
    Сумних
    І широких.
    Не зникай
    На дорогах,
    В туманах,
    У слідах,
    Припорошених
    Болем.
    Не зникай,
    Як зникаєш
    І танеш.
    Не зникай
    В цьому світі
    Ніколи...


    Рейтинги: Народний 0 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Коментарі: (1)


  9. Юрій Перехожий - [ 2006.11.15 14:22 ]
    Душа
    Останнім, хто бачив її і... востаннє -
    Був сивий, старезний дідок-домовик.
    Тривожно здригнулися коні у стайні,
    Ледь тільки ступила вона за поріг.

    Пішла, залишаючи сонну господу
    Синам і дружині. Прозора, німа
    І раптом згадала: від власних народин
    Вона не виходила з хати сама...

    Підвладна турботам і радощам того,
    Хто сіяв і жав, будував і беріг.
    Хто власним жалем не обтяжував Бога,
    А ранком ледь чутно зітхнув і... затих.

    А сонце червоним підводило стріхи...
    І вже відлітаючи в край прабатьків,
    Вона посміхнулася щасно і тихо.
    А так тільки він посміхатися вмів.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.43) | "Майстерень" 6 (5.42) | Самооцінка 3
    Коментарі: (24)


  10. Олександр Ітешко - [ 2006.11.15 14:11 ]
    Моя маленька...
    Сьогодні на небі
    Не має зірок.
    В кімнаті залишились
    Ми з тобою удвох.
    На дворі холод,
    В серцях вогонь.
    Я відчуваю ніжний дотик,
    Твоїх палаючих долонь.
    Увірвався в тишу
    Мій томний подих,
    В твоєму шовковому волосі.
    Його приємний аромат
    Пам’ятаю й досі.
    Я пригорнув тебе до себе,
    Немов другу половину свого тіла,
    Яка на місце стати захотіла.
    Злилися губами, сплелися руками,
    Полетіли у вирій раю думками.
    Розлетілись по кімнаті
    Ґудзики з моєї сорочки.
    Ти зірвала з мене штанці,
    Порвала білизну на шматочки.
    Розстріляла мої груди,
    Залпом своїх поцілунків.
    Я відчув твою пружність сідниць
    Ніжним дотиком кінчиків пальців.
    Ми пірнули у ліжко,
    В боротьбі за екстаз.
    І до самого ранку
    Ніхто не поступився із нас.
    Зійшло сонце, щоб загасити
    Наші розпечені тіла росою.
    А так ще хотілось
    Хоч на мить зостатись з тобою.

    Цілую у лобик,
    Вдягаюсь хутенько.
    - Я на роботу,
    Чекай на мене, моя маленька…


    Рейтинги: Народний 4.67 (5) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Коментарі: (14)


  11. Мрія Весна - [ 2006.11.15 14:08 ]
    День народження
    Мій День народження і ти –
    Найкращий в світі подарунок.
    Зійшлись в один усі світи,
    У найсолодший поцілунок.

    Шампанське, музика, свічки
    І ти так близько… Твої очі...
    Коханням повняться річки,
    А ми напитися б охочі,

    Бо сушить серце спрага мрій.
    Хмелію від твого кохання.
    Ти подарунок (долі) мій –
    Загадане моє бажання.
    15.11.06


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (8)


  12. Рудюк Роман - [ 2006.11.15 12:09 ]
    а сніг таки пішов
    …а сніг таки пішов…
    і кожна ніч розверзлась,
    як шопка, як вівтар,
    перетерпівся мак
    Візник диктує рими аби-як
    І можна тихо клеїти конверти
    Небесним клеєм хмар
    …бо сніг пішов…
    а ви його стрічайте ,
    а ви його тримайте за рукав
    на виворіть зелений.
    Музикант пригадує
    Надісторичні тембри
    І тих і сих
    Середньоплинних мантр
    Захованих у згублені предмети:
    У кубики, у кульки, у хрести
    З дубів і лип, з людей і глибини
    Бо завтра буде ранок по Потопі
    Легке проміння, вітерець і гладь…
    Є гра - “Топтати сніг на стадіоні
    І смислами дерева напихать”-
    Тужливий акт
    За тим, що недовірив
    Себе мовчанн В чорному Ковчезі
    …стоїш і мерзнеш
    хто за Сонцем в черзі
    останній?


