ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна моя – для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня не думал

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олександр Єрох - [ 2008.07.27 14:06 ]
    Вихвалявся чоловік
    Ніжна й добра в мене жінка –
    Вихвалявся чоловік,
    Намальована картинка –
    Все б дивився цілий вік.

    Роботяща та слухняна,
    І не курить і не п’є,
    Чепурна неначе панна,
    Сонце лагідне моє.


    Рейтинги: Народний 6 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (1)


  2. Олеся Гавришко - [ 2008.07.27 12:47 ]
    ***
    Взиваю Бога про спасіння,
    Біду сховаю у столі.
    Посію жменьку насіння,
    Нас світ розкидав по землі
    В ріки впадають струмки,
    Вірші на папері оживають.
    Тобі лише вітри озвучать,
    Все те, що почуваю.
    Втоплю любов в очах блакитних,
    Коли закриються навіки.
    Знаєш в намірів невинних
    Сльози видніють крізь повіки.

    2007


    Рейтинги: Народний -- (4.56) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  3. Павло Коляска - [ 2008.07.27 09:58 ]
    Вишневий цвіт
    То ніжним дотиком, то поглядом лукавим,
    Солодкими словами манила мавка козака:
    — Ходи хутчіш за мною, любий друже,
    Я покажу тобі невидані дива.
    Коли ворота-сосни перед нами
    Розступляться, і варта лісова —
    Столітні буки — нас гостинно впустять
    До царства свого, то ведмеді два
    Посадять нас обох собі на спини і підуть
    Вперед, углиб, в далекі хащі завезуть…
    Аж до самих печер-скарбниць,
    Що в серці лісу тихо зачаїлись,
    Убралися в густий кожух із моху,
    Туманами та мрякою накрились.
    Гриби-розвідники новини лісові
    Щоразу їм, як Сонце сяде, вповідають.
    Дерева-слуги в заломах цупких
    Вузьку стежину до печер ховають…
    Зустрінуть нас три вітри там моторні
    І далі поведуть — через стару нору
    У сховані гірські печери чорні.

    В семи кімнатах-сховищах скарби
    Відкриються нам величаві:
    Сапфіри грають дивними відтінками небес
    При світлі ліхтарів-озер з розпеченої лави;
    Смарагди там, як лісові горіхи,
    Ростуть прямо зі стін печер. Мов пави,
    Милуються собою самоцвіти.
    І серед тих дорогоцінних «квітів» —
    Холодний круглий камінь чародійний.
    Ув’язнив, кажуть, в собі він вишневі аромати,
    Його побачить хто — ураз забуде й мати,
    І батька рідного, і хто він сам уже не скаже…
    Лиш камінь, гори й чарівні печери
    Залишаться у пам’яті його назавжди.
    Багато ще всіляких див на нас чекають,
    Тож, милий друже, я тебе благаю:
    Ходи зі мною, залиши цей світ,
    Бо що він дав тобі, окрім страждання,
    Тяжкої праці та ще — бідних мрій
    Про спокій та життя таке-сяке
    У вбогій хатці… Ну ж, мерщій!..

    — Ой мавко-мавко, відьмо лісова,
    Слова твої улесливі, як ягоди смачні.
    Але чи й справді все сказала ти мені?..
    Забула хитро про одне — про плату
    За ту мандрівку дивну, за скарби…
    — Душею ти сповна за все заплатиш.
    — Підожди. Ще в полі дикім восени
    Три роки тому у пекельнім бою
    Я раз віддав вже Душку свою:
    Лив дощ тоді, грім блискавки кидав по полю,
    Кругом був стогін, плач, метал хрипів від болю…
    Той дощ страшний забрав у мене Душу.
    У Рай чи Пекло — всеодно, мені було байдуже.
    Тож, мій лукавий друже, знай:
    Віддав я Душу, котру мав, за Рідний край.

    Отак сказав козак тій «дівці» наостанок,
    Вліз на коня… Аж раптом мавка закричала:
    — Стривай, стривай! Я ще не все сказала.
    Повір, дано мені, коли встає світанок,
    Побачити, де схована людська Душа:
    Якась печера… Камінь… Уже ранок.
    Ступай тепер, козаче, й також знай:
    Той круглий камінь взяв Її в свої чарівні сіті.
    Душа твоя знаходиться в вишневім цвіті!
    Як Весна вольна знов прийде на Україну —
    Розтане камінь і сади розквітнуть,
    Вдихатимуть на повні груди люди аромати…
    І вже куди б не завела їх потім доля,
    То будуть в серці завжди пам’ятати,
    Рідний запах вишневий Землі дорогої.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  4. Ольга Сущева - [ 2008.07.27 01:09 ]
    выступ
    В воздушном пузыре отслоя
    небесной от земной породы
    пережидают жизнь изгои
    на узком выступе свободы.

    В распадка склепе меж каменьев,
    сочащихся водою стылой, -
    размах нелепый в три сложенья -
    непригодившиеся крылья.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.34) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (5)


  5. Віталій Вітюк - [ 2008.07.27 01:28 ]
    Я буду для тебя
    Я буду мягким шелестом травы.
    Приму и обласкаю каждый шаг
    Когда под пение полночное цикад,
    Ты выйдешь в свет сияющей звезды.

    Я стану ранней песней соловья,
    Что в яблони цвету щебечет живо
    В рассветном солнце, блещущем игриво,
    Я этой песней пробужу тебя.

    Я голосом рассветного луча.
    Пробравшись сквозь оконные просветы
    О теплоте безумной, беззаветной,
    Свои слова вложу в твои уста.

    Я стану громом тучи грозовой.
    Тем громом, что иные не услышат,
    «Люблю» я прошепчу тебе потише,
    И потревожу только твой покой.

    Я буду звоном капелек дождя,
    Иль вздохом ускользающей слезы
    Вдохну тебе «не плачь от пустоты,
    Ведь мы теперь едины. Ты и я!»

