ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Володимир Книр - [ 2022.05.21 03:26 ]
    ОДКБ
    Хер, хто скаже дружбанам:
    "На хер наша дружба нам?"

    2022


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  2. Олександр Сушко - [ 2022.05.20 20:53 ]
    Так буде
    Я не пророк, не Бог і не месія,
    Звичайний український гречкосій.
    Та вдерлася у наш Едем Росія
    Й Ісус сказав: - Мій хрест тепер неси!

    А він важкий. Мурашці непосильний,
    Бо я - проста людина, а не Бог.
    А небеса аж чорні, а не сині,
    А смерть в руці тримає некролог.

    Мені заповідала вчора матір:
    - Не бійся сину, вмерти у боях.
    Неси із честю божеське розп'яття
    Аби не стало в світі москаля.

    Ще темна ніч, далеко до світанку,
    Та буде так, як нині вам кажу:
    Ворожі трупи дожують собаки
    І переможе правдонька олжу.

    20.05.2021р.









    Рейтинги: Народний 7 (5.43) | "Майстерень" 7 (5.82)
    Коментарі: (3)


  3. Сергій Губерначук - [ 2022.05.20 20:49 ]
    До неба!
    До неба вів гай,
    де за зіркою зірка
    зривалася й падала
    з гілки на гілку,
    а ми у траві
    розляглися з тобою
    й лічили бажання
    й ділились любов’ю.

    Віддай мені смак
    перестиглої рути –
    я ночі такої
    не хочу заснути.
    Візьми і вуста
    і тривожні обійми,
    на серце моє
    обернися між ними!

    Забудься про все –
    хай працюють молитви,
    якими ми встигли
    півнеба полити!
    Лише поділися зі мною –
    собою!,
    і в небо одне́ об’єдна́ймось
    обоє!

    1 серпня 2002 р., Богдани́



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 183"


  4. Микола Дудар - [ 2022.05.20 15:30 ]
    ***
    Кувиркали світ зухвало
    В тиші невимовній…
    А цього завжди замало
    З огляду на зовні…
    Збіглись вибухи й сирени
    До і після того…
    Почорніли стрімко вени
    Мабуть від дурного?
    Ні, запахти щоби медом
    Одягтись весільно
    Щоби пісня… птиця небом
    Так ось божевільний
    Все нарушив, перекреслив
    До… і після того
    Видно спутав путо й весла
    Ні, скоріше бога…
    20.05.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  5. Тетяна Левицька - [ 2022.05.20 14:32 ]
    Багаття війни
    Я хочу прокинутися і сказати:
    — Яким же потворним був цей явний сон!
    Там виють сирени, палають гармати,
    і пробивають ракети бетон.

    Ховаються люди в холодних підвалах,
    тікають від смерті з дітьми за кордон,
    у тисняві на галасливих вокзалах,
    здається, настав клятий Армагеддон.

    Броньовані танки, зенітні обози,
    важка артилерія грузне в ріллі,
    лютує Росія... країна в облозі...
    катують шляхетний народ — москалі.

    Плюндрує безжально рясні гобелени
    смертельна зірниця у маках сумних.
    Здіймається кіптява в обрій червлений,
    підсмажує небо багаттям війни.

    Отямимося від чумної омани,
    хоча у реалії розпачу жах.
    Та згодом загоїть шматовані рани
    у житньому полі кораловий мак!

    19.05.2022р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (2)


  6. Іронія Я - [ 2022.05.20 13:53 ]
    Українські пиріжки
    ось знову спалах на пів неба
    і гуркіт звідкись наповза
    спокійно пані та панове
    гроза

    а скільки шпаг у нас чотири
    а скільки ворогів нема
    подумав й виправив на тищу
    дюма

    недобре тупіну примчалась
    поважна лікарка така
    а може то звичайна настя
    швидка

    хотів царьок собі рабиню
    та раптом щось пішло не так
    а от не лапай Україну
    м✓дак

    росте тополя серед поля
    лежить під нею дохлий орк
    а прикро скільки ж ще є вільних
    гілок

    2022


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.38 (5.38)
    Прокоментувати:


  7. Ярослав Чорногуз - [ 2022.05.20 08:51 ]
    Марш морської піхоти
    Гелікоптер піднявся, наче сокіл,
    А поруч і розвідувальний дрон.
    Уже наводять он гармати хлопці --
    Більш не берем кацапів у полон.

    Горить земля в рашистів під ногами,
    Морська піхота вирушила в бій.
    Співає вітер їм бадьорі гами
    І сонце сяє в висі голубій.


    ПРИСПІВ:
    Засмаглі орли і орлиці,
    Шугають, як блискавки, вниз.
    Від жаху тремтить блідолиций
    Москаль — гвалтівник-горлоріз.


    На море глянь, ракетами ціляє
    Десантний корабель наш орків знов.
    Ворожий флот, його бандитські зграї -
    Горять і пачками ідуть на дно.

    І прапор наш — на острові Зміїнім,
    І Кримський міст розбомблений димить.
    Все буде, браття й сестри, Україна --
    Херсон, Донбас і Крим одіб’єм ми.


