ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Оксана Барбак - [ 2010.08.20 20:48 ]
    ***
    Пряний запах кави і кориці
    Полонив кімнату і мене,
    Щось у надвечір‘ї неземне
    Через кілька подихів насниться.

    Тягнуться слова, як свіжий мед,
    Що його збирали ми до Спаса,
    Місяць запишався, мов прикраса,
    Варта тисяч золотих монет.

    Випечене літо спить на деці,
    Мабуть, йому сниться щось цікаве,
    І чорніє вечір, наче кава
    Зі смаком осінньо-літніх спецій.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Коментарі: (19)


  2. Юрій Лазірко - [ 2010.08.20 18:29 ]
    Ти запали мене
    Ти запали мене,
    ніби за всіх,
    те що світитиме –
    зоряна сіль.

    Ніч заливатиму,
    наче пташа
    криком за ґратами,
    в крейдове “ша…”.

    А вигинатимусь –
    аж заятрять
    тіні стигматами
    вростяж розп`ять.

    Видно під кроною
    ґноття і ґніт.
    Долю долонею
    пишуть вогні.

    Випали з рунами
    краплі тепла.
    Нервами-струнами
    ніжність втекла.

    Лінія в лінію –
    часу рубці,
    білі від інею,
    зводять кінці.

    Що побілішало –
    прагне вогню.
    Я перевішуюсь
    зашморгом в ню.

    І перетворюю
    світло на путь.
    Гасне історія –
    тіні не мруть.

    А перехований
    в щастя твоє,
    стану розкованим
    голосом “є”.

    Врозтіч, урозкидку –
    правом юрби
    стишуй до просвітку,
    та не губи.

    20 Серпня 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (30)


  3. Марина Єщенко - [ 2010.08.20 17:01 ]
    * * *
    Простягаю тендітні руки.
    На зап’ястках – червоний бісер…
    Не клювали у очі круки,
    Сам той терен крізь тіло виріс.

    Не завию на місяць вовком –
    Розрядилася батарея.
    Дикий холод, разючий холод,
    І ножем прямо в серце: «Де я?».

    Наді мною все ходять люди,
    Топчуть землю, сліди лишають…
    Поцілуй мене ще, Іудо,
    На прощання – хоч не прощаю.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  4. Крісті Максимець - [ 2010.08.20 15:46 ]
    Давно нема колишньої любові
    Давно нема колишньої любові.
    І вже не плачу,серце не болить
    Тобою більше я не буду хвора
    Ні на хвилину,навіть ні на мить…

    Тобі не скажу знову, що кохаю
    І не питатиму я навіть, як життя
    Вдаватиму, що я тебе не знаю
    Бо вже назад немає вороття…

    Нема доріг, які ведуть до тебе
    Нема адреси, де б тебе знайти
    Немає місця на Землі такого
    Де знову доля нас могла б звести.

    2010р


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (5)


  5. Анна Малігон - [ 2010.08.20 15:43 ]
    НАРОДИ МЕНЕ ПЕРШОЮ
    Народи мене першою… Ти колись вишивала про це
    не одному губами по спині…
    А тоді, промінявши весну на тютюн і чаї, почала по росині
    відкладати у глечик покірне бажання забути…
    І нікого… Ніхто… Не із чар. Не із хмар.
    За плечима висить… випадковий комар -
    наче донор отрути.

    Народи… Я в життя упаду, не порушивши жодної пастки.
    Я повзу скорпіоном у цинковий листопад.
    І зриваю твою запізнілу усмішку,
    наче афішку,
    і проколює кожну клітину, мов вісь ординат,
    незворушне, пряме і гаряче бажання упасти…

    Народи,
    поклади,
    хай стікає сукровиця зла і дзвінка неодмінно туди,
    де морям перекушено вени, де квітнуть хвости пожеж
    де чорніють далекі сади
    без меж,
    де лисиці кладуть під коріння свої імена недовершені…
    Народи мене першою.


    Поділивши на зморшки даремних ночей однину,
    не курком і не короком слід би почати війну,
    не повірити рунам і ранам, не ждати прибутку.
    А вітри архаїчні уже пуповину плетуть,
    і нудьга закипає, утричі сіріша за ртуть.
    Ти стоїш, опустивши слова нижче всякого смутку…

    Народи мене першою.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  6. Оксана Романів - [ 2010.08.20 15:20 ]
    ** ** **
    Все має ціну. Мов на вістрі ножа
    Танцюй поки юрбище прагне баталій!
    Бо кров роз"їдає метал, як іржа
    Сягнувши, що ніжна жіноча душа
    міцніша від сталі

    Ще крок. Перейдеш, оступившись на мить
    І сонце зомліє над твоїм обличям
    Єдине, що усмішка тонко болить
    Ти ж бачила все це між сотні провидь.
    А світ залишається звичним


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.41) | "Майстерень" 5.38 (5.34)
    Коментарі: (5)


  7. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.08.20 12:14 ]
    Когда-то я взрослеть таки начну...
    Когда-то я взрослеть таки начну –
    Взращу цинизм, посеянный на грядках,
    Сожгу на пепел школьную тетрадку,
    В которой рифмовала сон-траву,
    Влюбленность и волнения души…
    И первую любовь запечатлила…
    Любовь? Вздохну…о, как же я любила!
    Сожгу дотла наивные стиши…
    И новой, будто с пены, оживу,
    Начну пускать в глаза прохожим пену,
    И мысли поменяю непременно,
    Курить под кофе вечером начну,
    Гонять понты, с иронией на «ты»,
    Вести беседы про извечный шоппинг,
    Корить себя за свитер, что не в моде,
    Добавлю в сердце черствость пустоты…
    Забуду слезы, не смогу рыдать,
    И голос обретет акцент металла…
    А чувства…их в валюте посчитала,
    Ноль целых, не добавить, ни отнять…
    Неподобает женщине носить
    Очки из стекол розового цвета,
    Романтика – сегодня под запретом,
    Мне надо научиться мертвой жить.
    Родится дочь. И вечером, когда
    Она попросит материнской ласки,
    Я на ночь расскажу ребенку сказку,
    О том, какая взрослость - пустота…
    Живи дитя, умей еще мечтать,
    Летать, пока не поостригли крылья,
    И папа с мамой, они тоже были,
    Как ангелы…сумела жизнь сломать…

    Когда-то… Не сегодня, и не факт,
    Я не готова к резким переменам,
    Стать черствою – себе самой измена,
    Пока с надеждой, в Бога на руках…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (10)


  8. Тамара Шкіндер - [ 2010.08.20 09:01 ]
    * * *
    Ти бачив, вітер ґвалтував тополю ?
    Як упивався нею досхочу…
    Вона ж здригалась з розпачу і болю,
    Ридала гірко краплями дощу.