    Я буду треск камина в зимний вечер.
    Пусть воет вьюга у холодного крыльца,
    Сниму весь холод с твоего лица
    И нежностью на всё тебе отвечу.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  6. Ельфійка Галадріель - [ 2008.07.27 00:55 ]
    Сонячний вітер
    Між коштовних розсипів міліардів зірок
    На межі двох галактик, що єднаються світлом
    На космічних просторах, де ніхто ще не ставив свій крок
    Між чужими світами віє сонячний вітер.

    Він розвіює хмари галактик й дощами комет
    Загоряється небо далеке над чужими містами
    Він приносить життя до окраїн незнаних планет
    Де сьогоднішні мрії стануть завтра новими шляхами.

    Я не знаю, на весь Всесвіт одні ми, чи ні
    Може теж чиясь думка долає простори відкриті
    Тож нехай ці далекі світи поєднає в собі
    І несе звістку Розуму далі теплий, сонячний вітер.



    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  7. Микола Блоха - [ 2008.07.26 23:35 ]
    Пісня героїв, замовкла.
    Пісня героїв, замовкла.
    І тільки, тиша в гурбі,
    Де обіцянки, що приймались,
    Приймались гурбою на крики ура.
    Лишень порожнеча в очах,
    Та розуміння що витерли ноги,
    О їх що мерзли на майдани.
    Повірив тим кому на всіх начхати,
    Лише прийти до влади,
    І красти, красти, кидаючи кістку.
    Тим хто до влади привів.
    Від цього сумне розуміння,
    Народ для них лишень пішаки,
    Для тих хто носить ім’я,
    Народного обранця, і пісню героя співа.

    26.07.08 23:40



    Рейтинги: Народний -- (2.63) | "Майстерень" -- (2.17)
    Прокоментувати:


  8. Наталя Терещенко - [ 2008.07.26 23:35 ]
    Смачний спогад

    Весняна ніч. Сховалась у кутку
    Казкова тінь самотньої прочанки,
    Із профілем від давньої гречанки,
    А поруч… кошик стиглих маракуй!
    Бажання дике виникло раптово
    Зубами впитись в перестиглий плід,
    Ковтати сік солодкий знову й знову,
    Я весь у лихоманці. Навіть зблід!
    Смачне передчуття вже душу гріє
    Я втратив глузд. У мене майже шок!
    Я наближаюсь…Матінко Маріє!
    А то дідусь із кошиком грушок…
    ……………………………………….
    Почім грушки у Вас? - питаю діда.
    -Недорого, та стиглі ж, і в соку!
    Купив. Так, несподівано, й поснідав.
    Грушки у нас не гірші маракуй.




    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.45)
    Коментарі: (2)


  9. Олеся Гавришко - [ 2008.07.26 22:11 ]
    Ватра
    Ми ніколи не помремо,
    Наша любов житиме вічно.
    Зло покосимо мечем,
    Небо встеле нас блакитне.

    Смертю один одного живем,
    Життям один одного вмираєм.
    В очах зачарованість несем,
    В серцях вогнем жарким палаєм.

    Не знаємо, що буде завтра,
    Упадок сил чи розлуки біда.
    Але горітиме наша ватра,
    Ватра любові, віри і добра.
    червень 2006


    Рейтинги: Народний -- (4.56) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  10. Олеся Гавришко - [ 2008.07.26 22:45 ]
    Не має сенсу...
    Не має сенсу тужити
    І кожен день себе винити.
    Собі весь час казати,
    Що зможу долю перехитрити.

    Не має сенсу тебе любити
    І з кожним днем лише губити.
    Щоразу згадувати нас
    Не повернути назад час.

    Не має сенсу тебе шукати,
    Дні минають як роки.
    Якби ж тепер усе змінити,
    Твоєю бути назавжди...
    жовтень 2006


    Рейтинги: Народний -- (4.56) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  11. Олеся Гавришко - [ 2008.07.26 22:49 ]
    Даремно...
    Даремно намагалась
    Втекти від долі.
    Знала, життя поволі
    На стежку вірну виведе.
    Ти є, ти тут уже існуєш,
    Але про тебе ще думати боюсь,
    Бо він життя моє марнує.
    І Богу досі ще молюсь,
    Щоб ти простив мене,
    Як я йому простила.
    Обгортку в ньому лише любила.
    Ця любов мене губила,
    Та жити все таки навчила.
    В тобі люблю тебе самого,
    За погляд, смуток за розмову.
    жовтень 2007


    Рейтинги: Народний 5 (4.56) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  12. Олеся Гавришко - [ 2008.07.26 21:29 ]
    Любов....сильніша
    Чому звоню
    В цій пізній порі тобі?
    Те, що довго ховала
    Не можу віддати -ні.
    Постать Колумба
    Видніє вдалині.
    Хвилі океану
    Й захід сонця
    Не можуть дати любові -ні.
    Як бути?
    Спогади з минулого
    Ходять роями
    В моїй голові.
    Але знаю,
    Любов сильніша
    Чи нема її?
    2008


    Рейтинги: Народний -- (4.56) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  13. Олена Курдибан - [ 2008.07.26 19:14 ]
    Весна
    Сміялася весна.Рожеві зорі
    Ховались в лабіринтах кольорів.
    І все навколо так поволі
    Вдягалось у намисто снів.

    Плели вітри з мого волосся
    Стежки,дороги і мости.
    В цю мить мені чомусь здалося,
    Що я торкнулася весни.

    На струнах ночі грали хмари,
    Якісь невідані пісні,
    Немов шукали дивні чари,
    Щоб розказати їх мені.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.21) | "Майстерень" 5.25 (5.2)
    Коментарі: (2)


  14. Віталій Вітюк - [ 2008.07.26 17:28 ]
    Его я в небо отпустил
    Простившись с ангелом своим,
    Тепло поручкавшись с крылатым,
    Его я в небо отпустил
    Подальше от земного ада.

    Устал бедняга в трудоднях,
    Поистрепал белёсы крылья.
    От демонов моих зачах,
    Мои дороги запылили.

    Его талант как оберега
    И тот уже на ладан дышит.
    Оставь, сердешный, человека,
    И к братьям возносись повыше.

