ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Віталія Олійник - [ 2006.11.28 12:15 ]
    ***
    Відламайте крила,
    Киньте у багаття,
    Грійтесь, мої милі,
    Всі ми з вами браття!

    Простягайте руки,
    Очі не ховайте,
    Моєї розпуки
    Ви не помічайте.

    Запала щосили,
    Та втекти незмога.
    Щоб не осліпило
    Попросіть у Бога.

    Тільки не загаснуть
    Ті вогненні крила.
    Що зігрілись, браття?
    Тепло, мої милі?



    Рейтинги: Народний 5 (4.93) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (2)


  2. Віктор Марач - [ 2006.11.28 07:06 ]
    Елізабет Браунінг Сонети з португальської
    13
    Хотів би ти, не дочекавшись строку,
    Й любов щоб втілилась в звучання слів,
    Вслухаючись в тужливий вітру спів
    Й шлючи блиск дня останній з ока оку.
    А я зробить не в силах вже й півкроку --
    Та й хто б мій дух від мене відділив,
    Й чи ж є слова ті, що б у них вмістив
    Любов мою затаєну й глибоку?
    О ні, мовчанка ця більш красномовна,
    Ніж слів звучання.Любий мій, не злись,
    Що я на залицяння всі безмовна,
    Бо смуток весь, що ним жила колись --
    Вся та розпука, що я нею повна,
    На тебе хлине -- серця лиш торкнись.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (1)


  3. Віктор Марач - [ 2006.11.28 07:12 ]
    Елізабет Браунінг Сонети з португальської
    12
    Любов -- єдине, чим гордитись маю:
    Із серця доторкнувшись до чола,
    Корону золоту мені дала --
    Й цим погляди до себе привертаю.
    Любов, як скарб єдиний мій, сприймаю.
    Та без тебе любить я б не змогла:
    Був за взірець ти, де вона жила.
    Як стрілись очі -- в пам'яті тримаю --
    Й любов любов окликнула; співучий
    Твоїх акордів відгомін ловлю;
    Перетворив ти в райський сад квітучий
    Мою сльозами зрошену ріллю
    Й розвіяв смутку морок мій гнітчий --
    Тобі лиш завдяки я так люблю!


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (1)


  4. Віктор Марач - [ 2006.11.28 07:42 ]
    Елізабет Браунінг Сонети з португальської
    11
    Й коли любить, самотньою лишатись --
    Мій присуд. Глянь на щоки ці бліді,
    На руки ці, тремтячі і худі --
    Як під вагою серця не хитатись!
    Співать втомилась -- прагнула ж здійматись
    До гір вершин, а зараз у нужді
    Із солов'єм змагатись, як тоді,
    Уже не в силах. Та цього торкатись
    Чи ж варт? Що я -- вже ясно всім стає --
    Тобі нерівня, якби не тягтися.
    Та все ж люблю -- в любові лиш моє
    Спасіння; вміння, впавши, підвестися:
    З любов'ю жить, що втіхи не дає;
    Благословить тебе -- й тебе зректися!


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (1)


  5. Марта Шуст - [ 2006.11.28 06:00 ]
    ***
    Cлова несказані дзвенять в душі
    Серце у пам’ять не присипляється
    Вечір вплітається у недописані вірші
    Листи з архівів вкотре повертаються.
    Ледь чутний ніжний запах хвої
    Примерзлі, не гірчать калини ягоди
    Наснились несподівано долоні Твої.
    З-під снігу яблука – чарівні спогади.


    Рейтинги: Народний 5 (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (1)


  6. Народу Ворог - [ 2006.11.27 23:02 ]
    ***
    Рутино,
    .......їж ембріонів,
    .....................моложавій
    В утробі жлобської держави,
    Танцюй стриптиз на ешафоті,
    Крутись на арматурі ржавій
    Її хребта – вона не проти!
    ............Їж ембріонів,
    .........................моложавій!


    Рейтинги: Народний 4.75 (4.59) | "Майстерень" 4.5 (4.56)
    Коментарі: (1)


  7. Мрія Весна - [ 2006.11.27 23:45 ]
    Холодна ніч
    Убий печаль своїм коханням,
    Спустись в реальність з моїх мрій.
    В холодну ніч зігрій бажанням -
    Я спомином торкнуся вій.

    У серці так багато болю
    Від тих несказаних ще слів…
    Воно так проситься на волю,
    Якби ж ти випустить зумів…

    Холодна ніч… Тепло блукає
    І гасне по чужих світах…
    Жорстоким снігом засипає,
    Розвіюється по вітрах…
    27.11.06


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" -- (5.03)
    Коментарі: (2)


  8. Оксана Лущевська - [ 2006.11.27 20:49 ]
    Мовчи
    Дрібний весняний дощ прозорими слізьми
    сьогодні омиває столиці панораму.
    Мовчання має сенс, то ж краще - помовчи
    не говори словами про почуттєву гаму.
    Не говори про світ, як цілісність життя,
    вагомість - не в словах "навіки я з тобою",
    бо гірко на душі, так гірко, що - аж так -
    я захлинутись хочу цнотливою весною.
    Дрібний весняний дощ малює на вікні
    складну, незрозумілу, таємну піктограму.
    Байдужість чи любов? Здається, що аж б'є
    твій погляд по щоці, як дощ по сірій рамі.
    Пульсує увесь світ від подиху весни,
    і я ловлю цей простір самотніми очима.
    Мовчання має сенс, то ж краще - помовчи,
    про вічність почуттів, молю тебе - мовчи-но!