    Рейтинги: Народний 5 (4.97) | "Майстерень" -- (4.7) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  13. Валентин Дяченко - [ 2006.11.15 12:51 ]
    ***
    Не кидайсь ніколи словом,
    Бо воно немов стріла,
    Ранить серце, ранить душу
    Й наше щастя розбива!


    Рейтинги: Народний 4 (4.73) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (1)


  14. Валентин Дяченко - [ 2006.11.15 11:47 ]
    ***
    У проблему ми не вірим
    Як її у нас нема,
    А вона зростає звіром
    В лоні ніжності й тепла.

    Час іде. Вона зростає!
    Вмить завдасть вона удар.
    Нас ламає і кидає
    В страху вогнище і в жар!


    Рейтинги: Народний 5 (4.73) | "Майстерень" 5 (4.92) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  15. Віталій Шуркало - [ 2006.11.15 11:39 ]
    ***
    І ніжно-ніжно хай так буде...
    І хай ніколи не забуде
    Твоє обличчя сміху спів,
    Хай прокидається зі снів,
    То все, що в серденьку дрімало,
    Хай сонцю місця стане мало...
    12.11.2006(LO)


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Прокоментувати:


  16. Наталія Лазука - [ 2006.11.15 10:48 ]
    Осінь у Львові
    Летить трамвайне світло у холодну ніч,
    Блищить бруківка скраю, біля площі.
    Біжить тепло з-під рук, з-під пальт і віч,
    Втікає світ у вересневий розчин.

    Алхімік мудрий сотворив туман...
    Під ним бруківка - камінь філософський,
    Як і його життя - непевність і обман,
    Як і його життя - один і найдорожчий.

    А ключ в шухляді смерті. Хто ж тепер суддя?
    І де шукати день - минуле і майбутнє, -
    Коли поважний час, згрібаючи сміття,
    Кидає крізь вогонь всі сумніви та сутність?..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  17. Роберт Бернс - [ 2006.11.15 09:37 ]
    I Love My Love In Secret, 1789
    My Sandy gied to me a ring,
    Was a' beset wi' diamonds fine;
    But I gied him a far better thing,
    I gied my heart in pledge o' his ring.

    Chorus.-My Sandy O, my Sandy O,
    My bonie, bonie Sandy O;

    Tho' the love that I owe
    To thee I dare na show,
    Yet I love my love in secret,
    my Sandy O.

    My Sandy brak a piece of' gowd,
    While down his cheeks the saut tears rowed;
    He took a hauf, and gied it to me,
    And I'll keep it till the hour I die.
    My Sand O, &c.



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (2)


  18. Роберт Бернс - [ 2006.11.15 09:19 ]
    A Bottle And Friend, 1787


    There's nane that's blest of human kind,
    But the cheerful and the gay, man,
    Fal, la, la, &c.

    Here's a bottle and an honest friend!
    What wad ye wish for mair, man?
    Wha kens, before his life may end,
    What his share may be o' care, man?

    Then catch the moments as they fly,
    And use them as ye ought, man:
    Believe me, happiness is shy,
    And comes not aye when sought, man.



    Рейтинги: Народний 5 (5.48) | "Майстерень" 5 (5.33)
    Коментарі: (2)


  19. Роберт Бернс - [ 2006.11.15 09:06 ]
    The Winter Of Life, 1794

    But lately seen
    in gladsome green,
    The woods rejoiced the day,
    Thro' gentle showers,
    the laughing flowers
    In double pride were gay:

    But now our
    joys are fled
    On winter blasts awa;
    Yet maiden May,
    in rich array,
    Again shall bring them all.

    But my white pow,
    nae kindly thowe
    Shall melt the snaws of Age;
    My trunk of eild,
    but buss or beild,
    Sinks in Time's wintry rage.

    Oh, Age has
    weary days,
    And nights of sleepless pain:
    Thou golden time,
    of Youthfu' prime,
    Why comes thou not again!



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (2)


  20. Роман Ворона - [ 2006.11.15 04:02 ]
    ГРАФІТІ НА ШПАЛЕРАХ
    Породжені за дня питання
    Знаходять відповідь вночі
    Немов законспіровані завдання
    Ти доручаєш самоті

    Кастрюля кави, кілька пачок цигарок -
    Твої шпаргалки неодмінні
    І що не знайдено на сторінках книжок
    Вичитуєш як надписи самотності настінні.