    Мне жаль тебя, мой бедный ангел.
    Прости мою судьбу злодейку,
    За все невзгоды что давала,
    За счастья сущие копейки.

    Несись, мой свет, на облака,
    Там выспись, отдохни и здравствуй…
    А ну-ка черти! Вот он я!
    Для ваших козней не опасный…


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  15. Галантний Маньєрист - [ 2008.07.26 16:54 ]
    Суперник Зевса
    * * *
    Три плюси, три плюси - після любощів на ранок,
    а хоч я, хоч і я, сподівався аж на сім.
    Та спасибі й на тім – вийду втомлено на ганок,
    і нехай десь і б’є, і лютує в небі Грім...

    P/S
    О, Афродито, дякую! Небесні
    у всьому бо щедріші за земних!
    Твій погляд я відчув, невже ти поруч?
    Чи пригадала випадково наші дні?
    Чому би не зустрітися й разом
    помандрувати давніми шляхами?
    Заглибитись в події, і часи.
    Там стільки запитань зосталось досі.
    Почути б якось твої одкровення.
    Жіноча таємниця - суть всього,
    і я таки її не розумію.

    Чи пам’ятаєш яру Клеопатру,
    що по сназі у пристрасному небі
    катам у руки віддала мене?
    І суто з-за марудної погорди,
    і навіть подихи мого кохання
    змінити її серця не змогли!

    І я запитував себе відтоді,
    взираючи на обриси жінок,-
    що знищує з народження прекрасне:
    страждання чи отримане всевладдя?..

    До неї більше я не прилітав,
    клянуся, і тисячосвітня дружба
    з тобою запорукою тому!
    І наші любощі. А ще розлуки!

    Чомусь у поспіху мчимо кудись.
    Як тільки проростає свіжа плітка,
    то поспішаємо її пізнати.
    Ми ж охоронці передвічних істин.
    І ми повинні, правда? Ти і я -
    як солодко звучить, коли ми разом.
    Бо надто схожі, -
                            Афродито, навіть,
    коли ти з іншими кохалась, в мене
    була тобі подібна у обіймах.
    Немовби повернути я хотів
    у відчуттях минуле наше спільне.
    Закрию очі, й наче при тобі.
    Послухай це дитя солодкогубе,
    і уяви її на ложі хвилі -
    таку закохану, таку мрійливу...*
    Нехай вона лише відбиток миті.
    Ти непримітно пролетіла в небі,
    а на землі її майнула тінь.

    Що їм невпинність часу, нам - розвага,
    прогулянки у мареві епох.

    Та одного я прагну, Афродито, -
    згадай мене не через сотню років
    у позабутих світлом нетрях суму,
    а межи радості і вихваляння,
    у щедрім Римі, в мить благочестиву,
    коли тобі вклонитись зайде Цезар,

    і я прийду до тебе разом з ним.


    2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (8) | "---+---+---+---"


  16. Ельфійка Галадріель - [ 2008.07.26 16:35 ]
    На даху
    На даху, там де зорі можна руками дістати
    Видно, як унизу люди бігають, наче мурашки,
    Десь спішать, нарікають, що їм, бачте, важко,
    Важко – повзати, а вже могли би літати.

    Унизу ліхтарі ланцюгами скували все місто,
    І тримають усе, що живе, під прицілом,
    Цей ліхтар – це полон для всіх тих, хто боїться,
    Темноти, бо давно вже згасив своє світло.

    Із розчинених вікон доносяться звуки гітари,
    Непотрібні слова й не доказані кіноуривки
    Так багато думок, коли хочеться просто мовчати
    Й цигарковими зблисками лічити пульсацію дихання.

    А вгорі пролітають чудні фіолетові хмари
    Розглядають уважно цю дивну, життєву виставу,
    Обіймаються з місяцем, він їм віддає свою ауру,
    А вони десь народять його, веселково, дощами.


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (2)


  17. Віталій Вітюк - [ 2008.07.26 15:24 ]
    Очнувшись
    Кричу в эфиры проводами,
    В слова плету корявы буквы.
    О, вы! живущие ролями,
    Все те, кто лишь играет судьбы.

    Не заиграйтесь ненароком,
    И не вживитесь в персонаж.
    Душа не выдержит чужого,
    Её проломит лжи тоннаж.

    В своей игре, на вид блестящей,
    Есть риск и жизнь всю проиграть.
    И средь типажного засилья
    Себя как личность потерять.

    Настанет день и вы очнётесь
    Не в мире благостных забот,
    А в душной тёмной гардеробной
    Среди надуманных чеснот.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  18. Віталій Вітюк - [ 2008.07.26 12:52 ]
    Весть
    …А ветер треплет её волосы
    И пробегает шелковою лентой.
    Она глотает тихо слезы
    Кусая губы незаметно.

    Под сапогом взрывая пыль,
    Чеканя шаг и пряча взгляд,
    Почтовый голубь к ней летит
    Примерив человеческий наряд.

    Из чёрной сумки вырван лист,
    С одной чернеющей строкою:
    Мы все скорбим, ваш сын погиб,
    Он храбро пал на поле боя.

    Земля обмякла под ногами,
    И солнце потеряло свет.
    Дорога стихла тополями,
    И с вишен облетел весь цвет.

    В тиши чуть слышен только стон.
    Не крик, не ор, не голос боли.
    Срываясь мать ушла в поклон
    Земле в которой спит соколик.

    Склонились травы до земли,
    Удушлив амбр растущей мяты.
    Весь мир погиб, весь мир поник,
    Для матери у белой хаты.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (4.5)
    Прокоментувати:


  19. Ольга Сущева - [ 2008.07.26 12:49 ]
    я строю дом на пустыре
    я строю дом на пустыре раздора –
    стеклянный. двор – в строительном стекле…
    и – ни ворот, ни сада, ни забора…
    осот растет, крапива – на земле.

    день – на виду, а ночь – на месте лобном
    я предпочла бы, если бы могла.
    стеклянный дом – он очень неудобен.
    мне ж присудили – только из стекла.