    ПРИСПІВ:
    А Збройним силам нашим слава,
    Хай живе вона у віках.
    А Московитська зла держава
    Нехай розсиплеться у прах!

    20 травня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  8. Віктор Кучерук - [ 2022.05.20 06:01 ]
    * * *
    Неможливо без неї
    Залишатись мені, –
    Лиш у парі з душею
    Бережуся в борні.
    У печальнім горінні
    Й гуркотнечі війни, –
    Довіряю незмінно
    Їй надії і сни.
    А вона передбачить
    Може кулі чужі, –
    І тримає терпляче
    Усього в бліндажі.
    Нерозлучно з душею
    Повсякденно живу, –
    Покладаюсь на неї
    Уві сні й наяву.
    20.05.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  9. Віолетта Лі - [ 2022.05.19 21:43 ]
    Сон
    У сні, я піднімаюсь знову в небо,
    Я бачу знов міста, мов на долоні.
    І так же хочеться мені до тебе,
    Мої вуста, без тебе вже голодні.

    По тілу проліта холодний вітер,
    Мурашками вкриває шкірний покрив.
    В твоїх обіймах, наступає літо,
    Без тебе ж, день не може бути добрий.

    Від доторків твоїх немов б'є струмом,
    Ти мов магніт, притягуєш все ближче.
    Твої цілунки згадую я з сумом,
    Та моє тіло, так твоєму личить.

    Я бачу знову твої довгі вії,
    До них тепер щоночі повертаюсь,
    Та розбиваються об ранок мрії,
    Так шкода, що я знову прокидаюсь.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Наталія Твердохліб - [ 2022.05.19 20:17 ]
    Розлилися кров’ю наші вишиванки
    Розлилися кров’ю наші вишиванки,
    Тугою омились вечори і ранки.
    На погрудді нашім вже давно ятріє
    Візерунок волі, той що серце гріє.

    Темна нитка в себе болі всі ввібрала,
    Лиха злого пам’ять нам заколисала.
    А червона - символ крові україни,
    Кров не та, що льється - та, що в жилах стигне.

    Стигне не від страху, а від завмирання,
    Коли луки пахнуть з вечора до рання.
    Коли вітер листя підіймає вгору,
    Коли хліб заносять у жнива в комору.

    Коли дух спиняє в місті звук бруківки,
    Коли в скрині пошти бажані листівки,
    Коли скрипнуть двері, що ведуть додому,
    Коли рухать межі не дамо нікому.

    І нехай сьогодні не спокійно спиться,
    Є у вишиванці спокою криниця.
    Адже в її коді шифр простий, мій друже, -
    Бог, Земля і Матір люблять тебе дуже.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Ігор Шоха - [ 2022.05.19 19:41 ]
    Прогулянка
    Іду на моціон як і щоранку,
    коли ще не розведені мости
    між миром і війною... з висоти
    гадаю, хто зуміє вишиванку,
    як подобає нині, одягти.

    Сьогодні усміхається фортуна
    і китаянка юна... у соку, –
    хельо, – вітає... ба', яка розумна!
    Вивчаю дойче, –
                «мона, коли нуно»,
    і це не зайве на моїм віку.

    І вільно тут, і затишно укропу,
    хоча і чую іноді здаля
    язик заматерілий москаля...
    і думаю, – очистимо Європу,
    тай буде українською земля..

    Війна уб'є росію-ідіотку...
    у мене є у цьому інтерес,
    бо якось затягнули цю мороку.
    Коли навіки оніміють орки,
    тоді і я забуду, – er, sie, es.

    А нині ні на кого не зважаю
    і до колін підкочую штани...
    іду собі як іноді пани
    по березі широкого Дунаю
    і діла, ну ніякого, не має
    до мене...
               він, вона, воно, вони.

    19.05.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  12. Козак Дума - [ 2022.05.19 18:16 ]
    Гартуймо волю!
    Палає рідна Україна,
    горить у полум’ї війни,
    а у вогні навали гинуть
    найкращі доньки і сини…

    Горять у пеклі «Азовсталі»
    незламні наші козаки…
    Не вистачає п’єдесталу
    звитяги лицарям таким.

    Ідуть на небо навіть діти,
    вже третя сотня соколят…
    Весну війни міняє літо,
    та все ще крові прагне кат.

    Стирає прутень безпощадно
    міста і села, все живе.
    Стискає Неньку у лещатах
    і суне дзеркало криве.

