ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел

Володимир Ляшкевич
2026.06.18 10:15
Кінець! Я все колишнє перезрів.
Кольт у руці не виправить мій нрав,
та крапку покладе тому, як жив,
нехай і з тим, за що усе б віддав.

Моя душа неначе за дверми,
в яких немає клямки вороття
аби не повернути до юрми,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Ганна Осадко - [ 2007.07.30 17:52 ]
    Зимова елегія
    Того ранку нас розбудить сич…
    - Ціхо-ціхо, спи, моя кохана…
    Сипле сніг. І білий дім мовчить.
    І мишва плете свого канкана
    Під старими сходами, де пил
    Не стирали від початку віку…
    Штори, наче привиди вітрил,
    Вікнам склеять золоті повіки…
    Сни, як ріки, потечуть до рук,
    Повінню наповнять тіл загату…
    …Хату обплете німий павук…
    …До весни ми будемо лежати –
    У заметах білих подушок,
    На хребті скрипучого дивана…
    По-котячому впаде сніжок
    На чотири лапки…
    - Спи, кохана…


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (11)


  2. Юрій Лазірко - [ 2007.07.30 17:22 ]
    Вона одна
    Так пристрасно молилася Вона,
    Розп`яли руки небо стигле...
    Услід за вітром очі бігли,
    Сльоза платила відчаєм сповна.
    Так пристрасно - Вона одна.

    Так глибоко надія проросла,
    Прорвала дійсність, ген згоріла...
    Та серце билося здичіло,
    Молитву жаль устами переслав.
    Так глибоко - ніхто й не знав.

    А на світлині пам`ятно оцій -
    У попіл танули обійми...
    Тепер Вона, до болю вільна,
    Ховала серце в щогодинний бій.
    Так пам`ятно - ти мій.

    30 Липня 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (7)


  3. Оксана Барбак - [ 2007.07.30 16:58 ]
    Полювання на лисиць
    світанок перетворюється
    у метушливий ранок
    гавкають собаки
    заряджаються рушниці
    сідлаються коні
    сурмлять сурми
    ці кляті лисиці
    нічого нам не зробили
    але ці руді хвости
    дражнять нам уяву
    і будять у душі
    справжнього мисливця
    і очі
    наливаються жорстокістю
    яка прибуває
    і прибуває
    як вода у зливу
    що переростає у потоп
    і ми
    захлинаємося
    власною жорстокістю
    і конаючи
    проклинаємо лисиць



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Коментарі: (7)


  4. Тетяна Дігай - [ 2007.07.30 15:59 ]
    Євпаторійські хоку.
    1.
    Небо малює
    Олівець мінарету -
    Морю завидки.

    2.
    Хвиля ожила,
    Прокинувся вітерець,
    Закохався в ню.

    3.
    Купу тайн морських
    Хвиля перешіптує
    Любцю-бережку.


    Рейтинги: Народний 5 (5.27) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (2)


  5. Дмитро Дроздовський - [ 2007.07.30 14:40 ]
    Зеленим небом стомлених надій...
    Зеленим небом стомлених надій
    Ти розчавив мене, немов молюска,
    Я захлинулась… узбережний плюскіт
    Твоїх зіниць… ти сатана-палій…
    Я зачинюсь у безіменнім дні,
    Уже не час кохати просто й сліпо,
    На твоїм серці виросли поліпи,
    І твої очі — жадібно-брудні.
    Ай, відійди, померти хочу я.
    На це не здатен ти, моя примаро,
    Ти безкісткова платонічна пара,
    Я — Клеопатри храмова змія.

    Порушив мій закон, закон любови,
    Ти відійшов у світ мертвецьких ламп,
    Від тебе чорне світло чорних рамп,
    Замазане фурункулами крови.
    Ай, відійди, не стій у олтаря,
    Час не-кохання вже такий реальний,
    І тільки ти, холодний і кристальний,
    Голодна рись, розлючений варяг.

    Зеленим небом спінених морів
    Ти розчавив мене, немов молюска,
    Я захлинулась… узбережний плюскіт
    Твоїх зіниць… ти Бог, який спалив…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (2)


  6. Тетяна Дігай - [ 2007.07.30 13:46 ]
    * * *
    Не осуди мене, не осуди,
    Дай сили пережити холоди,
    Дай талану не втрапити в льоди,
    В замерзлий слід бісівського копита,
    Гіркого трунку чашу недопиту
    Підсолоди мені, підсолоди.

    Терпіння дай розплутати в собі
    Душевні лабіринти; гострий біль
    Від ницості та зради, далебі,
    Втамуй; за дар кохати рідні очі,
    Де рай і пекло водночас, Небесний Отче,
    Дай мудрості завдячити тобі!


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.27) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (2)


  7. Мойсей Фішбейн - [ 2007.07.30 13:07 ]
    * * *
    Всеспалення, шкарлат і багряниця.
    Всепрощення, всепáвітер, габа
    оповиває горнього раба
    там, де ява всепрóхолоді сниться,
    коли пустеля згадує: жнива
    і в небі паляниця золотава,
    коли пустеля згадує: отава
    і згадує: всепáзелень жива
    і снігоцвіт живий, коли не в’яне
    ніщо довкіл і в небі поготів,
    і все таке, як горній раб хотів,
    і все таке зелене і жнив’яне,
    де полудневе полум’я пече,
    всеспалення, димовище і жертва,
    там, де пустеля випалена й мертва,
    де Він поклав долоню на плече.

    28 – 29 липня 2007, Київ


    Рейтинги: Народний 6 (5.74) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (2)


  8. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.07.28 22:31 ]
    ***
    Погрійся.
    Під пахвою в мене тЕпло...
    Замуркочи
    Тихенько на плечі.
    У серці,
    що від холоду
    затерпло,
    заб'ють гарячі,
    радісні ключі!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (27)


  9. Тетяна Дігай - [ 2007.07.27 14:56 ]
    Тривірші.
    * * *
    парк...осінь...
    небес вечорова просинь
    й душа, що нічого не просить.

