ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Юля Малькіна - [ 2006.07.19 11:58 ]
    ***
    Імпровізуй зі мною!
    Грай джаз на моїх нервах!
    Розривай мене нерівними звуками
    і дотиками.
    Торкайся пальцями клавіш
    на моєму тілі.
    Співай мене, співай разом зі мною,
    дихай зі мною і помирай
    щосекунди, як я...
    Імпровізуй!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  2. Юля Малькіна - [ 2006.07.19 11:17 ]
    ***
    Між нами хтось поставив стіну
    чи то із скла, чи то з бетону.
    Ми думали, що знаєм ціну
    словам, проте відчули втому
    від гри без змісту, меж і правил,
    коли не чуєш те, що хочеш.
    Я зрозуміла: ти був правий,
    коли казав, що ми наврочим.

    Два сонця разом не можуть бути -
    це неприродно, навіть весною.
    Твої хризантеми - осінні квіти,
    невчасні, наче ми з тобою...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  3. Мирослава Меленчук - [ 2006.07.19 09:26 ]
    ***
    Ти - ранок,
    А я - трава.
    Світанок -
    І знов жива!
    Росою
    Кохаєш ти.
    Косою...
    Горять мости.


    Рейтинги: Народний 5.21 (5.46) | "Майстерень" 5 (5.4)
    Коментарі: (5)


  4. - [ 2006.07.18 22:03 ]
    ТИМ ХТО НЕ ЗДАЄТЬСЯ
    Я бачив потяг, що вже різав шпали –
    Розбитим носом похилився на укіс.
    І люди смерті в круговерті залишали
    Життів десятки і мільйони томних сліз.
    І тільки ті, що в довжелезному вагоні
    Ув інший напрям – дивувалися таким…
    Не наш це поклик простояти на пероні,
    Хто виживає, не залякує екстрім
    І грому моцного, і чорного знущання,
    І пересічних знахабнілих теревень…
    Нехай у хмарах просинається світання,
    Але у сонячнім промінні встане день!
    18.07.2006 рік.


    Рейтинги: Народний 4 ( -- ) | "Майстерень" 4 ( -- )
    Прокоментувати:


  5. Надія Горденко - [ 2006.07.18 22:07 ]
    Тільки Ти
    Ти – бог моєї мрії,
    Ти – все, чим я живу.
    Ти – у моїй надії,
    Ти – душу вкрав мою.

    Забрав мене з собою,
    Взяв серце із грудей…
    Бог – мій ти наді мною,
    А я – серед людей.

    Від нині я з тобою
    Тепер не тут, а там.
    Твоєю буть одною…
    Бажайте щастя нам!

    Якщо потрібно буде,
    Життя своє віддам!
    Коханий, милий, любий,
    Ти – мед моїм устам.

    Мій пташе сизокрилий
    І мріє золота,
    Тобі, коханий, милий,
    Віддам свої літа.


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Коментарі: (3)


  6. Ірина Новіцька - [ 2006.07.18 20:18 ]
    ***
    Не помічав, як мчать перекладні.
    Ледь-ледь куріла степова дорога
    На видноколі. Ранок розпускався.
    Старий візник якусь веселу пісню
    Наспівував – отак, аби не спати.
    Сон не склепляв повік. У клопотанні
    Відмовлено… І знову повертатись
    На ті бали, в розмови про гуманність,
    А вдома не обсохли канчуки
    З людської крові? А чи, може, краще
    У сутичках багнетами ламати
    Чеченські ребра?.. Боже мій святий,
    Якщо ти є! Мені уже направду
    Нема різниці, в двадцять шість чи в сто
    Покинути цей збір немитих пик,
    Похилих спин та голубих мундирів!
    А ранок розпускався, наче квітка.
    Мов хвилі, в ніздрі запах чебрецю
    Вдарявся м’яко із поривом вітру.
    І піднімалось сонце. Він сидів
    І подумки писав листа до рідних.
    „Не хочуть навіть, щоб мене убили…”
    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Прокоментувати:


  7. Ірина Новіцька - [ 2006.07.18 20:33 ]
    Самогубство – це…
    (Як знічений школяр,
    стою перед проблемою.
    Як студент на важкому екзамені.)

    Завалили мене запитання.
    Додатково незайві.

    За ґратами досліджень і статистик.
    Волаючи в пустелю.
    Дослухаючись відповіді
    на передсмертні записки.
    Розвертаючись,
    щоб піти по-англійськи,
    ні з ким не попрощавшись.

    Заґратовані обличчя
    з дивно помудрілими очима.
    Як ляпки чорнила,
    розповзаються зіниці.

    Ти завжди абітурієнт
    на цьому екзамені.
    Вступити? Не вступити?
    Знаєш відповідь,
    що таке „це”?
    І що таке „інше”?

    Самогубство – це крок.

    Люди з хворими очима,
    заґратовані нерозумінням,
    як особливо небезпечні звірі.

    Самогубство – це крик.