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (2)


  9. Народу Ворог - [ 2006.11.27 20:10 ]
    Бурно дишемо
    Один ескалатор
    За шкибарки виволік
    З-під милиці каліки;
    Трясучи за руку статус,
    Інший,
    Злоякісно обурений,
    До крові хляп об урну –
    Бурно дишемо, бурно ...

    Той бурчить хай
    У пустотах животів –
    У пусту танцює живо.
    Ста бур чирк дай
    Другим.
    Без пекла жить тому то –
    Безпеки жир.
    Талмуди – жидам.

    А вам?

    Ні чичирк, ні палець об палець?
    Ніж ричить в лапах неандертальця –
    Ви ж з палицею ...

    А цим апостолам
    Крильця в золотій золі –
    Від валюти криця мозолів.
    Налиймо по сто грам
    Й собі, щоб бути дужчими
    Пили, п’ємо і бурно дишемо.

    Прийшло багато, та не менше вийшло,
    Були й такі, що
    Передчасно крали
    По два тюльпани з-під шептала –
    Бурно дишемо, бурно...


    Рейтинги: Народний -- (4.59) | "Майстерень" -- (4.56)
    Коментарі: (2)


  10. Народу Ворог - [ 2006.11.27 20:27 ]
    Істерика
    Легені бризнуть харкотинням,
    не випадково вирвалось:
    потворять шию й гільйотину
    повні роти овацій.
    Для них
    не хочу бути симпатичним,
    не буду мати рації…
    Їм вічі висушать до тла –
    Не кліпнуть, не моргнуть.
    Доки є шия і петля,
    завод сансарить їх на мило –
    черг щупальця пустив,
    черг крила …

    Ще!
    Даєш новий атракціон!
    Нехай серце ввійде в кружку –
    буде як компот …
    Взад-вперед крізь голки вушко
    скільки повних зможе раз?
    Налітай! Гемоглобін!
    Люди! Люди! –
    Мошкара!!!

    По таз у брюках,
    по шию в куртках –
    не надуриш!
    Під ними хітин і
    трахеї ...
    Я вас ненавиджу!
    Людей!

    Ненавиджу!
    Йдіть нах...й!!!
    Ніяких друзів чи гостей,
    ніяких фразеологізмів,
    сенсів, змістів …
    Змішаю слину й піт землі:
    духовність кришиться – руїна!
    Треба ..!
    Дочекатись треба
    підшипників із неба.


    Рейтинги: Народний 3 (4.59) | "Майстерень" 3 (4.56)
    Прокоментувати:


  11. Галина Гордасевич - [ 2006.11.27 18:15 ]
    ОСТРОЗЬКІ СОНЕТИ - 2
    Тут доля почалась моя,
    А доля міста значно старша.
    Не воля княжа чи монарша
    Отут, де річка Вілія,

    Його звела, а предок наш
    Сюди прийшов. Тут квітли липи.
    І він сказав: - О, як тут ліпо!
    І коней відпустив у спаш.

    Та втім же, він тут був один,
    То ж шкоди не було нікому,
    І, може, декілька родин
    Прийшли ще рік чи два по тому.

    Щоб їх від ворога беріг,
    Вони отут звели остріг.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.64) | "Майстерень" 5 (5.4)
    Прокоментувати:


  12. Галина Гордасевич - [ 2006.11.27 18:23 ]
    ОСТРОЗЬКІ СОНЕТИ - 1
    Тобі я цей вінок сплела,
    О місто юності моєї!
    Тебе увінчують лілеї
    Довкруг шляхетного чола.

    Стрічало гідно ти заброд,
    Та нагороди не потрібні:
    Твоїх нарциcів зорі срібні
    Дорожчі всяких нагород.

    Десь вітер у садах затих,
    Не подолав кущів бузкових,
    А з вуличок твоїх крутих
    І легендарних і казкових

    Героїв тіні бачу я.
    Тут доля почалась моя.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.64) | "Майстерень" 5.25 (5.4)
    Коментарі: (1) | "ОСТРОЗЬКІ СОНЕТИ"


  13. Захар Мозок - [ 2006.11.27 16:53 ]
    щастя
    падав сніг на твої сліди,
    падав сніг на мої надії…
    то не важить, коли є ти,
    і коли ми є молодії

    що з того, що реве зима?
    що з того, що темніє небо?
    я не сам, і ти не сама,
    що для щастя іще нам треба?

    міцно я тебе огорну,
    і на вухо скажу - кохаю.
    розтривожу в серці весну,
    покажу дорогу до раю

    я веду тебе через світ
    я долоні твої зігрію
    хай довкола один лиш лід -
    але з нами любов і мрії!

    пригорнешся до мене ти,
    розтривожена, наче пташка,
    ми удвох серед німоти
    повні щастя, дихаєм важко

    я як сонце у день весни
    подолаю мороз і холод
    коли поруч зі мною ти
    коли нас серед світу двоє

    самоти не існує для нас
    і для нас не існує горя
    так буває один лиш раз
    це кохання - безкрає море

    у цілунку зіллємось ми
    почуття затамуєм в серці
    і відчуєм у мить весни,
    що навколо самотній всесвіт


    Рейтинги: Народний 5 (5.2) | "Майстерень" 5 (5.15) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  14. Володимир Мельник - [ 2006.11.27 16:19 ]
    ***
    Сльози мої умивають долоні,
    Я плачу від радості - диво!
    Білі сніжинки цілують у скроні -
    Це так неймовірно красиво!