    * * *
    я загорну тебе в ніжність,
    мереживом міражів зачарую,
    але й ти мені...допоможи.

    * * *
    кола пекельні Данте -
    їх не минають ні генії,
    ані комедіанти.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.27) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (7)


  10. Юля Бро - [ 2007.07.26 19:33 ]
    с-ніжне
    Сніг під світлом ліхтаря -
    Стовп танцюючого світла.
    Сніг іде з початку дня,
    Білим снігом все розквітло.
    - Дихай глибше! - це Зима,
    Це її міцні долоні,
    І бажаю я сама
    Притулити їх до скроні.
    Затанцюємо разом
    На майдані спорожнілім
    І відбитками чобіт
    Щільно вкриєм сніжний килим.
    Романтичніше за вальс
    Ще не вигадали танцю...
    ...Відчуваю тільки Вас
    В білім вальсі.
    В світлі.
    Вранці.


    Рейтинги: Народний 5.2 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (5)


  11. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.07.26 12:28 ]
    ВАЛЬС
    Давай потанцюєм з тобою у пахощах цвіту.
    Повільно і ніжно.
    Обнявшись, станцюємо вальс…
    Ти скарб мій найбільший.
    Єдина у цілому світі.
    То ж хай він сьогодні
    Цю ніч подарує для нас…

    Ми серцем до серця
    Кружлятимем Замком у танці.
    Зіллються в молитві
    Над липами спраглі вуста.
    І хай нас розбудять
    Пісні солов’їні уранці,
    Бо ти – найдорожча,
    Бо ти – найрідніша.
    Ти – та…


    Рейтинги: Народний 5.57 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (28)


  12. Ванда Нова - [ 2007.07.25 11:01 ]
    Магія Різдва
    Вночі у неба колір чорносливу
    і незвичайний запах новизни,
    Можливо, небо ближче до весни,
    але суцільно сніжне. І, на диво,
    весняне свіжістю. Тим часом я
    для іспиту з теорії буття
    шукаю в небі магію Різдва,
    і погляд стомлений Різдво шукає
    і тане в мороці…А десь співає
    ангельський хор рапсодію. Слова –
    божественні. Тремтить орган. Лишень
    акорди свіжостворених пісень
    під подушкою. Лихо моє, лихо…
    Наспівую різдвяній зірці тихо;
    хай Греція насниться нам. І Крит.
    І Мальта, мабуть. (Вичерпна блакить
    очей, але не моря.) Також небо.
    І час від часу зірка уві сні
    розкидає ледь видимі вогні.
    Мільйон вогнів. Візьму її до себе,
    де рук тепло і подиху тепло;
    а з вулиці загляне через скло
    різдвяний ангел. Теплий і білявий,
    з волоссям, як духмяні літні трави.
    Він прикладе долоні до Різдва
    і свіжим снігом сказані слова
    і роздуми очистить…Сіре, сиве,
    втрачає небо колір чорносливу,
    захоплюючись ранком. Тільки я,
    забувши про теорію буття,
    дивлюсь у бік, де ніч іще жива -
    переживаю магію Різдва...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (6)


  13. Люта Ольга Козіна - [ 2007.07.24 23:54 ]
    *****
    І знову щось не так зробила
    І запізнилась на літак, -
    Нехай.Давно вже зрозуміла:
    Усе не так.
    Крапки над і усі безглузді
    Розведені мости усі,
    І хтось когось навік відпустить,
    Я буду крапкою вкінці.
    І не врятують землю зливи,
    І не за мною те таксі,
    Нехай. І він не особливий.
    Такий, як всі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (10)


  14. Григорій Лютий - [ 2007.07.24 14:05 ]
    СОЛОВ’ЇНИЙ ОСТРОГ
    Розпинали нас. Ще казав мій дід,
    Як сльоза текла — не здолати вбрід.
    Як займався степ од кривавих ран,
    А хто жить хотів — за життя вмирав.
    Українонька — в солов’ях острог,
    Всяк щипа її — мов смачний горох!
    Суне голод-мор — аж нутро пече,
    Тільки мед пісень по вусах тече.

    То стара карга, чи з косою Бог?
    Не журися, брат, заведем удвох:
    Махно цар, Махно бог
    З Гуляйполя — до Полог,
    А з Москви до Хранції
    Поїдять хай пранці їх!

    Черепи в степу, мов курай, несло,
    А з хрестів гаї скрізь росли на зло.
    То свята земля, то батьківський прах
    Нам життя верта на семи вітрах!
    Соловейків бить — не знайти стрільця,
    Менші куль у них золоті серця.
    Марусино, ти пожалій мене.
    По вусах тече мед-ім’я хмільне.

    По вусах тече — не вертається,
    Бог жартує чи насміхається?
    Ой, гоп, куме, не журись,
    В Махна гроші завелись!
    Гроші не друковані —
    Копитами ковані.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.62) | "Майстерень" 5.5 (5.57)
    Прокоментувати:


  15. Григорій Лютий - [ 2007.07.24 14:00 ]
    Весно красная!
    Ой ти веснонько-чарівниченько,
    Принеси ти нам черевиченьки,
    Черевички
    Із травички,
    Шпоришеві, лободові
    Черевички завжди нові,
    Не тісні, росою шиті,
    Їх не можна загубити.
    Весно красная!

    Ой ти веснонько, ясна панночко,
    Принеси ти нам одяганнячко,
    Одягання
    Із кохання.
    У тумани та у хвилі
    Одягни ти стани милі,
    Роздаруй квітки усюди
    Не у руки, а у груди...
    Весно красная!

