ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Володимир Мельник - [ 2007.04.03 16:16 ]
    ***
    Діамантові сузір*я
    Розплескались в небесах,
    Білосніжне ніжне пір*я
    Закружляло у руках.

    Танцювало як уміло,
    Може брейк, а може вальс.
    Просто щиро так хотіло
    Знову поєднати нас.

    Але марно, не судилось:
    Ти - на захід, я - на схід.
    Тільки спогади лишились,
    Та між нами срібний лід.

    Сталось те, що мало статись:
    Я - не сам, ти - не сама.
    Тільки пір*я намагалось
    Дати нам обом тепла.

    Танцювало знову й знову,
    Сподівалося на щось,
    Та не чуло серця мову -
    А у нім вже інший хтось.

    Не кружляй, прошу, не треба -
    Краще помандруй в світах,
    Може там ще є потреба
    Танцювати у руках.




    Рейтинги: Народний 5 (5.18) | "Майстерень" 5 (5.11)
    Коментарі: (6)


  2. Оксана Барбак - [ 2007.04.03 14:55 ]
    ***
    Скоро північ. Існую своїм ще недоспаним сном,
    І купається місяць в бокалі з холодним вином,
    Гороскоп за півроку назад не збувається досі,
    Мені маришся ти, прокидаюся - поруч спить осінь.

    Недописаний вірш позіхає у стелю трикрапкою,
    Він знущання мої ще потерпить до ранку чи довше...
    А надворі туман в окулярах смішних і з краваткою
    Залицяється знову до тих, що кохають за гроші.

    Засинає гербарій в долонях зеленого кошика,
    Відчуваючи запах осінніх парфумів у тиші,
    Я вже майже прокинулась, тільки полежу ще трошечки
    І у місячнім сяєві свого вірша все ж допишу.


    Рейтинги: Народний 5 (5.34) | "Майстерень" 5 (5.22)
    Коментарі: (6)


  3. Ірина Заверуха - [ 2007.04.03 14:26 ]
    ***
    Гармати до хати,
    Щоб мали вагу постулати.
    Ліпити плакати
    Чи плакати
    Над домовинами тих,
    Хто не встиг
    Дописати
    Своїx антиправильних книг
    В перемогах малих
    Ми іще не спасителі,
    Вже не Пилати...


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Прокоментувати:


  4. Оксана Барбак - [ 2007.04.03 10:59 ]
    ***
    Я забираю свій останній дощ,
    Який Ви навіть не допили,
    В цій жмені – оберемок сили
    Вам непідвладний. (Ну то й що ж?)

    Останній подих. Скло... Міраж?
    Ваш образ в одязі примари
    Такий прозорий, але марно
    Мене лякати. (Надто аж.)

    У мені страху на півкварти,
    Непередбачений підхід?
    І я залежна лише від
    Себе самої. Може й варто

    Про Вас забути. Та не хочу,
    Нехай хоч всі дощі на спину,
    І Ви – ковток адреналіну,
    Який ковтне мене. (Це точно.)


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.34) | "Майстерень" 5 (5.22)
    Коментарі: (3)


  5. Олесь Маївка - [ 2007.04.03 00:48 ]
    МИТУСА
    Отой співак*у Крилоса хоромах
    Всміхався сонцю і радів дівкам,
    І не любив усмішок безсоромних,
    Не поклонявсь палацовим богам.

    Отой поет, що не послухавсь князя,
    Не дав огню у зичний дифірамб,
    Зневажив челядь, через вікна лазив, -
    Ховав у квітах найсвітліший ямб.

    Отой митець, що у похвальний спадок
    Не залишив ні пісні, ні поем,
    Що на коліна не вклякав, не падав,
    Не залишивсь героєм для богем.

    Всміхався смердам, хоч служив Данилу,
    Отой дивак, порядний чоловік.
    Своїм життям відшкодував данину,
    Аби собі годити довгий вік.

    Але мені не усміхнеться радо,
    Бо жаль йому, що залишився сам, -
    Якби у мене попросив поради,
    То хоч одну би пісню записав.


    * Посилаючись на літописне
    оповідання про співака Митусу,
    якого за бунтівні бесіди
    та непокірність князь Данило
    звелів зловити і покарати смертю,
    Іван Франко у примітці
    до повісті “Захар Беркут” застерігає
    читача: “Розуміється,
    що, наводячи такі погляди для
    характеристики часу й людей,
    ми тим не хочемо умалити значення
    і ваги особи князя Данила,
    який між усіми володарями русько
    - галицьких земель
    визначується як чоловік незвичайний,
    симпатичний і, по –
    своєму, як на ті часи, досить
    людяний та наділений
    політичним розумом”. – М.О.


    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.19)
    Прокоментувати:


  6. Олесь Маївка - [ 2007.04.02 23:16 ]
    НІЧНІ ГОСТІ
    “Ви прийшли непрохані
    і підете неподяковані”
    (Із кінофільму Леоніда Осики “Захар Беркут)

    Я не просив нікого до світлиці,
    А ви зайшли. І затремтів мій стіл...
    Ви в темноту сховали, скрили лиця,
    І говір ваш неприязно хрустів.