    Зриваючись на хрипіння,
    з отого самого вікна
    якогось ендесят енного року.

    Самогубство – це крік.

    Пересохла ріка волі.
    Пересохле піднебіння
    безкомпромісних переговорів із собою.

    Самогубство – це крук.

    А може,
    замість „невермор”
    усе-таки каркне „варто”?

    Жити!

    Можна, варто, потрібно, обов’язково!

    Міцний напій,
    який липне до вуст,
    намагаючись їх зігріти.

    Вона приходила вкрадливо
    і злизувала з їхніх вуст
    життя.

    За п’ять хвилин до того,
    як устигли б,
    як змогли б,
    як зуміли б повірити,
    що воно
    прекрасне.



    Рейтинги: Народний 5.63 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Коментарі: (3)


  8. Ірина Новіцька - [ 2006.07.18 20:17 ]
    відозва
    ти є і не відступай
    не потрібно
    падати в ноги сліпцям і калікам
    задля самозбереження
    доходити до самовтрати
    рівнозначної самогубству
    ти є
    вишивко чорною гладдю
    на цупкому полотні світу
    ти є таким не випадково
    саме таким як замислений
    замислений над дилемами
    промовистий німий питальнику
    не варто
    таким розмашистим незграбним жестом
    змазувати кіновар своєї крові
    з підмостків суспільності
    ти є і в тобі був сенс
    попри всі глюки недобачання сліпими
    тож чи доцільно
    знімати на догоду іншим
    з рахунку себе
    себе єдиного такого
    себе істинного
    бо ти є істина
    якій завжди довіряєш найбільше


    Рейтинги: Народний 4.79 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Коментарі: (9)


  9. Дмитро Дроздовський - [ 2006.07.18 18:06 ]
    * * *
    Щось проходить повз мене, згрубіле, сухе.
    Обірвався годинник, вже не закричавши.
    Тільки полум’я свічки не плаче, почавши
    перепловлювать біль у палання гірке.
    Щось сказали епосі гігантського стресу.
    Тільки легше не стало... Долина суми.
    На альтанці гармонії — запах чуми.
    Ми — перевертні часу космічного пресу.
    А навколо зблукала душа все шкребе
    на піску крижанім. Майоріє самотність.
    Вже над символом світу літає протонність,
    Тільки серце протони й прогрес не бере.

    Так самотньо від погляду лева у клітці.
    Порозтерзаний, б’ється земний кардинал.
    А навколо — людський похоронний оскал.
    І в некоханні й незраді самотньо лебідці.

    Не життя, не планета, не люди, не я.
    Вже нікого немає. Розтанула крапля.
    На годинник упали солом’яні вафлі,
    що жувала людина. Застигла земля...

    Бар людей. А за рогом останній трамвай.
    “Кладовище”. Хтось їде в нікуди в нечассі
    Проїжджає свій рай, і, стопроклятий, в рясі
    Випиває отруту із губ самурай.



    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  10. Фешак Адріана - [ 2006.07.18 16:39 ]
    ***
    Мій єдиний можливий вихід
    Так раптово зодягся в вхід.
    Це пальто затісне на вітер
    І зашироке на лід.

    Я шукаю бодай кватирки,
    Телеграмами пишу сни.
    Мій єдиний можливий вихід
    Став лише фрагментом стіни.

    А я знову бачила тишу.
    Незворушну таку й святу.
    Я вдягнуся в пальто, як в вітер
    Й межи стінами посвищу.
    07.05.1999р.Б.


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (4) | ""Суїцидальні настрої""


  11. Фешак Адріана - [ 2006.07.18 16:11 ]
    ***
    Зостався біль і ріже до світанку.
    І кавальцує душу навмання.
    Я маю ранище – уже не ранку.
    Я маю згарище і спогад почуття.

    Зостався біль і попіл сподівання.
    Зосталось все, що мало би піти.
    Загублено нездайдене кохання.
    Не знайдено загублені сліди.

    Зостався біль. Зосталось незостале.
    Сторінки спогадів гортаю крадькома.
    Я попіл в жменьку позгортаю.
    І розпорошу. Сіризна.


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (5) | ""Суїцидальні настрої""


  12. Фешак Адріана - [ 2006.07.18 16:08 ]
    ***
    Мамо, мамо, розбилась ваза.
    По підлозі усій кришталь.
    Я порізалась, чуєш, мамо?
    В мене надто болить душа...

    Я цю вазу більше не склею,
    Надто тріщин багато в ній.
    З всього світу забракне клею,
    Щоб заклеїти шрами й біль.

    Мамо, мамо, розбилась ваза.
    По підлозі усій кришталь.
    Я порізалась вдруге, мамо,
    Від любові лишилась фальш.
    11.03.2000р.Б.


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (6) | ""Суїцидальні настрої""


  13. Володимир Ляшкевич - [ 2006.07.18 16:08 ]
    Сергій Єсенін. Прощавай...
    Прощавай бо, прощавай, мій друже.
    Ти однині у серцебитті.
    Та прощання Визначеність, схоже,
    обіцяє зустріч в майбутті.