    Я чую ту пісню, що в небі летить,
    Підспівую мовчки, - я вмію!
    Вдихаю повітря, що серце пянить,
    І видих зробити не смію!

    Я бачу у небі найлершу зорю
    І з нею вітаюся - щиро!
    Я все це тепер так безмежно люблю,
    Що змовчати просто несила!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.18) | "Майстерень" 6 (5.11)
    Коментарі: (2)


  15. Володимир Мельник - [ 2006.11.27 16:50 ]
    ***
    Ти йдеш від мене...Як же я без тебе?
    Кому ж я подарую ці півнеба,
    Що зберігав для тебе стільки літ?
    Оберігав в долонях цілий світ,
    Що мною був попроханий у неба,
    А виявляється - тобі він і не треба.
    У тебе, певно, є свій, кращий, світ.
    У ньому океан і срібний лід,
    І місяць, зорі, гори і моря,
    Палає літня вранішня зоря,
    І від початку й до кінця - то рай...
    Але йдучи туди, хвилинку зачекай -
    Візьми все ж із собою ці півнеба,
    Можливо там у ньому є потреба.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.18) | "Майстерень" 5 (5.11)
    Коментарі: (5)


  16. Захар Мозок - [ 2006.11.27 16:49 ]
    Україна. біль
    ми живемо як хробаки
    ми мовчимо не протестуєм
    і нас немов овець вовки
    деруть обманюють грабують

    бандити знову у керма
    і хто скажіть у цьому винний?
    і патріотів вже нема
    о бідна моя Україно!

    а нас немовби і нема
    мов ми мовчання і інертність
    і біль пронизує слова
    про правду відданість і чесність

    у грудях наростає щем
    і серце тріпотить у мене
    чи зможеш встати ти іще
    моя нещасна люба нене?

    ти подивись на цих старих
    їм бідність затулила рота
    чому забули про них?
    і зрада наша як блювота

    та це вони діди нас вчать
    долати опір і зневагу
    ми зможемо усе почать
    вже вкотре виявить звитягу

    і вірю я проснеться люд
    бо козаки ж ми звіку-зроду
    і поведе на суд іуд
    що кров’ю упились народу!


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.15) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  17. Вадимович Дейнека - [ 2006.11.27 13:04 ]
    Я крізь ікону бачу погляд Твій
    Я крізь ікону бачу погляд Твій,
    що через очі мої в душу заглядає,
    щоб не вбивав мене надалі лютий змій,
    що день за днем жорстоко моє серце пожирає.

    Все жре і жре триклята ця змія.
    Коли б вже це чудовисько наїлось!
    Його ненавиджу всім серцем я,
    точніше тим, що ще від нього залишилось.

    Ще при народженні вчепив проказу я,
    Яку не очищають жодні ліки.
    На погляд Твій надія вся моя,
    надія безнадійного каліки.

    А смерть моя – то подарунок Твій,
    Що шанс мені дає стати здоровим,
    ну а здоров’я – то білет у Царство мрій.
    До смерті просто треба буть готовим.

    Ніхто не зна коли і як помре,
    і готуватися потрібно вже сьогодні.
    Спасуться лише ті, хто віру від життя бере,
    і по законам віри жити згодні.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.75) | "Майстерень" 4.5 (4.75)
    Коментарі: (1)


  18. Вадимович Дейнека - [ 2006.11.27 13:31 ]
    Моя любов
    Моя любов, ти зіркою сіяєш.
    Лунаєш ти у співі солов’я
    Та квіткою в саду ти проквітаєш.
    Ти ангел мій любов моя.

    Таких як ти на світі не буває,
    Ти промінь сонечка, повітря і вода
    Як сонечко у небі не гуляє
    Приходить темна ніч, біда.
    Якщо повітря зникне на хвилину
    Людина гине. Гину так і я.
    І без води живої теж я гину,
    А ти повітря і вода моя.

    Ти можеш мучати або втішати,
    Тримати відстань чи не помічати.
    Я все приймаю, тільки прошу:
    Ти живи, рости, мудрішай і цвіти

    Коли стаєш зірками серед ночі
    Моя душа стає уже твоя.
    І не тому, що цього хтось так хоче
    Тому, що цього хочу саме я.

    Нічого більш не буду я казати
    Тому, що задихаюся щодня.
    Лише одне я можу нагадати,
    Що ти повітря і вода моя.


    Рейтинги: Народний 5 (4.75) | "Майстерень" 5 (4.75) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  19. Надія Горденко - [ 2006.11.27 13:58 ]
    Сніжний сон
    Замітають сніги почуття,
    А у серці лютують морози.
    Ти пішов і нема вороття.
    Це злітають сніжинками сльози.
    Подивлюсь крізь вуаль снігову
    На сліди, що у серці залишив
    Я без тебе загину, помру –
    І свій біль заметіллю колишу.

    П-в:
    Залишись… Зупинись… Не іди…
    Замітають сніги вже сліди.
    Як дорогу до тебе знайти?
    Зупинись…. Не іди… Не іди…

    Перший сніг… Перший сніг за вікном,
    Як моє недозріле кохання…
    Ти лишився моїм сніжним сном.
    Я застигла у вічнім чеканні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Коментарі: (10)


  20. Захар Мозок - [ 2006.11.27 13:09 ]
    старість
    подих часу в потилицю,
    вічності погляд у вічі.
    з часом людина хилиться,
    старість приходить, кличе

    сльози з очей струменіють
    сліпить денне проміння
    спогади вже не гріють
    як і не спить сумління

    пам’ять іноді зраджує...
    спогади... вітер роздує їх.
    смерть підступає наглая
    чи ти почув ходу її?