    Мене скувала дика, тайна сила,
    І кров текла із пальців рук моїх, -
    Мене колола, мучила горила,
    А ви в собі душили хриплий сміх.

    Я чув крізь сон, як, ніби ненароком,
    Дихнула смерть, заблимала в пітьмі, -
    В світлиці тхнуло 37 – им роком...
    І враз мерці з’явилися німі.

    Вони горилі руки покрутили,
    Пришельців ницих позбивали з ніг,
    Вони світлицю сріблом освітили,
    Вони злобу прогнали за поріг.

    А я лежав безпомічно і тихо,
    Бо смерть приходить і відходить геть,
    Та не відходить від народу лихо,
    Яке приносить, родить страх і смерть.

    Нема кому вкраїнців захистити,
    Окрім борців, понищених давно.
    То як мені за ними не тужити,
    Коли й мені гірку судьбу дано?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.19)
    Коментарі: (1)


  7. Павло Чайка - [ 2007.04.02 21:53 ]
    Чаша
    Для того, щоб відкрити суть
    Думок усіх таємних,
    Та істинних, натхненних.
    Звільни свій розум від сміття
    Для свого ж кращого буття

    Бо повна чаша - розум твій
    Знаннями не своїми,
    Переконаннями чужими,
    Людськими думами важкими.

    Щоб вчитись мудрості і правді,
    Забути мусиш їх назавжди.
    Опорожнити свою чашу
    І заварити нову кашу.


    Рейтинги: Народний 5 (4.81) | "Майстерень" 5 (4.81)
    Прокоментувати:


  8. Оксана Барбак - [ 2007.04.02 18:28 ]
    ***
    Цей понеділок починається з вечері,
    Коли я живлюся фантазією снів,
    І хтось невидимий назавжди полетів,
    Лише автограф залишивши на папері.

    Мене дратують кроки перехожих,
    Сміття на вулицях і сторінках газет,
    Я зависаю в медитації тривожно
    І поринаю у парад планет.

    Мені набридло світло ліхтаря,
    Що підробляє сонячним дублером...
    Застиг автограф тінню на папері,
    Як доказ існування твого я...


    Рейтинги: Народний 5 (5.34) | "Майстерень" 5 (5.22)
    Коментарі: (2)


  9. Уляна Явна - [ 2007.04.02 14:43 ]
    ліс
    Темно в лісі, срібними проблисками
    Падає світло крізь похиленні віття,
    Третій день вже ідеш –
    Ноги попечені від землі,
    Ноги скалічені повінню,
    Ноги роздерті повітрям.
    Розітри між пальців м’яти пучок,
    Уберися в барвінкову печаль,
    Печаль відірваного від кореня.
    Сядь на зелений мох-пух,
    Зазирни до трухлявого пня –
    Там танцює від дня до дня,
    Танцює, танцює, танцює…
    Носить вогонь на черевці,
    Ніби корону зісподу,
    Вогняну корону, вогняну…
    Світляк – червак.

    Попереду будуть просвітки,
    Попереду…
    Коли очі звикли до темряви?


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (1)


  10. Ірина Заверуха - [ 2007.04.02 14:22 ]
    ***
    Я і досі ведуся на лестощі
    Пестощі
    Твоїх рук
    Знаю
    Пробачу
    Тобі тисячі розлук
    Ти погодишся
    Бути на кілька годин
    Присутнім
    Щоб послухати разом
    Розмірених пульсів стук...


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Прокоментувати:


  11. Василь Герасим'юк - [ 2007.04.02 14:07 ]
    * * *
    Я прокинувся в серпні
    з холодних космацьких отав...
    І в багряному Києві як би мені не жилося,
    це неспинене місто дитинства твого –
    як волосся,
    я над росами вгледів
    і в росах космацьких зібрав.
    Наче буковий ліс,
    я під ранок шепочу: “Не плач...”
    Я нагадував блазня і сном,
    і премудрістю лісу...
    А на жовтому склі тебе
    знову закутало місто –
    все із літер малих,
    як гарольд, коли йдеться про плащ.
    Теплі камені осені.
    Ранок! – на запах, на гул.
    Плечі голі, як сіно...
    І видно ж тебе – на півсвіта!
    Ти на вранішнім вітрі лежиш...
    Ти лежиш розповита,
    як роса!..
    Так лежиш ти одна,
    з тих, що знав і забув.
    ...Та невже не притулю ніколи
    до жовтих озер
    два листки?..
    Все летять,
    пропадають у леготах, стуках
    на світанку,
    коли доростаєм до тих,
    що на буках...
    ніби вчора...
    Ще тепле каміння
    плечима повзе.
    Що ж, ми в серпні живем.
    У повітрі, де кожен згорав.
    Тут багато від кожного.
    Тільки під ранок не досить...
    Втім, це, може, тому,
    що душа на світанку попросить...
    І такої попросить –
    з холодних космацьких отав.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.5) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (5)


  12. Летюча Мишка - [ 2007.04.01 23:50 ]
    ***
    Давай обернемось на захід!
    можливо, пройдуть ще роки...
    та чутиму я тяжкий гуркіт,
    та предків полумні кроки.