    Безвольно гнулася дівочим станом,
    Сплітала руки-віти од жалю…
    Здавалося, молила наостанок:
    «Що ж робиш, вітре? Я ж тебе люблю!»

    А дощ й собі періщив без зупину,
    Як міг шалено вітру догоджав.
    Геть промочив тополі сорочину,
    Зелене листя з люттю обривав…

    Розхристана! Обтріпані геть віти
    Оголеними нервами були…

    Та ні, то просто дощ, і просто – вітер,
    Й дерева, що під вікнами росли.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (14)


  9. Ігор Рубцов - [ 2010.08.20 07:47 ]
    Складне питання
    Складне питання

    Сів, та їду, виснажений вкрай.
    Літери стрибають кострубаті.
    М'яко заколисує трамвай -
    Не дов́езти взявся, а приспати.

    Рими, що навіює вагон
    Заганяю до свого блокноту:
    Треба ж розігнати напівсон,
    Їдучи з роботи на роботу.

    І за що викручую свій карк?
    За грішву дрібну. То я питаю:
    На скількох роботах олігарх
    Міліард свій чесно заробляє?

    21.04.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (20)


  10. Сергій Вербний - [ 2010.08.20 02:28 ]
    Дим
    Чому, скажи, сумуєш, хлопе
    І звідки сум в твоїх очах?
    Неначе на самому зльоті,
    Згадав, що зовсім ти не птах.

    У погляді сидить щось темне,
    Хоча все сяє навкруги...
    Немов би, жив завжди даремно
    І помираєш від нудьги.

    Ти маєш гроші і квартиру,
    Машину от на днях купив.
    І друзів як дірок у тирі,
    Ну а кохана - диво з див.

    Бо знаю, що це все не справжнє
    І в мить розсіється, як дим.
    Тому що, все це лиш забави.
    А врешті, лишуся ні з чим.


    Рейтинги: Народний -- (4.89) | "Майстерень" -- (4.88)
    Прокоментувати:


  11. Олександр Заруба - [ 2010.08.19 22:41 ]
    * * *
    Ти з іншого світу,
    Із того, де ми удвох,
    Де на моєму плечі
    Ти прокидаєшся вранці,
    Де ще зовсім невмілий
    Блакитноокий бог
    Пише вірші й світи,
    Творить у пристраснім танці.

    Залишивши відбиток долоні
    На цих буревійних роках,
    У серці не даючи
    Волі ні страху, ні тузі.
    І лише на мить забудусь
    Птахом в твоїх руках,
    Буду м'яким, як глина
    На гончарному крузі.

    Полети ж наді мною жар-птицею
    Де веселка із моря п'є,
    Зрони перо осяйне,
    Щоб і пить, і любить не востаннє.
    І смолоскипом кохання
    Запалає серце моє.
    Посвіти, я іду в світи,
    Коні сідлані на світанні.

    2007?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  12. Тетяна Роса - [ 2010.08.19 22:23 ]
    Другові
    Кропивні бувають дуже
    дороги у протиріч.
    Мій сонячнокрилий друже,
    хіба ж тобі ворог ніч?

    У небі зоря розквітла,
    тобі до зорі іти.
    Все темне є фоном світла,
    а світло – вінцем мети.

    Не всім до лиця є крила,
    хто вглиб пророста, хто ввись.
    Душі твоїй личить біле,
    мій колір – вода. Дивись:

    текти по землі – то доля,
    й літати не вище хмар.
    Не личать для жриці поля
    коштовність і блиск тіар.

    Вода віддзеркалить сяйво,
    розлите у небесах,
    коли сонцекрилий дайвер
    напише на хмарці: «АХ!»

    Бурчатиме: «Чи не досить
    пірнати у темні нори?
    Тебе по криницях носить,
    а треба летіти вгору!»

    Та ріки течуть донизу,
    шукаючи неба край.
    Стрибає вода з карнизу,
    й сміється тобі: «Літай!»


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  13. Дмитро Чистяк - [ 2010.08.19 21:34 ]
    Ритм (ІІІ)
    Ти виходиш до літа – і поле тебе забуває,
    розхвилить раптово
    темнаво,
    світло
    і волошково – найглибше.
    Розговієшся голосом,
    розвеселишся голосом сяйно –
    і не вистигнеш
    о неперелітній порі…

    Озирнешся й озернишся –
    ген по гладіні озерній
    заколоситься світлом –
    на тиху ясну незабудь,
    скоропадним вогнем у глибінь
    блакитняву повернеш –
    і під небом новим надвечори зацвітеш.

    А під небом новим
    сопілкує хлопчина з очима
    як Бог –
    сопілковими –
    проминально-щемливі плачі призахідного саду…
    Із надсади заплачеш –
    і тиша
    й незгасний цілунок –
    очима
    як Бог –
    сопілковими
    і прадавньо, і знову, і прісно –
    загублюся в сюрчанні коників –
    та й шукайте мене за піснею!


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  14. Михайло Десна - [ 2010.08.19 16:42 ]
    Іду на футбол
    Іду на футбол! Не в кіно чи театр,
    де дубль наверта у сценарій артиста.
    Сценарій футболу - це спалахи ватр
    і шанс стать героєм для футболіста.

    Чатують у полі і радість, і плач,
    а іноді навіть очікує й відчай.
    Цікавить інтригою зустрічі матч,
    трима на емоціях вираз обличчя.