    оно везде, а я тут – босиком ведь,
    любой порог – за болевой порог.
    я вымою все стены и от крови
    узоры из порезов, видит бог,

    я жить в стекле за сотни лет привыкну
    в прищуре – днем, а ночью – без огня.
    но только вы, пожалуйста, идите,
    не стойте, не смотрите на меня


    Рейтинги: Народний 5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (3)


  20. Тарас Гончар - [ 2008.07.26 09:18 ]
    КРОВ З МОЛОКОМ

    Ми так звикли до крові з грудним молоком,
    Що й не хочем любові… бо й тупим молотком
    Забиваються цвяхи у віко труни,
    Й забуваються страхи із віком… та й ми
    Не такі вже й злопам’ятні на ігри богів
    Через те, що є зайняті льодом снігів,
    Де немає й слідів, та ми звикнем й до того…
    Може, в пеклі вогнів хтось згадає про Бога,
    І тривога жахіть в нас розбудить дух віри
    У прийдешність століть і в залатані діри
    Рефлекторних розпуст і фіктивних цілунків
    Пелюсток теплих уст, і в цнотливість стосунків,
    До яких ми ніяк так й прижитись не можем
    І змиритись, що так буде легше і, може,
    Навіть краще для всіх… й це ввійде у звикання,
    І розтане лід й сніг у інстинктах кохання.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  21. Тарас Гончар - [ 2008.07.26 09:06 ]
    ЛІНІЯ ВІДРИВУ

    Пунктирна лінія відриву штрихом розділить мозок твій
    (Де-не-де рівно, а десь й криво) на дійсність буднів й дикість мрій;
    Й ти не знайдеш вже середини межі між правдою і сном,
    Бо ж сам рвав нитку пуповини в натяку світла – і спав знов,
    А, прокидаючись, не знав вже чи все це було й чи мине,
    Чи буде далі й так назавше… нудне циклічне те саме,
    Що розділилось на дві дози строго з рецептом від снаги
    До пестощів дощів й наркозу стрілки сп’янілої ваги,
    Якій вже байдуже, де ранок, де ніч й, тим більше, що між цим,
    Й круглу добу з жонглером банок змивають шкали сном міцним,
    Щоб не розгледілися ціни поділок списаних шприців,
    Коли розкриють роти стіни, які ховали від мерців
    Довгі драбини залізничні, в чотири сторони ходи,
    Для нас, живих, настільки звичні, що й не питаємо куди
    Нас заведуть вони нарешті й чи взагалі десь заведуть,
    Хоча все рівно це, бо ж врешті-решт залишається той путь,
    Який нам рідний, мов колиска, кімната, двері і поріг,
    Чию тонку червону риску ми розривали для доріг,
    Ще не своїх, ще невідомих, з легким чуттям нових пригод...
    Та краще би сиділи вдома! Куди завів нас поворот?!





    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  22. Тарас Гончар - [ 2008.07.26 09:29 ]
    КАЖУТЬ: ЖИТТЯ – ПРЕКРАСНА ШТУКА!

    Кажуть: життя – прекрасна штука!,
    Та як повірити у це,
    Коли воно, як п’яна сука,
    Вічно плює тобі в лице.
    Й не просто так – заради сміху;
    Не із нудьги правила гри:
    Мрієш про все – дістанеш фігу,
    Як не підходить – то помри!
    А що є там – ніхто не знає,
    І мало хто туди спішить,
    Й так і живе в собачій зграї
    Й тихо скавчить, коли болить.
    А щось міняти ліньки й страшно,
    Простіше звикнути, а там
    Все якось буде... як – неважно;
    І так іде смерть по стопам.
    Щоб нас спіймати в свою сітку,
    Де б не ховались... все одно
    Всі наші сни замкнуті в клітку,
    Яка і тягне нас на дно.
    А потім сни наверх спливають,
    Ловити інших... капкан – ніч;
    Нам ж навіть згадки не лишають,
    Й кажуть: життя – прекрасна річ!



    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  23. Зеньо Збиток - [ 2008.07.26 00:59 ]
    Зеньовий трудомісяць
    Асю - в сільмазі і на матраці.
    Касю - де Асю, відходячи з каси.
    Валю - на валі і сіновалі.
    Віку - без ліку та без базіку.
    Ніку - як Віку, тільки з базіком.
    Жанну - у ванні дуже старанно.
    Янку - у ґанку ще з позаранку.
    Іру - так щиро, без... і без міри.
    Віру - як Іру, тільки з... довіров.
    Любу - до згуби, нижче, де губи.
    Єву - суттєво біля єв-древа.
    Лілю - в неділю, та без весілля.
    Рисю - на стрисі, з в`єтнамками в рисі.
    Гальку - на гальці, можна і в пральці.
    Люду - повсюди, де люблять люди.
    Олю - в стодолі коло квасолі.
    Надю - на складі, як в мармеладі.
    Соню - з просоння на підніконні.
    Ляру - з фанфаром та в окулярах.
    Машу - як Дашу, зроблену в раша.
    Дану - по-п`яній, дам троха money.
    Белу - дебелу, наче Отелло.
    Варю - у парі з Юлькою в барі.
    Софу - на софі, вмре від любоffі.
    Марту - по картах, як буде варта.
    Настю - грудасту в ґумових ластах.
    Сару - на нарах десь на Канарах.
    Лялю - не втямлю, де маю Лялю...
    Таню - останню, що перед Ганьов.
    Ганю - у Гані, або в Гав-ані
    просто на дивнім, що скаче див-ані.
    Xyx!

    25 Липня 2008


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.33) | "Майстерень" 5.38 (5.27)
    Коментарі: (15)


  24. Ольга Сущева - [ 2008.07.25 18:37 ]
    Я ожидаю собственную жизнь
    Я ожидаю собственную жизнь,
    не прибывшую в порт по расписанью.
    Ни расплести, ни вырвать, ни разгрызть
    запутанные сети ожиданья.
    Мой маленький счастливый звездолет
    не прилетел из бесконечных далей ---
    должно быть, вьюга среди звезд метет,
    или пилот и бортрадист устали
    и, задремав, оставили штурвал
    на волю волн и солнечного ветра,
    и видят снов сияющий провал,
    прикрыв глаза широкополым фетром.
    Быть может, по ошибке, отменен
    мой вылет, в суете багаж утерян?
    Мерцающий в пыли иллюзион
    к концу идет. Уже открыли двери.
    Вот-вот войдут и: ”Время --- на нули!”
    Сквозняк земных надежд прихлопнут ставней,
    и, чтоб прибрать мой краешек земли:
    “Освободите залы ожиданий!”