    Прощавай, хай без руки і слова,
    не сумуй, і не печалься цим, -
    помирати у житті не ново,
    як і жити не новіше в нім.



    Рейтинги: Народний 5 (5.6) | "Майстерень" 0 (5.62)
    Прокоментувати: | "Сергій Єсенін - оригінал"


  14. Юля Малькіна - [ 2006.07.18 16:07 ]
    ***
    Ієрихонські труби голосно мовчать
    про неприхід Бога.
    Бог просто втомився.
    Він живе у маленькій хатині
    на березі озера,
    розводить кроликів і голубів,
    рибалить у вихідні,
    часом виїжджає до міста
    по свіжі газати,
    слухає радіо.
    Йому так затишно насамоті
    і так самотньо у тому затишку,
    як дідусеві, що його внуки
    не надсилають на Різдво листівки,
    а діти якого не кличуть у гості.
    Йому ні з ким пограти у доміно,
    чи випити пива -
    янголи відреклися від нього.
    Вони зайняті облаштуванням осель
    та особистих життів.
    Часом дзвонять святі і запитують:
    ало, Боже, коли буде надбавка
    до пенсії?!"
    А він не знає що й відповісти,
    бо сам ледве зводить кінці з кінцями,
    мусив навіть посадити картоплю.
    Вечорами читає Кафку і Маркеса
    (або російські детективи),
    п' чай "Бесіда",
    або відвар з липи...
    Взимку довго-довго сидить
    біля вікна, дивиться
    га снігові замети і думає:
    "Невже то я сотворив?
    Ех, де моїх 20?". Сумно.
    У місці в притулку для пристарілих йому відмовили, мовляв,
    держава не споможна всіх
    тягти на своїй шиї,
    а податки платити нікому.
    Часом ому хочеться заплюшити очі і більше не прокидатись,
    але смерть по нього не прийде - боїться.
    Іноді сідає на велосипед і мчить
    до найближчого храму подивитись,
    чи не всі ще про нього забули.
    Аякже! На паск приходять святити
    яйця й іншу провізію і моляться
    (щоправда, частіше - Святій Варварі, чи Миколаю Угоднику).
    По тому Бог сидить у себе на ганку,
    обхопивши руками посивілу голову
    і йому стає "нестерпно боляче за
    даремно прожиті роки".
    Щоправда, хоч і рідко,
    проте з'являється дещиця надії на те, що не все втрачено.
    Тоді, коли маленьке світлооке дитя
    здіймає свої рученята до неба
    і посить врятувати світ.
    Боже, отож, ти ще комусь ще потрібен.
    Може...





    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  15. Юля Малькіна - [ 2006.07.18 14:04 ]
    ***
    Восени мені завжди весело.
    Весело аж до істерики,
    коли бачу зграї людей,
    зігнаних докупи негодою
    і які поспішають до теплих країв.
    Туди, де за безцінь,
    або, принаймні дешево
    можна купити сигарет і мартіні.
    Восени мені завжди смішно
    спостерігати за бабусями
    із повними відрами хризантем
    і в сраку п'яних,
    бо на що ж ще витрачати пенсію?
    Восени мені тішать психи
    і збоченці з голими душами
    й тілами...
    Восени я не плачу над смертю -
    її не існує, бо хіба ж теоретично
    можна виокремити з моря води
    іншу, маленьку воду?
    Осінь ховає очі
    і тіні від них...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  16. Юля Малькіна - [ 2006.07.18 14:32 ]
    ***
    Мене допікає втома
    і зупиняється серце.
    Немає у нього дому,
    бо дім - моє тіло
    зіллється
    з осіннім дощем і снігом,
    вбереться у сірість дахів,
    по мені сотні ніг забігають,
    а я ж хотіла на годівлю птахам.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  17. Юля Малькіна - [ 2006.07.18 14:28 ]
    ****
    У двері до тебе шкребеться світанок.
    Розплюшуєш очі і бачиш : сама.
    Ідеш на кухню, тихенько зітхаєш
    і п'єш чорну каву біля вікна.

    Немає духу, щоб кинутись з даху,
    чи вени врізати - життя одне.
    Блукаєш парком, годуєш птахів
    і думаєш: "Раптом хтось підбере?"

    А іноді хочеш напитись до чорта,
    та ти непитуща - одна біда.
    В новинах почула ось щойно вчора,
    що в місті своєму лишилась одна.

    Це все від того, що ти хворієш
    хворобою зросту і німоти.
    Про зцілення часом ввечері мрієш і знов засинаєш насамоті...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  18. Юля Малькіна - [ 2006.07.18 13:52 ]
    всім алкоголікам і наркоманам присвячується...
    Їх життя вимірюється
    дозами спожитих наркотиків
    і літрами випитого алкоголю.
    Вони лічать дні по грамах
    викуреної марихуани.
    Вони не відчувають іших запахів,
    крім блювотиння після нічної п'янки,
    не бачать метеликів
    і не вміють слухати блюзу,
    що його виграє дощ.
    Вони навіть не сплять із жінками -
    у їхніх обіймах унітази
    приватних, а часом
    й громадських вбиралень...