    Катує мене це моє почуття
    на рівні інстинкту продовження роду:
    не можу від матчу відмовитись я,
    іду на футбол, не питаючи броду.

    19.08.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)


  15. Михайло Закарпатець - [ 2010.08.19 16:55 ]
    Перевал
    Ось і знов перевал – в шумовинні замріяних гір.
    Він байдужий до трепету серця простих подорожніх.
    Я на ньому стою по дорозі до… тебе? чи зір?
    чи до хмар, що пливуть в небесах неспокійно-тривожних?

    Тільки хвилю побуду, щоб стихло сум’яття в душі,
    та ім’я щоб твоє залишити на скелі найвищій.
    Едельвейс в подарунок? Авжеж… Це не те, що вірші
    на сторінках потертих юнацьких десь там, на горищі.

    Я до тебе спішу через простір байдужий і час,
    через сумніви днів і нестримно-замріяні ночі,
    що безтямно шепочуть солодку неправду про нас,
    оживаючи знову і знову у снах непророчих.

    Бачиш? Пішки я йду – наче древній німий пілігрим,
    не зважаю на заклик попутніх швидких екіпажів.
    Проводжатиму цей перевал - як і інші – нічим,
    бо не він на рядки, що про зустріч з тобою, наснажив…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (10)


  16. Соломійка Бехт - [ 2010.08.19 15:24 ]
    Друга монада

    На руках сліди заліза,
    Ще сліди твоїх укусів.
    Ти не зможеш, я наріжу
    На деталі центр пульсу.
    Мій діагноз вже в кишені,
    Де й ключі твоєї зради.
    Ти зачиниш міцно двері,
    Розпадусь на дві монади.
    І одна помре в лікарні
    У важких і довгих муках.
    Інша виживе і стане
    Мого серця чистим звуком.
    Всі шукатимуть монаду,
    Що помре в дощі травневі.
    Не скажу нікому правди,
    Не порвуться струни-нерви.
    Ти відчиниш брами-двері,
    Що були колись між нами.
    Тільки пізно. В серці ферум,
    І душа в слідах і плямах.
    Ти мене згадаєш вдруге,
    Та в кишені, вибач, пусто,
    Ти для мене колись другом,
    Ти мені ножем по пульсу.
    На долонях – злами ліній,
    Придивись, побачиш шрами,
    Моє рване юне тіло
    Всі по черзі зашивали.
    На руках сліди заліза,
    Моє тіло – із монади.
    Шрами стали лиш ескізом
    Чорно-білих ліній зради.
    серпень 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  17. Валерій Голуб - [ 2010.08.19 14:28 ]
    ПРО ШПИОНОВ (весело).

    Джерри
    В апартаментах ЦРУ подписан был декрет
    О том, чтоб выведать секрет украинских ракет.
    Уже готовился агент: негр, Джерри Мак Огон –
    Учил украинский язык, пил только самогон…

    В кармане спрятан пистолет и длинные ножи,
    Три пачки баксов, чтоб купить секреты, чертежи.
    Над сельской местностью рывком открыл он парашют
    И в огороде чьем-то сел через пяток минут.

    Галя
    Такой девчонки, как она, наверно больше нет:
    Стройна, красива и свежа как утренний рассвет.
    В свои семнадцать каждый день она ждала чудес,
    И, как ведется, жениха просила у небес.

    - Великий Боже! Дай же днесь мне принца поскорей.
    Чтобы он был красивый весь, и голубых кровей.
    Чтоб… синеглазеньким он был… пшеничные усы.
    И чтоб одну меня любил! Дай Господи, еси.

    Вдруг страшный грохот за окном. Кудахтанье курей…
    Подкрасив губки, Галя вмиг явилась из дверей.

    Встреча
    И что ж увидели ее прекрасные глаза?
    (Кто знает Галю, подтвердит – сейчас грядет гроза!)
    Курятник сломан, куры врозь, и яйца там и тут,
    А в грядках прячет парашют какой-то шалапут.

    - Куди ж ти вперся, паразіт, немов свиня в барліг?
    А щоб ти як Бровко вночі світ за очі забіг!
    Ах ти опудало сліпе, товчешся, як ведмідь.
    Ось як візьму я кочергу, уставлю клепку вмить!

    Потолочив мені грядки, і затоптав піон.
    Небритий, чорний, як смола, до того ще й шпіон!

    Нутром предчувствуя провал, сэр Джерри прохрипел:
    - Сержант Петренко… із ГАІ… прибув на ДТП…
    И ближе, ближе подходил, чтобы накоротке
    Бегом свидетеля убрать приемом каратэ.

    Глаза их встретились… они застыли чуть дыша,
    Услышав, как небесный гимн душе поет душа.
    И стала лишней в этот миг вуаль банальних слов,
    Все потому, что в их сердца пришла она – любовь!

    Пять лет спустя
    Вот это дом! Хай-тек, модерн, ротонда и портал!
    (Хоть раз вложило ЦРУ к добру свой капитал!)
    И Галя, солнышка ясней, выходит со двора.
    Встречает мужа из полей, а с нею детвора:

    Мария, Мэри, Джон, Иван, и Сэм, и наш Семен-
    (Кто скажет, сколько вместе их – крутой знаток имен.)
    Кругом веселый тарарам, и слышится опять:
    -Сьогодні тато буде нас на тлактолі катать!

    Теперь он в паспорте не сэр, не Джерри Мак Огон,
    А український хлібороб Гаврило Макогон.
    И от возмездья ЦРУ он скрыт не второпях –
    Пускай попробуют найти в украинских степях!





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (5)


  18. Оле Кса - [ 2010.08.19 13:02 ]
    місто вночі
    як ніч крокує містом твоїм
    прочинить двері й зайде в твій дім
    скинь покривало, мерщій одягнись
    що коїться на вулицях ти подивись

    кидає тінь на землю синій ліхтар
    нема машин не сліпить світло від фар
    блищать очима гуляки коти
    приємно дихати та просто іти

    на земдю місяць світло відбив
    маленьку вуличку сяйвом залив
    маленькі зорі вічно блищать
    даруючи захоплення ніколи не сплять

    крокую далі містом своїм
    відчиню двері та зайду в свій дім
    пташки співають сонце встає
    мою кімнату воно сяйвом заллє

    2010


    Рейтинги: Народний 0 (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  19. Володимир Ляшкевич - [ 2010.08.19 12:20 ]
    Після соціалізму
    Сягнула спека сорока - яке кохання?!
    Якби у тебе я ввійшов - була б остання!
    А так останні вісті із фронтів погоди,
    і „пийте, пийте кожен день” - ото уроди!