    Рейтинги: Народний 5 (5.19) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Коментарі: (2)


  21. Андеграунду Айстра - [ 2006.11.15 00:44 ]
    ***
    Купити тебе?.. Але ж я бідна!
    Вкрасти тебе?.. Але ж я боягузка!
    Вихід є? Та його не видно?
    Дорога є? Але надто вузько?!

    Згвалтувати тебе?.. – Але ж мало тіла!
    Така ось проблема. Таке ось горе.
    Сни замовляю – вражаюче-сміло –
    ти ж мені снишся монстром потворним!!!

    Вбити тебе?.. Як в бурхливому серіалі?..
    Вбити себе?.. Але ж я хочу жити!
    Ми поганенько цей пафос юнацтва зіграли,
    я недостатньо хотіла тебе залишити.

    Тепер зі стипендії я відкладаю гроші:
    знаю, ти зможеш продатися гідно...
    Альтернатива: купити, украсти,
    прийти без запрошень...
    Імідж: дурна (закохана), злякана, бідна...





    Рейтинги: Народний 5 (5.18) | "Майстерень" 5 (5.17) | Самооцінка 6
    Коментарі: (6)


  22. Корнієнко Катерина - [ 2006.11.15 00:17 ]
    Сни
    Вже вкрили зорі сріблом небо,
    І місяць золотий блищить
    І ніч закутала дерева
    У чорну шаль, вже місто спить.

    Ти спиш. Ніщо не потурбує
    Твої солодкі, ніжні сни,
    Хай вітер віє, хай вирує,
    А ти так само міцно спи.

    Отак, коли ти будеш спати,
    До тебе ангел хай прийде
    І на твоє чоло похмуре
    Зорю він ясну покладе;

    Засяє та зоря ясна,
    Прогонить тінь з твого чола,
    І будуть снитись тобі сни,
    Мов зорі – ясні, осяйні...


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" 5 (5.05) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  23. Люта Ольга Козіна - [ 2006.11.14 23:32 ]
    Не кохані
    Ти далекий - а я тебе чую,
    Загадковий - а я тебе знаю!
    Я сльозами тебе задарую,
    Знов своїми сльозами-морями.
    Тільки так, щоб не знав, щоб не бачив...
    Ти далекий - а я тебе чую,
    Божевільний, а я розумію,
    Всі неправди про тебе зруйную,
    Через тебе, ж, дурепа, зомлію,
    Серед натовпу очі закрию...
    Й полечу на легкім дельтаплані,
    Над морями, містами, роками,
    Ми закохані та не кохані,
    Так буває, нажаль, із нами.
    Ти також колись зникнеш навіки,
    І хтось інший прокинеться рано,
    І даремно шукатиме ліки
    Від закоханості - некохання.



    Рейтинги: Народний 5 (5.34) | "Майстерень" 0 (5.33) | Самооцінка 3
    Коментарі: (4)


  24. Уляна Бодра - [ 2006.11.14 22:26 ]
    Дивні люди
    Дивні люди оточують нас,
    В очі хвалять, за спиною зляться,
    Хвильку ще – почнуть матюкатися,
    Раптом – «медом намазані» враз.
    Мусиш брехнею знов смакувати:
    «Щирість» – на перше,
    Секрет – на десерт,
    Ти вже як вправний кривдо-експерт,
    Маєш всі «проти» і «за» врахувати.
    Заздрість-розправа, дрібні пересуди,
    Жадібність, псевдо-добро,
    В серцях палає злоби тавро…
    Хто вони є? Дивні люди…


    Рейтинги: Народний -- (5.03) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (2)


  25. Гордійко Дарія - [ 2006.11.14 22:10 ]
    Асфальт, наче жар. І пече до кісток.
    Асфальт, наче жар. І пече до кісток.
    І ми наче босі. Ми десь. Де завгодно.
    Твої поцілунки на смак цигарок.
    Люблю не тебе, та з тобою сьогодні.

    Я знаю, закінчиться вечір. Колись.
    О Господи, дай мені трохи наснаги.
    Скоріше, скоріше би ми розійшлись.
    Мене ти не вартий. Ти вартий зневаги.