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.34) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (4)


  25. Олександр Єрох - [ 2008.07.25 18:17 ]
    Розстеляє осінь, розстеляє
    Розстеляє осінь, розстеляє
    Вишитими барвами поля,
    Вже лелека на крило лягає
    І за обрій котиться земля.

    А в блакиті неба ні хмаринки,
    Мружить очі сонце золоте,
    І блищать, злітають павутинки -
    Навкруги все рідне та святе.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (2)


  26. Ельфійка Галадріель - [ 2008.07.25 18:20 ]
    Чекаю тепла
    Чекаю тепла...
    Сумую дощем
    Нічний хіт-парад
    Закритих очей
    У міста квадратах
    Музею ідей.
    Акварель туману
    На вікнах плете
    Життя панораму.
    Я – у центрі неї...
    А дощ голограми
    Малює на стелі...


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (6)


  27. Ольга Ілюк - [ 2008.07.25 16:33 ]
    ЗАРОДЖЕННЯ (Із збірки "ДУХОВНЕ")
    Коли зима стрічалася з весною,
    а я про це вишкрябувала думи,
    моя душа ставала неземною
    і танула поезія в задумі...

    Коли мені писали з того світу
    невидимі листи трагічних долей
    Я вірила: весна моя - то літо,
    а вірші проростуть в небеснім полі.

    Коли осіннє зачаїлося в вітрах -
    Співали гори голосом трембіти
    І опадало листя блідо, й на руках
    Спинялось в пошуках незвіданого світу.

    Кружляли наді мною ночі і дива
    Сонети вірно в драми проростали
    Я їх тихенько з дум своїх списала -
    Й моя душа зродилася нова...

    Мені полишив світ лиш тінь від сеї згадки
    Йому за це я дякую загадкою...



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" 5.25 (5.17)
    Прокоментувати: | "http://olgailyuk.at.ua/load/1-1-0-39"


  28. Ванда Нова - [ 2008.07.25 15:01 ]
    Завтра
    А завтра сонце вийде, як ніколи, рано,
    і забуяє пишний мак, як свіжа рана,
    і я з’явлюся із туману – без обману,
    немов мана.

    Ні краплі злості. Невагома і незрима,
    віддам обіцянки, яких ти не дотримав,
    і вийду, зопалу не грюкнувши дверима,
    бо спить вона,

    яку закутав ти у ласку, мов у коцик.
    Не зачеплю…І навіть не погляну косо.
    Не обітну – яка спокуса! – чорні коси…
    Бо відпекло.

    Бо все скінчилося - сушімо, брате, весла,
    бо я згоріла. Ця істота - безтілесна.
    Та у вселенськім колообігу воскресну
    тобі на зло.

    Я буду інша – світла, ніжна, колискова,
    і буде дім, поріг і оберіг – підкова,
    і обірветься все, як завжди, випадково -
    на сотий рік.

    І завтра знов плести канати чи тенета
    не буде сенсу. Долілиць впаде монета,
    а отже – це пора очікування злету.
    Почався лік…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (17)


  29. Ольга Сущева - [ 2008.07.25 15:25 ]
    слушать
    раздать вино ночным дозорам,
    в разгад примет грядущей битвы
    сложить костры, просеять порох,
    стеречь колодцы, честь молитвы,
    созвать провидцев и старейшин,
    вскрыть закрома, считать припасы,
    будить детей постарше - к вершам,
    колоть тельцов, в солельни - мясо,
    у стен изладить смоловарни,
    на щипку корпий - самых младших,
    доставить факельнику паклю,
    и зеркала стороже башен,
    мужчин к ограде - ладить бреши,
    с копален свезть больших каменьев,
    в ковальни - конных, в башни - пеших,
    готовить угли у поленниц,
    монахинь - к лекарю, рожЕниц -
    к сухим пещерам, к повитухе...
    и слушать ветер, зверя, птиц и
    речи толковать безумных.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (8)


  30. Ольга Ляснюк - [ 2008.07.25 14:00 ]
    * * *
    будь моїм Ікаром
    мої очі завжди
    стримлять у небо
    зроби з них крила

    будь моїм Ікаром
    і тобі не знадобляться
    крила
    бо я небо
    вирощу на твоїх плечах


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  31. Григорій Слободський - [ 2008.07.25 14:55 ]
    ...
    Веде з дороги Ющенка
    В болото Балога.
    Після каденції, у пекло
    Туди їм дорога.

    Юля свічку покладе,
    Помолиться богу,
    Щоб ні впекло, ані врай
    Не прийняв Балогу.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  32. Ганна Осадко - [ 2008.07.25 11:13 ]
    Ніжність
    Хлопчик – кульбабка літа.
    Хлопчик сміється досі.
    Жовті синички літер
    Сплять у його волоссі.

    День, що знімає пута,
    Ніч, що солодка вата.
    Як тебе – Серце - чути?
    Як тебе – Сонце - звати?

    Вітер – бо воля – в груди,
    Сонце – бо щастя – в очі,
    Я тебе-біль – забуду,
    Я тебе-ніжність – хочу.

    Димом снує поволі,
    Дивом звиває віти.
    Ах, парашутик долі!
    Ах, павутинка літа!


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (13)


  33. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2008.07.25 11:22 ]
    Я стучала...
    Я стучала в глухую стену,
    На коленях молила Бога:
    "О, Всевышний, даруй надежду,
    Прогони все мои тревоги…"

    И бродила я в листопадах,
    Там искала любовь и нежность,
    Но тебя не бывало рядом;
    Где ты, тот, кто меня утешит?