    Ой ти веснонько, ой ти сестронько,
    Нам відкрий стежки в кожне серденько
    І красою,
    І сльозою.
    Стоголосим щебетанням
    Погукай нас на світанні,
    Щоб весь вік могли любити,
    Щоб не стомлювались жити.
    Весно красная!

    Ой ти веснонько, вже давно пора,
    Вигляда тебе пташка і гора,
    І калина,
    І дитина.
    Розгорни свою хустину
    І на ліс, і полонину,
    Оживи річки і соки,
    Дай пісні й думки високі.
    Весно красная!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.62) | "Майстерень" 5.5 (5.57)
    Прокоментувати:


  16. Григорій Лютий - [ 2007.07.24 14:13 ]
    Твоєму болю — ще рости...
    Твоєму болю — ще рости...
    І те, що ти зовеш любов’ю,
    Не дотяглось іще й до болю,
    Не зна обличчя доброти.

    Який квітник! І стільки зваби!
    Та я вже знаю щось таке,
    Од чого бліднуть буйні фарби.
    Ніяковіє все палке.

    Твої слова — легкі пушинки,
    Як літній дощ, сльозинка ось.
    Ти не обманщиця — ти жінка,
    Якій втрачать не довелось...

    Твоє раптове розуміння
    Ще не од жертви і біди.
    Не докоряю. Хоч терпіння
    І незахищеність — не ти...

    Це все згорить. Вогонь просвище.
    Якби тоді твій цвіт не вмер!
    За квітку з того попелища
    Я все б віддав тобі тепер!

    А хтось так сивий — аж прозорий —
    Мені нашіптує в цю мить:
    “Вміщає все прощення море.
    Прощати, хлопче, — то любить...”


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.62) | "Майстерень" 5.5 (5.57)
    Прокоментувати:


  17. Григорій Лютий - [ 2007.07.24 14:19 ]
    Народила мене українка
    Народила мене українка,
    Захистити крилом не змогла.
    І зірвав мене світ, мов пір’їнку,
    Із єдиного раю — села.

    І пішло: не видрючуйся, хлопче!
    Розпинали: селюк! — мов матюк!
    Рвали мамині крила на клоччя —
    Од братів — до рокованих сук.

    Я питав їх: завіщо так смертно
    (І худобу не б’ють так) б’єте?
    І для чого надумали стерти?
    Говорили вичерпно: “За те!”

    Я упертий удався, терплячий.
    Та і з мене полізло: “Ізволь”.
    За роки в мене шкіра воляча,
    Не на серці, а серце — мозоль.

    І стою я гидотно-байдужий,
    Пізнаю голоси усе ті ж:
    ― Ти забув свої корені, друже!
    Ну, давай, поблазнюй нам, потіш!

    Не забув я, о люди, нічого.
    І як тільки прозрію крізь страх,
    Що украв своїх діток у Бога,
    Що поставив їм блуд на устах...

    І як тільки собі я зізнаюсь...
    Втім, що вдію? Вже й діти — чужі.
    Я їх так беззавітно кохаю,
    Що зучив і до зради, й до лжі...

    Щоб вони, не дай боже, ні слова
    Про вкраїнські степи й небеса!
    Щоб моїх діточок чорнобрових,
    Як батьків, не пожерла коса...

    Сам віддав, запродав найдорожче.
    Мабуть, доля тепер судія.
    Де ж та стежечка — слово пророче,
    Звідки знак хоч який засія?

    Там, у полі, де жайвори дзвінко,
    Де гуляйпілець-вітер гуля,
    Народила мене українка.
    Не признає вже скоро й земля...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.62) | "Майстерень" 5.5 (5.57)
    Прокоментувати:


  18. Григорій Лютий - [ 2007.07.24 14:37 ]
    ЗЕМЛЕ МОЯ...
    Земле моя, це ж до кого звертаюсь ім’ям твоїм?
    Може, до рідних, що тут, у тобі назавжди?
    Може, до внуків, що вийдуть із тебе просторої,
    Мов зі світлиці, у сонці червоному скупані.

    Земле моя, не кривлю ні сльозою, ні усміхом.
    Ось я — зернина. Посій мене, мною вроди.
    Як це прекасно — зустріти тебе ясновиду
    Вранці з водою, відбитись в зіницях твоїх!

    Вимовчу, викричу, щастям зійду і розпукою.
    Хто мене стріне і хто упізнає коли?
    Ось вона — хвиля, як доля, до ніг припадає.
    Ось вона — пісня — як чаєчка, пада й зліта...

    Земле моя із обличчям дитини моєї!
    Немає страшнішого — впасти в твоїх очах!
    Урвища глибшого в цілому світі не знаю,
    Так, як не знаю вищого неба, ніж очі твої...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.62) | "Майстерень" 5.5 (5.57)
    Прокоментувати:


  19. Галя Тельнюк - [ 2007.07.23 22:34 ]
    Шум
    Шум і тепер мало що значить...
    Заснути, не бачити — значить не чути.
    Не відчувати, як хтось помирає
    В передосіннім морознім світанні.

    А ти все говориш про те, що все добре:
    Фіранки на вікнах, безлюдно в партері
    Та шум і тепер мало що значить,
    Хоч б’ються із вітром не замкнені двері.

    Шум і тепер мало що значить...
    Слова шелестять наче листя осіннє.
    Вуха стулити, бо хтось помирає
    Весною, і літом, і в передосінні!

    Ти наче не чуєш, що падає небо
    І вже не потрібно людей та партнерів!
    Закінчилась п’єса давно і банально,
    Де сенсом єдиним — не замкнені двері.

    Шум і тепер мало що значить...
    Заснути б, не бачити б, вас „мої рідні”.
    Та чую, що знову хтось помирає
    На передостанньому з видимих рівнів!

    Не замовкай! Бо не буде вже добре!
    Фіранки, етери, партери, гетери...
    Цей шум і тепер мало що значить:
    То ж прошу замкнути прочинені двері...