    Давай обернемось... та підем
    туди, де сонце не встає
    і Землю всю... коханням вкриєм.
    візьми для себе все моє!..

    Віддам тобі, своє я серце,
    Ти надаєш йому життя!
    Від тебе тільки воно б"ється,
    Чи це не сильне почуття?

    Віддам усе! І навіть волю!
    Хай проклянуть мене діди...
    Я на коленях їх помолю
    Про розуміння на віки...


    Рейтинги: Народний 4 (4.58) | "Майстерень" 4.5 (5.05)
    Коментарі: (4)


  13. Олесь Маївка - [ 2007.04.01 17:46 ]
    ЗАСМУЧЕНА ВИСЬ
    “Мене, мати, води знають,
    як я іду – то втихають”.
    ( З народної пісні )

    Втихає ріка, щоб почути, хто йде, -
    Чомусь її шум ущухає.
    Але не змовкає – співає, гуде
    У серці моїм водограєм.

    Побачив її – не спішу вже один,
    Смілію в глухім надвечір’ї,
    Бо чую, як плескає сяйвом води
    До мене відрадне узгір’я.

    До кладки зближаюсь - і вже не боюсь
    Ні тіней людських, ані вовчих.
    На річку дитинства з любов’ю дивлюсь,
    Дивуюсь, що йде по ній хлопчик.

    В сорочечці білій, як ангел нічний,
    І руки простер, ніби крила.
    “До кого ідеш по гладіні річній,
    Дитино, знайома і мила?”.

    “До тебе, мій брате, до тебе спішу,
    Бо скучив без тебе, аж плачу...”
    Розбурхує річку і клекіт, і шум, -
    На березі маму я бачу.

    “ Куди ти бредеш, мій синочку? Вернись!
    У небі зібралось на зливу...”
    Захмарилась густо засмучена вись,
    Захмарила річку щасливу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.19)
    Коментарі: (4)


  14. Руслан Каднай - [ 2007.04.01 13:57 ]
    ***
    Не кажи мені
    Що житиму довго
    І лиш у сні
    Побачу нещастя
    Я на дні
    Повної чаші
    Наче снігом
    Вкриюся білим
    Хай ця чаша
    Розіллється сльозами
    Доля наша
    Не дасть
    Послизнутись
    Ми ночами зими
    Землю вкрили
    Лиш на путь
    Лягло позабуте
    Лиш дорога
    Під Небом
    Скривить інієм
    Сльози
    І крізь скло
    Новим
    Я встану
    І боріння
    І страждання
    І грози
    Нам наблизили
    Царство
    Казкове
    Наша казка
    На лебедях срібних
    Білим млеком
    По шляхах
    Розлилася
    Кажуть важко
    А насправді
    Так легко
    Іти туди, де
    Зоріються
    Люди
    2005 р.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.38) | "Майстерень" 4.5 (4.75) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  15. Руслан Каднай - [ 2007.04.01 13:19 ]
    Великдень
    Перед Великоднем
    Коли Христос
    Зійшов у пекло
    Визволяти Адама і Єву
    На самоті
    Я мерз у хмарах

    Коли ж смеркло
    Полились рядки піснеспівів
    Біля полум'я
    Слухав янгольскі співи
    Але Христа не чув
    Він був унизу
    За горами
    За розмовами дощів
    Серед людей
    Святкував Великдень
    Диво з див
    Світле Воскресіння
    2005 р.


    Рейтинги: Народний 4.88 (4.38) | "Майстерень" 5 (4.75) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  16. Ната Вірлена - [ 2007.04.01 11:16 ]
    Рівняння з трьома невідомими
    x =
    От тільки не треба чергових святих констант:
    Константи - відносні, а я нескінченність-мінус.
    Мій шлях – від нуля. Ніби я ще кудись подінусь,
    Довічних питань і довічних старань адресант.

    у =
    І знаєш, я стала зла. Мені не діждати раю.
    Пряма – занадто жорстока, коли дотичних нема.
    І я не люблю людей – я надто їх добре знаю.
    А більше за все – бо достоту така сама.

    z =
    І в цій ілюзії від кімнати
    Я «ікс» невизначених витрат –
    Мене забули намалювати
    У цій системі координат.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.46) | "Майстерень" 5.13 (5.5)
    Коментарі: (5)


  17. Олександр Морщавка - [ 2007.03.31 20:18 ]
    Ми часто помиляємося
    Ми часто, друже, помиляємось –
    Вважаєм за кохання пристрасть.
    Пізніше з болем в серці каємось,
    Мовляв, кепкує знов антихрист.



    Так досвіду ми набираємось,
    Щоб зерна вийняти з полови.
    Знов – „не в той степ”. І знову каємось.
    І ваблять нас пригоди нові.



