ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. х Лисиця - [ 2006.10.05 21:30 ]
    * * *
    Чорно-білі смуги пекучих сумнівів,
    З павутиння сірого зв’язані значення,
    Через стукіт серця здійнялась курява –
    Їй не треба кольору більше ніякого.

    Чорно-білі вулиці із цегли й бруду,
    По дахах краплини зрізає вітер.
    Схоже я залишусь і забуду,
    Що внизу чекає на мене бруківка.


    Рейтинги: Народний 4.67 (5.05) | "Майстерень" 4.5 (5.05)
    Прокоментувати:


  2. х Лисиця - [ 2006.10.05 20:56 ]
    Крила
    Термінова тиша для мого світу.
    Це не приступ ночі темного графіту
    Із твоєї волі, що мені на здачу
    Я не візьму сльози, бо я не плачу.

    Кольорову пустку засмію собою,
    Я тримаю руки у кишенях болю
    І тремтить у серці крига переспіла.
    Я не мала крила, але я хотіла.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" 5 (5.05)
    Прокоментувати:


  3. Юлія Набок-Бабенко - [ 2006.10.05 20:50 ]
    Яблуко самотності

    Ти яблуко самотності розріж
    на зустрічі – просочені шматочки.
    Не говори. А пережовуй мовчки
    мій переспілий біль.
    Гіркий?
    Та ні ж.
    То просто яблуко червиве.
    Їж.
    Чи то в тобі черв’як?

    Жуєш-жуєш – оскому не зженеш
    і цідиш сік, як і слова, крізь зуби.
    Скажи відверто: яблука не любиш?
    а чи мене?

    Я не збагну ніяк.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (3)


  4. Юлія Набок-Бабенко - [ 2006.10.05 20:15 ]
    ***

    Тануть роки,
    як морозиво в теплій долоні,
    стікають крізь пальці,
    тікаючи в прожиту глиб.
    Спогад – солодкий,
    що часом здається солоним,
    залишком піни
    до пальців дівочих прилип.
    Час топить печі –
    морозиво тане і тане.
    Час сипле дрова
    в долоні життєвих багать...

    Знову горять біло-жовтим
    столичні каштани.
    Тільки вже інші
    в каштанових лампах стоять.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.36) | "Майстерень" 5 (5.31)
    Коментарі: (1)


  5. Ірина Заверуха - [ 2006.10.05 19:38 ]
    ***
    Поламані стереотипи мислення
    Консервативність переживемо
    Куди йдемо
    Корисливі, корисні ми
    Коли зубами до стіни спимо.
    Нам наплювати на своє оточення
    Немає діла до чужих ідей
    Коли ілюзії переростають в збочення
    Життя скорочує свій термін для людей.


    Рейтинги: Народний 6 (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Прокоментувати:


  6. Варра Тор - [ 2006.10.05 19:30 ]
    Нічні подорожі. Ахерон
    А Ти урочиста й в нічному,
    Я в черзі чекаю парому,
    Вже посмішку бачу знайому,
    Мене прокатай Ахероном.

    Понурії хвилі свинцеві
    Гойдають борти колисково,
    І краплі на вмерлім лицеві
    Колись проростуть колосково.

    Вже час повертатись додому,
    Його обереш навмання,
    Обличчя моє невідоме,
    З човна тихо сходжу не я.


    Рейтинги: Народний 5 (4.67) | "Майстерень" 5 (4.6)
    Прокоментувати:


  7. Ірина Заверуха - [ 2006.10.05 19:01 ]
    ***
    Ловеласи ласі до м'яса
    Винахідливі, витривалі
    У свої кількадесять років
    Все саджають невинних на палі
    Прикриваючись небажанням
    Чи нелегким своїм дитинством
    У коханні розчаруванням
    І глобальним масовим свинством
    Ви вже майже підстаркуваті
    На своїх дорогих авто
    Хтось ще може вас покохати
    Тільки хто вас врятує від вас самих...


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.16)
    Прокоментувати:


  8. Ігор Петровець - [ 2006.10.05 17:50 ]
    Перший осінній день
    Я знову закрию очі безодні,
    Триматимусь я потойбік від її,
    Але мене змусить твоя неминучість
    Заглянути ще раз в глибини свої.

    Я довго тримався,тебе відчував.
    З обриву я падав і знову вставав.
    Ішов я назустріч,вернутись хотів.
    Не зміг я так бути,літати не вмів.

    Хотів би навчитись,хотів би могти,
    хотів би летіти, хотів би плевти,
    Хотів би...



    Рейтинги: Народний -- (4.79) | "Майстерень" 4 (4.72)
    Прокоментувати:


  9. Ігор Петровець - [ 2006.10.05 17:46 ]
    Афоризм життя
    Наскільки хочеш бути добрим?!
    Настільки ти стаєш ніхто!


    Рейтинги: Народний -- (4.79) | "Майстерень" -- (4.72)
    Коментарі: (2)


  10. Олександра Колеснік - [ 2006.10.05 16:47 ]
    Київ
    Чи то просто крокуєш Хрещатиком,
    Лист каштана тримаєш в руці,
    Чи вдивляєшся в хвилі крилатії
    На могутній прадавній ріці.

    Чи блукаєш зеленими стежками
    По Хрестителевій горі,
    Чи здіймаєшся з Лаврською вежею
    У прозору блакить уві сні.

    Може навіть у вирій полинути
    Мрієш з дзоном десятків дзвіниць,
    Або тихо з водою полинути
    Крізь щілину у мурі століть.

    Певно, ти про це зовсім не думаєш,
    Але серце вже знає давно:
    Хоч десятки країв пообшукуєш,
    Та наш Київ один все одно.