    Нью-Йорк, 2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (1) | "Жовта кульбаба"


  20. Ірина Заверуха - [ 2007.07.23 18:20 ]
    Квіти у кошику (хроніка маленької дівчинки)
    Фаза перша – трояндова

    Незграбні ружі-блондинки
    В сітчастій зелені кіс
    Розлука ніби зупинка
    Рівно на місяць сліз...

    Фаза друга: лілеї, орхідеї...

    Як визріло вино його обіймів!
    Квіткова гама сплетених долонь
    Раптовими візитами сп’яніла
    Червненва ніч, гаряча як вогонь...

    Фаза третя – тюль(?)панна

    Не чужі і не рідні
    Не зв’язані навіть образами
    Твоя віра ховає надію,
    А та – любов
    Загартовані часом стіни
    Відлунюють фразами
    Відкликається дзвоном церковним
    Даремність розмов...

    *
    Вилий всю воду
    Нехай зів’януть ілюзії
    Навіщо вже мертвим квітам цього дощу
    Хай проросте у серці не біль,
    А музика
    Минулого образи гаснуть...
    Постав свічу...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (4)


  21. Галя Тельнюк - [ 2007.07.20 00:41 ]
    Татку, мій рідний!
    — Татку, мій рідний!
    Кульбаби побігли до школи...
    — Я ж і кажу, ще не час чорнобривці саджати!
    — А вчора на розі Бродвея та сорок із чимось
    Я погляд зелених примружених куль роздивилась...
    І шелест пронизливих сонячних зойків вечірніх,
    Що в чорних панчохах вичесують танець останній.

    — Татку, мій рідний!
    Кульбаби побігли до школи...
    Тільки одна ж серед них чомусь заблудилась...


    — Ти тільки не думай,
    Що все в моїм серці забуто...
    — Ти знаєш, як важко море руками тримати?..
    — На розі печально забутого вчора із чимось —
    Раптовий сміх каблуків з переможним — „Завтра!”
    Каштаном колючим одтята від пліч — покотилась,
    Та й в чорних панчохах вичесує танець останній.

    — Ти тільки не думай,
    Що все в моїм серці забуто...
    Тільки чому я одна серед всіх заблудилась?..


    — Татку, мій рідний!
    Хай серпень — ніколи, ніколи!..
    — Ти ж чуєш, як очі у Римської Пташечки плачуть!
    — А вчора на розі Бродвея та сорок із чимось —
    Я бачила синє, як неба серпневого горя, очі.
    Від розпачу — в крик! Наїжачилась, не зупинилась!
    У присмерках чорних, зелених та літньо-останньо-осінніх...

    — Татку, мій рідний!
    Кульбаби побігли до школи!
    Тільки ж одна серед них, чомусь заблудилась...


    Нью-Йорк, 2005


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Прокоментувати: | ""


  22. Галя Тельнюк - [ 2007.07.18 23:37 ]
    Кольоровий літак (Повернення)
    Плямою білою, маленьким клаптиком, падає, падає за жовту смугу —
    Тінь невловима, і в спину дихає важке і гаряче сонце Джуну…
    І ще: рудуваті й злинялі плями, що розрослися й дражняться світлом —
    Вишнево-багряні вишкірки срібні тугу плетуть фіолетово-синю.

    Тут все залишилось, щоб жити без болю,
    Тут все залишилось, що мчить у світання,
    Тут все залишилось, забуте Тобою,
    Не відворотнє. В останнє, в останнє.

    І десь за гребенем, чорно-смарагдовим, губиться в складках вечірнього неба
    Тінь сторопіла й між плечі репають важкі попелясті крила Хевена…
    І ще: на мотузяних дротах гойдається напоєне потом і сміхом місто,
    Й на біло-сліпучі розірвані клапті вино розливає Гераклова Геба.

    Літо при поясі: чи вже половина? Біла фелука в перловім намисті.
    Тінь оступилась не в силі рухати чавунно-важкими налитими крилами.
    І ще: рудувато-зелені краплі прилипли навік. І за жовту смугу
    Хочеш ступить та
    Боїшся спіткнутися
    Треба в останнє зібратися з силами!


    Нью-Йорк, 2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Прокоментувати: | ""


  23. Ірина Моргун - [ 2007.07.18 18:38 ]
    зрада
    Коли осінь тужливо
    Останнє намисто зриває,
    Коли стомлена злива
    Опівночі спати лягає,
    Коли ти біля ліжка
    Безсило стаєш на коліна,
    Коли молишся нишком,
    І просиш у Бога терпіння,
    Коли зрошені очі
    Тривожно блукають по стелі,
    Коли тіло тріпоче,
    А серце - щодуху об скелі,
    Крок зробити у прірву -
    Єдина можлива розрада...

    То вмирає довіра
    В безжалісних пазурах зради.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.24)
    Коментарі: (5)


  24. Тарас Кремінь - [ 2007.07.17 13:54 ]
    * * *
    На мене дивилась крізь млу молода течія,
    Боспорського царства Османські штандарти й мундири.
    Допоки на небі дотліє остання зоря
    Мій шлях пролетить крізь Кекову, Фінікію, Миру.
    А час промайне, що не встигне й зотліти стріла,
    І жорна часів перестануть гортати потоки.
    Невже заметіль степова перекреслить ті кроки,
    Коли моя стежка до тебе крізь ніч пролягла.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (17)


  25. Володимир Ляшкевич - [ 2007.07.17 10:32 ]
    ПриСутність
    А опісля без ліку незвичного, і життя
    з відчуттями - ти Інший, із Роду Провидця обставин,
    і очима глядиш зачарованого дитя
    на пустелю і дім, на буття зі світанку гущавин,
    а навколо рясною імлою таке забуття,
    що “я знову дитя” - триєдине твоє відкриття.