    „Поправки?” Так. В кохання граємо
    Вже у домашньому театрі.
    Та подум геть до тла згораємо
    В любові невгасимій ватрі.



    В недосконалому ж бо світі цім
    Ті, хто найвищі робить ставки,
    За гріх не платять іміджем своїм –
    За них ми робимо „поправки”.



    Рейтинги: Народний 4.5 (4.85) | "Майстерень" 4.5 (4.75)
    Прокоментувати:


  18. Микола Лукаш - [ 2007.03.31 12:39 ]
    ТУВІМ ЮЛІАН ВІРШІ
    ПОЕТИ, ЗІБРАВШИСЬ ЮРБАМИ В КАВ'ЯРНЯХ,
    ОБГОВОРЮЮТЬ НОВИЙ ЗБІРНИК ВІРШІВ


    По-перше,
    Вірші недовершені,
    По-друге,
    Все недолуге,
    По-третє,
    Як у газеті,
    По-четверте,
    Утерте,
    По-п'яте,
    Нуднувате,
    По-шосте,
    Надто просте,
    По-сьоме,
    Давно знайоме,
    По-восьме,
    Незносне,
    По-дев'яте,
    Ми читали через п'яте-десяте,
    По-десяте,
    Див. по-дев'яте,
    По-одинадцяте,
    Дурного не переіначите,
    По-дванадцяте — дев'ятнадцяте,
    Так і ми вмієм квацяти,
    По-двадцяте,
    Крадене все до цяти.


    Рейтинги: Народний -- (5.94) | "Майстерень" -- (5.83)
    Коментарі: (2)


  19. Микола Лукаш - [ 2007.03.31 11:38 ]
    Райнер Марія Рільке    Із «СОНЕТІВ ДО ОРФЕЯ»
    Устало древо. О гінке зростання!
    Орфей співа. О вгору вольний гон!
    I вмовкло все. I з того от мовчання
    Постав новий зачин, новий закон.

    Із лісу, що у лагоді світлішав,
    Ринули звірі з леж своїх і гнізд;
    Не лють їх гнала і не хижий хист,
    Не ляк їх упокорив і утишив,

    А слухання, вчування. Рев і рик
    Змалів їм у серцях. I де допіру
    Хіба яка хибарочка у хащах

    Хилялася до первісних слухащих,
    Де темна хіть чаїлась потай миру,—
    Їм храм воздвиг співливий чарівник.


    Рейтинги: Народний -- (5.94) | "Майстерень" -- (5.83)
    Прокоментувати:


  20. Юрій Лазірко - [ 2007.03.30 22:30 ]
    Журавлі
    Сонце спалене,
    видихся вітер -
    поштивніли небесні
    вітрила хмарин.
    Не витримує тиша.
    Летіти
    над планетою
    вибився з сил
    гострий клин.
    Скоро сяде...
    наразі:
    курличе;
    серце кличе,
    спиня мимоволею
    хід;
    ріже небо,
    мов старість обличчя;
    розшиває невпинно
    крильми переліт.
    І так хочеться
    витерти крики,
    наче сльози чекання
    з лиця матерів...
    Вище небо,
    рукою каліки
    простяглись журавлі
    до своїх берегів.

    30 Березня 2007


    Рейтинги: Народний 5.56 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (19)


  21. Андрій Горін - [ 2007.03.30 22:52 ]
    Досі мовчали — бувайте
    Досі мовчали — бувайте:
    бублик існує для дірки.
    Музикою була ти —
    скрипка померла тільки.

    Чия узяла, по суті:
    ці хвилі скорились вітру.
    А речі, як ми, закуті,
    від того, напевно, й хитрі.

    Раб Твій, і син Твій, і Каїн, —
    винний, холодний, дальній.
    Лежить при дорозі камінь —
    погибель моя і дар мій.


    Рейтинги: Народний 4.94 (5.29) | "Майстерень" 5 (5.14)
    Коментарі: (7)


  22. Світлана Лавренчук - [ 2007.03.30 20:14 ]
    Чия вина?
    Хто винуватий: ти чи я?
    Чи, може, Доля, так жартує?
    Скажи, помилка де й чия? –
    Не згадуйте коханих всує.
    Хто винуватий: мо трамвай? –
    У нього цілих два вагони,
    Думок по вінця, через край
    Емоцій, і вони солоні…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.01) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (4)


  23. Ванда Савранська - [ 2007.03.30 18:57 ]
    З думкою про Грузію
    Все частіше я думкою лину
    До Кавказу, де скелі юрмляться,
    Де живуть іще справжні мужчини,
    Які навіть жінок не бояться.

    Під прицілами гори і села,
    Трубопровід підірвано з газом,
    А вони не заклякли в оселях,
    І лише згуртувалися разом.

    От якби і братів моїх – києм,
    Як грузинів: в літак - і додому!
    В ешелони - з Москви та на Київ,
    Щоб вони не годили чужому.

    З Воркути і Тюмені, з Уралу,
    Заполяр’я – і ще звідусюди –
    От якби журавлями вертали
    В Україну найкращії люди!