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" 4 (4.4)
    Коментарі: (1)


  11. Оксана Лега - [ 2006.10.05 14:26 ]
    ********
    Скільки кричати
    душі тобою,
    не довіряти
    пекучим ночам.
    Ти був веселкою в небі
    й грозою,
    залишив навіки –
    спокуту за страх.
    Небесні хвилі
    малюють ранок.
    Якому сонцю
    молишся ти?
    Заплуталось променем
    в бруді фіранок
    на склі запітнілім,
    а потяг все мчить.
    Ми в різних вагонах
    купуємо постіль,
    нас різні перони
    цілують в плече.
    Скажи мені легко,
    як перше прощання,
    чому мені пам’ять
    терново пече.


    Рейтинги: Народний 4.83 (5.16) | "Майстерень" 4 (5.03) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  12. Оксана Лега - [ 2006.10.05 14:48 ]
    ********
    Дай – отрути налию тобі,
    щоб не мучився,
    ані за, ані проти.
    Душі вже нема.
    І язик аж пече,
    бо слова із болота
    сірка димом плює,
    харкотиння любові.
    Бо й янгол – сволота,
    коли крила сушити
    залишить на вітрі –
    іржавий гачок,
    вбитий в небо
    так міцно, що й руки
    твої не відірвуть.
    А ти сумніваєшся
    все ще – даремно.
    Твоє серце затисну,
    аж пальці побліднуть,
    в кулак,
    хай зігріється.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.03) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  13. Віктор Романівецький - [ 2006.10.05 10:11 ]
    Вишивані рушники витирали очі ...
    Вишивані рушники витирали очі
    Чоловіка як знайти, що в мріях дівочих
    Господиня хоч куди – мати доньку навчила
    Не було б зовсім біди
    Як би не дитина

    Що сиділа біля вікна...

    Цілий день сиділа біля вікна
    Осторонь пройшла ще одна весна
    На сусідські діти дивилася
    Сльози із очей покотилися

    В неї мрії як і всіх дівчат молоденьких
    Гарний дім, дитячий сміх, сльози щастя неньки
    Все у мріях у нічних як у кінофільмах
    Де набрати на усіх добрих, гарних, вірних

    Щоб на когось вилити любов...

    Щоб подарувати своє тепло
    Ніжності багато завжди було
    Виплекану радість посіяти
    Щоби благодатні дала плоди


    Рейтинги: Народний -- (4.46) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  14. Віктор Романівецький - [ 2006.10.05 09:20 ]
    В неї після травня грудень в зашпорах ...
    В неї після травня грудень в зашпорах
    Після жовтня пролісок зацвіте
    Вона прозора від кохання іде
    В моїх невиразних і безсюжетних снах

    І зразу після снів цих прокидаюся
    Вмивають сльози щоки і подушку теж
    Скільки дано тобі, то стільки ти й візьмеш
    Життя це штука дуже нескладна, а я

    Я хотів розказати все, тебе вважав святою
    Я душу тобі роздів, я тобі сказів, що люблю
    Та видно до мрій іду я знову не тудою
    Бог дасть якось виживу, якщо долю не прокляну

    Я відвертаюся як завжди до стіни
    Біля якої моє ліжко стоїть
    Не відчуваю за собою вини
    І тільки серце так беззахисно щемить


    Рейтинги: Народний -- (4.46) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  15. Варра Тор - [ 2006.10.05 05:19 ]
    ***
    Не впинайте ножі в помідори,
    То серця галактичних грудей,
    Нічники затяжних коридорів,
    Не впинайте ножі в помідори.

    Не кусайте томати зубами,
    То сонця двох звичайних людей,
    Вони щиро горять перед вами,
    Не кусайте томати зубами.


    Рейтинги: Народний 3 (4.67) | "Майстерень" 4 (4.6)
    Прокоментувати:


  16. Варра Тор - [ 2006.10.05 04:36 ]
    Маршрутом Ікара
    Я дорослий метелик Ікар,
    Що злітає до Твого обличчя,
    Що засліплений полум'ям чар,
    І за серцем летить, де покличе.

    Втік з полону руїн гаражів,
    Рабство буднів полишив одвічне,
    Та іду на круті віражі
    Доторкнутись до Твого обличчя.

    Але сонце таке зажарке!
    Але крила такі неприродні!
    Що зриваюсь в останнє піке
    Й захлинаюсь в солоній безодні.

    І в останні хвилини життя
    Не прокляття зішлю, а осанну,
    І орлом помирає потя
    Між Ікарів Твого океану.


    Рейтинги: Народний -- (4.67) | "Майстерень" 4 (4.6)
    Коментарі: (2) | "Цикл „THE FLY”"


  17. Руслан Зеру - [ 2006.10.05 03:36 ]
    ***
    Ліхтар
    лишає тінь
    на воді,
    Тоді
    не лінь
    чекати.
    Дзиґар
    стирає час
    на стіні,
    Мені
    ще раз
    кохати...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  18. Ірина Пиріг - [ 2006.10.05 00:52 ]
    “THE FLY” (Sarah Brightman)
    (Цикл „TO FLY”)

    Політ ніхто не відміняв...
    Політ з тобою чи без тебе...
    Внизу – розхристана стерня...
    Вгорі – глибоке тепле небо...
    Політ до краю, до межі,
    до божевілля і прозріння...
    Внизу – обдерті гаражі.
    Вгорі – розпечене проміння.
    Я п’ю повітряний нектар...
    Із ним у тіло ллється сила.
    А ти злітаєш, мов Ікар.
    Побережи, мій любий, крила...