    Ні, ти поглянь, які! - сказали б звідки гроші!
    О мов не знають – всі у підраній калоші!
    То ж не дивись на мене, як плита на сало,
    у мене зроду без півлітри не вставало!

    І ще коробка довбана - оця панелька!
    Ну й душегубка, блін!!! А ти, мов карамелька,
    у чому Бог послав, виблискуєш у хаті,
    не накаляй, кажу тобі, питання статі!

    А як подумати – то від жінок всі біди!
    Ото утнуть своє, а нам хоч не хмеліти!
    Я посадив, би Юльку ту, клянусь, за грати -
    вона ж на осінь прийняла голосувати!

    А так, як люди би жили - від кандидата
    щодня би мали по одній гіркій на брата,
    гляди, минула би і спека непомітно,
    достойно, словом, би жили, нехай і бідно!

    Прошу востаннє, одягнися! Бо не встою,
    а після тижні два сичатимеш гюрзою.
    Там сорок градусів, як на порожній пляшці!
    Як той Адам, з тобою, чи в тобі, я в пастці... :(


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (30)


  20. Оле Кса - [ 2010.08.19 11:21 ]
    шлях
    через час

    шлях стелиться,
    в музику закований,
    днями та ночами
    нею розмальваний.
    у водоспаді посмішок,
    сонячної радості,
    світлої свідомості,
    ним іду

    чрез час

    думки. - в ноти.
    рухи виливають почуття.
    переллю мелодію
    просторові хвилями
    надихну веселощі в життя

    2009-05-15


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Оле Кса - [ 2010.08.19 11:08 ]
    кіс
    ...
    я бачив сон. в якому ти
    веселки смішками малюєш.
    я поцілую тебе теж.
    якщо мене ти поцілуєш.
    2006-07-04


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  22. Реалізм Андрій Сюр - [ 2010.08.19 11:23 ]
    *****
    прилетіла немов пір’їна вітром принесена
    шовкове плаття шелестом п’янило тінь
    крок за кроком падав у серпневу темíнь
    серце переповнювали іскри благальних молінь
    а душа кудись рвалась втікала приречена

    тихою мелодією щось проспівала
    хотілося відповісти мільйоном слів
    проте всередині щасливий дух умлів
    погляд його твій погляд зустрів
    і земля відразу для нього раєм стала

    у залі тьмяно горіли ясні вогні
    довкола бігали маленькі діти
    у подарунок отримували посмішку світлу
    я німий просто сидів п’янів
    а треба було промовити лише кілька слів

    привіт мавко
    а я чекав
    я…
    і тепер вже говорити
    не словами


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  23. Василь Кузан - [ 2010.08.19 09:39 ]
    Лунає голос. Потяг. Промінь
    Лунає голос. Потяг. Промінь
    В осіннім полум’ї печалі.
    Спокуси ночі, дні-повії
    Заманюють все далі й далі.
    За вікнами біжить природа
    В сліпий тунель, в обійми смерті.
    А пагінці і немовлята
    Такі ображено-відверті.
    Та передчасно-педантично
    Вмирає все, що вже воскресло,
    В німім падінні всіх єднає
    Земних законів перевесло.
    За небосхилом невагомість,
    За поворотом перевали...
    А пензель прагне в передсердя,
    Бо серце музиці віддали.
    Парадоксальні паровози,
    Незрозумілі пароплави
    На звуки фарбу проміняли
    І почуття дали за славу.
    Передчуття... Чи переддення?
    Чи передмістя?... Восени
    Летить життя, мов павутиння,
    Мов крик із кінчика струни.
    Лиш парус юності пірнає
    В сумні пастелі пасторалі.
    Лиш тіні ледве постаріли
    На полюсах пустих спіралі.
    А патетичний тон прощання
    Уперто тисне на педалі...
    За вікнами згорає осінь –
    Світлина юності й печалі.


    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (7)


  24. Анатолій Ткачук - [ 2010.08.19 05:15 ]
    Кармен
    Все має ціну. Не минуться безкарно
    Свобода й любов – щедро платимо з вен.
    Що ж – карта лягла і здійсняється карма;
    Танцюй же востаннє, красуне Кармен!

    Хай завтра судилося крукам кружляти –
    Налився отрутою ревності шал –
    Часу на картання нема: йде картатий
    Картинно-крамольний життя карнавал…

    Цілунок ножа. Тихе ”Ах!..” над землею.
    Пісочним годинником – крові кармін…
    Лети, Карменсіто, бо ждуть емпіреї
    Лиш тих, що ніколи не гнули колін.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (23)


  25. Михайло Боян - [ 2010.08.18 23:27 ]
    Магія Слова
    О слово , слово – в чому твоя сила?
    В чому твоя магічна таїна ?
    Ти можеш кригу розтопити в серці,
    А можеш спопелити все до дна.

    Летиш, мов куля, до цілі шалена,
    Ніхто не в силі замір відвернуть.
    А можеш немічного підійняти з ложа,
    Щоби перерваний продовжив путь.

    Буваєш буревію поривом нестримним,
    Або ж струмочком, що дзвенить в гаю.
    То раптом зашумиш, мов теплий дощик,
    Скропиш спраглим , жаданим “люблю”.

    Ніби води ковток джерельної у спеку,
    Спрагу душі вгамовуєш ураз.
    Неправду виведеш на чисту воду,
    Для тих, хто блудить манівцями – дороговказ.

    Вселяєш людям віру і надію,
    Міцний дух гартуєш, мов булат.
    Ми немов народжуємось вдруге,
    Сили наші множаться в стократ.