    Щоб докупи – і розум, і руки,
    Щоб розхмарили небо до краю,
    Почорніле від кібців та круків.
    Козаки наші, де ви? Не знаю…
    03.2007


    Рейтинги: Народний 5.29 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (8)


  24. Христя Алчевська - [ 2007.03.30 17:19 ]
    До збуджених надій
    Химерна гра моїх думок,
    Мов промінь місяця неясний,
    Мов тихе сяєво зірок
    Крізь яблунь цвіт весняний, рясний,
    Химерний сон душі і мрій,
    Що тихо мене обгортає,
    І рій розбуджених надій -
    Ласкаво вас мій дух вітає!
    Благословенні будьте ви,
    Хай з вами край цвіте коханий,
    Мов яблуневий цвіт весни,
    Мов думок рій, раніш незнаний.

    (1907-1914)?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (6)


  25. Христя Алчевська - [ 2007.03.30 17:15 ]
    * * *
    Молодая та веселая, жартовливая весна
    Щебетала, виривалась із міцних обіймів сна;
    Милувала гай зелений, в його сиплючи квітки,
    Дерева усі гойдала, їх ласкаючи вершки,
    В полі білую березу розбудила до життя,
    І зрадлива, і блискуча, і залюблена в себе,
    Як коханнячко щасливе й сонце яснеє палке,
    Розігнала темні хмари, розігнала засмуття!..
    Золотая і прекрасна і зрадливая весна
    Серед тихої природи прокидалася зі сна...


    (1907-1914)?


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  26. Христя Алчевська - [ 2007.03.30 17:48 ]
    * * *
    Чи бачиш? - самітня смерека зітхає
    І віти журливо свої похилила;
    Отак і душа в мене тихая має
    Підстрелені крила...
    Чи бачиш? - он хмари пливуть над горою
    І сіра нудьга їх усі оповила.
    Отак воліктися лиш можуть журбою
    Надломлені крила...
    Несила он меві летіти над морем,
    Там скелі немає, котра б захистила,
    Не можуть вже більше боротися з горем
    Підстрелені крила.

    (1907-1914)?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  27. Ванда Савранська - [ 2007.03.30 14:46 ]
    * * *
    Проліски білі,
    Проліски білі -
    Ніжні, як дотик,
    Чисті, як іній.
    Сонця шукали.
    Що вони стріли?
    Землю холодну,
    Сніг, заметілі.
    Візьмеш, як пам’ять,
    З лісу додому -
    Зразу зів’януть
    В теплих долонях.
    Ніжні створіння
    Звикли до стужі.
    Квіти для сильних,
    Квіти для мужніх.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (4)


  28. Олександр Єрох - [ 2007.03.30 13:36 ]
    Від кохання, від кохання
    Від кохання, від кохання
    Нас лікує тільки час,
    Позабудуться страждання
    Ті, що мучили так вас.

    Все минає, все минає,
    Серце знову оживе,
    Ніжним цвітом розквітає
    Почуття у вас нове.

    Як бузок п’янкий, весняний
    Зачарує погляд твій,
    Погляд ніжний та коханий,
    Дивовижний та палкий.



    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" 5 (5.15)
    Коментарі: (6)


  29. Ірина Заверуха - [ 2007.03.30 13:54 ]
    ***
    З кожним днем усе менше тебе
    У рідинах мойого тіла...
    Так вона захотіла,
    Я ж досі пишу "come back"
    Свій заїжджений трек
    До якого немає діла
    Ні тобі
    Ані жодному з моїх нових кохань...


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Коментарі: (7)


  30. Тетяна Питак - [ 2007.03.30 12:05 ]
    Вовк
    Малий вовчисько вибіг погуляти.
    Залишивши доньку і сина,
    Залишивши лиш тінь свою.
    Побіг десь в незнаний край,
    Де ходять хижії тварюки,
    Де є розпечена земля.
    Ходив він, мов той щур прибитий.
    Ходив-блидив, шукавши долю свою.
    Шукав він довго! Не знайшов!!!
    Ходив він, приблуда вічний.
    Ніким не знаний, мов не свій.
    Не свій, тож не любив ніхто.
    Ніхто, вовк був, ніким...
    Помер!


    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (4.69)
    Коментарі: (2)


  31. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.03.30 01:03 ]
    ***
    Я залишаюсь в шумі дощу,
    сумом безсонних вікон.
    Не потривожу.
    Не закричу.
    Не дотягнуся.
    Тільки
    інколи тихо гляну в вікно
    місяця мудрим оком.
    Лиш обійму тебе
    Синім сном –
    трепетним і глибоким...


    Рейтинги: Народний 5.36 (5.49) | "Майстерень" 5 (5.48)
    Коментарі: (18)


  32. Олесь Маївка - [ 2007.03.29 22:22 ]
    УБРІД
    Не допусти страху до мене, доле,
    Бо я збираюсь знову йти убрід,
    Та чи на дні щось ногу не проколе,
    Не можу ще кінцевий знати звіт.

    Нема коли прощупувать намули,
    Немає де знайти проводиря.
    Уже давно роки ті проминули,
    Коли дорогу мітила зоря.