    Рейтинги: Народний 5 (5.52) | "Майстерень" 0 (5.49)
    Коментарі: (2)


  19. Ірина Пиріг - [ 2006.10.05 00:33 ]
    „UNINTENDED” („Muse”)
    (Цикл „TO FLY”)

    Ця ніч неймовірно густа...
    Ця думка аж надто прозора.
    Цілуєш мене у вуста.
    Вдихаю парфюм від Діора.
    Ми вдвох наче мінус і плюс,
    як барви на літній палітрі...
    ...Вслухаюся в музику „Muse”
    і плавно злітаю в повітря...


    Рейтинги: Народний 5 (5.52) | "Майстерень" 0 (5.49)
    Прокоментувати:


  20. Варра Тор - [ 2006.10.04 21:03 ]
    Кінна ектінія
    Вкрита пристрасть спокійним велюром,
    Та тобі не пасує попона,
    І за вітром летить перепона,
    Як ми квітли у парі алюром!

    Затісні трикімнатні вольєри,
    І тривимір забито підковами,
    Перед сонцем гінцями ранковими
    Як неслися лиманом кар'єром!

    Нам сузір'я були за вінки,
    В буйноквітті іржання щасливе,
    І буяла євшаново грива
    Як висоти ми брали вскоки!

    День за вічність, моя Пенелопо,
    І у милі тарпанова пані,
    І у піні прадавній Гіпаніс
    Як з легенд повертались галопом!

    Шлях Чумацький долали учвал,
    А сьогодні дозрів наш овес,
    І не видно з-за нього небес,
    Як доперти б на спині чувал!


    Рейтинги: Народний 3 (4.67) | "Майстерень" 5 (4.6)
    Прокоментувати: | "Орання елегія"


  21. Анна Хромова - [ 2006.10.04 17:39 ]
    балет
    Вони лізуть на світло -
    гнізда, шнури, мерехтіння stand by,
    просто так - стрічка новин
    має постійно прокручуватись у правій скроні,
    без цього усе уповільнено на низьких тонах
    фоновим шумом і чеканням
    упирається в Your Inbox contains no unread mail.
    Це коли нудно спати,
    а ранковий ентузіазм згасає одразу тоді,
    як скидаєш халат і натягаєш свіжу білизну.
    Відсутність бажань і шипіння,
    крізь яке уже не розчути
    ні музики сфер, ні дзижчання джмеля,
    ні монологів маленьких дітей,
    приводять до кавового автомату.
    Він навіть не побажає щасливого дня,
    виплюнувши гіркий еспресо без цукру.
    А натиснути було макьято -
    і раптом опинитись у парку на лавці,
    чи мокко - і шепнути "я люблю тебе"
    у слухавку вуличного таксофона.
    Та ні.
    Еспресо без цукру і
    Your Inbox contains no unread mail.
    Фіксувати найменший порух
    внутрішньої флори та фауни на поляроїд,
    приклеювати цупкі знимки на стрічку скотчу
    і прокручувати їх у правій скроні
    швидше швидше швидше
    Тоді "я хочу жити" звучить переконливіше.
    Ніби трохи наближаєшся
    до тієї фігури на календарику:
    балерун Малахов стоїть на зимовому пляжі
    у позі ластівки,
    чорна пляма пальта,
    і обличчя повернуте у бік моря.
    Я вже кілька днів поглядаю на той календарик.
    Я не приклеюю його до скотчевої стрічки.
    Може, тому My Inbox contains no unread mail.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.15) | "Майстерень" 5.5 (5.13)
    Прокоментувати:


  22. Ванда Савранська - [ 2006.10.04 13:19 ]
    Лист від мами
    Від мами лист. Підсліпувато
    Сповзають букви й буквенята:
    Все про погоду, огляд цін,
    За тиждень низочка новин
    З життя котів, сестер, сусідок,
    З часів минулих – спогад-свідок,
    Поради мудрі і прості,
    Аби підтримати в путі,
    Усім найкращі побажання,
    На скору зустріч сподівання…
    З перервою на день, на два
    З'являються нові слова:
    Злягла недужа, але встала,
    Зібрала сили й дописала.
    Миттєва слабкість аж до сліз,
    Та вслід – бадьорий оптимізм.
    За тими щирими листами –
    Самотнє існування мами,
    Яке по крихтам, щохвилинно,
    Старенька поділяє з сином.


    Рейтинги: Народний 6 (5.33) | "Майстерень" 6 (5.37)
    Коментарі: (3)


  23. Варра Тор - [ 2006.10.04 08:18 ]
    Орання елегія
    Куди поділось "Кімбо"?
    В яких воно світах?
    Окрайцем Твого німбу
    Мене торкнувсь Твій птах.

    У поцьойбічнім світі
    Погарцювати б з милою.
    Я ж з борозни не вийду.
    І пруся за кобилою.

    Куди поділось "Кімбо"?
    То сон, а чи міраж?
    Орю заради хліба,
    Іду в новий віраж.


    Рейтинги: Народний 5 (4.67) | "Майстерень" 5 (4.6)
    Коментарі: (3)


  24. Оксана Лущевська - [ 2006.10.04 03:01 ]
    твоє
    Сни гуляють вночі по Японії,
    Де цвітуть пишноликі піонії,
    Де підносяться ввись самураї,
    Де фламінго збиваються в зграї,
    Де ти бачиш мене - в кімоно,
    Де я йду в екзотичний танок,
    Де дурманить прозоре саке,
    Де кохання до краю п'янке,
    Де ланцюжки вдягають хоку,
    А втомившись сидять на даху.
    Чую серця гучний унісон -
    І вже вкотре смакую твій сон.