    І ще потім удосталь незвичного, і людей,
    що гіркою поклажею загородили дороги,
    і пройти неможливо без ”римлянин”, “грек”, “іудей”,
    і піти неспромога, не кинувши рідні пороги,
    і тобі наздогін тільки крики і тупіт коней,
    і ти йдеш по воді, наче води висвячують ноги.

    А вже потім нічого незвичного, крім: вини
    за твоє відособлення від уособлення правил,
    від розумників пильних, і осуду сторони,
    до якої прийшов, і яку направляв, та не правив;
    що тутешнього люду тебе оговорять сини,
    мов не їхній, і Бог, по обіцяному їм, злукавив.


    2007


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.62)
    Коментарі: (14)


  26. Галина Тарасюк - [ 2007.07.17 07:02 ]
    Як з хмари лавина сніжна
    Як з хмари лавина сніжна,
    як з неба - зима,
    ця тиха, ця дика ніжність,
    спасіння нема.

    Ця ніжність, якої - до згуби...
    Ця ніжність - до сліпоти!
    Кого ти цілуєш любий,
    до кого летиш

    очима, чорніш од ворона,
    руками - нема ніжніш?
    Ця сніжність - морозом кована,
    ця ніжність - у серці ніж.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.19)
    Коментарі: (1) | ""


  27. Лариса Вировець - [ 2007.07.16 20:51 ]
    Літо після Львова
    Яблуко світу, домовленість світла і тіні —
    зовні червоне й солодке, всередині — кисле.
    Десь хробачок у рожевім його павутинні —
    плетиві смужок — приємне єднає з корисним.

    Що тобі ще?.. Скуштувавши хмільного повітря,
    музики східців дощатих і кави гіркої,
    тішся шкоринкою тепло-смугастого світу,
    кислою м’якоттю в анабіозі покою.

    Всю без’язикість свою осягнувши до краю,
    всю «напівмовність» проклявши, і з тим онімівши,
    тішся приватним огризком незрілого раю,
    слухай, як коник липневий наспівує вірші

    і шаленіє, бо спогади, як матіоли:
    літньої ночі п’янять щогодини сильніше...
    Ми ще побачимось, Львове! Ти більше ніколи,
    конику, в пісню мотивів сумних не домішуй!


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (7)


  28. Старий Сірко - [ 2007.07.16 15:25 ]
    Шкода, і Ви не ідеальні...
    Ногами з себе стягую штани.
    Надворі ніч і місяць у тумані,
    А я напівпритомний на дивані
    Ковтаю пиво з почуттям вини.
    Ще мить тому торкався Ваших рук
    І потопав у повені волосся,
    І сам не вірив - думав, то здалося,
    Що в грудях Ваших почастішав стук.
    І обпікав шалено серця жар,
    Бо Ви - така жадана і зваблива...
    Скажіть, чому ж Вам ненависне пиво
    І байдуже, чи виграє "Шахтар"?!


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (18)


  29. Тетяна Дігай - [ 2007.07.16 15:27 ]
    Осінні терції.
    Виє вітер;понад містом
    Ніч видзвонює намистом
    Зір лискучих; як навмисно,
    Скреготять дерева віттям,
    Наче Вієве лахміття
    У казковім лихолітті;
    Хтось цікавий до нестями
    Заглядає в шиби-ями
    Перехрещені; від брами
    Ключ загублено; на ганку
    Витанцьовують до ранку
    Маски-тіні - чорні бранки
    Душ оголених; судомить,
    Скніє, рве безжально, втоми
    Вистеляє килим-спомин
    В усамітненому серці;
    Мо`останнє, мов на герці,
    Стогін-плач осінніх терцій.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.27) | "Майстерень" 5.5 (5.33) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  30. Назар Назаров - [ 2007.07.14 11:27 ]
    Ода твоєму тілу, написана на форзаці словника
    Як манускрипт тендітну в’язь мінускул
    і почерків тоненьку чорну в’язь,
    я збережу у вірші кожен мускул
    і кожен пломенистий м’яз.

    Я запишу, немов діткливу прозу,
    Цей погляд по-гермесівськи леткий
    На пограниччі слова і неврозу,
    На теплому маргінесі щоки.

    Неначе ноти дивної токати,
    немов гебрайське алеф або тав,
    твоє я тіло хочу записати
    дзвінкими інтервалами октав.

    У тілі цім краса живе шалена,
    і ода пломенисто виника,
    як виника тканина гобелена
    чи вірші на форзаці словника.

    10 червня 2007


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (4)


  31. Назар Назаров - [ 2007.07.14 11:29 ]
    Втеча з Вавилона
    Ми підійдемо до брами Іштар –
    Там є у мене знайомий вратар –
    І, непомітні поснулій сторожі,
    Вийдемо геть за міські огорожі.
    Скоро вдихнемо повітря солоне...
    Прощай, Вавилоне!

    Стіни твої не розкажуть про втечу
    І про загорнуте в шкуру овечу
    Батька її – дукача і владики,
    Що не стерпів би моєї мотики, –
    Скровлене тіло. Воно вже холоне...
    Прощай, Вавилоне.

    Може, в Єгипті, а може на Криті
    Знайдемо спокій, неславою вкриті.
    Вкаже нам ворон на землю незриму,
    Так, як показував Утнапіштиму.
    Молим: не дміте, густі аквілони!
    Прощай, Вавилоне!

    Наше страждання, напевно, даремне,
    Бо тільки вигадка – щастя наземне...
    Хай же нащадок, читаючи глину,
    Знайде історію нашого згину
    Й скаже: „Кохання – ось клин на долоні –
    Було в Вавилоні!”