    Тепер надіюсь, Боже, лиш на Тебе
    (Невидимий, присутній всюди Ти!).
    Мені не конче вбрід іти потреба, -
    Та як не я, то хто захоче йти?

    Не знаю броду, але йти наважусь.
    Егей, братове, хто там занеміг?!
    Ану, вступись, тікай, зухвалий враже,
    Дай доорати рідний переліг!

    Іду на поміч - скородѝти ралом
    Завмерлі душі сонних козаків.
    Спішити мушу поки світить ранок...
    А ви тут хто, ну, хто ви там такі,

    Що уляглися у дрімоті п’яній,
    Розклавши навзбіч одяг і пляшки ?..
    І бачу враз - ватага йде в тумані, -
    Не всі - бо сплять, не вмерли козаки.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.19)
    Коментарі: (6)


  33. Олександр Морщавка - [ 2007.03.29 19:01 ]
    Любовне сафарі скінчилось...
    Любовне сафарі скінчилось –
    Вловив невловимого звіра.
    Та потай собі дивувався –
    Людина кохає тварину?!



    Все ж вірив в приборкання серця
    У нетрищах порпався диких:
    Просіяв інстинкти крізь сито,
    Найкраще залишив назовні.



    Любовне сафарі скінчилось,
    Десь зник Купідон, мій товариш,
    Не здобич у мене – ДРУЖИНА.
    Кохання Взаємне, Гаряче!



    Рейтинги: Народний -- (4.85) | "Майстерень" -- (4.75)
    Коментарі: (1)


  34. Олесь Маївка - [ 2007.03.29 15:50 ]
    ДО ДНЯ ВОСКРЕСІННЯ
    Гряде нова пілатівська потуга,
    Хоч рук брудних Пілат ще не відмив.
    Ще над Ісусом чиниться наруга,
    Ще на Голгофі тліє царство тьми.

    Аж до Вкраїни хвіст простерся хижий
    Змії, щоб сад Едему не зростав.
    Іще лице Іуда підло лиже
    На образі безсмертного Христа.

    Але гуде, клекоче підземелля,
    І трон Пілата спасу не діжде,
    Бо перетрощить, зло дощенту змеле
    Ісус живий, що проти тьми іде.

    Аж до Вкраїни голос Вифлиєму
    Церковним дзвоном долетів тепер.
    Вклонився Київ Господу своєму,
    Дніпрові кручі вірою підпер.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Коментарі: (5)


  35. Юлія Овчаренко - [ 2007.03.29 10:11 ]
    Пухнасте
    Червоний оксамитовий нашийник,
    Два вогники в смарагдових очах.
    Самотність серед пилу й павутиння,
    І любощі на твоїх подушках.

    Годинами під дверями чекаю.
    Ці двері, мов кордони самоти.
    Ти думаєш, тебе я зустрічаю?
    Ні, любий - намагаюся втекти.

    29.03.07.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.34) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Коментарі: (34)


  36. Ірина Павленок - [ 2007.03.29 01:26 ]
    Половинки
    Пів-кроку до Твоїх очей...
    І сяйва сонячного нитки
    Розтануть тепло й непомітно,
    І час крізь пальці протече...

    Пів-думки до відвертих слів...
    І вітер тихо прошепоче:
    «Я передати тільки хочу,
    Що Він сказати не зумів...»

    Пів-погляду ще до тепла
    І пів-дороги до любові.
    А вітер стих зі мною в змові...
    За подих до Твого чола.

    29. 03. 2007


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.26)
    Коментарі: (10)


  37. Олесь Маївка - [ 2007.03.28 22:13 ]
    ПЕРЕПРАВА
    Ох і важка для мене переправа
    На берег твій, де цвіту білий світ,
    Де голос твій заплутався між трави,
    І млосну весь, коли іду я вбрід,

    Бо серце мліє, бо зболілось смутком,
    Воно без тебе п’є гірку печаль.
    І я в свій човен укладаюсь хутко, –
    Десь коло тебе стати на причал

    Лелію мрію, тішуся думками,
    Що буревій не вирве якір мій,
    І ми удвох незгасними роками
    Пробудем там, де вічний є постій, –

    Між трав і квітів під зеленим небом,
    Де світ ясніє над хрестом святим.
    На боці тім горнутимусь до тебе,
    У всіх світах мені потрібна ти.


    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.19)
    Прокоментувати:


  38. Оля Харченко - [ 2007.03.28 18:20 ]
    єдина любов
    Постукала любов у двері серця.
    Хтось скаже, що вона жаданий гість,
    Чому ж тоді від болю воно рветься
    І сповнює його пекуча біль.

    Чому так складно обирати долю,
    І друга вірного на все життя,
    Чому кохати - це втрачати волю
    І рвати серця на шмаття.

    Хто дасть пораду у скрутну годину,
    І хто розраду подарує вчас,
    Щоб ти знайшов свою людину,
    Яка в житті буває раз.

