ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Анна Мазорук - [ 2007.04.30 20:41 ]
    Чорнобиль
    Стоїш утомлений, смердючий
    Оспіваний сто сотень раз,
    Увесь в дроту якімсь колючім
    І не приходить ніхто з нас.

    Ти там в самотності, в корості,
    В залізних шатах назавжди,
    Ніхто не з’явиться у гості,
    Тобі нікуди не піти…

    Тебе бояться ,оминають,
    Вірші страшні якісь складають,
    Ти не живеш, ти вже існуєш,
    І все буття своє нудьгуєш.

    Ти вічна темінь, вічний жах,
    Ти те, що не потрібно.
    Ти вже «ніщо» і ти «ніяк»,
    Хоч як то все не прикро.

    Пробачиш може? а як ні,
    Нікого не цікавить…
    Пробач за все, і спи собі,
    \Нехай хоч сни побавлять…


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  2. Юлія Овчаренко - [ 2007.04.30 18:40 ]
    ***
    Милий, ти де, мій щасливий засмаглий аміго?
    Захід ятриться – горить небосхил і затока.
    Сонце над морем – застиглий рожевий фламінго –
    Слід проливає гірким помаранчевим соком.

    Леви, жирафи - з полотен Далі диво-хмари,
    Наквапом міряють простір і линуть за обрій.
    Грішна земля розгубила полуденні чари,
    Ставить останні хвилини до ночі на облік.

    Милий, над водами тихо сьогодні і парко,
    Небо розкидає дрібками зорі високо.
    Долю твою виплітають задумливі Парки,
    Доля моя – в молитвах чатувати на спокій.

    Милий, цей день допиває текілу із чарки
    Мляво... без тебе, без нашого сина і вітру.
    Лагідна хвиля розмиє останню ремарку,
    З білих долоней неписану розповідь зітре.


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.34) | "Майстерень" 5.75 (5.3)
    Коментарі: (23)


  3. Юлія Овчаренко - [ 2007.04.30 18:51 ]
    ***
    Нагострені стріли –
    Графітові стрижні,
    Настромлене тіло
    На камінь наріжний.
    Бажання в повітрі
    Снують від нестями,
    І розсипом літер -
    В папір олівцями.
    Допоки не звикну,
    Б'ють рими незвичні.
    Рядком замість крику –
    Лиш знаки окличні!
    Кохання з тобою -
    Це біль без любові,
    Це бій на папері
    До першої крові.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (10)


  4. Тетяна Лопушняк - [ 2007.04.30 16:35 ]
    в стилі старого кіно
    Ми живемо в стилі старого кіно
    з поганими спецефектами
    по-аматорськи граємо
    за не дуже складним сценарієм

    і часто плівка обривається

    ми не граємо надто добре
    але віримо в себе й слова свої
    нам не бачити золотого ведмедя
    але інколи нам аплодують

    добре


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (5.09)
    Прокоментувати:


  5. Тетяна Лопушняк - [ 2007.04.30 16:34 ]
    в стилі старого кіно
    Ми живемо в стилі старого кіно
    з поганими спецефектами
    по-аматорськи граємо
    за не дуже складним сценарієм

    і часто плівка обривається

    ми не граємо надто добре
    але віримо в себе й слова свої
    нам не бачити золотого ведмедя
    але інколи нам аплодують

    добре


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5.09)
    Прокоментувати:


  6. Назар Фаєр - [ 2007.04.30 16:49 ]
    Солодких снів
    Сріблястим відблиском на склі
    біліє місяць у вікні.
    Мякі, пастельні кольори
    такої пізньої пори
    фарбують ніжно твої сни.
    Лиш тиша й спокій і серця стук
    і подихів твоїх тихенький звук
    я чую тут,
    майже поряд
    твої уста ввісні говорять,
    шепочуть ніжно, майже крадькома.
    Солодких снів. Я поряд. Ти не сама...