    Йому, на жаль, допомагають
    і «наші», ниці вороги.
    Манкурти ті усе плекають
    спокусу мати хліб легкий…

    Гартуймо волю, побратими,
    єднаймо невимовний гнів,
    щоб захистити Україну,
    усіх здолавши ворогів!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  13. Василина Іванина - [ 2022.05.19 17:39 ]
    наївний примітив
    за мотивами Марії Приймаченко
    ...
    дощик посіявся зранку
    стільки його чекали
    сіяли кріпчик у спеку
    в спеку город саджали
    дощик посіяв надію
    -Господи, скільки зміїв
    скільки на наші квіти
    нечисті суне грізно
    дощик тихенько кропить
    скапує вишня слізьми
    чорно сичатимуть змії
    п"ятниця вип"є крови
    чортова дюжина нишкне
    вийшли хрущі на лови
    13.05.2022
    #словаВасилинаІванина


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (2)


  14. Ігор Терен - [ 2022.05.18 22:51 ]
    Пороти – не шити
    ІПоезія воюючого краю
    ще жевріє.. і муза не вмирає,
    і ліра грає, і у всій красі
    по Україні... перли у росі...
    ..............................................
    Пишу усім, кого я поважаю...
    надію маю, що читають всі.

    ІІЄ послуги, що помагають мові,
    як от – ведмежі... на усе готові
    і ті, кого ніхто і не просив
    запалювати зорі вечорові,
    але пасує тому віршарові,
    що сам собі на вухо наступив.

    Посіяне, нема кому косити,
    намелене, не перевіє сито,
    навіяне – нагадує не що
    інакше як полову жита...
    ніяке – зайве, а талановите
    ясне і їжаку, але – ніщо

    улесливе собі подібне чує
    і реагує на пусті слова
    фальшивої мелодії... нова
    богема іншу копіює,
    а щодо орфографії, то всує
    нагадувати, чим вона жива.

    Нема кому, бо що не індивіди,
    то інші, недоконані світи
    упертої чужої ляпоти...
    яке здибає, то таке і їде...
    як не совкова,              то елітна гнида
    плазує до своєї висоти.

    ІІІТа й унизу ніхто не заважає
    втішатися ідилією раю...
    сміюся... не ступаю на святе,
    а як дурне само іде до краю
    і за «москвою»...              я не посилаю.
    Нехай собі пливе ні се, ні те.

    Нікому я завадити не можу,
    бо кожен у душі – Наполеон,
    а зачіпаю тільки-но хороше,
    якому, ну, не вистачає трошки,
    аби йому сказати, – еталон.

    У кожного своя окрема ніша,
    де і богема шиє-поре вірші,
    і талалаї сірої юрми,
    якій усе одно – лілеї опис
    чи малахай,
                аби пошитий опус
    афішувався поді-у-ма-ми.

    05/22


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  15. Віолетта Лі - [ 2022.05.18 22:47 ]
    Мама
    Кров'ю залито мою землю,
    Кулями пробито мою душу.
    Але я знову, усе, сте́рплю,
    Хоча б заради тебе мушу.

    Сердце рветься в бій кривавий,
    Боронити рідну неньку.
    Але ж як тобі без мами,
    Мій маленький козаченьку?

    Я вбережу тебе від взривів,
    Що все вбивають на шляху.
    Що через них наш татко сивів,
    Нас обіймаючи в льоху.

    Своїми крилами закрию,
    Не дам тобі я горя знать.
    Бо ж про одне я зараз мрію,
    Твою бабусю обійнять.

    Якою б не була година,
    Чи добра вона,чи лиха.
    Та кожна мріє все ж дитина,
    До мами, з нею й біль втиха.

    Як буде наше небо, вільне,
    І вже впитає кров, земля.
    Підем руїнами повільно,
    Лише б зібралась вся сім'я..

    2022


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  16. Микола Дудар - [ 2022.05.18 21:27 ]
    З гумором навпіл...
    Бомби падають будь-де.
    Зорі рідше й рідше…

    А вино - Надін Дюде -
    Розбудило Ніцше…

    Впарі, ох, червона лють…
    Третій я в кімнаті.
    Сльози сп’єш і знов наллють
    Ночі розіп’яті…

    Ніцше сам, він по собі…
    А Дюде хитрюче.
    Я ж у їхній ворожбі
    Гнуся по-пацючі.
    18.05.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (1)


  17. Віолетта Лі - [ 2022.05.18 17:45 ]
    Засинай
    Засинай на моїх руках.
    Захистить тебе моя ніжність.
    Ти побачиш в мрійливих снах.
    Яка сильна моя є вірність.

    Засинай у моїх долонях.
    Поруч з серцем, яке кохає.
    І нехай тепер в наших долях.
    Вогонь щастя не загасає.

    Засинай і не бійся сину.
    Ті снаряди вже так далеко.
    Я ж за тебе й сама загину.
    Я так кохаю тебе,лелеко.

    Засинай, засинай хлопчино,
    Міцно спи у моїх обіймах.
    Я пізніш розкажу дитино,
    Про перемогу в бездушних війнах.

    Про відбудову нового світу,
    І про людей які мають волю.
    Проте як лізли з бетону квіти,
    І про нову, вже щасливу долю..
    2022


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Роксолана Вірлан - [ 2022.05.18 17:35 ]
    Приціл
    Війна не вміщається в рими, вірші у слова -
    як біль не вміщається в набряк важкого мовчання,
    як дика енергія хаосу - сива й жива -
    в тверду шкаралущу вселенську, не терплячи брану.