    Рейтинги: Народний 5.08 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (7)


  25. Ірина Пиріг - [ 2006.10.04 00:25 ]
    ***
    зорі падають
    світ хитається
    сипле холодом
    і морозами

    руки згадують
    ніч всміхається
    теплим спогадом

    сходжу з розуму

    ти з’являєшся
    ясним маревом
    з мрій невиспаних
    з слів незайманих

    ти торкаєшся
    неба карого
    хмар розхристаних
    неприкаяних

    небо крається
    гострі лінії
    розсипаються
    в невагомості

    очі граються
    світло-тінями

    повертаюся
    до свідомості

    14 бер.”04


    Рейтинги: Народний 5 (5.52) | "Майстерень" 0 (5.49)
    Коментарі: (4)


  26. Віталій Шуркало - [ 2006.10.03 23:04 ]
    Смерть моя - рок
    Вже гріє рок...
    А кров в моїх жилах
    Не гідна ступити і крок,
    Як не відчує ті мотиви...

    Хай буде вже рок!
    Хай серце моє роздавить,
    Бо тільки із нього пісок
    Залишиш для мене, на пам’ять.

    Тож буде хай рок,
    Як будуть мене хоронити.
    І буде то серцю урок,
    Як знову захоче любити.


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (2)


  27. Віталій Шуркало - [ 2006.10.03 20:07 ]
    Ліжка мало
    Покрала думки, покрала слова,
    Покрала всі мої мрії.
    Для чого тобі ще й душа?
    Пусти, дай вмерти спокійно...


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Прокоментувати:


  28. Віталій Шуркало - [ 2006.10.03 20:57 ]
    Люблю свій дім
    Так тягне то серце додому,
    Так падаю вірно додолу
    На рідний дому поріг...
    Так мамин смакую пиріг.

    Малиновий чай
    Та милість твоя за край...
    Нарешті я вдома,
    При вході залишилась втома.


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (3)


  29. Варра Тор - [ 2006.10.03 19:22 ]
    Соняшникове поле
    Тут соняхи зійшлися на майдан,
    Очей не зводять зі свого месії,
    Месія не зійде у їхній стан,
    Бо він ті соняхи не сіяв.

    І гудзиком відірваним униз
    Закотиться за горизонт світило,
    А на майдані гільотинний блиск,
    І бункери набиті свіжим тілом.

    Я соняшник незрубаний поки,
    А голову тримати вже не сила,
    А очі вибирають й не круки,
    А мрії орлі горобці обсіли.

    Розпука й сум покрили цей майдан,
    В маєтки закурилися підводи,
    Зі Сходу сходить новий отаман,
    Та вдруге соняшник чи вродить.


    Рейтинги: Народний -- (4.67) | "Майстерень" 5 (4.6)
    Коментарі: (4)


  30. Дмитро Кремінь - [ 2006.10.03 16:51 ]
    Симфонія „Сад”. XII Плач за садом
    У ніч літургійну, соборну, причинну
    Ввійду до собору і браму причиню.
    Без гніву й печалі, й трагічного жесту, -
    Радію відходу,
    Відходу-пришестю.
    Мій Боже верховний, рятуй над од мору,
    Осанна, осанна соборному хору
    А ти, моя мила, стрічаєш немило.
    Свічок не потрібно...
    Життя догоріло.
    Тебе не украли, мене не украли...

    Засвітяться вікна, як телеекрани.
    І вдарять органно два зболені храми,
    Розчиняться брами останньої драми,
    І ніч пересвітять, і болісті спалять...

    Вічная пам’ять!

    Ми підем: у тернях душа, а не нозі –
    Соборної ночі, соборної ночі.
    А день не навіки, а ніч – не навіки...
    Божественний сад
    Починається з вікон.
    І, просячи моці
    Пресвітлому Богу,
    Чотири самотні
    Ідуть од порогу.
    І поки не звикнемо
    Бути навіки, -
    Зачинені вікна.
    Зачинені вікна!


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  31. Дмитро Кремінь - [ 2006.10.03 16:24 ]
    Симфонія „Сад”. XI Grave. Остання пісня зимового саду
    Голоси із того світа
    Перейшли у білий крик...
    І прийшла зима без літа.
    А здалося – льодовик.
    Відболіли і відбігли
    Дні на горе і біду...
    Всі дерева білі-білі
    У зимовому саду.
    Полетіла з вітром лютим
    Неприкаяність сама.
    І над білим-білим літом
    Насміхалася зима...
    І від крику білих коней,
    І від неба до землі
    Закрутилось біле коло,
    Біле колесо зими,
    Льодолики, льодолики,
    Стріну їх – і пропаду...

    І ходив по селах лютий.
    І в оселі, і в саду.
    І за вітром, як за мітом
    Наші білі імена...
    І була зима всесвітня,
    Біла-біла, як стіна.
    І дерева, як на старість,
    Йшли до іншої землі...
    Йшли дерева...
    Та й зостались
    Вікувати у зимі.
    Чи когось у полі вбило,
    Чи про сад свій хто забув...
    І тепер у світі біло,
    Як у вічному саду...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  32. Олеся Бондаренко - [ 2006.10.03 15:53 ]
    * * *
    Море поверне нам
    втрачений колір крові
    дужий солоний вітер
    в кожному нашому слові
    море не дасть нам пройти
    босоніж осяйно по водах
    але це для того щоб ти
    не німба шукав а свободи
    море вставатиме в нас
    крізь струни цілунки і герці
    море стихію нам дасть
    ми ж йому трохи серця


    Рейтинги: Народний 5 (4.92) | "Майстерень" 5 (4.88) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  33. Юлія Набок-Бабенко - [ 2006.10.03 12:35 ]
    Наодинці зі Самотністю
    Не бачились давно –
    на теє різні створено причини:
    то закривали лиця, заступали спини
    тебе від мене.
    Все одно
    ти вижила в запиленій щілинці,
    пробралася між частоколом спин,
    щоб залишитися зі мною
    наодинці,
    поговорити про життєвий плин
    стрічань, розлук, падінь нового злету,
    про гіркість слів
    і справжність того меду,
    що ллється, як лавина, звідусіль,
    затягує мене в обійми мли...
    Ти між усього вірного – вірніша.
    Ідуть! Я знову недопишу вірша –
    по тебе, моя подруго, прийшли.