    Мое счастье мне часто снилось,
    И я стала немного верить,
    Что к тебе постучусь я утром,
    И ты спешно откроешь двери,


    Отворишь для меня ты сердце,
    И мне станет вдвойне теплее…
    А сейчас?..Ну, куда мне деться?
    Кто обнимет и обогреет?


    Я стучала в глухую стену,
    На коленях молила Бога,
    Чтобы он подарил надежду,
    И прогнал все мои тревоги…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (8)


  34. Тарас Гончар - [ 2008.07.25 10:38 ]
    ДУБЛЬ НУЛІВ (ДЕПРЕСИВНА ЗИМА)

    дубль нулів... пуста двобічність... дзеркальна копія вікна,
    за склом якого мить лиш й вічність – тонкі матерії з сукна,
    яке старе уже, протерте й зношене часом до дірок,
    (проте, і ми вже напівмертві, раз на екваторі курок).
    ще дії пів, ще пів секунди й задіє хитрий механізм:
    завмре усе, що могло б бути, якби не збунтувався ліс
    думок про зречення і втому, огиду, виснаження й біль,
    що втілились ледь-ледь живому хворому грішнику, мов цвіль,
    що покриває бліде сонце, й цим закриває нам цей світ,
    тож ми питаєм себе: „хто це: правди вогонь чи брехні лід?
    і як нам бути (чи не бути)? тягтись до неба чи землі?
    нам далі плисти чи втонути? молитись диму чи золі?
    завтра нам повзати, літати чи, як раніше, кудисьйти?
    чи, може, краще – не питати?.. просто цікаво нам, хто ти
    й хто ми... ми є чи нас немає... немає є чи є нема...
    й чия вина, що нас лякає вже серед літа та зима,
    яка холодна і потворна, сліпа й, мабуть, глухоніма
    і ніби й біла, але чорна [буцімто, сяйво; проте, тьма];
    й якась корисливо-байдужа, нігілістична і пряма,
    хоча закохана в ніч й дужа, ніби і дружня, та сама
    блукає п’яна й безпритульна то по полях, то по містах,
    тверезо-мстива й богохульна навіює й на пекло страх,
    а що казати нам (снам з криги), коли й надія проти нас,
    вона – душевний стан відлиги, що апатична, наче гас.
    він догорить смердючим світлом й на нас знов кинеться мороз
    з бажанням правити цим світом – кулею з назвою „Гіпноз”
    із мільярдами сніжинок (в минулому – таких ж людей,
    як ми, як ви)... час на спочинок! візьми нас в жар свій, Прометей!
    ---
    хай інші борються (для чого?), хай інші плачуть і терплять,
    нам це все рівно (й, навіть, богу)... хто хоче мерзнути – скиплять!
    ---
    дехто й надалі грає в кості, хоч й випадають лиш нулі...
    /не від морозу, а зі злості у тінь зійшли ми з колії/



    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  35. Тарас Гончар - [ 2008.07.25 10:11 ]
    ДІЙСНО УЯВНІ

    дійсно уявні! – безперечно,
    таких в природі не знайти;
    вони тут просто недоречні –
    це знаю я, це знаєш ти.

    справді несправжні!... навіть дивно,
    як сумнівався хтось у тім;
    для них у нас занадто зимно,
    їм треба сонця два, ще й дім.

    точно проточні, мимовільні,
    галюцинації, маразм...
    таких малюють божевільні
    в надії на психооргазм.

    сюр-ірреальні, фантастичні,
    фантасмагорії у снах,
    містично-мутні і незвичні...
    та, попри все, все ж є! (в словах).


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  36. Тарас Гончар - [ 2008.07.25 10:26 ]
    ВИ ЗАЧЕКАЄТЕ НА НАС?

    ви зачекаєте на нас
    чи все ж повірите у інших,
    що обіцяють вічний джаз,
    хоча самі чомусь панічні
    й збентежені вчорашнім сном,
    бо проти лому піднявсь Лом?…

    ви сядете в тролейбус з ними
    чи разом з нами у трамвай,
    й не вражені думками злими
    помалу доберемось в рай?…
    й розчиниться сумнівний морок,
    що втілився у пляшці в корок.

    ви маски знімете із лиць
    чи так й надалі, наче в’язні
    вами ж придуманих темниць,
    очі закриєте?… й боязні
    вас схоплять, наче немовлят,
    під розстріл вистроївши в ряд.

    кому ви вірите – собі?
    це ж те ж, що й впасти у розпуку
    й віддатися сірій юрбі…
    просим востаннє: дайте руку!
    й ми вмить вас звільним з западні
    трясовини затхлої віри…
    скажіть брехні лиш тверде “Ні!”
    й райдуга в небі скрасить сіре.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  37. Афродіта Небесна - [ 2008.07.25 01:08 ]
    ---+---+---+---
    Після такого тебе
    Дихати темряву,
    Ковтати спрагло
    Stale beer effluvia
    Поверхом нижче,
    Сідати в попутки -
    Наскрізно, навиліт -
    Збирати суниці
    На пожарищі...

    Така своя собі,
    З халвою і пряниками -
    Сама собі мед,
    Сама собі й пасіка,
    Воно, як по-щирості,
    То натура блядська -
    Евакуація! Всім без паніки!

    Після такого тебе
    Винести сміття,
    Звести дзоти -
    Так, про всяк випадок..
    До вуст мені флейту!
    Із димного німбу -
    Срібні пальці Нопфлера..
    О, небо! Не зараз..
    Не дайти померти..

    Так завтра вранці
    Піднімуть мости
    Назавжди..

    Такий-от вам holy shit rock'n'roll,
    Така-от маленька казочка...