    здерев’янієш м'язами,
    згаснеш, себе видихнеш,
    будеш смердіть міазмами
    втім, все одно не дихаєш...

    легше звернутись котиком
    біля колін коханої,
    ніж відбивать кроками
    шлях земний до останнього

    здужаєш не схилятися?
    не обпиратись на милицю,
    навіть коли клята ця
    старість дихне в потилицю?

    старості з себе скинути
    липке нудне павутиння
    сили зібрати й вирвати
    з буднів жилаве коріння!

    не дамся липкому світові
    і факелом темінь битиму
    допоки у серці дикому
    любов до життя житиме!

    ти не здавайся, воїне!
    треба стоять до останнього!
    хай посивів ти скронями -
    хай ти душею зранений

    що ж, що чекати марно нам
    слави, медалі, ордену?
    хай ти укривсь ранами -
    треба померти гордими!


    Рейтинги: Народний 5 (5.2) | "Майстерень" 5 (5.15) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  21. Марина Копаниця - [ 2006.11.27 13:04 ]
    Осінній вальс


    З туманом серце обнімається
    Під листопадний марафон,
    Зітхає ліс, в журбі прощається,
    І вальс звучить «Осінній сон».

    Натомлена осіннім маревом
    Кожна рослинка ляже спать,
    У лісі осінь жовтим прапором
    Запрошує відпочивать.

    В природі чесно все влаштовано,
    У силі росту сенс життя,
    Найвищу суть, в ростку заховано,
    Все інше – в хмарі забуття.


    Рейтинги: Народний 4.88 (4.13) | "Майстерень" 5 (4.31)
    Коментарі: (2)


  22. Сергій Череп - [ 2006.11.27 11:47 ]
    Карпати
    Палюче сонце, холодні тумани,
    Каміння, що звикло лежати віками.
    Красиві, стрункі, гуцулки-смереки,
    Гніздо на даху, що звили лелеки.
    Вечірня роса, і вранішні роси,
    На полонині – осінні покоси.
    Вершина Говерли ховається в хмарі,
    Вівці до купи зібрались в отарі.
    Дощ і веселка, хлопці й дівчата,
    З дерев`яного бруса, батьківська хата.
    Альпійська сосна, ожина, чорниці,
    Джерельна вода, холодніша од криці.
    Гуцульські пісні, і гуляння народні,
    Багаті Карпати – на чари природні.


    Рейтинги: Народний 5.33 (4.36) | "Майстерень" 5 (4.5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  23. Сергій Череп - [ 2006.11.27 11:12 ]
    Старість
    Старість – не радість,
    Кажуть дарма.
    Старість не літо,
    Старість – зима!

    Старість, то мудрість
    Життя за плечима.
    За сивими скронями,
    Туга ледь зрима.

    Велика родина.
    Діти, онуки.
    Вже незабаром
    І будуть правнуки.

    Виросло дерево.
    Збудована хата.
    Рахунок пенсійний,
    Старість “багата”!

    Старість у радість,
    Слізно-весела зима.
    Тільки якщо от –
    Ти жив, не дарма!


    Рейтинги: Народний 5 (4.36) | "Майстерень" 5 (4.5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  24. Сергій Череп - [ 2006.11.27 11:45 ]
    Гори-Люди
    Гори ваблять собою
    В низовині не жили
    Ми дерлись на гору
    Зриваючи жили.

    Ковтаючи піт
    І мати гарячі
    Під вагою чобіт
    Ожили мрії дитячі.

    Далекі і близькі
    Великі й малі
    Радощі людські
    Затьмарять жалі.

    В тумані холоднім
    Говерла сивіє
    Ще трохи й вершина
    Нам серце зігріє

    Щоб в старості ми
    Обзавівшись дітьми
    Без гіпербол сказали
    Ми жили – людьми!


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.36) | "Майстерень" 5 (4.5) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  25. Сергій Череп - [ 2006.11.27 11:44 ]
    «По трупам» до мрії
    Що відчуваєш, як збувається мрія?
    Чи в серці Твоєму, ще жевріє надія?
    Чи задоволений тим всім що маєш?
    Ти вже ненавидиш, чи ще кохаєш?!

    Мрія збулася, досяг я мети.
    Та спокою знову мені не знайти.

    Досягну мети, пройде кілька літ,
    Під ноги мені, впаде цілий світ.
    Підступних думок, чванлива омана,
    Водою з очей знову сіє кохана.

    Мрія збулася, зробив що хотів,
    Немає спокою, час пролетів!

    Здійснились бажання. Що я наробив?!
    Кохання і друзів, навік розгубив.
    Тіло з`їдає духовна пітьма,
    Лишаюсь один. І мрія сама.

    Мрія збулася. Досягнувши мети,
    По іншому хочеться, шлях свій пройти…


    Рейтинги: Народний -- (4.36) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  26. Наталія Лазука - [ 2006.11.27 11:06 ]
    * * *
    Бабусю,
    радосте сива,
    у ваших долонях сильних -
    сонце і шелест вітру,
    корінь і серце роду,
    рух генетичного коду.
    Бабусечко,
    птах любові
    знову кружля над вами...
    Життя - то складна програма,
    яку розгадати маю.
    В очах ваших зорі сині -
    Найкращий дарунок дітям -
    краси незвичайна сила
    і доля у щасті світла...