    А коли вони помирають,
    на їхніх могилах
    замість канабісу, маку
    і буряків
    завжди чомусь саджають
    барвінок і чорнобривці...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  19. Юля Малькіна - [ 2006.07.18 13:21 ]
    Іпохондрія
    Я хвора невиліковно.
    Тобою.
    Ймовірно.

    А може, це - не смертельно?
    Можливо, це вада серця.
    Досліджувати ретельно
    клінічність немає сенсу.

    Обійми рудої курви,
    в яких ти перебуваєш
    діють, як випари ртуті -
    від них я повільно вмираю.

    У нас охорона здоров'я
    зовсім не ідеальна
    і від кохання лікують
    у вогких темних підвалах...




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  20. Юля Малькіна - [ 2006.07.18 13:52 ]
    ***
    Самоідентифікація.
    Дивне слово.
    Само/іденти/ фікаціція.
    Само Іде.
    Самофікція.
    Мій номер - твоє ім'я,
    написане помадю
    на спітнілому дзеркалі,
    де моє відображення повернуте спиною.

    Цей номер дали на небі...
    Або в чистилищі.
    Вже й не згадаю, куди ходила
    по довідку.
    Якась в окулярах тітка
    із голосом з "ескорт-сервісу"
    проспівала: "Він з вами уже назавжди.
    І папірець не відсійте,
    бо це складна прцедура -
    знаходити серед мільйонів ту комбінацію літер і запахів,
    яка вам найменше пасує
    і яка дана на віки"...

    Пішла.
    Несла із собою фікцію,
    тримала в руках твоє ім'я,
    що стало моїм тавром.
    Навіки...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  21. Юля Малькіна - [ 2006.07.18 12:13 ]
    ***
    Не плач наді мною - я вічна,
    я проростаю весняними грозами.
    Моє проростання хворе психічно,
    воно в обличчя дихає морозами.

    Не плач наді мною - я церква,
    я всіх воскрешаю дзвонами.
    До мене приходять живі і мертві -
    так я обростаю людьськими гронами.

    Не плач наді мною - я кров твоя,
    я завжди тектиму у твоїх жилах.
    Хочу, аби ніжність моя
    минулим й придешнім служила.

    Не плач наді мною - я вічна
    я зовсім хвора психічно
    я церква
    я кров твоя...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  22. Марина Копаниця - [ 2006.07.18 10:43 ]
    Перша любов


    Шукала я добра в моєму світі.
    Душу минали нечисть і мара.
    Мій друг жасмин в біло-медовім цвіті
    Беріг мене для щастя і добра.

    Жага життя в мені завжди горіла.
    Любила всіх людей, знання – любе…
    Та в день недобрий якось я зустріла
    Неначе привид, любий мій, тебе.

    Назустріч вітру полетіли хмари,
    Все навпаки, як вибухає вир.
    В любові найсильніші чари,
    Так гарно, мило, вздовж і вшир.

    Короткочасне щастя, радість плинна.
    Хто знає чари, як це зберегти?!
    Бо емоційна суть завжди первинна,
    Кусає душу жало пустоти.

    Де незбагненне «Там», пішло за обрій?
    З тобою, любий, знаю, назавжди.
    Я – знову я. зі мною мир і спокій.
    А скільки утекло води…

    Ми дуже правильні, та розбрат – не єднання.
    Загнані коні мчать бездумно вдаль…
    В сузір’ї Діви десь моє кохання.
    Минулого не жаль… не жаль…


    Рейтинги: Народний -- (4.13) | "Майстерень" -- (4.31)
    Прокоментувати:


  23. Петро Паливода - [ 2006.07.18 09:53 ]
    Розлука
    Сумною піснею звучить
    Відлуння неспокійних кроків,
    Незрозуміла та жорстока
    Розлуки наступила мить.



    Рейтинги: Народний 5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (1)


  24. Епіграми, Наслідування Пародії, - [ 2006.07.17 21:39 ]
    Невтомно грає дах.
    "Самотня смерть. Чекаю в самоті...
    Чекаю на миттєвість спозаранку.
    Кохаю смерть! Невтомно грає дах.
    Чи на даху розтерзаних ілюзій
    Блукає кіт, незграба? І Аллах
    Сидить на дереві в забутій тузі..."
    Д.Д.

    Пристрасті
    Невтомно грає дах. Абразій Бах
    у голові розверзся спозаранку,
    Аллах на дереві. Аллахо-птах
    вінчає безум мозкового ганку.


    Рейтинги: Народний 5.5 (4.42) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (2)


  25. Епіграми, Наслідування Пародії, - [ 2006.07.17 21:46 ]
    А далі?.. Де ж фортун благовоління?
    "Не оглядайся, там стовпи Гоморри.
    Не повертайся, там чужий приціл.
    Надпити спробуй обмертвіле море,
    Встроми щоглу… Але ж нема вітрил!"
    В. Вакуленко...