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.55) | "Майстерень" 5.38 (5.52)
    Коментарі: (47)


  38. Ірина Храмченко - [ 2008.07.24 23:37 ]
    Я йтиму за тобою...
    Я завжди йтиму за тобою
    Крізь терен, крізь каміння,
    Та вітер долі, все ж лихої,
    Нам рани посолив насінням
    І десь лунають хижі звуки,
    І мчить за нами на трьох конях
    Не рідна, Мачуха-Розлука,
    Нам проростає крізь долоні.
    Я йтиму за тобою
    Крізь море, крізь пустелю,
    Хай час стирає нашу долю,
    Бог нам нові стежки розстелить
    І крізь сердець, думок сплетіння
    Я все ще буду другом твоїм
    Я йтиму за тобою тінню,
    Ти лишишся моїм героєм
    Я йтиму за тобою
    Коли нас Бог покликать схоче,
    Коли ослабнемо ходою,
    Коли ослабнуть вуха й очі
    Я завжди йтиму за тобою
    Я буду бачити і чути,
    Тебе, сповитим сивиною
    Тебе мені вже не забути!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (2)


  39. Христина Грицевич - [ 2008.07.24 21:21 ]
    Пробачити
    Пробачити за те, що ти не любиш,
    Не любиш, хоч тобою я живу.
    Пробачити за те, що губиш, губиш
    Мене - і я тебе за це прощу.
    Прощу за дні розлуки і страждань,
    Прощу твої палкі нові кохання,
    Прощу заради неземних бажань,
    Якими запалив мої світання.
    За те, що показав таку любов,
    Навчив того, чого колись не знала,
    Збудив життя у мені та й пішов,
    А я з любов’ю віч-на-віч зосталась.
    Пробачити, що живемо лиш раз
    І тільки раз без розсуду кохаєм...
    Нехай. Книжки напишуть не про нас
    І не про нас у пісні пригадають.

    За ту любов, що радістю не квітла,
    І незгасимим спалює вогнем.
    Прощаю все тобі - хай і не гідний,
    Прощаю! Залишаю пам'ять-щем.


    Рейтинги: Народний -- (4.25) | "Майстерень" -- (4.25)
    Коментарі: (1)


  40. Ольга Сущева - [ 2008.07.24 21:52 ]
    Еще шажок
    Освистана, спита, нелепа,
    с повинною наизготовь, -
    по льду растресканного неба
    скользит убитая любовь.

    Скрипит сквозняк железом двери,
    уныл заиндевелый страж -
    "открыто!" Въезд НА СЛОМ (по вере).
    Утилизируют багаж.

    Еще шажок по листной жести,
    и топит истину в вине
    тот бог, что близок к совершенству
    из равнодушия ко мне


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.34) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (9)


  41. Григорій Слободський - [ 2008.07.24 19:59 ]
    За обрієм ночі.
    За обрієм ночі
    Чекає там ранок.
    Над країною засяє
    З темряви світанок.

    Оживе спів птиці,
    Зрадіють народи.
    Може позникають
    Кермачі - уроди.

    В парламенті більше
    Не летіти муть кульки,
    Все пройде, перемелиться
    Як мильні пульки.

    Арфи заграють
    Золотими струнами.
    Сонце засяє
    Високо над нами.

    Поли покриється
    Золотою пшеницею,
    Щастя прилетить
    Як щасливою крицею.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  42. Олена Курдибан - [ 2008.07.24 18:34 ]
    --------------------
    Не суди.
    Я осуджена долею.
    Крізь роки
    Все гамую я волю з неволею.
    Самота
    Знов всміхається поглядом.
    Я така...
    ...просто стомлена холодом.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.21) | "Майстерень" 5.25 (5.2)
    Коментарі: (2)


  43. Христина Грицевич - [ 2008.07.24 18:03 ]
    Львів
    Найкраще місто на землі це місто Львів
    Століть багато як король Данило його звів,
    А він і до тепер чарує давниною
    Будинків архітектурою старою.
    У центрі розмістився Оперний театр,
    Він як із зовні так з середини багатий,
    А поруч з ним театр Зенковецької,
    Позаду них вирує вернісаж
    Із виробами натури чудернацької:
    Картини, вишивки, казкові персонажі.
    А справжній наш авторитет
    Це старий і всіма знаний Університет,
    Тут вчилась не одна талановита особистість,
    Франко як сторож доповняє урочистість.
    Також є Площа Ринок, Львівський замок,
    Чи парк Культури, Стрийські парки...
    І ще багато можна розказати,
    Про пам’ятки культури і театру,
    Та все ж доречніше відвідати наш Львів,
    Який красується багато вже віків,
    Він сам про себе все вам розповість,
    Байдужим не залишиться наш жоден гість.


    Рейтинги: Народний 4 (4.25) | "Майстерень" 4 (4.25)
    Прокоментувати:


  44. Володимир Чернишенко - [ 2008.07.24 17:08 ]
    На губи (ондо лінде, переклад з російської)
    Кутова артикуляція -
    Я-вірю-в-тебе -
    Націляє, вихиляється
    В потребі,
    Й ловить душу перехрящем
    На губи
    І смурняк гризе: чуваче,
    Так люблять!
    Сам - суглобом в рурку, душу -
    за дужки.
    Я тебе- а далі вимішу
    Дужче,
    Я тебе- а наднова
    Небо лущить...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (7) | "http://maysterni.com/publication.php?id=23855"


  45. Марія Письменна - [ 2008.07.24 16:15 ]
    ...зміни...
    вирви мене із безодні покинутих істин,
    вирви мене із безодні забутих світил.
    чуєш, я вже не гублю свої залишки сил.
    знаєш, я навіть не плачу вже так, як раніше.

    душі не вміють ходити гарячим вугіллям,
    душам все ж так, як раніше, байдужа зола.
    а я ще вважала, що наче у світі одна
    створена не для кохання, а лиш для дозвілля.

    досить із мене тебе, наче спалахів світла.
    я вже навічно кохаю самотні дощі.
    навіть крокуючи поряд ти гордо змовчи.
    я вже не та. я тепер аж занадто помітна.