    Рейтинги: Народний 0 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Прокоментувати:


  27. Наталія Лазука - [ 2006.11.27 11:35 ]
    * * *
    Осінь цілувала
    й вітром колисала
    Той листок кленовий,
    На якому серцем,
    Зраненим любов"ю
    Я листа писала...


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 5 (5.41)
    Прокоментувати:


  28. Наталія Лазука - [ 2006.11.27 10:32 ]
    * * *
    А зорі і сніг
    Все падають, падають, падають...
    І світять під ноги
    Твоїми слідами з минулого.
    Ти був і не був. Ти є,
    І тебе вже нема.
    І наші тривоги,
    Недопалки сміху й тепла
    Сховає до ранку
    В долонях черниця-пітьма.
    Ти був - і нема.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Прокоментувати:


  29. Наталія Лазука - [ 2006.11.27 10:49 ]
    * * *
    Десь у снігах замерзало життя...
    Ти ж пам"ятай мене лебедем білим.
    Ти пам"ятай, що нема вороття
    У нерозгадане, у відболіле.
    Ти пам"ятай і водночас забудь.
    Не озирайся на серце - не чує...
    Знаєш, не в тому, що сталося, суть,
    А лиш у тому, про що напишу я.


    Рейтинги: Народний 0 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Коментарі: (1)


  30. Наталія Лазука - [ 2006.11.27 10:19 ]
    * * *
    Розсипаюся словом
    у мелодію
    падаю тілом
    й крилом відчиняю
    зашторені вікна
    і вривається вітер
    у кімнату -
    повно рідості всюди...
    я танцюю
    а пісня вже вкотре
    виконує ритуал
    відродження
    звуки доспіли
    і музика
    плаче в долонях
    й сміється водночас
    ритми щастя
    такі тонкі
    я танцюю
    на озвучених променях сонця
    тремтить серце -
    завтра воно стане
    смичком
    у руках великого майстра
    я танцюю
    обертаючи тіло
    на скрипку...


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.41)
    Прокоментувати:


  31. Юрій Лазірко - [ 2006.11.27 07:19 ]
    Повертаючись повертаю
    Очі вікон читає вечір -
    Чують ті, хто кохає захід.
    Подолизував промінь плечі,
    Мов малеча цукрових птахів.

    Чим тяжіють дорожні сумки,
    Незнайомі нам перехожі?
    Від набитих по горло шлунків
    Подобрішають лиця... може?

    Повертаючись повертаю,
    За думками дороги кроки.
    Погляд ближніх мене стрічає,
    Щоб провести на довгі роки.

    Погляд ближніх стає далеким.
    А збагнувши, не дай... останнім.
    Не вертають у дім лелеки -
    Лиш клекочуть про відлітання.

    Менше клекоту - гнізда більші,
    Лелечата - не лелечата.
    Виривається серцем біль ще -
    Повертаючись повертати.

    Жде залита по вінця втома.
    Замоливши на схід коліна,
    Емігранту найкраще вдома...
    Тільки вдома - чужа країна.

    18 Серпня 2006


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (5)


  32. Світлана Лавренчук - [ 2006.11.27 01:52 ]
    ***
    Я теж, ти чуєш, я теж
    Боюся цього кохання,
    Боюся, що ти не прийдеш,
    Ще дужче боюсь розставання,
    Боюся, що лишиш саму,
    Що знайдеш собі ти другую.
    В думках я тебе обійму,
    Дві тисячі раз поцілую.
    Прийшов – кам’янію й горю,
    З-під вій заглядаю несміло,
    Боюся сказати: люблю,
    Душа переповнює тіло…


    Рейтинги: Народний 5 (5.01) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (1)


  33. Володимир Івасюк - [ 2006.11.26 21:39 ]
    Кленовий вогонь
    Як стріла до видноколу, час у даль летить,
    Сипле осінь вже додолу барви верховіть.
    І сьогодні, як колись, ти дав мені кленове листя,
    У руках приніс, як пломінь, про далеку осінь спомин, спомин...

    Приспів:
    Не згаси вогонь
    Холодом долонь!
    Спалах листя у волосся
    Я вплету, щоб все збулося.
    Не згаси вогонь
    Холодом долонь!

    Як осінні акварелі вибілить зима,
    Долетить віолончелі музика сумна.
    Хай лютують сніговії, та завжди мене зігріє
    Той жаркий кленовий пломінь,
    Що ти дав мені на спомин.

    Приспів.
    А зима співа недовго — в мареві доріг,
    І від листя золотого запалає сніг.
    Запалає сніг — і весна, як любов моя, воскресне
    Принесе травнева повінь лист кленовий — давній спомин.
    Приспів.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (1)


  34. Костя Каменяр - [ 2006.11.26 18:05 ]
    Блазень...
    Коли спускається над нам ніч,я слів не чую.
    Коли вже ранок жевріє навколо,я думку чую.
    Коли ж яскраве сонце сліпить очі -
    Я голос співставляю з думкою твоєю.
    У думці-сила! Радість-у словах!І сніг...
    Навколо білий сніг,який як думка лине,
    заполонивши все навколо.
    Слово-думка! У думці-сміх!
    Жорстокий,непотрібний сміх,якому байдуже...
    Байдужість у словах,у думці,у розмові,
    і непотрібний сміх...Із замахом на долю.
    Один єдиний сміх...
    Він то жорстокий,то він милосердний
    Сміх блазнів при дворі...
    А ось і блазень в латаній святині,
    Тримає у руках блазнівську булаву,
    і чути сміх.Знов непотрібний сміх...
    Сміються блазні владного престолу,
    Які зробили з себе жебраків,
    і сміх навколо них...Від них...
    Жорстокий,непотрібний сміх...
    Вже не сміється блазень,
    бо нема престолу...
    Немає блазня в латаній світині...
    Блазень зник,залишивши лиш сміх...
    Жорстокий,непотрібний сміх.