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  7. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 23:07 ]
    Інтригуєш. Цікавиш. Хвилюєш.
    Інтригуєш.
    Себе ховаєш серед віртуальних слів.
    Хвилюєш.
    Забарвлюєш похмурий колір сірих днів.
    Цікавиш.
    Мою увагу привертаєш.
    Мовчиш і мовчки вабиш.
    І моє серце битись швидше заставляєш...


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.78) | "Майстерень" 4.5 (4.7)
    Прокоментувати:


  8. Сергій Чуприненко - [ 2007.04.29 17:15 ]
    На ринку при дорозі до Амстердаму
    Запитали небораку, де найсмаженіші раки-
    Сонцем ясним обпилися,
    І схопили ріки в руки-
    І посліду не обралися.
    Плутається носоглотка в одах цитрусу,
    Булькотять пиріжки в муках азбесту.
    При вході знов прибулі зачаровані
    На виході замуштровані, заціловані.
    "Моменту" свого чекаючи
    Нам хіти заспівав замурзаний...


    Рейтинги: Народний 4.25 (4.31) | "Майстерень" 4 (4.5) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  9. Сергій Чуприненко - [ 2007.04.29 17:30 ]
    У неба очі сині
    У неба очі сині-сині,
    У погляді його тремтить одвічна даль.
    О скільки ж суму в стрічці журавлинній!
    То відзеркалює земна людська печаль...

    У груди жар, у очі прохолоду,
    Від нього не сховатись, не втекти,
    В небеснім океані насолоди
    Щоб не втопитись мушу я плисти

    В його очах божественне кохання,
    Погляньмо в небо разом, хоч на мить
    І диво стане - у теплі світання
    В людських очицях попливе блакить...


    Рейтинги: Народний 5 (4.31) | "Майстерень" 5 (4.5) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  10. Сергій Чуприненко - [ 2007.04.29 17:44 ]
    Гра.
    Ми іграшки відносно один одного
    Нам листопад - рожеве листячко
    І вітру не страшно холодного.
    Яскравих фарб на двох нам вистачить.

    Співати нам і солодко і весело
    Та зась - допоки гра не спиниться,
    Не засія, незаіскриться веснами ,
    Та у шухляді ветхій не опиниться.

    Хай часом ми нудьги не оберемося,
    Чи будемо на свято роздаровані,
    Підемо просто і не повернемося
    І не закохані , і не розчаровані


    Рейтинги: Народний 4 (4.31) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  11. Сергій Чуприненко - [ 2007.04.29 17:22 ]
    Ця мить.
    Легким та чорним попелом лапатим
    Упала ніч.Сліди твої в траві лишила
    Зненацька в таємничій самоті чекати
    Роси неспитої, живої, новоспілої.


    В твоїх очах плив коник дерев"яний.
    Застигли зорі у небесному кришталі.
    І білі ніжні руки колисчані
    Тобі фату у коси мережали.


    І знов заграли стишені мотиви,
    Мов берегли натхнення струни ніжні,
    Немов чекали миті того співу
    Століттями, роками, тижнями...


    Рейтинги: Народний -- (4.31) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  12. Сергій Чуприненко - [ 2007.04.29 17:15 ]
    Політ за коханням
    Полетів би я , долав би крилами
    Перешкоди з хмарами
    Щоби зустрітись з примарами
    Твоїми, рідними і милими

    Цілував би пошепки
    Тіло між прикрасами
    Відлякав би гримасами
    Печаль ситу непрошену

    Твою улюблену мелодію
    Буду з вітром співати
    Буду акомпонувати
    Перед твоєю вродою


    Рейтинги: Народний 4 (4.31) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  13. Ірина Федорович - [ 2007.04.29 15:06 ]
    ***
    Хто і навіщо вигадав колись
    Кохання одягать в кайдани,
    Умови ставити йому
    І будувать в майбутнє плани?
    На полохливе почуття
    Як можна дозволу питати?
    Такими вчинками можливо
    Його назавжди відлякати.
    Кохання - не товар на ринку,
    Що продає себе з вітрини,
    Не виставляй за нього ціну,
    Бо підійме тебе на кпини.
    Воно себе дарує без останку,
    Взамін ніщо не вимагає,
    А хто коханням легковажить -
    Навік його втрачає.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.78) | "Майстерень" 4.5 (4.73)
    Прокоментувати:


  14. Ірина Федорович - [ 2007.04.29 14:53 ]
    ***
    Серед терену густого
    Білий, мовби перший сніг,
    До світла тянучись ясного,
    Прорости підсніжник зміг.
    Серед літа, справжнє диво,
    Він пробився через дерн,
    Пелюстки розправив сміло,
    Та поранився об терн.
    Озирнувшись навкруго
    Зрозумів він, що спізнився,
    Що давно зійшли сніги
    Й він єдиний розпустився.
    Нікому прикрити рани,
    Нікого привабить цвітом,
    Але ж не заради шани
    Виріс він спекотним літом.
    Він життя святе прославив,
    Вічність матінки природи,
    Ніби пам'ятник поставив
    Силою своєї вроди.


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.73)
    Прокоментувати:


  15. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:32 ]
    Сховати
    Я хочу сховати у серці корзинку,
    в яку покладу я фото й малюнки,
    слова, голоси і відчуття,
    які назбирав я за своє життя.
    Все те, що насправді не маю,
    лиш просто люблю, лиш просто кохаю.
    Все те, що у спогадах моїх живе,
    старе і нове,
    і навіть майбутнє,
    і те, що сьогодні у мене присутнє,
    все те, що фізично насправді не маю,
    але так люблю, але так кохаю...


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.78) | "Майстерень" 4.5 (4.7)
    Прокоментувати:


  16. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:34 ]
    Казка
    Такі малюнки, кольори,
    нечіткість, біле світло із гори,
    туман і іній,
    напівтони і тіні,
    видіння наче сни, розмиті постаті людей
    і я іду, не знаю де я.
    Це казка...


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  17. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:43 ]
    Я напишу слова для тебе
    Я напишу слова для тебе.
    Я хочу залишитися для тебе
    хорошим, щирим і близьким,
    а поміж тим,
    забутим…

    Я залишити хочу після себе
    в твоєму серці більше неба
    і волі більше.
    Буде інший...

    Я хочу біль забрати, віддати весь
    і бути поряд, зникнути десь,
    ангелом стати.
    Я хочу кохати...



    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  18. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:07 ]
    Мені достатньо
    Ховаю очі серед вій,
    коли зустріну погляд твій
    і, водночас, дивитись хочу
    у твої очі.
    Слова несказані мовчать,
    коли твої слова звучать.
    Мабуть ніколи не почуєш їх -
    я не кажу, я не сказав - не зміг.
    Я думати собі не дозволяю
    про те, що я тебе ...
    Мабуть, це інші почуття –
    зв’язок, приємні відчуття...
    Я знаю, в твоєму серці інший
    та я не хочу більше,
    мені достатньо те, що маю
    того, що бачу, що відчуваю.
    Ми друзі, знаю...
    Мені достатньо твоїх слів,
    мені достатньо поглядів,
    достатньо другом бути,
    я спробую забути,
    зробити так, щоб погляд мій змінився,
    щоб зупинився.
    В очах твоїх...
    Я хочу потонути в них...
    Пробач за ці слова.
    Я знаю, ти не сама...
    Мені достатньо спілкування.
    Можливо десь живе кохання.
    А може й поряд тут
    близькі для нас серця живуть?
    Можливо...
    Це неважливо.
    Бо випадковостей немає.
    Так не буває...