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (4.75)
    Коментарі: (1)


  26. Ірина Пиріг - [ 2006.11.14 22:48 ]
    ***
    ...9...

    Я б віддала за Тебе все.
    І більш нічого б не просила.
    Небесне зоряне шоссе
    проходить той, хто має крила.

    Каскадом падають вогні ,
    мов заповільнені салюти.
    Душа Любові у мені.
    Позаду мене – шлях покути.

    Повітря гусне, як бурштин,
    безмежно довго і тягуче.
    Я відчуваю пульс хвилин
    і те, як Ти за мною скучив.

    14 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.52) | "Майстерень" 5.38 (5.49)
    Коментарі: (4) | "цикл "МЕДИТАЦІЇ""


  27. Ірина Пиріг - [ 2006.11.14 22:20 ]
    ***
    ...8...

    Обіймаю...Цього досить,
    щоб полинути в безодню,
    де пречисті Божі роси
    нам освячують „сьогодні”.
    Бо не „вчора” і не „завтра”
    принесе в долонях щастя.
    ...Не кидай Любов на карти,
    щоб у грішну мить не впасти.
    Бережи маленьку свічку,
    хай не гасне...не тьмяніє...
    Не штовхай Любов у звичку.
    Слухай Небо, що синіє.

    Вже скликає Місяць звірів,
    що сузір’ями вважають.
    Це співзвуччя всіх ефірів
    йде крізь душу. Обіймаю...

    12 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2) | "цикл "МЕДИТАЦІЇ""


  28. Оксанка Галичанка - [ 2006.11.14 21:25 ]
    Так не буває!
    Так не буває!
    Я погляд твій ловлю!
    Ніхто не знає,
    Як я тебе люблю!
    Просила в Неба
    Я долю. І в зірок.
    Мені лиш треба
    Зробити перший крок.
    Просила в долі
    Я щастя земного.
    Молилась в полі
    За тебе молодого.
    Тебе відчула
    Душею і серцем.
    Ця ніч минула.
    Ти - моє Сонце! :)
    14.11.2006


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (4)


  29. Уляна Бодра - [ 2006.11.14 21:41 ]
    * * *
    В думках борсається рядок,
    Вірші – це як наркотик,
    В них зміст, тверезості ковток,
    Частіше – божевілля дотик…


    Рейтинги: Народний 5 (5.03) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Прокоментувати:


  30. Уляна Бодра - [ 2006.11.14 21:20 ]
    Шалений секс
    Шалений секс,
    Жадана сигарета,
    Ти не сказав: «Пока!»
    Пішов в ночі тенета…
    Нестримна чашка кави,
    На дні – швидке серцебиття,
    Ой, як не вистачає мами!..
    Та, щоб сказало їй блудне дитя?..
    Гарячий подих.
    Перегар.
    Мені залишив краплю?..
    Коли ж на праведний вівтар
    Нарешті я натраплю?
    Нестримні ласки…
    Почуття?
    Звідки б вони взялися?..
    Шалений секс
    …і каяття.
    Любов мені насниться…


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.03) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (4)


  31. Ванда Савранська - [ 2006.11.14 19:30 ]
    Не пропадай, метелику
    Метелику білий,
    склади свої крила...
    Ганна Осадко, Самвидав

    Кульбабки восени – такі ж, як в травні,
    Не пропадай, метелику, не треба!
    Вирує річка, та сріблинки плавні
    Заштопують її латками з неба.

    Та що кульбабки – он яка богема
    Цвіте на просторах ясної днини!
    Аж вітер завмирає в хризантемах,
    Цілує айстри, сальвії, жоржини -

    Він любить осінь. Наче теплий котик,
    Все бавиться травинками у гаї,
    Суниці пізні на стежину котить,
    Де-де листочки з дерева збиває.