    27 січня 2005 року.



    Рейтинги: Народний 4 (4) | "Майстерень" 4 (4) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  35. Тетяна Гонченко - [ 2006.11.26 17:57 ]
    неримоване
    Дотикаюсь до тебе
    пошепки
    Розчиняю світанки
    Стрілами
    Ми згубили себе
    у осені
    Ми осяяні вітром
    першості
    Не чекай, не поверну -
    Пізно нам
    Надто темно вертатись
    Сходами
    Надто темно ходити
    Бавимось
    Недопитим коктейлем
    Дійсності
    Побажай мені снів
    Над прірвою
    Кажуть сняться зливні
    Артерії
    Покривалом сховаєм
    Начебто
    Не було нас у цій
    сутності
    Очевидно у цих нутрощах
    Загубили частину
    осені
    Пробачай але я
    впевнена,
    Що по жилах тече
    ненависть


    Рейтинги: Народний 4.56 (4.88) | "Майстерень" 5.13 (5.02)
    Коментарі: (1)


  36. Тетяна Гонченко - [ 2006.11.26 17:34 ]
    Написане під час Тандему
    Свідомість в ауті,
    Реінкарнація.
    Ти віриш в магію,
    Я вірю в націю.
    Провалля совісті,
    всесвітні лінощі.
    Тривають повісті.
    Ми стали іншими.
    Співай про праведність,
    Давай, ти ж вибраний!
    Пиши про правельність,
    Кохай молитвами
    (Свавілля нелюді)
    Ми всі на паперті
    Хворієм нервами,
    Складаєм рапорти.
    Намрію пошепки
    Собі два берега.
    Тебе орошено
    Чужими перлами,
    (Співай про праведність)
    Це так неввічливо
    Перетинаючись
    Літами вічними...
    А ми навічно вже
    Згубили потяги,
    Не встигли зрадити,
    Та встигли скоїти
    Такого, господи...!
    І залишаємось
    Собі на сходинках,
    Не помиляючись
    КОли чи в полум'ї
    Чи в морі сдохнути...
    Знесильно зморені,
    До серця тронуті.
    Давай, до зустрічі -
    З ножем чи квітами
    На нашій вулиці
    Літак повітряний.
    Проте, він мариться
    І втім не кожному.
    Любов сприймається
    Лиш подорожніми.
    Не повертаємось
    (кинжал уквітчаний)
    журба вижається
    Дорослій дівчині.


    Рейтинги: Народний -- (4.88) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Прокоментувати:


  37. Віталій Круглов - [ 2006.11.26 14:18 ]
    ***
    А я досі живу, хоч життя розсмішило до смерті.
    Постирало сліди, і дивуєшся часом собі –
    наче й досить сезонів, пасатів, дощів, коловерті,
    аби зціпило зуби, аби у дві дірки сопів.
    Понаїхали, кажуть, а інші – таки повтікали.
    Тільки десь непомітний лишається слід угорі
    схожий з листям кленовим – відбитки сумні п’ятипалі.
    А я цій Україні доріс усього до колін.
    Де тепер пожуритись – навкруг віртуальна місцевість,
    ні свого, ні чужого, ні слова лихого у слід.
    А на цьому маршруті ти вийдеш на власній кінцевій,
    аби те, що смішило, таки роздивитись як слід.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.38) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (1)


  38. Ірина Пиріг - [ 2006.11.26 14:00 ]
    ***
    Мій Янголе...Сховай своє лице.
    Бо світло йде крізь тогу і санскрити.
    Ми вийдемо за браму. І про це
    не буде сенсу більше говорити.

    За брамою багато просвітлінь.
    Там про минулі долі не питають.
    Та тільки крок назад в безмірну тінь –
    як в душах квіти смутку проростають.

    Не всі готові до таємних змін.
    Комусь дорожче золото обману.
    Мій Янголе, я встала із колін.
    А, отже, з часом трохи вище стану...

    Єдиний мій...Спасибі, що Ти Є.
    Цілую руки. Тихо і покірно...
    Сховай лице. Бо вже ім’я Твоє
    лякає і засліплює невірних.

    24 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.52) | "Майстерень" 5.25 (5.49)
    Коментарі: (5)


  39. Надія Горденко - [ 2006.11.26 13:00 ]
    ЗРАДА І ГРІХ
    Ця зустріч наша – зрада й гріх -
    Ми бачитися не повинні...
    Чому ж, коханий, ти не зміг?..
    Хоча у цьому двоє винні…

    А я кохала так тебе
    І серце у вогні згорало.
    Куди ж кохання це веде?
    Не знаю я… Тоді не знала…

    Чому ж не вірив, що любов
    Моя всесильна до безтями?
    Ти молиш повернутись знов…
    О, Боже… Що ти робиш з нами?

