ПОЕЗІЯ. ГОЛОВНА КОНКУРСНА АРЕНА
__На цій сторінці мала би народжуватися суб'єктивна оцінка не стільки літературної частини, скільки поетичності авторів: їх цільність і якісність, звичайно, з огляду на їх творчість. ___Постулати
R. M. Rilke "Листи молодому поету"
Лауреати попереднього відзначення: I.Вероніка Арес II. Олена Чайка ІІI. Вікторія ШульгаIII. Ірина Скуба .
Чергове визначення: Зима 2003р - Весна 2004р: |
Щиро вітаємо!
Лауреати зимово-весняних спостережень:
1.Олексій Бик ! м. Сосниця;
2. Гнат Рузвий "Західна Україна"
3. Микитюк Олена м. Чернівці
3. Дуб Олена м. Львів.
Цікаво, що хоча між лауреатами і є кияни, але вони себе поки ідентифікують з іншими регіонами.
Пояснення нижче.
Про нагороди:
Розмір винагороди не усталений і залежить від зібраних коштів. Орієнтовно:
перше місце - 200 гривень, або безкоштовне проживання 4 дні у Львові в зручний для переможців час.
Друге місце - 150 гривень, або проживання до 3 діб.
Третє місце - 100 гривень, або проживання до 2 діб.
Нагороду можна вибрати в будь-який момент земного життя.
Рейтинг уподобань:
Ситуативний рейтинг особистих уподобань передає наше відчуття того, наскільки тонким у своєму сприйнятті-передачі навколишнього і внутрішнього видається той чи інший "новий" автор у надісланих нам поезіях. Твори переможців із "нових надходжень" потрохи переносяться на п'єдестали рубрик і до головного рейтингу уподобань і "вищої поетичної ліги". "Непереможці", якщо вони не проти, залишаються тут (додаючи нові твори!). Знаком (!) можемо позначати динамічні і найцікавіші творчі майстерні.
Остаточний рейтинг надходжень:(31.05.2004)_
1.Олексій Бик
2. Гнат Рузвий
3. Микитюк Олена
3. Дуб Олена
Багрянцева Олена
Сергій Мекеда
Бердник Олександра
Зоря Оксана
Драганчук Ярослав
Пташинська Діана
Олег Романенко
Курносенко Євгеній
та інші автори (справа і зліва)...
А також: Чільна десятка кращих авторів нашого видання:
Проходження:
За деякий час ми, сподіваюся, збільшимо кількість номінацій, але поки що маємо те, що маємо - скромне загальноукраїнське сьогодення. Утім, це тільки наша організаторська скромність, бо автори пишуть, хоч і по різному, але пишуть масово.
Більш-менш детальний аналіз поезії наших переможців подамо трохи пізніше, а поки поясню причини відсутності серед переможців тих чи інших авторів. В першу чергу, маються на увазі Багрянцева Олена,
Сергій Мекеда,
Бердник Олександра,
Зоря Оксана. Власне, очікувалося поповнення авторами їхніх творчих сторінок, для більшої виразності. Поповнення або не відбулося, або не привело до бажаних (для організаторів) результатів. Поки не привело, - сподіваюся на майбутнє. Отож, продовжуйте надсилати і далі вибране, вимагайте рецензій і пояснень.
Прикро, що "Віртуальні вірші" вже не працюють, але "Майстерні" ПОКЛАЛИ СОБІ ЗА МЕТУ вже восени запропонувати вам схожий самвидав.
___ Перше місце симпатій: Вероніка Арес.
Взагалі, якщо не в грошах щастя, то продовження наших відзначень має зміст. Що ми маємо? А - поетів, Б - зростаючу квоту на безкоштовне літнє проживання у Львові. Тому, поки що будемо поєднувати А і Б. Далі побачимо.
Нові надходження до нас і нові здобутки авторів, що вже знаходяться на цій сторінці, відбиті в проміжному (кваліфікаційному) рейтингу (на полях - справа) динаміки ваших-наших майстерень, наступний рейтинг, ніби-то, більш професіональний, і до нього ми вас потрохи переносимо. Можливо, не зовсім об'єктивно, але до кінцевої об'єктивності, наприклад, Вищого Суду, ми всі, чесно кажучи, не дуже й поспішаємо? Тому пишіть, критикуйте і поправляйте. А, найголовніше, не давайте жінкам знову перемагати! Скільки можна?!
Маю зауважити, що "рейтинговим" авторам притаманна важлива спільна риса, яка дозволяє їх творам вільно себе почувати на сторінках, в тому числі, і наших рубрик. Їх твори, в більшій чи меншій мірі, є самодостатніми. Тобто авторські плоди (зрілі і не дуже) вже відірвалися від особи творця (дерева) і є самостійними. Тобто живими.
Альтернатива живій, самодостатній, поезії - поезія виконавча, що є частиною автора, його відзеркаленням, і не здатна жити автономно, вимагає "правильної" подачі, "правильного" авторського виконання. Яскравим виразником такого творчого процесу є, в першу чергу, мій друг, актор Львівського театру ім. М. Заньковецької - Тарас Жирко. Але у нього така професія.
Надсилаючи свої поезії, не забувайте додавати означення теми і в який розділ поетичної рубрики вони направлені. А також пам'ятайте, що один, навіть вдалий вірш, не є переконливим фактором для переможного поетичного виступу. Пропозиція і різних за характером віршів є доцільнішою. Прямо, як у картярській грі з назвою Покер. Можете також відрекомендуватися (звичайно від власного імені). Наприклад, Й. Бродський - бароко, необароко, постмодернізм...
Будьте з нами. Творіть з нами. Творіть і без нас.
Сказати все. |
|