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (1)


  32. Ірина Заверуха - [ 2007.07.13 14:16 ]
    Куплет
    Дощ іде,
    Його кроки в запилених вулицях губляться.
    Ти ідеш,
    Він до тебе вологими вусами тулиться.
    Тільки чується -
    Ти босоніж по калюжах розбризкуєш
    Свою пісню тому,
    Хто завжди над тобою, -
    Насвистуєш...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Прокоментувати:


  33. Іван Котович - [ 2007.07.13 10:42 ]
    * * *
    Це ти - Пірей. Вертаючись із мандрів
    По океанах весен і ночей,
    Вертаючи з хурделиці і Андів,
    Кермую на маяк твоїх очей.

    В важкі часи життєвих падолистів
    Остання пристань вистражданих дум -
    твоїх долонь турбота промениста,
    Твоєї мови вересневий сум.

    Як Богу заманеться одібрати
    Твою печаль від вечорів моїх,
    Моєму серцю більше не заграти, -
    Останні ноти переллються в сніг...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  34. Іван Котович - [ 2007.07.13 10:54 ]
    * * *
    Давня пісня океанських шхун,
    Голос часу, поклик Магеллана,—
    Моя люта, незагойна рана,
    Мрій моїх розбуджений тайфун.

    Марево Південного Хреста
    Ген над океанським горизонтом —
    Як загадка усміху Джоконди,
    Як кохання таїна свята.

    Тонга, Фіджі, Ява, і Цейлон…
    Юний вітер шарпає вітрила.
    В кожнім зриві — нездоланна сила,
    В кожній назві — мандрівний гормон.

    Непорушна радість відкриття:
    Вічна зваба пальмових імперій,
    Спогади Нептунових містерій,
    Екваторіальне забуття…


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  35. Іван Котович - [ 2007.07.13 10:14 ]
    * * *
    Повільно лине Турія за обрій,
    Настирні чайки крають сизу млу.
    Минулися і тиверці, і обри,
    Обскубав береги безжальний плуг,

    Намертво сперті на бетонні брили,
    Стрімнину підперезали мости…
    Стриножена ріка втрачає сили,
    Джерельний спомин — не перерости.

    Печаль, співзвучну спалаху негоди,
    З натугою до серця допущу:
    Як терпко пахнуть посмутнілі води,
    Нанизані на струмені дощу!…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (1)


  36. Іван Котович - [ 2007.07.13 10:44 ]
    * * *
    І пригорне старого козака
    Земля-праматір у чіпкі обійми,
    І стихлий Місяць полотнину вийме,
    І зорями заплаче звисока…

    Земні й небесні грозові стежки
    Героя, що не зрікся Батьківщини,
    Благослови, заквітчана калино,—
    Благослови врятовані віки.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  37. Олег Король - [ 2007.07.13 09:13 ]
    З тієї ж "Провінції"
    * * *
    Вірші - хвороба. Сохнеш і свербить,
    Аж доки не лікуєшся папером.
    І незбагненно-хворобливу мить
    Не втиснеш в підмет й присудок. У скверах
    Згрібають мертве листя. Сивий дим
    Маскує місто, пахне молочаєм...
    І часу обережної ходи
    За буднями уже не помічаєм.
    Причина в днях, зачовганих до дір,
    А може в нас - зачумлених до виску...
    Та наше щастя, що утробний звір
    В нас не завжди свою знаходить миску...

    * * *
    На шпалерах світанок. У пачці остання цигарка.
    За вікнами липень гундосить осіннім дощем.
    Чи півень співав, чи собака сусідський загавкав...
    Звук тоне у часі, що раптом загуснув, мов крем.

    Ірік вже не рік, а перебіг води у природі.
    І день вже не день, а години законних безсонь.
    Живеш, щоб довести, що правило всіх бутербродів -
    Згасити в душі той мрійливий юначий вогонь,

    Що не обпікає... І мовчки розводиш руками,
    І жадібно ловиш щасливу та рідкісну мить...
    А десь під вікном все проходять віки за віками,
    Співають півні... І собака сусідський не спить...

    2003 р.


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (5)


  38. Олег Король - [ 2007.07.12 14:24 ]
    Згинь, мара...
    Ти ховаєш свої стиглі плечі
    За дірявим павутинням ночі...
    Моє серце калатає наче стоголосий дзвін.
    Мої мрії зовсім недоречні,
    І я думати про них не хочу,
    Цей тваринний незборимий потяг... звідки він?...

    Ти не любиш Шонберга і Баха,
    В тебе плівка "Лагідного травня",
    Але в тебе такі довгі ноги і зваблива талія.
    Сьомий клас скінчивсь для тебе крахом
    Та історія та дуже давня
    І тобі пасує як нікому блузка "made in Italia"

    Ти богиня, доки не говориш,
    Клеопатра, доки не смієшся...
    Мій тваринний погляд хоче лоскотати твій розквітлий бюст.
    Ти мій погляд знахабнілий ловиш,
    Крадькома за хвилю озирнешся
    І мені, напевне, подаруєш дивний вигин своїх вуст...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (19)


  39. Захар Мозок - [ 2007.07.12 13:57 ]
    Океан
    Пролягла поміж нами холодна пустеля змертвіла,
    і слова, що ми кажемо – тільки повітря дрижання.
    Нас лякає всесильна безмежність могутнього тіла
    океану одвідчного, що називають коханням.

    Його хвилі великі врізаються гамірно в серце,
    намагаючись камінь розбити. А ми над водою
    висимо, перед ними беззахисні. Піною б’ється
    почуття у безодні, в якій ми загинемо двоє.

    Ми за руки візьмемося і, посміхнувшись востаннє,
    зробим крок уперед, нашій долі туманній назустріч,
    щоб навік розчинитись в безкраїй стихії кохання...
    Станем рибами ми... Ми є вічні... Ми вічні... Ми сущі...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.2) | "Майстерень" 5.5 (5.15)
    Коментарі: (7)


  40. Золота Жінка - [ 2007.07.12 11:46 ]
    Кохання в кавунах...
    Ногами з себе стягую штани.
    Надворі ніч і місяць у тумані...
    О, ці таємні ночі на баштані,
    Де ми з тобою - молоді та п"яні
    Чергуємо любов і кавуни.