    Мій розум каже: "Відпусти,
    Бо він твоїм уже не буде!"
    Чому ж у серці тільки Ти,
    А образ слідує повсюди?

    Від мене ти до неї йдеш
    В її обіймах утопаєш…
    Чому вертаєшся ти все ж?…
    За що отак мене караєш?
    14.03.95



    Рейтинги: Народний 5.17 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Коментарі: (26)


  40. Руслан Навроцький - [ 2006.11.26 10:13 ]
    Боротьба за Хліб.
    Ні Біблія,ні Скіпетр,ні Слово
    Не врятували.
    І нема Основи,
    Яка б Надію давала.
    Змішалось все.
    І Продано немало.
    І Світ кудись несе.
    Земля.
    На чорному-зірковім покривалі.

    І Чоловік на нім-
    Червяк.
    Хамелеон.
    І давить Жаба.
    І солов*єм співав б,
    Чи орлом літав.
    А все одно в Умі,
    Чи Хліб.
    Чи Влада.

    І нас що найменше-
    Більше вдвоє.
    Бо в кожному по два.
    Один-дневний.
    Усміхнено-сріблястий.
    І лукавий.
    А інший…
    Приходить ніч…
    З собою віч на віч.
    Й натягуєш у страсі одіяло
    І мовиш»Отче наш».
    Ще ніби віриш.
    Ще ,ніби,віриш.
    Та це рідше.
    Бо світишся у ліжку
    Болотяно-непевним світлом.
    Питаєшся чи Бога чи Себе:
    Ну скільки ще?
    Ще скільки?

    Господи,
    Великий Всемогущий!
    Святий Боже!
    Кінчи цей бедлам.
    Бачиш,
    Нас вже не страшить
    Варитись
    Вічність.
    У котловій гущі.
    Нами втрачене
    Святеє слово
    «Там».
    Ми є Тут.
    І ми волієм більше
    Жертвувать
    За Владу
    Чи за Хліб.

    Ще Правда,
    І Віра,
    І Істинність почуттів
    У Смерті єдиній присутні.
    Бо їй вже байдуже
    До твоїх Гріхів і Боргів.
    І це розуміють
    Близькі і Далекі.
    І просто
    Присутні.

    І тільки Музика сумна…
    І тільки Музика…

    І є ще Краса.
    Але і вона
    По вуха в Брехні,
    І по пояс в Розпусті.

    І бідна Душа
    Гірко плаче в тобі.
    Безслізно.
    І часто.
    І часто
    У Бійці та Чарці.
    І Розум-
    Несамовіє.
    Тихесенько сходить…
    Від Безпорадності.

    І є ще Надія
    На Душу і Розум.
    Та Більшість-не вміє
    Та Меншість-не сміє.
    Бо важко.
    Бо страшно.
    Перший
    Зробити
    Крок.

    І скільки сказано
    В свій час.
    Великого та Вірного.
    І все воно проходить
    Ніби Повз Нас.
    І Ми Йому-
    Не Віримо.

    І тільки Лірика сумна…
    І тільки Лірика…


    А ти –Поет.
    І ти –мішаєш Жити.
    Мішаєш всім.
    Бо що твої Вірші…
    Бо є вода.
    І Тіло хоче Пити.
    Бо Хліб є.
    Є Боротьба за Хліб.



    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (4.22)
    Коментарі: (1)


  41. Руслан Навроцький - [ 2006.11.26 10:51 ]
    Пашка,вуличний музикант.
    Пашка,вуличний музикант.

    А Пашка душі,
    А Пашка душі
    Ловив з тротуару прохожих.
    Він став юродивим,во ім*я Боже.
    Взивала гітара і плакали струни,
    А люди все гнали майбутнє в минуле.
    Вони б зупинились,вони б послухали,
    Та будня часики у скроні стукали.
    А ще,було ім. трохи соромно.
    За те,що Пашці було не все одно,
    За те,що Пашка один єдиний
    Во ім.*я Душ їх став –юродивим.
    За те,що Пашці,що день-то свято...
    За те,що Пашка в них вірить свято

    Гітара плакала,гітара кликала,
    А струни рвалися,-а Душі микало.
    І сиротою на тротуарі
    Лежала кепка із мідяками.

    І сумно Господь, проходячи мимо,
    Срібну монетку у кепку вкинув.



    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (4.22)
    Коментарі: (1)


  42. Віктор Марач - [ 2006.11.26 07:31 ]
    Елізабет Браунінг Сонети з португальської
    10
    І лиш любов, одна любов прекрасна
    Й дарунок гідний. Як займеться храм --
    Вогонь величний; та здається нам --
    Хмиз і бур'ян палають так же ясно.
    Й вогонь любові теж сія незгасно.
    Люблю тебе -- й стаю твоїм очам
    Красунею -- й стою в сіянні там
    Й проміння шлю твоєму повсякчасно
    З лиця мого. Низьке шукать в ній годі --
    Любові буть нещасною не личить:
    Істот найменших десь боліт на споді
    Бог знайе й всіх любовно перелічить.
    Де хист відмовить і самій природі --
    Любов освятить все, все возвеличить!