    Пристрасті
    Не оглядайся на стовпи Гоморри
    і на Содом, бо то чужий приціл,
    розбурхай власне омертвіле море,
    здійми щоглу, й встроми, і краще без вітрил...


    Рейтинги: Народний 5.5 (4.42) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (4) | "Стомлення"


  26. Фешак Адріана - [ 2006.07.17 17:44 ]
    ***
    Я – звір! Безжалісний звір.
    Живу у власних хащах і стражданні.
    Я – звір, якому холодно вночі.
    Пробач мені слабкість – кохання.

    Я – звір, у якого душа
    Ще не втратила риси людини.
    Я – фрагмент із чужого вірша.
    Мені ще не підібрано рими.

    Я – звір, ти чуєш, я – звір.
    Може вовк, а може лисиця.
    Я полюю сьогодні на біль,
    Хоча щастя ще іноді сниться...
    11,03,1999р,Б,


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (7) | ""Суїцидальні настрої""


  27. Анна Рибалка - [ 2006.07.17 16:43 ]
    ***
    Нависли низько небеса над нами,
    Землі торкнулись брудно-сірі хмари;
    Змела вже осінь листя табунами:
    Розтоптаних романтиків-Ікарів.



    Рейтинги: Народний 4 (4.66) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  28. Анна Рибалка - [ 2006.07.17 16:03 ]
    Кубик Рубіка
    Я – кубик Рубіка, люблю порядок і сталість,
    В цьому відносному і безхребетному світі,
    Логіку вчинків, події із вдалим фіналом,
    Грані реальності – в Розуму пальцях крутити.

    З ранку до вечора лиш підганяю я грані:
    Друзі, робота, - і кожну за кольором власним,
    Куля більярдна, лечу уперед без вагання,
    В лузу, у смерть, у природою створену пастку.


    Рейтинги: Народний -- (4.66) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  29. Анна Рибалка - [ 2006.07.17 16:18 ]
    Курець
    Кохали файки дужче за жінок
    Ще козаки, відомо нам з пісень;
    Ти, злобний, кидав стільки цигарок,
    Гноїв їх трупом площі день у день.

    - Тебе це може вбити! – хлипа С.К.А.Й.
    Із ніздрів сизий випускаєш дим,
    Янтарні зуби щириш: «Що ж, нехай,
    Хіба ж не класно вмерти молодим?

    Хоч Мавзолей зробив давно з легень
    Я «Примам», убієнним без вини,
    Та найпильніший не знайде рентген
    Гріхів душі, огидних і страшних.

    Що ж, совісте, давай, мене спиняй,
    У груди вбий осиковий кілок,
    Що б не пророчили Мінздрав і С.К.А.Й.,
    Я невмирущий вогнедишний смок».


    Рейтинги: Народний 4 (4.66) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  30. Анна Рибалка - [ 2006.07.17 16:29 ]
    Знайомому самураєві

    В гіллястім гамаку гойдався вечір,
    Іще гули у сакурах хрущі;
    Ти йшов сягнисто, розпрямивши плечі,
    Ніс гордо два невидимі мечі.

    Горлянка наче спухла від ангіни:
    Мовчу. Собі б довбешку прохромить,
    Сарказм мій збройний, лютий, мов Афіна,
    Твій образ стре на порох лиш за мить.

    Що ж… Саєнара, любий мій. Не варто
    У майбуття тягти образи гніт,
    Помчать обох нас потяги та авта
    В чужі міста, у дивний новий світ.

    О саєнара, друже, саєнара,
    Банальність це – розлуки зі слізьми,
    Вже, сподіваюсь, в жодній аватарі,
    Лобами знов не зіткнемося ми.



    Рейтинги: Народний 4 (4.66) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (2)


  31. Владислав Волочай - [ 2006.07.17 15:26 ]
    %!Summer Song
    Болота сохнуть, дерева квітнуть,
    ростуть розпусти рядки на тілі.
    Усі хірурги є чемно митні
    і митно чемні, і неумілі.

    Це точно листя, ніяк не трави -
    це вільні ями твоїм обличчям.
    Для тебе вже не наступить травень,
    до тебе більше не прийде відчай.

    Дощі і грози, наступне - спека,
    проходять тижні автомобільні.
    Злітай до Риму, відвідай Мекку.
    Смакую шкіру від цукру вільну,

    як стерті диски чи змиті ноти.
    Це не така вже приємна штука:
    ця Жінка - блядь попри всі гризоти,
    ця Дівчинка теж неодмінно сука.