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" -- (4.9)
    Прокоментувати:


  46. Петро Скунць - [ 2008.07.24 16:30 ]
    Літо, політ
    Не гаймося, друже, накреслено рейси,
    прокладено траси, дороги й мости...
    А десь там на скелі ростуть едельвейси,
    хоч там і нема їм для кого цвісти.
    Та ми – понад гори, у безмір, у всесвіт,
    та ми на космічний ладнаємось крок,
    далеко ми вище від тих едельвейсів –
    колись недоступних наземних зірок.
    Ми так їх любили... Любили без міри
    і дерлись за ними на скелі круті...
    і от вони з нами – гірські сувеніри
    в немислимо дальній високій путі.
    На скелі такій-то в такому-то році
    юнак за ті квіти життям заплатив,
    а нам їх зростили у рівнім городці,
    і стільки, що стачить на весь колектив.
    В русалок сьогодні не маємо віри,
    що десь на шпилі стерегли едельвейс.
    І от, прихопивши набір сувенірів,
    ми знову і знову націлені в рейс.
    І знову привітно зустрінуті десь ми,
    і знову для повних романтики дів
    лишаєм на згадку: кому едельвейси,
    кому дерев’яних орлів і дідів.
    І що там обмови: нам треба обнови
    в роботі й турботі, бутті й забутті,
    в тривозі й дорозі, у слові й любові...
    І раптом – немає для тебе путі.
    Самому потрібно її прокладати –
    оту, що найкраща, найважча з доріг, –
    дорогу до мами, до отчої хати,
    дорогу, котру ти, хоч міг, не вберіг.
    ............
    Здобутки минущі й довічні утрати
    тобі рахувати забракло вже сил...
    Та ось приблукав ти нарешті в Карпати,
    як блудний додому вертається син.
    А прощення в кого тобі попросити?
    Був простір безмежним і раптом – межа,
    бо нікому стало тебе тут простити:
    батьки відчекали, кохана – чужа.
    Стирчить над пустою домівкою комин,
    що грів тобі небо димком голубим.
    Димок той навіки розтанув у спомин.
    Ще спомин теплиться, як батьківський дим.
    ...................
    нарешті й вершина, з якої озветьяс
    задума трембіти ранковій зорі,
    де тиша колише для нас едельвейси,
    як то нам естрадні гримлять піснярі.
    нарешті й та скеля, з якої каміння
    зривав ти, по юність долаючи путь.
    Ще є в тебе сила, ще є в тебе вміння, –
    чому ж едельвейси тобі не цвітуть?
    Лишень посміхнешся самотньо і гірко,
    у власну природу задивлений весь:
    невже нам небесна доступніша зірка,
    як зірка наземна – гірський едельвейс?
    Не гаймося, друже:
    накреслено рейси,
    прокладено траси, дороги й мости...
    А десь там на скелях цвітуть едельвейси,
    хоч, мабуть, не мали для кого цвісти.
    Цвітуть у городцях і більші, й ніжніші,
    в дарунок бери чи в дарунок неси.
    Доступні й підступні – адже не потішать,
    немає любові, то нащо краси?..
    Ти скажеш уголос: немає різниці!
    А вже не захочеш минущих обнов
    і в квітку повіриш на гордій Близниці –
    це їй ти довірив, шовковій косиці,
    збережену потай від світу любов. (1990)


    Рейтинги: Народний -- (5.83) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (3)


  47. Григорій Слободський - [ 2008.07.24 14:38 ]
    ...
    Виростають бовдури
    Не слухають мами,
    Всі бритоголові
    Сучасні донжуане.

    З уст вилітають мати,
    Наркоманами стають
    Поміж тином у під’їздах
    Самогону п’ють.

    Не мають стида
    В хамстві нема міри,
    Лізуть у кишені,
    Лізуть у квартири.
    Ні в бога, ні в чорта
    Не мають віри.

    В ночі на тротуарах
    Під вікнами грають
    Молодість свою
    На нарах втрачають.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  48. Софія Анжелюк - [ 2008.07.24 13:56 ]
    ЇЇ роль
    ЇЇ ім'я не було у тих списках;
    вона сама себе впізнати не могла,
    коли зіграла роль нечесну,
    хоч чисто,роль "Чуже життя".

    Мелодія спинилася в оркестрі,
    запала тиша,зал увесь чекав
    на те,що вирветься із вежі
    царівна замкнена. Ти сам...

    Ти сам замкнув за нею двері,
    примусив думать в самоті!
    А ноги б ті сходили б милі,
    дістались цілі у житті.

    Вона підніметься угору,
    вона все ж встане і дійде.
    ЇЇ життя прикрасить злото,
    твоє ж занепадать почне.

    Вона кохала...ні-любила!
    Але ж любити можна й борщ...
    Ти знаєш все:у неї віра,
    тож ти чоло своє не морщ.


    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  49. Олександр Смик - [ 2008.07.24 12:38 ]
    Відчуття
    Я чую
    Коли падає сльоза
    Чи затихає
    Десь далеко серце
    Коли на світ
    З безвиході, здається,
    Хустинкою хтось очі пов'язав
    Я чую як в молитві стогне дзвін
    Мале дитя
    Приборканої плоті
    І не важливо
    Все, що буде потім
    А вирішальний тільки зойк один
    Я відчуваю
    Як зникає тінь
    І як душа
    Відчувши прохолоду
    Як від гріха
    Від тебе не відходить
    Лише благає:
    Лишенько, покинь!
    Одна є сила –
    Тебé повернути
    Знеболити цей біль розчарувань
    Очиститися від нашарувань
    Це Бог – Любов якого не збагнути

    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  50. Юлія Гринчук - [ 2008.07.24 11:12 ]
    Зроби з мене муляж
    Розпатраною рибиною
    зазираю тобі у вічі
    звиваючись в словах

    Виставляєш мою оголену душу
    на показ друзякам
    розламуєш під пиво
    почуття
    вихваляючись черговою перемогою

    На твої розчепірені руки
    і погляд в мою сторону
    в когось руки розійдуться
    ширше

    У іншої і хвіст довший
    і лузка багатша

    Зроби з мене муляж

    Аби не засмажив
    бо таки ж стану кісткою в горлі

    Постав на полицю
    Так… між іншим
    чи між іншими
    для колекції самоствердження

    А я могла колись виконувати твої
    Бажання сім раз по сім


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.16) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1590   1591   1592   1593   1594   1595   1596   1597   1598   ...   1829