    Ота єдина і така жадана,
    Якої в світі більш нема,
    Яка неначе з неба манна,
    Дарована тобі дарма.

    Неможна покохати двічі,
    так само, як родитись знов,
    палають довше свічі,
    аніж подвійна ця любов!


    Рейтинги: Народний 4.75 (4.45) | "Майстерень" 4.5 (4.67)
    Коментарі: (2)


  39. Тетяна Питак - [ 2007.03.28 15:32 ]
    Шосе
    Страшно. Холодно. Сумно.
    Навкруги лиш вода і шосе.
    Довге.Сіре. Страшне.
    Вони огортають мене
    І мені страшно.
    Страшно від того,
    Що я не можу зупинити машини,
    Які їдуть у безнадію.
    Страшно. Сумно. Холодно.
    Кожне деревце на цьому шосе
    Відраховує час до загибелі.
    Загибелі нашого народу.
    Народу, який зневірився в собі.
    Кожна пташка,
    Яка летить назустріч нам запевняє,
    Що далі шляху немає.
    Кожна людина,
    Яка йде по цій дорозі,розуміє:
    "Треба зупинитись.
    Повернутись на правильний шлях.
    Забути минуле і йти вперед.
    Минуле тягне за собою ворожнечу."
    Страшно. Холодно. Сумно.


    Рейтинги: Народний 4.33 (4.64) | "Майстерень" 5 (4.69)
    Коментарі: (11)


  40. Юрій Кондратюк - [ 2007.03.28 14:52 ]
    Для чого ця доля...
    Fatum Immutabile
    Livius*
    Для чого ця доля
    Тобі б краще в поле
    Дорогу і волю
    Бродягою б жить.
    Але все від Бога
    Розквітчену тогу*
    На білу… й пороги
    (а снились дороги)
    …по вовчому вить.
    Твій друг – імператор,
    Твій брат – тріумфатор,
    А ти їх оратор…
    І тішиться мати
    За сином живим…



    Плебеї* розіпнуть
    Патріції* зіпхнуть.
    Дай Боже хоч зітхнуть
    Дай Боже хоч вдихнуть
    Доріжній пил і дим…
    А спеку літ
    Та холод зим
    Не поміняєш
    Вже на Рим.
    І Палатинський горб*
    На подорожню торбу.


    * “Долі не змінити”. Лівій.
    * Палатинський Горб – центр Риму,
    його початок, символ влади, багатства…
    * Розквідчена тога – юнацький одяг,
    який в 16 років,
    відзначаючи повноліття, змінювався
    на білу (дорослу)
    тогу.
    * Плебеї і патріції – нижча та вища
    касти римського
    суспільства.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" -- (5.09)
    Коментарі: (19)


  41. Ежені Цибулько - [ 2007.03.28 01:35 ]
    різниця
    Іноді всього забагато:
    я видираюся з цього лайна,
    а там його ще більше.
    чоботи з резини чи з найвитонченішої порцеляни -
    яка в них різниця?
    Мені не спиться,
    мені погано.


    Рейтинги: Народний 4 (4.56) | "Майстерень" 4 (4)
    Коментарі: (2)


  42. Андрій Горін - [ 2007.03.27 22:06 ]
    Гірке міркування почни
    Гірке міркування почни, не соромся,
    в коморі замок не зривай.
    Встигай розуміти усе, що не зовсім,
    а все, що занадто — нехай
    невірно сприймається хамом на розі,
    як рештки порожніх чуток.
    Вчорашнє тепло у твоєму волоссі,
    то інша немилість чи крок
    в засніжену ніжність, у сад Гетсиманський
    навічно.
    Невільно.
    І хміль
    хитатиме так, аж злітатимуть маски
    з прихованих шармом довкіль.
    Життя, мов п’ятак, поселилось в кишені,
    дістати рукою — хоча...
    Ми трішки старіші, від того й дешеві,
    й не я це, до речі, почав.


    Рейтинги: Народний 5 (5.29) | "Майстерень" 5 (5.14)
    Коментарі: (2)


  43. Тетяна Питак - [ 2007.03.27 20:03 ]
    Ангел
    У сутінках блукаю я,
    Бо я не знаю, що зі мною.
    Чому забути я не можу,
    Ту ніч, коли ми були разом - ти і я?
    Ти - совість моя не здоланна,
    А я- лише людина.
    Людина, у якої не має серця,
    Бо вкрав його у мене "ангел із небес".
    Цей ангел, мій, якого я люблю.
    Люблю і досі я його,
    Хоча багато літ пройшли.
    Пройшли вони і їх вже не вернути.
    Тай нічого уже вертати.
    Нема, й не було, і не буде.


    Рейтинги: Народний 4 (4.64) | "Майстерень" 4 (4.69)
    Прокоментувати:


  44. Володимир Малишенко - [ 2007.03.27 20:24 ]
    Антитанка
    Казали простий як двері.
    А ключа не могли підібрати.