    Війна не сповита ні в який укоськаний мир -
    вона не вкладається в жодне людське розуміння....
    штурмує, шрамує, шикує і знов набакир
    розкидує долі, розбурхує вічне і тлінне.

    Війною затоплені просвіти всіх амбразур -
    ні виплачеш слізьми її, ані зможеш скричати...
    вона...це вона замантачує смерті косу
    і вчить загинати у коло кінець і початок.

    Війна не вміщається в простір, як зло у тротил,
    як страх у зіницю, як воля в підземності крипти...
    і тільки...і тільки вміщається в точний приціл
    на зброї простого хлопаки - на лінії битви.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  19. Іван Григорків - [ 2022.05.18 13:37 ]
    «Не забувайте...»


    Не забувайте, хто ви є,
    Не забувайте вашу мати,
    Де прожили життя своє,
    Де є тепло рідної хати.

    Не забувайте землю сво!ю,
    Не забувайте батьківщину,
    За цю я землю, любу мо!ю,
    Без вагань у полі згину.

    Не забувайте рідну мову,
    Те чорне море, міць гірську,
    Покажіть, благаю, знову,
    Всю українську ту красу...

    Хай ворон в небі підло зве,
    І холод вже торкає рук.
    Я не забуду, все ж, тебе,
    Видаючи останній звук ...

    І по щоці блисне сльоза,
    За весь той біль, за ті страждання,
    Що стільки ти перенесла,
    За всі ті муки, ті знущання.

    За голод, за війну, за смерть,
    За зазіхання на свободу,
    Ми встоїмо, катів тих геть!
    На шию камінь і у воду.

    Вспалахнуть москви болота,
    Та вітер попіл рознесе.
    Свого гнилого вона рота
    Собі сама і роздере.

    А ми зітхнем, і легше буде,
    Той ворог вже навік засне,
    Додому вернуться всі люди,
    І ця зима урешт мине...

    Не забувайте небо синє,
    Те жовте поле, що під ним,
    Хай українська пісня лине,
    У кожну душу, кожен дім.

    17.05.2022


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  20. Олена Побийголод - [ 2022.05.18 10:03 ]
    1849. Російський степ (в скороченні)
    Із Петра Вяземського (1792-1878)

    Степ широкий, неозорий
    вдовж і впоперек лежить,
    наче полум’яне море
    жаром сонячним пашить.

    Не відчути у повітрі
    жодних вітру ворушінь;
    й хоч би десь хмарки нехитрі
    навели на землю тінь...

    Небо - наче купол мідний;
    голо все, там-сям хіба -
    куций захист хаті бідній -
    напіввисохла верба.

    Все - те са́ме, звідси й доти,
    й ніби вкляк життєвий дух;
    почуття й думки - в дрімоті,
    голодують зір та слух.

    Звіку так цей степ німіє,
    та ріднішим нам стає:
    все це - матінка-Росія,
    отака, яка не є!

    (2022)


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.6)
    Прокоментувати:


  21. Віктор Кучерук - [ 2022.05.18 05:18 ]
    Пам'ятай
    Визначаючи дорогу,
    По якій бажаєш йти, –
    Нові клопоти й тривоги
    Обираєш також ти.
    Нові радощі та смутки
    Ринуть швидко звідусіль,
    А набутки і прибутки –
    Даленітимуть, як ціль.
    Та раз хочеться за роги
    Взяти тура й повести, –
    Пам’ятай про всі тривоги,
    Що в дорозі стрінеш ти.
    18.05.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  22. Ярослав Чорногуз - [ 2022.05.18 00:30 ]
    Любов і ненависть
    Жонглер словами жонглював,
    І дав собі по лобі.
    Тепер ця хвора голова
    Слугує тільки злобі.

    Язик отрутою сичить,
    Ненависть пре із нього --
    І вдень, і вранці, і вночі --
    Все лається убого.

    Шедеври справжні написать
    Не вистачає хисту.
    Колегу жалить, як оса,
    Готов з кістками з’їсти.

    Все ріже, як тупим ножем,
    Чуже він слово люто.
    І Путі, й Раші мало вже --
    Тра конкурента “взути”.

    Його поема осяйна
    Своїм яріла німбом.
    Жонглера вдарила вона,
    І скинула з Олімпу.

    Він дряпається вгору знов,
    І блекотою дише.
    Співать не хоче про любов
    У недолугім вірші.

    Чи ж Перемога буде в нас,
    Як будем гризтись, пане?
    Коли ж любові прийде час,
    І Світлий день настане?!

    17 травня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  23. Микола Дудар - [ 2022.05.17 21:25 ]
    ***
    …вгамую біль придешній з двору
    Хильну і хлопців пом’яну
    Що б’ють на всіх фронтах потвору
    (Й себе також не омину…)
    Важлива річ - хильнути тричі
    Важлива річ - слова які
    Чи так собі, чи руївничі
    Чи в унісон, чи ледь м’які…
    17.05.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  24. Володимир Книр - [ 2022.05.17 18:45 ]
    Про бригаду (ніби)
    Не вціліє бригада
    за бригадира-гада.