    Рейтинги: Народний 5 (5.36) | "Майстерень" 0 (5.31)
    Коментарі: (2)


  34. Латишев ДеТісЛ - [ 2006.10.02 23:44 ]
    тобі напевно байдуже
    тобі напевно байдуже
    аби кого приспати
    все більше часу людство бачить сни
    навіяні тобою колискова поцілунок мати
    не встояти напевно і мені
    та не в силах ти
    мої думки перемогти
    вони не вміють спати...


    Рейтинги: Народний 4 (4.81) | "Майстерень" -- (4.72)
    Коментарі: (1)


  35. Галинка Лободзець - [ 2006.10.02 22:18 ]
    Стара груша
    В старої груші терпкий смак,
    і гілля так причудно сірі.
    На ній вже не один є часу знак,
    і кожен убива її у певній мірі.

    В старої груші смак солодкий,
    неначе мамин поцілунок наніч.
    Але той смак такий короткий,
    ну як і мамине «добраніч».

    В старої груші листя темне,
    кожне пам’ятає перші весни.
    У строї груші все даремне,
    як солодкі груші нікому віднести.
    22.08.06


    Рейтинги: Народний 5 (4.69) | "Майстерень" 5 (4.35) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  36. Дмитро Кремінь - [ 2006.10.02 20:41 ]
    Симфонія „Сад”. X Allegro Giocoso. Сад усесвітнього нічника
    І всесвітнє вікно, що прочинене в сад.
    І солодке цвітіння, й гіркий його плід...
    Золота моя юносте, я тобі рад.
    І – осанна хмільному вину наших літ.
    І – осанна вікну, що прочинене в сад.
    Ах, як жінка кричала!
    І чулося:
    - Ні!
    Не давалася жінка – я брав силоміць.
    І вона – заспівала! Собі і мені.
    І відкрила вікно для страшних таємниць.
    І прикликала звіра, що в кожному з нас
    Причаївся і жде, що прийде його час.
    І той звір причаївся у кожнім вікні.
    І ніколи, ніколи цього не забуть.
    Шепчуть губи гріховні розпачливе:
    - Ні!
    Але перса, і лоно, і очі:
    - Здобудь!
    І гнучка, мов ліана, й гінка, мов змія,
    Каже „ні” її мука...
    А пристрасть:
    - Твоя!..
    Ти очам, ти вустам, а не слову повір.
    Кожна жінка чекає – прийде її звір.
    І настигне її, і здобуде її,
    Заведе ув екстазу шалений танок...
    Навіть звіру співають тоді солов’ї,
    Коли нам одкриваються лона жінок.
    Там і сяйво зорі, і відлуння води.
    Ніч любовного шалу, молитви, гріха...
    Там за ніч розцвітають і в’януть сади.
    Там зелена оаза і пустка суха.
    Але якось до тебе прийде чоловік,
    Чорний бог самоти!
    Усесвітній нічник.
    І тоді вже не кайся, не плач і не клич:
    Бог розплати приходить у зоряну ніч.
    І налякані тіні великих дерев.
    І страхітливий плач пересохлих дверей.
    За гріховну цю плоть, за гріховну цю хіть, -
    Чорний,
    Чорний нічник на порозі стоїть.
    Усесвітній нічник – це покара і мста
    За гріховну любов, за гріховні літа.
    За пропащу любов і гріховну любов
    Чорний, чорний нічник і до мене прийшов!
    Ти до слави й жінок, і до радости звик?
    А тебе вже чекає страшний чоловік.
    ... Стало жахно мені, як опівдні сові.
    Він промовив:
    - Ти генія вбив у собі.
    У гріховній любові, у грішнім вині,
    І належав ти Богу, а будеш – мені.
    Я сказав:
    - Я до тону такого не звик.
    Що він хоче від мене, страшний чоловік?
    Він сказав:
    - Недаремно знайшов тебе я,
    Це тебе загубила гординя твоя.
    Я не раз, і не два подавав тобі знак,
    Бо ж, убивши себе, ти стількох повторив...
    Пам’ятаєш, і плакав ти, наче дітвак,
    Як уперше до тебе я заговорив?
    - Усесвітній нічнику, - я мовив йому, -
    Йшли в донощики друзі, я йшов у корчму.
    Натомивсь од утрат, натомився від зрад.
    Але я посадив – і не дерево, сад.
    Є країна у мене, і сад мій, і син...

    І схопив свою голову в руки.
    Один!
    Я зажився на світі? Прости мені, вік.
    Був я богом, а ти мені крила попік.
    Прощавай, моя Ольвіє!
    Бачиш в очу,
    Як смиренно я крила свої волочу.
    Але те, що люблю тебе дуже давно,
    Винуватий не я, а ольвійське вино.
    Я зажився на світі?
    Та в час-часолет
    Сходить профіль твій гордий із древніх монет.
    Мов жебрак, що продав і пропив таїну,
    За старою копійкою крила тягну.
    Але те, що люблю тебе дуже давно,
    Винуватий не я, а ольвійське вино.
    Вороги на кургані?
    Нога в стремено!
    Та мене повалило на землю вино.
    Це воно чарувало лиманські вали.
    Це воно продавало чумацькі воли.
    Це воно марнувало високе чоло,
    Аж не стало Вкраїни, немов не було,
    Як не стало і Ольвії в цьому краю,
    Де на власних кістках півзотлілий стою...
    Та мене вже не куплять, бо я не дітвак,
    Ні стамбульський гарем, ні московський кабак.
    І ніяка метіль уже нас не змете.
    Байда я усесвітній, але без гріха...