    Сподіваюсь,
    ці слова будуть приємними тобі...) Віра



    14.02.07р. Назар


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  19. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:39 ]
    Твій погляд ховає таємниці
    Твій погляд ховає таємниці
    серед густих звабливих вій.
    Відкриті широко зіниці
    шепочуть подумки - "ти мій".
    Долоні рук твоїх шукають
    тепла і ніжності в моїх,
    твої слова в собі ховають
    акцент незрозумілих слів.
    І я стараюсь, намагаюсь
    відкрити, ближче підійти.
    Скажи, якщо я помиляюсь,
    я знаю хто насправді ти.

    Коли приємні звуки, погляд твій,
    таємна ніч і трішки мрій
    штовхнуть назустріч
    і поцілунок ніжний і нестримний...
    Я чи ти? Хто буде винний?


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  20. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:04 ]
    Лиш хочу
    Пливуть хвилини сірим сном.
    Біліє місяць за вікном.
    І ніч минає.
    Зникаю.
    Я хочу зникнути, ангелом стати.
    Для когось чи для усіх.
    Я псих...
    Слова божевільні.
    Вільні...
    Солодке слово.
    Кохати хочу знову...
    Лиш хочу...


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Коментарі: (1)


  21. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:03 ]
    Залишу
    Залишу клітку моїх стін.
    Залишу лист прощання всім.
    Залишу Землю, залишу тіло,
    лишу усе що так боліло.
    Залишу страх, черствих людей,
    залишу ґрунт ідей,
    залишу моє не моє,
    залишу своє, візьму лише Своє.
    Тебе залишу, візьму лише Тебе.
    Візьму лише Себе.

    Так легко кину весь вантаж.
    Візьму з собою в екіпаж
    лишень корзинку мрій,
    лишень себе і тільки погляд твій.
    Залишу всі привітні очі,
    залишу неймовірні ночі,
    зірки і Місяць що з Землі
    запали в душу так мені.
    Залишу спів пташок,
    залишу сніговий пушок,
    краплиночки дощу
    на волю відпущу.
    траву і квіти,
    усе що може зупинити,
    усе що тут мене тримає,
    усе що серце так кохає...



    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  22. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:25 ]
    ...
    Бажаю. Хочу. Мрію. Знаю.
    Люблю. Обожнюю. Кохаю.
    Стримлюсь і намагаюсь.
    Чекаю. Вірю. Сподіваюсь.


    Рейтинги: Народний 5 (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Коментарі: (2)


  23. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:50 ]
    Ні
    Життя усе шукаю відчуттів.
    П’ю кожен колір, смак і вітер.
    Слова шукаю, прихильні очі серед снів.
    Захоплююсь та забуваюся любити.
    Здавалося, безмежно ласки і краси
    пізнав і зможу ще пізнати. Прости.
    Згубив струну щоб покохати
    і вітер ніжних поривань,
    згубив вогонь щоб запалити.
    Невже я розлюбив любити?
    НІ!!!


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Коментарі: (1)


  24. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:12 ]
    Усе пройде
    Цей білий сніг. Це синє небо.
    Ці хмарки. Дощ. Цей вітер.
    Чого ще прагну? Чого ще треба?
    Весни, ще більше. Швидше літа.
    І час. Повільний, ніжною рікою.
    Рукою.
    Пізнаю кожну мить.
    Наповнюся тобою.
    І зупинить нехай посміє хтось.
    Мене.
    Тебе.
    Хоча ... усе пройде.


    Рейтинги: Народний 5 (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Коментарі: (1)


  25. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:03 ]
    Дощ
    Дощ? Нехай.
    Тепло весни усе зігріє.
    Ми покохаємось. Давай?
    Дощ допоможе. Він усе зуміє.
    Він змиє бруд черствих людей.
    Це не реальний світ - це світ ідей.
    Лиш ти і я.
    Я твій. Моя.


    Рейтинги: Народний 5 (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  26. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:09 ]
    Знайди
    Ти відчуваєш, у мені
    звучать мелодії сумні.
    Ти відчуваєш, серце моє
    тебе шукає,
    сумує, чекає,
    болить, кохає.
    Тебе…
    Шукаю, але не знаю де…

    „Прийди” молитвою звучить,
    а світ мовчить.
    І жодний погляд не говорить
    „я поряд”.
    Тебе немає.
    Шукати де не знаю...
    Але уже сьогодні я скажу
    тобі слова „люблю”.