    2022


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  25. Микола Дудар - [ 2022.05.17 15:10 ]
    ***
    В думках незримий час Єрусалима…
    Травневим днем не радує блакить
    Чомусь у снах цілує Магдалина…
    Життя перевертається за мить

    І я бреду собі і за собою
    Словами заміновую свій шлях
    То птахою, то вітром, то рікою
    І радо спотикаюся у снах…
    17.05.2022.


    Рейтинги: Народний 6 (5.5) | "Майстерень" 6 (5.65)
    Коментарі: (3)


  26. Ігор Шоха - [ 2022.05.17 14:22 ]
    Протистояння
    ІЛюбити Україну – нині фах
    усіх поетів... на печі... у хаті,
    о... як воюють генії крилаті
    за душі, розіп'яті на хрестах...
    ..................................................
    Але «любов лікує»... їде дах
    у пацієнтів шостої палати...
    і поки край перемагає жах,
    не меншає героїв на словах,
    які уміють язиком плескати.

    ІІУ світі є чимало ще дилем
    і щодо цвіту на живій калині,
    і щодо воскресіння... і донині
    Творцеві вистачає теорем,
    щоб доказати істину людині.

    То й живемо у вічній боротьбі.
    Наука заперечити не може,
    що є душа, як намагання Боже –
    вмістити всесвіт сущого в собі...
    тому її ніщо не переможе.

    Та за ідею, ніби за народ,
    проти людей воює ідіот,
    аби на світі панували черті...
    .................................................
    а я от –
                 проти каїна...
                             і смерті...
    і залишаю свій писемний код,
    щоб не щезала
                 Муза
                             на планеті.

    ІІІА у кінці піду у ті світи,
    де, може, існуватиму душею...

    єдиною дорогою цією
    не заважаю іншому іти...

    о, моя душе сонячна, світи
    усім як і мені із апогею.

    05.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  27. Тетяна Левицька - [ 2022.05.17 11:54 ]
    Редакції ПМ
    Дорога, шановна редакціє Поетичних Майстерень, зокрема головний редакторе ПМ — пане Володимире (Ляшкевич)! Звертаюся до Вас з проханням про підвищення статусу таким поетам, як — Микола Соболь, Нінель Новікова, Володимир Невесенко. Їх творчість — майстерна, заслуговує на статус — R2.
    Микола Соболь — зареєструвався на сайті ПМ п'ять років тому. За цей час він досяг значних успіхів у поетичному слові. Його поезія — багатогранна, щира, чуйна. Нінель Новікова — дев'ять років шліфує свою майстерність на ПМ, перекладач, зріла поетеса. Володимир Невесенко — на поетичному сайті нещодавно, але його вірші — цікаві, колоритні, зворушливі.
    Сподіваюся на розуміння і підтримку! Люди повинні відчувати результати своєї багаторічної праці. Сердечно дякую, бажаю всім миру, щастя, натхнення і творчих здобутків! Слава Україні!


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (3)


  28. Сергій Губерначук - [ 2022.05.17 11:33 ]
    Поцілунок
    Ой, хамелеонся, скільки влізе.
    Я тебе відчую, я радар.
    У твоїй невмощеній валізі,
    у твоїй захопленій валізі,
    у твоїй придуреній валізі –
    дар!

    Не сховаєш ти його нікуди,
    він крізь очі блиском продає,
    він же прогикнувся через груди,
    знову прогикнувся через груди,
    знову прогикнувся через груди!
    він вже є!

    Поцілунок, поцілунок, поцілунок,
    поцілунок, поцілунок, по…
    по мені губами ти малюнок,
    у мені брандспойтовий малюнок,
    ти не їдь: між нами наш малюнок
    про любов…

    2 квітня 1992 р., Київ




    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 125"


  29. Віктор Кучерук - [ 2022.05.17 07:27 ]
    * * *
    Допоки можна обійняти
    Твоє піддатливе плече, –
    Я не утратив ще багато
    І не омріяв щось іще.
    Я зможу щастя зустрічати
    І радим бути повсякчас,
    Допоки янголи крилаті
    Пісні співатимуть для нас.
    В обіймах теплих благодаті
    Голубиться життя моє, –
    Я буду ніжним та багатим,
    Допоки ти зі мною є.
    17.05.22



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  30. Микола Дудар - [ 2022.05.16 14:54 ]
    Я - повернуся!!!
    ...добрим вже ніяк в минуле!
    Є підсказка сьогодення:
    Подивись на мої скули -
    Лютий визначив рождення…

    Слався воїн-побратиме!
    У душі свої окопи…
    І почнем з прицілу рими
    Й заримуємо - укропи…

    Не біда, хай обзивають!
    Не впєрвой, не стоуперше!
    В нас герої - не вмирають!!!
    Я ж задумане - довершу…

    Потерпи, рідненька Мамо…
    І не плач, прошу, Матусю…
    Вже було колись так само…
    І повір, я - повернуся!!!
    16.05.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  31. Козак Дума - [ 2022.05.16 12:05 ]
    Дружні поради
    Будь там, де тобі раді щиро,
    живи – для люблячих тебе,
    і Богу не забудь офіру
    за все, що маєш дотепе́р.