    Пригортаю волосся її золоте,
    Бо ж я Байда, я сад, а не пустка суха.
    І не плачу, хоч рани не раз заболять:
    Досі вражі гаки із-під ребер стримлять.
    Не за гріх, не за гріш, не за підлу хвалу
    Я страждаю, та я добуваю стрілу:
    а як стрілю – царя вцілю,
    а царицю – в потилицю,
    їхню доньку – в головоньку...
    Та й подамся додомоньку.
    І за Байдину покару
    Привезу домів товару.
    І повернуся назад, -
    У всесвітнє вікно, що прочинене в сад.

    І цвіте мені сад мій упродовж століть.
    І всесвітній нічник на порозі стоїть...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  37. Дмитро Кремінь - [ 2006.10.02 20:07 ]
    Симфонія „Сад”. IX Allegretto. Сад-пантеон
    САД
    між землею і небом ніби міст підвісний
    ніби міст підвісний провисає між небом і долом земним
    САД
    наче міст на землі не зосталось
    а сад
    уже спалено
    не посаджений – спалений сад
    САД
    Як маленька людина загублена в антисвіті
    САД
    над садочками гетсиманськими і над ночами
    які почалися з колін
    САД
    або віддзеркалене люстро в якім віддзеркалені
    вічні дерева приходу
    САД
    і в нім збунтувались дерева і спалені і забуті
    і бунтують сади ще неспалені і бунтують однайдені в бунті
    САД
    як сад потопельників і воскреслих дерев і людей
    САД –
    сад маркіза де Сада зниклого
    нам у сад одчиняються вікна
    і встає у вікні як фантом
    сад божественний
    сад-пантеон
    у печалі горить ніби хмиз
    сад
    із сонцем що впало наниз
    і кидає мов птах висоту

    спотикаймось о пустоту
    сад мій спалено сонцем дотла
    та довкола – дерева тіла
    невідомих таємних людей
    і соборів без вікон дверей
    і горять на останній межі
    вітражі
    вітражі
    вітражі


    Рейтинги: Народний 5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  38. Дмитро Кремінь - [ 2006.10.02 20:24 ]
    Симфонія „Сад”. VIII Allegretto. Пісня пісень саду
    Ти знову озиваєшся мені,
    І знову не накличеш ся мене...
    Чи не тому твій голос посумнів,
    Що й він не вічно, що і він мине?
    Я не забуду...
    Як тобі самій,
    Коли в тобі мій голос оживе?

    Над білим садом дівич-голос мій,
    Як птах співучий, молодість позве.
    Нас лодія непам’яті несе,
    Де дівич-голос твій і голос мій...
    А сад співає, наче сад пісень,
    Співає сад, бо ще не онімів.
    Співає сад, бо ще не остовпів,
    Як я в полоні горя і біди...
    З Гераклових стовпів серед степів.
    Мені вже сяє вічність. Назавжди.
    Води живої, грішного вина
    Подай мені – за всі гіркі літа.
    Хай буде так: і бог, і сатана.
    У небесах – колиска і труна,
    І тільки ти навіки золота.
    Візьми мене за руку й поведи...

    За овидом блудних синів, за ним
    Зістаємо стовпом з трави й води.
    І добре ще, коли не соляним.
    А за тобою остигає й слід.
    Вже ти по той бік суєтності йдеш,
    І ти до наших золотих праліт
    І далі вже, і ближче не стаєш.
    Ти говори до мене, говори.
    Нехай і не про мене – все одно.

    Твій білий сад приходить до води,
    І йде, і опускається на дно.
    Мене любила жінка не одна,
    Та всі чекали золота, й руна,
    Яке таке ж і справді золоте.
    Руна немає. Тільки сад цвіте.
    Не вибираю між явою й сном.
    Не вибираю тліна і зела.
    Забутий сад квітує за селом.
    Але стежина терням поросла.
    Мої герольди, городи і гради,
    І річка Геракліта, й суховій...

    Маленької нічної серенади
    Відлуння у гіркій душі моїй.
    Та понад садом, понад нашим раєм,
    Як небуття і як буття твоє, -
    Пресвітлий голос твій мене карає,
    Ні жити, ані вмерти не дає...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  39. Дмитро Кремінь - [ 2006.10.02 20:50 ]
    Симфонія „Сад”. VII Grave. Сцена весілля в саду
    Над сади і сліди мої сад-пантеон.
    І ромашки гадають – півспалах, півтон:
    - Любить... не любить...
    Лю...

    Над сади і сліди, над сліди і сади
    Білі янголи вийшли з нічної води...
    Любить? Не любить?
    Лю...?

    Сім утоплениць білих по саду ішли.
    Скатертями застелені білі столи...
    Любить? Не любить?
    Лю...?

    А в країні далекій – степи, степи...
    Постинали дерева... Стовпи... Стовпи...
    Любить? Не любить?
    Лю...?

    Закричав білий янгол: з’явилась жива
    На тарілці відрубана голова.
    І спитала усміхнена голова:
    - Ти жива, моя мила? Ти все ще жива?
    Суламіф, Соломіє, вода і трава...
    .................................
    Любить? Не любить?
    Лю...?