    Рейтинги: Народний 5 (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  27. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:03 ]
    Усе й нічого

    Забути,
    забутись,
    втекти,
    повернутись,
    сказати,
    змовчати,
    кохати,
    кохання не знати,
    відректися від усіх,
    розтанути як сніг,
    для когось бути всім,
    не існувати наче тінь...


    Рейтинги: Народний 4 (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  28. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:57 ]
    Діти
    Серйозний світ навколо нас,
    а ми шукаєм час,
    щоб несерйозно жити,
    сміятися, любити,
    вільно жити,
    залишитись дітьми...


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  29. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 14:35 ]
    Я відлітаю
    Самотні краплі сліз твоїх,
    стікають кровю по твоїх щоках,
    тепло холодне рук моїх
    ти відчуваєш, не відчуєш у своїх руках.
    Тікаю.
    Залишаю.
    Ми були ніким.
    Для тебе був нічим.
    Я відлітаю...


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Коментарі: (1)


  30. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 13:43 ]
    Не зникнуть
    Невтрачені слова,
    незниклі почуття,
    в моєму серці залишила,
    все зникне в небуття,
    лишень... не зникнуть почуття...


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  31. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 13:07 ]
    Знайду тебе

    Знайду приховані слова,
    знайду тебе коли сама,
    скажу все те чого хотів,
    зроблю все те, що не зумів,
    сховаю те, що розгубив,
    що їм віддав,
    що вберегти я не зумів,
    триматиму для тебе найдорожче все,
    повільно віддаватиму себе,
    тобі віддамся весь,
    розгублю знову десь
    усі слова,
    всього себе,але...
    знайду тебе.


    Рейтинги: Народний 5 (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Коментарі: (1)


  32. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 13:35 ]
    Гітара
    Беру її в долоні рук.
    В кімнаті знов звучить приємний звук.
    Я просто ніжно струн торкаю.
    Я відчуваю.
    Зникаю серед звуків, музики і випадкових слів.
    Це те, чого я хочу, що матиму, чого хотів...


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  33. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 13:48 ]
    Чекаю
    Чекаю.
    Коли торкнуся твоїх струн.
    Коли розвію серця сум.
    Коли звучатиме мелодія.
    Сьогодні сумую я.
    А завтра. Цей сум відчуєш ти.
    Дозволь тебе знайти...


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Коментарі: (1)


  34. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 13:46 ]
    Випю
    Я випю каплі твоїх сліз,
    відчую запах твій легенький бриз,
    відкину всі слова й але,
    хай посмішка в очах твоїх цвіте...


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  35. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 13:04 ]
    Хочу
    Солодких губ вишневий смак,
    відчути ніжно хочу так,
    торкнись долонь, цілуй мене,
    прийди у сни, знайди мене...


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  36. Назар Фаєр - [ 2007.04.29 13:57 ]
    Флірт
    Мовчать слова,
    закриті очі,
    самотній день,
    самотні ночі,
    приємні сни,
    відверті мрії,
    легенький флірт,
    легкі надії.


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.7)
    Прокоментувати:


  37. Наталія Буджак - [ 2007.04.29 11:56 ]
    поезія

    Ще в дитинстві мене вихваляли,
    Цілу низку талантів знайшли.
    І ніхто б не подумав ніколи,
    Що в безодню вони відійшли.

    Від життя не чекаю сюрпризів,
    Бо вже скоро кінець мій прийде.
    Заставляли вколотися друзі,
    Ну а далі – само вже піде.

    Я сиджу у холодній кімнаті,
    Хоча сонце надворі палає.
    І морозить, і трусить мене
    Та спасіння від цього немає.