    Рейтинги: Народний 5 (5.07) | "Майстерень" -- (5.1)
    Коментарі: (1)


  45. Олександр Морщавка - [ 2007.03.27 19:14 ]
    Скажи, Богине

    Так змолоду розпорядилась доля:
    Я-не тобі, ти - не мені судилась.
    Не дарма кажуть: « На все Божа воля» -
    Бодай і пізно, ти мені зустрілась.


    Мій едельвейс, моя ти орхідея,
    Душі моєї незбагненна квітка.
    Для мене Еврідика ти, Орфея.
    Ти - горлинка моя, моя лебідка.


    Ми піснею довіку поріднились
    І нас ніхто й ніщо не роз’єднає.
    Скажи, Богине, ти ж бо не наснилась,
    Що я не мрію - плоть живу кохаю?


    Рейтинги: Народний 5 (4.85) | "Майстерень" 4.5 (4.75)
    Прокоментувати:


  46. Олександр Єрох - [ 2007.03.27 18:21 ]
    Пісня про економічні права.
    Економіку я вчив
    І прибутки полюбив,
    По грязюці, не ногами
    Місим гроші чобітками.
    Ой ви гроші, гроші
    Які ви хороші.

    Тангенси та сінуси,
    А у мене мінуси,
    Мінус п’ять та мінус п’ять –
    Будеш менше позичать.
    Ой ви гроші, гроші
    Які ви хороші.

    П’ять та п’ять – то десять штук,
    Утюга беруть до рук,
    Щоб згадав їм за хвилину
    Де сховав я копійчину.
    Ой ви гроші, гроші
    Які ви хороші.

    Ребра гладили мені,
    Щось шкварчало на спині,
    А міліція дивилась
    Серіал отой “Менти”!
    Ой ви гроші, гроші
    Які ви хороші.

    Я кричав, стогнав, ревів
    Розвязали - всіх би вбив,
    А вони забрали гроші
    Та й втікли під Могилів.
    Ой ви гроші, гроші
    Які ви хороші.

    От такі прибутки мав,
    Борг два роки віддавав,
    А тепер живу в Турині
    Тут у мене більше прав.
    Ой ви гроші, гроші
    Які ви хороші.



    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" 5 (5.15)
    Коментарі: (1)


  47. Тетяна Питак - [ 2007.03.27 16:34 ]
    Весна
    Зелена казка зацвіла
    В саду тім, де ми колись ходили.
    Назавжди квітка розцвіла,
    Там, де ми вперше обнялись,
    Де вперше ми поцілувались,
    І вперше вірші ти мені читав.
    Зоря на небі не згасала,
    Бо ми дивилися на неї
    І мріяли про світ чарівний:
    "Зелена там травичка сяє,
    Бо зоря сяє наді мною,
    Бо ти зі мною назавжди
    У серці, де кров моя тече!"


    Рейтинги: Народний 4 (4.64) | "Майстерень" 4 (4.69)
    Коментарі: (2)


  48. Юлія Овчаренко - [ 2007.03.27 16:42 ]
    ***
    Вбий мене холодом погляду -
    Гірше уже не буде.
    У прірву лечу без огляду,
    І вороння звідусюди...

    Закидай камінням байдужості,
    Зв'яжи і забий батогами.
    Я світу цього не здужаю,
    Бо зливи стоять між нами.

    Зітри мене в порох невдячністю,
    Розвій по вітрах-калюжах.
    Щоб знала, як з необачності
    Губити і серце, і душу.

    27.03.07


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.34) | "Майстерень" 5.2 (5.3)
    Коментарі: (13)


  49. Олександр Бик - [ 2007.03.27 14:01 ]
    Автобіографічний
    Мої уявлення - химерні,
    Моє життя - шматок стихії.
    Мої брати кати і вбивці,
    А сестри - шльондри і повії.

    Я сам запроданець і грішник,
    Мої слова - у серці болі.
    Мій Бог панує не на небі,
    А потопає в алкоголі.

    Йду по життю, мов по канату,
    В душі лиш пустка і свавілля...
    В мені страшний вогонь палає,
    Ім"я якому - божевілля!!!


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.36) | "Майстерень" 0 (5.35)
    Коментарі: (2)


  50. Руслан Каднай - [ 2007.03.27 13:36 ]
    На свято тройці (Зелена неділя)
    Зміни серце моє кам'яне
    на серце полотняне і дух мій освяти Духом Твоїм"
    (Пророцтво Езикіїліно)


    Зелений простір, вогники лампадок,
    Що заквітчали клір мов дивом, ладом
    Перед іконами – вєтвія в сльозах…
    Душа блукає співом, немов садом,
    І - дивний, первозданний той порядок,
    Що осідає в піщаних серцях.

    Які тріпочуть, зібрані докупи;
    Ангели тчуть камінь, в плоть і кров.
    І люди - люди. Люди!- наче
    Зліта з ікони їм із хрестиком покров.
    Й дух немічі побачить в згубі,
    Як небом сходить відповідь
    молитві з плачем.


    Рейтинги: Народний 3.83 (4.38) | "Майстерень" -- (4.75) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1720   1721   1722   1723   1724   1725   1726   1727   1728   ...   1829