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  40. Дмитро Кремінь - [ 2006.10.02 20:15 ]
    Симфонія „Сад”. VI Risoluto. Собор Саду
    У притворі собору
    крипти спалених стін.
    Заспіває соборна свіча,
    І навіки:
    Білі стіни біліють прабілістю тіл,
    І співають осанну невисохлі ріки.
    Отче наш на землі і на небі
    Назад
    вже мені вороття – повороту немає.
    Вийде янгол із саду. Навколішки – сад.
    І палають свічки у тунелях свічад.
    І мале янголятко мене обіймає!
    Я виходжу із храму, заходжу до саду,
    Наді мною пратемні літа – мов сичі.
    Я віддав за маленьку нічну серенаду
    Світоч моцартіанства, мов сяйво свічі.

    А собор
    соборує на площі великого міста.
    А собор прозирає віки золотії...
    Слався, слався вовік
    Українська гірка реконкіста,
    Повивальнице духа,
    Побивальнице людства на паперті храму Софії!

    А на вулиці плаче жебрак,
    У фраці й манишці,
    Біля ніг його – чорний футляр,
    І скрипка в футлярі, і смик...

    В якій це країні?
    В якій прочитаємо книжці?
    В якій се тональности плаче старий чоловік?
    А дівчина поряд не плаче.
    А дівчина грає на скрипці.
    І сонце гаряче
    Горить незайманій пипці.
    І зринає під пальцями:
    - Ти-ли-ли, ти-ли-ли, ти-ли-ли...
    Жебраками й блукальцями
    І в господа ми не були.
    Жебрак ув обмотках.
    Ув обносках аристократ...
    А скарби Полуботка?
    А злото Карпат?
    Це Софія, це Київ – і Зміїв, і Віїв.
    Це чекання касогів, чекання Батиїв,
    Це кварцяна сволота, омонище п’яне
    Б’є усіх навмання...

    Придивись, придивись, придивися, Богдане, -
    Ти немарно пришпорив коня!
    Не якась там Італія –
    Журавлі українські над нами ячать.
    І Карпенка Віталія
    Вчити музику часу омоновці вчать.
    І, ментівським кийком поціляючи в очі,
    На відьомські поклавши кийок весілля, -
    Б’ють мою Україну,
    Яка проти ночі
    Як дружина, у друга мого Василя!
    А були ми не кури – орли,
    А бажали добра ми народу...
    - Ти-ли-ли, ти-ли-ли, ти-ли-ли, -
    З підземного переходу.
    А було...
    Солов’їне пили ми тоді молоко,
    І, господнє зневаживши око,
    Поставало для нас над усі рококо –
    Українське бароко!
    ... Брама сяяла золота.
    Дзвони бамкали мідні.
    Українське бароко.
    Літа
    Магдебурзького права у Відні
    І хренбурзького права в Москві,
    І такого – в степах України...
    Досі, досі в іржавій траві
    Лебедіють соборні ці стіни.

    Коні царські. І рейвах, і швах.
    Голоси самовбивчі...
    І під регента впевнений змах –
    Заливаються півчі.
    А тепер, після мук і одмін,
    Солов’ям не озватись.
    Прозирає з розтерзаних стін
    Візантійськими ликами святість,
    Прозирати і нам довелось
    У безодню неволі і чести,
    Де хреста український Христос
    На Голготу не може донести.
    Але чую на древнім валу
    І в печерному склепі
    Не анатему, а похвалу
    Іоанну Мазепі!
    Пролітають літа.
    Проминає неслава і слава
    А конаємо обіч хреста,
    Як Варава і Сава.
    Але там, вдалині,
    Ти з’явилась, дорого...
    І горять на стіні
    Грізні очі святого...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  41. Дмитро Кремінь - [ 2006.10.02 20:22 ]
    Симфонія „Сад”. V Мототекст про Мотто
    Які ці скрипкові жалі
    Стоїть при душі костомаха...
    Не вбий!
    Дай пожить на землі,
    Де дівчинка гратиме Баха,
    І Моцар та флейта, і гра
    Життя, що і скінії рада...

    Яка молоденька, -
    Стара
    Маленька нічна серенада!


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  42. Олександра Колеснік - [ 2006.10.02 18:32 ]
    ***
    Коли стрімко падають зорі з небес
    І тихо несеш ти у вічність свій хрест,
    Коли гучно співають вітри люті,
    І не знаходиш ти те, що шукаєш в житті.

    Коли хвилі зелені несуть кораблі,
    А мрії твої просто тануть в імлі,
    Коли зливи вдаряють в закрите вікно,
    А ти танеш, як цукор від них все одно.

    Коли вдача і щастя даються згори,
    А ти мов не бачиш ті щедрі дари,
    Коли охопляє кохання тебе,
    Та ти незважаєш і зводиш себе.

    Коли все погано і йде все не так,
    Поміть той единий, важливий той знак.
    Завжди від дверей знайдуться ключі,
    Згоряють ущент не лише у печі.


    Рейтинги: Народний 4 (4.5) | "Майстерень" 4 (4.4)
    Прокоментувати:


  43. Джовані Цимбал - [ 2006.10.02 16:56 ]
    Наша культура
    Культура мови, слова й діла
    Сьогодні йде у майбуття.
    Немає вже святого тіла,
    І сенс немає наше безкультурнеє життя.
    Чому людина свою думку поміняла?
    Чому культура впала до нуля?
    Яка ж наука на голову впливала?
    Що так країна занедбалася моя.
    І те болить і крає серце,
    Що це не те уже життя.
    Й проміння світлого такого -
    Не буде вже.... воно пройшло через літа.
    Але жевріє ще в поодиноких душах
    Той вогник, що запалює вогонь.
    І гріє цих людей іскра проміння.
    І їх тепло не закривавлених долонь.
    Тому потрібно кожному подумати,
    Чи ще палає цей вогонь у нас.
    І перед дітьми щоб не було стидно,
    Згадайте хоч про свій духовний стан...