    В 10 років на шлях цей ступив:
    Перший рік – це ще була, як казка,
    А на другий, на третій – згорів.
    Боже будь милостивий, будь-ласка!

    Як погано, обпалений я,
    Залишили мене мої друзі.
    Без наркотик – це не життя,
    Та і з ним, як у замкненім крузі.

    По підвалах живу я і сплю,
    І готую загарбницьке зілля.
    Вколю в вену отруту оту
    І одразу у мене весілля.

    А душа вже не може терпіти,
    Їй все треба, все треба і треба…
    Ще лишилось два кроки ступити,
    Щоб звільнитись й злетіти у небо.


    Рейтинги: Народний 4 (4.82) | "Майстерень" 4 (4.86)
    Прокоментувати:


  38. Наталія Буджак - [ 2007.04.29 11:13 ]
    поезія
    Українській діаспорі

    Не біль, не туга, щось незрозуміле
    Ховається в твоїх сумних очах.
    Тоді зірки в твоїх руках жевріли
    І падали на твій зірковий шлях.

    А ти топтав, ішов так безнадійно
    По тих, давно загублених, стежках.
    Шукав ти щастя, і у серці вірно
    Ніс волю до життя в своїх руках.

    Ти йшов і сльози капали додолу
    Нікому, певно, це не зрозуміть.
    Коли з чужих земель вертаєшся додому
    З’являється нова надія жить.

    І ти спішиш, біжиш, ти сам не свій,
    Не знаєш: говорити чи мовчати.
    Умів прощатись, тож зустріть умій
    Той край, який не стомлений чекати.


    Рейтинги: Народний 4 (4.82) | "Майстерень" 4 (4.86) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  39. Наталія Буджак - [ 2007.04.29 11:09 ]
    поезія


    Без надії нема надії

    Без надії нема надії,
    І не має без віри добра.
    Розбиваються чиїсь мрії
    І у прірву спадає життя.

    Присягається день, що веселий;
    Місяць в Сонця поцупити янтар,
    Щоб вночі у вікно засвітити
    І розлити яскравості жар.

    Рік за роком іде, день за днем,
    Пароплави пливуть по морях,
    А ми кожного дня лиш клянем
    Той неправильно-вибраний шлях.

    А Життя-це гармонія вічна
    І притулок самотніх думок,
    Ну а Доля - бурхливая річка
    І життєвого щастя урок.

    Хтось піде і не повернеться,
    Хтось залишить придуманий світ,
    А хто Богові в вічі клянеться -
    Покровитель існуючих бід.

    Рік за роком іде, день за днем,
    Розбиваються чиїсь мрії,
    Й покоління забутих імен,
    Спонукають ще нас до НАДІЇ.


    Рейтинги: Народний -- (4.82) | "Майстерень" -- (4.86) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  40. Наталія Буджак - [ 2007.04.29 11:30 ]
    поезія
    Поезіє!

    Так хочеться розбити на шматки
    Безжальний світ розбещених думок.
    Померти раз, воскреснути і жити,
    Отримати безглуздості урок.

    Потік свідомості зловлю у мить єдину,
    І в свою руку щастя покладу.
    Я нещодавно віднайшла людину,
    Яку для себе радістю зову.

    Я хочу повернути своє щастя,
    Блакитний спів вишневої роси.
    Я буду прокидатися, неначе
    Вже не побачу світлої весни.

    Поезія-це двері у майбутнє,
    Це завтрашнє розтрощене життя.
    Поезіє! Візьми мене за руку,
    І покажи хоч світ свій іздаля!

    Так хочеться забути біль розлуки,
    Що отруїв давно мої слова.
    Поезіє! Візьми мене за руку,
    І поведи хоч раз в своє життя!


    Рейтинги: Народний -- (4.82) | "Майстерень" -- (4.86) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  41. Наталія Буджак - [ 2007.04.29 11:23 ]
    Поезія
    Імпресія

    Повітря проникає у кімнату,
    Спотворена печаль лежить в кутку.
    Я світ увесь могла тобі віддати,
    Взамін на це нічого не візьму.