    Мовчи допо́ки не спитає,
    зака́йся радить далебі,
    грошей багато не буває,
    та за́вжди знай ціну собі!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  32. Іван Потьомкін - [ 2022.05.16 10:08 ]
    ***

    Біла голубка з червоними ніжками –
    Польща здалека.
    Польща зблизька –
    Тихої ночі, наче причаєні,
    В польську вчаровані,
    Польську вивчаємо.
    Мов відчиняємо навстежінь вікна,
    Аби вдихнути свіже повітря,
    Свіже повітря іншого світу.
    Тихо сопуть собі в ліжечках діти.
    Доки, як наші, їх світлії голови
    Ще не набиті в школі половою,
    Ми їм розкажем (бодай дещицю)
    Те, що нізащо їм не присниться,
    Що принесе нам з іншої книжки
    Біла голубка, червонії ніжки.


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)


  33. Олена Побийголод - [ 2022.05.16 10:27 ]
    Хлопчик Вова
    Із Володимира Висоцького

    Хлопчик Вова, ро́ків сім, відкрити думав кран,
    й тут його пойняв зненацька подив:
    в раковині шастав неабиякий тарган,
    вусами довжезними поводив.

    Вова сперш злякався і ледь-ледь не заволав,
    та потому - сам пішов у наступ:
    з краника червоного він струмінь спрямував
    точно на комаху ту довгасту.

        А тарган - холоднокровний
        й безтурботний, як на згляд -
        вилізти хотів назовні,
        та зісковзував назад.

        Грізний знищувач зарази,
        Вова мимрив: «Стій, не руш!
        Хто по смітниках полазив -
        той приймай гарячий душ».

        І намочений тарганчик,
        роздратований вкінець,
        заховався за стаканчик;
        й причаївся тарганець.

    Хлопчик Вова в раковині бурю підійма,
    хвилею комаху заливає...
    (Та, якщо насправді, - він почав війну дарма,
    бо тарган людину не кусає).

        Кличе він сестричку Нінку, -
        вдвох топити таргана;
        ну, а Нінка комашинку
        хвать - і кинула з вікна!

        І тепер тарган - на волі,
        увіпхався у бур’ян;
        ходить-бродить в чистім полі
        харчовий шкідник тарган...

    Збурившись, у Ніну Вова
    кинув шкарбанцем брудним
    й заревів - немов корова,
    аж прокинувсь цілий дім.

    Мама й тато бачать: Вова плаче, одяг змок...
    Розібрались, прийняли ухвалу:
    Вову в покарання припровадили в куток,
    ну, а Ніна - печиво дістала.

        І тоді наш винуватий
        всі звів засновки водно:
        щоб тарган забравсь із хати,
        не берись його втопляти,
        а випихуй у вікно,
        після чого мама й тато
        поведуть тебе в кіно!

    (2020)


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (2)


  34. Віктор Кучерук - [ 2022.05.16 05:48 ]
    * * *
    Відчини скоріш віконце
    І уважно подивись,
    Як уже яскраве сонце
    Освітляє синю вись.
    Ще послухай, як привітно
    Соловейка ллється спів
    Там, де пахне білоцвіття
    Вітром збуджених садів.
    Мрійним подумом зігрітий
    Біля щастя поблизу, –
    Усміхнися врешті світу
    І подякуй за красу.
    16.05.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  35. Ярослав Чорногуз - [ 2022.05.15 22:21 ]
    Рубаї
    Бездара пише й пише про війну.
    Ракету геній випустив одну.
    І корабель великий графомана --
    Як та "Москва"* - ураз пішов "ко дну"!

    15 травня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  36. Микола Дудар - [ 2022.05.15 19:56 ]
    ***
    Нескорені міста - передова…
    Безсилий ворог топчеться на місці.
    Цвітуть каштани у моєму місті,
    А у вікні - заплакана вдова…
    Тече сльоза струмком поперед сліз
    Ой важко як, бодай і не скорили…
    І відомо, нескоро до могили,
    Так і потуг замало на узвіз…
    А хлопці, що пройшлися повз вікна,
    Враз вдовине сердечко усміхнули,
    Навіяли всерадістю минуле…
    І мамою вклонилась їм вдова…
    15.05.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (1)


  37. Ігор Терен - [ 2022.05.15 16:02 ]
    Невиказані жалі
    Ми розминулись, як були зелені
    у цій перипетії житія,
    а нині не отьмарять теревені
    ані твоє, ані моє ім’я.

    Обоє обережні та учені,
    отак би і жили – і ти, і я
    у цій взаємодії потаємній,
    де я нічий і ти ще нічия.

    Та нинішньому застує минуле,
    аби і ти ніколи не забула
    і я оті ілюзії досьє...

    Усе, що є, не заважає мати
    нові надії... хоч і не багато
    є того, що заснути не дає.