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.25) | "Майстерень" 4 (4) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  44. Джовані Цимбал - [ 2006.10.02 15:47 ]
    Твої слова останні...
    Що ти хотів? - я тільки чую.
    Чому дзвонив? - ти кажеш знов.
    А те, що за тобою я сумую
    Сказати треба сотнею мов.
    Тому що ти не розумієш-
    Що я люблю тебе до сліз!
    Бо ти тільки умієш,
    Слова всі ставити на перекіс.
    Ти думаєш, що ти права у всьому?
    Ти думаєш, що все зумієш пережити?-
    А впевнена ти хоча б у тому?-
    Що умієш по справжньому любити!
    Можливо я неправий був у чомусь,
    Можливо щось не так зробив
    Та все було це лиш тому,
    Що дійсно я тебе любив.
    Я знаю що ти теж любила
    Та лиш любов ти десь згубила.
    Тому усе - я пішов,
    Та тільки щастя свого не знайшов.


    Рейтинги: Народний 4 (4.25) | "Майстерень" -- (4)
    Прокоментувати:


  45. Світлана Ашес - [ 2006.10.02 15:17 ]
    Ворон
    Коли кохаєш, знай, що ще проклянеш
    Коли тікаєш, знай – наздоженуть
    Коли блукаєш – вихід не знайдеш
    Коли чекаєш, то ніколи не діждеш
    В безодню падають усі твої надії
    Сама собі я зварю вбивче зілля
    Помру с достоїнством, закльована птахами
    Де ти мій, ворон хижий?
    Ти мій убивця, мій спаситель
    Колись від Божого вогню ти вижив
    Тепер навіки звешся ти лиш цілитель
    Розкрий мені свою чорну душу
    І пір‘ям моє серце проштрикни
    Скажи, що ще зробити мушу
    Щоб вмерти без любові і туги


    Рейтинги: Народний 3.83 (4.17) | "Майстерень" -- (4.58) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  46. Олена Багрянцева - [ 2006.10.02 15:01 ]
    Осінній блюз
    Я пожовклим листком опущуся тривозі на плечі.
    У осінній ріці розіллюся краплинами сліз.
    Світ відмовив мені в ницій втечі.
    Вітер крила, на жаль, не приніс.

    Розтривоженим мороком душу шкребе невідомість.
    Під багряним дощем замаскований жевріє біль.
    Вкрався смуток у хвору свідомість.
    Знов на рану розсипали сіль.

    Вже до краю наситилась димом нещирих ілюзій.
    У осінньому блюзі надії рятунку нема.
    Пробі, в чорній я борсаюсь смузі,
    Як пожовклий листочок, сама.
    6.10.01


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.48)
    Коментарі: (2)


  47. Мирослава Меленчук - [ 2006.10.02 14:22 ]
    То бути чи не бути?
    На межі божевілля
    У русі революціоналізму
    Поетикосвавілля,
    Мов брудом, хлине – поставлено клізму.
    Словоінгредієнти
    Малюють не тільки чарівні вірші.
    Пікантні компліменти
    Доводять, що грішні нічим не гірші.
    Процеси сублімацій –
    Вставай недалеке слово з могили!
    Шаленство овацій:
    „Маестро, браво за гру в чорні сили!”
    То бути чи не бути? –
    Жахіття вдягає прекрасні маски?
    Хм...
    І відточені прути
    Приносять комусь насолоду ласки?!


    Рейтинги: Народний 5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (13)


  48. Віталій Шуркало - [ 2006.10.02 11:08 ]
    Перехрестя
    Дороговказами зі слів
    Мелодій сонця зустрічали -
    Із вітром спокій прилетів,
    Куди летіти лиш не знали...



    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.04)
    Прокоментувати:


  49. Ірина Пиріг - [ 2006.10.02 10:47 ]
    ДІАЛОГИ ДУМОК
    ***
    ...це всього лише ніч...це всього лише стримана ніч
    без лимонних зірок і нанизаних вогників свята...
    я не бачу облич...я сьогодні не бачу облич,
    тільки тіні снігів і розкидані клаптики вати...
    це всього лише ніч...і до ранку вже відстань стопи...
    як то, втрачений мій, зустрічати світанок на волі?
    так буває в житті, що коротке звичайне „прости”
    не доходить до вуст, а лишається грудкою в горлі...

    ***
    ...це всього лише ніч...це всього лише ніч з десяти
    чи, можливо, зі ста одинакових проміжків часу...
    я раніше не знав, я не знав, що в короткому „ти”
    обертається світ...що там світ? дві планети відразу.
    це всього лише ніч...сподіваюся, тугу присплю...
    розглядаю різьбу на старій, мов печаль, табакерці...
    так буває в житті, що одне доленосне „люблю”
    не доходить до вуст, а лишається шпилькою в серці.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  50. Ірина Пиріг - [ 2006.10.01 22:03 ]
    ***
    Ти чекаєш слів...
    Я чомусь німію...
    Стільки на душі –
    втримати дарма...
    Квіти на столі…
    На пелюстки лілій
    через біле скло
    дихає зима...
    Всі слова – не ті.
    Всі слова банальні,
    мертві, як сніги.
    Боже мій, прости!
    Ночі – золоті.
    Не дивись благально,
    дай мені снаги,
    щоб змогла піти...

    13 липня”04


    Рейтинги: Народний 5 (5.52) | "Майстерень" 5 (5.49)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1779   1780   1781   1782   1783   1784   1785   1786   1787   ...   1829