    Рейтинги: Народний 3.5 (4.6) | "Майстерень" 4.5 (4.99)
    Коментарі: (6)


  32. Олег Фірук - [ 2006.07.17 11:08 ]
    Я буду, як вмію
    Сьогодні в Бремені
    Абсентом залиті
    Скотчем заклеєні
    твого очі племені

    розбитий кришталь
    порізані руки
    розбещених краль
    крадуть мигдаль

    від нас відганяю
    снігопади і бурі
    тебе обіймаю
    і так засинаю

    ми добрі…ми люди
    душею і серцем
    б’їмося ми в груди
    без фальші і бруду

    ти знаєш так треба
    я вмію і буду…


    Рейтинги: Народний 3 (4.04) | "Майстерень" 3 (3.85)
    Прокоментувати:


  33. Олег Фірук - [ 2006.07.17 11:45 ]
    повітря
    ти видихала повітря
    я після тебе вдихав
    всі не для нас то повір’я
    біля тебе в місті спав

    дим секрет обгортав
    люба кохай
    як вмирати не знав
    кохана люби і нехай

    запалюють вогні
    в мертві дивляться очі
    я зніму тебе в тіні
    збігаються охочі
    фото згублене в вині
    знайти тебе досі хочу
    хочу тебе
    хочу собі

    хочу спіймати
    твій вдосталь часу
    забракувати
    залишайся відразу

    випий текіли
    і охолонь
    запах зіпрілих
    твоїх долонь


    Рейтинги: Народний 3 (4.04) | "Майстерень" 3 (3.85) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  34. Петро Паливода - [ 2006.07.17 09:30 ]
    ***
    Серцю хочеться справжнього вірша,
    Бо фальшивого серцю не треба.
    Так багато, моя найрідніша,
    Я хотів написати для тебе.

    Але як ці рядки відшукати?
    В морі слів я їх серцем шукаю.
    Так багато хотів я сказати –
    Кожен вірш починався: "Кохаю…"

    Бо інакше почати не можна.
    Як щиріше сказати, не знаю.
    Серце билося лунко й тривожно
    І кричало: "Кохаю, кохаю…"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5 (5.3)
    Коментарі: (2)


  35. Юрій Пустельний - [ 2006.07.17 08:13 ]
    ***
    Це звичайний понеділок
    Пересічний день життя
    Де в буденнім ритмі звичнім
    Люди ходять і мовчать

    Ми по різні боки долі
    Нас єднає сум в очах
    І мені багато років
    А ти завжди молода

    Наші погляди зустрілись
    Наші руки розійшлись
    Твого голосу тремтіння
    Мої вислови хриплять

    Розірвати пута буднів
    Марна справа в наші дні
    І тому ми замовкаєм
    Повертаємось назад

    У звичайний понеділок
    Пересічний день життя
    Де в буденнім ритмі звичнім
    Люди ходять і мовчать


    Рейтинги: Народний 3.17 (3.7) | "Майстерень" 3 (3.86)
    Коментарі: (1)


  36. Дмитро Дроздовський - [ 2006.07.16 18:00 ]
    * * *
    Тюрма ночей на березі вогню.
    Межа самотності і святотатства.
    І ваша фраза “більше не люблю”
    Мені здається витвором дивацтва.
    Моя весна вповзає на перон,
    І їде в ніч розтерзаних ілюзій.
    Я все кричу у рупор, в мегафон.
    А голос розчиняється у блюзі.
    Лукаво дощ спадає із небес.
    Муркоче кіт на старім покривалі.
    А я іду на полум’я в Фарес.
    І викидаю давнії скрижалі.
    Не наздогнать… Далеко ваш вагон.
    Промчався плин стороннього безмежжя.
    І тільки стогін зчавлених колон
    Вдаряє в мозок десь на узбережжі.
    Не океан, не пил, не лицедій…
    Вже не людина, навіть не оркестр.
    Я вічний привид замку “Колізей”,
    І на моїх раменах поліестер.
    Весь час померлий в лоні бачу світ.
    Моїм думках самотньо і прозоро.
    Вас вже немає… Я — останній Сід,
    Від мене тягне сутінками й мором.
    Я не втомився, просто я помер.
    У кельї часу я розбив годинник.
    Я вже не я, а тільки офіцер,
    Що йде з війни на ріг у свій могильник.


    Рейтинги: Народний 5 (5.36) | "Майстерень" 5 (5.29)
    Коментарі: (2)


  37. Олег Фірук - [ 2006.07.16 16:10 ]
    тільки разом давай
    закриваю очі
    поцілунків смак
    я тебе так хочу
    обійняти так

    запотіло скло
    в автомобілі
    траси замело
    і думки летіли

    давай буде день
    давай налиєм ніч
    в один бокал давай
    і вип’єм її залпом
    смакуючи під ранок
    і губи вже сухі
    безпосередньо в очі
    на вушко я кохаю

    і в життя листопад
    солоду насипав
    я живу сьогодні
    і для тебе завтра

    давай налию чаю
    давай налию кави
    давай розгоним хмари
    тільки разом давай


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" 3 (3.85) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  38. Юлія Колмен - [ 2006.07.16 06:15 ]
    Ти покликаний літати
    Я хочу лист тобі писати
    Промінням сонця по імлі,
    Знай, ти покликаний літати
    Ти особливий на землі.