    Не опадайте, ростіть зелені...
    На цій березі, на тому клені...
    Ще буде теплим осіннє літо...
    І ти, метелику, будеш жити...
    13.11.06


    Рейтинги: Народний 0 (5.33) | "Майстерень" 0 (5.37)
    Коментарі: (3)


  32. Наталія Лазука - [ 2006.11.14 19:45 ]
    Прогноз погоди
    Теплий запах в душі,
    І холодних пелюсток завії...
    Посміхнулись дощі
    Несерйозній погоді-повії.
    А вона всім вітрам
    Шле цілунки кленово-червоні.
    Нині тут, завтра - там,
    І ніхто їй того не боронить.
    В золотому авто
    Вчора з вереснем радо каталась,
    А сьогодні пальто
    Їй від жовтня в дарунок дісталось.
    От, і день...Ох, і ніч!
    Погуляє ж ця пані у січні...
    Не про те оця річ,
    А про те, що усе це їй личить.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  33. Мірко Трасун - [ 2006.11.14 19:53 ]
    З плечей
    Дерева скидають з плечей листя,
    І хай поети думають, що робити з віршами.

    Яблуні скидають тягар з душі,
    І хай голодні ділять між собою яблука.

    Ми скидаєм на підлогу одежу,
    І хай ні в кого не болить голова про післясмак віршів.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (4)


  34. Олена Полянська - [ 2006.11.14 18:01 ]
    Не дивися на мене так
    Не дивися на мене так,
    Я стомилася від спокус.
    Небезпечно вгадати смак
    Нецілованих нами вуст.

    А вгадаєш, то не кажи,
    Все на краще, як щось не так.
    Серце шепче:”Біжи, біжи,
    Він на тебе дивився так!”

    Серце шепче:”...біжи, біжи...”
    Погляд стримує:“Зупинись!
    Хоч постій на отій межі,
    Де кохання буяє скрізь!”

    Де не довго вгадати смак
    Нецілованих нами вуст.
    Не дивися на мене так,
    Я стомилася від спокус.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (3)


  35. Мірко Трасун - [ 2006.11.14 17:57 ]
    Боїнг-719
    Я борт-командир, а Ти другий пілот,
    І смуга для зльоту свічками покрита,
    Злітає, злітає повітряний флот
    Зі скрипом, зі скрипом, зі скрипом, зі скрипом.

    І в небі нічному зникає літак,
    Лише маяками поблискують очі,
    Та в штопор зривається Боїнг-дітвак,
    Й колготками впали прозорії ночі.

    Прибори зашкалюють, клинить штурвал,
    Падіння в міжгір'я таке неминуче,
    І віршем події гарбуз шифрував
    Посланням Пандори на сніжних онучах.


    Рейтинги: Народний 6 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (22)


  36. Ігор Петровець - [ 2006.11.14 17:45 ]
    Крихти скла
    Заливає заплакані вікна,
    Дощ осінній і крихітки скла,
    І я знаю,для тебе не вічний
    І я знаю, що ти не була.

    Ти стояла проникнувши в мене,
    Розглядала картини мої,
    Малював ще колись я для тебе,
    А вони тобі як чужі.

    Ти ідеш по дорозі, й не знаєш.
    То не листя лежить, то думки!
    Але з часом й вони по зникають,
    Ніби серденька твого замки.

    Ти торкнешся до мене?І скажеш?!
    Не згадає тебе тут ніхто.
    Не промовлять про тебе і слова,
    Коли твоє погасне вікно...






    Рейтинги: Народний -- (4.79) | "Майстерень" 5 (4.72)
    Прокоментувати:


  37. Петро Паливода - [ 2006.11.14 12:08 ]
    Я знову з тобою, мій Києве
    Зазоріло на схилах Дніпрових,
    Прокидається рідна земля.
    Ти – світанок добра і любові,
    Злоточола столице моя.

    Пролітають віки невмолимо,
    Та вже більше як тисячу літ
    Всі дороги ведуть не до Рима, –
    До твоїх легендарних Воріт.

    І в сумну, і в щасливу годину,
    Де не буду, в якому краю,
    Я у мріях до тебе прилину
    У закохану юність мою.

    Знов п’янитимеш душу до ранку,
    Як тоді - в грудях радісний щем.
    Розчинюся в тобі до останку
    Під ласкавим травневим дощем.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5 (5.3)
    Коментарі: (6)


  38. Миру Володар - [ 2006.11.14 12:06 ]
    Ніжність і ласка..
    Ніжність і ласка - проста і легка,
    Це шелестіння снів і зір упадок
    Це вітер стелить хмари звисока
    У неміцний світ марень і загадок...

    Ласка – це мамина тепла рука
    У дитинстві що втирала сльозинки...
    Це і перше кохання й розлука гірка,
    Пам'яті відтанувші картинки ...