    05/22


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (7)


  38. Нічия Муза - [ 2022.05.15 16:11 ]
    Долі навзаєм
    Паде роса на молоді отави,
    а у гаю зозуля закує
    і стрепенеться серденько моє –
    немає у минуле переправи.

    А ти ще є, і я ще ніби є,
    і десь цвітуть мої волошки, мальви...
    і дивиться із відти світ ласкавий
    із усмішкою на досьє моє.

    Іще існую і тому скучаю,
    хоча і знаю, що не допливу
    до того краю, де я не живу.

    Уже немає хати біля гаю
    і нас обох... та іноді літаю
    у пам'яті, у снах і... наяву.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (3)


  39. Макс Дрозд - [ 2022.05.15 13:56 ]
    Не вір мені
    Не вір мені, бо я собі не вірю.
    Забудь усе, що було до сьогодні.
    Життя перетворилось на сатиру,
    І з ним частіше я тепер не згодний.

    Пробач мене, бо я тебе пробачу,
    І лиш повторюй все, що я скажу.
    Ми знову перетерпимо невдачі,
    Ми знову перетерпимо, прошу.

    Забудь мене, хоч я тебе - ніколи.
    І посміхнись, хоча би, на прощання.
    Тікай подалі, й хай тобі не колють
    У твому серці віра й сподівання.

    Не вір мені, бо я тобі не вірю,
    Покинь мене, й життя, мабуть, покращиш.
    Та не плекай у серці ту надію,
    Бо що дізнаєшся - ніколи не пробачиш.

    14.05.2022


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  40. Микола Дудар - [ 2022.05.15 13:58 ]
    Заночуємо у...
    Заночуємо у Небі…
    Боже, дякую безмірно!
    Я - Душа і Правди - Лебідь,
    Ми ж служили Тобі вірно?!

    Заночуємо у Полі…
    Боже, вишивка між нами:
    Я - Листок і Древо - Долі,
    Що блукає Світлом снами…

    Заночуємо у Морі…
    Боже, як же тут красиво!
    Я - Глибінь і Муза - Зорі…
    Вибач, тішимось. Звабливо…
    15.05.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (1)


  41. Тетяна Левицька - [ 2022.05.15 08:11 ]
    Лілейний
    Не важливо, коли доля зводить мости,
    Хоч на мить блисне промінь багряний.
    Я для тебе лілеєю буду цвісти,
    У обіймах любові, коханий.

    Хай війна не зриває пахучих лілей,
    Нищить ніжність в серпанках рожевих!
    Захлинається музикою соловей,
    У веснянім саду яблуневім.

    Не здригається лячно свята висота
    В смертоносній, вогненній заграві.
    Зійде мирна веселка, зламає хребта
    Ворог, що сіє сльози криваві.

    Хай засяє Ярилом небесна блакить
    І закоханих кропить причастям.
    Серенада любові у серці звучить
    Благодатною скрипкою щастя.

    12.05.2022р


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (4)


  42. Макс Дрозд - [ 2022.05.14 22:14 ]
    Коли б ти...
    Коли б ти написала мені вірші -
    свої б спалив, спалив би без жалю!
    Вони нікчемні і вони найгірші,
    я не сказав в них як тебе люблю.

    Коли б ти заспівала мені пісню -
    я б видалив всю музику свою.
    Вона сумна, вона, буває, злісна,
    вона не буде схожа на твою.

    Коли б ти розказала мені казку,
    тобі б повірив і розтанув в ній.
    Навіть якщо б в війні зазнав поразки,
    я б не розбив твоїх чудових мрій.

    08.04.2022


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Сергій Губерначук - [ 2022.05.14 16:05 ]
    Любити слід…
    Любити слід,
    але любити – слід,
    який лишається
    рубцем червоно-синім після нього –
    ненормально!

    Отримувати ці рубці щоразу легше,
    але любити легше вже не буде.

    Слідити по собі?
    Якщо сліди ведуть від тебе?
    Якщо сліди ведуть куди??
    Куди ведуть його сліди???

    Від тебе!!!

    Знайди, кого любити слід,
    зроби йому рубець червоно-синій
    і перевір,
    куди він піде?

    Від тебе.

    Зажди.
    Не слід повзти назустріч,
    прослідкуй,
    куди ж той слід відвернутий од тебе?

    14 червня 1995 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Коментарі: (1) | ""Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 90"


  44. Єлена Задорожня - [ 2022.05.14 14:06 ]
    А чи буває погляд миліший ніж твій?
    А чи буває  погляд миліший ніж твій?
    В ньому прочитаєш сотні своїх мрій.
    Ніжно і тихо ти можеш дивитись
    Мені залишається не розгубитись.
    А чи бувають очі гарніші твоїх?
    Неначе зірки залиши слід,
    Кохані і люблячі ці оченята
    Відкрили в душі маленькі дверцята.
    А чи бувають губи солодші твоїх?
    П'янкою спокусою манять мої.
    Спогад вони залишають бентежний
    Цілують так щиро в коханні безмежном.
    А чи бувать руки сильніші й мужніші?
    Що лілеють і пестять душу мов квітку,
    Дарують обійми вони найміцніші
    Від холодной зими до самого літку.
    А чи буває кохання десь гарячіше
    від того ,що ти даруєш мені?
    Воно як вулкан той найпалкіший
    не зупинять навіть дощі.
    13.05.2022