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (1)


  43. Віктор Марач - [ 2006.11.26 06:56 ]
    Елізабет Браунінг Сонети з португальської
    9
    Чи ж те вручать тобі, що можу дать? --
    Щоб орошавсь ти сліз моїх струмками
    Й зітхань лиш звук вчувавсь тобі роками,
    Що з уст моїх і в усмішці злітать
    Постійно буде -- й сам звикав страждать?
    О, чи ж такими скріплювать дарами
    Любов слід, що зажевріла між нами,
    Де й сміх -- крізь сльози, де й радіть -- ридать?
    Чи ж цього прагну? Ні, не запилю
    Твій пурпур, щоб лягла на його тло
    Моя скорбота; смутку не ввіллю
    Отрути в венеційське твоє скло
    Й не дам любові -- я хай лиш люблю
    Тебе, коханий! Будь все, як було.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (1)


  44. Віктор Марач - [ 2006.11.26 06:51 ]
    Елізабет Браунінг Сонети з португальської
    8
    Що дать взамін за всі ці золоті
    Дарунки твого серця несказанні,
    Такі коштовні, гарні, первозданні,
    Що виклав ти їх всі на видноті
    Й найкращі з них мені дав, сироті?
    Чи ж я така невдячна, що й останні
    Гроші зібравши -- чи ж за незрівнянні
    Скарби віддячила б чимсь в бідноті?
    О ні, я вдячна -- та в нужді такій!
    Один лиш Бог скорботу мою бачить.
    Й від сліз так зблякнув мій життя сувій,
    Що і не знаю, чи його хоч стачить
    Лиш на подушку голові твоїй?
    Та чи щось, любий, це для тебе значить?


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (2)


  45. Світлана Лавренчук - [ 2006.11.26 00:29 ]
    ***
    Ти, звісно, далі сподіваєшся - дарма.
    Це листопад, передбачається зима...
    Прихильна й так погода нині –
    Весною пахнуть дні осінні.
    Здається: завтра зацвіте бузок…
    Ти й далі сподіваєшся казок?
    А, може, й правильно отак –
    В повітрі висне добрий знак,
    Коли чекаєш на хороше –
    То і погода допоможе…
    Якби теплом сіяли ми,
    То може й не було б зими?


    Рейтинги: Народний 5 (5.01) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (3)


  46. Василь Сидь - [ 2006.11.25 23:58 ]
    ***
    Ми в кожному
    кроці рвучко,
    затягнуті в вихор
    життя,
    тямимо все
    про "силу"
    Страшенну!
    Цокають звучно,
    десь зліва а поруч-
    машини снують.
    Мов небо на мене
    впало і
    придавило.
    Мов брила тяжкенна
    скали.
    Давить страшенна
    Незвідана сила
    На думки твої і мої.
    Я один, жалюгідний
    маленький
    як атом в хаосі
    таємного тіла.
    Дивлюся і бачу
    Сміюся і плачу
    З немічності дитячої
    доброти.
    Що я? Що я можу
    зробити?
    Один жалюгідний
    маленький атом
    в хаосі хаосів, які
    Мов невідвертна
    тяжкенная брила
    Здавила незвідана
    Страшная сила.




    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (1)


  47. Василь Сидь - [ 2006.11.25 23:59 ]
    ***
    Весна розтопить сніг в душі,
    І все довкола зацвіте.
    І прийдеш ти в квітучий сад,
    Знайдеш там сонце золоте.

    Розквітнеш квітко чарівна
    В саду моїх солодких мрій
    Для мене ж місяць угорі -
    Країна зоряних надій.

    Я прийду в сад де ти пройшла
    Зрошу сльозами пелюстки.
    Хто квітку чарівну зірвав?
    Хто розтоптав її сліди?

    Для мене ти - країна снів
    І коломийки ясний спів.
    І день і ніч і плач струмка
    О квітко легка і стрімка!

    Не буду більше сльози лить
    Що зірвана ти назавжди.
    В моєму серці ти - весна
    І хвилі теплі, золоті.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  48. Василь Сидь - [ 2006.11.25 22:41 ]
    ***
    Не чекай мене ти,
    не чекай.
    Відклади свою непрошену
    печаль.

    Не суди мене ти,
    не суди.
    Серця золото в долоні
    поклади.

    Не сумуй моє ти диво,
    не журись.
    Лише в очі, тихо в очі
    подивись.

    Лише в очі поклади
    гіркий відчай.
    І віддай свою
    непрошену печаль.


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  49. Василь Сидь - [ 2006.11.25 22:18 ]
    ***
    Коли приходжу я сюди,
    мене немовби і немає.
    Вівальді в стилі рок-ен-рол
    бурхливо в голові зринає.

    Я перетрушую в собі
    усе що сталося зі мною.
    Смішні спіткання на межі
    кохання вічного двобою.

    Сердечних зривів недотяг,
    можливих поцілунків страх.
    Грошей сміття блаженний подих,
    І справи справ щоденна плаха.

    Коли приходжу я сюди,
    мені немов не по собі.
    Вівальді стиха наспіваю
    імпровізуючи собі.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  50. Галинка Лободзець - [ 2006.11.25 19:13 ]
    Трамваї
    Трамвої розбивають колеса
    кожен стук відбиває пульс міста
    Серед тихого бруківкового плеса
    Чи знайдеш для себе ти місце?

    Трамваї розбивають душі
    по кому дзвенять трамваї?
    Маленький клаптик небруківкової суші
    Маленькі залистянілі алеї

    Трамваї повертають додому
    у депо засинають смиренно
    стара жінка зітре зі сидіння втому
    нового дня чекають страшенно.


    Рейтинги: Народний 5 (4.69) | "Майстерень" 4 (4.35)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1757   1758   1759   1760   1761   1762   1763   1764   1765   ...   1829