    П’янким вином нуртуєш в жилах,
    Ніжним дотиком торкаєшся лиця,
    Сила твоя часом незбагненна,
    Незвідана порою до кінця.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  26. Михайло Боян - [ 2010.08.18 23:55 ]
    Тиждень (присв’ячується внучці)
    Тиждень має рівно сім,
    Сім днів тиждень має.
    Кожен день своє ім’я,
    Свою назву знає.

    Перший день - початок тижня
    Понеділком зветься.
    Це тому, що від Неділі
    Назва ця береться.

    “По Неділі”, себто після,
    Він до нас приходить,
    Тому назву відповідну
    Він собі знаходить.

    Другий день, або “вторинний”,
    Назву звідси має,
    Тож завжди себе Вівторком
    Чемно представляє.

    Середа – це середина
    Днів тижневих , друзі,
    Тому має назву цю
    Цей день по заслузі.

    А Четвер – четвертий день.
    Тут все зрозуміло,
    І назвали так його
    Впевнено і сміло.

    П’ятниці – від числа п’ять
    Назву таку дали.
    То ж тут думали не довго,
    Не довго гадали.

    Шостий день , або субота,
    Корінь “шабат” має.
    Слово це дуже давне
    Ось що означає.

    Прийшло слово це до нас
    Із іншої мови.
    Означає вільний день,
    Вихідний, панове.

    Сьомий і останній день
    Неділею зветься.
    Назва цього дня така,
    Ось звідки береться.

    Неділя – “немає діла”,
    Немає роботи.
    То ж залиш все, відпочинь,
    Покинь всі турботи.

    Слово “тиждень” теж свою
    Стару назву має.
    Вказує, що “той же день”
    Знову наступає.

    І повториться цей день
    Через сім днів знову.
    То ж все ясно, як у день,
    Як попало в мову.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  27. Христина Лисюк - [ 2010.08.18 22:11 ]
    Хто кому говорить неправду
    Мені завжди вчувалося
    як боляче бува
    від сірості найближчих
    і тих кого найдужче.
    Ці ріжучі слова
    і ті гарячі вірші.
    Здавалося про вічне.
    Хотілося б про суще.
    Однак...усякий біль
    іде од нас
    і тільки...
    Повірити б, забути
    те до чого звикли.

    Та очі брешуть -
    значить бреше світ.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.87)
    Прокоментувати:


  28. Юрій Лазірко - [ 2010.08.18 21:29 ]
    Будували церкву грішних
    Будували церкву грішних –
    вішали святих,
    міст палили потойбічний
    й ношені хрести.

    Не дивилися на совість,
    як на молоду...
    Не трималися на слові,
    а за віжки дул.

    Хутко з них повипускали
    бісове в юрбу,
    аби тіло пробирало
    вже не "є", а "був".

    Дзвони, мов кістки дробили,
    рвали язики,
    просихали і топили
    правду у гіркій.

    Хто дивився з того світу –
    плакав, та мовчав,
    бо нема де говорити
    серцю і свічкам.

    Бо нема як розродитись
    вітру перемін,
    а життя так перешито –
    де той шов, що мій?

    Що за поле – голе, кволе,
    головешка мрій.
    Поле – скатертина столу,
    хрестики на ній.

    Чорний хрестик – в серце голка,
    а червоний – кров.
    Де не глянь – рясніє колко
    вишите нутро.

    Будували церкву грішних –
    вішали святих.
    Вийшли з Господа поспішно.
    Думали з води...

    18 Серпня 2010


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (26)


  29. Софія Кримовська - [ 2010.08.18 21:51 ]
    ***
    Я недопалки снів через ночі стомилась нести,
    на околиці смутку гойдати світанки солоні.
    Я розпечене сонце над прірвою взяла в долоні.
    Попеклася до крові. Не втримала... Зможеш – прости...
    ...і гладущики неба, розбиті громами, і нас,
    перезріле чекання на диво і просто на погляд.
    Я давно не твоя. Тільки тінь ще тримається поряд,
    щоб тебе заховати собою від слів і образ,
    що зірвуться зненацька з попечених вуст у віки,
    у солоні світанки дощів і гіркого туману...
    Все минеться колись, все повернеться... Тільки не стане
    нас минулих ніколи... Бо сонце упало з руки...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (28)


  30. Володимир Солодовніков - [ 2010.08.18 20:51 ]
    Пам `яті Миколи Лиходіда
    Знов небо розписали голуби
    на радість голосніми кольорами,
    а вересень вклоняється тобі,
    І лине сум церковними хорами

    Із пам"яті,
    Із тої давнини,
    де пахнуть айстри
    Й досі гіркотою,
    Де розпинають болем наші сни,
    І ніч встає між нами і тобою.

    Хто каже - доля,
    А мені - журба.
    Прийшла на мить,
    Та й враз породичались.
    Про те мовчить у роздумах верба,
    Про це лелеки вранці прокричали

    Із пам"яті,
    Із тої давнини,
    Де пахнуть айстри
    Й досі гіркотою.
    Де розпинають болем наші сни,
    Де ніч встає між нами і тобою.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.47)
    Прокоментувати:


  31. Максим Едель - [ 2010.08.18 19:26 ]
    Помнишь, поезд и дважды по сто?...
    Помнишь, поезд и дважды по сто?
    Кардиограмма быта.
    Посвист и тамбур совсем пустой.
    «Девочка, карта бита», -

    Чаще глоталось, чем чёрный чай.
    Поле, туман пейзажем.
    В окнах не прошлое, но «Прощай» .
    Я не смотрю, но, скажем,

    Слушаю – говори. Речь – торжество глагола ,
    Правда? Но так гостить …–
    Станции, пункты – ты будешь голой
    Сидя курить. И в горсти

    Полупрозрачных окурков – дом,
    Синие шторы и кухня в цвете.
    Но не сегодня, а, скажем, днём,
    В точке на слишком большой планете.

    2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  32. Ігор Павлюк - [ 2010.08.18 16:25 ]
    * * *
    Спада на мед велика крапля крові –
    Заходить Сонце в осінь кураїн.
    Пустий човен – останній лист діброви –
    Колише нерви зранені мої.