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Оранжевый Олег Олег - [ 2022.05.14 11:45 ]
    Запахи війни
    Пахнуть проліски та суниці
    Пахне кров
    на зеленій травиці
    Тягне димом
    з покинутих згарищ
    і усім, що собі ти примариш...
    Пахнуть танки
    горілим залізом
    та крадіжкою
    пахнуть валізи
    пахнуть бідністю
    вбогії шати
    пахнуть смертю
    полегліі солдати
    Сонцем пахнуть безкраї степи
    крізь які доведеться пройти


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  46. Ольга Олеандра - [ 2022.05.14 11:45 ]
    То плине час
    То плине час, спливає у безодні.
    Вже місяці тихенько пропливли,
    мов тії течії глибоководні,
    народжені з придонної імли.
    Кудись пливуть. Куди? Чи є пристанок
    у тих миттєвостей буденно-манівних?
    Ніч пропливла, пливе за нею ранок –
    плескочуть хвилі, свій складають лік.
    Колись потічок часовий загусне.
    Зупиниться, зіб’ється у грудки.
    Прозора гладь ріки нечутно лусне
    й розділиться на сплинуті друзки.
    І прийдуть їх збирать прозорі руки.
    Ті самі, що колись, ще у плоті,
    між пальці в бур’янами вкриті луки
    на заважали часові текти.
    І він збігав. Поїв плевели рясно,
    між ними болотцями прокисав,
    скуйовджений у кострубате пасмо
    до бажаних земель русло прохав.
    Доки не сплив, доки останні краплі,
    між пальцями лишивши вогкий слід,
    майнули в вічність. В міжжиттєвих кахлях
    в наступну спробу прокладати вхід.

    Серпень 21/травень 22


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  47. Віктор Кучерук - [ 2022.05.14 06:02 ]
    В Збаражі
    Тут нестерпно вітряно і пильно,
    І круті дороги навсібіч, –
    Тут повсюди бачиш мимовільно
    Міць і велич нелегких сторіч.
    Дух століть витає в сьогоденні
    І отут сприймається, як дань,
    Від котрої йде таке натхнення,
    Що творити хочу без вагань…
    14.05.22


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  48. Ігор Шоха - [ 2022.05.13 20:24 ]
    Брати азовські і неазовські
    ІДо себе ми не кликали біди,
    але її хотіли біси вражі –
    агенти віроломної орди.
    Яка змія не повзає сюди,
    криваві залишаючи сліди,
    та шельму Бог усе одно покаже.

    ІІКуратори «південної русі»:
    свої повії і чужі рашисти,
    паяци сатани у всій красі,
    миряни і лукаві пацифісти –
    одним єлеєм мазані усі,
    і нинішні, і бувші пофігісти.

    Ну, чим же русофіли не брати
    на фоні озвірілої навали?
    Їм а-я-яй у Раді показали,
    за срібняками є куди іти –
    працює каса в кулуарах зали.

    Байдужість виправдовує себе –
    їй не пасує жовто-голубе
    і не потрібно німця, ляха, турка...
    то нате! Обіймайте брата-урку!

    О, як же я ненавиджу тебе –
    і юду, й неотесаного чурку.

    ІІІТому і труни тешемо, таки,
    і мусимо ховати окупанта,
    бо ми у вірі, як і козаки,
    брати азовські – вічні вояки...
    радійте фарсеї і пілати,
    що є кому за волю умирати,
    та не щурам у владі завдяки...
    ..............................
    якщо Європа хоче помагати,
    давайте їм гармати й літаки,
    а євро є кому намалювати.

    05.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  49. Іван Потьомкін - [ 2022.05.13 18:52 ]
    ***
    За солов’їв, котрих в Єрусалимі чомсь нема,
    За горлиць, що росою полощуть горло ,
    За дятла, що під кору дзьоб свій заганя,
    За горобців, що не відають спокою,
    Невтомний півник співати не вгава,
    Аби могли ми відділити день од ночі.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  50. Микола Дудар - [ 2022.05.13 17:16 ]
    ***
    Не дивитимусь під ноги -
    Не можливо. В душу вперли
    Всі оті від сліз пожоги…
    Зачекай, кремлівське стерво…
    Так, війна. Боюсь, сафарі…
    Вже й дитя… сиротське, сиве
    Спить одненьке на пожарі…
    Чортівня якась. Не дивно,
    Що весь світ піднявсь на дибки
    Ти і я, і ми пліч-о-пліч…
    Сни тремтять відлунням шибки.
    Лють в мені. Падлючий гоблін,
    Лободи мабуть об’ївся?!..
    Мабуть пращур прищ-поганець?!..
    Що ж ти коїш? мама-мія…
    Зачекай, почуєш вранці…
    13.05.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   209   210   211   212   213   214   215   216   217   ...   1829