    Таємний гріх, солодкі, теплі губи...
    Тихіше, милий, сторож ще не спить...
    Під головою светрика блакить...
    Стисни сильніше... Чуєш, як рипить?
    Кавун дозрів.
    І я дозріла, любий...

    Поміж вагітних ягід дикий тан
    Двох спраглих тіл, котрі забули втому...
    Чекає чоловік.
    Піду додому
    Удосвіта...
    Посічкану солому
    Везли з гармана - даленів гарман...


    Рейтинги: Народний 5.43 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (72)


  41. Люта Ольга Козіна - [ 2007.07.11 23:40 ]
    І у моєму місті також...
    І у моєму місті також
    Холодно в серці літа...
    Спить на траві бородатий бомж,
    Ростуть на асфальті діти.
    І у моєму місті в дощі
    Червень вино розливає,
    Топить у Ворсклі і пише вірші,
    Бреше і одяг зриває.
    І у моєму місті, повір,
    Більшість тремтить од болю,
    Липень цинічний, і хтось, наче звір
    Щойно утратив волю...
    І у моєму місті завжди
    Пахне чужим коханням,
    Мертвим: "пока, ти - туди, я - сюди",
    Звичним розчаруванням.
    І під балконом моїм уночі
    Не серенади співаються, -
    А жалюгідні брудні алкаші
    Мочаться і матюкаються...
    Серпень згадає знайоме ім*я,
    Тихо заплаче з горя.
    І у моєму місті не я
    Їду з тобою до моря.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.33) | Самооцінка 3
    Коментарі: (9)


  42. Роман Коляда - [ 2007.07.11 22:25 ]
    Львівський блюз
    Цей дощ упертий хоче змити нас,
    І грім гуркоче – наче контрабас.
    А дощ січе об шпички парасоль,
    Співає блюз in соль.

    Я звик гуляти Львовом під дощем
    І чути в дзвонах – серця тихий щем.
    Не лізе більше пиво в пуза мі-бемоль -
    Співаю блюз in соль.

    Холоне кава в кнайпі на столі
    І леви тануть в дощовій імлі.
    Шеф-кухар кинув смажити брізоль -
    Смачніший блюз in соль.

    В калюжах видно, що мені вже час
    Іти додому, та у серці джаз.
    Ходімо в дощ, не треба парасоль,
    Співаймо блюз in соль.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (16)


  43. Мрія Весна - [ 2007.07.11 15:52 ]
    Хризантеми
    "Хоч як вдивляйся - жодної пилинки,
    На білосніжних квітах хризантем!"
    В них залишив себе. Свою частинку
    І тайну всіх, несказаних ще тем.

    Недоторкáнних і кристально чистих,
    У завитку думок і почуттів,
    Ти залишив їх на вікні навмисно,
    Так й не сказавши, що давно хотів.

    А я погляну на красу ранкову
    І вичитаю в квітах слід вагань.
    У поцілунок (відповідь – без слова)
    Вкладу єднання наших сподівань.


    Рейтинги: Народний 4.67 (5.06) | "Майстерень" 5.5 (5.03)
    Коментарі: (6)


  44. Олесь Холодний - [ 2007.07.11 15:36 ]
    Трішки про себе та реальність, з іронією та смутком
    А місто тремтить од болю.
    Поламані сплять трамваї.
    Лиш хмара змива грозою
    Тілесні криваві рани.
    В куточку засне каліка
    Із мрією й клунком смутку.
    Чи є у тім світі ліки?
    А, може, чи є отрута?
    Збагнути чужії долі
    Не зможе байдужий поспіх,-
    Крокую у даль поволі,
    Крокую в безмежний простір.
    Шукати чужим рятунок?
    Благати чи гріш для себе?
    У кожного свій керунок.
    У мене своя потреба.
    Поети зовуть до бою
    У теплих (еге ж?!) покоях.
    А місто тремтить од болю,
    У міста нема героїв.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.32) | "Майстерень" 5.5 (5.2)
    Коментарі: (10)


  45. Роман Коляда - [ 2007.07.11 11:10 ]
    ***
    Щось щемливе
    шаснуло повз,
    по щоці.
    Не вхопиш.
    Якось небо
    глянуло на мене,
    наче я не летів, а повз.
    І сказало
    Щось щемливе.

    Так тремтливо
    Зависли
    Краплі сліз.
    А із неба
    Все одно
    Ніхто не зліз.
    Все одно
    У душі
    Так тремтливо.

    Защеміло
    В душі.
    Наче серце
    В лещатах
    Защемило.
    Навесні
    Серцям,
    Повз які щось щемливе шаснуло –
    Так тремтливо.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (1) | "http://poezia.org"


  46. Роман Коляда - [ 2007.07.11 11:25 ]
    ***
    Ти бачила, як небо над Карпатами
    Зірками зазирало мені в душу,
    Як мрії, що їх Бог створив крилатими,
    Мені співали, що здійснити мушу.

    Ти бачила, як винограду лозами
    У кров мою текло нестерпне сонце.
    Ранковими, живими диво-росами,
    В моєму серці збуреними грозами

    Ти чуєш, Бог співа тобі Осанну,
    А я тихцем молюсь на самоті,
    Аби була ця зустріч не остання
    У звивистім моїм земнім житті.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (1) | "збірка"


  47. Роман Коляда - [ 2007.07.10 13:03 ]
    Містичний блюз
    Невідомо коли, невідомо навіщо,
    Несвідомо почав, несвідомо закінчу,
    Невідомо коли, невідомо навіщо,
    Мимоволі святий, несподівано грішний.

    Так додому хотів повернутися пішки,
    Бо збентежені хмари за сонце тепліші.
    Повернутися в дощ набагато світлішим,
    Невідомо коли й невідомо навіщо.