    Глянь, у небесному просторі
    Блукають прірви маяків;
    А в тебе очі неозорі,
    А хтось же в світі не прозрів.

    У тебе всього так багато,
    Що можна кожну мить радіть.
    І ти покликаний літати
    Й змінить на краще цілий світ.

    Послухай, що, коли дрімаe
    Щось геніальне у тобі,
    А ти все за одне: “не знаю,
    Не можу, це не по мені”.

    Я знаю, я напевно знаю,
    Що ти в цім світі не спроста,
    Що не спроста і я літаю,
    І ось, пишу тобі листа.

    І не спроста в житті бувають
    Ті дні коли набридне все, –
    Така нікчемність скрізь до краю,
    Таке безглузде все, пусте…

    Але ти визнай це, - щоразу,
    Щось підіймало знов тебе,
    І ти прощав комусь образу,
    І вкотре знов прощав себе.

    І знову бігло давне коло,
    І час котився в нікуди,
    А ти знов думав що ніколи
    Не будеш жити без мети.

    Але обіцянок багато,
    А щастя ти знайдещ тоді,
    Коли навчишся виповняти
    Свое призначення в житті.

    Бо ж ти був створений для дива,
    Для щастя синьооких днів,
    Але в душі твоій правдивій
    Цей поклик мало не зотлів.

    Послухай, тебе кличе небо
    Крилом черкнути неба край.
    Цей поклик звернений до тебе,
    Відчуй свободу, - політай!


    Рейтинги: Народний 4.2 (4.2) | "Майстерень" 4 (4) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  39. Андрій Шевченко - [ 2006.07.14 19:50 ]
    *- *- *
    Червоний - тому що троянда
    Зелений - тому що трава
    Холодний - тому що лаванда
    Спекотний - тому що жнива.

    Безбарвний - тому що безкрайній
    Прозорий - тому що роса
    А сльози - тому що зітхання
    А снігом - тому що зима.

    Яскравий - тому що радію
    Непевний - тому що щемить
    А чесний - тому що волію
    А осінь - тому що дощить.

    Рожевий - тому що грайливий
    Бузковий - тому що весна
    Коханий - тому особливий
    Кохана - тому що моя.


    Рейтинги: Народний 4.7 (4.7) | "Майстерень" 4 (4)
    Коментарі: (5)


  40. Лариса Вировець - [ 2006.07.14 18:15 ]
    ПIСЛЯМОВА
    Опіки від торкання –
    начебто й не чужих...
    Дике твоє кохання:
    дротики та ножі.

    Дружба півбожевільна,
    суміш води з вогнем –
    наче статтю розстрільну
    ждати: чи омине?

    Болю – не забагато?
    Милий, як ти й просив:
    босою по багаттю –
    скільки достало сил...

    Кіптява лиш та сморід...
    Хай чепурить зима.
    Бути надалі поряд
    жодних причин нема.


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (34)


  41. Олена Ткачук - [ 2006.07.14 16:09 ]
    ***
    Архаїко, агов! У днів переплетінні
    Раз ми і досі є, то, значить, і були.
    Чи будемо? Хто зна, бо пальці-павутиння
    І витоки душі, і пам"ять обплели.

    Най місяць-калита, зіркований незвично,
    Крізь шибу, як колись, у хату загляда,
    Бо дуже допекла мала підступна миша -
    В шухляді письмена по букві доїда.

    Куди не глянь - то цвіль, пилюка, перетління.
    Од віника павук за образи сховавсь.
    Архаїко, ти вся в чіпкому павутинні.
    В затертих ружах ти на рушниках жива.

    Хоч ти й тепер од нас, архаїко, живіша,
    Та чи грядущим в те повіриться колись?
    Поки хто прожене малу підступну мишу,
    Вона в шухляді всю історію доїсть.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (1)


  42. Олена Ткачук - [ 2006.07.14 16:54 ]
    ***
    Хтось сам собі - всевишній.
    Хтось - нижчий від усіх.
    Одні ридають віршами.
    Для інших вірші - сміх.

    У когось - тіло тлінне.
    А в когось - і душа.
    Клянеться хтось калиною,
    Ховаючи ножа.

    Комусь - у тиші млосно.
    Хтось - вуха затуля...
    Не розмовляймо голосно -
    Не чути солов"я!

    Хтось - гасить в небі зорі.
    Хтось - білить перший сніг.
    Скажи мені, історіє,
    Запам"ятаєш всіх?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (1)


  43. Епіграми, Наслідування Пародії, - [ 2006.07.14 15:18 ]
    Ти чуєш світ??? Ну вислухай мене....
    "Ти чуєш світ???
    когось майже нема...
    Не смійся, не мовчи
    Для неї ніч закінчилась сльзами,
    Для нього - пивом закінчились дні
    А чим для Них закінчиться, не знаю..."
    Уст... Марія

    Кармічне
    Ти чуєш, світе???
    вже "когось майже нема!"..
    Зостався тільки вірш,
    що струшує з ума.