    Ніжність - це перший дощ грибний
    Це смак малини з губ коханих,
    Набігло хвилею й бринить
    Легке торкання душ бажаних.

    Ніжність - це пошепки мовчіть.
    Немов невипите визнання,
    Воскова свічка, що горить
    Для двох, що творять це кохання.


    Рейтинги: Народний 4.25 (4.38) | "Майстерень" 4.5 (4.75) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  39. Мрія Весна - [ 2006.11.14 08:21 ]
    Як забути?
    Поставить крапку надто важко…
    Та й чи я хочу це зробить?
    Щось надірвалось… Серце в сажку,
    Бо я не можу не любить…

    А краще було б відпустити,
    Давно змиритись з всім й піти,
    Не думати і не любити,
    Признати: різні ми світи.

    Та я не можу це зробити
    І рветься ниточка життя…
    Як же тебе у собі вбити?
    Чи й пам'ять кане в небуття?
    14.11.06


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (8)


  40. Марта Шуст - [ 2006.11.14 03:19 ]
    ***
    Cумом огорнуті рядки
    А серце щастя хоче,
    Не спить і мріє собі щось
    Хвилюється, тріпоче.
    Хай лагіді присняться сни,
    Кохання хай наврочать.
    Щоб ранок починався знов з весни
    Хай долю напророчать.
    Ці теплі і солодкі мої мрії
    Нехай у час нічний
    Тебе зігріють.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.15) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (1)


  41. Світлана Лавренчук - [ 2006.11.14 02:27 ]
    ***
    Ну от і все, вже добрела до краю,
    Ні мрії, ні бажання щось робити,
    Хоч ще жива, бо ще кохаю,
    Але надії як зів'ялі квіти.

    Ну от і все, лиш порожнеча,
    І щось клубочиться, пече,
    Хоча б сльозинку - може б легше...
    Ридаю й плачу лиш сліпим дощем.

    Хоч без надії і без сподівання,
    І хоч уже немає вороття,
    Я буду жити, навіть без кохання,
    Бо залишилась воля до життя.

    З чого почати, що зробити? -
    Переді мною чистий аркуш,
    А збоку том лежить закритий,
    Й тому то холодно, то жарко.


    Рейтинги: Народний -- (5.01) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (7)


  42. Марта Шуст - [ 2006.11.14 02:39 ]
    нічний жарт
    Тиша повна навкруги
    Вже заснули всі сади
    Відспівалися пісні
    І спокійні й голосні
    Бо пора не рання
    Спать пішло кохання.
    Добре що Світланка є
    Втішить серденько моє.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (2)


  43. Світлана Лавренчук - [ 2006.11.14 02:29 ]
    Тож заважай мені, мужчино...
    І Вам не спиться, і мені…
    Такі жінки дивакуваті:
    Турбот в нас безліч день при дні,
    А ще надумали кохати.
    Яєчня, чай, прання, роботи,
    Як завжди, непочатий край…
    Кому потрібна та турбота? –
    Сама придумала – сама й кохай…
    Біжиш, встигаєш скрізь і всюди,
    Але того він не збагне,
    Що як піде, то вже не буде,
    Бажання щось робити в нас мине…
    Тож, заважай мені, мужчино,-
    З тобою значно більше встигну.


    Рейтинги: Народний -- (5.01) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (7)


  44. Марта Шуст - [ 2006.11.14 01:30 ]
    Прости
    Прости мені несказані слова
    Ті що були в очах коли вуста мовчали.
    Гарячі сльози й тихі сни
    Що в них життя з тобою проживали.

    Прости мені, бо вже давно простила доля,
    Простила зраду й неправдиву гру.
    Скалічені серця не відчувають болю
    Ні свого ні чужого на біду.

    Простила доля, бо вина - самотність,
    Що щільно замикала душу на засов.
    Самотністю ж покарана була за легковажність,
    За те що злегковажила твою й свю любов.

    Прости, бо терпко й солодко мені
    Укотре повертатися до міста де немає дому,
    Лиш мрії про минуле та казки про небуття
    Які, нажаль, не зрозумілі вже нікому

    Прости й чекай мене у дивовижнім місті,
    Можливо, ти також ще повертаєшся туди.
    Ти ж недалеко – Ти лише за океаном
    За океаном мрій і памяті, і темної води...