    Та зненацька із неба повіяло іншим
    І обличчя ставали дедалі простіші
    І буле неможливо лишатись колишнім
    Невідомо коли, невідомо навіщо.

    І здалося далеке непізнаним ближнім,
    І минули роки заклопотаним тижнем,
    І став голос юрби за сумління тихішим
    Невідомо коли й невідомо навіщо.

    Невідомо коли, невідомо навіщо,
    Несвідомо почав і не знав, як закінчу.
    Не робивши пусте, не співавши абищо
    Став поволі святим, хоч вважав себе грішним.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (7) | "http://poezia.org"


  48. Роман Коляда - [ 2007.07.10 13:47 ]
    В піснях старого цвіркуна.
    Полістилістичне щось імені безсмертних.

    Вступ.

    В піснях старого цвіркуна
    Відлунює і час, і простір,
    І Всесвіту вага і розмір
    В піснях старого цвіркуна.

    В піснях старого цвіркуна
    У кожній трелі – три парсеки.
    Й звучать зірки – такі далекі
    В піснях старого цвіркуна.

    В піснях старого цвіркуна
    І «хай живе…» й «memento mori».
    Проста краса й таємних знаків море
    В піснях…
    (серпневих, десь на сконі літа,
    де падають зірки в стерню від жита)
    самотнього
    …старого цвіркуна.



    Цвіркун імені Мацуо Басьо

    Цвіркун заспівав за вікном
    Так друзів багато померло
    Скоро зима.



    Цвіркун імені Роджера Уотерса

    В піснях старого цвіркуна
    Звучать нові галюцинації
    Я не зміню орієнтації
    Скоріше всіх пошлю я на…

    В очах старого цвіркуна
    Маразм розмножений фасетками
    Шестисотковими фазендами
    Розбрівсь народ наш з бодуна.

    В мізках старого цвіркуна
    Останній здогад ледь зажеврів
    Аби вже геть не здали нерви
    Потрібна захисна стіна.

    В піснях старого цвіркуна
    Звучать Pink Floyd’s галюцинації.
    Хрєново все в моєї нації,
    Чи мо’ й її послати на…


    Цвіркун імені Івана Котляревського

    Цвіркун. Він був старий гуляка
    І змолоду – на повну жив.
    Здоровий, сильний лобуряка
    З мозгами не завжди дружив.

    Сьогодні ж він співає нам
    Своїм сюрчанням монотонним,
    Що ні тротилу мегатонни,
    Ні бункери багатотонні,
    Ані красуні на балконі
    Й холодна цівка біля скроні
    Душі спасіння не дарують.
    А вороги – невидимо пантрують
    І тільки зойки тих, кому на цвинтар,
    Ледь-ледь позначать лінію вогню.


    Цвіркун імені Володимира Маяковського

    Цвіркун.
    Затирає резонансами скроні.
    Кострубато докричатися
    Намагається
    Крізь долоні,
    Що рота Всесвіту затуляють.

    Цвіркун.
    Жалюгідна комаха з жалом
    У вигляді шалу,
    Що будять у серці
    Його скажені пісні
    Напередодні осені.

    Цвіркун.
    Провісник наглої смерті
    Чи літописець затертих
    В пилюку віків
    Міжзоряних істин.
    Крилатий і крихітний містик.

    Цвіркун.
    Голос мого безсоння,
    відлуння мого сумління,
    надія на можливість спасіння

    допоки ти
    здатен
    чути
    його пісню…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (1) | "htto://www.poezia.org"


  49. Старий Сірко - [ 2007.07.10 12:12 ]
    Сентиментальний романс
    Мадам, я Вас запрошую до танцю!
    Нам музикою стане шепіт трав..
    Тобі весна нашіптує: зостанься,
    З тобою так ніхто не танцював...
    Мадам, о, як пашіють Ваші щічки,
    І перса, наче пара голубів...
    Послухайте, то Вам шепоче річка:
    З тобою так ніхто не говорив...
    Мадам, невже нас ніч не приголубить...
    Вже й соловейко плаче між гілля...
    Тебе ніхто так більше не полюбить –
    Ви чуєте, то шепочу Вам я...
    Мадам, у вас такі бездонні очі...
    Вже зорі запалилися вгорі.
    Один лише недолік цеї ночі -
    Кусають за сідниці комарі...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (18)


  50. Ванда Савранська - [ 2007.07.09 00:53 ]
    Про класичну тему
    "Хоч як вдивляйся - жодної пилинки
    На білосніжних квітах хризантем!" -
    Немов немає інших гарних тем,
    Лише японських віршів намистинки.

    Немов немає інших трав і квітів,
    Людських проблем і клопоту в житті,
    Лише ці вірші, вічні і прості...
    (А я ж люблю їх, наче подих вітру:

    Двома рядками – про кохання диво,
    Одним рядком – про вічність і буття –
    За сотні літ до нас, і де знаття,
    Що після нас не скажуть так цнотливо?

    І хризантем – боюсь, що заяложу –
    Тендітні стрілки з запахом терпким,
    Вони мої: на іменини в дім
    Заносила їх мама... Ні, не можу.

    В морози гріло нас квітіння літа,
    Осяйність Сходу – у відрі, в піску –
    Зродитися б в пелюстці і в листку,
    Щоб найтемніші дні перетерпіти...

    Ось що в собі ця квітка-символ носить,
    Ось що ті вірші – перли, послання
    До нас – і просто в вічність, навмання.
    Але про це не вголос. Досить, досить.)

    Немов би знову, у школярськім дусі,
    Вивчаємо майстрів прадавніх злет.
    Чи скаже краще хто, аніж поет,
    Якщо поет - Мацуо Мунефусі?
    09.07.2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (16)



  51. Сторінки: 1   ...   148   149   150   151   152   153   154   155   156   ...   175