    Рейтинги: Народний 5 (4.42) | "Майстерень" -- (5.22)
    Прокоментувати: | ""


  44. Петро Паливода - [ 2006.07.13 13:03 ]
    Зоряний дощ
    Зоряні хмари нависли –
    Зоряний литиме дощ.
    В грудях великого міста
    Вже відчувається дрож.

    Скине земля очманіло
    Сукню брукованих площ.
    Спрагою змучене тіло
    Питиме зоряний дощ.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5 (5.3)
    Коментарі: (3)


  45. Петро Паливода - [ 2006.07.13 13:56 ]
    Атлантида
    Земля живе і плаче, як людина,
    У жилах не вода пульсує, - кров,
    Та смерть Землі, її лиха година –
    Не наслідок природних катастроф.

    Який безжальний часу ураган,
    Змітає все, не залишає сліду.
    На місці, де вирує океан,
    Лежала таємнича Атлантида.

    Сьогодні розквітає диво-сад,
    А завтра лише спалена пустеля…
    Не вірю я, що є шляхи назад,
    Що є такі похмурі паралелі.

    А вірю в щастя і людський талан,
    Від воєн не залишиться і сліду,
    На місці, де вирує океан,
    Збудують люди нову Атлантиду.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.38) | "Майстерень" 5 (5.3)
    Коментарі: (3)


  46. Фешак Адріана - [ 2006.07.13 10:50 ]
    ***
    Свято закінчилося нічим
    Недоречні квіти, присмак втоми
    Торт із вишень з кремом несмачним
    Свято закінчилося безсонням.
    Поцілунки... подарунки...
    Стоп!!!
    Це Шампанське кисле і пузате
    Я не хочу ваших "чіля-гоп"
    Я не хочу вас у своїй хаті.
    Свята наче й зовсім не було
    Сивина доплелась до волосся
    Свято не для мене для - когось
    А мені всміхатись довелося...


    Рейтинги: Народний 5.2 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (7) | "***"


  47. Оксана Лущевська - [ 2006.07.12 03:31 ]
    вчорашнє
    Десь поряд йшов вчорашній вечір
    Гудів зухвало рій цикад.
    Далеке дно і спини риби
    І місяць - яблучний цукат.
    І сині, білі, жовті гори
    Складали наш янтарний світ.
    Як пазли падали на трави
    Магнолій квіти - дивоцвіт.
    Приокенський теплий вітер
    Плісирував доріжки хвиль.
    Коштовні світлячки літали
    Освітлюючи сотні миль.
    Торкаючись, ми віддавались
    Морфемній силі почуття.
    Заціпеніли в медіанах
    Свідомі натяки життя.

    Десь поряд йшов вчорашній вечір
    Скінчилось літо - теплокрах.
    І поцілунок твій останній -
    Пісок солоний на устах.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (3)


  48. Оксана Лущевська - [ 2006.07.12 02:48 ]
    одне
    Як на жовтень, сипались зірки.
    Хтось трусив сузір*я навіженно.
    Врівноважились небесні терези,
    Нагойдались вволю каторженні.
    Все тремтіло і кружляли дні,
    Збунтувалися нічні метеорити,
    Зупинилися годинники земні.
    Кінець світу. Що не говори ти.
    Вмить всі речі звелися в одне
    Інтерконсонантне тверде серце.

    А до чого зводиться одне?
    Як же називається одне це?


    Рейтинги: Народний 5.08 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (4)


  49. Володимир Ляшкевич - [ 2006.07.11 15:27 ]
    Нововедичне
    Чуєш, як рівно, тихо,
    і невловимо тонко
    линуть давно забуті,
    линуть сюди з нізвідки
    рими цвітіння пряні?
    Як, похітливо п’янко,
    з повних легень вростає
    в серце коріння квітки?

    Свідки, пропалі свідки,
    світу поза спиною,
    очі відкрили. З нитки
    Аріадни корою
    старозавітні плити
    древніх проклять зняті!

    О, невже не радіти
    Сонячно-новій статі!
    О невже ми не діти,
    Отчій Руці раді?


    2006


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (1) | "Нова Античність"


  50. Фешак Адріана - [ 2006.07.11 12:48 ]
    ***
    Коли сонце перейде у третій клас
    Я відкрию двері для світанку.
    Свараглоки сколихнуться враз,
    Виплюнуть на землю свіжу манку.
    Сонце гордовито нависа.
    Абсолют межі, межа згорання.
    Сонце перейшло у третій час,
    За межу під назвою ПІЗНАННЯ.
    Знаю…
    Ти мене не зрозумів.
    Просто ключик втрачений назавжди.
    Сонце перейшло у третій зміст.
    Сонце подалось у треті мандри.




    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Прокоментувати: | ""Суїцидальні настрої""



  51. Сторінки: 1   ...   1790   1791   1792   1793   1794   1795   1796   1797   1798   ...   1829