    Заснути хоче кров моя трипільська,
    Як засинають вишні до весни.
    Мій Бог – як Сонце:
    Не побачиш зблизька...
    А Місяць – скорбний профіль сатани.

    Слова волхвів – немов пташине м’ясо.
    А в місті пір’я – біле, мов шприци...
    І ходить моя муза вихилясом
    По цім житті, що і базар, і цирк.

    По тім житті, яке прожив я з болем, –
    Важкий, летючий, рідний і нічий.
    Втомився.
    Ліг.
    Моя зоря над полем
    Мигає –
    Вічна пращурка свічі.

    А череп мій, усміхнений беззубо,
    Знайде нащадок –
    З космосом на Ти.
    І зробить з нього глобус, а чи кубок.
    І до душі моєї полетить.



    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (16)


  33. Дмитро Чистяк - [ 2010.08.18 15:42 ]
    Ритм (ІІ)
    Чорні згуки роялю з вікна весняного –
    нарозтіж!
    Срібне-срібне пташа – у сильці білодзвонного неба.
    Заворожуй мене, воріженьку ранковий!
    А срібне пташа –
    на одлеті –
    ой леле!
    У краю молодому вже палять пахучі суцвіття,
    Дикі леви вгризаються світло-пресвітло –
    ой леле!
    Срібно-срібно над ними – лелека! –
    як легко,
    роялю мій білий!

    А ви ж помирайте, холодні старці,
    при багатті вечірнім! –
    Як пахнуть суцвіття! –
    Надвесінньої днини –
    тіло – на волі!
    А вище – тополі!
    А серце –
    на небесі…


    Рейтинги: Народний 0 (5.34) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  34. Григорій Слободський - [ 2010.08.18 15:50 ]
    ...
    Не мені судити
    Який урожай буде
    Нехай ціну за хліб насущний
    По осені розсудять люди.

    Влада дбає про нас
    Ціну піднімає на воду і газ
    Шанує людей як дитину
    Зняти не може -
    Послідню сорочину!

    18 8 2010

    Слободський


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  35. Валерій Хмельницький - [ 2010.08.18 13:28 ]
    Джон Магвайєр. Сьогодні вам пишу дурню! (переклад з російської)
    А напишу я вам дурню! І про чудові ці троянди,
    які дарують нам на днюху, у риму вставлю слово "рани",
    а ще поскаржуся на те, що літо видалось спекотним,
    що кіт в селі ловив мале курча, тому такий голодний.
    Я кину погляд у вікно на повний місяць, ясні зорі,
    і в телевізор - там кіно, а на екрані - знову Познер,
    усе, що бачу - опишу, комусь, гадаю, це цікаво,
    про те, як пиво п'ю, гикну, чомусь згадаю про Тетяну.
    Але навіщо? А бозна... Мо', за дверима мотоцикли
    ревуть і створюють бедлам, коли нарешті вже затихнуть.
    Чудовий вечір! Що за збіг - сусідка в гості прибігала,
    пекла вона собі пиріг, про чоловіка розказала,
    що п'яним в тісто наступив і на підлогу впав, зараза!
    коротше, той іще дебіл, всю ніч блював над унітазом,
    а вранці випив весь розсіл і на рибалку, гад, поїхав,
    тепер не сяде з ним за стіл, гидким вона регоче сміхом,
    бо знову, певно, привезе йоржа і окуня на здачу,
    давно би вигнала, але за нього хто збудує дачу,
    тоді згадала, що тече вода давно у неї з крану,
    побігла, завтра зазирне, бо на роботу вранці-рано.
    Я ж ілюстрацію знайду, на сайті вірш опублікую -
    глянь, за прикольну цю дурню народ ще й здуру голосує...


    18.08.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (10) | "Джон Магвайер Сегодня вам пишу фигню!"


  36. Тамара Шкіндер - [ 2010.08.18 10:59 ]
    * * *
    Вирує золотом осінній падолист,
    Танцює вальс у сонячнім промінні.
    І горобина в тисячі намист,
    Неначе наречена на весіллі.

    Красується, п"є молоде, хмільне вино
    Із яблук-дичок - терпкуватий трунок.
    Із присмаком печалі заодно,
    Немов останній літа поцілунок.

    Стоять в зажурі тихій верби молоді,
    Крокує осінь стрімкою ходою.
    То розсипає листя по воді,
    То шелестить прив’ялою травою.

    Сріблясто й легко літо бабине летить,
    Спішить життя у далечінь незнану.
    Як геніально, що прекрасна мить
    Спинилася під пензлем Левітана.

    2003 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (10)


  37. Іван Тятива - [ 2010.08.18 09:30 ]
    * * *
    Надірвалась печаль.
    Зимно в протягах душ.
    Голоси, голоси, голоси історії...
    По столиці Русі через дощ бреду
    До планети, на мене хворої.

    Чорний плащ затремтить
    В золотій імлі
    І волосся з-під граду вислизне.
    Для смішної сльози
    Не знаходиться слів,
    Щоби їх до журналу вислати.

    Відкипіло усе.
    Вечоріє плоть.
    І моргає святенність вкрадено.
    Кисла зморшка голубить
    Прозоре терпке чоло
    Недівочою зрадою.

    Вітер ломить стебло,
    По якому тече
    Не то сіль, не то кров прапрадіда.

    Україна настала.
    Немає черг.
    Душу тішить і розум радує.

    Перерізано горло
    Імперських кур,
    Паперових ручних натхненників.
    Перекур оголошуйте, перекур,
    Доки вічність ріжеться венами!

    А мені так незатишно... так мені,
    Як зі мною, напевно, ближньому.
    Утоплюсь чи повішуся на струні,
    Усміхнувшись Всевишньому.

    Землю гризти навчусь.
    Вивчу мову трав.
    Доларові дерева вирощу.
    На весь Космос мовчатиму: «Ты не прав!»
    І — не вернуся з вирію...