    Примусить вітер впасти і піднятись,
    Весна нам шлях покаже уперед.
    Бар’єр стоїть-не треба зупинятись,
    Хто зупинився, той вже не дійде.

    В житті багато треба ще пізнати,
    Доріг багато треба перейти.
    Не смій від шляху свого відступати,
    Потрібно йти до світлої мети.

    Я не рабиня власного життя,
    А ти не кат розбещеної долі.
    Я всім скажу: в житті нема кінця.
    Кінець-це смерть, а смерть-початок волі.


    Рейтинги: Народний -- (4.82) | "Майстерень" -- (4.86) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  42. Дмитро Дроздовський - [ 2007.04.28 20:53 ]
    Finally
    1.
    Стискаю гравій — сиплеться пісок.
    Такий старий, пожовклий і змарнілий.
    Стікає день, від вас осатанілий,
    І я стікаю плином без думок.

    Аревуар! Така, панове, гра.
    Самотній дзвін бокалів і уламків.
    Стоять на стосах сонні філіжанки,
    У них вино, що розливає Ра.

    Не хочу тьми. Не хочу голосів.
    Уже німий я, наче син амфібій.
    Мені обридли шабатурки з мідій,
    В яких немає океанських снів.

    Порожній сон. Марнота із марнот.
    Лушпиння дня зсипається у трави.
    І сяють сонцем крихітні агави,
    Холоне чай із прянощів турбот.

    Невпинний біг навколо пірамід.
    Небесний грім і музика рахманна.
    Я вже не я. Лукавість філігранна,
    Коли у серці, крім води, ще й лід.

    Король пішов. Чекаємо на звіт.
    Усе мине в воді, мов переплиття.
    Вітаю мить свого одноманіття
    І у долоні затискаю цвіт.

    2.
    Чуже життя — із гравію мого.
    Чужинний світ зливається у гомін,
    Із мого серця вириває пломінь
    Старий моряк, що потопив “Арго”.

    Я аргонавт потомлених морів,
    Самотній в’язень вичахлих ілюзій,
    Навколо марму... мармурові друзі,
    І тільки я замармуріть не вспів.

    Ченці і дощ, сурма і водевіль.
    Усе мине, як шал морського світу.
    І розпадеться брама з ебоніту,
    Заграє марш тоді Руже де Ліль.

    Я не почую звукових принад,
    У травах степу заховаю горе,
    І буду серцем згадувати море,
    І його скелі, мій колишній град.

    Усе в мені — і час, і сліпота,
    Був океан — лишились флібустьєри.
    На узбережжі втомленої ери
    Я поцілую руку у Христа.

    Я поцілую... ув останню мить.
    Коли тебе нестимуть, королево!
    Усе для тебе, чудернацька Єво,
    І ти, і я — притлумлена блакить.

    3.
    Усе мине на пагорбах ріки...
    У вальсі два листочки нерозлучно
    Поринуть у безмежжя, аж а кручі,
    І кружелятимуть... аж навіки...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  43. Юлія Гордійчук - [ 2007.04.28 19:29 ]
    Охота (сказка?:))
    Стук копыт по треснувшей брущатке,
    По дырявым крышам - и прыжок.
    В крике воронья и звуке четок
    Слышится охотничий рожок.
    Видно тот, кто не измерян небом,
    С розой, цвета крови на губах, -
    На тропе. Уже спешит по следу,
    Уже готов спустить своих собак.
    Звук колес по мокрому асфальту,
    Треск ветвей испуганных осин, -
    Город наблюдает за охотой
    Всплесками разбуженных витрин.
    По проулкам, по пескам и лужам,
    По бетону, фонарям, садам,
    Сквозь века и дождь, огонь и стужу,
    Мчатся всадники на звездных лошадях.
    Гонят Зверя. Ночью он слабее,
    Четче след и безотчетней страх, -
    Гонят ночью, розой освещая
    Путь и дичь для призрачных собак.
    ...Капельки дождя в жемчужной гриве.
    Город полумертв, но не уснул;
    Близится рассвет и всадник синий,
    В первых отблесках зари блеснув
    Латами из чешуи дракона,
    Повернет в свой радужный чертог,-
    И весь день, до первых звуков горна
    Будет отдыхать Единорог.