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Прокоментувати:


  45. Мрія Весна - [ 2006.11.14 01:40 ]
    МИТЬ
    Одна лиш мить, а все життя змінилось.
    Одна-єдина мить вдихнула в серце щем…
    Якось жилось до цього і любилось,
    Старалась йти за писаним взірцем.

    Якось все сталося само собою
    І наперед той день ніхто не планував.
    Ввірвався ти серед зими весною
    І своїм ніжним співом зчарував.

    Не вірила що здатна так кохати…
    Не думала, що хтось розпалить так вогонь…
    Аж страшно, що могла тебе не знати
    Й не пить любов із пристрасних долонь...
    14.11.06


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" -- (5.03)
    Коментарі: (15)


  46. Марта Шуст - [ 2006.11.14 00:44 ]
    ***
    Зійду на забуту стежку
    Запущеного саду.
    Пахучі високі трави
    Некошені перейду.

    Занурити б босі ноги
    Вхолодну воду ріки
    А потім розплести коси
    Й Купальським вінком попливти.

    Хай зорі в високому небі
    Всміхнуться – байдуже їм,
    Що моє життя не стло
    Й ніколи не стане твоїм.

    Та ні,повернутись можна
    До того садка і ріки.
    От тільки у течію долі
    Нажаль не ввійти... не ввійти


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Прокоментувати:


  47. Василь Сидь - [ 2006.11.14 00:26 ]
    ***
    Ми ще зустрінемось
    колись
    Як сон приємний
    сплинуть роки.
    Я скажу просто-
    подивись.
    І ти подивишся
    і смішно стане трохи.
    Та ти - не вільна,
    все мине.
    Лиш усміхнутись
    завжди втигнеш.
    Чому так радісно і важко
    на тебе серденько дивитись
    Ти може так і не збагнеш!


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  48. Марта Шуст - [ 2006.11.14 00:18 ]
    ***
    Позашиваю порозривані мережки
    На віттях у берези порозвішую сережки
    Хочу забути всяке лихо...
    І знову тихо на місячні вернутись стежки...
    Не повертаюсь більше у війну.
    І ладна йти далеко за Тобою.
    Лише з добром, без бою.
    Не відрікалась ні від Бога ні від світла.
    Я просто втішилася, що сьогодні
    Після листопадових холодів
    Ти мене вогником тепла свого зустрів
    І обійняв і так зігрів.
    І думала надовго, назавжди
    Не сподівалася біди...


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (2)


  49. Ванда Савранська - [ 2006.11.13 23:17 ]
    Розповідь жінки про побачення з коханим
    Ти, звісно, далі сподіваєшся – дарма.
    Вже листопад, передбачається зима,
    А наш був – жовтень: зустрічі наскоком,
    Тарас дивився скоса хмурим оком
    І, видно, заздрив. Надивився наче,
    Але таких, як ми, мабуть, не бачив.
    …Немає місця на алеях – сонні
    Студенти дозрівають на осонні.
    Осіннім літом лагідним зігріті,
    Вони вже знають, що любов – це миті,
    Вона уся складається з моментів,
    А ми дурніші за своїх студентів.

    Ми сподівались на продовження – дарма.
    Для всіх миттєвостей часу уже нема.
    В житті минулому, в гарячім шалі,
    Звикали до розлучень і вокзалів,
    Очима очі вчилися читати,
    Як шпигуни чи справжні телепати.
    Тепер чуже "інформаційне поле"
    Вже не зчитати повністю ніколи.
    Печаль і пристрасть очі нам лоскочуть...
    Сховаємо світлини наших дочок.
    Ти скоро знову полетиш в чужі світи,
    І я не знатиму – не схочу знать, де ти.
    13.11.2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (6)


  50. Гордійко Дарія - [ 2006.11.13 22:05 ]
    Скуштуй світло свічки
    Скуштуй світло свічки,
    Штучне, нещире,
    Бездушно-самотнє.
    Сховай свої тіні,
    Сірі, підступні,
    Безжально-сумні.
    В обіймах нетлінної ночі
    Розжарений відчай згасає
    Спіймай тінь від свічки –
    Гори.



    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1763   1764   1765   1766   1767   1768   1769   1770   1771   ...   1829