    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  38. Олексій Тичко - [ 2010.08.18 07:25 ]
    Поети
    Слів павутина і ночі безсонні.
    Жовтий папір як осінній пейзаж.
    Рими-тенета тримають в полоні.
    Слово прозоре, крихке, як вітраж.

    Муза капризна, у сутінках гола.
    Контури тіла п’янять, як вино.
    Мила, покірна, буває і строга,
    І недосяжна, як грецьке руно.

    В пошуках рими, натхнення і теми,
    Йдуть до емоцій – в них сила строфи.
    Щоб записати рядочки катреном
    Щастя і горя... І людства гріхи...

    Рими яскраві палають, як зорі.
    Вічності знаком освятить Парнас.
    Пишуть придворні, борці в непокорі,
    Вірш у майбутнє... А слово на раз...
    08.08.10


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (6)


  39. Мрія Поета - [ 2010.08.18 01:24 ]
    Лише між нами
    Підбори гострі, гострий язичок,
    що ніжно мед вилизує із тіла...
    намріяна, сама тебе хотіла,
    але про це – лише між нами, ок?

    Аж лев на Площі Ринок розімлів
    і вигнув спину, і примружив очі...
    серпнева змова. Силует дівочий
    у третьому вікні, і ти волів

    аби тривало вічно... Хай розтане
    в твоїх руках, і воском потече
    бажання плоті, грішне і духмяне,
    а потім – ще, і знову – ще і ще...

    Як танцювала! Зорі та дукати,
    бо серпик-місяць, і солодкий страх
    світанку, мій коханцю, дочекати,
    як Соломеї з тацею в руках.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (46)


  40. Марі Вольная - [ 2010.08.18 00:58 ]
    ще один день
    Синюшний відтінок пробудження,
    густий ранок вливається в вікна.
    І, здається, знову-народжена!
    Хоча, ми вже до цього так звикли…
    Сонні образи, тінню під стіни –
    не одна я щойно прокинулась.
    Розпиватимуть снів аспірини –
    тлумачать що кому снилось.
    Так незграбно і смішно навколо,
    так красиво і тепло у небі…
    Іще один день "по колу",
    іще один день у тебе…

    17.08.10


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  41. Іван Гентош - [ 2010.08.18 00:41 ]
    пародія " ТРАНСВЕСТИТНЕ..."
    Я очарован был тобой,
    Влеченье пылкое питая
    К тебе.
    Убьет петля любви витая,

    Как шнур от лампы, утюга,
    Аркан, силок…
    Но нет - удавка…
    Мне честь мужчины дорога…
    Ты Клавесин.
    Никак не Клавка.

    Зачем ко мне ты приставал?
    Тебе нужны другие дроли.
    Почто был нужен сеновал?
    Какой позор…
    Убиться, что ли?

    Но я влечение убил.
    Даст бог, забудется и драма -
    Хватило бы сердечных сил
    Воспрять душою после срама.

    Я c марганцовкою полдня
    Сижу в корыте, отмокая.
    Ты лег нечестно под меня.
    За что мне долюшка такая?


    Алексий III Потапов
    поезія “Жертва трансвестита”


    Пародія

    Інстинкт розмноження – то сила!
    Але щоб так от довело:
    Не розрізнити – милий, мила…
    Богема, звісно, не село.

    На сіновалі була б Мавка…
    Я ж погуляти вийшов в парк.
    Ти Клавесин? Я думав – Клавка!
    За що спалили Жанну д’Арк?

    І що вже тут про честь мужчини,
    Коли трава і алкоголь?
    Чудові стегна – я не винен,
    Хто ж знав, що в тебе друга роль?

    Яка ганьба! В петлю, на плаху?
    Волосся дибки – справжній жах!
    Ще друзі будуть “дерти лаха”,
    Бо ж бачили, як ми в кущах…

    Три дні не їсться і не спиться:
    Як не крути – то блуд і гріх.
    Застрéлюся! Яка різниця,
    Хто, зрештою, під кого ліг?

    Як добре – не Середньовіччя
    (Ще може все спливе із рук)
    Забили б каменем в обличчя,
    По Торі – теж би був “каюк”.

    Сиджу у ночвах. Відмокаю…
    Яка підступна, “Клаво” ти!
    Навряд чи попаду до раю.
    І ще до лікаря іти…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (39)


  42. Марк Кнопкін - [ 2010.08.18 00:08 ]
    ***
    Завжди затримуй подих,
    Дихай своїм корінням.
    Це особливе вміння -
    Сумлінно товкти воду

    В ступі іржавій часу.

    Бий ворогів, Кирило.
    Не зволікай, Мефодій.
    Хто що казав про силу?
    Хто прокричав "Злодій!"?

    Ось народилось гасло.

    Де ви такі узялись?
    Хто вам сказав, що жертва
    Право має свій палець
    Пхати у сторону мертвих?

    Я трохи втомивсь від гасел.

    Бий ворогів, Кирило.
    Не зволікай, Мефодій.
    Хто що казав про силу?
    Хто прокричав "Злодій!"?

    Що ти накоїв, Тарасе?





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (1)


  43. Михайло Боян - [ 2010.08.18 00:06 ]
    Пам'ять
    Сивий Дніпро несе глибокі води
    У синю даль, за обрій, в далину.
    З водами пливе пам'ять у минуле,
    І повертається у рідну сторону.

    Шумить Дніпро і грає хвиля пінна.
    Реве і стогне, мовби сварить нас
    За пам'ять літ, що в вічність промайнули,
    Згубивши України славний час.

    Вода стрімка несе у собі згадку
    Часів булих, що вже пройшли давно,
    І прадідів добірнеє насіння
    Сховали й замулили мов те дно.

    Та пам'ять кличе, стукає у груди,
    Шукає скрізь відчинені серця,
    Щоби своє минуле не забути,
    Справу дідів довести до кінця

    2007


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Михайло Боян - [ 2010.08.18 00:29 ]
    Ранок в Карпатах
    Розкинулись Карпати в шатах смерекових,
    Чарує зір нам величі краса.
    А в вишині немов безкрає море
    Пливуть над ними сині небеса.