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  44. Юлія Гордійчук - [ 2007.04.28 18:23 ]
    ***
    Выкрашу черное в белое,
    Назову его своим именем,
    Привяжу к стреле да пущу ее
    Светлым облачком по небу синему.
    Побреду домой через старый парк,
    Через чей-то сад в золотых цветах,
    А на кухне газ подогреет чай
    Безымянной мне...А стрелы - не жаль.


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  45. Юлія Гордійчук - [ 2007.04.28 18:09 ]
    ***
    Зачаровані кола тижнів,
    Знову п'ятниця, знову тихо.
    Непомітно старіє місто,
    Припадає холодним снігом.
    Непомітно зникають зорі
    За обшарпані сірі хмари,
    Непомітна маленька мрія
    Відчайдушно жевріє-марить.
    Кожне коло подібне на інше,
    Непомітно старіє місяць.
    Мені страшно від слова "вічність"
    Кожну п'ятницю в цьому місті.


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.2)
    Коментарі: (2)


  46. Оксана Барбак - [ 2007.04.28 14:34 ]
    ***
    Мордаті хмари посміхалися невміло,
    Щомиті змінюючи кольори зубів,
    Але шкода, що їх ніхто не зрозумів,
    Адже вони сьогодні з нами говорили.

    Мовчання втомлює – це кілька тонн води,
    Які у відчаї розплакалися тихо,
    Затарабанили слова по сірих стріхах
    І від ударів розбивались на склади...


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.34) | "Майстерень" 5 (5.22)
    Коментарі: (3)


  47. Олександр Єрох - [ 2007.04.28 13:11 ]
    Війна
    Виють міни, виють міни
    І здригається земля,
    Смерть блукає по рівнині,
    Чорний дим укрив поля.
    Гуркіт вибухів зриває
    Душ солдатських пелюстки,
    До землі живих втискає,
    В землю втиснулись полки.
    Ось гармати замовчали
    Наче цілий, боже мій!
    І полки у зріст свій стали,
    Щоб іти в кривавий бій.
    І пішли! така вже доля,
    Смерть та стогін, льється кров,
    Краще смерть, a ніж неволя,
    Ніж кайдани рабські знов!



    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" 5 (5.15)
    Прокоментувати:


  48. Тетяна Лопушняк - [ 2007.04.28 07:22 ]
    чекати
    пів року без жодного слова
    а день триває чотири з половиною

    чекати

    може прийде воно завтра
    чи ще через три кола
    може прийде воно
    може прийде
    може

    прийде

    чекати


    Рейтинги: Народний 0 (5) | "Майстерень" 0 (5.09)
    Коментарі: (3)


  49. Люта Ольга Козіна - [ 2007.04.28 01:08 ]
    Не розкажу
    Не розкажу. Усі слова залишуться
    За межами, за гратами навіки.
    Не напишу. Про це листи не пишуться,
    Бо це багато. Це німе, без ліку;
    Не підійду. У всесвіті загубляться
    Всі наши жарти, пошуки, страждання...
    І не здійснюсь. Сховаю в темних вулицях
    Німе і дивне: більше, ніж кохання!


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.34) | "Майстерень" 5.17 (5.33) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  50. Василь Сидь - [ 2007.04.28 00:32 ]
    ***
    Навіть камінь
    самотній
    В кутку подвір'я
    мого дитинства
    так дружелюбно
    і розгублено
    на мене подивився.
    Немов промовив
    Де ти був?


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1715   1716   1717   1718   1719   1720   1721   1722   1723   ...   1829