    З неба полилось золоте проміння,
    Теплом пестить сонні полонини,
    Пливе униз змійковими плаями,
    Щоб заглянути в шибки у хатини.

    Ранкова прохолода тікає між смереки,
    Легенький вітерець розвіює туман.
    Запах гір цілющий, чистий, ніжний,
    Тебе полонить мов п’янкий дурман.

    Бурхливі ріки пливуть поміж горами,
    Несуть до моря подих гір Карпат.
    А в бистрій течії, що в водах кришталевих
    Глибинний дух землі й наземний аромат.

    Ти стоїш на острові у морі,
    Що зеленню засліплює твій зір,
    І з висоти карпатської вершини
    Милуєшся красою синіх гір.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Михайло Боян - [ 2010.08.18 00:03 ]
    Дух давнини
    Чи знаєш ти про що дуби говорять,
    Які в степу з давніх-давен стоять.
    І тихими ночами й вечорами
    Про щось своє неквапно гомонять.

    Пливе бесіда розважна і статечна,
    Гортає сторінки кілець життя,
    Де в пам’яті спресовані століття,
    Яким повік не буде вороття.

    Вони є свідками часів славетних,
    Що у скарбницю пам’яті лягли.
    Очевидці днів, коли степи палали,
    І орди на наш край ішли.

    Дуби ті бачили дружини княжі,
    І козаків на вороних конях,
    Які громили на своїй землі чужинців,
    І зупиняли їх кровавий шлях.

    Доблесні князі і гетьмани козацькі,
    В тіні дубів порою спочивали.
    А вечорами понад степи й діброви
    Тихі й журливі тут пісні лунали.

    Не проходьмо мимо – на хвилю зупинімось.
    Наберімось сили і духу давнини.
    Злиймося із дубом і тілом, і душею.
    Серцем своїм відчуймо, чиї ми є сини.

    2007


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  46. Гортензія Деревовидна - [ 2010.08.18 00:34 ]
    *
    1

    коли нічна пора тривог надходить
    і біле срібло арктура зорить
    і переступень в'ється над стіною
    і неминучий наступ гіркоти

    ти всякий дощ наречений водою
    ти всякий сад приречений цвісти
    чи опадати листя ваготою
    чи в чорний жар плодів перерости


    2

    коли нічний твій час сипучий попіл
    ранків бузку в долоні не зібрав
    коли зоря і ніч така безодня
    що висковзає камінь із оправ

    ця порожнеча інша ніж порожність
    і може часом більше ніж сама
    вона росте і множиться тривожність
    серпневих днів на віях трав сльоза.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  47. Софія Кримовська - [ 2010.08.17 22:19 ]
    Я любитиму тебе
    Я любитиму тебе півжиття... чи трохи більше...
    І складу колись тобі пару... або тільки вірші....
    Я зумію всі вітри розігнати в сивім небі
    і життя віддам... чи три... всі тобі... або за тебе...
    Я пройду убрід біду, оберну в степи безодню,
    за край світу забреду, аби знати, що сьогодні
    поміж сотень слів і фраз, і віршів (яких багато)
    посміхнешся від моїх... Дякую! У мене свято!
    17.08.2010.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (9)


  48. Рудокоса Схимниця - [ 2010.08.17 22:28 ]
    МІСЯЧНА ЕКСПРЕСІЯ
    Танцювала на вістрі місяця
    Дивна і боса.
    Перестиглі суниці ще й ця
    Ноша волосся.

    Всі суцвіття натужно-зоряні
    Скрапують в тіло,
    Лиш стокротки марнІ і німі
    Білим-на-біло.

    Танцювала на лезі місячнім
    Стигла і дика,
    Зачудована в неба полин
    Фея безлика.

    У долонях приспала лебедя,
    Стишила в осінь.
    Нерозсміяна в щастя іде
    Легко й назовсім.

    Танцювала у шалі радіснім
    Місячна Панна.
    Залишала сліди в дивосні,
    Так довгожданно.

    Малювала отак розхристано,
    Впилася небом.
    Їй гірчило багряне вино
    Вділене Фебом.

    Танцювала у шатах вітряних,
    Кликала диво.
    Недосяжно далека для них –
    Надто щаслива!

    17.08.2010.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (30)


  49. Тетяна Левицька - [ 2010.08.17 20:08 ]
    Вечірня
    Затримайся, вечір,
    Корицю на плечі
    Мені поклади.
    Лілеї на спинки
    Напнули косинки
    Зі шовку-води.
    Вербички патлаті
    Лякають в лататті
    Вертлявих вертух.
    Набігався світом
    Паливода-вітер,
    Приліг на лопух.
    Пилком через сито
    Повітря розмито,
    Ефірно парить.
    А вечір міліє,
    В землиці на віях.
    На тропах орбіт
    Ніде не шелесне.
    Довкілля небесне
    Цілує вуста.
    У душу пірнає
    Посланниця раю -
    Зоря золота.


    Вечерняя

    Побудь еще, вечер,
    Корицу на плечи
    Мои положи.
    Надели кувшинки
    На нежные спинки
    Платки с органзы.
    Кудрявые ивы
    Пугают в заливе
    Вертлявых стрекоз.
    Набегался светом
    Шалун – вольный ветер,
    Прильнул к щечкам роз.
    Пыльцою, сквозь сито,
    Весь воздух пропитан,
    Эфирно парит.
    А вечер клонИтся
    Земле на ресницы.
    На тропах орбит
    Покой повсеместно,
    В просторе небесном
    Кулон с янтаря.
    В душе замирает
    Посланница рая -
    Златая заря.


    2010 г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" 5.5 (6.32)
    Коментарі: (16)


  50. Володимир Солодовніков - [ 2010.08.17 19:57 ]
    * * *
    Коли втрачаєш сина,
    То сніг чорніш за ніч.
    Мов пострілом у спину,
    Чи-то у спину ніж.

    Такого не чекаєш,
    Таке не обійти.
    Синочку, ти щось кажеш?..
    Благаю, не суди.

    07.01.2007р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (6)



  51. Сторінки: 1   ...   1291   1292   1293   1294   1295   1296   1297   1298   1299   ...   1829